Näyttelytulokset 2018


20.05.2018 Hamina, NORD -näyttely
Tuomari: Harry Tast
Ilmoitettu: aikuisia 11, joista veteraaneja 2

VSP Mva Benevolos Starlight - ROP Lilileian Brand New Keeper

RYP 2 Lilileian Brand New Keeper

ROP -vet. Mva Misschiefin Anshu Anbu

ROP RYP 2 SERT FI & EE & LV MVA NORD -SERT AVO ERI 1 SA | Lilileian Brand New Keeper
om. Katja Rantakangas ja Niklas Kalske
PU - ROP -vet. VET ERI 1 | Mva Misschiefin Anshu Anbu
om. Tiina Hirvonen

VSP NORD -SERT VAL ERI 1 SA | Mva Benevolos Starlight
om. Katja Rantakangas
PN 2 SERT NORD vara-SERT NUO ERI 1 SA | Hoswin Shirley
om. Miia Herala ja Terhi Rissa

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 1 Tor Oskan Sharong om. Mira Raussi
NUO ERI 1 Shibazhan Olea om. Anne Johansson
VAL ERI 1 Mva Shibazhan Eremurus om. Jenni Nykänen

Nartut:
VAL ERI 2 Mva Ziestan Laqueta om. Carola Sundqvist
VAL EH 3 Mva Shibazhan Gentiana om. Anne Johansson ja Johanna Nykänen
VET EH 1 Mva Shibazhan Ninfey om. Anne Johansson ja Johanna Nykänen



19.05.2018 Helsinki kv
Tuomari: Paula Rekiranta
Ilmoitettu: aikuisia 17

ROP Mva Benevolos Elektra King - VSP Mva Katimon Tiago

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Benevolos Elektra King
om. Maija Karvinen
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Bon Bella
om. Kaisa Kankaanpää
PN 3 SERT NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong With Xaramae
om. Eini Vihko
PN 4 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Benevolos Evening Star
om. Maija Karvinen
PN - ROP-jun. JUN ERI 1 SA | Vuorenrinteen Mariella
om. Satu ja Veera Hirvi

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Katimon Tiago
om. Nina Nieminen
PU 2 vara-CACIB SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Saffron Prosper
om. Pirkko Linnus ja Eini Vihko

Muut tulokset:
Urokset:
NUO ERI 1 Tashi-Gong Voodoo om. Nina Nieminen
NUO EH 2 Cinodes Blue Signature om. Anu Siponen ja Antti Saloranta
AVO ERI 2 Cinodes Calypso om. Annika Lindelä-Julkunen
AVO ERI 3 Mva Mow-Zow Bon Bon om. Pia Honkasalo
AVO EH 4 Cinodes Chain Reaction om. Anu Siponen ja Antti Saloranta

Nartut:
JUN ERI 2 Vuorenrinteen Quelle De Freude om. Satu ja Veera Hirvi
NUO EH 2 Hecumania Balfour Rose' om. Seija Kanerva
VAL ERI 3 SA Mva Benevolos Starlight om. Katja Rantakangas
VAL ERI 4 SA Mva Ziestan Laqueta om. Carola Sundqvist



13.05.2018 Oulu NORD
Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 18, joista veteraaneja 2

VSP Toyway Lauren Ba-Call - ROP Linsdown Gregory Peck

ROP RYP 3 SERT FI MVA NORD SERT AVO ERI 1 SA | Linsdown Gregory Peck
om. Jouko ja Raija Leiviskä
PU 2 NORD vara-SERT VAL ERI 1 SA | Mva Toyway El Don-John
om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen

VSP SERT NORD SERT AVO ERI 1 SA | Toyway Lauren Ba-Call
om. Jouko Leiviskä ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PN 2 NORD vara-SERT VAL ERI 1 SA | Mva Bendafeims Gentiana
om. Raija Leiviskä
PN 3 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Vanessan Kheira
om. Minna Kaappola
PN 4 ROP -jun. JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Fallen Angel
om. Anu Leiviskä
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. Heli Parkkinen

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 1 Zaranel North-Wind om. Maarit Impola

Narttupennut:
PEK 1 Dawana Drop Of Magic om.

Urokset:
JUN EH 1 Vanessan Winslow om. Minna Väisänen
AVO ERI 2 Zaranel Huugo om. Leena Laukka
AVO EH 3 Dawana Remus Lupin om. Maarit Impola

Nartut:
JUN EH 2 Zaranel Lady Lulu om. Terttu Parviainen
AVO EH 3 Milli om. Tuuli ja Taru Leinonen
VAL ERI 2 SA Mva Dorona's Bandora om. Sirkka-Liisa Kuusela
VET ERI 2 Mva Quutar'in Into-Itikka om. Anu Leiviskä


13.05.2018 Tuusula rn
Tuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 17, joista veteraaneja 1

ROP Vuorenrinteen Quelle De Freude

ROP SERT JUN ERI 1 SA | Vuorenrinteen Quelle De Freude
om. Satu ja Veera Hirvi
PN 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Benevolos Vesper Lynd
om. Per-Ole ja Päivi Stenman
PN 3 NUO ERI 1 SA | Vuorenrinteen Mariella
om. Satu ja Veera Hirvi
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Qi Gong's Magic Potion
om. Elisa Vahlroos-Moisander


ROP -pentu Epic Tails Beyond All Limits
om. Mona Frejborg

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 1 Hecumania Christian Audigier om. Kati Flinkman

Narttupennut:
PEK 2 Hecumania Coco Chanel om. Pirjo Salesto

Urokset:
AVO EH 1 Lilileian Brand New Keeper om. Katja Rantakangas
VAL ERI 1 Mva Zhigatsey Julian om. Mona Frejborg

Nartut:
JUN EH 2 Flying Carpet's Liquid Liquorice om. Kari Kuosmanen
NUO ERI 2 Shibazhan Orlaya om. Anne Johansson
NUO ERI 3 Hecumania Balfour Rose' om. Seija Kanerva
NUO EH 4 Qi Gong's Makepeace om. Kari Kuosmanen
AVO ERI 2 Shibazhan Kleinia om. Anne Johansson ja Tiina Piekkala
AVO EH 3 Vuorenrinteen Hawa om. Satu ja Veera Hirvi
VAL ERI 2 Mva Benevolos Elektra King om. Maija Karvinen
VET EH 1 Vmva Ziestan My Litl Nella om. Elisa Vahlroos-Moisander


12.05.2018 Järvenpää
Tuomari: Boris Baic, Slovenia
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 22, joista veteraaneja 3


