Näyttelytulokset 2017



23.04.2017 Kankaanpää, ryhmänäyttely
Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (pennut ja veteraanit), Alin Dumitrescu, Romania (muut)
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 41, joista veteraaneja 5


ROP -vet.  Mva Tor Oskan Love Carlina

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU 2 SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Tutankhamon
om. Sirpa Takala
PU 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Rina-Cza's Aloha Indiana
om. Maarit Peltonen
PU 4 NUO ERI 1 SA | Hoswin William
om. Suvi Sillanpää

VSP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Hoswin Usva
om. Miia Herala
PN 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Hatshepsut
om. Pia Honkasalo
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Tor Oskan Milleena
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
PN 4 ROP, BIS 3-vet. VET ERI 1 SA | Mva Tor Oskan Love Carlina
om. Tuula Toroska

ROP -pentu Hoswin Hot Like Me
om. Miia Herala

ROP-, BIS 2 -kasv. kennel Tor Oskan
om. Tuula Toroska

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Racconto Mr Big om. Jaana Kuusisto
JUN ERI 3 Lilileian International Honor om. Niklas Kalske ja Päivi Parantainen
JUN ERI 4 Hoswin Samir om. Emilia Mattila
AVO ERI 2 Tor Oskan Quutamo om. Tarja Aakula
AVO ERI 3 Pekdoro's Vil-Jami om. Anu Lohtaja
AVO ERI 4 Tuuling Ol Usma om. Virpi Mäkelä
VAL ERI 2 Mva Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
VAL ERI 3 Mva Hoswin Uljas om. Miia Takala
VAL ERI 4 Mva Hoswin Pearldiver om. Kirsti Koskinen
VET EH 1 Satatassun Via Carmante om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN ERI 2 Satatassun Angels Kiss om. Ari Lindfors
JUN ERI 3 Kiranmays G-Rande Reflexion om. Liisa Pommelin
JUN ERI 4 Playpoint Rosetta om. Tuula Parviainen
AVO ERI 2 Tuuling Ros Ymmi om. Tuula Parviainen
AVO ERI 3 Racconto Victoria's Secret om. Taru Heinänen ja Leena Huuha
AVO ERI 4 Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
VET ERI 2 SA Mva Toyway Cri-Sanna om. Taru Heinänen
VET ERI 3 Satatassun Vive Sweetlove om. Terhi Aavinko
VET ERI 4 Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen


22.04.2017 Outokumpu, ryhmänäyttely
Tuomari: Markku Kipinä
Ilmoitettu: pentuja 10, aikuisia 37, joista veteraaneja 7

ROP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Vanessan Ozzy
om. Kirsi Pihlainen
PU 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Linsdown Gegory Peck
om. Jouko ja Raija Leiviskä
PU 3 AVO ERI 2 SA | Tashi-Gong Handsome Harrison
om. Eija Huuskonen
PU - ROP -vet. ERI 1 | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Bendafeims Gentiana
om. Raija Leiviskä
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Zeppe-Lin
om. Katja ja Marko Rita
PN 3 NUO ERI 1 SA | Toyway Nin-Tzin
om. Jouko Leiviskä
PN 4 JUN ERI 2 SA | Mow-Zow Fazerina
om. Katja Rita

ROP -pentu Finriikan Supernova
om. Miia Vartiainen
VSP -pentu Vanessan Sunflower
om. Silja Lappeteläinen

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Minessan Giovanni om. Anne Hopponen ja Tuula Kinnunen
PEK 3 Mäntykartanon Timantti om. Ritva-Liisa ja Timo Tuikka

Narttupennut:
PEK 2 KP Lunarian Andromeda om. Anne Hopponen ja Outi Karvinen
PEK 3 KP Minessan Gilda om. Anne Hopponen ja Liisi Turpeinen
PEK 4 Minessan Gessica om. Anne Hopponen ja Henna Heikkinen

