Tuloksia ulkomailta 2013

08.12.2013 Pietari kv, Venäjä
Tuomari: Vladimir Aleksandrov, Venäjä
Ilmoitettu: aikuisia 2

ROP sert cacib VAL EXL 1 SQ | Vanessan Jessica
om. Anne Hopponen


07.12.2013 Älvsjö kv, SEV-13, Ruotsi
Tuomari: David Ovaljo, Argentiina
Ilmoitettu: aikuisia 55, joista veteraaneja 4

PN 4 NUO EXL 1 CK | Tuuling Via Paloma
om. Marita Nordahl ja Krister Södestam, Ruotsi

Muut tulokset:
Nartut:
JUN EXL 2 CK Ruskarinteen Poing Poing Poing om. Veronica Olsson ja Katrin Lundberg, Ruotsi


07.12.2013 Pietari kv, Venäjä
Tuomari: Åge Gjetnes, Norja
Ilmoitettu: aikuisia 2

ROP sert cacib VAL EXL 1 CQ | Tashi-Gong Heartbeat
om. Anne Hopponen ja Katriina Huhtinen


23.11.2013 Minsk kv, Valko-Venäjä
Tuomari: Bozena Ovesna, Tsekkoslovakia
Ilmoitettu: aikuisia 3

ROP CAC FI & BY MVA cacib AVO EXL 1 | Misschiefin Easy Bambi
om. Tiina Hirvonen

Muut tulokset:
Nartut:
JUN EXL 2 | Misschiefin Felisha Nova Estelle om. Tiina Hirvonen


23.11.2013 Minsk kv, Valko-Venäjä
Tuomari: Victor Pilikin, Venäjä
Ilmoitettu: aikuisia 3

ROP ROP -jun. jun-CAC JUN EXL 1 | Misschiefin Felisha Nova Estelle
om. Tiina Hirvonen
PN 2 CAC cacib AVO EXL 1 | Misschiefin Easy Bambi
om. Tiina Hirvonen



09.11.2013 Riga kv BaltV-13, Latvia
Tuomari: Nagler Magal Yolanda, Israel
Ilmoitettu: 10 aikuisia, joista veteraaneja 1

ROP sert LV MVA cacib BALTV-13 VAL EXL 1 CQ | Mva Kiiramanna Karmapa Lama
om. Mervi Björk
PU 2 vaCa VAL EXL2 CQ | Mva Windpower Kyle Busch
om.Tuuli Kalliomäki Tarja Karijoki
PU 3 jun-Sert BaltJV-13 | Kiiramanna Tru Finn
om. Merja Uimonen ja Pia Vähänen

VSP sert LV MVA cacib BALTV-13 VAL EXL 1 CQ | Mva Höbe Hunt White Pearl
om. M Huhtinen
PN 3 jun-Sert BaltJV-13 | Kiiramanna Tru Lapponia
om. Mervi Björk
PN 4 vet.-Sert LV VMVA ROP-vet. BaltVV-13 VET 1 CQ | Mva Toyway Fa-bi-anna
om.Tuuli Kalliomäki

Muut tulokset:
Nartut:
JUK 2 Mei Dan Chatenet om. Eveliina Puustjärvi


03.11.2013 Tarto kv, Viro
Tuomari: Adam Ostrowski, Puola
Ilmoitettu: aikuisia 14, joista veteraaneja 2

ROP cacib VAL EXL 1 CQ | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Katja Rita ja Heidi Nousiainen
PN 2 sert EE MVA vaCa -> cacib *) C.I.B. VAL EXL 2 CQ | Mva Tuuling Ris Mette
om. Tuula Parviainen
PN 3 ROP -vet. VET EXL 1 CQ | Mva Maarikan Whoopie
om. Hanna Raatikainen
PN 4 VAL EXL3 CQ | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen

VSP cacib VAL EXL 1 CQ | Mva Tashi-Gong Tango
om. Nina Isomäki
PU 2 sert vaCa AVO EXL 1 CQ | Tuuling Via Justus
om. Kirsti Koskinen
PU 3 VAL EXL 2 CQ | Mva Mow-Zow Lucky Lucas
om. Katja Rita
PU 4 VAL EXL 3 CQ | Mva Mow-Zow Lucky Luke om. Katja Rita

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

ROP -pari Mow-Zow Lucky Lucas ja Mow-Zow Lucky Lady
om. Katja Rita ja Heidi Nousiainen

Muut tulokset:
Urokset:
NUO VG 1 Snowmuzzle's Diomedes om. Hanna Raatikainen

Nartut:
NUO EXL 1 CQ Mow-Zow Princess Desiree om. Katja Rita ja Heidi Nousiainen
NUO EXL 2 CQ Sissinheimon Lala om. Sirpa Pellikka
NUO EXL 3 Wartin-Kyis Lady Electra om. Katja Mynttinen ja Satu Pelkonen
AVO EXL 1 CQ Shibazhan Fortunella om. Johanna Nykänen ja Mika Pentti


02.11.2013 Tarto kv, Viro
Tuomari: Jakub Kruczek, Puola
Ilmoitettu: aikuisia 15, joista veteraaneja 2


ROP Mva Mow-Zow Lucky Lady - VSP Tuuling Via Justus

ROP sert EE MVA cacib *) C.I.B. VAL EXL 1 CQ | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Katja Rita ja Heidi Nousiainen
PN 2 vaCa NUO EXL 1 CQ | Mow-Zow Princess Desiree
om. Katja Rita ja Heidi Nousiainen
PN 3 VAL EXL 2 CQ | Mva Tuuling Ris Mette
om. Tuula Parviainen
PN 4 VAL EXL3 CQ | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN - ROP -vet. vet-Sert EE VMVA VET EXL 1 CQ | Mva Maarikan Whoopie
om. Hanna Raatikainen

VSP sert cacib AVO EXL 1 CQ | Tuuling Via Justus
om. Kirsti Koskinen
PU 2 vaCa VAL EXL 1 CQ | Mva Mow-Zow Lucky Lucas
om. Katja Rita
PU 3 VAL EXL 2 CQ | Mva Tashi-Gong Tango
om. Nina Isomäki

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

ROP-, BIS 4 -pari Mow-Zow Lucky Lucas ja Mow-Zow Lucky Lady
om. Katja Rita ja Heidi Nousiainen

Muut tulokset:
Urokset:
NUO EXL 1 Snowmuzzle's Diomedes om. Hanna Raatikainen
VAL EXL 3 CQ Mva Mow-Zow Lucky Luke om. Katja Rita

Nartut:
NUO VG 2 Sissinheimon Lala om. Sirpa Pellikka
NUO VG 3 Wartin-Kyis Lady Electra om. Katja Mynttinen ja Satu Pelkonen
AVO EXL 1 CQ Shibazhan Fortunella om. Johanna Nykänen ja Mika Pentti


20.10.2013 Rakvere, Viro
Tuomari: Tomasz Borkowski, Puola
Ilmoitettu: aikuisia 8

ROP RYP 2 ROP -jun. jun-Sert EE JMVA JUN EXL 1 CQ | Lilileian Honor of All
om. Tiina Rämö ja Marja Salo
PU 2 AVO EXL 1 CQ | Mva Lilileian Moulin Rouge
om. Tiina Rämö ja Marja Salo

