Tuloksia ulkomailta 2009

20.12.09 Liettua "Christmas CUP" kv, Liettua
Tuomari: Kurt Nillson, Ruotsi
Ilmoitettu: Aikuisia 6

ROP PU 1 CACIB SERT VAL ERI 1 | OLAZZA MAN-DA- RIN om. Päivi ja Tiiu Pousi

VSP PN 1 CACIB SERT AVO ERI 1 | OLAZZA JAZZMINE om. kasv. ja Pia Rapo


Muut tulokset:
VAL ERI 3 | Down-Goblin Artemis Ingefal om. Pälvi Karersola


19.12.09 Liettua "Vilnius Winter" kv, Liettua
Tuomari: Zeljko Gajic, Slovenia
Ilmoitettu: Aikuisia 6

ROP PU 1 CACIB SERT LT MVA VAL ERI 1 | OLAZZA MAN-DA- RIN om. Päivi ja Tiiu Pousi
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 | DOWN-GOBLIN ARTEMIS INGEFAL om. Pälvi Karesola

VSP PN 1 CACIB SERT AVO ERI 1
| ARUNDINA POKHARA om. Astrid Sundberg
vara-CACIB AVO ERI 2 | OLAZZA JAZZMINE om. kasv. ja Pia Rapo

 

28.11.09 Sillamäe, Viro
Tuomari: Ekaterina Senashenko, Venäjä
Ilmoitettu: Aikuisia 6

ROP ROP-jun. PU 1 jun-SERT JUN ERI 1 | KIIRAMANNA HENRIK om. Merja Uimonen
PU 2 SERT NUO ERI 1 | KATIMON TROIJJAN om. Lahja Tattari

VSP VSP-jun. PN 1 jun-SERT JUN ERI 1
| KIIRAMANNA MADELAINE om. kasv. ja Lahja Tattari

Muut tulokset:
NUO EH 1 | Kiiramanna China Jasmine om. Hannele Porola ja Tanja Pahalahti


22.11.09 Orleans, Tiibettiläisrotujen erikoisnäyttely, Ranska
Tuomari: Tornbjörn Skaar, Ruotsi
Ilmoitettu: Pentuja 8 - Aikuisia 54

VSP PN 1 SERT¨FR MVA NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN FALLON om. Jean-Luc Navard

BIS 1 pentu ROP pentu PEK 1 KP
| SAFFRON PASSION om. Wendy Lhote

Muut tulokset:
Urokset (9-12kk):
DEBUTANT ERI 1 | Tashi-Gong Mastermind om. Francoise Bottereau Gardey



08.11.09 Tarto kv, Viro

Tuomari: Jouko Leiviskä
Ilmoitettu: Aikuisia 8

ROP PU 1 CACIB SERT NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nina Nieminen

VSP PN 1 CACIB SERT EE MVA AVO ERI 1 | DOWN-GOBLIN UNISATU om. Nina Nieminen
PN 2 ROP-JUNIORI JUN-SERT JUN ERI 1 | CITARAZOOLON MY SWEET JOY om. Kirsi Holmberg



07.11.2009 Pietari

Tuomari: Dimitri Prozorov
Ilmoitettu: Aikuisia 1

ROP PN 1 SERT NUO ERI 1 | SHIBAZHAN NINFEY om. kasv. ja Johanna Nykänen

07.11.2009 Pietari
Tuomari: Elena Kukoleva
Ilmoitettu: Aikuisia 1

RYP 4 ROP PN 1 SERT NUO ERI 1 | SHIBAZHAN NINFEY om. kasv. ja Johanna Nykänen



07.11.2009 Bleiswijk kv, Hollanti

Tuomari: Mr. K Nathan, UK

VSP PU 1 SERT DU MVA CACIB VAL ERI 1 | ZIESTAN MICKEY om. Iina Mattila



07.11.09 Tarto kv, Viro

Tuomari: Markku Kipinä
Ilmoitettu: Aikuisia 8

RYP4 ROP PU 1 CACIB SERT NUO ERI 1
| DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nina Nieminen
PU 2 VSP-JUNIORI JUN-SERT JUN ERI 1 | ARMASBOY, om. Anne Marjamäki & Mervi Viitala

VSP PN 1 CACIB SERT EE MVA AVO ERI 1 | DOWN-GOBLIN JACQUELINE om. Merja Heilman
PN 2 ROP-JUNIORI JUN-SERT JUN ERI 1 | CITARAZOOLON MY SWEET JOY om. Kirsi Holmberg
PN 3 VARA-CACIB VAL ERI 1 | DOWN-GOBLIN UNISATU om. Nina Nieminen

ROP pari | CITARAZOOLON MY PRIDE AND JOY& SUVIJAN SANG-RIA om. Anne Marjamäki

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 2 | Citarazoolon My Pride and Joy, om. Anne Marjamäki & Mervi Viitala
AVO EH 2 | Suvijan Miros La, om. Anne Marjamäki & Pirjo Vanni

Nartut:
AVO EH 2 | Suvijan Sang-Ria, om. Anne Marjamäki & Sarla Mäkäräinen



01.11.09 Riika kv, Zooexpo-09, Latvia
Tuomari: Valerio Nataletti, Italia
Ilmoitettu: Aikuisia 7

ROP PU 1 CACIB VAL ERI 1
| DOWN-GOBLIN ARTEMIS INGEFAL om. Pälvi Karesola
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 | ZIESTAN IKI-IHANA om. Tiina Rämö

