Tuloksia ulkomailta 2011

18.12.2011 Vilna kv, Christmas Cup -11, Liettua
Tuomari: Brigita Kremser, Slovenia

Ilmoitettu: aikuisia 7, joista veteraaneja 1

PU 1 sert cacib VAL ERI 1 | Mva Misschiefin Anshu Anbu
om. Tiina Hirvonen
PU 2 vaca VAL ERI 2 | Mva Ziestan Iki-Ihana
om. Tiina Rämö
PU 3 sert AVO ERI 1 | Arundina Tarizam
om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa

PN 2 vaCa VAL ERI 2 | Mva Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg
PN 3 ROP -vet. VET ERI 1| Mva Ziestan Indira
om. Tiina Rämö ja Anu ja Helinä Hietanen


17.12.2011 Vilna kv, Vilnius Winter -11, Liettua
Tuomari: Kenneth Edh, Ruotsi

Ilmoitettu: aikuisia 7, joista veteraaneja 1


ROP Mva Misschiefin Anshu Anbu - VSP Mva Down-Goblin Celena


ROP -vet. Mva Ziestan Indira

ROP sert LT MVA cacib VAL ERI 1 | Mva Misschiefin Anshu Anbu
om. Tiina Hirvonen
PU 2 sert vaCa -> cacib AVO ERI 1 | Arundina Tarizam¨
om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
PU 3 VAL ERI 2 | Mva Ziestan Iki-Ihana
om. Tiina Rämö

PN 1 sert LT MVA cacib VAL ERI 1 | Mva Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg
PN 2 ROP -vet. vet.-Sert LT VMVA VET ERI 1 | Mva Ziestan Indira
om. Tiina Rämö ja Anu ja Helinä Hietanen

 

11.12.2011 Pietari kv, Cup of President RKF, RKF W-11, Venäjä
Tuomari: Larisa Galiaskarova, Venäjä

Ilmoitettu: aikuisia 12

ROP RKF V-11 sert cacib AVO ERI 1 | Arundina Tarizam
om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
PU 2 vaCa sert NUO ERI 1 | Kiiramanna Sonam Putsog
om. Laura Uimonen
PU 3 sert VAL ERI 1 | Mva Kiiramanna China Gui Hua
om. Jukka Kuusisto
jun-Sert JUN ERI 1 | Kiiramanna Alexander
om. kasv. ja Kaija Yrjänäinen

PN 1 RKF V-11 sert cacib VAL ERI 1 | Mva Kiiramanna Madelaine
om. kasv. ja Lahja Tattari
PN 2 sert RU & FI MVA vaca AVO ERI 1 | Lecibsin Ruustinna
om. Jukka Kuusisto
jun-Sert ROP-jun. JUN ERI 1 | Kiiramanna Alexandra
om. Mari Nurminen


10.12.2011 Älvsjö kv PMV-11, Ruotsi
Tuomari: Jane Lilley, GB

Ilmoitettu: aikuisia 50, joista veteraaneja 6


VSP Mango's Riverdance - ROP Mva Olazza Milord


RYP 4 Mva Olazza Milord

ROP RYP 4 PMV-11 sert SE MVA POHJ MVA cacib AVO ERI 1 SA | Mva Olazza Milord om. Maija Perttola
PU 2 vaSert vaCa-> cacib -> C.I.B.*) VAL ERI 1 SA | Mva Misschiefin Anshu Anbu om. Tiina Hirvonen

PN 4 vaSert VAL ERI 2 SA | Mva Ziestan Tacita
om. Anu ja Helinä Hietanen

*)vahvistusta vaille



10.12.2011 Pietari kv, Nevsky W-11, Venäjä
Tuomari: Evgeniy Erusalimskiy, Venäjä

Ilmoitettu: aikuisia 12

PU 1 sert RU MVA cacib VAL ERI 1 | Mva Kiiramanna China Gui Hua
om. Jukka Kuusisto
PU 2 vaCa sert NUO ERI 1 | Kiiramanna Sonam Putsog
om. Laura Uimonen
PU 3 sert RU MVA AVO ERI 1 | Nenemo Will-Power
om. Päivi Könönen
jun-Sert RU JMVA ROP-jun JUN ERI 1 | Revonhännän Aurinkoarmas
om. Päivi Könönen

ROP sert RU MVA cacib-> C.I.B. *) VAL ERI 1 | Mva Kiiramanna Madelaine
om. kasv. ja Lahja Tattari
PN 2 sert AVO ERI 1 | Lecibsin Ruustinna
om. Jukka Kuusisto
jun-Sert JUN ERI 1 | Kiiramanna Alexandra
om. Mari Nurminen

*) vahvistusta vaille

20.11.2011 Pietari
Tuomari: Ivan Dimitrov, Bulgaria

Ilmoitettu: aikuisia 3

ROP sert AVO ERI 1 SA | Nenemo Will-Power
om. Päivi Könönen
PU 2 ROP-jun. jun-sert JUN ERI 1 SA | Revonhännän Aurinkoarmas
om. Päivi Könönen

VSP sert AVO ERI 1 SA | Vanessan Anette
om. Anne Hopponen

 

20.11.2011 Pietari, Venäjä
Tuomari: Natalia Sedyhk, Venäjä

Ilmoitettu: aikuisia 3

ROP ROP-jun. jun-sert JUN ERI 1 SA | Revonhännän Aurinkoarmas
om. Päivi Könönen
PU 2 sert AVO ERI 1 SA | Nenemo Will-Power
om. Päivi Könönen

