Näyttelytulokset 2013

15.12.2013 Helsinki kv V-13
Tuomari: Celine Bottussi Jocquel, Ranska
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 64, joista veteraaneja 5


ROP Mva Toyway Zat-Zuma - VSP Lilileian Honor Of All

ROP ROP -vet. V-13 VV-13 VET ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. Heli Parkkinen
PN 2 sert FI MVA cacib AVO ERI 1 SA | Shibazhan Spirit
om. Pia Taskila
PN 3 vaCa VAL ERI 1 SA | Mva Tuuling Ris Elene
om. Tuula Parviainen
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN - vaSert NUO ERI 1 SA | Katimon Tasha
om. Nina Nieminen
PN - JV-13 JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Victoria Federica
om. Merja Uimonen

VSP V-13 JV-13 sert JUN ERI 1 SA | Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 2 cacib VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Zharleston
om. Jouko Leiviskä
PU 3 vaSert vaCa AVO ERI 1 SA | Twist
om. Linda Olsen, Ruotsi
PU 4 VSP -vet. VV-13 VET ERI 1 SA | Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen

ROP -kasv. kennel Toyway
om. Jouko Leiviskä

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 1 ei KP Skylit Grags-Can om. Ereline Grely-Reili, Viro
PEK 2 Riffendahl Chloe Celestra om. Aila Malmi-Beckman

Urokset:
JUN ERI 2 SA Kiiramanna Tru Finn om. Merja Uimonen ja Pia Vähänen
JUN ERi 3 Olazza Shamir om. Mari Nieminen
JUN EH 4 Qi Gong's King Of Hearts om. Mikko Lindroos
NUO ERI 1 SA Hoswin Mr Jackpot om. Pälvi Karesola ja Ida Savolainen
AVO EH 3 Kiiramanna Alejandro om. Pia ja Mikko Honkasalo
AVO EH 4 Misschiefin Easy Bachelor om. Sami Ruotsalainen
VAL ERI 2 SA Mva Kiiramanna Sawa Dawa om. Mari Nieminen
VAL ERI 3 SA Mva Down-Goblin Fernando om. Nina Niemimen
VET ERI 2 SA Olazza Milord om. Maija Perttola
VET ERI 3 SA Body Rocks Michael Jackson om. Elisabeth Schriwer, Ruotsi

Nartut:
JUN ERI 2 SA Chenrezi Matchmaker om. Tiina Rämö
JUN ERI 3 Bhu Laen's Ain't Got You om. Mari Nieminen
JUN ERI 4 Saffron Enya om. Suvi Degerth
NUO ERI 2 SA Tor Oskan Milleena om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
NUO ERI 3 Tashi-Gong Ice Princess om. Minna Särkijärvi
NUO EH 4 Tinkerbell om. Helinä Hietanen
AVO ERI 2 SA Toyway Xupatus om. Jouko Leiviskä
AVO ERI 3 SA Flying Carpet's Guardian Of Sera om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
AVO ERI 4 Shibazhan Fortunella om. Johanna Nykänen
VAL ERI 3 SA Mva Down-Goblin Flirtti om. Katriina Kanninen
VAL ERI 4 Mva Nic-Sam Fiore om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
VET ERI 2 SA Mva Tuuling Chan Paris om. Tuula Parviainen

14.12.2013 Helsinki kv PMV-13
Tuomari: Jussi Liimatainen
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 74, joista veteraaneja 10


ROP Mva Toyway Zat-Zuma - VSP Mva Down-Goblin Fernando


VSP -vet. Mva Mäntykartanon Donatello - ROP -vet. Mva Toyway Zat-Zuma


BIS 1 -vet. Mva Toyway Zat-Zuma

ROP ROP -vet. BIS 1 -vet. PMV-13 PMVV-13 VET ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. Heli Parkkinen
PN 2 VET ERI 2 SA | Mva Tuuling Chan Paris
om. Tuula Parviainen
PN 3 cacib VAL ERI 1 SA | MvA Tuuling Ris Elene
om. Tuula Parviainen
PN 4 sert FI MVA vaCa -> Cacib AVO ERI 1 SA | Nic-Sam Fiore
om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
PN - vaSert NUO ERI 1 SA | Katimon Tasha
om. Nina Nieminen
PN - PMJV-13 JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Victoria Federica
om. Merja Uimonen

VSP PMV-13 cacib VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 VSP -vet. PMVV-13 VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 3 vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Toyway Zharleston
om. Jouko Leiviskä
PU 4 sert AVO ERI 1 SA | Tuuling Ris Marius
om. Katri Aallonranta
PU - VaSert PMJV-13 JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Tru Finn
om. Merja Uimonen

ROP -pentu Riffendahl Chloe Celestra
om. Aila Malmi-Beckman

ROP -kasv. kennel Tuuling
om. Tuula Parviainen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 SA Qi Gong's King Of Hearts om. Mikko Lindroos
JUN ERI 3 Björnbrisens Behind Blue-Eyes Jenny Tulevall, Ruotsi
JUN ERI 4 Toyway El Don-John om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
NUO ERI 1 SA Mäntykartanon Othello om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
NUO ERI 2 Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
AVO ERI 2 SA Twist om. Linda Olsen, Ruotsi
AVO ERI 3 Misschiefin Easy Bachelor om. Sami Ruotsalainen
AVO ERI 4 Tashi-Gong Roulette om. Katri Tauru
VAL ERI 3 SA Mva Arundina Phucee Amba om. Maija Perttola
VAL ERI 4 SA Mva Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
VET ERI 2 SA Mva Olazza Milord om. Maija Perttola
VET ERI 3 SA Mva Miliisin Trans-Am om. Katriina Kanninen
VET ERI 4 Miliisin Rian-Rich om. Sarla Koistinen ja Martina Mäkäräinen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Kiranmays C-Chantal Dikis-Star om. Katri Aallonranta
JUN ERI 3 Bhu Laen's Ain't Got You om. Mari Nieminen
JUN ERI 4 Chenrezi Matchmaker om. Tiina Rämö
NUO ERI 2 Ziestan Laqueta om. Carola Sundgvist
NUO ERI 3 Tuuling Ris Rosalinda om. Tuula Parviainen ja Susanna Peltomaa
AVO ERI 2 SA Shibazhan Vanda om. Marketta Juutila
AVO ERI 3 SA Toyway Xupatus om. Jouko Leiviskä
AVO ERI 4 Bendafeims Destiny om. Raija Leiviskä
VAL ERI 2 SA Mva Olazza Pashion om. Anna-Maria Melkas
VAL ERI 3 SA Mva Down-Goblin Flirtti om. Katriina Kanninen
VAL ERI 4 SA Mva Mäntykartanon Komedienne om. Paula ja Nea Jokela
VET ERI 3 Mva Mäntykartanon Amoriina om. Paula Jokela
VET ERI 4 Miliisin Ne-Fthys om. Susanna Peltomaa


13.12.2013 Helsinki kv HeV-13
Tuomari: Annukka Paloheimo
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 42, joista veteraaneja 7


ROP Mva Toyway Zharleston - VSP Mva Toyway Zat-Zuma

ROP HeV-13 sert FI MVA cacib AVO ERI 1 SA | Toyway Zharleston
om. Jouko Leiviskä
PU 2 VaSert HeJV-13 JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Tru Finn
om. Merja Uimonen ja Pia Vähänen
PU 3 VaCa VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nieminen
PU 4 HeVV-13 ROP-vet. VET ERI 1 SA | Mva Body Rocks Michael Jackson
om. Elisabeth Schriwer, Ruotsi

VSP VSP -vet. HeV-13 HeVV-13 VET ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. Heli Parkkinen
PN 2 sert cacib NUO ERI 1 SA | Tuuling Ris Rosalinda
om. Tuula Parviainen ja Susanna Peltomaa
PN 3 HeJV-13 vaSert JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Victoria Federica
om. Merja Uimonen
PN 4 VET ERI 2 SA | Tib-Sak Mandariini
om. Anne Anttila
PN - vaCa AVO ERI 1 SA | Shibazhan Spirit
om. Pia Taskila

ROP -pentu Skylit Grags-Can
om. Ereline Greve-Reili, Viro

ROP -kasv. kennel Toyway
om. Jouko Leiviskä

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 SA Toyway El Don-John om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
JUN ERI 3 Björnbrisens Behind Blue-Eyes om. Jenny Tulevall, Ruotsi
JUN ERI 4 Krusebergs Ardbeg Alligator om. Elisabeth Schriwer, Ruotsi
NUO ERI 1 Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
AVO ERI 2 SA Twist om. Linda Olsen, Ruotsi
AVO ERI 3 Tashi-Gong Roulette om. Katri Tauru
AVO EH 4 Riffendahl Benji Baltazar om. Aila Malmi-Backman
VAL ERI 2 SA Mva Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
VAL ERI 3 Mva Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
VET ERI 2 Mva Ziestan Indigo om. Jaana Hyttinen

Nartut:
JUN EH 2 Runcorner Charming Forever om. Sari Poikonen, Emilia ja Timo Turpeinen
JUN EH 3 Björnbrisens Brown Eyed Girl om. Ellinor Söderber, Ruotsi
JUN EH 4 Kiiramanna Tiramisu om. Merja Uimonen ja
AVO ERI 2 SA Shibazhan Fortunella om. Johanna Nykänen
AVO ERI 3 SA Toyway Xupatus om. Jouko Leiviskä
AVO ERI 4 Ziestan Mymmeli om. Susanna Peltomaa
VAL ERI 1 SA Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VAL ERI 2 SA Mva Kan Sing's Po-Ba-Ri At Arundina om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
VET ERI 3 Mva Lecibsin Gala om. Anne Hakala
VET ERI 4 Mva Miliisin Ne-Fthys om. Susanna Peltomaa


17.11.2013 Jyväskylä kv
Tuomari: Andrew Brace, Iso-Britannia
Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 71, joista veteraaneja 4

ROP sert cacib NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Princess Anna-Bella
om. Katja, Lotta ja Marko Rita
PN 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Tuuling Chan Paris
om. Tuula Parviainen
PN 3 vaSert vaCa AVO ERI 1 SA | Tipsn'drops Thianna
om. Outi Virtanen
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Vanessan Kimberley
om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen

VSP sert cacib AVO ERI 1 SA | Niiländer Franklin
om. Anne Marjamäki ja Tiina Ahtiainen
PU 2 vaCa VAL ERI 1 SA | Mva Windpower Kyle Busch
om. Tuuli Kalliomäki
PU 3 vaSert JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Crown Royal
om. Merja Uimonen ja Mervi Björk
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nieminen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen


ROP -pentu Mow-Zow Valerie
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VSP -pentu Mow-Zow Valdemar
om. Annette Åkerlund

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Mow-Zow Valencia om. Janne Knuutinen ja Heidi Nousiainen
PEK 3 Quutar'in Lau-Tas-Te-Li-ja om. Essi Puisto
PEK 4 Kiranmays C-Chantal Dikis-Star om. Katri Aallonranta

Urokset:
JUN ERI 2 SA Qi Gong's King Of Hearts om. Mikko Lindroos
JUN ERI 3 Olazza Shamir om. Mari Nieminen
NUO ERI 1 SA Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
NUO ERI 2 Vanessan Merlin om. Silja Lappeteläinen
NUO ERI 3 Sippans Suncroft Cowboy Freddy om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
NUO ERI 4 Corelle Ferro Li Albus om. Kaisa Pellinen
AVO ERI 2 SA Toyway Zharleston om. Jouko Leiviskä
AVO EH 3 Mva Lilileian Moulin Rouge om. Marja ja Lasse Salo
AVO EH 4 Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
VAL ERI 3 Mva Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen
VAL ERI 4 Mva Misschiefin Bzanba Arog om. Leila ja Merja Salminen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Kiiramanna Tru Lapponia om. Mervi Björk
JUN ERI 2 SA Kiiramanna Dallaspulla om. Taru Rantanen
JUN ERI 3 Kiiramanna Victoria Federica om. Merja Uimonen
JUN ERI 4 Saffron Fresita om. Pirkko Linnus ja Vuokko Wägeli
NUO ERI 2 Katimon Tasha om. Nina Nieminen
NUO ERI 3 Mäntykartanon Ofelia om. Kirsi Holmberg
NUO ERI 4 Sandmountain's Adalmiina om. Marianne Sundberg
AVO ERI 2 SA Toyway Xupatus om. Jouko Leiviskä
AVO ERI 3 SA Saffron Poeme om. Pirkko Linnus ja Sanna Wägeli
VAL ERI 2 SA Mva Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VAL ERI 3 SA Mva Vanessan Favourite Silja ja Kerttu Lappeteläinen
VAL ERI 4 SA Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VAL ERI SA Mva Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
VET ERI 2 Mva Maarikan Whoopie om. Hanna Raatikainen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Kiiramanna om. Merja Uimonen
KASV 3 kennel Vanessan om. Silja Lappeteläinen
KASV 4 kennel Saffron om. Pirkko Linnus



27.10.2013 Lahti kv
Tuomari: Jasna Matejcic, Kroatia (muut), Harri Lehkonen (pennut ja veteraanit)
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 70, joista veteraaneja 5


ROP Lilileian Honor Of All - VSP Mva Mow-Zow Lucky Lady

ROP sert JUN ERI 1 SA | Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö ja Marja Salo
PU 2 cacib VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 3 vaCa-> cacib VAL ERI 2 SA | Mva Arundina Phucee Amba
om. Maija Perttola
PU 4 vaSert JUN ERI 2 SA | Bhu Laen's Apollo Medley
om. Laura Laakkonen
PU - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Olazza Milord
om. Maija Perttola

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 sert vaCa AVO ERI 1 SA | Nic-Sam Fiore
om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
PN 3 VAL ERI 2 SA| Mva Olazza Pashion
om. Anna-Maria Melkas
PN 4 vaSert NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Miss Miracle
om. Raimo Hautaniemi
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Amoriina
om. Paula Jokela


ROP -pentu Kiranmays C-Chantal Dikis-Star
om. Katri Aallonranta

ROP -kasv. kennel Tuuling
om. Tuula Parviainen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 3 Olazza Shamir om. Mari Nieminen
JUN EH 4 Olazza Shamaani om. Maija Perttola
NUO ERI 1 Mäntykartanon Othello om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
NUO ERI 2 Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
AVO ERI 1 SA Tuuling Ris Marius om. Katri Aallonranta
AVO ERI 2 SA Kiapri Jerasmus om. Vilma Saarinen
AVO ERI 3 Shibazhan Taxus om. Leila Salminen
AVO ERI 4 Alnuspark Pamboy om. Anna-Mare Melkas
VAL ERI 3 Mva Misschiefin Bzanba Arog om. Leila ja Merja Salminen
VAL ERI 4 Mva Mäntykartanon Donatello om. Ritva-liisa Tuikka

Nartut:
JUN ERI 1 SA Kiiramanna Victoria Federica om. Merja Uimonen
JUN ERI 2 SA Katimon Tasha om. Nina Nieminen
JUN ERI 3 Kiiramanna Kaurakeksi om. Taru Rantanen
JUN ERI 4 Zirawan August Mist om. Sirkku-Liisa Pirhonen
NUO ERI 2 Mäntykartanon Ofelia om. Kirsi Holmberg
NUO ERI 3 Wartin-Kyis Lady Electra om. Katja Mynttinen ja Satu Pelkonen
NUO EH 4 Tinkerbel om. Helinä Hietanen
AVO ERI 2 SA Tuuling El Olga om. Maija Rajala ja Hannu Puputti
AVO ERI 3 Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
AVO ERI 4 Sunbase Coco Chanel om. Sirkku-Liisa Pirhonen
VAL ERI 3 SA Mva Kan-Sing's Po-Ba-Ri om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
VAL ERI 4 SA Mva Tuuling Ris Mette om. Tuula Parviainen
VET ERI 2 SA Mva Tuuling Chan Paris om. Tuula Parviainen
VET ERI 3 Mva Maarikan Whoopie om. Hanna Raatikainen
VET ERI 4 Nenemo Deep-True Love om. Eija Lampinen ja Anniina Grönvall



20.10.2013 Seinäjoki kv
Tuomari: Kristiina Ahlberg
Ilmoitettu: pentuja 8, aikuisia 51, joista veteraaneja 2


ROP Saffron Rosamour - VSP Mva Mäntykartanon Koomikko


ROP-, BIS 4 -vet. MvaTuuling Chan Paris

ROP sert cacib AVO ERI 1 SA | Saffron Rosamour
om. Minna, Niina ja Jenni Takkunen
PN 2 vaCa VAL ERI 1 SA | Mva Tuuling Ris Elene
om. Tuula Parviainen
PN 3 ROP-, BIS 4 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Tuuling Chan Paris
om. Tuula Parviainen
PN 4 vaSert JUN ERI 1 SA | Tuuling Ris Rosalinda
om. Tuula Parviainen ja Susanna Peltomaa

VSP cacib VAL ERI 1 SA| Mva Mäntykartanon Koomikko
om. Paula ja Milla Jokela
PU 2 vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lucas
om. Katja ja Marko Rita
PU 3 sert JUN ERI 1 SA | Hopeahapsun Sir Enlore
om. Minna Virta ja Kaisa Kirjava
PU 4 vaSert AVO ERI 1 SA | Mäntykartanon Klassikko
om. Annette Åkerlund
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Hoswin Odyssey
om. Eija ja Antero Humalamaa

ROP -pentu Mow-Zow Valerie
om. Janne Knuutinen ja Heidi Nousiainen


ROP-, BIS 1 -kasv. kennel Tuuling
om. Tuula Parviainen

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 1 ei KP Mow-Zow Valdemar om. Annette Åkerlund
PEK 2 Tashi-Gong Heaven Sent om. Eija Humalamaa
PEK 3 Olazza Sandman om. Marjaana Kauppi

Narttupennut:
PEK 2 Mow-Zow Valencia om. Janne Knuutinen ja Heidi Nousiainen
PEK 3 Kiranmays C-Chantal Dikis-Star om. Katri Aallonranta
PEK 4 Ruskarinteen Toivon Pilkku om. Lenita Lindeman

Urokset:
JUN ERI 2 SA Hopeahapsun Creivi Vito om. Minna ja Pirkko Virta
JUN ERI 3 Alnuspark Echo om. Inkeri ja Tarja Ylitalo
JUN EH 4 Suvijan Ares om. Anne Marjamäki, Niko Koponen ja Tanja Kuussalo
AVO ERI 2 SA Niiländer Franklin om. Tiina Ahtiainen
AVO ERI 3 Tuuling Via Justus om. Kirsti Koskinen
AVO ERI 4 Toyway Pu-Ma om. Marjaana Kauppi
VAL ERI 3 Mva SA Mva Mow-Zow Lucky Luke om. Katja, Marko ja Lotta Rita

Nartut:
JUN ERI 2 Mow-Zow Ros-Iita om. Katja Rita ja Minna Virta
JUN ERI 3 Tähtisillan Anastacia om. Sirpa Sillanpää
JUN ERI 4 Rosoa om. Anita Grönlund
NUO ERI 1 SA Mow-Zow Princess Desiree om. Heidi Nousiainen
NUO ERI 2 SA Mow-Zow Princess om. Minna Virta
NUO ERI 3 SA Tipsn'Drops Thianna om. Outi Virtanen
NUO EH 4 Sandmountain's Adalmiina om. Marianne Sundberg
AVO ERI 2 SA Tuuling Ris Ellen om. Teuvo ja Maaret Laaksonen
AVO ERI 3 SA Tuuling Len Leiju om. Maaret ja Teuvo Laaksonen
AVO ERI 4 SA Sunbase Amore Angelica om. Juliaana Suojanen
VAL ERI 2 SA Mva Tuuling Ris Mette om. Tuula Parviainen
VAL ERI 3 Mva Mow-Zow Isa-Bella om. Janne Knuutinen ja Heidi Nousiainen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Mow-Zow om. Katja Rita


05.10.2013 Tuulos rn
Tuomari: Tapio Eerola (pennut), Anne Klaas, Viro (aikuiset)
Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 85, joista veteraaneja 14


VSP Katimon Verdi - ROP Ziestan Thyra


RYP 3 Ziestan Thyra


ROP -vet. Nanaza Pastelle - VSP -vet. Satatassun Via Carmante

ROP RYP 3 sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Ziestan Thyra
om. Tiina Sallinen
PN 2 ROP -vet. vaSert VET ERI 1 SA | Nanaza Pastelle
om. Sirpa ja Roosa Kaikkonen
PN 3 AVO ERI 2 SA | Shibazhan Fortunella
om. Johanna Nykänen
PN 4 AVO ERI 3 SA | Tor Oskan Love Carlina
om. Tuula Toroska

VSP sert AVO ERI 1 SA | Katimon Verdi
om. Kirsti Torikka
PU 2 vaSert AVO ERI 2 SA | Niiländer Franklin
om. Tiina Ahtiainen
PU 3 NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Felipe
om. Sirpa Takala
PU 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Satatassun Via Carmante
om. Maarit Peltonen

ROP-p. Kiranmays C-Chantal Dikis-Star
om. Katri Aallonranta
VSP -pentu Ziestan Teangi
om. Vilja Storhammar

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Belegerea Ironman om. Anne Lepola

Narttupennut:
PEK 2 KP Tulilinnun Jolanda om. Satu Linkola

Urokset:
JUN ERI 1 SA Suvijan Athos om. Sarla ja Juho Koistinen
JUN ERI 2 SA Suvijan Ares om. Niko Koponen ja Tanja Kuussalo
JUN ERI 3 Tähtisillan Augusti om. Sirpa Sillanpää
JUN ERI 4 Chakiran Marthi om. Anne Härmälä
NUO EH 2 Pagodamäen Alnus-Leppä om. Anna-Maija Anttalainen
NUO EH 3 Satatassun Pearl Jacob om. Tuula Toroska ja Pia Rajaniemi
AVO ERI 3 SA Tor Oskan Ivanhoe om.. Maarit Peltonen
AVO ERI 4 SA Vanessan Karuson om. Virpi Mäkelä
VAL ERI 1 SA Mva Chakiran Garden King om. Anna-Maija Lehtonen
VAL ERI 2 SA Mva Misschiefin Bzanba Arog om. Leila ja Merja Salminen
VAL ERI 3 Mva Kiiramanna Karmapa Lama om. Mervi Björk
VAL ERI 4 Mva Nenemo Will-Power om. Päivi Könönen
VET ERI 2 SA Miliisin Rian-Rich om. Martina Mäkäräinen ja Sarla Koistinen
VET ERI 3 Mva Satatassun Viva Valentino om. Mirja Päiväkkö
VET ERI 4 Misschiefin Xerxes Mehrzad om. Tiina Hirvonen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Alnuspark Euphoria om. Sinikka Pietilä
JUN ERI 2 SA Kiiramanna Dallaspulla om. Taru Rantanen
JUN ERI 3 SA Tähtisillan Anastacia om. Sirpa Sillanpää
JUN ERI 4 SA Tor Oskan Nicoletta om. Tuula Toroska
NUO ERI 1 SA Katimon Magdalena om. Katriina Kanninen
NUO ERI 2 SA Tipsn'drops Thianna om. Outi Virtanen
NUO ERI 3 Tashi-Gong Ice Princess om. Minna Särkijärvi
NUO ERI 4 Ancelan Lill Dominie om. Raija Rahi
AVO ERI 4 Tuuling Len Leiju om. Maaret ja Teuvo Laaksonen
VET ERI 2 SA Shibazhan Gerbera om. Anne ja Leena Johansson
VET ERI 3 Annastiina Mirabella om. Tiina Hirvonen
VET ERI 4 SA Mva Shibazhan Kerria om. Tiina Hirvonen


