Näyttelytulokset 2012

09.12.2012 Helsinki kv, V-12
Tuomari: Kirsti Louhi
Ilmoitettu: aikuisia 54, joista veteraaneja 3


(c) Krister Söderstam
ROP Mva Kiiramanna Henrik - VSP Mva Kiiramanna Yön Kuningatar


ROP cacib V-12 VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Henrik
om. Merja Uimonen
PU 2 sert JV-12 JUN ERI 1 SA | Toyway Zharleston
om. Jouko Leiviskä
PU 3 vaSert JUN ERI 2 SA | Kiiramanna Turbobuusteri
om. Merja Uimonen
PU 4 vaCa -> cacib VAL ERI 2 SA | Arundina Phucee Amba
om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
PU - ROP -vet. VV-12 VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen

VSP cacib V-12 VAL ERI 1 SA | Mva Kiiramanna Yön Kuningtar
om. kasv. ja Riitta Pirhonen-Silander
PN 2 vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Tuuling Ris Elene
om. Tuula Parviainen
PN 3 sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Mva P'zazz Victorias Secret
om. Cathrin Lundberg Westin, Ruotsi
PN 4 vaSert NUO ERI 1 SA | Tuuling Ris Mette
om. Tuula Parviainen
PN - VSP -VET. VV-12 VET ERI 1 SA | Mva Toyway Fa-Bi-Anna
om. Tuuli Kalliomäki
PN - JV-12 JUN ERI 1 SA | Kiiramanna China Rose
om. Merja Uimonen

ROP -kasv. kennel Kiiramanna
om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 3 Kan-Sing's Tenzin At Rewaki om. Ann Lohmus, Viro
JUN EH 4 Kiiramanna China Huan San om. Anne Miettinen
NUO ERI 1 Kiiramanna Alexander om. kasv. ja Kaija Yrjänäinen
NUO EH 2 Lilileian Moulin Rouge om. Marja ja Lasse Salo
AVO ERI 1 Geriland Chandresh Of-Kiss om. kasv. ja Maarika Pajunen
AVO ERI 2 Chakiran Ihan Pikku Väinö om. Heli Jokinen
AVO EH 3 Tashi-Gong Roulette om. Katri Tauru
AVO EH 4 Toyway Yusafat om. Monica Siimes ja Katariina Eskola
VAL ERI 3 SA Mva Kiiramanna Sawa Dawa om. Mari Nieminen
VAL ERI 4 SA Mva Olazza Milord om. Maija Perttola

Nartut:
JUN ERI 2 Bendafeims Destiny om. Raija Leiviskä
JUN ERI 3 Kri Kris Unbelievable Sita om. Jaana Hyttinen
JUN ERI 4 Mow-Zow Princess Lilileian om. Tiina Rämö ja
NUO ERI 2 Olazza Milady om. Maija Perttola
NUO ERI 3 Shibazhan Fortunella om. Johanna Nykänen
NUO EH 4 Vanessan Isolde om. Silja ja Jennika Lappeteläinen
AVO ERI 2 Olazza Aurora om. kasv. ja Pia Rapo
AVO EH 3 Tashi-Gong My Song om. Katri Tauru
AVO EH 4 Pinaco Extra Madonna om. Marja-Riitta Rönkä
VAL ERI 3 Mva Sagaland's G-Highland Queen om. Sonja Dramstad Norja
VAL ERI 4 Mva Vanessan Estara om. Aune Savolainen

08.12.2012 Helsinki kv HeV-12
Tuomari: Maja Korosec, Slovenia
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 64, joista veteraaneja 3


VSP Mva Mäntykartanon Donatello - ROP Mva Mow-Zow Lucky Lady


ROP -vet. Mva Shibazhan Thymus

ROP cacib HeV-12 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Janne Knuutinen ja Heidi Nousiainen
PN 2 vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Vanessan Estara
om. Aune Savolainen
PN 3 sert HeJV-12 JUN ERI 1 SA | Kri Kris Unbelievable Sita
om. Jaana Hyttinen
PN 4 vaSert JUN ERI 2 SA | Mow-Zow Princess Anna-Bella
om. Katja ja Marko Rita

VSP cacib HeV-12 VAL ERI 1 SA | Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 sert HeJV-12 JUN ERI 1 SA | Kan-Sing's Tenzin at Rewaki
om. Ann Lohmus, Viro
PU 3 ROP -vet. HeVV-12 VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Thymus
om. Maija Salminen
PU 4 vaCa VAL ERI 1 SA | Kiiramanna Sawa dawa
om. Mari Nieminen
PU - vaSert AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Lucas
om. Katja ja Marko Rita

ROP -pentu Mäntykartanon Othello
om. Tiia ja Ritva-Liisa Tuikka

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 SA Sagaland's I Am Simba Jr. om. Sonja Dramstad, Norja
JUN ERI 3 Toyway Zharleston om. Jouko Leiviskä
JUN ERI 4 Zhigatsey Edward om. Mona Frejborg
NUO ERI 1 SA Vanessan Idaho om. Tiina Tamper
NUO ERI 2 SA Lilileian Café Au Lait om. Joni Latokylä ja Heidi Leino
NUO ERI 3 Lilileian Moulin Rouge om. Marja ja Lasse Salo
NUO ERI 4 Kiiramanna Alejandro om. Pia Honkasalo
AVO ERI 2 SA Mow-Zow Lucky Luke om. Katja, Marko ja Lotta Rita
AVO ERI 3 Tashi-Gong Roulette om. Katri Tauru
AVO ERI 4 Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää
VAL ERI 3 SA Mva Oakmyst Bachelor Boy om. Sirpa ja Harri Perälä
VAL ERI 4 SA Mva Ziestan Enzo om. Mariie Nordlund
VET ERI 2 Mva Vanessan Preston om. Silja Lappeteläinen
VET EH 3 Mva Sagaland's Simba om. Sonja Dramstad, Norja

Nartut:
JUN ERI 3 Bendafeims Destiny om. Raija Leiviskä
JUN ERI 4 Mow-Zow Princess Lilileian om. Tiina Rämö ja Kirsi Tunturila
NUO ERI 1 SA Olazza Milady om. Maija Perttola
NUO EH 2 Tuuling Ris Mette om. Tuula Parviainen
AVO ERI 1 SA Ziestan Toccara om. Anette Asplund-Kähärä
AVO ERI 2 Tashi-Gong Make Up om. kasv. ja Margaretha Hautaniemi
AVO ERI 3 Revonhännän Xinara om. Sirpa Perälä
AVO ERI 4 P'zazz Victorias Secret om. Cathrin Lunden-Westin, Ruotsi
VAL ERI 3 SA Mva Sagaland's G-Highland Queen om.
VAL ERI 4 SA Mva Mow-Zow Isa-Bella om. Janne Nousiainen ja Heidi Knuutinen



11.11.2012 Jyväskylä kv
Tuomari: Jean Lanning, Englanti
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 64, joista veteraaneja 5


ROP Mva Miliisin Trans-Am - VSP Shibazhan Fortunella

ROP RYP 2 cacib VAL ERI 1 SA | Mva Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU 2 vaCa -> cacib VAL ERI 2 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 3 VAL ERI 3 SA | Mva Tashi-Gong Tango
om. Nina Isomäki
PU 4 VAL ERI 4 SA | Zaranel Alonzo
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU - sert JUN ERI 1 SA | Vanessan Idaho
om. Tiina Tamper
PU - vaSert NUO ERI 1 SA | Saffron Xcalibur
om. kasv. ja Kirsi Kvick

VSP sert cacib NUO ERI 1 SA | Shibazhan Fortunella
om. Johanna Nykänen
PN 2 vaSert vaca AVO ERI 1 SA | Necku Tuittu
om. Jaana Urpelainen-Reuna ja Teija Urpelainen
PN 3 AVO ERI 2 SA | Nanaza Carita
om. Carita Fast
PN 4 JUN ERI 1 SA | Ziestan Kimora
om. Tiina Sallinen
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Amoriina
om. Paula Jokela


ROP-vet. Mva Mäntykartanon Amoriina - ROP-pentu Mäntykartanon Othello

ROP -pentu Mäntykartanon Othello
om. Ritva-Liisa ja Tiia Tuikka

ROP -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Amadeuz om. Marianne Sandberg
JUN ERI 3 Fairytalehill's Hairyhendrix om. Satu Kukkula
JUN ERI 4 Hoswin Lovestory om. Seija Härkönen-Pirskanen
NUO ERI 2 Choon-Choon Tobias om. Tiina Wallden
NUO ERI 3 Finriikan Presley om. Henni Timoska
NUO ERI 4 Revonhännän Aurinkoarmas om. Päivi Könönen
AVO ERI 1 SA Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
AVO ERI 2 Chakiran Ihan Pikku Väinö om. Heli Jokinen
AVO ERI 3 Olazza Pashionata om. Seija Härkönen-Pirskanen
VET EH 1 Mva Vanessan Preston om. Silja Lappeteläinen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Katimon Magdalena om. Katriina Kanninen
JUN ERI 3 Mow-Zow Princess Desiree om. Janne Knuutinen ja Heidi Nousiainen
JUN ERI 4 Kri Kris Unbelievable Sita om. Jaana Hyttinen
NUO ERI 2 SA Fairytalehill's Ifigenia om. Susanna Tynjä
NUO ERI 3 SA Ziestan Thyra om. Tiina Sallinen
NUO ERI 4 Miliisin Bertha-Sany om. Riikka Sirkiä
AVO ERI 3 Vanessan Marie om. Marianne Sandberg
AVO ERI 4 Tuulenvartijan Happy Hulda om. Raija Järvinen
VAL ERI 1 SA Mva Mow-Zow Isa-Bella om. Janne Knuutinen ja Heidi Nousiainen
VAL ERI 2 SA Mva Mow-Zow Lucky Lady om. Janne Knuutinen ja Heidi Nousiainen
VET ERI 2 Mva Miliisin I-Sweet om. Airi Leegen
VET ERI 3 Mva Toyway Fa-Bi-Anna om. Tuuli Kalliomäki


28.10.2012 Seinäjoki kv
Tuomari: Peer Primoz, Slovenia (pennut) Lia Obee, Hollanti (aikuiset)
Ilmoitettu: pentuja 7, aikuisia 82, joista veteraaneja 5


VSP Tashi-Gong Make Up - ROP Mva Olazza Milord


ROP -vet. Mva Vanessan Preston - VSP -vet. Mva Mäntykartanon Amoriina

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 2 vaca -> cacib VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nieminen
PU 3 ROP –vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 4 sert NUO ERI 1 SA | Ancelan Caapo
om. Johanna Aro ja Kai Olli

VSP sert cacib AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Make Up
om. kasv. ja Margareta Hautaniemi
PN 2 vasert JUN ERI 1 SA | Kri Kris Unbelievable Sita
om. Jaana Hyttinen
PN 3 vaCa VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg
PN 4 VSP –vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Amoriina
om. Paula ja Nea Jokela


VSP -pentu Mow-Zow Q-Tamo - ROP -pentu Mow-Zow Princess Desiree

ROP –pentu Mow-Zow Princess Desiree
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VSP –pentu Mow-Zow Q-Tamo
om. Katja ja Marko Rita


ROP –kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Hoswin Mr Jackpot om. Ida Savolainen ja Pälvi Karesola
Narttupennut:
PEK 2 KP Finriikan Floreana om Riikka Timonen
PEK 3 Mow-Zow Princess Anna-Bella om. Katja ja Marko Rita
PEK 4 Mow-Zow Princess om. Minna Virta

Urokset:
JUN EH 1 Toyway Antti Tuis-Ku om- kasv. ja Tiina Kaakinen
JUN EH 2 Toyway Zorbas om. Anja Leppikangas
JUN EH 3 Sahekan Geronimo om. Salme Katajamäki
JUN EH 4 Hoswin Talisman om. Miia Westman
NUO EH 2 Lilileian Moulin Rouge om. kasv. ja Marja ja Lasse Salo
NUO EH 3 Riffendahl Benji Baltazar om. Aila Kaarina Malmi-Backman
NUO EH 4 Shandita's Nobelix om. kasv. ja Mauno Mäkelä
AVO ERI 1 Hoswin Odyssey om. Eija ja Antero Humalamaa
AVO ERI 2 Mow-Zow Lucky Lucas om. Katja ja Marko Rita
AVO EH 3 Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
AVO EH 4 Mow-Zow Lucky Luke om. Katja ja Marko Rita
VAL ERI 3 Mva Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen
VAL ERI 4 Mva Mäntykartanon Erasmus om. Minna Virta

Nartut:
JUN ERI 2 Adalmiina om. Marianne Sandberg
JUN ERI 3 Mäntykartanon Nothing Else Matters om. Milla ja Paula Jokela
JUN ERI 4 Saffron Africa om. Niina ja Sofia Greggas
NUO ERI 1 SA Olazza Milady om. Maija Perttola
NUO EH 2 Vanessan Isolde om. Silja ja Jennika Lappeteläinen
NUO EH 3 Vanessan Indica om. Silja ja Jonna Lappeteläinen
NUO EH 4 Pekdoro's Ta-Riina om. kasv. ja Anne-Mari Mäki-Valkama
AVO ERI 2 SA Toyway Kha-Me-Lotta om. Johanna Båssar
AVO ERI 3 Hoswin My Only One om. Miia Westman
AVO ERI 4 Revonhännän Xinara om. Sirpa ja Harri Perälä
VAL ERI 2 SA Mva Mow-Zow Isa-Bella om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VAL ERI 3 Mva Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VAL ERI 4 Mva Lecibsin Gala om. Anna-Liisa Hakala


20.10.2012 Turku kv

Tuomari: Patric Ragnarson, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 43, joista veteraaneja 4


ROP Mva Mow-Zow Lucky Lady - VSP Mva Olazza Milord


ROP -vet. Mva Toyway Wong Shi - VSP -vet. Maarikan Whoopie

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Lucky Lady
om. Janne Knuutinen ja Heidi Nousiainen
PN 2 sert vaCa NUO ERI 1 SA | Olazza Milady
om. Maija Perttola
PN 3 vaSert NUO ERI 2 SA | Tuuling Ris Mette
om. Tuula Parviainen
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Janne Knuutinen ja Heidi Nousiainen
PN- VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Maarikan Whoopie
om. Hanna Raatikainen

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 2 vaCa -> cacib VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Masked Man
om. Nina Isomäki
PU 3 sert NUO ERI 1 SA | Lilileian Café Au Lait
om. Joni Latokylä ja Heidi Leino
PU 4 VAL ERI 3 SA | Mva Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU - vaSert AVO ERI 1 SA | Olazza Pashionata
om. Seija Härkönen-Pirskanen
PU - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Wong Shi
om. Tarja Meskanen

ROP -pentu Mow-Zow Princess Desiree
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen


ROP -kasv. kennel Tuuling
om. Tuula Parviainen

Muut tulokset:
JUN ERI 1 Pagodamäen Alnus-Leppä om. Anna-Maija Anttalainen
JUN ERI 2 Kiapri Jerasmus om. Vilma Saarinen
JUN EH 3 Alnuspark Oofir om. Sinikka Orjala
NUO ERI 2 Tuuling Ris Marius om. Katri Aallonranta
NUO ERI 3 Golden Tibs Jeriko o,. Johanna Kyllönen
AVO ERI 2 Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää
AVO ERI 3 Saseran Lorent om. Marja Suovanen
AVO ERI 4 Tuuling Via Gastor om- Sari Virta
VAL ERI 4 SA Mva Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Alnuspark Odelma om. Anna-Maria Melkas
JUN ERI 2 Tashi-Gong Magic For Kiranmays om. Katri Aallonranta
JUN ERI 3 Kailashi Chomolungma om. Merle Rohmets, Viro
NUO EH 3 Esmari Beauty Inside Out om. Hannele Porola
AVO ERI 1 SA Tuuling Len Leiju om. Teuvo ja Maaret Laaksonen
AVO ERI 2 Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
AVO ERI 3 Olazza Aurora om. kasv. ja Pia Rapo
AVO ERI 4 Tuuling Ris Ellen om. Teuvo ja Maaret Laaksonen
VAL ERI 3 SA Mva Tuuling Ris Elene om. Tuula Parviainen
VAL ERI 4 SA Mva Down-Goblin Celene om. Astrid Sundberg
VET ERI 2 Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Olazza om. Maija Perttola


