Tuloksia ulkomailta 2010

05.12.2010 Pietari kv, Venäjä
Tuomari:

Ilmoitettu: aikuisia 3

VSP avo 1 Saseran Midnight Mayhem (sert cacib)
om. Alexsandra Johansson
PU 2 val 1 Silences Casper (sert vaCa)
om. Alexsandra Johansson

ROP avo 1 Lecibsin Kyyhkyläinen (sert cacib)
om. Jukka Kuusisto



04.12.2010 Pietari kv, Venäjä, NewskyW-10
Tuomari:

Ilmoitettu: aikuisia 3

ROP val 1 Silences Casper (sert cacib NewskyW-10)
om. Alexsandra Johansson
PU 2 avo 1 Saseran Midnight Mayhem (sert vaCa)
om. Alexsandra Johansson

ROP avo 1 Lecibsin Kyyhkyläinen (sert cacib NewskyW-10)
om. Jukka Kuusisto

 

27.11.2010 Sillamäe, Viro
Tuomari: Galina Pozniakova, Valko-Venäjä

Ilmoitettu: aikuisia 5


ROP Katimon Troijjan - VSP Miliisin Abigail-Xuan

ROP val 1 Ch Katimon Troijjan (sert EE MVA)
om. Lahja Tattari

VSP jun 1 Miliisin Abigail-Xuan (jun-sert jun-ROP)
om. Kasv. ja Katriina Kanninen
PN-2 vet 1 Ch Miliisin Fi-Ance-E (vet-ROP EEV MVA)
om. Katriina Kanninen
PN-3 avo 1 Katimon Tirlittan (sert)
om. Katriina Kanninen

21.11.2010 Minsk, kv, Valko-Venäjä
Tuomari: Alexey Belkyin, Venäjä

Ilmoitettu: aikuisia 7

ROP nuo 1 Annastiina Jonrico (sert BY MVA cacib)
om. Leena Virolainen

VSP avo 1 Down-Goblin Odessa ( sert BY MVA cacib)
om. Mervi Björk
PN 2 nuo 1 Kiiramanna Madeleine (sert BY MVA vaca)
om. kasv. ja Lahja Tattari

Muut tulokset:
Urokset:

AVO EH 1 Kiiramanna Ukkometso om. Merja Uimonen

Nartut:
NUO ERI 2 Tibroke's Up And About At Mei Dan om. Nada Kajander
AVO EH 3 Lorac's Smokin Hot om. Nada Kajander


20.11.2010 Minsk kv, Valko-Venäjä
Tuomari: Ramune Kazlauskaite, Liettua

Ilmoitettu: aikuisia 6

VSP avo 1 Kiiramanna Ukkometso (sert cacib)
om. Merja Uimonen
PU 2 nuo 1 Annastiina Jonrico (sert)
om. Leena Virolainen

ROP nuo 1 Kiiramanna Madelaine (sert cacib)
om. kasv. ja Lahja Tattari
PN 2 avo 1 Down-Goblin Odessa (sert vaca)
om. Mervi Björk

Muut tulokset:
Nartut:

NUO ERI 2 Tibroke's Up And About At Mei Dan om. Nada Kajander
AVO ERI 2 Lorac's Smokin Hot om. Nada Kajander

07.11.2010 Poznan kv PL&PZW-10, Puola
Tuomari: Elżbieta Junikiewicz, Puola

Ilmoitettu: aikuisia 3

VSP avo 1 Lecibsin Kyyhkyläinen (sert PL&PZW-10)
om. Jukka Kuusisto

Muut tulokset:
Urokset:

NUO EH 1 Kiiramanna Henrik om. Merja Uimonen


07.11.2010 Tarto kv, Viro
Tuomari: Stephen Young, Malta

Ilmoitettu: aikuisia 4, joista veteaaneja 1

ROP val 1 Ch Ingefal's I'm On Fire (cacib)
om. Marjo & Margit Manninen
PU2 vet 1 Ch Down-Goblin Artemis Ingefal (ROP -vet. ROP-sert)
om. Pälvi Karesola

VSP jun 1 Down-Goblin Celena (jun-SERT jun-ROP)
om. Astrid Sunberg
PN 2 avo 1 Arundina Pokhara (sert cacib)
Om. Astrid Sundberg


06.11.2010 Poznan kv, Puola
Tuomari: Wanda Kowalska, Puola

Ilmoitettu: aikuisia 3

ROP nuo 1 Kiiramanna Henrik (sert cacib)
om. Merja Uimonen
VSP avo 1 Lecibsin Kyyhkyläinen (sert cacib)
om. Jukka Kuusisto


