Näyttelytulokset 2014

07.12.2014 Helsinki kv V-14
Tuomari: Ernie Paterson, Iso-Britannia
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 64, joista veteraaneja 8


VSP Mva Lilileian Honor Of All - ROP Mva Vanessan Isolde


ROP -vet. Mva Shibazhan Wulfenia - VSP -vet. Mva Bellezza's Koh-I-Noor


JV-14 Chanelstyle Xmas Miracle


JV-14 Qi Gong's Flying Witch


V-14 Mva Lilileian Honor Of All


VV-14 Mva Shibazhan Wulfenia

ROP V-14 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Vanessan Isolde
om. Silja Lappeteläinen
PN 2 JV-14 SERT JUN ERI 1 SA | Qi Gong's Flying Witch
om. Mikko Lindroos
PN 3 vara-SERT JUN ERI 2 SA | Gamla Herrgården Sunshine
om. Marita Nordahl, Ruotsi
PN 4 vara-CACIB AVO ERI 1 SA | Lilileian Happy Ever After
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN - VSP -vet. VV-14 VET ERI 1 SA | Mva Bellezza's Koh-I-Noor
om. Titta Rusanen

VSP V-14 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö
PU 2 JV-14 SERT JUN ERI 1 SA | Chanelstyle Xmas Miracle
om. Sirkku-Liisa Pirhonen
PU 3 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Felipe
om. Sirpa Takala
PU 4 vara-SERT JUN ERI 2 SA | Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU - ROP -vet VV-14 VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Wulfenia
om. Sanna Männistö


ROP -pentu Vanessan Emerald - VSP -pentu Shibazhan Elisena

ROP -pentu Vanessan Emerald
om. Silja Lappeteläinen
VSP -pentu Shibazhan Elisena
om. Anne Johansson ja Tiina Hirvonen


ROP -kasv. kennel Tuuling
om. Tuula Parviainen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Kiranmays D-Dazzling Dezdemona om. Katri Aallonranta

Urokset:
JUN ERI 3 SA Dedicated To The Time Is Flying om. Merja Uimonen
JUN ERI 4 SA Kiiramanna Never Say Goodbye om. Merja Uimonen
NUO ERI 1 SA Olazza Shamir om. Mari Nieminen
NUO ERI 2 Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
AVO EH 1 Kiapri Jerasmus om. Vilma Saarinen
VAL ERI 3 SA Mva Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
VAL ERI 4 SA Mva Toyway El Don-John om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
VET ERI 2 SA Mva Miliisin Trans-Am om. Katriina Kanninen
VET ERI 3 SA Mva Olazza Milord om. Maija Perttola

Nartut:
JUN ERI 3 SA Kiiramanna Never Desert You om. Merja Uimonen ja Pia Aronen
JUN ERI 4 SA Revonhännän Q-Akka om. Marja-Liisa Voutilainen
NUO ERI 1 SA Olazza Tzarina om. Pia Rapo ja Maija Perttola
NUO EH 2 Cinodes Janastacia om. Seija Kanerva
AVO ERI 2 SA Kiiramanna Victoria Federica om. Merja Uimonen
AVO ERI 3 Zhigatsey Elvira om. Mona Frejborg
AVO ERI 4 Sippans Keep My Lovesong Starshine om. Mona Frejborg
VAL ERI 2 SA Mva Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VAL ERI 3 SA Mva Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
VAL ERI 4 SA Mva Tinkerbell om.
VET ERI 2 SA Mva Tuuling Chan Paris om. Tuula Parviainen
VET ERI 3 SA Mva Tuuling Cions Olivia om. Tuula Parviainen
VET EH 4 Mva Toyway Fa-Bi-Anna om. Tuuli Kalliomäki



06.12.2014 Helsinki kv HeV-14
Tuomari: Kati Kilpeläinen
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 50, joista veteraaneja 7


VSP Mva Mow-Zow Lucky Lady - ROP Mva Miliisin Trans-Am



ROP -vet. Mva Miliisin Trans-Am - VSP -vet. Mva Tuuling Chan Paris


HeV-14 HeVV-14 Mva Miliisin Trans-Am

ROP ROP -vet. HeV-14 HeVV-14 VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU 2 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 3 SERT FI MVA vara-CACIB AVO ERI 1 SA | Toyway El Don-John
om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
PU 4 HeJV-14 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Never Say Goodbye
om. Merja Uimonen

VSP HeV-14 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen
PN 2 VSP -vet. HeVV-14 VET ERI 1 SA | Mva Tuuling Chan Paris
om. Tuula Parviainen
PN 3 HeJV-14 SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Never Desert You
om. Merja UImonen ja Pia Aronen
PN 4 vara-SERT vara-CACIB -> CACIB AVO ERI 1 SA | Tor Oskan Milleena
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen


VSP -pentu Vanessan Emerald - ROP -pentu Kiranmays D-Dazzling Dezdemona

ROP -pentu Kiranmays D-Dazzling Dezdemona
om. Katri Aallonranta
VSP -pentu Vanessan Emerald
om. Silja Lappeteläinen

ROP -kasv. kennel Tuuling
om. Tuula Parviainen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Shibazhan Elisena om. Anne Johansson ja Tiina Hirvonen

Urokset:
JUN ERI 2 SA Kiiramanna Never Make You Cry om. Sirpa Takala
JUN ERI 3 Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen
JUN ERI 4 Kiiramanna Totuutta Etsimässä om. Merja Uimonen
NUO ERI 1 SA Olazza Shamir om. Mari Nieminen
NUO ERI 2 Dedicated To The Time Is Flying om. Merja Uimonen
AVO ERI 2 SA Suvijan Athos om. Sarla ja Juho Koistinen
AVO EH 3 Kiapri Jerasmus om. Vilma Saarinen
VAL ERI 2 SA Mva Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
VAL ERI 3 SA Mva Kiiramanna Alejandro om. Pia ja Mikko Honkasalo
VAL ERI 4 SA Mva Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki

Nartut:
JUN ERI 2 SA Vanamon Va-Nilla om. Titta Rusanen
JUN ERI 3 Suvijan Adina om. Anne Marjamäki
JUN ERI 4 Corelle Ferro Ti Elwing om. Maija Karvinen
NUO ERI 1 Mäntykartanon Q-Poppana om. Teija ja Jukka Järvinen
NUO EH 2 Lilileian Lady Liberty om. Anette Asplund-Kähärä
NUO EH 3 Lilileian Mayflower om. Anette Asplund-Kähärä ja Jenny Kähärä
AVO ERI 2 SA Xaramae All-Star om. Eini Vihko
AVO EH 3 Kiiramanna Victoria Federica om. Merja Uimonen
AVO EH 4 Ziestan Laqueta om. Carola Sundqvist
VAL ERI 2 SA Mva Vanessan Kimberley om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
VAL ERI 3 SA Mva Bhu Laen's Ain't Got You om. Mari Nieminen
VAL ERI 4 Mva Tuuling Ris Mette om. Tuula Parviainen
VET ERI 2 SA Mva Bellezza's Koh-I-Noor om. Titta Rusanen
VET ERI 3 SA Mva Tuuling Cions Olivia om. Tuula Parviainen
VET ERI 4 Mva Arundina Norbu Seba om. Yvonne Kokko

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Kiiramanna om. Merja Uimonen


09.11.2014 Jyväskylä kv
Tuomari: Jacobs Rainer, Saksa
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 61, joista veteraaneja 7


VSP Bhu Laen's Ain't Got You - ROP Mow-Zow Valdemar

ROP SERT CACIB AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Valdemar
om. Annette Åkerlund
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Katimon Tiago
om. Nina Nieminen
PU 3 VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
PU - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Wong Shi
om. Tarja Meskanen

VSP SERT FI MVA CACIB AVO ERI 1 SA | Bhu Laen's Ain't Got You
om. Mari Nieminen
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Tuuling Cions Olivia
om. Tuula Parviainen
PN 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Never Desert You
om. Merja Uimonen

ROP -pentu Hopeahapsun Gerasmus
om. Minna Virta ja Ari Jokinen
VSP -pentu Kiranmays D-Dazzling Dezdemona
om. Katri Aallonranta

ROP -kasv. kennel Kiiramanna
om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK2 KP Kiiramanna King Arthur om. Marjut Tenlén

Narttupennut:
PEK 2 KP Hopeahapsun Geisha om. Minna Virta ja Saija Rajamäki

Urokset:
JUN ERI 2 SA Dedicated To The Time Is Flying om. Merja Uimonen
JUN ERI 3 Chanelstyle Xmas Miracle om. Sirkku-Liisa ja Pertti Pirhonen
JUN ERI 4 Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen
NUO ERI 1 SA Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
NUO ERI 2 SA Hopeahapsun Creivi Vito om. Minna ja Pirkko Virta
NUO ERI 3 Olazza Shamir om. Mari Nieminen
NUO EH 4 Hoswin Pearldiver om. Kirsti Koskinen
AVO ERI 2 SA Revonhännän Guzmania om. Sirpa Perälä
AVO ERI 3 Hopeahapsun Sir Enlore om. Minna Virta ja Kaisa Kirjava
AVO ERI 4 Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
VAL ERI 3 SA Mva Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen
VAL ERI 4 SA Mva Kiiramanna Alejandro om. Pia ja Mikko Honkasalo
VET ERI 2 SA Mva Miliisin Trans-Am om. Katriina Kanninen
VET EH 3 Mva Mäntykartanon Donatello om. Ritva-Liisa Tuikka

Nartut:
JUN ERI 2 SA Betsy Beem Parodia om. Jutta Puisto
JUN ERI 3 Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
JUN EH 4 Runcorner Dangerous Diamond om. Sari Poikonen ja Hanne Kauppinen
NUO ERI 1 SA Mäntykartanon Q-Papu om. Nea ja Paula Jokela
NUO ERI 2 SA Sippans Keep My Lovesong Starshine om. Mona Frejborg
NUO EH 3 Candymoon Furry Tail om. Maria Kauppinen
AVO ERI 2 Tor Oskan Milleena om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
AVO ERI 3 Finriikan Paloma om. Leena Pelkonen
AVO ERI 4 Zhigatsey Elvira om. Mona ja Emilia Frejborg
VAL ERI 3 Mva Tuuling Ris Mette om. Tuula Parviainen
VAL ERI 4 Mva Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VET ERI 2 SA Mva Tuuling Chan Paris om. Tuula Parviainen
VET ERI 3 Mva Mäntykartanon Emmalotte om. Paula ja Nea Jokela
VET ERI 4 Mva Arundina Shine Of Jewels om. Jaana Hyttinen

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Tuuling om. Tuula Parviainen
KASV 3 KP Kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela


26.10.2014 Seinäjoki
Tuomari: Patric Ragnarson, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 67, joista veteraaneja 7


VSP Mva Lilileian Honor Of All - ROP Mva Mow-Zow Lucky Lady


ROP -vet. Mva Miliisin Trans-Am - VSP -vet. Mva Mäntykartanon Emmalotte

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 SERT JUN ERI 1 SA | Mäntykartanon Q-Papu
om. Nea ja Paula Jokela
PN 3 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 4 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Hoswin Xelina
om. Miia Westman
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Emmalotte
om. Paula ja Nea Jokela

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 VAL ERI SA | Mva Kiiramanna Tru Finn
om. Merja UImonen ja Pia Aronen
PU 3 SERT NUO ERI 1 SA | Hopeahapsun Creivi Vito
om. Minna ja Pirkko Virta
PU 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU - vara-SERT AVO ERI 1 SA | Shandita's Mister Mescal
om. Johanna Båssar

ROP -pentu Kiiramanna King Arthur
om. Marjut Tenlén
VSP -pentu Kiranmays D-Dazzling Dezdemona
om. Katri Aallonranta

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Vanessan Sunshine Reggae om. Jennika ja Silja Lappeteläinen

Narttupennut:
PEK 2 Mow-Zow Zeppelin om. Katja ja Marko Rita

Urokset:
JUN ERI 1 Hoswin Pearldiver om. Kirsti Koskinen
JUN ERI 2 Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen
JUN ERI 3 Finriikan Jackpot om. Arja Timonen
JUN EH 4 Kiiramanna Never Make You Cry om. Sirpa Takala
NUO ERI 2 SA Tashi-Gong Heaven Sent om. Eija Humalamaa
NUO ERI 3 Hopeahapsun Sir Enlore om. Minna Virta ja Kaisa Kirjava
NUO EH 4 Hopeahapsun Sir Etoile om. Anneka Knuuti
AVO EH 2 Hoswin Talisman om. Miia Westman
AVO EH 3 Suvijan Andre om. Arja Lebeitsuk
AVO EH 4 Mäntykartanon Klassikko om. Anette Åkerlund
VAL ERI 3 SA Mva Down-Goblin Finalisti om Nina Nieminen
VAL ERI 4 Mva Tuuling Via Justus om Kirsti Koskinen
VET 2 Mva Mäntykartanon Donatello om Ritva-Liisa Tuikka

Nartut:
JUN ERI 2 SA Tashi-Gong Hand In Hand om. Katriina Huhtinen
JUN ERI 3 SA Kiiramanna Never Desert You om. Merja UImonen ja Pia Aronen
JUN ERI 4 Shandita's Queen Of Love om. Johanna Båssar
NUO ERI 1 SA Hopeahapsun Chanel Five om. Anne Kinnunen
NUO ERI 2 Mow-Zow Valerie om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
NUO EH 3 Finriikan Thronia om. Arja Timonen
AVO ERI 2 SA Hoswin Xenia om. Katja Somppi
AVO ERI 3 SA Saffron Rosamour om. Minna, Niina ja Jenni Takkunen
AVO ERI 4 Tashi-Gong Remember Me Tuuling om. Tuula Parviainen
VAL ERI 3 SA Mva Tuuling Len Leiju om. Maaret ja Teuvo Laaksonen
VAL ERI 4 SA Mva Mow-Zow Anna-Bella om. Katja, Lotta ja Marko Rita
VET 2 Mva Arundina Shine Of Jewels om. Jaana Hyttinen
VET 3 Tor Oskan Anselika om. Tuula Toroska

Kasvattajat:
KASV 2 Kennel Hopeahapsun om. Minna Virta
KASV 3 Kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela



05.10.2014 Kokkola rn
Tuomari: Kirsti Louhi
Ilmoitettu 49, joista veteraaneja 10


ROP Mva Kiiramanna Felipe - VSP Kiiramanna Queen Anne


ROP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello - VSP -vet. Mva Bellezza'sKoh-I-Noor

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Felipe
om. Sirpa Takala
PU 2 VAL ERI 2 SA | Mva Toyway Zharleston
om. Jouko Leiviskä
PU 3 ROP -vet VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 4 SERT NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Crown Royal
om. Merja Uimonen
PU - vara-SERT AVO ERI 1 SA | Suvijan Andre
om. Arja Lebeitsuk

VSP SERT NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Queen Anne
om. Merja Uimonen
PN 2 VSP -vet VET ERI 1 SA | Mva Bellezza's Koh-I-Noor
om. Titta Rusanen
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Geisha
om. Tiina Luhtaniemi
PN 4 VET ERI 2 SA | Toyway La-Ven Del
om. Jouko Leiviskä ja Arja Salonen


ROP -kasv. Kennel Kiiramanna
om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Kiiramanna Never Make You Cry om. Sirpa Takala
JUN ERI 2 Kiiramanna Never Say Goodbye om Merja Uimonen
JUN EH ? Charlesdee om. Minna Isokääntä
JUN EH ? Vanamon Val-Domir om. Tiina Autio
NUO EH 2 Tashi-Gong Heaven Sent om. Eija Humalamaa
NUO EH 3 Mow-Zow Valdemar om. Annette Åkerlund
NUO EH 4 Bendafeims E-Dum om. Henna Pehkonen
AVO ERI 2 Mäntykartanon Othello om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
AVO ERI 3 Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
AVO EH 4 Hoswin Talisman om. Miia Westman
VET ERI 2 Mva Braeduke Spyanki om. Helvi Leinonen ja Tarja Virtanen
VET ERI 3 Mva Hoswin Lord of Luxury om. Sirpa Takala

Nartut:
JUN ERI 1 Kiiramanna Never Desert You om. Merja UImonen ja Pia Aronen
JUN ERI 2 Vanamon Va-Nilla om. Titta Rusanen
JUN ERI 3 Kiiramanna Never Give You Up om. Tiina Vilppunen ja Merja Uimonen
JUN ERI 4 Mäntykartanon Q-Papu om. Nea ja Paula Jokela
NUO ERI 2 Hoswin Xelina om. Miia Westman
NUO EH 3 Indira om. Minna Kaappola
AVO ERI 2 Bendafeims Destiny om. Raija Leiviskä
AVO ERI 3 Kiiramanna Tru Lapponia om. Mervi Björk
AVO ERI 4 Pikinas Nova om. Helvi Leinonen ja Tarja Virtanen
VET ERI 3 Mva Mäntykartanon Emmalotte om. Paula ja Nea Jokela
VET ERI 4 Pekdoro's Dominica om. Susanna Kolppanen

Kasvattajat
KASV 2 KP Kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela


05.10.2014 Tuulos rn
Tuomari: Siret Lepasaar, Viro
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 56, joista veteraaneja 13


ROP Katimon Verdi - VSP Mow-Zow Xelmiina


VSP -vet. Tor Oskan Anselika - ROP -vet. Mva Miliisin Trans-Am

ROP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Katimon Verdi
om. Kirsti Torikka
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marjo ja Lasse Salo
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU - vara-SERT JUN ERI 1 SA | Lilileian Sugar Bear
om. Heidi Seppälä

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Xelmiina
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
PN 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Tor Oskan Milleena
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Ice Princess
om. Minna Särkijärvi
PN 4 AVO ERI 2 SA | Tor Oskan Love Carlina
om. Tuula Toroska
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Tor Oskan Amselika
om. Tuula Toroska

ROP -pentu Kiiramanna King Arthur
om. Marjut Tenlén


ROP -kasv. kennel Tor Oskan
om. Tuula Toroska

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Rina-Cza's Aloha Indiana om. Maarit Peltonen
JUN EH 3 Revonhännän Veijari Pantteri om. Sirpa Perälä
JUN EH 4 Hallahelmen Rakas Joonatan om. Ritva Huusko-Helminen
NUO ERI 1 Olazza Shamir om. Mari Nieminen
NUO ERI 2 Revonhännän Op-Timi om. Mikko ja Annika Tamminen
AVO ERI 2 SA Flameteil Kaval-De-Mar om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
AVO ERI 3 Tor Oskan Ivanhoe om. Maarit Peltonen
AVO ERI 4 Misschiefin Easy Bachelor om. Sami Ruotsalainen
VET ERI 2 Mva Annastiina Wilhelm om. Mirja Päiväkkö
VET ERI 3 Revonhännän Gomia Goran om. Sirpa Perälä
VET ERI 4 Satatassun Via Caramante om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Kiiramanna Kultainen Avain om. Merja Uimonen ja Sanna Kuusisto
JUN ERI 3 Zin-Tip Charlotta om. Outi Rask
JUN ERI 4 Revonhännän Q-Vitella om. Sirpa Perälä ja Virpi Nieminen
NUO ERI 1 SA Bhu Laen's Ain't Got You om. Mari Nieminen
NUO ERI 2 Mäntykartanon Q-Poppana om. Teija ja Jukka Järvinen
NUO ERI 3 Blenmoon Against The Wind om. Sirpa ja Harri Perälä
AVO ERI 3 Misschiefin Felisha Nova Estelle om. Tiina Hirvonen
AVO ERI 4 Ziestan My Litl Nella om. Elisa Vahlroos-Moisander
VAL ERI 2 Mva Katimon Tasha om. Nina Nieminen
VET ERI 2 Mva Ziestan Indira om. Tiina Rämö ja Anu Hietanen
VET ERI 3 Flametail Dear-De-Vilma om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
VET ERI 4 Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Misschiefin om. Tiina Hirvonen


27.09.2014 Eckerö kv
Tuomari: Wil Schrander, Hollanti
Ilmoitettu: aikuisia 30, joista veteraaneja 2



ROP Mva Zhigatsey Edward - VSP Mva Panhur's Hera


ROP -vet. Mva Misschiefin Yaffa Chaim

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Zhigatsey Edward
om. Mona Frejborg
PU 2 SERT vara-CACIB AVO ERI 1 SA | Mei Dan Pöörfekt Dei
om. Outi Myllylä, Ruotsi
PU 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Never Say Goodbye
om. Merja Uimonen
ROP -vet. VET ERI 1 | Mva Misschiefin Yaffa Chaim
om. Tiina Hirvonen

VSP SERT FI MVA CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Panhur's Hera
om. Jenny Tulevall, Ruotsi
PN 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Never Desert You
om. Merja Uimonen ja Pia Aronen
PN 3 vara-CACIB AVO ERI 1 SA | Nalinas Haley
om. Agneta Reis ja Kicki Reis Karlsson, Ruotsi
PN 4 NUO ERI 1 SA | Sippans Keep My Lovesong Starshine
om. Mona Frejborg