07.10.2012 Tuulos rn
Tuomarit: Markku Kipinä (pennut), Charlotte Laning-Vrethammar, Ruotsi (aikuiset)
Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 51, joista veteraaneja 6


ROP Mva Down-Goblin Flirtti - VSP Kiiramanna Sonam Putsog


VSP vet. Mva Shibazhan Kerria - ROP -vet. Satatassun Viva Valentino

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Flirtti
om. Katriina Kanninen
PN 2 sert FI & SE MVA AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 vaSert NUO ERI 1 SA | Olazza Milady
om. Maija Perttola
PN 4 JUN ERI 1 SA | Saffron Africa
om. Niina ja Sofia Greggas
VSP -vet. VET ERI 1 | Mva Shibazhan Kerria
om. Tiina Hirvonen

VSP sert AVO ERI 1 SA | Kiiramanna Sonam Putsog
om. Laura Uimonen
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Satatassun Viva Valentino
om. Mirja Päiväkkö
PU 3 vaSert AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Lucas
om. Marko Rita
PU 4 JUN ERI 1 SA | Zhigatsey Edward
om. Mona Frejborg


ROP -pentu MowZow Princess Anna-Bella - VSP -pentu Mow-Zow Q-Tamo

ROP -pentu Mow-Zow Princess Anna-Bella
om. Katja ja Marko Rita
VSP -pentu Mow-Zow Q-Tamo
om. Marko ja Katja Rita

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Sissinheimon Lala om. kasv. ja Juulia Nemlander
PEK 3 Hallahelmen Pandina om. Ritva Huusko-Helminen

Urokset:
JUN EH 2 Choon-Choon Tobias om. Tiina Wallden
NUO ERI 1 Kiiramanna Alexander om. kasv. ja Kaija Yrjänäinen
NUO ERI 2 Lilileian Moulin Rouge om. Marja ja Lasse Salo
NUO EH 3 Fjordneck True Tibetan om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
NUO EH 4 Shibazhan Taxus om. Leila Salminen
AVO ERI 3 Olazza Pashionata om. Härkönen-Pirskanen Seija
AVO ERI 4 Mow-Zow Lucky Luke om. Marko ja Katja Rita
VAL ERI 1 SA Mva Ziestan Enzo om. Mariie Nordlund
VAL ERI 2 SA Mva Olazza Milord om. Maija Perttola
VAL ERI 3 SA Mva Chakiran Garden King om. Anna-Maija Lehtonen
VET ERI 2 Mva Shibazhan Wulfenia om. Sanna Männistö
VET ERI 3 Misschiefin Xerxes Mehrzad om. Tiina Hirvonen

Nartut:
JUN ERI 2 Tashi-Gong Ice Princess om. Minna Särkijärvi
JUN EH 3 Zhigatsey Elvira om. Mona ja Emila Frejberg
JUN EH 4 Tuisku-Tassun lumikki om. Ritva Huusko-Helminen
NUO ERI 2 Nic-Sam Fiore om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
NUO ERI 3 Onnentassun Charlotte om. Mervi Tilaeus
AVO ERI 2 Olazza Aurora om. kasv. ja Pia Rapo
AVO ERI 3 Mow-Zow Ka-T-Inka om. kasv. ja Salme Katajamäki
AVO ERI 4 Olazza Tiara om. kasv. ja Veikko Räty
VAL ERI 2 SA Mva Panhur's Morning Mist om. Mona Frejborg

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Olazza om. Maija Perttola


29.09.2012 Eckerö kv
Tuomari: Laurent Heinesche, Hollanti
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 19


VSP Mva Down-Goblin Fernando - ROP Tashi-Gong Magic For Kiranmays

ROP sert JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Magic For Kiranmays
om. Katri Aallonranta
PN 2 cacib VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Flirtti
om. Katriina Kanninen
PN 3 vaSert vaCa NUO ERI 1 SA | Ziestan Ihkaoikee Lilileian
om. Wilhelmiina Kallio ja Mirva Saarelma

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 sert vaCa ->cacib AVO ERI 1 SA | Raysing's Bosch
om. Sulveig Vilen, Ruotsi
PU 3 PU 3 vaSert JUN ERI 1 SA | Zhigatsey Edward
om. Mona Frejborg
PU 4 NUO ERI 1 SA | Tuuling Ris Marius
om. Katri Aallonranta

ROP -pentu Hoswin Miss Joyfull
om. kasv. ja S. Backman

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Katimon Magdalena om. Katriinna Kanninen

Urokset:
NUO ERI 2 Kiiramanna Alejandro om. Pia Honkasalo
AVO ERI 2 Mango's Ferdinand om. May Selnes, Norja
VAL ERI 2 Tjo-Nins Dionysos om. Helena Glanström, Ruotsi

Nartut:
JUN ERI 2 Zhigatsey Elvira om. Mona ja Emilia Frejborg
JUN ERI 3 Bergrabben's Greta Garbo om. Sulveig Vilen, Ruotsi
JUN ERI 4 Rövardotterns Dark Rose om. H. ja T. Kvarnström ja E. Adolfson, Ruotsi
AVO EH 1 Kiranmays A sparkle Of Star om. Katri Aallonranta
VAL EH 2 Mva Tjo-Nins Gaia om. Helena Glanström, Ruotsi
VAL EH 3 Mva Panhur's Hera om. Jenny Tulevall, Ruotsi


22.09.2012 Turku rn
Tuomari: Rudi Brandt, Tanska
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 47, joista veteraaneja 8


VSP Mva Down-Goblin Flirtti - ROP Oakmyst Bachelor Boy


VSP -vet. Tor Oskan Anselika - ROP -vet. Mva Satatassun Viva Valentino

ROP RYP 3 sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Oakmyst Bachelor Boy
om. Harri ja Sirpa Perälä
PU 2 vaSert NUO ERI 1 SA | Fjordneck True Tibetan
om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
PU 3 JUN ERI 1 SA | Kiapri Jerasmus
om. Vilma Saarinen
PU 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Satatassun Viva Valentino
om. Mirja Päiväkkö

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Flirtti
om. Katriina Kanninen
PN 2 sert NUO ERI 1 SA | Revonhännän Xinara
om. Sirpa ja Harri Perälä
PN 3 vaSert AVO ERI 1 SA | Satatassun Sweet Love
om. Terhi Aavinko
PN 4 JUN ERI 1 SA | Ziestan Ihkaoikee Lilileian
om. Wilhelmiina Kallio ja Mirva Saarelma
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Tor Oskan Anselika
om. Tuula Toroska


VSP -pentu Katimon Magdalena - ROP -pentu Mow-Zow Q-Tamo

ROP -pentu Mow-Zow Q-Tamo
om. Katja ja Marko Rita
VSP -pentu Katimon Magdalena
om. Katriina Kanninen


ROP-, BIS 4 -kasv. kennel Satatassun
om. Terhi Aavinko

09.09.2012 Helsinki rn
Tuomari: Maeland Annmarie, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 37, joista veteraaneja 3


ROP Panhur's Morning Mist - VSP Mva Bio-Bios Hidden Dragon

ROP sert FI, LV, BALT MVA VAL ERI 1 SA | Panhur's Morning Mist
om. Mona Frejborg
PN 2 vaSert JUN ERI 1 SA | Toyway Zambalaya
om. kasv. ja Taru Heinänen
PN 3 AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Make Up
om. kasv. ja Margareta Hautaniemi
PN 4 AVO ERI 3 SA | Ziestan Tokyo
om. kasv. ja Mariie Nordlund

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Bio-Bios Hidden Dragon
om. Silja Lappeteläinen ja Katriina Huhtinen
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Tango
om. Nina Isomäki
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Chakiran Garden King
om. Anna-Maija Lehtonen
PU 4 sert AVO ERI 1 SA | Tiridoll's Nougat
om. Sirpa Sillanpää
PU - vaSert JUN ERI 1 SA | Zhigatsey Edward
om. Mona Frejborg

ROP -pentu Mow-Zow Princess Lilileian
om. Tiina Rämö ja Kirsi Tunturila
VSP -pentu Miliisin Charm-Baileys
om. Sarla ja Juho Koistinen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Saffron Africa om. Niina ja Sofia Greggas
PEK 3 Tashi-Gong Ice Princess om. Minna Särkijärvi

Urokset:
NUO ERI 1 Tuuling Ris Marius om. Katri Aallonranta
NUO ERI 2 Chakiran Kingin Karlgustaf om. Terttu Luhio
AVO ERI 2 SA Flametail Kaval-De-Mar om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
AVO ERI 3 Olazza Pashionata om. Seija Härkönen-Pirskanen
AVO ERI 4 Lilileian Wookie Chewbacca om. kasv. ja Katja Laitinen
VAL ERI 3 SA Mva Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
VAL ERI 4 SA Mva Ziestan Enzo om. kasv. ja Mariie Nordlund
VET ERI 2 SA Mva Satatassun Viva Valentino om. Mirja Päiväkkö

Nartut:
JUN ERI 2 SA Tashi-Gong Miss Miracle om. Raimo Hautaniemi
JUN ERI 3 SA Cinodes Champs Elysee om. Sirpa Berk
JUN ERI 4 Zhigatsey Elvira om. Mona ja Emilia Frejborg
NUO ERI 1 SA Onnentassun Charlotte om. Mervi Tilaeus
AVO ERI 2 SA Revonhännän Tiramisu om. Mariie Nordlund
AVO ERI 4 SA Ziestan Toccara om. Anette Asplund-Kähärä
VET EH 1 Mva Ziestan Indira om. Tiina Rämö ja Anu ja Helinä Hietanen


08.09.2012 Porvoo
Tuomari: Eeva Rautala
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 41, joista veteraaneja 5

ROP ROP-, BIS 2 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Bio-Bios Hidden Dragon
om. Silja Lappeteläinen ja Katriina Huhtinen
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 3 VET ERI 2 SA | Mva Shibazhan Thymus
om. Maija Salminen
PU 4 sert AVO ERI 1 SA | Wartin-Kyis Gon-Po-Ter
om. Harri Tanttu ja Maija Kajamäki
PU - ROP -jun. JUN ERI 1 SA | Choon-Choon Tobias
om. Tiina Wallden

VSP VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Bio-Bios Highlight for Tashi-Gong
om. Katriina ja Sara Huhtinen
PN 2 sert NUO ERI 1 SA | Olazza Milady
om. Maija Perttola
PN 3 vaSert AVO ERI 1 SA | Playpoint Living Doll
om. Katriina ja Pasi Huhtinen ja Reetta Holopainen
PN 4 AVO ERI 2 SA | Ziestan Tokyo
om. kasv. ja Mariie Nordlund

ROP -pentu Hallahelmen Pandamon
om. Merja Leppänen
VSP -pentu Hallahelmen Panbina
om. Ritva Huusko-Helminen

ROP -kasv. Kennel Zhigatsey
om. Mona Frejborg

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Miliisin Charm-Baileys om. Sarla ja Juho Koistinen

Urokset:
JUN ERI 2 SA Choon-Choon Totomo om. Tiina Vepsäläinen
JUN ERI 3 SA Zhigatsey Edvard om. Mona Frejborg
JUN ERI 4 Validus om. Jenna Huussaar
AVO ERI 2 SA Nanaza Pikantti om. Sirpa Kaikkonen
AVO ERI 3 Hallahelmen Hapsvita om. Pirjo Naski
AVO ERI 4 Vanessan Irkos om. Silja Lappeteläinen
VAL ERI 2 SA Mva Ziestan Enzo Mariie Nordlund
VAL ERI 3 SA Mva Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
VAL ERI 4 SA Mva Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen

Nartut:
JUN ERI 1 Vanessan Indira om. Jenna ja Silja Lappeteläinen
JUN ERI 2 Zhigatsey Elvira om. Mona ja Emilia Frejborg
JUN ERI 3 Flying Carpet's Sign Of Libra om. kasv. ja Jaana ja Satu Oksanen
JUN EH 4 Zhigatsey Felicia om. kasv. ja Maj-Britt Wiksten
AVO ERI 3 SA Ziestan Toccara om. Anette Asplund-Kähärä
AVO ERI 4 SA Revonhännän Tiramisu om. Mariie Nordlund
VAL ERI 1 SA Mva Panhur's Morning Mist om. Mona Frejborg

02.09.2012 Tampere Rn
Tuomari: Robert Kanas, Slovakia
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 58, joista veteraaneja 5


ROP Mva Mäntykartanon Donatello - VSP Mva Mäntykartanon Emmalotte

VSP-vet Mva Down-Goblin Artemis Ingefal - ROP-vet Mva Mäntykartanon Amoriina

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Masked Man
om. Nina Isomäki
PU 3 sert NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Luke
om. Katja Rita
PU 4 vaSert NUO ERI 2 SA | Fjordneck True Tibetan
om. Pertti Marjomaa ja Jouni Seppänen
PU- VSP-vet VET ERI 1 SA | Down-Goblin Artemis Ingefal
om. Pälvi Karesola ja Ida Savolainen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Emmalotte
om. Paula ja Nea Jokela
PN 2 sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Down-Goblin Flirtti
om. Katriina Kanninen
PN 3 ROP-vet VET ERI 1 SA BIS 3-vet | Mva Mäntykartanon Amoriina
om. Paula Jokela
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mow-Zow Isabella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN- vaSert AVO ERI 2 SA | Pinaco Unique Girl
om. Marja-Riitta Rönkä

ROP-pentu Mow-Zow Princess Anna-Bella
om. Katja Rita


ROP-kasv BIS 1 kasv kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:

pennut:
PEK 2 KP Mow-Zow Princess Desiree om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PEK 3 Mow-Zow Princess om. Minna Virta

Urokset:
JUN ERI 1 SA Niiländer Franklin om. Tiina Ahtiainen
JUN EH 2 Geriland Kiss-X Dilan om. Airi Leegen
NUO ERI 3 Hopeahapsun Belore om. Pirkko ja Minna Virta
NUO EH 4 Miliisin Baltazar-San om. Anne Lepola
AVO ERI 1 SA Mow-Zow Lucky Lucas om. Katja Rita
AVO ERI 2 SA Windpower Kyle Busch om. kasv. ja Tarja Karijoki
AVO ERI 3 Happy Lake Edelrot om. Päivi Parantainen
AVO ERI 4 Geriland Chandresh Of-Kiss om. kasv. ja Maarika Pajunen
VAL ERI 3 SA Mva Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen
VAL ERI 4 SA Mva Mäntykartanon Koomikko om. Paula ja Milla Jokela
VET EH 2 Satatassun Ukulele om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Kan Sing's Po-Ba-Ri At Arundina om. Pertti Marjomaa ja Jouni Seppänen
JUN ERI 2 SA Toyway Zambalaya om. kasv. ja Taru Heinänen
JUN ERI 3 Alnuspark Odelma om. Anna-Maria Melkas
JUN ERI 4 Mäntykartanon Nothing Else Matters om. Paula ja Milla Jokela
NUO ERI 1 SA Revonhännän Xinara om. Sirpa ja Harri Perälä
NUO ERI 2 SA Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
NUO EH 3 Coolcurin Cool Drop OF Fresia om. Pälvi Karesola ja Ida Savolainen
AVO ERI 4 Cinodes Chardonney Rose om. Sirpa Berk
VAL ERI 3 Mva Toyway Verity om. kasv. ja Tuuli Kalliomäki
VET ERI 2 Mva Toyway Fa-Bi-Anna om. Tuuli Kalliomäki

KASV 2 KP Kennel Mow-Zow om. Katja Rita


01.09.2012 Liminka rn
Tuomarit: Tino Pehar, Kroatia, Marie Petersen, Ruotsi (pennut ja juniorit)
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 37, joista veteraaneja 2


VSP Mow-Zow Lucky Lady - ROP Toyway Zharleston

ROP sert JUN ERI 2 SA | Toyway Zharleston
om. Jouko Leiviskä
PU 2 vaSert AVO ERI 1 SA | Toyway Xenotero
om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PU 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Ziestan Lilla Luka
om. Sanna Heiskanen ja Sami Parkkisenniemi
PU 4 AVO ERI 2 SA | Mäntykartanon Klassikko
om. Annette Åkerlund