VSP PN 1 CACIB VAL ERI 1 | TASHI-GONG MY MIND om. Katriina Huhtinen
PN 2 vara-CACIB SERT AVO ERI 1 | ARUNDINA POKHARA om. Astrid Sundberg



31.10.09 Riika kv, Latvia

Tuomari: Uschi Eisner, Itävalta
Ilmoitettu: Aikuisia 7

ROP PN 1 CACIB (->C.I.B.) SERT LT MVA VAL ERI 1 | TASHI-GONG MY MIND om. Katriina Huhtinen
PN 3 AVO ERI 2 | ZIESTAN INGEMAJ om. kasv. ja Tiina Rämö
PN 4 AVO ERI 3 | ARUNDINA POKHARA om. Astrid Sundberg

VSP PU 1 CACIB VAL ERI 1 | ZIESTAN IKI-IHANA om. Tiina Rämö
PU 2 vara-CACIB SERT LT MVA VAL ERI 2 | DOWN-GOBLIN ARTEMIS INGEFAL om. Pälvi Karesola



18.10.09 Siauliai, Liettua

Tuomari: Julija Aidietiene Liettua
Ilmoitettu: Aikuisia 6

VSP PU 1 jun-SERT LT JMVA BALT JMVA JUN ERI 1 | KIIRAMANNA DALAI LAMA om. kasv. ja Mari Nurminen

Muut tulokset:
Nartut:
JUN ERI 2 | Kiiramanna Dumffelidum om. Merja Uimonen
NUO ERI 3 | Kiiramanna China Jasmine om. Hannele Porola ja Tanja Pahalahti



17.10.2009 Valmiera, Latvia
Tuomari: Rony Doedjins,Hollanti
Ilmoitettu: Aikuisia 5

VSP PU 1 jun-SERT LV JMVA JUN ERI 1 | KIIRAMANNA DALAI LAMA om. kasv. ja Mari Nurminen

PN 2 jun-SERT LV JMVA JUN ERI 1 | KIIRAMANNA DUMFFELIDUM om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Nartut:
NUO ERI 2 | Kiiramanna China Jasmine om. Hannele Porola ja Tanja Pahalahti



17.10.2009 Rakvere, Viro
Tuomari: Malgorzata Supronowicz, Puola
Ilmoitettu: Pentuja 1 - Aikuisia 5


ROP Ziestan Ingemaj - VSP Kiiramanna Ukkometso

ROP PN 1 SERT EE MVA AVO ERI 1
| ZIESTAN INGEMAJ om. kasv. ja Tiina Rämö
PN 2 AVO ERI 2 | KIIRAMANNA TUUTILULLA om. kasv. ja Marjo-Riitta Rantanen
ROP-juniori PN 3 jun-SERT EE JMVA JUN ERI 1 | KATIMON THEODORA om. Viivi Perri ja Jaana Hyttinen

VSP PU 1 SERT AVO ERI 1 | KIIRAMANNA UKKOMETSO om. Merja Uimonen
PU 2 NUO ERI 1 | TASHI-GONG HULLABALOO om. Margareta Hautaniemi-Paakkanen



11.10.2009 Bratislava kv MV-09, Slovakia
Tuomari: Kamisato Hiroshi, Japani
Ilmoitettu: Pentuja 5 - Aikuisia 63 - Veteraaneja 6



ROP MV-09 PU 1 CACIB SERT SK MVA VAL ERI 1 | OLAZZA MILORD om. Maija Perttola
vara-SERT AVO ERI 1 | ZIESTAN TYMON om. Dall Elisabeth
vara-SERT VAL ERI 2 | DOWN-GOBLIN ARTEMIS INGEFAL om. Pälvi Karesola


Evernia Chatanga - Saffron Blooming

VSP veteraani MVV09 VET ERI 1 | SAFFRON BLOOMING om. Susanna Ahola

vara-CACIB SERT SK MVA VAL ERI 1 | OLAZZA SHALIMARI om. Maija Perttola

Muut tulokset:
Pennut:
PEK 2 KP | Tibroke's Up And About At Mei Dan om. Nada Kajander

Urokset:
AVO ERI 3 | Tashi-Gong Hollywood om. kasv. ja Sisko Vesna
AVO ERI 4 | Misschiefin Anshu Anbu om. kasv. ja Lahja Tattari

Nartut:
JUN ERI 2 | Misschiefin Bzanba Namba om. kasv. ja Timo Hyvönen
AVO ERI 3 | Olazza Jazzmine om. kasv. ja Pia Rapo
VET ERI 2 | Cinodes Cool Champagne om. Pälvi Karesola



10.10.2009 Bratislava, Tiibettiläisrotujen erikoisnäyttely, Slovakia
Tuomari: Rune Lysgaard, Norja
Ilmoitettu: Pentuja 2 - aikuisia 46 - veteraaneja 4


ROP PU 1 SERT SKAR VAL ERI 1 | OLAZZA MILORD om. Maija Perttola


BIS 1 juniorinarttu ROP juniori jun-SERT AWA SKAR MO JUN ERI 1 | MISSCHIEFIN BZANBA NAMBA om. kasv. ja Timo Hyvönen
SERT VAL ERI 1 | Olazza Shalimari om. Maija Perttola

Muut tulokset:
Urokset:
AVO ERI 3 | Misschiefin Anshu Anbu om. kasv. ja Lahja Tattari
AVO ERI 4 | Tashi-Gong Hollywood om. kasv. ja Sisko Vesna
VAL ERI 4 | Chrystal Mountain Ärling Chans om. Mariusz Ciborowski
VET EH 1 | Saffron Blooming om. Susanna Ahola

Nartut:
AVO ERI 3 | Olazza Jazzmine om. kasv. ja Pia Rapo
AVO ERI 4 | Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen
VAL ERI 2 | Tashi-Gong Miss Finnland om. Maria Hinterholzer
VAL ERI 3 | Shibazhan Kerria om. Tiina Hirvonen
VET ERI 3 | Cinodes Cool Champagne om. Pälvi Karesola



12.09.2009 Harju Mk, Viro
Tuomari: Vera Smirnova, Viro
Ilmoitettu: Pentuja 1 - aikuisia 2

ROP ROP-juniori PN 1 jun-SERT JUN ERI 1 | KATIMON THEODORA om. Jaana Hyttinen ja Viivi Perri

Muut tulokset:
Urokset:
AVO EH 1 | Misschiefin Yaffa Chaim om. Tiina Hirvonen



05.09.2009 Luxemburg kv, Luxembourg
Tuomari: Mr. Laurent Heinesche,

ROP PU 1 SERT LU MVA CACIB VAL ERI 1 | ZIESTAN MICKEY om. Iina Mattila



30.08.2009 Rotterdam kv, Hollanti

Tuomari: Mrs C. Muldoon, Irlanti

RYP 7 ROP PU 1 SERT CACIB VAL ERI 1 | ZIESTAN MICKEY om. Iina Mattila



23.08.2009 Mechelen kv, Belgia

Tuomari: Mrs Ann Ingram, Irlanti

PU 2 vara-SERT vara-CACIB VAL ERI 1 | ZIESTAN MICKEY om. Iina Mattila



23.08.2009 Tallinna kv, BALTV-09, Viro

Tuomari: Wera Hübenthal, Norja
Ilmoitettu: aikuisia 19

BALT JV-09 VSP ROP juniori PU 1 JUN ERI 1 | KIIRAMANNA DALAI LAMA om. kasv. ja Mari Nurminen
BALTV-09 PU 2 SERT CACIB AVO ERI 1 | LILILEIAN NOLI ME TANGERE om. Anna Ihalmo
PU 3 VAL ERI 1 | TUULING CHAN PETRUS om. Tuula Parviainen
PU 4 VAL ERI 2 | ZIESTAN IKI-IHANA om. Tiina Rämö
ROP veteraani BALT VV-09 VET ERI 1 | SAFFRON BLOOMING om. Susanna Ahola

PN 3 JUN ERI 2
| KIIRAMANNA DUFFELIDUM om. Merja Uimonen
PN 4 SERT vara-CACIB (-> CACIB) NUO ERI 1 | KIIRAMANNA CHINA JASMINE om. kasv. ja Hannele Porola ja Tanja Pahalahti

Muut tulokset:

Urokset:
VAL EH 3 | SAFFRON HALLMARK om. Susanna Ahola
Nartut:
NUO EH 2 | ZIESTAN INGEMAJ om. kasv. ja Tiina Rämö
AVO EH 1 | SUVIJAN SANG-RIA om. kasv. ja Sarla Mäkärinen



15.08.2009 Väimela, Viro
Tuomari: Anne Sume, Viro
Ilmoitettu: pentuja 1 - aikuisia 3


vas. Fjordneck Isabella - oik. Annastiina Marius

VSP jun-VSP PU 1 jun-SERT JUN ERI 1 | ANNASTIINA MARIUS om. Riina Janno



09.08.2009 Druskininkai, Liettua Liettua Club Show
Tuomari: Paul Stanton, Ruotsi
BIS 4 ROP PU 1 SERT FI & LT MVA CLUB WINNER-09 | ARUNDINA WET WHEREVER om. Tarja Virtanen & Helvi Leinonen



08.08.2009 Druskininkai, Liettua KV "DZUKIJA CUP'2009"
Tuomari: Torbjörn Skaar, Ruotsi
Ilmoitettu: 4 aikuista

ROP PN 1 CACIB (->C.I.B.) SERT VAL ERI-1 | MAARIKAN WHOOPIE om. Hanna Raatikainen

VSP PU 1 CACIB SERT AVO ERI 1
| ARUNDINA WET WHEREVER om. Tarja Virtanen & Helvi Leinonen
PN-2 vara-CACIB SERT NUO ERI 1 | ZIESTAN INGEMAJ om. kasv. ja Tiina Rämö



07.08.2009 Druskininkai, Liettua KV "DZUKIJA SUMMER'2009

Tuomari: Stelios Makaritis, Kreikka
Ilmoitettu: 4 aikuista

ROP PN 1 CACIB SERT NUO ERI 1 | ZIESTAN INGEMAJ om. kasv. ja Tiina Rämö

VSP PU 1 CACIB SERT AVO ERI 1 | ARUNDINA WET WHEREVER om. Tarja Virtanen & Helvi Leinonen
PN-2 vara-CACIB SERT VAL ERI 1 | MAARIKAN WHOOPIE om. Hanna Raatikainen



12.07.2009 Valga, Viro
Tuomari: Veli-Pekka Kumpumäki
Ilmoitettu:

ROP jun-ROP PU 1 jun-SERT EE JMVA JUN ERI 1 | KIIRAMANNA DALAI LAMA om. Merja Uimonen
VSP jun-VSP PN 1 jun-SERT EE JMVA JUN ERI 1 | KIIRAMANNA DUMFFELIDUM om. Merja Uimonen