VSP sert AVO ERI 1 SA | Vanessan Anette
om. Anne Hopponen


06.11.2011 Tarto kv, Viro
Tuomari: Partha Chatterjee, Intia

Ilmotettu: aikuisia 15, joista veteraaneja 1


ROP Windpower Kyle Busch - VSP Mva Lyngtunets Helenas


ROP -vet. Mva Toyway Fa-Bi-Anna

ROP sert CACIB NUO ERI 1 | Windpower Kyle Busch
om. kasv. ja Tarja Karijoki
PU 2 vaCa AVO ERI 1 | Arundina Tarizam
om. Pertti Marjomaa ja Jouni Seppänen
PU 4 VAL ERI 2 | Mva Olazza Man-Da-Rin
om. Päivi ja Tiiu Pousi

PN 2 sert EE MVA vaCa AVO ERI 1 | Mva Of Zlazano Lanshisa
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PN 3 VAL ERI 2 | Mva Charmia´s Chemcem
om. Yvonne Kokko
PN 4 VAL ERI 3 | Mva Arundina Norbu Seba om. Yvonne Kokko
PN- ROP -vet. VET ERI 1 | Mva Toyway Fa- Bi-Anna
om. Tuuli Kalliomäki

Muut tulokset:
Nartut:

AVO ERI 3 Miliisin Venus-of-Kiss om. Nina Nieminen



05.11.2011 Växjö Kv, Ruotsi
Tuomari: Ingrid Borchorst, Ruotsi

Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 44, joista veteraaneja 2

PU 3 vaSert VAL ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen

PN 3 vaSert VAL ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg



05.11.2011 Tarto kv, Viro
Tuomari: Špela Birški Cirman, Slovenia

Ilmoitettu: aikuisia 14, joista veteraaneja 1

PU 2 vaCa AVO ERI 1 | Arundina Tarizam
om. Pertti Marjomaa ja Jouni Seppänen
PU 3 VAL ERI 2 | Mva Olazza Man-Da-Rin
om. Päivi ja Tiiu Pousi
PU 4 NUO ERI 1 | Windpower Kyle Busch
om. kasv. ja Tarja Karijoki

PN 2 vaCa AVO ERI 1 | Mva Of Zlazano Lanshisa
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PN 3 VAL ERI 2 | Mva Charmia´s Chemcem
om. Yvonne Kokko
PN 4 ROP -vet. VET ERI 1 | Mva Toyway Fa- Bi-Anna
om. Tuuli Kalliomäki

Muut tulokset:
Nartut:

VAL ERI 3 Mva Arundina Norbu Seba om. Yvonne Kokko
VAL ERI 4 Mva Olazza Jazzmine om. kasv. ja Pia Rapo

29.10.2011 Latvia, Riga kv
Tuomari: Francesco Cochetti, Italia

Ilmoitettu: aikuisia 7

ROP sert LV MVA cacib AVO ERI 1 SA | Mva Of Zlazano Lanshisa
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PN 2 vaCa AVO ERI 2 SA | Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen

Muut tulokset:
Nartut:

AVO ERI 3 Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen

 

23.10.2011 Pietari, Venäjä
Tuomari: Zlatko Kraljic, Kroatia

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 3

ROP sert AVO ERI 1 SA | Nenemo Will-Power
om. Päivi Könönen

VSP sert NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Sahara
om. Anne Hopponen

ROP-pentu Revonhännän Aurinkoarmas
om. Päivi Könönen


23.10.2011 Poznan kv PL&PZV-11, Puola
Tuomari: Adam Ostrowski, Puola

Ilmoitettu: aikuisia 10

PU 2 vaCa VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna China Gui Hua
om. Jukka Kuusisto
PL&PZJV-11 JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Alexander
om. kasv. ja Kaija Yrjänäinen

ROP sert cacib PL&PZV-11 VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Madelaine
om. kasv. ja Lahja Tattari
PL&PZJV-11 JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Alexandra
om. Mari Nurminen


22.10.2011 Pietari, Venäjä
Tuomari: A. Z. Tits, Venäjä

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 3

ROP sert AVO ERI 1 SA | Nemeno Will-Power
om. Päivi Könönen

VSP sert NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Sahara
om. Anne Hopponen
PN 2 sert AVO ERI 1 SA | Vanessan Anette
om. Anne Hopponen ja Sari Karvinen

ROP-pentu Revonhännän Aurinkoarmas
om. Päivi Könönen


22.10.2011 Pietari, ryhmänäyttely, Venäjä
Tuomari: Lilia N. Popova, Venäjä

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 3

ROP sert AVO ERI 1 SA | Nenemo Will-Power
om. Päivi Könönen

VSP sert AVO ERI 1 SA | Vanessan Anette
om. Anne Hopponen ja Sari Karvinen
PN 2 vaSert NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Sahara
om. Anne Hopponen

ROP-pentu Revonhännän Aurinkoarmas
om. Päivi Könönen


22.10.2011 Poznan kv, Puola
Tuomari: Erwin Deutscher, Itävalta

Ilmoitettu: aikuisia 8

PU 2 sert vaCa VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna China Gui Hua
om. Jukka Kuusisto

PN 1 sert cacib VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Madelaine
om. kasv. ja Lahja Tattari



15.10.2011 Rakvere, Viro
Tuomari: Igoris Zizevskis, Liettua

Ilmoitettu: aikuisia 6

ROP sert EE MVA VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Madelaine
om. kasv. ja Lahja Tattari
PN 3 jun-sert EE JMVA jun-ROP JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Häläpätihämmää
om. Merja Uimonen