VSP sert NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 vaSert JUN ERI 1 SA | Toyway Anna Karoliina
om. Jouko Leiviskä
PN 4 JUN ERI 2 SA | Dawana Must Be Mine
om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen


ROP -pentu Sahekan Geronimo - VSP -pentu Adalmiina

ROP -pentu Sahekan Geronimo
om. Salme Katajamäki
VSP -pentu Adalmiina
om. Marianne Sandberg


ROP-, BIS 1 -kasv. kennel Toyway
om. Jouko Leiviskä

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Amadeuz om. Marianne Sandberg
Narttupennut:
PEK 2 Mow-Zow Princess Desiree om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen

Urokset:
JUN ERI 1 SA Ancelan Charmantti om. Tuomo Kontiainen
JUN ERI 3 SA Toyway Antti Tuis-Ku om. kasv. ja Tiina Kaakinen
JUN ERI 4 Toyway Zorbas om. Arja Leppikangas
NUO ERI 1 SA Fairytalehill`s Gunman Grayson om. Tanja Huotari
NUO ERI 2 SA Revonhännän Aurinkoarmas om. Päivi Könönen
NUO ERI 3 Tuuling Ris Marius om. Katri Aallonranta
AVO ERI 3 SA Toyway In-Tressi om.kasv. ja Heli Parkkinen
AVO ERI 4 SA Toyway Rasa-Ville om. kasv. ja Tiina Kaakinen
VAL ERI 1 SA Mva Nenemo Will-Power om. Päivi Könönen
VET ERI 2 SA Lecibsin Event om. Sirpa Takala

Nartut:
JUN EH 3 Chrystal Mountain Thang Po Byiu om. Miia-Riikka Pajala
JUN EH 4 Tashi-Gong Magic For Kiranmays om. Katri Aallonranta
NUO EH 2 Flametail Love Of My Life om. kasv. ja Sirpa Määttä
AVO ERI 1 SA Pikinas Nova om. Helvi Leinonen ja Tarja Virtanen
AVO ERI 2 SA Flametail Herran-Terttu om. kasv. ja Virpi Tauriainen
AVO ERI 3 SA Down-Goblin Cerina om. Salme Katajamäki
AVO ERI 4 SA Vanessan Marie om. Marianne Sandberg


01.09.2012 Helsinki
Tuomari: Ewa Nielsen, Ruotsi
Ilmoitettu: aikuisia 21, joista veteraaneja 2


VSP Kan-Sing's Po-Ba-Ri At Arundina - ROP Mva Down-Goblin Fernando

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Masked Man
om. Nina Isomäki
PU 3 sert NUO ERI 1 SA | Fjordneck True Tibetan
om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
PU 4 vaSert AVO ERI 1 SA | Lilileian Wookie Chewbacca
om. Katja Laitinen ja Nicol Back

VSP sert JUN ERI 1 SA | Kan-Sing's Po-Ba-Ri at Arundina
om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
PN 2 vaSert AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Make Up
om. kasv. ja Margareta Hautaniemi
PN 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Fa-Bi-Anna
om. Tuuli Kalliomäki

Muut tulokset:
JUN ERI 1 SA Choon-Choon Tobias om. Tiina Wallden
AVO ERI 2 Windpower Kyle Busch om. Tuuli Kalliomäki
VAL ERI 3 SA Mva Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen
VAL ERI 4 SA Mva Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta ja Pirkko Hautaniemi

Nartut:
JUN ERI 2 Nic-Sam Fiore om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
JUN ERI 3 Tashi-Gong Miss Miracle om. Raimo Hautaniemi
AVO EH 2 Arundina Pipitang om. Hanne Loisa
VET ERI 2 Mva Ziestan Indira om. Tiina Rämö ja Anu ja Helinä Hietanen


26.08.2012 Helsinki, SKKY:n rodut + 9-ryhmä
Tuomari: Jean Lanning, Englanti
Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 71, joista veteraaneja 6


VSP Nanaza Carita - ROP Mva Miliisin Trans-Am

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Miliisin Tran-Am
om. Katriina Kanninen
PU 2 sert AVO ERI 1 SA | Toyway Yusafat
om. Katariina Eskola
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Ziestan Enzo
om. Mariie Nordlund
PU 4 vaSert NUO ERI 1 SA | Fjordneck True Tibetan
om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa

VSP sert AVO ERI 1 SA | Nanaza Carita
om. Carita Fast
PN 2 vaSert JUN ERI 1 SA Cinodes True Fairytale
om. kasv. ja Sari Harlin
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Verity
om. kasv. ja Tuuli Kalliomäki
PN 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Fa-Bi-Anna
om. Tuuli Kalliomäki


ROP -pentu Katimon Magdalena - VSP -pentu Candymoon Don Juan

ROP -pentu Katimon Magdalena
om. Katriina Kanninen
VSP -pentu Candymoon Don Juan
om. Anne-Mari Lindroos

ROP -kasv. kennel Revonhännän
om. Sirpa Perälä

Muut tulokset:
Urospennut 5-7kk
PEK 2 Katimon Marlon om. Eija Forsström

Narttupennut
5-7kk
PEK 2 Mow-Zow Princess Lilileian om. Tiina Rämö ja Kirsi Tunturila

7-9kk
PEK 1 KP PN 2 -pentu Saffron Africa om. Niina ja Sofia Greggas

Urokset:
JUN ERI 1 SA Nic-Sam Fabrizio om. Veera Hirvi
JUN ERI 2 SA Gamla Herrgården Kingston om. Aino-Inkeri Huurinainen
JUN ERI 3 Sippans Robbie Hello Sunshine om. Aino-Inkeri Huurinainen
JUN EH 4 Nic-Sam Francesco om. Veera Hirvi
NUO ERI 2 SA Lilileian Moulin Rouge om. kasv. ja Marjo ja Lasse Salo
NUO ERI 3 Candymoon Cool Odie om. Anne-Mari Lindroos
NUO EH 4 Lilileian Café Au Lait om. Heidi Leino ja Joni Latokylä
AVO ERI 2 SA Olazza Pashionata om. Seija Härkönen-Pirskanen
AVO ERI 3 Hermann om. Heli ja Tero Suoniemi
AVO ERI 4 Tashi-Gong Roulette om. Katri Tauru
VAL ERI 3 Mva Misschiefin Bzanba Arog om. Merja ja Leila Salminen
VAL ERI 4 Mva Misschiefin Anzhu Anbu om. Tiina Hirvonen
VET EH 1 Misschiefin Xerxes Mehrzad om. Tiina Hirvonen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Revonhännän Gardenia om. Sirpa Perälä
JUN ERI 3 Revonhännän Donnacarmenzita om. Marja-Liisa Voutilainen ja Markku Tamminen
JUN ERI 4 Alnuspark Odelma om. Anna-Maria Melkas
NUO ERI 1 SA Olazza Milady om. Maija Perttola
NUO ERI 2 SA Revonhännän Xinara om. Sirpa Perälä
NUO ERI 3 Lilileian Lady Marmalade om. Anette Asplund
NUO ERI 4 Misschiefin Easy Bambi om. kasv. ja Maritta Lehtimäki
AVO ERI 2 SA Olazza Aurora om. kasv. ja Pia Rapo
AVO ERI 3 Tashi-Gong Make Up om. kasv. ja Margareta Hautaniemi
AVO ERI 4 Ziestan Toccara om. Anette Asplund-Kähärä
VAL ERI 2 Mva Charmia's Chemcem om. Yvonne Kokko
VAL ERI 3 Mva Nic-Sam Bertta om. Tuula Suvanto
VET ERI 2 Mva Arundina Lha Sha om. Yvonne Kokko
VET ERI 3 Mva Arundina Bogo Nic-Sam om. Tuula Suvanto
VET ERI 4 Ziestan Aniana om. Veera Hirvi

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Olazza om. Maija Perttola


25.08.2012 Tervakoski kv

Tuomari: Vicky Schneider, Australia
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 46, joista veteraaneja 6


ROP Kan-Sing's Po-Ba-Ri at Arundina - VSP Mva Olazza Milord


BIS 1 -vet. Mva Shibazhan Thymus

ROP sert JUN ERI 1 SA | Kan-Sing's Po-Ba-Ri at Arundina
om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
PN 2 vaSert cacib AVO ERI 1 SA | Down-Goblin Flirtti
om. Katriina Kanninen
PN 3 vaca VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Verity
om. kasv. ja Tuuli Kalliomäki
PN 4 AVO ERI 2 SA | Snowmuzzle's Cassiopeia
om. Raatikainen Hanna
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Fa-Bi-Anna
om. Tuuli Kalliomäki

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 2 ROP-, BIS 1 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Thymus
om. Maija Salminen
PU 3 sert FI MVA vaca > cacib AVO ERI 1 SA | Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU - vaSert AVO ERI 2 SA | Oakmyst Bachelor Boy
om. Sirpa ja Harri Perälä

ROP -pentu Tashi-Gong Ice Princess
om. Minna Särkijärvi


ROP -kasv. kennel Misschiefin
om. Tiina Hirvonen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 1 Flying Carpet's Sign Of Leo om. Julia Kuutti
NUO ERI 1 SA Misschiefin Easy Bachelor om. Sami Ruotsalainen
NUO ERI 2 SA Shibazhan Taxus om. Leila Salminen
NUO ERI 3 Fairytalehill's Gunman Grayson om. Tarja Huotari
NUO EH 4 Tuuling Ris Marius om. Katri Aallonranta
AVO ERI 3 Alnuspark Pamboy om. Anna-Maria Melkas
AVO EH 4 Tor Oskan Ivanhoe om. Maarit Peltonen
VAL ERI 3 SA Mva Arundina Phucee Amba om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
VAL ERI 4 Mva Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
VET ERI 2 SA Mva Shibazhan Wulfenia om. Sanna Männistö
VET ERI 3 Jonathan om. Jenni-Mari ja Sami Riippi
VET EH 4 Misschiefin Xerxes Mehrzad om. Tiina Hirvonen

Nartut:
JUN ERI 2 Tashi-Gong Magic For Kiranmays om. Katri Aallonranta
JUN ERI 3 Alnuspark odelma om. Anna-Maria Melkas
JUN EH 4 Nic-Sam Fiora om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
NUO ERI 1 SA Shibazhan Vanda om. Marketta Juutila
NUO ERI 2 Olazza Milady om. Maija Perttola
NUO ERI 3 Misschiefin Easy Bambi om. kasv. ja c/o Maritta Lehtimäki
NUO EH 4 Kiranmays A Sparkle Of Star om. Katri Aallonranta
AVO ERI 3 Olazza Aurora om. kasv. ja Pia Rapo
AVO ERI 4 Olazza Tiara om. kasv. ja Veikko Räty

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Olazza om. Maija Perttola


19.08.2012 Heinola
Tuomari: Rune Lysgaard, Norja
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 51, joista veteraaneja 10


ROP Mva Down-Goblin Fernando - VSP Mva Mow-Zow Isa-Bella


RYP 3 Mva Down-Goblin Fernando

ROP RYP 3 VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 sert NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Luke
om. Katja ja Marko Rita
PU 3 vaSert AVO ERI 1 SA | Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 4 AVO ERI 2 SA | Mow-Zow Lucky Lucas
om. Katja ja Marko Rita
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 sert NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Bio-Bios Highlight for Tashi-Gong
om. Katriina ja Sara Huhtinen
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Bella Of Timbo
om. Per-Ole ja Linda Stenman
vaSert JUN ERI 1 SA | Fairytalehill's Isabella
om. Satu Kukkula

ROP -pentu Mandhata
om. Minna Pajunen

ROP -kasv. Kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset
JUN ERI 1 Kiapri Jerasmus om. Vilma Saarinen
JUN ERI 2 Choon-Choon Tobias om. Tiina Wallden
JUN ERI 3 Zhigatsey Edward om. Mona Frejborg
JUN EH 4 Fairytalehill's Hairyhendrix om. Satu Kukkula
NUO ERI 2 SA Saffron Xcalibur om. kasv. ja Kirsi Kvick
AVO ERI 3 Chrystal Mountain Älskling Barn om. Leila Lehto
AVO EH 4 Chrystal Mountain Megha Jetsan om. Tellervo Limatius
VAL ERI 2 SA Mva Arundina Phucee Amba om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
VET ERI 2 Chrystal Mountain Conrad om. Netta Vihtilä
VET ERI 3 Mva Shibazhan Wulfenia om. Sanna Männistö
VET ERI 4 Mva Chrystal Mountain Heartbreaker om. Leila Lehto

Nartut:
JUN ERI 2 SA Vanessan Isolde om. Silja ja Jennika Lappeteläinen
JUN ERI 3 SA Sunbase Coco Chanel om. Sirkku-Liisa Pirhonen
JUN ERI 4 Ziestan Lovisa om. Netta Vihtilä
NUO ERI 3 Kiapri Ihanx Muska om. Salla Ollikka
NUO ERI 4 Fjordneck Golden Rinchen om. Hanne Loisa
AVO ERI 1 Tashi-Gong Samsara om. kasv. ja Pirkko Linnus
AVO ERI 2 Down-Goblin Xselina om. Susanna Tynjä
AVO ERI 3 Down-Goblin Oh So Lovely om. kasv. ja Per-Ole Stenman
AVO EH 4 Chrystal Mountain Eglantine om. Marjo Kailavuo
VAL ERI 3 Mva Panhur's Morning Mist om. Mona Frejborg
VET ERI 2 SA Mva Down-Goblin Jacqueline om. Merja Heilman
VET EH 3 Chrystal Mountain Tse-Rin-Gma om. Leila Lehto
VET EH 4 Maarikan Barbina om. Helena Andersson


18.08.2012 Kouvola
Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (pennut), Maria Butler. Irlanti (muut)
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 76, joista veteraaneja 11


ROP Mow-Zow Lucky Lucas - VSP Mva Mow-Zow Isa-Bella

ROP sert AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Lucas
om. Marko ja Katja Rita
PU 2 VAL ERO 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 3 vaSert NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Luke
om. Marko, Katja ja Lotta Rita
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Thymus
om. Maija Salminen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Fantasia
om. Marko, Katja ja Lotta Rita
PN 3 sert AVO ERI 2 SA | Necku Tuittu
om. kasv. ja Teija Urpelainen
PN 4 vaSert AVO ERI 1 SA | Down-Goblin Flirtti
om. Katriina Kanninen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Bio-Bios Hightlight For Tashi-Gong
om. Katriina ja Sara Huhtinen

ROP-pentu Hallahelmen Pandamon
om. Merja Leppänen
VSP-pentu Hallahelmen Pandina
om. Ritva Huusko-Helminen


ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 1 Revonhännän Guzmania om. Sirpa Perälä
JUN EH 2 Fjordneck Blue Upton Boy om. Laura Komulainen
NUO ERI 2 SA Saffron Xcalibur om. kasv. ja Kirsi Kvick
AVO ERI 2 SA Oakmyst Bachelor Boy om. Sirpa ja Harri Perälä
AVO ERI 3 SA Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen
AVO ERI 4 SA Nenemo Knight Master om. Ossi ja Tarja Tamper
VAL ERI 3 SA Mva Ziestan Enzo om. Mariie Nordlund
VAL ERI 4 SA Mva Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta ja Raimo Hautaniemi
VET ERI 2 SA Pekdoro's Eppu-Epeli om. Harri Tanttu ja Maija Kajamäki
VET ERI 3 Mva Shibazhan Wulfenia om. Sanna Männistö
VET ERI 4 Mva Vanessan Preston om. Silja Lappeteläinen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Nic-Sam Fiore om. Jouni Seppänena ja Pertti Marjomaa
JUN ERI 2 SA Tashi-Gong Miss Miracle om. Raimo Hautaniemi
JUN ERI 3 SA Olazza Milady om. Maija Perttola
JUN ERI 4 Sunbase Coco Chanel om. Sirkku-Liisa Pirhonen
NUO ERI 1 SA Revonhännän Xinara om. Sirpa Perälä
NUO ERI 2 SA Olazza Aurora om. kasv. ja Pia Rapo
NUO ERI 3 Tuuling Ris Madde om. Katriina ja Ava Huhtinen
NUO EH 4 Citarazoolon The Reflex om. Sarla Koistinen ja Marja-Liisa Pohjanne
AVO ERI 3 SA Arundina Pipitang om. Hanne Loisa
AVO ERI 4 SA Tashi-Gong Make Up om. kasv. ja Margareta Hautaniemi
VAL ERI 3 SA Mva Olazza Jazzmine om. kasv. ja Pia Rapo
VAL EH 4 Mva Maarikan Nicole om. Maritta Pesu
VET ERI 2 SA Balgay Ashani om. Sirpa Perälä
VET ERI 3 Mva Nenemo Ibaniman Girl om. Anniina Grönvall
VET ERI 4 Maarikan Barbina om. Helena Andersson