VSP Mva Zhigatsey Julian - Mva Naranja Pupa
12052018 jarvenpaa rop vsp vet
ROP -vet. Mva Down-Goblin Fernando - VSP -vet. VMva Shibazhan Elettaria

ROP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Mva Naranja Pupa
om. Helena ja Marianne Sundström
PN 2 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Kiiramanna Hatshepsut
om. Pia Honkasalo
PN 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | VMva Shibazhan Elettaria
om. Anne Johansson
PN 4 JUN ERI 1 SA | Flying Carpet's Liquid Liquorice
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos

VSP SERT VAL ERI 1 SA | Mva Zhigatsey Julian
om. Mona Frejborg
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 3 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Saffron Poitier
om. Johanna Mikkonen
PU 4 AVO ERI 1 SA | Nanaza Alvin
om. Roosa ja Satu Hämäläinen

12052018 jarvenpaa rop pentu
ROP -pentu Epic Tails Beyond All Limits
om. Mona Frejborg

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Cinodes Blue Soulmate om. Marja Railakari
NUO ERI 2 Buus'Fig-Ga-Ro om. Mona Frejborg
NUO EH 3 Naranja Alessandro om.
AVO ERI 2 Tashi-Gong Voodoo om. Nina Nieminen
AVO ERI 3 Mva Annastiina Miro om. Lahja Tattari, Helena ja Marianne Sundström

Nartut:
NUO ERI 1 SA Shibazhan Mentha om. Anne Johansson ja Tiina Wallden
NUO ERI 2 Qi Gong's Makepeace om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
AVO ERI 3 Benevolos Vesper Lynd om. Per-Ole ja Päivi Stenman
AVO ERI 4 Chanelstyle Xmas Angel Nea om. Sirkku-Liisa Pirhonen
VAL ERI 1 SA Mva Benevolos Miss Moneypenny om. Nina Nieminen
VAL ERI 2 Mva Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
VET ERI 2 SA Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen


12.05.2018 Turenki rn
Tuomari: Kimmo Mustonen
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 29, joista veteraaneja 6

12052018 Turenki ROP VSP
ROP Lilileian Flying High - VSP Mva Lilileian Pádme Amidala
12052018 Turenki RYP1
RYP 1 Lilileian Flying High
12052018 Turenki ROP VSP vet
VSP -vet. Mva Misschiefin Anshu Anbu - ROP -vet. Mva Lilileian Pádme Amidala

BIS 1 -vet. Mva Lilileian Pádme Amidala

ROP RYP 1 BIS 3 SERT JUN ERI 1 SA | Lilileian Flying High
om. Tiina Rämö, Niklas Kalske ja Vicky Schneider
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Belegerea Aragorn
om. Helena ja Mika Kuusisto
PU 3 vara-SERT JUN ERI 2 SA | Cinodes Blue Signature
om. Antti Saloranta ja Anu Siponen
PU 4 AVO ERI 1 SA | Tor Oskan Ricardo
om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Misschiefin Anshu Anbu
om. Tiina Hirvonen

VSP ROP-, BIS 1 -vet. VET EI 1 SA | Mva Lilileian Pádme Amidala
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN 2 SERT JUN ERI 1 SA | Vuorenrinteen Mariella
om. Satu ja Veera Hirvi
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Vuorenrinteen Hawa
om. Satu ja Veera Hirvi
PN 4 VET ERI 2 SA | Mva Ziestan My Litl Nella
om. Elisa Vahlroos-Moisander

ROP -pentu Vuorenrinteen Quelle De Freude
om. Satu ja Veera Hirvi

ROP-, BIS 3 -kasv. kennel Cinodes
om. Sirpa Berk

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Qi Gong's Missy elliot om. Raija Hämäläinen ja Miia Honkanen
PEK 3 Raigomillin Not For Sale om. Juulia Hämäläinen

Urokset:
JUN EH 3 Brutus om. Kirsti Koskinen
JUN EH 4 Tor Oskan Sharong om. Mira Raussi
AVO ERI 2 Cinodes Chain Reaction om. Anu Siponen ja Antti Saloranta
AVO EH 3 Cinodes Captain Anarchy om. Jenni Leander
VET ERI 2 Raigomillin Gilbert Grape om. Raija Hämäläinen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Lilileian Billion Dollar Baby om. Tiina Peltomaa ja Milla Wasenius
JUN ERI 3 Tor Oskan Tiffany om. Tuula Toroska
JUN ERI 4 Cinodes Cazzette om. Kirsti Torikka
AVO ERI 2 SA Cinodes True Treasure om. Sirpa Berk
AVO EH 3 Tor Oskan Josefiina om. Tuula Toroska
VAL ERI 1 SA  Mva Qi Gong's Magic Potion om. Elisa Vahlroos-Moisander
VET ERI 3 Raigomillin Niiskuneiti om. Raija Hämäläinen
VET ERI 4 Mva Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska
 
Kasvattajat:
KASV 2 kennel Tor Oskan om. Tuula Toroska


06.05.2018 Tampere kv
Tuomari: Linda Volarikova, Slovakia
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 41, joista veteraaneja 6
06052018 tre rop vsp
VSP Mva Lilileian Honor Of All - ROP Mva Bhu Laen's Cassia

VSP -vet. Mva Misschiefin Anshu Anbu - ROP -vet. Mva Lilileian Padmé Amidala

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Bhu Laen's Cassia
om. Mari Nieminen
PN 2 SERT JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Elysee
om. Sirpa Juuso
PN 3 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Tashi-Gong Essence
om. Minna Särkijärvi
PN 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Lilileian Padmé Amidala
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN - vara-SERT AVO ERI 1 SA | Cinodes True Treasure
om. Sirpa Berk

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 SERT JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Expression
om. Merja Virtanen
PU 3 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 4 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Saffron Prosper
om. Pirkko Linnus ja Eini Vihko
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Misschiefin Anshu Anbu
om. Tiina Hirvonen

ROP -pentu Satatassun Charmer Julius
om. Miia Honkanen ja Raija Hämäläinen

ROP-, BIS 4 -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Tashi-Gong Marlon om. Nina Isomäki