06.11.2010 Tarto kv, Viro
Tuomari: Primoz Peer, Slovenia

Ilmoitettu: aikuisia 6, joista veteraaneja 1

ROP val 1 Ch Suvijan La Moriz (cacib)
om. Ann & Tarmo Lõhmus
PU2 vet 1 Ch Down-Goblin Artemis Ingefal (ROP -vet. ROP-sert)
om. Pälvi Karesola
PU3 val 2 Ch Ingefal's Im On Fire (sert EE MVA vaca ->cacib)
om. Marjo & Margit Manninen

VSP avo 1 Arundina Pokhara (sert cacib -> C.I.B. *vahv. vaille)
Om. Astrid Sundberg
PN 3 jun 1 Down-Goblin Celena (jun-SERT jun-ROP)
om. Astrid Sunberg

 

30.10.2010 Riika BaltW-10 kv, Latvia
Tuomari: Laurent Heinesche, Luxemburg

Ilmoitettu: 10 aikuista

VSP nuo 1 Kiiramanna Henrik (sert cacib BaltW-10)
om. Merja Uimonen

PN 2 avo 1 Höbe Hunt White Pearl (sert vaca)
om. Minna Huhtinen
PN 3 avo 2 Down-Goblin Odessa
om. Mervi Björk

Muut tulokset:
Nartut
:
AVO EH 3 Lecibsin Kyyhkyläinen om. Jukka Kuusisto
AVO EH 4 Ziestan Ingemaj om. Tiina Rämö
VAL ERI 2 Ch Ziestan Tiny Tara om. Tiina Rämö

 

03.10.2010 Celje kv EUV-10, Slovenia
Tuomari: Cindy Pettersson, Ruotsi

Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 23, joista veteraaneja 1

AVO 2 Kiiramanna Dalai Lama (vasert)
om. kasv. ja Mari Nurminen

02.10.2010 Celje, Slovenia, Tibet Dog Europe-10
Tuomari: Paul Stanton, Ruotsi

Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 17


PU 1 avo 1 Kiiramanna Dalai Lama (sert TDEW-10 SKARW-10)
om. kasv. ja Mari Nurminen

12.09.2010 Tallinna, Viro
Tuomari: Olga Kuprijanova-Sinko, Slovenia

Ilmoitettu: aikuisia 8


ROP Ch Misschiefin Anshu Anbu - VSP Misschiefin Bzanba Namba

ROP val 1 Ch Misschiefin Anshu Anbu (sert EE MVA)
om. kasv. ja Lahja Tattari
PU 2 avo 1 Ch Katimon Troijjan
om. Lahja Tattari
PU 3 nuo 1 Annastiina Jonrico
om. Leena Virolainen
PU 4 nuo 2 Misschiefin Bzanba Arog
om. Leila ja Merja Salminen

VSP nuo 1 Misschiefin Bzanba Namba (sert)
om. kasv. ja Timo Hyvönen
PN 2 nuo 2 Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN 3 avo 1 Misschiefin Abhiprithi
om. Tiina Hirvonen


ROP kasv. kennel Misschiefin (BIS 2 -kasv.)
om. Tiina Hirvonen


BIS 2 -pari Misschiefin Anshu Anbu - Misschiefin Abhiprithi
om. Tiina Hirvonen

 

05.09.2010 Tg Mures kv, Romania
Tuomari: Petru Muntean, Romania

Ilmoitettu: aikuisia 5

avo 2 Lecibsin Kodak (vaca)
om. Jukka Kuusisto


04.09.2010 Tg Mures kv, Romania
Tuomari: Francesco Cochetti, Italia

Ilmoitettu: aikuisia 5

ROP avo 1 Lecibsin Kodak (sert cacib -> C.I.B. *vahv. vaille)
om. Jukka Kuusisto

 

04.09.2010 Tg Mures, Romania
Tuomari:
Rita Kadike Skadina, Latvia
Ilmoitettu: aikuisia 5

PU 2 avo 1 Lecibsin Kodak (sert)
om. Jukka Kuusisto

 

04.09.2010 Tallinna
Tuomari: Pirjo Aaltonen

Ilmoitettu: Aikuisia 2


ROP Chakiran Elizabeth

ROP nuo 1 Chakiran Elizabeth (Sert)
om. kasv. ja Marika Reunanen
PN 2 nuo 1 Puna-Tuvan Bernina
om. Marika Reunanen

22.08.2010 Tallinna kv
Tuomari: George Schogol, Georgia

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 10


ROP Mango's Nightwish - VSP Ch Vanessan Imandra

ROP nuo 1 Mango's Nightwish (sert cacib)
om. Katriina Huhtinen ja Silja Lappeteläinen

VSP val 1 Ch Vanessan Imandra (sert EE MVA cacib)
om. Silja Lappeteläinen
PN 2 val 2 Ch Glishanna Babette (vaca)
om. kasv. ja Katriina Huhtinen
PN 3 jun 1 Tashi-Gong Herself (jun-ROP)
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 4 nuo 1 Down-Goblin Vanilla
om. Hanna Raatikainen

ROP pentu Vanessan Irkos
om. Silja Lappeteläinen

Muut tulokset:
Urokset:

AVO EH 1 Snowmuzzle's Black Poseidon om. Mira Raussi



21.08.2010 Tallinna kv
Tuomari: Agneta Pamp, Ruotsi

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 6


ROP Ch Tashi-Gong Impulse - VSP Ch Bio-Bio's Highlight For Tashi-Gong

ROP val 1 Ch Tashi-Gong Impulse (sert EE MVA cacib)
om. Tiina ja Esa Reunanen

VSP avo 1 Ch Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong (sert EE MVA cacib *C.I.B)
om. Katriina Huhtinen
PN 2 val 1 Ch Glishanna Babette
om. kasv. ja c/o Katriina Huhtinen
PN 3 jun 1 Tashi-Gong Herself (jun-sert EE JMVA jun-ROP)
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 4 val 2 Ch Vanessan Imandra
om. Silja Lappeteläinen

ROP pentu Vanessan Irkos
om. Silja Lappeteläinen

 

15.08.2010 Tarto, ryhmänäyttely, Viro
Tuomari Natalya Sedõh, Venäjä

Ilmoitettu: aikuisia 10

VSP val 1 Ch Suvijan La Moritz
om. Ann ja Tarvo Lohmus

PU 2 avo 1 Ch Kiiramanna China Gui Hua
om. Jukka Kuusisto

PN 2 avo 1 Ch Down-Goblin Lapponia
om. Mervi Björk
PN 3 avo 2 Suvijan Sang-Ria (sert EE MVA)
om. Sarla Mäkäräinen
PN 4 jun 1 Suvijan Margarita (jun-SERT jun-ROP)
om. Anne Marjamäki

Muut tulokset:
Nartut:

AVO EH 3 Niiländer Angele Pernet om. Ea Juhkam


14.08.2010 Oslo kv, Norja
Tuomari: Kari Granaas Hansen, Norja

Ilmoitettu: aikuisia 62, joista veteraaneja 1

AVO 1-5 SA Ch Misschiefin Anshu Anbu
om. kasv. ja Lahja Tattari

NUO 1-4 KP Panhur's Morning Mist
om. Mona Frejborg



14.8.2010 Väimela, Viro
Tuomari Nikolai Sedõh, Venäjä

Ilmoitettu: aikuisia 9

ROP avo 1 Kiiramanna China Gui Hua (sert FI, EE, LV, LT, BALT MVA)
om. Jukka Kuusisto

VSP avo 1 Down-Goblin Lapponia (sert FI, EE, LV MVA)
om. Mervi Björk
PN 3 avo 2 Suvijan Sang-Ria
om. Sarla Mäkäräinen

Muut tulokset:
Nartut:

JUN ERI 2 Suvijan Margarita om. Anne Marjamäki
AVO EH 3 Niiländer Angele Pernet om. Ea Juhkam


25.07.2010 Split kv, Kroatia
Tuomari: Christian Stefanescu, Romania

Ilmoitettu: aikuisia 3

ROP val 1 Ch Miliisin Trans-Am ( sert HR MVA cacib)
om. Katriina Kanninen


25.07.2010 Jaunmārupe, Latvia
Tuomari: Tomasz Borkowski Puola

Ilmoitettu: aikuisia 2

ROP avo 1 Kiiramanna China Gui Hua (sert)
om. Jukka Kuusisto
VSP avo 1 Down-Goblin Lapponia (sert)
om. Mervi Björk


24.07.2010 Jaunmārupe, Latvia
Tuomari: Kornelija Butrimova, Liettua

Ilmoitettu: aikuisia 2

ROP avo 1 Kiiramanna China Gui Hua (sert)
om. Jukka Kuusisto
VSP avo 1 Down-Goblin Lapponia (sert)
om. Mervi Björk