ROP -kasv. kennel Zhigatsey, om. Móna Frejborg

Muut tulokset:
Urokset:
NUO ERI 1 Björnbrisens Behind Blue-Eyes om. Jenny Tulevall
NUO EH 2 Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
AVO ERI 2 Revonhännän Guzmania om. Sirpa Perälä
AVO EH 3 Flying Carpet's Olympic Medalist om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
AVO EH 4 Tjo-Nins Kasos om. Ann Lilljha, Ruotsi
VAL ERI 2 Mva Misschiefin Anshu Anbu om. Tiina Hirvonen
VAL ERI 3 Mva Twist om. Linda ja Robin Olsen, Ruotsi
VET EH 2 Mva Jannock's Ayusi om. Jenny Tulevall, Ruotsi

Nartut:
JUN ERI 2 Gamla Herrgården Nightingale om. Helena Kvarström, Ruotsi
JUN ERI 3 Revonhännän Q-Akka om. Sirpa perälä ja Marja-Liisa Voutilainen
JUN ERI 4 Gamla Herrgården Nicolina om. Åsa Hillman, Ruotsi
NUO ERI 2 Qi Gong's Queen Of Diamonds om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
NUO ERI 3 Misschiefin Felisha Nova Estelle om. Tiina Hirvonen
NUO ERI 4 Nalinas Jane om. Agneta Reis ja Kicki Reis Karlsson, Ruotsi
AVO ERI 2 Zhigatsey Elvira om. Monaja Emilia Frejborg
AVO ERI 3 Revonhännän Qatina om. Outi Virtanen
VAL EH 2 Mva Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Misschiefin Om. Tiina Hirvonen


21.09.2014 Tampere rn
Tuomari: Annette Edlander, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 48, joista veteraaneja 3


ROP Mva Lilileian Keeper For Life - VSP Bhu Laen's Ain't Got You


ROP -vet. Satatassun Via Carmante

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 2 SERT NUO ERI 1 SA | Mic Mac True Is The Friend
om. Mona Frejborg
PU 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Never Say Goodbye
om. Merja Uimonen
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Zhigatsey Edward
om. Mona Frejborg
PU - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Satatassun Via Carmante
om. Maarit Peltonen

VSP SERT NUO ERI 1 SA | Bhu Laen's Ain't Got You
om. Mari Nieminen
PN 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Blenmoon Amazing Star
om. Sirpa Perälä
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Ice Princess
om. Minna Särkijärvi
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen


ROP -pentu Suvijan Adina
om. Anne Marjamäki

ROP -kasv. kennel Kiiramanna
om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Kiiramanna Never Make You Cry om. Sirpa Takala
JUN ERI 3 Rina-Cza's Aloha Indiana om. Maarit Peltonen
JUN ERI 4 Saffron Hooligan om. Joni Tiainen ja Katja Eskelinen
NUO ERI 2 Mow-Zow Valdemar om. Annette Åkerlund
NUO ERI 3 Olazza Shamir om. Mari Nieminen
AVO ERI 1 SA Choon-Choon Tobias om. Tiina Walldén
AVO ERI 2 Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
AVO ERI 3 Revonhännän Guzmania om. Sirpa Perälä
AVO ERI 4 Totoro om. Terhi Torvela
VAL ERI 3 SA Mva Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
VET EH 2 Mva Silences Casper om. Alexandra Johansson

Nartut:
JUN ERI 1 SA Kiiramanna Never Desert You om. Merja Uimonen
JUN ERI 2 SA Revonhhännän Q-Akka om. Sirpa Perälä
JUN ERI 3 Zhigatsey Hedda om. Mona Frejborg
JUN ERI 4 Basbartoo Luc Fredrica om. Eija Torkko
NUO ERI 2 SA Sippans Keep My Love Song Starshine om. Mona Frejborg
NUO ERI 3 Blenmoon Against The Wind om. Sirpa ja Harri Perälä
AVO ERI 2 SA Pinaco Unique Girl om. Marja-Riitta Rönkä
AVO ERI 3 Tor Oskan Milleena om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
AVO ERI 4 Sandmountain's Adalmiina om. Marianne Sandberg



14.09.2014 Porvoo
Tuomari: Maija Mäkinen
Ilmoitettu: aikuisia 25


VSP Tor Oskan Milleena - ROP Mva Lilileian Honor Of All

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor of All
om. Rämö Tiina, Marja ja Lasse Salo
PU 2 ROP -jun. SERT JUN ERI 1 SA | Lilileian Sugar Bear
om. Heidi Seppälä
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Zhigatsey Edward
om. Mona Frejborg
PU 4 VAL ERI 3 SA | Mva Tuuling Via Justus
om. Kirsti Koskinen

VSP SERT AVO ERI 1 SA | Tor Oskan Milleena
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
PN 2 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Zhigatsey Elvira
om. Mona ja Emilia Frejborg Mona

ROP kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Zhigatsey Hugo om. Maj-Britt Wiksten
JUN EH 3 Hoswin Peardiver om. Kirsti Koskinen
JUN EH 4 Qi Gong’s Flying Shaman om. Johanna Hyvönen
NUO ERI 1 Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
AVO EH 1 Charmia’s Chandresh om. Jenni Leander ja Saska Saarioja
VAL ERI 4 Lilileian Keeper for Life om. Rantakangas Katja

Nartut:
JUN ERI 1 Lilileian Lady Liberty om. Annette Asplund-Kähärä ja Kirah Kähärä
JUN EH 2 Lilileian Mayflower om. Annette Asplund-Kähärä ja Jenny Kähärä
JUN EH 3 Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
JUN EH 4 Zhigatsey Hedda om. Mona Frejborg
NUO EH 1 Sippans Keep My Love Song Starshine om. Mona Frejborg
NUO EH 2 Double Eye Endlesslove Queen om. Jaana Seppä
AVO EH 3 Lilileian Happy Ever After om. Tina Rämö ja Eva Taivassalo

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Zhigatsey om. Mona Frejborg


07.09.2014 Helsinki
Tuomari: Róbert Kanás, Slovakia
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 37, joista veteraaneja 1


ROP Mva Lilileian Honor Of All - VSP Qi Gong's Flying Witch

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor of All
om. Tiina Rämö, Lasse ja Marja Salo
PU 2 SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Never Say Goodbye
om. Merja Uimonen ja Mervi Björk
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Felipe
om. Sirpa Takala
PU 4 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Olazza Shamir
om. Mari Nieminen

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Qi Gong’s Flying Witch
om. Mikko Lindroos
PN 2 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Bhu Laen’s Ain’t Got You
om. Mari Nieminen
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Tinkerbell
om. Helinä ja Anu Hietanen
PN 4 JUN ERI 2 SA | Kiiramanna Never Desert You
om. Merja Uimonen ja Pia Aronen
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Shibazhan Elettaria

ROP -kasv. kennel Kiiramanna
om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 1 Tashi-Gong Handsome Harrison om. Eija Huuskonen

Urokset:
JUN ERI 2 SA Saffron Hooligan om. Joni Tiainen ja Katja Eskelinen
JUN ERI 3 Kiiramanna Never Make You Cry om. Sirpa Takala
JUN ERI 4 Lilileian Sugar Bear om. Heidi Seppälä
AVO ERI 1 Tuuling Ris Marius om. Katri Aallonranta
AVO ERI 2 Flying Carpet's Olympic Medalist om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
AVO ERI 3 Shibazhan Tsuga om. Anne Johansson
AVO EH 4 Cinodes Blue Ferrari om. Merja Leppänen
VAL ERI 3 SA Mva Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
VAL ERI 4 SA Mva Lilileian Keeper For Love om. Katja Rantakangas

Nartut:
JUN EH 3 Xaramae Bling Bling om. Eini Vihko ja Anna-Liisa Mikkonen
NUO ERI 2 Toyway Filma Flint Stone om. Päivi Lankinen, Nuorgam, Norja
NUO EH 3 Qi Gongäs Queen Of Diamonds om. Mikko Lindroos
AVO ERI 1 SA Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
AVO ERI 2 SA Lilileian Happy Ever After om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
AVO EH 3 Tashi-Gong Make Up om. Margareta Hautaniemi
AVO EH 4 Hallahelmen Pandina om. Riki Huusko-Helminen
VAL ERI 2 SA Mva Saffron Euphoria om. Pirkko Linnus ja Minna Takkunen
VAL ERI 3 Mva Tashi-Gong Ice Princess om. Minna Särkijärvi

Kasvattajat:
KASV 2 kennel Lilileian om. Tiina Rämö


07.09.2014 Raisio rn
Tuomari: Per Kristian Andersen, Norja
Ilmoitettu: aikuisia 32, joista veteraaneja 6


ROP Mva Katimon Tasha - VSP Mva Down-Goblin Fernando


ROP -vet. Mva Annastiina Wilhelm - VSP -vet- Flametail Dear-Devil-Ma

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Katimon Tasha
om. Nina Nieminen
PN 2 SERT AVO ERI 1 SA | Satatassun Vive Sweetlove
om. Terhi Aavinko
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Tor Oskan Mileena
om. Kaisa Kankaanpä ja Jari Luotonen
PN 4 NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Remember Me Tuuling
om. Tuula Parviainen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Flametail Dear Devil-Ma
om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 SERT AVO ERI 1 SA | Tor Oskan Ivanhoe
om. Maarit Peltonen
PU 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Annastiina Wilhelm
om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
PU 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Flametail Kaval-De-Mar
om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi


ROP-, BIS 4 -kasv. kennel Tor Oskan
om. Tuula Toroska

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 1 Satatassun Mio Conhelmer om. Maija Peltoniemi
JUN EH 2 Rina-Cza's Aloha Indiana om. Maarit Peltonen
NUO ERI 1 Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejnorg
NUO EH 2 Chakiran Noah om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
AVO ERI 3 Riffendahl Benji Baltazar om. Aila Malmi-Backman
AVO EH 4 Kiapri Jerasmus om. Vilma Saarinen
VAL ERI 2 SA Mva Kiiramanna Alejandro om. Pia ja Mikko Honkasalo
VET ERI 2 Satatassun Via Carmante om. Maarit Peltonen
VET EH 3 Silences Casper om.

Nartut:
JUN ERI 1 Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää
JUN EH 2 Kiiramanna Never Give You Up om. Merja Uimonen ja Tiina Vilppunen
JUN EH 3 Shandita's Party Princess om. Aila Malmi-Backman
JUN EH 4 Zhigatsey Hedda om. Mona Frejborg
NUO ERI 2 Soppans Keep My Love Song Starshine om. Mona Frejborg
NUO ERI 3 Riffendahl Chloe Celestra om. Aila Malmi-Backman
AVO ERI 3 Saseran Xandra om. Marjut Tenlén
AVO EH 4 Saffron Africa om. Niina ja Sofia Greggas
VAL ERI 2 Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VET EH 2 Tor Oskan Anselika om. Tuula Toroska
VET EH 3 Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen


31.08.2014 Helsinki, SKKY:n erik.nly + 9 ryhmä
Tuomarit: Pedro Sanches Delerue, Portugali (pennut), Erna-Britt Nordin, Ruotsi (aikuiset)
Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 65, joista veteraaneja 11


VSP Kiiramanna Tru Finn - ROP Shibazhan Fortunella


VSP -vet. Revonhännän Gomia Goran - ROP -vet. Mva Shibazhan Cattleya


BIS 1 -vet. Mva Shibazhan Cattleya

ROP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Shibazhan Fortunella
om. Johanna Nykänen
PN 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Lilileian Lady Liberty
om. Annette Asplund-Kähärä ja Kirah Kähärä
PN 3 AVO ERI 2 SA | Revonhännän Yoshabel
om. Sirpa Perälä
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Olazza Milady
om. Maija Perttola
PN - ROP-, BIS 1 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Cattleya
om. Anne Johansson ja Maija Salminen

VSP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Kiiramanna Tru Finn
om. Merja Uimonen ja Pia Aronen
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Lasse ja Marja Salo
PU 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Mic Mac True Is The Friend
om. Mona Frejnorg
PU 4 VAL ERI 2 SA | Windpower Kyle Busch
om. Tuuli Kalliomäki ja Tarja Karijoki
VSP -vet. VET ERI 1 | Revonhännän Gomia Goran
om. Sirpa Perälä


ROP -pentu Shibazhan Elisena - VSP -pentu Kiiramann King Arthur

ROP -pentu Shibazhan Elisena
om. Anne Johansson ja Tiina Hirvonen
VSP -pentu Kiiramanna King Arthur
om. Marjut Ténlen


ROP -kasv. kennel Kiiramanna
om. Merja Uimonen


ROP -jälk. Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Shibazhan Eremurus om. Jenni Nykänen
PEK 3 Tulilinnun Kulkuri om. Marja Suovanen

Narttupennut:
PEK 2 Kiiramanna Lady Gaga om. Anne Lepola

Urokset:
JUN ERI 2 Kiiramanna Never Say Goodbye om. Merja Uimonen
JUN EH 3 Lilileian SugarBear om. Heidi Seppälä
JUN EH 4 Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna Hyvönen
NUO ERI 1 SA Belegerea Ironman om. Anne Lepola
NUO ERI 2 Charmia's Chandran om. Heli Häggman
NUO ERI 3 Olazza Shamir om. Mari Nieminen
NUO ERI 4 Charmia's Chandresh om. Jenni Leander ja Saska Saarioja
AVO ERI 2 SA Shibazhan Sebastian om. Anne Johansson ja Anne Strengell
AVO ERI 3 Revonhännän Guzmania om. Sirpa Perälä
AVO ERI 4 Saseran Lorent om. Marja Suovanen
VAL ERI 3 SA Mva Lilileian Keeper For Life om. Katja Rantakangas
VAL ERI 4 SA Mva Kiiramanna Sawa Dawa om. Mari Nieminen
VAL ERI SA Mva Kiiramanna Alejandro om. Pia ja Mikko Honkasalo
VET ERI 2 Mva Annastiina Wilhelm om. Mirja Päiväkkö
VET ERI 3 Mva Olazza Milord om. Maija Perttola

Nartut:
JUN ERI 2 SA Olazza Tzarina om. Maija Perttola
JUN ERI 3 Kiiramanna Never Desert You om. Merja Uimonen ja Pia Aronen
JUN ERI 4 Shibazhan Brunnera om. Anne Johansson
NUO ERI 1 Charmia's Chadna om. Yvonne Kokko, Elsa ja Johanna Björkstén
NUO ERI 2 Bhu Laen's Ain't Got You om. Mari Nieminen
NUO EH 3 Sippans Keep My Lovesong Starshine om. Mona Frejborg
NUO EH 4 Cinodes Janastacia om. Seija Kanerva
AVO ERI 3 Ziestan Poojah om. Tapani From
AVO ERI 4 Zhigatsey Elvira om. Mona ja Emilia Frejborg
VAL ERI 2 SA Mva Candymoon Beauty Box om. Anne Lepola
VAL ERI 3 SA Mva Toyway Verity om. Jouko Leiviskä ja Tuuli Kalliomäki
VAL ERI 4 Mva Tinkerbell om. Helinä Hietanen
VET ERI 2 SA Mva Arundina Norbu Seba om. Yvonne Kokko
VET ERI 3 Mva Toyway Fa-Bi-Anna om. Tuuli Kalliomäki ja Harri Heino
VET EH 4 Flametail Dear Devil-Ma om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Lilileian om. Tiina Rämö
KASV 3 KP Kennel Charmia's om. Yvonne Kokko
KASV 4 KP Kennel Olazza om. Maija Perttola


30.08.2014 Tervakoski kv
Tuomarit: Tapio Eerola (veteraanit), Frode Jevne, Norja (muut)
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 51, joista veteraaneja 10


ROP Mva Down-Goblin Fernando - VSP Mva Toyway Verity


RYP 3 Mva Down-Goblin Fernando


ROP -vet. Mva Toyway Fa-Bi-Anna - VSP -vet. Mva Miliisin Trans-Am

ROP RYP 3 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 SERT FI MVA vara-CACIB -> CACIB AVO ERI 1 SA | Lilileian Keeper For Life
om. Kaija Rantakangas
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Lasse ja Marja Salo
PU 4 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Misschiefin Easy Bachelor
om. Sami Ruotsalainen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Verity
om. Jouko Leiviskä ja Tuuli Kalliomäki
PN 2 vara-CACIB -> CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Katimon Tasha
om. Katriina Kanninen
PN 3 SERT AVO ERI 1 SA | Lilileian Happy Ever After
om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
PN 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Shibazhan Brunnera
om. Anne Johansson
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Fa-Bi-Anna
om. Tuuli Kalliomäki ja Veli-Pekka Heino

ROP -pentu Toyway Humayan
om. Taru Heinänen


ROP -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 SA Kiiramanna Never Say Goodbye om. Merja Uimonen
JUN ERI 2 Mic Mac Going To Run Free om. Eija Kallio
JUN ERI 3 Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
JUN ERI 4 Rina-Cza's Aloha Indiana om. Maarit Peltonen
AVO ERI 3 SA Kiiramanna Tru Finn om. Merja Uimonen ja Pia Arola
AVO ERI 4 Shibazhan Sebastian om. Anne Johansson ja Anne Strengell
VAL ERI 3 SA Mva Katimon Tiago om. Nina Nieminen
VAL ERI 4 Mva Tuuling Via Justus om. Kirsti Koskinen
VET ERI 2 Mva Shibazhan Wulfenia om. Sanna Männistö
VET EH 3 Satatassun Via Caramante om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Zhigatsey Hedda om. Mona Frejborg
JUN ERI 3 Kiiramanna Never Desert You om. Merja Uimonen ja Pia Arola
JUN ERI 4 Kiapri Lumi-Kello om. Kirsi Mutanen ja Sanna Hirjola
NUO ERI 1 SA Charmia's Chadna om. Yvonne Kokko ja Elsa ja Johanna Björksten
NUO ERI 2 Sippans Keep My Love Song Starshine om. Mona Frejborg
AVO ERI 2 SA Zhigatsey Elvira om. Mona ja Emilia Frejborg
AVO ERI 3 Zhigatsey Fabiola om. Johanna Ström
AVO EH 4 Ziestan My Litl Nella om. Elisa Vahroos-Moisander
VAL ERI 3 SA Mva Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen
VAL ERI 4 SA Mva Charmia's Chemcem om. Yvonne Kokko
VET ERI 2 SA Mva Arundina Norbu Seba om. Yvonne Kokko
VET ERI 3 Mva Shibazhan Kerria om. Tiina Hirvonen
VET EH 4 Racconto Prelude om. Taru Heinänen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Zhigatsey om. Mona Frejborg
KASV 3 KP kennel Shibazhan om. Anne Johansson



24.08.2014 Heinola
Tuomari: Zlatko Jojkic, Serbia
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 31, joista veteraaneja 2


ROP Mva Down-Goblin Fernando - VSP Bhu Laen's Ain't Got You


ROP -vet. Mva Miliisin Trans-Am - VSP -vet. Yörnilän Emmanuel

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 ROP-vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU 3 SERT AVO ERI 1 SA | Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU - vara-SERT NUO ERI 1 SA | Olazza Shamir
om. Mari Nieminen

VSP SERT NUO ERI 1 SA | Bhu Laen’s Ain’t Got You
om. Mari Nieminen
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Katimon Tasha
om. Nina Nieminen
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Finriikan Paloma
om. Leena Pelkonen
PN 4 AVO ERI 2 SA | Saffron Euphoria
om. Pirkko Linnus ja Minna Takkunen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Yörnilän Emmanuel
om. Hannele Immonen

ROP -pentu Chanel Xmas Miracle
om. Sirkku-Liisa ja Pertti Pirhonen

ROP-, BIS 2 -kasv. kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 SA Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
JUN ERI 2 Qi Gong’s Flying Shaman om. Johann Hyvönen
JUN EH 3 Casa Roque All That Jazz om. Eveliina Puustjärvi
AVO ERI 2 SA Kiapri Jerasmus om. Vilma Saarinen
AVO ERI 3 Alnuspark Echo om. Tarja Ylitalo
AVO ERI 4 Lilileian Luke Skywalker om. Tiina Rämö ja Jenny Peltola

Nartut:
JUN ERI 1 SA Corelle Ferro Ki Dianamon om. Mariie Nordlund ja Anne Salo
JUN ERI 2 Zhigatsey Hedda om. Mona Frejborg
NUO ERI 2 Sippans Keep My Love Song Starshine om. Mona Frejborg
NUO ERI 3 Kiranmays C-Chantal Dikis-star om. Katri Aallonranta
AVO ERI 3 Ziestan Kimora om. Tiina Sallinen
AVO ERI 4 Cirkit Simba’s Kiera om. Katri Aallonranta



23.08.2014 Kouvola
Tuomari: Sandra Mashford, Australia
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 43, joista veteraaneja 3


VSP Mva Down-Goblin Fernando - ROP Ziestan Kimora

ROP SERT AVO ERI 1 SA | Ziestan Kimora
om. Tiina Sallinen
PN 2 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Bhu Laen's Ain't Got You
om. Mari Nieminen
PN 3 AVO ERI 2 SA | Zhigatsey Elvira
om. Mona ja Emilia Frejborg
PN 4 JUN ERI 1 SA | Snowmuzzle's Elissa
om. Ninni Nikula

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU 3 SERT FI & EE MVA AVO ERI 1 SA | Zhigatsey Edward
om. Mona Frejborg
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Honor of all
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU - vara-SERT AVO ERI 2 SA | Shibazhan Houstonia
om. Carita Mauno

ROP -pentu Chanelstyle Xmas Miracle
om. Sirkku-Liisa Pirhonen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 SA Hallahelmen Rakas Joonatan om. Rita Huusko-Helminen
NUO ERI 1 SA Olazza Shamir om. Mari nieminen
AVO ERI 3 SA Lilileian Keeper For Life om. Katja Rantakangas
AVO ERI 4 SA Alnuspark Echo om. Tarja ja Imkeri Ylitalo
VAL ERI 3 Mva Vanessa Idaho om. Tiina Tamper
VET ERI 2 Mva Shibazhan Wulfenia om. Sanna Männistö
VET ERI 3 Revonhännän Gomia Goran om. Sirpa Perälä

Nartut:
JUN ERI 2 Zhigatsety Hedda om. Mona Frejborg
JUN ERI 3 Revonhännän Q-Akka om. Sirpa Perälä ja Marja-Liisa Voutilainen
NUO EH 2 Olazza Avatar om. Maija Perttola ja Veikko Räty
NUO EH 3 Sippans Keep My Love Song Starshine om. Mona Frejborg
AVO ERI 3 SA Tashi-Gong Magic Eyes om. Ninni Nikula
AVO ERI 4 Fjordneck Blue Leonella om. Hanne Paakkala
VAL ERI 1 SA Mva Katimon Tasha om. Nina Nieminen



17.08.2014 Raisio
Tuomari: Jan Sonne-Schmidt, Tanska
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 48, joista veteraaneja 7


ROP Mva Down-Goblin Fernando - VSP Mva Katimon Tasha


VSP -vet. Mva Annastiina Wilhelm - ROP -vet. Shibazhan Elettaria

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja Salo ja Lasse Salo
PU 3 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Kiiramanna Alejandro
om. Pia ja Mikko Honkasalo
PU 4 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Annastiina Wilhelm
om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Katimon Tasha
om. Nina Nieminen
PN 2 VAL ERI 2 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN 3 VAL ERI 3 SA | Mva Shibazhan Vanda
om. Anne Johansson ja Marketta Juutila
PN 4 SERT JUN ERI 1 SA | Q'ukon Amila
om. Merja Uimonen
PN - vara-SERT AVO ERI 1 SA | Tor Oskan Milleena
om. Kaisa Kankaanpää
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Shibazhan Elettaria
om. Anne Johansson

ROP -pentu Shandita's Party Princess
om. Aila Malmi-Backman

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Pagodamäen Iris-Kurjenmiekka om. Anna-Maija Anttalainen

Urokset:
JUN ERI 1 SA Kiiramanna Never Say Goodbye om. Merja Uimonen
JUN ERI 2 Qi Gong’s Flying Shaman om. Johanna Hyvönen
JUN ERI 3 Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
JUN ERI 4 Showdown Pop Up om. Johanna Aalto
NUO ERI 1 SA Chakiran Noah om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
AVO ERI 3 SA Kiapri Jerasmus om. Wilma Saarinen
AVO ERI 4 SA Flametail Kaval-De-Mar om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

Nartut:
JUN ERI 2 SA Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää
NUO ERI 1 Riffendahl Chloe Celestra om. Aila Malmi-Backman
NUO EH 2 Kiranmays C-Chantal Dikis-star om. Katri Aallonranta
NUO EH 3 Sippans Keep My Love Song Starshine om. Mona Frejborg
AVO ERI 1 SA Tor Oskan Milleena om. Kaisa Kankaanpä ja Jari Luotonen
AVO ERI 2 SA Cirikit Simba’s Kiera om. Katri Aalonranta
AVO ERI 3 Zhigatsey Elvira om. Mona ja Emilia Frejborg
AVO ERI 4 Ziestan My Liti Nella om. Elisa Vahlroos-Moisander
VAL ERI 4 SA Mva Riffendahl Agnes Aphrodite om. Aila Malmi-Backman
VET ERI 2 SA Flametail Dear Devil-Ma om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
VET ERI 3 Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen
VET EH 4 Quarantina’s Quaresse om. Elisa Vahlroos-Moisander


16.08.2014 Ulvila rn
Tuomari Zorica Salijevic, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 50, joista veteraaneja 6


ROP Mva Miliisin Trans-Am - VSP Mva Riffendahl Agnes Aphrodife


VSP -vet. Toroskan Anselika - ROP -vet. Mva Miliisin Trans-Am


RYP 3 BIS 2 -vet. Mva Miliisin Trans-Am

ROP RYP 3 ROP-, BIS 2 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Chakiran Gardem King
om. Anna-Maija Lehtonen
PU 3 SERT JUN ERI 1 SA | Hoswin Peardiver
om. Kirsti Koskinen
PU 4 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Revonhännän Guzmania
om. Sirpa Perälä

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Riffendahl Agnes Aphrodife
om. Aila Malmi-Backman
PN 2 VAL ERI 2 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN 3 SERT NUO ERI 1 SA | Hoswin Xelina
om. Miia Westman
PN 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Mäntykartanon Q-Poppana
om. Teija ja Jukka Järvinen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Toroskan Anselika
om. Tuula Toroska


ROP-, BIS 1 -kasv. kennel Satatassun
om. Terhi Aavinko

ROP -pentu Shandita's Party Princess
om. Aila Malmi-Backman

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Kiiramanna Never Say Goodbye om. Merja Uimonen ja Mervi Björk
JUN ERI 3 Rina-Cza's Aloha Indiana om. Maarit Peltonen
JUN EH 4 Rina-Cza's Aloha Idaho om. Merja Virtanen
NUO EH 1 Tähtisillan Augusti om. Sirpa Sillanpää
NUO EH 2 Chakiran Noah om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
AVO ERI 2 SA Hoswin Talisman om. Miia Westman
AVO ERI 3 Flametail Kaval-De-Mar om. Mirja Päiväkkö ja Marika Nurmi
AVO ERI 4 Suvijan Andre om. Arja Lebeitsuk
VAL ERI 2 SA Tuuling Via Justus om. Kirsti Koskinen
VAL ERI 3 SA Mva Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää
VET ERI 2 Satatassun Via Carmante om. Maarit Peltonen
VET EH 3 Mva Silences Casper om. Alexandra Johansson

Nartut:
JUN ERI 2 Revonhännän Tippasusa om. Sirpa Perälä
JUN ERI 3 Rina-Cza's Aloha Carolina om. Susanna Peltomaa
JUN EH 4 Ancelan Evy-Lina om. Arja Lebeitsuk
NUO ERI 2 SA Hoswin Xenia om. Katja Somppi
NUO ERI 3 Riffendahl Chloe Celestra om. Aila Malmi-Backman
NUO ERI 4 Revonhännän Oi-Kaisu om. Sirpa Perälä
AVO ERI 1 SA Tor Oskan Idalina om. Leena Hällfors
AVO ERI 2 SA Katimon Magdalena om. Katriina Kanninen
AVO ERI 3 Tor Oskan Nicoletta om. Tuula Toroska
AVO ERI 4 Rina-Cza's Chaos Mauna Loa om. Susanna Peltomaa
VET ERI 2 Flametail Dear Devil-Ma om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
VET ERI 3 Chakiran Beatrix om. Sanna Peltola

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Rina-Cza's om. Susanna Peltomaa
KASV 3 KP Kennel Tor Oskan om. Tuula Toroska
KASV 4 Kennel Chakiran om. Tuula Viertonen


16.08.2014 Valkeakoski
Tuomari: Oleg Vasiliev, Venäjä
Ilmoitettu: aikuisia 29, joista veteraaneja 2


VSP Mva Windpower Kyle Busch - ROP Mva Toyway Fa-Bi-Anna

ROP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Fa-Bi-Anna
om. Tuuli Kalliomäki ja Veli-Pekka Heino
PN 2 SERT JUN ERI 1 SA | Revonhännän Q-Vitella
om. Sirpa Perälä
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Lilileian Happy Ever After
om. Eva Taivassalo
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Candymoon Beauty Box
om. Anne Lepola

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Windpower Kyle Busch
om. Tuuli Kalliomäki ja Tarja Karijoki
PU 2 SERT AVO ERI 1 SA | Shibazhan Sebastian
om. Anne Strengell ja Anne Johansson
PU 3 NUO ERI 1 SA | Belegerea Ironman
om. Anne Lepola
PU 4 AVO ERI 2 SA | Miliisin Baltazar-San
om. Anne Lepola

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 SA Revonhännän Op-Timi om. Mikko Tamminen ja Annika Tamminen
JUN ERI 2 Mic Mac Going To Run Free om. Eija Kallio
JUN ERI 3 Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
NUO ERI 1 SA Belegerea Ironman om. Anne Lepola
AVO ERI 3 Vanessan Karuson omm. Virpi Mäkelä
AVO ERI 4 Zhigatsey Edward om. Mona Frejborg
VAL ERI 2 Mva Lililean Moulin Rouge om. Marja Salo ja Lasse Salo
VAL ERI 3 Mva Lilileian Honor of All om. Tiina Rämö, Marja Salo ja Lasse Salo

Nartut:
NUO ERI 1 Sippans Keep My Love Song Starshine om. Mona Frejborg
AVO ERI 2 Zhigatsey Elvira om. Mona ja Emilia Frejborg
VAL ERI 2 Mva Shibazhan Vanda om. Marketta Juutila ja Anne Johansson
VAL EH 3 Mva Tashi-Gong Ice Princess om. Minna Särkijärvi


10.08.2014 Helsinki, kv MV-14
Tuomari: David Cavill, GB (urokset), Geoff Corish,GB (nartut, ROP)
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 130, joista veteraaneja 12


ROP Mva Down-Goblin Finalisti - VSP Shibazhan Brunnera


ROP -vet. Mva Tuuling Cions Olivia - VSP -vet. Mva Miliisin Trans-Am


ROP MV-14 CACIB VAL ERI 1 | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen

MVV-14 VSP -vet. VET ERI 1 | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen

JMV-14 JUN ERI 1 | Albin Av Hiks
om. Hilde Karin Stokke, Selbu
vara-cacib AVO ERI 1 | Mva Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
SERT AVO ERI 2 | Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas
vara-SERT NUO ERI 1 | Kiiramanna Tru Finn
om. Merjaa Uimonen ja


VSP JMV-14 SERT JUN ERI 1 | Shibazhan Brunnera
om. Anne Johansson

MV-14 CACIB VAL ERI 1 | Mva Tuuling Len Leiju
om. Maaret Laaksonen

MVV-14 ROP -vet. | Mva Tuuling Cions Olivia
om. Tuula Parviainen
vara-CACIB VAL ERI 2 | Mva Gamla Herrgården Mercedes
om. Lill Gustavsson, Ruotsi
vara-SERT AVO ERI 1 | Body Rocks Nina Hagen
om. Benny Sorensen, Tanska

ROP -pentu Tashi-Gong Handsome Harrison
om. Eija Huuskonen
VSP -pentu Tashi-Gong Hand In Hand
om. Katriina Huhtinen


ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita


ROP -pari Mva Windpower Kyle Busch - Mva Toyway Fa-Bi-Anna
om. Tuuli Kalliomäki

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Zhigatsey Hedda om. Mona Frejborg
PEK 3 Toyway Humayan om. Taru Heinänen

Urokset:
JUN ERI 2 Mow-Zow Voice Of Finland om. Zsuzsanna Pocza, Unkari
JUN ERI 3 Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
JUN ERI 4 Olazza Mii-Mikko om. Maija Perttola
NUO ERI 2 Toyway El Don-John om. Heli Parkkinen ja Jouko Leiviskä
NUO ERI 3 Cim-Cill Happy Feet om. Sergey Yashchishin, Venäjä
NUO EH 4 Qi Gong's King Of Hearts om. Mikko Lindroos
AVO ERI 3 Bhu Laen's Apollo Medley om. Laura Laakkonen
AVO ERI 4 Bainangs Aragorn om. Paula Nilsson, Ruotsi
VAL ERI 2 Mva Katimon Tiago om. Nina Nieminen
VAL ERI 3 Mva Kan Sing'S Tenzin At Rewaki om. Ann ja Tarvo Lohmus, Viro
VAL ERI 4 Mva Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
VET ERI 2 Mva Mäntykartanon Donatello om. Ritva-Liisa Tuikka
VET ERI 3 Mva Olazza Milord om. Maija Perttola
VET ERI 4 Mva Braeduke Spyanki om. Helvi Leinonen ja Tarja Virtanen

Nartut:
JUN ERI 2 Gamla Herrgården Nightingale om. Marita Nordahl ja Helena Kvarnström, Ruotsi
JUN ERI 3 Olazza Tzarina om. Maija Perttola ja Pia Rapo
JUN ERI 4 Revonhännän Q-Akka om. Marja-Liisa Voutilainen
NUO ERI 1 Skylit Grags-Can om. Moonica Randmaa ja Ereline Gerul-Reili, Viro
NUO ERI 2 Tashi-Gong Remember Me Tuuling om. Tuula Parviainen
NUO ERI 3 Kiiramanna Victoria Federica om. Merja Uimonen
NUO ERI 4 Bhu Laen's Ain't Got You om. Mari Nieminen
AVO ERI 2 Tor Oskan Milleena om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
AVO ERI 3 Tuuling Ris Rosalinda om. Tuula Parviainen
AVO ERI 4 Shibazhan Fortunella om. Johanna Nykänen
VAL ERI 3 Mva Tuuling Ris Mette om. Tuula Parvinen
VAL ERI 4 Mva Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VET ERI 2 Aludi's Briana-Tulla om. Arnfinn, Linda ja Anita Nystuen, Norja
VET ERI 3 Mva Tuuling Chan Paris om. Tuula Parviainen
VET ERI 4 Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong om. Katriina ja Sara Huhtinen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Tuuling om. Tuula Parvianen
KASV 3 kennel Gamla Herrgården om. Marita Nordahl ja Krister Söderstam, Ruotsi
KASV 4 kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela

03.08.2014 Kuopio kv
Tuomari: Ann-Christine Johansson, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 45, joista veteraaneja 10


VSP Mva Mäntykartanon Donatello - ROP Mva Mow-Zow Isa-Bella

ROP CACIB VAL ER1 1 SA | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 SERT ROP -vet VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Indra
om. Silja Lappeteläinen
PN 4 VET ERI 2 SA | Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong
om. Katriina ja Sara Huhtinen
PN - vara-SERT AVO ERI 1 SA | Saffron Jadore
om. Sanna Wägeli

VSP VSP -vet VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Saffron Zidane
om. Tuula Kinnunen ja Pentti Lindblad
PU 3 SERT JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Heaven Sent
om. Eija Humalamaa
PU 4 VET ERI 2 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU - vara-CACIB vara-SERT AVO ERI 1 SA | Zhigatsey Edward
om. Mona Frejborg

ROP -pentu Tashi-Gong Hand In Hand
om. Katriina ja Pasi Huhtinen


ROP -kasv kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset
Narttupennut:
PEK 2 Toyway Humayan om. Taru Heinänen
PEK 3 Shandita's Party Princess om. Aila Malmi-Backman

Urokset:
JUN ERI 2 Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
AVO ERI 2 Racconto Phuntsok Namgyal om. Taru Heinänen
AVO EH 3 Mäntykartanon Othello om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
VAL ERI 2 SA Mva Tashi-Gong Masked Man om. Niina Isomäki
VAL ERI 3 SA Mva Mow-Zow Lucky Luke om. Katja, Marko ja Lotta Rita
VAL ERI 4 SA Mva Vanessan Idaho om. Tiina Tamper
VET ERI 3 Vanessan Brown And White om. Kerttu Lappeteläinen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Mäntykartanon Q-Papu om. Nea ja Paula Jokela
JUN ERI 2 Playpoint Titbit om. Anne Hopponen ja Sari Karvinen
JUN ERI 3 Mäntykartanon Q-Poppana om. Teija ja Jukka Järvinen
JUN ERI 4 Riffendahl Cloe Celestra om. Aila Malmi-Backman
NUO ERI 1 Sippans Keep My Lovesong Starshine om. Mona Frejborg
NUO ERI 2 Vanessan Inez om. Riikka Taskinen
AVO ERI 2 Sissinheimon Lala om. Salka ja Sirpa Pellikka
AVO ERI 3 Ziestan Laqueta om. Carola Sundqvist
AVO EH 4 Zhigatsey Fabiola om. Johanna Ström
VAL ERI 3 SA Mva Mow-Zow Fantasia om. Katja, Marko ja Jesse Rita
VAL ERI 4 SA Mva Playpoint Living Doll om. Katriina ja Pasi Huhtinen
VET ERI 3 SA Mva Nic-Sam Bertta om. Tuula Suvanto
VET ERI 4 Vanessan Estralita om. Aune Savolainen


02.08.2014 Kuopio kv
Tuomari: Dirk Spruyt, Belgia
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 37, joista veteraaneja 6


ROP Mva Tashi-Gong Mr Millionaire - VSP Mva Mow-Zow Lucky Lady

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Mr Millionaire
om. Kari Eronen
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lucas
om. Katja ja Marko Rita
PU 3 VSP -vet. SERT VET ERI 1 SA | Vanessan Wrown And White
om. Kerttu Lappeteläinen
PU 4 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Zhigatsey Edward
om. Mona Frejborg

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 SERT vara-CACIB -> CACIB AVO ERI 1 SA | Sissinheimon Lala
om. Sirpa ja Salka Pellikka
PN 3 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Zhigatsey Fabiola
om. Johanna Ström
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Estralita
om. Aune Savolainen
PN - ROP -jun. JUN ERI 1 SA Mäntykartanon Q-Poppana
om. Teija ja Jukka Järvinen

ROP -pentu Tashi-Gong Hand In Hand
om. Katriina ja Pasi Huhtinen

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 SA Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
JUN EH 2 Tashi-Gong Heaven Sent om. Eija Humalamaa
AVO ERI 2 SA Milarzin Fantastik Gumus om. Mira Wagner ja Marja-Liisa Osala
AVO ERI 3 Mow-Zow Q-Tamo om. Katja ja Marko Rita
VAL ERI 3 Mva Vanessan Idaho om. Tiina Tamper
VAL ERI 4 Mva Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
VET ERI 2 SA Milarzin Autumn Star om. Mira Wagner ja Heli Mylläri

Nartut:
JUN ERI S SA Riffendahl Chloe Celestra om. Aila Malmi-Backman
JUN ERI 3 Tashi-Gong Hermione om. Sirpa Juuso
JUN EH 4 Runcorner Dangerous Diamond om. Sari Poikonen ja Hanne Kauppinen
NUO ERI 1 SA Sippans Keep My Lovesong Starshine om. Mona Frejborg
NUO ERI 2 Mow-Zow Tähtipölyä om. Katja ja Marko Rita
AVO ERI 3 SA Finriikan Paloma om. Leena Pelkonen
AVO ERI 4 Ziestan Laqueta om. Carola Sundqvist
VAL ERI 3 SA Mva Playpoint Living Doll om. Katriina ja Pasi Huhtinen
VAL ERI 4 SA Mva Riffendahl Agnes Aphrodite om. Aila Malmi-Backman
VET ERI 2 SA Mva Lecibsin Gala om. Anne Hakala
VET ERI 3 SA Mva Bio-Bios Hightlight For Tashi-Gong om. Sara ja Katriina Huhtinen
VET ERI 4 Vanessan Indra om. Silja Lappeteläinen


2.8.2014 Viitasaari rn
Tuomari: Vera Smirnova, Viro
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 44, joista veteraaneja 9


ROP Mva Mäntykartanon Donatello - VSP Finriikan Floreana


ROP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello - VSP -vet. Pekdoro’s Dominica


BIS 4 -vet. Mva Mäntykartanon Donatello

ROP ROP-vet. BIS 4-vet VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Felipe
om. Sirpa Takala
PU 3 SERT NUO ERI 1 SA | Hopeahapsun Creivi Vito
om. Minna ja Pirkko Virta
PU 4 vara-SERT JUN ERI1 SA | Finriikan Jackpot
om. Arja Timonen

VSP SERT AVO ERI 1 SA | Finriikan Floreana
om. Arja Timonen
PN 2 VSP-vet. vara-SERT VET ERI 1 SA | Pekdoro’s Dominica
om. Susanna Kolppanen
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN 4 JUN ERI 1 SA | Mäntykartanon Q-Papu
om. Nea ja Paula Jokela

ROP -pentu Toyway Humayan
om. Taru Heinänen

ROP -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset
Urokset:
JUN ERI 2 Qi Gong’s Flying Shaman om. Johanna Hyvönen
JUN ERI 3 Hiplakan Hieno Hemmo om. Leena Huuha
JUN ERI 4 Charlesdee om. Minna Isokääntä
NUO ERI 2 Hopeahapsun Darude om. Ilona Huntus
NUO ERI 3 Vanessan Ozzy om. Kirsi Pihlainen
NUO EH 4 Chakiran Noah om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
AVO ERI 1 SA Hoswin Talisman om. Miia Westman
AVO ERI 2 SA Racconto Phuntsok Namgyal om. Taru Heinänen
AVO ERI 3 Mäntykartanon Othello om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
AVO ERI 4 Minessan Calvin om. Kauko Jalosalmi
VET ERI 2 SA Mva Annastiina Wilhelm om. Mirja Päiväkkö

Nartut:
JUN ERI 2 Choden om. Susanna Kolppanen
JUN ERI 3 Playpoint Titbit om. Anne Hopponen ja Sari Karvinen
JUN ERI 4 Charlotta om. Tiina Matleena Luhtaniemi
NUO ERI 1 Hoswin Xelina om. Miia Westman
AVO ERI 2 SA Ziestan Kimora om. Tiina Sallinen
AVO ERI 3 SA Mäntykartanon Kuiskaus om. Minna ja Pirkko Virta
AVO ERI 4 Finriikan Ancelina om. Anniina Tiihonen
VAL ERI 2 SA Mva Ziestan Ingemaj om. Niklas Kalske ja Tiina Rämö
VET ERI 2 SA Racconto Prelude om. Taru Heinänen
VET ERI 3 Mva Mäntykartanon Amoriina om. Paula Jokela
VET ERI 4 Mva Ingefal’s Lilla My om. Miia Westman


01.08.2014 Kuopio kv
Tuomari: Donna Saltau, Australia
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 54, joista veteraaneja 8


VSP Mva Tashi-Gong Mr Millionaire - ROP Mva Mow-Zow Isa-Bella


ROP -vet. Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong - VSP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 ROP vet. VET ERI SA | Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong
om. Katriina ja Sara Huhtinen
PN 3 SERT FI MVA vara-CACIB -> CACIB AVO ERI 1 SA | Riffendahl Agnes Aphrodite
om. Aila Malmi-Backman
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Playpoint Living Doll
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN - vara-SERT VET ERI 2 SA | Vanessan Indra
om. Silja Lappeteläinen

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Mr Millionaire
om. Kari Eronen
PU 2 SERT vara-CACIB AVO ERI 1 SA | Zhigatsey Edward
om. Mona Frejborg
PU 3 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Mäntykartanon Klassikko
om. Annette Åkerlund
PU 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka

ROP -pentu Tashi-Gong Hand In Hand
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
VSP -pentu Tashi-Gong Handsome Harrison
om. Eija Huuskonen


ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset
Urokset:

JUN EH 1 Runcorner Dark Diamond om. Satu Katava
JUN EH 2 Runcorner Dear Diamond om. Tarja Rytkönen
JUN EH 3 Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
JUN EH 4 Charlesdee om. Minna Isokäämpä
NUO ERI 1 SA Misschiefin Faust Arelio Lee om. Ronja Tynnyrinen
NUO EH 2 Mow-Zow Valdemar om. Annette Åkerlund
AVO ERI 3 Mäntykartanon Othello om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
AVO EH 4 Revonhännän Guzmania om. Sirpa Perälä
VAL ERI 2 SA Mva Mow-Zow Lucky Luke om. Katja, Marko ja Lotta Rita
VAL ERI 3 Mva Saffron Zidane om. Tuula Kinnunen ja Pentti Lindblad
VAL EH 4 Mva Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
VET EH 2 Mva Vanessan Preston om. Silja Lappeteläinen
VET EH 3 Vanessan Brown And White om. Kerttu Lappeteläinen
VET EH 4 Revonhännän Gomia Goran om. Sirpa Perälä

Nartut:
JUN ERI 1 SA Mäntykartanon Q-Papu om. Nea ja Paula Jokela
JUN ERI 2 SA Tashi-Gong Hard Of Mine Katriina Huhtinen
JUN ERI 3 SA Playpoint Titbit om. Anne Hopponen ja Sari Karvinen
JUN ERI 4 Runcorner Dangerous Diamond om. Sari Poikonen ja Hanne Kauppinen
NUO ERI 1 SA Sippans Keep My Lovesong Starshine om. Mona Frejborg
AVO ERI 2 SA Finriikan Paloma om. Leena Pelkonen
AVO ERI 3 Sissinheimon Lala om. Sirpa Pellikka
AVO ERI 4 Ziestan Laqueta om. Carola Sundgvist
VAL ERI 3 Mva Mow-Zow Isa-Bella om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VAL ERI 4 Mva Mow-Zow Fantasia om. Katja, Marko ja Jesse Rita
VET EH 3 Mva Lecibsin Gala om. Anne Hakala
VET EH 4 Mäntykartanon Amoriina om. Paula Jokela

Kasvattajat:
KASV 2 Kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela
KASV 3 Kennel Runcorner om. Sari Poikonen

27.07.2014 Saarijärvi
Tuomari: Irina Poletaeva
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 30, joistta veteraaneja 3


ROP Mva Down-Goblin Fernando - VSP Mva Katimon Tasha


VSP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello - ROP -vet. Mva Mäntykartanon Amoriina

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 SERT NUO ERI 1 SA Hopeahapsun Creivi Vito
om. Pirkko ja Minna Virta
PU 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
VSP-vet. VET ERI 1 | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Katimon Tasha
om. Nina Nieminen
PN 2 SERT AVO ERI 1 SA | Mäntykartanon Kuiskaus
om. Pirkko ja Minna Virta
PN 3 ROP -vet VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Amoriina
om. Paula Jokela
PN 4 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Hoswin Xelina
om. Miia Westman

ROP -pentu Shandita's Party Princess
om. Aila Malmi-Backman

ROP -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Toyway Humayan om. Taru Heinänen
PEK 3 Toyway Har-Ri-Etta om. Anna-Bella Halttunen, Reetta ja Siiri Hautala

Urokset:
JUN EH 2 Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna Hyvönen
JUN EH 3 Hiplakan Hieno Hemmo om. Leena Huuha
NUO ERI 2 Hopeahapsun Sir Enlore om. Minna Virta ja Kaisa Kirjava
NUO EH 3 Vanessan Ozzy om. Kirsi Pihlainen
AVO ERI 1 Racconto Phuntsok Namgyal om. Taru Heinänen
AVO EH 2 Hoswin Talisman om. Miia Westman
AVO EH 3 Sunbase Diesel om. Emilia Mäkelä
AVO EH 4 Mäntykartanon Othello om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
VAL ERI 2 Mva Hopeahapsun Benlore om. Pirkko ja Minna Virta
VAL EH 3 Mva Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala

Nartut:
JUN ERI 1 Mäntykartanon Q-Papu om. Paula ja Nea Jokela
JUN EH 2 Riffendahl Cloe Celestra om. Aila Malmi-Backman
NUO ERI 2 Hoswin Xenia om. Katja Somppi
NUO EH 3 Saffron Gozzip om. Pirkko Linnus ja Ida Raatikainen
AVO ERI 2 Riffendahl Agnes Aphrodite om. Aila Malmi-Backman
AVO EH 3 Finriikan Paloma om. Leena Pelkonen
AVO EH 4 Saffron Jadore om. Sanna Wägeli
VET ERI 2 Racconto Prelude om. Taru Heinänen


26.07.2014 Helsinki
Tuomari: Kati Kilpeläinen
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 29, joista veteraaneja 5


ROP Mva Toyway Verity - VSP Mva Miliisin Trans-Am


ROP -vet. Mva Miliisin Trans-Am - VSP -vet. Arundina Norbu Seba

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Verity
om. Jouko Leiviskä ja Tuuli Kalliomäki
PN 2 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Shibazhan Vanda
OM. Anne Johansson ja Marketta Juutila
PN 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Arundina Norbu Seba
om. Yvonne Kokko
PN 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Qi Gong's Flying Witch
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Felipe
om. Sirpa Takala
PU 3 SERT FI & LT MVA AVO ERI 1 SA | Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Lasse ja Marja Salo
PU 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Totuutta Etsimässä
om. Merja Uimonen ja Anne Miettinen

ROP -pentu Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala

ROP -kasv. kennel Qi Gong's
om. Mikko Lindroos

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 2 Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna Hyvönen
JUN EH 3 Mic Mac Going To Run Free om. Eija Kallio
NUO ERI 1 SA Qi Gong's King Of Hearts om. Mikko Lindroos, Kari Kuosmanen ja Hiroomi Morishita
NUO ERI 2 SA Suvijan Athos om. Sarla ja Juho Koistinen
VAL ERI 2 SA Mva Windpower Kyle Busch om. Tuuli Kalliomäki ja Tarja Karijoki

Nartut:
JUN ERI 2 SA Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
JUN ERI 3 Shibazhan Brunnera om. Anne Johansson
NUO ERI 1 SA Qi Gong's Queen Of Diamonds om. Mikko Lindroos
NUO ERI 2 SA Chenrezi Matchmaker om. Tiina Rämö
AVO ERI 2 SA Tor Oskan Milleena om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
AVO ERI 3 Ziestan Laqueta om. Carola Sundgvist
AVO EH 4 Cinodes Japonica om. Seija Kanerva
VAL ERI 2 SA Mva Tashi-Gong Ice Pricess om. Minna Särkijärvi
VET EH 2 Ingefal's Baby Downgoblin om. Seija Kanerva



20.07.2014 Kemi kv
Tuomari: Birgitta Svarstad, Ruotsi
Ilmoitettu: aikuisia 27, joista veteraaneja 7

ROP RYP 4 ROP-, BIS 1 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
PN 2 SERT VET ERI 2 SA | Toyway La-Ven-Del
om. Jouko Leiviskä ja Arja Salonen
PN 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Mäntykartanon Q-Papu
om. Paula ja Nea Jokela
PN 4 VET ERI 2 SA | Mva Mäntykartanon Emmalotte
om. Paula ja Nea Jokela

VSP SERT CACIB NUO ERI 1 SA | Toyway El Don-John
om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
PU 2 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 3 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Antti-Tuis-Ku
om. Jouko Leiviskä ja Tiina Kaakinen

ROP-, BIS 2 -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urokset
JUN EH 1 Dawana Will-I-Am om. Maarit Impola
JUN EH 2 Dawana Winnie The Pooh om. Sinikka Koivisto
AVO EH 1 Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
AVO EH 2 Alnuspark Echo om. Inkeri ja Tarja Ylitalo
AVO EH 3 Minessan Calvin om. Kauko Jalosalmi
AVO EH 4 Mäntykartanon Othello om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
VET ERI 2 Mva Braeduke Spyanki om. Helvi Leinonen ja Tarja Virtanen

Nartut:
JUN ERI 2 Choden om. Susanna Kolppanen
JUN EH 3 Indira om. Minna Kaappola
JUN EH 4 Mei Dan Bobcat om. Nada Kajander ja Mirja Taima
NUO ERI 1 SA Dawana Indigo om. Jonna Raaterova
NUO ERI 2 Bendafeims E-Leia om. Raija Leiviskä
NUO EH 3 Double Eye Endlesslove Isis om. Riku Heikkinen
AVO ERI 1 Vanessan Marie om. Marianne Sandberg
AVO ERI 2 Geisha om. Tiina Luhtaniemi
AVO EH 3 Sandmountain's Adalmiina om. Marianne Sandberg
AVO EH 4 Mäntykartanon Lumia om. Paula Jokela
VET ERI 3 SA Mva Mäntykartanon Amoriina om. Paula Jokela


19.07.2014 Mäntsälä
Tuomari: Lars Adeheimer, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 40, joista veteraaneja 9


ROP Mva Shibazhan Wulfenia - VSP Shibazhan Brunnera


ROP -vet. Mva Shibazhan Wulfenia - VSP -vet. Mva Ziestan Indira


ROP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Wulfenia
om. Sanna Männistö
PU 2 SERT AVO ERI 1 SA | Zhigatsey Edward
om. Mona Frejborg
PU 3 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Flametail Kaval-De-Mar
om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
PU 4 AVO ERI 3 SA | Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Shibazhan Brunnera
om. Anne Johansson
PN 2 vara-SERT VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Ziestan Indira
om. Tiina Rämö
PN 3 VET ERI 2 SA | Mva Arundina Norbu Seba
om. Yvonne Kokko
PN 4 AVO ERI 1 SA | Flametail Dear Devil-Ma
om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

ROP -pentu Mic Mac Going To Run Free
om. Eija Kallio

ROP -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Narttupentu
PEK 1 Zhigatsey Hedda om. Mona Frejborg

Urokset:
JUN ERI 1 SA Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna Hyvönen
JUN ERI 2 Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
JUN EH 3 Olazza Mii-Mikko om. Maija Perttola
NUO ERI 1 SA Charmiaäs Chandresh om. Jenni Leander ja Saska Saarioja
NUO EH 2 Chakiran Noah om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
AVO ERI 4 Totoro om. Terhi Torvela
VET ERI 2 SA Mva Olazza Milord om. Maija Perttola

Nartut:
JUN ERI 2 Mäntykartanon Q-Poppana om. Teija ja Jukka Järvinen
JUN ERI 3 Olazza Maritza om. Maija Perttola
JUN ERI 3 Olazza Tzarina om. Maija Perttola ja Pia Rapo
NUO ERI 1 SA Sippans Keep My Love Song om. Mona Frejborg
NUO ERI 2 Chenrezi Matchmaker om. Tiina Rämö
AVO EH 2 Ziestan Laqueta om. Carola Sundgvist
VAL ERI 1 Mva Tashi-Gong Ice Princess om. Minna Särkijärvi
VAL ERI 2 Mva Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
VAL EH 3 Mva Shibazhan Lunaria om. Anne Johansson
VAL EH 4 Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VET ERI 3 Mva Shibazhan Kerria om. Tiina Hirvonen
VET ERI 4 Nanaza Pastelle om. Roosa ja Sirpa Kaikkonen

19.07.2014 Ristiina
Tuomari: Paavo Mattila
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 16, joista veteraaneja 3


ROP Mva Down-Goblin Fernando - VSP Mva Katimon Tasha


RYP 4 Mva Down-Goblin Fernando

ROP RYP 4 VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 SERT JUN ERI 1 SA | Saffron Hooligan
om. Joni Tiainen ja Katja Eskelinen
PU 3 vara-SERT AVO 1 SA | Minessan Columbo
om. Tuomo Pölönen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Katimon Tasha
om. Nina Nieminen
PN 2 SERT AVO 1 SA | Saffron Jadore
om. Sanna Wägeli
PN 3 vara-SERT AVO 2 SA | Tor Oskan Milleena
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
PN - ROP-vet. VET ERI 1 | Yörnilän Emmanuel
om. Hannele Immonen

Muut tulokset:
Urospentu:
PEK 1 Chanelstyle Xmas Miracle om. Sirkku-Liisa Pirhonen

Nartut:
JUN ERI 1 Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
JUN ERI 2 Snowmuzzle's Europa om. Hanna Raatikainen ja Satu Pelkonen
NUO EH 1 Zirawan August Mist om. Sirkku-Liisa Pirhonen
AVO ERI 3 Snowmuzzle's Cassiopeia om. Hanna Raatikainen
AVO ERI 4 Finriikan Floreana om. Riikka Timonen


13.07.2014 Oulu kv
Tuomari: Juha Putkonen
Ilmoitettu; pentuja 2, aikuisia 32, joista veteraaneja 6


ROP Mva Toyway Zat-Zuma - VSP Dedicated To The Time Is Flying

ROP ROP-, BIS 3 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
PN 2 VET ERI 2 SA | Mva Bellezza's Kohinoor
om. Titta Rusanen
PN 3 SERT JUN ERI 1 SA | Mäntykartanon Q-Papu
om. Nea ja Paula Jokela
PN 4 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Xupatus
om. Jouko Leiviskä ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PN - vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Princess Desiree
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN - vara-SERT AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Sa-V-Anni
om. Per-Ole ja Päivi Stenman

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Dedicated To The Time Is Flying
om. Merja Uimonen
PU 2 vara-SERT CACIB NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Tru Finn
om. Merja Uimonen ja Pia Aronen
PU 3 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Felipe
om. Sirpa Takala
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Toyway Antti Tuis-ku
om. Tiina Kaakinen ja Jouko Leiviskä
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Braeduke Spyanki
om. Helvi Leinonen ja Tarja Virtanen

ROP -pentu Lilileian Sugar Bear
om. Heidi Seppälä

ROP -kasv. kennel Toyway
om. Jouko Leiviskä

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Kiiramanna Never Make You Cry Om. Takala Sirpa

Urokset:
JUN ERI 2 Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna Hyvönen
JUN ERI 3 Dawana Will-I-Am om. Maarit Impola
JUN EH 4 Dawana Winnie The Pooh om. Sinikka Koivisto
NUO ERI 2 SA Toyway Frankie Boy om. Jouko Leiviskä ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
NUO ERI 3 SA Toyway El Don-John om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
AVO ERI 1 SA Alnuspark Echo om. Inkeri ja Tarja Ylitalo
AVO ERI 2 Cisosan Galahad om. Tarja Virtanen ja Helvi Leinonen
VAL ERI 3 Mva Toyway Xenotero om. Jouko Leiviskä ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
VAL ERI 4 Mva Mow-Zow Lucky Luke om. Katja, Marko ja Lotta Rita
VET ERI 2 Mva Naranja Basilio om. Tanja Kuukasjärvi

Nartut:
JUN ERI 2 Indira om. Minna Kaappola
NUO ERI 1 SA Qi Gong's Queen Of Hearts om. Tarja Virtanen ja Helvi Leinonen
NUO ERI 2 SA Dawana Indigo om. Jonna Raaterova
AVO ERI 2 SA Zaranel De La Daami om. Anu Leiviskä
AVO ERI 3 SA Zaranel Ellen om. Anu Leiviskä
AVO ERI 4 Geisha om. Tiina Luhtaniemi
VAL ERI 2 SA Mva Mow-Zow Princess Desiree om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VET ERI 3 SA Mva Mäntykartanon Emmalotte om. Paula ja Nea Jokela
VET ERI 4 SA Mva Bendafeims Tricia om. Raija Leiviskä


12.07.2014 Kokkola kv
Tuomari: Dominic Harris, Irelanti
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 61, joista veteraaneja 10


VSP Hopeahapsun Benlore - ROP Mva Mow-Zow Lucky Lady


RYP 1 BIS 2 Mva Mow-Zow Lucky Lady


VSP -vet. Mva Braeduke Spyanki - ROP -vet. Mva Toyway Fa-Bi-Anna

ROP RYP 1 BIS 2 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 vara-CACIB -> CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Toyway Verity
om. Jouko Leiviskä ja Tuuli Kalliomäki
PN 3 SERT NUO ERI 1 SA | Dawana Indigo
om. Jonna Raaterova
PN 4 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Sa-V-Anni
om. Per-Ole ja Päivi Stenman
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Fa-Bi-Anna
om. Tuuli Kalliomäki ja Veli-Pekka Heino

VSP SERT FI MVA CACIB AVO ERI 1 SA | Hopeahapsun Benlore
om. Minna ja Pirkko Virta
PU 2 vara.CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lukas
om. Katja ja Marko Rita
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Felipe
om. Sirpa Takala
PU 4 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Tru Finn
om. Merja Uimonen ja Pia Vähänen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Braeduke Spyanki
om. Helvi Leinonen ja Tarja Virtanen

ROP -pentu Kiiramanna Never Desert You
om. Merja Uimonen ja Pia Aronen
VSP -pentu Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala


ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 SA Dedicated To The Time Is Flying om. Merja Uimonen
JUN ERI 2 Tashi-Gong Heaven Sent om. Eija Humalamaa
JUN ERI 3 Basbartoo Luc Fabien om. Tarja Keski-Saari Virta
JUN ERI 4 Dawana Will-I-Am om. Maarit Impola
NUO ERI 2 Hopeahapsun Creivi Vito om. Minna ja Pirkko Virta
NUO ERI 3 Mow-Zow Valdemar om. Annette Åkerlund
NUO ERI 4 Toyway El Don-John om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
AVO ERI 2 SA Hoswin Talisman om. Miia Westman
AVO ERI 3 SA Riffendahl Benji Baltazar om. Aila Malmi-Backman
AVO ERI 4 Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
VAL ERI 3 SA Mva P'Zazz Never Say Never om. Johanna Båssar
VAL ERI 4 SA Mva Windpower Kyle Busch om. Tuuli Kalliomäki ja Tarja Karijoki
VAL ERI SA Mva Toyway Antti Tuis-Ku om. Jouko Leiviskä ja Tiina Kaakinen
VAL ERI SA Mva Toyway Rasa-Ville om. Jouko Leiviskä ja Tiina Kaakinen
VET ERI 2 SA Mva Mäntykartanon Donatello om. Ritva-Liisa Tuikka

Nartut:
JUN ERI 1 SA Mäntykartanon Q-Papu om. om. Nea ja Paula Jokela
JUN ERI 2 Riffendahl Chloe Celestra om. Aila Malmi-Backman
JUN ERI 3 Tashi-Gong Hermione om. Sirpa Juuso
JUN ERI 4 Quutar'In Lu-Mo-A-Va-Lil-Ja om.
NUO ERI 2 Hoswin Xelina om. Miia Westman
NUO ERI 3 Qi Gong's Queen Of Hearts om. Tarja Virtanen ja Helvi Leinonen
NUO ERI 4 Hoswin Xenia om. Katja Somppi
AVO ERI 2 SA Sandmountain's Adalmiina om. Marianne Sundberg
AVO ERI 3 SA Mow-Zow Princess om. Minna Virta
AVO ERI 4 Zaranel Ellen om. Anu Leiviskä
VAL ERI 3 SA Mva Mow-Zow Isa-Bella om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VAL ERI 4 SA Mva Mow-Zow Fantasia om. Katja, Marko ja Jesse Rita
VAL ERI SA Mva Mow-Zow Princess Anna-Bella om. Katja, Marko ja Lotta Rita
VET ERI 2 SA Lin Tse-Hsun Matilda om. Susanna Kolppanen
VET ERI 3 Mva Mäntykartanon Emmalotte om. Paula ja Nea Jokela
VET ERI 4 Mva Toyway Zat-Zuma om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen


06.07.2014 Juva
Tuomari: Eeva Resko
Ilmoitettu: pentuja 2, aikusisia 12

ROP SERT AVO ERI 1 SA | Finriikan Paloma
om. Leena Pelkonen
PN 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Camu-Li's Cocktail-Flying Qi
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PN 3 NUO ERI 1 SA | Zirawan August Mist
om. Sirkku-Liisa Pirhonen

VSP SERT FI MVA AVO ERI 1 | SA Toyway Yusafat
om. Piia Siimes
PU 2 vara-SERT JUN ERI 1 SA Saffron Hooligan
om. Joni Tiainen ja Katja Eskelinen

ROP -pentu Hiplakan Hieno Hemmo om. Leena Huuha

Muut tulokset:
Urospentu:
PEK 2 Cinodes Blue Pontiac om. Hannu Jäppinen

Urokset:
NUO 1 Qi Gong's King Of Hearts om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
AVO EH 2 Saffron Bolton om. Joni Tiainen

Nartut:
JUN ERI 2 Xaramae Bling Bling om. Anna-Liisa Mikkonen ja Eini Vihko
AVO EH 2 Saffron Jadore om. Sanna Wägeli
AVO EH 3 Shibazhan Fortunella om. Johanna Nykänen



06.07.2014 Karjaa
Tuomari: Vera Smirnova, Viro
Ilmoitettu: aikuisia 28, joista veteraaneja 4


ROP Mva Shibazhan Lunaria - VSP Lilileian Honor Of All

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Shibazhan Lunaria
om. Anne Johansson
PN 2 SERT AVO ERI 1 SA | Shibazhan Vanda
om. Marketta Juutila
PN 3 vara-SERT AVO ERI 2 SA| Toroskan Mileena
om. Kaisa Kankaanpää
PN 4 JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Xelmiina
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Shibazhan Gerbera
om. Anne Johansson

VSP SERT NUO ERI 1 SA | Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Totoro
om. Terhi Torvela
PU 3 VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Hullabaloo
om. Margareta Hautaniemi
PU 4 JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Totuutta Etsimässä
om. Merja Uimonen ja Anne Miettinen
VSP -vet. VET ERI 1 | Silences Casper
om. Alexandra Johansson

ROP -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Urokset:
NUO ERI 2 SA Suvijan Athos om. Sarla ja Juho Koistinen
NUO ERI 3 Onnentassun Gunnar om. Mervi Tilaeus
AVO ERI 2 SA Shibazhan Taxus om. Leila Salminen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Cinodes Janastacia om. Seija Kanerva
JUN ERI 3 Mei Dan Bobcat om. Nada Kajander ja Mirja Taima
NUO ERI 1 Kiranmay's C-Chantal Dikis-Star om. Katri Aallonranta
AVO ERI 3 SA Tashi-Gong Make Up om. Margareta Hautaniemi
AVO ERI 4 SA Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
VAL ERI 2 SA Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VET ERI 2 Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen
VET ERI 3 Quarantina's Quaresse om. Elisa Vahlroos-Moisander


29.06.2014 Forssa
Tuomari: Anne Sume, Viro
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 30, joista veteraaneja 5


VSP Mva Miliisin Trans-Am - ROP Camu-Li's Cocktail-Flying Qi


ROP -vet. Mva Miliisin Trans-Am - VSP -vet. Mva Miliisin I-Sweet

ROP SERT JUN ERI 1 SA | Camu-Li's Cocktail-Flying Qi
om. Mikko LIndroos ja Kari Kuosmanen
PN 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Shibazhan Vanda
om. Marketta Juutila
PN 3 NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Sa-V-Anni
om. Per-Ole ja Päivi Stenman
PN 4 AVO ERI 2 SA | Tor Oskan Milleena
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 | Mva Miliisin I-Sweet
om. Jaana Hyttinen ja Airi Leegen

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU 2 SERT FI & LV MVA AVO ERI 1 SA | Kiiramanna Felipe
om. Sirpa Takala
PU 3 vara-SERT NUO ERI 1 SA |Qi Gong's King Of Hearts
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PU 4 NUO ERI 2 SA Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo

ROP -pentu Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala

ROP -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Showdoen Pop Up om. Johanna Aalto

Urokset:
JUN ERI 1 SA Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna Hyvönen
JUN ERI 2 Basbartoo Luc Fabien om. Tarja Keski-Saari Virta
JUN ERI 3 Mow-Zow Your Majesty om. Pia Honkasalo
NUO EH 3 Chakiran Noah om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
AVO ERI 2 Totoro om. Terhi Torvela
AVO EH 3 Flametail Kaval-De-Mar om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
AVO EH 4 Shibazhan Taxus om. Leila Salminen
VAL ERI 1 Mva Miliisin Beowulf-San om. Jaana Hyttinen ja Airi Leegen
VET EH 2 Mva Silences Casper om. Alexandra Johansson

Nartut:
JUN ERI 2 Mäntykartanon Q-Poppana om. Teija ja Jukka Järvinen
JUN ERI 3 Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
JUN EH 4 Basbartoo Luc Fretrica om. Eija Torkko
AVO EH 3 Flametail Dear Devil-Ma om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
AVO EH 4 Basbartoo Luc Edelweiss om. Tarja Keski-Saari Virta
VAL ERI 1 Mva Shibazhan Lunaria om. Anne Johansson
VAL ERI 2 Mva Down-Goblin Bella Of Timbo om. Per-Ole ja Linda Stenman
VAL ERI 3 Mva Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen
VET ERI 2 Shibazhan Elettaria om. Anne Johansson
VET ERI 3 Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen



28.06.2014 Pori kv
Tuomari: Seamus Oates, Irlanti
Ilmoitettu: pentuja 3, aikusia 69, joista veteraaneja 8


ROP Tiridoll's Nougat - VSP Mva Olazza Milady


RYP 4 Tiridoll's Nougat


ROP -vet. Mva Olazza Milord - VSP -vet. Mva Tuuling Cions Olivia

ROP RYP 4 SERT FI & SE MVA CACIB AVO ERI 1 SA | Tiridoll's Nougat
om. Sirpa Sillanpää
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Miliisin Beowulf-San
om. Jaana Hyttinen ja Airi Leegen
PU 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Arundina Phucee Amba
om. Maija Perttola
PU - vara-SERT AVO ERI 2 SA | Kiiramanna Felipe
om. Sirpa Takala

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Olazza Milady
om. Maija Perttola
PN 2 SERT vara-CACIB AVO ERI 1 SA | Riffendahl Agnes Aphrodite
om. Aila Malmi-Backman
PN 3 VAL ERI 2 SA | Mva Toyway Verity
om. Jouko Leiviskä ja Tuuli Kalliomäki
PN 4 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Remember Me Tuuling
om. Tuula Parviainen
PN VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Tuuling Cions Olivia
om. Tuula Parviainen


ROP -pentu Kiiramanna Never Make You Cry - VSP -pentu Shandita's Party Princess

ROP -pentu Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala
VSP -pentu Shandita's Party Princess
om. Aila Malmi-Backman


ROP -kasv. kennel Tuuling
om. Tuula Parviainen

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Hiplakan Hieno Hemmo om. Leena Huuha

Urokset:
JUN ERI 1 SA Olazza Mii-Mikko om. Maija Perttola
JUN ERI 2 Rina-Cza's Aloha Indiana om. Maarit Peltonen
JUN ERI 3 Basbartoo Luc Fabien om. Tarja Keski-Saari Virta
JUN ERI 4 Hoswin Pearldiver om. Kirsi Koskinen
NUO ERI 1 SA Lilileian Keepr For Life om. Tiina Rämö ja Katja Tantakangas
NÚO ERI 2 Tuuling Run Stefano om. Tuula Parviainen ja Jarkko Rantanen
AVO ERI 3 SA Hoswin Talisman om. Miia Westman
AVO ERI 4 Tor Oskan Miljoona om Anja Tuomimäki
VAL ERI 3 SA Lilileian Cafe Au Lait om. Heidi Leino ja Joni Latokylä
VAL ERI 4 Mva Mäntykartanon Ivanhoe om. Hanne Paakala
VET ERI 2 SA Satatassun Via Carmente om. Maarit Peltonen
VET EH 3 Mva Silences Casper om. Alexandra Johansson

Nartut:
JUN ERI 1 SA Revonhännän Oi-Kaisu om. Sirpa Perälä ja Jenna Vuori
JUN ERI 2 SA Olazza Tzarina om Maija Perttola ja Pia Rapo
JUN ERI 3 SA Olazza Maritza om. Maija Perttola
JUN ERI 4 SA Riffendahl Chloe Celestra om. Aila Malmi-Backman
JUN ERI SA Kiiramanna Kultainen Avain om. Merja Uimonen ja Sanna Kuusisto
NUO ERI 2 SA Hoswin Xelina om. Miia Westman
NUO ERI 3 Lilileian Happy Ever After om. Tiina Rämö ja Eva Taivassalo
NUO ERI 4 Olazza Avatar om. Maija Perttola ja Veikko Räty
AVO ERI 2 SA Mow-Zow SaV-Anni om. Per-Ole ja Päivi Stenman
AVO ERI 3 SA Revonhännän Yoshabel om. Sirpa Perälä ja Virpi Kanerva
AVO ERI 4 SA Tor Oskan Nicoletta om. Tuula Toroska
VAL ERI 3 SA Mva Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
VAL ERI 4 Mva Tuuling Len Leiju om. Maaret ja Teuvo Laaksonen
VET ERI 2 SA Mva Miliisin I-Sweet om. Airi Leegen
VET ERI 3 SA Mva Tuuling Chan Paris om. Tuula Parviainen
VET ERI 4 Tor Oskan Anzelika om. Tuula Toroska

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Olazza om. Maija Perttola
KASV 3 KP Kennel Lilileian om. Tiina Rämö
KASV 4 KP kennel Tor Oskan om. Tuula Toroska



22.06.2014 Rovaniemi kv
Tuomari: Markku Kipinä
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 27, joista veteraaneja 2


ROP Mva Mow-Zow Princess Desiree ja VSP Mva Toyway Antti Tuis-Ku


VSP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello - ROP -vet. Mva Mäntykartanon Amoriina

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Princess Desiree
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 SERT JUN ERI 1 SA | Ishavskysten's Duchess Daniela
om. Maarit Turunen, Norja
PN 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Amoriina
om. Paula Jokela
PN - vara-SERT JUN ERI 2 SA | Mäntykartanon Q-papu
om. Nea ja Paula Jokela

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Antti Tuis-Ku
om. Jouko Leiviskä ja Tiina Kaakinen
PU SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Felipe
om. Sirpa Takala
PU 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 4 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Q-Tamo
om. Katja ja Marko Rita

ROP -pentu Kiiramanna Never Make You Cry
om. Sirpa Takala

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Mow-Zow Your Majesty om. Pia Honkasalo
AVO EH 2 Ishavskysten's Chacco Chubby om. Kjellaug M. Lindrupsen, Norja
AVO EH 3 Kiiramanna Alejandro om. Pia ja Mikko Honkasalo
AVO EH 4 Minsessan Calvin om. Kauko Jalosalmi
VAL ERI 2 Mva Mow-Zow Lucky Luke om. Katja, Marko ja Lotta Rita
VAL EH 3 Mva Zaranel Alonzo om. Ritva-Liisa Tuikka

Nartut:
JUN ERI 3 Ishavskysten's Duchess Diana om. Maarit Turunen, Norja
JUN ERI 4 Indira om. Minna Kaappola
NUO ERI 1 SA Dawana Indigo om. Jonna Raaterova
NUO ERI 2 SA Bendafeims E-Leia om. Raija Leiviskä
AVO ERI 1 SA Geisha om. Tiina Luhtaniemi
AVO ERI 2 Mäntykartanon Lumia om. Paula Jokela
VAL ERI 3 Mva Mow-Zow Princess Anna-Bella om. Katja, Marko ja Lotta Rita
VAL ERI 4 Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen


15.06.2014 Pöytyä
Tuomari: Tuire Okkola
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 12, joista veteraaneja 1

ROP -vet. ERI 1 | Yörnilän Emmanuel
om. Hannele Immonen

ROP -pentu Kiiramanna Never Give You Up
om. Merja Uimonen ja Tiina Vilppunen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Dedicated To The Time Is Flying om. Merja Uimonen
AVO EH 1 Kiiramanna Alejandro om. Pia ja Mikko Honkasalo
AVO EH 2 Lecibsin Example om. Sanni Palmanen

Nartut:
JUN EH 1 Kiiramanna Kultainen Avain om. Merja Uimonen ja Sanna Kuusisto
NUO ERI 1 Tuuling Ris Rosalinda om. Tuula Parviainen ja Susanna Peltomaa
NUO EH 2 Kiranmay's C-Chantal Dikis-Star om. Katri Aallonranta
AVO ERI 1 Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
AVO EH 2 Esmari Jiangda om. Hannele Porola


14.06.2014 Tammela rn
Tuomari: Zidy Munsterhielm-Ehnberg
Ilmoitettu: aikuisia 31, joista veteraaneja 4


ROP Mäntykartanon Q-Poppana - VSP Hoswin Pearldiver


ROP -vet. Mva Miliisin Trans-Am - VSP -vet. Nanaza Pastelle


BIS 4 -vet. Mva Miliisin Trans-Am

ROP SERT JUN ERI 1 SA | Mäntykartanon Q-Poppana
om. Teija ja Jukka Järvinen
PN 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Mva Puna-Tuvan Bernina
om. Marika Reunanen
PN 3 AVO ERI 2 SA | Riffendahl Agnes Aphrodite
om. Aila Malmi-Backman
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Ice Princess
om. Minna Särkijärvi
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Nanaza Pastelle
om. Sirpa ja Roosa Kaikkonen

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Hoswin Pearldiver
om. Kirsti Koskinen
PU 2 ROP-, BIS 4 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU 3 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Suvijan Athos
om. Sarla ja Juho Koistinen
PU 4 AVO ERI 1 SA | Choon-Choon Tobias
om. Tiina Wallden

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Ziestan Teagan om. Johanna Heikkilä
JUN EH 3 Rina-Cza's Aloha Indiana om. Maarit Peltonen
NUO ERI 2 SA Onnentassun Gunnar om. Mervi Tilaeus
NUO ERI 3 Suvijan Ares om. Niko Koponen ja Tanja Kuussalo
AVO ERI 2 SA Tuuling Via Justus om. Kirsti Koskinen
AVO EH 3 Tor Oskan Ivanhoe om. Maarit Peltonen
AVO EH 4 Katimon Verdi om. Kirsti Torikka
VET ERI 2 SA Satatassun Via Carmante om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN ERI 2 Riffendahl Chloe Celestra om. Aila-Kaarina Malmi-Backman
JUN EH 3 Olazza Twinkle om. Mirja-Liisa Tamminen ja Terttu Takala
NUO ERI 1 Tuuling Ris Rosalinda om. Tuula Parviainen
AVO ERI 3 SA Katimon Magdalena om. Katriina Kanninen
AVO ERI 4 Onnentassun Charlotte om. Mervi Tilaeus
VAL ERI 2 SA Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VAL ERI 3 SA Mva Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
VET ERI 2 Tor Oskan Anselika om. Tuula Toroska


14.06.2014 Kotka kv
Tuomari: Rune Lysgaard, Norja
Ilmoitettu: aikuisia 22, joista veteraaneja 2

ROP Mva Down-Goblin Fernando - VSP Katimon Tasha

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 vara-CACIB -> CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Luke
om. Katja, Marko ja Lotta Rita
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lucas
om. Katja ja Marko Rita
PU 4 VAL ERI 3 SA | Mva Vanessan Idaho
om. Tiina Tamper
PU - SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Katimon Tiago
om. Nina Nieminen
PU - vara-SERT NUO ERI 1 SA | Lilileian Keeper For Life
om. Katja Rantakangas

VSP SERT FI MVA CACIB AVO ERI 1 SA | Katimon Tasha
om. Nina Nieminen
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Princess Desiree
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Shibazhan Brunnera
om. Anne Johansson
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Isabella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Dedicated To The Time Is Flying om. Merja Uimonen
AVO ERI 2 SA Lilileian Honor Of All om. Marja ja Lasse Salo
AVO EH 3 Lilileian Ewok Wicket Warrick om.
AVO EH 4 Hallahelmen Hapsivita om. Pirjo Naski
VAL ERI SA Mva Misschiefin Bzanba Arog om. Merja ja Leila Salminen

Nartut:
NUO ERI 1 Necku Sirkussatu om. Teija Urpelainen ja Jaana Urpelainen-Reuna
NUO ERI 2 Lilileian Happy Ever After om. Eva Taivassalo
VET EH 1 Nenemo Deep True Love om. Eija Lampinen ja Anniina Grönvall



08.06.2014 Helsinki rn
Tuomari: Eva Eriksson, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 21, joista veteraaneja 2


VSP Suvijan Athos - ROP Shibazhan Lunaria


RYP 4 Shibazhan Lunaria

ROP RYP 4 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Shibazhan Lunaria
om. Anne Johansson
PN 2 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Sippans Keep My Love Song Starshine
om. Mona Frejborg
PN 3 AVO ERI 2 SA | Shibazhan Vanda
om. Marketta Juutila
PN 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Nanaza Pastelle
om. Sirpa ja Roosa Kaikkonen

VSP SERT NUO ERI 1 SA | Suvijan Athos
om. Sarla ja Juho Koistinen
PU 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Choon-Choon Tobias
om. Riina Wallden
PU 3 AVO ERI 2 SA | Zhigatsey Edward
om. Mona Frejborg

ROP -pentu Zin-Tip Charlotte
om. Outi Rask

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Qi Gong’s Flying Shaman om. Johanna Hyvönen
JUN ERI 2 Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg

Nartut:
JUN EH 1 Cinodes Janastacia om. Seija Kanerva
NUO ERI 2 Zin-Tip Heidi-Helga om. Outi Rask
NUO EH 3 Olazza Sharming om. Maija Perttola ja Henna Räty
AVO ERI 3 SA Nanaza Parisa om. Sirpa Kaikkoinen
AVO ERI 4 Olazza Tiara om. Veikko Räty
VET ERI 2 SA Shibazhan Elettaria om. Anne Johansson


31.5.2014 Turku Rn
Tuomari: Miro Zlojutro, Kroatia
ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 30, joista veteraaneja 5


VSP Kiiramanna Alejandro - ROP Mva Down-Goblin Celena


VSP-vet. Ziestan Indigo - ROP vet .Miliisin Ne-Fthys


ROP VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg
PN 2 SERT NUO ERI 1 SA | Tuuling Ris Rosalinda
om. Susanna Peltomaa & Tuula Parviainen
PN 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Revonhännän Luxima
om. Sirpa Perälä
PN 4 AVO ERI 1 SA | Revonhännän Q-Akka
om. Sirpa Perälä
PN - ROP-vet VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Ne-Fthys
om. Susanna Peltomaa

VSP SERT AVO ERI 1 SA | Kiiramanna Alejandro
om. Pia & Mikko Honkasalo
PU 2 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Kiapri Jerasmus
om. Vilma Saarinen
PU 3 AVO ERI 3 SA | Revonhännän Guzmania
om. Sirpa Perälä
PU 4
JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Your Majesty
om. Pia Honkasalo
PU- VSP-vet. VET ERI 1 SA | Mva Ziestan Indigo
om. Susanna Peltomaa ja Jaana Hyttinen

ROP -pentu Kiiramanna Never Give You Up
om. Tiina Vilppunen ja Merja Uimonen

ROP-, BIS 2 - kasv. kennel Tor Oskan
om. Tuula Toroska

Muut tulokset
Urokset
JUN ERI 2 SA Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna Hyvönen
JUN ERI 3 Revonhännän Q-Man om. Sirpa Perälä
NUO ERI 1 SA Suvijan Athos om. Sarla ja Juho Koistinen
NUO EH 2 Tulilinnun Johtotähti om. Marja Suovanen
AVO ERI 4 SA Vanessan Karuson om. Virpi Mäkelä

Nartut
JUN ERI 2 SA Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
JUN EH 3 Pagodamäen Eranthis-Talventähti om. Anna-Maija Anttalainen
NUO ERI 2 SA Tor Oskan Milleena om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
NUO ERI 3 Tor Oskan Nicoletta om. Tuula Toroska
NUO ERI 4 Vanessan Saaga om. Tiina Aarikka ja Jaana Hyttinen
AVO ERI 2 SA Shibazhan Lunaria om. Anne Johansson
AVO ERI 3 Saseran Xandra om. Marjut Tenlén
AVO EH 4 Tos Oskan Josefiina om. Tuula Toroska
VET ERI 2 SA Tor Oskan Anselika om. Tuula Toroska
VET ERI 3 Shibazhan Elettaria om. Anne Johansson
VET ERI 4 Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen

KASV 2 KP kennel Revonhännän om. Sirpa Perälä

25.05.2014 Salo rn
Tuomari: Fiona Clarke, Irlanti
Ilmoitettu: aikuisia 28, joista veteraaneja 2


VSP Kiiramanna Felipe - ROP Tor Oskan Milleena

ROP SERT NUO ERI 1 SA | Tor Oskan Milleena
om. Kaisa Kankaanpää
PN 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Ziestan Laqueta
om. Carola Sundqvist
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg
PN 4 NUO ERI 2 SA | Sippans Keep My Love Song Starshine
om. Mona Frejborg
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Quarantina’S Quaresse
om. Elisa Vahlroos-Moisander

VSP SERT NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Felipe
om. Sirpa Takala
PU 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Kiiramanna Alejandro
om. Pia Honkasalo
PU 3 JUN ERI 1 SA | Mic Mac True Is The Friend
om. Mona Frejborg
PU 4 AVO ERI 2 SA | Kiapri Jerasmus
om. Vilma Saarinen

ROP -kasv. kennel Ziestan
om. Iina Mattila

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Tulilinnun Johtotähti om. Marja Suovanen
NUO ERI 2 Kiiramanna Crown Royal om. Merja Uimonen ja Mervi Björk
AVO ERI 3 SA Saseran Lorent om. Marja Suovanen
AVO ERI 4 SA Saseran Maxim om. Karin Salmi

Nartut:
JUN ERI 1 SA Mäntykartanon Q-Poppana om. Teija ja Jukka Järvinen
JUN ERI 2 SA Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää
JUN ERI 3 Ziestan Lisette om. Iina Mattila
JUN ERI 4 Olazza Sharming om. Henna Räty
NUO ERI 3 SA Olazza Avatar om. Maija Perttola ja Veikko Räty
NUO ERI 4 SA Chenrezi Matchmaker om. Tiina Rämö
AVO ERI 2 SA Ziestan My Litl Nella om. Elisa Vahlroos-Moisander
AVO ERI 3 SA Saseran Xandra om. Marjut Tenlén
AVO ERI 4 SA Vanessan Ilana om. Karin Salmi
VET ERI 2 Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen


24.05.2014 Oulainen rn
Tuomari: Irina Poletaeva
Ilmoiettu: aikusia 32, joista veteraaneja 3


ROP Mva Toyway Zat-Zuma - VSP Mva Toyway Antti Tuis-Ku


ROP -vet. Mva Toyway Zat-Zuma - VSP -vet. Braeduke Spyanki




BIS 2 -vet. Mva Toyway Zat-Zuma

ROP ROP-, BIS 2 -vet VET ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. Heli Parkkinen
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Xupatus
om. Jouko Leiviskä ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PN 3 SERT NUO ERI 1 SA | Bendafeims Eleya
om. Raija Leiviskä
PN4 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Ka-T-Inka
om. Marko ja Katja Rita

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Antti Tuis-Ku
om. Tiina Kaakinen
PU2 SERT NUO ERI 1 SA | Toyway Frankie Boy
om. Jouko Leiviskä ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PU3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Braeduke Spyanki
om. Tarja Virtanen ja Helvi Leinonen
PU 4 vara-SERT NUO ERI 2 SA | Toyway El Don-John
om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen


ROP-, BIS 3 -kasv. kennel Toyway
om. Jouko Leiviskä

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Dawana Will-I-Am om. Maarit Impola
JUN ERI 2 Dawana Winnie The Pooh om. Sinikka Koivisto
NUO EH 3 Onnenarkin Toivoatäynnä om. Miia-Riikka Pajala
NUO EH 4 Onnenarkin Tanssitassu om. Elmiina Karppinen
AVO ERI 1 Mow-Zoq Q-Tam om. Katja ja Marko Rita
AVO ERI 2 Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
AVO EH 3 Tuuling Via Paulus om. Ville Schavikin
VAL ERI 2 Mva Nenemo Eill-Power om. Päivi Könönen
VAL EH 3 Mva Revonhännän Aurinkoarmas om. Päivi Könönen

Nartut:
JUN ERI 1 Indira om. Minna Kaappola
JUN EH 2 Tashi-Gong Hermione om. Sirpa Juuso
JUN EH 3 Qi Gong's Queen Of Hearts om. Tarja Virtanen ja Helvi Leinonen
NUO ERI 2 SA Dawana Indigo om. Jonna Raaterova
NUO EH 3 Mow-Zow Sa-V-Anni om. Per-Ole ja Päivi Stenman
NUO EH 4 Mow-Zow Ros-Mari om. Katja Rita ja Minna Virta
AVO ERI 2 Vanessan Marie om. Marianne Sandberg
AVO EH 3 Geisha om.
VAL ERI 2 SA Mva Mow-Zoq Princess Anna-Bella om. Katja, Lotta ja Marko Rita
VET ERI 2 Mva Bellezza's Koh-I-Noor om. Titta Rusanen



24.05.2014 Tuuri
Tuomari: Marja-Terttu Kallio
Ilmoitettu: aikuisia 48, joista veteraaneja 10


ROP Saffron Jadore - VSP Mva Tashi-Gong Tango


ROP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello - VSP -vet. Lin Tse-Hsun Ma-Tilda

ROP SERT AVO ERI 1 SA | Saffron Jadore
om. Sanna Wägeli
PN 2 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Ros-Iita
om. Katja Rita ja Minna Virta
PN 3 NUO ERI 3 SA | Hopeahapsun Chanel Five
om. Anne Kinnunen
PN 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Lin Tse-Hsun Ma-Tilda
om. Susanna Kolppanen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Tango
om. Nina Isomäki
PU 2 SERT AVO ERI 1 SA | Suvijan Andre
om. Arja Lebeitsuk
PU 3 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Hopeahapsun Creivi Vito
om. Minna ja Pirkko Virta
PU 4 NUO ERI 2 SA | Suvijan Athos
om. Anne Marjamäki, Sarla ja Juho Koistinen
PU - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka

ROP -kasv. kennel Chakiran
om. Tuula Viertonen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 SA Tashi-Gong Heaven Sent om. Eija Humalamaa
JUN EH 2 Saffron Hooligan om. Joni Tiainen ja Katja Eskelinen
JUN EH 3 Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna Hyvönen
NUO ERI 3 Hopeahapsun Daniel om. Minna Virta ja Ari Jokinen
NUO ERI 4 Hopeahapsun Sir Enlore om. Minna Virta ja Kaisa Kankaanpää
AVO ERI 2 SA Chakiran Edvard om. Heli Jokinen
AVO EH 3 Annastiina Kar-Kasimir om. Lahja Tattari
AVO EH 4 Mäntykartanon Othello om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
VAL ERI 2 SA Mva Tashi-Going Masked Man om. Nina Isomäki

Nartut:
JUN ERI 1 Kiapri Lumi-Kello om. Kirsi Mutanen ja Sanna Hirjola
JUN ERI 2 Choden om. Susanna Kolppanen
JUN ERI 3 Mäntykartanon Q-Papu om. Nea ja Paula Jokela
JUN ERI 4 Snowmuzzle's Europa om. Hanna Raatikainen ja Satu Pelkonen
NUO ERI 3 Hopeahapsun Diana om. Minna Virta ja Saija Rajamäki
NUO EH 4 Pekdoro's U-Nelma om. Susanna Kolppanen
AVO ERI 2 Snowmuzzle's Cassiopeia om. Hanna Raatikainen
VAL ERI 1 SA Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VAL ERI 3 SA Mva Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
VAL ERI 3 Mva Tashi-Gong Ice princess om. Minna Särkijärvi
VET ERI 2 SA Pekdoro's Dominica om. Susanna Kolppanen
VET ERI 3 Mva Mäntykartanon Amoriina om. Paula Jokela
VET ERI 4 Suvijan Miu La om. Anne Marjamäki

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Hopeahapsun om. Minna Virta
KASV 3 KP kennel Suvijan om. Anne Marjamäki



24.05.2014 Järvenpää
Tuomari: Anne-Mari Haugsten-Hansen, Norja
Ilmoitettu: aikuisia 17, joista veteraaneja 1


VSP Shibazhan Lunaria - ROP Mva Down-Goblin Fernando

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 SERT AVO ERI 1 SA | Kiapri Jerasmus
om. Vilma Saarinen
PU 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Totuutta Etsimässä
om. Merja Uimonen ja Anne Miettinen
PU 4 AVO ERI 2 SA | Zhigatsey Edward
om. Mona Frejborg

VSP SERT AVO ERI 1 SA | Shibazhan Lunaria
om. Anne Johansson
PN 2 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Katimon Tasha
om. Nina Nieminen
PN 3 AVO ERI 2 SA | Zhigatsey Fabiola
om. Johanna Ström
PN 4 JUN ERI 1 SA | Revonhännän Q-Akka
om. Sirpa Perälä ja Marja-Liisa Voutilainen
PN - ROP-vet ERI 1 SA | Shibazhan Elettaria
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Mic Mac True Is The Friend om. Mona Frejborg
AVO EH 3 Revonhännän Guzmania om. Sirpa Perälä

Nartut:
JUN EH 2 Lilileian Lady Liberty om. Anette Asplund-Kähärä ja Kirah Kähärä
JUN EH 3 Mei Dan Nutty om. Pirkko Oinonen
NUO ERI 2 SA Sippans Keep My Love Song Starshine om. Mona Frejborg
AVO ERI 3 Revonhännän Luxima om. Sirpa Perälä
AVO EH 4 Citarazoolon My Sweet Joy om. Kirsi Holmberg



18.05.2014 Oulu kv
Tuomari: Espen Engh, Norja
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 31, joista veteraaneja 3


VSP Mva Toyway Antti-Tuisku - ROP Mva Toyway Zat-Zuma

ROP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. Heli Parkkinen
PN 2 SERT FI MVA CACIB AVO ERI 1 SA | Toyway Xupatus
om. Anna-Maija Arjas Kuosmanen & Jouko Leiviskä
PN 3 VET ERI 2 SA | Mva Lecibsin Gala
om. Anu Hakala
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Princess Anna-Bella
om. Katja, Lotta ja Marko Rita
PN - vara-SERT JUN ERI 1 SA | Dawana Indigo
om. Jonna Raaterova

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Antti-Tuisku
om. Tiina Kaakinen ja Jouko Leiviskä
PU 2 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Braeduke Spyanki
om. Helvi Leinonen ja Tarja VIrtanen
PU 3 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Xenotero
om. Anna-Maija Arjas Kuosmanen & Jouko Leiviskä


ROP -pentu Runcorner Dangerous Diamond
om. Sari ja Hanne Kauppinen

ROP -kasv. kennel Toyway
om. Jouko Leiviskä

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Tashi-Gong Heaven Sent om. Eija Humalamaa
JUN EH 2 Dawana Will-I-Am om. Maarit Impola
JUN EH 3 Flametail Pietro Past-Illi om. Kai ja Anne-Marie Lahtinen
JUN EH 4 Dawana Winnie The Pooh om. Sinikka Koivisto
NUO ERI 1 Mow-Zow Valdemar om. Annette Åkerlund
NUO EH 2 Toyway Frankie Boy om. Jouko Leiviskä ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
AVO ERI 1 Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
AVO ERI 2 Alnuspark Echo om. Inkeri ja Tarja Ylitalo
AVO EH 3 Mow-Zow Q-Tamo om. Katja ja Marko Rita
VAL ERI 3 Mva Mow-Zow Lucky Lucas om. Katja ja Marko Rita
VAL ERI 4 Mva Runcorner Boy Brongo om. Anne Sainmaa ja Veijo Pokka

Nartut:
JUN EH 2 Indira om. Minna Kaappola
NUO ERI 1 SA Runcorner Charming Forever om. Sari Poikonen, Emilia ja Timo Turpeinen
NUO ERI 2 Mow-Zow Sa-V-Anni om. Per-Ole ja Päivi Stenman
NUO EH 3 Bendafeims E-Leia om. Raija Leiviskä
AVO EH 2 Vanessan Marie om. Marianne Sandberg
VAL ERI 2 SA Mva Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VAL ERI 3 Mva Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg



18.05.2014 Joensuu
Tuomari: Paavo Mattila
Ilmoitettu: aikuisia 22, joista veteraaneja 4


VSP Tashi-Gong Mr Millionaire - ROP Mva Mäntykartanon Emmalotte


RYP 3 Mva Mäntykartanon Emmalotte


VSP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello - Mva Mäntykartanon Amoriina

ROP RYP 3 VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Emmalotte
om. Nea ja Paula Jokela
PN 2 VAL ERI 2 SA | Mva Playpoint Living Doll
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 3 SERT JUN ERI 1 SA | Mäntykartanon Q-Papu
om. Nea ja Paula Jokela
PN 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Amoriina
om. Paula jokela
PN - vara-SERT NUO ERI 1 SA | Vanessan Inez
om. Riikka Taskinen

VSP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Mr Millionaire
om. Kari Eronen
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 3 VET ERI 2 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 4 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Mäntykartanon Othello
om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka

ROP -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urokset:
AVO ERI 3 SA Minessan Columbo om. Tuomo Pölönen
AVO ERI 4 Bellezza's Simon om. Arto Alhainen
VET ERI 3 Vanessan Brown And White om. Kerttu Lappeteläinen

Nartut:
JUN ERI 2 Playpoint Titbit om. Anne Hopponen ja Sari Karvinen
JUN EH 3 Nic-Sam Isabetta om. Tuula Suvanto
JUN EH 4 Tashi-Gong Highlight om. Marika Tanskanen
NUO ERI 2 Finriikan Ciara om. Eija Ponkilainen
AVO ERI 1 SA Finriikan Paloma om. Leena Pelkonen
AVO ERI 2 SA Saffron Jadore om. Sanna Wägeli
AVO EH 3 Mäntykartanon lumia om. Paula Jokela
VET ERI 2 Mva Vanessan Anette om. Anne Hopponen ja Sari Karvinen



18.05.2014 Rauma
Tuomari: Allan Brown, Kanada
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 50, joista veteraaneja 8


ROP Mva Miliisin Trans-Am - VSP Riffendahl Chloe Celestra


ROP -vet. Mva Miliisin Trans-Am - VSP -vet. Tor Oskan Anselika


RYP 4 BIS 3 -vet. Mva Miliisin Trans-Am

ROP RYP 4 ROP-, BIS 3 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU 2 VAL ERI 1 SA| Mva Down-Goblin Fernnado
om. Niina Nieminen
PU 3 SERT AVO ERI 1 SA | Vanessan Karuson
om. Virpi Mäkelä
PU 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Tor Oskan Nicolaos
om. Hannu Granholm-Huhtala

VSP ROP-jun. SERT JUN ERI 1 SA | Riffendahl Chloe Celestra
om. Aila-Kaarina Malmi-Backman
PN 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Satatassun Vive Sweetlove
om. Terhi Aavinko
PN 3 AVO ERI 2 SA | Tor Oskan Josefiina
om. Tuula Toroska
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Tuuling Len Leiju
om. Maaret ja Teuvo Laaksonen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Tor Oskan Anselika
om. Tuula Toroska


ROP -pentu Shibazhan Brunnera - VSP -pentu Rina-Cza's Aloha Indiana

ROP -pentu Shibazhan Brunnera
om. Anne Johansson
VSP -pentu Rina-Cza's Aloha Indiana
om. Maarit Peltonen


ROP-, BIS 1 -kasv. kennel Tuuling
om. Tuula Parviainen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Rina-Cza's Aloha Carolina om. Susanna Peltomaa

Urokset:
JUN EH 1 Mic Mac True Is Finland om. Mona Frejborg
AVO ERI 2 SA Hoswin Talisman om. Miia Westman
AVO ERI 3 SA Shibazhan Tsuga om. Anne Johansson
AVO EH 4 Tor Oskan Ivanhoe om. Maarit Peltonen
VET EH 2 Ziestan Indigo om. Susanna Peltomaa
VET EH 3 Satatassun Via Carmante om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN EH 2 Pepeto's Lady Lilian om. Hanna Granholm-Huhtala
JUN EH 3 MowZow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
JUN EH 4 Zhigatsey Gina om. Johanna ja Camilla Ström
NUO ERI 1 SA Katimon Tasha om. Niina Nieminen
NUO ERI 2 SA Tuuling Ris Rosalinda om. Tuula Parviainen ja Susanna Peltomaa
NUO ERI 3 Kiiramanna Kaurakeksi om. Taru Rantanen
NUO ERI 4 Sippans Keep My Lovesong Starshine om. Mona Frejborg
AVO ERI 3 Alnuspark Euphoria om. Sinikka Perälä
AVO ERI 4 Tuuling Ris Ellen om. Maaret ja Teuvo Laaksonen
VAL ERI 2 SA Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VAL ERI 3 Mva Tuuling Ris Elene om. Tuula Parviainen
VAL ERI 4 Mva Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
VET ERI 2 SA Mva Tuuling Chan Paris om. Tuula Parviainen
VET ERI 3 Shibazhan Gerbera om. Anne Johansson
VET EH 4 Miliisin Nr-Fthys om. Susanna Peltomaa

Kasvattajat
KASV 2 KP Kennel Tor Oskan om. Tuula Toroska


17.05.2014 Oulu rn
Tuomari: Jussi Liimatainen
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 11, joista veteraaneja 2


ROP -vet. Mva Toyway Zat-Zuma - VSP -vet. Mva Braeduke Spyanki


BIS 1 -vet Mva Toyway Zat-Zuma

ROP RYP 3 ROP-, BIS 1 -vet VET ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. Heli Parkkinen
PN 2 SERT JUN ERI 1 SA | Dawana Indigo
om. Jonna Raaterova

VSP VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Braeduke Spyanki
om. Helvi Leinonen ja Tarja Virtanen
PU 2 SERT JUN ERI 1 SA | Dawana Will-I-Am
om. Maarit Impola

ROP -pentu Tashi-Gong Hermione
om. Sirpa Juuso

Muut tulokset:
Urokset:
NUO EH 1 Chakiran Noah om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
VET EH 2 Mva Annastiina Wilhelm om. Mirja Päiväkkö

Nartut:
JUN ERI 2 Mow-Zow Ul-Riikka om. Keijo Laurila
JUN ERI 3 Indira om. Minna Kaappola
JUN EH 4 Qi Gong's Queen Of Hearts om. Tarja Virtanen ja Helvi Leinonen
AVO ERI 1 Ruskaturkin Ca-Ramel om.


17.05.2014 Joensuu kv
Tuomari: Karin Bernadis, Itävalta
Ilmoitettu: aikuisia 27, joista veteraaneja 7


VSP -vet. Mva Mäntykartanon Amoriina - ROP -vet. Mva Vanessan Preston

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lucas
om. Katja ja Marko Rita
PU 2 SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Charmia's Chandresh
om. Jenni Leander ja Saska Saarioja
PU 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Mäntykartanon Othello
om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
PU 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Mäntykartanon Emmalotte
om.Paula ja Nea Jokela
PN 3 SERT AVO ERI 1 SA | Mäntykartanon Lumia
om. Paula Jokela
PN 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Amoriina
om. Paula Jokela
PN - ROP -jun. vara-SERT JUN ERI 1 SA | Xaramae Bling Bling
om. Eini Vihko ja Anna-Liisa Mikkonen

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
NUO ERI 2 Tashi-Gong Prince Carl Philip om. Tuula Kinnunen
AVO ERI 2 SA Tashi-Gong Mr Millionaire om. Kari Eronen
AVO ERI 3 Minessan Columbo om. Tuomo Pölönen
AVO EH 4 Sommerlyst's I-Co-Legs Diki om. Katriina ja Pasi Huhtinen
VAL ERI 2 SA Mva Saffron Zidane om. Tuula Kinnunen ja Pentti Lindblad
VET ERI 2 SA Vanessan Brown And White om. Kerttu Lappeteläinen
VET ERI 3 SA Mva Mäntykartanon Donatello om. Ritva-Liisa Tuikka

Nartut:
JUN ERI 2 SA Playpoint Titbit om. Anne Hopponen ja Sari Karvinen
JUN ERI 3 SA Mow-Zow Valencia om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
JUN ERI 4 Mäntykartanon Q.Papu om. Nea ja Paula Jokela
NUO ERI 1 Mow-Zow Ros-Mari om. Katja ja Marko Rita
VAL ERI 3 SA Mva Playpoint Living Doll om. Katriina ja Pasi Huhtinen
VAL ERI 4 SA Mva Mow-Zow Desiree om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VET ERI 2 SA Vanessan Indra om. Silja ja Jonna Lappeteläinen
VET ERI 3 SA Mva Vanessan Anette om. Anne Hopponen ja Sari Karvinen
VET ERI 4 SA Saffron Emmylou om. Pirkko Linnus



17.05.2014 Riihimäki rn
Tuomari: Anca Giura, Romania
Ilmoitettu: aikuisia 34, joista veteraaneja 7


ROP Mva Miliisin Trans-Am - VSP Mva Down-Goblin Celena


ROP -vet. Mva Miliisin Trans-Am - VSP -vet. Shibazhan Gerbera




ROP ROP-, BIS 1 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Hullabaloo
om. Raimo ja Margareta Hautaniemi
PU 3 SERT AVO ERI 1 SA | Katimon Verdi
om. Kirsti Torikka
PU 4 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Racconto Phuntsok Namgyal
om. Taru Heinänen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg
PN 2 SERT JUN ERI 1 SA | Snowmuzzle's Europa
om. Hanna Raatikainen ja Satu Pelkonen
PN 3 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Lilileian Mayflower
om. Annette Asplund-Kähärä ja Jenny Kähärä
PN 4 AVO ERI 1 SA | Shibazhan Vanda
om. Anne Johansson ja Marketta Juutila
PN- VSP -vet. VET ERI 1 SA | Shibazhan Gerbera
om. Anne ja Leena Johansson

ROP -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
JUN ERI 1 SA Shibazhan Pinus om. Sanna Männistö
AVO ERI 2 SA Tuuling Via Justus om.Kirsti Koskinen
AVO ERI 3 Shibazhan Taxus om. Leila Salminen
AVO ERI 4 Wartin-Kyis Gon-Po-Ter om. Harri Tanttu ja Maija Kajamäki
VAL ERI 2 Mva Nenemo Will-Power om. Päivi Könönnen
VAL ERI 3 Mva Revonhännän Aurinkoarmas om. Päivi Könönen
VET ERI 2 Mva Shibazhan Wulfenia om. Sanna Männistö
VET ERI 3 Miliisin Rian-Rich om. Sarla Koistinen ja Martina Mäkäräinen

Nartut:
JUN ERI 3 SA Skylit Grags-Can om. Moonica Randmaa ja Ereline Gerly-Reili, Viro
JUN ERI 4 SA Cinodes Janastacia om. Seija Kanerva
AVO ERI 2 SA Katimon Magdalena om. Katriina Kanninen
AVO ERI 3 SA Tashi-Gong Make Up om. Margareta Hautaniemí
AVO ERI 4 SA Shibazhan Fortunella om. Johanna Nykänen
VAL ERI 2 SA Mva Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen
VET ERI 2 Mva Shibazhan Kerria om. Tiina Hirvonen
VET ERI 3 Quarantina's Quaresse om. Elisa Vahlroos-Moisander



11.05.2014 Hamina kv
Tuomari: Svante Frisk, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 20, joista veteraaneja 2


ROP ROP -vet. Shibazhan Elettaria - VSP Lilileian Honor Of All

ROP ROP -vet. SERT VET ERI 1 SA | Shibazhan Elettaria
om. Anne Johansson
PN 2 CACIB varaSERT NUO ERI 1 SA | Necku Sirkussatu
om. Teija Urpelainen ja Jaana Urpelainen-Reuna
PN 3 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg
PN 4 VET ERI 2 SA | Nenemo Deep-True Love
om. Eija Lampinen ja Anniina Grönvall

VSP CACIB SERT NUO ERI 1 SA | Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Vanessan Idaho
om. Tiina Tamper

ROP -pentu Shibazhan Brunnera
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 1 Hallahelmen Rakas Joonatan om. Ritva Huusko-Helminen
AVO EH 1 Toyway Ok-Taavi om. Sanna Nikulainen
AVO EH 2 Cinodes Blue Ferrari om. Merja Leppänen

Nartut:
JUN ERI 1 Playpoint Titbit om. Anne Hopponen ja Sari Karvinen
JUN EH 2 Snowmuzzle's Europa om. Hanna Raatikainen ja Satu Pelkonen
JUN EH 3 Snowmuzzle's Eudora om. Hanna Raatikainen
NUO EH 2 Olazza Avatar om. Maija Perttola ja Veikko Räty
NUO EH 3 Kathael's Autumn Blue Sapphire om. Hanne Paakala
AVO ERI 1 Ziestan Laqueta om. Carola Sundqvist
AVO ERI 2 Olazza Tiara om. Veikko Räty
AVO ERI 3 Shibazhan Fortunella om. Johanna Nykänen
AVO ERI 4 Tashi-Gong Magic Eyes om. Ninni Nikula



10.05.2014 Helsinki kv
Tuomari: Heidi Kirschbichler, Itävalta
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 29, joista veteraaneja 3


VSP Mva Toyway Verity - ROP Mva Miliisin Trans-Am


VSP -vet. Mva Toyway Fa-Bi-Anna - ROP -vet. Mva Miliisin Trans-Am

ROP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU 2 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Shibazhan Senecio
om. Milla Kaarlampi
PU 3 SERT vara-CACIB NUO ERI 1 SA | Katimon Tiago
om. Nina Nieminen

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Verity
om. Jouko Leiviskä ja Tuuli Kalliomäki
PN 2 SERT vaCa -> CACIB AVO ERI 1 SA | Shibazhan Lunaria
om. Anne Johansson
PN 3 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Katimon Tasha
om. Katriina Kanninen
PN 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Fa-Bi-Anna
om. Tuuli Kalliomäki
ROP -jun. JUN ERI 1 SA | Skylit Grags-Can
om. Moonica Randmaa ja Ereline Gerly-Reili, Viro

ROP -pentu Shibazhan Brunnera
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Kiiramanna Totuutta Etsimässä om. Merja Uimonen ja Anne Miettinen
JUN EH 2 Mow-Zow Your Majesty om. Pia Honkasalo
NUO ERI 2 Lilileian Honor Of All om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
NUO EH 3 Chrystal Mountain Älvkung om. Tellero Limatius
AVO ERI 1 Kiiramanna Alejandro om. Pia ja Mikko Honkasalo
AVO EH 2 Shibazhan Tsuga om. Anne Johansson

Nartut:
JUN ERI 1 SA Skylit Grags-Can om. Ereline Grely-Reili, Viro
JUN ERI 2 Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
JUN ERI 3 Cinodes Janastacia om. Seija Kanerva
NUO ERI 2 SA Tor Oskan Milleena om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
NUO EH 3 Candymoon Funny Tail om. Maria von Müller
AVO ERI 2 SA Ziestan Laqueta om. Carola Sundqvist
AVO ERI 3 Tashi-Gong Make Up om. Margareta Hautaniemi
AVO ERI 4 Tashi-Gong Miss Miracle om. Raimo Hautaniemi
VAL ERI 2 SA Mva Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
VET EH 2 Shibazhan Elettaria om. Anne Johansson


04.05.2014 Tampere kv
Tuomari: Mike Tempest, Irlanti
Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 77, joista veteraaneja 9


ROP Mva Mow-Zow Isa-Bella - VSP Mva P'Zazz Never Say Never


ROP -vet. Mva Olazza Milord - VSP -vet. Tuuling Chan Paris

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 vara-CACIB -> CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg
PN 3 VAL ERI 3 SA | Mva Olazza Milady
om. Maija Perttola
PN 4 VAL ERI 4 SA | Mva Olazza Pashion
om. Anna-Marie Melkas
PN - SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Tuuling Len Leiju
om. Maaret ja Teuvo Laaksonen
PN - vara-SERT AVO ERI 2 SA | Tuuling Ris Ellen
om. Maaret ja Teuvo Laaksonen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Tuuling Chan Paris
om. Tuula Parviainen

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva P'Zazz Never Say Never
om. Johanna Båssar
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Masked Man
om. Nina Isomäki
PU 3 ROP-, BIS 2 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 4 SERT NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Tru Finn
om. Merja Uimonen ja Pia Aronen
PU - vara-SERT JUN ERI 1 SA | Hopeahapsun Sir Enlore
om. Minna Virta ja Kaisa Kirjava


ROP -pentu Shibazhan Brunnera - VSP -pentu Kiiramanna Totuutta Etsimässä

ROP -pentu Shibazhan Brunnera
om. Anne Johansson
VSP -pentu on. Kiiramanna Totuutta Etsimässä
om. Merja Uimonen ja Anne Miettinen


ROP -kasv. kennel Tuuling
om. Tuula Parviainen

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Rina-Cza's Aloha Idaho om. Merja Virtanen
PEK 3 Rina-Cza's Aloha Indiana om. Maarit Peltonen

Narttupennut:
PEK 2 Revonhännän Q-Akka om. Marja-Liisa Voutilainen

Urokset:
JUN ERI 2 SA Hopeahapsun Creivi Vito om. Minna ja Pirkko Virta
JUN ERI 3 Olazza Shamir om. Mari Nieminen
JUN ERI 4 Olazza Mii-Mikko om. Maija Perttola
NUO ERI 2 SA Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
NUO ERI 3 Suvijan Ares om. Tanja Kuussalo ja Niko Koponen
NUO ERI 4 Lilileian Honor Of All om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
AVO ERI 1 SA Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
AVO ERI 2 SA Revonhännän Guzmania om. Sirpa Perälä
AVO ERI 3 Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää
AVO ERI 4 Kiiramanna China Huan San om. Anne Miettinen ja Jiri Piirainen
VAL ERI 3 SA Mva Kiiramanna Sawa Dawa om. Mari Nieminen
VAL ERI 4 SA Mva Mow-Zow Lucky Lucas om. Katja ja Marko Rita
VET ERI 2 Satatassun Via Carmante om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Mow-Zow Xelmiina om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
JUN ERI 2 SA Olazza Tzarina om. Maija Perttola ja Pia Rapo
JUN ERI 3 Olazza Maritza om. Maija Perttola
JUN ERI 4 Revonhännän Oi-Kaisu om. Sirpa Perälä ja Jenna Vuori
NUO ERI 1 SA Sippans Keep My Lovesong Starshine om. Mona Frejborg
NUO ERI 2 SA Tuuling Ris Rosalinda om. Tuula Parviainen ja Susanna Peltomaa
NUO ERI 3 Tashi-Gong Remember Me Tuuling om. Tuula Parviainen
NUO ERI 4 Alnuspark Euphoria om. Sinikka Pietilä
AVO ERI 3 Pinaco Unigue Girl om. Marja-Riitta Rönkä
AVO ERI 4 Revonhännän Yoshabel om. Sirpa Perälä ja Virpi Kanerva
VET ERI 2 SA Mva Tuuling Cions Olivia om. Tuula Parviainen
VET ERI 3 Shibazhan Elettaria om. Anne Johansson
VET ERI 4 Tor Oskan Anselika om. Tuula Toroska

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Olazza om. Maija Perttola
KASV 3 Kennel Mow-Zow om. Katja Rita
KASV 4 kennel Tor Oskan om. Tuula Toroska



03.05.2014 Mikkeli rn
Tuomari: Annaliisa Heikkinen
Ilmoitettu: aikuisia 21, joista veteraaneja 3


VSP Vanessan Merlin - ROP Ziestan Laqueta


BIS 3 -vet. Vanessan Indra

ROP SERT AVO ERI 1 SA | Ziestan Laqueta
om. Carola Sundqvist
PN 2 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Saffron Jadore
om. Sanna Wägeli
PN 3 ROP-, BIS 3 -vet. VET ERI 1 SA | Vanessan Indra
om. Silja ja Jonna Lappeteläinen
PN 4 AVO ERI 3 SA | Vanessan Indica
om. silja ja Jonna Lappeteläinen

VSP SERT NUO ERI 1 SA | Vanessan Merlin
om. Silja Lappeteläinen ja Ninni Keinänen
PU 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Minessan Calvin
om. Kauko Jalosalmi
VSP -vet. VET ERI 1 | Tashi-Gong Frezza
om. Anne Kolehmainen ja Marko Savinainen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Saffron Hooligan om. Joni Tiainen ja Katja Eskelinen
AVO ERI 2 Saffron Bolton om. Joni Tiainen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Xaramae Bling Bling om. Eini Vihko ja Anna-Liisa Mikkonen
JUN ERI 2 Playpoint Titbit om. Anne Hopponen ja Sari Karvinen
JUN ERI 3 Nic-Sam Isabetta om. Tuula Suvanto
NUO EH 1 Necku Sirkussatu om. Jaana Urpelainen-Reuna ja Teija Urpelainen
NUO EH 2 Olazza Avatar om. Maija Perttola ja Veikko Räty
AVO EH 4 Olazza Tiara om. Veikko Räty



27.04.2014 Lahti kv
Tuomari: Matti Tuominen
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 44, joista veteraaneja 7


VSP VSP -vet. Mva Miliisin Trans-Am - ROP ROP -vet. Mva Tuuling Chan Paris

ROP ROP-, BIS 4 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Tuuling Chan Paris
om. Tuula Parviainen
PN 2 SERT CACIB AVO ERI 1 SA | Tuuling Len Leiju
om. Maaret ja Teuvo Laaksonen
PN 3 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Tuuling Ris Mette
om. Tuula Parviainen
PN 4 VET ERI 2 SA | Mva Toyway Fa-Bi-Anna
om. Tuuli Kalliomäki
PN - vara-SERT NUO ERI 1 SA | Tuuling Ris Rosalinda
om. Tuula Parviainen ja Susanna Peltomaa
PN- ROP, RYP 2 -jun. JUN ERI 1 | Olazza Tzarina
om. Maija Perttola ja Pia Rapo

VSP VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU 2 VET ERI 2 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 3 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 4 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Toyway Antti Tuis-Ku
om. Jouko Leiviskä ja Tiina Kaakinen


ROP -pentu Shibazhan Brunnera - VSP -pentu Olazza Mii-Mikko

ROP -pentu Shibazhan Brunnera
om. Anne Johansson
VSP -pentu Olazza Mii-Mikko
om. Maija Perttola


ROP-, BIS 4 -kasv. kennel Tuuling
om. Tuula Parviainen

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Qi Gong's Flying Shaman om. Johanna Hyvönen

Narttupennut:
PEK KP Olazza Maritza

Urokset:
AVO EH 1 Tuuling Ris Marius om. Katri Aallonranta
AVO EH 2 Mäntykartanon Othello Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
VAL ERI 3 Mva Vanessan For Ever om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
VAL ERI 4 Mva Mäntykartanon Koomikko om. Milla ja Paula Jokela
VET ERI 3 SA Mva Olazza Milord om. Maija Perttola

Nartut:
JUN ERI 2 Mäntykartanon Q-Papu om. Nea ja Paula Jokela
JUN ERI 3 Kiranmays Chantal Dikis-Star om. Katri Aallonranta
JUN EH 4 Olazza Temptation Mika Kuokkanen
NUO ERI 2 SA Tor Oskan Milleena om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
NUO ERI 3 Olazza Avatar Maija Perttola ja Veikko Räty
AVO ERI 2 Cirikit Simbas Kiera om. Katri Aallontanta
AVO ERI 3 Showmuzzles Cassiopeia om. Hanna Raatikainen
AVO ERI 4 Tuuling Ris Ellen om. Maaret ja Teuvo Laaksonen
VAL ERI 2 SA MVA Mäntykartanon Komedienne om. Paula ja Nea Jokela
VAL ERI 3 SA Mva Vanessan Isolde om. Silja ja Jennika Lappeteläinen
VAL ERI 4 SA Mva Olazza Milady om. Maija Perttola
VET ERI 3 SA Nanaza Pastelle om. Sirpa ja Roosa Kaikkonen
VET ERI 4 SA Shibazhan Elettaria om. Anne Johansson


26.04.2014 Vaasa kv
Tuomari: Vera Smirnova, Viro
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 50, joista veteraaneja 7


VSP Mäntykartanon Klassikko - ROP Mva Chakiran Elizabeth

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN 2 vara-CACIB -> CACIB -> *)C.I.B AVO ERI 1 SA | Kiiramanna Dawa Drolma
om. Merja Uimonen ja Tanja Pahalahti
PN 3 SERT AVO ERI 2 SA | Mäntykartanon Kuiskaus
om. Minna ja Pirkko Virta
PN 4 vara-SERT | Hoswin Xenia
om. Katja Somppi
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. Heli Parkkinen

VSP SERT CACIB AVO ERI 1 SA | Mäntykartanon Klassikko
om. Annette Åkerlund
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva P'zazz Never Say Never
om. Johanna Båssar
PU 3 vara-SERT VAL ERI 2 SA | Mva Mango's Mr.Goggen
om. Tove Vestrum, Norja
PU 4 JUN ERI 1 SA | Hopeahapsun Creivi Vito
om. Minna ja Pirkko Virta
VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Ingefal's Magical Hoswin
om. Eija Humalamaa

ROP -pentu Basbartoo Luc Fabien
om. Tarja Keski-Saari Virta
VSP -pentu Basbartoo Luc Fretrica
om. Eija Torkko

ROP -kasv. kennel Hopeahapsun
om. Minna Virta

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 SA Kiiramanana Crown Royal om. Merja Uimonen ja Mervi Björk
JUN ERI 3 Hoswin Snowman Of Obelix om.
JUN ERI 4 Mow-Zow Valdemar om. Annette Åkerlund
NUO ERI 1 SA Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
NUO ERI 2 SA Hopeahapsun Sir Enlore om. Minna Virta ja Kaisa Kirjava
NUO ERI 3 SA Hopeahapsun Darude om. Ilona Huntus
NUO ERI 4 Suvijan Andre om. Arja Lebeitsuk
AVO ERI 2 SA Hoswin Talisman om. Miia Westman
AVO ERI 3 Hopeahapsun Benlore om. Minna ja Pirkko Virta
AVO ERI 4 Tuuling Via Justus om. Kirsti Koskinen
VAL ERI 3 SA Mva Toyway Antti Tuis-Ku om. Jouko Leiviskä ja Tiina Kaakinen
VAL ERI 4 Mva Toyway O-Le-Pele om. Jouko Leiviskä ja Tiina Kaakinen
VET ERI 2 Mva Braeduke Spyanki om. Tarja Virtanen ja Helvi Leinonen
VET ERI 3 Mva Annastiina Wilhelm om. Mirja Päiväkkö

Nartut:
JUN ERI 1 Hoswin Snowflake Of Obelix om.
JUN ERI 2 Qi Gong's Queen Of Hearts om. Tarja Virtanen ja Helvi Leinonen
JUN ERI 3 Riffendahl Chloe Cekestra om. Aila Malmi-Beckman
JUN ERI 4 Emilia om. Jaana Kuusisto
NUO ERI 2 SA Hoswin Xelina om. Miia Westman & Marja Tapio,
NUO ERI 3 Cayana Gan Ji Ra om. Ilkka Nurmi ja Pirkko-Liisa Fränt-Nurmi
NUO ERI 4 Mow-Zow Sa-V-Anni om. Per-Ole Srenman
AVO ERI 2 SA Hoswin Magical Shine om.
AVO EH 3 Sunbase Amore Angelica om. Hanna-Leena Suojanen
AVO EH 4 Pekdoro's Ta-Rina om. Susanna Kolppanen ja Anne-Mari Mäki-Valkama
VAL ERI 3 SA Mva Hoswin Diva om. Miia Westman
VAL ERI 4 Mva Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
VET ERI 2 SA Tib-Sak Ofelian Ancela om. Arja Lebeitsuk
VET ERI 3 Cayana Gyatsa La om. Marja-Terttu Kallio
VET ERI 4 Mva Lecibsin Gala om. Anne Hakala


21.04.2014 Imatra kv
Tuomari: Hans Lehtinen
Ilmoitettu: pentuja 5. aikusia 24, joista veteraaneja 2


ROP Mva Down-Goblin Celena


VSP ROP-, BIS 1 -vet. Mva Olazza Milord


VSP -vet. Shibazhan Elettaria

ROP CACIB *)C.I.B VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Chakiran Elisabeth
om. Marika Reunanen
PN 3 VAL ERI 3 SA | Mva Kiiramanna Dawa Drolma
om. Merja Uimonen ja Tanja Pahalahti
PN 4 SERT JUN ERI 1 SA | Olazza Tzarina
om. Maija Perttola ja Pia Rapo
PN - vara-SERT AVO ERI 1 SA | Shibazhan Fortunella
om. Johanna Nykänen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Shibazhan Elettaria
om. Anne Johansson

VSP ROP-, BIS 1 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 2 SERT FI MVA CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Moulin Rouge
om. Tiina Rämö, Lasse ja Marja Salo
PU 3 vara-SERT vara-CACIB AVO ERI 1 SA | Totoro
om. Terhi Torvela
PU 4 AVO ERI 2 SA | Toyway Yusafat
om. Piia Siimes

ROP -pentu Shibazhan Brunnera
om. Anne Johansson

ROP -kasv. kennel Kiiramanna
om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 1 Olazza Mii-Mikko om. Maija Perttola
PEK 2 Mow-Zow Your Majesty om. Pia Honkasalo

Narttupennut:
PEK 2 KP Olazza Maritza om. Maija Perttola
PEK 3 Playpoint Titbit om. Anne Hopponen ja Sari Karvinen

Urokset:
JUN ERI 1 Kiiramanna Crown Royal om. Merja Uimonen ja Mervi Björk
NUO ERI 1 SA Kiiramanna Tru Finn om. Merja Uimonen ja Pia Aronen
AVO ERI 3 Kiiramanna Alejandro om. Pia ja Mikko Honkasalo
AVO EH 4 Tashi-Gong Magnetium om. Leena Pallaskari
VAL EH 2 Mva Misschiefin Bzanba Arog om. Leila ja Merja Salminen

Nartut:
NUO ERI 1 Necku Sirkussatu om. Teija Urpelainen ja Jaana Urpelainen-Reuna
AVO EH 2 Tipsn'Drops Thianna om. Outi Virtanen
AVO EH 3 Ziestan Laqueta om. Carola Sundgvist
VAL ERI 4 SA Mva Olazza Milady om. Maija Perttola


13.04.2014 Kankaanpää rn
tuomari: Juha Putkonen (pennut), Malgorzata Supronowicz, Puola (aikuiset)
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 48, joista veteraaneja 4