28.09.2013 Eckerö kv
Tuomari: Gert Christenssen, Tanska
Ilmoitettu: pentuja 4, aikusia 33, joista veteraaneja 3


ROP Mva Gamla Herngården Mozart - VSP Mva Panhur's Morning Mist


VSP -vet. Mva Satatassun Viva Valentino - ROP -vet. Mva Tuuling Chan Paris

ROP sert FI MVA cacib ->C.I.B. (* VAL ERI 1 SA | Mva Gamla Herngården Mozart
om. Marita Nordahl ja Krister Söderstam, Ruotsi
PU 2 vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. NIna Nieminen
PU 3 vaSert NUO ERI 1 SA | Twist
om. Linda Olsen, Ruotsi
PU 4 AVO ERI 1 SA | Zhigatsey Edward
om. Mona Frejborg
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Satatassun Viva Valentino
om. Mirja Päiväkkö

VSP cacib ->C.I.B.(* VAL ERI 1 SA | Mva Panhur's Morning Mist
om. Mona Frejborg
PN 2 sert FI MVA vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Bergrabben's Xclusive Xahna
om. Gunvor Södersen, Ruotsi
PN 3 vaSert AVO ERI 1 SA | Mva Bergrabben's Abundantia
om. Gunvor Södersen, Ruotsi
PN 4 JUN ERI 1 SA | Bergrabben's Iso Rivolta
om. Anita Edling, Ruotsi
PN - ROP-, BIS 2 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Tuuling Chan Paris
om. Jonna Heino ja Tuula Parviainen

ROP -pentu Belegerea Ironman
om. Anne Lepola
VSP -pentu Björnbrisens Brown Eyed Girl
om. Ellinor Söderber, Ruotsi

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Björnbrisens Behind Blue-Eyes om. Jenny Tulevall

Urokset:
NUO ERI 2 Arundina Gyantsen Rimpoche om. Nada Kajander
NUO EH 3 Mei Dan Pöörfekt Dei om. Outi Myllylä, Ruotsi
AVO ERI 2 SA Kiiramanna Alejandro om. Pia Honkasalo
AVO ERI 3 SA Tuuling Ris Marius om. Katri Aallonranta
AVO ERI 4 Chaing-Jemis Lactusa St Capitata om. Petra Jonsson, Ruotsi
VAL EH 3 Mva Jannock's Aynni om. Jenny Tulevall, Ruotsi
VET ERI 2 SA Mva Misschiefin Yaffa Chaim om. Tiina Hirvonen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Misschiefin Felisha Nova Estelle om. Tiina Hirvonen
JUN ERI 3 SippansKeep My Lovesong Starshine om. Mona Frejborg
JUN EH 4 Skogsälvans Mylee Of Willow om. Petra Jonsson
NUO ERI 1 SA Katimon Tasha om. Nina Nieminen
NUO ERI 2 Tuuling Via Paloma om. Marita Nordahl ja Krister Söderstam, Ruotsi
NUO ERI 3 Tashi-Gong Magic For Kiranmays om. Katri Aallonranta
AVO ERI 2 SA Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
AVO ERI 3 SA Zhigatsey Elvira om. Mona ja Emilia Frejborg
AVO EH 4 Flametail Dear Devil-Ma om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
VAL ERI 3 Panhur's Hera om. Jenny Tulevall, Ruotsi



15.09.2013 Porvoo
Tuomari: Torbjörn Skaar, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 35, joista veteraaneja 2


ROP Shibazhan Tsuga - VSP Mva Chakiran Elizabeth

ROP sert AVO ERI 1 SA | Shibazhan Tsuga
om. Anne Johansson
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nieminen
PU 3 VSP -jun. vaSert JUN ERI 1 SA | Charmia’s Chandresh
om. Jenni Leander ja Saarioja Saska
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Arundina Phucee Amba
om. Maija Perttola
PU - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN 2 VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Dawa Drolma
om. Merja Uimonen ja Tanja Pahalahti
PN 3 sert AVO ERI 1 SA | Olazza Tiara
om. Veikko Räty
PN 4 vaSert NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Ice Princess
om. Minna Särkijärvi
PN - ROP -jun. JUN ERI 1 SA | Bhu Laen's Aint' Got You
om. Mari Nieminen


VSP -pentu Olazza Avatar - ROP -pentu Olazza Shamaani

ROP -pentu Olazza Shamaani
om. Maija Perttola
VSP -pentu Olazza Avatar
om. Maija Perttola ja Veikko Räty

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Olazza Sharming om. Maija Perttola ja Henna Räty

Urokset:
JUN ERI 2 Kathael’s Arctic Ice Jewel om. Hanne ja Antti Paakkala
JUN EH 3 Neftarin Ilo-Pilleri om. Lalli Seija
JUN EH 4 Zhigatsey Glenn om. Ari Stadig
AVO EH 2 Zhigatsey Emanuel om. Emilia Pelkonen
AVO EH 3 Zhigatsey Edward om. Mona Frejborg
AVO EH 4 Zhigatsey Elmer om. Ulla Nyman

Nartut:
JUN ERI 2 Sippans Keep My Love Song Starshine om. Mona Frejborg
NUO EH 2 Hallahelmen Pandora om. Jutta Malm
AVO EH 2 Zhigatsey Fabiola om. Johanna Ström
AVO EH 3 Shibazhan Robinia om. Sanna Juutila
AVO EH 4 Zhigatsey Elvira om. Mona ja Emilia Frejborg


14.09.2013 Pello rn
Tuomari: Tarmo Viirtelä
Ilmoitettu: aikusia 11, joista veteraaneja 1


RYP 2 Mva Mäntykartanon Amoriina

ROP RYP 2 ROP-, BIS 1 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Amoriina
om. Paula Jokela
PN 2 sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Mäntykartanon Nothing Else Matters
om. Paula ja Milla Jokela
PN 3 vaSert AVO ERI 2 SA | Vanessan Isora
om. Kastehelmi Kakko

VSP VSP -vet. sert VET ERI 1 SA | Tuuling Cions Odilon
om. Ulla-Stina Angeria
PU 2 vaSert JUN ERI 1 SA | Mäntykartanon Othello
om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 2 Tuuling Ris Ricardo om. Ulla-Stina Angeria
AVO EH 1 Runcorner Boy Brongo om. Anne Sainmaa ja Veijo Pokka

Nartut:
JUN ERI 1 Mow-Zow Sa-V-Anni om. Per-Ole ja Päivi Stenman


08.09.2013 Muurame rn
Tuomari: Tuire Okkola
Ilmoitettu: aikuisia 6, joista veteraaneja 1

ROP sert JUN ERI 1 SA | Runcorner Charming Forever
om. Sari Poikonen ja Emilia Turpeinen
ROP -vet. VET ERI 1 | Mva Toyway Fa-Bi-Anna
om. Tuuli Kalliomäki ja Veli-Pekka Heino

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Hopeahapsun Darude om. Ilona Huntus
AVO ERI 1 Runcorner Big Boss om. Mirjam Zevulum
VAL ERI 1 Windpower Kyle Busch om. Tuuli Kalliomäki ja Tarja Karijoki

Nartut:
NUO ERI 1 Tipsn´drops Thianna om. Outi Virtanen


07.09.2013 Äänekoski rn
Tuomari: Kristiina Ahlberg
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 18, joista veteraaneja 2


ROP ROP -vet. Mva Vanessan Numana - VSP Saffron Rosamour


BIS 1 -vet. Mva Vanessan Numana

ROP ROP-, BIS 1 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Numana
om. Kirsi Pihlainen

VSP sert AVO ERI 1 SA | Saffron Rosamour
om. Minna, Niina ja Jenni Takkunen
PN 2 vaSert NUO ERI 1 SA | Sandmountain's Adalmiina
om. Marianne Sandberg
PN 3 NUO ERI 2 SA Tipsn'drops Thianna
om. Outi Virtanen


ROP -pentu Vanessan Ozzy
om. Silja Lappeteläinen ja Kirsi Pihlainen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 1 ei KP Vanessan Inez om. Riikka Taskinen
PEK 2 Vanessan Peppiina om. Silja Lappeteläinen ja Kaisa Taskinen

Urokset:
JUN EH 1 Hopeahapsun Darude om. Ilona Huntus
JUN EH 2 Mow-Zow Tim-Jami om. Katja Rita ja Pauliina Pihlajaniemi
NUO EH 1 Revonhännän Guzmania om. Sirpa Perälä

Nartut:
JUN ERI 1 Saffron Fresita om. Pirkko Linnus ja Vuokko Wägeli
JUN ERI 2 Blenhoom Amazing Star om. Sirpa Perälä ja Hanna Ruunila
AVO ERI 2 Saffron Poeme om. Pirkko Linnus ja Sanna Wägeli
AVO ERI 3 Mow-Zow Anastasia om. Katja ja Marko Rita
AVO ERI 4 Vanessan Marie om. Marianne Sandberg


07.09.2013 Vantaa
Tuomari: Tiina Taulos
Ilmoitettu: aikuisia 28, joista veteraaneja 3


ROP Mva Down-Goblin Fernando - VSP Kiiramanna Dawa Drolma


VSP -vet. VMva Ziestan Indira - ROP -vet. Mva Shibazhan Wulfenia

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Niina Nieminen
PU 2 sert JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Tru Finn
om. Merja Uimonen ja Pia Vähänen
PU 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Wulfenia
om. Sanna Männistö

VSP sert FI MVA VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Dawa Drolma
om. Merja Uimonen ja Tanja Pahalahti
PN 2 vaSert AVO ERI 1 | Nic-Sam Fiore
om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
PN 3 JUN ERI 1 SA | Tor Oskan Milleena
om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
PN 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | VMva Ziestan Indira
om. Tiina Rämö, Helinä ja Anu Hietanen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Corelle Ferro Li Albus om. Kaisa Pellinen
JUN EH 3 Corelle Ferro Li Arcturus om. Mariie Nordlund
NUO EH 1 Hoswin Lovestory om Seija Härkönen
AVO ERI 1 Toyway Yusafat om. Pia Siimes ja Monica Siimes
AVO ERI 2 Shibazhan Sebastian om. Anne Strengell
AVO EH 3 Kiiramanna China Huan San om. Anne Miettinen
AVO EH 4 Olazza Pashionata om. Seija Härkönen
VAL ERI 2 Mva Windpower Kyle Busch om. Tuuli Kalliomäki ja Tarja Karijoki

Nartut:
JUN ERI 2 Katimon Tasha om. Nina Nieminen
JUN ERI 3 Sippans Keep My Love Song Starshine om.Mona Frejborg
JUN EH 4 Tinkerbell om. Helinä Hietanen
NUO EH 1 Arundina Gokyo om. Perttti Marjomaa ja Jouni Seppänen
AVO ERI 2 Shibazhan Robinia om. Sanna Juutila
AVO EH 3 Cinodes Japonica om. Seija Kanerva
VAL EH 2 Mva Kiiramanna Alexi om. Merja Uimonen ja Pia Vähänen
VET ERI 2 SA Mva Toyway Fa-Bi-Anna om. Tuuli Kalliomäki ja Veli-Pekka Heino

Kasvattajat:
KASV 1 ei KP Kiiramanna om. Merja Uimonen



01.09.2013 Tampere rn
Tuomari: Miklos Levente, Unkari
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 58, joista veteraaneja 3


ROP Mva Mäntykartanon Koomikko - VSP Mva Mäntykartanon Amoriina


VSP -vet. Revonhännän Gomia Goran - ROP -vet. Mva Mäntykartanon Amoriina

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Koomikko
om. Paula ja Milla Jokela
PU 2 VAL ERI 2 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 3 sert AVO ERI 1 SA | Niiländer Franklin
om. Tiina Ahtiainen
PU 4 vaSert AVO ERI 2 SA | Hermann
om. Tero ja Heli Suoniemi
PU - VSP -vet. VET ERI 1 | Revonhännän Gomia Goran
om. Sirpa Perälä

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Amoriina
om. Paula Jokela
PN 2 sert NUO ERI 1 SA | Mäntykartanon Nothing Else Matters
om. Milla ja Paula Jokela
PN 3 vaSert AVO ERI 1 SA | Tuuling Ris Ellen
om. Tuula Parviainen
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Komedienne
om. Nea ja Paula Jokela

ROP -pentu Olazza Shamir
om. Mari Nieminen

ROP-, BIS 1 -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Annastiina Robin om. Tessa Marjamäki

Narttupennut:
PEK 1 ei KP Kiiramanna Shou Me
om. Mirkka Ilveskoski

Urokset:
JUN ERI 1 SA Hopeahapsun Creivi Vito om. Minna ja Pirkko Virta
JUN ERI 2 SA Mäntykartanon Othello om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
JUN ERI 3 Suvijan Athos om. Juho ja Sarla Koistinen
JUN EH 4 Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
NUO ERI 1 Revonhännän Guzmania om. Sirpa Perälä
AVO ERI 3 SA Alnuspark Pamboy om. Anna-Maria Melkas
AVO ERI 4 SA Tuuling Via Justus om. Kirsti Koskinen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Ruskarinteen Pieni Ystäväin om. Mauno Mäkelä ja Johanna Båssar
JUN ERI 2 SA Niiländer Guerlain om. Ea Juhkam ja Miia-Riikka Lakanen
JUN ERI 3 SA Mow-Zow Ros-Iita om. Katja Rita ja Minna Virta
JUN ERI 4 Blnmoon Amazing Star om. Hanna Ruunila ja Sirpa Perälä
NUO ERI 2 SA Tashi-Gong Ice Princess om. Minna Särkijärvi
NUO ERI 3 Revonhännän Fergie om. Sirpa Perälä ja Sari Virtanen
NUO ERI 4 Sandmountain's Adalmiina om. Marianne Sandberg
AVO ERI 2 SA Pinaco Unique Girl om. Marja-Riitta Rönkä
AVO ERI 3 SA Tuuling Len Leiju om. Teuvo ja Maaret Laaksonen
AVO ERI 4 Tuuling Thur Keksi om. Mirja Paldanius ja Marja Valkeenniemi
VET ERI 2 Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen

Kasvattajat:
KASV 2 Kennel Revonhännän om. Sirpa Perälä



31.08.2013 Parainen rn
Tuomari: Anna Theresa Stuifbergen-Hoetjes, Hollanti
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 54, joista veteraaneja 6


ROP Tiridoll's Nougat - VSP Bhu Laen's Ain't Got You


ROP -vet. Mva Satatassun Viva Valentino - VSP -vet. Yörnilän Emmanuel

ROP sert AVO ERI 1 SA | Tiridoll´s Nougat
om. Sirpa Sillanpää
PU 2 vaSert AVO ERI 2 SA | Zhigatsey Edward
om. Mona Frejborg
PU 3 VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nieminen
PU 4 NUO ERI 1 SA | Revonhännän Guzmania
om. Sirpa Perälä
PU - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Satatassun Viva Valentino
om. Mirja Päiväkkö

VSP sert JUN ERI 1 SA | Bhu Laen's Ain't Got You
om. Mari Nieminen
PN 2 vaSert VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Dawa Drolma
om. Merja Uimonen ja Tanja Pahalahti
PN 3 AVO ERI 1 SA | Tor Oskan Love Carlina
om. Tuula Toroska
PN 4 AVO ERI 4 SA | Ziestan My Litl Nella
om. Elisa Vahlroos-Moisander
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Yörnilän Emmanuel
om. Hannele Immonen

ROP -pentu Zhigatsey Gina
om. Johanna ja Camilla Ström


ROP -kasv. kennel Tor Oskan
om. Tuula Toroska

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Zhigatsey Genia om. Mona ja Emilia Frejborg

Urokset:
JUN ERI 1 SA Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
JUN ERI 2 SA Suvijan Athos om. Sarla ja Juho Koistinen
JUN ERI 3 SA Tähtisillan Augusti om. Sirpa Sillanpää
JUN ERI 4 Lehtikummun Hackberry om. Christine Lappalainen
NUO ERI 2 SA Pagodamäen Alnus-Leppä om. Anna-Maija Anttalainen
AVO ERI 3 SA Tor Oskan Ivanhoe mm. Maarit Peltonen
AVO ERI 4 Flametail Kaval-De-Mar om. Mirja Päivikkö ja Janika Nurmi
VAL ERI 2 Mva Hoswin Lord Of Luxury om. Sirpa Takala
VET ERI 2 Revonhännän Gomia Goran om. Sirpa Perälä
VET EH 3 Satatassun Viva Carmante om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN ERI 2 Tashi-Gong Remember Me Tuuling om. Terhi Aavinko ja Tuula Parviainen
JUN ERI 3 Ziestan Le-Oona om. Iina Mattila ja Mirka Kokko
JUN ERI 4 Sippans Keep My Love Song Starshine om. Mona Frejborg
NUO ERI 1 Lehtikummun Geena om. Nina Nieminen
AVO ERI 2 SA Flametail Dear Devil-Ma om. Mirja Päivikkö ja Janika Nurmi
AVO ERI 3 SA Zhigatsey Elvira om. Mona ja Emilia Frejborg
VET ERI 2 Tor Oskan Anselika om. Tuula Toroska


31.08.2013 Mäntyharju
Tuomari: Annaliisa Heikkinen
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 26, joista veteraaneja 5


ROP Vanessan Favourite - VSP Mva Saffron Zidane


ROP -vet. Mva Vanessan Preston - VSP -vet. Mva Vanessan Anette

ROP RYP 4 sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Vanessan Favourite
om. Silja ja Kerttu Lappeteläinen
PN 2 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Anette
om. Anne Hopponen
PN 3 vaSert AVO ERI 2 SA | Vanessan Indica
om. Jonna ja silja Lappeteläinen
PN 4 NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Magic For Kiranmays
om. Katri Aallonranta

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Saffron Zidane
om. Tuula Kinnunen ja Pentti Lindblad
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 3 sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Vanessan Irkos
om. Silja ja Jennika Lappeteläinen
PU 4 VET ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Frezza
om. Anne Kolehmainen ja Marko Savinainen

ROP -pentu Olazza Avatar
om. Maija Perttola ja Veikko Räty

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Olazza Sharming om. Henna Räty ja Maija Perttola
PEK 3 Sadetassu Esmeralda om. Nina Piippo

Urokset:
JUN ERI 1 Kathael's Arctic Ice Jewel om. Hanne ja Antti Paakala
JUN EH 2 Wartin-Kyis Lightning om. Katja Mynttinen
AVO ERI 2 Tuuling Ris Marius om. Katri Aallonranta
AVO EH 3 Toyway Va-Las-Co om. Marika ja Emma Mäkinen
AVO EH 4 Katveikon Aronia om. Nina Piippo

Nartut:
JUN ERI 1 Chenrezi Matchmaker om. Tiina Rämö
JUN EH 2 Zirawan August Mist om. Sirkku-Liisa Pirhonen
NUO EH 2 Arundina Gokyo om Pertti Marjomaa ja Jouni Seppänen
AVO ERI 3 Cirikit Cimba's Kiera om. Katri Aallonranta
AVO ERI 4 Tashi-Gong Samsara om. Pirkko Linnus
VAL ERI 1 Mva Down-Goblin Zerenade om. Katja Mynttinen
VET ERI 2 VMva Ziestan Indira om. Anu ja Helinä Hietanen
VET ERI 3 Taikalammen Laa-Laa om. Katja Mynttinen


25.08.2013 Helsinki, SKKY:n erik.nly + 9 -ryhmä
Tuomari: Svante Frisk, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 7, aikuisia 61, joista veteraaneja 13


ROP Mva Arundina Phucee Amba - VSP Charmia's Chadna


ROP -vet. Mva Arundina Norbu Seba - VSP -vet. Mva Olazza Milord

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Arundina Phucee Amba
om. Maija Perttola
PU 2 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 3 sert JUN ERI 1 SA | Lilileian Honor Of All
om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nieminen
PU - vaSert AVO ERI 1 SA | Tuuling Ris Marius
om. Katri Aallonranta

VSP sert JUN ERI 1 SA | Charmia's Chadna
om. Yvonne Kokko, Elsa ja Johanna Bjökstén
PN 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Arundina Norbu Seba
om. Yvonne Kokko
PN 3 vaSert AVO ERI 1 SA | Nic-Sam Fiore
om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Flirtti
om. Katriina Kanninen

ROP -pentu Kiranmays C-Chantal Dikis-Star
om. Katri Aallonranta
VSP -pentu Olazza Shamaani
om. Maija Perttola


ROP -kasv. kennel Charmia's
om. Yvonne Kokko

Muut tulokset:
Narttupennut 5-7kk
PEK 2 KP Skylit Grags-Pa om. Jaana Hyttinen
PEK 3 KP Cinodes Janastacia om. Seija Kanerva

Narttupennut 7-9kk
PEK 1 ei KP Olazza Avatar om. Maija Perttola ja Veikko Räty
PEK 2 Olazza Sharming om. Maija Perttola ja Henna Räty

Urokset:
JUN EH 2 Onnentassun G-Mies om. Mervi Tilaeus
JUN EH 3 Charmia's Chandresh om. Jenni Leander ja Saska Saarioja
JUN EH 4 Charmia's Chandran om. Anita ja Jasmin Häggman
NUO ERI 1 Revonhännän Guzmania om. Sirpa Perälä
AVO ERI 2 SA Lilileian Moulin Rouge om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
AVO ERI 3 SA Totoro om. Terhi Torvela
AVO ERI 4 SA Miliisin Baltazar-San om. Anne Lepola
VAL ERI 3 SA Mva Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
VAL ERI 4 SA Mva Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
VET ERI 2 Mva Shibazhan Thymus om. Anne Johansson ja Maija Salminen
VET ERI 3 Mva Satatassun Viva Valentino om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

Nartut:
JUN ERI 2 SA Chenrezi Matchmaker om. Tiina Rämö
JUN ERI 3 Bhu Laen's Ain't Got You om. Mari Nieminen
JUN ERI 4 Cinodes Casalina om. Sirpa Berk
NUO ERI 1 SA Tashi-Gong Miss Miracle om. Margareta Hautaniemi
NUO ERI 2 Arundina Gokyo om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
NUO ERI 3 Tashi-Gong Magic For Kiranmays om. Katri Aallonranta
AVO ERI 2 SA Shibazhan Fortunella om. Anne Johansson ja Johanna Nykänen
AVO ERI 3 SA Pinaco Unique Girl om. Marja-Riitta Rönkä
AVO ERI 4 Fjordneck Blue Leonella om. Hanne Paakala
VAL ERI 2 SA Mva Olazza Jazzmine om. Pia Rapo
VAL ERI 3 SA Mva Kri Kris Unbelievable Sita om. Jaana Hyttinen
VAL ERI 4 SA Mva Ziestan Tacita om. Helinä ja Anu Hietanen
VET ERI 2 SA Mva Ziestan Indira om. Tiina Rämö, Anu ja Helinä Hietanen
VET ERI 3 SA Shibazhan Gerbera om. Anne ja Leena Johansson
VET ERI 4 Cinodes Cuddly Carmen om. Sirpa Berk


24.08.2013 Tervakoski kv
Tuomari: Gunilla Kühni-Stenberg, Sveitsi
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 48, joista veteraaneja 11