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Olazza om. Maija Perttola
KASV 3 Kennel Tashi-Gong om. Katriina Huhtinen
KASV 4 Kennel Nenemo om. Eija ja Matti Lampinen

12.08.2012 Raisio
Tuomari: Lars Adeheimer
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 52, joista veteraaneja 6


ROP -vet. Mva Satatassun Viva Valentino - VSP -vet. Yörnilän Emmanuel

ROP sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Arundina Phucee Amba
om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Satatassun Viva Valentino
om Mirja Päiväkkö
PU 3 VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Masked Man
om. Nina Isomäki
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU - vaSert VAL ERI 3 SA | Mva Cavacute's Dennis
om. Sari Saari

VSP sert JUN ERI 1 SA | Kan Sing's Po-Ba-Ri At Arundina
om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
PN 2 vaSert NUO ERI 1 SA | Revonhännän Xinara
om. Sirpa Perälä
PN 3 JUN ERI 2 SA | Nic-Sam Fiore
om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
PN 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Yörnilän Emmanuel
om. Hannele Immonen

ROP -pentu Saffron Africa
om. Sofia ja Niina Greggas

Muut tulokset

Narttupennut:
PEK 2 KP Tashi-Gong Ice Princess om. Minna Särkijärvi

Urokset:
JUN EH 1 Pagodamäen Alnus-Leppä om. Anna-Maija Anttalainen
JUN EH 2 Kiapri Jerasmus om. Vilma Saarinen
NUO ERI 1 Tuuling Ris Marius om. Katri Aallonranta
NUO ERI 2 Lilileian Café Au Lait om. Joni Latokylä ja Heidi Leino
NUO ERI 3 Riffendahl Benji Baltazar om. Aila Malmi-Backman
NUO EH 4 Golden Tibs Jeriko om. Johanna Kyllönen
AVO ERI 2 SA Oakmyst Bachelor Boy om. Harri ja Sirpa Perälä
AVO ERI 3 SA Tor Oskan Ivanhoe om. Maarit Peltonen
AVO ERI 4 Flametail Kaval-De-Mar om. Janika Nurmi ja Mirja Päiväkkö
VAL ERI 4 SA Mva Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
VET ERI 2 SA Satatassun Ukulele om. Maarit Peltonen
VET EH 3 Arundina Tai Curi om. Pälvi Karesola ja Ida Savolainen

Nartut:
JUN ERI 3 Cinodes Champs Elysee om. Sirpa Berk
JUN ERI 4 Tashi-Gong Magic For Kiranmays om. Katri Aallonranta
NUO ERI 2 Tuuling Len Leiju om. Teuvo ja Maaret Laaksonen
NUO EH 3 Kiranmays A Sparkle Of Star om. Katri Aallonranta
NUO EH 4 Cinodes Jacqueline om. Ritva ja Lauri Huhta
AVO ERI 1 Tuuling Ris Ellen om. Teuvo ja Maaret Laaksonen
AVO ERI 2 Riffendahl Agnes Aphrodite om. Aila Malmi-Backman
AVO ERI 3 Playpoint Barbi Doll om. Minna Särkijärvi
AVO ERI 4 Cavacute's Doris om. Sari Saari ja Kirsi Merisaari

11.08.2012 Helsinki
Tuomari: Juha Putkonen
Ilmoitettu: pentuja 1 aikuisia 24, joista veteraaneja 5


VSP Mva Shibazhan Thymus - ROP Olazza Milady

ROP sert NUO ERI 1 SA | Olazza Milady
om. Maija Perttola
PN 2 vaSert AVO ERI 1 SA | Olazza Aurora
om. kasv. ja Pia Rapo
PN 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Revonhännän Seyla
om. Sirpa Perälä
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Olazza Jazzmine
om. kasv. ja Pia Rapo

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibzhan Thymus
om. Maija Salminen
PU 2 VET ERI 2 SA | Mva Satatassun Viva Valentino
om. Mirja Päiväkkö
PU 3 VET ERI 3 SA | Mva Shibazhan Wulfenia¨
om. Sanna Männisto
PU 4 sert AVO ERI 1 SA | Olazza Pashionata
om. Seija Härkönen-Pirskanen
PU - vaSert AVO ERI 2 SA | Toyway Ok-Taavi
om. Sanna Nikulainen

ROP -pentu Revonhännän Guzmani
om. Sirpa Perälä

ROP kasv. kennel Olazza
om. Maija Perttola

Muut tulokset:
Urokset:
AVO ERI 3 Arundina Phucee Amba om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
AVO ERI 3 Flametail Kaval-De-Mar om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

Nartut:
JUN ERI 1 SA Nic-Sam Fiore om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
JUN ERI 2 SA Kan Sing's Po-Ba-Ri At Arundina om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
JUN ERI 3 Cinodes Champs Elysee om. Sirpa Berk
NUO EH 2 Revonhännän Ximena om. Sirpa Perälä
NUO EH 3 Cinodes Japonica om. Seija Kanerva
AVO ERI 2 SA Arundina Pipitang om. Hanne Loisa
AVO ERI 3 Flametail Dear Devil-Ma om. Mirja Päivikkö ja Janika Nurmi
VAL ERI 2 SA Maarikan Nicole om. Maritta Pesu


11.08.2012 Ivalo rn
Tuomari: Vija Klucniece, Latvia
Ilmoitettu: aikuisia 12, joista veteraaneja 3


VSP Mva Misschiefin Bzanba Argog - ROP Mow-Zow Ka-T-Inka


VSP -vet. Mva Annastiina Shakira - ROP -vet. Lecibsin Event

ROP sert AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Ka-T-Inka
om. kasv. ja Salme Katajamäki
PN 2 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Annastiina Shakira
om. Tuula Viertonen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Misschiefin Bzanba Arog
om. Leila ja Merja Salminen
PU 2 sert NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Luke
om. Katja, Lotta ja Marko Rita
PU 3 vaSert JUN ERI 1 SA | Shibazhan Taxus
om. Leila Salminen
PU 4 JUN ERI 2 SA | Chakiran Kingin Karlgustaf
om. Terttu Luhio
PU - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Lecibsin Event
om. Sirpa Takala


ROP-, BIS 4 -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:
NUO ERI 1 Mow-Zow Glory Of Rico om.
VET ERI 2 SA Mva Arundina Of No How Parti om. Tuula Viertonen


05.08.2012 Kuopio kv
Tuomari: Svein Helgesen, Norja
Ilmoitettu: aikuisia 45, joista veteraaneja 3


ROP Mva Vanessan Forever - VSP Mva Mow-Zow Isa-Bella


BIS 3-vet Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong

ROP RYP 3 cacib VAL ERI 1 SA | Mva Vanessan Forever
om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
PU 2 vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 3 sert FI MVA VAL ERI 3 SA | Mva Tuppira's B-Tico
om. Britt Eriksen
PU 4 VAL ERI 4 SA | Mva Tashi-Gong Tango
om. Nina Isomäki
PU - vaSert JUN ERI 1 SA | Mb Camaro-Ss Av Elgberget
om. Britt Eriksen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 sert vaCa NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 ROP -vet. BIS 3-vet VET ERI 1 SA | Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong
om. Katriina ja Sara Huhtinen
PN 4 vaSert JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Magic Touch
om. Katriina ja Pasi Huhtinen

ROP -kasv. kennel Vanessan
om. Silja Lappeteläinen

Muut tulokset:

Urokset:
JUN ERI 2 SA Vanessan Idaho om. Tiina Tamper
JUN ERI 3 Zhigatsey Edward om. Mona Frejborg
JUN ERI 4 Runcorner Big Boss om. Mirjam Zevulun
NUO ERI 1 SA Saffron Xcalibur om. Kirsi Kvick ja Pirkko Linnus
NUO EH 2 Finriikan Presley om. Henni Timoska
AVO ERI 1 SA Toyway Yusafat om. Tuula Marjatta Eskola ja Kalle Riihelä
AVO ERI 2 Tashi-Gong Timotei om. Hannele ja Niklas Itkonen
AVO EH 3 Mäntykartanon Friday om. Riikka Timonen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Mäntykartanon Nothing Else Matters om. Milla ja Paula Jokela
JUN ERI 3 SA Vanessan Indiane om. Anu Koivunen-Säisä
JUN ERI 4 SA Vanessan Isolde om. Silja ja Jennika Lappeteläinen
NUO ERI 2 Finriikan Paloma om. Leena Pelkonen
NUO EH 3 Basbartoo Luc Edelweiss om. Tarja Keski-Saari
AVO ERI 1 SA Nic-Sam Diamante om. Tuula ja Eero Suvanto
AVO ERI 2 Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
AVO EH 3 Down-Goblin Vadelma om. Sari Poikonen ja Emilia ja Tino Turpeinen
VAL ERI 2 SA Mva Panhur's Morning Mist om. Mona Frejborg
VAL ERI 3 SA Mva Höbe Hunt White Pearl om. Minna Huhtinen
VAL ERI 4 SA Mva Lecibsin Gala om. Anna-Liisa Hakala
VET EH 2 Bellezza's Juanita om. Minna Räsänen

04.08.2012 Kuopio kv
Tuomari: Annukka Paloheimo
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 49, joista veteraaneja 4



ROP sert JUN ERI 1 SA | Toyway Zharleston
om. Jouko Leiviskä
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 3 cacib vaSert NUO ERI 1 SA | Finriikan Roberto
om. Arja Timonen
PU 4 vaCa VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Ta-Pio-Ka
om. Saara ja Erkki Lahdenperä


VSP Tashi-Gong Minessa

VSP sert JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Minessa
om. Anne Hopponen ja Outi Karvinen
PN 2 vaSert JUN ERI 2 SA | Toyway Anna Karoliina
om. Jouko Leiviskä
PN 3 cacib VAL ERI 1 SA | Mva Lecibsin Gala
om. Anna-Liisa Hakala
PN 4 vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Vanessan Estara
om. Aune Savolainen ja Silja Lappeteläinen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong
om. Katriina ja Sara Huhtinen

ROP -kasv. kennel Toyway
om. Jouko Leiviskä

Muut tulokset:

Urokset:
JUN ERI 2 SA Vanessan Idaho om. Tiina Tamper
JUN ERI 3 Mb Camaro-Ss Av Elgberget om. Britt Eriksen
JUN ERI 4 Saffron Zidane om. Tuula Kinnunen
NUO EH 2 Fairytalehill's Gunman Grayson om. Tanja Huotari
NUO EH 3 Minessa Columbo om. Tuomo Pölönen
NUO EH 4 Saffron Xcalibur om. Kirsi Kvick ja Pirkko Linnus
AVO ERI 1 SA Toyway Yusafat om. Tuula Marjatta Eskola ja Kalle Riihelä
AVO ERI 2 SA Tashi-Gong Timotei om. Hannele ja Niklas Itkonen
AVO ERI 3 Tashi-gong Magnetism om. Leena Pallaskari
AVO EH 4 Finriikan Eemeli om. Eeva-Liisa Metsäluoto
VAL ERI 2 SA Mva Tuppira's B-Tico om. Britt Eriksen
VAL ERI 3 SA Mva Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
VAL ERI 4 SA Mva Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki

Nartut:
JUN EH 3 Double Eye Cherished Cinderella om. Maritta Pesu ja Maria Kujala
JUN EH 4 Vinterhavens Juliette om. Maarit Turunen
NUO ERI 1 SA Vanessan Kimberley om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
NUO ERI 2 SA Shibazhan Fortunella om. Johanna Nykänen
NUO ERI 3 Finriikan Pra-Ella om. Arja Timonen ja Pirjo Laitinen
NUO ERI 4 Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
AVO EH 1 Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
AVO EH 2 Tahvontöllin Blacki om. Irma Kynäkoski
VAL ERI 3 SA Mva Mow-Zow Isa-Bella om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VAL ERI 4 SA Mva Tashi-Gong Hello Kitty om. Katriina ja Pasi Huhtinen
VET ERI 2 Bellezza's Juanita om. Minna Räsänen

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Vanessan om. Silja Lappeteläinen
KASV 3 Kennel Saffron om. Pirkko Linnus


03.08.2012 Kuopio kv
Tuomari: Rodi Hübethal, Norja
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 59, joista veteraaneja 3


ROP Mva Mäntykartanon Erasmus - VSP Mva Vanessan Estara


ROP -vet. Mva Vanessan Preston - VSP -vet. Mva Mäntykartanon Amoriina

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Erasmus
om. Minna ja Pirkko Virta
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 3 vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 4 VAL ERI 3 SA | Mva Mäntykartanon Koomikko
om. Milla ja Paula Jokela
PU - sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Masked Man
om. Nina Isomäki
PU - vaSert NUO ERI 1 SA | Hopeahapsun Benlore
om. Minna ja Pirkko Virta

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Vanessan Estara
om. kasv. ja Aune Savolainen
PN 2 vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Mäntykartanon Emmalotte
om. Paula ja Nea Jokela
PN 3 sert AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Amoriina
om. Paula ja Nea Jokela
PN - vaSert AVO ERI 1 SA | Mäntykartanon Kuiskaus
om. Minna ja Pirkko Virta
PN- ROP -jun. JUN ERI 1 SA | Vanessan Isolde
om. Jennika ja Silja Lappeteläinen

ROP -pentu Milarzin Heart Ans Soul
om. Mira Wagner

ROP -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:

Narttupennut:
PEK 2 Thianna om. Outi Virtanen
PEK 3 Qi Gong´s Tai-Yang om. Leena Pelkonen

Urokset:
JUN ERI 2 SA Mb Camaro-Ss Av Elgberget om. Britt Eriksen
JUN ERI 3 Fairytalehill's Gunman Grayson om. Tanja Huotari
JUN ERI 4 Zhigatsey Edward om. Mona Frejborg
NUO ERI 1 SA Saffron Xcalibur om. Kirsi Kvick ja Pirkko Linnus
NUO ERI 2 Finriikan Ronadello om. Johanna, Patrik ja Petri Nuutinen
NUO EH 3 Finriikan Presley om. Henni Timoska
AVO ERI 2 SA Milarzin Fantastik Gumus om. Mira Wagner
AVO ERI 3 Happy Lake Edelrot om. Päivi Parantainen
AVO ERI 4 Tashi-Gong Timotei om. Hannele ja Niklas Itkonen
VAL ERI 4 SA Mva Zaranel Alonzo om. Ritva-Liisa Tuikka

Nartut:
JUN ERI 2 Mäntykartanon Nothing Else Matters om. Milla ja Paula Jokela
JUN ERI 3 Toyway Zambalaya om. Taru Heinänen ja Jouko Leiviskä
JUN ERI 4 Tashi-Gong Minessa om. Anne Hopponen ja Outi Karvinen
NUO ERI 2 Saffron Winona om. Marja-Leena Lukkarinen ja Pirkko Linnus
NUO ERI 3 Ziestan Thyra om. Tiina Sallinen
NUO ERI 4 Saffron Wisteria om. Marja-Leena Lukkarinen
AVO ERI 2 SA Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
AVO ERI 3 Tashi-Gong Samsara om. Pirkko Linnus ja Katriina Huhtinen
AVO EH 4 Saffron Rosamour om. Minna Takkunen
VAL ERI 3 SA Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong om. Katriina ja Sara Huhtinen
VAL ERI 4 SA Mva Mow-Zow Isa-Bella om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VAL ERI - SA Mva Nic-Sam Bertta om. Tuula ja Eero Suvanto
VAL ERI - SA Mva Panhur's Morning Mist om. Mona Frejborg
VET ERI 2 Mva Arundina Bogo Nic-Sam om. Tuula ja Eero Suvanto

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Vanessan om. Silja Lappeteläinen
KASV 3 KP Kennel Saffron om. Pirkko Linnus

