Tuloksia ulkomailta 2008


21.12.2008 Vilna kv, Liettua
Tuomari: Juha Kares

PU 2 SERT AVO ERI-1 | NARANJA AR-TEMIO
PN 2 SERT vara-CACIB -> CACIB AVO ERI 1 | NARANJA BATSHEBA




20.12.2008 Vilna kv, Liettua
Tuomari: Pawel Szemraj, Puola

PU 2 SERT vara-CACIB -> CACIB AVO ERI-1 | NARANJA AR-TEMIO
PN 3 SERT AVO ERI 1 | NARANJA BATSHEBA



16.11.2008 RIGA kv, Latvia
Tuomari:

vara-CACIB AVO ERI-1 | LECIBSIN KODAK



16.11.2008 MINSK kv, Valko-Venäjä
Tuomari: Liliane de Ridder-Onghena, Belgia
ryhmätuomari: Waltr Jungblut, Saksa
ilmoitettu: aikuisia 1


RYP 3 ROP PU-1 SERT BLR MVA CACIB AVO ERI-1 | LORAC'S THAT'S ALL FOLKS



15.11.2008 MINSK kv, Valko-Venäjä
Tuomari: Walter Jungblut, Saksa
ilmoitettu: aikuisia 1

ROP PU-1 SERT CACIB AVO ERI-1 | LORAC'S THAT'S ALL FOLKS




09.11.2008 TARTO kv, Viro
Tuomari: Leif Ragnar Hjorth, Norja
Ilmoitettu: pentuja 1 - aikuisia 11 - veteraaneja 1


ROP Tuuling Chan Petrus - VSP Mattisen Nuppu
Kuva: Tiina Hirvonen

ROP PU 1 SERT EST MVA CACIB VAL ERI 1 | TUULING CHAN PETRUS
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 | NARANJA AR-TEMIO
PU 3 VAL ERI 3 | TUULISAAREN DA-KAAPO
PU 4 ROP VETERAANI VET ERI 1 | JONATHAN

VSP PN 1 SERT CACIB AVO ERI 1 | MATTISEN NUPPU
PN 2 jun-SERT jun-ROP | MISSCHIEFIN ABHIPRITHI
PN 3 vara-CACIB | NARANJA BATHSEBA

ROP PENTU | ANNASTIINA MARIUS

ROP PARI | NARANJA AR-TEMIO - NARANJA BATSHEBA

Muut sijoitukset:
Urokset:
AVO EH 1 | Misschiefin Yaffa Chaim
Nartut:
AVO EH 2 | Naranja Au-Rora
Parilk:
EH 2 | Misschiefin Yaffa Chaim - Mattisen Nuppu



08.11.2008 POZNAN kv, Puola
Tuomari: Lilian Hanniste, Viro
Ilmoitettu: aikuisia 13

PU-2 SERT PL MVA vara-CACIB AVO ERI-1 | ZIESTAN IKI-IHANA

Muut sijoitukset:
Nartut:
JUN EH 2 | Ziestan Ingemaj



19.10.2008 Tromssa kv, Norja
Tuomari: Wilberg Leif-Herman
Ilmoitettu: aikuisia 31


VSP Tuuling Ris Elene - ROP ?

