Näyttelyt - Shows

 

Listaa ylläpitää Tiina Hirvonen, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen..
Tiibetinspanielit ry ei vastaa tietojen oikeellisuudesta. Muutokset mahdollisia, tarkista AINA näyttelyiden kotisivuilta ilmoittautumistiedot ym.


NORD-näyttelyt Pohjoismaissa



 
2021

JOULUKUU
18.12. Helsinki NORD, HeW-21 - ilm. 25.10/10.11./22.11. (vain netti-ilm.) menn., Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
19.12. Helsinki KV, V-21 - ilm. 25.10/10.11./22.11. (vain netti-ilm.) menn., Cathrin Lundberg-Westin, Ruotsi

 
Ulkomaisia arvonäyttelyitä:
28.12. Budapest Grand Prix CACIB, - ilm. 31.7./30.9./31.10. menn., Marco Marabotta, Italia
30.12. Budapest HUV-21 SERT, Unkari - ilm. 31.7./30.9./31.10. menn., Stelias Makaritis, Kreikka *)Varalla: Siret Lepasaar, Viro
31.12. Budapest EUV-21, Unkari -ilm. 31.7./30.9./31.10. menn., Jasna Matejcic, Unkari *)Varalla: Marina Ostrovskaya, Venäjä

 




2022 

TAMMIKUU
08.-09.01. Kajaani KV (2,3,4,6,8,10-1,5,7,9) RAJOITETTU KOIRAMÄÄRÄ -ilm. 22.11./9.12./16.12. (vain netti-ilm.) menn., Kristiina Ahlberg
16.01. Lahti RN RAJOITETTU KOIRAMÄÄRÄ - ilm. 26.10./8.12./16.12. (vain netti-ilm.) menn., Päivi Eerola, *)Varalla: Kimmo Mustonen
22.-23.01. Turku KV (1,3,7,9,10-2,4,5,6,8) - ilm. 6.12.21/27.12.21/3.1.22 (vain netti-ilm.) menn., Joakim Ohlsson, Ruotsi

HELMIKUU
05.02. Parkano RN - ilm. 31.12.21/9.1.22 (vain netti-ilm.) menn., Maarit Hassinen, *)Varalla: Tanya Ahlman-Stockmari
05.-06.02. Seinäjoki KV (1,3,5,7,8-2,4,6,9,10) - RAJOITETTU KOIRAMÄÄRÄ -ilm. 13.12.21/4.1.22/11.1.22 (vain netti-ilm.) menn. Helle Dan, Tanska *)Varalla; Paavo Mattila
27.02. Tornio RN RAJOITETTU KOIRAMÄÄRÄ - ilm. 24.1. menn., Ligita Zake, Latvia

MAALISKUU
19.03. Kuopio, erikoisnäyttely -ilm. 22.2. menn., Maureen Osborn, Iso-Britannia (urokset, pennut, ROP-pentu, kasvattajaluokat, ROP,paras pää), Saija Juutilainen (nartut, jälkeläisluokat, ROP-veteraani, paras liike), *)kummallekin varalla Eija Halonen
26.
-27.03. Lahti KV (1,3,6,7,9-2,4,5,8,10)
27.03. Joensuu RN RAJOITETTU KOIRAMÄÄRÄ

HUHTIKUU
09.-10.04. Vaasa KV (1,4,5,7,9-2,3,6,8,10) -ilm. 7.2./7.3./13.3. (vain netti-ilm.) menn., Tapio Eerola *)Myös varalla
16.04. Jyväskylä NORD  -ilm. 28.2./20.3./28.3. (vain netti-ilm.) menn., Costantinos Andreou, Kypros *)Varalla: Veli-Pekka Kumpumäki
17.04. Jyväskylä KV -ilm. 28.2./20.3./28.3. (vain netti-ilm.) menn., Evelyn Hurley, Irlanti *)Varalla: Veli-Pekka Kumpumäki
24.04. Pello RN, Koronatuki Pello
24.04. Kankaanpää RN -ilm. 16.3./23.3. (vain netti-ilm.) menn., Luis Gorjao Henrigues, Portugali
24.04. Polvijärvi RN
30.04. Kurikka RN
30.04. Tampere NORD