29.07.2012 Mikkeli kv
Tuomarit: Juha Putkonen (pennut) ja Markku Kipinä (aikuiset)
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 42, joista veteraaneja 3


ROP Mva Down-Goblin Fernando - VSP Mva Toyway Verity

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen
PU 2 sert JUN ERI 1 SA | Toyway Antti Tuis-Ku om. kasv. ja Tiina Kaakinen
PU 3 vaCa ->cacib vaSert NUO ERI 1 SA | Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen
PU 4 NUO ERI 2 SA | Saffron Xcalibur om. kasv. ja Kirsi Kvick
PU- ROP-vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston om. Silja Lappeteläinen

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Verity om. kasv. ja Tuuli Kalliomäki
PN 2 vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
PN 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Fa-Bi-Anna om. Tuuli Kalliomäki
PN 4 sert NUO ERI 1 SA | Vanessan Kimberley om Kerttu ja Silja Lappeteläinen
PN- vaSert JUN ERI 1 SA | Vanessan Indica om. Jonna ja Silja Lappeteläinen


ROP-pentu Tipsn'Drops Thianna
om. Outi Virtanen

ROP-kasv Kennel Toyway
om. Jouko Leiviskä

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 Saffron Africa om. Sofia ja Niina Greggas
PEK 3 Qi Gong´s Tai-Yang om. Leena Pelkonen

Urokset:
JUN ERI 2 SA Vanessan Idaho om. Tiina Tamper
JUN ERI 3 SA Sippans Robbie Hello Sunshine om. Aino-Inkeri Huurinainen
JUN ERI 4 Tathaagata Jp Aki Fly On Carpet om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
NUO ERI 3 Fjordneck Golden Rahman om. Titta Kuutti
AVO ERI 1 SA Arundina Phucee Amba om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
AVO ERI 2 SA Olazza Pashionata om. Seija Härkönen-Pirskanen
AVO ERI 3 SA Toyway O-Le-Pele om. kasv. ja Tiina Kaakinen
AVO ERI 4 SA Toyway Rasa-Ville om. kasv. ja Tiina Kaakinen
VAL ERI 2 SA Mva Vanessan Laurentz om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
VAL ERI 3 Mva Mäntykartanon Ivanhoe om. Hanne Loisa
VET EH 2 Pekdoro's Eppu-Epeli om. Harri Tanttu ja Maija Kajamäki

Nartut:
JUN ERI 2 SA Vanessan Isolde om. Jennika ja Silja Lappeteläinen
JUN ERI 3 SA Toyway Zambalaya om. kasv. ja Taru Heinänen
JUN ERI 4 Ziestan Kimora om. Tiina Sallinen
NUO ERI 2 SA Ruskarinteen Yamma Yamma om. kasv. ja Johanna Båssar
NUO ERI 3 Ziestan Thyra om. Tiina Sallinen
NUO ERI 4 Finriikan Paloma om. Leena Pelkonen
AVO ERI 1 SA Tashi-Gong Samsara om. kasv. ja Pirkko Linnus
AVO ERI 2 SA Saffron Rosamour om. Minna Takkunen
AVO ERI 3 Snowmuzzle's Cassiopeia om. Hanna Raatikainen
AVO ERI 4 Arundina Pipitang om. Hanne Loisa
VAL ERI 3 Mva Arundina Bodpo La om. Astrid Sundberg

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Vanessan om. Silja Lappeteläinen


28.07.2012 Pori kv

Tuomari: Gabriela Veiga, Portugali
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 77, joista veteraaneja 2


ROP Mva Mäntykartanon Emmalotte - VSP Mva Olazza Milord

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Emmalotte
om. Paula ja Nea Jokela
PN 2 sert JUN ERI 1 SA | Alnuspark Odelma
om. Anna-Maria ja Maija Melkas
PN 3 vaca VAL ERI 2 SA | Mva Tuuling Ris Elene
om. Tuula Parviainen
PN 4 vaSert NUO ERI 1 SA | Tuuling Ris Mette
om. Tuula Parviainen
PN- ROP -vet. VET ERI 1 SA Yörnilän Emmanuel
om. Hannele Immonen

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 2 vaCa -> CACIB VAL ERI 2 SA | Mva Kiiramanna Sawa Dawa
om. kasv. ja Mari Nurminen
PU 3 sert JUN ERI 1 SA | Lilileian Café Au Lait
om. Heidi Leino ja Joni Latokylä
PU 4 vaSert NUO ERI 1 SA | Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Satatassun Ukulele
om. Maarit Peltonen

ROP -pentu Pagodamäen Alnus-Leppä
om. Anna-Maija Anttalainen


ROP -kasv. kennel Tuuling
om. Tuula Parviainen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 SA Tuuling El Oleksi om. Nina Alamäki
JUN ERI 3 Alnuspark Dofir om. Sinikka Orjala
JUN ERI 4 Nic-Sam Francesco om. Veera Hirvi
NUO ERI 2 SA Tuuling Ris Marius om. Katri Aallonranta
NUO ERI 3 Riffendahl Benji Baltazar om. Aila-Kaarina Malmi-Backman
NUO ERI 4 Kiranmays A Shadow Of Night om. Aulis ja Terttu Bergman
AVO ERI 1 SA Oakmyst Bachelor Boy om. Sirpa ja Harri Perälä
AVO ERI 2 SA Toyway Pu-Ma om. Marjaan aKauppi
AVO ERI 3 SA Arundina Phucee Amba om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
AVO ERI 4 SA Tashi-Gong Masked Man on. Nina Isomäki
VAL ERI 3 SA Mva Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
VAL ERI 4 SA Mva Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Mäntykartanon Nothing Else Matters om. Milla ja Paula Jokela
JUN ERI 3 SA Cinodes Champs Elysee om. Sirpa Berk
JUN ERI 4 SA Satatassun Pearls Jasmin om. Terhi Aavinko
NUO ERI 2 SA Olazza Milady om. Maija Perttola
NUO ERI 3 SA Down-Goblin Flirtti om. Katriina Kanninen
NUO ERI 4 Kiiramanna Alexandra om. kasv. ja Mari Nurminen
AVO ERI 1 SA Tuuling Khar Ellen om. Teuvo Laaksonen
AVO ERI 2 Bendafeims Annchen om. Nina Välimaa
AVO ERI 3 Cinodes Chardonnay Rose om. Sirpa Berk
AVO ERI 4 Olazza Aurora om. kasv. ja Pia Rapo
VAL ERI 3 Mva Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Tor Oskan om. Tuula Toroska
KASV 3 KP Kennel Satatassun om. Terhi Aavinko

 

22.07.2012 Kemi kv
Tuomari: Anita Whitmarsh, Ruotsi
Ilmoitettu: aikuisia 33, joista veteraaneja 6


VSP Mow-Zow Lucky Lucas - ROP Mow-Zow Lucky Lady


RYP 3 Mow-Zow Lucky Lady


ROP -vet. Mva Ziestan Lilla Luka - VSP -vet. Mva Annastiina Shakira

ROP RYP 3 sert cacib NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 vaCa VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 vaSert JUN ERI 1 SA | Toyway Anna Karoliina
om. Jouko Leiviskä
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Panhur's Mornig Mist
om. Mona Frejborg
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Annastiina Shakira
om. Tuula Viertonen

VSP sert cacib NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Lucas
om. Katja ja Marko Rita
PU 2 vaSert JUN ERI 1 SA | Toyway Zharleston
om. Jouko Leiviskä
PU 3 vaCa VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Kaa-H-Ari
om. kasv. ja Tiina Kaakinen
PU 4 JUN ERI 2 SA | Toyway Antti Tuis-Ku
om. kasv. ja Tiina Kaakinen
PU - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Ziestan Lilla Luka
om. Sanna Heiskanen ja Sami Parkkisenniemi


ROP-, BIS 1 -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 3 Zhigatsey Edward om. Mona Frejborg
NUO ERI 1 Mow-zow Lucky Luke om. Katja, Marko ja Lotta Rita
AVO ERI 2 Toyway Xenotero om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
AVO ERI 3 Flametail Kaval-De-Mar om. Mirja Päivikkö ja Janika Nurmi
AVO EH 4 Happy Lake Edelrott om. Päivi Parantainen
VAL ERI 2 SA Mva Kiiramanna Sawa Dawa om. Mari Nieminen
VAL ERI 3 Mva Kiiramanna Dalai Lama om. kasv. ja Mari Nieminen
VET EH 2 Mva Satatassun Viva Valentino om. Mirja Päiväkkö
VET EH 3 Mva Arundina Oh Ho Now Parti om. Tuula ja Mika Viertonen

Nartut
JUN ERI 2 Zhigatsey Elvira om. Mona ja Emilia Frejborg
JUN EH 3 Zaranel De La Daami om. Anu Leiviskä
NUO ERI 2 SA Kiiramanna Alexandra om. kasv. ja Mari Nieminen
NUO EH 3 Flametail Love Of My Life om. Sirpa Määttä ja Sanna Heiskanen
AVO EH 1 Flametail Dear Devil-Ma om. Mirja Päivikkö ja Janika Nurmi
VAL ERI 3 SA Mva Flametail Dear Demoni-Tar om. Sanna Heiskanen
VAL ERI 4 Mva Toyway Dame Flametail om. Sanna Heiskanen
VET EH 2 Mva Bendafeims Tricia om. Raija Leiviskä


21.07.2012 Mäntsälä
Tuomari: Zidy Munsterhielm-Ehnberg
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 44, joista veteraaneja 5


ROP Down-Goblin Finalisti - VSP Mva Toyway Verity


VSP -vet. Mva Toyway Fa-Bi-Anna - ROP -vet. Mva Shibazhan Wulfenia

ROP sert NUO ERI 1 SA | Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Wulfenia
om. Sanna Männistö
PU 3 vaSert JUN ERI 1 SA | Choon-Choon Tobias
om. Tiina Wallden
PU 4 VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Ivanhoe
om. Hanne Loisa

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Verity
om. kasv. ja Tuuli Kalliomäki
PN 2 sert AVO ERI 1 SA | Ziestan Toccara
om. Anette Asplund-Kähärä
PN 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Fa-Bi-Anna
om. Tuuli Kalliomäki
PN 4 vaSert AVO ERI 2 SA | Tashi-Gong Make Up
om. kasv. ja Margareta Hautaniemi


ROP -pentu Tashi-Gong Miss Miracle
om. Raimo Hautaniemi


ROP -kasv. kennel Arundina
om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 2 Shibazhan Taxus om. Leila Salminen
NUO EH 2 Totoro om. Terhi Torvela
NUO EH 3 Arundina Phucee Amba om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
AVO ERI 1 SA Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
AVO ERI 2 Toyway Yusafat om. Monica Siimes ja Katariina Eskola
VAL ERI 2 SA Mva Arundina Tarizam om. om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
VAL ERI 3 SA Mva Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
VAL ERI 4 Mva Olazza Milord om. Maija Perttola
VET ERI 2 Arundina Tai Curi om. Pälvi Karesola ja Ida Savolainen
VET EH 3 Mva Down-Goblin Artemis Ingefal om. Pälvi Karesola ja Ida Savolainen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Olazza Milady om. Maija Perttola
JUN ERI 2 Bellezza's Filiina om. kasv. ja Merja Elonen
JUN EH 3 Cinodes Champs Elysse om. Sirpa Berk
NUO ERI 1 SA Olazza Aurora om. kasv. ja Pia Rapo
NUO ERI 2 KiaPri Ihanx Muska om. Salla Ollikka
NUO EH 3 Cinodes Jacqueline om. Ritva ja Lauri Huhta
AVO ERI 3 SA Cinodes Chardonnay Rose om. Sirpa Berk
AVO ERI 4 SA Arundina Pipitang om. Hanne Loisa
VAL ERI 2 SA Mva Arundina Bodpo La om. Astrid Sundberg
VAL ERI 3 SA Mva Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
VET EH 2 Pinaco X-Tra Start om. Kirsi Mutanen

 

15.07.2012 Forssa
Tuomari: Juha Putkonen
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 31, joista veteraaneja 3


VSP VSP -vet. Revonhännän Gomia Goran - ROP ROP -vet. Arundina Lha Sha

ROP ROP -vet. sert FI MVA VET ERI 1 SA | Arundina Lha Sha
om. Yvonne Kokko
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Verity
om. kasv. ja Tuuli Kalliomäki
PN 3 vaSert AVO ERI 1 SA | Puna-Tuvan Bernina
om. Marika Reunanen
PN 4 AVO ERI 2 SA | Pinaco Hopeful Girl
om. Heli Suoniemi

VSP VSP -vet. sert VET ERI 1 SA | Revonhännän Gomia Goran
om. Sirpa Perälä
PU 2 vaSert AVO ERI 1 SA | Tiridoll's Nougat
om. Sirpa Sillanpää
PU 3 NUO ERI 1 SA | Revonhännän Aurinkokuningas
om. Mervi ja Kari Saario

ROP -pentu Revonhännän Fergie
om. kasv. ja Sari Virtanen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Kiiramanna China Huan San om. Anne Miettinen
NUO EH 2 Kiiramanna Alejandro om. Pia Honkasalo
NUO EH 3 Tuuling Ris Marius om. Katri Aallonranta
AVO ERI 2 Vanessan Karuson om. Virpi Mäkelä
AVO EH 3 Tor Oskan Engelbrekt om. Mervi Tilaeus
AVO EH 4 Arundina Amdo Karyol om. Pertti Marjomaa ja Jouni Seppänen

Nartut:
JUN ERI 1 Tashi-Gong Magic For Kiranmays om. Katri Aallonranta
NUO ERI 1 SA Onnentassun Charlotte om. Mervi Tilaeus
NUO ERI 2 SA Revonhännän Xinara om. Sirpa ja Harri Perälä
NUO ERI 3 SA Kiranmays A Sparkle Of Star om. o. Katri Aallonranta
AVO ERI 3 SA Kiapri Aprillia Alexa om. Kirsi Mutanen & Sari Virtanen
AVO ERI 4 Shenyang om. Ida Savolainen ja Pälvi Karesola
VAL ERI 2 SA MVA Arundina Norbu Seba om. Yvonne Kokko
VET ERI 2 SA Pinaco X-Tra Start om. Kirsi Mutanen


14.07.2012 Oulu kv
Tuomari: Lena Stålhandske, Ruotsi
Ilmoitettu; pentuja 1, aikuisia 51, joista veteraaneja 2


ROP Mva Mäntykartanon Donatello - VSP Vanessan Estara


ROP -vet. Mva Vanessan Preston - VSP -vet. Toyway Uma-U-Muska

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 vaCa VAL ERI 2 SA | Mva P'Zazz Never Say Never
om. Johanna Båssar
PU 3 sert JUN ERI 1 SA | Toyway Zharleston
om. Jouko Leiviskä
PU 4 vara-sert AVO ERI 1 SA Toyway Xenotero
om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PU - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Vanessan Estara
om. kasv. ja Aune Savolainen
PN 2 vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 sert JUN ERI 1 SA | Vanessan Isolde
om. Silja ja Jennika Lappeteläinen
PN 4 VAL ERI 3 SA | Mva Mäntykartanon Emmalotte
om. Paula ja Nea Jokela
PN - vaSert JUN ERI 2 SA | Toyway Anna Karoliina
om. Jouko Leiviskä
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Uma-U-Muska
om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen


ROP -pentu Dawana Desdemona
om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen

ROP -kasv. kennel Toyway
om. Jouko Leiviskä

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 SA Toyway Antti Tuis-Ku om. kasv. ja Tiina Kaakinen
JUN ERI 3 Zhigatsey Edward om. Mona Frejborg
JUN ERI 4 Tathaagata Jp Aki Fly On Carpet om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
NUO EH 1 Mow-Zow Lucky Luke om. Katja ja Marko Rita
AVO ERI 2 SA Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
AVO ERI 3 Tashi-Gong Timotei om. Hannele ja Niklas Itkonen
AVO ERI 4 Toyway O-Le-Pele om. kasv. ja Tiina Kaakinen
VAL ERI 3 SA Mva Vanessan Laurentz om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
VAL ERI 4 SA Mva Mäntykartanon Koomikko om. Paula ja Milla Jokela