Narttupennut:
PEK 1 Qi Gong's Missy Elliot om. Raija Hämäläinen ja Miia Honkanen

Urokset:
JUN ERI 2 SA Olazza Maybach om. Maija Perttola
JUN EH 3 Vanessan Winslow om. Minna Väisänen
NUO ERI 2 Cinodes Blue Barony om. Tarja Närhi
AVO ERI 1 SA Lilileian Brand New Keeper om. Katja Rantakangas
AVO ERI 2 SA Mva Olazza Mii-Mikko om. Maija Perttola
AVO ERI 3 Tashi-Gong New Look om. Pia Aronen
AVO EH 4 Rina-Cza's Aloha Indiana om. Maarit Peltonen
VAL ERI 3 SA Mva Hoswin Uljas om. Miia Herala
VAL ERI 4  Mva Kiiramanna Never Make You Cry om. Sirpa Takala
VET ERI 2 Mva Tor Oskan Ivanhoe om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN ERI 2 Mow-Zow Hulvaton Hulda om. Katja Rita
JUN ERI 3 Tib-Sak Pirjo om. Pia Aronen
NUO ERI 1 SA  Kiiramanna Stracciatella om.Pia Aronen
NUO ERI 2 SA Tashi-Gong With Xaramae om. Eini Vihko
NUO EH 3 Katimon Trudy om. Harri Tanttu ja Maija Kajamäki
AVO EH 2 Tuuling Me Xenia om. Mari Grönroos
AVO EH 3 Basbartoo Luc Fretrica om. Eija Torkko
VAL ERI 3 Mva Benevolos Starlight om. Katja Rantakangas
VAL ERI 4 Mva Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
VET ERI 2 Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VET ERI 3 Mva Mow-Zow Isa-Bella om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VET ERI 4 Mva Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska



05.05.2018 Tampere (NORD-nly)
Tuomari: Rudi Brandt, Tanska
Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 37, joista veteraaneja 5

VSP Mva Hoswin Uljas - ROP Mva Tashi-Gong Essence

ROP RYP 4 NORD -sert VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Essence
om. Minna Särkijärvi
PN 2 NORD -varasert VAL ERI 2 SA | Mva Bhu Laen's Cassia
om. Mari Nieminen
PN 3 SERT JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Elysee
om. Sirpa uuuso
PN 4 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Shibazhan Mentha
om. Anne Johansson ja Tiina Wallden
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mow-Zow isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen

VSP NORD -sert VAL ERI 1 SA | Mva Hoswin Uljas
om. Miia Herala
PU 2 ROP -vet. NORD -varasert VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 4 SERT JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Expression
om. Merja Virtanen
PU - vara-SERT NUO ERI 1 SA | Saffron Prosper
om. Pirkko Linnus ja Eini Vihko

ROP -pentu Olazza Maybach
om. Maija Perttola

ROP -kasv. kennel Tashi-Gong
om. Katriina Huhtinen

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Tashi-Gong Marlon om. Nina Isomäki
PEK 3 Satatassun Charmer Julius om. Raija Hämäläinen ja Miia Honkanen

Narttupennut:
PEK 1 Epic Tails Beyond All Limits om. Mona Frejborg
PEK 2 Qi Gong's Missy Elliot om. Raija Hämäläinen ja Miia Honkanen
PEK 3 Hecumania Coco Chanel om. Pirjo ja Esko Salesto

Urokset:
JUN ERI 2 SA Vanessan Winslow om. Minna Väisänen
NUO ERI 2 SA Shibazhan Olea om. Anne Johansson
NUO EH 3 Cinodes Blue Barony om. Tarja Närhi
AVO ERI 1 SA Rina-Cza's Aloha Indiana om. Merja Virtanen
AVO ERI 2 SA Mva Olazza Mii-Mikko om. Maija Perttola
AVO ERI 3 Lilileian Brand New Keeper om. Katja Rantakangas
AVO ERI 4 Dorona's Brandon om. Minna Väisänen
VAL ERI 3 SA Mva Mow-Zow Ferdinand om. Katja Rita
VAL ERI 4 SA Mva Kiiramanna Tutankhamon om. Sirpa Takala
VET ERI 2 SA Mva Misschiefin Anshu Anbu om. Tiina Hirvonen
VET ERI 3 SA Mva Tor Oskan Ivanhoe om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN EH 2 Mow-Zow Hulvaton Hulda om. Katja Rita
JUN EH 3 Revonhännän Ihmejakumma om. Juulia Suokko
NUO ERI 2 SA Tashi-Gong With Xaramae om. Eini Vihko
NUO EH 3 Hecumania Balfour Rose' om. Seija Kanerva
AVO ERI 1 SA Hiplakan Ilotar om. Leena Pelkonen
AVO ERI 2 SA Tuuling Me Xenia om. Mari Grönroos
AVO EH 3 Zhigatsey Hedda om. Mona Frejborg
AVO EH 4 CinodesTrue Treasure om. Sirpa Berk
VAL ERI 3 SA Mva Benevolos Miss Moneypenny om. Nina Nieminen
VAL ERI 4 SA Mva Benevolos Starlight om. Katja Rantakangas
VET ERI 2 SA Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen


05.05.2018 Polvijärvi rn
Tuomari: Annaliisa Heikkinen
Ilmoitettu: aikuisia 6

ROP Saffron Poitier - VSP Playpoint Lucky Penny

ROP SERT NUO ERI 1 SA | Saffron Poitier
om. Johanna Mikkonen
PU 2 vara-SERT VAL ERI 1 SA | Mva Minessan Franklin
om. Anne Hopponen ja Helena Inkinen

VSP SERT AVO ERI 1 SA | Playpoint Lucky Penny
om. Eija Huuskonen
PN 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Tipsutassun Be Mine
om. Eija Huuskonen
PN 3 JUN ERI 2 SA | Saffron Samsara om. Pirkko Linnus

Muut tulokset:
Nartut:
AVO ERI 2 Xaramae Bling Bling om. Anna-Liisa Mikkonen


05.05.2018 Ylivieska rn
Tuomari: Kirsti Louhi
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia , joista veteraaneja 3

VSP Toyway Lauren Ba-Call - ROP Toyway Q-Raketti

ROP RYP 1 BIS 2 SERT NUO ERI 1 SA | Toyway Q-Raketti
om. Jouko Leiviskä, Anne ja Tiina Autio
PU 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Dawana Remus Lupin
om. Maarit impola
PU 3 VAL ERI 1 SA | Mva Toyway El Don-John
om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen

VSP SERT AVO ERI 1 SA | Toyway Lauren Ba-Call
om. Jouko leiviskä ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Bon Bo-Nita
om. Satu Halmetoja
PN 3 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Vanessan Kheira
om. Minna Kaappola
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Bendafeims Gentiana
om. Raija Leiviskä
PN 4 ROP-, BIS 3 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. Heli Parkkinen

ROP -pentu Zaranel North-Wind
om. Maarit Impola

ROP-, BIS 1 -kasv. kennel Toyway
om. Jouko Leiviskä

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 1 Unelma Linnan Kullan Kimallus om. Satu Halmetoja
NUO EH 2 Saffron Poser om. Eija Humalamaa
AVO ERI 2 Vuorenrinteen Harry om. Aija Rantakangas
AVO EH 3 Flying Carpet´s Hands Off My Mercedes om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
AVO EH 4 Quutar’in Mas-Kot-Ti om. Minna Ahola