VSP sert AVO EXL 1 CQ | Ziestan Ihkaoikee Lilileian
om. Tiina Rämö ja Mirva Saarelma
PN 2 VSP -jun. jun-Sert JUN EXL 1 CQ | Chenrezi Matcmaker
om. Tiina Rämö
PN 3 AVO EXL 2 CQ | Mva Miliisin Bertha-San
om. Riikka Sirkiä

Muut tulokset:
Urokset:
AVO EXL 2 JMva Miliisin Baltazar-San om. Anne Lepola

Nartut:
JUN EXL 2 Vanessan Saaga om. Jaana Hyttinen



19.10.2013 Rakvere, Viro
Tuomari: Jo Schapers, Hollanti
Ilmoitettu: aikuisia 7

ROP ROP-jun. jun-Sert JUN EXL 1 CQ | Lilileian Honor of All
om. Tiina Rämö ja Marja Salo
PU 2 sert EE MVA AVO EXL 1 CQ | Lilileian Moulin Rouge
om. Tiina Rämö ja Marja Salo
PU 3 AVO EXL 2 CQ | JMva Miliisin Baltazar-San
om. Anne Lepola

VSP Sert EE MVA AVO EXL 1 CQ | Miliisin Bertha-San
om. Riikka Sirkiä
PN 2 VSP -jun. jun-Sert JUN EXL 1 CQ | Chenrezi Matcmaker
om. Tiina Rämö
PN 3 AVO EXL 2 CQ | Ziestan Ihkaoikee Lilileian
om. Tiina Rämö ja Mirva Saarelma
PN 4 JUN EXL 2 CQ | Vanessan Saaga
om. Jaana Hyttinen

ROP -pari Lilileian Honor of All - Chenrezi Matcmaker
om. Tiina Rämö



12.10.2013 Sundsvall kv, Ruotsi
Tuomari: Inga Siil, Viro
Ilmoitettu: aikuisia 30, joista veteraaneja 1


VSP Mva Vanessan Estralita - ROP Mva Mäntykartanon Donatello

ROP cacib *)C.I.B. VAL EXL 1 CK | Mva Mäntykartanon Donatello
Om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 4 vaCa VAL EXL 4 CK | Mva Vanessan Forever
om. Silja ja Kerttu Lappeteläinen

VSP sert SE MVA cacib *)C.I.B. VAL EXL 1 CK | Vanessan Estralita
om. Silja Lappeteläinen ja Aune Savolainen
PN 2 vaSert vaCa VAL EXL 2 CK | Toyway Verity
om. Jouko Leiviskä ja Tuuli Kalliomäki
PN ? ROP -vet. VET EXL 1 CK | Mva Toyway Fa-Bi-Anna
om. Tuuli Kalliomäki



06.10.2013 Harstad kv, Norja
Tuomari: Torbjörn Skaar, Ruotsi
Ilmoitettu: aikuisia 32, joista veteraaneja 1


VSP Shandita's Mister Mescal - ROP Mva Chakiran Elizabeth

ROP sert NO MVA POHJ MVA cacib *) C.I.B. VAL ERI 1 CK | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN 2 vaSert vaCa AVO EXL 1 CK | Mva Ruskarinteen Yamma Yamma
om. Mauno Mäkelä ja Johanna Båssar
PN 3 VAL EXL 2 CK | Mva Shandita's Winema
om. Johanna Båssar
PN - ROP -vet. VET EXL 1 CK | Mva Lecibsin Gala
om. Anu Hakala

VSP sert cacib AVO EXL 1 CK | Shandita's Mister Mescal
om. Johanna Båssar
PU 3 vaSert AVO EXL 2 CK | Zhigatsey Edward
om. Mona Frejborg

Muut tulokset:
Nartut:
AVO EXL 2 CK Zhigatsey Elvira om. Mona ja Emilia Frejborg
VAL EXL 3 CK Mva Panhur's Morning Mist om. Mona Frejborg


05.10.2013 Pietari, Venäjä
Tuomari: L. Terentjeva, Venäjä
Ilmoitettu: aikuisia 1

ROP sert FI & RU MVA AVO EXL 1 SQ | Tashi-Gong Minessa
om. Anne Hopponen ja Outi Karvinen


28.09.2013 Werl-Westönnenn, KTR-erikoisnäyttely, Saksa
Tuomari: Gunilla Albrigtsen, Ruotsi
Ilmoitettu: aikuisia 17


ROP ROP-jun. KTRJSg-2013 JUN EXL 1 | JMva Katimon Tahiya
om. Inge Stockem, Saksa


14.09 Vilna, Liettua
Tuomari: Julija Aidietiene, Liettua
ilmoitettu: aikuisia 3


ROP -jun. JMva Katimon Tasha, ROP Mva Down-Goblin Flirtti - VSP Mva Down-Goblin Finalisti

ROP cac LT & BALT MVA VAL EXL 1 | MVA Down-Goblin Flirtti
om. Katriina Kanninen
PN 2 ROP –jun. jun-CAC LT & BALT JMVA JUN EXL 1 | JMVA Katimon Tasha
om. Nina Nieminen

VSP cac LT MVA VAL EXL 1 | MVA Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen


08.09.2013 Minsk kv, Valko-Venäjä
Tuomari: Monika Kuriata-Okarmus, Puola
Ilmoitettu: aikuisia 3


ROP Mva Tashi-Gong Sahara

ROP cacib VAL EXL 1 | Mva Tashi-Gong Sahara
om. Anne Hopponen
PN 2 sert BY MVA vaCa AVO EXL 1 | Mva Tashi-Gong Hearbeat
om. Katriina Huhtinen ja Anne Hopponen



07.09.2013 Minsk kv, BYW-13 Valko-Venäjä
Tuomari: Anna Redlicka, Puola
Ilmoitettu: aikuisia 3


ROP Mva Tashi-Gong Heartbeat

ROP BYV-13 sert cacib AVO EXL 1 | Mva Tashi-Gong Heartbeat
om. Katriina Huhtinen ja Anne Hopponen
PN 2 sert BY MVA vaCa VAL EXL 1 | Mva Tashi-Gong Sahara
om. Anne Hopponen


07.09.2013 Kaunas, Liettua
Tuomari: Mery Chantal, Ranska
Ilmoitettu: aikuisia 2

ROP ROP -jun. jun-Cac JUN EXL 1 | Mei Dan Chatenet
om. Juuso Koivusaari ja Eveliina Puustjärvi


25.08.2013 Visby kv, Ruotsi
Tuomari: Jesper Andersson, Ruotsi (pennut), Annette Bystrup, Tanska (aikuiset)
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 26, joista veteraaneja 2


ROP Mva Misschiefin Anshu Anbu - VSP Mva Bergrabben's Abundantia

ROP cacib VAL EXL 1 CK | Mva Misschiefin Anshu Anbu
om. Tiina Hirvonen

PN 2 cac SE MVA vaCa VAL EXL 2 CK | Mva Playpoint Barbie Doll
om. Minna Särkijärvi

ROP -kasv. kennel Misschiefin
om. Tiina Hirvonen

Muut tulokset:
Nartut:
JUN EXL 3 CK Misschiefin Felisha Nova Estelle om. Tiina Hirvonen
NUO EXL 2 CK Tashi-Gong Ice Princess om. Minna Särkijärvi
AVO EXL 1 CK Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen
AVO EXL 3 CK Misschiefin Easy Bambi om. Tiina Hirvonen