VSP Hopeahapsun Creivi Vito - Kiiramanna Queen Anna

ROP SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Queen Anne
om. Merja Uimonen
PN 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Lecibsin Gala
om. Anne Hakala
PN 3 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Rosoa
om. Anita Grönlund
PN 4 JUN ERI 2 SA | Tashi-Gong Remember Me Tuuling
om. Tuula Parviainen

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Hopeahapsun Creivi Vito
om. Minna ja Pirkko Virta
PU 2 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Hopeahapsun Sir Enlore
om. Minna Virta ja Kaisa Kirjava
PU 3 AVO ERI 1 SA | Hopeahapsun Benlore
om. Minna ja Pirkko Virta
PU 4 VAL ERI SA | Mva P'zazz Never Say Never
om. Johanna Båssar
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Satatassun Via Carmante
om. Maarit Peltonen

ROP -pentu Kiiramanna Kultainen Avain
om. Merja Uimonen ja Sanna Kuusisto
VSP -pentu Rina-Cza's Aloha Indiana
om. Maarit Peltonen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 SA Kiiramanna Crown Royal om. Merja Uimonen ja Mervi Björk
JUN ERI 3 Mow-Zow Valdemar om. Annette Åkerlund
NUO ERI 2 SA Tor Oskan Nicolaos om. Hanna Granholm-Huhtala
NUO ERI 3 SA Tor Oskan Miljoona om. Anja Tuomimäki
NUO ERI 4 SA Tuuling Run Stefano om. Tuula Parviainen ja Jarkko Mäkinen
AVO ERI 2 SA Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
AVO ERI 3 SA Tor Oskan Ivanhoe om. Maarit Peltonen
AVO ERI 4 Kiapri Jerasmus om. Vilma Saarinen
VAL ERI 2 Mva Cavacute's Dennis om. Sari Saari
VET ERI 2 Mva Annastiina Wilhelm om. Mirja Päiväkkö

Nartut:
JUN ERI 3 Kiranmays C-Chantal Dikis-Star om. Katri Aaallonranta
JUN EH 4 Pepeto's Lady Lilian om. Hanna Granholm-Huhtala
NUO ERI 2 SA Tuuling Ris Rosalinda om. Tuula Parviainen ja Susanna Peltomaa
NUO ERI 3 Tor Oskan Milleena om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
NUO EH 4 Tor Oskan Miljaana om. Tuula Toroska ja Nea Puumala
AVO ERI 1 SA Tuuling Len Leiju om. Maaret ja Teuvo Laaksonen
AVO ERI 2 SA Tuuling Ris Ellen om. Maaret ja Teuvo Laaksonen
AVO ERI 3 SA Satatassun Vive Sweetlove om. Terhi Aaavinko
AVO ERI 4 Tuuling El Olga om. Maija Rajala ja Hannu Puputti
VAL ERI 1 Mva Tashi-Gong Ice Princess om. Minna Särkijärvi
VET ERI 2 SA Tor Oskan Anselika om. Tuula Toroska

Kasvattajat:
KASV 1 ei KP Kennel Tor Oskan om. Tuula Toroska


05.04.2014 Polvijärvi rn
Tuomari: Pirjo Aaltonen
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 12, joista veteraaneja 4


ROP Mow-Zow Princess Desiree - VSP Tashi-Gong Mr Millionaire


BIS 4 -vet. Vanessan Indra

ROP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Princess Desiree
om. Heidi Nousiainen
PN 2 vara-SERT ROP-, BIS 4 -vet. VET ERI 1 SA | Vanessan Indra
om. Silja ja Jenna Lappeteläinen
PN 3 AVO ERI 1 SA | Bellezza's Oodi
om. Aino-Inkeri Huurinainen

VSP SERT AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Mr Millionaire
om. Kari Eronen
PU 2 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen


ROP -pentu Playpoint Titbit
om. Anne Hopponen ja Sari Karvinen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Nic-Sam Isabetta om. Tuula Suvanto

Urokset
NUO ERI 1 Vanessan Merlin om. Silja Lappeteläinen ja Ninni Keinänen
AVO ERI 2 Minessan Columbo om. Tuomo Pölönen

Nartut:
JUN EH 1 Mäntykartanon Q-Papu om. Nea ja Paula Jokela
NUO EH 1 Tikan Mäen Tähti om. Liisi Turpeinen
VET ERI 2 Mva Vanessan Anette om. Anne Hopponen ja Sari Karvinen


29.03.2014 Kajaani rn
Tuomari: Maija Mäkinen
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 19, joista veteraaneja 5

ROP RYP 3 ROP-, BIS 1 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Bellezza's Koh-I-Noor
om. Titta Rusanen
PN 2 SERT AVO ERI 1 SA | Ziestan Kimora
om. Tiina Sallinen
PN 3 vara-SERT AVO ERI SA | Finriikan Florena
om. Riikka Timonen
PN 4 VET ERI 2 SA | Mva Bellezza's Pa-Ella
om. Arja Timonen

VSP VSP -vet. Mva Braeduke Spyanki
om. Helvi Leinonen ja Tarja Virtanen
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Antti Tuis-Ku
om. Jouko Leiviskä ja Tiina Kaakinen
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Finriikan Roberto
om. Arja Timonen
PU 4 VET ERI 2 SA | Mva Bellezza'S Boh-Eemi
om. Teija Leinonen

ROP -kasv. kennel Finriikan
om. Arja Timonen

Muut tulokset:
PEK 1 ei KP Tashi-Gong Hermione om. Sirpa Juuso

Urokset:
NUO EH 1 Finriikan Cnut om. Aira Roivainen ja Elisa Nuutinen
VAL ERI 3 Mva Revonhännän Aurinkoarmas om. Päivi Könönen
VET EH 3 Bellezza's Fin-Anssi om. Arja Timonen

Nartut:
JUN ERI 1 Finriikan Thronia om. Terhi Timonen
JUN EH 2 Riffendahl Chloe Celestra om. Aila Malmi Backman
JUN EH 3 Indira om. Minna Kaappola
JUN EH 4 Qi Gong's Queen Of Hearts om. Helvi Leinonen ja Tarja Virtanen
AVO ERI 3 Tipsn'drops Thianna om. Outi Virtanen
AVO ERI 4 Bendafeims Destiny om. Raija Leiviskä



08.03.2014 Eno rn
Tuomari: Paavo Mattila
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 24, joista veteraaneja 4


BIS 4 -vet. Mva Bellezza's Koh-I-Noor

ROP ROP-, BIS 4 -vet VET ERI 1 SA | Mva Bellezza's Koh-I-Noor
om. Titta Rusanen
PN 2 SERT VET ERI 2 SA | Vanessan Indra
om. Silja ja Jonna Lappeteläinen
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Saffron Jadore
om. Sanna Wägeli
PN 4 AVO ERI 2 SA | Bellezza's Oodi
om. Aino-Inkeri Huurinainen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Antti Tuis-Ku
om. Jouko Leiviskä ja Tiina Kaakinen
PU 2 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Toyway O-Le-Pele
om. Jouko Leiviskä ja Tiina Kaakinen
PU 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 4 vara-SERT AVO ERI 2 SA | Tashi-Gong Mr Millionaire
om. Kari Eronen


VSP -pentu Saffron Hooligan - ROP -pentu Playpoint Titbit

ROP -pentu Playpoint Titbit
om. Anne Hopponen ja Sari Karvinen
VSP -pentu Saffron Hooligan
om. Joni Tiainen ja Katja Eskelinen


ROP-, BIS 3 -kasv. kennel Saffron
om. Pirkko Linnus

Muut tulokset:
Urokset:
NUO ERI 1 Mow-Zow TIm-Jami om. Pauliina Pihlajaniemi
AVO ERI 3 SA Sippans Robbie Hello Sunshine om. Aino-Inkeri Huurinainen
AVO ERI 4 SA Minessan Columbo om. Tuomo Pölönen
VAL EH 2 Mva Revonhännän Aurinkoarmas om. Pälvi Könönen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Mäntykartanon Q-Papu om. Nea ja Paula Jokela
JUN ERI 2 Saffron Fresita om. Pirkko Linnus ja Vuokko Wägeli
AVO ERI 3 SA Saffron Poeme om. Pirkko Linnus ja Sanna Wägeli
AVO ERI 4 SA Tashi-Gong Samsara om. Pirkko Linnus
VET ERI 3 SA Saffron Emmylou om. Pirkko Linnus


22.02.2014 Jyväskylä kv
Tuomari: Tino Pehar, Kroatia (aikuiset), Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (pennut)
Ilmoitettu: pentuja 7, aikuisia 79, joista veteraaneja 7

ROP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Vanessan Kimberley
om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
PN 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA Mva Tuuling Chan Paris
om. Tuula Parviainen
PN 3 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Princess Anna-Bella
om. Katja, Lotta ja Marko Rita
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN - vara-SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Victoria Federica
om. Merja Uimonen

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 3 vara-CACIB -> CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Windpower Kyle Busch
om. Tuuli Kalliomäki
PU 4 VET ERI 2 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU - SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Niiländer Franklin
om. Tiina Ahtiainen
PU - vara-SERT NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Tru Finn
om. Merja Uimonen ja Pia Vähänen

ROP -pentu Olazza Tzarina
om. Maija Perttola ja Pia Rapo
VSP -pentu Hoswin Pearldiver
om. Kirsti Koskinen

ROP -kasv. kennel Tuuling
om. Tuula Parviainen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Mäntykartanon Q-Papu om. Paula ja Nea Jokela
PEK 3 Mäntykartanon Q-Poppana om. Teija ja Jukka Järvinen
PEK 4 Snowmuzzle's Europa om. Hanna Raatikainen ja Satu Pelkonen

Urokset:
JUN ERI 1 SA Kiiramanna Crown Royal om. Merja Uimonen ja Mervi Björk
JUN ERI 2 SA Hopeahapsun Creivi Vito om. Minna ja Pirkko Virta
JUN ERI 3 SA Olazza Shamir om. Mari Nieminen
JUN ERI 4 SA Belegerea Ironman om. Anne Lepola
NUO ERI 2 SA Lilileian Honor Of All om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
NUO ERI 3 SA Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
NUO ERI 4 SA Suvijan Ares om. Anne Marjamäki, Niko Koponen ja Tanja Kuussalo
AVO ERI 2 SA Minessan Columbo om. Tuomo Pölönen
AVO ERI 3 SA Tuuling Via Justus om. Kirsti Koskinen
AVO ERI 4 SA Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
VAL ERI 3 SA Mva Mow-Zow Lucky Lucas om. Katja ja Marko Rita
VAL ERI 4 SA Mva Kiiramanna Turbobuusteri om. Merja Uimonen
VET ERI 3 SA Mva Olazza Milord om. Maija Perttola

Nartut:
JUN ERI 2 SA Mow-Zow Valerie om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
JUN ERI 3 SA Kiiramanna Queen Anne om.
JUN ERI 4 SA Vanessan Inez om.
NUO ERI 1 SA Katimon Tasha om. Nina Nieminen
NUO ERI 2 SA Tuuling Ris Rosalinda om. Tuula Parviainen
NUO ERI 3 SA Mow-Zow Ros-Iita om. Katja Rita ja Minna Virta
NUO ERI 4 SA Tor Oskan Milleena om Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
AVO ERI 2 SA Tuuling Len Leiju om. Maaret ja Teuvo Laaksonen
AVO ERI 3 SA Tuuling Ris Ellen om. Maaret ja Teuvo Laaksonen
AVO ERI 4 SA Tashi-Gong Magic Eyes om. Ninni Nikula
VAL ERI 3 SA Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VAL ERI 4 SA Mva Ziestan Thyra om. Tiina Sallinen
VET ERI 2 SA Mva Toyway Cri-Sanna om. Taru Heinänen
VET ERI 3 SA Mva Toyway Fa-Bi-Anna om. Tuuli Kalliomäki
VET ERI 4 SA Mva Toyway Zat-Zuma om. Heli Parkkinen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Mow-Zow om. Katja Rita
KASV 3 KP kennel Kiiramanna om. Merja Uimonen


16.02.2014 Pello rn
Tuomari: Leni Finne
Ilmoitettu: aikuisia 9, joista veteraaneja 1

ROP RYP 2 SERT FI MVA AVO ERI 1 SA | Toyway Antti Tuis-Ku
om. Jouko Leiviskä ja Tiina Kaakinen
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Braeduke Spyanki
om. Helvi Leinonen ja Tarja Virtanen
PU 3 vara-SERT VET ERI 1 SA | Tuulng Cions Odilon
om. Ulla-Stina Angeria

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Bendafeims E-Leia
om. Raija Leiviskä
PN 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Toyway Anna Karoliina
om. Jouko Leiviskä

Muut tulokset:
Urokset:
AVO EH 2 Minessan Calvin om. Anne Jalosalmi

Nartut:
AVO ERI 2 Vanessan Isora om. Johanna Hurskainen


15.02.2014 Tuusniemi rn
Tuomari: Leif Lehmann Jörgensen, Tanska
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 34, joista veteraaneja 5


BIS I -vet. Vanessan Indra

ROP SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Victoria Federica
om. Merja Uimonen
PN 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Princess Anna-Bella
om Katja, Lotta ja Marko Rita
PN 3 NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Tru Lapponia
om. Mervi Björk
PN 4 ROP-, BIS 1 -vet. VET ERI 1 SA | Vanessan Indra
om. Jonna Lappetetäinen

VSP SERT NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Felipe
om. Sirpa Takala
PU 2 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Totoro
om. Terhi Torvela
PU 3 JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Crown Royal
om. Merja Uimonen ja Mervi Björk
PU 4 NUO ERI 2 SA | Vanessan Merlin
om. Silja Lappeteläinen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen

ROP -pentu Mäntykartanon Q-Papu
om. Nea ja Paula Jokela

ROP -kasv. kennel Kiiramanna
om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Urokset:
NUO ERI 3 Mow-Zow Q-Tamo om. Katja ja Marko Rita
NUO EH 4 Finriikan Cnut om. Aira Roivainen ja Elisa Nuutinen
AVO ERI 2 Tashi-Gong Mr Millionaire om. Pirjo Achren
AVO ERI 3 Finriikan Freddy om. Tiia-Mari Peltoniemi
VAL ERI 1 Mva Kiiramanna Karmapa Lama om. Mervi Björk
VAL ERI 2 Mva Revonhännän Aurinkoarmas om. Päivi Könönen
VAL ERI 3 Mva Nenemo Will-Power om. Päivi Könönen

Nartut:
JUN ERI 2 Saffron Fresita om. Pirkko Linnus ja Vuokko Wägeli
JUN EH 3 Tikan Mäen Tähti om. Liisi Turpeinen
JUN EH 4 Tashi-Gong Highlight om. Marika Tanskanen
NUO EH 2 Finriikan Floreana om. Riikka Timonen
AVO ERI 2 SA Saffron Jadore om. Sanna Wägeli
AVO ERI 3 SA Nikoli's Noune-Titti om. Nina Jakola ja Hilkka Sandberg
AVO ERI 4 SA Ziestan Kimora om. Tiina Sallinen
VET ERI 2 SA Mva Bellezza's Koh-I-Noor om. Titta Rusanen
VET ERI 3 Saffron Emmylou om. Pirkko Linnus

Kasvattajat
KASV 2 KP kennel Saffron om. Pirkko Linnus


19.01.2014 Turku kv
Tuomari. Paula Heikkinen-Lehkonen
Ilmoitettu: aikuisia 78, joista veteraaneja 17


ROP Mva Miliisin Trans-Am - VSP Kiiramanna Victoria Federica


ROP -vet. Mva Miliisin Trans-Am - VSP -vet. Mva Arundina Lha Sha

ROP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU 2 SERT CACIB NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Felipe
om. Sirpa Takala
PU 3 VET ERI 2 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 4 vara-SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Crown Royal
om. Mervi Björk
PU - vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Lilileian Cafe Au Lait
om. Heidi Leino ja Joni Latokylä

VSP SERT JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Victoria Federica
om. Merja Uimonen
PN 2 vara.SERT CACIB AVO ERI 1 SA | Esmari Jiangda
om. Hannele Porola
PN 3 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Revonhännän Xinara
om. Sirpa Perälä
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Misschiefin Easy Bambi
om. Tiina Hirvonen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Arundina Lha Sha
om. Yvonne Kokko


ROP -kasv. kennel Kiiramanna
om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Lehtikummun Hackberry om. Christine Lappalainen
JUN ERI 3 Qi Qong's King Of Hearts om. Mikko Lindroos
JUN ERI 4 Chakiran Noah om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
NUO ERI 2 SA Lilileian Honor Of All om. Tiina Rämö ja Marja ja Lasse Salo
NUO EH 3 Flying Carpet's Force Of Metal om. Jonna Hörkkö
NUO EH 4 Katimon Tiago om. Nina Nieminen
AVO ERI 1 Miliisin Baltazar-San om. Anne Lepola
AVO EH 2 Saseran Lorent om. Marja Suovanen
AVO EH 3 Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää
VAL ERI 2 SA Mva Arundina Phucee Amba om. Maija Perttola
VAL ERI 3 SA Mva Windpower Kyle Busch om. Tuuli Kalliomäki ja Tarja Karijoki
VAL EH 4 Mva Down-Goblin Finalisti om. Niina Nieminen
VET ERI 3 Mva Shibazhan Wulfenia om. Sanna Männistö
VET ERI 4 Mva Misschiefin Yaffa Chaim om. Tiina Hirvonen

Nartut:
JUN EH 2 Kiiramanna True Beauty om. Jaana Hyttinen ja Sanna Kuusisto
JUN EH 3 Qi Qong's Queen Of Diamond om. Mikko Lindroos
JUN EH 4 Blenmoon Against The Wind om. Sirpa Perälä
NUO ERI 1 SA Alnuspark Euphoria om. Sinikka Pietilä
NUO ERI 2 SA Tuuling Ris Rosalinda om. Susanna Peltomaa ja Tuula Parviainen
NUO ERI 3 SA Sissinheimon Lala om. Kirsi Wikström ja Sirpa Pellikka
NUO ERI 4 Kiiramanna Kaurakeksi om. Taru Rantanen
AVO ERI 2 Flying Carpet's Guardian Of Sera om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
AVO EH 3 Tuuling Len Leija om. Maaret ja Teuvo Laaksonen
AVO EH 4 Aurora om. Henna ja Noora Rouvinen
VAL ERI 3 SA Mva Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
VAL ERI 4 SA Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VET ERI 2 VMva Ziestan Indira om. Tiina Rämö ja Anu ja Helinä Hietanen
VET ERI 3 Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen
VET EH 4 Mva Shibazhan Kerria om. Tiina Hirvonen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Ziestan om. Iina Mattila
KASV 3 kennel Chakiran om. Tuula Viertonen


12.01.2014 Kajaani kv
Tuomari: Göran Bodegård, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 32, joista veteraaneja 5

ROP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 2 CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Finriikan Roberto
om. Arja Timonen
PU 3 SERT varaCACIB AVO ERI 1 SA | Minessan Columbo
om. Tuomo Pölönen
PU 4 vara-SERT NUO ERI 1 SA | Suvijan Andre
om. Arja Lebeitsuk
PU - VSP -jun. JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Valdemar
om. Annette Åkerlund

VSP SERT CACIB NUO ERI 1 SA | Finriikan Floreana
om. Riikka Timonen
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Knuutinen ja Janne Nousiainen
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 SA | Nikoli's Noune-Titti
om. Nina Jakola ja Hilkka Sandberg
PN 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Bellezza's Koh-I-Noor
om. Titta Rusanen
PN - ROP -jun. JUN ERI 1 SA | Hopeahapsun Chanel Five
om. Anne Kinnunen

ROP -pentu Mäntykartanon Q-Papu
om. Nea ja Paula Jokela

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Qi Gong's King Of Hearts om. Mikko Lindroos
NUO EH 2 Alnuspark Echo om. Inkeri ja Tarja Ylitalo
NUO EH 3 Sandmountain's Amadeuz om. Marianne Sundberg
AVO EH 2 Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
VAL ERI 2 SA Mva Zaranel Alonzo om. Ritva-Liisa Tuikka
VAL EH 3 Mva Saffron Zidane om. Tuula Kinnunen ja Pentti Lindblad
VAL EH 4 Mva Mow-Zow Lucky Lucas om. Katja ja Marko Rita
VET EH 2 Mva Mäntykartanon Donatello om. Ritva-Liisa Tuikka

Nartut:
JUN ERI 2 SA Mow-Zow Valerie om. Heidi Knuutinen ja Janne Nousiainen
JUN EH 3 Qi Gong's Queen Of Diamonds om. Mikko Lindroos
NUO ERI 2 Mow-Zow Princess Anna-Bella om. Katja, Lotta ja Marko Rita
NUO EH 3 Sandmountain's Adalmiina om. Marianne Sundberg
AVO ERI 2 SA Bendafeims Destiny om. Raija Leiviskä
AVO ERI 3 Flying Carpet's Guardian Of Sera om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
AVO EH 4 Vanessan Josephine om. Suvi Ervasti
VAL ERI 2 SA Mva Vanessan Kimberley om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
VAL ERI 3 Mva Tashi-Gong Sahara om. Anne Hopponen
VET ERI 2 SA Vanessan Indra om. Jonna Lappeteläinen
VET EH 3 Mva Mäntykartanon Amoriina om. Paula Jokela