Nartut:
JUN ERI 1 Tashi-Gong Fallen Angel om. Anu Leiviskä
JUN ERI 2 Zaranel Lady Lulu om. Terttu Parviainen
JUN ERI 3 Toyway Q-Ran-Kukka om. Anu Leiviskä
JUN ERI 4 Dorona’s Caitlyn om. Minna Kaappola
NUO ERI 1 SA Kiiramanna Time After Time om. Satu Halmetoja
NUO EH 2 Hopeahapsun Kreivitär Diana om. Minna Virta ja Jaana Kotti
AVO ERI 3 Hopeahapsun Geisha om. Minna Virta ja Saija Rajamäki
AVO EH 4 Hopeahapsun Jacqueline om. Minna Virta
VET ERI 2 Quutar’in Into-Itikka om. Anu Leiviskä
VET EH 3 Quutar’in Fading  Dawn om. Sirpa Ahola


01.05.2018 Lahti rn
Tuomari: Kati Kilpeläinen-Turunen
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 21

VSP Shibazhan Amaryllis - ROP Lilileian Flying High

ROP SERT JUN ERI 1 SA | Lilileian Flying High
om. Tiina Rämö, Niklas Kalske ja Vicky Schneider
PU 2 vara-SERT VAL ERI 1 SA | Mva Katimon Trippery
om. Katriina Kanninen

VSP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Shibazhan Amaryllis
om. Anne Johansson ja Marketta Juutila
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Essence
om. Minna Särkijärvi
PN 3 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Cinodes Ceremony Song
om. Sirpa Berk
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Cinodes True Tiffany
om. Anette Asplund-Kähärä, Tiina Rämö ja Niklas Kalske

ROP -pentu Olazza Maybach
om. Maija Perttola

ROP -kasv. kennel Cinodes
om. Sirpa Berk

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Tashi-Gong Marlon om. Nina Isomäki

Urokset:
JUN EH 2 Tor Oskan Titan om. Leena Kallinen
NUO ERI 1 Playpoint Winnie The Pooh om. Virpi Salminen
NUO EH 2 Cinodes Blue Barony om. Tarja Närhi
AVO ERI 1 Mva Olazza Mii-Mikko om. Maija Perttola
AVO EH 2 Tor Oskan Ricardo om. Leena Kallinen
AVO EH 3 Ziestan Li Naozumi om. Iiris Härkänen
VAL ERI 2 Mva Belegerea Aragorn om. Mika ja Helena Kuusisto
VAL EH 3 Mva Mow-Zow Bon Bon om. Pia Honkasalo

Nartut:
JUN ERI 1 Vuorenrinteen Mariella om. Satu Hirvi
JUN EH 2 Olazza Maya The Bee om. Veikko Räty
NUO ERI 1 Katimon Trudy om. Harri Tanttu ja Maija Kajamäki
AVO ERI 3 Cinodes True Treasure om. Sirpa Berk
AVO EH 4 Shibazhan Dahlia om. Tiina Wallden



28.04.2018 Ruovesi rn
Tuomari: Kimmo Mustonen
Ilmoitettu: aikuisia 13, joista veteraaneja 4

ROP Mva Bhu Laen's Cassia - VSP Mva Belegerea Aragorn

28042018 ruovesi rop vet
ROP -vet. Mva Tor Oskan Love Carlina

ROP RYP 4 VAL ERI 1 SA | Mva Bhu Laen's Cassia
om. Mari Nieminen
PN 2 SERT FI & EE & RU MVA AVO ERI 1 SA | Mäntykartanon Q-Poppana
om. Teija ja Jukka Järvinen
PN 3 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Bon Bella
om. Kaisa Kankaanpää
PN 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Tor Oskan Love Carlina
om. Tuula Toroska

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Belegerea Aragorn
om. Mika ja Helena Kuusisto
PU 2 VAL ERI 2 SA | Mva Chakiran Noah
om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 1 Chakiran Suomisata Viljo om. Tuula Viertonen ja Mirja Päiväkkö
NUO ERI 1 Racconto Mr Big om. Jaana Kuusisto

Nartut:
AVO ERI 2 Toyway Natali om. Tiia Sinisalo
AVO EH 3 Bhu Laen's Dame De Grace om. Mari Nieminen
VET ERI 2 Flametail Dear Devil-Ma om. Mirja Päiväkkö
VET ERI 3 Kastanjan Divine om. Tuula Viertonen


22.04.2018 Kankaanpää rn

Tuomari: Kimmo Mustonen (pennut), Igor Vyguzov, Montenegro (aikuiset)
Ilmoitettu: pentuja 7, aikuisia 34, joista veteraaneja 7


ROP Mva Lilileian Padme Amidala - VSP Mva Hoswin Uljas
22042018 kankaapaa rop vsp vet
ROP -vet. Mva Lilileian Padme Amidala - VSP -vet. Mva Tor Oskan Ivanhoe

ROP RYP 1 BIS 1 ROP-, BIS 1 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Lilileian Padme Amidala
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN 2 SERT JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Star Of Mine
om. Katriina Huhtinen ja Susanna Peltomaa-Haapaniemi
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Mäntykartanon Q-Poppana
om. Teija ja Jukka Järvinen
PN 4 NUO ERI 1 SA | Kiranmays Irresistible Eye Catcher
om. Katri Aallonranta

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Hoswin Uljas
om. Miia Herala
PU 2 SERT JUN ERI 1 SA | Lilileian Flying High
om. Tiina Rämö ja Niklas Kalske
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Belegerea Aragorn
om. Helena ja Mika Kuusisto
PU 4 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Rina-Cza's Aloha Idaho
om. Merja Virtanen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Tor Oskan Ivanhoe
om. Maarit Peltonen

14042018 vaasa rop vsp pentu
ROP -pentu Pekdoro's Zangoose - VSP -pentu Tor Oskan Titan

ROP -pentu Pekdoro's Zangoose
om. Marja-Terttu Kallio ja Margarita Kuusisto
VSP -pentu Tor Oskan Titan
om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Tor Oskan Tiffany om. Tuula Toroska
PEK 3 Revonhännän Jica-Rilla om. Sirpa Perälä
PEK 4 Satatassun Lady Juliette om. Terhi Aavinko

Urokset:
JUN ERI 2 SA Tashi-Gong Exspression om. Merja Virtanen
JUN ERI 3 SA Brutus om. Kirsti Koskinen
AVO ERI 2 SA Tor oskan Ricardo om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
AVO ERI 3 SA Gullöga Prince Timon om. Maarit ja Esa Peltonen
AVO ERI 4 SA Rina-Cza's Aloha Indiana om. Maarit Peltonen
VAL ERI 3 SA Mva Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
VAL ERI 4 SA Mva Hoswin Pearldiver om. Kirsti Koskinen
VET ERI 2 SA Mva Chakiran Garden King om. Anna-Maija Sillanpää

Nartut:
NUO ERI 2 SA Revonhännän Fi-Fiini om. Sirpa Perälä
NUO ERI 3 Tapsan Lila om. Satu Saarinen
NUO ERI 4 Tapsan Lili om. Satu Saarinen
AVO ERI 2 SA Revonhännän Fergie om. Sari Virtanen
AVO ERI 3 SA Hoswin Uniikki om. Hanna Paakala
AVO ERI 4 SA Ruskarinteen Lumityttö om Teija ja Jukka Järvinen
VET ERI 2 SA Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VET ERI 3 SA Mva Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
VET ERI 4 SA Mva Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska


14.04.2018 Vaasa kv
Tuomari: John R. Walsh, Irlanti
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 48, joista veteraaneja 5
  14042018 vaasa vsp
ROP Mva Hoswin Uljas - VSP Mva Mow-Zow Bon Bella

14042018 vaasakv rop vsp vet
ROP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello - VSP -vet. Mva Cirikit Simba's Kiera

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Hoswin Uljas
om. Miia Herala
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Mäntykartanon Solisti
om. Paula Jokela
PU 3 VAL ERI 3 SA | Mva Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU 4 SERT NUO ERI 1 SA | Mäntykartanon Timantti
om. Ritva-Liisa ja Timo Tuikka
PU - vara-SERT JUN ERI 1 SA | Toyway Pikku-Pietari
om. Pirjo Kemppainen
PU - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Bon Bella
om. Kaisa Kankaanpää
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Princess Anna-Bella
om. Katja Rita
PN 3 SERT AVO ERI 1 SA | Hopeahapsun I Believe
om. Kaija Aro
PN 4 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Hoswin Uniikki
om. Miia Herala ja Hanne Paakala
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Cirikit Simba's Kiera
om. Katri Aallonranta


ROP -pentu Pekdoro's Zorua

ROP -pentu Pekdoro's Zorua
om. Susanna Kolppanen
VSP -pentu Tib-Sak Unto
om. Niina Yli-Ojanperä

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Tib-Sak Ursula om. Pia Aronen

Urokset:
JUN ERI 2 Boheemi om. Heidi Nousiainen ja Annette Åkerlund
JUN ERI 3 Brutus om. Kirsti Koskinen
JUN EH 4 Basbartoo Edel George om. Pia Lampi
NUO EH 2 Saffron Poser om. Eija Humalamaa
AVO ERI 1 SA Mva Kiiramanna Tutankhamon om. Sirpa Takala
AVO ERI 2 Suvijan Andre om. Arja Lebeitsuk
AVO EH 3 Tashi-Gong New Look om. Pia Aronen
AVO EH 4 Racconto Mr Big om. Jaana Kuusisto
VAL ERI 4 SA  Mva Mow-Zow Ferdinand om. Katja Rita

Nartut:
JUN ERI 1 SA Mow-Zow Hulvaton Hulda om. Katja Rita
JUN ERI 2 SA Tib-Sak Pirjo om. Pia Aronen ja Satu Kaustinen
JUN ERI 3 Tashi-Gong Elyse om. Sirpa Juuso
NUO EH 1 Hopeahapsun Kreivitär Diana om. Minna Virta ja Jaana Kotti
AVO ERI 3 Hopeahapsun Geisha om. Saija Rajamäki
AVO ERI 4 Mäntykartanon Q-Poppana om. Teija ja Jukka Järvinen
VAL ERI 3 SA Mva Dorona's Bandora om. Sirkka-Liisa Kuusela
VAL ERI 4 SA Mva Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
VET ERI 2 SA Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VET ERI 3 Amanda om. Cecilia Gullqvist
VET ERI 4 Mva Riffendahl Agnes Aphrodite om. Aila-Malmi Backman

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela


08.04.2018 Kajaani rn
Tuomari: Kati Kilpeläinen-Turunen
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 20, joista veteraaneja 3

VSP Vanessan Kovu - ROP Bendafeims Gentiana

ROP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Bendafeims Gentiana
om. Raija Leiviskä
PN 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Fallen Angel
om. Anu Leiviskä
PN 3 JUN ERI 2 SA | Tashi-Gong Elysee
om. Sirpa Juuso
PN 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Bellezza's Koh-i-Noor
om. Titta Rusanen

VSP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Vanessan Kovu
om. Anu Leiviskä

ROP -pentu Bolt
om. Heidi Nousiainen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Vanessan Winslow om. Minna Väisänen
JUN EH 2 Zemeijan Felix om. Tiinamari Niskanen
AVO ERI 2 Dawana Remus Lupin om. Maarit Impola
AVO EH 3 Flying Carpet's Dom N Confetti om. Hanne Kauppinen
AVO EH 4 Huli-Vili om. Sinikka Luukkonen

Nartut:
JUN ERI 3 Vanessan Winnona om. Liisi Väistö
JUN EH 4 Betsy Been Crudella De Mon om. Eija Rautio-Moilanen
AVO ERI 2 SA Vanessan Kheira om. Minna Kaappola
AVO EH 3 Betsy been Draama om. Eija Rautio-Moilanen
AVO EH 4 Runcorner Exellent Ekaterina om. Mirja Pekkonen
VET ERI 2 SA Mva Mow-Zow Isa-Bella om. Heidi Nousiainen
VET ERI 3 Mva Quutar'in Into-Intika om. Anu Leiviskä



31.03.2018 Imatra kv
Tuomari: Paavo Mattila
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 28, joista veteraaneja 7


ROP Mva Lilileian Keeper For Life - Benevolos Miss Moneypenny

31032018 Imatra rop vsp vet
ROP -vet. Mva Down-Goblin Fernando - VSP -vet. Mva Lilileian Padmé Amidala

ROP RYP 2 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 3 SERT vara-CACIB -> CACIB NUO ERI 1 SA | Saffron Poser
om. Eija Humalamaa
PU 4 VET ERI 2 SA | Mva Misschiefin Anshu Anbu
om. Tiina Hirvonen
PU - vara-SERT NUO ERI 2 SA | Shibazhan Olea
om. Anne Johansson

VSP SERT FI MVA CACIB AVO ERI 1 SA | Benevolos Miss Moneypenny
om. Nina Nieminen
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Ziestan Laqueta
om. Carola Sundqvist
PN 3 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Dawana Unni Ilona
om. Päivi Lankinen
PN 4 NUO ERI 1 SA | Playpoint Silvermist
om. Tiina Närhi-Jääskeläinen, Timo, Teo ja Joa Jääskeläinen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Lilileian Padmé Amidala
om. Niklas Kalske ja Katja Rantakangas

31032018 Imatra rop pentu
ROP -pentu Olazza Maybach
om. Maija Perttola

31032018 Imatra rop kasv
ROP -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Benevolos Starman om. Astrid Sunberg

Urokset:
NUO ERI 3 Cinodes Blue Barony om. Tarja Närhi
AVO ERI 1 SA Olazza Mii-Mikko om. Maija Perttola
AVO ERI 2 SA Mva Kiiramanna Tutankhamon om. Sirpa Takala
AVO ERI 3 Lilileian Brand New Keeper om. Katja Rantakangas
VAL ERI 2 SA Mva Kiiramanna Never Make You Cry om. Sirpa Takala
VAL ERI 3 SA Mva Shibazhan Eremurus om. Jenni Nykänen
VAL ERI 4 SA Mva Dedicated To The Time Is Flying om. Merja Uimonen ja Tiina Vilppunen

Nartut:
JUN EH 1 Double Eye Lovely Aurora om. Maria Kujala
NUO ERI 2 SA Shibazhan Mentha om. Anne Johansson ja Tiina Walldén
AVO ERI 3 SA Shibazhan Amaryllis om. Anne Johansson ja Marketta Juutila
AVO ERI 4 Shibazhan Geranium om. Liisi Nevalainen
VAL ERI 2 SA Mva Shibazhan Gentiana om. Johanna Nykänen
VAL ERI 3 SA Mva Benevolos Twinkle Star om. Astrid Sundberg
VAL ERI 4 SA Mva Lilileian Limited Edition om. Carola Sundqvist
VET ERI 2 SA Mva Shibazhan Ninfey om. Johanna Nykänen
VET ERI 3 SA Mva Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
VET ERI 4 SA Mva Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Lilileian om. Tiina Rämö


30.03.2018 Imatra
Tuomari: Myrna Shiboleth, Israel
Ilmoitettu: pentuja 3 aikuisia 34, joista veteraaneja 8
30032018 Imatra rop vsp
ROP Kiiramanna Tutankhamon - VSP Mva Lilileian Padmé Amidala
30032018 Imatra rop vsp vet
ROP -vet. Mva Misschiefin Anshu Anbu - VSP -vet. Mva Lilileian Padmé Amidala

ROP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Kiiramanna Tutankhamon
om. Sirpa Takala
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Misschiefin Anshu Anbu
om. Tiina Hirvonen
PU 3 VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Felipe
om. Sirpa Takala
PU 4 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Cinodes Blue Barony
om. Tarja Närhi

VSP VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Lilileian Padmé Amidala
om. Niklas Kalske ja Katja Rantakangas
PN 2 SERT AVO ERI 1 SA | Snowmuzzle's Europa
om. Satu Pelkonen
PN 3 AVO ERI 2 SA | Dawana Unni Ilona
om. Päivi Lankinen
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Benevolos Twinkle Star
om. Astrid Sundberg

30032018 Imatra rop vsp pentu
ROP -pentu Olazza Maybach - VSP -pentu Chrystal Mountain Uncontional Love

ROP -pentu Olazza Maybach
om. Maija Perttola
VSP -pentu Chrystal Mountain Uncontional Love
om. Kaarina Hämäläinen

30032018 Imatra rop kasv
ROP -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Benevolos Starman om. Astrid Sunberg

Urokset:
AVO ERI 2 Ziestan Li Naozumi om. Iiris Härkänen
AVO ERI 3 Olazza Mii-Mikko om. Maija Perttola
AVO ERI 4 Lilileian Brand New Keeper om. Katja Rantakangas
VAL ERI 2 SA Mva Shibazhan Eremurus om. Jenni Nykänen
VET ERI 2 SA Wartin-Kyis Gon-Po-Ter om. Harri Tanttu ja Maija Kajamäki
VET ERI 3 SA Mva Shibazhan Houstonia om. Carita Mauno

Nartut:
JUN ERI 1 SA Snowmuzzle's Halcyone om. Hanna Raatikainen
JUN ERI 2 SA Snowmuzzle's Hibiscus om. Carita Mauno
JUN ERI 3 Olazza MayaThe Bee om. Veikko Räty
JUN ERI 4 Double Eye Lovely Aurora om. Marita Pesu ja Maria Kujala
NUO ERI 1 SA Katimon Trudy om. Maija Kajamäki
NUO ERI 2 Shibazhan Mentha om. Anne Johansson ja Tiina Walldén
AVO ERI 3 SA Shibahzhan Amaryllis om. Anne Johansson ja Marketta Juutila
AVO ERI 4 SA Olazza Sharming om. Veikko Räty
VAL ERI 2 Mva Shibazhan Gentiana om. Johanna Nykänen
VAL ERI 3 Mva Ziestan Laqueta om. Carola Sundqvist
VET ERI 2 SA Mva Shibazhan Ninfey om. Johanna Nykänen
VET ERI 3 Mva Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
VET EH 4 Mva Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen



25.03.2018 Lahti kv

Tuomari: Tiina Taulos
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 27, joista veteraaneja 5

25032018 lahti kv rop vsp
VSP Mva Mow-Zow Bon Bella - ROP Mva Tashi-Gong Eminem

25032018 lahti kv rop vsp vet2
ROP -vet. Mva Lilileian Padmé Amidala - VSP -vet. Mva Down-Goblin Fernando

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Eminem
om. Astrid Sundberg
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 3 SERT AVO ERI 1 SA | Saffron Prosper
om. Pirkko Linnus ja Eini Vihko
PU 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU - vara-SERT JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Expression
om. Merja Virtanen

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Bon Bella
om. Kaisa Kankaanpää
PN 2 SERT FI MVA vara-CACIB AVO ERI 1 SA | Benevolos Elektra King
om. Maija Karvinen
PN 3 VAL ERI 2 SA | Mva Ziestan Laqueta
om. Carola Sundqvist
PN 4 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Benevolos Miss Moneypenny
om. Nina Nieminen
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Lilileian Padmé Amidala
om. Tiina Rämö