VSP PN 1 SERT JUN ERI 1 | TUULING RIS ELENE
PN 3 vara-CACIB VAL ERI 1 | TUULING CHAN PARIS

PU 2 vara-CACIB VAL ERI 1 | TUULING CHAN PETRUS



12.10.2008 Sundsvall kv
Tuomari: Ekstam Eva, Uusi-Seelanti
Ilmoitettu: aikuisia 23


ROP Satatassun Viva Valentino - VSP Annastiina Shakira

ROP PU 1 CACIB (KANS MVA) VAL ERI 1 | SATATASSUN VIVA VALENTINO
PU 3 SERT S MVA AVO ERI 1 | SAFFRON FANTHOM

VSP PN 1 CACIB (KANS MVA) VAL ERI 1 | ANNASTIINA SHAKIRA
PN 2 SERT S MVA vara-CACIB AVO ERI 1| SAFFRON FARINA



5.10.08 Budapest kv, EUV-08, Unkari
Tuomari: Rafael De Santiago, Puerto Rico
Ilmoitettu: pentuja - aikuisia


Kuva: V. Sisko

ROP PENTU | TASHI-GONG HOLLYWOOD

VAL ERI 3 | MAARIKAN WHOOPIE
VAL ERI 4 | TUULING CHAN ZIDANE



4.10.08 MEOE Special Show, Budapest, Unkari
Tuomari: Steven Seymour, Itävalta
Ilmoitettu: pentuja - aikuisia



PU-1 SERT ROP Club Winner-08 | TUULING CHAN ZIDANE

ROP PENTU | TASHI-GONG HOLLYWOOD



7.9.2008 Pietari KV, Newsky Winner-08, Venäjä
Tuomari: Oleg Yanchev, Venäjä
Ilmoitettu: aikuisia 5

ROP PU 1 SERT CACIB Newsky Winner-08 AVO ERI 1
| MISSCHIEFIN YAFFA CHAIM
PU 2 vara-CACIB AVO ERI 2 | ZIESTAN PANANJAY

VSP PN 1 SERT RUS MVA Newsky Winner-08 CACIB VAL ERI 1 | SHIBAZHAN KERRIA



6.9.2008 Viipuri, Venäjä
Tuomari: Elena Kuleshova

RYP 2 ROP PN 1 SERT RUS MVA & EST MVA | ZIESTAN TINY TARA




6.9.2008 Lagedi, Viro
Tuomari: Johan Juslin

ROP PN 1 jun-SERT jun-ROP JUN ERI 1 | SUVIJAN MYY
PU 2 SERT AVO ERI 1 | SUVIJAN MIROS LA
AVO EH 2 | SUVIJAN SIRIUS

VSP PU 1 jun-SERT EST JMVA jun-VSP JUN ERI 1 | SUVIJAN LA MORITZ
AVO EH 1 | ANNASTIINA SUVI-ANNA



31.8.2008 Visby kv, Ruotsi
Tuomari: Erna Britt Nordin, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 1 - aikuisia 12

PU 2 vara-CACIB VAL ERI 1 | FIN & S & LV & SVN & EST MVA EST JMVA MILIISIN TRANS-AM om. Kanninen Katriina
PN 2 vara-CACIB VAL ERI-1 | S MVA METKUMUTKAN TUULITUKKA om. Lill Gustafsson c/o Berglund
PN 3 VAL ERI 2 | FIN & S & LV & EST & LTU MVA EST JMVA LTU V-07 MILIISIN FI-ANCE-E om. Kanninen Katriina



30.8.2008 Biaystok kv, Puola
Tuomari: Elzbieta Junikiewicz, Puola
Ilmoitettu: aikuisia 4

ROP SERT CACIB (KANS MVA) PU 1 VAL ERI 1 | LUX & NL Mva LUX JMVA VDH-EuSg-06 CHRYSTAL MOUNTAIN HEARTBREAKER om. Leila Lehto
JUN EH 1 | CHRYSTAL MOUNTAIN ÄLSKLING BARN om. Leila Lehto
AVO EH 1 | CHRYSTAL MOUNTAIN U-DUM BA-RA om. Leila Lehto



30.8.2008 Visby, Ruotsi
Tuomari: Allen David, Espanja
Ilmoitettu: pentuja 1 - aikuisia 12

ROP SERT S MVA PU 1 AVO ERI 1 | FIN & LV & SVN & EST MVA EST JMVA MILIISIN TRANS-AM om. Kanninen Katriina
VSP PN-1 VAL ERI-1 | S MVA METKUMUTKAN TUULITUKKA om. Lill Gustafsson c/o Berglund
PN 2 SERT S MVA AVO ERI 1 | FIN & LV & EST & LTU MVA EST JMVA LTU V-07 MILIISIN FI-ANCE-E om. Kanninen Katriina



