Näyttelytulokset 2015


06.12.2015 Helsinki kv, V-15
Tuomari: Ian Blackshaw, Englanti
Ilmoitettu: aikuisia 64, joista veteraaneja 5


ROP Mva Lilileian Keeper For Life - VSP Mva Gamla Herrgården Sunshine


ROP -vet. Mva P'zazz Never Say Never - VSP -vet. Mva Puna-Tuvan Bernina

ROP CACIB V-15 VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 2 ROP -vet. VV-15 VET ERI 1 SA | Mva P'zazz Never Say Never
om. Johanna Båssar
PU 3 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 4 SERT JV-15 JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Eminem
om. Astrid Sundberg
PU - vara-SERT JUN ERI 1 SA | Hoswin Uljas
om. Miia Herala

VSP SERT FI MVA CACIB V-15 VAL ERI 1 SA | Mva Gamla Herrgården Sunshine
om. Marita Nordahl, Ruotsi
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 3 SA | Mva Lilileian Happy Ever After
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN 3 vara-SERT JUN ERI 1 JV-15 SA | Tashi-Gong Essence
om. Minna Särkijärvi
PN 4 AVO ERI 1 SA | Lilileian Padmé Amidala
om. Tiina Rämö  ja Eva Taivassalo
PN - VSP -vet. VV-15 VET ERI 1 SA | Mva Puna-Tuvan Bernina
om. Marika Reunanen


ROP-, BIS 4 -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 3 Tuuling El Victor om. Ulla-Stina Angeria
JUN EH 4 Kiiramanna Mufasa om. Merja Uimonen ja Marjut Tenlén
NUO ERI 1 SA Kiiramanna Äly Hoi Älä Jätä om. Merja Uimonen ja Eveliina Puustjärvi
NUO ERI 2 Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen
NUO ERI 3 Ziestan Li Naozumi om. Iiris Härkänen
AVO ERI 1 SA Annastiina Samos om. Ea Juhkam ja Lahja Tattari
AVO ERI 2 Olazza Mii-Mikko om, Maija Perttola
AVO ERI 3 Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
AVO EH 4 Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna Hyvönen
VAL ERI 3 SA Gamla Herrgården Mozart om. Marita Nordahl, Ruotsi
VAL ERI 4 SA Black Jax Forbidden Paradoxal om. Sussie Lindelius, Ruotsi
VET ERI 2 Mva Miliisin Trans-Am om. Katriina Kanninen

Nartut:
JUN ERI 2 Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
JUN ERI 3 Hoswin Usva om. Miia Herala ja Eija Torkko
AVO ERI 2 SA Kiiramanna Never Desert You om. Merja Uimonen
AVO EH 3 Olazza Maritza om. Maija Perttola
VAL ERI 2 SA Mva Olazza Tzarina om. Maija Perttola ja Pia Rapo
VAL ERI 4 SA Mva Tor Oskan Milleena om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
VET EH 2 Mva Bellezza's Koh-I-Noor om. Titta Rusanen


05.12.2015 Helsinki kv, HeV-15
Tuomari: Tapio Eerola
Ilmoitettu: aikuisia 59, joista veteraaneja 5


VSP Mva Black Jax Mystique Alchimie - ROP Mva Olazza Tzarina


VSP -vet. Mva P'zazz Never Say Never - ROP -vet. Mva Toyway Fa-Bi-Anna


HeJV-15 Shibazhan Kentia


HeJV-15 Tashi-Gong Essence


HeV-15 Mva Olazza Tzarina


HeV-15 Mva Black Jax Mystique Alchimie


HeVV-15 Mva P'zazz Never Say Never

ROP CACIB HEV-15 VAL ERI 1 SA | Mva Olazza Tzarina
om. Maija Perttola ja Pia Rapo
PN 2 SERT HeJV-15 JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Essence
om. Minna Särkijärvi
PN 3 vara-SERT JUN ERI 2 SA | Shibazhan Gentiana
om. Johanna Nykänen
PN 4 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Ziestan Laqueta
om. Carola Sundqvist
PN - ROP -vet. HeVV-15 VET ERI 1 SA | Mva Toyway Fa-Bi-Anna
om. Tuuli Kalliomäki ja Veli-Pekka Heino

VSP SERT FI MVA CACIB HeV-15 VAL ERI 1 SA | Mva Black Jax Mystique Alchimie
om. Ida Berg Hansen, Norja
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 3 VAL ERI 3 SA | Mva Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nieminen
PU 4 vara-SERT HeJV-15 JUN ERI 1 SA | Shibazhan Kentia
om. Anne Johansson
PU - VSP -vet. HeVV-15 VET ERI 1 SA | Mva P'zazz Never Say Never
om. Johanna Båssar

ROP -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 SA Toyway Leslie How-Ard om. Iina Mattila
JUN ERI 3 SA Hoswin Uljas om. Miia Herala
JUN ERI 4 SA Tashi-Gong Eminem om. Astrid Sundberg
NUO ERI 1 SA Shibazhan Eremurus om. Jenni Nykänen
NUO ERI 2 Kiiramanna King Arthur om. Marjut Tenlén
NUO ERI 3 Ziestan Lil Mineo om. Iina Mattila
NUO EH 4 Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen
AVO EH 1 Olazza Mii-Mikko om. Maija Perttola
AVO EH 2 Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
AVO EH 3 Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna Hyvönen
VAL ERI 4 SA Mva Saffron Zidane om. Pirkko Linnus
VET ERI 2 SA Mva Miliisin Trans-Am om. Katriina Kanninen

Nartut:
JUN ERI 3 SA Toyway Lu-Cille Ball om. Eija Huuskonen
JUN ERI 4 SA Hoswin Usva om. Miia Herala
NUO EH 1 Betsy Been Parodia om. Jutta Puisto
AVO ERI 1 SA Cinodes Japonica om. Seija Kanerva
AVO ERI 2 SA Kiiramanna Never Desert You om. Merja Uimonen
AVO ERI 3 Kiiramanna Tru Lapponia om. Merja Uimonen
AVO EH 4 Sippans Keep My Lovesong Starshine om. Mona Frejborg
VAL ERI 3 SA Mva Kiiramanna Dawa Drolma om. Merja Uimonen ja Tanja Pahalahti
VAL ERI 4 SA Mva Skylit Grags-Can om. Moonica Randmaa, Viro
VET ERI 2 SA Mva Bellezza's Koh-I-Noor om. Titta Rusanen
VET ERI 3 Mva Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen


22.11.2015 Jyväskylä kv
Tuomari: Csaba Zsolt Lokodi, Romania (pennut ja veteraanit), Frank Kane, Iso-Britannia (muut)
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 81, joista veteraaneja 9


VSP Mva Chakiran Elizabeth - ROP Mva Hoswin Mr Jackpot


VSP -vet. Mva Nic-Sam Bertta - ROP -vet. Mva Miliisin Trans-Am

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Hoswin Mr Jackpot
om. Pälvi Karesola, Ida Savolainen ja Jennika Orpana
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Saffron Zidane
om. Pirkko Linnus  
PU 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
pu 4 VAL ERI 3 SA | Mva Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU - SERT JUN ERI 1 SA | Hoswin Uljas
om. Miia Herala
PU - vara-SERT NUO ERI 1 SA | Shibazhan Eremurus
om. Jenni Nykänen

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN 2 vara-CACIB -> CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Princess Desiree
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 VAL ERI 3 SA | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 4 SERT JUN ERI 1 SA | Shibazhan Gentiana
om. Johanna Nykänen
PN - vara-SERT JUN ERI 2 SA | Alnuspark Salka Valka
om. Anna-Maria Melkas
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Nic-Sam Bertta
om. Tuula Suvanto

ROP -pentu Shibazhan Amaryllis
om. Anne Johansson ja Marketta Juutila

ROP -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Mei Dan Spökmamma om. Nada Kajander ja Meira Kaarina Kurvinen

Urokset:
JUN ERI 2 SA Tashi-Gong Eminem om. Astrid Sundberg
JUN ERI 3 Toyway Jules Verne om. Tuuli Kalliomäki ja Veli-Pekka Heino
JUN ERI 4 Tor Oskan Quutamo om. Tarja Aakula
NUO ERI 2 SA Vanamon Val-Domir om. Tiina Autio
NUO ERI 3 Vanessan Emerald om. Silja Lappeteläinen
NUO ERI 4 Chanelstyle Xmas Miracle om. Sirkku-Liisa Pirhonen
AVO ERI 1 SA Annastiina Samos om. Lahja Tattari ja Ea Juhkam
AVO ERI 2 SA Hopeahapsun Sir Enlore om. Minna Virta ja Kaisa Kirjava
AVO ERI 3 Olazza Mii-Mikko om. Maija Perttola
AVO ERI 4 Kiiramanna Never Say Goodbye om. Merja Uimonen
VAL ERI 4 SA Mva Kiiramanna Sawa Dawa om. Mari Nieminen
VET ERI 2 SA Mva Olazza Milord om. Maija Perttola

Nartut:
JUN ERI 3 SA Benevolos Twinkle Star om. Maija Karvinen
JUN ERI 4 Tashi-Gong Essence om. Minna Särkijärvi
NUO ERI 2 Alnuspark Finnaveena om. Anna-Maria Melkas
AVO ERI 3 Hoswin Xenia om. Katja Somppi
AVO ERI 4 Ziestan Kimora om. Tiina Sallinen
VAL ERI 4 SA Mva Olazza Tzarina om. Maija Perttola ja Pia Rapo
VET ERI 2 SA Mva Toyway Cri-Sanna om. Taru Heinänen
VET ERI 3 SA Mva Bellezza's Koh-I-Noor om. Titta Rusanen
VET ERI 4 SA Mva Toyway Fa-Bi-Anna om. Tuuli Kalliomäki ja Veli-Pekka Heino

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Olazza om. Maija Perttola
KASV 3 KP Kennel Mow-Zow om. Katja Rita
KASV 4 KP Kennel Lilileian om. Tiina Rämö

21.11.2015 Jyväskylä kv
Tuomari: Jane Lilley, Iso-Britannia
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 58, joista veteraaneja 5

ROP RYP 3 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Hoswin Mr Jackpot
om. Pälvi Karesola, Ida Savolainen ja Jennika Orpana
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Saffron Zidane
om. Pirkko Linnus
PU 3 SERT FI & DK MVA AVO ERI 1 SA | Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU- vara-SERT JUN ERI 1 SA | Tahsi-Gong Eminem
om. Astrid Sundberg

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Vanessan Kimberley
om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
PN 2 SERT vara-CACIB AVO ERI 1 SA | Kiiramanna Tru Lapponia
om. Merja Uimonen
PN 3 VAL ERI 2 SA | Mva Olazza Tzarina
om. Maija Perttola ja Pia Rapo
PN 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Bon Bella
om. Kaisa Kankaanpää
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Puna-Tuvan Bernina
om. Marika Reunanen

ROP -pentu Mei Dan Spökmamma
om. Nada Kajander ja Meira Kaarina Kurvinen

ROP -kasv. kennel Olazza
om. Maija Perttola

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Finriikan Uneksija om. Pia-Maria Patronen

Urokset:
NUO ERI 1 SA Vanessan Emerald om. Silja Lappeteläinen
NUO ERI 2 Vanamon Val-Domir om. Tiina Autio
NUO EH 3 Tuuling El Victor om. Ulla-Stina ja Angeria
AVO ERI 2 SA Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
AVO ERI 3 Annastiina Samos om. Lahja Tattari ja Ea Juhkam
AVO ERI 4 Lilileian Sugar Bear om. Heidi Seppälä
VAL ERI 3 SA Mva Lilileian Honor Of All om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
VAL ERI 4 SA Mva Zhigatsey Edward om. Mona Frejborg

Nartut:
JUN ERI 2 SA Runcorner Excellent Eleanor om. Sirkka Keho
JUN ERI 3 SA Benevolos Stardust om. Astrid Sundberg
JUN ERI 4 Ruskarinteen Lumityttö om. Teija ja Jukka Järvinen
AVO ERI 2 Olazza Maritza om. Maija Perttola
AVO ERI 3 Flying Carpet's Sign Of Libra om. Jaana Oksanen
AVO ERI 4 Zhigatsey Hedda om. Mona Frejborg
VAL ERI 3 SA Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VAL ERI 4 SA Mva Mow-Zow Princess Desiree om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VET ERI 2 Mva Toyway Cri-Sanna om. Taru Heinänen
VET ERI 3 Mva Bellezza's Koh-I-Noor om. Titta Rusanen
VET ERI 4 Mva Arundina Bodpo La om. Astrid Sundberg

25.10.2015 Seinäjoki kv
Tuomari: Leni Finne
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 54, joista veteraaneja 6


ROP Tashi-Gong Eminem - VSP Mva Tuuling Ris Mette


VSP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello - ROP -vet. Mva Tuuling Chan Paris

ROP SERT JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Eminem
om. Astrid Sundberg
PU 2 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 3 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Keeper For Live
om. Katja Rantakangas
PU 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU - vara-SERT JUN ERI 2 SA | Hoswin Uljas
om. Miia Herala

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Tuuling Ris Mette
om. Tuula Parviainen
PN 2 vara-CACIB -> CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Tor Oskan Milleena
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
PN 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Tuuling Chan Paris
om. Tuula Parviainen
PN 4 VAL ERI 3 SA | Mva Lilileian Happy Ever After
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN - SERT JUN ERI 1 SA | Hoswin Usva
om. Miia Herala ja Eija Torkko
PN - vara-SERT NUO ERI 1 SA | Hopeahapsun Geisha
om. Minna Virta ja Saija Rajamäki


ROP -pentu Rewaki Cho-Den - VSP -pentu Tuuling Me Xenia

ROP -pentu Rewaki Cho-Den
om. Susanna Keskinen
VSP -pentu Tuuling Me Xenia
om. Mari Loukiainen


ROP -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Toyway Lu-Cille Ball om. Eija Huuskonen

Urokset:
JUN EH 3 Chrystal Mountain Hiran Anbarasu om. Tero Pajunen
JUN EH 4 Mäntykartanon Raffaello om. Annette Åkerlund
NUO ERI 1 Kiiramanna Hickery Dickery Dock om. Merja Uimonen
NUO EH 2 Dawana Remus Lupin om. Maarit Impola
AVO ERI 1 SA Dawana Will-I-Am om. Maarit Impola
AVO ERI 2 Kiiramanna Totuutta Etsimässä om. Merja Uimonen
AVO ERI 3 Suvijan Andre om. Arja Lebeitsuk
AVO EH 4 Hopeahapsun Sir Enlore om. Minna Virta ja Kaisa Kirjava
VAL ERI 3 SA Mva Kiiramanna Alejandro om. Pia ja Mikko Honkasalo
VAL ERI 4 SA Mva Tuuling Via Justus om. Kirsti Koskinen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
JUN ERI 3 Benevolos Stardust om. Astrid Sundberg
JUN ERI 4 Tuuling El Violetta om. Tarja Virtanen
NUO ERI 2 Shandita's Party All Night om. Pia Aronen
AVO ERI 1 SA Kiiramanna Tru Lapponia om. Merja Uimonen
AVO ERI 2 SA Hoswin Xenia om. Katja Somppi
AVO ERI 3 Annastiina Amelia om. Jussi Ristiharju
AVO EH 4 Hopeahapsun Chanel Five om. Anne Kinnunen
VAL ERI 4 SA Mva Tuuling Ris Rosalinda om. Susanna Peltomaa-Haapaniemi
VET ERI 2 SA Mva Arundina Bodpo La om. Astrid Sundberg
VET ERI 3 SA Mva Miliisin Ne-Ftys om. Susanna Peltomaa-Haapaniemi
VET ERI 4 Mva Bellezzas's Koh-I-Noor om. Titta Rusanen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Tuuling om. Tuula Parviainen
KASV 3 KP kennel Hopeahapsun om. Minna Virta

04.10.2015 Tuulos rn
Tuomari: Maret Kärdi, Viro
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 43, joista veteraaneja 8


VSP Ruskarinteen Lumityttö - ROP Mva Katimon Verdi


VSP -vet. Mva Arundina Bodbo La - ROP -vet. Mva Miliisin Trans-Am

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Katimon Verdi
om. Kirsti Torikka
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU 3 SERT JUN ERI 1 SA | Galbaras Little Thing
om. Tarja Löfqvist
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU - vara-SERTAVO ERI 1 SA | Bhu Laen´s Apollo Medley
om. Mari Nieminen ja Laura Laakkonen

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Ruskarinteen Lumityttö
om. Teija ja Jukka Järvinen
PN 2 VSP vet. VET ERI 1 SA | Mva Arundina Bodbo La
om. Astrid Sundberg
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Mäntykartanon Q-Poppana
om. Teija ja Jukka Järvinen

Muut tulokset:
Urokset
NUO EH 1 Kiiramanna Hickery Dickery Dock  om. Merja Uimonen
AVO ERI 2 Hallahelmen Hapsivita om. Pirjo Naski
AVO EH 3 Hoswin Pearldiver om. Kirsti Koskinen
VAL ERI 3 Mva Tuuling Via Justus om. Kirsti Koskinen
VAL EH 4 Mva Saseran Midnight Mayhem om. Alexandra Johansson
VET ERI 2 Mva Annastiina Wilhelm om. Mirja Päiväkkö
VET ERI 3 Mva Shibazhan Wulfenia om. Sanna Männistö

Nartut:
JUN ERI 2 Double Eye Happiness Sunshine om. Maritta Pesu ja Lilu Rytkönen
JUN ERI 3 Benevolos Twinkle Star om. Astrid Sundberg ja Jaana Kouvalainen
JUN EH 4 Ainomielen Ilmariina om. Susanna Suntila
NUO EH 1 Corelle Ferro Ti Elwing om. Maija Karvinen
AVO ERI 2 Nic-Sam Isabetta om. Tuula Suvanto
AVO EH 3 Esmari Jiangda om. Marjo-Riitta Le Maut ja Hannele Porola
AVO EH 4 Ziestan My Litl Nella om. Elisa Vahlroos-Moisander
VAL ERI 1 Mva Kiiramanna Miss Finland om. Magdalena Andrusiewich, Puola
VAL EH 2 Mva Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
VET ERI 2 Mva Nic-Sam Bertta om. Tuula Suvanto

27.09.2015 Eckerö kv
Tuomari: Paul Scanlon, Irlanti
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 23, joista veteraaneja 4


ROP -vet. Mva Tuuling Chan Paris  - VSP -vet. Mva Misschiefin Anshu Anbu

ROP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Tuuling Chan Paris
om. Tuula Parviainen
PN 2 SERT FI MVA CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Gamla Herrgården Nightingale
om. Helena Kvarström, Ruotsi
PN 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Frolandstibbene's O-Raia
om. Lars ja Åsa Hillman, Ruotsi
PN 4 vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Shibazhan Elisena
om. Anne Johansson ja Tiina Hirvonen

VSP SERT CACIB AVO ERI 1 SA | Björnbrisens Behind Blue-Eyes
om. Jenny Yberg, Ruotsi
PU 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Misschiefin Humphrey Bogart
om. Tiina Hirvonen
PU 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Misschiefin Anshu Anbu
om. Tiina Hirvonen
PU 4 vara-CACIB AVO ERI 2 SA | Mei Dan Pöörfekt Dei
om. Outi Myllylä

ROP -pentu Gamla Herrgården Amanda
om. Lilla Larsson, Ruotsi
VSP -pentu Gamla Herrgården Abraham
om. Lars ja Åsa Hillman, Ruotsi


ROP -kasv. kennel Misschiefin
om. Tiina Hirvonen

Muut tulokset:
Urokset:
AVO EH 3 Lachlan Before Dawn om. Ulrika Bornesjö, Ruotsi
VET EH 2 Mva Misschiefin Yaffa Chaim om. Tiina Hirvonen

Nartut:
NUO ERI 2 SA Kiranmay's D-Dazzling Dezdemona om. Katri Aallonranta
NUO EH 3 Zhigatsey Hedda om. Mona Frejborg
AVO ERI 1 SA Tashi-Gong Magic For Kiranmays om. Katri Aallonranta
AVO ERI 2 SA Flying Carpet's Sign Of Libra om. Jaana Oksanen
AVO ERI 3 Björnbrisens A Moment Like This om. Helene Ivarsson, Ruotsi
AVO ERI 4 Bergrabben's Abundantia om. Gunvor Sörensen, Ruotsi
VAL ERI 2 SA Mva Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
VET EH 2 Mva Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen


26.09.2015 Salo rn, TDE 2015 erik.nly
Tuomari: Uschi Eisner, Itävalta
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 57, joista veteraaneja 10


ROP Mva Olazza Mii-Mikko - VSP Olazza Milady


BIS 3 Tiibettiläinen Olazza Mii-Mikko



ROP -vet. Mva Miliisin Trans-Am - VSP -vet. Yörnilän Emmanuel


ROP -jun. Benevolos Starlight - VSP -jun. Tor Oskan Quutamo

ROP BIS 3 Tiibettiläinen SERT AVO ERI 1 SA | Olazza Mii-Mikko
om. Maija Perttola
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Arundina Phucee Amba
om. Maija Perttola
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nieminen
PU 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU - VSP -jun. vara-SERT JUN ERI 1 SA | Tor Oskan Quutamo
om. Tarja Aakula


TDE VSP Olazza Milady


VSP VAL ERI 1 SA | Mva Olazza Milady
om. Maija Perttola
PN 2 VAL ERI 2 SA | Olazza Tzarina
om. Maija Perttola ja Pia Rapo
PN 3 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Lilileian Mayflower
om. Anette Asplund-Kähärä
PN 4 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Lilileian Padme Amidala
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN - ROP -jun. JUN ERI 1 SA | Benevolos Starlight
om. Katja Rantakangas
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Yörnilän Emmanuel
om. Hannele Immonen


ROP -pentu Toyway Leslie How-Ard
om. Iina Mattila


ROP-, BIS 4 -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut Tibet Dog Europe -kilpailuluokat:
Urokset:

„Skar“  TDEV-15 Olazza Mii-Mikko
om. Maija Perttola

„Awa Skar“ TDEJV-15 Tor Oskan Quutamo
om. Tarja Aakula

„Ge Skar“ TDEVV-15 Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen

Nartut:

„Skar-mo“ TDEV-15 Lilileian Mayflower
om. Anette Asplund-Kähärä

„Awa Skar-mo“ TDEJV-15 Benevolos Starlight
om. Katja Rantakangas

„Ge Skar-mo“ TDEVV-15 Yörnilän Emmanuel
om. Hannele Immonen

Muut Tibet Dog Europe -erikoiskilpailuluokat:
Paras pää: Olazza Mii-Mikko
om. Maija Perttola