Urokset:
JUN ERI 2 Mow-Zow Ferdinand om. Katja Rita
JUN ERI 3 Vanessan Kovu om. Anu Leiviskä
AVO ERI 3 Finriikan Valery om. Arja Timonen
AVO ERI 4 Saffron Hooligan om. Katja Eskelinen
VAL EH 1 Mva Revonhännän Aurinkoarmas om. Päivi Könönen
VAL EH 2 Mva Minessan Figaro om. Pirjo Archen
VET ERI 2 Mva Annastiina Wilhelm om. Mirja Päiväkkö
VET ERI 3 Mva Nenemo Will-Power om. Päivi Könönen

Nartut:
JUN ERI 3 Benevolos Paris Carver om. Hanna Raatikainen ja Maija Karvinen
NUO ERI 2 Playpoint Lucky Penny om. Eija Huuskonen
AVO ERI 1 SA Zaranel Hilma om. Anu Leiviskä
AVO EH 2 Inkerellin Aurelia om. Tiina Sallinen
AVO EH 3 Betsy Been Draama om. Eija Rautio-Moilanen
AVO EH 4 Mow-Zow Bon Bo-Nita om. Satu Halmetoja
VET EH 1 Kastanjan Divine om. Tuula Viertonen
VET EH 2 Flametail Dear Devil-Ma om. Mirja Päiväkkö
VET EH 3 Down-Goblin Vanilla om. Hanna Raatikainen


22.04.2017 Helsinki, ryhmänäyttely
Tuomari: Tuula Plathan
Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 20, joista veteraaneja 1


VSP Benevolos Elektra King - ROP Mva Tashi-Gong Eminem


RYP 3 Mva Tashi-Gong Eminem

ROP RYP 3 VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Eminem
om. Astrid Sundberg

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Benevolos Elektra King
om. Maija Karvinen
PN 2 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Cinodes True Treasure
om. Sirpa Berk
PN 3 AVO ERI 1 SA | Mäntykartanon Q-Poppana
om. Teija ja Jukka Järvinen
PN - ROP -vet. VET ERI 1 | Mva Ziestan Tacita
om. Helinä ja Anu Hietanen

ROP -pentu Cinodes Blue Barony
om. Tarja Närhi
VSP -pentu Xaramae Extra Hot
om. Eini Vihko ja Oona Kolehmainen

ROP -kasv. kennel Cinodes
om. Sirpa Berk

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Qi Gong's His Royal Majesty om. Sonja Ingman ja Jari Sarasvuo
PEK 3 Hoswin Hot And Spicy om. Suvi Sillanpää
PEK 4 Xaramae Eyecatcher om. Martina Hamberg

Narttupennut:
PEK 2 Smooth Tail's Maya The Bee om. Laura Siimekselä ja Helinä Hietanen

Urokset:
JUN ERI 1 Shibazhan Olea om. Anne Johansson
JUN ERI 2 Kiiramanna Time To Reap om. Veera Hirvi
NUO ERI 1 Camu-Li's San-Mojito om. Päivi Cornelius
NUO EH 2 Hoswin William om. Suvi Sillanpää
NUO EH 3 Cinodes Captain Anarcy om. Jenni Leander

Nartut:
JUN ERI 2 Xaramae Dirty Little Secret om. Eini ja Olivia Vihko
JUN EH 3 Vuorenrinteen Hawa om. Satu ja Veera Hirvi
JUN EH 4 Flying Carpet's Give Me Confetti om. Kari Kuosmanen
NUO ERI 2 Cinodes True Tiffany om. Anette Asplund-Kähärä, Tiina Rämö ja Niklas Kalske
AVO ERI 2 Shibazhan Amaryllix om. Anne Johansson ja Marketta Juutila
AVO EH 3 Ruskarinteen Lumityttö om. Teija ja Jukka Järvinen
AVO EH 4 Cinodes Champs Elysee om. Sirpa Berk
VAL ERI 1 Mva Cinodes Japonica om. Seija Kanerva


16.04.2017 Imatra kv

Tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari
Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 15, joista veteraaneja 1


VSP Mva Shibazhan Eremurus - ROP Zhigatsey Klarissa

ROP SERT CACIB NUO ERI 1 SA | Zhigatsey Klarissa
om. Mona Frejborg
PN 2 vara-SERT vara-CACIB AVO ERI 1 SA | Olazza Maritza
om. Maija Perttola
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Vanessan Isolde
om. Silja ja Jennika Lappeteläinen
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Shibazhan Gentiana
om. Johanna Nykänen

VSP PU 1 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Shibazhan Eremurus
om. Jenni Nykänen
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong In Pocketsize
om. Hannele ja Niklas Itkonen
PU 3 SERT JUN ERI 1 SA | Double Eye Valentino
om. Maritta Pesu ja Harri Taina
PU 4 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Olazza Mii-Mikko
om. Maija Perttola


ROP -pentu Shibazhan Olea - VSP -pentu Minessan Gilda

ROP -pentu Shibazhan Olea
om. Anne Johansson
VSP -pentu Minessan Gilda
om. Anne Hopponen ja Liisi Turpeinen

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Buus Fig-Ga-Ro om. Mona Frejborg
PEK 3 Minessan Giovanni om. Anne Hopponen ja Tuula Kinnunen

Narttupennut:
PEK 2 Shibazhan Orlaya om. Anne Johansson

Urokset:
AVO EH 2 Minessan Franklin om. Anne Hopponen ja Helena Inkinen

Nartut:
NUO ERI 2 SA Cinodes True Tiffany om. Tiina Rämö ja Niklas Kalske
AVO ERI 2 SA Shibazhan Geranium om. Liisi Nevalainen
VET EH 1 Maarikan Nicole om. Maritta Pesu


08.04.2017 Vaasa kv
Tuomari: Kimmo Mustonen
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 58, joista veteraaneja 3


ROP -vet. Mva Toway Zat-Zuma - VSP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello

ROP RYP 3 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 2 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 3 VAL ERI 2 SA | Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 4 SERT JUN ERI 1 SA | Linsdown Gregory Peck
om. Jouko ja Raija Leiviskä
PU - vara-SERT NUO ERI 1 SA | Flying Carpet's Bang Bang Confetti
om. Kari Kuosmanen

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. Heli Parkkinen
PN 2 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Qi Gong's Flying Witch
om. Kari Kusmanen ja Mikko Lindroos
PN 3 SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Lilileian Limited Edition
om. Carola Sundqvist
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Mäntykartanon Q-Papu
om. Paula Jokela
PN- vara-SERT JUN ERI 1 SA | Bendafeims Gentiana
om. Raija Leiviskä


ROP -pentu Mäntykartanon Timantti - VSP -pentu Hoswin Hot Like Me

ROP -pentu Mäntykartanon Timantti
om. Ritva-Liisa ja Timo Tuikka    
VSP -pentu Hoswin Hot Like Me
om. Miia Herala

ROP-, BIS 1 -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Hoswin Hot And Spicy om. Suvi Sillanpää

Urokset:
JUN ERI 2 SA Saffron Poser om. Eija Humalamaa
JUN EH 3 Racconto Mr Big om. Jaana Kuusisto
JUN EH 4 Kiiramanna Tutankhamon om. Sirpa Takala
NUO ERI 2 SA Mäntykartanon Solisti om. Paula Jokela
NUO ERI 3 Hoswin William om. Suvi Sillanpää
NUO ERI 4 Tashi-Gong New Look om. Pia Aronen
AVO ERI 1 SA Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen
AVO ERI 2 Mow-Zow Valdemar om. Annette Åkerlund
AVO EH 3 Tipsn'drops Dash om. Outi Virtanen
VAL ERI 3 SA Mva Toyway El Don-John om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
VAL ERI 4 SA Mva Hoswin Uljas om. Miia Herala

