Näyttelytulokset 2016



11.12.2016 Helsinki kv V-16
Tuomari: Eija Halonen
Ilmoitettu: aikuisia 59, joista veteraaneja 5


VSP Mva Lilileian Keeper For Life - ROP Mva Tashi-Gong Essence


V-16 Mva Tashi-Gong Essence


VV-16 Mva Tuuling Ris Elene


VV-16 Mva Misschiefin Anshu Anbu


JV-16 Mow-Zow Fazerina


JV-16 Flying Carpet's Bang Bang Confetti

ROP V-16 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Essence
om. Minna Särkijärvi
PN 2 ROP -vet. VV-16 VET ERI 1 SA | Mva Tuuling Ris Elene
om. Tuula Parviainen
PN 3 JV-16 SERT JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Fazerina
om. Katja Rita ja Satu Halmetoja
PN 4 vara-SERT  AVO ERI 1 SA |  Black Jax Inevitable Destiny
om. Mariann Elvethun, Norja

VSP V-16 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 2 SERT FI MVA vara-CACÍB VAL ERI 2 SA | Mva Black Jax Forbidden Paradoxal
om. Mariann Elvethun, Norja
PU 3 VV-16 VET ERI 1 SA | Mva Misschiefin Anshu Anbu
om. Tiina Hirvonen
PU 4 JV-16 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Flying Carpet's Bang Bang Confetti
om. Kari Kuosmanen

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 SA Camu-Li's San Mojito om. Päivi Cornelius
JUN ERI 3 Mow-Zow Ferdinand om. Katja ja Marko Rita
JUN EH 4 Lilileian International Honor om. Päivi Parantainen ja Niklaas Kalske
NUO ERI 1 SA Belegerea Aragorn om. Helena ja Mika Kuusisto
AVO ERI 1 SA Mic Mac Going To Run Free om. Eija Kallio
VAL ERI 3 SA Mva Saffron Zidane om. Tuula Kinnunen
VAL ERI 4 SA Mva Tashi-Gong Eminem om. Astrid Sundberg
VET ERI 2 SA Mva Olazza Milord om. Maija Perttola

Nartut:
JUN ERI 2 SA Bhu Laen's Cassia om. Mari Nieminen
JUN ERI 3 SA Lilileian Limited Edition om. Carola Sundqvist
JUN ERI 4 SA Flying Carpet's Give Me Confetti om. Kari Kuosmanen
NUO ERI 1 SA Zhigatsey Klarissa om. Mona Frejborg
AVO ERI 2 SA Benevolos Twinkle Star om. Jaana Kouvalainen
AVO ERI 3 SA Mow-Zow Bon Bo-Nita om. Satu Halmetoja
AVO EH 4 Sippans Keep My Lovesong Starshine om. Mona Frejborg
VAL ERI 2 SA Mva Olazza Tzarina om. Maija Perttola ja Pia Rapo
VAL ERI 3 SA Mva Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
VAL ERI 4 SA Mva Tuuling Ris Rosalinda om. Susanna Peltomaa-Haapaniemi
VET ERI 2 SA Mva Toyway Cri-Sanna om. Taru Heinänen
VET ERI 3 Mva Bellezza's Koh-I-Noor om. Titta Rusanen



10.12.2016 Helsinki kv HeV-16
Tuomari: Miro Zlojutro, Kroatia
Ilmoitettu: aikuisia 81, joista veteraaneja 7


VSP  Tashi-Gong Essence - ROP Mva Tashi-Gong Eminem


VSP -vet. Mva Down-Goblin Fernando - ROP -vet.  Mva Tuuling Ris Elene


HeV-16 Mva Tashi-Gong Eminem


HeV-16 Tashi-Gong Essence


HeJV-16  Bhu Laen's Cassia


HeVV-16 Mva Tuuling Ris Elene

ROP HeV-16 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Eminem
om. Astrid Sundberg
PU 2 VSP -vet. HeVV-16 VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 4 HeJV-16 SERT JUN ERI 1 SA | Lilileian Keeper Of Dreams
om. Tiina Rämö
PU - vara-SERT AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Handsome Harrison
om. Eija Huuskonen

VSP HeV-16 SERT FI & SE MVA CACIB AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Essence
om. Minna Särkijärvi
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Shibazhan Gentiana
om. Johanna Nykänen
PN 3 VAL ERI 2 SA | Mva Shibazhan Brunnera
om. Anne Johansson
PN 4 ROP -vet. HeVV-16 VET ERI 1 SA | Mva Tuuling Ris Elene
om. Tuula Parviainen
PN - vara-SERT NUO ERI 1 SA | Zhigatsey Klarissa
om. Mona Frejborg
PN - HeJV-16 JUN ERI 1 SA | Bhu Laen's Cassia
om. Mari Nieminen


ROP -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 2 SA Camu-Li's San Mojito om. Päivi Corenius
JUN ERI 3 SA Mow-Zow Ferdinand om. Katja Rita
JUN ERI 4 SA Flying Carpet's Bang Bang Confetti om. Kari Kuosmanen
NUO ERI 1 SA Belegerea Aragorn om. Helena ja Mika Kuusisto
NUO EH 2 Chamiilon's Home Run om. Heidi Seppälä
AVO ERI 2 Mic Mac Going To Run Free om. Eija Kallio
AVO EH 3 Zhigatsey Hugo om. Maj-Britt Wiksten
VAL ERI 3 SA Mva Black Jax Forbidden Paradoxal om. Mariann Elvethun, Norja
VAL ERI 4 SA Mva Lilileian Keeper For Life om. Katja Rantakangas
VET ERI 2 SA Mva Misschiefin Anshu Anbu om. Tiina Hirvonen
VET ERI 3 Mva Olazza Milord om. Maija Perttola

Nartut:
JUN ERI 2 SA Lilileian Limited Edition om. Carola Sundqvist
JUN ERI 3 SA Qi Gong's Bewitched om. Mikko Lindroos
JUN ERI 4 SA Mow-Zow Golden Girl om. Satu Halmetoja
AVO ERI 2 SA Shibazhan Dahlia om. Tiina Wallden
AVO ERI 3 SA Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
AVO ERI 4 SA Benevolos Starlight om. Katja Rantakangas
VAL ERI 3 SA Mva Mow-Zow Zeppe-Lin om. Katja Rita
VAL ERI 4 SA Mva Mow-Zow Princess Desiree om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VET ERI 2 Mva Down-Goblin Bella Of Timbo om. Per-Ole ja Päivi Stenman
VET ERI 3 Mva Bellezza's Koh-I-Noor om. Titta Rusanen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Shibazhan om. Anne Johansson
KASV 3 KP kennel Mow-Zow om. Katja Rita
KASV 4 KP kennel Zhigatsey om. Mona Frejborg



13.11.2016 Jyväskylä kv
Tuomari: Marco Marabotto, Italia
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 50, joista veteraaneja 6


VSP Bhu Laen's Cassia - ROP Mva Tashi-Gong Eminem


RYP 1 Mva Tashi-Gong Eminem


ROP -vet. Mva Tuuling Ris Ellen - VSP -vet. Mva Olazza Milord

ROP RYP 1 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Eminem
om. Astrid Sunberg
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 3 SERT JUN ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Ferdinand
om. Katja ja Marko Rita
PU 4 VAL ERI 3 SA |Mva Hoswin Uljas
om. Miia Herala
PU - vara-SERT AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Handsome Harrison
om. Eija Huuskonen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Bhu laen's Cassia
om. Mari Nieminen
PN 2 CACIB vara-SERT AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Essence
om. Minna Särkijärvi
PN 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Tuuling Rise Elene
om. Tuula Parviainen
PN 4 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Zeppe-Lin
om. Katja Rita


ROP -pentu  Benevolos Elektra King - VSP -pentu Finriikan Geraldton

ROP -pentu Benevolos Elektra King
om. Maija Karvinen
VSP -pentu Finriikan Geraldton
om. Emilia Mäkelä

ROP -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Lilileian International Honor om. Niklas Kalske ja Päivi Parantainen

Nerttupennut:
PEK 2 KP Benevolos Miss Moneypenny om. Nina Nieminen

Urokset:
JUN ERI 2 SA Lilileian Brand New Keeper om. Katja Rantakangas ja Niklas Kalske
JUN ERI 3 Belegerea Aragorn om. Helena ja Mika Kuusisto
JUN EH 4 Ronaldo om. Seija Pöppönen
AVO EH 2 Riffendahl Benji Baltazar om. Aila Malmi-Backman
AVO EH 3 Corelle Ferro Li Albus om. Kaisa Pellinen
VAL ERI 4 SA Mva Lilileian Honor Of All om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
VET ERI 2 SA Mva Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen
VET ERI 3 SA Mva Misschiefin Anshu Anbu om. Tiina Hirvonen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Lehtikummun Key to My Dream om. Hans ja Mira Wagner
JUN ERI 3 SA Mow-Zow Fazerina om. Katja Rita ja Satu Halmetoja
JUN ERI 4 Playpoint Lucky Penny om. Eija Huuskonen
NUO ERI 1 SA Playpoint Feodora om. Nina Nieminen
NUO ERI 2 SA Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
NUO ERI 3 SA Zhigatsey Kassandra om. Aila Malmi-Backman
NUO ERI 4 SA Zhigatsey Klarissa om. Mona Frejborg
AVO ERI 2 SA Benevolos Twinkle Star om. Astrid Sundberg ja Jaana Kouvalainen
AVO ERI 3 Finriikan Paloma om. Leena Pelkonen
AVO ERI 4 Riffendahl Chloe Celestra om. Aila Malmi-Backman
VAL ERI 2 SA Mva Olazza Milady om. Maija Perttola
VAL ERI 3 SA Mva Tor Oskan Milleena om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
VAL ERI 4 SA Mva Niiländer Guerlain om. Miia-Riikka Riikonen
VET ERI 2 Mva Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
VET ERI 3 Mva Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen

Kasvattajat:
KASV 2 Kennel Mow-Zow om. Katja Rita



12.11.2016 Jyväskylä kv
Tuomari: Eva De Wine, Belgia
Ilmoitettu: pentuja 10, aikuisia 63, joista veteraaneja 7


VSP Mva Mäntykartanon Q-Papu - ROP Mva Kiiramanna Never make You Cry


VSP -vet Mva Puna-Tuvan Bernina - ROP -vet. Misschiefin Anshu Anbu

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Kiiramanna Never make You Cry
om. Sirpa Takala
PU 2 SERT FI & SE MVA vara-CACIB -> CACIB AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Eminem
om. Astrid Sundberg
PU 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Mäntykartanon Solisti
om. Paula Jokela
PU 4 AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Valdemar
om. Annette Åkerlund
PU - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Misschiefin Anshu Anbu
om. Tiina Hirvonen

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Q-Papu
om. Paula Jokela
PN 2 SERT FI MVA vara-CACIB AVO ERI 1 SA | Niiländer Guerlain
om. Miia-Riikka Riikonen
PN 3 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Bon bella
om. Kaisa Kankaanpää
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Olazza Milady
om. Maija Perttola
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Puna-Tuvan Bernina
om. Marika Reunanen


ROP -pentu Vanessan Kovu - VSP -pentu Benevolos Elektra King

ROP -pentu Vanessan Kovu
om. Anu Leiviskä
VSP -pentu Benevolos Elektra King
om. Maija Karvinen

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Double Eye Valentino om. Harri Taina
PEK 3 Lilileian Honor om. Niklas Kalske & Päivi Parantainen
PEK 4 Racconto Mr Big om. Jaana Kuusisto

Narttupennut:
PEK 2 KP Benevolos Paris Carver om. Maija Karvinen ja Hanna Raatikainen
PEK 3 Benevolos Miss Moneypenny om. Nina Nieminen
PEK 4 Zhigatsey Leonora om. Pia Petronen ja Arja Timonen

Urokset:
JUN ERI 2 Belegerea Aragorn om. Helena ja Mika Kuusisto
JUN EH 3 Kiiramanna Tutankhamon om. Sirpa Takala
JUN EH 4 Shibazhan Chelone om. Sirkku-Liisa Pirhonen
AVO EH 3 Riffendahl Benji Baltazar om. Aila Malmi-Backman
AVO EH 4 Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen
VAL ERI 2 SA Mva Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen
VAL ERI 3 Mva Hoswin Mr Jackpot om. Ida Savolainen, Jennika Orpana ja Pälvi Karesola
VAL ERI 4 Mva Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
VET ERI 2 SA Mva Olazza Milord om. Maija Perttola
VET EH 3 Mva Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen
VET EH 4 Mva Mäntykartanon Donatello om. Ritva-Liisa Tuikka

Nartut:
JUN ERI 1 Bhu Laen's Cassia om. Mani Nieminen
JUN EH 2 Chanelstyle Xmas Angel Nea om. Sirkku-Liisa Pirhonen
JUN EH 3 Mow-Zow Fazerina om. Katja Rita ja Satu Halmetoja
JUN EH 4 Playpoint Lucky Pennu om. Eija Huuskonen
NUO ERI 2 SA Zaranel Hilma om. Anu Leiviskä
NUO ERI 3 Zhigatsey Kassandra om. Aila Malmi-Backman
NUO ERI 4 Playpointa Feodora om. Nina Nieminen
AVO ERI 2 SA Finriikan Paloma om. Leena Pelkonen
AVO ERI 3 Riffendahl Chloe Celestra om. Aila Malmi-Backman
AVO ERI 4 Sandmountain's Adalmiina om. Marianne Sandberg
VAL ERI 2 SA Mva Olazza Milady om. Maija Perttola
VAL ERI 3 Mva Tor Oskan Milleena om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
VAL ERI 4 Mva Shibazhan Elisena om. Anne Johansson ja Tiina Hirvonen
VET ERI 2 SA Mva Tuuling Ris Elene om. Tuula Parviainen
VET ERI 3 Mva Toyway Cri-Sanna om. Taru Heinänen
VET ERI 4 Mva Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen


30.10.2016 LAHTI kv
Tuomari: Anca Giura, Romania (pennut), Tuula Plathan (aikuiset)
Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 60, joista veteraaneja 5


VSP Mva Toyway Zharleston - ROP Mva Toyway Zat-Zuma


VSP -vet. Mva Miliisin Trans-Am - ROP -vet. Mva Toyway Zat-Zuma


ROP -jun. Bhu Laen's Cassia - VSP -jun. Cinodes Titanium For Katimon

ROP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. Heli Parkkinen
PN 2 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 SERT FI MVA vara-CACIB -> CACIB AVO ERI 1 SA | Mva Shibazhan Gentiana
om. Johanna Nykänen
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Tor Oskan Milleena
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
PN - ROP -jun. vara-SERT JUN ERI 1 SA | Bhu Laen's Cassia
om. Mari Nieminen

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Zharleston
om. Jouko Leiviskä
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA| Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 3 VAL ERI 3 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU - VSP -jun. SERT JUN ERI 1 SA | Cinodes Titanium For Katimon
om. Katriina Kanninen
PU - vara-SERT JUN ERI 2 SA | Mow-Zow Challenger
om. Katriina Kanninen


ROP -pentu Benevolos Elektra King
om. Maija Karvinen


ROP-, BIS 1 -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Benevolos Miss Moneypenny om. Nina Nieminen
PEK 3 KP Bendafeims Gentiana om. Raija Leiviskä
PEK 4 KP Benevolos Paris Carver om. Hanna Raatikainen

Urokset:
JUN ERI 3 Camu-Li's San-Mojito om.Päivi Corenius
JUN ERI 4 Lilileian Keeper Of Dreams om. Tiina Rämö
NUO EH 1 Rewaki Cho-Den om. Tero Pajunen
NUO EH 2 Mow-Zow Bon Bon om. Pia Honkasalo
AVO ERI 1 Tor Oskan Quutamo om. Tanja Aakula
AVO EH 2 Sippans Robbie Hello Sunshine om. Aino-Inkeri Huurinainen
AVO EH 3 Mic Mac Going To Run Free om. Eija Kallio
VAL ERI 4 SA Mva Toyway El Don-John om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
VET ERI 2 SA Mva Olaza Milord om. Maija Perttola
VET ERI 3 SA Mva Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Cinodes Ture Treasure om. Sirpa Berk
JUN ERI 3 Niiländer J'adore om. Ea Juhkam
JUN ERI 4 Qi Gong's Bewitched om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
NUO ERI 1 SA Toyway Leight Vi-Vian om. Jouko Leiviskä
NUO ERI 2 Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
AVO ERI 2 SA Tashi-Gong Essence om. Minna Särkijärvi
AVO ERI 3 Katimon Karena om. Ea Juhkam
AVO ERI 4 Tor Oskan Nicoletta om. Tuula Toroska
VAL ERI 3 SA Mva Qi Gong's Flying Witch om. Mikko Lindroos ja kari Kuosmanen
VAL ERI 4 SA Mva Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää ja jari Luotonen
VET EH 2 Shibazhan Serissa om. Isabella Fagerström

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Toyway om. Jouko Leiviskä
KASV 3 KP Kennel Mow-Zow om. Katja Rita
KASV 4 KP Kennel Tor Oskan om. Tuula Toroska




23.10.2016 Seinäjoki kv
Tuomari: Maija Mäkinen
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 51, joista veteraaneja 4


ROP Mva Mäntykartanon Donatello - VSP Mva Qi Gong's Flying Witch


ROP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello - VSP-vet. Mva Puna-Tuvan Bernina

ROP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU 3 vara-CACIB -> CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Annastiina Samos
om. Lahja Tattari ja Ea Juhkam
PU 4 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Hoswin Uljas
om. Miia Herala
PU - vara-SERT JUN ERI 1 SA | Mäntykartanon Solisti
om. Paula Jokela

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Qi Gong's Flying Witch
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN 3 VAL ERI 3 SA | Mva Lilileian Happy Ever After
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN 4 VAL ERI 4 SA | Mva Mow-Zow Zeppe-Lin
om. Katja Rita
PN - SERT JUN ERI 1 SA | Niiländer J'Adore
om. Ea Juhkam
PN - vara-SERT AVO ERI 1 SA | Tipsn'drops Dia
om. Outi Virtanen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Puna-Tuvan Bernina
om. Marika Reunanen


ROP -pentu Vanessan Kovu
om. Anu Leiviskä


ROP-, BIS 1 -kasv. Kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 SA Flying Carpet's Bang Bang Confetti om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
JUN ERI 3 Lilileian Keeper Of Dreams om. Tiina Rämö ja Kirsi Isomäki
JUN EH 4 Annastiina Dimmitri om. Minka Järvinen
NUO ERI 1 SA Hoswin William om. Suvi Sillanpää
AVO EH 2 Kiiramanna Elämän Tarkoitus om. Sari Kaksonen
AVO EH 3 Tuuling Ol Usma om. Virpi Mäkelä
AVO EH 4 Mow-Zow Valdemar om. Annette Åkerlund
VAL ERI 3 SA Mva Lilileian Honor Of All om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
VAL ERI 4 SA Mva Dedicated To The Time Is Flying om. Merja Uimonen ja Tiina Vilppunen
VET EH 2 Mva Katimon Troijjan om. Lahja Tattari

Nartut:
JUN ERI 2 Toyway Natali om. Tiia Sinisalo
JUN EH 3 Kiiramanna Expecto Patronum om. Satu Madetoja ja Pia Honkasalo
JUN EH 4 Riffendahl Doris Destiny om. Nina Nurmi-Aro
NUO ERI 1 Tipsn'drops Tiny Star om. Outi ja Pirjo Virtanen
NUO ERI 2 Zaranel Hilma om. Anu Leiviskä
NUO EH 3 Zhigatsey Kassandra om. Aila Malmi-Backman
AVO ERI 2 SA Ziestan Leiko om. Sofia Suvanto
AVO ERI 3 Hoswin Usva om. Miia Herala ja Eija Torkko
AVO EH 4 Tib-Sak Be-Linda om. Erja Lahnasalo
VET ERI 2 Mva Pinaco Honey Girl om. Sari Virtanen


02.10.2016 Tuulos rn
Tuomari: Saija Juutilainen
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 65, joista veteraaneja 17


VSP Mva Toyway Cri-Sanna - ROP Tor Oskan Ivanhoe


ROP -vet. Mva Toyway Cri-Sanna - VSP -vet. Mva Miliisin Trans-Am

ROP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Tor Oskan Ivanhoe
om. Maarit Peltonen
PU 2 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Tor Oskan Quutamo
om. Tarja Aakula
PU 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU 4 VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Cri-Sanna
om. Taru Heinänen
PN 2 SERT VET ERI 2 SA | Tuuling Thur Aale
om. Tuula Toroska
PN 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Miliisin Hannah Kiiramannah
om. Merja Uimonen ja Marjut Tenlén
PN 4 NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Essence
om. Minna Särkijärvi


ROP -pentu Xaramae Dirty Little Secret
om. Eini ja Oliwia Vihko


ROP -kasv. kennel Tor Oskan
om. Tuula Toroska

Muut tulokset:
Narttupennut
PEK 2 Zhigatsey Leonora om. Pia Patronen ja Arja Timonen

