Vuoden Tiibetinspanieli 2011

UROKSET


1 DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nina Nieminen 84/5


2 OLAZZA MILORD om. Maija Perttola 76/5

3 MÄNTYKARTANON ERASMUS om. Minna Virta 67/5
4 MÄNTYKARTANON DONATELLO om. Ritva-Liisa Tuikka 62/5 - ei kuvaa
5 TASHI-GONG IN POCKETSIZE om. Hannele ja Jari Itkonen 58/4  - ei kuvaa

VANESSAN PRESTON om. Silja Lappeteläinen 60/5
7 KIIRAMANNA SAWA DAWA om. Mari Nieminen 51/5 - ei kuvaa

8 DOWN-GOBLIN FINALISTI om. Nina Nieminen 46/5
TOYWAY GIGA-WATTI om. Jouko Leiviskä 46/5 - ei kuvaa
10 TASHI-GONG TANGO om. Nina Isomäki 45/5 - ei kuvaa

NARTUT



1 DOWN-GOBLIN JACQUELINE om. Merja Heilman 72/5

2 MOW-ZOW ISABELLA om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen 66/5 - ei kuvaa

3 ARUNDINA NORBU SEBA om. Yvonne Kokko 49/4
MÄNTYKARTANON KOMEDIANNE om. Paula Jokela 49/5 - ei kuvaa

5 DOWN-GOBLIN CELENA om. Astrid Sundberg 48/5

6 TOYWAY DIWA DAWANA om. Anna-Marja Arjas-Kuosmanen 45/3

7 VANESSAN ESTARA om. Aune Savolainen 42/5

8 OLAZZA AURORA om. Maija Perttola & Pia Rapo 41/5
9 QUUTAR´N INTO-ITIKKA om. Anu Leiviskä 40/5 - ei kuvaa
10 ZIESTAN TOKYO om. Mariie Norlund & kasv 36/5 - ei kuvaa

VETERAANIT


1 DOWN-GOBLIN JACQUELINE om. Merja Heilman 70/5

2 VANESSAN PRESTON om. Silja Lappeteläinen 66/5

3 TOYWAY GIGA-WATTI om. Jouko Leiviskä 63/5 - ei kuvaa

4 SHIBAZHAN THYMUS om. Maija Salminen 54/5

5 SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Mirja Päiväkkö 48/5
6 MILIISIN I-SWEET om. Airi Leegen 42/5 - ei kuvaa

7 OLAZZA SHALIMARI om. Maija Perttola 41/5
8 LIN TSE-TSUN MA-TILDA om. Susanna Kolppanen 40/5 - ei kuvaa

9 ZIESTAN INDIRA om. Tiina Rämö & Anu & H.Hietanen 39/5

10 SATATASSUN UKULELE om. Maarit Peltonen 33/5

PENNUT



1 MOW-ZOW LUCKY LUKE om. Katja ja Marko Rita 31/3

OLAZZA AURORA om. Maija Perttola & Pia Rapo 31/3


3 DOWN-GOBLIN FINALISTI om. Nina Nieminen 29/3

MOW-ZOW LUCKY LUCAS om. Katja ja Marko Rita 29/3
5 MOW-ZOW LUCKY LADY om. Janne Knuutinen ja Heidi Nousiainen 27/3 - ei kuvaa

ZIESTAN I AM LILILEIAN om. Tiina Rämö 27/3
7 RIFFERNDAHL BENJI BALTZAZAR om. Aila Malmi-Backman 26/3 - ei kuvaa
8 MOW-ZOW KATINKA om. Salme Katajamäki & kasv 25/3 - ei kuvaa
TUULING RIS-METTE om. Tuula Parviainen 25/3 - ei kuvaa
10 OLAZZA MILADY om. Maija Perttola 23/3 - ei kuvaa

TUULING RIS-MARIUS om. Katri Aallonranta 23/3