Paras karva: Mva Arundina Phucee Amba
om. Maija Perttola

Parhaat liikkeet: Mva Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nieminen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Ziestan Lil Misao om. Katri Stenroos
NUO ERI 1 Ziestan Lil Mineo om. Iina Mattila
NUO EH 2 Showdown Pop Up om. Johanna Aalto
AVO ERI 2 SA Chakiran Noah om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
AVO ERI 3 Hoswin Pearldiver om. Kirsti Koskinen
AVO ERI 4 Kiapri Jerasmus om. Vilma Saarinen
VAL ERI 3 SA Mva Lilileian Honor Of All om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
VAL ERI 4 SA Mva Lilileian Keeper For Life om. Katja Rantakangas
VET ERI 2 SA Mva Olazza Milord om. Maija Perttola
VET ERI 3 Mva Annastiina Wilhelm om. Mirja Päiväkkö
VET ERI 3 Miliisin Rian-Rich om. Sarla Koistinen ja Martina Mäkäräinen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Tashi-Gong Essence om. Minna Särkijärvi
JUN ERI 3 Bhu Laen's Before Sunrise om. Essi Nurminen
JUN ERI 4 Ainomielen Ilmariina om. Susanna Suntila
NUO ERI 1 Pagodamäen Iris-Kurjenmiekka om. Anna-Maija Anttalainen
AVO ERI 3 Revonhännän Fergie om. Sari Virtanen
AVO ERI 4 Satatassun Vive Sweetlove om. Terhi Aavinko
VAL ERI 3 SA Mva Lilileian Happy Ever After om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
VAL ERI 4 Mva Tinkerbell om. Helinä Hietanen
VET ERI 2 SA Satatassun Via Madame om. Mervi Lehtonen
VET ERI 3 Satatassun Bellabambina om. Terhi Aavinko
VET ERI 4 Satatassun Carmencitza om. Mervi Lehtonen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Olazza om. Maija Perttola
KASV 3 KP kennel Satatassun om. Terhi Aavinko

13.09.2015 Porvoo
Tuomari: Charlotte Höier, Tanska
Ilmoitettu: aikuisia 47, josta veteraaneja 4


VSP Mva Miliisin Trans-Am - ROP Shibazhan Brunnera



VSP -vet. Nenemo Brilliant Girl - ROP -vet. Mva Miliisin Trans-Am

ROP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Shibazhan Brunnera
om. Anne Johansson
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Katimon Tasha
om. Nina Nieminen
PN 3 vara-SERT VAL ERI 2 SA | Mva Qi Gong’s Flying Witch
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
PN 4 JUN ERI 1 SA | Shibazhan Davallia
om. Anne Johansson
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Nenemo Brilliant Girl
om. Anniina Grönvall

VSP ROP-vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Katimon Tiago
om. Nina Nieminen
PU 4 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Dedicated To The Time Is Flying
om. Merja Uimonen
PU - vara-SERT NUO ERI 1 SA | Lilileian Sugar Bear
om. Heidi Seppälä

ROP -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 SA Tashi-Gong Eminem om. Astrid Sundberg
JUN ERI 2 SA Toyway Jules Verne om. Tuuli Kalliomäki ja Veli-Pekka Heino
JUN EH 3 Ziestan Li Naozui om. Iiris Härkänen
NUO ERI 2 SA Kiiramanna Never Make You Cry om. Sirpa Takala
NUO ERI 3 Shibazhan Eremurus om. Jenni Nykänen
NUO EH 4 Zhigatsey Hugo om.Maj-Britt Wiksten
AVO ERI 2 SA Nanaza Alvin om. Satu Hämäläinen
AVO ERI 3 Snowmuzzle’s Diomedes om. Hanna Raatikainen
AVO ERI 4 Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
VAL ERI 3 SA Mva Lilileian Keeper For Life om. Katja Rantakangas
VAL ERI 4 SA Mva Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
VET ERI 2 SA Mva Hoswin Lord of Luxury om. Sirpa Takala
VET ERI 3 Mva Silences Casper om. Alexandra Johansson
 
Nartut:
JUN ERI 2 SA Vanessan Khatrin om. Katriina Kanninen
JUN ERI 3 Benevolos Stardust om. Astrid Sundberg
JUN ERI 4 Hoswin Uniikki om. Hanne Paakkala
NUO ERI 1 Zhigatsey Hedda om. Mona Frejborg
AVO ERI 2 SA KiaPri Ihanx Muska om. Saila Ollikka
AVO ERI 3 Lilileian Mayflower om. Anette Asplund-Kähärä ja Jenny Kähärä
AVO ERI 4 Zhigatsey Elvira om. Mona Frejborg
VAL ERI 3 SA Mva Kiiramanna Miss Finland om. Merja Uimonen ja Magdalena Andrusiewich
VAL ERI 4 SA Mva Ziestan Laqueta om Carola Sundqvist

Kasvattajat:
KASV 2 kennel Zhigatsey om. Mona Frejborg

06.09.2015 Tampere rn
Tuomari: Torsten Lemmer, Bulgaria (pennut), Carsten Birk, Tanska (muut)
Ilmoitettu pentuja 2,  aikuisia 47, joista veteraneja 5


ROP Mva P’zazz Never Say Never - VSP Mva Chakiran Elizabeth


ROP -vet. Mva P’zazz Never Say Never - VSP -vet. Mva Puna-Tuvan Bernina

ROP ROP-vet. VET ERI 1 SA | Mva P’zazz Never Say Never
om. Johanna Båssar
PU 2 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Hoswin Talisman
om. Miia Herala
PU 3 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Rina-Cza’ss Aloha Indiana
om. Maarit Peltonen
PU 4 AVO ERI 3 SA | Dedicated To The Time Is Flying
om. Merja Uimonen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN 2 SERT JUN ERI 1 SA | Shibazhan Davallia
om. Anne Johansson
PN 3 VSP -vet. vara-SERT VET ERI 1 SA | Mva Puna-Tuvan Bernina
om. Marika Reunanen
PN 4 VET ERI 2 SA | Shibazhan Elettaria
om. Anne Johansson
 
ROP -pentu Ruskarinteen Lumityttö
om. Teija ja Jukka Järvinen

ROP -kasv. kennel Hoswin
om. Miia Herala

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Zhigatsey Isadora om. Enni ja Joel Seppänen
 
Urokset:
JUN ERI 1 SA Hoswin Uljas om. Miia Herala
JUN ERI 2 SA Pekdoro’s Vill-Jami om. Anu Ojala
JUN ERI 3 Tuuling Ol Usma om. Virpi Mäkelä
JUN ERI 4 Kiiramanna Mufasa om. Merja Uimonen ja Marjut Tenlén
NUO ERI 1 SA Kiiramanna King Arthur om. Marjut Tenlén
NUO ERI 2 SA Annastiina Samos om. Lahja Tattari ja Ea Juhkam
AVO ERI 4 SA Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
VET ERI 2 Satatassun Via Carmante  om. Maarit Peltonen
 
Nartut:
JUN ERI 2 SA Bhu Laen’s Before Dawn om. Mari Nieminen
JUN ERI 3 Alnuspark Salka Valka om. Anna-Maria Melkas
JUN EH 4 Hoswin Usva om. Miia Herala ja Eija Torkko
NUO ERI 1 SA Suvijan Adina om. Anne Marjamäki
NUO ERI 2 Kiranmays D-Dazzling Dezdemona om. Katri Aallonranta
NUO ERI 3 Zhigatsey Hedda om. Mona Frejborg
AVO ERI 1 SA Basbartoo Luc Fretrica om. Eija Torkko
AVO ERI 2 SA Rina-Cza's Super Trinity om. Eeva Nyman
AVO ERI 3 Mow-Zow Sa-V-Anni om. Per-Ole ja Päivi Stenman
AVO ERI 4 Tashi-Gong Magic for Kiranmays om. Katri Aallonranta
VAL ERI 2 SA Mva Ziestan Laqueta  om. Carola Sundqvist
VAL ERI 3 SA Mva Tashi-Gong Ice Princess om. Minna Särkijärvi
VET ERI 3 Down-Goblin Bella Of Timbo om. Per-Ole, Päivi ja Linda Stenman
 

05.09.2015 VANTAA
Tuomari: Paavo Mattila (pennut), Jo Schepers, Alankomaat (muut)
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 34, joista veeteraaneja 5
 

ROP Mva Ziestan Tacita - VSP Mva Ziestan Ingvar


VSP -vet. Mva Silences Casper - ROP -vet. Mva Down-Goblin Bella of Timbo


ROP VAL ERI 1 SA | Mva Ziestan Tacita
om. Heinä ja Anu Hietanen
PN 2 SERT AVO ERI 1 SA | Lilileian Mayflower
om. Anette Asplund-Kähärä ja Jenny Kähärä
PN 3 vara-SERT JUN ERI 1 | Tashi-Gong Essence
om. Minna Särkijärvi
PN 4 NUO ERI 1 SA | Zhigtsey Hedda
om. Mona Frejborg
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Bella of Timbo
om. Per-Ole, Päivi ja Linda Stenman

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Ziestan Ingvar
om. Iina Mattila
PU 2 SERT AVO ERI 1 SA | Mic Mac True Is The Friend
om. Mona Frejborg
PU 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Eminem
om. Astrid Sundberg
PU 4 NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Handsome Harrison
om. Eija Huuskonen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Silences Casper
om. Alexandra Johansson

ROP -pentu Toyway Lu-Cille Ball
om. Eja Huuskonen
VSP pentu Toyway Leslie How-Ard
om. Iina Mattila

ROP -kasv. kennel Ziestan
om. Iina Mattila

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Chrystal Mountain Jia Melle om. Satu Hirvi

Urokset:
NUO EH 2 Ziestan Le-Oba  om. Iina Mattila
AVO ERI 2 SA Kiapri Jerasmus om. Vilma Saarinen
AVO ERI 3 Choon-Choon Tobias om. Tiina Wallden
AVO ERI 4 Nanaza Alvin om. Satu Hämäläinen
VAL ERI 2 Mva Saseran Midnight Mayhem om. Alexandra Johansson
 
Nartut:
JUN ERI 2 Benevolos Stardust om. astrid Sundberg
JUN EH 3 Shibazhan Kleinia om. Anne Johansson ja Tiina Piekkala
JUN EH 4 Ziestan Juji om. Minna Viljanen
AVO ERI 2 SA Cinodes Japonica om. Seija Kanerva
AVO ERI 3 Mow-Zow Sa-V-Anni om. Per-Ole ja Päivi Stenman
AVO ERI 4 Snowmuzzle’s Europa om. Hanna Raatikainen ja Satu Pelkonen
VAL ERI 2 SA Mva Tinkerbell om. Helinä Hietanen
VAL ERI 3 Mva Ziestan Laqueta om. Carola Sundqvist
VET ERI 2 Mva Ziestan Indira om. Tiina Rämö, Helinä ja Anu Hietanen
VET ERI 3 Shibazhan Elettaria om. Anne Johansson
VET ERI 4 Ingefal’s Baby Downgoblin om. Seija Kanerva

30.08.2015 Helsinki, SKKY:n erik.nly + 9-ryhmä
Tuomari: Matti Tuominen
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 42, joista veteraaneja 7


ROP Benevolos Twinkle Star - VSP Mva  Lilileian Honor Of All


VSP -vet. Shibazhan Elettaria - ROP -vet. Mva Shibazhan Wulfenia

ROP SERT JUN ERI 1 SA | Benevolos Twinkle Star
om. Astrid Sundberg ja Jaana Kouvalainen
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Happy Ever After
om. Tiina Rämö
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Lilileian Mayflower
om. Anette Asplund-Kähärä ja Jenny Kähärä
PN 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Shibazhan Elettaria
om. Anne Johansson

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Wulfenia
om. Sanna Männistö
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 4 SERT JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Eminem
om. Astrid Sundberg
PU - vara-SERT AVO ERI 1 SA | Miliisin Baltazar-San
om. Anne Lepola

ROP -pentu Toyway Leslie How-Arf
om. Iina Mattila
VSP -pentu Tuuling Me Xenia
om. Mari Loukiainen

ROP -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Flying Carpet's Juicy Gossip om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
JUN EH 3 Tib-Sak Gordon om. Pia Aronen ja Heli Hautala
JUN EH 4 Kiiramanna Äly Hoi Älä Jätä om. Merja Uimonen ja Eveliina Puustjärvi
NUO ERI 1 Lilileian Sugar Bear om. Heidi Seppälä
NUO ERI 2 Ziestan Lil Mineo om. Iina Mattila
AVO ERI 2 Misschiefin Easy Bachelor om. Sami Ruotsalainen
AVO ERI 3 Totoro om. Terhi Torvela
AVO EH 4 Belegerea Ironman om. Anne Lepola ja Mira Wagner
VAL ERI 3 SA Mva Hoswin Mr Jackpot om. Ida Savolainen, Jennika Orpana ja Päivi Karesola
VAL EH 4 Mva Ziestan Ingvar om. Iina Mattila
VET ERI 2 Wildside's Sharmentico om. Johanna Helin
VET EH 3 Mva Misschiefin Yaffa Chaim om. Tiina Hirvonen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Shibazhan Davallia om. Anne Johansson
JUN ERI 3 Benevolos Evening Star om. Maija Karvien
JUN ERI 4 Benevolos Starlight om. Katja Rantakangas
NUO ERI 1 Corelle Ferro Ti Elwing om. Maija Karvinen
NUO ERI 2 Kiiramanna Lady Gaga om. Merja Uimonen ja Anne Lepola
NUO ERI 3 Flying Carpet's Eternal Qi om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
AVO EH 2 Cinodes Janastacia om. Seija Kanerva
VAL ERI 2 Mva Ziestan Laqueta om. Carola Sundqvist
VAL EH 3 Mva Kiiramanna Alexi om. Merja Uimonen ja Pia Aronen
VET ERI 2 Mva Shibazhan Kerria om. Tiina Hirvonen
VET EH 3 Ingefal's Bavy Downgoblin om. Seija Kanerva  

29.08.2015 Pyhäjoki rn
Tuomari: Eeva Resko
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 36, joista veteraaneja 6


VSP Vanamon Val-Domir  - ROP Mva Bellezza's Koh-I-Noor


RYP 3 BIS 2 -vet. Mva Bellezza's Koh-I-Noor


ROP -vet. Mva Bellezza's Koh-I-Noor - VSP -vet. Cisosan Fabrizio

ROP RYP 3 ROP-, BIS 2 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Bellezza's Koh-I-Noor
om. Titta Rusanen
PN 2 VET ERI 2 SA | Mva Toyway Zar-Zuma
om. Heli Parkkinen
PN 3 SERT FI & SE MVA AVO ERI 1 SA | Bendafeims Destiny
om. Raija Leiviskä
PN 4 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Mow-Zow Ka-T-Inka
om. Katja Rita

VSP SERT NUO ERI 1 SA | Vanamon Val-Domir
om. Tiina Autio
PU 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Sippans Robbie Hello Sunshine
om. Aino-Inkeri Huurinainen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 | Cisosan Fabrizio
om. Helvi Leinonen ja Tarja Virtanen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Alnuspark Sinuhe om. Tarja ja Inkeri Ylitalo
JUN ERI 2 Tuuling El Victor om. Ulla-Stina Angeria ja Jarmo Oja
NUO EH 2 Charamoon's Charlesdee om. Minna Isokääntä
AVO ERI 2 Suvijan Andre om. Arja Lebeitsuk
AVO ERI 3 Dawana Will-I-Am om. Maarit Impola
AVO EH 4 Cisosan Braveheart om. Helvi Leinonen ja Tarja Virtanen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Dawana Pinkie-Pie om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen ja Elli-Maija Kuosmanen
JUN ERI 2 Dawana Luna Lovegood om. Anna-Riitta Saarela
JUN ERI 3 Hoswin Usva om. Miia Herala ja Eija Torkko
JUN EH 4 Vanessan Kheira om. Minna Kaappola
NUO ERI 1 Betsy Been Parodia om. Jutta Puisto
NUO ERI 2 Charamoon's Charlotta om. Titta Luhtaniemi
NUO ERI 3 Vanamon Va-Nilla om. Titta Rusanen
AVO EH 3 Nic-Sam Isabetta om. Tuula Suvanto
AVO EH 4 Basbartoo Luc Fretrica om. Eija Torkko
VAL ERI 1 Mva Dawana Indigo om. Jonna Raaterova
VET ERI 3 Mva Nic-Sam Bertta om. Tuula Suvanto
VET ERI 4 Tib-Sak Ofelian Ancela om. Arja Lebeitsuk

29.08.2015 Tervakoski kv
Tuomari: Tuula Plathan
Ilmoitettu: aikuisia 62, joista veteraaneja 15


ROP Mva Miliisin Trans-Am - VSP Mva Tor Oskan Milleena


RYP 1 Mva Miliisin Trans-Am



VSP -vet. Mva Toyway Fa-Bi-Anna - ROP -vet. Mva Miliisin Trans-Am

ROP RYP 1 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU 2 VET ERI 2 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 3 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 4 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU - SERT JUN ERI 1 SA | Shibazhan Kentia
om. Anne Johansson
PU - vara-SERT NUO ERI 1 SA | Annastiina Samos
om. Lahja Tattari ja Ea Juhkam

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Tor Oskan Milleena
om. Kaisa Kankaanpää
PN 2 SERT JUN ERI 1 SA | Alnuspark Finnaveema
om. Anna-Maija Melkas
PN 3 vara-CACIB vara-SERT VAL ERI 2 SA | Mva Qi Gong's Flying Witch
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
PN 4 VSP-vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Fa-Bi-Anna
om. Tuuli Kalliomäki ja Veli-Pekka Heino

ROP-, BIS 4 -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Flying Carpet's Juicy Gossip om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
JUN ERI 3 Tib-Sak Gordon om. Pia Aronen
JUN ERI 4 Katimon Yokeri om. Nina Nieminen
NUO ERI 2 Lilileian Sugar Bear om. Heidi Seppälä
NUO ERI 3 Ziestan Lil Mineo om. Iina Mattila
NUO EH 4 Racconto Aaron Kelly om. Taru Heinänen
AVO ERI 1 SA Totoro om. Terhi Torvela
AVO ERI 2 Olazza Mii-Mikko om. Maija Perttola
AVO ERI 3 Hoswin Pearldiver om. Kirsti Koskinen
AVO ERI 4 Chrystal Mountain Älvkung om. Tellervo Limatius
VAL ERI 3 SA Mva Kiiramanna Tru Finn om. Merja Uimonen ja Pia Aronen
VAL ERI 4 SA Mva Ziestan Ingvar om. Iina Mattila
VET ERI 3 SA Mva Misschiefin Anshu Anbu om. Tiina Hirvonen
VET ERI 4 SA Mva Shibazhan Wulfenia om. Sanna Männistö

Nartut:
JUN ERI 2 SA Benevolos Twinkle Star om. Astrid Sundberg ja Jaana Kovalainen
JUN ERI 3 Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
JUN ERI 4 Tib-Sak Gabriela om. Pia Aronen ja May Frilund
NUO ERI 1 Kiiramanna Never Desert You om. Pia Aronen ja Merja Uimonen¨
NUO ERI 2 Corelle Ferro Ti Elwing om. Maija Karvinen
NUO EH 3 Kiranmay's D-Dazzling Dezdemona om. Katri Aallonranta
NUO EH 4 Racconto Anna Abreu om. Taru Heinänen
AVO ERI 1 Mva Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
AVO EH 2 Ziestan Lisette om. Iina Mattila
AVO EH 3 Down-Goblin Xselina om. Susanna Suntila
VAL ERI 3 SA Mva Toyway Verity om. Tuuli Kalliomäki ja Veli-Pekka Heino
VAL ERI 4
VET ERI 2 Mva Miliisin Love-Hot-Ley om. Ea Juhkam
VET ERI 3 Annastiina Mirabella om. Tiina Hirvonen
VET ERI 4 Mva Shibazhan Kerria om. Tiina Hirvonen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Olazza om. Maija Perttola
KASV 3 KP kennal Annastiina om. Lahja Tattari

23.08.2015 Rovaniemi rn
Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Ilmoitettu: aikuisia 13, joista veteraaneja 1


VSP Tuuling El Victor - ROP Toyway Filma Flint-Stone


ROP -vet. Mva Annastiina Wilhelm


ROP SERT AVO ERI 1 SA | Toyway Filma Flint-Stone
om. Päivi Lankinen
PN 2 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Mow-Zow Tashikon Tähti
om. Katja Rita ja Satu Halmetoja

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Tuuling El Victor
om. Ulla-Stina Angeria ja Jarmo Oja
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Annastiina Wilhelm
om. Mirja Päiväkkö

Muut tulokset:
Urokset:
AVO EH 1 Chakiran Noah om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
AVO EH 2 Jatibin Don Timi om. Maare Valtonen
AVO EH 3 Minessan Calvin om. Anne Hopponen ja Tuomo Pölönen

Nartut:
JUN EH 1 Dawana North Star om. Päivi Lankinen
JUN EH 2 Nikoli's Cahmere om. Sirkka-Liisa Kuusela
NUO EH 1 Hopeahapsun Glitter om. Sirkka-Liisa Kuusela
AVO ERI 3 Revonhännän Fergie om. Sari Virtanen

23.08.2015 Heinola
Tuomari: Robert Kanas, Slovakia
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 35, joista veteraaneja 2


BIS 2 vet. Mva Mäntykartanon Donatello

ROP ROP-, BIS 2 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 3 SERT AVO ERI 1 SA | Nanaza Alvin
om. Satu Hämäläinen
PU 4 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Bhu Laen's Apollo Medley
om. Laura Laakkonen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Camu-Li's Cocktail-Flying Qi
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PN 2 SERT JUN ERI 1 SA | Inkerellin Aurelia
om. Tiina Sallinen
PN 3 VAL ERI 2 SA | Mva Mäntykartanon Q-Papu
om. Paula ja Nea Jokela
PN 4 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Ziestan Kimora
om. Tiina Sallinen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Nic-Sam Bertta
om. Tuula Suvanto

ROP -pentu Kiiramanna Old Rip Van Winkle
om. Karin Salmi

ROP -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Ziestan Li Naozumi om. Iiris Härkänen
JUN ERI 2 Chrystal Mountain Hiran Anbarasu om.
NUO ERI 1 Chanelstyle Xmas Miracle om. Sirkku-Liisa Pirhonen
NUO ERI 2 Kiiramanna King Arthur om. Marjut Tenlén
AVO ERI 3 Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna Hyvönen
AVO EH 4 Mäntykartanon Othello om.  Ritva-Liisa Tuikka
VAL ERI 2 SA Mva Hoswin Mr Jackpot om. Pälvi Karesola ja Ida Savolainen
VAL ERI 3 Mva Nenemo Will-Power om. Päivi Könönen
VAL EH 4 Mva Revonhännän Aurinkoarmas om. Päivi Könönen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Mäntykartanon Rosalina om. Paula Jokela
JUN ERI 3 SA Benevolos Twinkle Star om. Astrid Sundberg ja Jaana Kouvalainen
JUN ERI 4 Bhu Laen's Before Dawn om. Mari Nieminen ja Pia Nieminen
AVO ERI 2 SA Mäntykartanon Q-Poppana om. Teija ja Jukka Järvinen
AVO ERI 3 Snowmuzzle's Europe om.
AVO ERI 4 Sunbase Coco Chanel om. Sirkku-Liisa Pirhonen
VAL ERI 3 Mva Chenrezi Matchmaker om. Tiina Rämö

22.08.2015 Kouvola
Tuomari: Åke Gjetnes, Norja
Ilmoitettu: aikuisia 45, joista veteraaneja 5


ROP Mva Mäntykartanon Donatello - VSP Mva Mäntykartanon Q-Papu


RYP 4 Mva Mäntykartanon Donatello


ROP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello - VSP -vet. Nenemo Deep-True Love