Nartut:
JUN ERI 2 SA Vuorenrinteen Hawa om. Satu ja Veera Hirvi
JUN ERI 3 Benevolos Vesper Lynd om. Per-Ole Stenman
JUN ERI 4 Kiranmays G-Rande Reflexion om. Liisa Pommelin
NUO ERI 2 SA Playpoint Lucky Penny om. Eija Huuskonen
NUO EH 3 Hopeahapsun I Believe om. Kaija Aro
NUO EH 4 Zhigatsey Kassandra om. Aila Malmi-Backman
AVO ERI 1 SA Hopeahapsun Geisha om. Minna Virta
AVO ERI 2 Hoswin Usva om. Miia Herala ja Eija Torkko
AVO ERI 3 Shandita's Queen Of Love om. Johanna Båssar
AVO EH 4 Shandita's Party Princess om. Aila Malmi-Backman
VAL ERI 3 SA Mva Ravnkilde's Incredible Roxy om. Satu Hirvi
VAL ERI 4 SA Mva Ziestan Laqueta om. Carola Sundqvist
VET ERI 2 Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen



26.03.2017 Lahti kv
Tuomari: Patricia Gilliard, USA
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 68, joista veteraaneja 5


VSP Mva Tashi-Gong Eminem - ROP Cinodes Ceremony Song


RYP 3 Cinodes Cerenomy Song


VSP -vet. Mva Miliisin Trans-Am - ROP -vet. Mva Shibazhan Cattleya

ROP RYP 3 SERT CACIB AVO ERI 1 SA | Cinodes Ceremony Song
om. Sirpa Berk
PN 2 vara-SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Lilileian Limited Edition
om. Carola Sundqvist
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Ziestan Laqueta
om. Carola Sundqvist
PN 4 NUO ERI 2 SA | Zhigatsey Klarissa
om. Mona Frejborg
PN - ROP -jun. JUN ERI 1 SA | Kiranmays G-Rande Reflexion
om. Liisa Pommelin
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mva Shibazhan Cattleya
om. Maija Salminen

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Eminem
om. Astrid Sundberg
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 3 SERT NUO ERI 1 SA | Lilileian Keeper Of Dreams
om. Tiina Rämö ja Kirsi isomäki
PU 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU - vara-SERT NUO ERI 2 SA | Cinodes Titanium For Katimon
om. Katriina Kanninen

ROP-, BIS 3 -kasv. Kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 1 Shibazhan Olea om. Anne Johansson

Narttupennut:
PEK 1 Shibazhan Orlaya om. Anne Johansson

Urokset:
JUN EH 1 Katimon Trippery om. Katriina Kanninen
NUO ERI 3 Belegerea Aragorn om. Mika ja Helena Koskinen
NUO EH 4 Lilileian Brand New Keeper om. Katja Rantakangas ja Niklas Kalske
AVO ERI 1 SA Ziestan Lajos om. Teija Hemminki  
AVO ERI 2 SA Mic Mac Going To Run Free om. Eija Kallio
VAL ERI 3 SA Mva Lilileian Honor Of All om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
VAL ERI 4 SA Mva Zhigatsey Edward om. Mona Frejborg
VET ERI 2 Mva Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen
VET EH 3 Mva Olazza Milord om. Maija Perttola

Nartut:
JUN ERI 2 SA Belevolos Elektra King om. Maija Karvinen
JUN ERI 3 Cinodes True Treasure om. Sirpa Berk
JUN ERI 4 Niiländer Lilli Marleen om. Ea Juhkam ja Anne Lepola
NUO ERI 3 Bhu Laen's Cassia om. Mari Nieminen
NUO EH 4 Shibazhan Stellaria om. Anne Johansson ja Johanna Nykänen
AVO ERI 2 SA Benevolos Starlight om. Katja Rantakangas
AVO ERI 3 SA Sippans Keep My Love Song om. Mona Frejborg
AVO ERI 4 Olazza Maritza om. Maija Perttola
VAL ERI 2 SA Mva Shibazhan Gentiana om. Johanna Nykänen
VAL ERI 3 Mva Tor Oskan Milleena om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
VAL ERI 4 Mva Olazza Milady om. Maija Perttola
VET ERI 2 Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Shibazhan om. Anne Johansson