Nartut:
JUN ERI 3 Zaranel De La Daami om. Anu Leiviskä
JUN ERI 4 Mäntykartanon Nothing Else Matters om. Milla ja Paula Jokela
NUO ERI 1 SA Mow-Zow Lucky Lady om. Janne Knuutinen ja Heidi Nousiainen
NUO ERI 2 Ruskarinteen Yamma Yamma om. kasv. ja Johanna Båssar
NUO ERI 3 Flametail Love Of My Life om. kasv. ja Sirpa Määttä
AVO ERI 1 Flying Carpet's Hide And Seek Player om. kasv. ja Mikko Lindroos
AVO ERI 2 Mäntykartanon Kuiskaus om. Minna ja Pirkko Virta
AVO ERI 3 Nicoli's Noune-Titti om. Hilkka Sandberg
AVO ERI 4 Vanessan Marie om. Marianne Sanberg
VAL ERI 4 SA Mva Panhur's Morning Mist om. Mona Frejborg


14.07.2012 Lammi rn
Tuomari: Markku Kipinä (pennut, urokset), Åke Cronander, Ruotsi¨
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 50, joista veteraaneja 5


ROP Olazza Aurora - VSP Mva Down-Goblin Fernando


RYP 3 Olazza Aurora


VSP -vet. Arundina Lha Sha - ROP -vet. Mva Shibazhan Wulfenia


BIS 3 -vet. Mva Shibazhan Wulfenia

ROP RYP 3 sert NUO ERI 1 SA | Olazza Aurora
om. kasv. ja Pia Rapo
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Verity
om. kasv. ja Tuuli Kalliomäki
PN 3 VAL ERI 2 SA | Mva Arundina Norbu Seba
om. Yvonne Kokko
PN 4 vaSert VSP -vet. VET ERI 1 SA | Arundina Lha Sha
om. Yvonne Kokko

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 VAL ERI 2 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 3 sert NUO ERI 1 SA | Arundina Phucee Amba
om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
PU 4 vaSert NUO ERI 2 SA | Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU - ROP-, BIS 3 -vet. VET ERI 1 | Mva Shibazhan Wulfenia
om. Sanna Männistö

ROP -pentu Tipsn'Drops Thianna
om. Outi Virtanen


ROP-, BIS 2 -kasv. kennel Arundina
om. Pertti Marjomaa ja Jouni Seppänen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Tuisku-Tassun Lumikki om. Ritva Huusko-Helminen

Urokset:
JUN ERI 1 SA Lilileian Moulin Rouge om. kasv. ja Marja ja Lasse Salo
JUN ERI 2 Kiapri Jauli om. kasv. ja Amanda Le
JUN ERI 3 Flying Carpet's Sign Of Leo om. Julia Kuutti
JUN ERI 4 Vanessan Idaho om. Tiina Tamper
AVO ERI 1 SA Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
AVO EH 2 Alnuspark Pamboy om. Anna-Maria Melkas
AVO EH 3 Happy Lake Edelrot om. Päivi Parantainen
AVO EH 4 Oakmyst Bachelor Boy om. Sirpa ja Harri Perälä
VAL ERI 3 Mva Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
VAL ERI 4 Mva Chakiran Garden King om. Anna-Maija Lehtonen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Tashi-Gong Minessa om. Outi Karvinen ja Anne Hopponen
JUN ERI 2 SA Olazza Milady om. Maija Perttola
JUN ERI 3 Kan Sing's Po-Ba-Ri At Arundina om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
JUN ERI 4 Tashi-Gong Magic For Kiranmays om. Katri Aallonranta
NUO ERI 2 SA Down-Goblin Flirtti om. Katriina Kanninen
NUO ERI 3 Kiranmays A Sparkle Of Star om. Katri Aallonranta
NUO EH 4 Revonhännän Xinema om. Sirpa Perälä
AVO ERI 1 SA Nenemo Beady-Eyed om. Matti ja Eija Lampinen
AVO ERI 2 SA Playpoint Barbie Doll om. Minna Särkijärvi
AVO ERI 3 SA Kiapri G-Lory om. Kirsi Mutanen
AVO ERI 4 SA Nenemo Pop-Up Girl om. Helmi ja Anniina Grönvall
VAL ERI 3 SA Mva Charmia's Chemcem om. Yvonne Kokko
VAL ERI 4 SA Mva Tashi-Gong Sahara om. Anne Hopponen
VET ERI 2 Mva Nenemo Ibaniman Girl om. Anniina Grönvall
VET ERI 3 Pinaco X-Tra Start om. Kirsi Mutanen
VET ERI 4 Yörnilan Emmanuel om. Hannele Immonen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Olazza om. Maija Perttola

 

08.07.2012 Karjaa kv
Tuomari: Mark Cocozza, Englanti
Ilmoitettu: aikuisia 38, joista veteraaneja 2


ROP Mva Chakiran Garden King - VSP Tashi-Gong Magic For Kiranmays

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Chakiran Garden King
om. Anna-Maija Lehtonen
PU 2 sert vaCa NUO ERI 1 SA | Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 3 vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 4 vaSert JUN ERI 1 SA | Cinodes Chevrolet Cruiser
om. Päivi Pursiainen
ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Thymus
om. Maija Salminen

VSP sert JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Magic For Kiranmays
om. Katri Aallonranta
ON 2 vaSert JUN ERI 2 SA | Olazza Milady
om. Maija Perttola
PN 3 cacib VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg
PN 4 vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Arundina Bodpo La
om. Astrid Sundberg

ROP -kasv. kennel Olazza
om. Maija Perttola

Muut tulokset:
Urokset
JUN ERI 2 Lilileian Café Au Lait om. Heidi Leino ja Joni Latokylä
JUN ERI 3 Shibazhan Taxus om. Leila ja Merja Salminen
JUN ERI 4 Vanessan Idaho om. Tiina Tamper
NUO ERI 2 Arundina Phucee Amba om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
NUO ERI 3 Kiiramanna Alejandro om. Pia Honkasalo
VAL ERI 3 Mva Misschiefin Bzanba Arog om. Leila ja Merja Salminen
VAL ERI 4 Mva Olazza Milord om. Maija Perttola

Nartut
JUN EH 3 Cinodes Champs Elysee om. Sirpa Berk
NUO ERI 1 SA Shibazhan Vanda om. Marketta Juutila
NUO ERI 2 Cinodes Japonica om. Seija Kanerva
NUO ERI 3 Olazza Aurora om. kasv. ja Pia Rapo
NUO ERI 4 Kiranmays A Sparkle Of Star om. Katri Aallonranta
AVO ERI 1 SA Olazza Tiara om. kasv. ja Veikko Räty
AVO ERI 2 Flying Carpet's Hide And Seek Player om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
AVO EH 3 Cinodes Chardonnay Rose om. Sirpa Berk
AVO EH 4 Miliisin Abigail-Xuan om. kasv. ja Katriina Kanninen
VAL ERI 3 Mva Ziestan Tiny Tara om. Tiina Rämö
VAL EH 4 Mva Mow-Zow Isa-Bella om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen

 

07.07.2012 Kokkola kv
Tuomari: Marie Petersen, Ruotsi
Ilmoitettu: aikuisia 29, joista veteraaneja 1


ROP Mva Mäntykartanon Donatello VSP Toyway Verity


RYP 2 Mva Mäntykartanon Donatello

ROP RYP 2 cacib VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 sert JUN ERI 1 SA | Hopeahapsun Benlore
om. Minna ja Pirkko Virta
PU 3 vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Mäntykartanon Erasmus
om. Minna Virta
PU 4 VAL ERI 3 SA | Mva Mva Ziestan Enzo
om. Mariie Nordlund
PU - vaSert JUN ERI 1 SA | Shandita's Nobelix
om. Johanna Båssar

VSP sert FI & LV MVA cacib AVO ERI 1 SA | Toyway Verity
om. kasv. ja Tuuli Kalliomäki
PN 2 vaCa vaSert AVO ERI 1 SA | Revonhännän Tiramisu
om. Mariie Nordlund
PN 3 NUO ERI 1 SA | Ruskarinteen Yamma Yamma
om. kasv. ja Johanna Båssar
PN 4 JUN ERI 1 SA | Ancelan Ceiju
om. Arja Lebeitsuk ja Margareta Sundqvist
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Fa-Bi-Anna
om. Tuuli Kalliomäki

ROP -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 SA Shandita's Nobelix om. kasv. ja Mauno Mäkelä
JUN EH 3 Flying Carpet's Sign Of Leo om. Julia Kuutti
AVO ERI 1 SA Toyway Xenotero om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
VAL ERI SA Mva Toyway Xolpo om. Johanna Båssar
VAL ERI SA Mva Zaranel Alonzo om. Ritva-Liisa Tuikka

Nartut:
JUN ERI 2 SA Mäntykartanon Nothing Else Matters om. Paula Jokela
JUN ERI 3 Hoswin Tiffany om. kasv. ja Miia Ollila
JUN ERI 4 Zaranel De La Daali om. Anu Leiviskä
AVO ERI 3 SA Toyway Kha-Me-Lotta om. Johanna Båssar
AVO ERI 4 Mäntykartanon Kuiskaus om. Minna ja Pirkko Virta
VAL ERI 1 SA Mva Toyway Pussycat om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen

 

01.07.2012 Rovaniemi kv
Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 17, joista veteraaneja 1


ROP Mva Down-Goblin Fernando - VSP Bendafeims Destiny

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 sert vaca-> cacib AVO ERI 1 SA | Toyway Rasa-Ville
om. kasv. ja Tiina Kaakinen
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Toyway Ta-Pio-Ka
om. Saara Lahdenperä
PU 4 vaSert AVO ERI 2 SA | Toyway Xenotero
om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen

VSP sert JUN ERI 1 SA | Bendafeims Destiny
om. Raija Leiviskä
PN 2 cacib VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Pussycat
om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen


VSP -pentu Dawana Desdemona - ROP -pentu Toyway Antti Tuis-Ku

ROP -pentu Toyway Antti Tuis-Ku
om. kasv. ja Tiina Kaakinen
VSP -pentu Dawana Desdemona
om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen

ROP -kasv. kennel Toyway
om. Jouko Leiviskä

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 SA Miliisin Baltazar-San om. Anne Lepola
NUO ERI 1 SA Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen
NUO ERI 2 Miliisin Beowulf-San om. Airi Leegen
AVO EH 3 Flametail Kar-De-Mum om. Jenny Heikkilä
AVO EH 4 Toyway In-Tressi om. kasv. ja Heli Parkkinen
VAL ERI 3 SA Mva Chakiran Garden King om. Anna-Maija Lehtonen

Nartut:
JUN ERI 2 Kri Kris Unbelievable Sita om. Jaana Hyttinen
NUO ERI 1 Flametail Love Of My Life om. Sirpa Määttä
AVO EH 1 Candymoon Beauty Box om. Anne Lepola
AVO EH 2 Coolcurin Sheyenna om.

 

01.07.2012 Rantasalmi rn
Tuomari: Kristiina Ahlberg
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 22


VSP Saffron Zidane - ROP Mva Mow-Zow Isa-Bella


RYP 4 Mva Mow-Zow Isa-Bella

ROP RYP 4 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Hello Kitty
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 3 vaSert NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Lady
om. Janne Knuutinen ja Heidi Nousiainen
PN 4 AVO ERI 2 SA | Tashi-Gong My Song
om. Katri Tauru

VSP sert JUN ERI 1 SA | Saffron Zidane
om. Tuula Kinnunen ja Pentti Lindblad
PU 2 vaSert NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Luke
om. Katja ja Marko Rita
PU 3 AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Roulette
om. Katri Tauru
PU 4 NUO ERI 2 SA | Finriikan Roberto
om. Arja Timonen


ROP-, BIS 3 -pentu Mow-Zow Obla-Dii
om. Katja, Marko ja Jenna Rita


ROP-, BIS 1 -kasv. Kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Tashi-Gong Mightwish om.
NUO ERI 3 Tuuling Ris Marius om. Katri Aallonranta
AVO ERI 2 SA Mow-Zow Lucky Lucas om. Katja ja Marko Rita

Nartut:
JUN ERI 1 SA Tashi-Gong Magic For Kiranmays om. Katri Aallonranta
JUN ERI 2 Ziestan Kimora om. Tiina Sallinen
NUO ERI 2 SA Mow-Zow Ka-T-Inka om. Katja Rita
NUO EH 3 Shandita's Miss Mata Hari om. Liisa Issakainen
NUO EH 4 Kiranmays A Sparkle Of Star om. Katri Aallonranta
AVO ERI 3 SA Down-Goblin Cerina om. Salme Katajamäki
AVO ERI 4 Nic-Sam Elisabetta om. kasv. ja Minna Väänänen

 

30.06.2012 Laukaa
Tuomari: Svante Frisk, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 29, joista veteraaneja 3


VSP VSP -vet. Mva Vanessan Preston - ROP ROP -vet. Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong


BIS 1 -vet. Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong

ROP ROP-, BIS 1 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong
om. Katriina Huhtinen
PN 2 sert JUN ERI 1 SA | Vanessan Isolde
om. Jennika ja Silja Lappeteläinen
PN 3 vaSert AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Samsara
om. kasv. ja Pirkko Linnus
PN 4 AVO ERI 2 SA | Olazza Taiga
om. Jenna Taajamo

VSP VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 2 sert NUO ERI 1 SA | Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 3 VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Tango
om. Nina Isomäki
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen


ROP -pentu Tipsn´Drops Thianna
om. Outi Virtanen

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Tashi-Gong Magic Touch om. Katriina Huhtinen

Urokset:
JUN EH 1 Zhigatsey Edward om. Mona Frejborg
NUO ERI 2 Saffron Xcalibur om. Pirkko Linnus
AVO ERI 1 Olazza Pashionata om. Seija Härkönen-Pirskanen
AVO ERI 2 Mow-Zow Fantas-Tico om. Salme Katajamäki
AVO ERI 3 Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
AVO ERI 4 Revonhännän Yx Yliveto om. Outi Virtanen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Vanessan Kimberley om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
JUN ERI 3 Toyway Zambalaya om. kasv. ja Taru Heinänen
JUN EH 4 Kiiramanna Alexi om. kasv. ja Pia Vähänen
NUO ERI 1 SA Mow-Zow Ka-T-Inka om. Katja Rita
AVO EH 3 Tuulenvartijan Happy Hulda om. Raija Järvinen
VAL ERI 1 SA Mva Panhur's Morning Mist om. Mona Frejborg


17.06.2012 Helsinki kv
Tuomari: Leni Finne
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 34, joista veteraaneja 4


ROP Mva Down-Goblin Fernando - VSP Mva Tuuling Ris Elene


BIS 1 Mva Down-Goblin Fernando

ROP RYP 1 BIS 1 cacib VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 sert ROP -jun. JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Alejandro
om. Pia Honkasalo
PU 3 vaSert vaca -> cacib NUO ERI 1 SA | Tuuling Ris Marius
om. Katri Aallonranta
PU 4 VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Tango
om. Nina Isomäki

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Tuuling Ris Elene
om. Tuula Parviainen
PN 2 sert vaCa -> cacib NUO ERI 1 SA | Tuuling Ris Mette
om. Tuula Parviainen
PN 3 ROP -vet. vaSert VET ERI 1 SA | Arundina Lha Sha
om. Yvonne Kokko
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Celene
om. Astrid Sundberg

ROP -pentu Tashi-Gong Magic For Kiranmays
om. Katri Aallonranta
VSP -pentu Pagodamäen Alnus-Leppä
om. Anna-Maija Anttalainen

ROP -kasv. kennel Arundina
om. Pertti Marjomaa ja Jouni Seppänen

Muut tulokset:
Urokset
JUN ERI 2 Kiiramanna Turbobuusteri om. Merja ja Laura Uimonen
JUN ERI 3 Lilileian Café Au Lait om. Heidi Leino ja Joni Latokylä
JUN EH 4 Nic-Sam Fabrizio om. Veera Hirvi
NUO ERI 2 SA Kiiramanna Alexander om. kasv. ja Kaija Yrjänänäinen
NUO ERI 3 Arundina Phucee Amba om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
NUO EH 4 Tulilinnun Gautaman Kosketus om. Anna-Maija Anttalainen
AVO EH 1 Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
AVO EH 2 Arundina Amdo Karyol om. Pertti Marjomaa ja Jouni Seppänen
VAL ERI 3 SA Mva Mäntykartanon Ivanhoe om. Hanne Loisa
VAL ERI 4 SA Mva Kiiramanna Panchen Lama om. Merja Uimonen