24.07.2010 Split, Kroatia
Tuomari: Alexey Belkin, Venäjä

Ilmoitettu: aikuisia 3

ROP val 1 Ch Miliisin Trans-Am (sert)
om. Katriina Kanninen



23.07.2010 Split kv, Kroatia
Tuomari: Igor Selimovi'c, Kroatia

Ilmoitettu: aikuisia 3

ROP val 1 Ch Miliisin Trans-Am (sert cacib)
om. Katriina Kanninen



22.07.2010 Split, Kroatia
Tuomari: Phylllis Poduschja-Aigner, Itävalta

Ilmoitettu: aikuisia 3

ROP val 1 Ch Miliisin Trans-Am (sert)
om. Katriina Kanninen

 

18.07.2010 Haapsalu
Tuomari Lessi Chistyakova, Venäjä

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 3



ROP val 1 Ch Tuuling Chan Tatum
om. Tuula Parviainen


17.07.2010 Pärnu kv
Tuomari Ramune Kazlauskaite, Liettua

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 11


ROP Ch Tuuling Chan Tatum - VSP Suvijan La Moritz

VSP val 1 Ch Suvijan La Moritz (Cacib -> C.I.B. *)
om. Ann & Tarvo Lohmus

ROP avo 1 Ch Tuuling Chan Tatum (sert EE MVA Cacib C.I.B.*)
om. Tuula Parviainen

 

11.07.2010 Tarto, Viro
Tuomari: Svein Bjarne Helgesen

Ilmoitettu: aikuisia 3

ROP avo 1 Kiiramanna China Gui Hua (sert)
om. Jukka Kuusisto

VSP avo 1 Down-Goblin Lapponia (sert)
om. Mervi Björk

10.07.2010 Gällivare kv, Ruotsi
Tuomari: John Muldoon, Irlanti

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 18


VSP Ch Mäntykartanon Amoriina - ROP Ch Vanessan Fernando


ROP VAL 1/1 SA Ch Vanessan Fernando (CACIB -> *C.I.B* -vahvistamaton)
om. Silja Lappeteläinen
PU 2 AVO 1/1 SA Ch Mäntykartanon Donatello (sert SE MVA)
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 3 AVO 1/2 SA Mäntykartanon Arnold
om. Ritva-Liisa Tuikka

VSP AVO 1/1 SA Ch Mäntykartanon Amoriina (sert SE MVA cacib -> *C.I.B.* -vahvistamaton)
om. Paula Jokela
PN 3 VAL 1/2 SA Ch Vanessan Imandra
om. Silja Lappeteläinen
PN 5 AVO 1/2 SA Vanessan Expression
om. Aune Savolainen


ROP -kasv. kennel Mäntykartanon (BIS 1 -kasv.)
om. Paula Jokela


Muut tulokset:
Urokset:

JUN 1/2 Vanessan Forever om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen

 

10.07.2010 Räpinä, Viro
Tuomari: Cristina Epuras, Romania
Ilmoitettu: aikuisia 3

ROP avo 1 Kiiramanna China Gui Hua (sert)
om. Jukka Kuusisto

04.07.2010 Riga, Latvia
Tuomari: Brigita Vitolina
, Latvia
Ilmoitettu: aikuisia 4

ROP jun 1 Geriland Chandresh Of-Kiss (jun-ROP jun-SERT LV & BALT JMVA)
om. kasv. Maarika Pajunen
PU 2 avo 1 Suvijan Miros La (sert LV MVA)
om. Pirjo Pylsu

VSP val 1 Suvijan Myy (sert LV MVA)
om. kasv. ja Ea Juhkam

ROP-, BIS 4 -pari Suvijan Miros La - Suvijan Myy
om. Anne Marjamäki


03.07.2010 Luige, Viro
Tuomari: Markku Kipinä

Ilmoitettu: aikuisia 4

VSP jun 1 Geriland Chandresh Of-Kiss (ROP-jun.)
om. kasv. & Maarika Pajunen
PU 2 avo 1 Suvijan Miros La (sert FI & EE MVA)
om. Pirjo Pylsy

ROP avo 1 Suvijan Myy (sert EE MVA)
om. kasv. ja Ea Juhkam

26.06.2010 Herning kv, MV-10, Tanska
Tuomari: Christofer Habig, Saksa

Ilmoitettu: pentuja 7, aikuisia 136, joista veteraaneja 6

NUO ERI 1 Misschiefin Bzanba Arog
om. Merja ja Leila Salminen
AVO ERI 2 Ch Misschiefin Anshu Anbu
om. kasv. ja Lahja Tattari

