Tuloksia ulkomailta 2018


13.05.2018 Kvalsund, Norja
Tuomari: Simon Oliver, Kroatia
Ilmoitettu: aikuisia 3

RYP 3 Dawana Unni Ilona

ROP RYP 3 SERT AVO ERI 1 SA | Dawana Unni Ilona
om. Päivi Lankinen
PN 2 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Toyway Rita Hay-Worth
om. Päivi Lankinen


13.05.2018 Roskilde kv, Tanska
Tuomari: Helle Dan, Tanska
Ilmoitettu: aikuisia 21

PU 4 SERT NUO ERI 1 SA | Saffron Prosper
om. Pirkko Linnus ja Kirsi Venehsalo

Muut tulokset:
Nartut:
NUO ERI 2 Tashi-Gong With Xaramae om. Eini Vihko
VAL ERI 3 SA Ziestan Laqueta om. Carola Sundqvist


12.05.2018 Roskilde kv, Tanska
Tuomari: Jean-Jaques Dupas, Ranska
Ilmoitettu: aikuisia 29

Muut tulokset:
Urokset:
NUO ERI 1 Saffron Prosper om. Pirkko Linnus ja Kirsi Venehsalo

Nartut:
NUO ERI 2 SA Tashi-Gong With Xaramae om. Eini Vihko
VAL ERI 4 Mva Ziestan Laqueta om. Carola Sundqvist


11.05.2018 Roskilde NORD, Tanska
Tuomari: Jos Dekker, Alankomaat
Ilmoitettu: aikuisia 30

PN 2 vara-SERT NORD vara-SERT NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong With Xaramae
om. Eini Vihko

Muut tulokset:
Urokset:
NUO ERI 1 SA Saffron Prosper om. Pirkko Linnus JA Kirsi Venehsalo
VAL ERI 3 SA Mva Playpoint Jackpot om. Sue ja Helen Almey

Nartut:
VAL ERI 3 SA Mva Ziestan Laqueta om. Carola Sunqvist


29.04.2018 kv, Saksa
Tuomari: Jose Zijlmans, Hollanti
Ilmoitettu: aikuisia 6


ROP VDH-SERT KTR-SERT CACIB NUO ERI 1 | Kiranmays Irresistible Impression
om. Mairia ja Sandra Ottens, Hollanti
PN 2 vara-SERT vara-CACIB NUO ERI 1 | Flying Carpets All About Mercedes
om. Heike Seliger, Saksa



22.04.2018 Riika, Latvia
tuomari: Renata Petkeviciene, Liettua
ilmoitettu: aikuisia 5
 

ROP ROP-jun. jun.-SERT JUN ERI 1 SA | Cinodes Blue Signature
om. Anu Siponen ja Antti Saloranta

Muut tulokset:
Nartut:
JUN EH 1 Qi Gong's Les Champs-Élysées om. Kati Kettunen



21.04.2018 Riika, Latvia, Reto V-18,
Tuomari: Ligita Zake, Latvia
Ilmoitettu: aikuisia 5


ROP ROP -jun. jun.-SERT JUN ERI 1 SA | Cinodes Blue Signature
om. Anu Siponen ja Antti Saloranta

Muut tulokset:
Nartut:
JUN ERI 1 Qi Gong's Les Champs-Élysées om. Kati Kettunen



08.04.2018 Luxemburg kv
Tuomari: Harry Vella, Malta
Ilmoitettu: aikuisia 12


ROP SERT LU MVA CACIB VAL ERI 1 | Mva Katimon Trippery
om. Katriina Kanninen


08.04.2018 Pietari kv, Venäjä
Tuomari: Revaz Khomasuridze, Venäjä
Ilmoitettu: aikuisia 8


VSP Mva Dorona's Bandora

ROP SERT RU MVA RKFV CACIB VAL ERI 1 | Mva Tuuling El Victor
om. Ulla-Stina Angeria
PU 2 SERT vara-CACIB NUO ERI 1 | Minessan Giovanni
om. Anne Hopponen ja Tuula Kinnunen

