28.9.2019 Kuopio, Pääerikoisnäyttely

 

Tuomarit: Lionel Prouve, Iso-Britannia (urokset, pennut, ROP-pentu, ROP-veteraani ja jälkeläisluokka),
Anthony Moran, Iso-Britannia (nartut, ROP, kasvattajaluokka ja paras pää),
Ilmoitettu: pentuja 13, aikuisia 87, joista veteraaneja 14, jälkeläisluokkia 2, kasvattajaluokkia 6

 

28092019 kuopio rop vsp
ROP Afroditegårdens Casanova Valentino - VSP Mva Saffron Euphoria

ROP SERT JUN ERI 1 SA | Afroditegårdens Casanova Valentino
om. Annika Wahlström, Ruotsi ja Katriina Huhtinen
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Eminem
om. Miitta Mellanen
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Handsome Harrison
om. Eija Huuskonen
PU 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU - vara-sert JUN ERI 2 SA | Xaramae For Sure
om. Eini Vihko ja Miitta Mellanen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Saffron Euphoria
om. Pirkko Linnus
PN 2 SERT NUO ERI 1 SA | Lilileian Primrose Everdeen
om. Tiina Rämö, Niklas Kalske ja Katri Vuorentaso
PN 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Fyrrykyrön Fiini-Flikka
om. Eija Torkko
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Bendafeims Gentiana
om. Raija Leiviskä
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen

ROP -pentu Bhu Laen's Icaros
om. Mari Nieminen

VSP -pentu Bhu Laen's Isadora
om. Hanna Raatikainen
PN 2 -pentu Qi Gong's Sioux
om. Marja Torro

ROP -jälk. Mva Saffron Euphoria
om. Pirkko Linnus

ROP -kasv. kennel Saffron
om. Pirkko Linnus

Paras pää:
Tashi-Gong Handsome Harrison
om. Eija Huuskonen

Muut tulokset:
Urospennut 5-7kk (1):
PEK 1 Afire's Can You Say Wow Lilileian om. Tiina Närhi-Jääskeläinen, Tiina Rämö ja Niklas Kalske

Urospennut 7-9kk (1):
PEK 1 KP ROP -pentu Bhu Laen's Icaros om. Mari Nieminen

Narttupennut 5-7kk (4):
PEK 1 KP PN 2 -pentu Qi Gong's Sioux om. Marja Torro
PEK 2 KP Gallantib's Ruby Woo om. Miitta Mellanen
PEK 3 Afire's Sassy That Walks om. Tiina ja Joa Närhi-Jääskeläinen ja Niklas Kalske
PEK 4 Hiplakan Yön Lumotar om. Leena Pelkonen

Narttupennut 7-9kk (7):
PEK 1 VSP -pentu Bhu Laen's Isadora om. Hanna Raatikainen
PEK 2 Minessan Harriet om. Innimari Hyvärinen
PEK 3 Bhu Laen's Iridessa om. Nina Nieminen ja Maija Karvinen
PEK 4 Minessan Hayley om. Anne Hopponen ja Anni Alakoskela

Urokset:
Junioriluokka (8):
JUN ERI 1 SA PU 1 SERT ROP Afroditegårdens Casanova Valentino om. Annika Wahlström, Ruotsi ja Katriina Huhtinen
JUN ERI 2 SA vara-SERT Xaramae For Sure om. Eini Vihko ja Miitta Mellanen
JUN ERI 3 SA Xaramae First Class om. Taru Heinänen
JUN ERI 4 Playpoint The One om. Anton Rytkönen

Nuorten luokka (7):
NUO ERI 1 SA Celebdil's Raphael om. Nina Nieminen
NUO ERI 2 SA Hoswin Made In Heaven om. Seija Riikonen
NUO ERI 3 Mullagh Shape Of You om. Mari Nieminen
NUO ERI 4 Tashi-Gong Marlon om. Nina Isomäki

Avoinluokka (3):
AVO ERI 1 SA Toyway Rod Hud-Son om. Minna Korhonen
AVO ERI 2 Cinodes Confetti om. Hannu Jäppinen

Valioluokka (13):
VAL ERI 1 SA PU 2 Mva Tashi-Gong Eminem om. Miitta Mellanen
VAL ERI 2 SA PU 3 Mva Tashi-Gong Handsome Harrisonom. Eija Huuskonen
VAL ERI 3 SA Mva Saffron Hooligan om. Katja Eskelinen
VAL ERI 4 Mva Toyway Q-Raketti om. Jouko Leiviskä

Veteraaniluokka (7):
VET ERI 1 SA PU 4 ROP -vet. Mva Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen
VET ERI 2 SA Mva Saffron Xcalibur om. Pirkko Linnus ja Kirsi Kvick
VET ERI 3 SA Mva Saffron Zidane om. Tuula Kinnunen
VET ERI 4 Mva Shibazhan Nabil om. Jaana Pelkonen

Nartut:
Junioriluokka (11):
JUN ERI 1 SA PN 3 vara-SERT Fyrrykyrön Fiini-Flikka om. Eija Torkko
JUN ERI 2 SA Saffron Vergara om. Anna-Liisa Mikkonen
JUN ERI 3 SA Cayenne om. Heidi Nousiainen
JUN ERI 4 SA Chamimelon om. Paula Jokela

Nuorten luokka (8):
NUO ERI 1 SA PN 2 SERT Lilileian Primrose Everdeen om. Tiina Rämö, Niklas Kalske ja Katri Vuorentaso
NUO ERI 2 Zhigatsey Malvina om. Mona Frejborg
NUO ERI 3 Shanhearts Blessed om. Sanna Wägeli
NUO ERI 4 Shanhearts Beloved om. Jaana Korhonen

Avoinluokka (9):
AVO ERI 1 SA Zhigatsey Hedda om. Mona Frejborg
AVO ERI 2 Saffron Samsara om. Pirkko Linnus
AVO ERI 3 Tashi-Gong Victoria om. Arja Taskinen
AVO ERI 4 Misschiefin I love That Loving Feeling om. Pia Susivaara

Valioluokka (14):
VAL ERI 1 SA VSP Mva Saffron Euphoria om. Pirkko Linnus
VAL ERI 2 SA Mva Bendafeims Gentiana om. Raija Leiviskä
VAL ERI 3 SA Mva Benevolos Evening Star om. Maija Karvinen
VAL ERI 4 SA Mva Toyway Hamulda om. Jouko Leiviskä

Veteraaniluokka (7):
VET ERI 1 SA ROP -vet. Mva Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen
VET ERI 2 Mva Kiiramanna Alexandra om. Mari Nieminen
VET ERI 3 Mva Shibazhan Ninfey om. Johanna Nykänen
VET ERI 4 Mva Shibazhan Lunaria om. Anne Johansson

Jälkeläisluokka (2):
JÄLK 1 KP ROP -jälk. Mva Saffron Euphoria om. Pirkko Linnus

Kasvattajaluokka (6):
KASV 1 KP ROP -kasv. kennel Saffron on. Pirkko Linnus
KASV 2 KP kennel Tashi-Gong om. Katriina Huhtinen
KASV 3 KP kennel Toyway om. Jouko Leiviskä
KASV 4 KP kennel Misschiefin om. Tiina Hirvonen

Paras pää:
Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen