Pentunäyttelytulokset 2010

27.11.2010 Tampere, pentunäyttely
Tuomari: Juha Putkonen

Ilmoitettu: 18 pentua


VSP -pentu Nic-Sam Elena - ROP -pentu Cavacute's Dennis

ROP -pentu Cavacute's Dennis
om. Sari Saari

VSP -pentu Nic-Sam Elena
om. Erja Mäki-Penttilä ja Maarit Kokotti
PN 2 pentu Calypsoneidonkenkä
om. Marja Suovanen

Muut tulokset:
urokset 5-7kk

PEK 2 KP Ainuspark Pamboy om. Maija ja Anna-Maria Melkas
PEK 3 Cavacute's Don-Juan om. Sirkka Leino
PEK 4 Ainuspark Pomeranz om. Nina Mäkinen
7-9kk
PEK 1 ei KP Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki

nartut 5-7kk
PEK 2 Racconto Amber Kasturi om. Taru Heinänen
PEK 3 Belliskaunokainen Anna-Maija Anttalainen
PEK 4 Playpoint Barbie Doll om. Minna Särkijärvi
7-9kk
PEK 2 KP Tuuling Thur Keksi om. Mirja Paldanius c/o Marja Valkeeniemi
PEK 3 Kiapri Fantasy Alexia Kirsi Mutanen

 

27.11.2010 Helsinki, pentunäyttely
Tuomari: Jussi Liimatainen

Ilmoitettu: 3 pentua


VSP -pentu Shibazhan Houstonia - ROP -pentu Shibazhan Lunaria

ROP -pentu Shinazhan Lunaria
om. Anne Johansson

VSP -pentu Shibazhan Houstonia
om. Carita Mauno

Muut tulokset:
Nartut 7-9kk:

PEK 2 KP Tashi-Gong Make Up om. kasv. ja Margareta Hautaniemi

07.11.2010 Lohja, pentunäyttely
Tuomari: Tuula Plathan

Ilmoitettu: 7 pentua

ROP -pentu Toyway Va-Las-Co
om. Marika ja Emma Makinen
PU 2 pentu Tashi-Gong Roulette
om. Katri Tauru

VSP -pentu Annastiina Suvi-Tuuli
om. Mirka Juutilainen

Muut tulokset:

Urospennut
5-7kk
PEK 2 Darklight's Einari om. Mirja Juutilainen

7-9kk
PEK 2 KP Charmia´s Cespa Muk-Po om. Frida Vuorio
PEK 3 Irtokarvan Philibert om. Marita Halen

Narttupennut 7-9kk
PEK 2 Esmari Jiangda om. Hannele Porola

 

24.10.2010 Lahti, pentunäyttely
Tuomari: Rainer Vuorinen

Ilmoitettu: pentuja 11


VSP -pentu Nic-Sam Elisabetta - ROP -pentu Tashi-Gong Roulette

ROP -pentu Tashi-Gong Roulette
om. Katri Tauru
PU 2 -pentu Shibazhan Houstonia
om. Carita Mauno

VSP -pentu Nic-Sam Elisabetta
om. kasv. ja Minna Väänänen

Muut tulokset:
Urospennut 5-7kk

PEK 2 KP Alnuspark Pamboy
om. Anna-Maria Melkas
PEK 3 Tuisku-Tassun Mustanaamio
om. Hely Peltola
PEK 4 Kiiramanna Panchen Lama
om. Leena Virolainen

7-9kk
PEK 2 KP Down-Goblin Oiwa Mainio
om. Kirsi Isokoski

Narttupennut 5-7kk
PEK 2 KP Nic-sam Elena
om. Erja Mäki-Penttilä ja Maarit Kokotti
PEK 3 Playpoint Barbie Doll
om. Minna Särkijärvi
PEK 4 Tashi-Gong Romance
om. Maarit Ovaska

7-9kk
PEK 1 Katimon Ozanna
om. kasv. ja Lahja Tattari

02.10.2010 Lohja
Tuomari: Jussi Liimatainen

Ilmoitettu: 5 pentua

ROP pentu Esmari Jiangda
om. Hannele Porola

Muut tulokset:
nartut 5-7kk

PEK2 KP Tashi-Gong Make Up
om. kasv. ja Margareta Hautaniemi
PEK3 Annastiina Suvi-Tuuli
om. Mirka Juutilainen

 

18.09.2010 Turku
Tuomari: Marja Kurittu

Ilmoitettu: 2 pentua


ROP pentu Esmari Jiangda (RYP 1-, BIS 4 -pentu)
om. Hannele Porola



18.09.2010 Orivesi
Tuomari: Maija Mäkinen

Ilmoitettu: 7 pentua

VSP pentu Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nurminen

ROP pentu Kiiramanna Tsering Yanzom
om. Sami Lind

ROP kasv. kennel Kiiramanna
om. Merja Uimonen

Muut tulokset
5-7 kk urospennut

PEK 2 Kiiramanna Panchen Lama om. Leena Virolainen
PEK 3 Kiiramanna Jigme Tenzin om. Merja Uimonen

5-7 kk narttupennut
PEK 2 Kiiramanna Dawa Drolma om. kasv. ja Tanja Pajalahti

08.08.2010 Hyvinkää, pentunäyttely
Tuomari: Unto Timonen

Ilmoitettu: pentuja 5


ROP pentu Cinodes Chardonnay Rose
om. Sirpa Berk
PN 2 pentu Miliisin Abigail-Xuan
om. kasv. ja Katriina Kanninen