NUO ERI 2 Of Zlazano Tamba Fly On Carpet
om. Kari Kuosmanen
AVO ERI 4 Ch Tuuling Ris Elene
om. Tuula Parviainen

 

21.06.2010 Jönköping kv, Ruotsi
Tuomari: Zoran Brankovic, Serbia (pennut), Kornelija Butrimova, Liettua (muut)

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 41

PU 3 avo 2 Ch Misschiefin Anshu Anbu
om. Lahja Tattari & Tiina Hirvonen

muut tulokset
nuo 1/3 sa Panhur's Morning Mist
om. Mona Frejborg
val 1/2 sa Ch Tuuling Ris Elene
om. Tuula Parviainen
val 1/3 sa Ch Tuuling Chan Paris
om. Tuula Parviainen

20.06.2010 Jönköping kv, Ruotsi
Tuomarit: Dayna Johnson, Ruotsi (pen, jun), Lena Stålhandske (muut)

ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 55, veteraaneja 1


ROP Julindras Spring River - VSP Ch Tuuling Ris Elene

PU 3 avo 2 Ch Misschiefin Anshu Anbu
om. Lahja Tattari & Tiina Hirvonen

VSP val1 Ch Tuuling Ris Elene (cacib)
om. Tuula Parviainen
PN 4 val2 Ch Tuuling Chan Paris
om. Tuula Parviainen

muut tulokset
nuo 1/5 Panhur's Morning Mist
om. Mona Frejborg

19.06.2010 Jönköping kv, Ruotsi
Tuomari: Brenda Banburry, Iso-Britannia

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 54, joista veteraaneja 1


VSP Naruan Allt-A-Bhainne At Tuyet - ROP Tuuling Ris Elene

ROP avo 1 Ch Tuuling Ris Elene (sert SE MVA cacib)
om. Tuula Parviainen
PN 2 val 1 Ch Tuuling Chan Paris (vaCa)
om. Tuula Parviainen

PU 5 avo 3 Ch Misschiefin Anshu Anbu
om. Lahja Tattari & Tiina Hirvonen

muut tulokset
nartut

nuo 1/4 sa Panhur's Morning Mist
om. Mona Frejborg
avo 1/5 sa Shibazhan Cattleya
om. kasv & Maija Salminen

13.06.2010 Pietari kv, Venäjä
Tuomari: Olga Dolejsova, Tsekki

Ilmoitettu: aikuisia 4

PU 1 nuo 1 Saseran Midnight Mayhem (sert cacib VSP)
om. Alexandra Johansson

06.06.2010 Tallinna kv, EEV-10, Viro
Tuomari: Lisbeth Mach, Sveitsi

Ilmoitettu: aikuisia 8

PU 2 Ch Ingefal's Macho Man (vaCa)
om. Essi Turunen
PU 3, jun 1 Geriland Chandresh Of-Kiss (jun-sert EE & LT JMVA EE JV-10)
om. kasv. ja Maarika Pajunen

ROP jun-ROP jun 1 Tashi-Gong Herself (jun-SERT EE JV-10 EEV-10)
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 4, jun 2 Citarazoolon My Sweet Joy
om. Kirsti Holmberg


06.06.2010 Kaunas, Liettua
Tuomari: Ligita Zake, Latvia

Ilmoitettu: aikuisia 4

ROP, avo 1 Kiiramanna China Gui Hua (sert)
om. Jukka Kuusisto
ROP -jun. jun 1 Annastiina Jonrico (jun-sert)
om. Leena Virolainen

avo 1 Kiiramanna Tuutilulla (sert LT MVA)
om. Hannele Porola
VSP -jun. Annastiina Jasmina (jun-sert EE & LT JMVA)
om. Lahja Tattari


05.06.2010 Tallinna, spanieleiden erikoisnäyttely, Viro
Tuomari: Tamas Jakkel, Unkari

Ilmoitettu: aikuisia 5


RYP 1 Tashi-Gong Herself

PU 2, val 1 Ch Ingefal's Macho Man (sert EE MVA)
om. Essi Turunen

BIS 3, jun 1 Tashi-Gong Herself (jun-sert jun-ROP BIS-3 -jun. RYP 1)
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 2, jun 2 Citarazoolon My Sweet Joy
om. Kirsi Holmberg