11.07.2009 Priekuli, Latvia
Tuomari: Veli-Pekka Kumpumäki
Ilmoitettu: 3 aikuista



ROP PU-1 SERT LV MVA BALT MVA VAL ERI 1 | ZIESTAN IKI-IHANA om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
VAL EH 1 | ZIESTAN TINY TATA om. Tiina Rämö



05.07.2009 Hollanti kv
Tuomari: Bas Bosch
Ilmoitettu:

VSP PU-1 SERT CACIB VAL ERI 1 | ZIESTAN MICKEY om. Iina Mattila
ROP pentu PEK 1 KP | ZIESTAN LASZLO om. kennel Dedicated



05.07.2009 Piteå kv, Ruotsi
Tuomari: Ingela Nilsson, Ruotsi
Ilmoitettu:

ROP PU-1 CACIB (-> C.I.B) VAL ERI 1 | BIO-BIOS TOP DOG om. Katriina Huhtinen ja Silja Lappeteläinen
PU 2 SERT SE MVA vara-CACIB AVO ERI 1 | GLISHANNA THACKARAY BINKS om. Audrey O'Brien c/o Silja Lappeteläinen ja Katriina Huhtinen

VSP PN 1 CACIB VAL ERI 1
| VANESSAN IMANDRA om. Silja Lappeteläinen



28.6.2009 Pietari kv, Venäjä
Tuomari: Per Svarstad, Ruotsi
Ilmoitettu: 4 aikuista


VSP Tuuling Chan Olivia - ROP Lecibsin Kodak

ROP PU-1 SERT CACIB AVO ERI 1 | LECIBSIN KODAK om. Jukka Kuusisto
PU 2 SERT RU MVA vara-CACIB VAL ERI 1 | TASHI-GONG FREZZA om. Anne Kolehmainen & Marko Savinainen
PU 3 VAL ERI 2 | TUULING CHAN PETRUS om. Tuula Parviainen

VSP PN 1 SERT CACIB VAL ERI 1 | TUULING CHAN OLIVIA om. Tuula Parviainen



28.6.2009 Ogre, Latvia
Tuomari: Robert Blumel, Itävalta
Ilmoitettu: 4 aikuista - 1 veteraani


ROP Lorac's That's All Folks - VSP ?

RYP 1 ROP PU 1 SERT LV MVA VAL ERI 1
| LORAC'S THAT'S ALL FOLKS om. Nada Kajander
PU 2 VAL ERI 2 | SAFFRON HALLMARK om. Susanna Ahola
PU 3 ROP veteraani vet. SERT LV VMVA VET ERI 1 | SAFFRON BLOOMING om. Susanna Ahola



27.6.2009 Pietari kv, Venäjä
Tuomari:
Ilmoitettu: 4 aikuista

ROP PU-1 SERT CACIB AVO ERI 1
| LECIBSIN KODAK om. Jukka Kuusisto
PU 2 SERT RU MVA vara-CACIB VAL ERI 1 | TUULING CHAN PETRUS om. Tuula Parvianen
PU 3 VAL ERI 2 | TASHI-GONG FREZZA om. Anne Kolehmainen & Marko Savinainen

VSP PN 1 SERT RU MVA CACIB (->C.I.B.) VAL ERI 1
| TUULING CHAN OLIVIA om. Tuula Parviainen



27.6.2009 Gällivare kv, Ruotsi
Tuomari: Patric Ragnarson, Ruotsi
Ilmoitettu: 5 aikuista


ROP Saffron Farina - VSP Saffron Fanthom

ROP PN-1 CACIB (-> C.I.B.) VAL ERI 1
| SAFFRON FARINA om. Pirkko Linnus
PN 2 vara-CACIB SERT SE MVA AVO ERI 1 | MAARIKAN WHOOPIE om. Hanna Raatikainen

VSP PU 1 CACIB (-> C.I.B.) VAL ERI 1
| SAFFRON FANTHOM om. Merja Lehtosaari



27.6.2009 Pärnu kv, Viro
Tuomari: Inga Siil, Viro
Ilmoitettu: 7 aikuista - 1 veteraani


ROP Lorac's That's All Folks - VSP Katimon Theodora

RYP 2 ROP PU-1 SERT EE MVA CACIB AVO ERI 1 | LORAC'S THAT'S ALL FOLKS om. Nada Kajander
PU 2 vara-CACIB AVO ERI 1 | SUVIJAN LA MORITZ om Ann Lohmus
PU 3 VAL ERI 1 | SAFFRON HALLMARK om. Susanna Ahola
ROP veteraani PU 4 VET ERI 1 | SAFFRON BLOOMING om. Susanna Ahola

VSP jun-ROP PN-1 jun-SERT JUN ERI 1
| KATIMON THEODORA om. Jaana Hyttinen & Viivi Perri



21.6.2009 Tarto, Viro
Tuomari: Dmitry Prozorov, Venäjä
Ilmoitettu: aikuista


ROP Kiiramanna Dalai Lamaa - VSP Kiiramanna Dumffelidum

RYP 4 ROP jun-ROP jun-SERT PU 1 JUN ERI 1 | KIIRAMANNA DALAI LAMA om. Merja Uimonen
PU 2 SERT EE & FI MVA AVO ERI 1 | NARANJA BASILIO om. Tanja Kuukasjärvi

VSP jun-VSP PN 1 jun-SERT JUN ERI 1
| KIIRAMANNA DUMFFELIDUM om. Merja Uimonen
PN 2 SERT EE MVA AVO ERI 1 | NARANJA AURORA om. Helena Sundström
PN 3 AVO ERI 2 | NARANJA CARLOTTA om. Helena Sundström