24.8.2008 Tarto rn, Viro
Tuomari:

VSP ? - ROP Suvijan Sa-Mo-Ria
Kuvat: Sarla Mäkäräinen

ROP PN 1 AVO ERI 1 | EST MVA SUVIJAN SA-MO-RIA om. Marjamäki Anne
PN 3 jun-VSP JUN ERI 1 | EST JMVA SUVIJAN SANG-RIA om. kasv. ja Mäkäräinen Sarla
PN 4 SERT AVO ERI 2 | NARANJA AU-RORA om. Sundström Helena
jun-SERT JUN ERI 3 | ZIESTAN INGEMAJ om. Rämö Tiina
JUN ERI 4 | NARANJA ESTELLA om. Sundström Helena
AVO ERI 3 | ZIESTAN TINY TARA om. Rämö Tiina

BIS 2 JUNIORI jun-ROP PU 2 JUN ERI 1 | EST JMVA JMV-08 MISSCHIEFIN ANSHU ANBU om. Tattari Lahja
AVO EH 1 | ANNASTIINA LAKU-PEKKA om. Tattari Lahja

ROP PENTU | ANNASTIINA MARIUS om.

23.8.2008 Väimelä, Viro
Tuomari: Natalja Shedõh,


VSP-jun. Misschiefin Anshu Anbu - ROP Suvijan Sa-Mo-Ria

PU 2 jun-SERT jun-VSP EST JMVA JUN ERI 1 | JMV-08 MISSCHIEFIN ANSHU ANBU om. Tattari Lahja
PU 4 AVO ERI 2 | ANNASTIINA LAKU-PEKKA om. Tattari Lahja
JUN EH 3 | SUVIJAN LA MORITZ om. Ann & Tarvo Lohmus

VSP PN 1 SERT EST MVA AVO ERI 1 | SUVIJAN SA-MO-RIA om. Marjamäki Anne
PN 3 AVO ERI 2 | NARANJA AU-RORA om. Sundström Helena
PN 4 jun-SERT EST JMVA JUN ERI 2 | SUVIJAN SANG-RIA om. kasv. ja Mäkäräinen Sarla
JUN ERI 3 | NARANJA ESTELLA om. Sundsrtöm Helena
JUN ERI 4 | ZIESTAN INGEMAJ om. Rämö Tiina
AVO ERI 3 | ZIESTAN TINY TARA om. Rämö Tiina

ROP PARI | MISSCHIEFIN ANSHU ANBU - NARANJA ESTELLA



17.8.2008 Tallinna kv
Tuomari: Lucian Doru Pipas, Romania
Ilmoitettu: pentuja 1 - aikuisia 10


VSP Maarikan Whoopie - ROP Miliisin Trans-Am

ROP PU 1 CACIB (KANS MVA) VAL ERI 1 | FIN & LV & SVN & EST MVA EST JMVA MILIISIN Trans-Am om. Kanninen Katriina
PU 3 VAL ERI 2 | UKR & EST MVA EST & LV JMVA EST JV-07 SAFFRON HALLMARK om. Susanna Ahola
PU 4 SERT EST MVA VAL ERI 3 | FIN & LTU MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja

VSP PN 1 CACIB VAL ERI 1 | FIN & EST & LT & LV & BALT MVA EST & LTU JMVA MAARIKAN WHOOPIE om. Raatikainen Hanna
PN 2 vara-CACIB SERT NUO ERI 1 | NIILÄNDER BEATY ALPINE SUNSET om. Kanninen Katriina ja Hyttinen Jaana
PN 3 VAL ERI 2 | FIN & N MVA ANNASTIINA SHAKIRA om. Viertonen Tuula
PN 4 NUO ERI 2 | SNOWMUZZLE'S BLACK FORTUNE om. Raatikainen Hanna

ROP PARI | SNOWMUZZLE'S BLACK FORTUNE - SNOWMUZZLE'S BLACK POSEIDON om. Raatikainen Hanna