ROP Shibazhan Fortunella - VSP Mva Windpower Kyle Busch


VSP -vet. Alnuspark Nouma - ROP -vet. Mva Shibazhan Wulfenia

ROP sert cacib AVO ERI 1 SA | Shibazhan Fortunella
om. Anne Johansson ja Johanna Nykänen
PN 2 vaSert vaCa VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Dawa Drolma
om. Merja Uimonen ja Tanja Pahalahti
PN 3 VAL ERI 2 SA | Mva Alnuspark Odelma
om. Anna-Maria Melkas
PN 4 VAL ERI 3 SA | Mva Down-Goblin Flirtti
om. Katriina Kanninen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Alnuspark Nouma
om. Anna-Maria Melkas

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Windpower Kyle Busch
om. Tuuli Kalliomäki ja Tarja Karijoki
PU 2 vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nieminen
PU 3 sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Sonam Putsog
om. Laura Uimonen
PU 4 VAL ERI 3 SA | Mva Arundina Phucee Amba
om. Maija Perttola
PU - vaSert AVO ERI 2 SA | Tuuling Ris Marius
om. Katri Aallonranta
PU - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Wulfenia
om. Sanna Männistö

ROP -kasv. kennel Kiiramanna
om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 1 ei KP Olazza Shamaani om. Maija Perttola

Urokset:
JUN ERI 1 Kiiramanna Tru Finn om. Merja Uimonen ja Pia Vähänen
AVO ERI 3 Kiiramanna Alejandro om. Pia ja Mikko Honkasalo
AVO ERI 4 Toyway Va-Las-Co om. Marika ja Emma Mäkinen
VAL ERI 4 Mva Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
VET ERI 2 SA Mva Olazza Milord om. Maija Perttola
VET EH 3 Mva Yotisha's Shere Khan om. Pälvi Karesola ja Ida Savolainen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Katimon Tasha om. Nina Nieminen
JUN ERI 3 SA Kiiramanna True Beauty om. Jaana Hyttinen ja Sanna Kuusisto
JUN ERI 3 Bhu Laen's Ain't Got You om. Mari Nieminen
JUN ERI 4 Raigomillin Ärtynyt Myy om. Juulia ja Raija Hämäläinen
NUO ERI 1 SA Arundina Gokyo om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
NUO EH 2 Tashi-Gong Magic For Kiranmays om. Katri Aallonranta
AVO ERI 2 Taikalammen Miranda om. Raija Hämäläinen ja Jenna Koskela
AVO EH 3 ?
AVO EH 4 Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
VAL ERI 4 SA Mva Olazza Pashion om. Anna-Maria Melkas
VET ERI 2 SA Mva Tuuling Chan Paris om. Tuula Parviainen
VET ERI 3 Shibazhan Gerbera om. Anne ja Leena Johansson
VET ERI 4 Mva Shibazhan Kerria om. Tiina Hirvonen

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Shibahan om. Anne Johansson
KASV 3 KP Kennel Tuuling om. Tuula Parviainen
KASV 4 KP Kennel Raigomillin om. Raija Hämäläinen

Heinola 18.8.2013
Tuomari: Anna Brankovic
ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 38, joista veteraaneja 6


ROP Mva Down-Goblin Fernando - VSP Ziestan Thyra


RYP 2 Mva Down-Goblin Fernando

ROP RYP 2 VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 ROP-vet VET ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 3 sert AVO ERI 1 SA | Toyway Yusafat
om. Pia Siimes ja Päivi Könönen
PU 4 vaSert JUN ERI 1 SA | Snowmuzzle's Diomedes
om. Hanna Raatikainen

VSP sert AVO ERI 1 SA | Ziestan Thyra
om. Tiina Sallinen
PN 2 vaSert NUO ERI 1 SA | Ziestan Kimora
om.Tiina Sallinen
PN 3 AVO ERI 2 SA | Shibazhan Fortunella
om. Johanna Nykänen
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Revonhännän Xinara
om. Sirpa ja Harri perälä
PN - VSP-vet VET ERI 1 | Nenemo Deep-True-Love
om. Eija Lampinen ja Anniina Grönvall

ROP -pentu Helliinan Eetu
om. Satu Kukkula

ROP -kasv. kennel Revonhännän
om. Sirpa Perälä

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Kathael's Arctic Ice Jewel om. Hanne ja Antti Paakala
JUN ERI 3 Wartin-Kyis Lightning om. Katja Mynttinen
NUO ERI 1 SA Revonhännän Guzmania om. Sirpa Perälä
AVO ERI 2 Nanaza Alvin om. Satu Hämäläinen
AVO ERI 3 Totoro om. Terhi Torvela
AVO ERI 4 Fairytalehill's Hairyhendrix om. Satu Kukkula
VAL ERI 2 SA Mva Arundina Phucee Amba om. Maija Perttola
VAL ERI 3 Mva Nenemo Will-Power om. Päivi Könönen
VET ERI 2 Revonhännän Gomia Goran om. Sirpa Perälä

Nartut
JUN ERI 1 SA Zirawan August Mia om. Sirkku-Liisa Pirhonen
JUN ERI 2 Kiiramanna Tru Lapponia om. Mervi Björk
JUN ERI 3 Wartin-Kyis Kasand-Ra om. Harri Tanttu ja Maija Kajamäki
NUO ERI 2 Helliinan Donna om. Pia Halkola ja Susu Tynjä
NUO ERI 3 Ancelan Lill Dominie om. Raija Rahi
AVO ERI 3 Sunbase Coco Chanel om. Sirkku-Liisa Pirhonen
AVO ERI 4 Nic-Sam Fiore om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
VET ERI 2 Shibazhan Gerbera om. Anne ja Leena Johansson


17.08.2013 Kouvola
Tuomari: Jerzy Olszewski, Puola
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 52, joista veteraaneja 6

ROP Mva Ziestan Iki-Ihana - VSP Tashi-Gong Magic Eyes

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Ziestan Iki-Ihana
om. Tiina Rämö
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Wulfenia
om. Sanna Männistö
PU 3 sert AVO ERI 1 SA | Lilileian Luke Skywalker
om. Tiina Rämö ja Jenny Peltola
PU 4 vaSert AVO ERI 2 SA | Nanaza Alvin
om. Satu Hämäläinen

VSP sert AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Magic Eyes
om. Ninni Nikula
PN 2 vaSert NUO ERI 1 SA | Tipsn'drops Thianna
om. Outi Virtanen
PN 3 NUO ERI 2 SA | Ziestan Kimora
om. Tiina Sallinen
PN 4 JUN ERI 1 SA | Necku Sirkussatu
om. Jaana Urpelainen-Reuna ja Teija Urpelainen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Nenemo Deep-True Love
om. Eija Lampinen ja Anniina Grönvall

ROP -pentu Sadetassu Esmeralda Ih-Gu
om. Nina Piippo

ROP -kasv. Kennel Lilileian
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Zin-Tip Viola-Vivian om. Eija Ilo

Urokset:
JUN ERI 1 SA Lilileian Honor of All om. Marja ja Lasse Salo
JUN ERI 2 SA Cinodes Blue Ferrari om. Merja Leppänen
JUN ERI 3 Snowmuzzle's Diomedes om. Hanna Raatikainen
JUN ERI 4 Wartin-Kyis Lightning om. Katja Mynttinen
NUO ERI 1 SA Revonhännän Guzmania om. Sirpa Perälä
AVO ERI 3 SA Nenemo Night Master om. Ossi ja Tarja Tamper
Avo ERI 4 SA Wartin-Kyis Firefox om. Katja Mynttinen
VAL ERI 2 SA Mva Nenemo Will-Power om. Päivi Könönen
VAL ERI 3 SA Arundina Phucee Amba om. Maija Perttola
VAL ERI 4 SA Kiiramanna Karmapa Lama, om. Mervi Björk
VET ERI 2 SA Mva Olazza Milord om. Maija Perttola
VET ERI 3 SA Revonhännän Ihana Ilmari om. Sirpa Perälä
VET ERI 4 SA Necku Tohvelisankari om. Satu Pelkonen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Kiiramanna Tru Lapponia om. Mervi Björk
JUN ERI 3 SA Chenrezi Matchmaker om. Tiina Rämö
JUN ERI 4 SA Lilileian Happy Ever After om. Eva Taivassalo
NUO ERI 3 Tuisku-Tassun Lumikki om. Ritva Huusko-Helminen
NUO ERI 4 Ancelan Lill Dominie om. Raija Rahi
AVO ERI 2 SA Sunbase Coco Chanel om. Sirkku-Liisa Pirhonen
AVO ERI 3 SA Olazza Tiara om. Veikko Räty
AVO ERI 4 SA Fjordneck Golden Rinchen om. Hanne Paakala
VET ERI 2 SA Shibazhan Gerbera om. Anne ja Leena Johansson

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Revonhännän om. Sirpa Perälä


17.08.2013 Kajaani rn
Tuomari: Kati Kilpeläinen
ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 17, joista veteraaneja 4


ROP Saffron Zidane - VSP Bellezza's Minuet


ROP-vet Mva Vanessan Preston - VSP-vet Mva Bellezza`s Koh-I-Noor

ROP sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Saffron Zidane
om. Tuula Kinnunen ja Pentti Lindblad
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Finriikan Roberto
om. Arja Timonen
PU 3 ROP-vet VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 4 vaSert AVO ERI 1 SA | Vanessan Irkos
om. Silja ja Jennika Lappeteläinen

VSP sert AVO ERI 1 SA | Bellezza`s Minuet
om. Suvi Rusanen
PN 2 vaSert JUN ERI 1 SA | Vanamon Syypää Sun Hymyyn
om. Titta Rusanen ja Arja Timonen
PN 3 VSP-vet VET ERI 1 SA | Mva Bellezza`s Koh-I-Noor
om. Titta Rusanen
PN 4 AVO ERI 2 SA | Nikoli`s Noune-Titti
om. Nina Jakola ja Hilkka Sandberg

Muut tulokset:
Urokset:
Jun ERI 1 Mow-Zow Tim-Jami om. Pauliina Pihlajaniemi
Jun EH 2 Tuuling Via Paulus om. Wille Schavikin

Nartut:
JUN EH 2 Mow-Zow Ros-Anna om. Terhi Mustakangas
AVO ERI 3 SA Vanessan Indica om. Silja ja Jonna Lappeteläinen
AVO ERI 4 SA Tashi-Gong Samsara om. Pirkko Linnus

11.08.2013 Joensuu kv
Tuomari: Harto Stockmari
ilmoitettu: aikuisia 35, joista veteraaneja 7


VSP Mva Down-Goblin Fernando - ROP Mva Playpoint Living Doll

VSP-vet Mva Vanessan Preston - ROP-vet Bio Bios Highlight For Tashi-Gong

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Playpoint Living Doll
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 2 ROP-vet VET ERI1 SA | Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong
om. Katriina ja Sara Huhtinen
PN 3 sert vaCa NUO ERI1 SA | Mow-Zow Princess Anna-Bella
om. Katja, Lotta ja Marko Rita
PN 4 vaSert JUN ERI1 SA | Katimon Tasha
om. Nina Nieminen

VSP CACIB VAL ERI1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 sert vaCa NUO ERI1 SA | Tashi-Gong Mr Millionaire
om. Kari Eronen
PU 3 VAL ERI SA | Mva Mow-Zow Lucky Luke
om. Katja ja Marko Rita
PU 4 vaSert AVO ERI 1 SA | Saffron Zidane
om. Tuula Kinnunen ja Pentti Lindblad
PU - VSP-vet VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen

ROP-kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 SA Hopeahapsun Darude om. Ilona Huntus
JUN ERI 2 SA Kathael's Arctic Ice Jewel om. Hanne ja Antti Paakala
NUO ERI 2 SA Mow-Zow Q-Tamo om. Katja ja Marko Rita
AVO ERI 2 SA Miliisin Baltazar-San om. Anne Lepola
AVO EH 3 Sommerlystäs I-Co-Legs Diki om. Katriina ja Pasi Huhtinen
AVO EH 4 Toyway Va-Las-Co om. Marika ja Emma Makinen
VAL ERI 3 SA Mva Mow-Zow Lucky Lucas om. Katja ja Marko Rita
VAL ERI 4 Mva Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
VET ERI 2 Yotisha's Shere Khan om. Pälvi Karesola Pälvi ja Ida Savolainen
VET ERI 3 Vanessan Brown And White om.

Nartut:
JUN ERI 2 SA Charmia's Chadna om. Elsa ja Johanna Björkstén
NUO EH 2 Ziestan Kimora om. Tiina Sallinen
AVO ERI 1 SA Minessan Chanel om.
AVO ERI 2 SA Fjordneck Vanilla Blossom om. Hanne Paakala
AVO EH 3 Ziestan Thyra om. Tiina Sallinen
VAL ERI 3 SA Mva Vanessan Isolde om. Jennika ja Silja Lappeteläinen
VET ERI 2 SA Mva Miliisin I-Sweet om. Airi Leegen


10.08.2013 Joensuu kv
Tuomari: Jakub Kruczek, Puola (muut), Dominic Harris, irlanti (pennut ja veteraanit)
ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 48, joista veteraaneja 7


VSP Mva Mäntykartanon Donatello - ROP Playpoint Living Doll


ROP -vet Mva Vanessan Preston - VSP-vet Bio Bios Highlight For Tashi-Gong

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Playpoint Living Doll
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 2 vaCa VAL 2 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 sert NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Princess Desiree
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Bio-Bios Highlight for Tashi-Gong
om. Katriina ja Sara Huhtinen
PN - vaSert AVO ERI 1 SA | Nic-Sam Elisabetta
om. Minna Väänänen

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 sert vaCa AVO ERI 1 SA | Saffron Zidane
om. Tuula Kinnunen ja Pentti Lindblad
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lucas
om. Katja ja Marko Rita
PU 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU - vaSert NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Q-Tamo
om. Katja ja Marko Rita

ROP -pentu Finriikan Thronia
om. Terhi Timonen

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Finriikan Tvisha om. Irma Kynäkoski
PEK 3 Saffron Fresita om. Vuokko Wägeli ja Pirkko Linnus

Urokset:
JUN ERI 1 SA Hopeahapsun Darude om. Ilona Huntus
JUN ERI 2 Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
JUN ERI 3 Mäntykartanon Othello om. Ritva-Liisa ja Tiia Tuikka
JUN EH 4 Kathael's Arctic Ice Jewel om. Hanne ja Antti Paakala
AVO ERI 2 SA Sommerlyst's I-Co-Legs Diki om. Katriina ja Pasi Huhtinen
AVO ERI 3 Vanessan Irkos om. Silja ja Jennika Lappeteläinen
AVO ERI 4 Miliisin Baltazar-San om. Anne Lepola
VAL ERI 3 SA Mva Finriikan Roberto om. Arja Timonen
VAL ERI 4 SA Mva Miliisin Beowulf-San om Airi Leegen ja Jaana Hyttinen
VET ERI 2 Vanessan Brown And White om. Kerttu Lappeteläinen
VET ERI 3 Mva Miliisin King-Of-Indigo om Mira Wagner ja Kirsi Höyhtyä

Nartut:
JUN ERI 1 SA Katimon Tasha om. Nina Nieminen
JUN ERI 2 Tikan Mäen Tähti om. Liisi Turpeinen
JUN ERI 3 Zirawan August Princess om. Titta Kuutti
NUO ERI 2 SA Mäntykartanon Nothing Else Matters om. Milla ja Paula Jokela
NUO ERI 3 SA Mow-Zow Princess Anna-Bella om Katja, Lotta, Marko Rita
AVO ERI 2 SA Vanessan Josephine om. Suvi Ervasti
AVO ERI 3 Finriikan Paloma om. Leena Pelkonen
AVO ERI 4 Necku Tuittu om. Jaana Urpelainen-Reuna ja Teija Urpelainen
VAL ERI 3 Mva Vanessan Isolde om. Silja ja Jennika Lappeteläinen
VAL ERI 4 Mva Tashi-Gong Sahara om. Anne Hopponen
VET ERI 2 Vanessan Anette om. Anne Hopponen ja Sari Karvinen
VET ERI 3 Mva Miliisin I-Sweet om. Airi Leegen

Kasvattajat
KASV 2 kennel Miliisin om. Jaana Hyttinen

09.08.2013 Joensuu rn
Tuomari: Rudi Brandt, Tanska
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 33, joista veteraaneja 7


ROP Mva Playpoint Living Doll - VSP Mva Down-Goblin Fernando


VSP -vet Mva Bio Bios Highlight For Tashi Gong - ROP-vet Mva Vanessan Preston


BIS 2 Mva Playpoint Living Doll

ROP sert FI MVA RYP 1 BIS 2 AVO ERI 1 SA | Playpoint Living Doll
om. Pasi ja Katriina Huhtinen
PN 2 vaSert AVO ERI 2 SA | Nic-Sam Fiore
om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
PN 3 VSP-vet VET ERI 1 SA | Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong
om. Katriina ja Sara Huhtinen
PN 4 VET ERI 2 | Mva Miliisin I-Sweet
om. Airi Leegen

VSP VAL ERI 1 SA | Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 ROP-vet VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 3 sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Finriikan Roberto
om. Arja Timonen
PU 4 vaSert JUN ERI 1 SA | Suvijan Athos
om. Sarla ja Juho Koistinen

ROP-pentu Finriikan Thronia
om. Arja Timonen
VSP-pentu Tashi-Gong Prince Carl Philip
om. Tuula Kinnunen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 SA Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
AVO ERI 2 SA Saffron Zidane om. Tuula Kinnunen ja Pentti Lindblad
AVO ERI 3 Tashi-Gong Silhouette om. Seija Ikonen ja Sampo Hämäläinen
AVO ERI 4 Sommerlyst's I-Co-Legs Dikki om. Katriina ja Pasi Huhtinen
VAL ERI 2 SA Mva Miliisin Beowulf-San om. Airi Leegen
VAL ERI 3 Mva Nenemo Will-Power om. Päivi Könönen
VAL ERI 4 Mva Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
VET ERI 2 SA Vanessan Brown And White om.
VET ERI 3 Mva Tashi-Gong Frezza om. Anne Kolehmainen ja Marko Savinainen
VET ERI 4 Yotisha's Shere Khan om. Pälvi Karesola Pälvi ja Ida Savolainen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Katimon Tasha om. Nina Nieminen
JUN ERI 2 Charmia's Chadna om. Elsa ja Johanna Björkstén
JUN ERI 3 Vanamon Syypää Sun Hymyyn om. Titta Rusanen ja Arja Timonen
AVO ERI 3 SA Vanessan Isora om. Kastehelmi Kakko
AVO ERI 4 sa Fjordneck Vanilla Blossom om. Hanne Paakala
VET ERI 3 Mva Vanessan Anette om. Anne Hopponen


04.08.2013 Turku
Tuomari: Gunilla Albrigtsen, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 1 aikuisia 33 joista veteraaneja 1


ROP Mva Souska Cry Me Out - VSP Kiiramanna True Beauty

ROP sert FI MVA VAL ERI 1 SA | Mva Souska Cry Me Out
om. Ian Blackshaw, Daniel Roberts ja Cathrin Lundberg, Ruotsi
PU 2 VAL ERI 2 SA | Mva Lilileian Café Au Lait
om. Heidi Leino ja Joni Latokylä
PU 3 vaSert NUO ERI 1 SA | Pagodamäen Alnus-Leppä
om. Anna-Maija Anttalainen
PU 4 JUN ERI 1 SA | Tulilinnun Iloisuus
om. Marja Suovanen

VSP sert JUN ERI 1 SA | Kiiramanna True Beauty
om. Jaana Hyttinen ja Sanna Kuusisto
PN2 VAL ERI 1 SA | Mva P’zazz Victorias Secret
om. Cathrin Lundberg, Ruotsi
PN 3 vaSert VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Dawa Drolma
om. Merja Uimonen ja Tanja Pahalahti
PN 4 AVO ERI 1 SA | Zhigatsey Elvira
om. Mona ja Emilia Frejborg
PN - ROP -vet. VET ERI 1 | Yörnilän Emmanuel
om. Hannele Immonen

ROP -pentu Sippans Keep My Lovesong Starshine
om. Mona Frejborg

ROP -kasv. kennel Kiiramanna
om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Lehtikummun Hackberry om. Christine Lappalainen
JUN ERI 3 Tähtisillan Augusti om. Sirpa Sillanpää
AVO ERI 1 SA Tiridoll’s Nougat om. Sirpa Sillanpää
AVO ERI 2 SA Zhigatsey Edward om. Mona Frejborg
AVO ERI 3 Lecibsin Example om. Sanni Palmanen
AVO ERI 4 Kiiramanna Alejandro om. Pia ja Mikko Honkasalo
VAL ERI 3 SA Kiiramanna Panchen Lama om. Merja Uimonen
VAL ERI 4 Mva Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Lehtikummun Heartbeat om. Nina Nieminen
JUN ERI 3 SA Tähtisillan Anastacia om. Sirpa Sillanpää
JUN ERI 4 Tor Oskan Milleena om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
NUO ERI 1 Saffron Africa om. Niina Greggas
AVO ERI 2 Pagodamäen Calysoneidonkenkä om. Marja Suovanen
AVO ERI 3 Saseran Xandra om. Marjut Tenlén
AVO EH 4 Esmari Jiangda om. Hannele Porola
VAL ERI 3 Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VAL ERI 4 Mva Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen


03.08.2013 Iisalmi kv
Tuomari: Saija Juutilainen
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 28, joista veteraaneja 6


VSP Mva Toyway Zat-Zuma - ROP Mva Toyway Xenotero


VSP -vet. Mva Vanessan Preston - ROP -vet. Mva Toyway Zat-Zuma

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Xenotero
om. Jouko Leiviskä ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PU 2 sert vaCa NUO ERI 1 SA | Toyway Zharleston
om. Jouko Leiviskä
PU 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 4 VSP -jun. vaSert JUN ERI 1 SA | Toyway El Don-John
om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen

VSP ROP-vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. Heli Parkkinen
PN 2 cacib VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 sert vaCa AVO ERI 1 SA | Toyway Xupatus
om. Jouko Leiviskä ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PN 4 vaSert AVO ERI 2 SA | Saffron Rosamour
om. Minna Takkunen
PN - ROP -jun. JUN ERI 1 SA | Runcorner Charming Forever
om. Sari Poikonen ja Emilia ja Tino Turpeinen

ROP -pentu Saffron Fresita
om. Pirkko Linnus ja Vuokko Wägeli

ROP -kasv. kennel Toyway
om. Jouko Leiviskä

muut urokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Sadetassu Esmeralda Ih-Gu om. Niina Piippo
PEK 3 Finriikan Thronia om. Terhi Timonen
PEK 4 Finriikan Tvisha om. Irma Kynäkoski

Urokset:
JUN ERI 2 Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
AVO ERI 1 SA Finriikan Roberto om. Arja Timonen
AVO EH 2 Sommerlyst's I-co-Legs Diki om. Katriina ja Pasi Huhtinen
AVO EH 3 Milarzin Fantastik Gumus om. Mira Wagner ja Marja-Liisa Osala
VAL ERI 2 Mva Hoswin Lord Of Luxury om. Sirpa Takala
VET ERI 2 Vanessan Brown And White om. Kerttu Lappeteläinen

Nartut:
JUN ERI 2 Dawana Carlotta om. Jonna Raaterova
NUO ERI 1 SA Mow-Zow Princess Desiree om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
AVO ERI 3 SA Bendafeims Destiny om. Raija Leiviskä
AVO ERI 4 Finriikan Eleanor om. Anniina ja Ari Autio
VAL ERI 2 SA Mva Tuuling Ris Madde om. Katriina ja Ava Huhtinen
VAL ERI 3 SA Vanessan Isolde om Silja ja Jennika Lappeteläinen
VET 2 SA Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong om. Katriina ja Sara Huhtinen
VET ERI 3 SA Mva Bellezza's Koh-I- Noor om. Titta Rusanen
VET EH 4 Mva Bellezza's Adalmiina om. Sirpa Juuso



