22.9.2018 Vantaa, Pääerikoisnäyttely

 

Tuomarit: Andreas Schemel, Itävalta (urokset, pennut, ROP-pentu, kasvattajaluokka, paras kirjava ja paras musta), Dolores McCann, Irlanti (nartut, ROP, ROP -veteraani, jälkeläisluokka)
Ilmoitettu: pentuja 25, aikuisia 130, joista veteraaneja 19

 

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Princess Anna-Bella
om. Katja ja Marko Rita
PN 2 VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Essence
om. Minna Särkijärvi
PN 3 SERT NUO ERI 1 SA | Lilileian Vivienne Westwood
om. Tiina Rämö ja Niklas Kalske
PN 4 vara-SERT JUN ERI 2 SA | Qi Gong's Nicki Minaj
om. Mikko Lindroos
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen

VSP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Mäntykartanon Timantti
om. Ritva-Liisa ja Timo Tuikka
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Hoswin Uljas
om. Miia Herala
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Eminem
om. Astrid Sundberg
PU 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU - vara-SERT JUN ERI 2 SA | Qi Gong's Kanye West
om. Mikko Lindroos

ROP -pentu Tashi-Gong Apollonia
om. Anneli Sutela
PN 2 -pentu Lilileian Primrose Everdeen
om. Tiina Rämö, Niklas Kalske ja Katri Vuorentaso

VSP -pentu Lupu De Jijona
om. Reija Nevala ja Anne Lepola
PU 2 -pentu Shibazhan Buxus
om. Jenni Nykänen

ROP -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

ROP -jälk. Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen

Paras Kirjava:
Revonhännän Fergie
om. Sari Virtanen

Paras Musta:
Finriikan Valeria
om. Terhi Timonen

Muut tulokset:
Urospennut 5-7kk (6):

PEK 1 KP PU 2 -pentu Shibazhan Buxus om. Jenni Nykänen

PEK 2 KP Gauntlet's Bond om. Pilvi ja Sirpa Havulo ja Hurula

PEK 3 KP Pekdoro's Prince Ås-Kar om. Susanna Kolppanen ja Minna Väisänen

PEK 4 Kiiramanna One In A Million om. Maarit Kytölä ja Ari Lämsä

Urospennut 7-9kk (3):

PEK 1 KP VSP -pentu Lupu De Jijona om. Reija Nevala ja Anne Lepola

PEK 2 KP Belegerea Maira Callo Aráto om. Helena ja Mika Kuusisto

PEK 3 Kabita Cheng-Hao om. Eija Kallio

Narttupennut 5-7kk (9):

PEK 1 KP PN 2 -pentu Lilileian Primrose Everdeen om. Tiina Rämö, Niklas Kalske ja Katri Vuorentaso

PEK 2 KP Cinodes Crown Of Glory om. Sirpa Berk

PEK 3 KP Shibazhan Bellis om. Anne Johansson

PEK 4 KP Lilileian Katniss Everdeen om. Virpi Välimaa

Narttupennut 7-9kk (7):

PEK 1 KP ROP -pentu Tashi-Gong Apollonia om. Anneli Sutela

PEK 2 KP Flying Carpet's Blow A Kiss om. Kari Kuosmanen ja Jaana Oksanen

PEK 3 KP Mintoscan Wonder Woman om. Anette Asplund-Kähärä

PEK 4 KP Olazza Miss Monroe om. Maija Perttola

Urokset:

JUN ERI 1 SA vara-SERT Qi Gong's Kanye West om. Mikko Lindroos

JUN ERI 2 SA Mow-Zow Helios om. Katja ja Lotta Rita

JUN ERI 3 SA Bolt om. Heidi Nousiainen ja Marko Herranen

JUN ERI 4 SA Kiiramanna Sounds Like A Plan om. Merja Uimonen

NUO ERI 1 SA Lilileian Flying High om. Tiina Rämö, Niklas Kalske ja Vicki Schneider

