Näyttelyt - Shows

 

Listaa ylläpitää Tiina Hirvonen, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen..
Tiibetinspanielit ry ei vastaa tietojen oikeellisuudesta. Muutokset mahdollisia, tarkista AINA näyttelyiden kotisivuilta ilmoittautumistiedot ym.

 

NÄYTTELYT VUONNA 2017

TOUKOKUU
06.05.         Mikkeli RN - ilm. 10.04. menn., Eija Halonen
06.-07.05.   Tampere KV (1,4,5,6,9-2,3,7,8,10) -ilm. 02.03./30.03./06.04. (vain netti-ilm.) menn., Theres Johansson, Ruotsi, *)Varalla: Paula Heikkinen-Lehkonen
13.05.         Lestijärvi RN - ilm. 19.4./27.4. menn., Eija Halonen *)Varalla: Jussi Liimatainen
13.05.         Salo RN - ilm. 20.4. menn., Kirsti Louhi       
13.-14.05.    Varkaus KR (1,5,7,9,10-2,3,4,6,8) - ilm. 26.3./9.4./17.4. (vain netti-ilm.) menn., Ross Delmar, Irlanti *)Varalla: Konstantinos Andreou, Kypros
20.05.          Mänttä-Vilppula RN -ilm. 13.4./ 20.4. (vain netti-ilm.) menn., Unto Timonen
20.-21.05.    Helsinki KV (1,4,8,9,10-2,3,5,6,7) - ilm. 23.3./26.4./30.4. menn., Kari Granaas Hansen, Norja *)Varalla: Karl-Erik Johansson, Ruotsi     
20.-21.05.    Hamina KV -> Virolahti (2,3,5,6,7-1,4,8,9,10) - ilm. 24.04. menn., Patric Ragnarson, Ruotsi      
27.-28.05.    Rauma KR (2,3,4,6,8-,1,5,7,9,10) - ilm. 31.3./ 23.4./ 27.4. (vain netti-ilm.) menn., Duncan Mcallister, Australia, *)Varalla: Saija Juutilainen

KESÄKUU
10.06.          Pieksämäki RN - ilm. 15.5. menn., Anne Sume, Viro
10.06.         Raisio RN - ilm. 10.5 menn., Inger Ronander, Norja *)Varalla Zofia Konderla, Puola
10.-11.06.    Alavus KR (2,4,6,9,10-1,3,5,7,8) - ilm. 21.4./9.5./ 15.5. (vain netti-ilm.) menn., Kati Kilpeläinen *)Varalla  Leni Finne
11.06.          Hämeenlinna RN - ilm. 16.5./ 21.5. (vain netti-ilm.) menn., Veli-Pekka Kumpumäki
*(myös varalla)
11.06.          Mynämäki RN - ilm. 17.5./ 24.5. (vain netti-ilm.) menn., Juha Kares
*)Varalla Eeva Rautala
11.06.         Pietarsaari RN - ilm. 10.5. menn., Tuula Plathan *)Varalla Hassinen Maarit ja Gunilla Skallman, Ruotsi
17.06.         Oulu RN - ilm. 19.5./ 26.5. (vain netti-im.) menn., Zorica Salijevic, Ruotsi *)Varalla Markku Kipinä     
17.-18.06.    Kotka KV (1,4,8,9,10-2,3,5,6,7) - ilm. 21.5./ 28.5. (vain netti-ilm.) menn., Saija Juutilainen *(myös varalla)
17.-18.06.    Pöytyä KR (2,3,5,6,7-1,4,8,9,10) - ilm. 15.5./ 19.5. (vain netti-ilm.) menn., Soile Bister, *)Varalla Harry Tast
24.-25.06.    Rovaniemi KV (1,4,8,9,10-2,3,5,6,7) - ilm. 2.5./22.5./26.5. (vain netti-ilm.) menn., Leni Finne