20.6.2009 Tarto, Viro
Tuomari: Zofia Kouderla, Puola
Ilmoitettu: aikuista


ROP Kiiramanna Dalai Lama - VSP Naranja Carlotta

BIS 4 juniori ROP jun-ROP jun-SERT PU 1 JUN ERI 1
| KIIRAMANNA DALAI LAMA om. Merja Uimonen
PU 2 SERT AVO ERI 1 | NARANJA BASILIO om. Tanja Kuukasjärvi

VSP PN 1 SERT AVO ERI 1
| NARANJA CARLOTTA om. Helena Sundström
PN 2 jun-VSP jun-SERT JUN ERI 1 | KIIRAMANNA DUMFFELIDUM om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 | Annastiina Marius om. Riina Janno



14.6.2009 Riga kv, Latvia
Tuomari:
Ilmoitettu: 6 aikuista



ROP PU 1 SERT CACIB AVO ERI 1 | SUVIAN LA MORITZ om. Ann & Tarvo Lohmus
PU 2 vara-CACIB AVO ERI 2 | IRTOKARVAN KRONOS om. Petra Markkanen

VSP PN 1 SERT CACIB AVO ERI 1
| IRTOKARVAN KAS-SANDRA om. Mari Liiri
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 1 | SEDUHIN WALTZING MATILDA om. Arja Liiri



14.6.2009 Klagenfurt kv, Itävalta

Tuomari: Dmitry Prozorov, Venäjä
Ilmoitettu: aikuista



AVO ERI 1 PU 1 SERT CACIB ROP | TASHI-GONG HOLLYWOOD om. V. Sisko ja Katriina Huhtinen



14.6.2009 Vännas, Ruotsi

Tuomari: Torbrjörn Skaar, Ruotsi
Ilmoitettu: 33 aikuista


ROP Shandita's Winema - VSP Shenanwood It's All About Me

ROP PN 1 VAL ERI 1 | SHANDITA'S WINEMA om. Johanna Mäkelä

NUO ERI 3 | SHANDITA'S TRU FINN om. Johanna Mäkelä



13.6.2009 Riga kv, Latvia
Tuomari: Vija Kluzeniece, Latvia
Ilmoitettu: 5 aikuista



ROP PN 1 SERT CACIB AVO ERI 1
| IRTOKARVAN KAS-SANDRA om. Mari Liiri
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 1 | SEDUHIN WALTZING MATILDA om. Arja Liiri

VSP PU 1 CACIB SERT AVO ERI 1 | IRTOKARVAN KRONOS om. Petra Markkanen



13.6.2009 Vännas kv, Ruotsi
Tuomari: Maja Koroec, Kroatia (urokset), Kenneth Edh (nartut)
Ilmoitettu: 38 aikuista


ROP Shandita's Winema - VSP Landboskogens Black Jack



RYP 3 ROP PN 1 CACIB VAL ERI 1 | SHANDITA'S WINEMA om. Johanna Mäkelä
PN 3 SERT SE MVA AVO ERI 1 | TOYWAY DIWA DAWANA, om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen

PU 2 SERT SE vara-CACIB (->CACIB) AVO ERI 1 | TOYWAY TRU-BA-DURIX, om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PU 5 NUO ERI 1 | SHANDITA'S TRU FINN om. Johanna Mäkelä



12.6.2009 Vännas, tiibetinspanieleiden erikoisnäyttely, Ruotsi
Tuomari: Tino Pehar, Kroatia
Ilmoitettu: 42 aikuista


ROP Shandita's Winema - VSP Landboskogens Black Jack

ROP PN 1 SERT SE MVA AVO ERI 1 | SHANDITA'S WINEMA om. Johanna Mäkelä
NUO ERI 3 | SHANDITA'S TRU FINN om. Johanna Mäkelä



7.6.2009 Minsk kv, Valko-Venäjä
Tuomari: Joanna Szczepanska-Korpetta, Puola
ilmoitettu: 5 aikuista

ROP PN 1 CACIB SERT VAL ERI 1
| NARANJA BATSHEBA om. Helena Sundström
PN 2 vara-CACIB SERT BY MVA NUO ERI 1 | SUVIJAN MYY om. kasv. ja Ea Juhkam
PN 3 AVO ERI 1 | NIILÄNDER BEAUTY ANGELE PERNET om. Ea Juhkam

VSP PU 1 CACIB SERT AVO ERI 1 | NARANJA AR-TEMIO om. A. Eilos ja H. Sundström



7.6.2009 Norrköping, Ruotsi
Tuomari: Ronnie Tolson, Irlanti
ilmoitettu: 32 aikuista


ROP Miliisin Trans-Am - VSP Niiländer Beaty Alpine Sunset

ROP PU 1 VAL ERI 1 | MILIISIN TRANS-AM om. Katriina Kanninen
VSP PN 1 SERT AVO ERI 1 | NIILÄNDER BEATY ALPINE SUNSET om. Katriina Kanninen ja Jaana Hyttinen


7.6.2009 Tallinna, EEV-09

Tuomari: John Philip, Intia
ilmoitettu: 23 aikuista - 3 veteraania

ROP PU 1 EEV-09 CACIB SERT NUO ERI 1
| VANESSAN FERNANDO om. Silja Lappeteläinen
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 1 | TUULISAAREN DA-KAAPO om. Riitta Palkee
PU 3 VAL ERI 2 | ZIESTAN CHICO om. Eeva Wallenius
PU 4 AVO ERI 1 | MISSCHIEFIN YAFFA CHAIM om. Tiina Hirvonen