05.06.2010 Liettua, Kaunas
Tuomari: Inesa Pablaka, Latvia

Ilmoitettu: aikuisia 4

ROP, avo 1 Kiiramanna China Gui Hua (sert)
om. Jukka Kuusisto
VSP -jun. jun 1 Annastiina Jonrico (jun-sert)
om. Leena Virolainen

avo 1 Kiiramanna Tuutilulla (sert)
om. Hannele Porola
ROP -jun. Annastiina Jasmina (jun-sert)
om. Lahja Tattari


30.05.2010 Ukmergé, Liettua
Tuomari: Sean Connely, irlanti

Ilmoitettu: aikuisia 3



ROP, val 1 Ch Miliisin Trans-Am (sert)
om. Katriina Kanninen
PU 2, jun 1 Geriland Chandresh OF-Kiss (jun-sert jun-ROP)
om. kasv. ja Maarika Pajunen

PN 1, avo 1 Katimon Tirlittan (sert)
om. Katriina Kanninen

ROP pari Miliisin Tran-Am - Katimon Tirlittan (BIS-3 pari)


29.05.2010 Ukmergé, erik.nly, Liettua
Tuomari: Marie Hall, Irlanti

Ilmoitettu: aikuisia 2



ROP, avo 1 Katimon Tirlittan (sert)
om. Katriina Kanninen

PU 1, val 1 Ch Miliisin Trans-Am (sert LT MVA)
om. Katriina Kanninen
PU 2, jun 1 Geriland Chandresh OF-Kiss (jun-sert jun-ROP)
om. kasv. ja Maarika Pajunen

 

23.05.2010 Tallinna, Viro, 9 -ryhmän näyttely
Tuomari: Henrik Johansson, Ruotsi
Ilmoitettu: aikuisia 7

VSP Katimon Theodora (avo 1 SERT EE MVA PN 1)
om. Viivi Perri ja Jaana Hyttinen

 

02.05.2010 Petrovac, Montenegro sert nly, Montenegro
Tuomari: Zoran Curcic, Montenegro
Ilmoitettu: Aikuisia 1

ROP Ch Ziestan Iki-Ihana (val 1 SERT ME MVA PU 1)
om. Tiina Rämö


02.05.2010 Petrovac, Makedonia sert nly , Montenegro
Tuomari: Slobodan Milosevsli, Makedonia
Ilmoitettu: Aikuisia 1

ROP Ch Ziestan Iki-Ihana (val 1 SERT MK MVA PU 1)
om. Tiina Rämö


01.05.2010 Bar, Bugarska sert nly, Montenegro
Tuomari: Kamen Litov, Bulgaria
Ilmoitettu: Aikuisia 1

ROP Ch Ziestan Iki-Ihana (val 1 SERT BG MVA PU 1)
om. Tiina Rämö


01.05.2010 Bar kv, Montenegro
Tuomari: Nikola Sjekloca, Montenegro
Ilmoitettu: Aikuisia

ROP Ch Ziestan Iki-Ihana (val 1 SERT CACIB C.I.B. * PU 1)
om. Tiina Rämö


25.04.2010 Panevėžys, Liettua

Tuomari: Galina Pozniakova, Valko-Venäjä
Ilmoitettu: Aikuisia 4

ROP Kiiramanna China Gui Hua (avo 1 SERT PU 1)
om. Jukka Kuusisto

PN 1 Kiiramanna Tuutilulla (avo 1 SERT)
om. Hannele Porola
PN 2 Annastiina Jasmiina (jun 1 jun-SERT jun-ROP)
om. Lahja Tattari

 

18.04.2010 Pietari kv, Venäjä
Tuomari: Jackie Browning, Argentina
Ilmoitettu: Aikuisia 1

ROP Ch Tashi-Gong Frezza (val 1 SERT RU MVA CACIB C.I.B. * PU 1)
om. Anne Kolehmainen ja Marko Savinainen

18.04.2010 Kiova kv, Ukraina
Tuomari Tatyana Shyyan, Ukraina
Ilmoitettu: Aikuisia 3

ROP Ch Naranja Ar-Temio (val 1 SERT UA GR MVA CACIB C.I.B. * PU 1)
om. Aino Eilos
VSP Ch Naranja Batsheba (val 1 SERT UA GR MVA CACIB C.I.B.* PN 1)
om. Helena Sundström

17.04.2010 Kiova kv, Ukraina
Tuomari Petru Muntean, Romania
Ilmoitettu: Aikuisia 3

VSP Ch Naranja Ar-Temio (val 1 SERT UA MVA CACIB PU 1)
om. Aino Eilos
ROP Ch Naranja Batsheba (val 1 SERT UA MVA CACIB PN 1)
om. Helena Sundström