19.7.2008 Riga, Latvia
Tuomari: Gunnar Nyman, Tanska

ROP PN 1 SERT AVO ERI 1 | NARANJA BATSHEBA om. Sundström Helena



19.7.2008 Riga, Club Dog Winner -08, Latvia
Tuomari: Henrik Johansson, Ruotsi

ROP PN 1 SERT AVO ERI 1 | NARANJA BATSHEBA om. Sundström Helena



19.7.2008 Ogre, 9-ryhmän erikoisnäyttely, Latvia
Tuomari: Jerzy Olzewski, Puola

ROP PN 1 SERT AVO ERI 1 | NARANJA BATSHEBA om. Sundström Helena



13.7.2008 Tarto, Viro
Tuomari: Tino Pehar, Kroatia

ROP PN 1 VAL ERI 1 | FIN & EST & LT & LV & BALT MVA EST & LTU JMVA MAARIKAN WHOOPIE om. Raatikainen Hanna
PN 2 VAL ERI 2 | EST MVA MILIISIN NE-FTHYS om. Peltomaa Susanna
NUO EH 1 | SNOWMUZZLE'S BLACK FORTUNA om. Raatikainen Hanna

VSP PU 1 VAL ERI 1 | FIN & EST MVA NENEMO HOPE STAR om. Raussi Mira

ROP PARI | MAARIKAN WHOOPIE - NENEMO HOPE STAR




12.7.2008 Räpina, Viro
Tuomari: Lisbeth Cambell, Norja

ROP PN 1 SERT EST MVA AVO ERI 1 | MILIISIN NE-FTHYS om. Peltomaa Susanna
PN 2 VAL ERI 1 |FIN & EST & LT & LV & BALT MVA EST & LTU JMVA MAARIKAN WHOOPIE om. Raatikainen Hanna
NUO EH 1 | SNOWMUZZLE'S BLACK FORTUNA om. Raatikainen Hanna

VSP PU 1 SERT EST MVA AVO ERI 1 | NENEMO HOPE STAR om. Raussi Mira
PU 2 NUO ERI 1 | SNOWMUZZLE'S POSEIDON om. Raussi Mira

ROP PARI BIS 2 PARI | MAARIKAN WHOOPIE - NENEMO HOPE STAR




5.7.2008 Tumba, Tibet Dog Europe-08, Ruotsi
Tuomari: Mrs Dick J., GB (nartut), Jane Reynolds, GB (urokset)
Ilmoitettu: 72 - 52

VSP JUNIORI JUN ERI 1 | JMV-08 MISSCHIEFIN ANSHU ANBU om. Tattari Lahja

Muita suomalaissijoituksia:
Urokset
AVO ERI 3 | FIN & N & LTU & LV MVA EUJW05 PMV-06 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
AVO ERI 4 | FIN & S MVA BIO-BIOS TOP DOG om. Lappeteläinen Silja ja Huhtinen Katriina
VAL ERI 3 | KANS & FIN & S & EST MVA BIO-BIOS HIDDEN DRAGON om. Lappeteläinen Silja ja Huhtinen Katriina

Nartut
AVO ERI 2 | KANS & FIN & EST & RUS MVA TUULING CHAN KERTHUR
AVO ERI 3 | JV-05 SAFFRON FARINA om. Linnus Pirkko
AVO ERI 4 | TASHI-GONG MATRIXIA om. Huhtinen Katriina
VAL ERI 4 | KANS & POHJ & FIN & S & N & DK & EST MVA MV-08 TOYWAY FA-BI-ANNA om. Kalliomäki Tuuli

ROP PARI | MISSCHIEFIN ANSHU ANBU - MISSCHIEFIN ABHIPRITHI om. Hirvonen Tiina




4.7.2008 ÄLVSJÖ MV-08, kv, Ruotsi
Tuomari: Christofer Habig (juniorit), Michael Leonard, Irlanti (aikuiset)
Ilmoitettu: 38 - 100