TOUKOKUU
01.05. Tampere KV
07.05. Mikkeli RN
07.05. Hyvinkää KR
07.-08.05. Oulu NORD (3,5,6,7,9-1,2,4,8,10)
08.05. Salo RN 
14.05. Ruovesi RN  - ilm. 28.2./31.3./22.4. menn.,
14.-15.05. Hamina KR (1,4,8,9,10-2,3,5,6,7)
14.-15.05. Helsinki KV (2,3,5,6,7-1,4,8,9,10) -ilm. 14.3./11.4./18.4 (vain netti-ilm.) menn.,
21.05. Oulainen RN - ilm. 4.4./18.4./25.4. (vain netti-ilm.) menn., Harry Tast, *)Varalla: Paavo Mattila
21.-22.05. Rauma KR (1,4,8,9,10-2,3,5,6,7) - ilm. 4.4./20.4./26.4. (vain netti-ilm.) menn.,
21.-22.05. Mynämäki KR (2,3,5,6,7-1,4,8,9,10) - ilm. 4.4./19.4./26.4. (vain netti-ilm.) menn., Jarmo Hilpinen, *)Varalla: Roberto Schill, Romania
26.05. Mynämäki RN/ Turku RN
26.05. Kangasniemi KR
28.05. Kontiolahti KV
28.05. Mäntyharju RN
29.05. Kontiolahti KR

KESÄKUU
04.06. Ylöjärvi KR, Koronatuki Ylöjärvi
11.06. Pöytyä RN
11.-12.06. Alavus KR (2,4,6,9,10-1,3,5,7,8) - ilm. 2.5./16.5./23.5. (vain netti-ilm.) menn., Matti Tuominen, *)Varalla: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
11.-12.06. Hämeenlinna KR (1,3,5,7,8-2,4,6,9,10) - ilm. 1.4./8.5./26.5. (vain netti-ilm.) menn.,
11.-12.06. Rovaniemi KV (2,3,5,6,7-1,4,8,9,10)
12.06. Pöytyä RN
18.-19.06. Kotka KV (1,4,8,9,10-2,3,5,6,7)
18.-19.06. Lappeenranta KR (2,3,5,6,7-1,4,8,9,10)
19.06. Haapajärvi RN - ilm. 17.5./24.5. (vain netti-ilm.) menn., Hilkka Salohalla, *)Varalla: Paavo Mattila

HEINÄKUU
02.07. Lahti RN
02.07. Pieksämäki RN
02.-03.07. Oulu KV (5,6,8,9,10-1,2,3,4,7)
02.-03.07. Orivesi KR (1,2,3,4,7-5,6,8,9,10)
03.07. Tuusniemi RN -ilm. 6.6./10.6.(vain netti-ilm.) menn. Ligita Zake, Latvia
09.07. Nurmes RN
09.07. Mikkeli KR
09.-10.07. Mäntsälä KR (1,3,4,5,10-2,6,7,8,9)
16.-17.07. Helsinki KR
16.-17.07. Tornio NORD (1,7,8,9-2,3,4,5,6,10)
22.07. Kalajoki RN
23.07. Kalajoki NORD
24.07. Kalajoki KV
30.07. Kannonkoski RN
30.-31.07. Pori KV (1,3,4,5,9-2,6,7,8,10)
31.07. Pihtipudas RN

ELOKUU
05.08. Kuopio KR
06.08. Kuopio NORD
07.08. Kuopio KV
07.08. Maalahti RN
13.08. Puolanka RN
13.-14.08. Raisio KR (1,3,4,8,10-2,5,6,7,9)
14.08. Helsinki SKKY ry:n erikoisnäyttely + 9 -ryhmä
14.08. Ylöjärvi RN
20.08. Harjavalta RN
20.08. Kouvola KR
21.08. Heinola KR
27.-28.08. Forssa KV (1,4,7,9,10-2,3,5,6,8)

SYYSKUU

03.09. Hyvinkää, Pääerikoisnäyttely
03.09. Kihniö RN
03.09. Vantaa RN
03.09. Oulu RN
03.-04.09. Helsinki NORD (1,3,4,5,10-2,6,7,8,9)
04.09. Joensuu RN
04.09. Oulu KR, Koronatuki Oulu
10.-11.09. Porvoo KR (1,4,5,7,9-2,3,6,8,10)
11.09. Jyväskylä RN
17.-18.09. Hyvinkää KR (1,5,7,8,10-2,3,4,6,9)
24.09. Riihimäki KR
24.-25.09. Eckerö KV (1,3,4,5,6,7-2,8,9,10)