11.09.2011 Minsk kv, Valko-Venäjä
Tuomari: Zoya Oleynikova, Ukraina

Ilmoitettu: aikuisia 1

ROP cacib VAL ERI 1 | Mva Shibazhan Senecio
om. Milla Kaarlampi


11.09.2011 Romania kv, Golden Cup, Romania
Tuomari: Dagmar Klein, Romania

Ilmoitettu: aikuisia 2

ROP sert RO, FI, BY MVA cacib AVO ERI 1 SA | Of Zlazano Lanshisa
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PN 2 vaCa AVO ERI 2 SA | Lecibsin Ruustinna
om. Jukka Kuusisto


10.9.2011 Romania Golden Cup, Romania
Tuomari: Radu Daniela

Ilmoitettu: aikuisia 2

ROP sert AVO ERI 1 SA | Of Zlazano Lanshisa
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PN 2 AVO ERI 2 SA | Lecibsin Ruustinna
om. Jukka Kuusisto


10.09.2011 Romania kv, Golden Cup - Dracula Show, Romania
Tuomari: Chie Ejima, Japani

Ilmoitettu: aikuisia 2

ROP sert cacib AVO ERI 1 SA | Lecibsin Ruustinna
om. Jukka Kuusisto
PN 2 vaCa AVO ERI 2 SA | Of Zlazano Lanshisa
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen



10.09.2011 Minsk kv BLRV-11, Valko-Venäjä
Tuomari: Svetlana Radjuk, Valko-Venäjä

Ilmoitettu: aikuisia 1

ROP sert BY MVA cacib BLRV-11 VAL ERI 1 | Mva Shibazhan Senecio
om. Milla Kaarlampi


04.09.2011 Leeuwarden kv EUV-11, Hollanti
Tuomari: Rony Doedijns, Hollanti

Ilmoitettu: aikuisia 25, joista veteraaneja 2

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 2 Toyway Yusofat om. P. Siimes ja K. Anttila
JUN ERI 4 Kiiramanna Sawa Dawa om. Mari Nurminen
VAL ERI 3 Mva Ziestan Laszlo om. Sandraja Maria Ottens, Hollanti
VAL ERI 4 Mva Kiiramanna Dalai Lama om. kasv. ja Mari Nurminen

Nartut:
JUN ERI 4 Kiiramanna Häläpätihämmää om. Merja Uimonen


28.08.2011 Visby kv, Ruotsi
Tuomari: Kazlauskaite Ramune Liettua

Ilmoitettu: aikuisia 21, joista veteraaneja 1

PU 2 cacib VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Dalai Lama
om. Merja Uimonen


27.08.2011 Visby kv, Ruotsi
Tuomari: George Kostopoulos, Kreikka

Ilmoitettu: aikuisia 22, joista veteraaneja 1

ROP sert SE MVA cacib VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Dalai Lama
om. Merja Uimonen


21.08.2011 Tallinna KV
Tuomari: Karin Voye, Saksa

Ilmoitettu: aikuisia 7, joista veteraaneja 1


ROP Mva Shandita's Endless Love - VSP Mva Shandita's Tru Finn

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Shandita´s Tru Finn
om. Johanna Båssar
PU 2 vaCa sert NUO ERI 1 SA | Windpower Kyle Busch
om Tuuli Kalliomäki

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Shandita´s Endless Love
om. Johanna Båssar
PN 2 ROP-vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Fa-Bi-Anna
om. Tuuli Kalliomäki
PN 3 ROP -jun. jun-sert JUN ERI 1 SA | Niiländer Sweet Pretty
om Ea Juhkam
PN 4 JUN ERI 2 SA | Suvijan Atzalea
om. Anne Marjamäki



20.08.2011 Tallinna kv, Viro
Tuomari: Rita Reyniers, Belgia

ilmoitettu: aikuisia 7, joista veteraaneja 1


VSP Mva Shandita's Tru Finn - ROP Mva Shandita's Endless Love

VSP sert EE MVA cacib VAL ERI 1 SA | Mva Shandita´s Tru Finn
om. Johanna Båssar
PU2 vaCa NUO ERI 1 SA | Windpower Kyle Busch
om. Tuuli Kalliomäki

ROP sert EE MVA cacib VAL ERI 1 SA | Mva Shandita´s Endless Love
om. Johanna Båssar
PN 2 ROP -vet. EE VMVA VET ERI 1 SA | Mva Toyway Fa-Bi-Anna
om. Tuuli Kalliomäki
PN 3 ROP-jun. jun-sert JUN ERI 1 SA | Suvijan Atzalea
om. Anne Marjamäki

Muut tulokset:
Nartut:

jun EH2 Niiländer Sweet Pretty om. Ea Juhkam


07.08.2011 Druskininkai erik.nly, Liettua
Tuomari: Jevgenij Kupliauskas, Venäjä

Ilmoitettu: aikuisia 5, joista veteraaneja 1


ROP Mva Down-Goblin Fernando


BIS 1 -vet. Mva Down-Goblin Jacqueline


BIS 4 -juniori Down-Goblin Finalisti

ROP sert VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
BIS 4 -jun. ROP-jun. jun-Sert LT JMva JUN ERI 1 SA | Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen

BIS 1 -vet. ROP -vet. vet.-sert Vet ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Jacgueline
om. Merja Heilman
VSP-jun. jun-Sert LT JMva JUN ERI 1 SA | Down-Goblin Flirtti
om. Katriina Kanninen

BIS-2-, ROP -kasv. kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Nartut:

AVO ERI 1 Chakiran Elizabeth om. Kasv. ja Marika Reunanen


06.08.2011 Druskininkai kv BaltV-11, Liettua
Tuomari: Birte Scheel, Tanska

Ilmoitettu: aikuisia 7

ROP sert Cacib BaltV-11 VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Lorac's That's All Folks
om. Nada Kajander
ROP-jun. jun-Sert BaltJV-11 JUN ERI 1 SA | Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen

sert Cacib BaltV-11 VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Jacgueline
om. Merja Heilman
vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Bellezza's Tahiti
om. Aino-Inkeri Huurinainen
VSP -jun. jun-Sert BaltJV-11 JUN ERI 1 SA | Down-Goblin Flirtti
om. Katriina Kanninen

ROP -kasv. kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Nartut:

AVO ERI 1 Chakiran Elizabeth om. Kasv. ja Marika Reunanen


05.08.2011 Druskininkai kv, Liettua
Tuomari: Magdalena Swieton, Puola

Ilmoitettu: aikuisia 7


RYP 2 Mva Down-Goblin Fernando

RYP 2 sert LT Mva Cacib C.I.B. *) VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Lorac's That's All Folks
om. Nada Kajander
VSP -jun. jun-Sert JUN ERI 1 SA | Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen

sert LT Mva Cacib C.I.B. *) VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Jacgueline
om. Merja Heilman
vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Bellezza's Tahiti
om. Aino-Inkeri Huurinainen
ROP-jun. jun-Sert JUN ERI 1 SA | Down-Goblin Flirtti
om. Katriina Kanninen
sert AVO ERI 1 SA | Chakiran Elizabeth
om. Kasv. ja Marika Reunanen

*)vahvistusta vaille


BIS-1-, ROP -kasv. kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman

 

31.07.2011 Ransäter kv, Ruotsi
Tuomari: Cindy Petterson, Ruotsi

Ilmoitettu: aikuisia 42, joista veteraaneja 4

PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Misschiefin Anshu Anbu
om. Tiina Hirvonen

Muut tulokset:
Urokset:

AVO ERI 4 Misschiefin Bzanba Arog om. Leila ja Merja Salminen

Nartut:
VET ERI 3 Mva Shibazhan Kerria om. Tiina Hirvonen


30.07.2011 Ransäter kv, Ruotsi
Tuomari: Lena Stålhandske, Ruotsi

Ilmoitettu: aikuisia 46, joista veteraaneja 3

Muut tulokset:
Urokset:

AVO ERI 3 Misschiefin Bzanba Arog om. Leila ja Merja Salminen
VAL ERI 4 Mva Misschiefin Anshu Anbu om. Tiina Hirvonen

Nartut:
VET ERI 2 SA Mva Shibazhan Kerria om. Tiina Hirvonen


29.07.2011 Ransäter kv, Ruotsi
Tuomari: Arne Foss, Norja

Ilmoitettu: aikuisia 50, joista veteraaneja 4


ROP -vet. Ch Sagaland's Simba - VSP -vet. Ch Shibazhan Kerria

VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Kerria
om. Tiina Hirvonen

Muut tulokset:
Urokset:

AVO ERI 3 Misschiefin Bzanba Arog om. Leila ja Merja Salminen
VAL ERI 4 Mva Misschiefin Anshu Anbu om. Tiina Hirvonen

 

16.07.2011 Viimsi, Viro
Tuomari: Helena Borisova,Valko-Venäjä

Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 4, joista veteraaneja 1

VSP sert EE MVA AVO ERI 1 SA | Mäntykartanon Ivanhoe
om. Hanne Loisa

ROP sert AVO ERI 1 SA Bendafeims Yolanda
om. Anne Anttila
PN 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Tib-Sak Mandariini
om. Anne Anttila

ROP -pentu Shibazhan Fortunella
om. Johanna Nykänen


16.07.2011 Viimsi, Viro
Tuomari: Lidia Sokolova, Venäjä

Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 4, joista veteraaneja 1

VSP sert AVO ERI 1 SA | Mäntykartanon Ivanhoe
om. Hanne Loisa

PN 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Tib-Sak Mandariini
om. Anne Anttila

Muut tulokset:
Narttupennut
:
PEK 2 KP Shibazhan Fortunella om. Johanna Nykänen

Nartut:
AVO EH 2 Bendafeims Yolanda om. Anne Anttila

 

10.07.2011 Pariisi MV-11 kv, Ranska
Tuomari: Jane G. Lilley, Iso-Britannia

Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 88, joista veteraaneja 4


Kuva: Suomen Kennelliitto

ROP MV-11 sert cacib AVO ERI 1 | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
VSP -jun. JMV-11 JUN ERI 1 Toyway Yiu-Yutsu om. Monique Egidi, Ranska

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 3 Tashi-Gong Roulette om. Katri Tauru
JUN EH 4 Down-Goblin Diego om. Jean-Luc Navard ja Aurèlie Hemont, Ranska
AVO ERI 4 Tashi-Gong Mastermind om. Francoise Bottereau-Gardey, Ranska

nartut:
AVO ERI 3 Shandita's Tru Jailene om. Monique Egidi, Ranska
AVO ERI 4 Tashi-Gong Herself om. Pasi ja Katriina Huhtinen
VAL ERI 2 Down-Goblin Fallon om. Jean-Luc Navard, Ranska