MV-08 Toyway Fa-Bi-Anna
Kuva: Tiina Hirvonen

MV-08 VAL ERI 1 | KANS & POHJ & FIN & S & N & DK & EST MVA TOYWAY FA-BI-ANNA om. Kalliomäki Tuuli
SERT NUO ERI 1 | TASHI-GONG MY MIND om. Huhtinen Katriina


BIS-3 -jun. Misschiefin Anshu Anbu
Kuva: Lotta Gustavsson

JMV-08 BIS 3 JUNIORI JUN ERI 1 | MISSCHIEFIN ANSHU ANBU om. Tattari Lahja
vara-CACIB VAL ERI 2 | KANS & FIN & S N MVA V-02 TOYWAY GIGA-WATTI om. Leiviskä Jouko

Muita suomalaissijoituksia:
Urokset:
AVO ERI 3 | FIN & N & LTU & LV MVA EUJW05 PMV-06 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
Nartut
AVO ERI 2 | KANS & FIN & EST & RUS MVA TUULING CHAN KERTHUR om. Parviainen Tuula
AVO ERI 3 | TASHI-GONG MATRIXIA om. Huhtinen Katriina
VET ERI 2 | KANS & FIN & EST & AUT & LV MVA BALT-00 ESTV-00 ABDSG-02 OLAZZA SHALIMARI om. Perttola Maija

KASV 4 | OLAZZA om. Perttola Maija



29.6.2008 Tarto, ryhmänäyttely, Viro
Tuomari: Ligita Zake, Latvia


PU 2 jun-SERT jun-ROP JUN ERI 1 | SUVIJAN SAMURAI om. Haapalainen Nina
VAL EH 2 | UKR & EST MVA MVA EST & LV JMVA EST JV-07 SAFFRON HALLMARK om. Susanna Ahola

PN 4 JUN ERI 3 | NIILÄNDER LOVE PO-NYA om. Marjamäki Anne
PEK 2 | SUVIJAN MYY om. Marjamäki Anne ja Ea Juhkam




28.6.2008 Pärnu kv, Viro
Tuomari: Jukka Kuusisto


VSP Miliisin Ne-Fthys - ROP Misschiefin Anshu Anbu
Kuva: Satu Helppi

ROP SERT CACIB PN 1 AVO ERI 1 | MILIISIN NE-FTHYS om. Peltomaa Susanna
PN 3 VAL ERI 1 | BLR & EST & LV MVA BLR JMVA FJORDNECK DI-BETTINA om. Ea Juhkam
JUN EH 1 | MISSCHIEFIN ABHIPRITHI om. Hirvonen Tiina
JUN EH 2 | NIILÄNDER BEAUTY ANGELE PERNET om. Ea Juhkam
JUN EH 3 | NIILÄNDER LOVE PO-NYA om. Marjamäki Anne

VSP jun-SERT jun-ROP PU 1 JUN ERI 1 | MISSCHIEFIN ANSHU ANBU om. Tattari Lahja
PU 3 JUN ERI 2 | SUVIJAN SAMURAI om. Haapalainen Nina
PU 4 SERT EST MVA vara-CACIB VAL ERI 1 | UKR & EST & LV JMVA EST JV-07 SAFFRON HALLMARK om. Susanna Ahola

PEK 2 | SUVIJAN MYY om. Marjamäki Anne ja Ea Juhkam

ROP -pari | MISSCHIEFIN ANSHU ANBU - MISSCHIEFIN ABHIPRITHI om. Hirvonen Tiina

21.6.2008 Luige, Viro
Tuomari: Valentina Ivanicheva, Venäjä

VSP jun-SERT jun-ROP JUN ERI 1 | ZIESTAN INGEMAJ om. kasv. ja Rämö Tiina
PN 2 SERT AVO ERI 1 | ZIESTAN TINY TARA om. kasv. ja Rämö Tiina