Urokset:
JUN ERI 1 SA Cinodes Titanium For Katimon om. Katriina Kanninen
JUN ERI 2 Kiiramanna Tutankhamon om. Sirpa Takala
JUN ERI 3 Cinodes Calypso om. Annika Lindelä-Julkunen
NUO ERI 1 Galbaras Little Thing om. Tarja Löfqvist
NUO EH 2 Hoswin William om. Suvi Sillanpää
AVO ERI 3 Kiiramanna King Arthur om. Marjut Tenlén
AVO ERI 4 Tähtisillan Augusti om. Sirpa Sillanpää
VAL EH 2 Mva Mow-Zow Majesty om. Pia Honkasalo
VET ERI 2 SA Mva Shibazhan Wulfenia om. Sanna Männistö
VET ERI 3 Satatassun Via Carmante om. Maarit Peltonen
VET ERI 4 Mva Annastiina Wilhelm om. Mirja Päiväkkö

Nartut:
JUN ERI 2 Kiiramanna Expecto Patronum om. Pia Honkasalo ja Satu Madetoja
JUN ERI 3 Cinodes True Trasure om. Sirpa Berk
JUN ERI 4 Toyway Natali om. Tiia Sinisalo
NUO ERI 2 Zhigatsey Klarissa om. Mona Frejborg
NUO ERI 3 Milarzin Joyful Jaspis om. Mira ja Hans Wagner
NUO EH 4 Suvijan Karoliina om. Eija Kangaspusu
AVO ERI 1 SA Ainomielen Liisilotta om. Janina Kukkonen
AVO ERI 2 SA Tor Oskan Nicoletta om. Tuula Toroska
AVO ERI 3 Katimon Karena om. Lahja Tattari ja Ea Juhkam
AVO ERI 4 Revonhännän Fergie om. Sari Virtanen
VAL ERI 1 SA Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VAL ERI 2 SA Mva Vanessan Khatrin om. Katriina Kanninen
VAL ERI 3 Mva Tor Oskan Milleena om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
VAL ERI 4 Mva Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
VET ERI 3 SA Pinaco Honey Girl om. Sari Virtanen
VET ERI 4 SA Kiapri Aprillia Alexa om. Sari Virtanen

Kasvattajat:
KASV 2 Kennel Kiiramanna om. Merja Uimonen



24.09.2016 Eckerö kv
Tuomari: Anca Giura, Romania
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 25, joista veteraaneja 3


VSP Lilileian Padmé Amidala - ROP Mva Lilileian Keeper For Life


ROP -vet.  Mva Misschiefin Anshu Anbu - VSP -vet. Mva Aludi's Briana-Tulla

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 2 vara-CACIB -> CACIB -> C.I.B *) VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna  Never Say Goodbye
om. Merja Uimonen
PU 3 SERT FI & SE MVA AVO ERI 1 SA | Mic Mac True Is The Friend
om. Mona Frejborg
PU 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Flying Carpet's Bang Bang Confetti
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PU - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Misschiefin Anshu Anbu
om. Tiina Hirvonen

VSP SERT FI MVA CACIB AVO ERI 1 SA | Lilileian Padmé Amidala
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN 2 vara-SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Benevolos Twinkle Star
om. Astrid Sundberg
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Shibazhan Elisena
om. Anne Johansson ja Tiina Hirvonen
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Qi Gong's Flying Witch
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Aludi's Briana-Tulla
om. Arnfinn, Linda ja Anita Nystuen, Norja

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Akimbo's Asterix om. Lars Hillman, Ruotsi
AVO ERI 2 SA Anliar's Anton-Io Bandera-S om. Arnfinn, Linda ja Anita Nystuen, Norja
AVO ERI 3 SA Misschiefin Humphrey Bogart om. Tiina Hirvonen
AVO EH 4 Mei Dan Pöörfekt Dei om. Outi Myllylä, Ruotsi
VAL ERI 3 SA Monasin's El Negro Diablo om. Arnfinn, Linda ja Anita Nystuen, Norja
VAL ERI 4 SA Gamla Herrgården Mozart om. Marita ja Krister Söderstan, Ruotsi

Nartut:
NUO ERI 2 SA Zhigatsey Klarissa om. Mona Frejborg
NUO ERI 3 SA Anliar's Areth-A-Frank om. Arnfinn, Linda ja Anita Nystuen, Norja
AVO ERI 2 SA Gamla Hergården Amanda om. Ulla Larsson, Ruotsi
AVO ERI 3 Saffron Enya om. Suvi Degert
AVO ERI 4 Sippans Keep My Lovesong Starshine om. Mona Frejborg
VAL ERO 3 SA Mva Kiiramanna Never Give You Up om. Tiina Vilppunen
VET ERI 2 SAMva Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen



17.09.2016 Liminka rn
Tuomari: Markku Kipinä (pennut), Oliver Simon, Kroatia (muut)
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 33, joista veteraaneja 2


ROP Mva Vanamon Val-Domir - VSP Dawana Lemon Drop


ROP-, BIS 2 -vet. Mva Toyway Zat-Zuma

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Vanamon Val-Domir
om. Tiina Autio
PU 2 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Qi Gong's Flying Shaman
om. Johanna Hyvönen
PU 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Dorona's Brandon
om. Minna Väisänen

VSP SERT AVO ERI 1 SA | Dawana Lemon Drop
om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen ja Anna-Marie Rantaiso
PN 2 ROP-, BIS 2 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. Heli Parkkinen
PN 3 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Toyway Leight Vivian
om. Jouko Leiviskä
PN 4 JUN ERI 1 SA | Toyway Natali
om. Tiia Sinisalo

ROP -pentu Mow-Zow Fazerina
om. Katja Rita

VSP -pentu Qi Gong's Witchcraft
om. Johanna Hyvönen

ROP-, BIS 3 -kasv. kennel Toyway
om. Jouko Leiviskä

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Mow-Zow Golden Boy om. Satu Halmetoja

Urokset:
NUO EH 1 Zaranel Huugo om. Leena Laukka
AVO ERI 2 Minessan Calvin om. Kauko Jalosalmi
AVO ERI 3 Mow-Zow Valdemar om. Annette Åkerlund
AVO ERI 4 Dawana Remus Lupin om. Maarit Impola
VAL ERI 2 Mva Toyway El Don-John om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
VAL ERI 3 Mva Dawana Will-I-Am om. Maarit Impola
VAL ERI 4 Mva Tashi-Gong Heaven Sent om. Eija Humalamaa

Nartut:
JUN ERI 2 Cinodes True Temptation om. Sirpa ja Veera Määttä
JUN ERI 3 Dorona's Bandora om. Sirkka-Liisa Kuusela
JUN ERI 4 Ruskaturkin Deja-Vu om. Teija Kalanen
NUO ERI 2 Zaranel Hilma om. Anu Leiviskä
NUO ERI 3 Mow-Zow Bon Bo-Nita om. Satu Halmetoja
AVO ERI 2 Vanamon Va-Nilla om. Titta Rusanen
AVO ERI 3 Charamoon's Charlotta om. Tiina Luhtaniemi
AVO ERI 4 Geisha om. Tiina Luhtaniemi
VET ERI 2 SA Mva Bellezza's Koh-I-Noor om. Titta Rusanen



10.09.2016 Porvoo
Tuomari: Kimmo Mustonen
Ilmoitettu: aikuisia 24, joista veteraaneja 1


ROP Mva Lilileian Honor Of All - VSP Mva Lilileian Happy Ever After

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Shibazhan Eremurus
om. Jenni Nykänen
PU 4 vara-JUN ERI 1 SA | Flying Carpet's Bang Bang Confetti
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Happy Ever After
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN 2 SERT JUN ERI 1 SA | Casa Rogue Hairspray
om. Eveliina Puustjärvi
PN 3 vara-SERT JUN ERI 2 SA | Flying Carpet's Give Me Confetti
om. Kari Kuosmanen ja Sarla Koistinen
PN 4 NUO ERI 1 SA | Zhigatsey Klarissa
om. Mona Frejborg


ROP -kasv. kennel Zhigatsey
om. Mona Frejborg

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Belegerea Aragorn om. Helena ja Mika Kuusisto
NUO EH 1 Zhigatsey Ian om. Allan Jahic
AVO ERI 2 Zhigatsey Hugo om. Maj-Britt Wiksten
AVO ERI 3 Zhigatsey Gunnar om. Birgitta Johansson
AVO EH 4 Hallahelmen Hapsivita om. Pirjo Naski

Nartut:
JUN ERI 3 Cinodes True Tiffany om. Tiina Rämö, Niklas Kalske ja Anette Asplund-Kähärä
JUN EH 4 Candymoon Happy Tail om. Ellen Kortelainen
NUO ERI 2 Ruskarinteen Lumityttö om. Teija ja Jukka Järvinen
NUO EH 3 Suvijan Karoliina om. Anne Marjamäki ja Eija Kangaspuu
AVO ERI 1 SA Mäntykartanon Q-Poppana om. Teija ja Jukka Järvinen
AVO ERI 2 SA Sippans Keep My Love Song Starshine om. Mona Frejborg
AVO ERI 3 Zhigatsey Felicia om. Maj-Britt Wiksten
AVO EH 4 Revonhännän Fergie om. Sari Virtanen
VET EH 1 Shibazhan Serissa om. Isabella Fagerstöm



04.09.2016 Helsinki
Tuomari: Cathrin Lundberg-Westin, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 12


ROP Tashi-Gong Eminem - VSP Mva Ziestan Laqueta

ROP SERT NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Eminem
om. Astrid Sundberg
PU 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Flying Carpet's Bang Bang Confetti
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
PU 3 VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU 4 JUN ERI 2 SA | Cinodes Calypso
om. Annika Lindelä-Julkunen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Ziestan Laqueta
om. Carola Sundqvist
PN 2 SERT JUN ERI 1 SA | Candymoon Honey Tail
om.
PN 3 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Essence
om. Minna Särkijärvi
PN 4 JUN ERI 2 SA | Flying Carpet's Give Me Confetti
om. Kari Kuosmanen ja Sarla Koistinen

ROP -pentu Kiiramanna Tutankhamon
om. Sirpa Takala

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 3 Hoswin William om. Suvi Sillanpää
VAL ERI 2 Mva Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala

Nartut:
NUO ERI 2 Zhigatsey Klarissa om. Mona Frejborg
VAL ERI 2 Mva Cinodes Japonica om. Seija Kanerva



03.09.2016 Riihimäki kv
Tuomari: Karin Bernardis, Itävalta
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 41, joista veteraaneja 4

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 2 ROP-, BIS 2 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 3 SERT JUN ERI 1 SA | Flying Carpet's Bang Bang Confetti
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
PU 4 vara-SERT vara-CACIB -> CACIB AVO ERI 1 SA | Mic Mac True Is The Friend
om. Mona Frejborg

VSP SERT CACIB AVO ERI 1 SA | Niiländer Guerlain
om. Miia-Riikka Riikonen
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 VAL ERI 2 SA | Mva Olazza Milady
om. Maija Perttola
PN 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Cinodes Cadillactica
om. Sirpa Berk

ROP -pentu Kiiramanna Tutankhamon
om. Sirpa Takala

ROP-, BIS 4 -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Belegerea Aragorn om. Helena ja Mika Kuusisto
JUN ERI 3 Cinodes Calypso om. Annika Lindelä-Julkunen
JUN ERI 4 Hoswin William om. Suvi Sillanpää
AVO ERI 2 SA Olazza Mii-Mikko om. Maija Perttola
AVO ERI 3 Misschiefin Easy Bachelor om. Sami Ruotsalainen
AVO EH 4 Cinodes Circus Hullabaloo om. Annika Lindelä-Julkunen
VAL ERI 2 SA Mva Kiiramanna Never Make You Cry om. Sirpa Takala
VAL ERI 3 Mva Lilileian Honor Of All om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
VAL ERI 4 Mva Lileian Honey Bear om. Bente Lund, Norja
VET ERI 2 Mva Misschiefin Anshu Anbu om. Tiina Hirvonen
VET ERI 3 Mva Shibazhan Nabil om. Jaana Pelkonen

Nartut:
JUN ERI 2 Niiländer Lilli Marleen om. Ea Juhkam ja Anne Lepola
NUO ERI 1 SA Zhigatsey Klarissa om. Mona Frejborg
NUO ERI 2 Benevolos Twinkle Star om. Astrid Sundberg ja Jaana Kouvolainen
NUO ERI 3 Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
AVO ERI 2 Alnuspark Finnaveena om. Anna-Maria Melkas
AVO ERI 3 Sippans Keep My Lovesong Starshine om. Mona Frejborg
AVO EH 4 Cinodes Chardonnay Rose om. Sirpa Berk
VAL ERI 3 Mva Olazza Tzarina om. Maija Perttola ja Pia Rapo
VAL ERI 4 Mva Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää ja Janne Nousiainen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Mow-Zow om. Katja Rita
KASV 3 KP kennel Olazza om. Maija Perttola
 


03.09.2016 Hammaslahti rn
Tuomari: Markku Kipinä
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 10, joista veteraaneja 3

ROP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Indra
om. Silja ja Jonna Lappeteläinen
PN 2 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Nic-Sam Isabetta
om. Tuula Suvanto
PN 3 AVO ERI 2 SA | Vanessan Miss Sunshine
om. Riikka Taskinen

VSP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Chanelstyle Xmas Miracle
om. Sirkku-Liisa Pirhonen
PU 2 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Vanessan Sunshine Reggae
om. Silja Lappeteläinen
PU 3 AVO ERI 3 SA | Shibazhan Eremurus
om. Jenni Nykänen

ROP -pentu Chanelstyle Xmas Angel Nea
om. Sirkku-Liisa Pirhonen

Muut tulokset:
Nartut:
JUN EH 1 Toyway Natali om. Tiia Sinisalo
AVO ERI 3 Minessan Estelle om. Sanna Wägeli
VET ERI 2 Mva Saffron Jadore om. Sanna Wägeli
VET ERI 3 Mva Nic-Sam Bertta om. Tuula Suvanto


28.08.2016 Rovaniemi rn
Tuomari: Harto Stockmari
Ilmoitettu: aikuisia 15, joista veteraaneja 2


ROP Ruskarinteen Lumityttö - VSP Tuuling El Victor


VSP -vet. Flametail Dear Devil-Ma - ROP -vet. Mva Annastiina Wilhelm

ROP SERT NUO ERI 1 SA | Ruskarinteen Lumityttö
om. Teija ja Jukka Järvinen
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Zeppe-Lin
om. Katja Rita
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Mäntykartanin Q-Poppana
om. Teija ja Jukka Järvinen
PN 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Flametail Dear Devil-Ma
om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

VSP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Tuuling El Victor
om. Ulla-Stina Angeria ja Jarmo Oja
PU 2 vara-SERT VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Your Majesty
om. Pia Honkasalo
PU 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Annastiina Wilhelm
om. Mirja Päiväkkö

Muut tulokset:
Urokset:
AVO EH 2 Minessan Calvin om. Kauko Jalosalmi
AVO EH 3 Chakiran Noah om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

Nartut:
JUN ERI 1 SA Chakiran Princess Madonna om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
JUN ERI 2 Dorona's Bandora om. Sirkka-Liisa Kuusela
JUN EH 3 Bhu Laen's Caecilia om. Emma Kurki ja
AVO ERI 2 Mow-Zow Ka-T-Inka om. Katja Rita
AVO EH 3 Dawana Musk Mallow om. Sirpa Romakkaniemi



27.08.2016 Äänekoski rn
Tuomari: Pirjo Aaltonen
Ilmoitettu: aikuisia 29, joista veteraaneja 9


VSP  Mva Toyway El Don-John - ROP Mva Toyway Zat-Zuma


VSP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello - ROP -vet. Mva Toyway Zat-Zuma


BIS 1 -vet. Mva Toyway Zat-Zuma

ROP ROP-, BIS 1 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. Heli Parkkinen
PN 2 SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Expecto Patronum
om. Satu Madetoja
PN 3 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Toyway Leight Vi-Vian
om. Jouko Leiviskä
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Q-Papu
om. Paula ja Nea Jokela

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Toyway El Don-John
om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
PU 2 VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU 3 VAL ERI 3 SA | Mva Hopeahapsun Creivi Vito
om. Minna ja Pirkko Virta ja Kaisa Kirjava
PU 4 SERT AVO ERI 1 SA | Vanessan Ozzy
om. Kirsi Pihlainen
PU - vara-SERT AVO ERI 2 SA | Chakiran Noah
om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka

ROP -pentu Mow-Zow Ferdinand
om. Katja ja Marko Rita
VSP -pentu Mow-Zow Glamour Girl
om. Katja ja Marko Rita


ROP-, BIS 1 -kasv. kennel Toyway
om. Jouko Leiviskä

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Mäntykartanon Solisti om. Paula Jokela
PEK 3 Kiiramanna Tutankhamon om. Sirpa Takala

Narttupennut:
PEK 2 Kiiramanna Hatshepsut om. Pia Honkasalo

Urokset:
JUN ERI 1 SA Pekdoro's Wal-Nut om. Susanna Kolppanen
AVO ERI 3 Racconto Phuntsok Namgyal om. Taru Heinänen¨
AVO ERI 4 Hopeahapsun Sir Enlore om. Minna Virta ja Kaisa Kirjava
VAL ERI 4 SA Mva Mow-Zow Majesty om. Pia Honkasalo
VET ERI 2 Mva Annastiina Wilhelm om. Mirja Päiväkkö

Nartut:
JUN ERI 2 SA Toyway Natali om. Tiia Sinisalo
JUN ERI 3 Hopeahapsun I Believe om. Kaija Aro
JUN ERI 4 Chakiran Princess Primadonna om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
AVO ERI 1 SA Hopeahapsun Geisha om. Minna Virta
AVO ERI 2 Vanessan Miss Sunshine om. Riikka Taskinen
AVO ERI 3 Tipsn'drops Daria om. Marjo Ahonen
AVO ERI 4 Racconto Victoria's Secret om. Taru Heinänen ja Leena Huuha
VAL ERI 2 SA Mva Mow-Zow Zeppe-Lin om. Katja Rita
VET ERI 2 SA Mva Saffron Jadore om. Sanna Wägeli
VET ERI 3 SA Mva Vanessan Indra om. Silja ja Jonna Lappeteläinen
VET ERI 4 Mva Toyway Cri-Sanna om. Taru Heinänen

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Hopeahapsun om. Minna Virta



27.08.2016 Helsinki
Tuomari: Petr Rehanek, Tsekki
Ilmoitettu: aikuisia 17, joista veteraaneja 2


ROP Mva Lilileian Keeper For Life - VSP  Mva Mow-Zow Xelmiina


ROP -vet. Mva Shibazhan Cattleya

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 2 VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Honey Bear
om. Bente Lund, Norja
PU 3 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Shibzhan Kentia
om. Anne Johansson
PU 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Cinodes Calypso
om. Annika Lindelä-Julkunen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Xelmiina
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
PN 2 VAL ERI 2 SA | Mva Cinodes Japonica
om. Seija Kanerva
PN 3 SERT NUO ERI 1 SA | Benevolos Evening Star
om. Maija Karvinen
PN 4 vara-SERT NUO ERI 2 SA | Mow-Zow Bon Bella
om. Kaisa Kankaanpää
PN - ROP -vet. VET ERI 1 |´Mva Shibazhan Cattleya
om. Maija Salminen


ROP -kasv. Kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 SA Lilileian Brand New Keeper om. Katja Rantakangas ja Niklas Kalske

Nartut:
NUO ERI 3 Zhigatsey Klarissa om. Mona Frejborg
NUO ERI 4 Shibazhan Dahlia om. Tiina Walldén
AVO ERI 1 SA Sippans Keep my Lovesong Starshine om. Mona Frejborg
VET ERI 2 Shibazhan Serissa om. Isabella Fagerstöm



21.08.2016 Heinola
Tuomari: George Schogol, Georgia
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 43, joista veteraaneja 10


VSP Mva Mow-Zow Lucky Lady - ROP Mva Lilileian Honor Of All


ROP -vet. Mva Down-Goblin Fernando - VSP -vet. Mva Saffron Jadore

ROP RYP 4 VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 SERT AVO ERI 1 SA | Qi Gong's Flying Shaman
om. Johanna Hyvönen
PU 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 4 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Chanelstyle Xmas Miracle
om. Sirkku-Liisa Pirhonen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Zeppe-Lin
om. Katja Rita
PN 3 SERT NUO ERI 1 SA | Zhigatsey Klarissa
om. Mona Frejborg
PN 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Saffron Jadore
om. Sanna Wägeli
PN - vara-SERT AVO ERI 1 SA | Sippans Keep My Love Song
om. Mona Frejborg

ROP -pentu Mow-Zow Ferdinand
om. Katja Rita
VSP -pentu Mow-Zow Fazeriina
om. Katja Rita

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
urospennut:
PEK 2 KP Qi Gong's Witchcraft om. Johanna Hyvönen

Narttupennut:
PEK 2 KP Chanelstyle Xmas Angel Nea om. Sirkku-Liisa Pirhonen

Urokset:
JUN EH 1 Chamiilon's Home Run om. Heidi Seppälä
AVO ERI 3 Katimon Yokeri om. Nina Nieminen
AVO ERI 4 Ziestan Li Naozumi om. Iiris Härkänen
VET ERI 2 Mva Olazza Milord om. Maija Perttola
VET EH 3 Revonhännän Gomia Goran om. Sirpa Perälö
VET EH 4 Wartin-Kyis Gon-Po-Ter om. Harri Tanttu ja Maija Kajamäki