HEINÄKUU
01.-02.07.    Riihimäki KV (1,4,7,9,10-2,3,5,6,8) - ilm. 17.5 / 2.6./9.6. (vain netti-ilm.) menn., Yana Gavrilova, Venäjä
*)Varalla Tuire Okkola
01.-02.07.    Tuusula KR (2,3,5,6,8-1,4,7,9,10) - ilm. 16.5./1.6./8.6. (vain netti-ilm.) menn., Ernie Paterson, Iso-Britannia *)Varalla: Saija Juutilainen
02.07.        Tuusniemi RN - ilm. 29.5. menn., Marja Talvitie
08.07.        Mikkeli KR - ilm. 29.05./12.06. menn., Anne Klaas Viro       
08.-09.07.    Ylivieska KV (1,2,6,7,9-3,4,5,8,10) - ilm. 8.5. / 5.6. / 12.6. (vain netti-im.) menn., Paul Scanlon, Irlanti *)Varalla Tapio Eerola 
09.07.        Karjaa KR - ilm. 15.5./6.6./9.6. (vain netti-ilm.) menn., Jussi Liimatainen *)Varalla Zidy Munsterhielm-Ehnberg   
15.07.        Oulu KV - ilm. 24.5./14.6 menn., Tiina Taulos       
15.-16.07.    Hyvinkää KR (1,5,6,7,9-2,3,4,8,10) - ilm. 19.5./8.6./16.6. (vain netti-ilm.) menn., Unto Timonen *)Varalla Marja Talvitie   
16.07.        Oulu KV - ilm. 24.5./14.6 menn., Tamas Jakkel, Unkari       
22.-23.07.    Saarijärvi KR (1,3,4,9,10-2,5,6,7,8) - ilm. 21.5./18.6./29.6. menn., Marja Talvitie      
22.-23.07.    Kemi KV (2,5,6,7,8-1,3,4,9,10)  - ilm. 19.6 menn., Ligita Zake, Latvia     
28.-30.07.    Vantaa KV 4,5,6,7-1,8,10-2,3,9) - ilm. 3.7./ 11.7. (vain netti-ilmo) menn., Ann Ingram, Irlanti     
29.-30.07.    Pori KV (2,3,6,7,9-1,4,5,8,10) - ilm. 25.5./22.6./29.6. (vain netti-ilm.) menn., Noel Beggs, Irlanti      
30.07.        Kajaani RN - ilm. 3.7./ 6.7. (vain netti-ilm.) menn., Maija Mäkinen

ELOKUU
05.-06.08.    Kuopio KV (1,5,7,9,10-2,3,4,6,8) - ilm. 14.5./30.6./7.7. (netti-ilm.) menn.,  Markku Kipinä
05.-06.08.    Valkeakoski KR (2,3,4,6,8-1,5,7,9,10) - ilm. 26.6./6.7. menn., Ligita Zake, Latvia *)Varalla Maret Kärdi, Viro
12.08.        Joensuu KV - ilm. 10.7. / 17.7. (vain netti-ilm.) menn., Lisa Molin, Ruotsi *)Varalla Janelle Robbins, Australia       
12.-13.08.    Turku KR (1,3,5,8,10-2,4,6,8,9) - ilm. 15.6./13.7. menn., Kimmo Mustonen       
13.08.        Joensuu KR - ilm. 10.7. / 17.7. (vain netti-ilm.) menn., Spela Briski Cirman, Slovenia *)Varalla Jouko Leiviskä       
19.08.        Kouvola KR - ilm. 19.07./26.07. (vain netti-ilm.) menn., Paula Heikkinen-Lehkonen      
20.08.        Heinola KR - ilm. 19.07./26.07. (vain netti-ilm.) menn., Marija Kavcic, Slovenia
26.08.        Pyhäjoki RN - ilm. 31.7. menn., Tiina Taulos, *)Varalla Juha Putkonen
26.08.        Mäntyharju KR - ilm. 25.07. menn., Johan Juslin
*)Varalla Markku Kipinä
26.-27.08.    Tervakoski KR (1,4,5,7,9-2,3,6,8,10) - ilm. 19.6./24.7. menn., Marie Gadolin, Ruotsi
27.08.         Helsinki, SKKY:n erikoisnäyttely + 9 -ryhmä - ilm. 27.7./6.8. menn., Jeff Luscott, Iso-Britannia