28.07.2013 Pihtipudas rn
Tuomari: Harto Stockmari
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 26, joista veteraaneja 3


VSP Mva Mäntykartanon Donatello - ROP Vanessan Favourite


VSP -vet. Mva Vanessan Preston - ROP -vet. Mva Bellezza's Koh-I-Noor


BIS 1:t: Vanessan Favourite, Mva Bellezza's Koh-I-Noor, kennel Mäntykartanon

ROP RYP-1 BIS-1 sert AVO ERI 1 SA | Vanessan Favourite
om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
PN 2 ROP- BIS 1 -vet VET ERI 1 SA | Mva Bellezza's Koh-I-Noor
om. Titta Rusanen
PN 3 vaSert JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Sa-V-Anni
om. Per-Ole ja Päivi Stenman
PN 4 NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Pricess Desiree
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-liisa Tuikka
PU 2 SERT AVO ERI 1 SA | Finriikan Roberto
om. Arja Timonen
PU 3 VSP -vet VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen

ROP-pentu Vanessan Dragon Lady
om Kerttu Lappeteläinen


ROP-, BIS 1 -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Hopeahapsun Darude om. Ilona Huntus
JUN ERI 2 Vanessan Shandor om. Silja ja Jennika Lappeteläinen
JUN EH 3 Mäntykartanon Othello om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
JUN EH 4 Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
AVO EH 2 Revonhännän Yx Yliveto om. Outi Virtanen
VAL EH 2 Mva Mäntykartanon Koomikko om. Paula ja Milla Jokela
VAL EH 3 Mva Hoswin Lord Of Luxury om. Sirpa Takala

Nartut:
JUN EH 2 Mow-Zow Ros-Anna om. Terhi Mustakangas ja Laura Junnonaho
JUN EH 3 Vanamon Syypää Sun Hymyyn om. Arja Timonen ja Titta Rusanen
NUO ERI 2 SA Mäntykartanon Nothing Else Matters om. Milla ja Paula Jokela
NUO ERI 3 Tipsn'drops Thianna om. Outi Virtanen
AVO ERI 2 Nikoli's Noune-Titti om. Nina Jakola ja Hilkka Sandberg
VAL ERI 1 SA Mow-Zow Lucky Lady, om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VAL ERI 2 SA Mva Down-Goblin Bella of Timbo om. Per-Ole ja Linda Stenman
VET ERI 2 SA Mva Mäntykartanon Amoriina om. Paula Jokela


28.07.2013 Pori kv
Tuomari: Veli-Pekka Kumpumäki
Ilmoitettu: aikuisia 46, joista veteraaneja 4

ROP RYP 2 cacib VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nieminen
PU 2 vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Windpower Kyle Busch
om. Tuuli Kalliomäki ja Tarja Karijoki
PU 3 sert FI MVA VAL ERI 3 SA | Mva Kiiramanna Panchen Lama
om. Merja Uimonen
PU 4 vaSert AVO ERI 1 SA | Tuuling Via Justus
om. Kirsti Koskinen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 | Satatassun Via Carmante
om. Maarit Peltonen

VSP sert cacib AVO ERI 1 SA | Tuuling Len Leiju
om. Maaret ja Teuvo Laaksonen
PN 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Tuuling Chan Paris
om. Tuula Parviainen
PN 3 vaCa VAL ERI 1 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN 4 vaSert JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Remember Me Tuuling
om. Tuula Parviainen ja Terhi Aavinko


ROP-, BIS 1 -kasv. kennel Tuuling
om. Tuula Parviainen

Muut tulokset:
JUN ERI 1 Tähtisillan Augusti om. Sirpa Sillanpää
JUN EH 2 Chiaro Nuvoletta Fernando om. Kalevi Hauskanmaa
NUO ERI 1 Pagodamäen Alnus-Leppä om. Anna Maija Anttalainen
AVO ERI 2 SA Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää
AVO ERI 3 Vanessan Karuson om. Virpi Mäkelä
AVO EH 4 Kiranmays A Shadow Of Night om. Aulis ja Terttu Bergman

Nartut:
JUN ERI 2 SA Tuuling Ris Rosalinda om. Tuula Parviainen
JUN ERI 3 Tor Oskan Milleena om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
JUN ERI 4 Tor Oskan Nicoletta om. Tuula Toroska
NUO ERI 1 SA Tashi-Gong Magic For Kiranmays om. Katri Aallonranta
NUO EH 2 Ancelan Lill Dominie om. Raija Rahi
NUO EH 3 Tashi-Gong Ice Princess om. Minna Särkijärvi
AVO ERI 2 SA Tuuling Ris Ellen om. Teuvo ja Maaret Laaksonen
AVO ERI 3 SA Satatassun Vive Sweetlove om. Terhi Aavinko
AVO ERI 4 SA Tuuling Thur Keksi om. Mirja ja Simon Paldanius
VAL ERI 2 SA Mva Tuuling Ris Elene om. Tuula Parviainen
VAL ERI 3 SA Mva Tuuling Ris Mette om. Tuula Parviainen
VAL ERI 4 SA Mva Kiiramanna Dawa Drolma om. Merja Uimonen ja Tanja Pahalahti
VET ERI 2 SA Mva Toyway Fa-Bi-Anna om. Tuuli Kalliomäki
VET EH 3 Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen


27.07.2013 Helsinki kv
Tuomari: Marja Talvitie
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 27, joista veteraaneja 3


VSP Revonhännän Xinara - ROP Mva Arundina Phucee Amba


VSP -vet. Mva Arundina Norbu Seba - ROP -vet. Mva Olazza Milord

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Arundina Phucee Amba
om. Maija Perttola
PU 2 vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Masked Man
om. Nina Isomäki
PU 3 sert JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Tru Finn
om. Merja Uimonen ja Pia Vähänen
PU 4 ROP-, BIS 1 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU - vaSert JUN ERI 2 SA | Kiiramanna Felipe
om. Sirpa Takala

VSP sert FI MVA cacib AVO ERI 1 SA | Revonhännän Xinara
om. Sirpa Perälä
PN 2 vaSert vaCa VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Dawa Drolma
om. Merja Uimonen ja Tanja Pahalahti
PN 3 VAL ERI 2 SA | Mva Playpoint Barbie Doll
om. Minna Särkijärvi
PN 4 JUN ERI SA | Tinkerbell
om. Helinä Hietanen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Arundina Norbu Seba
om. Yvonne Kokko


ROP -pentu Zhigatsey Gunde - VSP -pentu Zhigatsey Gina

ROP -pentu Zhigatsey Gunde
om. Tuula Tilander
VSP -pentu Zhigatsey Gina
om. Johanna ja Camilla Ström

ROP -kasv. kennel Kiiramanna
om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Zhigatsey Genia om. Mona ja Emilia Frejborg
PEK 3 KP Sippans Keep My Love Song om. Mona Frejborg

Urokset:
JUN EH 3 Charmia's Chandresh om. Jenni Leander ja Saska Saarioja
JUN EH 4 Charmia's Chandran om. Anita ja Jasmin Häggman
NUO EH 1 Revonhännän Guzmania om. Sirpa Perälä
NUO EH 2 Hoswin Lovestory om. Seija Härkönen-Pirskanen
AVO ERI 1 SA Olazza Pashionata om. Seija Härkönen-Pirskanen
AVO ERI 2 SA Zhigatsey Edward om. Mona Frejborg
VAL ERI 3 Mva Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
VAL ERI 4 Mva Kiiramanna Panchen Lama om. Merja Uimonen

Nartut:
NUO ERI 1 SA Revonhännän Fergie om. Sirpa Perälä
AVO ERI 2 SA Zhigatsey Elvira om. Mona Frejborg
AVO EH 3 Aurora om. Henna ja Noora Rouvinen
AVO EH 4 Cinodes Japonica om. Seija Kanerva
VAL ERI 3 Mva Charmia's Chemcem om. Yvonne Kokko


21.07.2013 Tornio kv
Tuomari: Monica Blaha, Itävalta
Ilmoitettu: aikuisia 32, joista veteraaneja


ROP Mow-Zow Princess Desiree - VSP Runcorner Boy Brongo


VSP -vet. Tuuling Cions Odilon - ROP -vet. Mva Mäntykartanon Amoriina

ROP sert cacib NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Princess Desiree
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 vaSert JUN ERI 1 SA | Tibråar Tinda Turquoise
om. Bente Lund, Norja
PN 3 vaCa NUO ERI 2 SA | Mäntykartanon Nothing Else Matters
om. Paula Jokela
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Janne Knuutinen ja Heidi Nousiainen
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Amoriina
om. Milla ja Paula Jokela

VSP sert cacib AVO ERI 1 SA | Runcorner Boy Brongo
om. Anne Sainmaa ja Veijo Pokka
PU 2 vaCa VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanin Koomikko
om. Paula Jokela
PU 3 vaSert VAL ERI 2 SA | Mva Bergrabben's Up To Date
om. Bente Lund, Norja
PU 4 JUN ERI 1 SA | Alnuspark Echo
om. Tarja ja Inkeri Ylitalo
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Tuuling Cions Odilon
om. Ulla-Stina Angeria


ROP-, BIS 3 -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Toyway El Don-John om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
JUN EH 3 Flying Carpet's Olympic Medalist om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
JUN EH 4 Tuuling Ris Ricardo om. Ulla-Stina Angeria
NUO ERI 1 SA Mow-Zow Q-Tamo om. Katja ja Marko Rita
NUO ERI 2 SA Toyway Antti Tuis-Ku om. Jouko Leiviskä ja Tiina Kaakinen
AVO ERI 2 Toyway O-Le-Pele om. Jouko Leiviskä ja Tiina Kaakinen
AVO EH 3 Shibazhan Taxus om. Leila Salminen
VAL ERI 3 SA Mva Mow-ow Lucky Lucas om. Katja ja Marko Rita
VAL ERI 4 SA Mva Misschiefin Bzanba Arog om. Leila ja Merja Salminen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Mow-Zow Sa-Va-Anni om. Per-Ole ja Päivi Stenman
JUN ERI 3 Dawana Carlotta om. Jonna Raaterova
JUN ERI 4 Zaranel Ellen om. Anu Leiviskä
NUO ERI 3 Flying Carpet's Guardian Of Sera om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
NUO ERI 4 Zaranel De La Daami om. Anu Leiviskä
VAL ERI 2 SA Mva Mäntykartanon Komedienne om. Paula ja Nea Jokela
VAL ERI 3 Mva Down-Goblin Bella of Timbo om. Per-Ole ja Linda Stenman
VAL ERI 4 Mva Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen


21.07.2013 Nastola rn
Tuomari: Tuula Plathan
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 27, joista veteraaneja 4


VSP Mva Miliisin Trans-Am - ROP Mva Down-Goblin Flirtti


RYP 3 Mva Down-Goblin Flirtti

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Flirtti
om. Katriina Kanninen
PN 2 sert AVO ERI 1 SA | Down-Goblin Xselina
om. Susanna Tynjä
ROP -vet. VET ERI 1 | Nenemo Deep-True-Love
om. Eija ja Matti Lampinen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU 2 sert JUN ERI 1 SA | Katimon Tiago
om. Nina Nieminen
PU 3 vaSert AVO ERI 1 SA | Misschiefin Easy Bachelor
om. Sami Ruotsalainen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 2 Kathael's Arctic Ice Jewel om. Hanne ja Antti Paakala
JUN EH 3 Thamire's Murshka om. Nina Stålhammar
JUN EH 4 Misschiefin Faust Arelio Lee om. Ritva Parviainen
AVO EH 2 Toyway Yusafat om. Pia ja Monica Siimes
AVO EH 3 Toyway Ok-Taavi om. Sanna Nikulainen
VET EH 1 Misschiefin Xerxes Mehrzad om. Tiina Hirvonen

Nartut:
JUN ERI 1 Katimon Tasha om. Nina Nieminen
JUN EH 2 Misschiefin Felisha Nova Estelle om. Tiina Hirvonen
JUN EH 3 Zirawawn August Mist om. Sirkku-Liisa Pirhonen
NUO EH 1 Zhigatsey Fabiola om. Johanna Ström
AVO ERI 2 Sunbase Coco Chanel om. Sirkku-Liisa Pirhonen
AVO ERI 3 Nenemo Pop-Up-Girl om. Anniina ja Helmi Grönvawll
AVO EH 4 Nenemo Beady-Eyed om. Eija ja Matti Lampinen
VET EH 2 Annastiina Mirabella om. Tiina Hirvonen
VET EH 3 Mva Shibazhan Kerria om. Tiina Hirvonen

Kasvattaja:
KASV 1 ei KP kennel Misschiefin om. Tiina Hirvonen


20.07.2013 Pieksämäki rn
Tuomari: Inga Siil, Viro, pennut Maret Kärdi, Viro
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 31, joista veteraaneja 5


ROP Mva Tuuling Ris Madde - VSP Kiiramanna Tru Finn


ROP -vet. Nva Vanessan Preston - VSP -vet. Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong


BIS 1 -vet. Mva Vanessan Preston

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Tuuling Ris Madde
om. Katriina ja Ava Huhtinen
PN 2 sert AVO ERI 1 SA | Vanessan Favourite
om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
PN 3 vaSert VAL ERI 2 SA | Kiiramanna Dawa Drolma
om. Merja Uimonen ja Tanja Pahalahti
PN 4 JUN ERI 1 SA | Vanamo Syypää Sun Hymyyn
om. Arja Timonen ja Titta Rusanen
PN – VSP-vet VET ERI 1 SA | Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong
om. Katriina ja Sara Huhtinen

VSP sert JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Tru Finn
om. Merja Uimonen ja Pia Vähänen
PU 2 vaSert AVO ERI 1 SA | Finriikan Roberto
om. Arja Timonen
PU 3 ROP-, BIS 1 -vet VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 4 VAL ERI 1 SA | MVA Vanessan Idaho
om. Tiina Tamper

Rop-pentu Sadetassu Esmeralda Ih-Gu
om. Nina Piippo

ROP -kasv. kennel Vanessan
om. Silja Lappeteläinen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 SA Hopeahapsun Darude om. Ilona Huntus
JUN ERI 3 Racconto Phuntsok Namgyal om. Taru Heinänen
JUN EH 4 Suvijan Ares om. Anne Marjamäki, Niko Koponen ja Tanja Kuussalo
NUO ERI 1 SA Saffron Zidane om. Tuula Kinnunen ja Pentti Lindblad
NUO EH 2 Hoswin Lovestory om. Seija Härkönen-Pirskanen
AVO ERI 2 Olazza Pashionata om. Seija Härkönen-Pirskanen
AVO EH 3 Vanessan Karuson om. Virpi Mäkelä
AVO EH 4 Vanessan Irkos om. Silja Lappeteläinen
VAL ERI 2 SA Mva Kiiramanna Panchen Lama om. Merja Uimonen
VAL ERI 3 Mva Kiiramanna Alexi om. Merja Uimonen ja Pia Vähänen
VET ERI 2 Vanessan Brown And White om.

Nartut:
JUN ERI 2 Racconto Rihanna om. Taru Heinänen
JUN ERI 3 Zirawan August Mist om. Sirkku-Liisa Pirhonen
JUN EH 4 Suvijan Amulette om. Anne Marjamäki
AVO ERI 2 SA Sunbase Coco Chanel om. Sirkku-Liisa Pirhonen
AVO EH 3 Pikkeliinan Siru Sippura om.
VET ERI 2 Mva Vanessan Anette om. Anne Hopponen


20.07.2013 Ylivieska KV
Tuomari: Ella Karttimo
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 50, joista veteraaneja 5


ROP Mva Mow-Zow Lucky Lady - VSP Mva Toyway Xenotero


BIS 1 -vet. Mva Mäntykartanon Amoriina

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 ROP-, BIS 1 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Amoriina
om. Milla ja Paula Jokela
PN 3 sert vaCa NUO ERI 1 SA | Mäntykartanon Nothing Else Matters
om. Milla ja Paula Jokela
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Mäntykartanon Komedienne
om. Nea ja Paula Jokela
PN - vaSert JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Ros-Iita
om. Katja Rita ja Minna Virta

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Xenotero
om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen ja Jouko Leiviskä
PU2 vaca VAL ERI 2 SA | Mva Mäntykartanon Erasmus
om. Minna Virta
PU 3 VAL ERI 3 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lucas
om. Katja ja Marko Rita
PU 4 sert JUN ERI 1 SA | Toyway El Don-John
om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
PU - vaSert JUN ERI 2 SA | Onnenarkin Toivoatäynnä
om. Miia-Riikka Pajala


VSP -pentu Hoswin Snowflake Of Obelix - ROP -pentu Hopeahapsun Sir Enlore

ROP -pentu Hopeahapsun Sir Enlore
om. Minna Virta ja Kaisa Kirjava
VSP -pentu Hoswin Snowflake Of Obelix
om. Miia Westman

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 3 Alnuspark Echo om. Inkeri ja Tarja Ylitalo
JUN ERI 4 Mäntykartanon Othello om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
NUO ERI 1 SA Mow-Zow Q-Tamo om. Katja ja Marko Rita
NUO EH 2 Sandmountain's Amadeuz om. Marianne Sundberg
AVO ERI 1 Hopeahapsun Benlore om. Pirkko ja Minna Virta
AVO ERI 2 Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
AVO ERI 3 Hoswin Talisman om. Miia Westman
VAL ERI 4 SA Mva Mäntykartanon Donatello om. Ritva-Liisa Tuikka

Nartut:
JUN ERI 2 SA Mow-Zow Sa-V-Anni om. Per-Ole ja Päivi Stenman
JUN ERI 3 Of Zlazano Sera-La om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
JUN ERI 4 Zaranel Ellen om. Anu Leiviskä
NUO ERI 2 Mow-Zow Princess Desiree om. Heidi Nousiainen
NUO ERI 3 Mow-Zow Princess Anna-Bella om. Katja, Marko ja Lotta Rita
NUO ERI 4 Sandmountain's Adalmiina om. Marianne Sundberg
AVO ERI 1 SA Hoswin My Only One om. Miia Westman
AVO ERI 2 Vanessan Marie om. Marianne Sandberg
VAL ERI 3 Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VAL ERI 4 Mva Down-Goblin Bella Of Timbo om. Per-Ole ja Linda Stenman
VET ERI 2 SA Toyway Smir-Ge-Line om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
VET ERI 3 Mva Ingefall's Lilla My om.
VET ERI 4 Mva Bellezza's Koh-I-Noor om. Titta Rusanen


14.07.2013 Oulu Kv
Tuomari: Bas Bosch, Alankomaat
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 41, joista veteraaneja 4


VSP Mva Tuuling Ris Madde - ROP Mva Toyway Xenotero

ROP cacib VAL ERI 1 SA Mva Toyway Xenotero
om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen ja Jouko Leiviskä
PU 2 vaCA VAL ERI 2 SA | Mva Vanessan Forever
om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
PU 3 sert vaCA NUO 1 SA | Runcorner Boy Brongo
om. Anne Sainmaa ja Veijo Pokka
PU 4 vaSert NUO ERI 2 SA |Toyway Antti-Tuis-Ku
om. Tiina Kaakinen ja Jouko Leiviskä
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen

VSP CACIB VAL ERI 1 SA | Mva Tuuling Ris Madde
om. Katriina ja Ava Huhtinen
PN 2 vaCA VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Lycky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Vanessan Isolde
om. Jennika ja Silja Lappeteläinen
PN 4 ROP-vet VET ERI 1 SA | Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong
om. Sara ja Katriina Huhtinen
PN - NUO ERI 1 SA vara-sert | Dawana Pastella
om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen

ROP -pentu Toyway Frankie Boy
om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen ja Jouko Leiviskä

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 SA Flying Carpet's Olympic Medalist om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
JUN ERI 2 SA Alnuspark Echo om. Tarja ja Inkeri Ylitalo
JUN ERI 3 Toyway El Don-John om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
JUN EH 4 Tuuling Ris Ricardo om. Ulla-Stina Angeria
NUO ERI 3 Sippans Robbie Hello Sunshine om. Aino-Inkeri Huurinainen
NUO ERI 4 Mow-Zow Q-Tamo om. Katja ja Marko Rita
AVO ERI 1 Toyway O-Le-Pele om. Jouko Leiviskä ja Tiina Kaakinen
AVO ERI 2 Shibazhan Taxus om. Leila Salminen
VAL ERI 3 SA Mva Misschiefin Bzanba Arog om. Merja ja Leila Salminen
VAL ERI 4 Mva Bergrabben's Up To Date om. Bente Lund, Norja
VET ERI 2 Tuuling Cions Odilon om. Ulla-Stina Angeria

Nartut;
JUN ERI 1 SA Mow-Zow Sa-Va-Anni om. Per-Ole ja Päivi Stenman
JUN ERI 2 SA Mow-Zow Ros-Mari om. Katja ja Marko Rita
JUN ERI 3 Tibråar Tinda Turquoise om. Bente Lund, Norja
JUN ERI 4 Of Zlazano Sera-La om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
NUO ERI 2 SA Mow-Zow Princess Desiree om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
NUO ERI 3 SA Flying Carpet's Guardian Of Sera om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
NUO ERI 4 Mow-Zow Princess Anna-Bella om. Katja, Lotta ja Marko Rita
AVO ERI 2 Ziestan Ihkaoikee Lilileian om. Mirva Saarelma
AVO ERI 3 Nanaza Carita om. Carita Fast
VAL ERI 3 SA Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VAL ERI 4 Mva Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
VET ERI 2 SA Mva Bellezza's Koh-I-Noor om. Aino-Inkeri Huurinainen


14.07.2013 Hyvinkää
Tuomari: Francesco Cochetti, Italia
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 43, joista veteraaneja 10


VSP Mva Down-Goblin Finalisti - ROP Shibazhan Wisteria


BIS 2 -vet. Mva Lecibsin Gala

ROP sert AVO ERI 1 SA | Shibazhan Wisteria
om. Anne Johansson ja Anne Suokas
PN 2 vaSert JUN ERI 1 SA | Katimon Tasha
om. Nina Nieminen
PN 3 JUN ERI1 SA | Cinodes Casalina
om. Sirpa Berk
PN 4 AVO ERI 2 SA | Cinodes Chardonnay Rose
om. Sirpa Berk
PN - ROP-, BIS 2 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Lecibsin Gala
om. Anu Hakala

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 2 sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Vanessan Idaho
om. Tiina Tamper
PU 3 vaSert JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Tru Finn
om. Merja Uimonen ja Pia Vähänen
PU 4 AVO ERI 2 SA | Kiiramanna Sonam Putsog
om. Laura Uimonen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Thymus
om. Maija Salminen

ROP -kasv. kennel Cinodes
om. Sirpa Berk

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 1 ei KP Bhu Laen's Ain't Get You om. Mari Nieminen
PEK 2 Chenrezi Matchmaker om. Tiina Rämö

Urokset:
JUN ERI 2 Lilileian Honor Of All om. Marja Salo
JUN EH 3 Charmia's Chandresh om. Jenni Leander ja Saska Saarioja
JUN EH 4 Chiaro Nuvoletta Fernando om. Kalevi Hauskamaa
NUO ERI 1 Zhigatsey Edward om. Mona Frejborg
AVO ERI 3 Cinodes Carnival Caruso om. Sirpa Berk
AVO EH 4 Cinodes Chevrolet Cruiser om. Päivi Pursiainen
VAL EH 2 Mva Mva Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen
VAL EH 3 Mva Kiiramanna Turbobuusteri om. Merja Uimonen
VET EH 2 Misschiefin Xerxes Mehrzad om. Tiina Hirvonen