Nartut:
NUO ERI 2 Ruskarinteen Lumityttö om. Teija ja Jukka Jävinen
NUO ERI 3 Mow-Zow Bon Bo-Nita om. Katja Rita
NUO EH 4 Ainomielen Ilmariina om. Susanna Suntila
AVO ERI 2 SA Minessan Estelle om. Sanna Wägeli
AVO EH 3 Inkerellin Lydia om. Tiina Sallinen
AVO EH 4 Nenemo Beady -Eyes om. Matti ja Eija Lampinen
VAL ERI 3 Mva Mow-Zow Princess Desiree om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VAL ERI 4 Mva Olazza Milady om. Maija Perttola
VET EH 2 Nenemo Deep-True Love om. Eija Lampinen ja Anniina Grönvall
VET EH 3 Down-Goblin Q-N-Säde om. Susanna Suntila
VET EH 4 Chrystal Mountain Armelle om. Helena Andersson



21.08.2016 Helsinki, SKKY:n erikoisnäyttely + 9 ryhmä
Tuomari: Hans Rosenberg, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 27, veteraaneja 6


VSP Benevolos Twinkle Star - ROP Tashi-Gong Eminem


BIS 4 Tashi-Gong Eminem


VSP -vet. Mva Of Zlazano Lon-Lon - ROP -vet. Mva Misschiefin Anshu Anbu


VSP -jun. Cinodes Calypso - ROP -jun. Cinodes True Tiffany

ROP BIS 4 SERT NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Eminem
om. Astrid Sundberg
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Misschiefin Anshu Anbu
om. Tiina Hirvonen
PU 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Galbaras Little Thing
om. Tarja Löfqvist
PU 4 AVO ERI 2 SA | Shibazhan Kentia
om. Anne Johansson
VSP -jun. JUN ERI 1 | Cinodes Calypso
om. Annika Lindelä-Julkunen

VSP SERT AVO ERI 1 SA | Benevolos Twinkle Star
om. Astrid Sundberg ja Jaana Kouvalainen
PN 2 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Of Zlazano Lon-Lon
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Cinodes Japonica
om. Seija Kanerva
PN 4 VET ERI 2 SA | Mva Shibazhan Cattleya
om. Maija Salminen
PN - vara-SERT AVO ERI 2 SA | Mow-Zow Sa-V-Anni
om. Päivi ja Per-Ole Stenman
ROP -jun. JUN ERI 1 | Cinodes True Tiffany
om. Tiina Rämö, Niklas Kalske ja Anette Asplund-Kähärä


VSP -pentu Qi Gong's Bewitched - ROP -pentu Flying Carpet's Bang Bang Confetti

ROP -pentu Flying Carpet's Bang Bang Confetti
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos

VSP -pentu Qi Gong's Bewitched
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PN 2 -pentu Benevolos Vesper Lynd
om. Päivi ja Per-Ole Stenman


ROP -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Narttupennut 5-7kk
PEK 2 KP Xaramae Dirty Little Secret om. Eini Vihko

Urokset:
JUN EH 2 Yoysoul Kamil om. Anne Lalli
JUN EH 3 Belegerea Aragorn om. Helena ja Mika Kuusisto
AVO ERI 3 Charmia's Chandresh om. Jenni Leander
AVO ERI 4 Shibazhan Piper om. Satu Kirjavainen

Nartut:
JUN EH 2 Niiländer Lili Marleen om. Ea Juhkam ja Anne Lepola
JUN EH 3 Cinodes True Treasure om. Sirpa Berk
NUO ERI 1 Tashi-Gong Essenxe om. Minna Särkijärvi
NUO EH 2 Milarzin Joyful om. Mira ja Hans Wagner
AVO ERI 3 SA Cinodes Casalina om. Sirpa Berg
AVO EH 4 Xaramaee Cashmere om. Oona Kolehmainen
VAL ERI 2 Mva Flying Carpet's Guardian Of Sera om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
VET ERI 3 Shibazhan Elettaria om. Anne Johansson
VET ERI 4 Ingefal's Baby Downgoblin om. Seija Kanerva



20.08.2016 Kouvola
Tuomari: Juha Putkonen
Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 43, joista veteraaneja 6


ROP Mva Lilileian Keeper For Life - VSP Mva Olazza Milady


ROP -vet. Nenemo Deep-True Love - VSP -vet. Mva Olazza Milord


BIS 3 -vet. Nenemo Deep-True Love

ROP RYP 2 VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 2 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Lilileiana Honey Bear
om. Bente Lund, Norja
PU 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 4 VET ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU - vara-SERT AVO ERI 2 SA | Shibazhan Eremurus
om. Jenni Nykänen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Olazza Milady
om. Maija Perttola
PN 2 VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Happy Ever After
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN 3 ROP-, BIS 3 -vet. SERT VET ERI 1 SA | Nenemo Deep-True Love
om. Eija Lampinen ja Anniina Grönvall
PN 4 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Ainomielen Ilmariina
om. Susanna Suntila


ROP -pentu Chanelstyle Xmas Angel Nea - VSP -pentu Flying Carpet's Bang Bang Confetti

ROP -pentu Chanelstyle Xmas Angel Nea
om. Sirkku-Liisa Pirhonen
VSP -pentu Flying Carpet's Bang Bang Confetti
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos

ROP -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Mow-Zow Ferdinand om. Katja Rita
PEK 3 Qi Gong's Witchcraft om. Johanna Hyvönen

Narttupennut:
PEK 2 KP Qi Gong's Bewitched om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PEK 3 KP Mow-Zow Fazeriina om. Katja Rita

Urokset:
JUN EH 1 Shibazhan Chelone om. Sirkku-Liisa Pirhonen
AVO ERI 3 SA Olazza Mii-Mikko om. Maija Perttola
AVO ERI 4 SA Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna Hyvönen
VAL ERI 2 Mva Lileian Honor Of All om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
VAL EH 3 Mva Shibazhan Houstonia om. Carita Mauno

Nartut:
JUN ERI 1 Anastasia om. Johanna Turkia
JUN ERI 2 Cinodes Calabria om. Teresa Trammeli
JUN ERI 3 Shibazhan Stellaria om. Johanna Nykänen
JUN EH 4 Hallahelmen Aurora Borealis om. Ritva Huusko-Helminen
NUO ERI 2 SA Hoswin Uniikki om. Hanne Paakala
NUO ERI 3 SA Mow-Zow Bon Bo-Nita om. Katja Rita ja Satu Halmetoja
NUO ERI 4 Nenemo The final Magic om. Eija Lampinen ja Kerttu Grönvall
AVO ERI 1 SA Inkerellin Lydia om. Tiina Sallinen
AVO ERI 2 SA Mow-Zow Sa-Va-Anni om. Päivi ja Per-Ole Stenman
AVO ERI 3 SA Nenemo Beady-Eyed om. Eija ja Matti Lampinen
VAL ERI 3 SA Mva Flying Carpet's Guardian Of Sera om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
VAL ERI 4 SA Mva Mow-Zow Zeppe-Lin om. Katja Rita
VET ERI 2 SA Nenemo Brilliant Girl om. Anniina Grönvall
VET ERI 3 SA Down-Goblin Q-N-Säde om. Päivi ja Per-Ole Stenman
VET ERI 4 Chrystal Mountain Armelle om. Helena Andersson

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Mow-Zow om. Katja Rita
KASV 3 KP Kennel Nenemo om. Eija Lampinen



14.08.2016 Raisio
Tuomari: Benny Blid Von Schedvin, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 39, joista veteraaneja 9


ROP Hoswin Pearldiver - VSP Lilileian Pádme Amidala


VSP -vet. Satatassun Via Carmante - ROP -vet. Mva Tor Oskan Love Carlina

ROP PU 1 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Hoswin Pearldiver
om. Kirsti Koskinen
PU 2 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Lilileian Honey Bear
om. Bente Lund, Norja
PU 3 NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Eminem
om. Astrid Sundberg
PU 4 AVO ERI 3 SA | Shibazhan Kentia
om. Anne Johansson
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Satatassun Via Carmante
om. Maarit Peltonen

VSP SERT AVO ERI 1 SA | Lilileian Pádme Amidala
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Miliisin Hannah Kiiramannah
om. Merja Uimonen ja Marjut Tenlén
PN 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Tor Oskan Love Carlina
om. Tuula Toroska
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Flying Carpet's Guardian Of Sera
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen

ROP -pentu Qi Gong's Bewitched
om. Mikko Linroos ja Kari Kuosmanen
VSP -pentu Flying Carpet's Bang Bang Confetti
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Qi Gong's Magic Potion om. Elisa Vahlroos-Moisander

Urokset:
JUN EH 1 Corelle Ferro Ta Gracioso Granuja om. Mariie Nordlund ja Linda Turhan
JUN EH 2 Cinodes Chain Reaction om. Anu Siponen ja Antti Saloranta
AVO ERI 4 Kiiramanna King Arthur om. Marjut Tenlén
VET ERI 2 SA Mva Annastiina Wilhelm om. Mirja Päiväkkö
VET EH 3 Mva Silences Casper om. Alexandra Johansson

Nartut:
JUN ERI 2 SA Benevolos Iron Maiden om. Astrid Sundberg
JUN ERI 3 Chakiran Princess Primadonna om. Mirja Päiväkkö
JUN EH 4 Lehtikummun Key To My Joy om. Nina Nieminen
NUO ERI 1 SA Benevolos Stardust om. Astrid Sundberg
NUO ERI 2 SA Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
NUO ERI 3 Gauntiet's First Kiss om. Sirpa Havulo
AVO ERI 2 SA Benevolos Twinkle Star om. Astrid Sundberg
AVO ERI 3 Shibazhan Kleinia om. Anne Johansson ja Tiina Piekkala
AVO ERI 4 Kiiramanna Never Give You Up om. Tiina Vilppunen
VAL ERI 2 SA Mva Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
VAL ERI 3 SA Mva Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
VAL ERI 4 SA Mva kri Kris Unbelievable Sita om. Nina Nieminen
VET ERI 2 SA Shibazhan Elettaria om. Anne Johansson
VET ERI 3 SA Ziestan My Litl Nella om. Elisa Vahlroos-Moisander
VET ERI 4 Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen



13.08.2016 Ristiina rn
Tuomari: Marko Lepasaar, Viro
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 27, joista veteraaneja 3


ROP Mva Shibazhan Nabil - VSP Ravnkilde's Incredible Roxy

ROP ROP-, BIS 3 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Nabil
om. Jaana Pelkonen
PU 2 SERT AVO ERI 1 SA | Shibazhan Eremurus
om. Jenni Nykänen
PU 3 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Qi Gong's Flying Shaman
om. Johanna Hyvönen
PU 4 JUN ERI 1 SA | Shibazhan Chelone
om. Sirkku-Liisa Pirhonen

VSP SERT FI & LT MVA AVO ERI 1 SA | Ravnkilde's Incredible Roxy
om. Satu ja Veera Hirvi
PN 2 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Shibazhan Gentiana
om. Johanna Nykänen
PN 3 NUO ERI 2 SA | Benevolos Evening Star
om. Maija Karvinen
PN 4 AVO ERI 2 SA | Ziestan Kimora
om. Tiina Sallinen

ROP -pentu Chanelstyle Xmas Angel Nea
om. Sirkku-Liisa Pirhonen

ROP -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Double Eye Inlove Iivari om.
NUO EH 3 Lilileian Brand New Keeper om. Katja Rantakangas ja Niklas Kalske
AVO ERI 3 Ziestan Li Naozumi om. Iiris Härkänen
AVO ERI 4 Chanelstyle Xmas Miracle om. Sirkku-Liisa Pirhonen
VAL ERI 1 SA Mva Nenemo Will-Power om. Päivi Könönen
VET ERI 2 Mva Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Toyway Natali om.
JUN ERI 2 Shibazhan Stellaria om. Johanna Nykänen
JUN EH 3 Niiländer Kimberlyn om. Mervi Kontoniemi
NUO EH 3 Hoswin Uniikki om. Hanne Paakala
VAL ERI 1 SA Mva Ziestan Laqueta om. Carola Sunqvist



13.08.2016 Oulu kv
Tuomari: Leni Finne
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 18, joista veteraaneja 4

ROP SERT CACIB NUO ERI 1 SA | Toyway Leight Vi-Vian
om. Jouko Leiviskä
PN 2 vara-SERT vara-CACIB NUO ERI 2 SA | Zaranel Hilma
om. Anu Leiviskä
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Hamulda
om. Jouko Leiviskä
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Bendafeims Destiny
om. Raija Leiviskä
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. Heli Parkkinen

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Toyway El Don-John
om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen

ROP -pentu Ruskaturkin Deja-Vu
om. Teija Kalanen

ROP -kasv. kennel Toyway
om. Jouko Leiviskä

Muut tulokset:
Urokset:
NUO EH 1 Zaranel Huugo om. Leena Laukka
AVO EH 1 Onnenarkin Toivoatäynnä om. Miia-Riikka Pajala

Nartut:
JUN ERI 1 SA Riffendahl Ebba Esmeralda om. Aila Malmi-Backman
JUN ERI 2 Cisosan Barbie Girl om.
JUN EH 3 Hopeahapsun I Believe om. Kaija Aro
NUO EH 3 Zhigatsey Kassandra om. Aila Malmi-Backman
AVO ERI 1 SA Niiländer Guerlain om. Miia-Riikka Riikonen
AVO ERI 2 SA Dawana Luna Lovegood om. Anna-Riitta Saarela
AVO ERI 3 Geisha om. Tiina Luhtaniemi
AVO EH 4 Riffendahl Chloe Celestra om. Aila Malmi-Backman




13.08.2016 Köyliö rn
Tuomari: Maija Mäkinen
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 25, joista veteraaneja 6


VSP -vet. Satatassun Via Caramante - ROP -vet. Tor Oskan Love Carlina

ROP ROP, BIS 3-vet. SERT FI MVA VET ERI 1 SA | Tor Oskan Love Carlina
om. Tuula Toroska
PN 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Remember Me Tuuling
om. Terhi ja Jenni Aavinko
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Kiranmay's D-Dazzling Dezdemona
om. Katri Aallonranta
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Flying Carpet's Guardian Of Sera
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos

VSP SERT AVO ERI 1 SA | Tor Oskan Quutamo
om. Tarja Aakula
PU 2 vara-SERT AVO ERI 2 | Tuuling Ol Usma
om. Virpi Mäkelä
PU 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Satatassun Via Carmante
om. Maarit Peltonen

ROP -pentu Flying Carpet's Bang Bang Confetti
om. Kari Kuosmanen ja Míkko Lindroos
VSP -pentu Qi Gong's Bewitched
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen


ROP -kasv. kennel Tor Oskan
om. Tuula Toroska
 
Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Qi Gong's Magic Potion om. Elisa Vahlroos-Moisander

Urokset:
JUN EH 1 Cinodes Chain Reaction om. Anu Siponen ja Antti Saloranta
JUN EH 2 Tor Oskan Ricardo om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
AVO ERI 3 Rina-Cza's Aloha Indiana om. Maarit Peltonen
AVO ERI 4 Tor Oskan Ivanhoe om. Maarit Peltonen
VET EH 2 Mva Silences Casper om. Alexandra Johansson

Nartut:
JUN ERI 1 SA Tuuling Ros Ymmi om. Tuula Parviainen ja Sallamaari Heinonen
JUN EH 2 Chakiran Princess Primadonna om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
NUO ERI 1 Tuuling Me Xenia om. Mari Niinimäki
NUO EH 2 Serafiina om. Ronja Aaltonen
AVO ERI 2 Tor Oskan Idalina om. Ronja Aaltonen
AVO EH 3 Mva Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
VET ERI 2 SA Ziestan My Litl Nella om. Elisa Vahlroos-Moisander
VET ERI 3 Satatassun Bellabambina om. Terhi Aavinko



07.08.2016 Kittilä rn
Tuomari: Juha Putkonen
Ilmoitettu: aikuisia 18, joista veteraaneja 2


ROP Chakiran Margarita - VSP Mva Kiiramanna Never Make You Cry


ROP -vet. Mva Annastiina Wilhelm - VSP -vet. Flametail Dear Devil-Ma


BIS 4 -vet. Mva Annastiina Wilhelm

ROP SERT AVO ERI 1 SA | Chakiran Margarita
om. Tuula Viertonen
PN 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Dorona`s Bandora
om. Sirkka-Liisa Kuusela
PN 3 JUN ERI 2 SA | Dawana Unni Ilona
om. Päivi Lankinen
PN 4 NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Shenzi
om. Merja Uimonen ja Tiina Vilppunen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Flametail Dear Devil-Ma
om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU 2 ROP-, BIS 4 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Annastiina Wilhelm
om. Mirja Päiväkkö
PU 3 SERT AVO ERI 1 SA | Minessan Calvin
om. Kauko Jalosalmi
PU 4 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Tuuling El Victor
om. Ulla-Stina Angeria ja Jarmo Oja

ROP-, BIS 2 -kasv. kennel Kiiramanna
om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Urokset:
AVO EH 3 Chakiran Noah om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
VAL ERI 2 SA Mva Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala

Nartut:
JUN ERI 3 Chakiran Princess Primadonna om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
JUN ERI 4 Chakiran Princess Pocahontas om. Tuula Viertonen
AVO ERI 2 SA Toyway Filma Flint-Stone om. Päivi Lankinen
AVO ERI 3 SA Mva Kiiramanna Never Give You Up om. Tiina Vilppunen
AVO ERI 4 SA Dorona`s Indira om. Minna Kaappola

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Chakiran om. Tuula Viertonen



07.08.2016 Kuopio kv
Tuomari: Annukka Paloheimo
Ilmoitettu: aikuisia 16, joista veteraaneja 4


VSP Mva Saffron Zidane - ROP Tashi-Gong Essence


ROP -vet. Mva Bio-Bio's Top Dog - VSP -vet. Mva Bellezza's Koh-I-Noor

ROP SERT CACIB NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Essence
om. Minna Särkijärvi
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Hand In Hand
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Bellezza's Koh-I-Noor
om. Titta Rusanen
PN 4 VET ERI 2 SA | Mva Bio-Bio's Highlight For Tashi-Gong
om. Katriina Huhtinen

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Saffron Zidane
om. Tuula Kinnunen
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Bio-Bio's Top Dog
om. Katriina Huhtinen ja Silja Lappeteläinen
PU 3 SERT FI MVA vara-CACIB AVO ERI 1 SA | Vanessan Emerald
om. Silja Lappeteläinen
PU 4 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Lilileian Honey Bear
om. Bente Lund, Norja

ROP -kasv. kennel Tashi-Gong
om. Katriina Huhtinen

Muut tulokset:
Urokset:
VAL ERI 2 SA Mva Tashi-Gong In Pocketsize om. Hannele ja Niklas Itkonen
VAL ERI 3 SA Mva Lilileian Honor Of All om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
VAL ERI 4 SA Mva Tashi-Gong Heaven Sent om. Eija Humalamaa

Nartut:
JUN ERI 1 Bhu Laen's Caecilia om. Emma Kurki
AVO ERI 1 Tashi-Gong Heart Of Mine om. Katriina ja Pasi Huhtinen
VAL ERI 2 Mva Ziestan Laqueta om. Carola Sundqvist
VET ERI 3 SA Mva Vanessan Indra om. Silja ja Jennika Lappeteläinen



06.08.2016 Kuopio kv
Tuomari: Andrzej Kazmierski, Puola
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 35, joista veteraaneja 6


ROP Mva Lilileian Honor Of All - VSP Mva Tashi-Gong Hand In Hand


ROP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello

ROP RYP 1 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 3 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 4 SERT AVO ERI 1 SA | Lilileian Honey Bear
om. Bente Lund, Norja
PU - ROP -jun. vara-SERT JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Challenger
om. Heidi Nousiainen ja Katriina Kanninen

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Hand In Hand
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Happy Ever After
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN 3 SERT NUO ERI 1 SA | Shibazhan Gentiana
om. Johanna Nykänen
PN 4 VAL ERI 3 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN - vara-SERT NUO ERI 2 SA | Benevolos Starlight
om. Katja Rantakangas

ROP -pentu Mow-Zow Ferdinand
om. Katja Rita
VSP -pentu Mow-Zow Glamour Girl
om. Katja Rita

ROP -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Mäntykartanon Solisti om. Paula Jokela

Urokset:
JUN ERI 2 Lilileian Brand New Keeper om. Katja Rantakangas ja Niklas Kalske
AVO ERI 2 Mow-Zow Valdemar om. Annette Åkerlund
AVO ERI 3 Mäntykartanon Othello om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
AVO ERI 4 Mäntykartanon Raffaello om. Annette Åkerlund
VAL ERI 3 SA Mva Saffron Zidane om. Tuula Kinnunen
VAL ERI 4 Mva Tashi-Gong In Pocketsize om. Hannele ja Niklas Itkonen
VET ERI 2 SA Mva Bio-Bio's Top Dog om. Katriina Huhtinen ja Silja Lappeteläinen

Nartut:
JUN ERI 1 Playpoint Lucky Penny om. Eija Huuskonen
JUN ERI 2 Bhu Laen's Caecilia om. Emma Kurki
NUO ERI 3 SA Tashi-Gong Essence om. Minna Särkijärvi
NUO EH 4 Toyway Lu-Cille Ball om. Eija Huuskonen
AVO ERI 1 Vanessan Miss Sunshine om. om. Riikka Taskinen
AVO EH 2 Revonhännän Fergie om. Sari Virtanen
AVO EH 3 Tipsn'drops Dia om. Outi Virtanen
VAL ERI 4 SA Mva Mow-Zow Zeppe-Lin om. Katja Rita