17.04.2010 Sillanmäe, Viro

Tuomari: Anne Sume, Viro
Ilmoitettu: Aikuisia 10

VSP Suvijan Samurai (avo 1 SERT FI, EE MVA PU 1)
om. kasv. ja Nina-Valentina Haapalainen
PU 2 Kiiramanna Ukkometso (avo 2)
om. Merja Uimonen
PU 3 Geriland Chandresh Of-Kiss (jun 1 jun-SERT jun-VSP)
om. kasv. ja Marika Pajunen
PU 4 Ch Misschiefin Yaffa Chaim (val 1)
om. Tiina Hirvonen

ROP Down-Goblin Lapponia (avo 1 SERT PN 1)
om. Mervi Björk
PN 2 Annastiina Jasmiina (jun 1 jun-SERT jun-ROP)
om. Lahja Tattari
PN 3 Mattisen Nuppu (avo 2)
om. kasv. ja Lahja Tattari

 

10.04.2010 Rakvere, Viro
Tuomari: Kirsti Louhi
Ilmoitettu: Aikuisia 9

ROP Kiiramanna Henrik (jun eri 1 jun-SERT EE, LV, LT, BALT JMVA jun-ROP PU 1)
om. Merja Uimonen
PU 2 Ch Misschiefin Yaffa Chaim (val eri 1 SERT FI, EE, RU, SI, UA, UA G MVA)
om. Tiina Hirvonen

VSP Annastiina Jasmiina (jun eri 1 jun-SERT jun-ROP PN 1)
om. Lahja Tattari

Muut tulokset:
Nartut:
JUN EH ? Chakiran Elisabeth
om. Marika Reunanen
AVO EH 1 Puna-Tuvan Bernina
om. Marika Reunanen
AVO EH 2 Down-Goblin Lapponia
om. Mervi Björk
AVO EH 3 Mattisen Nuppu
om. kasv. ja Katja Viitala


03.04.2010 Älvsjö kv, Ruotsi

Tuomari Ewa Nielsen
Ilmoitettu: Pentuja 2, Aikuisia 31

ROP -pentu Vanessan Forever (pek 1 kp)
om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen

ROP Vanessan Fernando (avo eri 1 PU 1 SERT SE MVA CACIB)
om. Silja Lappeteläinen

PN 3 Vanessan Treasure (avo eri 1)
om. Silja ja Jennika Lappeteläinen

28.03.2010 Moskova Eurasia kv, Venäjä
Tuomari: Zofia Konderla, Puola
Ilmoitettu: Aikuisia 3


ROP Down-Goblin Artemis Ingefal - VSP Arundina Pokhara

ROP Down-Goblin Artemis Ingefal (val 1 SERT CACIB PU 1)
om. Pälvi Karesola ja Ida Savolainen
PU 2 Silences Casper (avo 1 vara-SERT vara-CACIB)
om. Alexandra Johansson

VSP Arundina Pokhara (avo 1 SERT CACIB PN 1)
om. Astrid Sundberg


28.03.2010 Riga kv LV-10, Latvia

Tuomari: Arne Forss, Norja
Ilmoitettu: Aikuisia 9

VSP Kiiramanna Henrik (jun 1 jun-SERT LV JV-10 PU 1)
om. Merja Uimonen
PU 2 Kiiramanna Dalai Lama (nuo 1 SERT CACIB LVV-10)
om. kasv. ja Mari Nurminen

PN 2 Kiiramanna Tuutilulla (avo 1 vara-CACIB)
om. Hannele Porola
PN 3 Kiiramanna Madeleine (jun 1 jun-SERT LV BALT JMVA LV JV-10)
om. kasv. ja Lahja Tattari

27.03.2010 Moskova Eurasia kv, Venäjä
Tuomari: Tan Oo Hock, Malesia
Ilmoitettu: Aikuisia 3

ROP Down-Goblin Artemis Ingefall (val 1 SERT RU MVA CACIB C.I.B. PU 1)
om. Pälvi Karesola ja Ida Savolainen