24.08.2013 Visby kv, Ruotsi
Tuomari: Thord Bystöm, Ruotsi (pennut), Jahn Stääv, Ruotsi (aikuiset)
Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 22, joista veteraaneja 1


ROP Mva Misschiefin Anshu Anbu - VSP Mva Bergrabben's Abundantia

ROP Cac SE & POHJ MVA cacib VAL EXL 1 CK | Mva Misschiefin Anshu Anbu
om. Tiina Hirvonen

PN 3 vaCac AVO EXL 1 CK | Misschiefin Easy Bambi
om. Tiina Hirvonen

ROP -kasv. kennel Misschiefin
om. Tiina Hirvonen

Muut tulokset:
Nartut:
JUN EXL 2 CK Misschiefin Felisha Nova Estelle om. Tiina Hirvonen
AVO EXL 2 CK Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen
VAL EXL 2 CK Mva Playpoint Barbie Doll om. Minna Särkijärvi


18.08.2013 Tallinna kv, Viro
Tuomari: Julija Aidietiene, Liettua
Ilmoitettu: aikuisia 16


ROP Mva Down-Goblin Finalisti - VSP Katimon Tasha

ROP cacib VAL EXL 1 SQ | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 3 ROP -jun. JUN EXL 1 SQ | Jmva Flying Carpet's Olympic Medalist
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
PU 4 cac AVO EXL 1 SQ | Zhigatsey Edward
om. Mona Frejborg

VSP VSP -jun. jun.-cac EE & LV JMVA JUN EXL 1 SQ | Katimon Tasha
Nina Nieminen
PN 2 cacib VAL EXL 1 SQ | Mva Panhur's Morning Mist
om. Mona Frejborg
PN 3 cac EE MVA EE VMVA VAL EXL 2 SQ | Mva Shandita' Winema
om. Johanna Båssar

ROP -pari Shandita's Mister Mescal ja Mva Shandita's Winema
om. Johanna Båssar

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EXL 2 Suvijan Ares om. Anne Marjamäki, Niko Koponen ja Tanja Kuussalo
AVO EXL 2 SQ Shandita's Mister Mescal om. Johanna Båssar

Nartut
AVO EXL 1 Flying Carpet's Guardian of Sera om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
AVO EXL 2 Zhigatsey Elvira om. Mona ja Emilia Frejborg
VAL EXL 3 Mva Katimon Tirlittan om. Katriina Kanninen
VAL EXL 4 Mva Ziestan Tacita om. Anu ja Helinä Hietanen


17.08.2013 Eskilstuna kv, Ruotsi
Tuomari: Dan Helle, Tanska
Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 32, joista veteraaneja 3


VSP Mva Kangris Knuckle Duster - ROP Mva Mva Tuuling Ris Mette


RYP 1 Mva Tuuling Ris Mette

ROP RYP 1 cac SE MVA cacib VAL EXL 1 CK | Mva Tuuling Ris Mette
om. Tuula Parviainen


17.08.2013 Tallinna kv, Viro
Tuomari: Rainer Jacobs, Saksa
Ilmoitettu: aikuisia 16


ROP Flying Carpet's Guardian Of Sera - VSP Mva Down-Goblin Finalisti


RYP 4 Flying Carpet's Guardian Of Sera

ROP RYP 4 cac cacib AVO EXL 1 SQ | Flying Carpet's Guardian of Sera
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
PN 2 vaCa VAL EXL 1 SQ | Mva Shandita' Winema
om. Johanna Båssar
PN 3 VAL EXL 2 SQ | Mva Panhur's Morning Mist
om. Mona Frejborg
PN 4 VSP -jun. jun-cac JUN EXL 1 SQ | Katimon Tasha
Nina Nieminen

VSP cac EE MVA cacib VAL EXL 1 SQ | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 2 ROP- RYP 2 -jun. JUN EXL 1 SQ | Flying Carpet's Olympic Medalist
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
PU 3 vaCa AVO EXL 1 SQ | Zhigatsey Edward
om. Mona Frejborg

Muut tulokset:
Urokset:
JUN VG 2 Suvijan Ares om. Anne Marjamäki, Niko Koponen ja Tanja Kuussalo

Nartut:
AVO EXL 2 SQ Zhigatsey Elvira om. Mona ja Emilia Frejborg
VAL EXL 3 SQ Mva Katimon Tirlittan om. Katriina Kanninen
VAL EXL 4 Mva Ziestan Tacita om. Anu ja Helinä Hietanen


17.08.2013 Överkalix, Ruotsi
Tuomari: Johnny Anderrson, Ruotsi
Ilmoitettu: Aikuisia 13, joista veteraaneja 2

ROP ROP -vet. cac SE MVA VET EXL 1 SQ | Mva Lecibsin Gala
om. Anu Hakala
PN 2 res.-Cac AVO EXL 1 SQ | Vanessan Marie
om. Marianne Sandberg
PN 3 NUO EXL 1 SQ | Sandmountain´s Adalmiina
om. Marianne Sandberg

PU 2 res.-cac VET EXL 2 SQ | Mva Annastiina Wilhelm
om. Mirja Päiväkkö

Muut tulokset:
Urokset:
AVO EXL 2 Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
VAL EXL 1 Mva Hoswin Lord Of Luxury om. Sirpa Takala

Nartut:
AVO EXL 2 Flametail Dear-Devilma om. Mirja Päiväkkö


16.08.2013 Luige, Viro
Tuomari: Torbjörn Skaar, Ruotsi
Ilmoitettu: aikuisia 11, joista veteraaneja 1


ROP Mva Ruskarinteen Yamma Yamma - VSP Shandita's Mister Mescal


BIS 1 -vet. Mva Ruskarinteen Yamma Yamma

ROP cac EE MVA VAL EXL 1 SQ | Mva Ruskarinteen Yamma Yamma
om. Mauno Mäkelä ja Johanna Båssar
PN 2 ROP-, BIS 1 -vet. vet.-cac VET EXL 1 SQ | Mva Shandita's Winema
om. Johanna Båssar
PN 3 AVO EXL 1 SQ | Flying Carpet's Guardian of Sera
om. Kari Kuosmanen
PN 4 AVO EXL 2 SQ | Zhigatsey Elvira
om. Mona ja Emilia Frejborg
VSP -jun. jun.-cac JUN EXL 1 SQ | Katimon Tasha
om. Nina Nieminen

VSP cac AVO EXL 1 SQ | Shandita's Mister Mescal
om. Johanna Båssar
PU 2 ROP -jun. jun-cac EE JMva JUN EXL 1 SQ | Flying Carpet's Olympic Medalist
om. kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
PU 3 AVO EXL 2 SQ | Zhigatsey Edward
om. Mona Frejborg

Muut tulokset:
Urokset:
JUN VG 2 Suvijan Ares om. Anne Marjamäki, Niko Koponen ja Tanja Kuussalo


11.08.2013 Väimela, Viro
Tuomari: Maija Mäkinen, Suomi
ilmoitettu: aikuisia 9

ROP RYP 4 cac NUO EXL 1 SQ | Tipsn´drops Thianna
om. Outi Virtanen
PN 3 AVO EXL 1 SQ | Flying Carpet´s Guardian Of Sera
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen

VSP VSP-jun. jun-cac JUN EXL 1 SQ | Flying Carpet´s Olympic Medalist
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen

Muut tulokset:
Urokset
AVO EXL 1 Lilileian Luke Skywalker om. Mari Hott ja Jenny Peltola


10.08.2013 Väimela, Viro
Tuomari: Jana Gavrilova, Venäjä
Ilmoitettu: aikuisia 9

ROP cac NUO EXL 1 SQ | Tipsn´drops Thianna
om. Outi Virtanen
PN 3 AVO EXL 1 SQ | Flying Carpet´s Guardian Of Sera
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen

VSP ROP-jun. jun-cac JUN EXL 1 SQ | Flying Carpet´s Olympic Medalist
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PU 3 cac AVO EXL 1 SQ | Lilileian Luke Skywalker
om. Mari Hott ja Jenny Peltola


28.07.2013 Jaunmārupe, Latvia
Tuomari: Elfriede Heidecker, Itävalta
Ilmoitettu: 4 aikuista

ROP sert AVO EXL 1 |Tathaagata JP Aki Fly on Carpet
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
PU 2 ROP -jun. jun-Sert JUN EXL 1 | JMva Sippans SunCroft Cowboy Freddy
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos

Muut tulokset:
Nartut:
AVO EXL 1 Flying Carpet´s Guardian of Sera om. Kari Kuosmanen


27.07.2013 Jaunmārupe, Latvia
Tuomari: Nikolay Sedykh, Venäjä
Ilmoitettu: aikuisia 4

ROP sert AVO EXL 1 | Tathaagata JP Aki Fly On Carpet
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PU 2 ROP -jun. jun-sert JUN EXL 1 | JMva Sippans Suncroft Cowboy Freddy
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen

VSP sert AVO EXL 1 | Flying Carpet's Guardian of Sera
om. Kari Kuosmanen


27.07.2013 Jaunmārupe, erik.nly, Latvia
Tuomari: Vitaly Belsky, Ukraina
Ilmoitettu: aikuisia 3


BIS 5 -jun. Sippans SunCroft Cowboy Freddy

ROP sert AVO EXL 1 | Tathaagata JP Aki Fly On Carpet
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PU 2 ROP-, BIS 5 -jun. jun-sert LV JMVA BALT JMVA JUN EXL 1 | Sippans Suncroft Cowboy Freddy
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen

VSP sert AVO EXL 1 | Flying Carpet's Guardian of Sera
om. Kari Kuosmanen


06.07.2013 Piteå kv, Ruotsi
Tuomari: Jan Herngren, Ruotsi
Ilmoitettu: aikuisia 11, joista veteraaneja 1


VSP Mva Satatassun Viva Valentino - ROP Mva Gamla Herrgården Magnolia

VSP ROP -vet. sert SE & POHJ MVA VET EXL 1 CK | Mva Satatassun Viva Valentino
om. Mirja Päiväkkö

PN 3 vaSert AVO EXL 1 CK | Vanessan Marie
om. Marianne Sandberg


07.07.2013 Pärnu KV, Viro
Tuomari: Anna Redlicka, Puola
Ilmoitettu: aikuisia 16, joista veteraaneja 1

ROP cacib VAL EXL 1 SQ | Mva Toyway Verity
om. Jouko Leiviskä ja Tuuli Kalliomäki
PN 2 sert vaCa->cacib NUO EXL 1 SQ | Zhigatsey Elvira
om. Mona ja Emilia Frejborg
PN 3 ROP -vet. VET EXL 1 SQ | Mva Toyway Fa-Bi-Anna
om. Tuuli Kalliomäki
PN 4 VAL EXL 2 SQ | Mva Playpoint Barbie Doll
om. Minna Särkijärvi
PN - ROP -jun jun-Sert JUN EXL 1 SQ | Kiiramanna Tru Lapponia
om. Mervi Björk

VSP cacib VAL EXL 1 SQ | Mva Tashi-Gong Masked Man
om. Nina Isomäki
PU 2 sert EE MVA vaCa VAL EXL 2 SQ | Mva Tashi-Gong Tango
om. Nina Isomäki
PU 3 AVO EXL 1 SQ | Mva Windpower Kyle Bush
om. Tuuli Kalliomäki ja Tarja Karijoki
PU 4 NUO EXL 1 SQ | Zhigatsey Edward
om. Mona Frejborg

Muut tulokset:
Nartut:
VAL EXL 3 SQ Mva Panhur's Morning Mist om. Mona Frejborg


06.07.2013 Pärnu KV, Viro
Tuomari: Anne Klaas, Viro
Ilmoitettu: aikuisia 16, joista veteraaneja 1

ROP cacib C.I.B.*) VAL EXL 1 SQ | Mva Toyway Verity
om. Jouko Leiviskä ja Tuuli Kalliomäki
PN 2 vaCa VAL EXL 1 SQ | Mva Panhur's Morning Mist
om. Mona Frejborg
PN 3 sert AVO EXL 1 SQ | Panhur's Athena
om. Mona Frejborg
PN 4 ROP -vet. VET EXL 1 SQ | Mva Toyway Fa-Bi-Anna
om. Tuuli Kalliomäki
PN - ROP -jun jun-Sert JUN EXL 1 SQ | Kiiramanna Tru Lapponia
om. Mervi Björk

VSP sert EE, FI, LT MVA cacib AVO EXL 1 SQ | Windpower Kyle Bush
om. Tuuli Kalliomäki ja Tarja Karijoki
PU 2 VaCa NUO EXL 1 SQ | Zhigatsey Edward
om. Mona Frejborg
PU 3 VAL EXL 1 SQ | Mva Tashi-Gong Masked Man
om. Nina Isomäki
PU 4 VAL EXL 2 SQ | Mva Tashi-Gong Tango
om. Nina Isomäki

Muut tulokset:
Nartut
NUO EXL 1 SQ Tashi-Gong Ice Princess om. Minna Särkijärvi
NUO EXL 2 Zhigatsey Elvira om. Mona ja Emilia Frejborg
AVO EXL 2 Down-Goblin Xiomara om. Mervi Björk
VAL EXL 3 SQ Mva Playpoint Barbie Doll om. Minna Särkijärvi

05.07.2013 Pärnu rn, Viro
Tuomari: Revaz Khomasuridze, Venäjä
Ilmoitettu: aikuisia 10

ROP RYP 4 sert EE MVA VAL EXL 1 SQ | Mva Tash-Gong Masked Man
om. Nina Isomäki
PU 2 NUO EXL 1 SQ | Zhigatsey Edward
om. Mona Frejborg

VSP sert AVO EXL 1 SQ | Down-Goblin Xiomara
om. Mervi Björk
PN 2 VAL EXL 1 SQ | Mva Panhur's Morning Mist
om. Mona Frejborg
PN 3 JUN EXL 1 SQ | Tashi-Gong Ice Princess
om. Minna Särkijärvi
PN 4 NUO EXL 1 SQ | Zhigatsey Elvira
om. Mona ja Emilia Frejborg

Muut tulokset:
Urokset:
VAL EXL 2 Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki

Nartut:
AVO EXL 2 Panhur's Athena om. Mona Frejborg


30.06.2013 Luige, Viro
Tuomari: Monika Kuriata-Okarmus, Puola
Ilmoitettu: aikuisia 1


ROP ROP -jun. jun-Sert EE JMVA JUN EXL 1 SQ | Tashi-Gong Ice Princess
om. Minna Särkijärvi