15.6.2008 Ozolnieki kv, Riga, Latvia
Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

ROP RYP 5 SERT LV MVA CACIB PU 1 VAL ERI 1 | FIN MVA TASHI-GONG FREZZA om. Kolehmainen Anne ja Savinainen Marko
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 | FIN & LV & SVN & EST MVA EST JMVA MILIISIN TRANS-AM om. Kanninen Katriina

VSP PN 1 CACIB VAL ERI 1 | FIN & EST & LTU & LV MVA EST JMVA LTU V-07 MILIISIN FI-ANCE-E om. Kanninen Katriina




14.6.2008 Ozolnieki kv, Riga, Latvia
Tuomari: Kurt Nilsson, Ruotsi

ROP SERT CACIB PU 1 VAL ERI 1 | FIN & LV & SVN & EST MVA EST JMVA MILIISIN TRANS-AM om. Kanninen Katriina
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 | FIN MVA TASHI-GONG FREZZA om. Kolehmainen Anne ja Savinainen Marko

VSP PN 1 SERT LV MVA CACIB VAL ERI 1 | FIN & EST & LTU MVA EST JMVA LTU V-07 MILIISIN FI-ANCE-E om. Kanninen Katriina




1.6.2008 Tallinna, Viro EstV-08
Tuomari: Ramune Kazlauskaite, Venäjä

PU 3 SERT AVO ERI 1 | ANNASTIINA LAKU-PEKKA om. Lahja Tattari
PU 4 JUN ERI 2 | MISSCHIEFIN ANSHU ANBU om. Lahja Tattari

JUN ERI 3 | KIIRAMANNA UKKOMETSO, om. Merja Uimonen
JUN EH 4 | ANNASTIINA BONANZA, om. Katja Viitala

AVO ERI 2 | EST & LV MVA ANNASTIINA LOWELL, om. Katja Viitala
AVO ERI 3 | EstV-06 MISSCHIEFIN YAFFA CHAIM, om. Tiina Hirvonen

PN 2 VARA-CACIB AVO ERI 1 | KIIRAMANNA YÖN KUNINGATAR om. Merja Uimonen
PN 4 JUN SERT JUN ROP ESTJW-08 JUN ERI 1 | KIIRAMANNA TUUTILULLA om. Merja
Uimonen

JUN ERI 3 | MISSCHIEFIN ABHIPRITHI, om. Tiina Hirvonen
JUN ERI 2 | SUVIJAN SANG-RIA, om. kasv. & Sarla Mäkäräinen

AVO ERI 4 | ANNASTIINA VIVIAN ROSE, om. Lahja Tattari

VAL ERI 2 | FIN & EST & LV Mva LvV-02 SHIBAZHAN PRUNELLA, om. Anne Johansson

ROP KASVATTAJA | ANNASTIINA om. Lahja Tattari




31.5.2008 Tallinna, spanieleiden ja 9-ryhmän spanieleiden erikoisnäyttely
Tuomari: Mona K. Selbach, Norja


RYP 2 Annastiina Lowell
Kuva: Tiina Hirvonen

RYP 2 ROP PU 1 SERT AVO ERI 1 EST & LV MVA | ANNASTIINA LOWELL om Katja Viitala
PU 2 JUN-SERT JUN ROP BIS 4-JUN JUN ERI1 | MISSCHIEFIN ANSHU ANBU om. Lahja Tattari
PU 3 JUN ERI 2 | KIIRAMANNA UKKOMETSO om. Merja Uimonen
PU 4 JUN ERI 3 | ANNASTINA BONANZA om. Katja Viitala

AVO ERI 2 | ANNASTIINA LAKU-PEKKA, om. Lahja Tattari
AVO ERI 3 | EstV-06 MISSCHIEFIN YAFFA CHAIM, om. Tiina Hirvonen

VSP PN 1 SERT EST MVA AVO ERI 1 | KIIRAMANNA YÖN KUNINGATAR om. Merja Uimonen
PN 3 JUN-SERT JUN-VSP JUN ERI 1 | MISSCHIEFIN ABHIPRITHI om. Tiina Hirvonen