05.03.2016 Tornio rn
Tuomari Leni Finne
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 25, joista veteraaneja 2


VSP Mva Kiiramanna Never Make You Cry - ROP Dawana Unni Ilona

ROP SERT NUO ERI 1 SA | Dawana Unni Ilona
om. Päivi Lankinen
PN 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. Heli Parkkinen
PN 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Bendafeims Gentiana
om. Raija Leiviskä
PN 4 AVO ERI 1 SA | Zaranel Hilma
om. Anu Leiviskä

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU 2 SERT AVO ERI 1 SA | Dawana Remus Lupin
om. Maarit Impola
VSP-vet VET ERI 1 | Mva Hoswin Lord Of Luxury
om. Sirpa Takala


ROP-pentu Ruskarinteen Superkuu
om. Jonna Aspegren

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Vanessan Kovu om. Anu Leiviskä
JUN EH 2 Kiiramanna Tutankhamon om. Sirpa Takala
JUN EH 3 Vuorenrinteen Harry om. Aija Rantasuo
AVO ERI 2 Zaranel Huugo om. Leena Laukka
AVO EH 3 Dawana Draco Malfoy om. Noora Manninen ja

Nartut:
JUN ERI 2 SA Benevolos Vesper Lynd om. Per-Ole Stenman
NUO EH 2 Dorona's Bandora om. Sirkka-Liisa Kuusela
AVO ERI 2 SA Vanessan Kheira om. Minna Kaappola
AVO ERI 3 Betsy Been Draama om. Eija Rautio-Moilanen
AVO EH 4 Nicoret's Cashmere om. Sirkka-Liisa Kuusela



04.02.2017 Parkano rn
Tuomari: Markku Kipinä
Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 48, joista veteraaneja 3


ROP Mva Kiiramanna Never Make You Cry - VSP Tuuling Ros Ymmi


VSP -vet. Satatassun Via Carmanente - ROP -vet. Tuuling Thur Aale

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU 2 SERT JUN ERI 1 SA | Mäntykartanon Solisti
om. Paula Jokela
PU 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Tor Oskan Quutamo
om. Tarja Aakula
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Tor Oskan Ivanhoe
om. Maarit Peltonen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 | Satatassun Via Carmanente
om. Maarit Peltonen

VSP SERT NUO ERI 1 SA | Tuuling Ros Ymmi
om. Tuula Parviainen
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Q-Papu
om. Paula Jokela
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Remember Me Tuuling
om. Terhi ja Jenni Aavinko
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Xelmiina
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Tuuling Thur Aale
om. Tuula Toroska

ROP -pentu Saffron Poser
om. Eija Humalamaa
VSP -pentu Tib-Sak Malla
om. Pia Aronen

ROP -kasv. kennel Kiiramanna
om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Kiiramanna Time To Reap om. Merja Uimonen

Narttupennut:
PEK 2 Tib-Sak Minttu om. Pinja Laitinen
PEK 3 Hopeahapsun Kreivitär Diana om. Minna Virta ja Jaana Kotti
PEK 4 Playpoint Rosetta om. Tuula Parviainen

Urokset:
JUN ERI 2 Kiiramanna Tutankhamon om. Sirpa Takala
JUN ERI 3 Racconto Mr Big om. Jaana Kuusisto
JUN EH 4 Annastiina Dimmitri om. Minka Järvinen
NUO ERI 1 Hoswin William om. Suvi Sillanpää
NUO ERI 2 Tashi-Gong New Look om. Pia Mäyry
AVO ERI 2 Tuuling Ol Usma om. Virpi Mäkelä
AVO EH 3 Gullöga Prince Timon om. Maarit ja Esa Peltonen
AVO EH 4 Kiiramanna Elämän Tarkoitus om. Sari Kaksonen
VAL ERI 3 Mva Kiapri Jerasmus om. Vilma Saarinen