ROP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Q-Papu
om. Paula ja Nea Jokela
PN - VSP -vet. VET ERI 1 | Nenemo Deep-True Love
om. Eija Lampinen ja Anniina Grönvall

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 1 Bhu Laen's Before Midnight om. Venla Molander
JUN EH 2 Ziestan Li Naozumi om. Iiris Härkänen
NUO EH 1 Shibazhan Eremurus om. Jenni Nykänen
AVO ERI 1 Bhu Laen's Apollo Medley om. Mari Nieminen ja Laura Laakkonen
AVO ERI 2 Hallahelmen Hapsivita om. Pirjo Naski 
AVO EH 3 Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
AVO EH 4 Shibazhan Taxus om. Leila Salminen
VET ERI 2 Mva Miliisin Trans-Am om. Katriina Kanninen
VET ERI 3 Nenemo Knight Master om. Ossi ja Tarja Tamper

Nartut:
JUN ERI 1 Shibazhan Davallia om. Anne Johansson
JUN ERI 2 Benevolos Twinkle Star om. Astrid Sundberg ja Jaana Kovalainen
JUN EH 3 Bhu Laen's Before Dawn om. Mari Nieminen
JUN EH 4 Hoswin Uniikki om. Hanne Paakala
NUO EH 1 Revonhännän Tippasusa om. Sirpa Perälä
AVO EH 1 Olazza Sharming om. Maija Perttola ja Veikko Räty
AVO EH 2 Cinodes Japonica om. Seija Kanerva
AVO EH 3 Down-Goblin Vanilla om. Hanna Raatikainen
AVO EH 4 Wartin-Kyis Lady Electra om. Satu Pelkonen
VAL EH 2 Mva Ziestan Laqueta om. Carola Sundqvist
VET EH 2 Shibazhan Elettaria om. Anne Johansson

15.08.2015 Kajaani rn
Tuomari: Marit Sunde, Norja
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 26, joista veteraaneja 4


ROP Mva Mo-Zow Lucky Lady - VSP Tashi-Gong Handsome Harrison


ROP -vet. Mva Bellezza's Koh-I-Noor - VSP -vet. Mva Bellezza's Boh-Eemi


BIS 3 -vet. Mva Bellezza's Koh-I-Noor

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 ROP-, BIS 3-vet. VET ERI 1 SA | Mva Bellezzas Koh-I-Noor
om. Titta Rusanen
PN 3 VET ERI 2 SA | Mva Bellezzas Pa-Ella
om. Arja Timonen

VSP SERT NUO ERI 1 SA | Tashi Gong Handsome Harrison
om. Eija Huuskonen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 | Mva Bellezza's Boh-Eemi
om. Teija Leinonen

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:
NUO ERI 2 Vanamon Val-Domir om. Tiina Autio
NUO EH 3 Saffron Juillard om. Pirkko Linnus ja Päivi Sorsa
NUO EH 4 Vanessan Emerald om. Silja Lappeteläinen ja Aune Savolainen
AVO ERI 1 Finriikan Jackpot om. Titta Airaksinen
AVO ERI 2 Mow-Zow Q-Tamo om. Katja ja Marko Rita

Nartut:
JUN ERI 1 Vanessan Kheira om. Minna Kaappola
JUN ERI 2 Mow-Zow Zeppe-Lin om. Katja ja Marko Rita
NUO EH 1 Golden Diary's Ballerina om. Sirpa Määttä
NUO EH 2 Zaranel Glooria om. Anu Leiviskä ja Kari Kamunen
NUO EH 3 Charamoon's Charlotta om. Tiina Luhtaniemi
NUO EH 4 Vanamon Va-Nilla om. Titta Rusanen
AVO ERI 1 Mow-Zow Tashikon Tähti om. Katja Rita ja Satu Halmetoja
AVO ERI 2 Dorona's Indira om. Minna Kaappola
AVO ERI 3 Finriikan Floreana om. Riikka Timonen
AVO EH 4 Mow-Zow Valerie om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VET EH 3 Mva Bellezza's Mirhami om. Aino-Inkeri Huurinainen

15.08.2015 Raisio rn
Tuomari: Hazel Fitzgibbon, Englanti
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 50, joista veteraaneja 7


ROP Kiiramanna King Arthur - VSP Mow-Zow Xelmiina


VSP -vet. Yörnilän Emmanuel - ROP -vet. Mva Ziestan Indigo

ROP SERT NUO ERI 1 SA | Kiiramanna King Arthur
om. Marjut Tenlén
PU 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Tähtisillan Augusti
om. Sirpa Sillanpää
PU 3 AVO ERI 2 SA | Hoswin Pearldiver
om. Kirsti Koskinen
PU 4 VAL ERI 1 SA | Mva Hoswin Mr Jackpot
om.  Ida Savolainen, Jennika Orpana ja Päivi Karesola
PU - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Ziestan Indigo
om. Jaana Mäkipää

VSP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Xelmiina
om. Kaisa Kankaanpää
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Camu-Li's Coctail-Flying Qi
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
PN 3 VAL ERI 2 SA | Mva Tor Oskan Milleena
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
PN 4 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Rina-Cza's Aloha Carolina
om. Susanna Peltomaa
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Yörnilän Emmanuel
om. Hannele Immonen

ROP -pentu Kiiramanna Old Rip Van Winkle
om. Karin Salmi
VSP -pentu Mow-Zow Bon Bella
om. Kaisa Kankaanpää


ROP-, BIS 1 -kasv. kennel Tor Oskan
om. Tuula Toroska

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 SA Kiiramanna Mufasa om. Merja Uimonen ja Marjut Tenlén
JUN ERI 2 SA Toyway Jules Verne om. Tuuli Kalliomäki ja Veli-Pekka Heino
JUN EH 3 Ziestan Lil Misao om. Katri ja Maarit Stenroos
JUN EH 4 Gullöga Prince Timon om. Maarit Peltonen
NUO ERI 2 SA Rina-Cza's Aloha Idaho om. Merja Virtanen
NUO ERI 3 SA Showdown Pop Up om. Johanna Aalto
NUO EH 4 Rina-Cza's Aloha Indiana om. Maarit Peltonen
AVO ERI 3 Kiapri Jerasmus om. Vilma Saarinen
AVO ERI 4 Onnentassun G-Mies om. Mervi Tilaeus
VAL EH 2 Mva Saseran Midnight Mayhem om. Alexsandra Johansson
VET ERI 2 SA Mva Annastiina Wilhelm om. Mirja Päiväkkö
VET ERI 3 Satatassun Via Carmante om. Maarit Peltonen
VET EH 4 Mva Silences Casper om. Alexsandra Johansson

Nartut:
JUN ERI 1 SA Kiiramanna Shenzi om. Merja Uimonen ja Tiina Vilppunen
JUN ERI 2 Tähtisillan Bjan Karan Star om. Sirpa Sillanpää
JUN ERI 3 Tähtisillan Bjan Karan Moon om. Sirpa Sillanpää
JUN EH 4 Ziestan Le-Olisa om.
AVO ERI 2 SA Kiiramanna Kultainen Avain om. Merja Uimonen ja Sanna Kuusisto
AVO ERI 3 SA Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska
AVO ERI 4 SA Satatassun Vive Sweetlove om. Terhi Aavinko
VAL EH 3 Mva Kiiramanna Dawa Drolma om. Merja Uimonen ja Tanja Pahalahti
VET ERI 2 Satatassun Bellabambina om. Terhi Aavinko
VET ERI 3 Hanlait Miisa-Mistel om. Tuula Toroska

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Satatassun om. Terhi Aavinko
KASV 3 kennel Rina-cza's Susanna Haapaniemi-Peltomaa
kasv 4 kennel Tähtisillan om. Sirpa Sillanpää

15.08.2015 Kotka kv
Tuomari: Noreen Harris, Australia
Ilmoitettu: aikuisia 39, joista veteraaneja 7

VSP Mva Olazza Shamir - ROP Lilileian Padmé Amidala


VSP -vet. Mva Maarikan Whoopie - Mva Olazza Milord

ROP SERT CACIB AVO ERI 1 SA | Lilileian Padmé Amidala
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Olazza Milady
om. Maija Perttola
PN 3 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Snowmuzzle's Europa
om. Hanna Raatikainen ja Satu Pelkonen
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Happy Ever After
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Maarikan Whoopie
om. Hanna Raatikainen

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Olazza Shamir
om. Mari Nieminen
PU 2 SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Lilileian Sugar Bear
om. Heidi Seppälä
PU 3 vara-SERT NUO ERI 2 SA | Kiiramanna Hickery Dickery Dock
om. Merja Uimonen
PU 4 AVO ERI 1 SA | Mic Mac True Is The Friend
om. Mona Frejborg
PU - ROP-, BIS 3 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola


ROP-, BIS 3 -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 SA Ziestan Li Naozumi om. Iiris Härkänen
NUO EH 3 Shibazhan Eremurus om. Jenni Nykänen
NUO EH 4 Zhigatsey Hugo om. Maj-Britt Wiksten
AVO ERI 2 SA Olazza Mii-Mikko om. Maija Perttola
AVO ERI 3 Camu-Li's Knock-Out om. Linda Olsen, Ruotsi
AVO ERI 4 Cinodes Blue Ferrari om. Merja Leppänen
VAL ERI 2 SA Mva Lilileian Honor Of All om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
VAL ERI 3 SA Mva Zhigatsey Edward om. Mona Frejborg
VAL ERI 4 Mva Lilileiab Keeper For Life om. Katja Rantakangas
VET EH 2 Mva Misschiefin Anshu Anbu om. Tiina Hirvonen
VET EH 3 Mva Shibazhan Wulfenia om. Sanna Männistö

Nartut:
JUN ERI 1 SA Shibazhan Gentiana om. Johanna Nykänen
JUN EH 2 Hoswin Uniikki om. Hanna Paakala
NUO ERI 1 SA Shibazhan Elisena om. Anne Johansson ja Tiina Hirvonen
NUO EH 2 Zhigatsey Hedda om. Mona Frejborg
NUO EH 3 Zhigatsey Hulda om. Linda ja Robin Olsen, Ruotsi
AVO ERI 3 SA Shibazhan Brunnera om. Anne Johansson
AVO ERI 4 SA Olazza Sharming om. Maija Perttola ja Veikko Räty
VAL ERI 3 Mva Ziestan Laqueta om. Carola Sundqvist
VAL ERI 4 Mva Kiiramanna Miss Finland om. Magdalena Andrusiewicz, Puola
VET ERU 2 SA Nenemo Deep True Love om. Eija Lampinen ja Anniina Grönvall
VET ERI 3 Nenemo Brillianr Girl om. Anniina Grönvall
VET EH 4 Shibazhan Elettaria om. Anne Johansson

Kasvattajat:
KASV 2 Kennel Olazza om. Maija Perttola


09.08.2015 Joensuu
Tuomari: Kitty Sjong, Tanska
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 32, joista veteraaneja 3


ROP Mva Mäntykartanon Donatello - VSP Mva Mow-Zow Lucky Lady

ROP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello - VSP -vet. Saffron Jadore

ROP -jun. Minessan Estelle - VSP -jun. Minessan Franklin

ROP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Minessan Columbo
om. Anne Hopponen ja Tuomo Pölönen
PU 3 VAL ERI 1 SA | Mva Vanessan Idaho
om. Tiina Tamper
PU 4 VSP -jun. vara-SERT JUN ERI 1 SA | Minessan Franklin
om. Anne Hopponen ja Helena Inkinen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Hello Kitty
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 3 VSP -vet. SERT FI MVA VET ERI 1 SA | Saffron Jadore
om. Sanna Wägeli
PN 4 VAL ERI 3 SA | Mva Mäntykartanon Q-Papu
om. Paula ja Nea Jokela
PN - ROP -jun. vara--SERT JUN ERI 1 SA | Minessan Estelle
om. Sanna Wägeli


ROP -pentu Benevolos Evening Star
om. Maija Karvinen

ROP -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Benevolos Stardust om. Astrid Sundberg
PEK 3 Finriikan Valeria om. Terhi Timonen
PEK 4 Benevolos Starlight om. Katja Rantakangas

Urokset:
JUN ERI 2 Tashi-Gong Eminem om. Astrid Sundberg
JUN ERI 3 Toyway Jules Verne om. Tuuli Kalliomäki ja Veli-Pekka Heino
NUO EH 1 Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen
NUO EH 2 Vanessan Emerald om. Silja Lappeteläinen ja Aune Savolainen
AVO ERI 2 Finriikan Jackpot om. Titta Airaksinen
AVO ERI 3 Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
AVO EH 4 Tashi-Gong Prince Carl Philip om. Anne Hopponen ja Tuula Kinnunen

Nartut:
JUN ERI 2 Mäntykartanon Rosalina om. Paula ja Nea Jokela
NUO ERI 1 SA Golden Diary's Ballerina om. Sirpa, Aku ja Veera Määttä
NUO ERI 2 SA Corelle Ferro Ti Elwing om. Maija Karvinen
NUO ERI 3 Zhigatsey Hedda om. Mona Frejborg
NUO ERI 4 Bellezza's Aina Ilona om. Aino-Inkeri Huurinainen
AVO ERI 1 SA Nic-Sam Isabetta om. Tuula Suvanto
AVO ERI 2 SA Finriikan Paloma om. Leena Pelkonen
AVO ERI 3 SA Sippans Keep My Love Song om. Mona Frejborg
AVO ERI 3 Minessan Chanel om. Anne Hopponen, Niina ja Tino Liljeström
VAL ERI 4 SA Mva Mow-Zow Isa-Bella om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VET ERI 2 Mva Nic-Sam Bertta om. Tuula Suvanto

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Minessan om. Anne Hopponen

09.08.2015 Turku
Tuomari: Jussi Liimatainen
Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 42, joista veteraaneja 7

VSP Mva Tashi-Gong Heaven Sent - ROP Camu-Li'S Cocktail-Flying Qi

ROP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Camu-Li'S Cocktail-Flying Qi
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Tuuling Len Leiju
om. Maaret ja Teuvo Laaksonen
PN 3 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Kultainen Avain
om. Merja Uimonen ja Sanna Kuusisto
PN 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Puna-Tuvan Bernina
om. Marika Reunanen

VSP VET ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Heaven Sent
om. Eija Humalamaa
PU 2 VAL ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 3 SERT AVO ERI 1 SA | Chakiran Noah
om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
PU 4 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Tor Oskan Ivanhoe
om. Maarit Peltonen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 Mva Silences Casper
om. Alexandra Johansson


VSP -pentu Benevolos Twinkle Star - ROP -pentu Kiiramanna Old Rip Van Winkle

ROP -pentu Kiiramanna Old Rip Van Winkle
om. Karin Salmi
VSP -pentu Benevolos Twinkle Star
om. Astrid Sundberg


ROP, BIS 4 -kasv. kennel Tor Oskan
om. Tuula Toroska

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Mow-Zow Bon Bon om. Pia Honkasalo

Narttupennut:
PEK 2 KP Playpoint Feodora om. Nina Nieminen
PEK 3 Ruskarinteen Lumityttö om. Teija ja Jukka Järvinen
PEK 4 Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää

Urokset:
JUN ERI 1 SA Tor Oskan Quutamo om. Tarja Aakula
JUN ERI 2 Ziestan Lil Misao om. Katri ja Maarit Stenroos
JUN ERI 3 Kiiramanna Mufasa om. Merja Uimonen ja Marjut Tenlén
JUN EH 4 Franciscus om. Sanni Palmanen
NUO ERI 1 SA Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna Hyvönen
NUO EH 2 Kiiramanna King Arthur om. Marjut Tenlén
AVO ERI 3 Kiapri Jerasmus om. Vilma Saarinen
AVO EH 4 Pagodamäen Alnus-Leppä pm. Anna-Maija Anttalainen
VAL EH 3 Mva Saseran Midnight Mayhem om. Alexandra Johansson
VET ERI 2 Mva Annastiina Wilhelm om. Mirja Päiväkkö

Nartut:
JUN ERI 1 SA Kiiramanna Shenzi om. Merja Uimonen ja Tiina Vilppunen
JUN ERI 2 Tor Oskan Quuluisa om. Liisa Sontag
NUO ERI 2 Kiiramanna Never Give You Up om. Merja Uimonen ja Tiina Vilppunen
AVO ERI 2 SA Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska
AVO ERI 3 SA Mäntykartanon Q-Poppana om. Teija ja Jukka Järvinen
AVO ERI 4 SA Satatassun Vive Sweetlove om. Terhi Aavinko
VAL EH 2 Mva Kiiramanan Sawa Drolma om. Merja Uimonen ja Tanja Pahalahti
VET ERI 2 SA Satatassun Bellabambina om. Terhi Aavinko
VET ERI 3 Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen
VET EH 4 Semidan Rho-Rub-Ini om. Anne Hurme

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Kiiramanna om. Merja Uimonen

08.08.2015 Joensuu kv
Tuomari: Ingrid Borchorst, Tanska
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 40, joista veteraaneja 2


ROP Mva Mäntykartanon Donatello - VSP Mva saffron Euphoria

ROP –vet. Mva Mäntykartanon Donatello – VSP –vet. Mva Nic-Sam Bertta


VSP -jun. Minessan Figaro - ROP jun. Shibazhan Gentiana


ROP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Saffron Zidane
om. Pirkko Linnus ja Tuula Kinnunen
PU 3 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Lasse ja Marja Salo
PU 4 VAL ERI 3 SA | Mva Vanessan Idaho
om. Tiina Tamper
PU - SERT AVO ERI 1 SA | Minessan Columbo
om. Anne Hopponen ja Tuomo Pölönen
PU - vara-SERT AVO ERI 2 SA | Minessan Calvin
om. Kauko Jalosalmi
PU - VSP -jun. JUN ERI 1 SA | Minessan Figaro
om. Pirjo Achren

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Saffron Euphoria
om. Pirkko Linnus ja Minna Takkunen
PN 2 ROP -jun. SERT JUN ERI 1 SA | Shibazhan Gentiana
om. Johanna Nykänen
PN 3 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Hello Kitty
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 4 VAL ERI 3 SA | Mva Mäntykartanon Q-Papu
om. Paula ja Nea Jokela
PN - vara-SERT AVO ERI 1 SA | Finriikan Paloma
om. Leena Pelkonen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Nic-Sam Bertta
om. Tuula Suvanto


ROP -pentu Finriikan Valeria
om. Terhi Timonen

ROP -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Benevolos Stardust om. Astrid Sundberg
PEK 3 KP Benevolos Evening Star om. Maija Karvinen
PEK 4 KP Benevolos Starlight om. Katja Rantakangas

Urokset:
JUN ERI 2 SA Minessan Franklin om. Anne Hopponen ja Helena Inkinen
JUN ERI 3 Toyway Jules Verne om. Tuuli Kalliomäki ja Veli-Pekka Heino
JUN ERI 4 Tashi-Gong Eminem om. Astrid Sundberg
NUO ERI 1 SA Shibazhan Eremurus om. Jenni Nykänen
NUO ERI 2 SA Vanessan Emerald om. Silja Lappeteläinen ja Aune Savolainen
NUO ERI 3 SA Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen
AVO ERI 3 SA Mäntykartanon Othello om. Ritva-Liisa Tuikka
AVO ERI 4 Mic Mac True Is The friend om. Mona Frejborg
VAL ERI 4 SA Mva Revonhännän Aurinkoarmas om. Päivi Könönen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Mäntykartanon Rosalina om. Paula ja Nea Jokela
JUN ERI 3 Minessan Estelle om. Sanna Wägeli
NUO ERI 1 SA Tashi-Gong Hand In Hand om. Katriina ja Pari Huhtinen
NUO ERI 2 SA Golden Diary's Ballerina om. Sirpa, Aku ja Veera Määttä
NUO ERI 3 Corelle Ferri Ti Elwing om. Maija Karvinen
NUO ERI 4 Bellezza's Aina Ilona om. Aino-Inkeri Huurinainen
AVO ERI 2 SA Zhigatsey Fabiola om. Johanna Ström
AVO ERI 3 Minessan Chanel om. Anne Hopponen, Niinaja Tino Liljeström
AVO ERI 4 Nic-Sam Isabetta om. Tuula Suvanto
VAL ERI 4 SA Mva Lilileian Happy Ever After om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo

02.08.2015 Pori kv
Tuomari: Sean Delmar, Iso-Britannia (pennut, veteraanit), Jukka Kuusisto (muut)
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 96, joista veteraaneja 8


ROP Mva Lilileian Honor Of All - VSP Suvijan Adina

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 vara-CACIB -> CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Tru Finn
om. Merja UImonen ja Pia Aronen
PU 3 VAL ERI 3 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Karja Rantakangas
PU 4 SERT JUN ERI 1 SA | Hoswin Uljas
om. Miia Herala
PU - vara-SERT NUO ERI 1 SA | Annastiina Samos
om. Lahja Tattari ja Ea Juhkam
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola

VSP SERT CACIB NUO ERI 1 SA | Suvijan Adina  
om. Anne Marjamäki
PN 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Tuuling Chan Paris
om. Tuula Parviainen
PN 3 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Tuuling Len Leiju
om. Teuvo ja Maaret Laaksonen
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva  Olazza Milady
om. Maija Perttola
PN - vara-SERT JUN ERI 1 SA | Alnuspark Finnaveena
om. Anna-Maria Melkas

ROP -pentu Kiiramanna Old Rip Van Winkle
om. Karin Salmi
VSP -pentu Mow-Zow Bon Bella
om. Kaisa Kankaanpää


ROP -kasv. kennel Kiiramanna
om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Mow-Zow Bon Bon om. Pia Honkasalo

Urokset:
JUN ERI 2 SA Flying Carpet's Juicy Gossip om. Mikko Lindroos
JUN ERI 3 Tor Oskan Quutamo om. Tarja Aakula
JUN ERI 4 Pekdoro's Vil-Jami om.  Anu Ojala
NUO ERI 2 Satatassun Mio Conhelmer om. Maija-Liisa Peltoniemi
NUO ERI 3 Hiplakan Hieno Hemmo om. Leena Huuha
NUO ERI 4 Kiiramanna King Arthur om. Marjut Tenlén
AVO ERI 1 SA Hoswin Talisman om. Miia Herala
AVO ERI 2 SA Bhu Laen's Apollo Medley om. Mari Nieminen ja Laura Laakkonen
AVO ERI 3 SA Olazza Mii-Mikko om. Maija Perttola
AVO ERI 4 SA Tor Oskan Miljoona om. Anja Tuomimäki
VAL ERI 4 SA Mva Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää
VET ERI 2 SA Mva Mäntykartanon Donatello om. Ritva-Liisa Tuikka
VET EH 3 Satatassun Via Carmante om. Maarit ja Esa Peltonen
VET EH 4 Mva Silences Casper om. Aleksantra Johansson

Nartut:
JUN ERI 2 SA Bhu Laen's Before Sunrise om. Essi Nurminen
JUN ERI 3 SA Qi Gong's Free-Rider om. Miia Honkanen
JUN ERI 4 SA Ainomielen Ilmariina om. Susanna Tynjä
NUO ERI 2 SA Kiiramanna Never Desert You om. Pia Aronen
NUO ERI 3 SA Basbartoo Luc Fretrica om. Eija Torkko
NUO ERI 4 SA Kiiramanna Never Give You Up om. Merja Uimonen ja Tiina Vilppunen
AVO ERI 1 SA Hoswin Xenia om. Katja Somppi
AVO ERI 2 SA Tashi-Gong Magic For Kiranmays om. Katri Aallonranta
AVO ERI 3 SA Camu-Li's Cocktail-Flying Qi om. Mikko Lindroos
AVO ERI 4 SA Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska
VAL ERI 3 SA Mva Olazza Tzarina om. Maija Perttola ja Pia Rapo
VAL ERI 4 SA Mva Kiiramanna Dawa Drolma om. Merja Uimonen ja Tanja Pahalahti
VET ERI 2 SA Mva Tuuling Cions Olivia om. Tuula Parviainen
VET ERI 3 Satatassun Bellabambina om. Terhi Aavinko
VET ERI 4 Kastanjan Disabell om. Arja Lebeitsuk ja Raija Rahi

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Tuuling om. Tuula Parviainen
KASV 3 KP kennel Olazza om. Maija Perttola
KASV 4 KP kennel Tor Oskan om. Tuula Toroska

01.08.2015 Iisalmi kv
Tuomari: Harri Lehkonen
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 31, joista veteraaneja 2


VSP Mva Saffron Zidane - ROP Mva Saffron Euphoria


ROP -vet. Mva Bellezza's Koh-I-Noor - VSP -vet. Mva Olazza Milord


BIS 3 -vet. Mva Bellezza's Koh-I-Noor


ROP CACIB VAL ERI 1 SA Mva Saffron Euphoria
om. Pirkko Linnus ja Minna Takkunen
PN 2 SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Bellezza's Aina Ilona
om. Aino-Inkeri Huurinainen
PN 3 vara-SERT NUO ERI 2 SA | Tashi-Gong Hermione
om. Sirpa Juuso
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN - ROP-, BIS 3 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Bellezza's Koh-I-Noor
om. Titta Rusanen
PN - ROP -jun. JUN ERI 1 SA | Toyway La Isla Bonita
om. Jouko Leiviskä, Anna-Bella ja Linda Halttunen

VSP CACIB VAL ERI 1 SA Mva Saffron Zidane
om. Tuula Kinnunen
PU 2 SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU 3 VAL ERI 2 SA Mva Kiiramanna Felipe
om. Sirpa Takala
PU 4 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Olazza Mii-Mikko
om. Maija Perttola
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola


ROP -pentu Zaranel Hilma
om. Anu ja Hannu Leiviskä


ROP -kasv. kennel Olazza
om. Maija Perttola

Muut tulokset:
Urokset:
NUO EH 2 Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen
AVO EH 2 Iruzkan Alonzo om. Maarit Hyvärinen

Nartut:
JUN EH 2 Hoswin Fabulous Frida om. Miia Herala ja Sirpa Juuso
JUN EH 3 Flying Carpet's Eternal Qi om. Hanne Kauppinen
NUO ERI 3 SA Runcorner Dangerous Diamond om. Hanne Kauppinen
NUO EH 4 Betsy Been Draama om. Eija Rautio-Moilanen
AVO ERI 1 SA Runcorner Charming Forever om. Emilia ja Timo Turpeinen
AVO ERI 2 SA Xaramae Bling Bling om. Eini Vihko ja Anna-Liisa Mikkonen
AVO ERI 3 Finriikan Paloma om. Leena Pelkonen
AVO EH 4 Olazza Maritza om. Maija Perttola
VAL ERI 3 SA Mva Olazza Tzarina om. Maija Perttola ja Pia Rapo
VAL ERI 4 SA Mva Mow-Zow Princess Desiree om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen


26.07.2015 Helsinki kv
Tuomari: Mark Cocozza, Iso-Britannia
Ilmoitettu: pentuja 7, aikuisia 45, joista veteraaneja 4


ROP Olazza Tzarina - VSP Mva Lilileian Honor Of All


VSP -vet. Mva Shibazhan Wulfenia - ROP -vet. Mva Tuuling Chan Paris


VSP -jun. Tashi-Gong Eminem - ROP -jun. Shibazhan Davallia

ROP SERT FI MVA CACIB AVO ERI 1 SA | Olazza Tzarina
om. Maija Merttola ja Pia Rapo
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Ziestan Tacita
om. Anu ja Helinä Hietanen
PN 3 vara-SERT ROP -jun. JUN ERI 1 SA | Shibazhan Davallia
om. Anne Johansson
PN 4 NUO ERI 1 SA | Kiranmay's D-Dazzling Desdemona
om. Katri Aallonranta
PN - ROP-, BIS 4 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Tuuling Chan Paris
om. Tuula Parviainen

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Olazza Shamir
om. Mari Nieminen
PU 3 SERT AVO ERI 1 SA | Choon-Choon Tobias
om. Tiina Wallden
PU 4 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Olazza Mii-Mikko
om. Maija Perttola
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Wulfenia
om. Sanna Männistö
PU - VSP -jun. JUN ERI 1 | Tashi-Gong Eminem
om. Astrid Sundberg


ROP -pentu Benevolos Evening Star
om. Maija Karvinen


ROP -kasv. kennel Olazza
om. Maija Perttola

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Benevolos Stardust om. Astrid Sundberg
PEK 3 KP Benevolos Twinkle Star om. Astrid Sundberg
PEK 4 KP Ishavskysten's Estee Laundry om. Maarit Turunen, Norja

Urokset:
JUN EH 2 Toyway Jules Verne om. Tuuli Kalliomäki ja Veli-Pekka Heinonen
NUO ERI 1 Zhigatsey Hugo om. Maj-Britt Wiksten
NUO ERI 2 Kiiramanna King Arthur om. Marjut Tenlén
NUO ERI 3 Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna Hyvönen
AVO ERI 3 Bhu Laen's Apollo Medley om. Mari Nieminen ja Laura Laakkonen
AVO ERI 4 Hoswin Pearldiver om. Kirsti Koskinen
VAL ERI 3 SA Mva Tuuling Via Justus om. Kirsti Koskinen
VAL ERI 4 SA Mva Shibazhan Tsuga om. Anne Johansson

Nartut:
JUN ERI 2 Alnuspark Salka Valka om. Anna-Maria Melkas
JUN ERI 3 Cinodes Crescentina Lady om. Seija Kanerva
NUO ERI 2 SA Olazza Maritza om. Maija Perttola
NUO ERI 3 Shibazhan Elisena om. Anne Johansson ja Tiina Hirvonen
NUO ERI 4 Revonhännän Tippasusa om. Sirpa ja Harri Perälä
AVO ERI SA Lilileian Mayflower om. Anette Asplund-Kähäeä ja Jenny Kähärä
AVO ERI 3 Tashi-Gong Magic For Kiranmays om. Katri Aallonranta
AVO ERI 4 Camu-Li's Coctail Flying Qi om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
VAL ERI 2 SA Mva Olazza Milady om. Maija Perttola
VAL ERI 3 SA Mva Bhu Laen's Ain't Got You om. Mari Nieminen
VAL ERI 4 Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VET ERI 2 Mva Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Shibazhan om. Anne Johansson


25.07.2015 Mikkeli kv
Tuomari: Paavo Mattila
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 29, joista veteraaneja 3¨


ROP Mva Saffron Zidane - VSP Mva Mow-Zow Lucky Lady


ROP -vet. Mäntykartanon Donatello - VSP -vet. Mva Bellezza's Pa-Ella

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Saffron Zidane
om. Tuula Kinnunen
PU 2 SERT JUN ERI 1 SA | Toyway Jules Verne
om. Tuuli Kalliomäki ja Veli-Pekka Heino
PU 3 vara-SERT JUN ERI 2 SA | Tashi-Gong Eminem
om. Astrid Sundberg
PU 4 ROP-vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU - vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen & Janne Knuutinen
PN 2 vara-CACIB-> CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Katimon Tasha
om. Nina Nieminen
PN 3 SERT JUN ERI SA | Shibazhan Gentiana
om. Johanna Nykänen
PN 4 VAL ERI 3 SA | Mäntykartanon Q-Papu
om Paula ja Nea Jokela
vara-SERT JUN ERI 2 SA | Mäntykartanon Rosalina
om. Paula ja Milla Jokela
PN - VET ERI 1 VSP-vet. | Mva Bellezza's Pa-Ella
om. Arja Timonen


ROP-pentu Benevolos Twinkle Star
om. Astrid Sundberg


ROP-kasv kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Benevolos Stardust om. Astrid Sundberg
PEK 3 KP Benevolos Evening Star om. Maija Karvinen
PEK 4 Playpoint Feodora om. Nina Nieminen

Urokset:
JUN ERI 3 Ziestan Li Naozumi om. Iiris Härkänen
JUN ERI 4 Katimon Yokeri om. Nina Nieminen
NUO ERI 1 SA Vanessan Emerald om. Silja Lappeteläinen ja Aune Savolainen
AVO ERI SA Minessan Columbo om. Tuomo Pölönen ja Anne Hopponen
AVO ERI 2 Mäntykartanon Othello om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka

Nartut:
JUN ERI 3 Hoswin Uniikki om. Hanne Paakala
JUN EH 4 Minessan Estelle om. Sanna Wägeli
NUO ERI 1 Corelle Ferro Ti Elwing om. Maija Karvinen
AVO ERI 1 SA Saffron Fresita om. Pirkko Linnus ja Vuokko Wägeli
AVO ERI 2 Finriikan Paloma om. Leena Pelkonen
AVO EH 3 Mow-Zow Valerie om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VAL ERI 4 SA Mva Saffron Euphoria om. Pirkko Linnus ja Minna Takkunen
VET EH 2 Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen


19.07.2015 Ylivieska kv
Tuomari: Annaliisa Heikkinen
Ilmoitettu: aikuisia 41, joista veteraaneja 6


VSP Mva Saffron Zidane - ROP Mva Saffron Euphoria


ROP -vet. Mva Bellezza's Koh-I-Noor


ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Saffron Euphoria
om. Pirkko Linnus ja Minna Takkunen
PN 2 SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Toyway Hamulda
om. Jouko Leiviskä
PN 3 ROP-vet. VET ERI 1 SA | Mva Bellezza's Koh-I-Noor
om. Titta Rusanen ja Harri Piirainen
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Toyway Verity
om. Tuuli Kalliomäki ja Veli-Pekka Heino
PN - vara-SERT VET ERI 2 SA | Saffron Jadore
om. Sanna Wägeli

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Saffron Zidane
om. Tuula Kinnunen
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Toyway El Don-John
om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
PU 3 SERT JUN ERI 1 SA | Hoswin Uljas
om. Miia Herala
PU 4 VAL ERI 3 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU - vara-SERT AVO ERI 1 SA | Suvijan Andre
om. Arja Lebeitsuk


ROP-kasv. kennel Saffron
om. Pirkko Linnus

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Toyway Jules Verne om. Tuuli Kalliomäki ja Veli-Pekka Heino
JUN ERI 3 Alnuspark Sinuhe om. Tarja ja Inkeri Ylitalo
JUN EH 4 Dawana Remus Lupin om. Maarit Impola
AVO ERI 2 Shandita's Mister Mescal om. Johanna Båssar
AVO ERI 3 Hoswin Talisman om. Miia Herala
AVO ERI 4 Dawana Will-I-Am om. Maarit Impola
VAL ERI 4 Mva Tashi-Gong Heaven Sent om. Eija Humalamaa

Nartut:
JUN ERI 1 SA Mäntykartanon Rosalina om Paula, Nea ja Milla Jokela
JUN ERI 2 SA Vanessan Kheira om. Minna Kaappola
JUN ERI 3 Hoswin Fabulous Frida om. Miia Herala ja Sirpa Juuso
JUN ERI 4 Hoswin Usva om. Miia Herala ja Eija Torkko
NUO ERI 2 SA Vanamon Va-Nilla om. Titta Rusanen
NUO ERI 3 Basbartoo Luc Fretrica om. Eija Torkko
NUO EH 4 Charamoon's Charlotta om. Tiina Luhtaniemi
AVO ERI 1 SA Saffron Fresita om. Pirkko Linnus ja Vuokko Wägeli
AVO ERI 2 Cavacute's Felicia om. Raija Heikkilä
AVO ERI 3- Dorona's Indira om. Minna Kaappola
AVO EH 4 Dorona's Choden om. Susanna Kolppanen
VAL ERI 3 Mva Mäntykartanon Q-Papu om. Paula ja Nea Jokela
VAL ERI 4 Mva Dawana Indigo om. Jonna Raaterova
VET ERI 3 SA Mva Toyway Zat-Zuma om. Heli Parkkinen
VET ERI 4 Mva Shandita's Winema om Johanna Båssar

18.07.2015 Kemi kv
Tuomari: Wilma Weijmans-Strijbos, Alankomaat
Ilmoitettu: aikuisia 36, joista veteraaneja 2

ROP Mva Kiiramanna Felipe - VSP Mva Toyway Verity


ROP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello - VSP -vet. Mva Toyway Zat-Zuma

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Felipe
om. Sirpa Takala
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva Liisa Tuikka
PU 3 SERT vara-CACIB -> CACIB NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Keepr For Life
om. Katja Rantakangas
PU - vara-SERT AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Valdemar
om. Annette Åkerlund

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Verity
om. Tuuli Kalliomäki ja Pekka Heino
PN 2 SERT FI MVA vara-CACIB -> CACIB AVO ERI 1 SA | Dawana Indigo
om. Jonna Raaterova
PN 3 VAL ERI 2 SA | Mva Dawana Pastella
om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PN 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. Heli Parkkinen
PN - vara-SERT JUN ERI 1 SA | Vanessan Kheira
om. Minna Kaappola

ROP -kasv. kennel Toyway
om. Jouko Leiviskä

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 SA Alnuspark Sinuhe om. Tarja ja Inkeri Ylitalo
JUN ERI 2 SA Tuuling El Victor om. Ulla-Stina Angeria ja Jarmo Oja
JUN EH 3 Mäntykartanon Raffaello om. Annette Åkerlund
JUN EH 4 Dawana Remus Lupin om. Maarit Impola
NUO ERI 2 Vanamon Val-Domir om. Tiina Autio
AVO ERI 2 SA Dawana Will-I-Am om. Maarit Impola
AVO ERI 3 Alnuspark Echo om. Tarja ja Inkeri Ylitalo
AVO EH 4 Mäntykartanon Othello om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
VAL ERI 3 SA Mva Toyway Frankie Boy om. Jouko Leiviskä ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
VAL ERI 4 Mva Toyway El Don-John om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Mäntykartanon Rosalina om. Paula ja Milla Jokela
JUN ERI 3 Dawana Pinkie Pie om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen ja Elli-Maija Kuosmanen
JUN EH 4 Nikoli's Cashmere om. Sirkka-Liisa Kuusela
NUO ERI 1 Hopeahapsun Glitter om. Sirpa, Aku ja Veera Määttä
NUO EH 2 Golden Diary's Ballerina om. Sirpa Määttä
NUO EH 3 Zaranel Glooria om. ja Kari Kamunen
NUO EH 4 Charamoon's Charlotta om. Tiina Luhtaniemi
AVO ERI 2 Tashi-Gong Serpentine om. Irene ja Marco Orre
AVO ERI 3 Sandmountain's Adalmiina om. Marianne Sandberg
AVO ERI 4 Zaranel De La Daami om. Anu Leiviskä
VAL ERI 3 Mva Mäntykartanon Q-Papu om. Paula ja Nea Jokela

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Dawana om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
KASV 3 kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela

18.07.2015 Hyvinkää
Tuomari: Cindy Petterson, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 32, joista veteraaneja 8


ROP Lilileian Mayflower - VSP Mva Miliisin Trans-Am


VSP -vet. Nenemo Brilliant Girl - ROP -vet. Mva Miliisin Trans-Am


ROP SERT AVO ERI 1 SA | Lilileian Mayflower
om. Annette Asplund-Kähärä ja Kirah ja Jenny Kähärä
PN 2 VSP -vet. vara-SERT VET ERI 1 SA | Nenemo Brilliant Girl
om. Anniina ja Helmi Grönvall
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Sensation
om. Pia Taskila
PN 4 AVO ERI 2 SA | Mow-Zow Xelmiina
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU 2 SERT AVO ERI 1 SA | Hoswin Mr Jackpot
om. Jennika Orpala, Ida Savolainen ja Pälvi Karesola
PU 3 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Saseran Maxim
om. Karin Salmi
PU 4 JUN ERI 1 SA | Kiiramanna King Arthur
om. Marjut Tenlén


VSP -pentu Kiiramanna Old Rip Van Winkle - ROP -pentu Mow-Zow Bon Bella

ROP -pentu Mow-Zow Bon Bella
om. Kaisa Kankaanpää
VSP -pentu Kiiramanna Old Rip Van Winkle
om. Karin Salmi

ROP -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Urokset:
NUO ERI 1 SA Mic Mac Going To Run Free om. Eija Kallio
AVO ERI 3 SA Cinodes Blue Ferrari om. Merja Leppänen
AVO ERI 4 SA Bhu Laen's Apollo Medley om. Mari Nieminen
VAL ERI 1 SA Mva Shibazhan Tsuga om. Anne Johansson
VET ERI 2 Mva Misschiefin Yaffa Chaim om. Tiina Hirvonen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Alnuspark Finnaveena om. Anna-Maria Melkas
JUN ERI 2 SA Vanessan Khatrin om. Katriina Kanninen
JUN ERI 3 Shibazhan Dahlia om. Tiina Wallden
JUN ERI 4 Ainomielen Ilmariina om. Susanna Tynjä
NUO ERI 1 SA Shibazhan Elisena om. Anne Johansson ja Tiina Hirvonen
NUO ERI 2 Zhigatsey Hedda om. Mona Frejborg
NUO EH 3 Kiiramanna Kultaine Avain om. Merja Uimonen ja Sanna Kuusisto
AVO ERI 3 Nenemo Pop-Up-Girl om. Anniina ja Helmi Grönvall
AVO ERI 4 Down-Goblin Xselina om. Susanna Tynjä
VET ERI 2 SA Shibazhan Elettaria om. Anne Johansson
VET ERI 3 Nenemo Deep-True Love om. Eija Lampinen ja Anniina Grönvall
VET ERI 4 Mva Shibazhan Kerria om. Tiina Hirvonen

12.07.2015 Oulu kv
Tuomari: Zeljko Gajic, Slovenia
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 42, joista veteraaneja 4

ROP RYP 4 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om.  Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. Heli Parkkinen
PN 3 vara-CACIB-> CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Princess Anna-Bella
om. Katja, Lotta ja Marko Rita
PN 4 SERT NUO ERI 1 SA | Toyway Hamulda
om. Jouko Leiviskä
PN - vara-SERT NUO ERI 2 SA | Mow-Zow Xelmiina
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luottonen

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 CACIB VAL ERI 1 SA | Mba Toyway El Don-John
om. Jouko leiviskä ja Heli Parkkinen
PU 3 SERT FI MVA vara-CACIB AVO ERI 1 SA | Toyway Frankie-Boy
om. Jouko Leiviskä ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PU 4 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Onnenarkin Toivoatäynnä
om. Miia-Riikka Pajala

ROP -pentu Mow-Zow Bon Bella
om. Kaisa Kankaanpää

ROP -kasv. kennel Toyway
om. Jouko Leiviskä

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Mow-Zow Bon Bo-Nita om. Satu Halmetoja

Urokset:
JUN ERI 1 SA Tuuling El Victor om. Ulla-Stina Angeria ja Jarmo Oja
JUN ERI 2 SA Onnenarkin Nopsajalka om. Miia-Riikka Pajala
JUN ERI 3 SA Mäntykartanon Raffaello om. Annette Åkerlund
JUN ERI 4 Dawana Remus Lupin om. Maarit Impola
NUO ERI 1 SA Shibazhan Eremurus om. Jenni Nykänen
NUO ERI 2 SA Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen
AVO ERI 3 SA Mäntykartanon Othello om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
AVO ERI 4 SA Dawana Will-I-Am om. Maarit Impola

Nartut:
JUN ERI 1 SA Mäntykartanon Rosalina om. Paula, Nea ja Milla Jokela
JUN ERI 2 SA Vanessan Kheira om. Minna Kaappola
JUN ERI 3 SA Toyway La Isla Bonita om. Jouko Leiviskä, Anna-Bella ja Linda Halttunen
JUN ERI 4 SA Dawana Lemon Drop om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen ja Anne-Maria Rantaiso
NUO ERI 3 SA Vanamon Va-Nilla om. Titta Rusanen
NUO ERI 4 SA Charamoon's Charlotta om. Tiina Luhtaniemi
AVO ERI 1 SA Sandmountain's Adalmiina om. Marianne Sandberg
AVO ERI 2 SA Mow-Zow Sa-V-Anni om. Per-Ole ja Päivi Stenman
AVO ERI 3 SA Dawana Indigo om. Jonna Raaterova
AVO ERI 4 SA Zaranel De La Daami om. Anu Leiviskä
VAL ERI 3 SA Mva Mow-Zow Isa-Bella om. Katja, Marko ja Lotta Rita
VAL ERI 4 SA Mva Mäntykartanon Q-Papu om. Paula ja Nea Jokela
VET ERI 2 SA Mva Bellezza's Koh-I-Noor om. Titta Rusanen ja Harri Piirainen

11.07.2015 Oulu kv
Tuomari: Jens Bruse, Saksa
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 39, joista veteraaneja 3

ROP Dawana Will-I-Am - VSP Mva Mow-Zow Princess Anna-Bella

ROP SERT CACIB AVO ERI 1 SA | Dawana Will-I-Am
om. Maarit Impola
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Toyway El Don-John
om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Lucky Luke
om. Katja, Lotta ja Marko Rita
PU 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Tuuling El Victor  
om. Ulla-Stina Angeria ja Jarmo Oja

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Princess Anna-Bella
om. Katja, Marko ja Lotta Rita
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Lady
om.  Janne Knuutinen ja Heidi Nousiainen
PN 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. Heli Parkkinen
PN 4 SERT JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Zeppe-Lin
om. Katja ja Marko Rita
PN - vara-SERT JUN ERI 2 SA | Toyway La Isla Bonita
om. Jouko Leiviskä, Anna-Bella ja Linda Halttunen

ROP -pentu Mow-Zow Bon Bo-Nita
om. Satu Halmetoja

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Onnenarkin Nopsajalka om. Miia-Riikka Pajala
JUN ERI 3 Dawana Remus Lupin om. Maarit Impola
JUN EH 4 Mäntykartanon Ronaldo om. Rebecca Peltola
NUO ERI 1 SA Vanamon Val-Domir om. Tiina Autio
NUO ERI 2 SA Shibazhan Eremurus om. Jenni Nykänen
NUO ERI 3 Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen
AVO ERI 2 SA Onnearkin Toivoatäynnä om. Miia-Riikka Pajala
AVO ERI 3 Bendafeims Cruiser om. Henna Pehkonen
AVO EH 4 Minessan Calvin om. Kauko Jalosalmi

Nartut:
JUN ERI 3 Vanessan Kheira om. Minna Kaappola
JUN ERI 4 Hoswin Fabulous Frida om. Miia Herala ja Sirpa Juuso
NUO ERI 1 SA Golden Diary's Ballerina om. Sirpa Määttä
NUO ERI 2 Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
NUO ERI 3 Charamoon's Charlotta om. Tiina luhtaniemi
NUO EH 4 Hopeahapsun Glitter om. Mariina Luiro
AVO ERI 1 SA Dorona's Indira om. Minna Kaappola
AVO ERI 2 SA Mow-Zow Sa-V-Anni om. Per-Ole ja Päivi Stenman
AVO ERI 3 Mow-Zow Tashikon Tähti om. Katja Rita ja Satu Halmetoja
AVO ERI 4 Mow-Zow Ul-Riikka om. Keijo Laurila
VAL ERI 3 Mva Mow-Zow Princess Desiree om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VET ERI 2 SA Mva Bellezza's Koh-I-Noor om. Titta Rusaneni

11.07.2015 Nastola rn
Tuomari: Hanne Laine Jensen, Tanska
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 31, joista veteraaneja 3


ROP Bhu Laen's Apollo Medley - VSP Camu-Li's Cocktail-Flying Qi


BIS 4 -vet. Mva Olazza Milord

ROP SERT AVO ERI 1 SA | Bhu Laen's Apollo Medley
om. Laura Laakkonen
PU 2 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Charmia's Chandresh
om. Jenni Leander ja Saska Saarioja
PU 3 VAL ERI 1 SA | Mva Shibazahan tsuga
om. Anne Johansson
PU 4 ROP-, BIS 4 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola

VSP SERT NUO ERI 1 SA | Camu-Li's Cocktail-Flying Qi
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Katimon Tasha
om. Nina Nieminen
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Cinodes Japonica
om. Seija Kanerva
PN 4 JUN ERI 1 SA | Alnuspark Salka Valka
om. Anna-Maria Melkas
pn - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Shibazhan Elettaria
om. Anne Johansson


ROP -pentu Tashi-Gong Essence - VSP -pentu Kiiramanna Old Rip Van Winkle

ROP -pentu Tashi-Gong Essence
om. Minna Särkijärvi
VSP -pentu Kiiramanna Old Rip Van Winkle
om. Karin Salmi

ROP -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Playpoint Feodora om. Nina Nieminen
PEK 3 Ziestan Tiny Tacita on. Tanja ja Juhani Paasio

Urokset:
JUN ERI 1 Bhu Laen's Before Midnight om. Venla Molander
JUN ERI 2 Tuuling El Verner om. Kirsti Koskinen
NUO ERI 1 SA Lilileian Sugar Baby om. Heidi Seppälä
NUO ERI 2 SA Chanelstyle Xmas Miracle om. Sirkku-Liia ja Pertti Pirhonen^
NUO EH 3 Hallahelmen Rakas Joonatan om. Ritva Huusko-Helminen
AVO ERI 3 Olazza Mii-Mikko om. Maija Perttola
AVO ERI 4 Hoswin Pearldiver om. Kirsti Koskinen
VAL ERI 2 SA Mva Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Bhu Laen's Before Dawn om. Mari ja Pia Nieminen
JUN ERI 3 Shibazhan Davallia om. Anne Johansson
JUN ERI 4 Hoswin Uniikki om. Hanne Paakala
AVO ERI 2 Olazza Sharming om. Maija Perttola ja Henna Räty
AVO ERI 3 Lilileian Mayflower om. Anette Asplund-Kähärä ja Jenny Kähärä
AVO EH 4 Olazza Tzarina om. Maija Perttola
VAL ERI 2 SA Mva Tashi-Gong Ice Princess om. Minna Särkijärvi
VET ERI 2 Nenemo Brilliant Girl om. Anniina Grönvall

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Olazza om. Maija Perttola

11.07.2015 Laukaa
Tuomari: Paul Lawless, Irlanti
Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 42, joista veteraaneja 3

ROP Mäntykartanon Q-Papu  - VSP Mva Kiiramanna Felipe

ROP -vet. Mva Toyway Cri-Sanna - VSP -vet. Revonhännän Gomia Goran

ROP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Mäntykartanon Q-Papu
om. Paula ja Nea Jokela
PN 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Cri-Sanna
om. Taru Heinänen
PN 3 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Corelle Ferri Ti Elwing
om. Maija Karvinen
PN 4 AVO ERI 2 SA | Saffron Fresita
om. Pirkko Linnus ja Vuokko Wägeli

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Felipe
om. Sirpa Takala
PU 2 SERT JUN ERI 1 SA | Hoswin Uljas
om. Miia Herala
PU 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Shandita's Mister Mescal
om. Johanna Båssar
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Heaven Sent
om. Eija Humalamaa
PU- VSP -vet. VET ERI 1 | Revonhännän Gomia Goran
om. Sirpa Perälä


ROP -pentu Tashi-Gong Eminem - VSP -pentu Benevolos Stardust

ROP -pentu Tashi-Gong Eminem
om. Astrid Sundberg
VSP -pentu Benevolos Stardust
om. Miitta Mellanen

ROP-, BIS 2 -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Benevolos Evening Star om. Maija Karvinen
PEK 3 Inkerellin Aurelia om. Tiina Sallinen
PEK 4 Zhigatsey Isadora om. Enni Järvinen ja Joel Seppänen

Urokset:
JUN ERI 2 Ziestan Li Naozumi om. Iiris Härkänen
JUN ERI 3 Mäntykartanon Raffaello om. Annette Åkerlund
JUN ERI 4 Racconto Aaron Kelly om. Taru Heinänen
NUO ERI 1 SA Kiiramanna Never Make You Cry om. Sirpa Takala
NUO ERI 2 Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna Jyskä
NUO ERI 3 Hiplakan Hieno Hemmo om. Leena Huuha
AVO ERI 2 SA Hoswin Talisman om. Miia Herala
AVO ERI 3 Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
VAL EH 3 Mva Mva Nenemo Will-Power om. Päivi Könönen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Mäntykartanon RosaLina om. Paula Jokela
JUN ERI 2 SA Shibazhan Gentiana om. Johanna Nykänen
JUN ERI 3 SA Inkerellin Lydia om. Tiina Sallinen
JUN ERI 4 Hoswin Usva om. Miia Herala ja Eija Torkko
NUO ERI 2 Basbartoo Luc Fretrika om. Eija Torkko
NUO ERI 3 Xaramae Bling Bling om. Eini Vihko ja Anna-Liisa Mikkonen
NUO ERI 4 Zhigatsey Hedda om. Mona Frejborg
AVO ERI 3 Mäntykartanon Q-Poppana om. Teija ja Jukka Järvinen
AVO ERI 4 Revonhännän Tippasusa om. Sirpa ja Harri Perälä

05.07.2015 Tuusula
Tuomari: Krystyna Opara, Puola
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 35, joista veteraaneja 5

ROP Mva Lilileian Honor Of All - VSP Mow-Zow Sa-V-Anni


RYP 3 Mva Lilileian Honor Of All


ROP -vet. Mva Miliisin Trans-Am - VSP -vet. Shibazhan Elettaria

ROP RYP 3 VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 SERT AVO ERI 1 SA | Bhu Laen's Apollo Medley
om. Mari Nieminen ja Laura Laakkonen
PU 3 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Lilileian Sugar Bear
om. Heidi Seppälä
PU 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU - VSP -jun. JUN ERI 1 SA | Kiiramanna King Arthur
om. Marjut Tenlén

VSP SERT AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Sa-V-Anni
om. Per-Ole Stenman
PN 2 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Xelmiina
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
PN 3 ROP -jun. JUN ERI 1 SA | Bhu Laen's Before Dawn
om. Mari ja Pia Nieminen
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Ziestan Laqueta
om. Carola Sundqvist
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Shibazhan Elettaria
om. Anne Johansson


VSP -pentu Kiiramanna Mufasa - ROP -pentu Benevoles Evening Star

ROP -pentu Benevoles Evening Star
om. Maija Karvinen
VSP -pentu Kiiramanna Mufasa
om. Merja Uimonen ja Marjut Tenlén


ROP-, BIS 3 -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Mow-Zow Bon Bella om. Kaisa Kankaanpää
PEK 3 Kiiramanna Shenzi om. Merja Uimonen ja Tiina Vilppunen

Urokset:
NUO ERI 2 Shibazhan Eremurus om. Jenni Nykänen
NUO ERI 3 Mic Mac Going To run Free om. Eija Kallio
AVO ERI 2 Ziestan Teagan om. Johanna Heikkilä
AVO ERI 3 Chrystal Mountain Älvkung om. Tellervo Limatius
AVO ERI 4 Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
VAL ERI 2 Mva Shibazhan Tsuga om. Anne Johansson
VAL ERI 3 Mva Lilileian Keeper For Life om. Katja Rantakangas

Nartut:
JUN ERI 2 Shibazhan Gentiana om. Johanna Nykänen
JUN ERI 3 Alnuspark Finnaveena om. Anna-Maria Melkas
JUN ERI 4 Vanessan Khatrin om. Katriina Kanninen
NUO ERI 2 Corelle Ferro Ti Elwing om. Maija Karvinen
NUO ERI 3 Ravnkilde's Incredible Roxy om. Merja Uimonen ja Jaana Hyttinen¨
NUO ERI 4 Zhigatsey Hedda om. Mona Frejborg
AVO ERI 3 Lilileian Lady Liberty om. Anette Asplund-Kähärä ja Kirah Kähärä
AVO ERI 4 Nenemo Pop-Up Girl om. Anniina ja Helmi Grönvall
VET ERI 2 Nenemo Brilliant Girl om. Anniina Grönvall
VET ERI 3 Saseran Ella Elena om. Marjut Tenlén 

28.06.2015 Rantasalmi rn
Tuomari: Pirjo Aaltonen
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 20, joista veteraaneja 3

ROP Mva Vanessan Indra - VSP Mva Tashi-Gong Heaven Sent

ROP ROP-, BIS 2 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Indra
om. Silja ja Jonna Lappeteläinen
PN 2 VAL ERI 1  SA | Mva Katimon Tasha
om. Nina Nieminen
PN 3 SERT AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Heart of Mine
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Zeppe-Lin
om. Katja ja Marko Rita

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Heaven Sent
om. Eija Humalamaa
PU 2 VAL ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 3 SERT AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Q-Tamo
om. Katja ja Marko Rita
PU 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Vanessan Emerald
om. Silja Lappeteläinen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Annastiina Wilhelm


ROP -pentu Mow-Zow Bon Bella
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen


ROP-, BIS 1 -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:
AVO ERI 2 Chakiran Noah om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
AVO EH 3 Flametail Kaval-De-Mar om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

Nartut:
JUN ERI 2 Finriikan Xessica om. Arja Timonen
NUO ERI 1 SA Tashi-Gong Hand In Hand om. Katriina ja Pasi Huhtinen
NUO ERI 2 Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
AVO ERI 2 SA Mow-Zow Sa-V-Anni om. Per-Ole ja Päivi Stenman
AVO ERI 3 Mow-Zow Tähtipölyä om. Katja ja Marko Rita
AVO ERI 4 Finriikan Floreana om. Riikka Timonen
VAL ERI 2 SA Mva Tor Oskan Milleena om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
VET ERI 2 Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen
VET EH 3 Flametail Dear Devil-Ma om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

28.06.2015 Karjaa
Tuomari: Anne Klaas, Viro
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 23, joista veteraaneja 5


ROP Mva Katimon Tiago - VSP Alnuspark Finnaveena


VSP -vet. Shibazhan Wulfenia - ROP -vet. Shibazhan Elettaria

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Katimon Tiago
om. Nina Nieminen
PU 2 SERT JUN ERI 1 SA | Ziestan Lil Mineo
om. Iina Mattila
PU 3 vara-SERT JUN ERI 2 SA | Shibazhan Kentia
om. Anne Johansson
PU 4 AVO ERI 1 SA | Choon-Choon Tobias
om. Tiina Wallden
PU - VSP-vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Wulfenia
om. Sanna Männistö

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Alnuspark Finnaveena
om. Anna-Maria Melkas
PN 2 vara-SERT JUN ERI 2 SA | Vanessan Khatrin
om. Katriina Kanninen
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Ziestan Tacita
om. Helinä Hietanen
PN 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Shibazhan Elettaria
om. Anne Johansson


VSP -pentu Mow-Zow Bon Bon - ROP -pentu Kiiramanna Shenzi

ROP -pentu Kiiramanna Shenzi
om. Merja Uimonen ja Tiina Vilppunen
VSP -pentu Mow-Zow Bon Bon
om. Pia Honkasalo

ROP -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Urokset:
NUO EH 1 Mow-Zow Your Majesty om. Pia Honkasalo
VAL ERI 2 Mva Saseran Midnight Mayhem om. Alexandra Johansson
VET ERI 2 SA Mva Miliisin Trans-Am om. Katriina Kanninen
VET ERI 3 Mva Silences Casper om. Alexandra Johansson

Nartut:
JUN ERI 3 SA Tor Oskan Quutar om. Tuula Toroska
JUN ERI 4 SA Flying Carpet's Qi To Ziestan om. Iina Mattila
AVO ERI 1 Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska
AVO EH 2 Satatassun Viva Sweetlove om. Terhi Aavinko
VET ERI 2 SA Hanlait Miisa-Mistel om. Tuula ja Seppo Toroska

27.06.2015 Pieksämäki
Tuomari: Kati Kilpeläinen
Ilmoitettu: aikuisia 41, joista veteraaneja 6


ROP ROP -vet. Vanessan Indra - VSP Tashi-Gong Heaven Sent


RYP 4 Vanessan Indra


BIS 1 -vet. Vanessan Indra

ROP RYP 4 ROP -, BIS 1 -vet. SERT FI MVA VET ERI 1 SA | Vanessan Indra
om. Silja ja Jonna Lappeteläinen
PN 2 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Hand In hand
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 3 JUN ERI 1 SA | Mäntykartanon Q-Papu
om. Nea ja Paula Jokela
PN 4 AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Sa-V-Anni
om. Per-Ole ja Päivi Stenman

VSP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Heaven Sent
om. Eija Humalamaa Eija
PU 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Vanessan Emerald
om. Silja Lappeteläinen
PU 3 JUN ERI 2 SA | Mäntykartanon Raffaello
om. Annette Åkerlund
PU - VSP -vet. VET ERI 1 | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka

ROP -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 3 Ziestan Li Naozumi om. iiris Härkänen
NUO EH 1 Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna hyvönen
AVO EH 2 Flametail Kaval-De-Mar om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
AVO EH 3 Mäntykartanon Othello om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
VET ERI 2 Mva Annastiina Wilhelm om. Mirja Päiväkkö

Nartut:
JUN ERI 1 Mäntykartanon Rosalina om. Paula ja Milla Jokela
JUN ERI 2 Mow-Zow Zeppe-Lin om. Katja ja Marko Rita
NUO ERI 2 SA Nic-Sam Isabetta om. Tuula Suvanto
NUO EH 3 Corelle Ferro Ti Elwing om. Maija Karvinen
AVO ERI 3 SA Saffron Rosamour om. Minna, Niina ja Jenni Takkunen
AVO ERI 4 Mow-Zow Ka-T-Inka om. Katja Rita
VET ERI 2 Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen
VET ERI 3 Flametail Dear Devil-Ma om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
VET ERI 4 Mva Nic-Sam Bertta om. Tuula Suvanto

20.06.2015 Rovaniemi kv
Tuomari: Saija Juutilainen
Ilmoitettu: Pentuja 2, aikuisia 23, joista veteraaneja 4

ROP Toyway Frankie Boy - VSP Mva Toyway Zat-Zuma


VSP -vet. Mäntykartanon Donatello - ROP -vet. Toyway Zat-Zuma

ROP SERT CACIB AVO ERI 1 SA | Toyway Frankie Boy
om. Jouko Leiviskä ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PU 2 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 3 vara-SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU 4 VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Felipe
om. Sirpa Takala

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
PN 2 SERT FI MVA CACIB AVO ERI 1 SA | Dawana Pastella
om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PN 3 vara-SERT vara-CACIB AVO ERI 2 SA | Bendafeims Destiny
om. Raija Leiviskä


ROP -pentu Dawana North Star
om. Päivi Lankinen, Nuorgam

ROP -kasv. kennel Toyway
om. Jouko Leiviskä

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Tuuling El Victor om. Ulla-Stina Angeria ja Jarmo Oja
NUO EH 2 Lilileian Sugar Bear om. Heidi Seppälä
AVO ERI 2 SA Dawana Will-I-Am om. Maarit Impola
AVO ERI 3 Mäntykartanon Othello om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
AVO ERI 4 Minessan Calvin om. Kauko Jalosalmi
VAL ERI 2 SA Mva Toyway El Don-John om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
VET ERI 2 Mva Braeduke Spyanki om. Helvi Leinonen ja Tarja Virtanen

Nartut:
JUN ERI 1 Mäntykartanon Rosalina om. Milla ja Paula Jokela
JUN EH 2 Nikoli's Cashmere om. Sirkka-Liisa Kuusela
AVO ERI 3 Toyway Filma Flint-Stone om. Päivi Lankinen
AVO ERI 4 Dawana Indigo om. Jonna Raaterova

14.06.2015 Salo
Tuomari: Philomena Leonard, Irlanti
Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 27, joista veteraaneja 4

ROP RYP 4 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Princess Desiree
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 VAL ERI 2 SA | Mva Ziestan Laqueta
om. Carola Sundqvist
PN 3 ROP -vet. SERT VET ERI 1 SA | Yörnilän Emmanuel
om. Hannele Immonen
PN 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Shibazhan Kleinia
om. Anne Johansson ja Tiina Piekkala

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 2 SERT FI & EE MVA AVO ERI 1 SA | Shibazhan Tsuga
om. Anne Johansson
PU 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna King Arthur
om. Marjut Ténlen
VSP -vet. VET ERI 1 | Mva Silences Casper
om. Alexandra Johansson

ROP -pentu Tashi-Gong Essence
om. Minna Särkijärvi

VSP -pentu Kiiramanna Mufasa
om. Merja Uimonen ja Marjut Tenlén


ROP-, BIS 1 -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Shibazhan Davallia om. Anne Johansson
PEK 3 Gauntlet's First Kiss om. Sirpa Havulo
PEK 4 Cinodes Crescentina Lady om. Seija Kanerva

Urokset:
AVO ERI 2 Suvijan Athos om. Sarla ja Juho Koistinen
AVO ERI 3 Vanessan Karuson om. Virpi Mäkelä
VAL ERI 2 Mva Lilileian Honor Of All om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
VAL EH 3 Mva Mva Saseran Midnight Mayhem om. Alexandra Johansson

Nartut:
NUO ERI 1 SA Lilileian Honey Boo Boo om. Tiina Rämö
AVO ERI 1 SA Mow-Zow Valerie om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
AVO ERI 2 SA Tashi-Gong Make Up om. Margareta Hautaniemi
VAL ERI 3 Mva Lilileian Happy Ever After om. Tiina Rämö
VAL ERI 4 Mva Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VET ERI 2 Mva Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
VET EH 3 Shibazhan Elettaria om. Anne Johansson

13.06.2015 Heinävesi rn
Tuomari: Tuire Okkola
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 22, joista veteraaneja 3


ROP Nic-Sam Isabetta - VSP Finriikan Jackpot


BIS 3 -vet. Mva Nic-Sam Bertta

ROP SERT NUO ERI 1 SA | Nic-Sam Isabetta
Om. Tuula Suvanto
PN 2 ROP-, BIS-3 vet. VET ERI 1 SA | Mva Nic-Sam Bertta
Om. Tuula Suvanto

VSP SERT NUO ERI 1 SA | Finriikan Jackpot
om. Arja Timonen
PU 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Minessan Columbo
Om. Anne Hopponen ja Tuomo Pölönen
VSP -vet. ERI 1 | Mva Annastiina Wilhelm
om. Mirja Päiväkkö


ROP-pentu Inkerellin Aurelia
Om. Tiina Sallinen

Muut tulokset
Urokset:
NUO EH 2 Cinodes Blue Pontiac om. Hannu Jäppinen
VAL ERI 1 Mva Revonhännän Aurinkoarmas om. Päivi Könönen
VAL ERI 2 Mva Nenemo Will-Power om. Päivi Könönen

Nartut:
JUN ERI 1 Minessan Estelle om. Sanna Wägeli
JUN EH 2 Inkerellin Lydia om. Tiina Sallinen
NUO ERI 2 Playpoint Titbit om. Anne Hopponen ja Sari Karvinen
AVO ERI 1 Finriikan Paloma om. Leena Pelkonen
AVO ERI 2 Finriikan Floreana om. Arja Timonen
AVO EH 3 Ziestan Kimora om. Tiina Sallinen
VET EH 2 Flametail Dear Devil-Ma om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

13.06.2015 Tuuri
Tuomari: Katriina Huhtinen
Ilmoitettu: pentuja 11, aikuisia 64, joista veteraaneja 10


VSP Mva Lilileian Keeper For Life - ROP Mva Mow-Zow Lucky Lady


VSP-vet. Mva Toyway Cri-Sanna - ROP-vet. Mva Mäntykartanon Donatello


BIS 1-vet. Mva Mäntykartanon Donatello

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 SERT JUN ERI 1 SA | Alnuspark Salka Valka
om. Anna-Maria Melkas
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Mäntykartanon Q-papu
om. Paula, Nea ja Milla Jokela
PN 4 JUN ERI 2 SA | Mow-Zow Zeppe-Lin
om. Katja Rita
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Cri-Sanna¨
om. Taru Heinänen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 2 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Hopeahapsun Creivi Vito
om. Minna ja Pirkko Virta
PU 3 ROP-, BIS 1 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 4 NUO ERI 1 SA vara-SERT | Kiiramanna Never Make You Cry
om. Merja Uimonen ja Sirpa Takala


ROP -pentu Benevolos Stardust
om. Astrid Sundberg


ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urospennut
PEK 1 Tib-Sak Gordon om. Heli Hautala
PEK 2 Fransiscus om. Sanni Palmanen
PEK 3 Tib-Sak Gregory om. Eveliina Saarinen

Narttupennut:
PEK 2 KP Tib-Sak Gabriela om. Pia Aronen
PEK 3 KP Benevolos Evening Star om. Mari Karvinen
PEK 4 KP Benevolos Twinkle Star om. Astrid Subdberg

Urokset:
JUN ERI 1 SA Hopeahapsun Gerasmus om. Minna Virta ja Ari Jokinen
JUN ERI 2 Chrystal Mountain Hiran Anbarasu om. Tero Pajunen
JUN ERI 3 Mäntykartanon Raffaello om. Annette Åkerlund
NUO EH 2 Hiplakan Hieno Hemmo om. Leena Huuha
NUO EH 3 Mow-Zow Your Majesty om. Pia Honkasalo
AVO ERI 2 SA Suvijan Andre om. Arja Lebeitsuk
AVO ERI 3 SA Hopeahapsun Sir Enlore om. Minna Virta ja Kaisa Kirjava
AVO ERI 4 Racconto Phuntsok Namgyal om. Taru Heinänen

