19.3.2022 Kuopio, Erikoisnäyttely

Tuomarit: Maureen Osborn, Iso-Britannia (urokset, pennut, ROP-pentu, kasvattajaluokat, ROP,paras pää), Saija Juutilainen (nartut, jälkeläisluokat, ROP-veteraani, paras liike)
Ilmoitettu: pentuja 19, aikuisia 86, joista veteraaneja 16, kasvattajaluokkia 6, jälkeläisluokkia 1
Kuvat: Jarmo Kuittinen ja Anne Lentz

Onlinetulokset


ROP JMva Tashi-Gong Venus - VSP Kri Kris Hermanubis

ROP VET KUVA ROP  vet. vet SERT VET ERI 1 SA Mva Tashi Gong Handsome Harrison
ROP -vet. Mva Tashi-Gong Handsome Harrison



ROP NUO ERI 1 SA | JMva Tashi-Gong Venus
om. Tiina Närhi-Jääskeläinen
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Beauty Has No Limit
om. Carola Sundqvist
PN 3 VAL ERI 2 SA | Mva Bendafeims Gentiana
om. Raija ja Jouko Leiviskä
PN 4 SERT AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Fallen Angel
om. Miitta Mellanen
PN - ROP -jun. jun-SERT JUN ERI 1 SA | Mullagh Susie Lou
om. Miitta Mellanen
PN - vara-SERT AVO ERI 2 SA | Saffron Vergara
om. Anna-Liisa Mikkonen
vet-SERT VET ERI 1 SA | Mva Toyway Hamulda
om. Jouko Leiviskä

VSP VSP -jun. SERT jun-SERT JUN ERI 1 SA | Kri Kris Hermanubis
om. Eini Vihko ja Nina Isomäki
PU 2 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Xaramae High Five
om. Mikko Lindroos ja Sarla Koistinen
PU 3 VAL ERI 1 SA | Mva Mullagh A Song For Ice And Fire
om. Natalja Gruznova, Viro
PU 4 JUN ERI 2 SA | Vanessan Matthieu
om. Jennika Lappeteläinen
PU - ROP -vet. vet-SERT VET ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Handsome Harrison
om. Eija Huuskonen

ROP ja VSP Pentu
ROP -pentu Tib-Sak Whitney - VSP -pentu Tipsulan Dreamerboy Forever

ROP -pentu Tib-Sak Whitney
om. Pia Aronen
PN 2 -pentu Kiiramanna La-Queen
om. Merja Uimonen ja Outi Virtanen

VSP -pentu Tipsulan Dreamerboy Forever
om. Maija-Liisa Vuorinen
PU 2 -pentu Tib-Sak William
om. Pia Aronen ja Tanja Niemi

ROP kasv KASV 1 KP kennel Olazza
ROP -kasv. kennel Olazza
om. Maija Perttola

Jalkelaistryhma
ROP -jälk. Mva Tash-Gong With Xaramae
om. Eini Vihko

Paras liike
paras liike
Tashi-Gong Venus
om. Tiina Närhi-Jääskeläinen

Paras pää
paras paa
Saffron Vergara
om. Anna-Liisa Mikkonen

Muut tulokset:
Urospennut 5-7-kk (5):

PU 2 pentu PPEK 1 KP Tib Sak William
PU 2 -pentu PEK 1 KP
Tib-Sak William om. Pia Aronen ja Tanja Niemi

PPEK U 2 KP Snowmuzzles Lovable Honey Gold
PEK 2 KP Snowmuzzle's Lovable Honey Gold om. Heidi Seppälä

PPEK U3 Afires Who Laughs Loudest
PEK 3 Afire's Who Laughs Loudest om. Jasmin Nuora

PPEK U 4 PekdorosOinen puhuri
PEK 4 Pekdoro's Öinen puhuri om. Sonja Pennanen ja Jaakko Kaurala