Nartut:
JUN 1 SA Kiiramanna Lasalle om. Merja Uimonen
JUN ERI 2 Hopeahapsun Jacqueline om. Minna Virta
JUN ERI 3 Kiranmays G-Rande Reflexion om. Liisa Pommelin
JUN EH 4 Ånnipojan Mila om. Hannele Ahonen
NUO ERI 2 SA Snowmuzzle's Francesca om. Leena Ylimäki
NUO ERI 3 Vuorenrinteen Donna om. Essi ja Jutta Puisto
NUO EH 4 Bhu Laen's Derloy Haven om. Merja Uimonen
AVO ERI 2 SA Kiiramanna Never Give You Up om. Tiina Vilppunen
AVO ERI 3 SA Revonhännän Fergie om. Sirpa Perälä
AVO ERI 4 SA Ruskarinteen Lumityttö om. Teija ja Jukka Järvinen
VET EH 2 Revonhännän Luxima om. Sirpa Perälä



22.01.2017 Turku kv
Tuomari: Simon Rooney, Irlanti
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia , joista veteraaneja 12


VSP Tuuling Ros Ymmi - ROP Kiiramanna King Arthur


ROP -vet. Mva Miliisin Trans-Am


BIS 3 -vet. Mva Miliisin Trans-Am

ROP SERT FI MVA CACIB AVO ERI 1 SA | Kiiramanna King Arthur
om. Marjut Tenlén
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 3 ROP-, BIS 3 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU 4 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Olazza Mii-Mikko
om. Maija Perttola
 
VSP SERT CACIB NUO ERI 1 SA | Tuuling Ros Ymmi
om. Tuula Parviainen
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Princess Desiree
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 4 VAL ERI 3 SA | Mva Qi Gong's Flying Witch
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen

ROP -pentu Saffron Poitier
om. Johanna Mikkonen


ROP -kasv. kennel Tashi-Gong
om. Katriina Huhtinen

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Kangris Vindaloo Duster om. Teija Hemminki

Narttupennut:
PEK 1 Playpoint Rosette om. Tuula Parviainen
PEK 2 Ånnipojan Mila om. Hannele Ahonen

Urokset:
JUN EH 1 Cinodes Titanium For Katimon om. Katriina Kanninen
JUN EH 2 Tor Oskan Ricardo om. Leena Kallinen
NUO EH 1 Belegerea Aragorn om. Helena ja Mika Kuusisto
NUO EH 2 Lilileian Keeper Of Dreams om. Tiina Rämö ja Kirsi isomäki
NUO EH 3 Cinodes Captain Anarchy om. Jenni Leander
NUO EH 4 Mow-Zow Challenger om. Katriina Kanninen
AVO EH 3 Vanessan Karuson om. Virpi Mäkelä
AVO EH 4 Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen
VAL EH 2 Mva Lilileian Honor Of All om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
VAL EH 3 Mva Flying Carpets's Olympic Medalist om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
VAL EH 4 Mva Hoswin Pearldiver om. Kirsti Koskinen
VET EH 2 Mva Olazza Milord om. Maija Perttola
VET EH 3 Mva Misschiefin Anshu Anbu om. Tiina Hirvonen