Nartut:
JUN ERI 3 SA Vanessan Kheira om. Minna Kaappola
JUN ERI 4 SA Toyway La Isla Bonita om. Jouko Leiviskä, Anna-Bella ja Linda Halttunen
NUO ERI 1 SA Shandita's Party All Night Long om. Pia Aronen
NUO ERI 2 SA Tib-Sak Be-Linda om. Pia Aronen
NUO EH 3 Kiiramanna Kultainen Avain om. Merja Uimonen ja Sanna Kuusisto
NUO EH 4 Corelle Ferro Ti Elwing om. Maija Karvinen
AVO ERI 2 SA Mow-Zow Sa-V-Anni om. Per-Ole ja Päivi Stenman
AVO ERI 3 SA Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
AVO ERI 4 SA Saffron Fresita om. Pirkko Linnus ja Vuokko Wägeli
VAL ERI 2 SA Mva Mow-Zow Princess Desiree om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VAL ERI 3 Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VET ERI 2 SA Lin Tse-Hsun Ma-Tilda om. Susanna Kolppanen
VET ERI 3 SA Mv Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
VET EH 4 Pekdoro's Dominica om. Susanna Kolppanen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela
KASV 3 KP kennel Hopeahapsun om. Minna Virta

07.06.2015 Mynämäki
Tuomari: Gunilla Skallman, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 43, joista veteraaneja 9


VSP Mva Tathaagata Jp Aki Fly On Carpet - ROP Mow-Zow Xelmiina

ROP SERT AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Xelmiina
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Tor Oskan Milleena
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
PN 3 vara-SERT VAL ERI 2 SA | Mva Qi Gong's Yang-Ming
om. Mikko Lindroos ja Kasri Kuosmanen
PN 4 VAL VAL ERI 3 SA | Mva Tuuling Len Leiju
om. Maaret ja Teuvo Laaksonen
ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Ne-Fthys
om. Susanna Peltomaa-Haapaniemi

VSP SERT FI MVA VAL ERI 1 SA | Mva Tathaagata Jp Aki Fly On Carpet
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
PU 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Suvijan Athos
om. Sarla ja Juho Koistinen
PU 3 JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Hickery Dickery Dock
om. Merja Uimonen
PU 4 NUO ERI 1 SA | Satatassun Mo Conhelmer
om. Maija-Liisa Peltoniemi
PU - VSP -vet. VET ERI 1 | Satatassun Via Carmante
om. Maarit ja Esa Peltonen


VSP -pentu Gauntlet's First Kiss - ROP -pentu Kiiramanna Mufasa

ROP -pentu Kiiramanna Mufasa
om. Merja Uimonen ja Marjut Tenlén
VSP -pentu Gauntlet's First Kiss
om. Sirpa Havulo

ROP -kasv. kennel Tor Oskan
om. Tuula Toroska

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 SA Kiiramanna King Arthur om. Marjut Tenlén
JUN ERI 3 Gullöga Prince Timon om. Maarit ja Esa Peltonen
JUN EH 4 Ziestan Lil Misao om. Katri ja Maaret Stenroos
NUO ERI 2 Rina-Cza's Aloha Infiana om. Maarit ja Esa Peltonen
NUO EH 3 Rina-Cza's Aloha Idaho om. Merja Virtanen
AVO ERI 2 Tor Oskan Ivanhoe om. Maarit ja Esa Peltonen
AVO ERI 3 Kiapri Jerasmus om. Vilma Saarinen
AVO ERI 4 Flametail Kaval-De-Mar om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
VAL EH 2 Mva Saseran Midnight Mayhem om. Alexandra Johansson
VET EH 2 Mva Annastiina Wilhelm om. Mirja Päiväkkö
VET EH 3 Mva Ziestan Indigo om. Susanna Peltomaa-Haapaniemi ja Jaana Hyttinen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Onnentassun Via La Fayette om. Terhi Aavinko
JUN ERI 2 Qoontip's Supermoon Rhea om. Outi Rask
NUO ERI 2 Ravnkilde's Incredible Roxy om. Merja Uimonen
NUO ERI 3 Kiiramanna Kultainen Avain om. Merja Uimonen ja Sanna Kuusisto¨
AVO ERI 1 Tor Oskan Nicoletta om. Tuula Toroska
AVO ERI 2 Mäntykartanon Q-Poppana om. Teija ja Jukka Järvinen
AVO ERI 3 Revonhännän Fergie om. Sari Virtanen
AVO EH 4 Zin-Tip Heidi-Helga om. Outi Rask
VAL ERI 3 Mva Tuuling Len Leiju om. Maaret ja Teuvo Laaksonen
VET ERI 2 Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen
VET EH 3 Flametail Dear Devil-Ma om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

06.06.2015 Keitele rn
Tuomari; Maija Mäkinen
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 29, joista veteraaneja 5


ROP Mva Mäntykartanon Donatello - VSP Tipsn'drops Thianna


VSP -vet. Vanessan Indra - ROP -vet. Mäntykartanon Donatello

ROP ROP-, BIS 2-vet. VET ERI 1 SA | Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Felipe
om. Sirpa Takala
PU 3 SERT AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Heaven Sent
om. Eija Humalamaa
PU 4 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Finriikan Jackpot
om. Arja Timonen

VSP SERT AVO ERI 1 SA | Tipsn'drops Thianna
om. Outi Virtanen
PN 2 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Nic-Sam Isabetta
om. Tuula Suvanto
PN 3 AVO ERI 1 SA | Finriikan Paloma
om. Leena Pelkonen
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Princess Desiree
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VSP -vet. VET ERI 1 | Vanesan Indra
om. Silja ja Jonna Lappeteläinen

ROP-, BIS 1 -kasv. Kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 1 Finriikan Ne Hallenia om. Marko Kattainen
PEK 2 Runcorner Fantastic Fruit om. Anne Hirvonen

Urokset:
JUN ERI 1 SA Vanessan Emerald om. Silja Lappeteläinen ja Aune Savolainen
JUN EH 2 Tipsn'drops Dash om, Pirjo Virtanen
NUO ERI 2 SA Kiiramanna Never Make You Cry om. Sirpa Takala
AVO EH 2 Mäntykartanon Othello om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
VET ERI 2 Vanessan Brown And White om. Silja ja Kerttu Lappeteläinen

Nartut:
JUN EH 1 Tipsn'drops Dia om. Outi Virtanen
JUN EH 2 Minessan Estelle om. Sanna Wägeli
JUN EH 3 Mäntykartanon Rosalina om. Paula ja Milla Jokela
NUO ERI 2 Tashi-Gong Hand In Hand om. Katriina Huhtinen
NUO ERI 3 Xaramae Bling Bling om. Anna-Liisa Mikkonen ja Eini Vihko
AVO ERI 3 Tashi-Gong Magic Touch om. Katriina Huhtinen
AVO EH 4 Mäntykartanon Q-Papu om. Paula, Milla ja Nea Jokela
VET ERI 2 Mva Nic-Sam Bertta om. Tuula Suvanto

06.06.2015 Riihimäki
Tuomari: Goran Gladic, Serbia
Ilmoitettu: pentuja 8, aikuisia 53, joista veteraaneja 8


VSP Mva Down-Goblin Fernando - VSP Mva Lilileian Happy Ever After


VSP -vet. Mva Miliisin Trans-Am - ROP -vet. Mva Nenemo Brilliant Girl

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Happy Ever After
om.Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN 2 SERT JUN ERI 1 SA | Shibazhan Elisena
om. Anne Johansson ja Tiina Hirvonen
PN 3 vara-SERT ROP -vet. VET ERI 1 SA | Nenemo Brilliant Girl
om. Anniina Grönvall
PN 4 NUO ERI 4 SA | Mow-Zow Xelmiina
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 SERT NUO ERI 1 SA | Qi Gong's Flying Shaman
om. Johanna Hyvönen
PU 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Charmia's Chandresh
om. Jenni Leander
PU 4 JUN ERI 1 SA | Racconto Aaron Kelly
om. Taru Heinänen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen


ROP -pentu Tashi-Gong Eminem - VSP -pentu Cinodes Crescentina Lady

ROP -pentu Tashi-Gong Eminem
om. Astrid Sunberg
VSP -pentu Cinodes Crescentina Lady
om. Seija Kanerva

ROP -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Toyway Jules Verne om. Tuuli kalliomäki ja Veli-Pekka Heino
PEK 3 KP Flying Carpet's Juicy Gossip om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PEK 4 Franciscus om. Sanni Palmanen

Narttupennut:
PEK 2 KP Shibazhan Dahlia om. Tiina Wallden
PEK 3 KP Tashi-Gong Essence om. Minna Särkijärvi
PEK 4 Dawana North Star om. Päivi Lankinen

Urokset:
JUN ERI 2 SA Kiiramanna Hickery Dickery Dock om. Merja Uimonen
NUO ERI 2 SA Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen
VUO EH 3 Lilileian Sugar Bear omm. Heidi Seppälä
NUO EH 4 Hallahelmen Rakas Joonatan om. Ritva Huusko-Helminen
AVO ERI 2 SA Misschiefin Easy Bachelor om. Sami Ruotsalainen
AVO ERI 3 SA Shibazhan Pinus om. Sanna Männistö
AVO ERI 4 SA Suvijan Athos om. Sarla ja Juho Koistinen
VAL ERI 2 SA Mva Lilileian Honor Of All om. Tiina Rämö, marja ja Lasse Salo
VAL ERI 3 SA Mva Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen
VAL ERI 4 Mva Lilileian Keeper For Life om. Katja Rantakangas
VET ERI 2 SA Mva Revonhännän Gomia Goran om. Sirpa Perälä
VET ERI 3 SA Mva Misschiefin Yaffa Chaim om. Tiina Hirvonen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Racconto Anna Abreu om. Taru Heinänen
JUN ERI 3 Alnuspark Filidora om. Sinikka Pietilä
JUN ERI 4 Alnuspark Salka Valka om. Anna-Maria Melkas
NUO ERI 1 SA Alnuspark Euphoria om. Sinikka Pietilä
NUO ERI 2 Lilileian Mayflower om. Anette Asplund-Kähärä ja Jenny kähärä
NUO ERI 3 Revonhännän Tippasusa om. Sirpa Perälä
AVO ERI 2 SA Cinodes Japonica om. Seija Kanerva
AVO ERI 3 Necku Sirkussaru om. Jaana urpelainen-Reuna ja Teija Urpelainen
AVO ERI 4 Toyway Filma Flint-Stone om. Päivi Lankinen
VAL ERI 2 SA Mva Tor Oskan Milleena om. Kaisa Kankaanpää
VAL ERI 3 SA Mva Katimon Tasha om. Nina Nieminen
VAL ERI 4 Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VET ERI 2 SA Mva Shibazhan Elettari om. Anne Johansson
VET ERI 3 Mva Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
VET ERI 4 Nenemo Deep-True Love om. Eija Lampinen ja Anniina Grönvall

31.05.2015 Mänttä-Vilppula
Tuomari: Maija Mäkinen
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 14


ROP Mva Lilileian Honor Of All - VSP Revonhännän Fergie

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja LasseSalo
PU 2 SERT Shandita's Mister Mescal
om. Johanna Båssar

VSP SERT AVO ERI 1 SA | Revonhännän Fergie
om. Sari Virtanen
PN 2 vara-SERT VAL ERI 1 SA | Mva Qi Gong's Yang-Ming
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen

ROP -pentu Tashi-Gong Essence
om. Minna Särkijärvi

Muut tulokset:
Urokset:
NUO EH 1 Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna Hyvönen
AVO EH 2 Belegerea Ironman om. Anne Lepola

Nartut:
JUN EH 1 Toyway La Isla Bonita om. Jouko Leiviskä
JUN EH 2 Alnuspark Finnaveena om. Anna-Maria Melkas

24.05.2015 Hamina kv
Tuomari: Pirjo Aaltonen
Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 23, joista veteraaneja 1

VSP Mva Lilileian Honor Of All - ROP Mva Katimon Tasha

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Katimon Tasha
om. Nina Nieminen
PN 2 vara-CACIB SERT NUO ERI 1 SA | Shibazhan Brunnera
om. Anne Johansson
PN 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Zeppelin
om. Katja ja Marko Rita
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Anna-Bella
om. Katja, Lotta ja Marko Rita
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Shibazhan Elettaria
om. Anne Johansson

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Lasse ja Marja Salo
PU 2 vara-CACIB -> CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 3 VAL ERI 3 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 4 VAL ERI 4 SA | Mva Katimon Tiago
om. Nina Nieminen
PU - SERT NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Never Say Goodbye
om. Merja Uimonen
PU - vara-SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna King Arthur
om. Marjut Tenlén


VSP -pentu Tashi-Gong Eminem - ROP -pentu Shibazhan Gentiana

ROP -pentu Shibazhan Gentiana
om. Johanna Nykänen
VSP -pentu Tashi-Gong Eminem
om. Astrid Sundberg

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Shibazhan Eremurus om. Jenni Nykänen
AVO ERI 1 Kathael's Arctic Ice Jewel om. Hanne ja Antti Paakkala
AVO EH 2 Cinodes Blue Ferrari om. Merja Leppänen
AVO EH 3 Hallahelmen Hapsvita om. Pirjo Naski

Nartut:
NUO ERI 2 SA Kiiramanna Never Desert You om. Merja Uimonen
AVO ERI 1 SA Mow-Zow Sa-V-Anni om. Per-Ole ja Päivi Stenman
VAL ERI 3 SA Mva Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
VAL ERI 4 Mva Ziestan Laqueta om. Carola Sundqvist

23.05.2015 Helsinki kv
Tuomari: Tom Mather, Iso-Britannia
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 46, joista veteraaneja 4


ROP Mva Lilileian Keeper For Life - VSP Cinodes Japonica


RYP 1 Mva Lilileian Keeper For Life


ROP -vet. Mva Miliisin Trans-Am - VSP -vet. Mva Shibazhan Cattleya


VSP -jun. Shibazhan Eremurus - ROP -jun. Vanessan Khatrin

ROP RYP 1 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Lucky Luke
om. Katja, Lotta ja Marko Rita
PU 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Lasse ja Marja Salo
PU - SERT NUO ERI 1 SA | Dedicated To The Time Is Flying
om. Merja Uimonen
PU - vara-SERT NUO ERI 2 SA | Olazza Mii-Mikko
om. Maija Perttola
PU - VSP -jun. JUN ERI 1 SA | Shibazhan Eremurus
om. Jenni Nykänen

VSP SERT CACIB AVO ERI 1 SA | Cinodes Japonica
om. Seija Kanerva
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Ziestan Laqueta
om. Carola Sundqvist
PN 3 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Lilileian Mayflower
om. Annette Asplund-Kähärä ja Jenny Kähärä
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Ziestan Tacita
om. Anu ja Helinä Hietanen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Cattleya
om. Anne Johansson ja Maija Salminen
PN - ROP -juniori JUN ERI 1 SA | Vanessan Khatrin
om. Katriina Kanninen


VSP -pentu Toyway Jules Verne - ROP -pentu Shibazhan Gentiana

ROP -pentu Shibazhan Gentiana
om. Johanna Nykänen
VSP -pentu Toyway Jules Verne
om. Tuuli Kalliomäki ja Veli-Pekka Heino


ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Shibazhan Dahlia om. Tiina Walldén
PEK 3 Cinodes Cressentina Lady om. Seija Kanerva

Urokset:
NUO ERI 3 Chanelstyle Xmas Miracle om. Sirkku-Liisa ja Pertti Pirhonen
NUO EH 4 Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna Hyvönen
AVO ERI 1 SA Shibazhan Tsuga om. Anne Johansson
AVO ERI 2 Suvijan Athos om. Sarla ja Juho Koistinen
AVO ERI 3 Corelle Ferro Li Aberforth om. Sari Rinta
AVO EH 4 Charmia's Chandresh om. Jenni Leander
VET ERI 2 SA Mva Olazza Milord om. Maija Perttola
VET EH 3 Mva Shibazhan Wulfenia om. Sanna Männistö

Nartut:
JUN ERI 2 SA Mow-Zow Zeppelin om. Katja Rita
JUN ERI 3 SA Bellezza's Aina Ilona om. Aino-Inkeri Huurinainen
JUN ERI 4 Ziestan Juji om. Minna Viljanen
NUO ERI 2 SA Shibazhan Brunnera om. Anne Johansson
NUO ERI 3 SA Olazza Tzarina om. Maija Perttola ja Pia Rapo
NUO ERI 4 SA Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
AVO ERI 2 SA Cinodes Casalina om. Sirpa Berk
AVO ERI 3 Mow-Zow Sa-V-Anni om. Per-Ole ja Päivi Stenman
AVO ERI 4 Candymoon Funny Tail om. Maria Von Müller
VAL ERI 3 SA Mva Chenrezi Matcmaker om. Tiina Rämö
VAL ERI 4 SA Mva Tinkerbell om. Helinä Hietanen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Shibazhan om. Anne Johansson

17.05.2015 Rauma
Tuomari: Slobodan Nasteski, Makedonia
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 58, joista veteraaneja 14


ROP -jun. Kiiramanna King Arthur - VSP -jun. Alnuspark Finnaveena

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Olazza Shamir
om. Mari Nieminen
PU 3 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Hoswin Taslisman
om. Miia Westman
PU 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Ziestan Indigo
om. Susanna Peltomaa-Haapaniemi ja Jaana Hyttinen
PU - ROP -jun. JUN ERI 1 SA | Kiiramanna King Arthur
om. Marjut Tenlén

VSP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Lilileian Happy Ever After
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Tor Oskan Milleena
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
PN 3 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Hoswin Xenia
om. Katja Somppi
PN 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Tuuling Cions Olivia
om. Tuula Parviainen
PN - VSP -jun. JUN ERI 1 SA | Alnuspark Finnaveena
om. Anna-Maria Melkas


ROP -pentu Hoswin Usva - VSP -pentu Kiiramanna Mufasa

ROP -pentu Hoswin Usva
om. Miia Westman ja Eija Torkko
VSP -pentu Kiiramanna Mufasa
om. Merja Uimonen ja Marjut Tenlén

ROP -kasv. kennel Tuuling
om. Tuula Parviainen

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Hoswin Uljas om. Miia Westman
PEK 3 Pekdoro's Vil-Jami om. Anu Ojala

Urokset:
JUN ERI 2 Kiiramanna Hickery Dickery Dock om. Merja Uimonen
JUN ERI 3 Tuuling Ol Usma om. Virpi Mäkelä
JUN ERI 4 Tor Oskan Quutamo om. Tanja Aakula
NUO ERI 1 SA Rina-Cza's Aloha Indiana om. Maarit Peltonen
NUO ERI 2 Mow-Zow Your Majesty om. Pia Honkasalo
NUO ERI 3 Rina-Cza's Aloha Idaho om. Merja Virtanen
NUO EH 4 Hoswin Pearldiver om. Kirsti Koskinen
AVO ERI 3 SA Kiapri Jerasmus om. Marja Koski
AVO ERI 4 SA Suvijan Athos om. Sarla ja Juho Koistinen
VAL ERI 2 SA Mva Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää
VAL ERI 3 SA Mva Tuuling Via Justus om. Kirsti Koskinen
VAL ERI 4 Mva Saseran Midnight Mayhem om. Alexandra Johansson
VET ERI 2 SA Satatassun Via Carmante om. Maarit Peltonen
VET ERI 3 Mva Silences Casper om. Alexandra Johansson

Nartut:
JUN ERI 2 Tuuling El Violetta om. Tarja Viitanen
JUN ERI 3 Onnentassun Via La Fayette om. Terhi Aavinko
JUN ERI 4 Runcorner Exellent Eleanor om. Sirkka Keho
NUO ERI 1 SA Ravnkild's Incredible Roxy om. Merja Uimonen ja Jaana Hyttinen
NUO ERI 1 SA Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
NUO ERI 3 Rina-Cza's Aloha Carola om. Susanna Peltomaa-Haapaniemi ja Tuula Heinonen
AVO ERI 3 Ziestan My Litl Nella om. Eliza Vahlroos-Moisander
VAL ERI 2 SA Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VAL ERI 3 Mva Tuuling Len Leiju om. Teuvo ja Maaret Laaksonen
VAL ERI 4 Mva Tuuling Ris Elene om. Tuula Parviainen
VET ERI 2 Mva Tuuling Chan Paris om. Tuula Parviainen
VET ERI 3 Mva Ziestan Indira om. Tiina Rämö, Anu ja Helinä Hietanen
VET ERI 4 Mva Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Tor Oskan om. Tuula Toroska

16.05.2015 Varkaus kv
Tuomari: Yvonne Cannon, Irlanti
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 36, joista veteraaneja 3


VSP Mva Saffron Zidane - ROP Mva Tuuling Ris Madde

ROP CACIB *) C.I.B VAL ERI 1 SA | Mva Tuuling Ris Madde
om. Katriina Huhtinen
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Princess Desiree
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 VAL ERI 3 SA | Mva Saffron Euphoria
om. Pirkko Linnus ja Minna Takkunen
PN 4 VAL ERI 4 SA | Mva Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg
PN - SERT AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Valerie
om. Heidi Nousiainen
PN - vara-SERT NUO ERI 1 SA | Xaramae Bling Bling
om. Eini Vihko ja Anna-Liisa Mikkonen
PN - ROP -vet. VET ERI 1 | Saffron Jadore
om. Sanna Wägeli

VSP VAL ERI 1 SA CACIB | Mva Saffron Zidane
om. Tuula Kinnunen
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 3 VAL ERI 3 SA | Mva Kiiramanna Felipe
om. Sirpa Takala
PU 4 SERT FI MVA VAL ERI 4 SA | Mva Strömkarlens Rolling On The River
om. Silja Lappeteläinen ja Pirkko Linnus
PU - vara-SERT JUN ERI 1 SA | Vanessan Emerald
om. Silja Lappeteläinen & Aune Savolainen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 | Vanessan Brown And White
om. Silja ja Kerttu Lappeteläinen


ROP -pentu Shibazhan Gentiana
om. Johanna Nykänen

Muut tulokset:
urokset:
JUN ERI 2 Racconto Aaron Kelly om. Taru Heinänen
JUN ERI 3 Chanelstyle Xmas Miracle om. Sirkku-Liisa Pirhonen
JUN ERI 4 Minessan Figaro om. Pirjo Achren
NUO ERI 1 SA Kiiramanna Never Make You Cry om. Sirpa Takala
NUO EH 2 Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen
AVO EH 1 Minessan Calvin om. Kauko Jalosalmi

nartut:
JUN ERI 1 SA Tashi-Gong Hand In Hand om. Katriina Huhtinen
JUN ERI 2 Racconto Anna Abreu om. Taru Heinänen
JUN EH 3 Tipsn'drops Dia om. Outi Virtanen
JUN EH 4 Tipsn'drops Daria om. Marjo Ahonen
NUO EH 2 Corelle Ferro Ti Elwing om. Maija Karvinen
AVO ERI 2 Tashi-Gong Heart Of Mine om. Katriina Huhtinen
AVO EH 3 Vanessan Inez om. Riikka Taskinen
AVO EH 4 Finriikan Paloma om. Leena Pelkonen
VET ERI 2 Vanessan Indra om. Silja ja Jonna Lappeteläinen