LOKAKUU
08.10. Hämeenlinna RN
09.10. Hämeenlinna RN
22.-23.10. Seinäjoki KV (1,3,4,5,8-2,6,7,9,10)

MARRASKUU
12.11. Jyväskylä NORD
13.11. Jyväskylä KV

JOULUKUU
02.12. Helsinki KR
03.12. Helsinki NORD PMV-22
04.12. Helsinki KV


Tärkeitä ulkomaisia koiranäyttelyitä:

22.04. Villepinte kv, Ranska - ilm. 15.12.21/15.1.22/15.2./15.3. menn. Veronique Alavoine, Ranska
23.04. Villepinte kv, EUV-22, Ranska - ilm. 15.12.21/15.1.22/15.2./15.3. menn. Robert Kanas, Slovakia

23.6. Madrid kv, RSCE V-20, Espanja - ilm. 20.10.21/25.01.22/23.3./10.5. menn., Martin Baskarán Soto, Espanja
24.6. Madrid, SERT, erik.nly, Espanja - ilm. 20.10.21/25.01.22/23.3./10.5. menn., Rony Doedijns, Alankomaat
25.6. Madrid kv, MV-20, Espanja - ilm. 20.10.21/25.01.22/23.3./10.5. menn., Adrián Landarte, Uruguay


10.-11.12. o Paulo, Brasilia MV-22

 10.-11.12. Älvsjö kv, SEV-22, Ruotsi




2023 

TAMMIKUU
07.-08.01. Kajaani KV
21.-22.01. Turku KV (2,3,7,8,10-1,4,5,6,9)

HELMIKUU

MAALISKUU
25.-26.03. Lahti KV

HUHTIKUU
15.-16.04. Vaasa KV
29.04. Tampere NORD
30.04. Tampere KV

TOUKOKUU
13.-14.05. Helsinki KV
13.-14.05. Varkaus NORD
20.-21.05. Rauma KR
21.05. Kajaani KR, Koronatuki Kajaani
27.-28.05. Virolahti KV

KESÄKUU
09.06. Alavus KR, Koronatuki Alavus
10.06. Lappeenranta KR, Koronatuki Lappeenranta
10.-11.06. Alavus KR
11.06. Lappeenranta KR
17.-18.06. Kotka KR
17.-18.06. Pöytyä KR
17.-18.06. Rovaniemi KV
24.06. Jyväskylä KR
25.06. Jyväskylä KV

HEINÄKUU
01.-02.07. Rantasalmi KR
01.-02.07. Tuusula KR
08.-09.07. Saarijärvi KR (2,5,7,8,10-1,3,4,6,9)
08.07. Oulu KV
09.07. Oulu NORD
15.-16.07. Hyvinkää KR
15.-16.07. Tornio NORD
22.07. Kalajoki KR, Koronatuki Kalajoki
22.07. Mikkeli KR
23.07. Kalajoki KV
29.-30.07. Pori KV

ELOKUU
05.08. Kuopio, Koronatuki Kuopio
06.08. Kuopio KV
12.-13.08. Turku KR
12.-13.08. Valkeakoski KR
18.08. Joensuu KR, Koronatuki Joensuu
19.08. Joensuu KV
20.08. Joensuu KR
26.08. Kouvola KR
27.08. Heinola KR

SYYSKUU
02.09. Riihimäki NORD
03.09. Riihimäki KV
09.-10.09. Porvoo KR
16.-17.09. Vantaa KR
23.-24.09. Hyvinkää KR
30.09.-01.10. Eckerö KV

LOKAKUU
21.-22.10. Seinäjoki KV

MARRASKUU

JOULUKUU
16.12. Helsinki NORD
17.12. Helsinki KV


ULKOMAISIA ARVONÄYTTELYITÄ

20.5. Herning kv, Tanska CACIB -ilm. 1.12.22/1.2./1.4 menn., Helle Bekker, Tanska/ Kari Järvinen
21.5. Herning kv, Tanska EUV-23, -ilm. 1.12.22/1.2./1.4 menn., Hanne Laine Jensen, Tanska

24.-27.08. Geneve kv, MV-23, Sveitsi
09.-10.12. Älvsjö kv, SEV-23, Ruotsi