05.08.2016 Kuopio kv
Tuomari: Veli-Pekka Kumpumäki
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 30, joista veteraaneja 6


ROP Mva Lilileian Keeper For Life - VSP Tashi-Gong Hand In Hand

ROP RYP 4 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 2 vara-CACIB -> CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Saffron Zidane
om. Tuula Kinnunen
PU 3 VAL ERI 3 SA | Mva Tashi-Gong In Pocketsize
om. Hannele ja Niklas Itkonen
PU 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Bio-Bio's Top Dog
om. Katriina Huhtinen ja Silja Lappeteläinen
PU - SERT AVO ERI 1 SA | Lilileian Honey Bear
om. Bente Lund, Norja

VSP SERT FI MVA CACIB AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Hand In Hand
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 2 vara-SERT vara-CACIB AVO ERI 2 SA  Revonhännän Fergie
om. Sari Virtanen
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Vanessan Kimberley
om. Silja Lappeteläinen
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Suvijan Adina
om. Anne Marjamäki

ROP -pentu Mow-Zow Ferdinand
om. Katja Rita
VSP -pentu Mow-Zow Glamour Girl
om. Katja Rita

ROP-, BIS 3 -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Lilileian Brand New Keeper om. Katja Rantakangas ja Niklas Kalske
JUN EH 2 Mow-Zow Challenger om. Heidi Nousiainen ja Katriina Kanninen
AVO EH 2 Chakiran Noah om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
VAL ERI 4 SA Mva Ishavskysten's Chacco Chubby om. Kjellaug Lindrupsen, Norja
VET ERI 2 Mva Annastiina Wilhelm om. Mirja Päiväkkö

Nartut:
JUN EH 1 Chakiran Princess Primadonna om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
NUO ERI 1 SA Tashi-Gong Essence om. Minna Särkijärvi
AVO ERI 3 SA Nic-Sam Isabetta om. Tuula Suvanto
AVO EH 4 Geisha om. Tiina Luhtaniemi
VAL ERI 3 SA Mva Lilileian Happy Ever After om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
VAL ERI 4 SA Mva Mow-Zow Zeppe-Lin om. Katja Rita
VET ERI 2 Mva Nic-Sam Bertta om. Tuula Suvanto



31.07.2016 Ristijärvi rn
Tuomari: Tuula Plathan
Ilmoitettu: aikuisia 22, joista veteraaneja 4


ROP Mva Toyway El Don-John - VSP Mva Toyway Zat-Zuma


BIS 1 -vet. Mva Toyway Zat-Zuma

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Toyway El Don-John
om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
PU 2 SERT FI MVA VAL ERI 2 SA | Mva Ishavskysten's Chacco Chubby
om. Kjellaug Lindrupsen, Norja
PU 3 vara-SERT AVO ERI  1 SA | Tashi-Gong Handsome Harrison
om. Eija Huuskonen
PU 4 VAL ERI 3 SA | Mva Dawana Will-I-Am
om. Maarit Impola
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Bellezza's Boh-Eemi
om. Teija Leinonen

VSP ROP-, BIS 1 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. Heli Parkkinen
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Hamulda
om. Jouko Leiviskä
PN 3 VET ERI 2 SA | Mva Bellezza's Koh-I-Noor
om. Titta Rusanen
PN 4 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Valerie
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN - vara-SERT AVO ERI 2 SA | Vanamon Va-Nilla
om. Titta Rusanen


ROP-, BIS 1 kasv. kennel Toyway
om. Jouko Leiviskä

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 SA Mow-Zow Challenger om. Heidi Nousiainen ja Katriina Kanninen
AVO EH 2 Minessan Calvin om. Kauko Jalosalmi

Nartut:
JUN ERI 1 SA Toyway Nin-Tzin om. Jouko Leiviskä
JUN ERI 2 SA Cinodes True Temptation om. Sirpa ja Veera Määttä
JUN ERI 3 Playpoint Lucky Penny om. Eija Huuskonen
NUO ERI 1 SA Zaranel Hilma om. Anu Leiviskä
NUO ERI 2 SA Toyway Lu-Cille Ball om. Eija Huuskonen
NUO ERI 3 Toyway Lauren Ba-Call om. Jouko Leiviskä ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
AVO ERI 3 Dawana Pinkie Pie om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen ja Elli-Maija Kuosmanen
AVO ERI 4 Nic-Sam Isabetta om. Tuula Suvanto
VET ERI 3 Mva Nic-Sam Bertta om. Tuula Suvanto




30.07.2016 Pori kv
Tuomari: Vincent O’Brien, Irlanti
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 86, joista veteraaneja 13


ROP Mva Lilileian Honor Of All - VSP Mva Tuuling Ris Elene


ROP -vet. Mva Down-Goblin Fernando - VSP -vet. Mva Tuuling Ris Elene


BIS 3 -vet. Mva Down-Goblin Fernando

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 vara-CACIB -> CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Annastiina Samos
om. Lahja Tattari ja Ea Juhkam
PU 3 ROP-, BIS 3 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 4 SERT NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Eminem
om. Astrid Sundberg
PU - vara-SERT JUN ERI 1 SA | Cinodes Titanium For Katimon
om. Katriina Kanninen

VSP VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Tuuling Ris Elene
om. Tuula Parviainen
PN 2 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Princess Desiree
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 SERT JUN ERI 1 SA | Bhu Laen's Cassia
om. Mari Nieminen
PN 4 vara-SERT vara-CACIB -> CACIB NUO ERI 1 SA | Hoswin Usva
om. Miia Herala ja Eija Torkko


ROP -pentu Kiiramanna Tutankhamon - VSP -pentu Onnentassun Isabella

ROP -pentu Kiiramanna Tutankhamon
om. Sirpa Takala
VSP -pentu Onnentassun Isabella
om. Mervi Lehtonen


ROP-, BIS 4 -kasv. kennel Tuuling
om. Tuula Parviainen

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Pekdoro's Wal-Nut om. Susanna Kolppanen
PEK 3 Onnentassun Huugo-Herra om. Mervi Lehtonen

Urokset:
JUN ERI 2 Mow-Zow Challenger om. Katriina Kanninen
JUN EH 3 Hoswin William om. Suvi Sillanpää
JUN EH 4 Tor Oskan Ricardo om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
NUO ERI 2 SA Flying Carpet's Tabloid Star om. Miia Honkanen
NUO ERI 3 Fransiscus om. Sanni Palmanen
NUO EH 4 Tor Oskan Quutamo om. Tarja Aakula
AVO ERI 1 SA  Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
AVO ERI 2 SA Tähtisillan Augusti om. Sirpa Sillanpää
AVO ERI 3 Lilileian Honey Bear om. Bente Lund, Norja
AVO ERI 4 Tuuling Ol Usma om. Virpi Mäkelä
VAL ERI 3 Mva Katimon Tiago om. Nina Nieminen
VAL ERI 4 Mva Kiiramanna Never Make You Cry om. Sirpa Takala
VET ERI 2 Mva Misschiefin Anshu Anbu om. Tiina Hirvonen
VET ERI 3 Mva Miliisin Trans-Am om. Katriina Kanninen
VET ERI 4 Satatassun Via Carmante om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Riffendahl Doris Destiny om. Nina Nurmi-Aro
JUN ERI 3 Niiländer J'adore om. Ea Juhkam
JUN ERI 4 Zhigatsey Klarissa om. Mona Frejborg
NUO ERI 2 SA Benevolos Stardust om. Astrid Sundberg
NUO ERI 3 Tor Oskan Quutar om. Tuula Toroska
NUO ERI 4 Shibazhan Amaryllis om. Anne Johansson ja Marketta Juutila
AVO ERI 1 SA Mäntykartanon Q-Poppana om. Teija ja Jukka Järvinen
AVO ERI 2 SA Niiländer Guerlain om. Miia-Riikka Riikonen
AVO ERI 3 Riffendahl Chloe Celestra om. Aila Malmi-Backman
AVO ERI 4 Sippans Keep My Lovesong Starshine om. Mona Frejborg
VAL ERI 2 SA Mva Ziestan Laqueta om. Carola Sundqvist
VAL ERI 3 SA Mva Shibazhan Elisena om. Anne Johansson ja Tiina Hirvonen
VAL ERI 4 Mva Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VET ERI 2 SA Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska
VET ERI 3 Satatassun Bellabambina om. Terhi Aavinko
VET ERI 4 Satatassun Via Madame om. Mervi Lehtonen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Lilileian om. Tiina Rämö
KASV 3 KP kennel Mow-Zow om. Katja Rita
KASV 4 KP kennel Tor Oskan om. Tuula Toroska



24.07.2016 Kemi kv
Tuomari: Henrik Johansson, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 29, joista veteraaneja 1


VSP Mva Toyway El Don-John - ROP Mva Toyway Hamulda


RYP 2 Mva Toyway Hamulda


BIS 1 -vet. Mva Toyway Zat-Zuma

ROP RYP 2 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Hamulda
om. Jouko Leiviskä
PN 2 SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Dawana Pinkie Pie
om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen ja Elli-Maija Kuosmanen
PN 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Toyway Lauren Ba-Call
om. Jouko Leiviskä ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PN 4 ROP-, BIS 1 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. Heli Parkkinen

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Toyway El Don-John
om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
PU 2 SERT FI & SE MVA vara-CACIB AVO ERI 1 SA | Dawana Will-I-Am
om. Maarit Impola
PU 3 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Minessan Calvin
om. Kauko Jakosalmi

ROP -pentu Mow-Zow Ferdinand
om. Katja Rita

ROP -kasv. kennel Toyway
om. Jouko Leiviskä

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 1 Dorona's Bandora om. Sirkka-Liisa Kuusela

Urokset:
JUN EH 1 Zaranel Into-Eetu om. Irene Touhino
JUN EH 2 Zaranel Into-Aatu om. Irene Touhino
NUO ERI 1 Zaranel Huugo om. Leena Laukka
AVO ERI 3 Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
AVO ERI 4 Alnuspark Echo om. Tarja Ylitalo

Nartut:
JUN 2 SA Zhigatsey Klarissa om. Mona Frejborg
JUN EH 3 Cinodes True Temptation om. Sirpa ja Veera Määttä
NUO ERI 2 SA Toyway Leight Vi-Vian om. Jouko Leiviskä
NUO ERI 3  Mow-Zow Bon Bo-Nita om. Satu Halmetoja
NUO ERI 4 Vanessan Kheira pm. Minna Kaappola
AVO ERI 1 SA Mow-Zow Valerie om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
AVO ERI 2 Sippans Keep My Lovesong Starshine om. Mona Frejborg
AVO ERI 3 Dawana Luna Lovegood om. Anna-Riitta Saarela
AVO EH 4 Hopeahapsun Glitter om. Mariina Luiro
VAL ERI 2 SA Mva Mow-Zow Zeppe-Lin om. Katja Rita
VAL ERI 3 Mva Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen

Kasvattajat:
KASV 2 kennel Mow-Zow om. Katja Rita
KASV 3 kennel Zaranel om. Anu Leiviskä


24.07.2016 Pihtipudas rn
Tuomari: Unto Timonen
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 25, joista veteraaneja 5


ROP Playpoint Lucky Penny - VSP Vanessan Ozzy


VSP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello - ROP -vet. Mva Vanessan Indra

ROP SERT JUN ERI 1 SA | Playpoint Lucky Penny
om. Eija Huuskonen
PN 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Vanessan Miss Sunshine
om. Riikka Taskinen
PN 3 NUO ERI 1 SA | Hoswin Usva
om. Miia Herala ja Aija Torkko
PN 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Indra
om. Silja ja Jennika Lappeteläinen

VSP SERT AVO ERI 1 SA | Vanessan Ozzy
om. Kirsi Pihlainen
PU 2 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Qi Gong's Flying Shaman
om. Johanna Hyvönen
PU 3 NUO ERI 1 SA | Finriikan Valery
om. Arja Timonen, Pertti ja Leila Karjalainen
PU 4 AVO ERI 3 SA | Tashi-Gong Handsome Harrison
om. Eija Huuskonen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka

ROP -pentu Mäntykartanon Solisti
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Qi Gong's Witchcraft om. Johanna Hyvönen
 
Urokset:
AVO EH 4 Mäntykartanon Raffaello om. Annette Åkerlund
VAL ERI 1 SA Tashi-Gong Heaven Sent om. Eija Humalamaa

Nartut:
JUN EH 2 Tipsn'drops Tiny Star om. Outi ja Pirjo Virtanen
NUO ERI 2 SA Finriikan Valeria om. Terhi Timonen
NUO ERI 3 Toyway Lu-Cille Ball om. Eija Huuskonen
NUO EH 4 Finriikan Uneksija om. Pia-Maria Patronen
AVO ERI 2 SA Finriikan Xessica om. Terhi Timonen
AVO ERI 3 Finriikan Le-Anna om. Marko Kattainen
AVO ERI 4 Racconto Anna Abreu om. Taru Heinänen
VET ERI 2 SA Mva Toyway Cri-Sanna om. Taru Heinänen
VET ERI 3 Mva Mäntykartanon Amoriina om. Paula Jokela



23.07.2016 Helsinki
Tuomari: Johan Andersson, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 38, joista veteraaneja 4


VSP Mva Tor Oskan Milleena - ROP Tashi-Gong Eminem

ROP SERT NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Eminem
om. Astrid Sundberg ja Miitta Mellanen
PU 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Shibazhan Kentia
om. Anne Johansson
PU 3 AVO ERI 2 SA | Mic Mac Going To Run Free
om. Eija Kallio
PU 4 AVO ERI 3 SA | Charmia's Chandresh
om. Jenni Leander

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Tor Oskan Milleena
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
PN 2 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Xelmiina
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
PN 3 VAL ERI 3 SA | Mva Ziestan Laqueta
om. Carola Sundqvist
PN 4 SERT AVO ERI 1 SA | Sippans Keep Mylovesong Starshine
om. Mona Frejborg
PN- vara-SERT JUN ERI 1 SA | Zhigatsey Klarissa
om. Mona Frejborg
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Arundina Norbu Seba
om. Yvonne Kokko

ROP -pentu Candymoon Happy Tail
om. Ellen Kortelainen

ROP -kasv. kennel Cinodes om. Sirpa Berk

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 SA Lilileian Brand New Keeper om. Katja Rantakangas ja Niklas Kalske
JUN ERI 2 Charmia's Choegyal om. Jolanda Helkamo
JUN ERI 3 Cinodes Calypso om. Annika Lindelä-Julkunen
JUN ERI 4 Cinodes Chain Reaction om. Anu Siponen ja Antti Saloranta
AVO ERI 4 Shibazhan Piper om. Satu Kirjavainen
VET EH 1 Mva Silences Casper om. Alexandra Johansson

Nartut:
JUN ERI 2 SA Cinodes True Treasure om. Sirpa Berk
JUN ERI 3 Charmia's Carmante om. Yvonne Kokko
JUN ERI 4 Cinodes Calabria om. Teresa Trammell
NUO ERI 1 SA Benevolos Evening Star om. Maija Karvonen
NUO ERI 2 SA Shibazhan Amaryllis om. Anne Johansson ja Marketta Juutila
NUO ERI 3 Benevolos Stardust om. Astrid Sundberg om. Miitta Mellanen
NUO ERI 4 Cinodes Ceremony Song om. Sirpa Berk
AVO ERI 2 Shibazhan Kleinia om. Anne Johansson ja Tiina Piekkala
AVO ERI 3 Wartin-Kyis Lady Electra om. Satu Pelkonen
AVO EH 4 Lilileian Padme Amidala om. Tiina Rämö ja Niklas Kalske
VAL 4 SA Mva Cinodes Japonica om. Seija Kanerva
VET ERI 2 Shibazhan Elettaria om. Anne Johansson
VET EH 3 Ingefal's Baby Downgoblin om. Seija Kanerva



17.07.2016 Mäntsälä
Tuomari: Maija Mäkinen
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 35, joista veteraaneja 2


ROP Shibazhan Kentia - VSP Niiländer Guerlain


RYP 3 Shibazhan Kentia

ROP RYP 3 SERT NUO ERI 1 SA | Shibazhan Kentia
om. Anne Johansson
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Windpower Kyle Busch
om. Tuuli kalliomäki ja Tarja Karijoki
PU 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Lilileian Honey Bear
om. Bente Lund, Norja
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Annastiina Samos
om. Lahja Tattari ja Ea Juhkam

VSP SERT AVO ERI 1 SA | Niiländer Guerlain
om. Miia-Riikka Riikonen
PN 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Niiländer J'Adore
om. Ea Juhkam
PN 3 JUN ERI 2 SA | Cinodes Cadillactica
om. Sirpa Berk
PN 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA Shibazhan Elettaria
om. Anne Johansson


ROP-pentu Cinodes True Treasure
om. Sirpa Berk

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP CinodesTrue Tiffany om. Tiina Rämö, Niklas Kalske ja Annette Asplund-Kähärä

Urokset:
JUN ERI 1 Lilileian Brand New Keeper om. Katja Rantakangas ja Niklas Kalske
JUN ERI 2 Cinodes Captain Anarchy om. Jenni Leander
JUN ERI 3 Cinodes Calypso om. Annika Lindelä-Julkunen
NUO ERI 2 SA Tashi-Gong Eminenm om. Astrid Sundberg
AVO ERI 2 Chanelstyle Xmas Miracle om. Sirkku-Liisa ja Pertti Pirhonen  
AVO EH 3 Shibazhan Piper om. Satu Kirjavainen
AVO EH 4 Zhigatsey Hugo om. Maj-Britt Wiksten
VAL ERI 3 Mva Kiapri Jerasmus om. Vilma Saarinen
VET EH 1 Mva Silences Casper om. Alexandra Johansson

Nartut:
JUN ERI 3 Zhigatsey Klarissa om. Mona Frejborg
JUN ERI 4 Snowmuzzle's Francesca om. Leena Ylimäki
NUO ERI 1 Shibazhan Kleinia om. Anne Johansson ja Tiina Piekkala
NUO EH 2 Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
NUO EH 3 Hoswin Uniikki om. Hanne Paakala
NUO EH 4 Benevolos Stardust o,. Astrid Sundberg ja Miitta Mellanen
AVO EH 2 Ravnkilde's Incredible Roxy om. Satu ja Veera Hirvi
AVO EH 3 Zhigatsey Felicia om. Maj-Britt Wiksten
AVO EH 4 Kiiramanna Never Give You Up om. Tiina Vilppunen
VAL ERI 1 SA Mva Tor Oskan Milleena om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen



16.07.2016 Orivesi
Tuomari: Markku Kipinä
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 42, joista veteraaneja 5


ROP  Mva Chakiran Elizabeth - VSP  Mva Kiiramanna Never Make You Cry


ROP -vet. Mva Puna-Tuvan Bernina - VSP -vet. Mva Down-Goblin Fernando

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN 2 SERT JUN ERI 1 SA | Miliisin Hannah Kiiramannah
om. Merja Uimonen ja Marjut Tenlén
PN 3 vara-SERT JUN ERI 2 SA | Snowmuzzle's Francesca
om. Leena Ylimäki
PN 4 NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Essence
om. Minna Särkijärvi
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Puna-Tuvan Bernina
om. Marika Reunanen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU 2 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Hickery Dickery Dock
om. Merja Uimonen
PU 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Hoswin William
om. Suvi Sillanpää
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Annastiina Samos
om. Lahja Tattari ja Ea Juhkam
VSP -vet. VET ERI 1 | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen

ROP -pentu Niiländer Lilli Marleen
om. Ea Juhkam ja Anne Lepola

ROP -kasv. kennel Kiiramanna
om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Belegera Aragorn om. Mika ja Helena Kuusisto
JUN EH 3 Niiländer John Galliano om. Anne ja Marku Lepola
NUO EH 1 Ruskarinteen Uuden Vuoden Lupaus om. Kirsi Laine  
AVO ERI 2 SA Hoswin Pearldiver om. Kirsti Koskinen
AVO ERI 3 SA Kiiramanna King Arthur om. Marjut Ténlen
AVO EH 4 Tuuling Ol Usma om. Virpi Mäkelä
VAL ERI 3 Mva Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
VET ERI 2 Mva Katimon Troijjan om. Lahja Tattari

Nartut:
JUN ERI 3 SA Zhigatsey Klarissa om. Mona Frejborg
JUN ERI 4 Lecibsin Primadonna om. Jukka Kuusisto ja Tia Aalto
NUO ERI 2 SA Milarzin Joyful Jaspis om. Mira Wagner ja Anne Lepola
NUO ERI 3 Ainomielen Ilmariina om. Susanna Suntila
NUO ERI 4 Hoswin Usva om. Miia Herala ja Eija Torkko
AVO ERI 1 SA Sippans Keep My Love Song Starshine om. Mona Frejborg
AVO ERI 2 SA Riffendahl Chloe Celestra om. Aila Malmi-Backman
AVO ERI 3 SA Annastiina Alli-Aliina om. Lahja Tattari
AVO ERI 4 Tähtisillan Bjan Karan Moon om. Sirpa Sillanpää
VAL ERI 2 SA Mva Kiiramanna Kultainen Avain om. Sanna Kuusisto
VET ERI 2 Down-Goblin Q-Säde om. Susanna Suntila