Nartut:
JUN ERI 3 Alnuspark Euphoria om. Sinikka Pietilä
JUN ERI 4 Tinkerbell om. Helinä Hietanen
NUO EH 1 Zhigatsey Elvira om. Mona Frejborg
NUO EH 2 Ziestan Lagueta om. Carola Sundqvist
NUO EH 3 Bellezza's Filiina om. Aino-Inkeri Huurinainen ja Marja Elonen
AVO ERI 3 Misschiefin Easy Bambi om. Tiina Hirvonen
AVO ERI 4 Cinodes Cool Drop Of Fresia om. Sirpa Berk ja Päivi Pursiainen
VAL ERI 1 SA Mva Olazza Pashion om. Anna-Maria Melkas
VAL ERI 2 SA Mva Kiiramanna Alexi om. Merja Uimonen ja Kaija Vähänen
VAL ERI 3 Charmia's Chemcem om. Yvonne Kokko
VET ERI 2 Cinodes Cuddly Carmen om. Sirpa Berg
VET ERI 3 Shibazhan Gerbera om. Anne ja Leena Johansson
VET ERI 4 Mva Shibazhan Kerria om. Tiina Hirvonen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Shibazhan om. Anne Johansson


13.07.2013 Oulu kv
Tuomari: Martha Heine, Saksa
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 51, joista veteraaneja 4


VSP Tuuling Ris Madde - ROP Mva Toyway Xenotero

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Xenotero
om. Jouko Leiviskä ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PU 2 vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Toyway Rasa-Ville
om. Jouko Leiviskä ja Tiina Kaakinen
PU 3 sert JUN ERI 1 SA | Toyway El Don-John
om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
PU 4 vaSert JUN ERI 2 SA | Flying Carpet's Olympic Medalist
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen

VSP sert FI MVA cacib AVO ERI 1 SA | Tuuling Ris Madde
om. Katriina ja Ava Huhtinen¨
PN 2 vaCa VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong
om. Katriina ja Sara Huhtinen
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN - vaSert AVO ERI 2 SA | Vanessan Isolde
om. Silja ja Jennika Lappeteläinen

ROP -pentu Runcorner Charming Forever
om. Sari Poikonen ja Emilia ja Tino Turpeinen

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 3 Alnuspark Echo om. Tarja ja Inkeri Ylitalo
JUN EH 4 Mow-Zow Tim-Jami om. Pauliina Pihlajaniemi
NUO ERI 1 SA Sippans Robbie Hello Sunshine om. Aino-Inkeri Huurinainen
NUO ERI 2 SA Toyway Antti Tuis-Ku om. Jouko Leiviskä ja Tiina Kaakinen
NUO ERI 3 Mow-Zow Q-Tamo om. Katja ja Marko Rita
AVO ERI 1 SA Shibazhan Taxus om. Leila Salminen
AVO ERI 2 Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
VAL ERI 3 SA Mva Vanessan Forever om. Silja ja Kerttu Lappeteläinen
VAL ERI 4 Mva Misschiefin Bzanba Arog om. Leila ja Merja Salminen
VET ERI 2 SA Tuuling Cions Odilon om. Ulla-Stina Angeria

Nartut:
JUN ERI 1 SA Dawana Carlotta om. Jonna Raaterova
JUN ERI 2 SA Tibråar Tinda Turquoise om. Bente Lund, Norja
JUN ERI 3 Zaranel Ellen om. Anu Leiviskä
JUN EH 4 Mow-Zow Sa-V-Anni om. Per-Ole ja Päivi Stenman
NUO ERI 1 SA Mow-Zow Princess Desiree om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutienen
NUO ERI 2 SA Mäntykartanon Nothing Else Natters om. Paula ja Milla Jokela
NUO ERI 3 Mow-Zow Princess Anna-Bella om. Katja, Lotta ja Marko Rita
NUO ERI 4 Flying Carpet's Guardian Of Sera om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
AVO ERI 3 Vanessan Marie om. Marianne Sandberg
AVO ERI 4 Nanaza Carita om. Carita Fast
VAL ERI 3 Mva Mäntykartanon Komedienne om. Paula ja Nea Jokela
VAL ERI 4 Mva Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
VET ERI 2 SA Mva Mäntykartanon Amoriina om. Paula ja Milla Jokela


07.07.2013 Karjaa
Tuomari: Tatjana Urek, Slovenia
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 30, joista veteraaneja 3


ROP Mva Down-Goblin Fernando - VSP Mva Mow-Zow Lucky Lady


BIS 2 Mva Down-Goblin Fernando

ROP RYP 1 BIS 2 VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lucas
om. Katja ja Marko Rita
PU 3 sert AVO ERI 1 SA | Kiapri Jerasmus
om. Vilma Saarinen
PU 4 vaSert JUN ERI 1 SA | Flying Carpet's Olympic Medalist
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
PU - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Wulfenia
om. Sanna Männistö

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 sert JUN ERI 1 SA | Katimon Tasha
om. Nina Nieminen
PN 3 vaSert VAL ERI 1 SA | Mva Mei Dan Fluffy
om. Nada Kajaner
PN 4 NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Magic For Kiranmays
om. Katri Aallonranta
VSP -vet. VET ERI 1 SA | Shibazhan Gerbera
om. Anne ja Leena Johansson

ROP -pentu Chenrezi Matchmaker
om. Tiina Rämö

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 SA Lilileian Honor Of All om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
JUN EH 3 Katimon Tiago om. Nina Nieminen
NUO ERI 1 SA Mow-Zow Q-Tamo om. Katja ja Marko Rita
NUO EH 2 Zhigatsey Emanuel om. Emilia Pelkonen
AVO ERI 2 SA Toyway Yusafat om. Pia ja Monica Siimes
AVO ERI 3 Tuuling Ris Marius om. Katri Aallonranta
AVO EH 4 Shibazhan Tsuga om. Anne Johansson

Nartut:
JUN ERI 2 SA Tor Oskan Mileena om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
JUN ERI 3 Mow-Zow Ros-Mari om. Katja ja Marko Rita
JUN EH 4 Mei Dan Chatenet om. Eveliina Puustjärvi
NUO ERI 2 SA Flying Carpet's Guardian Of Sera om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
NUO EH 3 Mow-Zow Princess Anna-Bella om. Katja, Lotta ja Marko Rita
NUO EH 4 Sissinheimon Lala om. Sirpa Pellikka
AVO ERI 1 SA Onnentassin Charlotte om. Mervi Tilaeus
AVO ERI 2 SA Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
AVO ERI 3 Cinodes Japonica om. Seija Kanerva
AVO EH 4 Shibazhan Wisteria om. Anne Johansson ja Anne Suokas
VET ERI 2 SA Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen


06.07.2013 Honkajoki rn
Tuomari: Janiki Steinbock, Israel
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 45, joista veteraaneja 4


VSP Cavacutes Frank - ROP Mva Kiiramanna Alexandra


ROP-vet. Mva Lecibsin Gala

ROP sert FI MVA VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Alexandra
om. Mari Nieminen
PN 2 ROP-, BIS 3 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Lecibsin Gala
om. Anu Hakala
PN 3 vaSert AVO ERI 1 SA | Tuuling Thur Keksi
om. Mirja ja Simon Paldanius
PN 4 AVO ERI 2 SA | Satatassun Vive Sweetlove
om. Terhi Aavinko

VSP sert JUN ERI 1 SA | | Cavacutes Frank
om. Sari Saari
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nieminen

ROP -pentu Hopeahapsun Chanel Five
om. Anne Kinnunen Ylistaro

ROP-, BIS 2 -kasv. kennel Tor Oskan
om. Tuula Toroska

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 1 ei KP Hopeahapsun Sir Enlore om.Minna Virta ja Kaisa Kirjava

Narttupennut:
PEK 2 Tashi-Gong Remember Me Tuuling om. Tuula Parviainen ja Terhi Aavinko

Urokset:
JUN ERI 2 Kiiramanne Felipe om. Sirpa Takala
JUN ERI 2 Tor Oskan Nicolas om. Terhi Aavinko ja Mervi Tilaeus
JUN ERI 4 Hopeahapsun Darude om. Ilona Huntus
AVO ERI 1 Tuuling Ris Marius om. Katri Aallonranta
AVO ERI 2 Kiranmays A Shadow Of Night om. Aulis ja Terttu Bergma
AVO ERI 3 Happy Lake Edelrot om. Päivi Parantainen
AVO EH 4 Hopeahapsun Benlore om. Minna Virta
VAL ERI 2 Mva cavacute's Dennis om. Sari Saari
VAL ERI 3 Mva Hoswin Lord Of Luxury om. Sirpa Takala
VET EH 1 Satatassun Via Carmante om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Tuulig Ris Rosalinda om. Tuula Parviainen ja Susanna Peltomaa
JUN ERI 2 Hopeahapsun Diana om. Minna Virta ja Saija Rajamäki
JUN ERI 3 Mow-zow Ros-Iita om. Katja Rita ja Minna Virta
JUN EH 4 Hopeahapsun Diandra om. Saija Rajamäki
NUO ERI 1 SA Ancelan Lill Dominie om. Raija Rahi
NUO ERI 2 Tashi-Gong Magic For Kiranmays om. Katri Aallonranta
NUO ERI 3 Tuuling El Olga om. Hannu Puputti ja Maija Rajala
NUO ERI 4 Tipsn¨Drops Thianna om. Outi Virtanen
AVO ERI 3 Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
AVO ERI 4 Tuuling Ris Ellen om. Tuula Parviainen
VAL ERI 2 Mva Tuuling Ris Mette om. Tuula Parviainen
VAL ERI 3 Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VAL ERI 4 Mva Tuuling Ris Elene om. Tuula Parviainen
VET ERI 2 Mva Tuuling Chan Paris om. Tuula Parviainen
VET EH 3 Tor Oskan Anselika om. Tuula Toroska

Kasvattajat:
KASV 2 Kennel Tuuling om. Tuula Parviainen


06.07.2013 Mikkeli
Tuomari: Iuza Beradze, Gerogia
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 38, joista veteraaneja 2


ROP Mva Down-Goblin Fernando - VSP Mva Mow-Zow Lucky Lady


RYP 4 Mva Down-Goblin Fernando

ROP RYP 4 VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Turbobuusteri
om. Merja Uimonen
PU 3 ROP-, BIS 2 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 4 sert AVO ERI 1 SA | Vanessan Irkos
om. Jennika ja Silja Lappeteläinen
PU - vaSert NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Q-Tamo
om. Katja ja Marko Rita

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Noursiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 sert NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Princess Anna-Bella
om. Katja, Lotta ja Marko Rita
PN 3 vaSert AVO ERI 1 SA | Necku Tuittu
om. Jaana Urpelainen-Reuna ja Teija Urpelainen
PN 4 AVO ERI 2 SA | Sunbase Coco Chanel
om. Sirkku-Liisa Pirhonen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Yörnilän Emmanuel
om. Hannele Immonen

ROP -pentu Tashi-Gong Reflection
om. Tarja Hyytiäinen

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 SA Kiiramanna True Finn om. Merja Uimonen ja Pia Vähänen
JUN ERI 2 SA Hoswin Lovestory om. Seija Härkönen-Pirskanen
JUN ERI 3 Racconto Phuntsok Namgyal om. Taru Heinänen
JUN ERI 4 Wartin-Kyis Lightning om. Katja Mynttinen
AVO ERI 2 Wartin-Kyis Firefox om. Katja Mynttinen
AVO ERI 3 Fjordneck Golden Rahman om. Titta Kuutti
AVO ERI 4 Olazza Pashionata om. Seija Härkönen-Pirskanen
VAL ERI 3 Mva Mow-Zow Lucky Lucas om. Katja ja Marko Rita
VAL ERI 4 Mva Saffron Xcalibur om. Kirsi Kvick ja Pirkko Linnus

Nartut:
JUN ERI 1 SA Katimon Tasha om. Nina Nieminen
JUN ERI 2 SA Saffron Euphoria om. Pirkko Linnus ja Minna Takkunen
JUN ERI 3 Double Eye Darling Prima Donna om. Larisa Karaseva
JUN ERI 4 Mow-Zow Ros-Mari om. Katja ja Marko Rita
NUO ERI 2 SA Vanessan Indica om. Jonna ja Silja Lappeteläinen
NUO EH 3 Double Eye Cherished Cinderella om. Maria Kujala
AVO ERI 3 Shibazhan Fortunella om. Johanna Nykänen
AVO ERI 4 Kiiramanna Alexi om. Pia Vähänen ja Merja Uimonen

Kasvattajat:
KASV 2 Kennel Wartin-Kyis om. Katja Mynttinen


30.06.2013 Hämeenlinna
Tuomari: Eeva Resko
Ilmoitettu: aikuisia 44, joista veteraaneja 2


ROP Olazza Pashion - VSP Mva Olazza Milord


ROP -vet. Mva Olazza Milord - VSP -vet. Nenemo Deep-True Love

ROP sert FI MVA AVO ERI SA | Olazza Pashion
om. Anna-Maria Melkas
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Olazza Milady
om. Maija Perttola
PN 3 vaSert VSP -vet. VET ERI 1 SA | Nenemo Deep-True Love
om. Eija Lampinen ja Anniina Grönvall
PN 4 AVO ERI 2 SA | Down-Goblin Xselina
om. Susanna Tynjä

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 2 sert JUN ERI 1 SA | Flying Carpet's Olympic Medalist
om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
PU 3 vaSert JUN ERI 2 SA | Katimon Tiago
om. Nina Nieminen
PU 4 VAL ERI 1 SA | Mva Arundina Phucee Amba
om. Maija Perttola

ROP -kasv. kennel Nenemo
om. Matti ja Eija Lampinen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 3 Chiaro Nuvoletta Fernando om. Kalevi Hauskamaa
NUO ERI 1 Zhigatsey Edward om. Mona Frejborg
AVO ERI 1 Miliisin Baltazar-San om. Anne Lepola
AVO ERI 2 Lehtikummun Creme Toffee om. Eeva-Maija Forsman
AVO EH 3 Kiiramanna Alejandro om. Pia Honkasalo
AVO EH 4 Irtokarvan Philibert om. Arja Liiri ja Marita Halen
VAL ERI 2 SA Mva Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen
VAL EH 3 Mva Kiiramanna Karmapa Lama om. Mervi Björk

Nartut:
JUN ERI 1 SA Annastiina Una om. Riitta Oksanen
JUN ERI 2 SA Kiiramanna Tru Lapponia om. Mervi Björk
JUN ERI 3 Misschiefin Felisha Nova Estelle om. Tiina Hirvonen
JUN ERI 4 Katimona Tasha om. Nina Nieminen
NUO ERI 1 SA Tuisku-Tassun Tuhkimo om. Helena Andersson
NUO ERI 2 Sissinheimon Lala om. Sirpa Pellikka
NUO ERI 3 Flying Carpet's Guardian Of Sera om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
NUO EH 4 Ancelan Lill Dominic om. Raija Rahi
AVO ERI 3 SA Nenemo Brilliant Girl om. Anniina Grönvall
AVO ERI 4 SA Nenemo Beady-Eyed om. Eija ja Matti Lampinen
VAL ERI 2 SA Mva Alnuspark Odelma om. Anna-Maija Melkas


29.06.2013 Tuusula
Tuomari: Erna-Britt Nordin, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 38, joista veteraaneja 4


ROP Tuuling Ris Madde - VSP Mva Bio-Bios Top Dog


ROP -vet. Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong - VSP -vet. Necku Tohvelisankari


BIS 3 -vet. Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong

ROP sert AVO ERI 1 SA | Tuuling Ris Madde
om. Katriina ja Ava Huhtinen
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Alexandra
om. Mari Nieminen
PN 3 ROP-, BIS 3 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Bio-Bio's Highlight For Tashi-Gong
om. Katriina ja Sara Huhtinen
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Charmia's Chemcem
om. Yvonne Kokko
PN - vaSert JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Tru Lapponia
om. Mervi Björk

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Bio-Bio's Top Dog
om. Katriina Huhtinen ja Silja Lappeteläinen
PU 2 VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nieminen
PU 3 sert AVO ERI 1 SA | Totoro
om. Terhi Torvela
PU 4 VSP -vet. vaSert VET ERI 1 SA | Necku Tohvelisankari
om. Satu Pelkonen


VSP -pentu Tashi-Gong Real Joy - ROP -pentu Sippans Keep My Lovesong Starshine

ROP -pentu Sippans Keep My Lovesong Starshine
om. Mona Frejborg
VSP -pentu Tashi-Gong Real Joy
om. Sanna Valppu

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Bhu Laen's Apollo Medley om. Laura Laakkonen

Narttupennut:
PEK 2 KP Chenrezi Matchmaker om. Tiina Rämö
PEK 3 Bhu Laen's Ain't Got You om. Mari Nieminen

Urokset:
JUN ERI 1 SA Lilileian Honor Of All om. Tiina Rämö, Marja ja Lasse Salo
JUN ERI 2 SA Kathael's Arctic Ice Jewel om. Hanne ja Antti Paakala
JUN ERI 3 Flying Carpet's Olympic Medalist om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
JUN EH 4 Charmia's Chandresh om. Jenni Leander ja Saska Saarioja
NUO ERI 1 Zhigatsey Edward om. Mona Fejborg
AVO ERI 2 SA Choon-Choon Totoro om. Tiina Vepsäläinen
AVO EH 3 Shibazhan Taxus om. Leila Salminen
AVO EH 4 Olazza Pashinata om. Seija Härkönen-Pirskanen
VAL ERI 3 Mva Aki Shima Namtrah Xkavder om. Nada Kajander
VAL ERI 4 Mva Misschiefin Bzanba Arog om. Leila ja Merja Salminen

Nartut:
JUN ERI 2 Alnuspark Euphoria om. Sinikka Pietilä
NUO ERI 1 Zhigatsey Elvira om. Mona ja Emilia Frejborg
AVO ERI 2 SA Vanessan Favourite om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
AVO ERI 3 Nanaza Pastelle om. Sirpa ja Roosa Kaikkonen
AVO ERI 4 Shibazhan Wisteria om. Anne Johansson ja Anne Suokas
VET ERI 2 SA Mva Maarikan Whoopie om. Hanna Raatikainen
VET ERI 3 SA Mva Arundina Norbu Seba om. Yvonne Kokko



29.06.2013 Heinävesi rn
Tuomari: Kristiina Ahlberg
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 8, joista veteraaneja 1


ROP Saffron Euphoria - VSP Saffron Xcalibur


RYP 4 Saffron Euphoria

ROP RYP 4 sert JUN ERI 1 SA | Saffron Euphoria
om. Pirkko Linnus ja Minna Takkunen
PN 2 vaSert NUO ERI 1 SA | Mäntykartanon Nothing Else Matters
om. Paula ja Milla Jokela
PN 3 AVO ERI 1 SA | Nic-Sam Elisabetta
om. Minna Väänänen
PN 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Amoriina
om. Paula Jokela

VSP sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Saffron Xcalibur
om. Pirkko Linnus ja Kirsi Kvick


ROP-pentu Saffron Fresita
om. Vuokko Wägeli Pirkko Linnus

Muut tulokset:
Nartut:
NUO ERI 2 Ziestan Kimora om. Tiina Sallinen
AVO EH 2 Ziestan Thyra om Tiina Sallinen



22.06.2013 Rovaniemi KV
Tuomari: Theo Leenen, Belgia
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 16, joista veteraaneja 0


ROP Mva Toyway Xenotero - VSP Dawana Pastella

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Xenotero
om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen ja Jouko Leiviskä
PU 2 sert FI MVA vaCa AVO ERI 1 SA | Toyway Rasa-Ville
om. Tiina Kaakinen ja Jouko Leiviskä
PU 3 vaSert JUN ERI 1 SA | Flying Carpet's Olympic Medalist
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Toyway In-Tressi
om. Heli Parkkinen ja Jouko Leiviskä

VSP sert cacib NUO ERI 1 SA | Dawana Pastella
om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PN 2 vaSert vaCa AVO ERI 1 SA | Bendafeims Destiny
om. Raija Leiviskä
PN 3 JUN ERI 1 SA | Dawana Carlotta
om. Jonna Raaterova

ROP-pentu Toyway El Don-John
om. Heli Parkkinen ja Jouko Leiviskä

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Bendafeims E-Du om. Hanna Pehkonen

Urokset:
JUN ERI 2 Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
JUN EH 2 Tuuling Ris Ricardo om. Ulla-Stina Angeria
NUO ERI 1 SA Runcorner Boy Bronge om.
NUO EH 2 Toyway Antti Tuis-Ku om. Jouko Leiviskä ja Tiina Kaakinen
AVO ERI 2 Jatibin Don Timi om. Maare Valtonen
AVO EH 3 Mva Hoswin Lord Of Luxury om. Sirpa Takala

Nartut:
JUN EH 2 Mow-Zow Tashikon Tähti om.
JUN EH 3 Zaranel Eleonoora om. Maija ja Eija Korva
NUO ERI 2 Flying Carpets's Guardian Of Sera om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos


16.06.2013 Pietarsaari rn
Tuomari: Frode Jevne, Norja
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 29, joista veteraaneja 1


vsP Mva Mow-Zow Lucky Lady - ROP Toyway Xenotero


BIS 1-vet. Mva Ingefal's Lilla My

ROP sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Toyway Xenotero
om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen ja Jouko Leiviskä
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lucas
om. Katja ja Marko Rita
PU 3 vaSert AVO ERI 2 | Hopeahapsun Benlore
om. Minna Virta
PU 4 NUO ERI 1 SA | Toyway Antti Tuis-Ku
om. Jouko Leiviskä ja Tiina Kaakinen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 sert NUO ERI 1 SA | Dawana Pastella
om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PN 3 vaSert NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Princess Anna Bella
om. Katja ja Marko Rita
PN 4 AVO ERI 1 SA | Mäntykartanon Indiana
om. Minna Virta
PN - ROP-, BIS 1-vet. Mva Ingefal's Lilla My
om. Miia Westman


ROP -pentu Hopeahapsun Sir Enlore - VSP -pentu Hoswin Xelina

ROP -pentu Hopeahapsun Sir Enlore
om. Minna Virta ja Kaisa Kirjava
VSP -pentu Hoswin Xelina
om. Miia Westman ja Marja Tapio


ROP-, BIS 1-kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
JUN ERI 3 Hopeahapsun Daniel om. Ari Jokinen
JUN EH 3 Suvijan Andre om. Arja Lebeitsuk
NUO ERI 2 SA Hoswin Talisman om. Miia Westman
NUO ERI 3 Mow-Zow Q-Tamo om. Katja ja Marko Rita
AVO ERI 3 SA Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
AVO ERI 4 SA Toyway Rasa-Ville om. Jouko Leiviskä ja Tiina Kaakinen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Mow-Zow Sa-V-Anni om. Per-Ole ja Päivi Stenman
JUN ERI 2 SA Hopeahapsun Diandra om. Saija Rajamäki
JUN ERI 3 SA Hopeahapsun Diana om. Saija Rajamäki ja Minna Virta
JUN ERI 4 Mow-Zow Tashikon Tähti om.
NUO ERI 3 SA Mow-Zow Princess Desiree om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
NUO EH 4 Ancelan Lill Daniella om. Margareta Eklund
AVO ERI 2 SA Vanessan Marie om. Marianne Sandberg
VAL ERI 2 SA Mva Down-Goblin Bella Of Timbo om. Per-Ole ja Linda Stenman