VSP SERT RKFV CACIB VAL ERI 1 | Mva Dorona's Bandora
om. Sirkka-Liisa Kuusela
PN 2 SERT vara-CACIB NUO ERI 1 | Minessan Gilda
om. Anne Hopponen ja Liisi Turpeinen
PN 3 SERT AVO ERI 1 | Kiiramanna Hatshepsut
om. Pia Honkasalo

Muut tulokset:
Urokset:
VAL ERI 2 Mva Mow-Zow Your Majesty om. Pia Honkasalo

Nartut:
NUO ERI 2 Kiranmay's Irresistible Eye Catcher om. Katri Aallonranta



07.04.2018 Pietari kv, Venäjä
Tuomari: Ligita Zake, Latvia
Ilmoitettu: aikuisia 8

ROP SERT RKFV CACIB VAL ERI 1 | Mva Mow-Zow Your Majesty
om. Pia Honkasalo
PU 2 SERT vara-CACIB NUO ERI 1 | Minessan Giovanni
om. Anne Hopponen ja Tuula Kinnunen

VSP SERT RKFV CACIB NUO ERI 1 | Minessan Gilda
om. Anne Hopponen ja Liisi Turpeinen
PN 2 SERT vara-CACIB VAL ERI 1 | Mva Dorona's Bandora
om. Sirkka-Liisa Kuusela
PN 3 SERT AVO ERI 1 | Kiiramanna Hatshepsut
om. Pia Honkasalo
vara-SERT NUO ERI 2 | Kiranmay's Irresistible Eye Catcher
om. Katri Aallonranta


25.03.2018 Tallinna, Viro
Tuomari: Tino Pehar, Kroatia
Ilmoitettu: aikuisia 6


VSP Shibazhan Mentha - ROP Mva Flying Carpet's Bang Bang Confetti

ROP RYP 3 SERT EE & BALT MVA VAL ERI 1 SA | Mva Flying Carpet's Bang Bang Confetti
om. Mikko Lindroos & Kari Kuosmanen
PU 2 AVO ERI 2 SA | Cinodes Captain Anarchy
om. Jenni Leander

VSP ROP -jun. jun.-SERT EE JMVA JUN ERI 1 SA | Shibazhan Mentha
om. Anne Johansson ja Tiina Walldén
PN 2 JUN ERI 2 SA | JMva Qi Gong's Les Champs-Elysees
om. Kati Kettunen



24.03.2018 Tallinna, Viro
Tuomari: Zaur Agabeyli, Azerbaijan
Ilmoitettu: aikuisia 4

ROP SERT AVO ERI 1 SA | Cinodes aptain Anarchy
om. Jenni Leander

VSP ROP -jun. jun.-SERT EE JMVA JUN ERI 1 SA | Qi Gong's Les Champs Élysées
om. Kati Kettunen


04.03.2018 Vilna kv, Liettua
Tuomari: Igoris Zizevskis, Liettua
Ilmoitettu: aikuisia 16, joista veteraaneja 1

04032018 Liettua rop
ROP Mva Dorona's Bandora

04032018 vilna vsp
VSP Mva Flying Carpet's Bang Bang Confetti

ROP SERT CACIB AVO ERI 1 | Mva Dorona's Bandora
om. Sirkka-Liisa Kuusela
SERT vara-CACIB | Mva Ziestan Laqueta
om. Carola Sundqvist
ROP -vet. vet.-SERT VET ERI 1 | VMva Ziestan My Litl Nella
om. Elisa Vahroos-Moisander
SERT NUO ERI 1 | Xaramae Extra Hot
om. Eini Vihko ja Oona Kolehmainen
ROP -jun. jun.-SERT JUN ERI 1 | Kiranmays Irresistible Eye Catcher
om. Katri Aallonranta

VSP SERT CACIB VAL ERI 1 | Mva Flying Carpet's Bang Bang Confetti
om. Kari Kuosmanen
vara-CACIB VAL ERI 2 | Mva Mow-Zow Your Majesty
om. Pia Honkasalo
SERT LT & FI MVA AVO ERI 1 | Souska Sound Of Silence
om. Merja Uimonen
SERT NUO ERI 1 | Saffron Poitier
om. Johanna Mikkonen

Muut tulokset:
Urokset:
NUO ERI 2 Kiiramanna Zabaglione om. Merja Uimonen
VAL ERI 2 Mva Mow-Zow Your Majesty om. Pia Honkasalo

