Tuloksia ulkomailta 2004

11. - 12.12.2004 ALVSJÖ INT SV-04 - RUOTSI
Tuomarina : Tore Fossum, Ruotsi

VSP-VET | FIN & EST & RUS & LV MVA PL & PZV-96 ESTV-97-04 Misschiefin Uncle Donald -
om. Tiina Hirvonen


EURODOGSHOW 5.10.2003 BRATISLAVA

TUOMARI SILVIA RADNETTER ITÄVALTA
KOIRIA 27 KPL

ROP CACIB SERT EUV-03 FIN & S & EST MVA ESTV-01 ABDSG-02 BALTV-03 OLAZZA KHASMIR OM. MIRJA SARKKI
VARA CACIB CISOSAN OTHELLO OM. ANNA JASKIEWICZ PUOLA
EUJV-03 OLAZZA LUCKY PAVAROTTI OM. MILJA LILJA

EUV-03 CACIB SERT EVERINA CHATANGA OM. MARIUS CIBOROWSKI
VARA CACIB VARA SERT KANS & FIN & EST MVA BALTV-00 ESTV-00 ABDSG 02
OLAZZA SHALIMARI OM. M.PERTTOLA
EUJV-03 ANN-PRUL KVITEK TIBETU OM. BORZOVA D + STACHOVA L.

PARAS VETERAANI KANS & FIN & S & EST MVA ITV-98 ESTV-03 OLAZZA JAZZ


ITÄVALLAN TIIBETTILÄISTEN 10-VUOTISJUHLA SHOW-03 HAINBURG

(ensimmäisen kerran tiibetinspanieli BIS)
TUOMARI CAROLE GARHÖFER ITÄVALTA
TIPSUJA 8 KPL LHASA APSO 13 TIIBETINTERRIERI 31 TIIBETINMASTIFFI 9

BIS1 ROP VALIO SERT FIN & S & EST MVA ESTV-01 ABDSG-02 OLAZZA KHASMIR
OM. MIRJA SARKKI
JUNIORI SERT OLAZZA LUCKY PAVAROTTI OM. MILJA LILJA
AVO SERT OLAZZA SHALIMARI OM. M. PERTTOLA
VALIO SERT OLAZZA JAZZ


ITÄVALTA TULLN 26.9.2004
TUOMARI BIRGITTE BREGENZER ITÄVALTA
TIPSUJA 6 KPL

ROP CACIB ABDSG-04 SERT FIN & S & EST MVA ESTV-01 ABDSG-02 OLAZZA KHASMIR

VSP CACIB ABDSG-04 SERT OLAZZA Q-LUISA OM. M.PERTTOLA
JUN SERT JCH OLAZZA EDELWEISS OM. MARIA HINTERHOLZER ITÄVALTA


14.11.2004 LATVIA RIIKA
TUOMARI JERZY OLSZEWKI PUOLA
TIPSUJA 5 KPL

ROP CACIB BALTV-04 SERT LV-MVA FIN MVA OLAZZA KENZZO OM. MIRJA SARKKI
PU-2 BALTJV-04 FJORDNECK BAMBY OM. TURI L.

VSP PN-1 JUNSERT JUNCACIB BALTJV-04 OF ZLAZANO PO-TA-LA OM. PULATOVA I.
PN-2 CACIB BALTV-04 SERT OLAZZA Q-LUISA OM. M.PERTTOLA


04.09. VKKK - VASALEMMA
Tuomari: Rodney McDowell

JUN 1/1 | JSERT | TP Junior | Fjordneck A-My-Na om. Algi Konno c/o Inna Akimova


28.08. ESTÜ - Erikoisnäyttely
Tuomari: Ligita Zake
Pentuja 3 - Aikuisia 5

ROP | PN-1 | SERT | Annastiina Anniina om. Lahja Tattari

JUN 1/1 | JSERT | TP Junior | Fjordneck Al-Add-In om. Algi & Ernst Konno
JUN 1/1 | JSERT | VSP Junior | Fjordneck A-My-Na om. Algi Konno c/o Inna Akimova

ROP-PENTU | Of Zlazano Potala om. Irina Pulatova
VSP-PENTU | Fjordneck Bamby om. Leive Turi