10.07.2016 Oulu kv
Tuomari: Roberto Schill, Romania
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 30, joista veteraaneja 3


ROP Mva Toyway Zat-Zuma - VSP Mva Toyway El Don-John


RYP 4 Mva Toyway Zat-Zuma

ROP RYP 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. Heli Parkkinen
PN 2 CACIB SERT NUO ERI 1 SA | Zaranel Hilma
om. Anu Leiviskä
PN 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Bhu Laen's Cassia
om. Mari Nieminen
PN 4 JUN ERI 2 SA | Toyway Lauren Ba-Call
om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Toyway El Don-John
om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
PU 2 SERT vara-CACIB AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Valdemar
om. Annette Åkerlund
VSP -vet. VET ERI 1 | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka

ROP -pentu Cinodes True Temptation
om. Sirpa ja Veera Määttä
VSP -pentu Pekdoro's Wal-nut
om. Susanna Kolppanen

ROP -kasv. kennel Toyway
om. Jouko Leiviskä

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Dorona's Bandroa om. Sirkka-Liia Kuusela

Urokset:
JUN EH 1 Chamiilon's Home Run om. Heidi Seppälä
NUO ERI 1 Zaranel Huugo om. Leena Laukka
NUO EH 2 Mäntykartanon Raffaello om. Annette Åkerlund
AVO ERI 2 Dawana Will-I-Am om. Maarit Impola
AVO ERI 3 Tuuling El Victor om. Ulla-Stina Angeria ja Jarmo Oja
AVO EH 4 Dawana Winnie The Pooh om. Sinikka Koivisto
VAL ERI 2 Mva Kiiramanna Never Make You Cry om. Sirpa Takala
VAL EH 3 Mva Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
VAL EH 4 Mva Kiiramanna Never Say Goodbye om. Merja Uimonen

Nartut:
JUN EH 3 Bhu Laen's Caecilia om.  
NUO ERI 2 Dawana Pinkie Pie om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen ja Elli-Maija Kuosmanen
NUO EH 3 Vanessan Kheira om. Minna Kaappola
AVO EH 1 Dawana Luna Lovegood om. Anna-Riitta Saarela
AVO EH 2 Toyway La Isla Bonita om. Jouko Leiviskä ja Linda ja Anna-Bella Halttinen  
VET ERI 2 Mva Mäntykartanon Amoriina om. Paula Jokela




09.07.2016 Pieksämäki rn
Tuomari: Kimmo Mustonen
Ilmoitettu: aikuisia 19, joista veteraaneja 3


VSP Ravnkilde's Incredible Roxy - ROP Mva Bio-Bios Top Dog

ROP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Bio-Bios Top Dog
om. Silja Lappeteläinen ja Katriina Huhtinen
PU 2 SERT AVO ERI 1 SA | Vanessan Emerald
om. Silja Lappeteläinen ja Aune Savolainen
PU 3 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Qi Gong's Flying Shaman
om. Johanna Hyvönen
PU 4 VAL ERI 1 SA | Mva Annastiina Samos
om. Lahja Tattari ja Ea Juhkam

VSP SERT AVO ERI 1 SA | Ravnkilde's Incredible Roxy
om. Satu ja Veera Hirvi
PN 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Niiländer J'Adore
om. Ea Juhkam
PN 3 AVO ERI 2 SA | Saffron Rosamour
om. Minna Takkunen
VSP -vet. VET ERI 1 | Mva Nic-Sam Bertta
om. Tuula Suvanto


ROP -kasv. kennel Tipsn´drops
om. Outi Virtanen

Muut tulokset:
Urokset:
AVO ERI 3 SA Minessan Franklin om.
AVO EH 4 Tipsn'drops Dash om. Pirjo Virtanen

Nartut:
JUN ERI 2 Tipsn'drops Tiny Toe om. Outi Virtanen
JUN EH 3 Tipsn'drops Tiny Star om. Outi ja Pirjo Virtanen
AVO ERI 3 Annastiina Alli-Aliina om. Lahja Tattari
AVO ERI 4 Nic-Sam Isabetta om. Tuula Suvanto
VET ERI 2 Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen



09.07.2016 Kokkola kv
Tuomari: Eeva Resko
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 23, joista veteraaneja 3


VSP Mva Kiiramanna Felipe - ROP Mva Bhu Laen's Ain't Got You


ROP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello - VSP -vet. Mva Mäntykartanon Amoriina

ROP CACIB VAL ERI SA | Mva Bhu Laen's Ain't Got You
om. Mari Nieminen
PN 2 VSP -vet. VET ERI SA | Mva Mäntykartanon Amoriina
om. Paula Jokela
PN 3 SERT vara-CACIB AVO ERI 1 SA | Riffendahl Chloe Celestra
om. Aila Malmi-Backman
PN 4 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Runcorner Excellent Eleanor
om. Sirkka Keho

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Felipe
om. Sirpa Takala
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 3 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU 4 SERT NUO ERI 1 SA | Hoswin Uljas
om. Miia Herala

ROP -pentu Pekdoro's Wal-Nut
om. Susanna Kolppanen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Riffendahl Elliot Ellison om. Elina Kivikangas
JUN EH 2 Chamiilon's Home Run om. Heidi Seppälä
NUO EH 2 Mäntykartanon Raffaello om. Annette Åkerberg
AVO ERI 1 Onnenarkin Toivoa Täynnä om. Miia-Riikka Pajala
VAL ERI 3 Mva Kiiramanna Never Say Good Bye om. Merja Uimonen

Nartut:
JUN ERI 1 Bhu Laen's Cassia om. Mari Nieminen
JUN ERI 2 Riffendahl Ebba Esmeralda om. Aila Malmi-Backman
JUN ERI 3 Zhigatsey Kassandra om. Aila Malmi-Backman
JUN EH 4 Hopeahapsun I Believe om. Kaija Aro
NUO ERI 2 SA Hoswin Usva om. Miia Herala ja Aija Torkko
AVO ERI 2 Geisha om. Matleena Luhtaniemi



03.07.2016 Karjaa
Tuomari: Veli-Pekka Kumpumäki
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 36, joista veteraaneja 6


VSP Mva Chakiran Elizabeth - ROP Mva Lilileian Keeper For Life

ROP RYP 2 VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 2 VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nieminen
PU 3 SERT AVO ERI SA | Lilileian Honey Bear
om. Bente Lund
PU 4 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Hoswin Pearldiver
om. Kirsti Koskinen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 | Revonhännän Gomia Goran
om. Sirpa ja Harri Perälä

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN 2 SERT JUN ERI 1 SA | Shibazhan Amaryllis
om. Anne Johansson ja Marketta Juutila
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Kiiramanna Never Give You Up
om. Merja Uimonen ja Tiina Vilppunen
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Happy Ever After
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Puna-Tuvan Bernina
om. Marika Reunanen

ROP -pentu Bhu Laen's Cassia
om. Mari Nieminen

ROP-, BIS 3 -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 1 Onnentassun Huugo-Herra om. Mervi Lehtonen

Urokset:
JUN ERI 1 Shibazhan Adonis om. Sanna Männistö
JUN EH 2 Lilileian Brand New Keeper om. Katja Rantakangas ja Niklas Kalske
JUN EH 3 Tor Oskan Ricardo om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi
AVO EH 3 Revonhännän Guzmania om. Sirpa ja Harri Perälä
AVO EH 4 Ziestan Lajos om. Teija Hemminki
VAL ERI 3 Mva Tuuling Via Justus om. Kirsti Koskinen
VET EH 2 Mva Silences Casper om. Alexandra Johansson

Nartut:
JUN ERI 2 Flying Carpet's Forget-Me-Not om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
JUN EH 3 Lilileian Limited Edition om. Carola Sundqvist
NUO ERI 1 SA Shibazhan Kleinia om. Anne Johansson ja Tiina Piekkala
NUO ERI 2 SA Benevolos Stardust om. Astrid Sundberg
NUO ERI 3 Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
NUO ERI 4 Ruskarinteen Lumityttö om. Teija ja Jukka Järvinen
AVO ERI 2 SA Mäntykartanon Q-Poppana om. Taija ja Jukka Järvinen
VAL ERI 3 SA Mva Tor Oskan Milleena om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
VAL ERI 4 SA Mva Ziestan Laqueta om. Carola Sundqvist
VET EH 2 Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen
VET EH 3 Satatassun Carmencitza om. Merja Lehtonen



03.07.2016 Rantasalmi
Tuomari: Juha Putkonen
Ilmoitettu: aikuisia 14, joista veteraaneja 1


VSP Ziestan Li Naozumi - ROP Tashi-Gong Hand In Hand


RYP 1 Tashi-Gong Hand In Hand


BIS 3 Tashi-Gong Hand In Hand

ROP RYP 1 BIS 3 SERT AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Hand In Hand
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Indra
om. Silja ja Jennika Lappeteläinen
PN 3 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Sippans Keep My Lovesong
om. Mona Frejborg
PN 4 JUN ERI 1 SA | Zhigatsey Klarissa
om. Mona Frejborg

VSP SERT AVO ERI 1 SA | Ziestan Li Naozumi
om. Iiris Härkänen
PU 2 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Shibazhan Eremurus
om. Jenni Nykänen

Muut tulokset:
Urokset:

AVO ERI 3 Mic Mac True Is Friend om. Mona Frejborg
AVO ERI 4 Minessan Franklin om. Anne Hopponen ja Helena Inkinen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Playpoint Tic Tac Toe om. Katriina, Pasi ja Sara Huhtinen
JUN EH 3 Finriikan Uneksija om. Arja Timonen
AVO ERI 3 SA Revonhännän Fergie om. Sari Virtanen
AVO ERI 4 Vanessan Miss Sunshine om. Riikka Taskinen



19.06.2016 Rovaniemi kv
Tuomari: Tarmo Viirtelä
Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 21, joista veteraaneja 5


ROP Mva Mäntykartanon Donatello - VSP Mva Mäntykartanon Nothing Else Matters


ROP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello - VSP -vet. Mva Toyway Zat-Zuma

ROP ROP-vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 SERT CACIB AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Handsome Harrison
om. Eija Huuskonen
PU 3 vara-SERT vara-CACIB AVO ERI 2 SA | Dawana Will-I-Am
om. Maarit Impola

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Nothing Else Matters
om. Paula ja Milla Jokela
PN 2 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. Heli Parkkinen
PN 3 SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Vanessan Kheira
om. Minna Kaappola
PN 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Toyway Lauren Ba-Call
om. Jouko Leiviskä ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen


ROP -pentu Dawana Unni Ilona

ROP -pentu Dawana Unni Ilona
om. Päivi Lankinen
VSP -pentu Dorona's Brandon
om. Minna Väisänen

ROP -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Pekdoro's Wal-Nut om. Susanna Kolppanen

Narttupennut:
PEK 2 KP Ruskaturkin Deja-Vu om. Teija Kalanen
PEK 3 KP Cinodest True Temptation om. Sirpa ja Veera Määttä
PEK 4 Dorona's Bandora om. Sirkka-Liisa Kuusela

Nartut:
NUO ERI 2 SA Dawana Pinkie Pie om.
NUO ERI 3 Toyway Lu-Cille Ball om. Eija Huuskonen
NUO ERI 4 Ruskarinteen Lumityttö om. Teija ja Jukka Järvinen
AVO ERI 1 SA Dorona's Choden om. Susanna Kolppanen
AVO ERI 2 SA Toyway Filma Flint-Stone om. Päivi Lankinen
AVO ERI 3 Mäntykartanon Q-Poppana om. Teija ja Jukka Järvinen
AVO EH 4 Nikoli's Cashmere om. Sirkka-Liisa Kuusela
VET ERI 2 SA Mva Mäntykartanon Amoriina om. Paula Jokela
VET ERI 3 Tib-Sak Kardemumma om. Jenni Niemi



18.06.2016 Kotka kv
Tuomari: Francesco Cochetti, Italia
Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 32, joista veteraaneja 5


ROP Mva Shibazhan Brunnera - VSP Mva Lilileian Keeper For Life


ROP -vet.  Mva Shibazhan Nabil - VSP -vet. Mva Toyway Fa-Bi-Anna

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Shibazhan Brunnera
om. Anne Johansson
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Happy Ever After
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN 3 SERT NUO ERI 1 SA | Shibazhan Gentiana
om. Johanna Nykänen
PN 4 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Cinodes Casalina
om. Sirpa Berk
PN - VSP -vet. VET ERI 1 | Mva Toyway Fa-Bi-Anna
om. Tuuli Kalliomäki

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 2 ROP-vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Nabil
om. Jaana Pelkonen
PU 3 SERT vara-CACIB -> CACIB NUO ERI SA | Tashi-Gong Eminem
om. Astrid Sundberg
PU 4 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Shibazhan Eremurus
om. Jenni Nykänen
PU - ROP -jun. JUN ERI 1 SA | Lilileian Brand New Keeper
om. Katja Rantakangas ja Niklas Kalske

ROP -pentu Bhu Laen's Cassia
om. Mari Nieminen
VSP -pentu Shibazhan Saxifraga
om. Heidi Malinen

ROP-, BIS 3 -kasv. Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Cinodes True Treasure om. Sirpa Berk
PEK 3 3 Cinodes Calabria om. Teresa Tammell
PEK 4 Shibazhan Stellaria om. Johanna Nykänen

Urokset:
JUN ERI 2 Shibazhan Chelone om. Sirkku-Liisa Pirhonen
AVO ERI 2 SA Lilileian Honey Bear om. Bente Lund, Norja
AVO ERI 3 Chanelstyle Xmas Miracle om. Sirkku-Liisa ja Pertti Pirhonen
AVO ERI 4 Toyway Jules Verne om. Tuuli Kalliomäki ja Pekka Heino
VAL ERI 2 Mva Dedicated To The Time Is Flying om. Merja Uimonen ja Tiina Vilppunen
VAL ERI 3 Mva Shibazhan Tsuga om. Anne Johansson

Nartut:
JUN ERI 1 Lilileian Limited Edition om. Carola Sundqvist
JUN ERI 2 Hallahelmen Aurora Borealis om. Ritva Huusko-Helminen
JUN ERI 3 Nenemo The Final Magic om. Eija Lampinen ja Kerttu Grönvall
JUN EH 4 Pandazoman Sakura Safir om. Ritva Aalto
NUO ERI 2 SA Benevolos Evening Star om. Maija Karvinen
AVO ERI 2 SA Kiiramanna Never Give You Up om. Tiina Vilppunen
AVO ERI 3 Niiländer Guerlain om. Miia-Riikka Riikonen
AVO EH 4 Revonhännän Yestas om. Sirpa Perälä ja Ritva Aalto
VAL ERI 3 Mva Bhu Laen's Ain't Got You om. Mari Nieminen
VET ERI 2 Shibazhan Elettaria om. Anne Johansson
VET ERI 3 Nenemo Brilliant Girl om. Anniina Grönvall
VET ERI 4 Nenemo Dee-True Love om. Eija Lampinen ja Anniina Grönvall

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Shibazhan om. Anne Johansson



18.06.2016 Raisio rn
Tuomari: Monika Halmi, Unkari
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 35, joista veteraaneja 7


VSP Mow-Zow Bon Bella  - ROP Mva Miliisin Trans-Am


ROP -vet. Mva Miliisin Trans-Am - VSP -vet. Satatassun Bellabambina

ROP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU 2 SERT AVO ERI 1 SA | Tor Oskan Ivanhoe
om. Maarit Peltonen
PU 3 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Kiiramanna King Arthur
om. Marjut Tenlen
PU 4 VAL ERI 1 SA | Mva Kiapri Jerasmus
om. Vilma Saarinen

VSP SERT NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Bon Bella
om. Kaisa Kankaanpää
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Xelmiina
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
PN 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Miliisin Hannah Kiiramannah
om. Merja Uimonen ja Marjut Tenlén
PN 4 NUO ERI 2 SA | Tashi-Gong Essence
om. Minna Särkijärvi
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Satatassun Bellabambina
om. Terhi Aavinko


ROP -pentu Cinodes Titanium For Katimon
om. Katriina Kanninen


ROP -kasv. kennel Tor Oskan
om. Tuula Toroska

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Tor oskan Ricardo om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi

Urokset:
JUN EH 1 Cinodes Chain Rection om. Anu Sipponen ja Antti Saloranta
NUO EH 1 Tor Oskan Quutamo om. Tarja Aakula
NUO EH 2 Kiiramanna Mufasa om. Merja Uimonen ja Marjut Tenlén
NUO EH 3 Gullöga Prince Timon om. Maarit ja Esa Peltonen
AVO ERI 3 Mva Mow-Zow Your Majesty om. Vilma Saarinen
AVO ERI 4 Rina-Cza's Aloha Indiana om. Maarit Peltonen
VET ERI 2 Satatassun Via Carmante om. Maarit Peltonen
VET EH 3 Mva Silences Casper om. Alexandra Johansson

Nartut:
JUN ERI 2 SA Riffendahl Ebba Esmeralda om. Aila-Kaarina Malmi-Backman
JUN ERI 3 Zhigatsey Kassandra om. Aila-Kaarina Malmi-Backman
JUN ERI 4 Zhigatsey Klarissa om. Mona Frejborg
AVO ERI 1 Tashi-Gong Remember Me Tuuling om. Terhi ja Jenni Aavinko
AVO ERI 2 Sippans Keep My Lovesong Starshine om. Mona Frejborg
AVO ERI 3 Riffendahl Chloe Celestra om. Aila-Kaarina Malmi-Backman
AVO ERI 4 Onnentassun G-Lyyli om. Mervi Lehtonen ja Virpi Rastas
VAL ERI 2 SA Mva Tor Oskan Milleena om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
VET ERI 2 Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska
VET ERI 3 Ziestan My Litl Nella om. Elisa Vahlroos-Moisander
VET EH 4 Satatassun Vive Sweetlove om. Terhi Aavinko



12.06.2016 Tammela
Tuomari: Leni Finne
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 18, joista veteraaneja 3


ROP  Mva Down-Goblin Fernando - VSP Mva Tor Oskan Milleena

ROP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 SERT NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Eminem
om. Astrid Sundberg
PU 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Belegerea Aragorn
om. Helena ja Mika Kuusisto

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Tor Oskan Milleena
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
PN 2 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Suvijan Adina
om. Anne Marjamäki
PN 3 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Toyway Filma Flint-Stone
om. Päivi Lankinen


ROP -pentu Dawana Unni Ilona
om. Paivi Lankinen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Cinodes True Treasure om. Sirpa Berk

Urokset:
JUN EH 2 Cinodes Captain Anarchy om. Jenni Leander
NUO EH 2 Tuuling El Verner om. Kirsti Koskinen
AVO ERI 1 Hoswin Pearldiver om. Kirsti Koskinen
AVO ERI 2 Suvijan Athos om. Anne Marjamäki, Sarla ja Juho Koistinen
VET EH 2 Chrystal Mountain Älskling Barn om. Leila Lehto

Nartut:
JUN EH 1 Snowmuzzele's Francesca om. Leena Ylimäki
NUO ERI 1 Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
AVO ERI 3 Ravnkilde's Incredible Roxy om. Satu ja Veera Hirvi
AVO ERI 4 Cinodes Casalina om. Sirpa Berk



11.06.2016 Tuuri
Tuomari: Markku Kipinä (pennut), Maarit Hassinen (aikuiset)
Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 61, joista veteraaneja 11


ROP Tashi-Gong Eminem - VSP Mva Saffron Jadore


VSP -vet.  Mva Mäntykartanon Donatello - ROP -vet. Mva Saffron Jadore

ROP SERT NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Eminem
om. Astrid Sundberg
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 4 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Suvijan Athos
om. Anne Marjamäki, Sarla ja Juho Koistinen

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Saffron Jadore
om. Sanna Wägeli
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Ia-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 SERT NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Bon Bo-Nita
om. Satu Halmetoja
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN - vara-SERT AVO ERI 1 SA | Ravnkilde's Incredible Foxy
om Satu ja Veera Hirvi


ROP -pentu Dawana Unni Ilona

ROP -pentu Dawana Unni Ilona
om. Päivi Lankinen
VSP -pentu Kiiramanna Repello Muggletum
om. Sanna Saarela

ROP -kasv. kennel Hopeahapsun
om. Minna Virta

Muut tulokset:
Urospennut
PEK 2 KP Pekdoro's Wal- Nut om. Susanna Kolppanen
PEK 3 Ronaldo om. Seija Pöppönen
PEK 4 Robert om. Seija Pöppönen

Urokset:

