17.03.2018 Kangasala, Erikoisnäyttely

Tuomarit: Jukka Kuusisto (pennut, urokset, kasvlk, ROP-pentu, ROP) ja Eeva Resko (nartut, jälk.lk, ROP-vet., paras pää, paras liike)
Ilmoitettu: pentuja 37, aikuisia 117, joista veteraaneja 17. Lisäksi: kasvattajaluokkia 10, jälkeläisluokkia 2

 

ROP AVO ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Solisti
om. Paula Jokela
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Hoswin Uljas
om. Miia Herala
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 4 VAL ERI 3 SA | Mva Saffron Zidane
om. Tuula Kinnunen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Misschiefin Anshu Anbu
om. Tiina Hirvonen
PU - SERT JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Expression
om. Merja Virtanen
PU - vara-SERT NUO ERI 1 SA | Cinodes Blue Barony
om. Tarja Närhi

VSP SERT NUO ERI 1 SA | Benevolos Elektra King
om. Maija Karvinen
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Benevolos Starlight
om. Katja Rantakangas
PN 3 vara-SERT NUO ERI 2 SA | Playpoint Silvermist
om. Tiina Närhi-Jääskeläinen, Timo, Teo ja Joa Jääskeläinen
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Benevolos Twinkle Star
om. Astrid Sundberg
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Kuutinen

ROP -pentu Satatassun Charmer Julius
om. Miia Honkanen ja Raija Hämäläinen
PU 2 -pentu Chakiran Suomisata Viljo
om. Mirja Päiväkkö

VSP -pentu Kiiramanna Sound Of The Angels
om. Merja Uimonen
PN 2 -pentu Vuorenrinteen Quella De Freude
om. Satu Hirvi

ROP -kasv. Kennel Benevolos
om. Astrid Sundberg

ROP -jälk. Kiiramanna Never Say Goodbye
om. Merja Uimonen

paras pää Mäntykartanon Q-Papu
om. Paula Jokela

paras liike Lilieian Padmé Amidala
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo

Muut tulokset:
Urospennut 5-7kk
PEK 1 KP ROP -pentu Satatassun Charmer Julius om. Miia Honkanen ja Raija Hämäläinen
PEK 2 KP Benevolos Ziggy Stardust om. Astrid Sundberg
PEK 3 Tashi-Gong Marlon om. Nina Isomäki
PEK 4 Magic Menuett's Champagne Dream om. Marjut Tenlén ja Päivi Mccormick

Urospennut 7-9kk
PEK 1 KP PU 2 -pentu Chakiran Suomisata Viljo om. Mirja Päiväkkö
PEK 2 KP Olazza Maybach om. Maija Perttola
PEK 3 Boheemi om. Heidi Nousiainen ja Annette Åkerlund
PEK 4 Bolt om. Heidi Nousiainen ja M. Herranen

Narttupennut 5-7kk
PEK 1 KP VSP -pentu Kiiramanna Sound Of The Angels om. Merja Uimonen
PEK 2 KP Epic Tails Beyond All Limits om. Mona Frejborg
PEK 3 KP Revonhännän Jinga-Tinga om. Outi Rask
PEK 4 KP Tipsn'drops Trix om. Outi Virtanen

Narttupennut 7-9kk
PEK 1 KP PN 2 -pentu Vuorenrinteen Quella De Freude om. Satu Hirvi
PEK 2 KP Vuorenrinteen Que Sera om. Satu Hirvi
PEK 3 Tor Oskan Shalina om. Tuula Toroska
PEK 4 Vuorenrinteen Que Bonita om. Satu Hirvi

Urokset:
Junioriluokka
JUN ERI 1 SA SERT Tashi-Gong Expression om. Merja Virtanen
JUN ERI 2 SA Revonhännän H-Aave om. Sirpa Perälä
JUN ERI 3 Zaranel Kevin om. Anu Leiviskä
JUN ERI 4 Toyway Rod Hud-Son om. Minna Korhonen