29.08. EKL INT
Tuomari: Annaliisa Heikkinen
Pentuja 2 - Aikuisia 3

ROP | PN-1 | SERT | CACIB | Annastiina Mirabella om. kasv. & Tiina Hirvonen
PN-2 | VARA-CACIB | Annastiina Anniina om. Lahja Tattari

ROP-PENTU | Fjordneck Bamby om. Leive Turi
VSP-PENTU | Of Zlazano Potala om. Irina Pulatova


14.08. RUOTSI - NYKÖPING INT

Tuomarina: Kitty Sjong
Ilmoitettu: 16

PN-2 | VARA-CACIB | Annastiina Mirabella om. kasv. & Tiina Hirvonen


15.08. TANSKA - AALBORG INT
Tuomarina: Ole Staunskjaer, Tanska
Ilmoitettu: 23

PN-3 | Annastiina Mirabella om. kasv. & Tiina Hirvonen


RUOTSI - RONNEBY INT

01.08.
Tuomarina: Seamus Oates, Irlanti


VSP | PN-1 | CACIB | VAL-1 | FIN & S MVA TOYWAY FA-BI-ANNA -
om. Tuuli Kalliomäki & Jouko Leiviskä


31.07.
Tuomarina: Jackie Perry, Iso-Britannia

ROP | PU-1 | SERT | CACIB | S MVA | AVO-1 | EST MVA EST JrCh MILIISIN FA-BLED -
om. Mira Wagner

VSP | PN-1 | CACIB | VAL-1 | FIN & S MVA TOYWAY FA-BI-ANNA -
om. Tuuli Kalliomäki & Jouko Leiviskä


30.07.
Tuomarina: Neil Graves, Kanada

VSP | PN-1 | SERT | CACIB | S MVA | AVO-1 | FIN MVA TOYWAY FA-BI-ANNA -
om. Tuuli Kalliomäki & Jouko Leiviskä
PN-3 | LECIBSIN KRINGA - om. Jukka Kuusisto

PU-2 | CACIB | VAL-1 | FIN & EST MVA LECIBSIN SHUJAUZ - om. Lahja Tattari & Jukka Kuusisto
PU-3 | SERT | S MVA | AVO-1 | DOWN-GOBLIN ARTEMIS INGEFAL - om. Päivi Aittamaa
PU-4 | AVO-2 | EST MVA EST JrCh MILIISIN FA-BLED - om. Mira Wagner


25.07.2004 VALMIERA - LATVIA

Tuomari: Olga Kuprijanova, Venäjä
1 pentu - 4 aikuista

ROP | RYP-1 | PU-1 | JUN-1 | JSERT | Fjordneck Al-Add-In om. Algi ja Ernst Konno

VSP | PN-1 | JUN-1 | JSERT | Fjordneck A-My-Na om. Algi ja Ernst Konno


27.06. VENTPILS - LATVIA
Tuomarina: Ove Germundssen, Ruotsi

ROP PN-1 SERT | BALT & EST & LV & LTU & BLR CH Toyway In-Di-Ana - om. Algi & Ernst Konno

ROP-PENTU | Miliisin Love-Hot-Ley - om. Algi Konno & Ea Juhkam


13.06. TARTO

Tuomarina: Nina Maslennikova
Ilmoitettu: 24 tipsua

ROP PN-1 SERT AVO 1/1 | Lecibsin Kringa - om. Jukka Kuusisto

PN-2 VAL 1/1 | Toyway In-Di-Ana - om. Algi & Ernst Konno

VSP PU-1 VAL 1/1 | Lecibsin Shujauz - om. Jukka Kuusisto & Lahja Tattari
PU-2 SERT AVO 1/1 | Miliisin He-Hold-On - om. Reetta Parvikko
PU-3 VAL 1/2 | Miliisin Bonaparte - om. Raija Vanhatalo

ROP-JUN JUN-SERT 1/1 | Ingefal`s Millenium Star - om. Kasv. & Teija & Jaana Urpelainen
JUN-VSP JUN-SERT 1/1 | Miliisin Kiss-Of-Indigo - om. Kasv. c/o Airi Leegen

ROP-PENTU 1/1 | Miliisin Lo-Ve-Boy - om. Jonna Rauhala
VSP-PENTU 1/1 | Fjordneck Indi A-My-Na - om. Kasv. & Inna Akimova