16.06.2013 Aura rn
Tuomari: Charlotte Laning Vrethammar, Ruotsi
Ilmoitettu: aikuisia 43, joista veteraaneja 11


VSP Kiiramanna Turbobuusteri - ROP Mva Tuuling Ris Elene

ROP RYP 2 VAL ERI 1 SA | Mva Tuuling Ris Elene
om. Tuula Parviainen
PN 2 ROP- BIS 3 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Tuuling Chan Paris
om. Tuula Parviainen
PN 3 sert JUN ERI 1 SA | Kiiramanna True Beauty
om. Jaana Hyttinen ja Sanna-Riitta Kuusisto
PN 4 VaSert AVO ERI 1 SA | Olazza Pashion
om. Anna-Maria Melkas

VSP sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Kiiramanna Turbobuusteri
om. Merja Uimonen
PU 2 vaSert VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Panchen Lama
om. Merja Uimonen
PU 3 AVO ERI 2 SA | Windpower Kyle Busch
om. Tuuli Kalliomäki ja Tarja Karijoki
PU 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Wulfenia
om. Sanna Männistö


ROP-, BIS 1 -kasv. kennel Tuuling
om. Tuula Parviainen

Muut tulokset:
Urokset:
AVO ERI 3 Tor Oskan Ivanhoe om. Maarit Peltonen
AVO ERI 4 Miliisin Baltazar-San om. Anne Lepola
VAL EH 2 Mva Saseran Midnight Mayhem om. Alexsandra Johansson
VAL EH 3 Mva Lilileian Café Au Lait om. Joni Latokylä ja Heidi Leino
VET ERI 2 SA Mva Satatassun Viva Valentino om. Mirja Päiväkkö
VET ERI 3 Mva Arundina Oh No How Parti om. Tuula Viertonen
VET ERI 4 Satatassun Via Carmante om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN ERI 2 Tor Oskan Nicoletta om. Tuula Toroska
JUN ERI 3 Tor Oskan Milleena om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
JUN EH 4 Chakiran Margarita om. Tuula Viertonen
NUO ERI 1 Tuuling El Olga om. Hannu Puputti ja Maija Rajala
AVO ERI 2 SA Kiiramanna Dumffelidum om. Merja Uimonen
AVO ERI 3 Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska
AVO ERI 4 Tuuling Len Leiju om. Teuvo ja Maaret Laaksonen
VAL ERI 2 SA Mva Kiiramanna Dawa Drolma om. Merja Uimonen ja Tanja Pahalahti
VAL ERI 3 SA Mva Tuuling Ris Mette om. Tuula Parviainen
VAL ERI 4 SA Mva Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
VET ERI 2 Shibazhan Gerbera om. Anne ja Leena Johansson
VET ERI 3 Yörnilan Emmanuel om. Hannele Immonen
VET ERI 4 Mva Annastiina Shakira om. Tuula Viertonen


15.06.2013 Kotka kv
Tuomari: Cox Gerard, Irlanti
Ilmoitettu: aikuisia 37, joista veteraaneja 3


ROP Mva Down-Goblin Flirtti- VSP Mva Down-Goblin Fernando


ROP -vet. Mva Olazza Milord

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Flirtti
om. Katriina Kanninen
PN 2 sert FI MVA vaCa -> cacib AVO ERI 1 SA | Olazza Milady
om. Maija Perttola
PN 3 VAL ERI 2 SA | Mva Toyway Verity
om. Jouko Leiviskä ja Tuuli Kalliomäki
PN 4 vaSert AVO ERI 2 SA | Shibazhan Fortunella
om. Johanna Nykänen

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 vaCa -> cacib VAL ERI 2 SA | Mva Arundina Phucee Amba
om. Maija Perttola
PU 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 4 sert JUN ERI 1 SA | Flying Carpet's Olympic Medalist
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PU - vaSert AVO ERI 1 SA | Toyway Ok-Taavi
om. Sanna Nikulainen

ROP -kasv. kennel Cinodes
om. Sirpa Berk

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 SA Cinodes Blue Ferrari om. Merja Leppänen
JUN ERI 3 Hoswin Mr Jackpot Ida Savolainen ja Pälvi Karessola
NUO ERI 1 Vanessan Idaho om. Tiina Tamper
NUO ERI 2 Validus om. Jenna Huusari
AVO ERI 2 Windpower Kyle Busch om. Tuuli Kalliomäki ja Tarja Karijoki
AVO ERI 3 Hallahelmen Hapsivita om. Pirjo Naski
VAL ERI 3 Mva Miliisin Trans-Am om. Katriina Kanninen
VAL ERI 4 Kiiramanna Karmapa Lama om. Mervi Björk
VET ERI 2 Mva Shibazhan Wulfenia om. Sanna Männistö

Nartut:
JUN ERI 1 SA Katimon Tasha om. Nina Nieminen
JUN ERI 2 SA Kiiramanna True Lapponoa om. Mervi Björk
JUN ERI 3 Necku Sirkussatu om. Jaana Urpelainen-Reuna ja Teija Urpelainen
JUN ERI 4 Cinodes Casalina om. Sirpa Berk
NUO ERI 1 SA Flying Carpet's Guardiain Of Sera om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
NUO ERI 2 Cinodes Champs Elysee om. Sirpa Berk
AVO ERI 3 Flying Carpet's Sign Of Libra om. Kari Kuosmanen ja Jaana Oksanen
AVO ERI 4 Ziestan Ihka Oikee Lilileian om. Mirva Saarelma
VAL ERI 3 Down-Goblin Vivienne om. Juha Kaukiainen ja Merja Leppänen


09.6.2013 Salo RN
Tuomari: John Muldoon, Irlanti
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 14 joista veteraaneja 2


ROP Nic-Sam Fiore - VSP Lilileian Café Au Lait

ROP sert NUO ERI 1 SA | Nic-Sam Fiore
om. Pertti Marjomaa ja Jouni Seppänen
PN 2 vasert JUN ERI 1 SA | Lehtikummun Heartbeat
om. Nina Nieminen
PN 3 ROP VET VET ERI 1 SA | Ziestan Indira
om. Tiina Rämö, Anu ja Helinä Hietanen
PN 4 AVO ERI 1 SA | Pagodamäen Belliskaunokainen
om. Anna-Maija Anttalainen

VSP sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Lilileian Café Au Lait
om. Heidi Leino ja Joni Latokylä
PU 2 vasert JUN ERI 1 SA | Lehtikummun Hackberry
om. Christine Lappalainen


ROP –pentu Chenrezi Matchmaker
om. Tiina Rämö

Muut tulokset:
Narttupentu:
PEK 2 KP Lehtikummun In My Soul om. Sirpa Havulo

Urokset:
JUN ERI 2 Flying Carpet’s Olympic Medalist om. Mikko Lindroos, Teija Malik ja Kari Kuosmanen
AVO ERI 2 Tulilinnun Gautaman Kosketus om. Anna-Maija Anttalainen
AVO EH 3 Geriland Kiss-x-dilan om. Sanna Kuusisto
VAL ERI 1 Saseran Midnight Mayhem om. Alexandra Johansson

Nartut:
JUN ERI 2 SA Kiiramanna True Beauty om. Jaana Hyttinen c/o Sanna Kuusisto
NUO ERI 2 SA Qi Gong’s Shao-Yang om. Mikko Lindroos ja Leena Kemppainen
VET ERI 2 SA Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen


09.06.2013 Orivesi
Tuomari: Tino Pehar, Kroatia
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 53, joista veteraaneja 6


VSP Mva Mäntykartanon Koomikko - ROP Mva Tuuling Chan Paris


VSP -vet. Mva Shibazhan Thymus - ROP -vet. Mva Tuuling Chan Paris

ROP RYP 3 ROP-, BIS 2 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Tuuling Chan Paris
om. Tuula Parviainen
PN 2 VAL ERI 2 SA | Mva Tuuling Ris Elene
om. Tuula Parviainen
PN 3 sert JUN ERI 1 SA | Alnuspark Euphoria
om. Sinikka Pietilä
PN 4 vaSert NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Princess Anna-Bellla
om. Katja, Lotta ja Marko Rita

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykrtanon Koomikko
om. Paula ja Milla Jokela
PU 2 sert AVO ERI 1 SA | Tuuling Via Justus
om. Kirsti Koskinen
PU 3 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lucas
om. Katja ja Marko Rita
PU 4 vaSert NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Q-Tamo
om. Katja ja Marko Rita
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA |Mva Shibazhan Thymus
om. Maija Salminen

ROP -pentu Lehtikummun Dreams For Milarzin
om. Mira Wagner ja Katja Rytkönen


ROP-, BIS 1 -kasv. kennel Tuuling
om. Tuula Parviainen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 SA Kiiramanna Tru Finn om. Merja Uimonen ja Pia Vähänen
JUN ERI 2 SA Mei Dan Åål Dei om. Nina Friberg
JUN ERI 3 SA Mei Dan Aizam om. Tanja ja Santri Santamäki
NUO EH 2 Satatassun Pearls Jacob om. Tuula Toroska
AVO ERI 2 SA Mäntykartanon Klassikko om.Annette Åkerlund
AVO ERI 3 SA Vanessan Karuson om. Virpi Mäkelä
AVO ERI 4 SA Hermann om. Tero ja Heli Suoniemi
VAL ERI 3 SA Mva Mow-Zow Lucky Luke om. Katja, Marko ja Lotta Rita

Nartut:
JUN ERI 2 SA Racconto Palyang Lhamo om. Marja Valkeeniemi ja Mirja Paldanius
JUN ERI 3 SA Mow-Zow Ros-Mari om. Katja ja Marko Rita
JUN ERI 4 SA Mei Dan Deidriim om. Riikka ja Peppi Hammaren
NUO ERI 2 SA Mäntykartanon Nothing Else Matters om. Milla ja Paula Jokela
NUO ERI 3 SA Tashi-Gong Magic For Kiranmays om. Katri Aallonranta
NUO ERI 4 SA Tuuling El Olga om. Hannu Puputti ja Maija Rajala
AVO ERI 1 SA Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
AVO ERI 2 SA Tuuling Thur Keksi om. Marja Valkeeniemi ja Mirja Paldanius
AVO ERI 3 SA Shibazhan Vanda om. Anne Johansson ja Marketta Juutila
AVO ERI 4 Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska
VAL ERI 2 SA Mva Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VAL ERI 3 SA Mva Mäntykartanon Komedienne om. Paula ja Nea Jokela
VAL ERI 4 SA Mva Playpoint Barbie Doll om. Minna Särkijärvi
VET ERI 2 SA Shibazhan Gerbera om. Anne ja Leena Johansson
VET ERI 3 SA Mva Mäntykartanon Amoriina om. Paula Jokela
VET ERI 4 SA Hanlait Miisa-Mistel om. Tuula ja Seppo Toroska

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela
KASV 3 KP kennel Mow-Zow om. Katja Rita


08.06.2013 Tuuri
Tuomari: Leni Finne
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 46, joista veteraaneja 9


ROP Mva Down-Goblin Fernando - VSP Bendafeims Destiny

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 sert FI & SE MVA AVO ERI 1 SA | Toyway In-Tressi
om. Heli Parkkinen ja Jouko Leiviskä
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Mäntykartanon Erasmus
om. Minna Virta
PU 4 vaSert JUN ERI 1 SA | Snowmuzzle's Diodemes
om. Hanna Raatikainen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Yotisha's Shere Khan
om. Ida Savolainen ja Pälvi Karesola

VSP sert NUO ERI 1 SA | Bendafeims Destiny
om. Raija Leiviskä
PN 2 ROP- BIS 2 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Lecibsin Gala
om. Anu Hakala
PN 3 vaSert JUN ERI 1 SA | Katimon Tasha
om. Nina Nieminen
PN 4 AVO ERI 1 SA | Kiiramanna Alexi
om. Merja Uimonen ja Pia Vähänen

ROP -pentu Toyway El Don-John
om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
VSP -pentu Hoswin Xenia
om. Katja Somppi

ROP -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urospentu:
PEK 2 Corelle Ferro Ti Barris Offee om. Mariie Nordlund

Urokset:
JUN ERI 2 SA Kiiramanna Tru Finn om. Pia Vähänen
JUN ERI 3 Hopeahapsun Darude om. Ilona Huntus
JUN EH 4 Corelle Ferro Li Arcturus om. Mariie Nordlund
AVO EH 2 Tuuling Ris Marius om. Katri Aaallonranta
AVO EH 3 Mva Hoswin Lord Of Luxury om. Sirpa Takala
VET ERI 2 Mva Down-Goblin Artemis Ingefal om. Ida Savolainen ja Pälvi Karesola

Nartut:
JUN ERI 2 SA Wartin-Kyis Lady Electra om. Katja Mynttinen ja Satu Pelkonen
JUN ERI 3 Pekdoro's U-Nelma om. Susanna Kolppanen
JUN EH 4 Tib-Sak Annastiina om. Pia Vähänen
NUO ERI 2 Tashi-Gong Magic For Kiranmays om. Katri Aallinranta
NUO ERI 3 Mäntykartanon Nothing Else Matters om Paula ja Jokela
AVO ERI 2 SA Mäntykartanon Indiana om. Minna Virta
AVO ERI 3 SA Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
AVO ERI 4 Hopeahapsun Anne-Marie om. Anne Kinnunen
VET ERI 2 SA Mva Mäntykartanon Amoriina om. Paula Jokela
VET ERI 3 Lin Tse-Hsun Ma-Tilda om. Susanna Kolppanen
VET EH 4 Pekdoro's Dominica om. Susanna Kolppanen


08.06.2013 Kemi rn
Tuomari: Anna Redlicka, Puola
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 18, joista veteraaneja 1


VSP Toyway Antti Tuis-Ku - ROP Mva Mow-Zow Lucky Lady

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 sert JUN ERI 1 SA | Vanessan Isora
om. Kastehelmi Kakko ja Johanna Hurskainen
PN 3 vaSert NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Princess Anna Bella
om. Katja ja Marko Rita
PN 4 JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Ros-Mari
om. Katja ja Marko Rita

VSP sert NUO ERI 1 SA | Toyway Antti Tuis-Ku
om. Jouko Leiviskä ja Tiina Kaakinen
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lucas
om. Katja ja Marko Rita
PU 3 vaSert AVO ERI 1 SA Toyway Xenotero
om. Jouko Leiviskä ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PU 4 AVO ERI 2 SA | Toyway O-Le-Pele
om. Jouko Leiviskä ja Tiina Kaakinen
PU - ROP -vet, VET ERI 1 SA | Mva Ziestan Lilla Luka
om. Sanna Heiskanen ja Sami Parkkisenniemi

ROP -pentu Mow-Zow Tim-Jami
om. Pauliina Pihlajaniemi

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 SA Mow-Zow Q-Tamo om. Katja ja Marko Rita
JUN EH 2 Tuuling Ris Ricardo om. Petri Mansikka-Aho
AVO EH 3 Jatibin Don Timi om. Maare Valtonen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Flametail Milla Magia om. Sanna Heiskanen ja Seija Karjalainen
JUN EH 3 Dawana Carlotta om. Jonna Raaterova
JUN EH 4 Mow-Zow Ros-Anna om. Terhi Mustakangas ja Laura Junnonaho


26.05.2013 Rauma
Tuomari: Ligita Zake, Latvia
Ilmoitettu; pentuja 4, aikuisia 62, joista veteraaneja 8


VSP Hoswin Talisman - ROP Mva Tuuling Ris Elene


BIS 4 Mva Tuuling Ris Elene

ROP RYP 1 BIS 4 VAL ERI 1 SA | Mva Tuulig Ris Elene
om. Tuula Parviainen
PN 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Tuuling Chan Paris
om. Tuula Parviainen
PN 3 sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Alnuspark Odelma
om. Anna-Maria Melkas
PN 4 vaSert JUN ERI 1 SA | Tor Oskan Nicoletta
om. Tuula Toroska

VSP sert NUO ERI 1 SA | Hoswin Talisman
om. Miia Westman ja Kai Herala
PU 2 vaSert AVO ERI 1 SA | Tor Oskan Ivanhoe
om. Maarit Peltonen
PU 3 VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Masked Man
om. Nina Isomäki
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Tango
om. Nina Isomäki
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Artemis Ingefal
om. Ida Savolainen ja Pälvi Karesola

ROP -pentu Cavacute's Frank
om. Sari Saari
VSP -pentu Tashi-Gong Remember Me Tuuling
om. Tuula Parviainen ja Terhi Aavinko


ROP-, BIS 2 -kasv. kennel Tuuling
om. Tuula Parviainen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Hoswin Xelina om. Miia Westman

Urokset:
JUN ERI 1 Suvijan Ares om. Tanja Kuussalo ja Niko Koponen
JUN ERI 2 Tor Oskan Nicolas om. Mervi Tilaeus ja Terhi Aavinko
NUO EH 2 Pagodamäen Alnus-Leppä om. Anna-Maija Anttalainen
NUO EH 3 Annastiina Kar-Kasimir om. Lahja Tattari
NUO EH 4 Satatassun Pearls Jacob om. Tuula Toroska ja Pia Rajaniemi
AVO ERI 2 SA Miliisin Baltazar-San om. Anne Lepola
AVO ERI 3 Chakiran Kingin Karlgustaf om. Terttu Luhio
AVO ERI 4 Windpower Kyle Busch om. Tuuli Kalliomäki ja Tarja Karijoki
VAL ERI 3 SA Mva Cavacute's Dennis om. Sari Saari
VAL ERI 4 SA Mva Chakiran Garden King om. Anna-Maija Lehtonen
VET ERI 2 SA Yotisha's Shere Khan om. Pälvi Karesola Pälvi ja Ida Savolainen
VET ERI 3 Satatassun Via Carmante om. Maarit Peltonen
VET ERI 4 Mva Satatassun Viva Valentino om. Mirja Päiväkkö

Nartut:
JUN ERI 2 SA Tuuling Ris Rosalinda om. Tuula Parviainen c/o Susanna Peltomaa
JUN ERI 3 Chakiran Margarita om. Tuula Viertonen
JUN ERI 4 Tor Oskan Miljaana om. Nea Puumala
NUO ERI 1 SA Tashi-Gong Magic For Kiranmays om. Katri Aallonranta
NUO EH 2 Vanessan Ilana om. Karin Salmi
AVO ERI 2 SA Olazza Pashion om. Anna-Maria Melkas
AVO ERI 3 SA Pikkeliinan Rullaatirullaa om.
AVO ERI 4 SA Candymoon Baby Dolly om. Sami Peltonen
VAL ERI 2 SA Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VAL ERI 3 SA Mva Tuuling Ris Mette om. Tuula Parviainen
VAL ERI 4 SA Mva Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
VET ERI 2 SA Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen
VET ERI 3 Mva Annastiina Shakira om. Tuula Viertonen
VET ERI 4 Hanlait Miisa-Mistel om. Tuula Toroska

Kasvattajat:
Kasv 2 KP kennel Tor Oskan om. Tuula Toroska
Kasv 3 KP Kennel Chakiran om. Tuula Viertonen
Kasv 4 kennel Satatassun om. Terhi Aavinko


25.05.2013 Kuopio kv
Tuomari: Monique van Brempt, Belgia
Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 48, joista veteraaneja 3


VSP -jun. Saffron Euphoria - ROP -jun. Mow-Zow Q-Tamo

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Vanessan Kimberley
om. Silja ja Kerttu Lappeteläinen
PN 2 vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 sert VSP -jun. JUN ERI 1 SA | Saffron Euphoria
om. Pirkko Linnus ja Minna Takkunen
PN 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Amoriina
om. Milla ja Paula Jokela
PN - vaSert AVO ERI 1 SA | Nic-Sam Elisabetta
om. Tuula Suvanto ja Minna Väänänen

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Vanessan Forever
om. Silja ja Kerttu Lappeteläinen
PU 2 sert vaCa NUO ERI 1 SA | Toyway Zharleston
om. Jouko Leiviskä
PU 3 vaSert ROP -jun. JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Q-Tamo
om. Katja ja Marko Rita
PU 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen

ROP -pentu Runcorner Charming Forever
om. Sari Poikonen, Emilia ja Tino Turpeinen

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 1 ei KP Toyway El Don-John om. Jouko Leiviskä ja Heli Parkkinen
PEK 2 Mow-Zow Tim-Jami om. Pauliina Pihlajaniemi

Narttupennut:
PEK 2 Corelle Ferro Ti Barris Offee om. Mariie Nordlund
PEK 3 Tashi-Gong Reflection om. Tarja Hyytiäinen

Urokset:
JUN ERI 2 SA Corelle Ferro Li Arctutus om. Mariie Nordlund
JUN ERI 3 SA Alnuspark Echo om. Inkeri ja Tarja Ylitalo
JUN ERI 4 SA Vanessan Merlin om. Silja Lappeteläinen ja Ninni Keinänen
NUO ERI 2 SA Saffron Zidane om. Tuula Kinnunen ja Pentti Linblad
NUO EH 3 Sippans Robbie Hello Sunshine om. Aino-Inkeri Huurinainen
NUO EH 4 Tashi-Gong Mr Millionaire om. Kari Eronen
AVO ERI 1 SA Finriikan Roberto om. Arja Timonen
AVO ERI 2 SA Saffron Xcalibur om. Pirkko Linnus ja Kirsi Kvick
AVO ERI 3 Finriikan Presley om. Henni Timoska
VAL ERI 2 SA Mva Mäntykartanon Koomikko om. Milla ja Paula Jokela
VAL ERI 3 SA Mva Mow-Zow Lucky Lucas om. Katja ja Marko Rita
VAL ERI 4 SA Mva Mäntykartanon Donatello om. Ritva-Liisa Tuikka

Narttuja:
JUN ERI 2 SA Vanamon Syypää Sun Hymyyn om. Arja Timonen
JUN EH 3 Dawana Carlotta om. Jonna Raaterova
JUN EH 4 Mow-Zow Ros-Mari om. Katja ja Marko Rita
NUO ERI 1 SA Mow-Zow Princess Desiree om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
NUO ERI 2 Bendafeims Destiny om. Raija Leiviskä
NUO ERI 3 Mäntykartanon Nothing Else Matters om. Milla ja Paula Jokela
NUO ERI 4 Vanessan Indica om. Silja ja Jonna Lappeteläinen
AVO ERI 2 SA Tashi-Gong Herself om. Katriina ja Pasi Huhtinen
AVO ERI 3 Finriikan Pra-Ella om. Arja Timonen
AVO ERI 4 Tashi-Gong Titania om. Adalmiina Kauppinen
VAL ERI 3 SA Mva Mäntykartanon Komedienne om. Nea ja Paula Jokela
VET ERI 2 SA Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong om. Sara ja Katriina Huhtinen


19.05.2013 Mynämäki
Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Ilmoitettu: aikuisia 14, joista veteraaneja 1


ROP Mva Down-Goblin Fernando - VSP Katimon Tasha

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 sert JUN ERI 1 SA | Katimon Tiago
om. Nina Nieminen
PU 3 vasert AVO ERI 1 SA | Tiridoll's Nougat
om. Sirpa Sillanpää