JUN ERI 2 | KIIRAMANNA TUUTILULLA, om. Merja Uimonen
JUN EH 4 SUVIJAN SANG-RIA om. kasv. & Sarla Mäkäräinen

AVO ERI 3 | ANNASTIINA VIVIAN-ROSE, om. Lahja Tattari
AVO ERI 4 | ANNASTIINA MIRABELLA, om. Tiina Hirvonen

BIS 3 KASVATTAJA ROP KASVATTAJA | ANNASTIINA om. Lahja Tattari
BIS 1 PARI ROP PARI | ANNASTIINA LAKU-PEKKA - ANNASTIINA VIVIAN-ROSE, om. Lahja Tattari




3.5.2008 Tallinna, ryhmänäyttely
Tuomari: Lilian Hanniste, Viro

PU 2 SERT EST & RUS MVA AVO ERI 1 | ZIESTAN IKI-IHANA om. Rämö Tiina
PU 3 AVO ERI 2 |UKR MVA EST & LV JMVA EST JV-07 SAFFRON HALLMARK om. Susanna Ahola




27.4.2008 Kiova, Ukraina KV
Tuomari: Galina Zhuk

ROP PU 1 SERT CACIB UKR MVA AVO ERI 1 | EST & LV JMVA EST JV-07 SAFFRON HALLMARK om. Susanna Ahola
PU 2 SERT VA-CA VAL ERI 1 | KANS & FIN & EST 6 RUS & LTU & LV Mva LTUV-07 SAFFRON BLOOMING om, Susanna Ahola




26.4.2008 Kiova, Ukraina KV
Tuomari: Jana Gavrilova

ROP PU 1 SERT CACIB UKR MVA VAL ERI 1 | KANS & FIN & EST 6 RUS & LTU & LV Mva LTUV-07 SAFFRON BLOOMING om, Susanna Ahola
PU 2 SERT VA-CA AVO ERI 1 | EST & LV JMVA EST JV-07 SAFFRON HALLMARK om. Susanna Ahola




20.4.2008 Norja, Harstad KV
Tuomari: Matti Tuominen


ROP Toyway Dasar Gadai - VSP Annastiina Shakira
Kuva: Raimo Kaakinen

ROP PU1 VAL ERI 1 CACIB SERT N MVA KANS MVA | FIN & S& N MVA TOYWAY DASAR GADAI Om. Kaakinen Tiina ja Leiviskä Jouko
PU 3 VAL ERI 2 | FIN & LTU MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO Om. Päiväkkö Mirja

VSP PN 1 VAL ERI 1 CACIB SERT N MVA | FIN MVA ANNASTIINA SHAKIRA Om. Viertonen Tuula
PN 2 VARA-CACIB | FIN MVA BELLEZZA`S ADALMIINA Om. Juuso Sirpa ja Jaakko




19.04.2008 Viro, Sillamäe
Tuomari Olga Gracheva, Venäjä

PU 2 SERT EST MVA AVO ERI 1
NARANJA AR-TEMIO om. Helena Sundström ja Anna Elios
PU 4 JUN ERI 2 SUVIJAN SAMURAI om. Nina Haapalainen

JUN ERI 3
Lilileian Noli Me Tangere om. Anna Ihalmo ja Tiina Rämö
AVO ERI 3 Ziestan Iki-Ihana om. Tiina Rämö

VSP PN 1 AVO ERI 1 NARANJA BATSHEBA om. Helena Sundström
PN 2 SERT AVO ERI 2 NARANJA AU-RORA om. Helena Sundström
PN 3 JUN SERT VSP JUN JUN ERI 1 SUVIJAN SANG-RIA om. Anne Marjamäki ja Sarla Mäkäräinen

JUN ERI 2 Niiländer Beauty Angele Pernet om. Ea Juhkam
JUN ERI 3 Snowmuzzle`s Black Fortuna om.Hanna Raatikainen
JUN ERI 4 Naranja Charlotta om. Helena Sundström

