Näyttelyt - Shows

 

Listaa ylläpitää Tiina Hirvonen, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen..
Tiibetinspanielit ry ei vastaa tietojen oikeellisuudesta. Muutokset mahdollisia, tarkista AINA näyttelyiden kotisivuilta ilmoittautumistiedot ym.

 

NÄYTTELYT VUONNA 2018

NORD-näyttelyistä tietoa
NORD-näyttelyiden ohjeet
NORD-näyttelyitä yhdeksän Suomessa
NORD -näyttelyt Pohjoismaissa


TOUKOKUU
01.05.      Lahti rn - ilm. 4.4./8.4. menn., Kati Kilpeläinen-Turunen *)Varalla: Rune Lysgaard, Norja
05.05.      Tampere (NORD-näyttely) - ilm. 28.2./3.4./9.4. (vain netti-ilm.) menn., Rudi Brandt, Tanska
05.05.      Polvijärvi rn - ilm. 9.4. menn., Annaliisa Heikkinen *)Varalla: Jouko Leiviskä
05.05.      Ylivieska rn - ilm. 6.4./18.4. menn., Kirsti Louhi *)Varalla: Alexandra Palumbo, Serbia
06.05.      Tampere kv - ilm. 28.2./3.4./9.4. (vain netti-ilm.) menn., Linda Volarikova, Slovakia
12.05.      Järvenpää - ilm. 16.3/13.4./19.4. (vain netti-ilm.) menn., Boris Baic, Slovenia *)Varalla: Tino Pehar, Kroatia
12.05.      Turenki rn (Janakkala) - ilm. 11.4./23.4. menn., Kimmo Mustonen *)Varalla Harry Tast
12.-13.05.  Oulu (NORD-näyttely) (2,3,5,7,10-1,4,6,8,9) - ilm. 15.3./15.4./22.4. (vain netti-ilm.), Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
13.05.      Tuusula rn - ilm. 23.4./27.4. menn., Paula Heikkinen-Lehkonen *)Varalla Harto Stockmari
19.-20.05.  Helsinki kv (2,5,6,9,10-1,3,4,7,8) - ilm. 21.3./25.4./30.4. (vain netti-ilm.) menn., Paula Rekiranta *)Varalla: Dan Ericsson, Ruotsi
19.-20.05.  Hamina (NORD-näyttely) (1,3,4,7,8-2,5,6,9,10) - ilm. 24.04. menn., Harry Tast *)Varalla Pirjo Aaltonen
26.05.      Salo rn -- ilm. 26.4/3.5. (vain netti-ilm.) menn., Tomas Rohlin, Tanska
26.05.      Joensuu kv - ilm. 28.4./3.5. (vain netti-ilm.) menn., Jose Homem De Mello, Portugali
26.-27.05.  Rauma (2,3,5,7,10-1,4,6,8,9) - ilm. 26.3./26.4./2.5. (vain netti-ilm.) menn., Göran Bodegård, Ruotsi *)Varalla: Tanya Ahlman-Stockmari
27.05.      Joensuu - ilm. 28.4./3.5. (vain netti-ilm.) menn., Vanessa Williams-Wegmann, Iso-Britannia

KESÄKUU
02.06.       Äänekoski rn - ilm. 14.5. menn., Pirjo Aaltonen *)Varalla: Tanya Ahlman-Stockmari
03.06.       Mänttä-Vilppula - ilm. 27.4./4.5. (vain netti-ilm.) menn., Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
09.06.       Iitti rn - ilm. 16.4/14.5. menn., Eeva Resko *)Varalla: Harto Stockmari
09.06.       Pieksämäki rn - ilm. 14.5. menn., Kristiina Ahlberg
09.-10.06.  Tuuri (2,4,6,9,10-1,3,5,7,8) - ilm. 20.4 / 9.5./14.5. (vain netti-ilm.) menn., Katriina Huhtinen *)Varalla: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
09.-10.06.  Forssa (1,3,5,7,8-2,4,6,9,10) - ilm. 11.5. / 16.5. (vain netti-ilm.) menn., Börge Espeland, Norja *)Varalla: Juha Kares
16.06.       Aura rn - ilm. 21.5. menn., Tuula Plathan *)Varalla: Livija Zizevske, Liettua
16.-17.06.  Kotka (NORD-näyttely) (1,4,8,9,10-2,3,5,6,7) - ilm. 15.5./ 21.5. (vain netti-ilm.) menn., Leni Finne
16.-17.06.  Rovaniemi (NORD-näyttely) (2,3,5,6,7-1,4,8,9,10) - Ilm. 24.4./14.5./18.5. menn., Marit Sunde, Norja
16.-17.06.  Salo (1,2,5,7-3,4,6,8,9,10) - ilm. 16.4/16.5. menn., Malgorzata Supronowicz, Puola *) Varalla: Pirjo Aaltonen

