Näyttelytulokset 2023

 

15.01.2023 Lahti rn
Tuomari: Tapio Kakko
Ilmoitettu: pentuja 14, aikuisia 58, joista junioreita 21 ja veteraaneja 5

ROP Mva Queeneela's Amory - VSP Tib-Sak Hillevi

VSP -jun. Tib-Sak Mirabelle - ROP -jun. Flying Carpet's Texas Hold 'Em

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Queeneela's Amory
om. Teija Järvinen
PU 2 VAL ERI 2 SA | Mva Snowmuzzle's Jazzy Poppysbutton
om. Heidi Seppälä
PU 3 SERT AVO ERI 1 SA| Zhigatsey Rubert
om. Karita Aalto
PU 4 ROP -jun. jun-SERT vara-SERT JUN ERI 1 SA | Flying Carpet's Texas Hold 'Em
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos

VSP SERT NUO ERI 1 SA | Tib-Sak Hillevi
om. Pia Aronen ja Jenna-Toivonen
PN 2 vara-SERT VAL ERI 1 SA | Mva Flying Carpet's Aerobic Anne
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
PN 3 AVO ERI 1 SA JMva Mintoscan True Love
om. Anette Asplund-Kähärä
PN 4 VSP -jun. jun-SERT JUN ERI 1 SA | Tib-Sak Mirabelle
om. Pia Aronen
PN - ROP -vet. vet-SERT VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Gentiana
om. Johanna Nykänen

ROP -pentu Chanelstyle My Beautiful Charlotte - VSP -pentu Chanelstyle My Handsome Heartbreaker

ROP -pentu Chanelstyle My Beautiful Charlotte
om. Jari Kotivuori
VSP -pentu Chanelstyle My Handsome Heartbreaker
om. Sirkku-Liisa Pirhonen

ROP -kasv. kennel Flying Carpet's
om. Kari Kuosmanen

Muut tulokset:
Urospennut 7-9kk

PEK 2 Shibazhan Pteris om. Anne Johansson ja Satu Hämäläinen
PEK 3 Shibazhan Gunnera om. Johanna Nykänen ja Jaana Pelkonen
PEK 4 Villiruusun Mustikka om. Merja Uimonen

Narttupennut 7-9kk:
PEK 2 KP Snabb Tibbies Fiona Gallagher om. Marita Snabb ja Maarit Ahtiainen
PEK 3 Chanelsyle My Lovely Lily Of The Valley om. Hanna Raatikainen
PEK 4 Chanelstyle My Sweet Summer Wind om. Sirkku-Liisa Pirhonen

Urokset:
JUN EH 2 Shibazhan Laurus om. Kirsti Kotkavuori
JUN EH 3 Afire's Who Laughs Loudest om. Jasmin Nuora
JUN EH 4 Lobsang Opps I Did It om. Pia Aronen
AVO ERI 2 SA Tib-Sak Pelle Peloton om. Pia Aronen
AVO ERI 3 Ilaikan Bailey om. Ida Paukku ja Tuomas Litmanen
AVO ERI 4 JMva Tor Oskan Unto-Eevertti om. Mira Raussi

Nartut:
JUN ERI 2 SA Kiiramanna Q-Rankukka om. Merja Uimonen
JUN ERI 3 SA Xaramae In Love om. Eini Vihko
JUN ERI 4 Arundina Barba La om. Yvonne Kokko
NUO ERI 2 Flying Carpet's Butterfly Effect om. Marita Snabb
NUO ERI 3 Olazza Khaleesi om. Maija Perttola
NUO EH 4 Tibland's Number One om. Jaana Oksanen
AVO ERI 2 Queeneela's Athilda om. Teija Järvinen
AVO ERI 3 Valkokairan Dagmar om. Kerttu Luokkanen
AVO EH 4 Bhu Laen's Isidora om. Hanna Raatikainen
VAL ERI 2 SA Mva Flying Carpet's Witch Of Polar Night om. Marita Snabb
VAL ERI 3 SA Mva Olazza Mon Cheri om. Veikko Räty
VET ERI 2 VMva Kiiramanna Shenzi om. Tiina Vilppunen

 

 

08.01.2023 Kajaani kv
Tuomari: Markku Mähönen
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 29, joista junioreita 7 ja veteraaneja 4

VSP Mva Kiiramanna Never Make You Cry - ROP Mva Tashi-Gong Venus

VSP -vet. Mva Kiiramanna Never Make You Cry - ROP -vet. Mva Qi Gong's Flying Witch

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Venus
om. Tiina Närhi-Jääskeläinen
PN 2 ROP -vet. V-CACIB VET ERI 1 SA | Mva Qi Gong's Flying Witch
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PN 3 vara-CACIB -> CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Flying Carpet's Aerobic Anne
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PN 4 ROP -jun. SERT jun-SERT J-CACIB JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Q-Rankukka
om. Merja Uimonen
PN - vara-SERT JUN ERI 2 SA | Tipsutassun Viva Las Vegas
om. Eija Huuskonen

VSP VSP -vet. V-CACIB VET ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PN 2 SERT FI MVA CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Teamofcati's X Factor
om. Tina Aggersbjerk, Tanska
PU 3 vara-CACIB NUO ERI 1 SA | JMva Qi Gong's Magic Mike
om. Mikko Lindroos
PU 4 VSP-jun. vara-SERT jun-SERT J-CACIB | Kiiramanna Only For Girls
om. Minna Antila ja Juho Porthen

ROP -kasv. kennel Kiiramanna
om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 2 Celebdil's Dacapo om. Katja Hyvönen
JUN EH 3 Smujun Aamos om. Petra Korhonen
AVO ERI 1 JMva Kiiramanna Q-Tamo om. Merja Uimonen
AVO EH 2 Yawiles Elliot om. Johanna Utriainen
AVO EH 3 Yawiles Elvis om. Katja Hyvönen
VAL ERI 2 SA Mva Tashi-Gong D Beckham om. Anne Kolehmainen
VAL EH 3 Mva Kiiramanna Tutankhamon om. Sirpa Takala
VET ERI 2 Mva Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen

Nartut:
JUN ERI 3 Tashi-Gong Next Generation om. Katriina Huhtinen ja Kati Kilpeläinen
JUN EH 4 Qi Gong's Globetrotter om. Mikko Lindroos
NUO ERI 1 Tib-Sak Akaasia om. Pertti Marjomaa ja Jouni Seppänen
AVO ERI 1 SA Lilileian Elizabeth Swann om. Tiina Rämö, Niklas Kalske ja Melissa Enestamm
AVO EH 2 Inkerellin Justiina om. Tiina Sallinen
AVO EH 3 Minessan Inkeri om. Anne Hopponen ja Liisi Turpeinen
VAL ERI 3 SA Mva Saffron Vergara om. Anna-Liisa Mikkonen