 

09.07.2011 Pariisi, Ranskan Voittaja-11, Ranska
Tuomari: Mme Claudine Metans, Ranska

Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 83, joista veteraaneja 1

vaSert AVO ERI 2 | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
ROP -juniori JUN ERI 1 | Tashi-Gong Roulette
om. Katri Tauru

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 3 Down-Goblin Diego om. Jean-Luc Navard ja Aurèlie Hemont, Ranska

Nartut:
JUN ERI 3 Olazza Aurora om. kasv. ja Pia Rapo
JUN ERI 4 Ruskarinteen Jasmiini om. Jean-Luc Vazeilles ja Ghislaine Bavera, Ranska
AVO ERI 3 Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta

 

26.06.2011 Pietari kv, Venäjä, RKFV-11
Tuomari: Karl-Erik Johansson, Ruotsi

Ilmoitettu: aikuisia 3


ROP Westerner Capricorn - VSP Lecibsin Ruustinna

ROP sert cacib RKFV-11 AVO ERI 1 SA | Westerner Capricorn
om. Jukka Kuusisto
PU 2 vaCa VAL ERI 1 SA | Mva Silences Casper
om. Alexsandra Johansson

VSP sert cacib RKFV-11 AVO ERI 1 SA | Lecibsin Ruustinna
om. Jukka Kuusisto


25.06.2011 Luige, Viro
Tuomari: Bas Bosch, Belgia

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 6, joista veteraaneja 1

ROP sert AVO ERI 1 SA | Misschiefin Bzanba Arog
om. Merja ja Leila Salminen
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Misschiefin Anshu Anbu
om. Tiina Hirvonen

VSP sert EE MVA AVO ERI 1 SA | Ziestan Tacita
om. Anu ja Helinä Hietanen
PN 2 ROP -vet. EEV MVA VET ERI 1 SA | Ziestan Indira
om. Tiina Rämö, Anu ja Helinä Hietanen
PN 3 AVO ERI 2 SA | Misschiefin Bzanba Namba
om. kasv. ja Timo Hyvönen


ROP -pari Misschiefin Ansu Anbu - Misschiefin Bzanba Namba
om. Tiina Hirvonen


25.06.2011 Pietari kv, Venäjä, RKFV-11
Tuomari:
Vladimir A. Aleksandrov, Venäjä
Ilmoitettu: aikuisia 3

ROP sert cacib RKFV-11 AVO ERI 1 SA | Westerner Capricorn
om. Jukka Kuusisto
PU 2 vaCa VAL ERI 1 SA | Mva Silences Casper
om. Alexsandra Johansson

VSP sert cacib RKFV-11 AVO ERI 1 SA | Lecibsin Ruustinna
om. Jukka Kuusisto


18.06.2011 Gällivare kv, Ruotsi
Tuomari:
Harry Vella, Malta
Ilmoitettu: aikuisia 21


VSP Chrystal Mountain Eldred - ROP Mva Mäntykartanon Emmalotte

ROP sert SE MVA cacib AVO ERI 1 SA | Chrystal Mountain Eldred
om. Lidman Maria, Ruotsi
PU 2 vaCa VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 4 JUN ERI 1 SA | Mäntykartanon Koomikko
om. Milla ja Paula Jokela

ROP sert SE MVA cacib AVO ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Emmalotte
om. Nea ja Paula Jokela
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Bella Of Timbo om. Per-Ole Stenman

ROP -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urokset:

AVO ERI 3 | Mva Mäntykartanon Erasmus om. Niina Virta


12.06.2011 Riika kv, Latvia
Tuomari: Tino Pehar,
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 7

ROP jun-Sert JUN ERI 1 SA | Cavacute's Dennis
om. Sari Saari



11.06.2011 Riika kv, Latvia
Tuomari: Daniela Risdan, Slovenia

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 7

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna China Gua Hua
om. Jukka Kuusisto
PU 2 junSert jun-VSP Cavacute's Dennis
om. Sari Saari

VSP jun-SERT jun-ROP JUN ERI 1 SA | Flying Carpet´s Luxury Air Hostess
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
PN 2 sert cacib AVO ERI 1 SA | Lecibsin Ruustinna
om. Jukka Kuusisto
PN 3 vaCa AVO ERI 2 SA | Of Zlazano Lanshisa
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos

Muut tulokset:
Nartut:

AVO ERI 3 Hôbe Hunt White Pearl om. Minna Huhtinen

05.06.2011 Tallinna kv EEV-11, Viro
Tuomari: Rony Doedijns, Hollanti

Ilmoitettu: 6 aikuista


ROP Chakiran Garden King - VSP Ch Arundina Pokhara

ROP sert cacib EEV-11 AVO ERI 1 SA | Chakiran Garden King
om. Anna-Maija Lehtonen

VSP sert FI, RU, BALT Mva cacib EEV-11 VAL ERI 1 SA | Mva Arundina Pokhara
om. Astrid Sundberg

Muut tulokset:
Urokset:

JUN EH 1 Kiiramanna Jigme Tenzin om. Merja Uimonen

Nartut:
JUN EH 1 Kiiramanna Häläpätihäppä om. Merja Uimonen

 