VSP PN 1 EEV-09 CACIB SERT EE MVA AVO ERI 1 | VANESSAN ESTRALITA om. Aune Savolainen ja Silja Lappeteläinen
PN 2 vara-CACIB AVO ERI 2 | TASHI-GONG MY MIND om. Katriina Huhtinen
PN 4 EEV V-09 ROP veteraani EEV MVA VET ERI 1 | TOYWAY FA-BI-ANNA om. Tuuli Kalliomäki

ROP pari ERI 1 | MISSCHIEFIN YAFFA CHAIM - MISSCHIEFIN AN DAR SENGOMAR om. Tiina Hirvonen
ROP kasvattaja KASV 1 KP | kennel MISSCHIEFIN om. Tiina Hirvonen

Muut tulokset:
Urokset:
NUO ERI 2 | Misschiefin Anshu Anbu om. Lahja Tattari
AVO ERI 2 | Glishanna Thackaray Binks om. Audrey O'Brien c/o Silja Lappeteläinen ja Katriina Huhtinen
VAL ERI 3 | Annastiina Lowell om. Katja Viitala
VAL ERI 4 | Saffron Hallmark om. Susanna Ahola
VET EH 1 | Saffron Blooming om. Susanna Ahola
VET EH 2 | Jonathan om. Jenni-Mari ja Sami Riippi c/o Tiina Hirvonen

Nartut:
NUO ERI 2 | Misschiefin An Dar Sengomar om. kasv. ja Marja Valminen
AVO EH 3 | Mattisen Nuppu om. Lahja Tattari ja Katja Viitala
VAL EH 2 | Shibazhan Kerria om. Tiina Hirvonen



6.6.2009 Minsk kv, Valko-Venäjä
Tuomari: Olga Lashkova, Venäjä
ilmoitettu: 5 aikuista

ROP PN 1 CACIB SERT NUO ERI 1
| SUVIJAN MYY om. kasv. ja Ea Juhkam
PN 2 vara-CACIB SERT BY MVA VAL ERI 1 | NARANJA BATSHEBA om. Helena Sundström

VSP PU 1 CACIB SERT BY MVA AVO ERI 1 | NARANJA AR-TEMIO om. A. Eilos ja Helena Sundström

Muut tulokset:
Nartut:
AVO EH 1 | Niiländer Beauty Angele Pernet om. Ea Juhkam



6.6.2009 Drammen kv, Norja

Tuomari: Cindy Pettersson, Ruotsi
ilmoitettu: 45 aikuista

ROP Miliisin Trans-Am - VSP ?

ROP PU 1 CACIB SERT NO MVA POHJ MVA VAL ERI 1 | MILIISIN TRANS-AM om. Katriina Kanninen

Muut tulokset:

Nartut:
AVO ERI 2 | Niiländer Beaty Alpine Sunset om. Katriina Kanninen ja Jaana Hyttinen



6.6.2009 Tallinna, spanieleiden erikoisnäyttely
Tuomari: Laurent Pichard, Sveitsi
ilmoitettu: 17 aikuista - 2 veteraania


ROP Glishanna Thackaray Binks - VSP Tashi-Gong My Mind
Kuva: Minna Valminen

RYP 4 ROP PU 1 SERT EE MVA VAL ERI 1
| GLISHANNA THACKARAY BINKS om. Audrey O'Brien c/o Silja Lappeteläinen ja Katriina Huhtinen
PU 2 VAL ERI 2 | ANNASTIINA LOWELL om. Katja Viitala
PU 3 VAL ERI 3 | TUULISAAREN DA-KAAPO om. Riitta Palkee
PU 4 NUO ERI 1 | MISSCHIEFIN ANSHU ANBU om. Lahja Tattari

VSP PN 1 SERT EE MVA AVO ERI 1
| TASHI-GONG MY MIND om. Katriina Huhtinen
PN 2 AVO ERI 2 | VANESSAN ESTRALITA om. Aune Savolainen ja Silja Lappeteläinen
PN 4 NUO ERI 1 | MISSCHIEFIN ABHIPRITHI om. Tiina Hirvonen

BIS 3 veteraani ROP vet. EEV MVA VET ERI 1
| SAFFRON BLOOMING om. Susanna Ahola

BIS 4 pari ROP pari ERI 1
| MISSCHIEFIN ANSHU ANBU - MATTISEN NUPPU om. Lahja Tattari
ROP kasvattaja KASV 1 KP | kennel MISSCHIEFIN om. Tiina Hirvonen
BIS 2 jälk. ROP jälk. JÄLK. 1 KP | ANNASTIINA MIRABELLA om. Tiina Hirvonen

Muut tulokset:
Urokset:
NUO ERI 2 | Vanessan Fernando om. Silja Lappeteläinen
AVO ERI 1 | Annastiina Ukon Poika om. Riina Vaheri
AVO ERI 2 | Misschiefin Yaffa Chaim om. Tiina Hirvonen
AVO ERI 3 | Annastiina Laku-Pekka om. Lahja Tattari
VET ERI 2 | Jonathan om. Jenni-Mari ja Sami Riippi c/o Tiina Hirvonen

Nartut:
NUO ERI 2 | Misschiefin An Dar Sengomar om. kasv. ja Marja Valminen
AVO ERI 3 | Mattisen Nuppu om. Lahja Tattari
AVO ERI 4 | Annastiina Mirabella om. Tiina Hirvonen
VAL ERI 1 | Shibazhan Kerria om. Tiina Hirvonen