VSP sert JUN ERI 1 SA | Katimon Tasha
om. Nina Nieminen
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. Marika Reunanen
PN 3 vasert VAL ERI 2 SA | Mva Puna-Tuvan Bernina
om. Marika Reunanen
PN 4 ROP-Vet VET ERI 1 SA | Yörnilän Emmanuel
om. Hannele Immonen

Muut tulokset:
Urokset:
NUO EH 1 Pagodamäen Alnus-Leppä om. Anna Maija Anttalainen
AVO EH 2 Tulilinnun Gautman Kosketus om. Anna Maija Anttalainen

Nartut:
JUN EH 2 Kiiramanna Kaurakeksi om. Taru Pakarinen
AVO EH 1 Cavacute's Doris om. Sari Saari
AVO EH 2 Afrodite om. Katri ja Maarit Stenroos


18.05.2013 Jämsä
Tuomari: Svein Helgesen, Norja
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 49, joista veteraaneja 5

ROP sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Vanessan Kimberley
om. Silja ja Kerttu Lappeteläinen
PN 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong
om. Katriina ja Sara Huhtinen
PN 3 vaSert NUO ERI 1 SA | Mäntykartanon Nothing Else Matters
om. Paula ja Milla Jokela
PN 4 JUN ERI 1 SA | Katimon Tasha
om. Nina Nieminen

VSP sert NUO ERI 1 SA | Vanessan Idaho
om. Tiina Tamper
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 3 vaSert AVO ERI 1 SA | Windpower Kyle Busch
om. Tuuli Kalliomäki ja Tarja Karijoki
PU 4 AVO ERI 1 SA | Totoro
om. Terhi Torvela
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen

ROP -pentu Kiiramanna Tru Lapponia om. Mervi Björk
VSP -pentu Chakiran Noah om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

ROP-, BIS 4 -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Kathael's Autumn Blue Sapphire om. Hanne Paakala

Urokset:
JUN ERI 1 SA Hopeahapsun Darude om. Ilona Huntus
JUN ERI 2 Mäntykartanon Othello om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
JUN ERI 3 Hoswin Lovestory om. Seija Härkönen-Pirskanen
JUN ERI 4 Hopeahapsun Daniel om. Ari Jokinen
NUO ERI 2 Zhigatsey Edward om. Mona Frejborg
NUO EH 3 Sandmountain's Amadeuz om. Marianne Sundberg
AVO ERI 3 Miliisin Baltazar-San om. Jaana Hyttinen ja Anne Lepola
AVO ERI 4 Shibazhan Taxus om. Leila Salminen
VAL ERI 2 SA Mva Misschiefin Bzanba Arog om. Leila ja Merja Salminen
VAL ERI 3 SA Mva Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
VAL ERI 4 Mva Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki

Nartut:
JUN ERI 2 SA Alnuspark Euphoria om. Sinikka Pietilä
JUN EH3 Alnuspark Elegia om. Iiris Laaksonen
NUO ERI 2 SA Tipsn'Drops Thianna om. Outi Virtanen
NUO ERI 3 Mow-Zow Princess Desiree om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
NUO ERI 4 Tashi-Gong Magic Touch om. Katriina & Pasi Huhtinen
AVO ERI 2 SA Tuuling Ris Madde om. Ava ja Katriina Huhtinen
AVO ERI 3 SA Alnuspark Odelma om. Anna-Maria Melkas
AVO ERI 4 Candymoon Bella Donna om. Irja Wikberg
VAL ERI 1 SA Mva Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VAL ERI 2 Mva Mäntykartanon Komedienne om. Paula ja Nea Jokela
VET ERI 2 SA Mva Lecibsin Gala om. Anne Hakala
VET ERI 3 SA Mva Mäntykartanon Amoriina om. Paula Jokela


12.05.2013 Helsinki kv
Tuomari: Irina Poletaeva
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 38, joista veteraaneja 4


ROP Mva Down-Goblin Fernando - Katimon Tasha


ROP -vet. Necku Tohvelisankari - VSP -vet. Mva Toyway Fa-Bi-Anna


VSP -jun. Corello Ferro Li Arcturus - ROP -jun. Katimon Tasha

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 vaCa -> cacib VAL ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 3 VSP -jun. sert JUN ERI 1 SA | Corello Ferro Li Arcturus
om. Mariie Nordlund
PU 4 ROP -vet. vaSert VET ERI 1 SA | Necku Tohvelisankari
om. Satu Pelkonen

VSP ROP -jun. sert JUN ERI 1 SA | Katimon Tasha
om. Nina Nieminen
PN 2 cacib VAL ERI 1 SA | Mva Tuuling Ris Mette
om. Tuula Parviainen
PN 3 vaSert vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Puna-Tuvan Bernina
om. Marika Reunanen
PN 4 AVO ERI 1 SA | Cinodes Chardonnay Rose
om. Sirpa Berk
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Fa-Bi-Anna
om. Tuuli Kalliomäki


ROP -pentu Charmia's Chadna - VSP -pentu Charmia's Chandresh

ROP -pentu Charmia's Chadna
om. Yvonne Kokko, Elsa ja Johanna Björkstén
VSP -pentu Charmia's Chandresh
om. Jenni Leander ja Saska Saarioja

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Kathael´s Arctic Ice Jewel om. Hanne ja Antti Paakala

Narttupennut:
PEK 2 Kathael´s Autumn Blue Sapphire om. Hanne Paakala

Urokset:
JUN ERI 2 SA Sippans Suncroft Cowboy Freddy om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
JUN ERI 3 SA Katimon Tiago om. Nina Nieminen
JUN EH 4 Lilileian Warrior Of Care om. Margit ja Leo Virtanen
AVO ERI 1 SA Windpower Kyle Busch om. Tuuli Kalliomäki ja Tarja Karijoki
AVO ERI 2 Lilileian Moulin Rouge om. Marja ja Lasse Salo
AVO EH 3 Miliisin Baltazar-San om. Anne Lepola
AVO EH 4 Choon-Choon Tobias om. Tiina Wallden
VAL ERI 3 Mva Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta Hautaniemi

Nartut:
JUN ERI 2 Wartin-Kyis Lady Electra om. Katja Mynttinen ja Satu Pelkonen
JUN ERI 3 Saffron Enya om. Suvi Degerth
JUN EH 4 Tinkerbell om. Helinä Hietanen
NUO ERI 1 Katimon Magdalena om. Katriina Kanninen
NUO EH 2 Tashi-Gong Ice Princess om. Minna Särkijärvi
NUO EH 3 Cinodes Champs Elysee om. Sirpa Berk
AVO ERI 2 Down-Goblin Vanilla om. Hanna Raatikainen
AVO ERI 3 Ziestan Toccara om. Anette Asplund-Kähärä
AVO ERI 4 Aurora om. Noora ja Henna Rouhinen
VAL ERI 3 SA Mva Arundina Norbu Seba om. Yvonne Kokko
VAL ERI 4 SA Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VET ERI 2 Arundina Lha Sha om. Yvonne Kokko
VET ERI 3 Cinodes Cuddly Carmen om. Sirpa Berk



11.05.2013 Hamina kv
Tuomari: Boris Spoljaric, Slovenia
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 51, joista veteraaneja 7


ROP Mva Down-Goblin Fernando - VSP Shibazhan Vanda


VSP -vet. Mva Arundina Lha Sha - ROP -vet. Mva Shibazhan Thymus

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
Om. Nina Nieminen
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Thymus
om. Maija Salminen
PU 3 sert JUN ERI 1 SA | Lilileian Honor Of All
om. Marja Salo
PU 4 vaSert JUN ERI 2 SA | Sippans Suncroft Cowboy
om. Mikko Lindroos
PU - vaCa -> cacib AVO ERI 1 SA | Wartin-Kyis Firefox
om. Katja Mynttinen

VSP sert cacib AVO ERI 1 SA | Shibazhan Vanda
om. Anne Johansson ja Marketta Juutila
PN 2 vaSert vaCa AVO ERI 2 SA | Cinodes Cabernet Carmen
om. Susanna Nurminen
PN 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Arundina Lha Sha
om. Yvonne Kokko
PN 4 JUN ERI 1 SA |Wartin-Kyis Karmen-Zita
om. Katja Mynttinen

ROP -pentu Kiiramanna Tru Lapponia
om. Mervi Björk
VSP -pentu Kathael's Arctic Ice Jewel
om. Hanne ja Antti Paakala

ROP -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Cinodes Casalina om. Sirpa Berk
PEK 3 Kathael's Autumn Blue Sapphire om. Hanne Paakala

Urokset:
JUN ERI 3 Cinodes Blue Ferrari om. Merja Leppänen
JUN ERI 4 Wartin-Kyis Lightning om. Katja Mynttinen
NUO ERI 1 SA Zhigatsey Edward om. Mona Frejborg
AVO ERI 2 SA Lilileian Ewok Wicket Warrick om. Hanna Nordman
AVO ERI 3 SA Lilileian Luke Skywalker om. Tiina Rämö ja Jenny Peltola
AVO ERI 4 SA Lilileian Wookie Chewbacca om. Katja Laitinen
VAL ERI 1 SA Mva Kiiramanna Karmapa Lama om. Mervi Björk
VAL ERI 3 Mva Mäntykartanon Ivanhoe om. Hanne Paakala
VET ERI 2 SA Mva Yotisha's Shere Khan om. Pälvi Karesola ja Ida Savolainen
VET ERI 3 Necku Tohvelinsankari om. Satu Pelkonen

Nartut:
JUN ERI 2 Necku Sirkussatu om. Jaana Urpelainen-Reuna ja Teija Urpelainen
JUN ERI 3 Wartin-Kyis Lady Electra om. Katja Mynttinen ja Satu Pelkonen
JUN ERI 4 Katimon Tasha om. Nina Nieminen
NUO ERI 1 SA Zhigatsey Elvira om. Mona ja Emilia Frejborg
NUO ERI 2 SA Cinodes Champs Elysee om. Sirpa Berk
NUO ERI 3 Tips'ndrops Thianna om. Outi Virtanen
NUO ERI 4 Abra-Cas Betty Blue om. Hanna-Kaisa ja Joonas ja Rosa Suutarinen
AVO ERI 3 SA Shibazhan Fortunella om. Johanna Nykänen
AVO ERI 4 Misschiefin Easy Bambi om. Tiina Hirvonen
VAL ERI 1 SA Mva Arundina Norbu Seba om. Yvonne Kokko
VET ERI 2 SA Cinodes Cuddly Camen om. Sirpa Berk
VET ERI 3 Mva Ziestan Indira om. Tiina Rämö ja Anu Hietanen
VET ERI 4 Shibazhan Gerbera om. Anne ja Leena Johansson

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Lilileian om. Tiina Rämö
KASV 3 kennel Cinodes om. Sirpa Berk
KASV 4 kennel Wartin-Kyis om. Katja Mynttinen


04.05.2013 Tampere kv
Tuomari: Rita Kadike-Skadine, Latvia (pennut ja jun-nartut), Petru Munteau, Romania (muut, ei jun-nartut)
Ilmoitettu: pentuja 7, aikuisia 87, joista veteraaneja 10


ROP Mva Mäntykartanon Erasmus - VSP Mva Down-Goblin Flirtti


ROP -vet. Mva Olazza Milord - VSP -vet. Mva Tuuling Chan Paris

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Erasmus
om. Minna Virta
PU 2 vaca VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nieminen
PU 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 4 SERT AVO ERI 1 SA | Hermann
om. Heli ja Tero Suoniemi
PU - vaSert AVO ERI 2 SA | Hopeahapsun Benlore
om. Minna ja Pirkko Virta

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Flirtti
om. Katriina Kanninen
PN 2 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Tuuling Chan Paris
om. Tuula Parviainen
PN 3 vaca VAL ERI 2 SA |Mva Ruskarinteen Yamma Yamma
om. Mauno Mäkelä ja Johanna Båssar
PN 4 VAL ERI 3 SA | Mva Tuuling Ris Mette
om. Tuula Parviainen
PN - sert AVO ERI 1 SA | Alnuspark Odelma
om. Anna-Maria Melkas
PN - vaSert NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Princess Desiree
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen

ROP -pentu Vanessan Saaga
om. Jaana Hyttinen ja Tiina Aarikka
VSP -pentu Cavacute's Frank
om. Sari Saari


ROP-, BIS 1 -kasv. kennel Tuuling
om. Tuula Parviainen

Muut tulokset:
Pennut:

Urokset:
JUN ERI 1 Chiaro Nuvoletta Fernando om. Kalevi Hauskamaa
JUN ERI 2 Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
JUN ERI 3 Racconto Phuntsok Namgyal om. Taru Heinänen
JUN ERI 4 Gamla Herrgården Konrad om. Krister Söderstam ja Marita Nordahl
AVO ERI 3 SA Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää
AVO EH 4 Miliisin Baltazar-San om. Anne Lepola
VAL ERI 3 Mva Mow-Zow Lucky Lucas om. Katja ja Marko Rita
VAL ERI 4 Mva Arundina Phucee Amba om. Maija Perttola

Nartut:
JUN ERI 1 SA Katimon Tasha om. Nina Nieminen
JUN ERI 2 SA Alnuspark Euphoria om. Sinikka Pietilä
JUN ERI 3 Chiaro Nuvoletta Funny Face om. satu Driouach ja Marja Pajunen
JUN ERI 4 Tuuling Ris Rosalinda om. Tuula Parviainen ja Susanna Peltomäki
NUO ERI 2 Flying Carpet's Sign Of Libra om. Mikko Lindroos ja ja Jaana ja Satu Oksanen
NUO ERI 3 Tashi-Gong Magic For Kiranmays om. Katri Aallonranta
NUO ERI 4 Fairytalehill's Ifigenia om. Susanna Tynjä
AVO ERI 2 Olazza Milady om. Maija Perttola
AVO ERI 4 Olazza Pashion om. Anna-Maria Melkas
AVO ERI 4 Pinaco Hopeful Girl om. Heli Suoniemi
VAL ERI 4 SA Mva Tuuling Ris Elene om. Tuula Parviainen
VET ERI 2 SA Mva Tuuling Cions Olivia om. Tuula ja Heidi Parviainen
VET ERI 3 Arundina Tai Ming om. Johanna Båssar
VET ERI 3 Hanlait Miisa-Mistel om. Tuula Toroska


28.04.2013 Helsinki rn
Tuomari: Elfriede Heidecker, Itävalta
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 30, joista veteraaneja 8


ROP Mva Miliisin Beowulf-San - VSP Zhigatsey Elvira


ROP -vet. Mva Arundina Lha Sha

ROP sert FI MVA VAL ERI 1 SA | Mva Miliisin Beowulf-San
om. Jaana Hyttinen
PU 2 vaSert AVO ERI 1 SA | Windpower Kyle Busch
om. Tuuli Kalliomaki ja Tarja Karijoki
PU 3 JUN ERI 1 SA | Gamla Herrgården Konrad
om. Krister Söderstam ja Marita Nordahl
PU 4 NUO ERI 1 SA | Zhigatsey Edward
om. Mona ja Emilia Frejborg

VSP sert NUO ERI 1 SA | Zhigatsey Elvira
om. Mona ja Emilia Frejborg
PN 2 vaSert JUN ERI 1 SA | Tinkerbell
om. Helinä Hietanen
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Ziestan Tacita
om. Helinä ja Anu Hietanen
PN 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Arundina Lha Sha
om. Yvonne Kokko


VSP -pentu Suvijan Athos - ROP -pentu Charmia's Chadna

ROP -pentu Charmia's Chadna
om. Yvonne Kokko, Elsa ja Johanna Björlstén
VSP -pentu Suvijan Athos
om. Sarla ja Juho Koistinen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Ziestan Lillian om. Satu ja Veera Hirvi
PEK 3 Saffron Enya om. Suvi Degerth

Urokset:
JUN ERI 2 Corelle Ferro Li Arcturus om. Mariie Nordlund
JUN EH 3 Lilileian Warrior Of Care om. Margit ja Leo Virtanen
NUO ERI 2 SA Zhigatsey Emanuel om. Emilia Pelkonen
AVO ERI 2 Choon-Choon Tobias om. Tiina Wallden
AVO ERI 3 Filipe Zlatý Klondike om. Maritta Pesu
AVO EH 4 Alokas Auspicious om. Mimosa ja Santtu Björn ja Taru Hård

Nartut:
JUN EH 2 Mow-Zow Princess Lilileian om. Tiina Rämö
JUN EH 3 Mäntykartanon Olivia om. Virpi Forsberg
AVO ERI 1 SA Aurora om. Noora ja Henna Rouvinen
AVO EH 2 Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen
AVO EH 3 Cinodes Japonica om. Seija Kanerva
AVO EH 4 Misschiefin Easy Bambi om. Tiina Hirvonen
VET ERI 2 SA Mva Toyway Fa-Bi-Anna om. Tuuli Kalliomäki
VET ERI 3 SA Ziestan Aniana om. Veera Hirvi
VET ERI 4 SA Ziestan Indira om. Tiina Rämö ja Helinä ja Anu Hietanen


27.04.2013 Lahti kv
Tuomari: Harri Lehkonen (pennut), Olga Kupriyanova-Sinko, Slovenia (muut)
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 54, joista veteraaneja 2


ROP Mva mäntykartanon Komedienne - VSP Mva Kiiramanna Sawa Dawa


VSP -jun. Mäntykartanon Othello - ROP -jun. Katimon Tasha


VSP -vet. Mva Olazza Milord - ROP -vet. Mva Mäntykartanon Amoriina

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Komedienne
om. Nea ja Paula Jokela
PN 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Amoriina
om. Paula Jokela
PN 3 vaCa NUO ERI 1 SA | Mäntykartanon Nothing Else Matters
om. Milla ja Paula Jokela
PN 4 ROP -jun. vaSert JUN ERI 1 SA | Katimon Tasha
om. Nina Nieminen

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nieminen
PU 2 vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 3 sert NUO ERI 1 SA | Vanessan Idaho
om. Tiina Tamper
PU 4 VSP -jun. vaSert JUN ERI 1 SA | Mäntykartanon Othello
om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola

ROP -pentu Annastiina Una
om. Riitta Oksanen

ROP -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Kiiramanna Tru Lapponia om. Mervi Björk
PEK 3 Cinodes Carnielli om. Raimo Leskinen
PEK 4 Zirawan August Mist om. Sirkka-Liisa Pirhonen

Urokset:
JUN ERI 2 SA Katimon Tiago om. Nina Nieminen
JUN ERI 3 Racconto Phuntsok Namgyal om. Taru Heinänen
NUO ERI 2 SA Zhigatsey Edward om. Mona Frejborg
AVO ERI 1 SA Windpower Kyle Busch om. Tuuli Kalliomäki ja Tarja Karijoki
AVO ERI 2 SA Wartin-Kyis Gon-Po-Ter om. Harri Tanttu ja Maija Kajamäki
AVO ERI 3 SA Totoro om. Terhi Torvela
AVO ERI 4 SA Shibazhan Taxus om. Leila Salminen
VAL ERI 3 SA Mva Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta ja Raimo Hautaniemi
VAL ERI 4 SA Mva Toyway Ta-Pio-Ka om. Sanna ja Erkki Lahdenperä

Nartut:
JUN ERI 2 SA Tor Oskan Milleena om. Kaisa Kankaanpää ja Jari Luotonen
JUN ERI 3 SA Wartin-Kyis Lady Electra om. Katja Mynttinen ja Satu Pelkonen
JUN ERI 4 SA Wartin-Kyis Kasand-Ra om. Harri Tanttu ja Maija Kajamäki
NUO ERI 2 SA Fairytalehill's Ifigenia om. Susanna Tynjä
NUO ERI 3 Ziestan Kimora om. Tiina Sallinen
NUO ERI 4 Chrystal Mountain Tsering Zla Ba om. Mira Talja ja Arto Ruhijärvi
AVO ERI 1 SA Ziestan Thyra om. Tiina Sallinen
AVO ERI 2 SA Down-Goblin Xselina om. Susanna Tynjä
AVO ERI 3 SA Nanaza Carita om Carita Fast
AVO ERI 4 SA Olazza Pashion om. Anna-Maria Melkas
VAL ERI 2 SA Mva Olazza Aurora om. Maija Perttola ja Pia Rapo
VAL ERI 3 Mva Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen

Kasvattajat:
KASV 2 kennel Olazza om. Maija Perttola


21.04.2013 Outokumpu rn
Tuomari: Cindy Pettersson, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 38, joista veteraaneja 4


ROP Toyway Zharleston - VSP Tashi-Gong Sahara


ROP -vet. Mva Vanessan Preston - VSP -vet. Mäntykartanon Amoriina

ROP sert NUO ERI 1 SA | Toyway Zharleston
om. Jouko Leiviskä
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 3 VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 4 vaSert AVO ERI 1 SA | Finriikan Roberto
om. Arja Timonen

VSP sert FI MVA VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Sahara
om. Anne Hopponen
PN 2 vaSert NUO ERI 1 SA | Bendafeims Destiny
om. Raija Leiviskä
PN 3 AVO ERI 1 SA | Finriikan Pra-Ella
om. Arja Timonen
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Amoriina
om. Paula Jokela

ROP -pentu Saffron Euphoria
om. Pirkko Linnus
VSP -pentu Vanessan Shandor
om. Silja ja Jennika Lappeteläinen

ROP -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Nic-Sam Helmina om. Sisko Stedt
PEK 3 KP Vanamon Syypää Sun Hymyyn om. Arja Timonen

Urokset:
JUN ERI 1 SA Tashi-Gong Mr Millionaire om. Kari Kronen
JUN ERI 2 SA Vanessan Merlin om. Silja Lappeteläinen ja Ninni Keinänen
JUN ERI 3 Mäntykartanon Othello om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
JUN EH 4 Saffron Bolton om. Joni Tiainen
NUO ERI 2 Saffron Zidane om. Tuula Kinnunen ja Pentti Linblad
AVO ERI 2 Saffron Xcalibur om. Pirkko Linnus ja Kirsi Kvick
AVO EH 3 Finriikan Presley om. Henni Timoska
AVO EH 4 Hoswin Lord Of Luxury om. Sirpa Takala

Nartut:
JUN ERI 1 SA Mow-Zow Princess Desiree om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
JUN ERI 2 SA Finriikan Floreana om. Arja Timonen
JUN ERI 3 Finriikan Ciara om. Eija Ponkilainen
JUN EH 4 Finriikan Freda om. Teija Hirvonen
NUO ERI 2 Mäntykartanon Nothing Else Matters om. Milla ja Paula Jokela
NUO ERI 3 Ziestan Kimora om. Tiina Sallinen
AVO ERI 2 SA Ziestan Thyra om. Tiina Sallinen
AVO ERI 3 Saffron Jadore om. Sanna Wägeli
AVO ERI 4 Vanessan Kimberley om. Silja ja Kerttu Lappeteläinen
VAL ERI 3 Mva Mäntykartanon Komedienne om. Nea ja Paula Jokela

Kasvattajat:
KASV 2 Kennel Finriikan om. Arja Timonen

 

21.04.2013 Kankaanpää, rn
Tuomari: Theo Leenen, Belgia
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 47, joista veteraaneja 6


VSP Hopeahapsun Benlore - VSP Tuuling Ris Mette


ROP -vet. Mva Lecibsin Gala - VSP -vet. Mva Down-Goglin Artemis Ingefal


BIS 1 -vet. Mva Lecibsin Gala

ROP sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Tuuling Ris Mette
om. Tuula Parviainen
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Ruskarinteen Yamma Yamma
om. Mauno Mäkelä ja Johanna Båssar
PN 3 vaSert AVO ERI 2 SA | AlnusparkOdelma
om. Anna-Maria Melkas
PN 4 JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Dallaspulla
om. Taru Pakarinen
PN - ROP-, BIS 1 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Lecibsin Gala
om. Anne Hakala