HEINÄKUU
01.07.        Karjaa - ilm. 30.4./28.5./4.6.2018 vain netti-ilm.) menn., Markku Kipinä (myös varalla)
01.07.        Tuusniemi rn - ilm.4.6. menn., Kati Kilpeläinen-Turunen
07.-08.07.  Juva (1,3,4,6,9-2,5,7,8,10) -ilm. 31.5./ 12.6. menn., Katriina Huhtinen
07.-08.07.  Oulu kv (2,5,7,8,10-1,3,4,6,9) - ilm. 15.5./11.6. menn., Marja Talvitie *)Varalla Saija Juutilainen
14.07.        Nastola rn - ilm.15.6. menn., Paula Heikkinen-Lehkonen
14.-15.07.  Laukaa (2,4,6,8,9-1,3,5,7,10) - ilm. 8.6./17.6. (vain netti-ilm.) menn., HUOM! 9.4.2018 Soile Bisterin poisjäännin vuoksi näyttelytoimikunta on tehnyt seuraavan tuomarinmuutoksen: Goran Gladic, Serbia (tuomarinmuutos)*)Varalla: Annukka Paloheimo
14.-15.07.  Mäntsälä (1,3,5,7,10-2,4,6,8,9) - ilm. 13.5./14.6./19.6. (vain netti-ilm.) menn., Jussi Liimatainen (myös varalla)
21.-22.07.  Helsinki (2,6,7,8,9-1,3,4,5,10) - ilm. 31.5./21.6./ 28.6. (vain netti-ilm.) menn., Zidy Munsterhielm-Ehnberg
21.-22.07.  Kemi kv (2,4,7,8,9-1,3,5,6,10) - ilm. 18.6.2018 menn., Cindy Pettersson, Ruotsi
21.-22.07.  Ylivieska kv (1,3,5,6,10-2,4,7,8,9) - ilm. 15.5./14.6./21.6. (vain netti-ilm.) menn., Mona Selbach, Norja *)Varalla: Karin Voye, Saksa
28.-29.07.  Pori kv (1,4,5,7,9-2,3,6,8,10) - - ilm. 24.5./21.6./28.6. (vain netti-ilm.) menn., Jose M Doval Sanchez, Espanja
28.-29.07.  Mikkeli kv (2,3,6,8,10-1,4,5,7,9) - ilm. 18.6 / 2.7 / 9.7. (vain netti-ilm.) menn., Juha Putkonen *)Varalla: Torsten Lemmer, Bulgaria

ELOKUU
03.08.      Kuopio - ilm. 4.6./2.7./9.7. (vain netti-ilm.) menn., Lesley Chalmers, Uusi-Seelanti
04.08.      Kuopio (NORD-näyttely- ilm. 4.6./2.7./9.7. (vain netti-ilm.) menn., Ann Ingram, Irlanti
05.08.      Kuopio kv - ilm. 4.6./2.7./9.7. (vain netti-ilm.) menn., Jasna Matejcic, Kroatia
11.08.      Ylöjärvi rn - ilm. 9.7./16.7. (vain netti-ilm.) menn., Paula Rekiranta *)Varalla: Pirjo Aaltonen
11.-12.08.  Raisio (1,2,4,5,7,10-3,6,8,9) - ilm. 15.6./13.7./17.7. (vain netti-ilm.) menn., Maija Mäkinen
18.08.      Kouvola -ilm. 16.7./ 22.7 menn., Carin Åkesson, Ruotsi
19.08.      Heinola - ilm. 16.07./22.07. (vain netti-ilm.) menn., Juha Putkonen
25.-26.08. Riihimäki (NORD-näyttely) (1,4,7,9,10-2,3,5,6,8) - ilm. 9.7./23.7./30.7. (vain netti-ilm.) menn., Nina Lönner-Andersson, Ruotsi *)Varalla: Leni Finne
26.08.      Helsinki, SKKY ry:n erik.nly + 9 -ryhmä - ilm. 25.7./6.8. (vain netti-ilm.) menn.,., Kari Järvinen