ROP -pentu Olazza Maybach
om. Maija Perttola

25032018 Lahtikv rop kasv
ROP-, BIS 3 -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Cinodes Blue Soulmate om. Marja Railakari
JUN EH 3 Cinodes Blue Signature om. Anu Siponen ja Antti Saloranta
JUN EH 4 Suvijan Aristoteles om. Miia Riikonen  
AVO ERI 2 Lilileian Brand Nwe Keeper om. Katja Rantakangas
AVO ERI 3 Cinodes Calypso om. Annika Lindelä-Julkunen
AVO EH 4 Cinodes Chain Reaction om. Anu Siponen ja Antti Saloranta
VAL ERI 3 SA Mva Lilileian Keeper For Life om. Katja Rantakangas
VAL EH 4 Chamiilon's Home Run om. Heidi Seppälä
VET ERI 2 Mva Misschiefin Anshu Anbu om. Tiina Hirvonen

Nartut:
JUN ERI 1 Riihill's Got It Honey om. Miia Riikonen
NUO ERI 1 SA Tashi-Gong With Xaramae om. Eini Vihko
VAL ERI 3 Mva Benevolos Twinkle Star om. Astrid Sundberg
VAL ERI 4 Mva Cinodes True Tiffany om. Anette Asplund - Kähärä
VET ERI 2 SA Mva Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
VET ERI 3 Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen


18.03.2018 Eno rn
Tuomari: Jouko Leiviskä
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 10, joista veteraaneja 4


ROP Mva Qi Gong's Magic Potion - VSP Mva Tashi-Gong Handsome Harrison

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Qi Gong's Magic Potion
om. Elisa Vahlroos-Moisander
PN 2 SERT JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Victoria
om. Arja ja Risto Taskinen
PN 3 ROP -vet. vara-SERT VET ERI 1 SA | Ziestan My Litl Nella
om. Elisa Vahlroos-Moisander
 
VSP VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Handsome Harrison
om. Eija huuskonen
PU 2 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Chakiran Noah
om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

ROP -pentu Chakiran Suomisata Viljo
om. Tuula Viertonen ja Mirja Päiväkkö

Muut tulokset:
Urokset:
VAL EH 2 Mva Mow-Zow Your Majesty om. Pia Honkasalo

Nartut:
VET EH 2 Flametail Dear-Devil-Ma om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi


04.03.2018 Juuka rn

Tuomari: Maarit Hassinen
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 34, joista veteraaneja 5


ROP Mva Bhu Laen's Cassia - VSP Mäntykartanon Solisti

04032018 juuka rop vet
ROP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello

ROP RYP 4 VAL ERI 1 SA | Mva Bhu Laen's Cassia
om. Mari Nieminen
PN 2 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Toyway Leight Vi-Vian
om. Jouko Leiviskä
PN 3 vara-SERT | Bendafeims Gentiana
om. Raija Leiviskä
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Bon Bo-Nita
om. Satu Halmetoja

VSP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Mäntykartanon Solisti
om. Paula Jokela
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva Liisa-Tuikka
PU 3 vara-SERT VAL ERI 1 SA | Mva Minessan Franklin
om. Anne Hopponen ja Helena Inkinen

04032018 juuka rop pentu
ROP -pentu Dorona's Caitlyn
om. Minna Kaappola

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 1 Chakiran Suomisata Viljo om Mirja Päiväkkö ja Tuula Viertonen

Narttupennut:
PEK 2 Tipsutassun Be Mine om. Eija Huuskonen

Urokset:
JUN ERI 1 Vanessan Winslow om. Minna Väisänen
JUN EH 2 Unelma Linnan Kullan Kimallus om. Satu Halmetoja
NUO ERI 1 Mäntykartanon Timantti om. Ritva-Liisa ja Timo Tuikka
NUO EH 2 Finriikan Supernova om. Miia Vartiainen
AVO EH 2 Saffron Bolton om. Katja Eskelinen
AVO EH 3 Finriikan Valery om. Arja Timonen
AVO EH 4 Chakiran Noah om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
VAL ERI 2 Mva Chamiilon's Home Run om. Heidi Seppälä

Nartut:
JUN ERI 1 SA Tashi-Gong Viktoria om. Arja ja Risto Taskinen
JUN ERI 2 SA Tashi-Gong Fascination om. Satu Halmetoja
JUN ERI 3 SA Vanessan Winnona om. Liisi Väistö
JUN ERI 4 Saffron Samsara om. Pirkko Linnus
NUO ERI 1 SA Kiiramanna Time After Time om. Satu HalmetojaN
NUO ERI 2 SA Vanessan Sunflower om. Silja ja Jonna Lappeteläinen
NUO ERI 3 Finriikan Summertime om. Arja Timonen
AVO ERI 3 SA Vanessan Kheira om. Minna Kaappola
AVO ERI 4 Playpoint Lucky Penny om. Eija Huuskonen
VET EH 1 Flametail Dear-Devil-Ma om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
VET EH 2 Kastanja Divine om. Tuula Viertonen

04.02.2018 Parkano rn
Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 24, joista veteraaneja 1


ROP Toyway Leight Vi-Vian - VSP Mva Kiiramanna Never Make You Cry


RYP 3 Toyway Leight Vi-Vian

ROP RYP 3 SERT AVO ERI 1 SA | Toyway Leight Vi-Vian
om. Jouko Leiviskä
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Bon Bo-Nita
om. Satu Halmetoja
PN 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Vuorenrinteen Mariella
om. Satu ja Veera Hirvi
PN 4 NUO ERI ERI 1 SA | Kiiramanna Time After Time
om. Satu Halmetoja
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Cirikit Simba`s Kiera
om. Katri Aallonranta

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU 2 SERT NUO ERI 1 SA | Linsdown Gregory Peck
om. Jouko ja Raija Leiviskä
PU 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong New Look
om. Pia Aronen
PU 4 JUN ERI 1 SA | Unelma Linnan Kullan Kimallus
om. Satu Halmetoja


ROP -pentu Dawana Queen Of Hearts For Suvijan
om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen ja Anne Marjamäki


ROP-, BIS 4 -kasv. kennel Vuorenrinteen
om. Satu Hirvi

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Tib-Sak Raili om. Pia Aronen

Urokset:
NUO ERI 2 Vuorenrinteen Harry om. Aija Rantasuo
AVO ERI 2 Tor Oskan Ricardo om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
AVO ERI 3 Kiiramanna Tutankhamon om. Sirpa Takala
AVO EH 4 Vuorenrinteen Giorgio om. Mats Rosengard