JUN ERI 1 SA Riffendahl Elliot Ellison on. Elina Kivikangas
JUN EH 2 Annastiina Dimmitri om. Minka Järvinen
JUN EH 3 Tashi-Gong New Look om. Pia Aronen
JUN EH 4 Rewaki Cho-Den om. Susanna Keskinen
NUO EH 2 Mäntykartanon Raffaello om. Annette Åkerlund
NUO EH 3 Fransiscus om. Sanni Palmanen
AVO ERI 2 SA Suvijan Andre om. Arja Lebeitsuk
AVO ERI 3 Ruskarinteen Amore om. Johanna Båssar ja Mauno Mäkelä
AVO ERI 4 Chrystal Mountain Hiran Anbarasu om. Tero Pajunen
VAL ERI 2 SA Mva Hopeahapsun Creivi Vito om. Minna ja Pirkko Virta ja Kaisa Kirjava
VAL ERI 3 SA Mva Tashi-Gong Heaven Sent om. Eija Humalamaa
VAL ERI 4 SA Mva Annastiina Samos om. Lahja Tattari ja Ea Juhkam
VET ERI 2 SA Mva Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Hopeahapsun I Believe om. Aro
JUN ERI 2 SA Niiländer J'adore om. Ea Juhkam
JUN EH 3 Pandazoman Sakura Safir om. Ritva Aalto
NUO ERI 2 Toyway La Isla Bonita om. Jouko Leiviskä, Linda ja Anna-Bella Halttunen
NUO ERI 3 Runcorner Excellent Eleanor om. Sirkka Keho
NUO EH 4 Revonhännän Yestas om. Sirpa Perälä ja Ritva Aalto
AVO ERI 2 SA Shandita's Queen Of Love om. Johanna Båssar
AVO ERI 3 SA Saffron Rosamour om. Pirkko Linnus ja Minna Takkunen
AVO ERI 4 Annastiina Alli-Aliina om. Lahja Tattari
VAL ERI 3 SA Mva Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VET ERI 2 SA Mva Mäntykartanon Amoriina om. Paula Jokela
VET ERI 3 SA Mva Shandita's Winema om. Johanna Båssar
VET ERI 4 Ziestan Aileen om. Satu Hirvi



05.06.2016 Jämsä
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 44, joista veteraaneja 9
Tuomari: Rita Reyniers, Belgia


VSP Mva Kiiramanna Never Make You Cry - ROP Mow-Zow Valerie


VSP -vet. Mva Hoswin Lord Of Luxury - ROP -vet. Mva Toyway Cri-Sanna

ROP SERT AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Valerie
om. Heidi Nousiainen
PN 2 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Minessan Estelle
om. Sanna Wägeli
PN 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Cri-Sanna
om. Taru Heinänen
PN 4 NUO ERI 1 SA | Toyway Lu-Cille Ball
om. Eija Huuskonen
 
VSP VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU 2 SERT AVO ERI 1 SA | Racconto Aaron Kelly
om. Taru Heinänen
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Felipe
om. Sirpa Takala
PU 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Belegerea Aragorn
om. Helena ja Mika Kuusisto
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Hoswin Lord Of Luxury
om. Takala Sirpa

ROP -pentu Cinodes True Tiara
om. Anita Lämsä


ROP -kasv. kennel Tipsn’drops
om. Outi Virtanen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 2 Chamiilon’s Home Run om. Heidi Seppälä
NUO EH 1 Tipsn’Drops Dash om. Pirjo Virtanen
AVO ERI 2 SA Vanessan Emerald om. Silja Lappeteläinen ja Aune Savolainen
AVO EH 3 Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen
AVO EH 4 Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
VAL ERI 3 Mva Lilileian Sugar Bear om. Heidi Seppälä

Nartut:
JUN ERI 1 SA Zhigatsey Klarissa om. Mona Frejborg
JUN EH 2 Playpoint Lucky Penny om. Eija Huuskonen
NUO ERI 2 Mow-Zow Bon Bo-Nita om. Satu Halmetoja
NUO EH 3 Tipsn’drops Daria om. Marjo Ahonen
NUO EH 4 Tipsn’drops Dia om. Outi Virtanen
AVO ERI 3 SA Sippans Keep My Love Song Starshine om. Mona Frejborg
AVO EH 4 Saffron Rosamour om. Minna Takkunen
VAL ERI 1 SA Mva Mva Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VAL ERI 2 SA Mva Mow-Zow Princess Desiree om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VAL ERI 3 Mva Chakiran Elisabeth om. Marika Reunanen
VAL ERI 4 Mva Tipsn’drops Thianna om. Outi Virtanen
VET ERI 2 SA MvA Saffron Jadore om. Sanna Wägeli
VET ERI 3 Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen
VET ERI 4 Milarzin Beaty Of Gutten om. Katja Rytkönen



29.05.2016 Joensuu
Tuomari: Irina Poletaeva
Ilmoitettu: aikuisia 21, joista veteraaneja 4


VSP Mva Tashi-Gong In Pocketsize - ROP Inkerellin Aurelia


ROP -vet. Mva Bio-Bios Hightlight For Tashi-Gong

ROP SERT NUO ERI 1 SA | Inkerellin Aurelia
om. Tiina Sallinen
PN 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Hand In Hand
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Bio-Bios Hightlight For Tashi-Gong
om. Katriina Huhtinen
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong In Pocketsize
om. Hannele ja Jari Itkonen
PU 2 SERT AVO ERI 1 SA | Minessan Calvin
om. Kauko Jalosalmi

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Minessan Franklin om. Anne Hopponen ja Helena Inkinen
NUO EH 2 Minessan Figaro om. Pirjo Archen
AVO ERI 2 Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen
VAL ERI 2 Mva Tashi-Gong Prince Carl Philip om. Anne Hopponen ja Tuula Kinnunen
VAL ERI 3 Mva Mva Revonhännän Aurinkoarmas om. Päivi Könönen
VAL EH 4 Mva Nenemo Will-Power om. Päivi Könönen

Nartut:
JUN ERI 1 Playpoint Lucky Penny om. Eija Huuskonen
NUO ERI 2 Toyway Lu-Cille Ball om. Eija Huuskonen
AVO ERI 2 Nic-Sam Isabetta om. Tuula Suvanto
AVO EH 3 Minessan Chanel om. Anne Hopponen. Tino ja Niina Liljeström
AVO EH 4 Minessan Estelle om. Sanna Wägeli
VET ERI 2 Mva Nic-Sam Bertta om. Tuula Suvanto
VET ERI 3 Mva Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen




28.05.2016 Järvenpää
Tuomari: Angel Sotoca Santos, Espanja
Ilmoitettu: aikuisia 31, joista veteraaneja 4


ROP Mva Lilileian Honor Of All - VSP Mva Tor Oskan Milleena


ROP -vet. Mva Down-Goblin Fernando - VSP-vet. Shibazhan Elettaria

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Kiapri Jerasmus
om. Vilma Saarinen
PU 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Lilileian Brand New Keeper
om. Katja Rantakangas ja Niklas Kalske
PU 4 JUN ERI 2 SA | Cinodes Captain Anarchy
om. Jenni Leander
PU - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Tor Oskan Milleena
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
PN 2 SERT JUN ERI 1 SA | Benevolos Iron Maiden
om. Astrid Sundberg ja Jaana Kouvalainen
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Benevolos Twinkle Star
om. Astrid sundberg
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Xelmiina
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Shibazhan Elettaria
om. Anne Johansson


ROP -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 3 Belegerea Aragorn om. Helena ja Mika Kuusisto
JUN EH 4 Shibazhan Chelone om. Sirkku-Liisa Pirhonen
AVO ERI 2 Chanelstyle Xmas Miracle om. Sirkku-Liisa ja Pertti Pirhonen
AVO ERI 3 Shibazhan Piper om. Satu Kirjavainen
AVO EH 4 Choon-Choon Tobias om. Tiina Walldén
VAL ERI 2 Mva Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen
VET ERI 2 Mva Silences Casper om. Alexandra Johansson

Nartut:
JUN ERI 2 Cinodes Candy Bling om. Seija Kanerva
JUN ERI 3 Lilileian Limited Edition om. Carola Sundqvist
NUO ERI 1 SA Shibazhan Davallia om. Anne Johansson
NUO ERI 2 SA Playpoint Feodora om. Nina Nieminen
NUO ERI 3 Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
NUO ERI 4 Ainomielen Liisilotta om. Janina Kukkonen
AVO ERI 2 Cinodes Chardonnay Rose om. Sirpa Berk
AVO EH 3 Cinodes Janastacia om. Seija Kanerva
VAL ERI 3 Mva Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
VAL ERI 4 Mva Cinodes Japonica om. Seija Kanerva
VET ERI 2 Mva Arundina Pokhara om. Astrid Sundberg  



28.05.2016 Joensuu kv
Tuomari: Tomasz Borkowski, Puola
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 33, joista veteraaneja 6


VSP Mva Mow-Zow Zeppe-Lin - ROP Mva Tashi-Gong In Pocketsize


ROP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello - VSP -vet. Mva Mäntykartanon Amoriina

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong In Pocketsize
om. Hannele ja Jari Itkonen
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 3 SERT JUN ERI 1 SA | Finriikan Valery
om. Arja Timonen, Pertti ja Leila Karjalainen
PU 4 VET ERI 2 SA | Mva Bellezza's Boh-Eemi
om. Teija Leinonen
PU - vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Minessan Columbo
om. Anne Hopponen ja Tuomo Pölönen
PU - vara-SERT VAL ERI 3 SA | Mva Nenemo Will-Power
om. Päivi Könönen

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Zeppe-Lin
om. Katja ja Marko Rita
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN 3 SERT AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Hand In Hand
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Amoriina
om. Paula Jokela
PN - vara-SERT VET ERI 2 SA | Mva Puna-Tuvan Bernina
om. Marika Reunanen

ROP -pentu Shibazhan Stellaria
om. Johanna Nykänen

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:
NUO EH 1 Minessan Franklin om. Anne Hopponen ja Helena Inkinen
NUO EH 2 Minessan Figaro om. Pirjo Achren
AVO ERI 1 SA Minessan Calvin om. Kauko Jalosalmi
AVO ERI 2 SA Shibazhan Eremurus om. Jenni Nykänen
AVO ERI 3 Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna Hyvönen
AVO ERI 4 Mäntykartanon Othello om. Ritva-Liisa ja Tiia Tuikka
VAL ERI 4 SA Mva Mow-Zow Lucky Lucas om. Katja ja Marko Rita

Nartut:
JUN ERI 1 SA Playpoint Lucky Penny om. Eija Huuskonen
NUO ERI 1 SA Inkerellin Lydia om. Tiina Sallinen
NUO ERI 2 SA Shibazhan Gentiana om. Johanna Nykänen
NUO ERI 3 Toyway Lu-Cille Ball om. Eija Huuskonen
AVO ERI 2 SA Saffron Rosamour om. Minna Takkunen
AVO ERI 3 Finriikan Jessica om. Arja ja Terhi Timonen
AVO ERI 4 Mow-Zow Valerie om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VAL ERI 3 SA Mva Mow-Zow Isa-Bella om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VAL ERI 4 SA Mva Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VET ERI 3 Mva Bio-Bios Hightlight For Tashi-Gong om. Katriina Huhtinen
VET ERI 4 Mva Nic-Sam Bertta om. Tuula Suvanto



22.05.2016 Helsinki kv
Tuomari: Eeva Rautala
Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 26


ROP Mva Lilileian Honor Of All - VSP  Mva Lilileian Happy Ever After


BIS 2 Mva Lilileian Honor Of All



ROP -jun. Lilileian Brand New Keeper

ROP RYP 1 BIS 2 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 3 SERT AVO ERI 1 SA | Mic Mac Going To Run Free
om. Eija Kallio
PU 4 ROP-jun. vara-SERT JUN ERI 1 SA | Lilileian Brand New Keeper
om. Katja Rantakangas ja Niklas Kalske

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Happy Ever After
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN 2 vara-CACIB -> CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Bhu Lane's Ain't Got You
om. Mari Nieminen
PN 3 SERT JUN ERI 1 SA | Qi Gong's Lan-Heritage
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PN 4 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Mäntykartanon Q-Poppana
om. Teija ja Jukka Järvinen


ROP -pentu Bhu Laen's Cassia

ROP -pentu Bhu Laen's Cassia
om. Mari Nieminen
VSP -pentu  Tor Oskan Ricardo
om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi


ROP-, BIS 1 -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Cinodes Calypso om. Annika Lindelä-Julkunen

Narttupennut:
PEK 2 KP Cinodes True Treasure om. Sirpa Berk
PEK 3 KP Cinodes True Tiffany om. Anette Asplund-Kähärä, Tiina Rämö ja Niklas Kalske

Urokset:
JUN ERI 2 Cinodes Captain Anarchy om. Jenni Leander
NUO ERI 1 SA Shibazhan Kentia om. Anne Johansson
AVO ERI 2 Choon-Choon Tobias om. Tiina Walldén
AVO EH 3 Cinodes Circus Hullabaloo om. Annika Lindelä-Julkunen
VAL ERI 3 SA Mva Dedicated To The Time Is Flying om. Merja Uimonen ja Tiina Vilppunen
VAL ERI 4 SA Mva Olazza Shamir om. Mari Nieminen

Nartut:
JUN EH 2 Lilileian Limited Edition om. Carola Sundqvist
JUN EH 3 Cinodes Candy Bling om. Seija Kanerva
JUN EH 4 Zhigatsey Isadora om. Enni ja Joel Seppänen
NUO ERI 1 Shibazhan Davallia om. Anne Johansson
AVO ERI 2 Cinodes Casalina om. Sirpa Berk
AVO ERI 3 Xaramae All-Star om. Eini Vihko
VAL ERI 3 SA Mva Shibazhan Brunnera om. Anne Johansson
VAL ERI 4 SA Mva Cinodes Japonica om. Seija Kanerva

Kasvattajat:
KASV 2 Kennel Cinodes om. Sirpa Berg


21.05.2015 Ravijoki kv
Tuomari: Yvonne Jaussi, Sveitsi
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 27, joista veteraaneja 4


VSP Mva Shibazhan Brunnera - ROP Mva Lilileian Honor Of All


ROP -vet. Nenemo Brilliant Girl - VSP -vet. Mva Miliisin Trans-Am

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 SERT vara-CACIB -> CACIB AVO ERI 1 SA | Mic Mac Going To Run Free
om. Eija Kallio
PU 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Dedicated To The Time Is Flying
om. Merja Uimonen ja Tiina Vilppunen
PU- vara-SERT JUN ERI 1 SA | Lilileian Brand New Keeper
om. Katja Rantakangas ja Niklas Kalske

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Shibazhan Brunnera
om. Anne Johansson
PN 2 SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Shibazhan Gentiana
om. Johanna Nykänen
PN 3 vara-SERT NUO ERI 2 SA | Benevolos Twinkle Star
om. Astrid Sundberg ja Jaana Kouvalainen
PN 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Nenemo Brilliant Girl
om. Annika Grönvall


ROP -pentu Cinodes Titanium For Katimon - VSP -pentu Cinodes True Tiffany

ROP -pentu Cinodes Titanium For Katimon
om. Katriina Kanninen
VSP -pentu Cinodes True Tiffany
om. Annette Asplund-Kähärä, Tiina Rämö ja Niklas Kalske

ROP-, BIS 4 -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Hallahelmen Aurora Borealis om. Ritva Huusko-Helminen
PEK 3 Shibazhan Stellaria om. Johanna Nykänen

Urokset:
AVO ERI 2 SA Shibazhan Eremurus om. Jenni Nykänen
AVO ERI 3 Hallahelmen Hapsivita om. Pirjo Naski
AVO EH 4 Hallahelmen Rakas Joonatan om. Ritva Huusko-Helminen
VAL ERI 3 Mva Shibazhan Tsuga om. Anne Johansson
VAL EH 4 Mva Flying Carpet's Olympic Medalist om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos

Nartut:
JUN ERI 1 SA Qi Gong's Lan-Heritage om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
JUN EH 2 Benevolos Iron Maiden om. Astrid Sundberg ja Jaana Kouvalainen
JUN EH 3 Lilileian Limited Edition om. Carola Sundqvist
JUN EH 4 Nenemo The Final Magic om. Eija Lampinen ja Kerttu Grönvall
NUO ERI 3 Shibazhan Davallia om. Anne Johansson
NUO EH 4 Hoswin Uniikki om. Hanne Paakala
AVO ERI 1 Double Eye Endlesslove Queen om. Maritta Pesu ja Anne Koivu
VAL ERI 2 SA Mva Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
VAL ERI 3 Mva Ziestan Laqueta om. Carola Sundqvist
VAL ERI 4 Mva Lilileian Happy Ever After om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo  
VET ERI 2 Nenemo Deep-True Love om. Eija Lampinen ja Annika Grönvall
VET ERI 3 Shibazhan Elettaria om. Anne Johansson

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Shibazhan om. Anne Johansson



15.05.2016 Rauma
Tuomari: Kostadin Shankov, Bulgaria
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 54, joista veteraaneja 11


ROP Annastiina Samos - VSP Mva Mow-Zow Xelmiina


VSP -vet. Tor Oskan Love Carlina - ROP -vet. Mva Miliisin Trans-Am

ROP RYP 3 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Annastiina Samos
om. Lahja Tattari ja Ea Juhkam
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om.  Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 3 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Tor Oskan Quutamo
om. Tarja Aakula
PU 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Xelmiina
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
PN 2 SERT NUO ERI 1 SA | Benevolos Starlight
om. Katja Rantakangas
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Remember Me Tuuling
om. Terhi ja Jenni Aavinko
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Tor Oskan Milleena
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
PN - ROP-, BIS 3 -jun. JUN ERI 1 SA | Lilileian Limited Edition
om. Carola Sundqvist
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Tor Oskan Love Carlina
om. Tuula Toroska


ROP -pentu Mow-Zow Challenger
om. Katriina Kanninen


ROP, BIS 1 -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 1 Belegerea Aragorn om. Anne Lepola, Mika ja Helena Kuusisto
JUN EH 2 Niiländer John Galliano om. Anne ja Markus Lepola
JUN EH 3 Niiländer Jean Paul Gaultier om. Ea Juhkam
JUN EH 4 Lilileian Brand New Keeper om. Katja Rantakangas ja Niklas Kalske
NUO ERI 2 SA Tor Oskan Quu-Ukko om. Miia Karhiniemi
NUO EH 3 Gullöga Prince Timon om. Maarit ja Esa Peltonen
NUO EH 4 Tuuling Ol Usma om. Virpi Mäkelä
AVO ERI 2 Tor Oskan Ivanhoe om. Maarit Peltonen
AVO EH 3 Kiapri Jerasmus om. Vilma Saarinen
AVO EH 4 Rina-cza's Aloha Indiana om. Maarit Peltonen
VAL ERI 2 SA Mva Tuuling Via Justus om. Kirsti Koskinen
VAL ERI 3 Mva Lilileian Keeper For Life om. Katja Rantakangas
VET ERI 2 Satatassun Via Carmante om. Maarit Peltonen
VET EH 3 Mva Annastiina Wilhelm om. Mirja Päiväkkö
VET EH 4 Mva Silences Casper om. Alexandra Johansson

Nartut:
JUN ERI 2 Magic Menuettäs Baileys Dream om. Marjut Tenlén ja Jenna Sulonen
JUN ERI 3 Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
JUN EH 4 Niiländer J'adore om. Ea Juhkam
NUO ERI 2 Ruskarinteen Lumityttö om. Teija ja Jukka Järvinen
NUO EH 3 Tuuling Ros Ymmi om. Tuula Parviainen
AVO ERI 2 SA Mäntykartanon Q-Poppana om. Teija ja Jukka Järvinen
AVO ERI 3 SA Niiländer Guerlain om. Miia-Riikka Riikonen
AVO EH 4 Kiranmays D-Dazzling Dezdemona om. Katri Aallonranta
VAL ERI 3 SA Mva Tuuling Len Leiju om. Maaret ja Teuvo Laaksonen
VET ERI 2 SA Satatassun Vive Sweetlove om. Terhi ja Jenni Aavinko
VET ERI 3 SA Satatassun Bellabambina om. Terhi ja Jenni Aavinko
VET EH 4 Mva Miliisin Be-Fthus om. Susanna Peltomaa-Haapaniemi

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Tor Oskan om. Tuula Toroska
KASV 3 KP Kennel Satatassun om. Terhi Aavinko



14.05.2016 Mynämäki
Tuomari: Siret Lepasaar, Viro
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 37, joista veteraaneja 6


ROP Annastiina Samos - VSP Mva Tor Oskan Milleena


ROP -vet. Mva Annastiina Wilhelm - VSP -vet. Tor Oskan Love Carlina

ROP SERT AVO ERI 1 SA | Annastiina Samos
om. Lahja Tattari ja Ea Juhkam
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Lilileian Brand New Keeper
om. Katja Rantakangas ja Niklas Kalske
PU - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Annastiina Wilhelm
om. Mirja Päiväkkö

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Tor Oskan Milleena
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
PN 2 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Xelmiina
om. Kaisa Kankaanpää ja jari Luotonen
PN 3 SERT JUN ERI 1 SA | Qi Gong's Lan-Heritage
om.  Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PN 4 vara-SERT JUN ERI 2 SA | Niiländer J'adore
om. Ea Juhkam
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Tor Oskan Love Carlina
om. Tuula Toroska

ROP -pentu Tor Oskan Ricardo
om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi


ROP-, BIS 2 -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö


Muut tulokset:
Urokset:
JUN EI 2 SA Belegerea Aragorn om. Anne Lepola, Mika ja Helena Kuusisto
JUN ERI 3 Niiländer Jean Paul Gaultier om. Ea Juhkam
JUN ERI 4 Niiländer John Galliano om. Anne ja Markus Lepola
NUO ERI 1 SA Tor Oskan Quu-Ukko om. Miia Karhiniemi
NUO ERI 2 Tor Oskan Quutamo om. Tarja Aakula
AVO ERI 2 Chakiran Noah om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
AVO ERI 3 Kiapri Jerasmus om. Vilma Saarinen
AVO ERI 4 Tor Oskan Ivanhoe om. Maarit Peltonen
VET ERI 2 Mva Silences Casper om. Alexandra Johansson