29.06.2013 Haapsalu, Viro
Tuomari: Yana Gavrilova, Venäjä
Ilmoitettu: aikuisia 1


ROP ROP -jun. jun-Sert JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Ice Princess
om. Minna Särkijärvi


29.06.2013 Gällivare kv, Ruotsi
Tuomari: Nina Karlsdotter, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 9, joista veteraaneja 0


VSP Mva Chrystal Mountain Eldred - ROP Cirikit Simba's Kiera

ROP sert cacib AVO EXL 1 SQ | Cirikit Simba's Kiera
om. Katri Aallonranta

VSP cacib VAL EXL 1 SQ | Mva Chrystal Mountain Eldred
om. Maria Lindman, Ruotsi
PU 2 sert vaCa AVO EXL 1 SQ | Tiridoll's Nougat
om. Sirpa Sillanpää
PU 3 vaSert VAL EXL 2 SQ | Mva Tashi-Gong Masked Man
om. Nina Isomäki

ROP -pentu Tähtisillan Augusti
om. Sirpa Sillanpää

Muut tulokset:
Urokset:
VAL EXL 3 Mva Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki

Nartut:
NUO EXL 1 Tashi-Gong Magic For Kiranmays om. Katri Aallonranta

16.06.2013 Avesta, Ruotsi
Tuomari: AnnMarie Maeland, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 15, joista 1 veteraani.


VSP Lachlan Dusjanbe - ROP Mva Panhur's Morning Mist

ROP sert SE MVA VAL EXL 1 SQ | Mva Panhur's Morning Mist
om. Mona Frejborg

Muut tulokset:
Urokset:
NUO EXL 1 Zhigatsey Edward om. Mona Frejborg


09.06.2013 Riga KV, Latvia
Tuomari: Antonio di Lorenzo, Norja
ilmoitettu: aikuisia 12


VSP Mva Lyngtunets Gala Had - ROP Mva Down-Goblin Flirtti

ROP cacib VAL EXL 1 CQ | Mva Down-Goblin Flirtti
om. Katriina Kanninen
PN 2 VaCa -> Cacib VAL EXL 2 CQ | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN 4 AVO EXL 2 CQ | Puna-Tuvan Bernina
om. Marika Reunanen

PU 2 VaCa -> Cacib VAL EXL 2 CQ | Mva Kiiramanna Turbobuusteri
om. Merja Uimonen
PU 3 AVO EXL 1 CQ | Windpower Kyle Busch
om. Tuuli Kalliomäki ja Tarja Karijoki
PU 4 VAL EXL 3 CQ | Mva Katimon Troijjan
om. Lahja Tattari



09.06.2013 Palanga, Liettua
Tuomari: Anatoli Zhuk, Valko-Venäjä
ROP cac AVO EXL 1 | Mva Miliisin Rian-Rich
om. Sarla Koistinen ja Martina Mäkäräinen

08.06.2013 Palanga, Liettua
Tuomari: Irina Azen, Valko-Venäjä
ROP cac LT MVA AVO EXL 1 | Mva Miliisin Rian-Rich
om. Sarla Koistinen ja Martina Mäkäräinen


08.06.2013 Riga KV, Latvia
Tuomari: Anne Klaas, Viro
ilmoitettu: aikuisia 11


ROP Mva Down-Goblin Flirtti - VSP Mva Katimon Troijjan

ROP cacib -> *C.I.B. VAL EXL 1 CQ | Mva Down-Goblin Flirtti
om. Katriina Kanninen
PN 3 VAL EXL 2 CQ | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN 4 jun-CAC JUN EXL 1 CQ | Kiiramanna Tru Lapponia
om. Mervi Björk

VSP cac LV MVA cacib VAL EXL 1 CQ | Mva Katimon Troijjan
om. Lahja Tattari
PU 3 AVO EXL 1 CQ | Windpower Kyle Busch
om. Tuuli Kalliomäki ja Tarja Karijoki
PU 4 VAL EXL 3 CQ | Mva Kiiramanna Turbobuusteri
om. Merja Uimonen


02.06.2013 Tallinna kv, EEV-13, Viro
Tuomari: Tomasz Borkowski, Puola
Ilmoitettu: aikuisia 14, joista veteraaneja 1


VSP Mäntykartanon Othello - ROP Mva Vanessan Estara

ROP cacib EEV-13 VAL EXL 1 CQ | Mva Vanessan Estara
om. Aune Savolainen
PN 2 ROP -vet. vet-Cac EEVV-14 VET EXL 1 CQ | Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong
om. Sara ja Katriina Huhtinen
PN 3 cac FI & EE MVA vaCa AVO EXL 1 CQ | Tashi-Gong Herself
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 4 AVO EXL 2 CQ | Tashi-Gong Make Up
om. Katriina Huhtinen ja Margareta Hautaniemi

VSP ROP -jun. jun-Cac EEJV-13 EEV-13 JUN EXL 1 CQ | Mäntykartanon Othello
om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 Cac EE MVA cacib VAL EXL 1 CQ | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 3 vaCa VAL EXL 2 CQ | Mva Tashi-Gong Hullabaloo
om. Margareta Hautaniemi
PU 4 AVO EXL 1 CQ | Vanessan Irkos
om. Silja Lappeteläinen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EXL 2 Vanessan Merlin om. Silja Lappeteläinen
JUN EXL 3 Kiiramanna Tru Finn om. Merja Uimonen ja Pia Vähänen
AVO EXL 2 Kiiramanna Alejandro om. Pia Honkasalo


02.06.2013 Minsk kv, Valko-Venäjä
Tuomari: Knut Sigurd Wilberg, Englanti

ROP jun-Cac BY & EE JMVA jun-ROP JUN EXL 1 | Hoswin Mr Jackpot
om. Ida Savolainen ja Pälvi Karessola
PU 2 cac cacib VAL EXL 1 | Mva Akis Shima Namtrah Xkvader
om. Nada Kajander


01.06.2013 Minsk kv, Valko-Venäjä
Tuomari: Elena Serebryannikova-Zagorskaya, Valko-Venäjä
Ilmoitettu: aikuisia 2


ROP jun-Cac jun-ROP JUN EXL 1 | Hoswin Mr Jackpot
om. Ida Savolainen ja Pälvi Karessola
PU 2 cac BY MVA cacib VAL EXL 1 | Mva Akis Shima Namtrah Xkvader
om. Nada Kajander


01.06.2013 Tallinna, Spanieleiden erik.nly, Viro
Tuomari: Annaliisa Heikkinen
Ilmoitettu: aikuisia 6, joista veteraaneja 1

ROP RYP 1 BIS 1 ROP-, BIS 2 -vet. vet-Cac EE VMVA VET EXL 1 CQ | Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong
om. Sara ja Katriina Huhtinen
PN 2 cac AVO EXL 1 CQ | Tashi-Gong Make Up
om. Katriina Huhtinen ja Margareta Hautaniemi
PN 3 AVO EXL 2 CQ | Tashi-Gong Herself
om. Katriina ja Pasi Huhtinen

VSP cac AVO EXL 1 CQ | Vanessan Irkos
om. Silja Lappeteläinen
PU 2 jun-Cac jun-ROP BIS 4 -jun. JUN EXL 1 CQ | Vanessan Merlin
om. Silja Lappeteläinen ja Ninni Keinänen
PU 3 VAL EXL 1 CQ | Mva Tashi-Gong Hullabaloo
om. Margareta Hautaniemi