ROP-BABY (4-6 kk) 1/1 | Fjordneck Bamby - om. Leive Turi
VSP-BABY (4-6 kk) 1/1 | Fjordneck Di-Bettina - om. Algi & Ernst Konno

ROP-KASVATTAJA | Ingefal`s kennel


12.06. PÄRNU KV

Tuomarina: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Ilmoitettu: 22 tipsua

ROP PN-1 SERT CACIB AVO 1/1 | Kulo-Aho`s Milizza - om. Päivi Aittamaa
PN-2 VARA-CACIB AVO 1/2 | Lecibsin Kringa - om. Jukka Kuusisto

VSP PU-1 CACIB VAL 1/1 | Arundina Lha Tsang - om. Päivi Aittamaa
PU-2 SERT AVO 1/1 | Ingefal`s Amor Of Life - om. Petra Riisiö
PU-3 VARA-CACIB VAL1/2 | Miliisin Bonaparte - om. Raija Vanhatalo

ROP-JUN JUN-SERT JUN 1/1 | Ingefal`s Millenium Rose - om. Satu Immonen
VSP-JUN JUN-SERT JUN 1/1 | Ingefal`s Millenium Star - om. Kasv. & Teija & Jaana Urpelainen

ROP-PENTU PEN 1/1 | Miliisin Lo-Ve-Boy - om. Jonna Rauhala

VSP-PENTU PEN 1/1 | Miliisin Lady-Like - om. Jaana Mäkipää c/o Sanna Salminkoski

ROP-KASVATTAJA | Ingefal`s kennel


30.05.2004 TALLINNA KV - ESTV-04

Tuomarina: Kari Engh, Norja
Ilmoitettu: 4 Pentua - 14 Aikuista

ROP PU-1 CACIB ESTV-04 | FIN & RUS & EST MVA PL & PzV-96 ESTV-97
MISSCHIEFIN UNCLE DONALD - om. Tiina Hirvonen
PU-2 SERT VARA-CACIB | INGEFAL'S AMOR OF LIFE - om. Päivi Aittamaa & Petra Riisiö

VSP PN-1 SERT CACIB ESTV-04 | SHIBAZHAN KERRIA - om. Anne Johansson & Tiina Hirvonen
PN-2 VARA-CACIB | ARUNDINA WANNABE A STAR - om. Päivi Aittamaa

JUN-SERT JUN-ROP ESTJV-04 | INGEFAL'S MILLENNIUM STAR - om. Päivi Aittamaa & Teija Urpelainen JUN-SERT JUN-VSP ESTJV-04 | MILIISIN KISS-OF-INDIGO - om. Jaana Mäkipää & Airi Leegen

ROP-PENTU | FJORDNECK ALL-ADD-IN - om. Algi & Ernst Konno


23.05. LATVIA - VENTPILS KV
Tuomarina: Janusz Opara, Puola (myös ryhmäkehä)
Ilmoitettu: 3 koiraa

ROP RYP-5 PU-1 SERT CACIB LV MVA | FIN & RUS & EST MVA PL & PzV-96 ESTV-97
MISSCHIEFIN UNCLE DONALD - om. Tiina Hirvonen
PU-2 VARA-CACIB | FIN & LV MVA RHENGOLD'S RENDEZ VOUS - om. Sanna Männistö

VSP PN-1 SERT CACIB | SHIBAZHAN KERRIA - om. Anne Johansson & Tiina Hirvonen


22.05. LATVIA - RIIKA - 9-ryhmän erik.nly

Tuomarina: Krystyna Opara, Puola
Ilmoitettu: 1 koira
ROP PU-1 SERT | FIN & LV MVA RHENGOLD'S RENDEZ VOUS - om. Sanna Männistö


09.05. LIETTUA - JONAVA

Tuomarina: Zygmunt Jakubowski, Puola

ROP RYP-4 PU-1 SERT LTU MVA | FIN & EST CH Lecibsin Shujauz - om. Kasv. & Lahja Tattari
VSP PN-1 SERT | Lecibsin Kringa - om. Jukka Kuusisto
ROP-PENTU | Miliisin Love-Hot-Ley - om. Algi Konno & Ea Juhkam