Muut tulokset:
Nartut 5-7kk
PEK 2 Toyway Verity
om. kasv. ja Tuuli Kalliomäki

nartut 7-9 kk
PEK 2 Candymoon Beaty Box
om. Anne Lepola

 

01.08.2010 Mikkeli, pentunäyttely
Tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari

Ilmoitettu: pentuja 1

ROP pentu Tashi-Gong Sahara (RYP 2)
om. Anne Hopponen

11.07.2010 Riihimäki, pentunäyttely
Tuomari: Pirjo Aaltonen

Ilmoitettu: pentuja 3

ROP pentu Vanessan Eleonore
om. Niina Ojala

Muut tulokset:
Nartut 5-7kk

PEK 2 Toyway Tatum om. Minna Räsänen
PEK 3 Nicoret's Vippi om. Heli Pakkala

 

13.06.2010 Vantaa, rn
Tuomari: Tiina Taulos

Ilmoitettu: pentuja 2

ROP -pentu Zaranel Bigatzu
om. Riitta Vänni

Muut tulokset:
Urokset

PEK 2 Chrystal Mountain Megha Jetsan
om. Tellervo Limatius

16.05.2010 Riihimäki, pentunäyttely
Tuomari: Unto Timonen

Pentuja 6


ROP Nanaza Marinja - VSP Nanaza Pikantti

VSP pentu Nanaza Pikantti
om. Sirpa Käppi

RYP 1 -pentu Nanaza Marinja (PN 1 pentu ROP pentu)
om. kasv. ja Tuula Kiiskinen
PN 2 pentu Flying Carpets Hide And Seek Player
om. Kari Kuosmanen

Muut tulokset:
Urospennut 5-7kk

PEK 1 Nanaza Chasmiro om. Hilkka Salomaa

Narttupennut 5-7kk

PEK 2 Tashi-Gong Sensation om. Angela ja Pia Taskila
PEK 3 Nanaza Chilly om. Carita Fast


15.05.2010 Tampere, pentunäyttely
Tuomari: Juha Putkonen

Pentuja 6

ROP -pentu Hermann
om. Tero Suoniemi
VSP -pentu KiaPri G-Lory
om. Kirsi Mutanen

Muut tulokset:
Nartut 7-9kk

PEK 1 Flying Carpet's Hide and Seek Player om. Kari Kuosmanen
PEK 2 Olazza Pashion om. Anna-Mari Melkas

13.05.2010 Hollola, pentunäyttely
Tuomari: Unto Timonen

Pentuja: 1

ROP Olazza Paris
om. kasv. ja Veikko Räty


13.05.2010 Loviisa, pentunäyttely
Tuomari: Marja Kurittu

Pentuja: 1

ROP Flying Carpets Hide and Seek Player
om. Kari Kuosmanen


28.03.2010 Helsinki, pentunäyttely
Tuomari: Tiina Taulos
Pentuja: 6

VSP Chrystal Mountain Megha Jetsan (pek 1 KP PU 1 pentu)
om. Tellervo Limatius

ROP Saseran Xandra (pek 1 PN 1 pentu)
om. kasv. Marjut Tenlén
PN 2 Down-Goblin Celena (pek 1 KP PN 2 pentu)
om. Astrid Sundberg

Muut tulokset:
Urokset 5-7kk

PEK 2 Fjordneck Golden Milan
om. Satu Lehtinen
7-9kk
PEK 1 Lilileian Luke Skywalker
om. kasv. ja Jenny Peltola

Nartut 5-7kk
PEK 2 Chrystal Mountain Manorama Gyalmo
om. Leila Lehto

 

10.01.2010 Helsinki, pentunäyttely
Tuomari: Marja Kurittu
Pentuja: 13 kpl

ROP Lilileian Luke Skywalker (pek 1 kp PU 1 pentu)
om. kasv. ja Jenny Peltola
PU 2 Chrystal Mountain Jempa Bkablon (pek 1 kp PU 1 pentu)
om. Anna & Aaro & Merja Rukko

VSP Sadetassu Cecilia (pek 1 kp PN 1 pentu)
om. kasv. ja Laura Miettinen

PN 2 Lilileian Padmé Amidala (pek 1 kp PN 1 pentu)
om. Eva Taivassalo

ROP kasvattaja kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

BIS 3 pari Lilileian Luke Skywalker - Lilileian Padmé Amidala
om.kasv.

Muut tulokset:
Urokset 5-7 kk

Pek 2 KP | Lilileian Wookie Chewbacca om. Nicol Back ja Satu Kunnas

Urokset 7-9 kk
PEK 2 KP | Sadetassu Crown om. kasv. ja Johanna Ahvenranta
PEK 3 KP | Tashi-Gong Moonlight om. Katri Tauru ja Mia Vilander

Nartut 5-7 kk
PEK 2 KP | Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
PEK 3 KP | Lilileian Princess Leia Organa om. kasv.

Nartut 7-9 kk
PEK 2 KP | Tashi-Gong Melodie om. Katri Tauru
PEK 3 KP | Tashi-Gong Mariqueen om. Katri Tauru
PEK 4 KP | Tashi-Gong Madonna om. Maarit Ovaska