SYYSKUU
01.09.       Vantaa rn - ilm. 2.8./ 8.8. (vain netti-ilm.) menn., Erna Britt Nordin, Ruotsi *)Varalla: Annukka Paloheimo
01.-02.09. Helsinki (1,3,5,8,10-2,4,6,7,9) - ilm. 18.7./1.8./5.8. (vain netti-ilm.) menn., Gunnar Nymann, Tanska
08.09.       Parainen rn - ilm. 13.7./13.8. menn., Marie Bailey, Irlanti *)Varalla Pirjo Aaltonen
08.-09.09.  Porvoo (2,3,6,8,10-1,4,5,7,9) - ilm. 16.07./01.08./06.08. (vain netti-ilm.) menn., Yvonne Jaussi, Sveitsi *)Varalla: Tanya Ahlman-Stockmari
15.09.       Oulu rn
16.09.       Oulu rn
22.09.       Vantaa, Erikoisnäyttely - ilm. menn., Andreas Schemel, Itävalta (urokset, pennut, ROP-pentu, kasvattajaluokka), Dolores McCann, Irlanti (nartut, ROP, ROP -veteraani, jälkeläisluokka), *)Tuomarit varalla toisilleen
29.-30.09.  Eckerö kv (2,4,5,6,7,8-1,3,9,10) - ilm.16.7./27.8./4.9. (vain netti-ilm.) menn., Eva Liljekvist Borg, Ruotsi

LOKAKUU
06.10.        Hämeenlinna rn
07.10.        Hämeenlinna rn
27.-28.10.  Seinäjoki kv (1,3,5,7,8-2,4,6,9,10) - ilm. 27.8./25.9./30.9. (vain netti-ilm.) menn.,  Börje Johansson, Ruotsi *)Varalla Sotiria Sissy Adramitli, Kreikka

MARRASKUU
10.11.      Jyväskylä (NORD-näyttely) - ilm. 01.10./15.10./22.10. (vain netti-ilm.) menn., Tino Pehar, Kroatia (myös varalla)
11.11.      Jyväskylä kv - ilm. 01.10./15.10./22.10. (vain netti-ilm.) menn., Anita Al-Bachy

JOULUKUU
15.12.      Helsinki (NORD-näyttely), HeV-18 -ilm. 02.10./05.11./19.11. (vain netti-ilm.) menn., Maarit Hassinen
16.12.      Helsinki kv. V-18 -ilm. 02.10./05.11./19.11. (vain netti-ilm.) menn., Hans Almgren, Ruotsi


Ulkomaisia arvonäyttelyitä 2018:
9.–12.8.    Amsterdam kv, Alankomaat, MV-18
10.8 BeneluxV-18
- ilm. 3.5./ 31.5./ 28.7./ 11.7.18 menn, Siret Lepasaar, Viro
12.8. MV-18, -
ilm. 3.5. / 31.5./ 28.7./ 11.7.18 menn., Birgit Sluiter, Hollanti

11.-14.10. Warsova EUV-18, Puola, - ilm. 30.06.18/31.07.18/31.08.18 menn., Janusz Opara, Puola

16.11. Lilleström kv PMV-18, Norja -ilm. 15.10. menn., Evelyn Hurley, Irlanti

17.-18.11. Lilleström kv NO V-18, Norja, -ilm. 15.10. menn., Una Rigney, Irlanti


*******************************************

VUODEN 2019 Näyttelyt

TAMMIKUU
12.-13.01. Kajaani KV
13.01.       Lahti RN     
19.-20.01. Turku KV (2,4,5,6,7,9-1,3,8,10)

HELMIKUU
02.-03.02. Parkano RN
09.02.      Kauhava RN
23.02.      Nurmes RN

MAALISKUU
02.03.     Kirkkonummi, erikoisnäyttely
03.03.     Pello RN
16.03.     Joensuu KV    
17.03.     Joensuu NORD    
23.-24.03. Turku KV (1,5,6,8,10-2,3,4,7,9)    
30.-31.03. Lahti KV (2,3,4,5,8-1,6,7,9,10)

HUHTIKUU
13.04.     Tohmajärvi RN
13.-14.04. Vaasa KV  (1,4,5,7,9-2,3,6,8,10)   
20.-21.04. Imatra NORD
27.04.      Ruovesi RN
27.-28.04. Kankaanpää RN

TOUKOKUU
01.05.     Lahti RN
04.05.     Tampere NORD    
05.05.     Tampere KV
11.05.      Mynämäki RN
11.-12.05. Iisalmi NORD (2,4,6,7,9-1,3,5,8,10)    
11.-12.05. Helsinki KV (1,3,5,8,10-2,4,6,7,9)    
18.-19.05. Mynämäki KR (2,5,7,9,10-1,3,4,6,8)
18.-19.05. Rauma KR (1,3,4,6,8-2,5,7,9,10)
19.05.      Varkaus RN
25.-26.05. Hamina NORD (1,3,5,6,10-2,4,7,8,9)    
30.05.      Kangasniemi KR

KESÄKUU
08.06.     Helsinki RN
08.06.     Pieksämäki RN
08.-09.06. Alavus KR (2,4,6,9,10-1,3,5,7,8)    
08.-09.06. Rovaniemi KV (1,4,8,9,10-2,3,5,6,7)    
09.06.     Hämeenlinna RN
09.06.     Turku RN
15.06.     Heinävesi RN
15.-16.06. Jämsä KR
16.06.     Tampere RN
30.06.     Raasepori KR