NUO ERI 2 SA Tashi-Gong Expression om. Merja Virtanen

NUO ERI 3 Revonhännän H-Aave om. Sirpa Perälä

NUO EH 4 Cinodes Blue Signature om. Anu Sipponen ja Antti Saloranta

AVO ERI 1 SA PU 1 SERT FI MVA VSP Mäntykartanon Timantti om. Ritva-Liisa ja Timo Tuikka

AVO ERI 2 SA Cinodes Blue Barony om. Tarja Närhi

AVO ERI 3 SA Cinodes Captain Anarchy om. Jenni Leander

AVO ERI 4 SA Olazza Mii-Mikko om. Maija Perttola

VAL ERI 1 SA PU 2 Mva Hoswin Uljas om. Miia Herala

VAL ERI 2 SA PU 3 Mva Tashi-Gong Eminem om. Astrid Sundberg

VAL ERI 3 SA Mva Hoswin Mr Jackpot om. Ida Savolainen ja Pälvi Karesola

VAL ERI 4 SA Mva Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen

VET ERI 1 SA PU 4 ROP -vet. Mva Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen

VET ERI 2 SA Mva Mäntykartanon Donatello om. Ritva-Liisa Tuikka

VET ERI 3 SA Mva Arundina Phucee Amba om. Maija Perttola

VET ERI 4 SA Mva Shibazhan Nabil om. Jaana Pelkonen

Nartut:

JUN ERI 1 SA Mow-Zow Hulvaton Hulda om. Katja ja Jenna Rita

JUN ERI 2 SA PN 4 vara-SERT Qi Gong's Nicki Minaj om. Mikko Lindroos

JUN ERI 3 SA Tashi-Gong Focus Point om. Miitta Mellanen

JUN ERI 4 Epic Tails Beyond All Limits om. Mona Frejborg

NUO ERI 1 SA PN 3 SERT Lilileian Vivienne Westwood om. Tiina Rämö ja Niklas Kalske

NUO ERI 2 SA Shibazhan Mentha om. Anne Johansson ja Tiina Walldén

NUO ERI 3 SA Tashi-Gong Star Of Mine om. Katriina Huhtinen ja Susanna Peltomaa-Haapaniemi

NUO ERI 4 Snowmuzzle's Halcyone om. Hanna Raatikainen

AVO ERI 1 SA Cinodes True Treasure om. Sirpa Berk

AVO ERI 2 SA Lilileian Viva La Diva om. Saara Laakko

AVO ERI 3 SA Benevolos Stardust om. Miitta Mellanen

AVO ERI 4 SA Shibazhan Dahlia om. Tiina Walldén

VAL ERI 1 SA PN 1 ROP Mva Mva Mow-Zow Princess Anna-Bella om. Katja ja Marko Rita

VAL ERI 2 SA PN 2 Mva Tashi-Gong Essence om. Minna Särkijärvi

VAL ERI 3 SA Mva Mow-Zow Fazerina om. Katja Rita

VAL ERI 4 SA Mva Benevolos Miss Moneypenny om. Nina Nieminen

VET ERI 1 SA VSP -vet. Mva Mow-Zow Isa-Bella om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen

VET ERI 2 SA Mva Lilileian Padmé Amidala om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo

VET ERI 3 Mva Ziestan Tacita om. Anu ja Helinä Hietanen

VET ERI 4 Mva Cinodes Chardonnay Rose om. Sirpa Berk

Kasvattajat:

KASV 1 KP ROP -kasv. kennel Lilileian om. Tiina Rämö

KASV 2 KP Kennel Tashi-Gong om. Katriina Huhtinen

KASV 3 KP Kennel Shibazhan om. Anne Johansson

KASV 4 KP Kennel Cinodes om. Sirpa Berk

Jälkeläisluokat:

JÄLK 1 KP ROP -jälk. Mva Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen

JÄLK 2 KP Mva Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen

JÄLK 3 KP Cinodes Chardonnay Rose om. Sirpa Berk

JÄLK 4 KP Mva Olazza Milord om. Maija Perttola