26.05.2013 Sibiu kv, Romania
Tuomari: Pero Bozinovski
Ilmoitettu: aikuisia 3

ROP jun-Cac RO JMva JUN 1 | Kiiramanna Felipe
om. Sirpa Takala
cac RO Mva cacib AVO 1 | Hoswin Lord Of Luxury
om. Sami Takala

PN 1 cac RO Mva cacib AVO 1 | Kiiramanna Alexi
om. Merja Uimonen ja Pia Vähänen


26.05.2013 Pietari, Venäjä
Tuomari: L. Repina, Venäjä
Ilmoitettu: aikuisia 1

ROP cac RU MVA AVO EXL. 1 | Tashi-Gong Heartbeat
om. Katriina Huhtinen ja Anne Hopponen


26.05.3013 Moletai KV, Liettua
Tuomari: Elena Borisova, Valko-Venäjä
Ilmoitettu: aikuisia 9


ROP ROP –jun. JUN EXL 1 | Sippans Suncroft Cowboy Freddy
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PU 2 sert cacib AVO EXL. 1 | Tathaagata JP Aki Fly On Carpet
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen

PN 1 sert cacib AVO EXL 1 | Kiiramanna Dumffelidum
om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Urokset:
VAL EXL 2 Kiiramanna Panchen Lama om. Merja Uimonen

Nartut:
AVO EXL 2 Qi Gong’s Yang-Ming om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen


25.05.3013 Moletai KV, Liettua
Tuomari: Siret Lepasaar, Viro
Ilmoitettu: aikuisia 9


ROP Tathaagara JP Aki Fly On Carpet

ROP sert cacib AVO EXL 1 | Tathaagata JP Aki Fly On Carpet
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
ROP –jun. jun-Sert LT JMVA JUN EXL 1 | Sippans Suncroft Cowboy Freddy
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen

PN 1 sert cacib AVO EXL 1 | Kiiramanna Dumffelidum
om. Merja Uimonen
PN 3 AVO EXL 2 | Qi Gong’s Yang-Ming
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen

Muut tulokset:
Urokset:
VAL EXL 2 Kiiramanna Panchen Lama om. Merja Uimonen


25.05.2013 Dobrich kv, Bulgaria
Tuomari: Georgi Hristozov, Bulgaria
Ilmoitettu: aikuisia 3

ROP sert BG Mva cacib AVO 1 | Hoswin Lord Of Luxury
om. Sami Takala
jun-sert BG JMva JUN 1 | Kiiramanna Felipe
om. Sami Takala

PN 1 sert BG Mva cacib AVO 1 | Kiiramanna Alexi
om. Merja Uimonen ja Pia Vähänen


24.05.2013 Dobrich kv, Bulgaria
Tuomari: Krasiir Todorov, Bulgaria
Ilmoitettu: aikuisia 4

ROP jun-sert JUN 1 | Kiiramanna Felipe
om. Sirpa Takala
sert cacib *)C.I.B. VAL 1 | Mva Kiiramanna Ukkometso
om. Merja Uimonen
sert vaCa AVO 1 | Hoswin Lord Of Luxury
om. Sami Takala

PN 1 sert cacib AVO 1 | Kiiramanna Alexi
om. Merja Uimonen ja Pia Vähänen


24.05.2013 Moletai, kääpiökoirayhd. erik.nly, Liettua
Tuomari: Tamara Sarmont, Valko-Venäjä
Ilmoitettu: aikuisia 8


ROP sert AVO EXL 1 | Qi Gong’s Yang-Ming
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen


18.05.2013 Budapest kv MV-13, Unkari
Tuomari: Kristyna Opara, Puola (Nartut), Janusz Opara, Puola (Urokset, ROP)
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 45, joista veteraaneja 6


ROP Mva Kiiramanna Henrik - VSP Mva Miliisin I-Sweet



ROP MV-13 Mva Kiiramanna Henrik



ROP -jun. JMV-13 Mei Dan Chatenet

ROP MV-13 cac cacib VAL EXL. 1 | Mva Kiiramanna Henrik
om. Merja Uimonen
res.-cac VAL ERI 2 | Mva Misschiefin Anshu Anbu
om. Tiina Hirvonen

VSP ROP -vet. vet.-cac HU VMva VMVA-13 VET EXL. 1 | Mva Miliisin I-Sweet
om. Airi Leegen
vaca -> cacib cac AVO EXL. 1 | Misschiefin Abhiprithi
om. Tiina Hirvonen
res.-cac AVO EXL. 2 | Olazza Milady
om. Maija Perttola
res.-cac VAL EXL. 2 | Mva Kri Kris Unbelievable Sita
om. Jaana Hyttinen
ROP -jun. jun-cac JMV-13 JUN EXL. 1 | Mei Dan Chatenet
om. Juuso Koivusaari ja Eveliina Puustjärvi


ROP -pentu Kiiramanna Miss Finland
om. Magdalena Andrusiewicz, Puola

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EXL. 2 Kiiramanna Felipe om. Merja Uimonen
VAL EXL. 3 Mva Miliisin Beowulf-San om. Airi Leegen
VAL EXL. 4 Mva Arundina Phucee Amba om. Maija Perttola
VET EXL. 3 Mva Olazza Milord om. Maija Perttola

Nartut:
VAL EXL. 3 Mva Kiiramanna Madelaine om. Merja Uimonen


18.05.2013 Piteå, Ruotsi
Tuomari: Ann-Christ Johansson, Ruotsi
Ilmoitettu: aikuisia 9

ROP cac NUO EXL 1 SA | Toyway Zharleston
om. Jouko Leiviskä

VSP cac NUO EXL 1 SA | Bendafeims Destiny
om. Raija Leiviskä


15.05.2013 Budapest kv, Unkari
Tuomari: Marja Talvitie
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 21, joista veteraaneja 3


ROP Mva Kri Kris Unbelievable Sita - VSP Mva Arundina Phucee Amba

ROP cac cacib VAL EXL. 1 | Mva Kri Kris Unbelievable Sita
om. Jaana Hyttinen
vaCa res.-cac AVO EXL. 1 | Olazza Milady
om. Maija Perttola
VSP -vet. vet.-cac VET EXL. 1 | Mva Miliisin I-Sweet
om. Airi Leegen
VSP -jun. jun.-cac JUN EXL. 1 | Kiiramanna Usvametsän Neito
om. Merja Uimonen

VSP cac cacib VAL EXL. 1 | Mva Arundina Phucee Amba
om. Maija Perttola
vaCa res.-cac VAL EXL. 2 | Mva Kiiramanna Henrik
om. Merja Uimonen
ROP -vet. vet-cac VET EXL. 1 | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
ROP-jun. jun-cac JUN EXL. 1 | Kiiramanna Felipe
om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Urokset:
VAL EXL. 3 Mva Miliisin Beowulf-San om. Airi Leegen
VAL EXL. 4 Mva Misschiefin Anshu Anbu om. Tiina Hirvonen

Nartut:
JUN EXL. 2 Mei Dan Chatenet om. Juuso Koivusaari ja Eveliina Puustjärvi
AVO EXL. 2 Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen
VAL EXL. 2 Mva Kiiramanna Madelaine om. Merja Uimonen