05.06.2011 Minsk kv, Valko-Venäjä
Tuomari: Alexandr Khachaturyan, Venäjä

Ilmoitettu: aikuisia 4

VSP sert BY Ch cacib AVO ERI 1 | Westerner Capricorn
om. Jukka Kuusisto

ROP sert cacib AVO ERI 1 SA | Lecibsin Ruustinna
om. Jukka Kuusisto
PN 2 vaCa AVO ERI 2 SA | Of Zlazano Lanshisa
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen



04.06.2011 Minsk kv, Valko-Venäjä
Tuomari: Helena Borisova, Valko-Venäjä

Ilmoitettu: aikuisia 4

VSP sert cacib AVO ERI 1 SA | Westerner Capricorn
om. Jukka Kuusisto

ROP sert cacib AVO ERI 1 SA | Of Zlazano Lanshisa
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PN 3 AVO ERI 2 SA | Lecibsin Ruustinna
om. Jukka Kuusisto

 

22.05.2011 Harju rn, Viro
Tuomari: Ligita Zake

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 3


ROP Panhur's Morning Mist

VSP sert AVO ERI 1 SA Mäntykartanon Ivanhoe
om. Hanne Loisa

ROP sert EE Mva AVO ERI 1 SA Panhur's Morning Mist
om. Mona Frejborg



21.05.2011 Vallentuna, Ruotsi, Tiibetinspanieleiden erikoisnäyttely
Tuomari: Hans Rosenberg

Ilmoitettu: pentuja 7, aikuisia 45 joista 3 veteraaneja

PN 5 vaSert AVO ERI 2 SA Panhur's Morning Mist
om. Mona Frejborg

 

14.05.2011 Överkalix, Ruotsi
Tuomari: Kurt Nilsson, Ruotsi

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 8


VSP Ch Toyway Zat-Zuma - ROP Ch Toyway Lalji

RYP 3 ROP sert SE MVA VAL ERI 1 Mva Toyway Lalji
om. Jouko Leiviskä

VSP sert SE MVA VAL ERI 1 Toyway Zat-Zuma
om. kasv. ja Heli Parkkinen

08.05.2011 Lviv kv, Ukraina
Tuomari: Mr. Victor Pilikin, Venäjä

Ilmoitettu: aikuisia 2


ROP Misschiefin Anshu Anbu - VSP Shibazhan Kerria

ROP sert cacib VAL ERI 1 Mva Misschiefin Anshu Anbu
om. Tiina Hirvonen

VSP sert cacib VAL ERI 1 Mva Shibazhan Kerria
om. Tiina Hirvonen


07.05.2011 Lviv kv, Ukraina
Tuomari: Anatoli Zhuk, Valko-Venäjä

Ilmoitettu: aikuisia 2

ROP sert UA Ch cacib VAL ERI 1 Mva Misschiefin Anshu Anbu
om. Tiina Hirvonen

VSP sert UA Ch cacib -> C.I.B.*) VAL ERI 1 Mva Shibazhan Kerria
om. Tiina Hirvonen


BIS 2 -pari Misschiefin Anshu Anbu - Shibazhan Kerria
om. Tiina Hirvonen


07.05.2011 Talsi, Latvia
Tuomari: Zorica Salijevič, Ruotsi

Ilmoitettu: aikuisia 1

ROP sert AVO ERI 1 Chakiran Elizabeth
om. kasv. ja Marika Reunanen

10.04.2011 Rakvere, Viro
Tuomari: Inese Pablaka, Liettua

Ilmoitettu: aikuisia 9. joista veteraaneja 2


ROP Lilileian Noli Me Tangere - VSP Panhur's Morning Mist


BIS 1 -vet. Ziestan Indira

ROP AVO ERI 1 Ch Lilileian Noli Me Tangere
om. kasv. ja Anna Ihlamo

VSP SERT AVO ERI 1 Panhur's Morning Mist
om. Mona Frejborg
PN 2 AVO ERI 2 Puna-Tuvan Bernina
om. Marika Reunanen
PN 3 ROP-, BIS 1 -vet. vet.-SERT VET ERI 1 Ziestan Indira
om. Tiina Rämö ja Ani ja Helinä Hietanen
PN 4 AVO ERI 3 Höbe Hunt White Pearl
om. Heidi Roiha ja Minna Huhtinen

Muut tulokset:
Urokset

AVO EH 2 Geriland Chandresh Of-Kiss om. kasv. ja Maarika Pajunen

Nartut:
JUN EH 1 Miliisin Abishai-Xue om. Maarika Pajunen
AVO EH 4 Panhur's Athena om. Mona Frejborg
VET ERI 2 Ch Miliisin I-Sweet om. Airi Leegen

09.04.2011 Rakvere. Viro
Tuomari: Andrzej Kazmierski, Puola

Ilmoitettu: aikuisia 10, joista 2 veteraania


ROP Lilileian Noli Me Tangere - VSP Ziestan Indira


BIS 1 -vet. Ziestan Indira

ROP SERT EE & FI MVA AVO ERI 1 Lilileian Noli Me Tangere
om. kasv. ja Anna Ihalmo
PU 2 AVO ERI 2 Geriland Chandresh Of-Kiss
om. kasv. ja Maarika Pajunen

VSP BIS -1 -vet. ROP -vet. vet.-SERT VET ERI 1 Ziestan Indira
om. Tiina Rämö ja Anu ja Helinä Hietanen
PN 2 SERT AVO ERI 1 Panhur's Morning Mist
om. Mona Frejborg
PN 3 VET ERI 2 Ch Miliisin I-Sweet
om. Airi Leegen
PN 4 AVO ERI 2 Puna-Tuvan Bernina
om. Marika Reunanen
PN - jun-ROP jun-SERT JUN ERI 1 Miliisin Abishai-Xue
om. Maarika Pajunen