SYYSKUU  
02.-03.09.    Helsinki KR (2,4,6,7,9-1,3,5,8,10) - ilm. 28.7./4.8. (vain netti-ilm.) menn., Paula Rekiranta
09.-10.09.    Porvoo KR (1,3,5,7,10-2,4,6,8,9) - ilm. 16.07./03.08./07.08. (vain netti-ilm.) menn., Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
10.09.       Muurame RN - ilm. 16.8. menn., Steven H Seymour, Australia
17.09.       Tampere RN -ilm.  31.5/13.8./20.8. (vain netti-ilm.) menn., Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

LOKAKUU
30.09.-01.10. Eckerö KV (2,3,5,6,7,10-1,4,8,9) -ilm.7.8./4.9. menn., Harri Lehkonen
07.10.        Hämeenlinna RN
08.10.        Hämeenlinna RN
14.10.        Jyväskylä KV - ilm. 4.9./18.9./25.9. (vain netti-ilm.) menn., Jadranka Mijatovic, Kroatia *)Varalla Katalin Radvánszky, Unkari
15.10.        Jyväskylä KV - ilm. 4.9./18.9./25.9. (vain netti-ilm.) menn., Daniele Poltri, Italia *)Varalla Jadranka Mijatovic, Kroatia
21.10.        Vantaa, erikoisnäyttely - ilm. 25.09. menn., Evelyn Hurley, Irlanti (Urokset, pennut, ROP-pentu, kasv.lk, ROP), Fiona Hurley, Irlanti (nartut, jälk.lk, ROP-vet., väriluokat). Tuomarit varalla toisilleen.
28.-29.10.    Seinäjoki KV (1,3,5,7,8-2,4,6,9,10) - ilm. 28.8./26.9./29.9. (vain netti-ilm.) menn., Harry Tast

MARRASKUU   
25.11.        Tampere KR - ilm. 27.9./24.10./30.10. (vain netti-ilm.) menn., Birgit Seloy, Tanska *)Varalla: Barbara Müller, Sveitsi
26.11.        Tampere KV - ilm. 27.9./24.10./30.10. (vain netti-ilm.) menn., Hans Rosenberg, Ruotsi *)Varalla: Tuire Okkola

JOULUKUU
08.12.        Helsinki KV HeV-17  - ilm. 02.10./01.11./13.11. menn., Johan Juslin
*) Varalla Leif-Herman Wilberg, Norja      
09.12.        Helsinki KV PMV-17 - ilm. 02.10./01.11./13.11. menn., Jackie Kitchener, Iso-Britannia *) Varalla Leif-Herman Wilberg, Norja
10.12.        Helsinki KV V-17   - ilm. 02.10./01.11./13.11. menn., Matti Tuominen *)Varalla Ekaterina Senashenko, Venäjä

Ulkomaisia arvonäyttelyitä:
24.–27.8. Kiova kv, Ukraina EUV-17;
24.08. CACIB nly
- ilm. 1.2./1.6./3.7. menn.,Tatjana Urek, Slovakia
25.08. SERT nly
- ilm. 1.2./1.6./3.7. menn., Leoš Jančik, Tsekki
27.08. EUV-17
- ilm. 1.2./1.6./3.7. menn., Paul Stanton, Ruotsi, *)Varalla: Lilian de Ridder Onghena, Belgia

09.-10.-11.-,12.11. Leipzig kv MV-17, Saksa - ilm. 23.6./4.8./ 15.9 (vain netti-ilm.)/ 6.10. (vain netti-ilm.) menn. , Sudarsan, C.V., Intia
08.11. Leipzig kv, DEV-17, Saksa - ilm. 23.6./4.8./ 15.9 (vain netti-ilm.)/ 6.10. (vain netti-ilm.) menn. , Steven Seymour, Iso-Britannia