Nartut:
JUN EH 1 Benevolos Elektra King om. Maija Karvinen
JUN EH 2 Cinodes true Treasure om. Sirpa Berk
JUN EH 3 Niiländer Lili Marleen om. Ea Juhkam ja Anne Lepola
JUN EH 4 Xaramae Dirty Little Secret om. Eini Vihko
NUO EH 2 Miliisin Hannah Kiiramannah om. Merja Uimonen ja marjut Tenlén
NUO EH 3 Zhigatsey Klarissa om. Mona Frejborg
NUO EH 4 Playpoint Lucky Penny om. Eija Huuskonen
AVO EH 1 Cinodes Ceremony Song om. Sirpa Berk
AVO EH 2 Olazza Maritza om. Maija Perttola
AVO EH 3 Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
AVO EH 4 Ruskarinteen Lumityttö om. Teija ja Jukka Järvinen
VAL EH 4 Mva Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää ja Kari Luotonen
VET EH 1 Tuuling Thur Aale om. Tuula Toroska
VET EH 2 Mva Miliisin Ne-Fthys om. Susanna Peltomaa-Haapaniemi
VET EH 3 Saseran Ella Elenna om. Marjut Tenlén
VET EH 4 Mva Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Mow-Zow om. Katja Rita


15.01.2017 Kajaani kv
Tuomari: Kati kilpeläinen (pennut), Sara Nordin, Ruotsi (muut)
Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 60, joista veteraaneja 4


VSP Mva Toyway El Don-John - ROP Mva Mäntykartanon Q-Papu


ROP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello - VSP -vet. Mva Toyway Zat-Zuma

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Q-Papu
om. Paula ja Nea Jokela
PN 2 SERT vara-CACIB AVO ERI 1 SA | Vanessan Kheira
om. Minna Kaappola
PN 3 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Benevolos Starlight
om. Katja Rantakangas
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. Heli Parkkinen

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Toyway El Don-John
om. kasv. ja Heli Parkkinen
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 3 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Eminem
om. Astrid Sundberg
PU 4 VAL ERI 3 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU - SERT JUN ERI 1 SA | Mäntykartanon Solisti
om. Paula Jokela
PU - vara-SERT JUN ERI 2 SA | Kiiramanna Tutankhamon
om. Sirpa Takala

ROP -pentu Saffron Poitier
om. Johanna Mikkonen
VSP -pentu Playpoint Silvermist
om. Tiina Närhi-Jääskeläinen, Timo, Teo ja Joa Jääskeläinen

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Vuorenrinteen Harry om. Aija Rantasuo

Narttupennut:
PEK 2 Zameijan Elixiiri om. Katariina Juola

Urokset:
JUN ERI 3 Vanessan Kovu om. Anu Leiviskä
JUN ERI 4 Mow-Zow Ferdinand om. Katja Rita
AVO ERI 1 SA Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen
AVO ERI 2 SA Finriikan Valery om. Arja Timonen
AVO ERI 3 Zaranel Huugo om. Leena Laukka
AVO EH 4 Dawana Remus Lupin om. Maarit Impola
VAL ERI 4 SA Mva Kiiramanna Never Make You Cry om. Sirpa Takala

Nartut:
JUN ERI 1 SA Playpoint Tic Tac Toe om. Katriina Huhtinen
JUN ERI 2 SA Bendafeims Gentiana om. Raija Leiviskä
JUN ERI 3 Mow-Zow Fazerina om. Katja Rita
JUN ERI 4 Mow-Zow Golden Girl om. Satu Halmetoja
NUO ERI 1 SA Toyway Lauren Ba-Call om. kasv. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
NUO ERI 2 Playpoint Lucky Penny om. Eija Huuskonen
NUO EH 3 Blackira om. Anu Leiviskä
NUO EH 4 Finriikan Uneksija om. Pia Patronen
AVO ERI 3 Dorona's Indira om. Minna Kaappola
AVO ERI 4 Mow-Zow Bon Bo-Nita om. Satu Halmetoja
VAL ERI 3 SA Mva Mow-Zow Valerie om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VAL ERI 4 SA Mva Mow-Zow Zeppe-Lin om. Katja Rita
VET ERI 2 SA Mva Bellezza's Koh-I-Noor om. Titta Rusanen