05.05 Gudensberg, Saksa
tuomari: Zsuzsanna Petik, Unkari
ilmoitettu: ?


VSP ROP-jun. jun-cac KTR & VDH JMVA JUN EXL 1 | Katimon Tahiya
om. Inge Stockem, Saksa


05.05.2013 Roskilde kv, Tanska
Tuomari: Leif Ragnar Hjorth, Norja
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 20, joista veteraaneja 1

ROP -pentu Toyway Farlon Frando
om. Hanne Nielsen, Tanska

Muut tulokset:
Nartut:
VAL EXL 3 Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen


04.05.2013 Roskilde kv, Tanska
Tuomari: Carsten Birk,
Ilmoitettu: Pentuja 3 aikuisia 21 joista veteraaneja 1


ROP Mva Chakiran Elizabeth - VSP Mva Body Rocks National Trust

ROP cac DK MVA cacib VAL EXL 1 SQ | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen

ROP -pentu Toyway Farlon Frando
om. Hanne Nielsen, Tanska


04.05.2013 Pietari kv, Venäjä
Tuomari: Alexsey Belkin, Venäjä
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 4


ROP cac RKF MVA cacib AVO EXL 1| Revonhännän Aurinkoarmas
om. Päivi Könönen


21.04.2013 Grasellenbach, KTR-erikoisnäyttely, Saksa
Tuomari: Juliette Cunliffe, Englanti
ilmoitettu: aikuisia 29


VSP ROP-jun. jun-cac JUN EXL 1 | Katimon Tahiya
om. Inge Stockem, Saksa


21.4.2013 Rakvere KR, Viro
Tuomari: Christian Jouanchicot, Ranska
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 12

PU 2 ROP -jun. jun-CAC EE JMVA JUN EXL 1 SA | Sippans Suncroft Cowboy Freddy
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos

PN 2 NUO EXL 1 CQ | Qi Gong's Yang-Ming
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
PN 3 cac EE & FI MVA AVO EXL 1 SA | Playpoint Barbie Doll
om. Minna Särkijärvi

ROP -pentu Kiiramanna Tru Lapponia
om. Mervi Björk

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EXL 3 Lilileian Honor Of All om. Marja ja Lasse Salo
AVO EXL 1 Lilileian Moulin Rouge om. Marja ja Lasse Salo
VAL EXL 1 Mva Kiiramanna Karmapa Lama om. Mervi Björk

Nartut:
JUN VG 2 Mow-Zow Princess Lilileian om. Kirsti Tunturila ja Tiina Rämö
AVO EXL 2 Ziestan Toccara om. Anette Asplund-Kähärä


21.04.2013 Talsi, Latvia
Tuomari: Carsten Birk
Ilmoitettu: aikuisia 4


ROP Mva Down-Goblin Fernando - VSP Mva Down-Goblin Flirtti

ROP VAL EXL 1 CQ | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen

VSP VAL EXL 1 CQ | Mva Down-Goblin Flirtti
om. Katriina Kanninen
PN 2 jun-cac JUN EXL 1 CQ | Katimon Tasha
om. Nina Nieminen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EXL 1 Katimon Tiago om. Nina Nieminen


20.04.2013 Grasellenbach, KTR- erikoisnäyttely, Saksa
Tuomari: Darja Skok-Lamut
ilmoitettu: aikuisia 26

VSP ROP-jun. jun-cac JUN EXL 1 | Katimon Tahiya
om. Inge Stockem, Saksa


20.04.2013 Talsi, Latvia
Tuomari: Rade Dakic
Ilmoitettu: aikuisia 5


ROP Mva Down-Goblin Fernando - VSP Katimon Tasha

ROP cac LV & BALT MVA VAL EXL1 CQ | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 AVO EXL 1 CQ | Toyway Yusafat
om. Pia Siimes ja Katariina Eskola

VSP jun-cac JUN EXL 1 CQ | Katimon Tasha
om. Nina Nieminen
PN 2 cac LV MVA VAL EXL 1 CQ | Mva Down-Goblin Flirtti
om. Katriina Kanninen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EXL 1 Katimon Tiago om. Nina Nieminen


20.04.2013 Rakvere, Viro
Tuomari: Igoris Zizevskis, Liettua
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 12


ROP Lilileian Honor of All - VSP Qi Gong's Yang-Ming

ROP ROP-jun. jun-cac JUN EXL 1 CQ | Lilileian Honor of All
om. Marja ja Lasse Salo
PU 3 cac EE MVA VAL EXL 1 CQ | Mva Kiiramanna Karmapa Lama
om. Mervi Björk

VSP cac NUO EXL 1 CQ | Qi Gong´s Yang-Ming
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PN 3 AVO EXL 1 CQ | Playpoint Barbie Doll
om. Minna Särkijärvi
PN 4 AVO EXL 2 CQ | Ziestan Toccara
om. Anette Asplund-Kähärä

ROP -pentu Kiiramanna Tru Lapponia
om. Mervi Björk

ROP -pentu Kiiramanna Tru Lapponia
om. Mervi Björk

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EXL 3 CQ Sippans Suncroft Cowboy Freddy om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
AVO EXL 1 CQ Lilileian Moulin Rouge om. Marja ja Lasse Salo

Nartut:
JUN EXL 1 Tashi-Gong Ice Princess om. Minna Särkijärvi
JUN VG 2 Mow-Zow Princess Lilileian om. Kirsi Tunturila ja Tiina Rämö


14.04.2013 Skotlannin Tiibetinspanieli Klubin erikoisnäyttely, UK
Tuomari: Veronica Hourihane, Englanti
Ilmoitettu: pentuja, aikuisia, joista veteraaneja

ROP-, BIS 1 -pentu | Toyway Dick Van Dyke
om. Linda Morton, Iso-Britannia


14.04.2013 Tallinna kv, TLN-13, Viro
Tuomari: Jussi Liimatainen
Ilmoitettu: aikuisia 6


PU 2 TLNJV-13 ROP -jun jun-cac JUN ERI 1 SA | Sippans Suncroft Cowboy Freddy
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos

Muut tulokset:
nartut:
JUN VG 1 Qi Gong's Yang-Ming om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
AVO EXL1 Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen


13.04.2013 SSTS:n erikoisnäyttely, Ruotsi
Tuomari: Harto Stockmari
Ilmoitettu: pentuja 17, aikuisia 61, joista veteraaneja 4

VSP -pentu | Sippans Keep My Love Song Starshine
om. Mona Frejborg

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Zhigatsey Genia om. Mona ja Emilia Frejborg

Urokset:
NUO EXL 2 Zhigatsey Edward om. Mona Frejborg


31.03.2013 Riga kv LV-13, Latvia
Tuomari: Anrey Kislyakov, Valko-Venäjä
Ilmoitettu; aikuisia 12


VSP Mva Lecibsin Gala - ROP Mva Miliisin Beowulf-San

ROP cac LV MVA cacib LVV-13 VAL EXL 1 CQ | Mva Miliisin Beowulf-San
om. Jaana hyttinen
PU 3 vaCa VAL EXL 2 CQ | Mva Kiiramanna Panchen Lama
om. Merja Uimonen
PU 4 AVO EXL 1 CQ | Hoswin Lord Of Luxury
om. Sirpa Takala