VSP sert NUO ERI 1 SA | Hopeahapsun Benlore
om. Minna ja Pirkko Virta
PU 2 vaSert AVO ERI 1 SA | Mäntykartanon Klassikko
om. Annette Åkerlund
PU 3 AVO ERI 2 SA | Tuuling Via Justus
om. Kirsti Koskinen
PU 4 JUN ERI 1 SA | Hoswin Mr Jackpot
om. Ida Savolainen ja Pälvi Karesola
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Artemis ingefal
om. Ida Savolainen ja Pälvi Karesola


ROP -pentu Cavacute's Frank - VSP -pentu Kiiramanna True Beauty

ROP -pentu Cavacute's Frank
om. Sari Saari
VSP -pentu Kiiramanna True Beauty
om. Sanna Kuusisto ja Jaana Hyttinen


ROP-, BIS 4 -kasv. kennel Tor Oskan
om. Tuula Toroska


Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Cavacute's Fernando
om. Sari Saari

Narttupennut:
PEK 2 Vanessan Saaga
om. Jaana Hyttinen ja Tiina Aarikka

Urokset:
JUN ERI 2 SA Tor Oskan Nicolas om. Mervi Tilaeus ja Terhi Aavinko
JUN ERI 3 Annastiina Soni om. Lahja Tattari
JUN EH 4 Cayana Ga Ya Go Ri om. Marja-Terttu Kallio
NUO EH 2 Hoswin Talisman om. Miia Westman
AVO ERI 3 Mäntykartanon Hidalgo om. Annette Åkerlund
AVO ERI 4 Windpower Kyle Busch om. Tuuli Kalliomäki ja Tarja Karijoki
VAL ERI 1 SA Mva Cavacute's Dennis om. Sari Saari
VAL ERI 2 SA Mva Mäntykartanon Erasmus om. Minna Virta
VET ERI 2 Satatassun Via Carmante om. Maarit Peltonen
VET EH 3 Revonhännän Gomia Goran om. Sirpa Perälä

Nartut:
JUN ERI 2 SA Tor Oskan Nicoletta om. Tuula Toroska
JUN ERI 3 SA Mow-Zow Ros-Ita om. Katja Rita ja Minna Virta
JUN ERI 4 Revonhännän Kesäyön Illuusia om. Sirpa Perälä
NUO ERI 1 SA Tuuling El Olga om. Maija Rajala ja Hannu Puputti
NUO EH 2 Sandmountain's Adalmiina om. Marianne Sandberg
AVO ERI 3 SA Misschiefin Easy Bambi om. Tiina Hirvonen
AVO ERI 4 Vanessan Marie om. Marianne Sandberg
VAL ERI 2 SA Mva Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
VET ERI 2 Mva Ingefal's Lilla My om. Miia Westman
VET ERI 3 Mva Toyway Fa-Bi-Anna om. Tuuli Kalliomäki
VET ERI 4 Mva Arundina Tai Ming om. Johanna Båssar

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Tuuling om. Tuula Parviainen

 


13.04.2013 Vaasa kv
Tuomari: Marie Gadolin, Ruotsi (muut), Maja Korosec, Slovenia (pennut)
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 61, joista veteraaneja 4


ROP Mva Mäntykartanon Donatello - VSP Mva Ruskarinteen Yamma Yamma

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Zaranel Alonzo
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 3 VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nieminen
PU 4 sert JUN ERI 1 SA | Sippans Suncroft Cowboy Freddy
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PU - vaSert AVO ERI 1 SA | Windpower Kyle Busch
om. Tuuli Kalliomäki ja Tarja Karijoki

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Ruskarinteen Yamma Yamma
om. Mauno Mäkelä ja Johanna Båssar
PN 2 sert FI MVA vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Gamla Herrgården Magnolia
om. Bodel Olsen, Ruotsi
PN 3 vaSert JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Ros-Iita
om. Katja Rita ja Minna Virta
PN 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Ingefal's Lilla My
om. Miia Westman


ROP -pentu Hopeahapsun Darude - VSP -pentu Ruskarinteen Pieni Ystäväin

ROP -pentu Hopeahapsun Darude
om. Ilona Huntus

VSP -pentu Ruskarineen Pieni Ystäväin
om. Mauno Mäkelä ja Johanna Båssar

ROP -kasvattaja kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Hopeahapsun Daniel om. Ari Jokinen

Narttupennut:
PEK 2 Kiiramanna True Beauty om. Jaana Hyttinen ja Sanna Kuusisto

Urokset:
JUN ERI 2 SA Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
JUN ERI 3 Hoswin Mr Jackpot om. Ida Savolainen ja Pälvi Karesola
JUN ERI 4 Cayana Ga Ya Go Ri om. Marja-Terttu Kallio
NUO ERI 1 Hoswin Talisman om. Miia Westman
NUO ERI 2 Toyway Antti Tuis-Ku om. Jouko Leiviskä ja Tiina Kaakinen
NUO EH 3 Hopeahapsun Benlore om. Minna ja Pirkko Virta
NUO EH 4 Sahekan Geronimo om. Salme Katajamäki
AVO ERI 2 Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
AVO ERI 3 Riffendahl Benji Baltazar om. Aila Malmi-Backman
AVO ERI 4 Toyway Xenotero om. Jouko Leiviskä ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
VAL ERI 4 SA Mva Souska Cry Me Out om. Cathrin Lunden-Westin, Ruotsi

Nartut:
JUN ERI 2 SA Tuuling Via Paloma om. Krister Söderstam ja Marita Nordahl
JUN ERI 3 SA Tuuling Ris Rosalinda om. Tuula Parviainen ja Susanna Peltomaa
JUN ERI 4 SA Mow-Zow Princess Desiree om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
NUO ERI 1 Mäntykartanon Nothing Else Matters om. Paula ja Milla Jokela
NUO ERI 2 Bendafeims Destiny om. Raija Leiviskä
NUO EH 3 Hoswin Tiffany om. Miia Esala
AVO ERI 1 Amanda om. Cecilia Gullqvist
AVO ERI 2 Down-Goblin Cerina om. Salme Katajamäki
AVO ERI 3 Hoswin Leona om. Miia Westman
AVO ERI 4 Tuuling Ris Mette om. Tuula Parviainen
VAL ERI 3 SA Mva Shandita's Endless Love om. Johanna Båssar
VET ERI 2 SA Mva Mäntykartanon Amoriina om. Paula Jokela

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Mow-Zow om. Katja Rita
KASV 3 KP kennel Hoswin om. Miia Westman

31.03.2013 Lappeenranta
Tuomari: Lisbeth Campbell, Norja
ilmotettu: pentuja 5, aikuisia 46, joista veteraaneja 5


ROP Mva Bio-Bio's Highlight For Tashi-Gong - VSP Saffron Xcalibur


BIS 1 -vet. Mva Bio-Bios Hightlight For Tashi-Gong


ROP -vet. Mva Bio-Bio's Highlight For Tashi-Gong - VSP -vet. Mva Olazza Milord

ROP ROP-vet BIS 1-vet VET ERI 1 SA | Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong
om. Katriina ja Sara Huhtinen
PN 2 sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Olazza Aurora
om. Maija Perttola ja Pia Rapo
PN 3 vasert NUO ERI 1 SA | Ziestan Kimora
om. Tiina Sallinen
PN 4 JUN ERI 1 SA | Wartin-Kyis Lady Electra
om. Katja Mynttinen ja Satu Pelkonen

VSP sert AVO ERI 1 SA | Saffron Xcalibur
om. Pirkko Linnus ja Kirsi Kvick
PU 2 VSP -vet VET ERI 1 SA| Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 3 VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 4 vasert JUN ERI 1 SA | Sippans Suncroft Cowboy Freddy
om Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos

ROP -pentu Cinodes Blue Ferrari
om. Merja Leppänen
VSP -pentu Saffron Euphoria
om. Pirkko Linnus

ROP-kasv kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset
Urospennut:
PEK 2 Snowmuzzle's Diomedes om. Hanna Raatikainen

Narttupennut:
PEK 2 Zirawan August Mist om. Sirkku-Liisa Pirhonen

Urokset
JUN EH 2 Katimon Tiago om. Nina Nieminen
NUO ERI 1 Vanessan Idaho om. Tiina Tamper
AVO ERI 2 Shibazhan Houstonia om. Carita Mauno
AVO ERI 3 Toyway Yusafat om. Pia Siimes ja Katariina Eskola
AVO EH 4 Lilileian Luke Skywalker om. Tiina Rämö ja Jenny Peltola
VAL ERI 2 Mva Arundina Phucee Amba om. Maija Perttola
VAL ERI 3 Mva Tashi-Gong Hullabaloo om. Raimo ja Margareta Hautaniemi
VET EH 2 Necku Tohvelisankari om. Satu Pelkonen

Nartut
JUN ERI 2 Tashi-Gong Miss Miracle om. Raimo Hautaniemi
JUN ERI 3 Katimon Tasha om. Nina Nieminen
JUN ERI 4 Qi Gong's Yang-Ming om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
NUO ERI 2 Olazza Milady om. Maija Perttola
NUO EH 3 Sunbase Coco Chanel om. Sirkku-Liisa Pirhonen
NUO EH 4 Double Eye Cherished Cinderella om. Maritta Pesu
AVO ERI 2 Ziestan Thyra om. Tiina Sallinen
AVO ERI 3 Tashi-Gong Make Up om. Katriina Huhtinen ja Margareta Hautaniemi
AVO ERI 4 Shibazhan Vanda om. Marketta Juutila
VET EH 2 Mva Maarikan Whoopie om. Hanna Raatikainen
VET EH 3 Shibazhan Gerbera om Anne ja Leena Johansson


10.03.2013 Juuka rn

Tuomari: Kristiina Ahlberg
Ilmoitettu: aikuisia 15, joista veteraaneja 2


VSP Mva Mow-Zow Lucky Lady - ROP Mva Vanessan Preston

ROP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lucas
om. Katja ja Marko Rita
PU 3 sert FI & NO MVA AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Luke
om. Katja, Marko ja Lotta Rita
PU 4 vasert AVO ERI 2 SA | Saffron Xcalibur
om. Pirkko Linnus ja Kirsi Kvick

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen
PN 2 VSP-vet. VET ERI 1 SA | Mva Lin Tse-Hsun Toscana
om. Aino-Inkeri Huurinainen

ROP-, BIS 3 -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

muut tulokset:
urokset
JUN ERI 1- Vanessan Merlin om. Silja Lappeteläinen ja Ninni Keinänen

nartut
JUN ERI 1 Mow-Zow Princess Anna-Bella om. Katja, Marko ja Lotta Rita
NUO EH 1 Vanessan Indica om. Silja ja Jonna Lappeteläinen
NUO EH 2 Ziestan Kimora om. Tiina Sallinen
AVO ERI 1 Ziestan Thyra om. Tiina Sallinen
AVO EH 2 Finriikan Paloma om. Leena Pelkonen
AVO EH 3 Saffron Jadore om. Sanna Wägeli



23.02.2013 Tuusniemi rn
Tuomari: Kirsti Louhi
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 34, joista veteraaneja 3


ROP Finriikan Roberto - VSP Ziestan Thyra

ROP sert AVO ERI 1 SA | Finriikan Roberto
om. Arja Timonen
PU 2 vaSert AVO ERI 2 SA | Saffron Xcalibur
om. kasv. ja Kirsi Kvick
PU 3 JUN ERI 1 SA | Gamla Herrgården Konrad
om. Marita Nordahl ja Krister Söderstam, Ruotsi
PU 4 NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Turbobuusteri
om. Merja Uimonen
PU - ROP -vet. Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen

VSP sert AVO ERI 1 SA | Ziestan Thyra
om. Tiina Sallinen
PN 2 vaSert JUN ERI 1 SA | Finriikan Floreana
om. Arja Timonen
PN 3 NUO ERI 1 SA | Vanessan Isolde
om. Silja ja Jennika Lappeteläinen
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Ruskarinteen Yamma Yamma
om. kasv. ja Johanna Båssar
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Arundina Tai Ming
om. Johanna Båssar

ROP-, BIS 1 -kasv. kennel Finriikan
om. Arja Timonen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 1 Kiiramanna Dallaspulla om. Taru Pakarinen
PEK 2 Kiiramanna Kaurakeksi om. Taru Pakarinen
PEK 3 Kiiramanna Juustokakku om. Kirsti Järvinen

Urokset:
JUN ERI 2 Vanessan Merlin om. kasv. ja Ninni Keinänen
JUN EH 3 Finriikan Freddy om. Arja Timonen
JUN EH 4 Saffron Bolton om. Joni Tiainen
NUO EH 2 Saffron Zidane om. Tuula Kinnunen ja Pentti Lindblad
AVO EH 3 Miliisin Baltazar-San om. Anne Lepola
AVO EH 4 Finriikan Presley om. Henni Timoska
VAL ERI 1 SA Mva Miliisin Beowulf-San om. Jaana Hyttinen
VET ERI 2 Mva Annastiina Wilhelm om. Mirja Päiväkkö

Nartut:
JUN ERI 2 Ziestan Kimora om. Tiina Sallinen
JUN EH 3 Chakiran Margarita om. Tuula Viertonen
JUN EH 4 Shandita's Odetta om. Liisa Issakainen
NUO EH 2 Finriikan Ancelica om. Arja Timonen
AVO ERI 2 Finriikan Pra-Ella om. Arja Timonen
AVO ERI 3 Kiiramanna Häläpätihämmää om. Merja Uimonen
AVO ERI 4 Punatuvan Bernina om. Marika Reunanen



17.02.2013 Jyväskylä
rn
Tuomari: Jouko Leiviskä
Ilmoitettu: 18 pentua, aikusia 54, veteraaneja 5


ROP ROP-vet. Mva Mäntykartanon Amoriina VSP VSP -vet. Mva Vanessan Preston

ROP ROP-, BIS 3 -vet VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Amoriina
om. Paula Jokela
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. kasv. ja Heidi Nousiainen
PN 3 sert FI & SE MVA AVO ERI 1 SA | Ruskarinteen Yamma Yamma
om. kasv. ja Johanna Båssar
PN 4 vara-Sert NUO ERI 1 SA | Alnuspark Odelma
om. Anna-Maria Melkas

VSP VSP -vet.VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 2 sert FI & SE MVA AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Lucas
om. Katja ja Marko Rita
PU 3 VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Erasmus
om. Minna Virta
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nieminen
PU - vara-Sert AVO ERI 2 SA | Misschiefin Easy Bachelor
om. Sami Ruotsalainen


ROP -pentu Mow-Zow Ros-Iita - VSP -pentu Racconto Phuntsok Namgyal

ROP-, BIS 3 -pentu Mow-Zow Ros-Iita
om. kasv. ja Minna Virta
VSP -pentu Racconto Phuntsok Namgyal
om. Taru Heinänen

ROP-, BIS 2 -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Katimon Tiago om. Nina Nieminen
PEK 3 Kiiramanna Felipe om. Sirpa Takala
PEK 4 Wartin-Kyis Laser-Shot om. Katja Mynttinen

Narttupennut:
PEK 2 KP Tor Oskan Nicoletta om. Tuula Toroska
PEK 3 KP Mow-Zow Sa-V-Anni om. Per-Ole ja Päivi Stenman
PEK 4 Katimon Tasha om. Nina Nieminen

Urokset:
JUN EH 1 Mäntykartanon Othello om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
JUN EH 2 Vanessan Merlin om. kasv. ja Ninni Keinänen
NUO EH 1 Hopeahapsun Benlore om. Pirkko ja Minna Virta
AVO EH 3 Mow-Zow Lucky Luke om. Katja, Marko ja Lotta Rita
VAL ERI 3 SA Mva Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen
VAL ERI 4 SA Mva Misschiefin Anshu Anbu om. Tiina Hirvonen
VET ERI 2 SA Mva Olazza Milord om. Maija Perttola

Nartut:
JUN ERI 1 SA Mow-Zow Princess Anna-Bella om. Katja, Marko ja Lotta Rita
JUN ERI 2 Thianna om. Outi Virtanen
JUN EH 3 Mäntykartanon Ofelia om. Kirsi Holmberg
JUN EH 4 Mow-Zow Princess om. Minna Virta
NUO EH 2 Vanessan Indica om. Silja ja Jonna Lappeteläinen
NUO EH 3 Nic-Sam Fiorella om. Tuula Suvanto
NUO EH 4 Revonhännän Donnacarmencita om. Marja-Liisa Voutilainen ja Markku Tamminen
AVO ERI 2 SA Vanessan Isolde om. Silja ja Jennika Lappeteläinen
AVO ERI 3 SA Revonhännän Xinara om. Sirpa ja Harri Perälä
AVO ERI 4 Misschiefin An Dar Sengomar om. Marja Valminen-Peltonen
VAL ERI 2 SA Mva Mäntykartanon Emmalotte om. Paula ja Nea Jokela
VAL ERI 3 SA Mva Nic-Sam Bertta om. Tuula Suvanto
VAL ERI 4 SA Mva Mäntykartanon Komedienne om. Paula ja Nea Jokela
VET EH 2 Ziestan Aniana om. Veera Hirvi

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Mow-Zow om. Katja Rita
KASV 3 Kennel Misschiefin om. Tiina Hirvonen


20.01.2013 Turku kv
Tuomari: Yvonne Cannon, Irlanti
Ilmoitettu: aikuisia 69, joista veteraaneja 14


VSP Ruskarinteen Yamma Yamma - ROP Miliisin Beowulf-San


VSP -vet. VMva Ziestan Indira - ROP -vet. Mva Olazza Milord

ROP sert cacib VAL ERI 1 SA | Mva Miliisin Beowulf-San
om. kasv. ja Airi Leegen
PU 2 ROP -VET. VE ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 3 vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 4 vaSert AVO ERI 1 SA | Kiiramanna Alejandro
om. Pia ja Mikko Honkasalo

VSP sert cacib NUO ERI 1 SA | Ruskarinteen Yamma Yamma
om. kasv. ja Johanna Båssar
PN 2 vaCa VAL ERI 1 SA | Mva Tuuling Ris Elene
om. Tuula Parviainen
PN 3 vaSert JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Princess Desiree
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 4 AVO ERI 1 SA | Olazza Aurora
om. kasv. ja Pia Rapo
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | VMva Ziestan Indira
om. Tiina Rämö, Anu ja Helinä Hietanen

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Pagodamäen Alnus-Leppä om. Anna-Maija Anttalainen
JUN EH 2 Golden Tibs Jerome om. Anja Pyykkö
NUO ERI 1 Kiapri Jerasmus om. Vilma Saarinen
NUO ERI 2 Choon-Choon Tobias om Tiina Wallden
NUO EH 3 Alnuspark Oofir om. Sinikka Orjala
NUO EH 4 Nic-Sam Fabrizio o,. Veera Hirvi
AVO ERI 2 Saseran Lorent om. Marja Suovanen
AVO ERI 3 Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää
AVO EH 4 Tor Oskan Ivanhoe om. Maarit Peltonen
VAL ERI 3 SA Mva Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen
VAL ERI 4 SA Mva Arundina Phucee Amba om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
VET ERI 2 Satatassun Via Carmente om. Maarit Peltonen
VET EH 3 Misschiefin Xerxes Mehrzad om. Tiina Hirvonen

Nartut:
JUN 2 SA Kri Kris Unbelievable Sita om. Jaana Hyttinen
JUN ERI 3 Katimon Magdalena om. Katriina Kanninen
JUN ERI 4 Mow-Zow Princess Lilileian om. Tiina Rämö ja Kirsi Tunturila
NUO ERI 2 SA Alnuspark Odelma om. Anna-Maria Melkas
NUO ERI 3 Ziestan Ihkaoikee Lilileian om. Mirva Saarelma
NUO ERI 4 Olazza Milady om. Maija Perttola
AVO ERI 2 SA Tashi-Gong Make Up om. kasv. ja Margareta Hautaniemi
AVO ERI 3 Revonhännän Xinara om. Sirpa Perälä
AVO ERI 4 Tuuling Ris Mette om. Tuula Parviainen
VAL ERI 2 SA Mva Down-Goblin Flirtti om. Katriina Kanninen
VAL ERI 3 SA Mva Mow-Zow Isa-Bella om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VAL ERI 4 SA Mva Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VET ERI 2 Arundina Tai Mong om. Johanna Båssar
VET ERI 3 Mva Miliisin I-Sweet om. Airi Leegen
VET ERI 4 Ziestan Aniana om. Veera Hirvi

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Olazza om. Maija Perttola

13.01.2013 Kajaani kv
Tuomari: Tuula Plahan
Ilmoitettu: aikuisia 43, joista veteraaneja 4


VSP Mva Mow-Zow Lucky Lady - ROP Toyway Zharleston


ROP -vet. Mva Olazza Milord - VSP -vet. Mva Mäntykartanon Amoriina

ROP sert cacib NUO ERI 1 SA | Toyway Zharleston
om. Jouko Leiviskä
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 3 VET ERI 2 SA | Mva Bio-Bios Hidden Dragon
om. Silja Lappeteläinen ja Katriina Huhtinen
PU 4 vaCa VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Ta-Pio-Ka
om. Saara Lahdenperä

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 sert vaCa NUO ERI 1 SA | Ruskarinteen Yamma Yamma
om. kasv. ja Johanna Båssar
PN 3 VAL ERI 2 SA | Mva Mäntykartanon Komedienne
om. om. Nea ja Paula Jokela
PN 4 VAL ERI 3 SA | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN - vaSert NUO ERI 2 SA | Vanessan Isolde
om. Jennika ja Silja Lappeteläinen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Amoriina
om. Paula Jokela


ROP -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela


Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Mäntykartanon Othello om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka
JUN EH 2 Sippans Robbie Hello Sunshine om. Aino-Inkeri Huurinainen
JUN EH 3 Tuuling Via Paulus om. Wille Schavikin
JUN EH 4 Amadeuz om. Marianene Sandberg
NUO ERI 2 Fairytalehill's Gunman Grayson om. Tanja ja Heidi Huotari
NUO EH 3 Shibazhan Taxus om. Leila Salminen
AVO ERI 1 Finriikan Presley om. Henni Timoska
AVO ERI 2 Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
VAL ERI 2 SA Mva Mäntykartanon Koomikko om. Milla ja Paula Jokela
VAL ERI 3 SA Mva Mäntykartanon Donatello om. Ritva-Liisa Tuikka
VAL ERI 4 SA Mva Arundina Phucee Amba om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa

Nartut:
JUN ERI 1 SA Mow-Zow Princess Desiree om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
JUN ERI 2 SA Toyway Anna Karoliina om. Jouko Leiviskä
JUN ERI 3 Mäntykartanon Nothing Else Matters om. Milla ja Paula Jokela
JUN EH 4 Adalmiina om. Marianne Sandberg
NUO ERI 3 Bendafeims Destiny om. Raija Leiviskä
NUO ERI 4 Zaranel De La Daami om. Anu Leiviskä
AVO ERI 1 Finriikan Paloma om. Niina Pelkonen
AVO ERI 2 Olazza Aurora om. kasv. ja Pia Rapo
AVO ERI 3 Bellezza's Oodi om. Aino-Inkeri Huurinainen
AVO EH 4 Misschiefin An Dar Sengomar om. Marja Valminen-Peltonen
VAL ERI 4 SA Mva Shandita's Endless Love om. Johanna Båssar