Nartut:
JUN ERI 2 Tib-Sak Pirjo om. Pia Aronen
JUN EH 3 Kiranmays Joy Of My Life om. Katri Aallonranta
NUO ERI 2 Tib-Sak Malla om. Pia Aronen
NUO EH 3 Vuorenrinteen Hawa om. Satu ja Veera Hirvi
AVO ERI 2 Mäntykartanon Q-Poppana om. Teija ja Jukka Järvinen
AVO EH 3 Mow-Zow Golden Girl om. Satu Halmetoja

 

21.01.2018 Turku kv
Tuomari: Markus Gisslén, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 49, joista veteraaneja 9

21012018 Turku rop vsp
ROP Benevolos Elektra King - VSP Mva Tashi-Gong Eminem


VSP-vet. Mva Misschiefin Anshu Anbu - ROP -vet. Mva Lilileian Padmé Amidala

ROP SERT CACIB AVO ERI 1 SA | Benevolos Elektra King
om. Maija Karvinen
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Bon Bella
om. Kaisa Kankaanpää
PN 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Lilileian Padmé Amidala
om. Tiina Rämö, Niklas Kalske ja Eva Taivassalo
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Miliisin Hannah Kiiramannah     
om. Merja Uimonen ja Marjut Tenlén
PN - vara-SERT AVO ERI 2 SA | Shibazhan Dahlia
om. Anne Johansson ja Tiina Walldén

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Eminem
om. Astrid Sundberg
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 3 SERT NUO ERI 1 SA | Saffron Prosper
om. Pirkko Linnus ja Kirsi Venehsalo
PU 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Misschiefin Anshu Anbu
om. Tiina Hirvonen
PU - vara-SERT JUN ERI 1 SA | Lilileian Flying High
om. Tiina Rämö ja Niklas Kalske

ROP -pentu Tashi-Gong Espression
om. Merja Virtanen

ROP -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 2 Cinods Blue Signature om. Anu Siponen ja Antti Saloranta
NUO ERI 2 SA Hoswin Hot And Spicy om. Suvi Sillanpää
NUO ERI 3 Shibazhan Olea om. Anne Johansson
NUO ERI 4 Kangris Vindaloo Duster om. Teija Hemminki
AVO ERI 1 SA Olazza Mii-Mikko om. Maija Perttola
AVO ERI 2 Cinodes Captain Jack om. Jenni Leander
AVO ERI 3 Tor Oskan Ricardo om. Leena Kallinen
AVO ERI 4 Tuuling Ol Usma om. Virpi Mäkelä
VAL ERI 3 Mva Belegerea Aragorn om. Mika ja Helena Kuusisto
VAL ERI 4 Mva Kiiramanna King Arthur om. Marjut Tenlén

Nartut:
NUO ERI 1 SA Kiranmays G-Rande Reflexion om. Liisa Pommelin
NUO ERI 2 Tashi-Gong With Xaramae om. Eini Vihko
AVO ERI 3 Ainomielen Ilmariina om Susanna Suntila
AVO ERI 4 Sippans Keep My lovesong Starshine om. Mona Frejborg
VAL ERI 3 Mva Cinodes True Tiffany om. Tiina Rämö, Anette Asplund-Kähärä ja Niklas Kalske
VAL ERI 4 Mva Alnuspark Finnaveena om. Anna-Maria Melkas
VET ERI 2 SA Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VET ERI 2 SA Vmva Shibazhan Elettaria om. Anne Johansson
VET ERI 4 Mva Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska

 

14.01.2018 Kajaani kv
Tuomari: Kirsti Louhi (nuoret-> veteraanit), Katriina Huhtinen (pennut ja juniorit)
Ilmoitettu: pentuja 8, aikuisia 39


ROP Toyway Filma Flint-Stone - VSP Mow-Zow Ferdinand

ROP SERT CACIB AVO ERI 1 SA | Toyway Filma Flint-Stone
om. Päivi Lankinen
PN 2 vara-SERT vara-CACIB AVO ERI 2 SA Dawana Unni Ilona
om. Päivi Lankinen
PN 3 NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Time After Time
om. Satu Halmetoja
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Bon Bo-Nita
om. Satu Halmetoja

VSP SERT FI MVA CACIB AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Ferdinand
om. Katja Rita
PU 2 vara-SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Vuorenrinteen Harry
om. Aija Rantasuo
PU 3 AVO ERI 2 SA | Mäntykartanon Solisti
om. Paula Jokela
PU 4 JUN ERI 1 SA | Zaranel Kevin
om. Anu Leiviskä

14012018 kajaani rop Vsp pennut
VSP -pentu Vanessan Winslow - ROP -pentu Mow-Zow Hulvaton Hulda

ROP -pentu Mow-Zow Hulvaton Hulda
om. Katja Rita
VSP -pentu Vanessan Winslow
om. Minna Väisänen

ROP -kasv. kennel Finriikan
om. Arja Timonen

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Toyway Rod Hud-Son om. Minna Korhonen
PEK 3 Mow-Zow Helios om. Katja Rita
PEK 4 Finriikan Chocolate Chip om. Miia Vartiainen

Narttupennut:
PEK 2 KP Zaranel Lady Lulu om. Terttu Parviainen
PEK 3 KP Toyway Rita Hay-Worth om. Päivi Lankinen
PEK 4 KP Vanessan Winnona om. Liisa Väistö

Urokset:
JUN ERI 2 Unelma Linnan Kullan Kimallus om. Satu Halmetoja
JUN EH 3 Finriikan Supernova om. Miia Vartiainen
AVO ERI 3 Dawana Remus Lupin om. Maarit Impola
AVO EH 4 Dorona's Brandon om. Minna Väisänen
VAL ERI 1 SA Mva Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen
VAL ERI 2 SA Mva Kiiramanna Never Make You Cry om. Sirpa Takala
VAL ERI 3 Mva Tuuling El Victor om. Ulla-Stina Angeria ja Jarmo Ojala
VAL EH 4 Mva Minessan Figaro om. Pirjo Achrén

Nartut:
JUN ERI 1 SA Finriikan Fredrika om. Arja Timonen
JUN ERI 2 SA Vuorenrinteen Mariella om. Satu ja Veera Hirvi
JUN ERI 3 SA Finriikan Felissa om. Minna Eskelinen
JUN ERI 4  Vuorenrinteen Madeleine om. Satu ja Veera Hirvi
NUO ERI 2 Playpoint Silvermist om. Tiina, Timo, Teo ja Joa Jääskeläinen
NUO ERI 3 Finriikan Giralda om. Riikka Timonen
NUO ERI 4 Hiplakan Ilotar om. Leena Pelkonen
AVO ERI 3 Finriikan Xessica om. Arja Timonen
AVO ERI 4 Mow-Zow Fazerina om. Katja Rita