14.05.2015 Valkeakoski rn
Tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari
Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 25, joista veteraaneja 6


VSP Shibazhan Kentia - ROP Tashi-Gong Sensation


RYP 3 Tashi-Gong Sensation


VSP -vet. Mva Ziestan Indigo - ROP -vet. Mva Shandita's Winema

ROP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Sensation
om. Pia Taskila
PN 2 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Hoswin Tiffany
om. Miia Esala
PN 3 AVO ERI 3 SA | Revonhännän Fergie
om. Sari Virtanen
PN 4 JUN ERI 1 SA | Alnuspark Finnaveena
om. Anna-Maria Melkas
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shandita's Winema
om. Johanna Båssar

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Shibazhan Kentia
om. Anne Johansson
PU 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Shandita's Misterr Mescal
om. Johanna Båssar
PU 3 AVO ERI 2 SA | Kiapri Jerasmus
om. Vilma Saarinen
PU 4 VSP-vet. VET ERI 1 SA | Mva Ziestan Indigo
om. Susanna Peltomaa-Haapaniemi ja Jaana Hyttinen


VSP -pentu Shibazhan Dahlia - ROP -pentu Kiiramanna Mufasa

ROP -pentu Kiiramanna Mufasa
om. Merja Uimonen ja Marjut Tenlén
VSP -pentu Shibazhan Dahlia
om. Tiina Wallden

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Hoswin Uljas om. Miia Westman
PEK 3 Toyway Jules Verne om. Tuuli Kalliomäki ja Veli-Pekka Heino
PEK 4 Zin-Tip Rosevalley Bobo om. Marianne Korpi

Narttupennut:
PEK 2 Shibazhan Davalia om. Anne Johansson

Urokset:
JUN ERI 2 Kiiramanna King Arthur om. Marjut Tenlén
NUO ERI 1 Lilileian Sugar Bear om. Heidi Seppälä
AVO ERI 3 Revonhännän Guzmania om. Sirpa Perälä
VET EH 2 Revonhännän Gomia Goran om. Sirpa Perälä
VET EH 3 Mva Silences Casper om. Alexandra Johansson

Nartut:
NUO EH 1 Revonhännän Q-Vitella om. Jukka ja Teija Järvinen
NUO EH 2 Mäntykartanon Q-Poppana om. Jukka ja Teija Järvinen
AVO ERI 4 Ziestan Leiko om. Sofia Suvanto
VET EH 2 Shibazhan Elettaria om. Anne Johansson
VET EH 3 Mva Miliisin Ne-Fthys om. Susanna Peltomaa-Haapaniemi

02.05.2015 Tampere kv
Tuomari: Gabriela Höllbacher, Itävalta
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 71, joista veteraaneja 13


ROP Mva Lilileian Honor Of All - VSP Olazza Tzarina

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 SERT JUN ERI 1 SA | Shibazhan Kentia
om. Anne Johansson
PU 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 4 vara-SERT vara-CACIB -> CACIB NUO ERI 1 SA | Olazza Mii-Mikko
om. Maija Perttola

VSP SERT CACIB AVO ERI 1 SA | Olazza Tzarina
om. Maija Perttola ja Pia Rapo
PN 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA Alnuspark Filidora
om. Sinikka Pietilä
PN 3 vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Never Desert You
om. Pia Aronen
PN 4 AVO ERI 2 SA | Alnuspark Euphoria
om. Sinikka Pietilä
PN - ROP -vet. VET ERI 1 | Mva Miliisin Ne-Fthys
om. Susanna Peltomaa-Haapaniemi


ROP -pentu Shibazhan Dahlia
om. Tiina Wallden

ROP -kasv. kennel Kiiramanna
om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Narttupennut
PEK 2 Hoswin Usva om. Miia Westman ja Eija Torkko
PEK 3 Ainomielen Lempiunelma om. Susanna Tynjä, Toni Kuusenperä ja Taru Kuusisto

Urokset:
JUN EH 2 Tuuling El Verner om. Kirsti Koskinen
JUN EH 3 Mäntykartanon Raffaello om. Annette Åkerlund
NUO ERI 2 SA Kiiramanna Never Make You Cry om. Sirpa Takala
NUO ERI 3 Kiiramanna Never Say Goodbye om. Merja Uimonen ja Pia Aronen
NUO ERI 4 Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
AVO ERI 1 SA Tähtisillan Augusti om. Sirpa Sillanpää
AVO ERI 2 SA Mow-Zow Valdemar om. Annette Åkerlund
AVO ERI 3 Mäntykartanon Klassikko om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
AVO ERI 4 Olazza Shamir om. Mari Nieminen
VAL ERI 2 SA Mva Lilileian Keeper For Life om. Katja Rantakangas
VAL ERI 3 SA Mva Tiridol's Nougat om. Sirpa Sillanpää
VAL ERI 4 Mva Kiiramanna True Finn om. Merja Uimonen ja Pia Aronen
VET ERI 2 SA Revonhännän Gomia Goran om. Sirpa Perälä
VET ERI 3 SA Mva Olazza Milord om. Maija Perttola
VET ERI 4 SA Mva Ziestan Indigo om. Susanna Peltomaa-Haapaniemi ja Jaana Hyttinen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Alnuspark Salka Valka om. Anna-Maria Melkas
JUN ERI 3 SA Revonhännän Yestas om. Sirpa Perälä ja Ritva Aalto
JUN ERI 4 SA Ziestan Le-Olivia om. Anita Lämsä
NUO ERI 2 SA Zhigatsey Hedda om. Mona Frejborg
NUO ERI 3 SA Mäntykartanon Q-Papu om. Paula Jokela
NUO ERI 4 SA Olazza Maritza om. Maija Perttola
AVO ERI 3 Sandmountain's Adalmiina om. Marianne Sandberg
AVO ERI 4 Blenmoon Amazing Star om. Sirpa Perälä ja Hanna Ruunila
VAL ERI 1 SA Mva Tuuling Ris Mette om. Tuula Parviainen
VAL ERI 2 SA Mva Tuuling Ris Elene om. Tuula Parviainen
VAL ERI 3 SA Mva Tuuling Len Leiju om. Teuvo ja Maaret Laaksonen
VAL ERI 4 Mva Ziestan Laqueta om. Carola Sundqvist
VET ERI 2 Mva Shibazhan Kerria om. Tiina Hirvonen
VET ERI 3 Mva Tuuling Cions Olivia om. Tuula Parviainen
VET ERI 4 Mva Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Tuuling om. Tuula Parviainen
KASV 3 Kennel Alnuspark om. Anna-Maria Melkas
KASV 4 kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela


02.05.2015 Pieksämäki rn
Tuomari: Anne Klaas, Viro
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 29, joista veteraaneja 5


ROP Chanelstyle Xmas Miracle - VSP Nic-Sam Isabetta


VSP -vet. Mva Annastiina Wilhelm - ROP -vet. Mva Nic-Sam Bertta

ROP SERT JUN ERI 1 SA | Chanelstyle Xmas Miracle
om. Sirkku-Liisa ja Pertti Pirhonen
PU 2 vara-SERT NUO ERI 1 1 SA | Qi Gong's Flying Shaman
om. Johanna Hyvönen
PU 3 VAL ERI 1 SA | Mva Revonhännän Aurinkoarmas
om. Päivi Könönen
PU 4 VSP-vet. VET ERI 1 SA | Mva Annastiina Wilhelm
om. Mirja Päiväkkö

VSP SERT NUO ERI 1 SA | Nic-Sam Isabetta
om. Tuula Suvanto
PN 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Heart Of Mine
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 3 ROP-vet. VET ERI 1 SA | Mva Nic-Sam Bertta
om. Tuula Suvanto
PN 4 VET ERI 2 SA Vanessan Indra
om. Silja ja Jonna Lappeteläinen

ROP-pentu Hoswin Uniikki
om. Hanne Paakala

Muut tulokset:
Narttupentu
PEK 2 Pekdoro's Va-Delma om. Susanna Kolppanen

Urokset:
JUN ERI 2 SA Vanessan Emerald om. Silja Lappeteläinen ja Aune Savolainen
JUN EH 3 Racconto Aaron Kelly om. Taru Heinänen
NUO ERI 2 Hiplakan Hieno Hemmo om. Leena Huuha
NUO ERI 3 Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen
AVO ERI 1 SA Tashi-Gong Heaven Sent om. Eija Humalamaa
AVO ERI 2 SA Chakiran Noah om. Mirja päiväkkö ja Janika Nurmi
AVO EH 3 Flametail Kaval-De-mar om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
VAL ERI 2 Mva Nenemo Will-Power om. Päivi Könönen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Vanessan Kheira om. Minna Kaappola
JUN ERI 2 SA Saffron Julietta om. Pirkko Linnus ja Satu Väisänen
JUN ERI 3 Racconto Anna Abreu om. Taru Heinänen
JUN ERI 4 Kathael's Come And Touch om Hanne Paakala ja Hanna Raatikainen
NUO ERI 2 SA Indira om. Minna Kaappola
NUO ERI 3 Choden om. Susanna Kolppanen
NUO ERI 4 Correlle Ferro Ti Elwing om. Maija Karvinen
AVO ERI 2 Sunbase Coco Chanel om. Sirkku-Liisa Pirhonen
AVO ERI 3 Finriikan Paloma om. Leena Pelkonen
VET ERI 3 SA Saffron Jadore om. Sanna Wägeli
VET ERI 4 SA Flametail Dear Devil-Ma om Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi


18.04.2015 Outokumpu rn
Tuomari: Irina Poletaeva
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 32, joista veteraaneja 4


ROP Mva Toyway Zharleston - VSP Saffron Fresita


VSP-vet. Mva Mäntykartanon Donatello - ROP-vet. Mva Nic-Sam Bertta

ROP RYP 3 VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Zharleston
om. Jouko Leiviskä
PU 2 SERT NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU 3 vara-SERT VAL ERI 2 SA | Mva Strömkarlens Rolling On The River
om. Pirkko Linnus ja Silja Lappeteläinen
PU 4 JUN ERI 1 SA | Vanessan Sunshine Reggae
om. Silja ja Jennika Lappeteläinen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka

VSP SERT AVO ERI 1 SA | Saffron Fresita
om. Pirkko Linnus ja Vuokko Wägeli
PN 2 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Playpoint Titbit
om. Anne Hopponen ja Sari Karvinen
PN 3 AVO ERI 2 SA | Bendafeims Destiny
om. Raija Leiviskä
PN 4 NUO ERI 2 SA | Mäntykartanon Q-Papu
om. Paula Jokela
ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Nic-Sam Bertta
om. Tuula Suvanto

ROP -pentu Bendafeims Finetta
om. Raija Leiviskä

ROP-, BIS 3 -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Runcorner Fantastic Fruit om. Anne Hirvonen

Urokset:
JUN EH 2 Minessan Franklin om. Anne Hopponen ja Helena Inkinen
JUN EH 3 Finriikan London om. Emilia ja Jasmin Kokko
NUO ERI 2 Finriikan Jackpot om. Arja Timonen
AVO ERI 1 SA Minessan Columbo om. Tuomo Pölönen
AVO ERI 2 Iruzkan Alonzo om. Maarit Hyvärinen
AVO EH 3 Mäntykartanon Othello om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
AVO EH 4 Finriikan Freddy om. Tiia-Mari Peltoniemi
VAL ERI 3 Mva Mva Revonhännän Aurinkoarmas om. Päivi Könönen
VAL EH 4 Mva Nenemo WillPower om. Päivi Könönen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Mäntykartanon Rosalina om. Paula ja Milla Jokela
JUN ERI 2 Minessan Estelle om. Sanna Wägeli
JUN EH 3 Finriikan Le-Anna om. Marko Kattainen
JUN EH 4 Minessan Freya om. Anne Hopponen
NUO ERI 3 Nic-Sam Isabetta om. Tuula Suvanto
AVO EH 3 Iruzkan Almaz om. Irma Kynäkoski
AVO EH 4 Finriikan Tvisha om. Irma Kynäkoski
VET ERI 2 SA Vanessan Indra om. Jonna ja Silja Lappeteläinen


12.04.2015 Kankaanpää rn
Tuomari: Veli-Pekka Kumpumäki
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 41, joista veteraaneja 3


ROP Mva Kiiramanna Sawa Dawa - VSP Pikkeliinan Rullaatirullaati

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nieminen
VSP -vet. VET ERI 1 | Satatassun Via Carmante
om. Maarit Peltonen

VSP SERT AVO ERI 1 SA | Pikkeliinan Rullaatirullaati
om. Lahja Tattari
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN 3 VAL ERI 2 SA | Mva Tuuling Len Leiju
om. Maaret ja Teuvo Laaksonen
PN 4 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Revonhännän Fergie
om. Sari Virtanen
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Ne-Fhthys
om. Susanna Peltomaa-Haapaniemi


ROP -pentu Tor Oskan Quutar - VSP -pentu Tor oskan Quu-Ukko

ROP -pentu Tor Oskan Quutar
om. Tuula Toroska
VSP -pentu Tor Oskan Quu-Ukko
om. Miia Karhiniemi


ROP-, BIS 2 -kasv. kennel Tor Oskan
om. Tuula Toroska

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Kiiramanna Hickery Dickery Dock om. Merja Uimonen
JUN ERI 2 Annastiina Samos om. Lahja Tattari ja Ea Juhkam
NUO EH 1 Rina-Cza's Aloha Indiana om. Maarit Peltomaa
NUO EH 2 Mow-Zow Your Majesty om. Pia Honkasalo
AVO ERI 1 Olazza Shamir om. Mari Nieminen
AVO ERI 2 Tuuling Run Stefano om. Tuula parviainen ja Jarkko Rantanen
AVO ERI 3 Milarzin Fantastik Gumus om. Mira Wagner ja Anne Lepola
AVO ERI 4 Tähtisillan Augusti om. Sirpa Sillanpää

Nartut:
JUN ERI 1 SA Kiiramanna Lady Gaga om. Merja Uimonen ja Anne Lepola
JUN ERI 2 SA Kiiramanna Princess Diana om. Mirva Tapanainen
JUN ERI 3 Onnentassun Via La Fayette om. Terhi Aavinko
JUN ERI 4 Pikkeliinan Veikeä Venla om. Mirva Tapanainen
NUO ERI 1 SA Mäntykartanon Q-Poppana om. Teija ja Jukka Järvinen
NUO ERI 2 SA Riffendahl Chloe Celestra om. Aila Malmi-Backman
AVO ERI 3 Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska
AVO ERI 4 Geisha om. Tiina Luhtaniemi
VAL ERI 1 Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VAL ERI 2 Mva Tuuling Len Leiju om. Maaret ja Teuvo Laaksonen
VAL ERI 3 Mva Tor Oskan Milleena om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen

12.04.2015 Helsinki rn
Tuomari: Hans Almgren, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 33, joista veteraaneja 6


ROP Mva Lilileian Honor Of All - VSP Down-Goblin Celena


VSP -vet. Flametail Dear Devil-Ma - ROP -vet. Mva Miliisin Trans-Am


BIS 1 -vet. Mva Miliisin Trans-Am

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 ROP-, BIS 1 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU 3 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Shibazhan Sebastian
om. Anne Strengell
PU 4 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Suvijan Athos
om. Sarla ja Juho Koistinen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg
PN 2 SERT FI MVA VAL ERI 2 SA | Mva Tinkerbell
om. Helinä Hietanen
PN 3 vara-SERT VSP-vet. VET ERI 1 | Flametail Dear Devil-Ma
om. Mirja Päiväkkö
PN 4 VET ERI 2 SA | Shibazhan Elettaria
om. Anne Johansson


ROP-pentu Vanessan Khatrin
om. Katriina Kanninen

ROP-, BIS 3 -kasv. kennel Ziestan
om. Iina Mattila

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Citarazoolon Show Must Go On om. Sarla ja Juho Koistinen, Martina Mäkäräinen
PEK 3 Shibazhan Kleinia om. Anne Johansson ja Tiina Piekkala

Urokset:
JUN ERI 1 SA Kiiramanna King Arthur om. Marjut Tenlén
JUN EH 2 Ziestan Le-Oba om. Iina Mattila
NUO ERI 1 SA Kiiramanna Totuutta Etsimässä om. Merja Uimonen ja Anne Miettinen
NUO ERI 2 SA Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
NUO ERI 3 Qi Gong’s Flying Shaman om. Johanna Hyvönen
NUO ERI 4 Zhigatsey Hugo om. Maj-Britt Wiksten
AVO ERI 3 SA Onnentassun Via Evert om. Niina Koivunen
AVO ERI 4 Flametail Kaval-De-Mar om. Mirja Päiväkkö
VET ERI 2 SA Mva Annastiina Wilhelm om. Mirja Päiväkkö
VET ERI 3 Mva Ziestan Tossavainen om. Tiina Rämö ja Kirsi Isomäki

Nartut
JUN ERI 1 SA Kiranmays D-Dazzling Dezdemona om. Katri Aallonranta
NUO ERI 1 Zhigatsey Hedda om. Mona Frejborg
NUO ERI 2 Corelle Ferro Ti Elwing om. Maija Karvinen
AVO ERI 1 SA Ziestan Tiny Telma om. Iina Mattila
AVO ERI 2 SA Cirkit Simba’s Kiera om. Katri Aallonranta
AVO ERI 3 Cinodes Japonica om. Seija Kanerva
AVO ERI 4 Double Eye Endlesslove Candy om. Maritta Pesu ja Katja Kiiskinen
VAL ERI 3 SA Mva Tashi-Gong Ice Princess om. Minna Särkijärvi
VET ERI 3 SA Mva Ziestan Indira om. Tiina Rämö, Anu ja Helinä Hietanen


11.04.2015 Vaasa kv
Tuomari: Juha Putkonen
Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 41


ROP Tuuling El Victor - VSP Mva Mow-Zow Princess Desiree

ROP SERT JUN ERI 1 SA | Tuuling El Victor
om. Ulla-Stina Angeria ja Jarmo Oja
PU 2 vara-SERT CACIB NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU 3 vara-CACIB AVO ERI 1 SA | Hopeahapsun Creivi Vito
om. Minna ja Pirkko Virta
PU 4 AVO ERI 2 SA | Hopeahapsun Sir Enlore
om. Minna Virta ja Kaisa Kirjava

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Princess Desiree
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Mäntykartanon Q-Papu
om. Paula Jokela
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Amanda
om. Cecilia Gullqvist
PN 4 JUN ERI 1 SA | Hopeahapsun Geisha
om. Minna Virta

ROP -pentu Mäntykartanon Raffaello
om. Annette Åkerlund
VSP -pentu Mäntykartanon Rosalina
om. Paula, Milla ja Nea Jokela

ROP -kasv. kennel Kiiramanna
om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Alnuspark Sinuhe om. Tarja ja Inkeri Ylitalo
PEK 3 Mäntykartanon Ronaldo om. Rebecca Peltola

Narttupennut:
PEK 2 Runcorner Excellent Eleanor om. Sirkka Keho

Urokset:
JUN ERI 2 SA Chrystal Mountain Hiran Anbarasu om. Tero Pajunen
NUO ERI 2 SA Kiiramanna Totuutta Etsimässä om. Merja Uimonen ja Anne Miettinen
NUO ERI 3 SA Kiiramanna Never Say Goodbye om. Merja Uimonen
AVO ERI 3 Hoswin Talisman om. Miia Westman
AVO ERI 4 Olazza Shamir om. Mari Nieminen
VAL ERI 1 SA Mva Mow-Zow Lucky Luke om. Katja, Marko ja Lotta Rita
VAL ERI 2 SA Mva Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
VAL ERI 3 SA Mva Mow-Zow Lucky Lucas om. Katja ja Marko Rita

Nartut:
JUN ERI 2 SA Tipsn'drops Dia om. Outi Virtanen
JUN ERI 3 SA Kiiramanna Never Give You Up om. Merja Uimonen ja Tiina Vilppunen
JUN EH 4 Hoswin Fabulous Frida om.
NUO ERI 2 SA Kiiramanna Never Desert You om. Merja Uimonen ja Pia Aronen
NUO ERI 3 Hoswin Elysee om. Miia Westman ja Mari Vieruaho
NUO ERI 4 Basbartoo Luc Fretrica om. Eija Torkko
AVO ERI 2 SA Mow-Zow Ros-Iita om. Katja Rita
AVO ERI 3 SA Tipsn'drops Thianna om. Outi Virtanen
AVO ERI 4 SA Mäntykartanon Kuiskaus om. Minna ja Pirkko Virta


06.04.2015 Imatra
Tuomari: Irina Poletaeva
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 20, joista veteraaneja 2


VSP Kiiramanna Never Say Goodbye - ROP Olazza Tzarina


VSP-vet. Mva Nic-Sam Bertta - ROP-vet. Mva Olazza Milord

ROP SERT AVO ERI 1 SA | Olazza Tzarina
om. Maija Perttola ja Pia Rapo
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Katimon Tasha
om. Nina Nieminen
PN 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Nic-Sam Bertta
om. Tuula Suvanto
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Shibazhan Fortunella
om. Johanna Nykänen
PN - vara-SERT NUO ERI 1 SA | Nic-Sam Isabetta
om. Tuula Suvanto

VSP SERT NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Never Say Goodbye
om. Merja Uimonen
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Shibazhan Nabil
om. Jaana Pelkonen
PU - ROP -jun. vara-SERT JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Handsome Harrison
om. Eija Huuskonen

ROP -pentu Katimon Yokeri
om. Nina Nieminen

ROP -kasv. kennel Olazza
om. Maija Perttola

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Shibazhan Eremurus om. Jenni Nykänen
JUN EH 3 Ziestan Li Naozumi om. Iris Häkkinen
NUO ERI 2 Olazza Mii-Mikko om. Maija Perttola
NUO ERI 3 Kiiramanna Totuutta Etsimässä om. Merja Uimonen ja Anne Miettinen
NUO ERI 4 Hallahelmen Rakas Joonatan om. Ritva Huusko-Helminen
AVO EH 1 Hallahelmen Hapsivita om. Pirjo Naski
AVO EH 2 Cinodes Blue Ferrari om. Merja Leppänen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Kiiramanna Never Give You Up om. Tiina Vilppunen ja Merja Uimonen
NUO EH 2 Olaza Maritza om. Maija Perttola ja Pia Rapo
NUO EH 3 Snowmuzzles Europa om. Satu Pelkonen ja Hanna


29.03.2015 Turku kv
Tuomari: John Carter, Iso-Britannia
Ilmoitettu: pentuja 10, aikuisia 66, joista veteraaneja 12


VSP Mva Shibazhan Lunaria - ROP Mva Lilileian Honor Of All



ROP -vet. Mva Tuuling Chan Paris - VSP -vet. Mva Olazza Milord


BIS 4 -vet. Mva Tuuling Chan Paris

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 3 SERT vara-CACIB -> CACIB AVO ERI 1 SA | Shibazhan Tsuga
om. Anne Johansson
PU 4 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Rina-Cza's Aloha Idaho
om. Merja Virtanen