Kasvattajaluokka:
KASV ERI 2 | kennel Annastiina om. Lahja Tattari
Pariluokka:
PARI ERI 2 | Misschiefin Yaffa Chaim - Annastiina Mirabella om. Tiina Hirvonen



30.5.2009 Göteborg, Ruotsi, SSTS erikoisnäyttely
Tuomari: Mr Walter J Dick, Scotland
ilmoitettu: 87 aikuista

PU 5 JUN ERI 1 | SHANDITA'S GUCCI om. Johanna Mäkelä



30.5.2009 Arnhelm, Hollanti
Tuomari: R. Kantzou
ilmoitettu: aikuista

ROP PU 1 SERT VAL ERI 1
| ZIESTAN MICKEY om. Iina Mattila



30.5.2009 Viipuri, Venäjä

Tuomari: Olga Goncharuk, Ukraina
ilmoitettu: aikuista

ROP PN 1 SERT AVO ERI 1
| MAARIKAN NICOLE om. Maritta Pesu



24.5.2009 Österbybruk kv, Ruotsi
Tuomari: Denis Kuzelj, Slovenia
ilmoitettu: 2 pentua - 34 aikuista

VAL ERI 3
| SAFFRON FANTHOM om. Merja Lehtosaari
VAL ERI 2 | SAFFRON FARINA om. Pirkko Linnus



16.5.2009 Täby, Tiibetinspanieleiden erikoisnäyttely, Ruotsi
Tuomari: Yvonne Larsson, Ruotsi
ilmoitettu: 71 aikuista


VSP Nalinas Nyctea Skandiaca - ROP Arundina The Great Mogul

ROP PU 1 SERT SE MVA AVO ERI 1 | ARUNDINA THE GREAT MOGUL om. Johanna Mäkelä



2.5.2009 Lviv, Ukraina
Tuomari: Nikolaj Sedyh, Venäjä
ilmoitettu: 1 aikuista



RYP 3 ROP PU 1 SERT AVO ERI 1 | MISSCHIEFIN YAFFA CHAIM om. Tiina Hirvonen

2.5.2009 Lviv kv, Ukraina
Tuomari: Helena Borisova, Venäjä
ilmoitettu: 1 aikuista

ROP PU 1 CACIB (-> C.I.B.) SERT AVO ERI 1 | MISSCHIEFIN YAFFA CHAIM om. Tiina Hirvonen



19.04.2009 Maribor, Slovenia
Tuomari: Hana Ahrens, Itävalta
ilmoitettu: ? aikuista



RYP 3 ROP PU 1 jun-ROP JUN ERI 1 | TASHI-GONG HOLLYWOOD om. kasv. & Vesna Sisko



18.04.2009 Harstad kv, Norja
Tuomari: Ligita Zake, Latvia
ilmoitettu: 25 aikuista


VSP Saffron Farina - ROP Saffron Fanthom

ROP PU 1 CACIB SERT NO MVA POHJ MVA VAL ERI 1
| SAFFRON FANTHOM om. Merja Lehtosaari
VSP PN 1 CACIB SERT NO MVA POHJ MVA VAL ERI 1 | SAFFRON FARINA om. Pirkko Linnus



18.04.2009 Pietari kv, Venäjä

Tuomari:
ilmoitettu: 3 aikuista

ROP PU 1 CACIB SERT AVO ERI 1 | CHRYSTAL MOUNTAIN ÄLSKLING BARN om. Leila Lehto
VSP PN 1 CACIB SERT NUO ERI 1 | CHRYSTAL MOUNTAIN U-DUM-BA-RA om. Leila Lehto



18.04.2009 Sillanmäe, Viro

Tuomari: Goncharuk Olga, Ukraina
ilmoitettu: 9 aikuista

ROP ROP-jun. PN 1 jun-SERT EE JMVA JUN ERI 1
| SUVIJAN MYY om. kasv. & Ea Juhkam
PN 2 JUN ERI 2 | KATIMON THEODORA om. kasv. & Viivi Perra

VSP PU 1 SERT EE MVA AVO ERI 1 | SUVIJAN SIRIUS om. Pirjo Vänni
PU 2 AVO ERI 2 | NARANJA BASILIO om. Tanja Kuukasjärvi
PU 3 AVO ERI 3 | SUVIJAN MIROS LA om. Pirjo Vänni
PU 4 AVO ERI 4 | SUVIJAN LA MORITZ om. Ann Lohmus

Muut tulokset:
Nartut:
NUO EH 1 | Naranja Esmeralda om. Helena Sundström
AVO EH 1 | Naranja Carlotta om. Helena Sundström



10.04.2009 Kista kv, Stockholma, Ruotsi
Tuomari: Kenneth Edh, Ruotsi
ilmoitettu: 40 aikuista


ROP Tashi-Gong My Mind - VSP Saffron Fanthom
Kuva: Basinger

ROP PN 1 SERT CACIB AVO ERI 1 | TASHI-GONG MY MIND om. Katriina Huhtinen
PN 2 vara-CACIB AVO ERI 2 | VANESSAN ESTRALITA om. Aune Savolainen
PN 3 VAL ERI 1 | BIO-BIOS HIGHTLIGHT FOR TASHI-GONG om. Katriina Huhtinen

VSP PU 1 CACIB VAL ERI 1 | SAFFRON FANTHOM om. Merja Lehtosaari
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 | BIO-BIOS TOP DOG om. Katriina Huhtinen ja Silja Lappeteläinen