Urospennut 7-9kk (2):
VSP pentu PEK 1 KP Tipsulan Dreamerboy Forever
VSP -pentu PEK 1 KP
Tipsulan Dreamerboy Forever om. Maija-Liisa Vuorinen

PEK 2 Tipsulan D Angelo Voodoo Man
PEK 2 Tipsulan D'Angelo Voodoo Man om. Maija-Liisa Vuorinen

Narttupennut 5-7kk (8):
ROP pentu PEK 1 KP Tib Sak Whitney
ROP -pentu PEK 1 KP
Tib-Sak Whitney om. Pia Aronen

PEK 2 KP Tib Sak Mirabelle
PEK 2 KP Tib-Sak Mirabelle om. Pia Aronen

PEK 3 KP Kiranmays What Shall We Do
PEK 3 KP Kiranmays What Shall We Do om. Katri Aallonranta

PEK 4 Kiiramanna You Gonna Be My Sunshine
PEK 4 Kiiramanna You Gonna Be My Sunshine om. Sri Saari

Narttupennut 7-9kk (4):
PN 2 pentu PEK 1 KP Kiiramanna La Queen
PN 2 -pentu PEK 1 KP
Kiiramanna La-Queen om. Merja Uimonen ja Outi Virtanen

PEK 2 KP Ziestan Juuli
PEK 2 KP Ziestan Juuli om. Elisa Vahlroos-Moisander

PEK 3 Bellezzas Sweet Honey
PEK 3 Bellezza's Sweet Honey om. Arja Timonen

PEK 4 Qi Gongs The Edge Of Glory
PEK 4 Qi Gong's The Edge Of Glory om. Mikko Lindroos

Urokset:
Junioriluokka (6):

VSP VSP jun. SERT jun SERT JUN ERI 1 SA Kri Kris Hermanubis
VSP -jun. SERT jun-SERT JUN ERI 1 SA
Kri Kris Hermanubis om. Eini Vihko ja Nina Isomäki

JUN ERI 2 SA Vanessan Matthieu
JUN ERI 2 SA Vanessan Matthieu om. Jennika Lappeteläinen

Nuorten luokka (7):
PU 2 vara SERT NUO ERI 1 SA Xaramae High Five
PU 2 vara-SERT NUO ERI 1 SA
Xaramae High Five om. Mikko Lindroos ja Sarla Koistinen

NUO EH 2 Yawiles Elvis
NUO EH 2 Yawiles Elvis om. Katja Hyvönen
NUO EH 3 Yawiles Elliot
NUO EH 3 Yawiles Elliot om. Johanna Utriainen

NUO EH 4 Skaidikurun Arvo-Aarre om. Janika Aaltonen

Avoin luokka (9):
AVO ERI 1 SA Lilileian Dreamy Reflections
AVO ERI 1 SA Lilileian Dreamy Reflections om. Päivi Parantainen

AVO EH 2 Tib-Sak Pelle Peloton om. Pia Aronen

AVO EH 3 Mva Snowmuzzle's Jazzy Poppysbutton om. Heidi Seppälä

AVO EH 4 JMva Flying Carpets Dude Of Temptation Island
AVO EH 4 JMva Flying Carpet's Dude Of Temptation Island om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen

Valioluokka (9):
PU 3 VAL ERI 1 SA Mva Mullagh A Song For Ice And Fire
PU 3 VAL ERI 1 SA
Mva Mullagh A Song For Ice And Fire om. Natalja Gruznova, Viro

VAL ERI 2 SA Mva Celebdils Leonardo
VAL ERI 2 SA Mva Celebdil's Leonardo om. Maija Karvinen

VAL ERI 3 Mva Xaramae For Sure
VAL ERI 3 Mva Xaramae For Sure om. Miitta Mellanen

VAL ERI 4 Mva Saffron Poitier
VAL ERI 4 Mva Saffron Poitier om. Johanna Mikkonen

Veteraaniluokka (7):
ROP  vet. vet SERT VET ERI 1 SA Mva Tashi Gong Handsome Harrison
ROP -vet. vet-SERT VET ERI 1 SA
Mva Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen

VET EH 2 Mva Kiiramanna Never Make You Cry
VET EH 2 Mva Kiiramanna Never Make You Cry om. Sirpa Takala

Nartut:
Junioriluokka (9):

ROP  jun. jun SERT JUN ERI 1 SA Mullagh Susie Lou
ROP -jun. jun-SERT JUN ERI 1 SA
Mullagh Susie Lou om. Miitta Mellanen


JUN ERI 2 SA Jmva Flying Carpets's Aerobic Anne om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos

JUN ERI 3 Tib Sak Hillevi
JUN ERI 3 Tib-Sak Hillevi om. Pia Aronen ja Jenna Toivonen

JUN ERI 4 Kiiramanna Jewels For Viona
JUN ERI 4 Kiiramanna Jewels For Viona om. Minna Väisänen

Nuorten luokka (6):

NUO ERI 1 SA JMva Tashi-Gong Venus om. Tiina Närhi-Jääskeläinen


NUO ERI 2 SA Saffron Wintour om. Pirkko Linnus


NUO ERI 3 Xaramae Her Highness om. Eini Vihko


NUO EH 4 Tipsulan Beaty Belinda om. Maija-Liisa Vuorinen

Avoin luokka (18):
PN 4 SERT AVO ERI 1 SA Tashi Gong Fallen Angel
PN 4 SERT AVO ERI 1 SA
Tashi-Gong Fallen Angel om. Miitta Mellanen


vara-SERT AVO ERI 2 SA
Saffron Vergara om. Anna-Liisa Mikkonen

AVO ERI 3 SA Mva Xaramae Heavenly
AVO ERI 3 SA Mva Xaramae Heavenly om. Eini Vihko

AVO ERI 4 Lilileian Viva La Diva
AVO ERI 4 Lilileian Viva La Diva om. Saara Laakko

Valioluokka (6):
PN 2 VAL ERI 1 SA Mva Lilileian Beauty Has No Limit
PN 2 VAL ERI 1 SA
Mva Lilileian Beauty Has No Limit om. Carola Sundqvist

PN 3 VAL ERI 2 SA Mva Benda
PN 3 VAL ERI 2 SA
Mva Bendafeims Gentiana om. Raija ja Jouko Leiviskä

VAL ERI 3 SA Mva Tashi Gong Essence
VAL ERI 3 SA Mva Tashi-Gong Essence om. Minna Särkijärvi

VAL ERI 4 Mva Bhu Laens Hester
VAL ERI 4 Mva Bhu Laen's Hester om. Marika Reunanen

Veteraaniluokka (9):
VET ERI 1 SA Mva Toyway Hamulda
vet-SERT VET ERI 1 SA
Mva Toyway Hamulda om. Jouko Leiviskä

VET ERI 2 SA Tashi Gong Heart Of Mine
VET ERI 2 SA Tashi-Gong Heart Of Mine om. Katriina ja Pasi Huhtinen

VET ERI 3 SA Mva Saffron Euphoria
VET ERI 3 SA Mva Saffron Euphoria om. Pirkko Linnus

VET ERI 4 Mva Ziestan Laqueta
VET ERI 4 Mva Ziestan Laqueta om. Carola Sundqvist

Kasvattajat (6):
ROP -kasv. KASV 1 KP kennel Olazza om. Maija Perttola
KASV 2 KP kennel Saffron
KASV 2 KP kennel Saffron om. Pirkko Linnus

KASV 3 KP kennel Xaramae
KASV 3 KP kennel Xaramae om. Eini Vihko

KASV 4 KP kennel Tashi Gong
KASV 4 KP kennel Tashi-Gong om. Katriina Huhtinen

Jälkeläisluokka (1):
ROP -jälk. JÄLK 1 KP
Mva Tashi-Gong With Xaramae om. Eini Vihko