21.03.2010 Nizni Novgorod kv, Venäjä
Tuomari: Senashenko E.V., Venäjä
Ilmoitettu: Aikuisia 1

ROP Silences Casper (avo 1 PU 1 SERT CACIB)
om. Alexandra Johansson

21.03.2010 Harstad kv, Norja
Tuomari: Erna Britt Nordin, Sverige
Ilmoitettu: Aikuisia 25

VSP Satatassun Viva Valentino (avo 1 PU 1 SERT NO MVA CACIB)
om. Mirja Päiväkkö


14.03.2010 Liettua kv, Vilnius Cup-10, Liettua

Tuomari: Kornelija Butrimova, Liettua
Ilmoitettu: Aikuisia 6

ROP jun-ROP Kiiramanna Henrik (jun 1 jun-SERT)
om. Merja Uimonen
PU 2 Kiiramanna Dalai Lama (nuo 1 SERT CACIB)
om. kasv. ja Mari Nurminen

PN 2 Kiiramanna Madeleine (jun 1 jun-SERT LT J MVA jun-VSP)
om. kasv. ja Lahja Tattari


13.03.2010 Liettua kv, LTV-10, Liettua

Tuomari: Anne Sume, Viro
Ilmoitettu: Aikuisia 7

PU 1 Kiiramanna Henrik (jun 1 jun-SERT jun-VSP LT JV-10)
om. Merja Uimonen
PU 2 Kiiramanna Dalai Lama (nuo 1 SERT CACIB LT V-10)
om. om. kasv. ja Mari Nurminen

PN 2 Kiiramanna Tuutilulla (avo 1 SERT vaCa)
om. Hannele Porola

Muut tulokset:
Nartut:
JUN ERI 2 Kiiramanna Madeleine
om. kasv. ja Lahja Tattari

 

07.03.2010 Pietari kv, Venäjä
Tuomari: Valentina Ivanishcheva, Venäjä
Ilmoitettu: Aikusia 1

ROP CACIB SERT RU MVA Shibazhan Ninfey (avo 1)
om. kasv. ja Johanna Nykänen

06.03.2010 Tallinna, Viro
Tuomari: Hans Almgren, Ruotsi
ilmoitettu: Aikuisia 8


VSP Misschiefin Abhiprithi - ROP Suvijan Samurai

ROP Suvijan Samurai (avo 1 PU 1 SERT)
om. kasv. ja Nina-Valentina Haapalainen
PU 2 Geriland Chandresh Of-Kiss (jun 1 jun-SERT jun-ROP)
om. kasv. ja Maarika Pajunen
PU 3 Misschiefin Yaffa Chaim (val 1)
om. Tiina Hirvonen
PU 4 Kiiramanna Henrik (jun 2)
om. Merja Uimonen

VSP Misschiefin Abhiprithi (avo 1 PN 1 SERT)
om. Tiina Hirvonen

ROP pari Misschiefin Yaffa Chaim - Misschiefin Abhiprithi
om. Tiina Hirvonen

Muut tulokset:
Urokset:
NUO ERI 1 Misschiefin Bzanba Arog
om. Leila ja Merja Salminen

Nartut:
AVO EH 2 Suvijan Sang-Ria
om. kasv. ja Sarla Mäkäräinen

13.02.2010 Tallinna kv
Tuomari: Tino Pehar, Kroatia
ilmoitettu: Aikuisia 11


ROP Fjordneck Golden Kumar - VSP Kiiramanna Madeleine

VSP jun-ROP Kiiramanna Madeleine (juk 1 PN 1 jun-SERT EE JMVA)
om. kasv. ja Lahja Tattari

PU 2 Kiiramanna Henrik (juk 2)
om. Merja Uimonen
PU 3 Vanessan Fernando (vak 1 SERT EE MVA CACIB)
om. Silja Lappeteläinen
PU 4 Ziestan Iki-Ihana (vak 2 vara-CACIB)
om. Tiina Rämö

Muita tuloksia:
NUO EH 1 Annastiina Daniel
om. Lahja Tattari


16.01.2010 Tromostovje, Slovenia kv

Tuomari: Rajic Branislav
Ilmoitettu:

ROP Tashi-Gong Hollywood (avk 1 PU 1 SERT CACIB)
om. kasv. ja Vesna Sisko

 

09.01.2010 Tarto, Viro
Tuomari: Kerstin Nilsson, Tanska
Ilmoitettu: Aikuisia 6

VSP jun-ROP Kiiramanna Henrik (juk 1 jun-SERT PU 1)
om. Merja Uimonen
PU 3 Katimon Trojjan (nuk 1 SERT)
om. Lahja Tattari

PN 2 Kiiramanna Madeleine (juk 1 jun-SERT jun-VSP)
om. kasv. ja Lahja Tattari

Muut tulokset:
AVO EH 1 Miisschiefin Yaffa Chaim
om. Tiina Hirvonen