VSP cac LV MVA cacib *)C.I.B. LVV-13 VAL EXL 1 CQ | Mva Lecibsin Gala
om. Anne Hakala
PN 2 jun-cac LVJV-13 JUN EXL 1 CQ | Kiiramanna Usvametsän Neito
om. kasv. ja Kaija Yrjänäinen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EXL 2 HP Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
VAL ECL 3 Mva Misschiefin Anshu Anbu om. Tiina Hirvonen


24.03.2013 Siauliai, Liettua
Tuomari: Julija Aidietiene, Liettua
Ilmoitettu: aikuisia 3

PU 2 cac LT Mva VAL EXL 1 | Mva Miliisin Beowulf-San
om. Jaana Hyttinen


23.03.2013 Narva, Viro
Tuomari: Vladimir Javorcik, Slovakia
Ilmoitettu: aikuisia 4

ROP ROP -jun. jun-cac JUN EXL 1 CQ | Sippans SunCroft Cowboy Freddy
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PU 2 cac VAL EXL 1 CQ | Mva Miliisin Beowulf-San
om. Jaana Hyttinen

VSP cac NUO EXL 1 CQ | Qi Gong´s Yang-Ming
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen


09.03.2013 Strängnas kv, Ruotsi
Tuomari: Annika Ulltveit-Moe, Ruotsi
Ilmoitettu: aikusia 32, joista veteraaneja 1

Muut tulokset:
Urokset:
VAL EXL 4 CQ Mva Misschiefin Anshu Anbu om. Tiina Hirvonen

Nartut:
JUN EXL 1 CQ Tuuling Via Paloma om. Krister Söderstam ja Marita Nordahl, Ruotsi


08.03.2013 Crufts, Birmingham, Englanti
Tuomari: Mr R H Gregory, Englanti
Ilmoitettu: pentuja 9, aikuisia 155, joista veteraaneja 21

PU 2 res.-cac AVO 1 | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen

Muut tulokset:
Urokset:
AVO 2 Mva Miliisin Beowulf-San om. Jaana Hyttinen

Nartut:
AVO 2 Kri Kris Unbelievable Sita om. Jaana Hyttinen


03.03.2013 Tallinna, Viro
Tuomari: Anna Redlicka. Puola
Ilmoitettu: aikuisia, 5 joista veteraaneja 1

VSP AVO EXL 1 CQ | Mva Puna-Tuvan Bernina
om. Marika Reunanen
PN 2 cac NUO EXL 1 CQ | Ziestan Ihkaoikee Lilileian
om. Mirva Saarelma
PN 3 ROP -vet. vet.-cac VET EXL 1 SA | Darklight`s Hymy
om. Miia Kallio


03.03.2013 Vilna, Vilnius Cup-13, Liettua
Tuomari: Elena Agafonova, Venäjä
Ilmoitettu: aikuisia 9


ROP Mva Shandita's Endless Love - Mva Shandita's Tru Finn

ROP cacib VAL EXL 1 | Mva Shandita's Endless Love
om. Johanna Båssar
PN 2 vaCa -> cacib VAL EXL 2 | Mva Lecibsin Gala
om. Anne Hakala

PU 1 cacib VAL EXL 1 | Mva Shandita's Tru Finn
om. Johanna Båssar


02.03.2013 Vilna, LTV-13, Liettua
Tuomari: Lyudmila Tchistiakova, Venäjä
Ilmoitettu: aikuisia 11


Mva Shandita's Tru Finn - ROP Mva Shandita's Endless Love

ROP cacib * C.I.B. cac LT MVA LTV-13 VAL EXL 1 | Mva Shandita's Endless Love
om. Johanna Båssar
PN 2 vaCa VAL EXL 2 | Mva Lecibsin Gala
om. Anne Hakala
PN 3 AVO EXL 1 | Kiiramanna Häläpätihämmää
om. Merja Uimonen
PN 4 VAL EXL 3 | Mva Kri Kris Unbelieveable Sita
om. Jaana Hyttinen

PU 1 cacib *C.I.B. cac LT MVA LTV-13 VAL EXL 1 | Mva Shandita's Tru Finn
om. Johanna Båssar

Muut tulokset:
Urokset:
NUO VG 1 Kiiramanna Turbobuusteri om. Merja Uimonen
VAL EXL 2 Mva Kiiramanna Ukkometso om. Merja Uimonen
VAL EXL 3 Miliisin Beowulf-San om. Jaana Hyttinen


02.03.2013 Tallinna, Viro
Tuomari Birte Scheel Tanska
Ilmoitettu: aikuisia 5. joista veteraaneja 1

ROP cac EE MVA AVO EXL 1 CQ | Puna-Tuvan Bernina
om. Marika Reunanen
PN 2 NUO EXL 1 CQ | Ziestan Ihkaoikee Lilileian
om. Mirva Saarelma
PN3 ROP -vet. vet.- cac VET EXL 1 CQ | Darklight`s Hymy
om. Miia Kallio


17.02.2013 Pietari
Tuomari: Yana Gavrilova, Venäjä
Ilmoitettu: aikuisia 1

ROP cac RKF MVA NUO EXL 1 CQ | Tashi-Gong Minessa
om. Outi Karvinen Anne Hopponen


16.02.2013 Pietari, Venäjä
Tuomari: E. Krilova, Venäjä
Ilmoitettu; aikuisia 1

ROP cac NUO EXL 1 CQ | Tashi-Gong Minessa
om. Anne Hopponen ja Outi Karvonen


10.02.2013 Tallinna kv, Viro
Tuomari: Michael Leonard, Irlanti
Ilmoitettu aikuisia 9, joista veteraaneja 2

ROP cacib VAL EXL 1 CQ | Mva Kiiramanna Yön Kuningatar
om. kasv. ja Riitta Pirhonen-Silander
PN 2 vet.-cac VSP -vet. VET EXL 1 SQ | Annastiina Mirabella
om. Tiina Hirvonen

VSP cac EE MVA cacib VAL EXL 1 CQ | Mva Kiiramanna Alexander
om. Merja Uimonen
PU 3 vet.-cac ROP -vet. VET EXL 1 CQ | Misschiefin Xerxes Mehrzad
om. Tiina Hirvonen

Muut tulokset:
Nartut:
AVO VG 1 Misschiefin An Dar Sengomar om. Marja Valminen-Peltonen


27.01.2013 Porto, Portugali
Tuomari: Adriana Griffa, Italia
Ilmoitettu: aikuisia 5


ROP cacib *) C.I.B. cac VAL EXL 1 | Mva Shandita's Gucci
om. Anne Marie Minnotte, Ranska



26.01.2013 Norrtälje, erikoisnäyttely, Ruotsi
Tuomari: Sara Nordin, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 43


ROP-, BIS 1-pentu | Ruskarinteen Poing Poing Poing
om. Cathrin L-Westin, Ruotsi

13.01.2013 Tarto, Viro
Tuomari: Pamela Runderkamp, Hollanti
Ilmoitettu: aikuisia 4

ROP cac AVO EXL 1 CQ | Ziestan Toccara
om. Anette Asplund-Kähärä
VSP cac AVO EXL 1 CQ | Lilileian Moulin Rouge
om. Lasse ja Marja Salo


12.01.2013 Tarto, Viro
Tuomari: Jan Stääv, Ruotsi
Ilmoitettu: aikuisia 4

ROP cac AVO EXL 1 CQ | Lilileian Moulin Rouge
om. Lasse ja Marja Salo
VSP cac AVO EXL 1 CQ | Ziestan Toccara
om. Anette Asplund-Kähärä