Nartut:
JUN ERI 3 SA Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
JUN ERI 4 Lilileian Limited Edition om. Carola Sundqvist
AVO ERI 1 SA Niiländer Guerlain om. Miia-Riikka Riikonen
AVO EH 2 Tashi-Gong Remember Me Tuuling om. Terhi ja Jenni Aavink
AVO EH 3 Kiranmay's D-Dazzling Desdemona om. Katri Aallonranta
AVO EH 4 Saseran Xandra om. Marjut Tenlén
VAL ERI 3 SA Mva Flying Carpet's Guardian Of Sera om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
VAL ERI 4 SA Mva Tuuling Len Leiju om. Maaret ja Teuvo Laaksonen
VET ERI 2 Tuuling Ris Ellen om. Maaret ja Teuvo Laaksonen
VET ERI 3 Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen
VET ERI 4 Flametail Dear Devil-Ma om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Tor Oskan om. Tuula Toroska
KASV 3 KP Kennel Niiländer om. Ea Juhkam



07.05.2016 Salo rn
Tuomari: Michael Clancy
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 22, joista veteraaneja 3


VSP Benevolos Twinkle Star - ROP Lilileian Keeper Of Dreams


VSP -vet. Mva Silences Casper - ROP -vet. Ziestan My Litl Nella

ROP SERT JUN ERI 1 SA | Lilileian Keeper Of Dreams
om. Tiina Rämö
PU 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Kiiramanna King Arthur
om. Marjut Tenlén
PU 3 JUN ERI 2 SA | Cinodes Captain Anarchy
om. Jenni Leander
PU 4 AVO ERI 2 SA | Hoswin Pearldiver
om. Kirsti Koskinen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 | Mva Silences Casper
om. Alexandra Johansson

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Benevolos Twinkle Star
om. Astrid sundberg
PN 2 vara-SERT JUN ERI 2 SA | Mow-Zow Bon Bella
om. Kaisa Kankaanpää
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Princess Desiree
om. Heid Nousiaienen ja Janne Knuutinen
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Ziestan My Litl Nella
om. Elisa Vahlroos-Moisander

ROP -pentu Benevolos Iron Maiden
om. Astrid Sundberg
VSP -pentu Tor Oskan Ricardo
om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:
AVO ERI 3 Kiapri Jerasmus om. Vilma Saarinen
AVO EH 4 Revonhännän Guzmania om. Sirpa Perälä

Nartut:
JUN ERI 3 SA Magic Menuett's Baileys Dream om. Marjut Tenlén ja Jenna Sulonen
AVO ERI 1 SA Mow-Zow Valerie om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
AVO EH 2 Revonhännän Safiiri om. Sirpa Perälä
AVO EH 3 Flying Carpet's Sing Of Libra om. Jaana Oksanen
AVO EH 4 Saseran Xandra om. Marjut Tenlén
VAL ERI 3 Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
VAL ERI 4 Mva Cinodes Japonica om. Seija Kanerva



07.05.2016 Turenki rn
Tuomari: Maarit Hassinen
Ilmoitettu: aikuisia 37, joista veteraaneja 12 


VSP Misschiefin Easy Bachelor - ROP Tashi-Gong Essence


ROP -vet. Mva Down-Goblin Fernando - VSP -vet. Mva Toyway Cri-Sanna


BIS 1 -vet. Mva Down-Goblin Fernando


ROP SERT NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Essence
om. Minna Särkijärvi
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Shibazhan Elisena
om. Anne Johansson ja Tiina Hirvonen
PN 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Zhigatsey Klarissa
om. Mona Frejborg
PN 4 NUO ERI 2 SA | Shibazhan Dahlia
om. Tiina Walldén
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Cri-Sanna
om. Taru Heinänen

VSP SERT AVO ERI 1 SA | Misschiefin Easy Bachelor
om. Sami Ruotsalainen
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Sugar Bear
om. Heidi Seppälä
PU 3 ROP-, BIS 1 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Chamiilon's Home Run
om. Heidi Seppälä


ROP-, BIS 1 -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 SA Shibazhan Adonis om. Sanna Männistö
JUN ERI 3 Belegerea Aragorn om. Helena ja Mika Kuusisto
JUN EH 4 Flying Carpet's Mr President om. Aila Tanner
NUO ERI 1 Flying Carpet's Juicy Gossio om. Kari Kuosmanen, Mikko Lindroos ja Raija Hämäläinen
NUO EH 2 Racconto Aaron Kelly om. Taru Heinänen
AVO ERI 2 Choon-Choon Tobias om. Tiina Walldén
AVO EH 3 Chakiran Noah om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
AVO EH 4 Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
VET ERI 2 SA Mva Misschiefin Yaffa Chaim om. Tiina Hirvonen
VET ERI 3 SA Mva Misschiefin Anshu Anbu om. Tiina Hirvonen
VET 4 ERI 4 Mva Annastiina Wilhem om. Mirja Päiväkkö

Nartut:
JUN ERI 2 SA Qi Gong's Lan-Heritage om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
JUN ERI 3 Playpoint Feodora om. Nina Nieminen
JUN EH 4 Raigomillin Evening Star om. Raija ja Juulia Hämäläinen
NUO ERI 3 Shibazhan Davallia om. Anne Johansson
AVO ERI 1 Sippans Keep My Love Song om. Mona Frejborg
VET ERI 2 Shibazhan Elettaria om. Anne Johansson
VET ERI 3 MVA Shibazhan Kerria om. Tiina Hirvonen
VET ERI 4 Taikalammen Miranda om. Raija Hämäläinen


05.05.2016 Ylivieska rn
Tuomari: Kati Kilpeläinen
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 54, joista veteraaneja 7


VSP Mva Kiiramanna Never Never Make You Cry - ROP Mow-Zow Zeppe-Lin

ROP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Zeppe-Lin
om. Katja Rita
PN 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Toyway Leight Vi-Vian
om. Jouko Leiviskä
PN 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Toyway Tyttö Olettähti
om. Jouko Leiviskä
PN 4 VET ERI 2 SA | Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong
om. Katriina ja Sara Huhtinen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Never Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU 2 ROP-, BIS 4 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Bio-Bios Top Dog
om. Silja Lappeteläinen ja Katriina Huhtinen
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Heaven Sent
om. Eija Humalamaa
PU 4 SERT AVO ERI 1 SA | Vanessan Emerald
om. Silja Lappeteläinen ja Aune Savolainen
PU - vara-SERT AVO ERI 2 SA | Dawana Will-I-Am
om. Maarit Impola


ROP -pentu Playpoint Tic Tac Toe

ROP -pentu Playpoint Tic Tac Toe
om. Katriina Huhtinen
VSP -pentu Käckholms Rock The Night
om. Minna Virta ja Ari Jokinen

ROP-, BIS 4 -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 1 Zaranel Huugo om. Leena Laukka
NUO EH 1 Dawana Remus Lupin om. Maarit Impola
NUO EH 2 Mäntykartanon Raffaello om. Annette Åkerlund
AVO ERI 3 Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen
AVO ERI 4 Toyway Zorbas om. Anja Leppikangas
VAL ERI 3 Mva Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala

Nartut:
JUN ERI 2 SA Mow-Zow Bin Bo-Nita om. Katja Rita ja Satu Halmetoja
JUN ERI 3 Playpoint Lucky Penny om. Eija Huuskonen
JUN ERI 4 Toyway Lauren Ba-Call om. Jouko Leiviskä ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
NUO ERI 1 SA Vanessan Kheira om. Minna Kaappola
NUO ERI 2 SA Dawana Pinkie Pie om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen ja Elli-Maija Kuosmanen
NUO ERI 3 Toyway Lu-Cille Ball om. Eija Huuskonen
NUO EH 4 Amore om.
AVO ERI 2 SA Bendafeims Finetta om. Raija Leiviskä
AVO ERI 3 SA Mow-Zow Valerie om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
AVO ERI 4 SA Hopeahapsun Geisha om. Minna Virta
VAL ERI 1 SA Mva Mow-Zow Isa-Bella om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VET ERI 3 Mva Lecibsin Gala om. Anne Hakala
VET EH 4 Tib-Sak Ofelian Ancela om. Arja Lebeitsuk

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kiiramanna om. Merja Uimonen




05.05.2016 Kangasniemi
Tuomari: Paavo Mattila
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 28, joista veteraaneja 5


ROP -vet. Mva Down-Goblin Fernando - VSP -vet. Mva Mäntykartanon Amoriina

ROP RYP 1 BIS 4 VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 3 SERT JUN ERI 1 SA | Lilileian Keeper Of Dreams
om. Tiina Rämö
PU 4 VET ERI 2 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om Ritva-Liisa Tuikka
PU - vara-SERT AVO ERI 1 SA | Mäntykartanon Othello
om. Tiia & Ritva-Liisa Tuikka

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Happy Ever After
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN 2 SERT NUO ERI 1 SA | Shibazhan Davallia
om. Anne Johansson
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Finriikan Anceliina
om Anniina Tiihonen
PN 4 NUO ERI 2 SA | Mäntykartanon Rosalina
om Paula ja Milla Jokela
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Amoriina
om. Paula Jokela


VSP -pentu Shibazhan Saxifraga - ROP -pentu Shibazhan Stellaria

ROP -pentu Shibazhan Stellaria
om. Johanna Nykänen
VSP -pentu Shibazhan Saxifraga
om. Heidi Malinen

ROP -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Shibazhan Chelone om. Sirkku-Liisa Pirhonen
NUO ERI 1 SA Ziestan Li-Naozumi om. Iiris Härkänen
NUO EH 2 Tipsn'drops Dash om. Pirjo Virtanen
AVO ERI 2 Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna Hyvönen
AVO ERI 3 Shibazhan Eremurus om. Jenni Nykänen
AVO ERI 4 Minessan Calvin om. Kauko Jalosalmi

Nartut:
JUN ERI 1 SA Lilileian Limited Edition om. Carola Sundqvist
JUN ERI 2 Playpoint Feodora om. Nina Nieminen
JUN EH 3 Qi Gong's Lan-Heritage om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
NUO ERI 3 SA Toyway La Isla Bonita om. Jouko Leiviskä, Linda ja Anna-Bella Halttunen
VAL ERI 2 SA Mva Flying Carpet's Guardian Of Sera om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
VET ERI 2 SA Mva Saffron Jadore om. Sanna Wägeli
VET ERI 3 Shibazhan Elettaria om. Anne Johansson

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela



01.05.2016 Tampere kv
Tuomari: Rob Douma, Hollanti (aikuiset), Kirsti Louhi (pennut)
Ilmoitettu: pentuja 8, aikuisia 90, joista veteraaneja 14


VSP Tashi-Gong Essence - ROP Mva Kiiramanna Never Never Make You Cry


VSP -vet. Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong - ROP -vet. Mva Bio-Bios Top Dog

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Never Never Make You Cry
om.  Sirpa Takala
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 3 SERT NUO ERI 1 SA | Shibazhan Kentia
om. Anne Johansson
PU 4 ROP-, BIS 4 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Bio-Bios Top Dog
om. Katriina Huhtinen ja Silja Lappeteläinen
PU - vara-SERT JUN ERI 1 SA | Belegerea Aragorn
om. Mika Kuusisto

VSP SERT CACIB NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Essence
om. Minna Särkijärvi
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Happy Ever After
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Shibazhan Amaryllis
om. Anne Johansson ja Marketta Juutila
PN 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong
om. Katriina ja Sara Huhtinen


VSP -pentu Tor Oskan Ricardo - ROP -pentu Playpoint Tic Tac Toe

ROP -pentu Playpoint Tic Tac Toe
om. Katriina Huhtinen
VSP -pentu Tor Oskan Ricardo
om. Leena Kallinen ja Juha Tuomi


ROP- BIS 1 -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Kiiramanna Expecto Patronum om. Pia Honkasalo ja Satu Madetoja
PEK 3 Benevolos Iron Maiden om. Astrid Sundberg ja Jaana Kouvalainen
PEK 4 Riffendahl Diva Dominica om. Anita Lämsä

Urokset:
JUN ERI 2 SA Hoswin William om. Suvi Sillanpää
JUN ERI 3 Lilileian Brand New Keeper om. Katja Rantakangas ja Niklas Kalske
NUO ERI 2 SA Hoswin Uljas om. Miia Herala
NUO ERI 3 Tuuling Ol Usma om. Virpi Mäkelä
NUO ERI 4 Galbaras Little Thing om. Tarja Löfqvist
AVO ERI 1 SA Mic Mac Going To Run Free om. Eija Kallio
AVO ERI 2 SA Suvijan Athos om. Sarla ja Juho Koistinen
AVO ERI 3 Revonhännän Guzmania om. Sirpa Perälä
AVO ERI 4 Olazza Mii-Mikko om. Maija Perttola
VAL ERI 3 SA Mva Lilileian Honor Of All om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
VAL ERI 4 SA Mva Dedicated To The Time Is Flying om. Merja Uimonen ja Tiina Vilppunen
VET ERI 2 SA Mva Miliisin Trans-Am om. Katriina Kanninen
VET ERI 3 Mva Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen
VET ERI 4 Mva Olazza Milord om. Maija Perttola

Nartut:
JUN ERI 2 Zhigatsey Klarissa  om. Mona Frejborg
JUN ERI 3 Lilileian Limited Edition om. Carola Sundqvist
JUN ERI 4 Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
NUO ERI 2 SA Vanessan Khatrin om. Katriina Kanninen
NUO ERI 3 Hoswin Usva om. Miia Herala ja Eija Torkko
NUO ERI 4 Tuuling ol Unelma om. Maija Rajala ja Hannu Puputti
AVO ERI 1 SA Suvijan Adina om. Anne Marjamäki
AVO ERI 2 SA Tashi-Gong Heart Of Mine om. Katriina Huhtinen
AVO ERI 3 Olazza Maritza om. Maija Perttola
AVO ERI 4 Sippans Keep My Lovesong om. Mona Frejbog
VAL ERI 2 SA Mva Shibazhan Brunnera om. Anne Johansson
VAL ERI 3 SA Mva Olazza Tzarina om. Maija Perttola ja Pia Rapo
VAL ERI 4 SA Mva Vanessan Kimberley om. Silja ja Kerttu Lappeteläinen
VET ERI 2 SA Shibazhan Elettaria om. Anne Johansson
VET ERI 3 SA Mva Toyway Cri-Sanna om. Taru Heinänen
VET ERI 4 Pinaco Honey Girl om. Sari Virtanen

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Shibazhan om. Anne Johansson
KASV 3 KP Kennel Olazza om. Maija Perttola


23.04.2016 Ruovesi rn
Tuomari: Tuire Okkola
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 26, joista veteraaneja 6


VSP Belegerea Aragorn - ROP Suvijan Karoliina


VSP -vet. Tib-Sak Kardemumma - ROP -vet. Revonhännän Gomia Goran

ROP SERT JUN ERI 1 SA | Suvijan Karoliina
om. Anne Marjamäki ja Eija Kangaspusu
PN 2 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Ruskarinteen Lumityttö
om. Teija Järvinen
PN 3 AVO ERI 1 SA | Suvijan Adina
om. Anne Marjamäki
PN 4 AVO ERI 2 SA | Niiländer Guerlain
om.  Miia-Riikka Riikonen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Tib-Sak Kardemumma
om. Jenni Niemi

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Belegerea Aragorn
om. Helena ja Mika Kuusisto
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Masked Man
om. Nina Isomäki
ROP -vet. VET ERI 1 | Revonhännän Gomia Goran
om. Sirpa Perälä


ROP -kasv. kennel Tipsn'drops
om. Outi Virtanen

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 1 Niiländer John Galliano om. Anne ja Markus Lepola
PEK 2 Playpoint Lion King om. Nina Isomäki

Narttupennut:
PEK 1 Chakiran Princess Primadonna om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

Urokset:
NUO EH 1 Topsnädrops Dash om. Pirjo Virtanen
AVO ERI 1 Revonhännän Guzmania om. Sirpa Perälä
AVO EH 2 Chakiran Noah om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
VAL ERI 2 Mva Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
VET ERI 2 Mva Annastiina Wilhelm om. Mirja Päiväkkö

Nartut:
JUN ERI 2 SA Snowmuzzle's Francesca om. Kati Ylimäki
JUN ERI 3 SA Milarzin Joyful Jaspis om. Mira Wagner ja Anne Lepola
JUN EH 4 Tipsn' Drops Tiny Star om. Outi ja Pirjo Virtanen
NUO ERI 2 Tipsn'drops Dia om. Outi Virtanen
NUO ERI 3 Toyway La Isla Bonita om. Jouko Leiviskä, Linda ja Anna-Bella Halttunen
AVO ERI 3 Revonhännän Fergie om. Sari Virtanen
AVO EH 4 Annastiina Nana om. Olga ja Kari Suuripää
VET ERI 2 Mva Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
VET ERI 3 Flametail Dear Devil-Ma om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi


17.04.2016 Polvijärvi rn
Tuomari: Markku Kipinä
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 28 aikuista, joista veteraaneja 7


ROP Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong - VSP Vanamon Val-Domir

ROP ROP-, BIS 2-vet. VET ERI 1 SA | Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong
om. Katriina Huhtinen
PN 2 SERT AVO ERI 1 SA | Saffron Rosamour
om. Minna Takkunen
PN 3 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Finriikan Xessica
om. Arja Timonen
PN 4 NUO ERI 1 SA | Minessan Estelle
om. Sanna Wägeli

VSP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Vanamon Val-Domir
om. Tiina Autio
PU 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Finriikan Valery
om. Arja Timonen ja Leila Karjalainen

ROP-pentu Playpoint Tic Tac Toe
om. Katriina Huhtinen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Playpoint Lucky Penny om. Eija Huuskonen

Urokset:
NUO ERI 1 Minessan Franklin om. Helena Inkinen ja Anne Hopponen
NUO ERI 2 Minessan Figaro om. Pirjo Achrén
AVO EH 2 Vanessan Sunshine Reggae om. Silja Lappeteläinen
AVO EH 3 Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen
VAL ERI 1 Mva Nenemo Will-Power om. Päivi Könönen
VAL ERI 2 Mva Revonhännän Aurinkoarmas om. Päivi Könönen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Finriikan Uneksija om. Pia Patronen
JUN EH 2 Blackira om. Anu ja Hannu Leiviskä
JUN EH 3 Toyway Lu-Cille Ball om. Eija Huuskonen
NUO ERI 2 SA Zaranel Hilma om. Anu ja Hannu Leiviskä
AVO ERI 3 Nic-Sam Isabetta om. Tuula Suvanto
AVO ERI 4 Tashi-Gong Heart of Mine om. Katriina Huhtinen
VET ERI 2 Mva Vanessan Indra om. Silja ja Jonna Lappeteläinen
VET ERI 3 Mva Saffron Jadore om. Sanna Wägeli
VET ERI 4 Mva Bellezza's Koh-I-Noor om. Titta Rusanen



16.04.2016 Vaasa kv
Tuomari: Jussi Liimatainen
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 54, joista veteraaneja 4


VSP Mva Mäntykartanon Donatello - Tashi-Gong Remember Me Tuuling

ROP SERT CACIB AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Remember Me Tuuling
om. Terhi ja Jenni Aavinko
PN 2 VSP -vet. vara-SERT VSP -vet. VET ERI 1 SA | Tor Oskan Love Carlina
om. Tuula Toroska
PN 3 vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Essence
om. Minna Särkijärvi
PN 4 NUO ERI 2 SA | Hoswin Usva
om. Miia Herala ja Eija Torkko

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Never Say Goodbye
om. Merja Uimonen
PU 3 VET ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 4 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU - SERT NUO ERI SA | Tor Oskan Quutamo
om. Tarja Aakula
PU - vara-SERT AVO ERI 1 SA | Tor Oskan Ivanhoe
om. Maarit Peltonen

ROP -pentu Riffendahl Ebba Esmeralda
om. Aila Malmi-Backman
VSP -pentu Riffendahl Elliot Ellison
om. Elina Kivikangas


ROP -kasv. kennel Kiiramanna
om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 1 Ruskarinteen Uuden Vuoden Lupaus om. Kirsi Laine
NUO ERI 2 SA Mäntykartanon Raffaello om. Annete Åkerlund
NUO ERI 3 Tuuling El Victor om. Ulla-Stina Angeria
NUO ERI 4 Hoswin Uljas om. Miia Herala
AVO ERI 2 SA Mäntykartanon Othello om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
AVO ERI 3 Kiiramanna Hickery Dickery Dock om. Merja Uimonen
AVO ERI 4 Suvijan Andre om. Arja Lebeitsuk
VAL ERI 3 SA Mva Tashi-Gong Heaven Sent om. Eija Humalamaa
VAL ERI 4 Mva Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala

Nartut:
JUN ERI 1 SA Tuuling Ros Ymmi om. Tuula Parviainen
JUN ERI 2 SA Tuuling Me Xenia om. Mari Loukiainen
JUN ERI 3 Hoswin Wiona om. Miia Herala
JUN ERI 4 Zhigatsey Klarissa om. Mona Frejborg
NUO ERI 3 SA Mow-Zow Bon Bo-Nita om. Satu Halmetoja
NUO ERI 4 Toyway La Isla Bonita om. Jouko Leiviskä, Anna-Bella ja Linda Halttunen
AVO ERI 2 SA Mäntykartanon Q-Poppana om. Teija ja Jukka Järvinen
AVO ERI 3 Hopeahapsun Geisha om. Minna Virta
AVO ERI 4 Riffendahl Chloe Celestra om. Aila Malmi-Backman
VAL ERI ERI 1 SA Mva Tuuling Ris Mette om. Tuula Parviainen
VAL ERI ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Never Desert You om. Merja Uimonen ja Pia Aronen
VAL ERI ERI 3 Mva Riffendahl Agnes Aphrodite om. Aila Malmi-Backman
VAL ERI ERI 4 Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VET ERI 2 Mva Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen

Kasvattajat:
KASV 2 Kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela
KASV 3 Kennel Tashi-Gong om. Katriina Huhtinen
KASV 4 Kennel Tuuling om. Tuula Parviainen



10.04.2016 Kankaanpää rn
Tuomari: Marko Lepasaar, Viro (aikuiset), Rune Lysgaard, Norja (pennut)
Ilmoitettu: pentuja 7, aikuisia 46, joista veteraaneja 8


VSP Annastiina Samos - ROP Hoswin Usva


ROP -vet. Tor Oskan Love Carlina - VSP -vet. Mva Annastiina Wilhelm

ROP SERT NUO ERI 1 SA | Hoswin Usva
om.  Miia Herala ja Eija Torkko
PN 2 vara-SERT ROP -vet. VET ERI 1 SA | Tor Oskan Love Carlina
om. Tuula Toroska
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN 4 JUN ERI 1 SA | Tuuling Me Xenia
om.  Mari Loukiainen

VSP SERT AVO ERI 1 SA | Annastiina Samos
om. Lahja Tattari ja Ea Juhkam
PU 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Belegerea Aragorn
om. Mika ja Helena Kuusisto
PU 3 AVO ERI 2 SA | Tuuling Run Stefano
om. Tuula Parviainen ja Jarkko Rantanen
PU 4 AVO ERI 3 SA | Tor Oskan Ivanhoe
om. Maarit Peltonen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Annastiina Wilhelm
om. Mirja Päiväkkö


ROP -pentu Miliisin Hannah Kiiramannah - VSP -pentu Annastiina Dimmitri

ROP -pentu Miliisin Hannah Kiiramannah
om. Marjut Tenlén ja Merja Uimonen
VSP -pentu Annastiina Dimmitri
om. Minka Järvinen

ROP-, BIS 4 -kasv. kennel Tor Oskan
om. Tuula Toroska

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Niiländer J'Adore om. Ea Juhkam
PEK 3 Riffendahl Ebba Esmeralda om. Aila Malmi-Backman
PEK 4 Miliisin Hazel Haywood om. Jaana Hyttinen ja Eija Rummukainen

Urokset:
NUO ERI 1 SA Tor Oskan Quutamo om. Tarja Aakula
NUO ERI 2 Tor Oskan Quu-Ukko om. Mia Karhiniemi
NUO EH 3 Gullöga Prince Timon om. Maarit Peltonen
AVO ERI 4 Kiiramanna King Arthur om. Marjut Tenlén
VET ERI 2 SA Satatassun Via Carmante om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Milarzin Joyful Jaspis om. Mira Wagner
JUN ERI 3 Tuuling Ros Ymmi om. Tuula Parviainen
JUN ERI 4 Zhigatsey Kassandra om. Aila Malmi-Backman
NUO EH 2 Ruskarinteen Lumityttö om. Teija ja Jukka Järvinen
AVO ERI 1 SA Hopeahapsun Geisha om. Minna Virta ja Saija Rajamäki
AVO ERI 2 SA Riffendahl Chloe Celestra om. Aila Malmi-Backman
AVO ERI 3 Revonhännän Fergie om. Sari Virtanen
AVO ERI 4 Annastiina Alli-Aliina om. Lahja Tattari
VAL ERI 2 SA Mva Tor Oskan Milleena om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
VAL ERI 3 Mva Tashi-Gong Ice Princess om. Minna Särkijärvi
VAL EH 4 Mva Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
VET ERI 2 SA Mva Lecibsin Gala om. Anu Hakala
VET ERI 3 Mva Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
VET ERI 4 Satatassun Bellabambina om. Terhi Aavinko



03.04.2016 Lahti kv
Tuomari: Branislav Rajic, Slovenia
Ilmoitettu: aikuisia 44, joista veteraaneja 3


ROP Mva Miliisin Trans-Am - VSP Mva Kiiramanna Never Desert You

ROP ROP-, BIS 3 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU 2 SERT CACIB AVO ERI 1 SA | Shibazhan Eremurus
om. Jenni Nykänen
PU 3 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU 4 ROP-, BIS 3 -jun. vara-SERT JUN ERI 1 SA | Lilileian Brand New Keeper
om. Katja Rantakangas ja Niklas Kalske

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Never Desert You
om. Merja Uimonen ja Pia Aronen
PN 2 SERT JUN ERI 1 SA | Shibazhan Amaryllis
om. Anne Johansson ja Marketta Juutila
PN 3 vara-SERT vara-CACIB AVO ERI 1 SA| Niiländer Guerlain
om. Miia-Riikka Riikonen
PN 4 JUN ERI 2 SA | Lilileian Limited Edition
om. Carola Sundqvist

ROP-, BIS 1 -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Chamiilon's Home Run om. Heidi Seppälä
JUN EH 3 Shibazhan Chalone om. Sirkku-Liisa Pirhonen
NUO EH 1 Tipsn'drops Dash om. Pirjo Virtanen
AVO ERI 2 SA Olazza Mii-Mikko om. Maija Perttola
AVO ERI 3 Hoswin Pearldiver om. Kirsti Koskinen
AVO ERI 4 Mic Mac True Is The friend om. Mona Frejborg
VAL ERI 2 SA Mva Lilileian Honor Of All om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
VAL ERI 3 SA Mva Lilileian Keeper For Life om. Katja Rantakangas
VAL ERI 4 SA Mva Lilileian Sugar Bear om. Heidi Seppälä
VET EH 2 Mva Silences Casper om. Alexandra Johansson

Nartut:
JUN ERI 3 Zhigatsey Klarissa om. Mona Frejborg
JUN EH 4 Tips'drops Star om. Outi Virtanen
NUO ERI 1 SA Tashi-Gong Essence om. Minna Särkijärvi
NUO ERI 2 SA Benevolos Starlight om. Katja Rantakangas
NUO EH 3 Shibazhan Dahlia om. Tiina Walldén
NUO EH 4 Shibazhan Gentiana om. Johanna Nykänen
AVO ERI 2 SA Tashi-Gong Make Up om. Margareta Hautaniemi
AVO ERI 3 SA Zhigatsey Felicia om. Maj-Britt Wiksten
AVO ERI 4 Tashi-Gong Miss Miracle om. Raimo Hautaniemi
VAL ERI 2 SA Mva Olazza Tzarina om. Maija Perttola ja Pia Rapo
VAL ERI 3 SA Mva Shibazhan Brunnera om. Anne Johansson
VAL ERI 4 Mva Tipsn'drops Thianna om. Outi Virtanen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Shibazhan om. Anne Johansson



27.03.2016 Imatra kv
Tuomari: Elena Kuleshova, Venäjä
Ilmoitettu: aikuisia 24, joista veteraaneja 1


VSP Kiiramanna Never Desert You - ROP Mva Kiiramanna Never Make You Cry


RYP 3 Mva Kiiramanna Never Make You Cry

ROP RYP 3 CACIB *)C.I.B VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 3 SERT AVO ERI 1 SA | Olazza Mii-Mikko
om. Maija Perttola
PU 4 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Shibazhan Eremurus
om. Jenni Nykänen
PU - ROP -jun. JUN ERI 1 SA | Lilileian Brand New Keeper
om. Katja Rantakangas ja Niklas Kalske
PU - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola

VSP SERT FI & NO MVA CACIB AVO ERI 1 SA | Kiiramanna Never Desert You
om. Merja Uimonen ja Pia Aronen
PN 2 vara-SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Shibazhan Dahlia
om. Tiina Walldén
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Double Eye Darling Prima Donna
om. Larisa Karaseva, Venäjä
PN 4 NUO ERI 2 SA | Shibazhan Gentiana
om. Johanna Nykänen

ROP -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Chamiilon's Home Run om. Heidi Seppälä
AVO ERI 3 Corelle Ferro Li Albus om. Kaisa Pellinen
AVO ERI 4 Wartin-Kyis Gon-Po-Ter om. Harri Tanttu ja Maija Kajamäki
VAL ERI 3 Mva Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
VAL ERI 4 Mva Lilileian Sugar Bear om. Heidi Seppälä

Nartut:
JUN ERI 1 Lilileian Limited Edition om. Carola Sundqvist
NUO ERI 3 Benevolos Starlight om. Katja Rantakangas
AVO ERI 2 Suvijan Adina om. Anne Marjamäki
AVO ERI 3 Olazza Maritza om. Maija Perttola
VAL ERI 2 Mva Olazza Tzarina om. Maija Perttola ja Pia Rapo



13.03.2016 Nurmes rn
Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 28, joista veteraaneja 6


ROP Toyway Hamulda - VSP Toyway Jules Verne

ROP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Toyway Hamulda
om. Jouko Leiviskä
PN 2 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Saffron Rosamour
om. Minna Takkunen
PN 3 JUN ERI 1 SA | Toyway Lu-Cille Ball
om. Eija Huuskonen
PN 4 NUO ERI 1 SA | Finriikan Xessica
om. Arja Timonen
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Indra
om. kasv. ja Jonna Lappeteläinen

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Toyway Jules Verne
om.  Tuuli Kalliomäki ja Pekka Heino
PU 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Handsome Harrison
om. Eija Huuskonen
PU 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Annastiina Wilhelm
om. Mirja Päiväkkö

ROP -pentu Playpoint Lucky Penny
om. Eija Huuskonen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Chakiran Princess Primadonna om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
PEK 3 Chakiran Princess Pocahontas om. Tuula Viertonen

Urokset:
JUN EH 1 Finriikan Valery om. Arja Timonen ja Leila Karjalainen
NUO ERI 2 Minessan Figaro om. Pirjo Achren
NUO ERI 3 Minessan Franklin om. Anne Hopponen ja Helena Inkinen
AVO EH 2 Vanessan Emerald om. Silja Lappeteläinen ja Aune Savolainen
AVO EH 3 Chakiran Noah om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
VAL EH 1 Mva Nenemo Will-Power om. Päivi Könönen
VAL EH 2 Mva Revonhännän Aurinkoarmas om. Päivi Könönen

Nartut:
JUN ERI 2 Zaranel Hilma om. Anu ja Hannu Leiviskä
JUN ERI 3 Finriikan Valeria om. Arja ja Terhi Timonen
JUN ERI 4 Inkerellin Aurelia om. Tiina Sallinen
NUO EH 2 Minessan Estelle om. Sanna Wägeli
AVO ERI 3 Nic-Sam Isabetta om. Tuula Suvanto
AVO EH 4 Chakiran Margarita om. Tuula Viertonen ja Mirja Päiväkkö
VET ERI 2 Mva Nic-Sam Bertta om. Tuula Suvanto
 


28.02.2016 Tuusniemi rn
Tuomari: Gunnar Nymann, Tanska
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 30, joista veteraaneja 6


ROP Mva Mäntykartanon Donatello - VSP Mow-Zow Bon Bo-Nita


ROP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello - VSP -vet Mva Vanessan Indra

ROP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Mufasa
om. Merja Uimonen ja Marjut Tenlén
PU 3 VAL ERI 1 SA | Mva Finriikan Roberto
om. Arja Timonen

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Bon Bo-Nita
om. Satu Halmetoja
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Princess Desiree
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Mäntykartanon Rosalina
om. Paula, Nea ja Milla Jokela
PN 4 AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Hand In Hand
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN - VSP -vet. VET ERI SA | Mva Vanessan Indra
om. Silja Lappeteläinen

ROP -pentu Lilileian Limited Edition
om. Carola Sunqvist
VSP -pentu Lilileian Brand New Keeper
om. Katja Rantakangas ja Niklas Kalske

ROP-, BIS 2 -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Playpoint Lucky Penny om. Eija Huuskonen

Urokset:
NUO EH 1 Minessan Franklin om. Anne Hopponen ja Helena Inkinen
NUO EH 2 Vanessan Emerald om. Silja Lappeteläinen
AVO ERI 1 Wartin-Kyis Gon-Po-Ter om.. Harri Tanttu ja Maija Kajamäki
AVO EH 2 Mäntykartanon Othello om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
AVO EH 3 Vanamon Val-Domir om. Tiina Autio
AVO EH 4 Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen

Nartut:
JUN ERI 2 Finriikan Uneksija om. Pia-Maria Patronen
JUN EH 3 Benevolos Starlight om. Katja Rantakangas
JUN EH 4 Toyway Lu-Cille Ball om. Eija Huuskonen
NUO ERI S Minessan Estelle om. Sanna Wägeli
NUO EH 3 Bhu Laen's Before Dawn om. Mari Nieminen ja Pia Nieminen
NUO EH 4 Vanessan Estelle om. Silja Lappeteläinen
AVO ERI 2 Nic-Sam Isabetta om. Tuula Suvanto
AVO ERI 3 Kiiramanna Never Desert You om. Merja Uimonen ja Pia Aronen
AVO EH 4 Ziestan Kimora om. Tiina Sallinen
VET EH 2 Mva Nic-Sam Bertta om. Tuula Suvanto
VET EH 3 Mva Mäntykartanon Emmalotte om. Paula ja Nea Jokela

 


31.01.2016 Parkano rn
Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Ilmoitettu: aikuisia 34, joista veteraaneja 2


Suvijan Adina - Mva Down-Goblin Fernando

ROP RYP 2 SERT AVO ERI 1 SA | Suvijan Adina
om. Anne Marjamäki
PN 2 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Bhu Laen's Before The Dawn
om. Mari ja Pia Nieminen
PN 3 AVO ERI 2 SA | Tashi-Gong Remember Me Tuuling
om. Terhi ja Jenni Aavinko
PN 4 JUN ERI 1 SA | Playpoint Feodora
om. Nina Nieminen

VSP ROP-, BIS 3 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Tuuling Via Justus
om. Kirsti Koskinen
PU 3 SERT FI & LT MVA AVO ERI 1 SA | Kiiramanna Never Say Goodbye
om. Merja Uimonen
PU 4 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Hoswin Pearldiver
om. Kirsti Koskinen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 SA Toyway Jules Verne om. Tuuli Kalliomäki ja Pekka Heino
JUN EH 2 Tor Oskan Quutamo om. Tarja Aakula
NUO ERI 1 SA Tuuling Ol Usma om. Virpi Mäkelä
AVO ERI 3 Suvijan Andre om. Arja Lebeitsuk
AVO ERI 4 Vanessan Karuson om. Virpi Mäkelä
VET ERI 2 Satatassun Via Carmante om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN EH 2 Milarzin Jade For Lehtikummun om. Nina Nieminen
JUN EH 3 Ruskarinteen Lumityttö om. Teija ja Jukka Järvinen
JUN EH 3 Tuuling Me Xenia om. Mari Loukiainen
NUO EH 3 Onnentassun Via La Fayette om. Terhi Aavinko
NUO EH 4 Ancelan Bel Fiia om. Arja Lebeitsuk ja Raija Rahi
AVO ERI 3 SA Tor Oskan Josefiina om. Tuula Toroska
AVO ERI 4 Annastiina Arnelia om. Jussi Ristiharju


17.01.2016 Turku kv
Tuomari: Marja Talvitie
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 68, joista veteraaneja 12


ROP Mva Shibazhan Brunnera - VSP Mva Lilileian Honor Of All


ROP -vet. Satatassun Bellabambina - VSP -vet. Mva Miliisin Trans-Am

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Shibazhan Brunnera
om. Anne Johansson
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Tuuling Ris Rosalinda
om. Susanna Peltomaa-Haapaniemi
PN 3 SERT JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Essence
om. Minna Särkijärvi
PN 4 vara-SERT JUN ERI 2 SA | Shibazhan Dahlia
om. Tiina Walldén
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Satatassun Bellabambina
om. Terhi Aavinko

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 vara-CACIB -> CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 3 SERT NUO ERI 1 SA | Kiiramanna King Arthur
om. Marjut Tenlén
PU 4 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Olazza Mii-Mikko
om. Maija Perttola
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen

ROP -pentu Zhigatsey Klarissa
om. Mona Frejborg


ROP-, BIS 1 -kasv. kennel Lilileian
om. tiina Rämö

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Shibazhan Cydonia om. Anne Johansson
PEK 3 Zhigatsey Kassandra om. Aila Malmi-Backman
PEK 4 Casa Roque Envy Me om. Eveliina Puustjärvi, Marja Peltonen ja Veera Saari

Urokset:
JUN ERI 1 SA Kiiramanna Old Rip Van Winkle om. Karin Salmi
JUN ERI 2 Kiiramanna Mufasa om. Merja Uimonen ja Marjut Tenlén
JUN EH 3 Fransiscus om. Sanni Palmanen
JUN EH 4 Tor Oskan Quutamo om. Tarja Aakkula
NUO EH 2 Gullöga Prince Timon om. Maarit ja Esa Peltonen
NUO EH 3 Ziestan Lil Mineo om. Iina Mattila
AVO ERI 2 SA Kiiramanna Never Say Goodbye om. Merja Uimonen
AVO ERI 3 Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna Hyvönen
AVO ERI 4 Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
VET ERI 2 SA Mva Olazza Milord om. Maija Perttola
VET EH 3 Mva Ziestan Indigo om. Jaana Hyttinen
VET EH 4 Satatassun Via Carmante om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN ERI 3 Benevolos Twinkle Star om. Jaana Kouvalainen
JUN ERI 4 Benevolos Evening Star om. Maija Karvinen
NUO EH 1 Runcorner Excellent Eleanor om. Sirkka Keho
NUO EH 2 Alnuspark Finnaveena om. Anna-Maria Melkas
NUO EH 3 Naranja Pupa om. Helena Sundström
AVO ERI 1 SA Lilileian Padmé Amidala om. Tiina Rämö  ja Eva Taivassalo
AVO ERI 2 SA Olazza Maritza om. Maija Perttola ja Pia Rapo
AVO ERI 3 Mva Corelle Ferro Ti Elwing om. Maija Karvinen
AVO EH 4 Tashi-Gong Remember Me Tuuling om. Terhi ja Jenni Aavinko
VAL ERI 3 SA Mva Tor Oskan Milleena om. Tuula Toroska
VAL ERI 4 Mva Lilileian Happy Ever After om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
VET ERI 2 SA Tuuling Ris Ellen om. Teuvo ja Maaret Laaksonen
VET ERI 3 Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen
VET ERI 4 Shibazhan Elettaria om. Anne Johansson

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Tuuling om. Tuula Parviainen



10.01.2016 Kajaani kv
Tuomari: Katriina Huhtinen
Ilmoitettu: aikuisia 28, joista veteraaneja 3


ROP Mva Lilileian Keeper For Life - VSP Mow-Zow Zeppe-Lin

ROP RYP 4 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 2 SERT vara-CACIB -> CACIB AVO ERI 1 SA | Vanamon Val-Domir
om. Tiina Autio
PU 3 ROP -jun. vara-SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Old Rip Van Winkle
om. Karin Salmi
PU 4 NUO ERI 1 SA | Minessan Franklin
om. Anne Hopponen ja Helena Inkinen

VSP SERT CACIB NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Zeppe-Lin
om. Katja ja Marko Rita
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Princess Desiree
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Kiiramanna Never Desert You
om. Merja Uimonen ja Pia Aronen
PN 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Bellezza's Koh-I-Noor
om. Titta Rusanen
VSP -jun. JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Bon Bo-Nita
om. Katja Rita ja Satu Halmetoja

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Mei Dan Spökpappa om. Nada Kajander
JUN ERI 3 Toyway Jules Verne om. Tuuli Kalliomäki ja Veli-Pekka Heino
JUN ERI 4 Zaranel Huugo om. Leena Laukka
AVO ERI 2 SA Kiiramanna Never Say Goodbye om. Merja Uimonen
AVO ERI 3 Minessan Calvin om. Kauko Jalosalmi
VAL ERI 2 SA Mva Minessan Columbo om. Anne Hopponen ja Tuomo Pölönen
VAL ERI 3 SA Mva Mow-Zow Lucky Luke om. Katja, Lotta ja Marko Rita

Nartut:
JUN ERI 2 Vanessan Kheira om. Minna Kaappola
JUN ERI 3 Toyway Lu-Cille Ball om. Eija Huuskonen
JUN ERI 4 Blackira om. Anu ja Hannu Leiviskä
NUO ERI 2 SA Minessan Estelle om. Sanna Wägeli
AVO ERI 2 SA Nic-Sam Isabetta om. Tuula Suvanto
VET ERI 2 SA Mva Bellezza's Mirhami om. Aino-Inkeri Huurinainen
VET ERI 3 SA Mva Nic-Sam Bertta om. Tuula Suvanto