Nartut:
NUO ERI 2 Kiiramanna Lasalle om. Merja Uimonen
AVO ERI 2 Kiiramanna Hatshepsut om. Pia Honkasalo
VAL ERI 2 Mva Camu-Li's Cocktail-Flying Qi om. om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos

04.03.2018 Martini kv, Hollanti
Tuomari: Mr. Mark James, Englanti
Ilmoitettu:

PN 2 vara-CACIB NUO ERI 1 | Kiranmays Irresistible Impression
om. Sandra ja Maria Ottens, Hollanti

 

03.03.2018 Martini kv, Hollanti
Tuomari: Mr. Stanley Shen, Singapore
Ilmoitettu:

ROP SERT CACIB NUO ERI 1 | Kiranmays Irresistible Impression
om. Sandra ja Maria Ottens, Hollanti


03.03.2018 Vilna kv LT V-18, Liettua
Tuomari: Katharina Round, Ranska
Ilmoitettu: aikuisia 16, joista veteraaneja 1


ROP Mva Camu-Li's Cocktail-Flying Qi

ROP SERT LT MVA CACIB LT V-18 VAL ERI 1 | Mva Camu-Li's Cocktail-Flying Qi
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
vara-CACIB VAL ERI 2 | Mva Ziestan Laqueta
om. Carola Sundqvist
ROP -vet. vet.-SERT LT VV-18 VET ERI 1 | VMva Ziestan My Litl Nella
om. Elisa Vahroos-Moisander
ROP -jun. jun.-SERT LT JMVA LT JV-17 JUN ERI 1 | Kiranmays Irresistible Eye Catcher
om. Katri Aallonranta
SERT NUO ERI 1 | Kiiramanna Lasalle
om. Merja Uimonen
SERT LT & BALT MVA AVO ERI 1 | Mva Dorona's Bandora
om. Sirkka-Liisa Kuusela

VSP SERT CACIB LT V-18 AVO ERI 1 | Souska Sound Of Silence
om. Merja Uimonen
SERT vara-CACIB VAL ERI 1 | Mva Flying Carpet's Bang Bang Confetti
om. Kari Kuosmanen

Muut tulokset:
Urokset:
NUO EH 1 Saffron Poitier om. Johanna Mikkonen
VAL ERI 2 Mva Mow-Zow Your Majesty om. Pia Honkasalo

Nartut:
AVO ERI 2 Kiiramanna Hatshepsut om. Pia Honkasalo

 

02.03.2018 Vilna kv, Liettua
Tuomari: Clodagh Fallon, Irlanti
Ilmoitettu: aikuisia 16, joista veteraaneja 1

ROP SERT CACIB AVO ERI 1 | Souska Sound Of Silence
om. Merja Uimonen
SERT vara-CACIB VAL ERI 1 | Mva Mow-Zow Your Majesty
om. Pia Honkasalo
SERT NUO ERI 1 | Saffron Poitier
om. Johanna Mikkonen

VSP SERT CACIB VAL ERI 1 | Mva Ziestan Laqueta
om. Carola Sundqvist
SERT vara-CACIB -> CACIB NUO ERI 1 | Kiiramanna Lasalle
om. Merja Uimonen
ROP -vet. vet.-SERT LT & BALT VMVA VET ERI 1 | VMva Ziestan My Litl Nella
om. Elisa Vahroos-Moisander
SERT AVO ERI 1 | Kiiramanna Hatshepsut
om. Pia Honkasalo
ROP -jun. jun.-SERT JUN ERI 1 | Kiranmays Irresistible Eye Catcher
om. Katri Aallonranta

Senior Handler -kilpailu
3-sija Carola Sundqvist

Muut tulokset:
Urokset:
VAL ERI 2 Mva Flying Carpet's Bang Bang Confetti om. Kari Kuosmanen

Nartut:
NUO ERI 2 Xaramae Extra Hot om. Eini Vihko ja Oona Kolehmainen
AVO ERI 2 Mva Dorona's Bandora om. Sirkka-Liisa Kuusela
VAL ERI 2 Mva Lilileian Limited Edition om. Carola Sundqvist
VAL ERI 4 Mva Camu-Li's Cocktail-Flying Qi om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos


25.02.2018 Minsk kv, Valko-Venäjä
Tuomari: Irina Podlozhnaya, Valko-Venäjä
Ilmoitettu: aikuisia 8


ROP Katimon Trippery - VSP Mva Lykkebringerens Vilde

ROP SERT BY MVA CACIB NUO ERI 1 | Katimon Trippery
om. Katriina Kanninen

PN 2 SERT BY MVA vara-CACIB AVO ERI 1 | Mva Doronas's Bandora
om. Sirkka-Liisa Kuusela
PN 3 SERT NUO ERI 1 | Lunarian Andromeda
om. Anne Hopponen ja Outi Karvinen

Muut tulokset:
Urokset:
VAL ERI 2 Mva Tuuling El Victor om. Ulla-Stina Angeria ja Jarmo Ojala

Nartut:
VAL ERI 2 Mva Playpoint Titbit om. Anne Hopponen ja Anne Hopponen ja Outi Karvinen

 

24.02.2018 Minsk kv, Valko-Venäjä
Tuomari: Elena Agafonova, Italia
Ilmoitettu: aikuisia 8

ROP SERT CACIB NUO ERI 1 | Katimon Trippery
om. Katriina Kanninen
PU 3 SERT vara-CACIB VAL ERI 1 | Mva Tuuling El Victor
om. Ulla-Stina Angeria ja Jarmo Ojala

VSP SERT CACIB AVO ERI 1 | Mva Doronas's Bandora
om. Sirkka-Liisa Kuusela

 

11.02.2018 Tallinna kv TLN Winter Cup-18, Viro
Tuomari: Margaret Wildman, Englanti
Ilmoitettu: aikuisia 7, joista veteraaneja 1

11022018 Viro rop vsp
VSP Lilileian Brand New Keeper - ROP Mva Benevolos Starlight


ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Benevolos Starlight
om. Katja Rantakangas
PN 2 ROP -jun. jun.- SERT JUN ERI 1 SA | Shibazhan Mentha
om. Anne Johansson
PN 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Misschiefin Abhiprithi
om. Tiina Hirvonen

VSP CACIB SERT AVO ERI 1 SA | Lilileian Brand New Keeper
om. Katja Rantakangas

Muut tulokset:
Nartut:
AVO ERI 1 Shibazhan Stellaria om. Johanna Nykänen



10.02.2018 Tallinna rn, Viro
Tuomari: Rafal First, Puola
Ilmoitettu: aikuisia 5, joista veteraaneja 1

10022018 rop vsp
VSP Shibazhan Mentha - ROP Lilileian Brand New Keeper

10022018 ryp2
RYP 2 Lilileian Brand New Keeper

10022018 rop vet
ROP -vet. Mva Misschiefin Abhiprithi

ROP RYP 2 SERT AVO ERI 1 SA | Lilileian Brand New Keeper
om. Katja Rantakangas
PU 2 NUO ERI 1 SA | JMva Shibazhan Olea
om. Anne Johansson

VSP ROP -jun. jun.- SERT JUN ERI 1 SA | Shibazhan Mentha
om. Anne Johansson
PN 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Misschiefin Abhiprithi
om. Tiina Hirvonen
PN 3 SERT AVO ERI 1 SA | Shibazhan Stellaria
om. Anne Johansson

10022018 bis4kasv
ROP-, BIS 4 -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson



09.02.2018 Tallinna, Tibet Dog of Estonia, Viro
Tuomari: Rune Lysgaard, Norja
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 28, joista veteraaneja 4

 
ROP Lilileian Flying High - VSP Mva Lilileian Padmé Amidala


ROP -jun. Lilileian Flying High - VSP -jun. Dalinda Galshi

09022018 rop VSP VET
ROP -vet. Mva Lilileian Padmé Amidala - VSP -vet. Mva Misschiefin Anshu Anbu

ROP BIS 1 ROP -jun. jun.-SERT JUN ERI 1 SA | Lilileian Flying High
om. Tiina Rämö ja Niklas Kalske
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 4 SERT AVO ERI 1 SA | Lilileian Brand New Keeper
om. Katja Rantakangas ja Niklas Kalske
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Misschiefin Anshu Anbu
om. Tiina Hirvonen