AVO ERI 4 Miliisin The-Sun-Shine om. Airi Leegen ja Jaana Da Re

ROP PENTU | Ziestan Ingemaj om.Tiina Rämö

ROP PARI | Ziestan Iki-Ihana&Ziestan Tiny Tara




5.4.2008 Eesti, Rakvere
Tuomari: Mona K Selbach, Norja

PU 2 SERT AVO ERI 1 NARANJA AR-TEMIO om. Aino Eilos
PU 3 AVO ERI 2 ZIESTAN IKI-IHANA om. Tiina Rämö

JUN EH 2 Suvijan La Moritz om. Ann Lõhmus

VSP PN 1 SERT EST MVA AVO ERI 1 NARANJA BATSHEBA om. Helena Sundstrom

JUN EH 1 Snowmuzzle's Black Fortuna om. Hanna Raatikainen
JUN EH 2 Naranja Carlotta om. Helena Sundström

AVO EH 3 Miliisin The Sun Shine om. Airi Leegen & Jaana Da Re
AVO EH 4 Ziestan Tiny Tara om. Tiina Rämö




16.03. Liettua, Vilna KV
Tuomari: Tornbjörn Skaar, Ruotsi

ROP PN 1 SERT CACIB | EST & LT JMVA EST & LV MVA MAARIKAN WHOOPIE om. Raatikainen Hanna
ROP JUN JUN SERT | SNOWMUZZLE'S BLACK FORTUNA om. Raatikainen Hanna
PU 1 SERT CACIB LT MVA | FIN MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja




15.03. Liettua, Vilna Liettuan Voittaja -08
Tuomari: Ralp Cambell, Norja

RYP 3 ROP PN 1 SERT CACIB LT MVA BALT MVA LT V-08 | EST & LT JMVA EST & LV MVA MAARIKAN WHOOPIE om. Raatikainen Hanna
JUN ERI | Snowmuzzle's Black Fortuna om. Raatikainen Hanna
AVO ERI | Fin Mva Satatassun Viva Valentino om. Päiväkkö Mirja



09.02.2008 Viro, Tallinna KV
Tuomari: Francesco Cochetti, Italia

JUN EH 2 | Suvijan Sang-Ria om. Anne Marjamäki ja Sarla Mäkäräinen

VSP PU 1 SERT CACIB | TOYWAY YAKUB KHAN om. Sari Myllynen



02.02.2008 Viro, Kohtla-Järve
Tuomari: Elena Kuleshova

ROP SERT | NARANJA AR-TEMIO om. Eilos Aino
VSP SERT EST MVA | NARANJA AM-BRA om. Sundström Helena
ROP-JUNIORI JUN SERT | NARANJA CARLOTTA om. Sundström Helena



11.01.2008 Viro, Tartu
Tuomari: Marie Petersen, Tanska
ilmoitettu: aikuisia 11


VSP Ziestan Chico - ROP Suvijan Samoria
Kuva: Hanna Raatikainen

ROP PN 1 SERT | SUVIJAN SAMORIA om. Anne Marjamäki
PN 2 JUN SERT VSP JUN | SUVIJAN SANG-RIA om. Anne Marjamäki & Sarla Mäkäräinen
PN 3 | ARUNDINA BOGO GO GO om. Algi ja Ernst Konno

VSP PU 1 SERT EST & FIN MVA | ZIESTAN CHICO om. Eeva Wallenius
PU 2 JUN SERT ROP JUN | SUVIJAN SAMURAI om. Anne Marjamäki
JUN EH 3 | Lilileian Noli Me Tangere om. Tiina Rämö & Anna Ihalmo

6.1.2008 SV-08 Göteborg, Ruotsi
Tuomari Salvatore Tripoli, Italia

NUO 1/1 CK | Est & Lv Jmva Est Jv-07 Saffron Hallmark om Susanna Ahola
VAL 1/- | Kans & Balt & Fin & Rus mva, Ltu v-07 Saffron Blooming om Susanna Ahola