*********************

NÄYTTELYT VUONNA 2018

NORD-näyttelystä tietoa

TAMMIKUU
13.-14.01. Kajaani kv  (2,3,4,6,8,10-1,5,7,9)
20.-21.01. Turku kv  (1,3,4,5,7,10-2,6,8,9)

HELMIKUU
03.-04.02. Parkano rn

MAALISKUU
04.03.     Juuka rn
17.03.     Tampere, erikoisnäyttely
18.03.     Joensuu rn
24.-25.03. Lahti kv (1,3,4,5,7-2,6,8,9,10)
30.-31.03. Lappeenranta

HUHTIKUU
01.-02.04.  Lappeenranta kv
08.04.      Kajaani rn
14.-15.04.  Vaasa kv (1,4,5,7,9-2,3,6,8,10)
21.-22.04.  Kankaanpää rn
28.04.      Ruovesi rn

TOUKOKUU
05.05.      Tampere (NORD-näyttely)
05.05.      Polvijärvi rn
05.05.      Ylivieska rn
06.05.      Tampere kv
12.05.      Järvenpää
12.-13.05.  Oulu (NORD-näyttely) (2,3,5,7,10-1,4,6,8,9)
12.05.      Janakkala rn
13.05.      Tuusula rn
19.-20.05.  Helsinki kv (2,5,6,9,10-1,3,4,7,8)
16.-20.05.  Hamina (NORD-näyttely) (1,3,4,7,8-2,5,6,9,10)
26.05.      Salo rn
26.-27.05.  Joensuu
26.-27.05.  Rauma (2,3,5,7,10-1,4,6,8,9)

KESÄKUU
02.-03.06.  Salo
03.06.      Mänttä-Vilppula
09.-10.06.  Alavus (2,4,6,9,10-1,3,5,7,8)
09.-10.06.  Tammela
16.-17.06.  Kotka (NORD-näyttely) (1,4,8,9,10-2,3,5,6,7)
16.-17.06.  Rovaniemi (NORD-näyttely) (2,3,5,6,7-1,4,8,9,10)

HEINÄKUU
01.07.      Raasepori
07.-08.07.  Juva (1,3,4,6,9-2,5,7,8,10)
07.-08.07.  Oulu kv (2,5,7,8,10-1,3,4,6,9)
14.-15.07.  Laukaa
14.-15.07.  Mäntsälä
21.-22.07.  Helsinki (2,6,7,8,9-1,3,4,5,10)
21.-22.07.  Kemi kv
21.-22.07.  Kokkola kv
28.-29.07.  Pori kv (1,4,5,7,9-2,3,6,8,10)
28.-29.07.  Mikkeli kv (2,3,6,8,10-1,4,5,7,9)

ELOKUU
03.08.      Kuopio
04.08.      Kuopio (NORD-näyttely)
05.08.      Kuopio kv
11.-12.08.  Raisio
18.08.      Kouvola
19.08.      Heinola
25.-26.08. Riihimäki (NORD-näyttely) (1,4,7,9,10-2,3,5,6,8)
26.08. Helsinki, SKKY ry:n erik.nly + 9 -ryhmä

SYYSKUU
01.-02.09. Helsinki (1,3,5,8,10-2,4,6,7,9)
08.-09.09.  Porvoo (2,3,6,8,10-1,4,5,7,9)
29.-30.09.  Eckerö kv

LOKAKUU
27.-28.10.  Seinäjoki kv (1,3,5,7,8-2,4,6,9,10)

MARRASKUU
10.11.      Jyväskylä (NORD-näyttely)
11.11.      Jyväskylä kv

JOULUKUU
15.12.      Helsinki (NORD-näyttely)
16.12.      Helsinki kv


Ulkomaisia arvonäyttelyitä 2018:
9.–12.8.    Amsterdam kv, Alankomaat, MV-18
10.8 BeneluxV-18
- ilm. menn., Siret Lepasaar, Viro
12.8. MV-18, -
ilm. menn., Birgit Sluiter, Hollanti

11.-14.10.2018 Kielce EUV-18, Puola