Näyttelytulokset 2019

 

19.01.2019 Turku kv
Tuomari: Unto Timonen (pennut), Torbjörn Skaar, Ruotsi (aikuiset)
Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 54, joista veteraaneja 16

19012019 Tkukv rop vsp
ROP Mva Lilileian Honor Of All - VSP Mva Shibazhan Lunaria

19012019 Tkukv rop vsp vet
ROP -vet. Mva Shibazhan Lunaria - VSP -vet. Mva Down-Goblin Finalisti

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 3 vara-CACIB -> CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Tor Oskan Ricardo
om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
PU 4 SERT AVO ERI 1 SA | Rina-Cza's Aloha Idaho
om. Merja Virtanen
PU - vara-SERT AVO ERI 2 SA | Shibazhan Olea
om. Anne Johansson

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Lunaria
om. Anne Johansson
PN 2 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Miliisin Hannah Kiiramannah
om. Marjut Ténlen
PN 3 VET ERI 2 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN 4 SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Kri Kris Daisy
om. Kristine Frey ja Eini Vihko
PN - vara-SERT AVO ERI 1 SA | Shibazhan Dahlia
om. Tiina Walldén

ROP -pentu Lilileian Beauty Has No Limit
om. Carola Sudqvist
VSP -pentu Celebdil's Leonardo
om. Maija Karvinen ja Johanna Mikkonen

ROP -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Celebdil's Raphael om. Nina Nieminen

Narttupennut:
PEK 2 KP Tuuling Point Aurelia om. Kaisa Kankaanpää
PEK 3 Rina-Cza's Everes Is Cleverest om. Susanna Peltomaa-Haapaniemi

Urokset:
JUN ERI 1 Tor Oskan Titan om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
NUO ERI 1 SA Chakiran Suomisata Viljo om. Tuula Viertonen ja Mirja Päiväkkö
NUO ERI 2 Olazza Maybach om. Maija Perttola
NUO ERI 3 Tashi-Gong Marlon om. Nina Isomäki
NUO EH 4 Brutus om. Kirsti Koskinen
AVO ERI 3 Cinodes Blue Signature om. Anu Siponen ja Antti Saloranta
AVO EH 4 Cinodes Captain Anarchy om. Jenni Leander
VAL ERI 3 SA Mva Katimon Tiago om. Nina Nieminen
VAL ERI 4 SA Mva Saffron Prosper om. Pirkko Linnus ja Eini Vihko
VET ERI 3 SA Mva Kiiramanna Alejandro om. Pia Honkasalo
VET ERI 4 SA Mva Misschiefin Anshu Anbu om. Tiina Hirvonen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Shibazhan Bellis om. Anne Johansson
JUN ERI 2 Zhigatsey Malvina om. Mona Frejborg
JUN ERI 3 Olazza Miss Monroe om. Maija Perttola
JUN ERI 4 Flying Carpet's Lip Sync For Your Life om.
NUO ERI 2 Ziestan Wilmie om. Kari Kuosmanen
NUO ERI 3 Epic Tails Beyond All Limits om. Mona Frejborg
AVO ERI 2 SA Kiiramanna Hatshepsut om. Pia Honkasalo
AVO ERI 3 Playpoint Rosetta om. Tuula Parviainen
AVO EH 4 Tor Oskan Nicoletta om. Tuula Toroska
VAL ERI 2 SA Mva Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
VAL ERI 3 SA Mva Ziestan Laqueta om. Carola Sundqvist
VET ERI 3 Mva Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska
VET ERI 4 Mva Mow-Zow Isa-Bella om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Tor Oskan om. Tuula Toroska
KASV 3 KP Kennel Misschiefin om. Tiina Hirvonen



13.01.2019 Kajaani kv
Tuomari: Eeva Rautala
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 40, joista veteraaneja 1

ROP SERT FI MVA CACIB AVO ERI 1 SA | Toyway Q-Raketti
om. Jouko Leiviskä, Anne ja Tiina Autio
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Handsome Harrison
om. Eija Huuskonen
PU 3 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Dawana Remus Lupin
om. Maarit Impola
PU 4 JUN ERI 1 SA | Zaranel O'boy
om. Anu Leiviskä

VSP SERT FI MVA CACIB AVO ERI 1 SA | Kiiramanna Time After Time
om. Satu Halmetoja
PN 2 vara-SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Fallen Angel
om. Anu Leiviskä
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Vanessan Kheira
om. Minna Kaappola
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Inkerellin Aurelia
om. Tiina Sallinen
ROP -vet. VET ERI 1 | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen

ROP -pentu Celebdil's Leonardo
om. Maija Karvinen ja Johanna Mikkonen

Muut tulokset:
Urospentu:
PEK 2 Tuuling Point Arnold om. Ulla-Stina Angeria
PEK 3 Pekdoro's Prince Ås-Kar om. Susanna Kolppanen ja Minna Väisänen

Urokset:
JUN ERI 2 SA Zaranel North-Wind om. Maarit Impola
NUO ERI 1 SA Bolt om. Marko Herranen
NUO ERI 2 Vanessan Winslow om. Minna Väisänen
NUO ERI 3 Unelma Linnan Kullan Kimallus om. Satu Halmetoja
AVO ERI 3 Dorona's Brandon om. Maarit Impola
AVO ERI 4 Saffron Bolton om. Joni Tiainen
VAL ERI 2 SA Mva Mäntykartanon Solisti om. Paula Jokela
VAL ERI 3 SA Mva Saffron Hooligan om. Katja Eskelinen
VAL ERI 4 SA Mva Kiiramanna Tutankhamon om. Sirpa Takala

Nartut:
JUN ERI 1 SA Dorona's Caitlyn om. Minna Kaappola
JUN ERI 2 Shanhearts Blessed om. Sanna Wägeli
JUN ERI 3 Mäntykartanon Utu-Tyttö om. Kaija Aro
NUO ERI 2 Zaranel Lady Lulu om. Terttu Parviainen
NUO ERI 3 Vanessan Winnona om. Liisi Väistö
AVO ERI 2 Nikoli's Cashmere om. Sirkka-Liisa Kuusela
AVO ERI 3 Hopeahapsun I Believe om. Kaija Aro
AVO ERI 4 Tashi-Gong Victoria om. Arja Taskinen
VAL ERI 3 SA Mva Dorona's Bandora om. Sirkka-Liisa Kuusela


 

13.01.2019 Lahti rn
Tuomari: Saija Juutilainen
Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 25, joista veteraaneja 3


ROP Kri Kris Daisy - VSP Mva Down-Goblin Finalisti


VSP -vet. VMva Ziestan My Litl Nella - ROP -vet. Mva Down-Goblin Finalisti

ROP SERT NUO ERI 1 SA | Kri Kris Daisy
om. Kristine Frey ja Eini Vihko
PN 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Olazza Miss Monroe
om. Maija Perttola
PN 3 AVO ERI 1 SA | Shibazhan Dahlia
om. Tiina Walldén
PN 4 JUN ERI 2 SA | Zhigatsey Malvina
om. Mona Frejborg
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Ziestan My Litl Nella
om. Elisa Vahlroos-Moisander

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 2 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Cinodes Calypso
om. Annika Lindelä-Julkunen
PU 3 vara-SERT JUN 1 SA | Zhigatsey Milton
om. Marja Tuovinen
PU 4 NUO ERI 1 SA | Olazza Maybach
om. Maija Perttola

ROP -pentu Lilileian Beuty Has No Limit
om. Carola Sundqvist
VSP -pentu Celebdil's Raphael
om. Nina Nieminen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Chanelstyle My Favourite Anemone om. Sirkku-Liisa Pirhonen
PEK 3 Qi Gong's Mayday Shout Out om. Mikko Lindroos
PEK 4 Tuuling Point Aurelia om. Kaisa Kankaanpää

Urokset:
JUN EH 2 Cinodes Caverion om. Tarja Närhi
NUO ERI 2 Tashi-Gong Marlon om. Nina Isomäki
AVO ERI 2 Cinodes Blue Barony om. Tarja Närhi
AVO EH 3 Ziestan Li Naozumi om. Iiris Härkänen
VET ERI 2 SA Mva Kiirmanna Alejandro om. Pia Honkasalo

Nartut:
JUN ERI 3 Flying Carpet's With Eurovision Glitter om. Jaana Oksanen ja Jenna Toivanen
JUN ERI 4 Tashi-Gong Apollonia om. Anneli Sutela
AVO ERI 2 Benevolos Paris Carver om. Maija Karvinen
AVO ERI 3 Toyway Natali om. Tiia Sinisalo
AVO EH 4 Tiuhtiettelma om. Iiris Härkänen
VAL ERI 1 SA Mva Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
VAL ERI 2 Mva Chenrezi Matchmaker om. Tiina Rämö
VAL ERI 3 Mva Qi Gong's Magic Potion om. Elisa Vahlroos-Moisander