Muut tulokset:
Nartut
VAL ERI 4 | Saffron Farina



04.04.2009 Rakvere, Viro
Tuomari: Lilliane de Ridder-Onghena, Belgia
ilmoitettu: 5 aikuista

ROP PU 1 SERT AVO ERI 1 | NARANJA BASILIO om. Tanja Kuukasjärvi

Muut tulokset:
nartut:
NUO EH 1 | Naranja Estella om. Helena Sundström
AVO EH 1 | Naranja Charlotta om. Helena Sundström



22.3.2009 Riga kv, LVV-09 Latvia
Tuomari: Nikolay Sedykh, Venäjä
ilmoitettu: 3 aikuista

VSP LVV-09 PU 1 CACIB SERT AVO ERI 1
| LECIBSIN KODAK om. Jukka Kuusisto



15.3.2009 Liettua kv, Vilnius Cup, Vilna

Tuomari: Lilliane de Ridder-Onghena, Belgia
ilmoitettu: 11 aikuista

PU 1 CACIB SERT LT MVA VAL ERI 1
| ZIESTAN IKI-IHANA om. Tiina Rämö

PN 3 vara-CACIB SERT AVO ERI 1
| IRTOKARVAN KAS-SANDRA om. Arja Liiri

Muut tulokset:

urokset:
AVO EH 1 | Irtokarvan Kronos om. Petra Markkanen
VAL ERI 3 | Tuuling Chan Petrus om. Tuula Parviainen

nartut:
NUO EH 1 | Ziestan Ingemaj om. Tiina Rämö ja Iina Mattila
AVO EH 2 | Tuuling Chan Tinya om. Tuula Parviainen



14.3.2009 Liettua kv V09, Vilna

Tuomari: Anna Brankovic, Kroatia
ilmoitettu: 13 aikuista

PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 | ZIESTAN IKI-IHANA om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
urokset:
SERT AVO ERI 1 | Irtokarvan Kronos om. Petra Markkanen
VAL ERI 4 | Tuuling Chan Petrus om. Tuula Parviainen

nartut:
JUN ERI 2 | Ziestan Ingemaj om. Tiina Rämö ja Iina Mattila
SERT AVO ERI 1 | Irtokarvan Kas-Sandra om. Arja Liiri
AVO EH | Tuuling Chan Tinya om. Tuula Parviainen



08.03.2009 Graz kv, Itävalta
Tuomari: Natasa Blanusa, Kroatia
ilmoitettu: 11 aikuista

ROP AT JMVA | TASHI-GONG HOLLYWOOD om. Vesna Sisko & Katriina Huhtinen



14.02.2009 Tallinna KV, Viro
Tuomari: Elsbeth Clerc, Sveitsi
ilmoitettu: 2 pentua - 12 aikuista

ROP PN 1 CACIB SERT EE MVA VAL ERI 1 | MÄNTYKARTANON AMORIINA
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 2 | VANESSAN IMANDRA
PN 3 VAL ERI 3 | MÄNTYKARTANON EMMALOTTE

VSP PU 1 CACIB SERT EE MVA VAL ERI 1 | BIO-BIOS TOD DOG

ROP-, BIS-3 KASVATTAJA | kennel MÄNTYKARTANON

Muut tulokset:

Narttu pennut:
PEK 2 | Pinaco Odusoga
Urokset
VAL EH 2 | Lorac's That's All Folks
VAL EH 3 | Mäntykartanon Arnold
VAL EH 4 |Mäntykartanon Donatello

Nartut:
NUO EH 1 | Arundina Tengri Nor



18.01.2009 Tromostovje KV, Slovenia
Tuomari: Kari Järvinen
ilmoitettu: 2 pentua - 4 aikuista


ROP Tashi-Gong Hollywood
Kuva: Vesna Sisko

ROP ROP -juniori PU 1 SERT JUN ERI 1
| TASHI-GONG HOLLYWOOD
PU 2 SERT CACIB VAL ERI 1 | TUULING CHAN ZIDANE

Muut tulokset:
AVO EH 1 | MISSCHIEFIN YAFFA CHAIM


17.01.2009 Ljubljana KV, Slovenia
Tuomari: Juha Kares
ilmoitettu: 2 pentua - 4 aikuista


Kuva: Vesna Sísko

VSP PU 1 SERT CACIB AVO ERI 1 | MISSCHIEFIN YAFFA CHAIM



11.01.2009 Vaimastvere, Viro
Tuomari: Anne Sume, Viro
ilmoitettu: 17 aikuista

PN-2 SERT AVO ERI 1 | ARUNDINA TENGRI NOR
PN 3 jun-ROP JUN ERI 1 | ZIESTAN INGEMAJ
PN 4 jun-SERT JUN ERI 2 | SUVIJAN MYY

PU 3 AVO ERI 3
| SUVIJAN SIRIUS
PU 4 AVO ERI 4 | LILILEIAN NOLI DE TANGERE

Muut tulokset
JUN EH 1 | ANNASTIINA MARIUS
AVO ERI | SUVIJAN MIROS LA
VAL ERI 1 | ARUNDINA MING BANZO


10.01.2009 Tarto, Viro
Tuomari: Anne-Mari Haugsten-Hansen, Norja
ilmoitettu: 7 aikuista

VSP PN 1 jun-SERT jun-ROP EE JMVA JUN ERI 1 | ZIESTAN INGEMAJ
PN 2 JUN ERI 2 | SUVIJAN MYY

PU 2 AVO ERI 1 | SUVIJAN SIRIUS
PU 3 AVO ERI 2 | SUVIJAN MIROS LA

Muut tulokset
JUN EH 1 | ANNASTIINA MARIUS
AVO EH 4 | LILILEIAN NOLI DE TANGERE