Muut tulokset:
Urokset:

AVO EH 3 Mäntykartanon Ivanhoe om. Hanne Loisa

Nartut:
AVO ERI 3 Höbe Hunt White Pearl om. Heidi Roiha & Minna Huhtinen
AVO EH 4 Panhur's Athena om. Mona Frejborg

20.03.2011 Liettua kv, Vilnius Cup-11 Vilna
Tuomari: Veli-Pekka Kumpumäki

Ilmoitettu: aikuisia 12

VSP PU 1 SERT LT MVA CACIB -> C.I.B. VAL ERI 1 SA Ch Tuuling Chan Petrus
om. Tuula Parviainen
PU 2 vaCa VAL ERI 2 SA Kiiramanna Dalai Lama
om. kasv. ja Mari Nurminen
jun-ROP jun-SERT JUN ERI 1 Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nurminen


ROP PN 1 SERT LT MVA CACIB -> C.I.B. VAL ERI 1 SA Ch Tuuling Ris Elene
om. Tuula Parviainen
PN 2 SERT AVO ERI 1 SA Lecibsin Kyyhkyläinen
om. Jukka Kuusisto

ROP -vet. VET ERI 1 SA Ch Miliisin I-Sweet
om. Airi Leegen

Muut tulokset:
Urokset:

JUN EH 2 Kiiramanna Karmapa Lama om. Mervi Björk

Nartut:
JUN EH 1 Kiiramanna Dawa Drolma om. kasv. ja Tanja Pahalahti
VAL ? Ch Down-Goblin Lapponia, om. Mervi Björk


19.03.2011 Liettua kv, LTV-11, Vilna
Tuomari: Vija Klucniece, Latvia

Ilmoitettu: aikuisia 12

ROP PU 1 SERT CACIB -> C.I.B. LTV-11 VAL ERI 1 Kiiramanna Dalai Lama
om. kasv. ja Mari Nurminen
PU 2 VAL ERI 2 SA Ch Tuuling Chan Petrus ¨
om. Tuula Parviainen

PN 2 vaCa VAL ERI 2 SA Ch Tuuling Ris Elene
om. Tuula Parviainen
jun-ROP jun-SERT LTJV-11 JUN ERI 1 Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nurminen
ROP -vet. vet.-SERT LT VMVA LTVV-11 VET ERI 1 SA Ch Miliisin I-Sweet
om. Airi Leegen

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 2 Kiiramanna Karmapa Lama om. Mervi Björk

Nartut:
JUN ERI 1 Kiiramanna Dawa Drolma om. kasv. ja Tanja Pahalahti
VAL ? Ch Down-Goblin Lapponia, om. Mervi Björk

 

13.03.2011 Riika kv, LVV-11, Latvia
Tuomari: Natalja Nekrošiene, Liettua

Ilmoitettu: aikuisia 16


ROP CACIB LVV-11 VAL 1 Ch Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU 2 SERT vaCa AVO ERI 1 Kiiramanna Henrik
om. Merja Uimonen
PU 3 jun-SERT LV & LT JMVA LVJV-11 JUN ERI 1 Kiiramanna Jigme Tenzin
om. Merja Uimonen

PN 2 vaCa VAL ERI 2 Down-Goblin Lapponia
om. Mervi Björk
PN 3 LVJV-11 JUN ERI 1 JCh Kiiramanna Dawa Drolma
om. kasv. ja Tanja Pahalahti
PN 4 ROP -vet. LVVW-11 VET ERI 1 Miliisin i-Sweet
om. Airi Leegen
PN 5 SERT AVO ERI 1 Katimon Tirlittan
om. Katriina Kanninen

ROP -pentu Flying Carpet`s Mighty Miss Pilot
om. Mira Wagner

BIS-2-, ROP -jälk. Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen

Muut tulokset:
JUN ERI 2 Kiiramanna Karmapa Lama om. Mervi Björk

Nartut:
JUN ERI 2 Miliisin Abigail-Xuan om. kasv. ja Katriina Kanninen

07.03.2011 Minsk kv, Valko-Venäjä
Tuomari; Karel Horak, Tsekki

Ilmoitettu: aikuisia 4

ROP jun-ROP jun-SERT BY JMVA JUN ERI 1 Kiiramanna Panchen Lama
om. Leena Virolainen '

PN 1 SERT BY MVA CACIB VAL 1 Down-Goblin Lapponia
om. Mervi Björk
SERT BY & LV & LT MVA AVO ERI 1 Kiiramanna China Jade
om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
AVO EH 1 Kiiramanna Ukkometso om. Merja Uimonen


06.03.2011 Minsk kv, Valko-Venäjä
Tuomari: Irina Podlozhnaja Valko-Venäjä

Ilmoitettu: aikuisia 4

SERT BALT & BY & EE & LV & LT MVA AVO ERI 1 Kiiramanna Ukkometso
om. Merja Uimonen
jun-SERT JUN ERI 1 Kiiramanna Panchen Lama
om. Leena Virolainen

ROP SERT CACIB AVO ERI 1 Kiiramanna China Jade
om. Merja Uimonen
PN 2 SERT vara-CACIB VAL 1 Down-Goblin Lapponia
om. Mervi Björk

 