HEINÄKUU
06.-07.07. Tuusula NORD (2,4,6,8,9-1,3,5,7,10)
06.-07.07. Orivesi KR (1,3,5,7,10-2,4,6,8,9)
07.07.     Tuusniemi RN  
13.07.     Mikkeli KR    
13.07.     Oulu NORD    
14.07.     Oulu KV    
20.-21.07. Hyvinkää KR
20.-21.07. Kokkola KV (2,4,6,8,9-1,3,5,7,10)
20.-21.07. Kemi KR (1,3,5,7,10-2,4,6,8,9)
27.-28.07. Espoo KR (2,3,4,5,8-1,6,7,9,10)    
27.-28.07. Pori KV

ELOKUU
03.-04.08. Kuopio KV (1,5,7,8,10-2,3,4,6,9)
10.-11.08. Kotka KV (1,4,8,9,10-2,3,5,6,7)    
10.-11.08. Turku KR (2,3,5,6,7-1,4,8,9,10)    
17.08.     Kouvola KR    
18.08.     Heinola KR
18.08.     Kajaani RN
24.08.     Raisio RN
25.08.     Helsinki, SKKY:n erikoisnäyttely + 9-ryhmä
31.08.     Riihimäki NORD

SYYSKUU
01.09.     Riihimäki KV
07.09.     Siikajoki RN
07.-08.09. Vantaa NORD
14.-15.09. Porvoo KR (1,3,5,7,8-2,4,6,9,10)
15.09.     Muurame RN
28.-29.09. Eckerö KV
28.09.     Kuopio, Pääerikoisnäyttely

LOKAKUU
05.10.     Hämeenlinna RN
06.10.     Hämeenlinna RN
26.-27.10. Seinäjoki KV

MARRASKUU
09.11.     Jyväskylä NORD    
10.11.     Jyväskylä KV
23.11.     Pello RN

JOULUKUU
07.12.     Helsinki NORD    
08.12.     Helsinki KV

 

Ulkomaisia arvonäyttelyitä 2019:
14.6,15.6.,16.6. Wels, Itävalta EUV-19 -ilm. 30.11/ 11.1.19/15.3.19 menn., Zeljka Zidar-Fon, Slovenia
16.6. Wels, Itävalta, AUV-19 -ilm. 30.11/ 11.1.19/15.3.19 menn., Tatjana Urek, Slovenia

18.-20.10. Shanghai, Kiina MV-19
14.-15.12. Tukholma kv PMV-19, Ruotsi
-ilm. menn.,


******************************************************

Vuoden 2020 näyttelyt

Tammikuu
11.-12.01. Kajaani KV          
25.-26.01. Turku KV

Helmikuu


Maaliskuu
28.-29.03. Lahti KV

Huhtikuu
10.-11.04. Lappeenranta KR
12.-13.04. Lappeenranta KR
18.-19.04. Vaasa KV

Toukokuu
02.05.     Tampere NORD        
03.05.     Tampere KV        
09.-10.05. Oulu NORD
16.-17.05. Rauma KR
16.-17.05. Helsinki KV
23.05.      Joensuu KV        
23.05.      Järvenpää NORD        
24.05.      Joensuu NORD        
30.-31.05. Hamina KV

Kesäkuu
06.-07.06. Alavus KR
13.-14.06. Kotka KR
13.-14.06. Pöytyä KR
27.06.      Pieksämäki KR        
27.-28.06. Rovaniemi NORD
28.06.     Raasepori KR    

Heinäkuu
04.-05.07. Tammela KR
04.-05.07. Oulu KV
11.-12.07. Saarijärvi KR
11.-12.07. Kokkola KV
18.-19.07. Helsinki KR    
18.-19.07. Mäntsälä KR    
25.07.      Mikkeli KR        
25.-26.07. Kemi KV

Elokuu
01.-02.08. Pori KV
07.08.     Kuopio KR        
08.08.     Kuopio NORD        
09.08.     Kuopio KV        
15.-16.08. Raisio KR
15.-16.08. Valkeakoski KR    
22.08.     Kouvola KR        
23.08.     Heinola KR        
29.-30.08. Riihimäki KV    
29.-30.08. Helsinki NORD
    
Syyskuu
12.-13.09. Porvoo KR
26.-27.09. Eckerö KV

Lokakuu
24.-25.10. Seinäjoki KV    
    
Marraskuu
07.11.     Jyväskylä NORD        
08.11.     Jyväskylä KV

Joulukuu        
05.12.     Helsinki NORD        
06.12.     Helsinki KV