VSP ROP -vet. vet.-SERT VET ERI 1 SA | Mva Lilileian Padmé Amidala
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Shibazhan Gentiana
om. Anne Johansson ja Johanna Nykänen
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Limited Edition
om. Carola Sundqvist

ROP -kasv kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

ROP -pari Lilileian Brand New Keeper - Mva Lilileian Limited Edition
om. Katja Rantakangas ja Carola Sundqvist

Muut tulokset:
Urokset:
NUO ERI 1 SA Shibazhan Olea om. Anne Johansson

Nartut:
JUN ERI 2 Shibazhan Mentha om. Anne Johansson ja Tiina Walldén
JUN ERI 4 Snowmuzzle's Hermandina om. Mirjam Kangur ja Marta Kirjutus, Viro
AVO ERI 2 Shibazhan Stellaria om. Johanna Nykänen
VAL ERI 3 SA Mva Ziestan Laqueta om. Carola Sundqvist
VET ERI 2 Mva Shibazhan Ninfey om. Johanna Nykänen
VET ERI 3 Mva Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen

Pariluokat:
PARI 3-sija Mva Misschiefin Anshu Anbu - Mva Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen

 

04.02.2018 Valga, Viro
Tuomari: Nils Molin, Ruotsi
Ilmotettu: aikuisia 3

04022018 valga rop vsp 
VSP Dirty Lux Bugsy Malone - ROP Mva Tashi-Gong Essence

04022018 valga ryp4 
RYP 4 Mva Tashi-Gong Essence

ROP RYP 4 VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Essence
om. Minna Särkijärvi

 

03.02.2018 Valga, Viro
Tuomari: Galyah Litova, Bulgaria
Ilmotettu: aikuisia 3

 
VSP Anliar's Bor Borson - ROP Mva Tashi-Gong Essence

ROP SERT EE MVA VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Essence
om. Minna Särkijärvi



28.01.2018 Narva, Viro
Tuomari: Bruno Nodalli, Italia
Ilmoitettu: aikuisia 3

ROP ROP -jun. jun.- SERT JUN ERI 1 SA | Qi Gong's Champs-Élysées
om. Kati Kettunen
PN 2 SERT EE & LV MVA AVO ERI 1 SA | Dorona's Bandora
om. Sirkka-Liisa Kuusela

VSP SERT EE & LV & FI MVA AVO ERI 1 SA | Charmia's Chandresh
om. Jenni Leander

27.01.2018 Narva, Viro
Tuomari: Anna Maria Jedut, Bulgaria
Ilmoitettu: aikuisia 3


ROP Charmia's Chandresh - VSP Dorona's Bandora

ROP SERT AVO ERI 1 SA | Charmia's Chandresh
om. Jenni Leander

VSP SERT AVO ERI 1 SA | Dorona's Bandora
om. Sirkka-Liisa Kuusela
PN 2 ROP -jun. jun.- SERT JUN ERI 1 SA | Qi Gong's Champs-Élysées
om. Kati Kettunen
 

21.01.2018 Jögevamaa, Viro
Tuomari: Nikolay Sedykh, Venäjä
Ilmoitettu: aikuisia 9, joista veteraaneja 2

PU 4 SERT EE MVA AVO ERI 1 SA | Chamiilon's Home Run
om. Heidi Seppälä

PN 3 SERT EE, FI & LV MVA AVO ERI 2 SA | Qi Gong's  Magic Potion
om. Elisa Vahlroos-Moisander
PN 4 vet-SERT EE & LV VMVA VET ERI 2 SA | Ziestan My Litl Nella
om. Elisa Vahlroos-Moisander


20.01.2018 Jögevamaa, Viro
Tuomari: Natalia Sedykh, Venäjä
Ilmoitettu: aikuisia 9, josta veteraaneja 2

PN 4 SERT AVO ERI 2 SA | Qi Gong's Magic Potion
om. Elisa Vahlroos-Moisander

Muut tulokset:
Urokset:
AVO ERI 2 SA Chamiilon's Home Run om. Heidi Seppälä

Nartut:
VET ERI 2 SA Ziestan My Litl Nella om. Elisa Vahlroos-Moisander