20.02.2011 Panevėžys, Liettua
Tuomari: Wyacheslav Werbitskij, Valko-Venäjä

Ilmoitettu: aikuisia 1


ROP RYP 1 BIS 3 SERT NUO ERI 1 Chakiran Elizabeth
om. kasv. ja Marika Reunanen


20.02.2011 Valmiera, Latvia
Tuomari: Maja Korošec, Slovenia

Ilmoitettu: aikuisia 3

VSP jun-SERT JUN 1/1 SA Kiiramanna Jigme Tenzing
om. Merja Uimonen

ROP jun-SERT JUN 1/1 SA Kiiramanna Dawa Drolma
om. kasv. ja Tanja Pahalahti
PN 2 SERT AVO 1/1 SA Kiiramanna China Jade
om. Merja Uimonen


19.02.2011 Valmiera, Latvia
Tuomari: Tatjana Romanovskaja, Valko-Venäjä

Ilmoitettu: aikuisia 5

PN 2 jun.-SERT ROP-jun. JUN 1/1 SA Kiiramanna Dawa Drolma
om. kasv. ja Tanja Pahalahti
PN 3 AVO 1/2 SA Kiiramanna China Jade
om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Urokset:

JUN 1/1 Kiiramanna Jigme Tenzing om. Merja Uimonen

Nartut:
AVO 1/3 Chakiran Elizabeth om. kasv. ja Marika Reunanen


12.02.2011 Tallinna kv, Viro
Tuomari: Paul Stanton, Ruotsi

Ilmoitettu: aikuisia 14


ROP Ch Kiiramanna Dalai Lama - VSP Ch Mahendra's Candle For Tibet

ROP CACIB SERT EE MVA PU 1 VAL ERI 1 Kiiramanna Dalai Lama
om. kasv. ja Mari Nurminen

PN 2 jun-SERT jun-ROP JUN ERI 1 Kiiramanna Dawa Drolma
om. kasv. ja Tanja Pajalahti
PN 3 SERT EE MVA vaca VAL ERI 2 Tuuling Ris Elene
om. Tuula Parviainen
PN 4 AVO ERI 1 Panhur's Morning Mist
om. Mona Frejborg

Muut tulokset:
Urokset

JUN EH 2 Kiiramanna Karmapa Lama om. Mervi Björk

Nartut
AVO EH 2 Panhur's Athene om. Mona Frejborg


29.01.2011 Ruotsi, Eskilstuna tipsujen erikoisnäyttely
Tuomari: Moa Persson, Ruotsi

Ilmoitettu; pentuja 24, aikuisia 59, joista veteraaneja 2

AVO ERI 1 SA Vara-sert Panhur's Morning Mist
om. Mona Frejborg


23.01.2011 Kaunas, Liettua
Tuomari: V. Verbitskij, Valko-Venäjä

Ilmoitettu: 4

PU 1 SERT AVO ERI 1 Kiiramanna Ukkometso
om. Merja Uimonen
PU 2 VSP-jun. jun-SERT JUN ERI 1 Kiiramanna Jigme Tenzin
om. Merja Uimonen

ROP ROP-jun. jun-SERT JUN ERI 1 Kiiramanna Dawa Drolma
om. kasv. ja Tanja Pahalahti
PN 2 SERT AVO ERI 1 Kiiramanna Dumffelidum
om. Pia Järvinen ja Jenna Mattila


22.01.2011 Daugavpils, Latvia
Tuomari: Natalya Sehyh, Venäjä

Ilmoitettu: aikuisia 4

PU 1 SERT AVO ERI 1 Kiiramanna Ukkometso
om. Merja Uimonen
PU 2 VSP-jun. jun-SERT JUN ERI 1 Kiiramanna Jigme Tenzin
om. Merja Uimonen

VSP SERT AVO ERI 1 Kiiramanna Dumffelidum
om. Pia Järvinen ja Jenna Mattila
PN 2 SERT JUN ERI 1 Kiiramanna Dawa Drolma
om. Merja Uimonen ja Tanja Pahalahti

09.01.2011 Vaimastvere rn
Tuomari: Ligita Zake, Latvia

Ilmoitettu: aikuisia 10, joista veteraaneja

VSP jun 1 Kiiramanna Karmapa Lama (jun-SERT jun-VSP)
om. Mervi Björk
PU 2 jun 2 Kiiramanna Jigme Tenzin
om. Merja Uimonen

ROP jun 1 Kiiramanna Dawa Drolma (jun-SERT jun-ROP)
om. kasv. ja Tanja Pajalahti
PN 2 avo 1 Ziestan Tacita (sert)
om. Helinä ja Anu Hietanen
PN 3 jun 2 Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg

Muut tulokset:
Urokset:

AVO EH 1 Lilileian Noli Me Tangere om. kasv. ja Anna Ihalmo

Nartut:
VAL ERI 1 Ch Down-Goblin Odessa om. Mervi Björk
AVO ERI 2 Kiiramanna Dumffelidum om. Jenna Mattila

08.01.2011 Tarto, Viro
Tuomari: Nina Karlsdotter, Ruotsi

ilmoitettu: aikuisia 3


VSP Lilileian Noli Me Tangere - ROP Ziestan Tacita

VSP avo 1 Lilileian Noli Me Tangere (sert)
om. Tiina Rämö ja Anna Ihalmo

ROP avo 1 Ziestan Tacita (sert)
om. Helinä ja Anu Hietanen
PN 2 ROP -jun. jun 1 Down-Goblin Celena (jun-sert EE JMVA)
om. Astrid Sundberg