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Shibazhan Lunaria
om. Anne Johansson
PN 2 SERT FI & EE MVA vara-CACIB AVO ERI 1 SA | Tor Oskan Milleena
om. Kaisa Kankaanpää
PN 3 ROP-. BIS 4 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Tuuling Chan Paris
om. Tuula Parviainen
PN 4 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Olazza Maritza
om. Maija Perttola


ROP -pentu Shibazhan Kentia - VSP -pentu Vanessan Khatrin

ROP -pentu Shibazhan Kentia
om. Anne Johansson
VSP -pentu Vanessan Khatrin
om. Katriina Kanninen


ROP -kasv. kennel Tor Oskan
om. Tuula Toroska

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK2 Gullöga Prince Timon om. Maarit Peltonen
PEK 3 Qi Gong's Joker Poker om. Miia Honkanen

Narttupennut:
PEK 2 Runcorner Exellent Eleanor om. Sirkka Keho
PEK 3 Tor Oskan Quutar om. Tuula Toroska
PEK 4 Alnuspark Salka Valka om. Anna-Maria Melkas

Urokset:
JUN ERI 1 SA Kiiramanna Äly Hoi Älä Jätä om. Eveliina Puustjärvi
JUN EH 2 Kiiramanna King Arthur om. Marjut Tenlén
JUN EH 3 Ziestan Lil Misao om. Katri Stenroos ja Maarit Nousiainne
NUO ERI 2 SA Olazza Mii-Mikko om. Maija Perttola
NUO ERI 3 Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna Hyvönen
NUO EH 4 Rina-Cza's Aloha Indiana om. Maarit Peltonen
AVO ERI 2 SA Saseran Maxim om. Karin Salmi
AVO EH 3 Tor Oskan Ivanhoe om. Maarit Peltonen
AVO EH 4 Flametail Kaval-De-Mar om. Mirja Päiväkkö
VAL ERI 2 SA Mva Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää
VAL ERI 3 Mva Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen
VAL ERI 4 Mva Lilileian Keeper For Life om. Katja Rantakangas
VET ERI 2 SA Mva Miliisin Trans-Am om. Katriina Kanninen
VET ERI 3 Ziestan Indigo om. Susanna Peltomaa-Haapaniemi
VET ERI 4 Satatassun Via Carmante om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Tähtisillan Bjan Karan Star om. Sirpa Sillanpää
JUN ERI 2 Tähtisillan Bjan Karan Moon om. Sirpa Sillanpää
JUN ERI 3 Shibazhan Elisena om. Anne Johansson ja Tiina Hirvonen
JUN ERI 4 Kiiramanna Never Give You Up om. Tiina Vilppunen
NUO ERI 2 Riffendahl Chloe Celestra om. Aila Malmi-Backman
NUO ERI 3 Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää
NUO ERI 4 Qi Gong's Flying Witch om. Mikko Lindroos
AVO ERI 2 Revonhännän Fergie om. Sari Virtanen
AVO ERI 3 Olazza Tzarina om. Maija Perttola ja Pia Rapo
AVO ERI 4 Saseran Xandra om. Marjut Tenlén
VAL ERI 2 SA Mva Alnuspark Odelma om. Anna-Maria Melkas
VAL ERI 3 Mva Olazza Pashion om. Anna-Maria Melkas
VAL ERI 4 Mva Tuuling Len Leiju om. Maaret Peltonen
VET EH 2 Mva Miliisin Ne-Fthys om. Susanna Peltomaa-Haapaniemi
VET EH 3 Shibazhan Elettaria om. Anne Johansson
VET EH 4 Flametail Dear Devil-Ma om. Janika Nurmi

Kasvattajat:
KASV 2 kennel Olazza om. Maija Perttola

 


22.03.2015 Lahti kv
Tuomari: Vicki Schneider, Australia
Ilmoitettu: 3 pentua, 49 aikuisia, joista veteraaneja 4


VSP Lilileian Happy Ever After - ROP Mva Lilileian Honor of All

ROP CACIB -> *)vahv. vaille C.I.B. VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian KeeperFor Life
om. Katja Rantakangas ja Tomi Laaksonen
PU 3 SERT NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Never Make You cry
om. Sirpa Takala
PU 4 VAL ERI 3 SA | Mva Vanessan Idaho
om. Tiina Tamper
PU - vara-SERT AVO ERI 1 SA | Cinodes Blue Ferrari
om. Merja Leppänen
PU - VSP -jun. JUN ERI 1 SA | Lilileian Sugar Bear
om. Heidi Seppälä
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola

VSP SERT CACIB AVO ERI 1 SA | Lilileian Happy Ever After
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN 2 ROP-, BIS 3-vet. VET ERI 1 SA | Mva Tuuling Chan Paris
om. Tuula Parviainen
PN 3 vara-SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Shibazhan Brunnera
om. Anne Johansson
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN - ROP -jun. JUN ERI 1 SA | Shibazhan Elisena
om. Anne Johansson ja Tiina Hirvonen

ROP -pentu Kathael's Come And Touch
om. Hanne Paakala ja Hanna Raatikainen
VSP -pentu Shibazhan Kentia
om. Anne Johansson

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Tuuling El Verner om. Kirsti Koskinen

Urokset:
JUN ERI 2 Chanelstyle Xmas Miracle om. Sirkku-Liisa ja Pertti Pirhonen
JUN EH 3 Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen
JUN EH 4 Shibazhan Eremurus om. Jenni Nykänen
NUO ERI 2 SA Hoswin Pearldriver om. Kirsi Koskinen
NUO ERI 3 Zhigatsey Hugo om. Maj-Britt Wiksten
NUO ERI 4 Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna Hyvönen
AVO ERI 2 SA Olazza Shamir om. Mari Nieminen
AVO EH 3 Fairytalehill's Hairyhendrix om. Satu Kukkula
VAL ERI 4 SA Mva Mow-Zow Lucky Luke om. Katja ja Marko Rita
VET EH 2 Mva Silences Casper om. Alexandra Johansson

Nartut:
NUO ERI 2 SA Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
NUO ERI 3 SA Kiiramanna Loppuuko Satu om. Virpi Salminen
NUO ERI 4 Olazza Maritza om. Maija Perttola
AVO ERI 2 SA Olazza Tzarina om. Maija Perttola
AVO ERI 3 SA Ziestan Laqueta om. Carola Sundqvist
AVO ERI 4 Charmia's Chadna om. Yvonne Kokko ja Elsa Björkstén
VAL ERI 2 SA Mva Shibazhan Lunaria om. Anne Johansson
VAL ERI 3 SA Mva Mow-Zow Anna-Bella om. Katja ja Marko Rita
VAL ERI 4 SA Mva Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VET ERI 2 SA Mva Olazza Jazzmine om. Pia Rapo

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Lilileian om. Tiina Rämö
KASV 3 KP kennel Olazza om. Maija Perttola


22.02.2015 Tuusniemi rn
Tuomari: Inese Pablaka, Latvia
Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 34, joista veteraaneja 5


BIS 2 -vet. Mva Miliisin Trans-Am

ROP ROP-, BIS 2 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU 2 SERT AVO ERI 1 SA | Olazza Shamir
om. Mari Nieminen
PU 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Shibazhan Eremurus
om. Jenni Nykänen
PU 4 VET ERI 2 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka

VSP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Kiiramanna Victoria Federica
om. Merja Uimonen
PN 2 VSP -vet. vara-SERT VET ERI 1 SA | Saffron Jadore
om. Sanna Wägeli
PN 3 JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Hand In Hand
om. Katriina ja Pari Huhtinen
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Shibazhan Fortunella
om. Johanna Nykänen


VSP -pentu Mäntykartanon Raffaello - ROP -pentu Mäntykartanon Rosalina

ROP -pentu Mäntykartanon Rosalina
om. Paula ja Milla Jokela
VSP -pentu Mäntykartanon Raffaello
om. Annette Åkerlund

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Inkerellin Lydia om. Tiina Sallinen
PEK 3 Minessan Estelle om. Sanna Wägeli
PEK 4 Tipsn'drops Daria om. Marjo Ahonen

Urokset:
JUN ERI 2 SA Vanessan Emerald om. Silja Lappeteläinen ja Aune Savolainen
JUN EH 3 Miliisin Dadi-Bongos om. Jaana Hyttinen
NUO ERI 1 Kiiramanna Never Say Goodbye om. Merja Uimonen
AVO ERI 2 Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
AVO ERI 3 Minessan Columbo om. Tuomo Pölönen
AVO ERI 4 Wartin-Kyis Gon-Po-Ter om. Harri Tanttu ja Maija Kajamäki
VAL EH 1 Mva Revonhännän Aurinkoarmas om. Päivi Könönen
VAL EH 2 Mva Nenemo Will-Power om. Päivi Könönen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Bhu Laen's Before Dawn om. Mari Nieminen
JUN EH 3 Flying Carpet's Eternal Qi om. Kari Kuosmanen
JUN EH 4 Vanamon Va-Nilla om. Titta Rusanen
NUO ERI 1 SA Nic-Sam Isabetta om. Tuula Suvanto
NUO EH 2 Iruzkan Almaz om. Irma Kynäkoski
NUO EH 3 Skylit Grags-Pa om. Jaana Hyttinen
AVO ERI 2 SA Sandmountain's Adalmiina om. Marianne Sandberg
AVO ERI 3 Finriikan Tvisha om. Irma Kynäkoski
AVO EH 4 Finriikan Paloma om. Leena Pelkonen
VET ERI 2 SA Mva Bellezza's Koh-I-Noor om. Titta Rusanen
VET ERI 3 Milarzin Beaty Of Gutten om. Katja Rytkönen


21.02.2015 Pello rn
Tuomari: Soile Bister
Ilmoitettu: aikuisia 18, joista veteraaneja 4


ROP Geisha - VSP Chakiran Noah


ROP -vet. Mva Annastiina Wilhelm - VSP -vet. Toyway La-Ven-Del

ROP SERT AVO ERI 1 SA | Geisha
om. Tiina Luhtaniemi
PN 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Nikoli's Cashmere
om.
PN 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Toyway La-Ven-Del
om. Arja Salonen

VSP SERT AVO ERI 1 SA | Chakiran Noah
om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
ROP -vet. VET ERI 1 | Mva Annastiina Wilhelm
om. Mirja Päiväkkö

Muut tulokset:
Urokset:
AVO ERI 2 Toyway Frankie Boy om. Jouko Leiviskä ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
AVO ERI 3 Minessan Calvin om. Kauko Jalosalmi
AVO EH 4 Alnuspark Echo om. Tarja ja Inkeri Ylitalo

Nartut:
JUN EH 2 Charlotta om. Tiina Luhtaniemi
NUO ERI 1 Indira om. Minna Kaappola
VET EH 2 Flametail Dear Devil-Ma om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi


01.02.2015 Lahti rn
Tuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen
Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 19, joista veteraaneja 1

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Bhu Laen`s Ain`t Got You
om. Mari Nieminen
PN 2 SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Never Desert You
om. Merja Uimonen ja Pia Aronen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Vanessan Idaho
om. Tiina Tamper


ROP -pentu Tips`n Drops Dia
om. Outi Virtanen

ROP -kasv. kennel Kiiramanna
om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Uropennut:
PEK 1 Tips`n Drops Dash om. Pirjo Virtanen
PEK 2 Racconto Aaron Kelly om. Taru Heinänen
PEK 3 Bhu Laen`s Before Midnight om. Minna Molander

Narttupennut:
PEK 2 Racconto Victoria`s Secret om. Taru Heinänen ja Leena Huuha

Urokset:
JUN ERI 1 Kiiramanna Never Say Goodbye om. Merja Uimonen
JUN ERI 2 Chanestyle Xmas Miracle om. Sirkka-Liisa ja Pertti Pirhonen
JUN EH 3 Qi Gong`s Flying Shaman om. Johanna Hyvönen
JUN EH 4 Lilileian Sugar Bear om. Heidi Seppälä
NUO EH 1 Hiplakan Hieno Hemmo om. Leena Huuha
AVO ERI 1 Bhu Laen`s Apollo Medley om. Laura Laakkonen
VAL EH 2 Mva Saseran Midnight Mayhem om. Alexander Johansson

Nartut:
JUN ERI 2 Kiiramanna Loppuuko Satu om. Virpi Salminen
JUN EH 3 Kiiramanna Lady Gaga om. Merja Uimonen ja Anne Lepola
AVO EH 1 Mäntykartanon Ofelia om. Kirsi Holmberg
VAL EH 2 Mva Tashi-Gong Ice Princess om. Minna Särkijärvi



31.01.2015 Parkano rn
Tuomari: Maija Mäkinen (urospennut), Markku Kipinä (muut)
Ilmoitettu: pentuja 11, aikuisia 63, joista veteraaneja 8


ROP Tuuling Ris Rosalinda - VSP Kiiramanna Never Make You Cry


ROP -vet. Mva Tuuling Chan Paris - VSP -vet. Mva Annastiina Wilhelm

ROP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Tuuling Ris Rosalinda
om. Tuula Parviainen ja Susanna Peltomaa
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Katimon Tasha
om. Nina Nieminen
PN 3 ROP-, BIS 3 -vet. VET ERI 1 SA | | Mva Tuuling Chan Paris
om. Tuula Parviainen
PN 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Suvijan Adina
om. Anne Marjamäki

VSP SERT NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva P'Zazz Never Say Never
om. Johanna Båssar
PU 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna King Arthur
om. Marjut Ténlen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Annastiina Wilhelm
om. Mirja Päiväkkö

ROP -pentu Tipsn'drops Dia
om. Outi Virtanen
VSP -pentu Chrystal Mountain Hiran Anbarasu
om. Tero Pajunen


ROP-, BIS 1 -kasv. kennel Tuuling
om. Tuula Parviainen

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Tipsn'drops Dash om. Pirjo Virtanen
PEK 3 KP Racconto Adam Lambert om. Taru Heinänen
PEK 4 Tuuling El Verner om. Kirsti Koskinen

Narttupennut:
PEK 2 KP Tähtisillan Bjan Karan Star om. Sirpa Sillanpää
PEK 3 KP Racconto Anna Abreu om. Taru Heinänen
PEK 4 Tähtisillan Bjan Karan Moon om. Sirpa Sillanpää

Urokset:
JUN ERI 2 Hopeahapsun Gerasmus om. Minna Virta ja Ari Jokinen
JUN ERI 3 Kiiramanna Hickery Dickery Dock om. Merja Uimonen
JUN EH 4 Suvijan Aladdin om. Tanja Kuussalo
NUO ERI SA Kiiramanna Never Say Goodbye om. Merja Uimonen
NUO EH 3 Tashi-Gong Heaven Sent om. Eija Humalaa
AVO ERI 1 SA Hopeahapsun Creivi Vito om. Vilma Saarinen
AVO ERI 2 SA Olazza Shamir om. Mari Nieminen
AVO ERI 3 Suvijan Ares om. Tanja Kuusssalo
AVO ERI 4 Tuuling Run Stefano om. Tuula Parviainen ja Jarkko Rantanen
VAL ERI 3 SA Mva Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
VAL EH 4 Mva Saseran Midnight Mayhem om. Alexandra Johansson
VET EH 2 Hoswin Lord Of Luxury om. Sirpa Takala
VET EH 3 Mva Silences Casper om. Alexandra Johansson

Nartut:
JUN ERI 2 SA Kiiramanna Never Desert You om. Pia Aronen
JUN ERI 3 SA Revonhännän Uniceco om. Sirpa Perälä
JUN ERI 4 Tib-Sak Be-Linda om. Pia Aronen
NUO ERI 1 SA Revonhännän Q-Akka om. Sirpa Perälä ja Marja-Liisa Voutilainen
NUO ERI 2 Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaapää ja Jari Luotonen
NUO EH 3 Chrystal Mountain Dzaybo Dorje om. Satu Hirvi
AVO ERI 2 SA Kiiramanna True Beauty om. Merja Uimonen ja Sanna Kuusisto
AVO ERI 3 Kiiramanna Victoria Federica om. Merja Uimonen
AVO ERI 4 Geisha om. Tiina Luhtaniemi
VAL ERI 2 Mva Tuuling Ris Elena om. Tuula Parviainen
VET ERI 2 SA Mva Lecibsin Gala om. Anu Hakala
VET ERI 3 Pinaco Honey Girl om. Sari Virtanen
VET EH 4 Flametail Dear-Devl-Ma om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Kiiramanna om. Merja Uimonen
KASV 3 kennel Hopeahapsun om. Minna Virta


24.01.2015 Turku kv
Tuomarit: Anthony Moran, Irlanti (muut), Joakim Ohlsson, Ruotsi (nuo -luokat)
Ilmoitettu: aikuisia 102, joista veteraaneja 16


ROP Shibazhan Elisena - VSP Mva Twist


ROP -vet. Mva Miliisin Ne-Fthys - VSP -vet. Mva Shibazhan Wulfenia

ROP SERT JUN ERI 1 SA | Shibazhan Elisena
om. Anne Johansson ja Tiina Hirvonen
PN 2 CACIB vara-SERT AVO ERI 1 SA | Lilileian Happy Ever After
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN 3 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Playpoint Living Doll
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Ne-Fthys
om. Susanna Peltomaa

VSP CACIB SERT FI MVA VAL ERI 1 SA | Mva Twist
om. Linda Olsen, Ruotsi
PU vara-CACIB 2 VAL ERI 2 SA | Mva Saffron Zidane
om. Pirkko Linnus, Tuula Kinnunen ja Pentti Lindblad
PU 3 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Dedicated To The Time Is Flying
om. Merja Uimonen
PU 4 VAL ERI 3 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Wulfenia
om. Sanna Männistö


ROP -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 SA Annastiina Samos om. Lahja Tattari ja Airi Leegen
JUN ERI 2 Zhigatsey Hugo om. Maj-Britt Wiksten
JUN ERI 3 Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen
JUN ERI 4 Kiiramanna King Arthur om. Marjut Ténlen
NUO ERI 2 Belegerea Ironman om. Anne Lepola
NUO ERI 3 Rina-Cza's Aloha Idaho om. Merja Virtanen
NUO EH 4 Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
AVO ERI 1 Flying Carpet's Force Of Metal om. Jonna Hörkkö
AVO ERI 2 Riffendahl Bemji Baltazar om. Aila Malmi-Backman
AVO ERI 3 Shibazhan Tsuga om. Anne Johansson
AVO ERI 4 Misschiefin Easy Bachelor om. Sami Ruotsalainen
VAL ERI 4 SA Mva Lilileian Honor Of All om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
VET ERI 2 SA Mva Ziestan Tossavainen om. Tiina Rämö
VET ERI 3 Mva Misschiefin Yaffa Chaim om. Tiina Hirvonen
VET ERI 4 Mva Silences Casper om. Alexandra Johansson

Nartut:
JUN ERI 2 SA Kiiramanna Never Desert You om. Merja Uimonen
JUN ERI 3 SA Zhigatsey Hulda om. Linda Olsen, Ruotsi
JUN ERI 4 SA Tashi-Gong Hand In Hand om. Katriina ja Pasi Huhtinen
NUO ERI 1 SA Qi Gong's Flying Witch om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
NUO ERI 2 Riffendahl Chloe Celestra om. Aila Malmi-Backman
NUO ERI 3 Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
AVO ERI 2 SA Tashi-Gong Magic For Kiranmays om. Katri Aallonranta
AVO ERI 3 Xaramae All-Star om. Eini Vihko
AVO ERI 4 Ziestan Laqueta om. Carola Sundqvist
VAL ERI 3 Mva Katimon Tasha om. Nina Nieminen
VAL ERI 4 Mva Revonhännän Xinara om. Sirpa ja Harri Perälä
VET ERI 2 SA Shibazhan Elettaria om. Anne Johansson
VET ERI 3 Ziestan Indira om. Tiina Rämö, Anu ja Helinä Hietanen
VET ERI 4 Annastiina Mirabella om. Tiina Hirvonen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Zhigatsey om. Mona Frejborg
KASV 3 KP kennel Shibazhan om. Anne Johansson
KASV 4 KP kennel Kiiramananna om. Merja Uimonen


11.01.2015 Kajaani kv
Tuomari: Nebojsa Savicic, Serbia
Ilmoitettu: pentuja 13, aikuisia 51, joista veteraaneja 5


ROP Mva Kiiramanna Felipe - VSP Playpoint Titbit


ROP -vet. Mva Toyway Zat-Zuma - VSP -vet. Mäntykartanon Donatello


ROP -jun. Kiiramanna Never Make You Cry - VSP -jun. Vanamon Va-Nilla

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Felipe
om. Sirpa Takala
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Mr Millionaire
om. Kari Eronen
PU 3 SERT AVO ERI 1 SA | Mäntykartanon Klassikko
om. Annette Åkerlund
PU 4 VAL ERI 3 SA | Mva Mow-Zow Lucky Luke
om. Katja, Marko ja Lotta Rita
PU - ROP -jun. vara-SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka

VSP SERT CACIB NUO ERI 1 SA | Playpoint Titbit
om. Anne Hopponen ja Sari Karvinen
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Princess Anna-Bella
om. Katja, Lotta ja Marko Rita
PN 4 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Hopeahapsun Chanel Five
om. Anne Kinnunen
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. Heli Parkkinen
PN - VSP -jun. JUN ERI 1 SA | Vanamon Va-Nilla
om. Titta Rusanen

ROP -pentu Vanessan Emerald
om. Silja Lappeteläinen ja Aune Savolainen
VSP -pentu Tipsn'drops Dia
om. Outi Virtanen

ROP-, BIS 3 -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Tipsn'drops Dash om. Pirjo Virtanen
PEK 3 KP Finriikan London om. Jasmin ja Emilia Kokko
PEK 4 Minessan Figaro om. Pirjo Achren

Narttupennut:
PEK 2 KP Vanessan Estelle om.
PEK 3 KP Flying Carpet's Eternal Qi om. Hanne kauppinen
PEK 4 KP Hoswin Fabulous Frida om.

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 SA Finriikan Jackpot om. Titta Airaksinen
JUN EH 3 Saffron Juillard om. Päivi Sorsa
JUN EH 4 Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen
AVO ERI 2 SA Mow-Zow Valdemar om. Annette Åkerlund
AVO ERI 3 SA Minessan Calvin om. Kauko Jalosalmi
AVO ERI 4 SA Bendafeims Cruiser om.
VAL ERI 4 SA Mva Toyway El Don-John om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Betsy Been Draama om. Eija Rautio-Moilanen
JUN ERI 3 Bellezza's Penelope om.
JUN ERI 4 Charlotta om. Tiina Luhtaniemi
NUO ERI 2 SA Mäntykartanon Q-Papu om. Nea ja Paula Jokela
NUO ERI 3 Quutar'in Lau-Tas-Te-Li-Ja om. Essi Puisto
NUO ERI 4 Indira om. Minna Kaappola
AVO ERI 2 SA Finriikan Paloma om. Leena Pelkonen
AVO ERI 3 Geisha om. Tiina Luhtaniemi
AVO EH 4 Finriikan Ancelina om.
VAL ERI 3 SA Mva Vanessan Favourite om. Silja ja Kerttu Lappeteläinen
VAL ERI 4 Mva Mow-Zow Isa-Bella om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VET ERI 2 SA Saffron Jadore om. Sanna Wägeli