Vuoden Tiibetinspanieli 2022

 

Verkkosivuilla julkaistaan kuvat sijojen 1-10 koirista. Lähetä kuva sähköpostilla Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen..

Lisätiedot ja korjauspyynnöt sihteerin kautta; Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen..

  
Urokset

     1. Qi Gong's Magic Mike,
       
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen 68/5
     2. Xaramae For Sure, om. Miitta Mellanen 66/5
      3. Lilileian Dreamy Reflections, om. Päivi Parantainen 55/5

      4. Kiiramanna Never Make You Cry, om. Sirpa Takala 51/5

     5. Tashi-Gong Handsome Harrison, om. Eija Huuskonen 50/5

        Tor Oskan Ricardo, om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi 50/5

   7. Bowcara Casablanca, om. Katriina ja Pasi Huhtinen 48/5
   8. Celebdil's Raphael, om. Maija Karvinen ja Nina Nieminen 46/5
      Toyway Zharleston, om. Jouko Leiviskä 46/5
10. Kiiramanna Only For Diamonds, om. Merja Uimonen 45/5
      Queeneela's Amory, om. Teija Järvinen 45/5
      Xaramae High Five, om. Sarla Koistinen ja Mikko Lindroos 45/5

13. Flying Carpet's Dude Of Temptation Island, om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen 40/4
14. Kri Kris Hermanubis, om. Eini Vihko ja Nina Isomäki 36/5
15. Chakiran Suomisata Viljo, om. Tuula Mäkelä ja Mirja Päiväkkö 35/5
16. Kiiramanna Could Be The One, om. Merja Uimonen ja Pia Aronen 33/3
      Cinodes Blue Barony, om. Tarja Närhi 33/5
18. Vanessan Matthieu, om Silja Lappeteläinen-Kettunen 30/5
19. Toyway Syysprinssi, om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen 29/4
20. Bhu Laen's Icaros, om. Mari Nieminen 27/4

 

Nartut

  1. Tashi-Gong Venus,
     
om. Tiina Närhi-Jääskeläinen 70/5
  2. Grandes Guardia's Sweet Trifle, om. Eija Mattila 60/5
    3. Qi Gong's Flying Witch, om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen 57/5

  4. Lilileian Beauty Has No Limit, om. Carola Sundqvist 55/5
  5. Bhu Laen's Hester, om. Marika Reunanen 52/5
  6. Celebdil's First Lady, om. Maija Karvinen 45/5
    7. Zhigatsey Selina, om. Mona Frejborg 41/5
    8. Flying Carpet's Witch Of Polar Night, om. Marita Snabb 39/5

      Mintoscan True Love, om. Anette Asplund-Kähärä 39/5
10. Bendafeims Gentiana, om. Raija Leiviskä 37/4
      Flying Carpet's Aerobic Anne, om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen 37/5
12. My Minds Chamimelon, om. Paula Jokela 35/5
13. Kiiramanna Jewels For Viona, om. Minna Väisänen 34/4
14. Xaramae Heavenly, om. Eini Vihko 28/4
15. Tashi-Gong Promise, om. Minna Särkijärvi 27/3
16. Riffendahl Maya Madonna Madelyn, om. Aila Malmi-Backman 24/5
      Ziestan Li Mea, om. Elisa Vahlroos-Moisander 24/5
18. Valkokairan Dagmar, om. Kirsi ja Kerttu Luokkanen 22/2
      Chakiran Elizabeth, om. Marika Reunanen 22/3
20. Shibazhan Limonium Aureum, om. Anne Johansson ja Sirpa Kaikkonen 21/2
      Olazza Milady, om. Maija Perttola 21/3
      Vanessan Sunflower, om. Silja Lappeteläinen-Kettunen ja Jonna Lappeteläinen 21/4

 