Nuorten luokka
NUO ERI 1 SA vara-SERT Cinodes Blue Barony om. Tarja Närhi
NUO ERI 2 SA Mäntykartanon Timantti om. Ritva-Liisa ja Timo Tuikka
NUO ERI 3 Saffron Prosper om. Pirkko Linnus ja Kirsi Venehsalo
NUO ERI 4 Saffron Poser om. Eija Humalamaa

Avoin luokka
AVO ERI 1 SA ROP Mva Mäntykartanon Solisti om. Paula Jokela
AVO ERI 2 SA Mva Souska Sound Of Silence om. Merja Uimonen
AVO ERI 3 SA Vuorenrinteen Giorgio om. Mats Rosengård
AVO ERI 4 SA Lilileian Brand New Keeper om. Katja Rantakangas

Valioluokka:
VAL ERI 1 SA PU 2 Mva Hoswin Uljas om. Miia Herala
VAL ERI 2 SA PU 3 Mva Lilileian Keeper For Life om. Katja Rantakangas
VAL ERI 3 SA PU 4 Mva Saffron Zidane om. Tuula Kinnunen
VAL ERI 4 SA Mva Tashi-Gong Eminem om. Astrid Sundberg

Veteraaniluokka
VET ERI 1 SA VSP -vet. Mva Misschiefin Anshu Anbu om. Tiina Hirvonen
VET ERI 2 SA Mva Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen
VET ERI 3 SA Mva Mäntykartanon Donatello om. Ritva-Liisa Tuikka
VET ERI 4 Mva Chakiran Garden King om. Anna-Maija Sillanpää

Nartut:
Junioriluokka
JUN ERI 1 SA Pikkeliinan Ylihyvä Yrtti om. Pirjo Telanne
JUN ERI 2 SA Bhu Laen's Feli-City om. Mari Nieminen
JUN ERI 3 Tashi-Gong Star Of Mine om. Katriina Huhtinen ja Susanna Peltomaa-Haapaniemi
JUN ERI 4 Vuorenrinteen Mariella om. Satu ja Veera Hirvi

Nuorten luokka
NUO ERI 1 SA SERT VSP Benevolos Elektra King om. Maija Karvinen
NUO ERI 2 SA PN 3 vara-SERT Playpoint Silvermist om. Tiina Närhi-Jääskeläinen, Timo, Teo ja Joa Jääskeläinen
NUO ERI 3 Misschiefin I Love That Loving Feeling om. Pia Penttinen
NUO ERI 4 Vuorenrinteen Hawa om. Satu ja Veera Hirvi

Avoin luokka
AVO ERI 1 SA Benevolos Evening Star om. Maija Karvinen
AVO ERI 2 SA Saffron Fresita om. Pirkko Linnus ja Vuokko Wägeli
AVO ERI 3 SA Shibazhan Amaryllis om. Anne Johansson ja Marketta Juutila
AVO ERI 4 SA Revonhännän Yes-Honey om. Sirpa Perälä

Valioluokka
VAL ERI 1 SA PN 2 Mva Benevolos Starlight om. Katja Rantakangas
VAL ERI 2 SA PN 4 Mva Benevolos Twinkle Star om. Astrid Sundberg
VAL ERI 3 SA Mva Bhu Laen's Cassia om. Mari Nieminen
VAL ERI 4 SA Mva Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää

Veteraaniluokka
 VET ERI 1 SA ROP -vet. Mva Mow-Zow Isa-Bella om. Heidi Nousiainen ja Janne Kuutinen
VET ERI 2 SA Mva Lilileian Padmé Amidala om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
VET ERI 3 Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VET ERI 4 Mva Olazza Pashion om. Anna-Maria Melkas

Kasvattajaluokka
KASV 1 KP Kennel Benevolos om. Astrid Sundberg
KASV 2 KP Kennel Saffron om. Pirkko Linnus
KASV 3 KP Kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela
KASV 4 KP Kennel Lilileian om. Tiina Rämö

Jälkeläisluokka
JÄLK 1 KP Kiiramanna Never Say Goodbye om. Merja Uimonen
JÄLK 2 KP Olazza Milord om. Maija Perttola