Veteraanit

     1. Qi Gong's Flying Witch,
      
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen 68/5

         Tashi-Gong Handsome Harrison,
      
om. Eija Huuskonen 68/5

     3. Kiiramanna Never Make You Cry, om. Sirpa Takala 66/5

   4. Toyway Zharleston, om. Jouko Leiviskä 64/5
     5. Shibazhan Lunaria, om. Anne Johansson 47/5

     6. Shibazhan Kentia, om. Anne Johansson 44/5

    7. Shandita's Queen Of Love, om. Johanna Båssar 42/5

  8. Chakiran Elizabeth, om. Marika Reunanen 41/5
      Saffron Euphoria, om. Pirkko Linnus 41/5
10. Toyway Hamulda, om. Jouko Leiviskä 40/4
      Kiiramanna King Arthur, om. Marjut Tenlén 40/5
      Saffron Hooligan, om. Katja Eskelinen 40/5
13. Chakiran Margarita, om. Tuula Mäkelä 39/5
14. Shibazhan Elisena, om. Tiina Hirvonen 36/5
15. Olazza Milady, om. Maija Perttola 34/5
      Tor Oskan Milleena, om. Kaisa Kankaanpää 34/5
17. Kiiramanna Never Say Goodbye, om. Merja Uimonen 32/5
      Rina-Cza's Aloha Indiana, om. Maarit Peltonen 32/5
19. Hoswin Mr Jackpot, om. Pälvi ja Ida Karesola 31/4
      Saffron Bolton, om. Katja Eskelinen 31/5

  

Juniorit

     1. Qi Gong's Magic Mike,
     
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen 80/5

  2. Grandes Guardia's Sweet Trifle,
      om. Eija Mattila 72/5
    3. Zhigatsey Selina, om. Mona Frejborg 59/5

  4. Flying Carpet's Aerobic Anne, om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen 56/5
  5. Celebdil's Kingstar, om. Maija Karvinen ja Nina Nieminen 55/5
    6. Kri Kris Hermanubis, om. Eini Vihko ja Nina Isomäki 53/5
    7. Vanessan Matthieu, om. Silja Lappeteläinen-Kettunen 52/5

  8. Tashi-Gong Lavender, om. Katri Aallonranta 49/5
  9. Celebdil's First Lady, om. Maija Karvinen 48/5

10. Cinodes Compliment, om. Tarja Närhi 46/5  
          Hoswin Sweetheart, om. Miia Herala ja Tarja Virtanen 46/5
            Shibazhan Carpanthea, om. Anne Johansson 46/5

13. Celebdil's Kingsman, om. Kirsti Koskinen 43/5
      Kiiramanna Q-Tamo, om. Merja Uimonen 43/5
      Tipsutassun Viva Las Vegas, om. Eija Huuskonen 43/5
16. Kiiramanna La-Queen, om. Merja Uimonen ja Outi Virtanen 41/5
17. Coastal Stars Mani Bod, om. Riitta Seppänen-Kaijansinkko 40/5
      Tib-Sak Mirabelle, om. Pia Aronen 40/5
19. Flying Carpet's Butterfly Effect, om. Marita Snabb 39/5
20. Kiranmays What Shall We Do, om. Minna Väisänen 37/4
      Tashi-Gong Gorgeous, om. Astrid Sundberg 37/5

 

Pennut

     1. Shibazhan Festuca,
      
om. Anne Johansson ja Roosa Hämäläinen 33/3
    2. Cinodes Compliment,
      om. Tarja Närhi 27/3
            Shibazhan Matricaria,
      om. Anne Johansson ja Satu Hämäläinen 27/3

      Tib-Sak Whitney, om. Pia Aronen 27/3
            Tipsutassun Viva Las Vegas, om. Eija Huuskonen 27/3

      Ziestan Juuli, om. Elisa Vahlroos-Moisander 27/3
  7. Magic Menuett's Evening Sun, om. Marjut Tenlén 26/3
  8. Snowmuzzle's Lovable Honey Gold, om. Heidi Seppälä 25/3
  9. Celebdil's Dacapo, om. Katja Hyvönen 24/3
      Kiiramanna You Gonna Be My Sunshine, om. Sari Saari 24/3
11. Kiiramanna Q-Urankukka, om. Merja Uimonen 23/3
      Riffendahl Prince Preston, om. Sirpa Takala 23/3
13. Kiiramanna La-Queen, om. Merja Uimonen ja Outi Virtanen 22/2
      Kiiramanna Only For Girls, om. Minna Antila 22/2
      Tashi-Gong Lavender, om. Katri Aallonranta 22/3
16. Shibazhan Leontopodium, om. Anne Johansson ja Sirpa Kaikkonen 21/3
17. Tashi-Gong Next Generation, om. Katriina Huhtinen ja Kati Kilpeläinen-Turunen 19/2
      Afire's Who Laughs Loudest, om. Jasmin Nuora 19/3
19. Magic Menuett's Evening Star, om. Marjut Tenlén 18/2
20. Kiranmays What Shall We Do, om. Minna Väisänen 17/2