Nartut
NUO ERI 2 SA Ziestan Tokyo om. Mariie Nordlund
NUO EH 3 Cinodes Japonica om. Seija Kanerva
AVO ERI 1 SA Mei Dan Fluffy om. Nada Kajander
AVO ERI 2 SA Revonhännän Tiramisu om. Mariie Nordlund
AVO ERI 3 Arundina Bodbo La om. Astrid Sundberg
AVO EH 4 Niiländer Love Cun-Wa om. Hannele Piiroinen
VAL ERI 3 SA Mva Charmia's Chemcem om. Yvonne Kokko
VAL ERI 4 SA Mva Zietan Ingemaj om. Tiina Rämö
VET ERI 2 Mva Ziestan Indira om. Tiina Rämö, Anu ja Helinä Hietanen
VET EH 3 Ziestan Aniana om. Veera Hirvi


16.06.2012 Kotka kv

Tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari
Ilmoitettu: aikuisia 26, joista veteraaneja 3


VSP Mva Vanessan Preston - ROP Vanessan Isolde

ROP sert JUN ERI 1 SA | Vanessan Isolde
om. Jennika ja Silja Lappeteläinen
PN 2 vaSert Cacib NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Alexandra
om. kasv. ja Mari Nieminen
PN 3 vaCa NUO ERI 2 SA | Shibazhan Vanda
om. Marketta Juutila
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Tuuling Rise Elene
om. Tuula Parviainen

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 2 Cacib VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Tango
om. Nina Isomäki
PU 3 sert vaCa NUO ERI 1 SA | Hallahelmen Hapsivita
om. Pirjo Naski
PU 4 VET ERI 2 SA | Mva Shibazhan Wulfenia
om. Sanna Männistö
PU - vaSert AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Masked Man
om. Nina Isomäki

ROP -kasv. kennel Vanessan
om. Silja Lappeteläinen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 SA | Vanessan Idaho om. Tiina Tamper
NUO ERI 2 Kiiramanna Alexander om. kasv. ja Kaija Yrjänäinen
AVO EH 2 Toyway Ok-Taavi om. Sanna Nikulainen
VAL ERI 2 SA Mva Kiiramanna Sawa Dawa om. Mari Nieminen
VAL ERI 3 SA Mva Olazza Milord om. Maija Perttola
VAL ERI 4 SA Mva Mäntykartanon Ivanhoe om. Hanne Loisa
VET ERI 3 SA Mva Shibazhan Thymus om. Maija Salminen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Olazza Milady om. Maija Perttola
JUN EH 3 Ziestan Elissa om. Päivi Niinivaara
NUO ERI 3 SA Olazza Aurora om. kasv. ja Pia Repo
NUO ERI 4 SA Tuuling Ris Mette om. Tuula Parviainen
AVO ERI 1 SA Mei Dan Fluffy om. Nada Kajander
AVO ERI 2 SA Snowmuzzle's Cassiopeia om. Hanna Raatikainen
VAL ERI 2 SA Mva Vanessan Imandra om. Silja Lappeteläinen

 

10.06.2012 Salo
Tuomari: Suncica Lazic, Serbia
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 49, joista veteraaneja 6


ROP Mva Down-Goblin Fernando - VSP Riffendahl Agnes Aphrodite


ROP -vet. Ziestan Aniana

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU2 sert NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Alexander
om. kasv. ja Kaija Yrjänäinen
PU 3 vasert NUO ERI 2 SA | Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 4 AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Masked Man
om. Nina Isomäki
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Ziestan Indigo om. Susanna Peltomaa

VSP sert AVO ERI 1 SA | Riffendahl Agnes Aphrodite
om. Aila Malmi-Backman
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. kasv. ja Marika Reunanen
PN 3 vasert AVO ERI 2 SA | Olazza Taiga
om. Jenna Taajamo
PN 4 NUO ERI 1 SA | Kiranmays A Sparkle Of Star
om. Katri Aallonranta
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Ziestan Aniana
om. Veera Hirvi

ROP pentu Pagodamäen Alnus-Leppä
om. Anna-Maija Anttalainen
VSP pentu Tashi-Gong Magic For Kiranmays
om. Katri Aallonranta

Muut tulokset:
Urokset
JUN ERI 1 SA Flying Carpet's Sign Of Aries om. Johanna Ohisalo
JUN ERI 2 Kiapri Jerasmus om. Vilma Saarinen
JUN EH 3 Kiiramanna Turbobuusteri om. Laura ja Merja Uimonen
JUN EH 4 Nic-Sam Fabrizio om. Veera Hirvi
NUO ERI 3 Riffendahl Benji Baltazar om. Aila Malmi-Backman
NUO ERI 4 Tulilinnun Gautaman Kosketus om. Anna-Maija Anttalainen
AVO ERI 2 SA Tor Oskan Ivanhoe om. Maarit Peltonen
AVO EH 3 Vanessan Karuson om. Virpi Mäkelä ja Rami Mäkelä
VAL ERI 2 SA Mva Kiiramanna Panchen Lama om. Merja Uimonen
VAL ERI 3 SA Mva Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta, Pirkko ja Raimo Hautaniemi
VAL ERI 4 Mva Chakiran Garden King om. Anna-Maija Lehtonen

Nartut
JUN ERI 1 SA Tuuling Ces Nashima om. Birgitta Vehmanen
JUN ERI 2 Miliisin Bebita-Sany om. Tiina Aarikka
JUN EH 3 Flying Carpet's Sign Of Libra om. Jaana Oksanen
NUO ERI 2 SA Rina-Cza's Chaos Mauna Loa om. Susanna Peltomaa
NUO ERI 3 SA Ziestan Anchita om. Kristian Hirvi
AVO ERI 3 Onnentassu Via Princess om. Mervi Tilaeus
AVO ERI 4 Saseran Xandra om. Marjut Tenlén
VAL EH 2 Mva Suvijan Sang-Ria om. Sarla Koistinen
VET ERI 2 Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen


10.06.2012 Kangasniemi

Tuomari Inga Siil, Viro
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 57, joista veteraaneja 5


VSP Mva Mäntykartanon Donatello - ROP Mva Mow-Zow Isa-Bella

VSP-vet Mva Vanessan Preston - ROP-vet Mva Bio-Bios Highlight for Tashi-Gong


ROP VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Isabella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 VAL ERI 2 SA | Mva Mäntykartanon Emmalotte
om. Paula ja Nea Jokela
PN 3 sert AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Hello Kitty
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 4 ROP-vet. VET ERI 1 SA | Mva Bio-Bios Highlight for Tashi-Gong
om. Katriina ja Sara Huhtinen
PN - vasert JUN ERI 1 SA | Vanessan Isolde
om. Silja ja Jennika Lappeteläinen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 VSP-vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 3 sert FI MVA VAL ERI 2 SA | Mva Mäntykartanon Ivanhoe
om. Hanne Loisa
PU 4 vasert NUO ERI 1 SA | Arundina Phucee Amba
om. Pertti Marjomaa ja Jouni Seppänen

ROP –pentu Toyway Zambalaya
om. kasv. ja Taru Heinänen


ROP-, BIS 1-kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Tashi-Gong Minessa om. Anne Hopponen ja Outi Karvinen
PEK 3 Tashi-Gong Magic Eyes om. Ninni Nikula
PEK 4 Mow-Zow Obla-Dii om. Katja, Marko ja Jenna Rita

Urokset:
JUN ERI 1 SA Hopeahapsun Benlore om. Minna ja Pirkko Virta
JUN EH 2 Finriikan Presley om. Henni Timoska
NUO ERI 2 SA Saffron Xcalibur om. kasv. ja Kirsi Kvick
NUO ERI 3 Minessan Columbo om. Tuomo Pölönen
NUO EH 4 Fjordneck Golden Rahman om. Titta Kuutti
AVO ERI 1 Arundina Amdo Karyol om. Pertti Marjomaa ja Jouni Seppänen
AVO EH 2 Mow-Zow Lucky Lucas om. Katja ja Marko Rita
AVO EH 3 Chakiran Ihan Pikku Väinö om. Heli Jokinen
AVO EH 4 Lilileian Luke Skywalker om. kasv. ja Jenny Peltola
VAL ERI 3 Mva Mäntykartanon Koomikko om. Paula ja Milla Jokela
VAL EH 4 Mva Nenemo Will-Power om. Päivi Könönen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Vanessan Kimberley om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
JUN ERI 3 SA Sunbase Coco Chanel om. Sirkku-Liisa Pirhonen
JUN ERI 4 Fairytalehill's Ifigenia om. Susanna Tynjä
NUO ERI 1 SA Snowmuzzle's Cassiopeia om. Hanna Raatikainen
NUO ERI 2 SA Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
NUO ERI 3 Ziestan Thyra om. Tiina Sallinen
AVO ERI 2 SA Down-Goblin Xselina om. Susanna Tynjä
AVO ERI 3 SA Saffron Rosamour om. Minna Takkunen
AVO ERI 4 Arundina Bodpo La om. Astrid Sundberg
VAL ERI 3 Mva Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
VAL ERI 4 Mva Ziestan Tiny Tara om. Tiina Rämö
VET ERI 2 SA Mva Mäntykartanon Amoriina om. Paula Jokela

Kasvattajat:
KASV 2 KP Mäntykartanon om. Paula Jokela
KASV 3 KP Vanessan om. Silja Lappeteläinen

 

09.06.2012 Tuuri
Tuomari: Kati Kilpeläinen (muut), Irina Poletaeva (pennut)
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 47, joista veteraaneja 3


VSP Mow-Zow Lucky Lucas - ROP Mva Mäntykartanon Emmalotte

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Emmalotte
om. Nea ja Paula Jokela
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuuttinen
PN 3 sert NUO ERI 1 SA | Ruskarinteen Yamma Yamma
om. kasv. ja Johanna Båssar
PN 4 vaSert NUO ERI 2 SA | Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuuttinen
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Amoriina
om. Paula Jokela

VSP sert AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Lucas
om. Katja ja Marko Rita
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Erasmus
om. Minna Virta
PU 3 vaSert NUO ERI 1 SA | Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 4 NUO ERI 2 SA | Mow-Zow Lucky Luke
om. Katja ja Marko Rita


ROP -pentu Toyway Zambalaya
om. kasv. ja Taru Heinänen


ROP-, BIS 4 -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 Zaranel De La Daami om. Anu Leiviskä
PEK 3 Mow-Zow Obla-Dii om. Katja, Marko ja Jenna Rita

Urokset

JUN ERI 1 Ancelan Caapo om. Johanna Aro ja Kai Olli
JUN ERI 2 Hoswin Talisman om. kasv. ja Kaj Herala
JUN ERI 3 Hopeahapsun Benlore om. Pirkko Minna Virta
JUN EH 4 Nic-Sam Fabrizio om. Veera Hirvi
AVO ERI 2 SA Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
AVO ERI 3 SA Toyway Pu-Ma om. Marjaana Kauppi
AVO ERI 4 Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
VAL ERI 2 SA Mva Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
VAL ERI 3 SA Mva Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen
VAL ERI 4 Mva Toyway Xolpo om. Johanna Båssar

Nartut
JUN ERI 1 SA Hoswin Tiffany om. kasv. ja Miia Ollila ja Antti Esala
JUN ERI 2 Mäntykartanon Nothing Else Matters om. Milla ja Paula Jokela
JUN ERI 3 Ancelan Ceiju om. Arja Lebeitsuk ja Margareta Sundqvist
NUO ERI 3 Hopeahapsun Anne-Marie om. Anne Kinnunen
NUO ERI 4 Tuuling Len Leiju om. Maaret ja Teuvo Laaksonen
AVO ERI 1 SA Hoswin Leona om. Miia ja Rasmus Westman
AVO ERI 2 SA Mäntykartanon Kuiskaus om. Minna ja Pirkko Virta
AVO ERI 3 SA Playpoin Barbie Doll om Minna Särkijärvi
AVO ERI 4 SA Tuuling Ris Ellen om. Maaret ja Teuvo Laaksonen
VET ERI 2 SA Racconto Prelude om. Taru Heinänen
VET EH 3 Ziestan Aniana om. Veera Hirvi

Kasvattajat
KASV 2 KP Kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela


03.06.2012 Mänttä-Vilppula

Tuomari: Annaliisa Heikkinen
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 12, joista veteraaneja 2


ROP Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong - VSP Tashi-Gong Masked Man

ROP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong
om. Sara ja Katriina Huhtinen
PN 2 sert AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Hello Kitty
om. kasv. ja Maija-Liisa Venäläinen
PN 3 vaSert AVO ERI 2 SA | Xaramae All Or Nothing
om. Eini Vihko

VSP sert AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Masked Man
om. Nina Isomäki


ROP -pentu Toyway Zambalaya
om. kasv. ja Taru Heinänen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Nic-Sam Fabrizio om. Veera Hirvi
VAL EH 1 Mva Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki

Nartut:
JUN EH 1 Lecibsin Kirre om. Tiina Pohja
AVO ERI 3 Playpoint Barbie Doll om. Minna Särkijärvi
AVO EH 4 Hanihani Zingzing om. Raija Virtanen
VET ERI 2 Racconto Prelude om. Taru Heinänen


02.06.2012 Kauhajoki rn

Tuomari: Cindy Petterson, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 23, joista veteraaneja 1

ROP sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Toyway Xolpo
om. Johanna Båssar
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Erasmus
om. Minna Virta
PU 3 vasert JUN ERI 1 SA | Hopeahapsun Benlore
om. Minna ja Pirkko Virta
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Tango
om. Nina Isomäki
PU - ROP-vet. VET ERI 1 | Satatassun Ukulele
om. Maarit Peltomaa

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Lecibsin Gala
om. Anna-Liisa Hakala c/o Anu Hakala
PN 2 sert AVO ERI 1 SA | Hoswin Leona
om. Miia & Rasmus Westman
PN 3 vasert AVO ERI 2 SA | Mäntykartanon Kuiskaus
om. Minna ja Pirkko Virta
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Hoswin Diva
om. kasv. ja Jemina ja Kaj Herala

ROP -pentu Tashi-Gong Magic For Kiranmays
om. Katri Aallonranta

Muut tulokset
Urokset
JUN ERI 2 SA Hoswin Talisman om. kasv. ja Kaj Herala
JUN EH 3 Basbastoo Alex Topias om. Tarja Keski-Saari
AVO ERI 2 SA Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
AVO ERI 3 Lecibsin Event om. Sirpa Takala
AVO EH 4 Hoswin Lord Of Luxury om. Sirpa Takala
VAL ERI 3 SA Mva Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa

Nartut:
JUN ERI 1 SA Hoswin Tiffany om. kasv. ja Miia Ollila ja Antti Esala
JUN ERI 2 Hopeahapsun Anne-Marie om. kasv. ja Anne Kinnunen
NUO ERI 1 SA Kiranmays A Sparckle Of Star om. Katri Aallonranta
AVO EH 3 Basbartoo Light Lucille om. Tarja Keski-Saari
AVO EH 4 Candymoon Baby Dolly om. Sami Peltonen

 

27.05.2012 Järvenpää
Tuomari: Soile Bister
Ilmoitettu: 14 aikuisia, joista veteraaneja 2


VSP Misschiefin Bzanba Arog - ROP Toyway Verity


VSP -vet. Mva Satatassun Viva Valentino - ROP -vet. Arundina Lha Sha

ROP sert AVO ERI 1 SA | Toyway Verity
om. kasv. ja Tuuli Kalliomäki
PN 2 vaSert ROP -vet. | Arundina Lha Sha
om. Yvonne Kokko
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg

VSP sert FI & EE MVA AVO ERI 1 SA | Misschiefin Bzanba Arog
om. Leila ja Merja Salminen
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Chakiran Garden King
om. Anna-Maija Lehtonen
PU 3 vaSert NUO ERI 1 SA | Arundina Phucee Amba
om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
VSP -vet. VET ERI 1 | Mva Satatassun Viva Valentino
om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi

Muut tulokset:
Nartut:
JUN EH 1 Lecibsin Kirre om. Tiina Pohja
JUN EH 2 Flying Carpet's Sign Of Libra om. kasv. ja Jaana Oksanen



27.5.2012 Joensuu kv
Tuomari: Kati Kilpeläinen
Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 41, joista veteraaneja 2

ROP Vanessan Kimberly - VSP Vanessan Laurenz

ROP sert ROP-jun. JUN ERI 1 SA | Vanessan Kimberley
om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
PN 2 cacib VAL ERI 1 SA | Bellezza's Koh-I-Noor
om. Titta Rusanen
PN 3 vasert vaCa NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 4 AVO ERI 1 SA | Playpoint Living Doll
om. Katriina Huhtinen ja Reetta Holopainen

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Vanessan Laurentz
om. om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
PU 2 sert vaCa AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Lucas
om. Katja ja Marko Rita
PU 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om Silja Lappeteläinen
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU - vaSert JUN ERI 1 SA | Saffron Zidane
om. Tuula Kinnunen ja Pentti Lindblad

ROP -pentu Ziestan Kimora
om Tiina Sallinen
VSP -pentu Mäntykartanon Mercurius
om. Eija Paananen

ROP -kasv Kennel Mow-Zow
om Katja Rita

Muut tulokset
narttupennut:
PEK2 Tashi-Gong Minessa om. Anne Hopponen ja Outi Karvinen
PEK 3 Mäntykartanon Nothing Else Matters om. Milla ja Paula Jokela
PEK 4 Zaranel De La Lina om. Sirpa Määttä

urokset:
JUN ERI 1 SA varasert Saffron Zidane om. Tuula Kinnunen ja Pentti Lindblad
JUN ERI 2 SA Sommerlyst`s I-Co-Legs Diki om. Katriina ja Pasi Huhtinen
JUN ERI 3 Finriikan Presley om. Henna Timoska
JUN EH 4 Riffendahl Benji Baltazar om. Aila Malmi-Backman
NUO ERI 1 SA Mow-Zow Lucky Luke om. Katja, Marko ja Lotta Rita
NUO EH 2 Revonhännän Aurinkoarmas om. Päivi Könönen
AVO ERI 2 Necku Tohvelisankari om. Satu Pelkonen
AVO EH 3 Tashi-Gong Silhouette om. Sampo ja Seija Hämäläinen
VAL ERI 3 SA Mva Mäntykartanon Ivanhoe om. Hanne Loisa
VAL ERI 4 SA Mva Mäntykartanon Koomikko om. Paula ja Milla Jokela
VET EH 2 Mva Vanessan Tsamovar om. Silja ja Kerttu Lappeteläinen

nartut:
JUN ERI 2 Minessan Chanel om. Tino ja Niina Liljeström
JUN EH 3 Miliisin Bertha-Sany om. Riikka Sirkiä
JUN EH 4 Runcorner Baby Belinda om. Hanne Kauppinen
NUO ERI 2 SA Flametail Love Of My Life om. Sirpa Määttä ja Sanna Heiskanen
NUO ERI 3 SA Ziestan Thyra om. Tiina Sallinen
NUO EH 4 Finriikan Paloma om. Leena ja Niina Pelkonen
AVO ERI 2 SA Nic-Sam Elisabetta om. Tuula Suvanto ja Minna Väänänen
AVO ERI 3 Down-Goglin Vanilla om. Hanna Raatikainen
AVO ERI 4 Riffendahl Agnes Afrodites om. Aila Malmi-Backman
VAL ERI 2 SA Mva Mow-Zow Isa-Bella om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VAL ERI 3 SA Mva Vanessan Imandra om. Silja Lappeteläinen
VAL ERI 4 Mva Chakiran Elizabeth om. kasv. ja Marika Reunanen


26.5.2012 Joensuu

Tuomari: Tatjana Urek, Slovenia
Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 52, joista veteraaneja 4


VSP Mva Vanessan Estara - ROP Mow-Zow Lucky Lucas

ROP sert AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Lucas
om. Katja ja Marko Rita
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Mäntykartanon Koomikko
om. Paula ja Milla Jokela
PU 4 vaSert NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Luke
om. Katja, Marko ja Lotta Rita
PU - ROP -vet VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om Silja Lappeteläinen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Vanessan Estara
om. Aune SAvolainen ja Silja Lappeteläinen
PN 2 sert NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 4 vaSert AVO ERI 1 SA | Riffendahl Agnes Afrodite
om. Aila Malmi-Backman
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Lin Tse-Hsun Toscana
om. Aino-Inkeri Huurinainen

ROP -pentu Ziestan Kimora
om Tiina Sallinen

ROP -kasv Kennel Mow-Zow
om Katja Rita

Muut tulokset:
urospentu:
PEK 1 ei KP Mäntykartanon Mercurius om. kasv ja Eija Paananen

narttupennut:
PEK 2 kp Tashi-Gong Minessa om. Anne Hopponen ja Outi Karvinen
PEK 3 kp Mäntykartanon Nothing Else Matters om. Milla ja Paula Jokela
PEK 4 Zaranel De La Dina om. Sirpa Määttä

urokset:
JUN ERI 1 SA Riffendahl Benji Baltazar om. Aila Malmi-Backman
JUN ERI 2 SA Finriikan Presley om. Henni Timoska
JUN ERI 3 SA Saffron Zidane om. Tuula Kinnunen ja Pentti Lindblad
JUN EH 4 Sommerlyst's I-Co-Legs Diki om Katriina ja Pasi Huhtinen
NUO ERI 2 SA Finriikan Roberto om. Arja Timonen
NUO ERI 3 Saffron Xcalibur om. Kirsi Kvick ja Pirkko Linnus
NUO ERI 4 Finriikan Ronadello om. Johanna, Patrik ja Petri Nuutinen
AVO ERI 2 SA Finriikan Eemeli om. Eeva-Liisa Metsäluoto
AVO ERI 3 Necku Tohvelisankari om. Satu Pelkonen
VAL ERI 3 SA Mva Zaranel Alonzo om Ritva-Liisa Tuikka
VAL ERI 4 SA Mva Mäntykartanon Ivanhoe om. Hanne Loisa
VET ERI 2 SA Vanessan Brown And White om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
VET ERI 3 SA Mva Vanessan Tsamovar om Kerttu ja Silja Lappeteläinen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Vanessan Isolde om. Silja & Jennika Lappeteläinen
JUN ERI 2 SA Minessan Chanel om. Tino ja Niina Liljeström
JUN ERI 3 SA Miliisin Bertha-Sany om. Riikka Sirkiä
JUN ERI 4 Vanessan Indica om. Silja ja Jonna Lappeteläinen
NUO ERI 2 SA Ziestan Thyra om. Tiina Sallinen
NUO ERI 3 SA Finriikan Paloma om. Leena ja Niina Pelkonen
NUO ERI 4 SA Flametail Love Of My Life om. Sirpa Määttä ja Sanna Heiskanen
AVO ERI 2 SA Necku Tuittu om. Teija Urpelainen ja Jaana Urpelainen-Reuna
AVO ERI 3 SA Xaramae All Or Nothing om. Eini Vihko
AVO ERI 4 SA Xaramae All-Star om. Eini Vihko
VAL ERI 3 SA Mva Chakiran Elizabeth om. kasv. ja Marika Reunanen
VAL ERI 4 SA Mva Bellezza's Koh-I-Noor om. Titta Rusanen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Finriikan om. Arja Timonen


20.05.2012 Riihimäki rn
Tuomari: Goran Gladic, Serbia
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 51, joista veteraaneja 8


ROP Mva Down-Goblin Fernando - VSP Ziestan Tiny Tara


BIS 1 Mva Down-Goblin Fernando


ROP -vet. Mva Ziestan Indira - VSP -vet. Pekdoro's Eppu-Epeli

ROP RYP 1 BIS 1 VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 sert AVO ERI 1 SA | Happy Lake Edelrot
om. Päivi Parantainen
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Hullabaloo
om. Raimo ja Margareta Hautaniemi
PU 4 vasert VAL ERI 3 SA | Mva Cavacute's Dennis
om. Sari Saari
PU - VSP -vet VET ERI 1 SA | Pekdoro's Eppu-Epeli
om. Harri Tanttu ja Maija Kajamäki

VSP sert FI MVA VAL ERI 1 SA| Mva Ziestan Tiny Tara
om. Tiina Rämö
PN 2 VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 VAL ERI 3 SA | Mva Chakiran Elisabeth
om. Marika Reunanen ja Tuula Viertonen
PN 4 vasert NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Ziestan Indira
om. Tiina Rämö, Anu Hietanen ja Helinä Hietanen


ROP -pentu Toyway Zambalaya
om. kasv. ja Taru Heinänen

ROP -kasv. kennel Nenemo
om. Eija ja Matti Lampinen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 SA Nic-Sam Francesco om. Veera Hirvi
JUN ERI 2 Flying Carpet's Sign of Leo om. Julia Kuutti
JUN EH 3 Nic-Sam Fabrizio om. Veera Hirvi
NUO ERI 1 SA Cavacute's Don-Juan om. Sinikka Leino
NUO ERI 2 Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen
NUO EH 3 Flametail Kaval-De-Mar om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
AVO ERI 2 SA Oakmyst Bachelor Boy om. Sirpa ja Harri Perälä
AVO ERI 3 SA Kiiramanna Sonam Putsog om. Laura Uimonen
AVO EH 4 Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
VAL ERI 4 SA Mva Mäntykartanon Ivanhoe om. Hanne Loisa

Nartut:
JUN EH 1 Cinodes Champs Elysee om. Sirpa Berk
JUN EH 2 Lecibsin Kirre om Tiina Pohja
NUO ERI 2 Revonhännän Xinara om. Sirpa ja Harri Perälä
NUO ERI 3 Snowmuzzle's Cassiopeia om. Hanna Raatikainen
NUO EH 4 Cinodes Japonica om. Seija Kanerva
AVO ERI 1 SA Toyway Verity om. kasv. ja Tuuli Kalliomäki
AVO ERI 2 SA Down-Goblin Vanilla om. Hanna Raatikainen
AVO ERI 3 SA Nenemo Brilliant Girl om. Anniina Lampinen
AVO ERI 4 SA Racconto Laxmi Dhoop om. Johanna Putkonen
VET ERI 2 SA Mva Toyway Fa-Bi-Anna om. Tuuli Kalliomäki
VET ERI 3 SA Mva Nenemo Ibaniman Girl om. Anniina Lampinen
VET ERI 4 SA Ziestan Aniana om. Veera Hirvi


17.05.2012 Helsinki rn
Tuomari: Annaliisa Heikkinen
Ilmoitettu: aikuisia 20, joista veteraaneja 1


VSP Mva Tashi-Gong Hullabaloo - ROP Misschiefin Easy Bambi

ROP sert JUN ERI 1 SA | Misschiefin Easy Bambi
om. kasv. ja Maritta Lehtimäki
PN 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Estralita
om. kasv. ja Aune Savolainen
PN 3 vaSert AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong My Song
om. Katri Tauru
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Janne Knuutinen ja Heidi Nousiainen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Hullabaloo
om. Pirkko ja Raimo Hautaniemi
PU 2 sert AVO ERI 1 SA | Arundina Phucee Amba
om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
PU 3 vaSert AVO ERI 1 SA | Vanessan Irkos
om. Jennika ja Silja Lappeteläinen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 1 Shibazhan Taxus om. Leila Salminen
JUN EH 2 Kiiramanna China Huan San om. Anne Miettinen
AVO ERI 2 Tashi-Gong Roulette om. Katri Tauru
AVO EH 3 Misschiefin Bzanba Arog om. Merja ja Leila Salminen
AVO EH 4 Arundina Amdo Karyol om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa

Nartut:
JUN ERI 2 Ziestan Elissa om. Päivi Niinivaara
NUO ERI 1 SA Mow-Zow Lucky Lady om. Janne Knuutinen ja Heidi Nousiainen
NUO EH 2 Cinodes Japonica om. Seija Kanerva
AVO ERI 2 SA Toyway Verity om. kasv. ja Tuuli Kalliomäki
AVO EH 3 Shibazhan Serissa om. Isabella Fagerström
VAL ERI 2 SA Mva Vanessan Expression om. kasv. ja Aune Savolainen



13.05.2012 Hamina kv

Tuomari: Kresten Scheel, Tanska
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 43, joista veteraaneja 6


ROP Down-Goblin Flirtti - VSP Mva Shibazhan Thymus

ROP sert cacib NUO ERI 1 SA | Down-Goblin Flirtti
om. Katriina Kanninen
PN 2 VSP -vet.VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Jacqueline
om. Merja Heilman
PN 3 vaSert vaCa AVO ERI 1 SA | Revonhännän Tiramisu
om. Mariie Nordlund
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Shibazhan Cattleya
om. Maija Salminen

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Thymus
om. Maija Salminen
PU 2 sert cacib NUO ERI 1 SA | Arundina Phucee Amba
om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
PU 3 VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU - vaSert AVO ERI 1 SA | Toyway Ok-Taavi
om. Sanna Nikulainen


ROP-, BIS 2 -kasv. kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Urospentu:
PEK 1 ei KP Validus om. Jenna Huusaari-kerkkoo

Urokset:
JUN ERI 1 Miliisin Baltazar-San om. Anne Lepola
JUN ERI 2 Miliisin Beowulf-San om. kasv. ja Airi Leegen
JUN ERI 3 Zhigatsey Edward om. Mona Frejborg
NUO ERI 2 SA Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen
NUO EH 3 Millan Waldo's People om. Tiina Parkkali
AVO EH 3 Arundina Amdo Karyol om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
AVO EH 3 Shibazhan Houstonia om. Carita Mauno
AVO EH 4 Oakmyst Bachelor Boy om. Sirpa ja Harri Perälä
VAL ERI 3 SA Mva Mäntykartanon Ivanhoe om. Hanne Loisa
VET ERI 2 SA Mva Shibazhan Wulfenia om. Sanna Männistö

Nartut:
JUN ERI 1 SA Kiapri Ihanx Muska om. Saila Ollikka
JUN ERI 2 SA Olazza Milady om. Maija Perttola
JUN ERI 3 Kri Kris Unbelievable Sita om. Jaana Hyttinen
JUN EH 4 Zhigatsey Elviira om. Mona ja Emilia Frejborg
NUO ERI 2 P'Zazz Pink Dream om. Teija Urpelainen ja Jaana Urpelainen-Reuna
AVO ERI 2 SA Necku Tuittu om. Teija Urpelainen ja Jaana Urpelainen-Reuna
AVO ERI 3 Revonhännän Luxima om. Sirpa Perälä
AVO ERI 4 Charmia's Copdan om. Hanna Suutarinen
VAL ERI 2 Mva Ziestan Tiny Tara om. Tiina Rämö
VAL ERI 3 SA Panhur's Morning Mist Mona Frejborg
VAL EH 4 Mva Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
VET ERI 2 SA Mva Toyway Fa-Bi-Anna om. Tuuli Kalliomäki
VET ERI 3 SA Mva Miliisin I-Sweet om. kasv. ja Airi Leegen
VET ERI 4 Mva Arundina Shine Of Jewel om. Jaana Hyttinen


12.05.2012 Kajaani rn

Tuomari: Kati Kilpeläinen
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 21, joista veteraaneja 2


VSP Mva Vanessan Preston - ROP Mva Bellezza's Koh-I-Noor


ROP -vet. Mva Vanessan Preston - VSP -vet. Mva Toyway Uma-U-Muska

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Bellezza’s Koh-I-Noor
om. Titta Rusanen
PN 2 sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Vanessan Expression
om. kasv. ja Aune Savolainen
PN 3 VAL ERI 2 SA | Mva Vanessan Estara
om. kasv. ja Aune Savolainen
PN 4 VSP –vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Uma-U-Muska
om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PN – vaSert AVO ERI 1 SA | Vanamon Mi-Mosa
om. Titta Rusanen

VSP ROP –vet VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Erasmus
om. Minna Virta
PU 3 sert AVO ERI 1 SA | Toyway Xenotero
om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PU 4 AVO ERI 2 SA | Vanessan Irkos
om. Silja ja Jennika Lappeteläinen


VSP -pentu Toyway Antti Tuis-Ku - ROP -pentu Zaranel De La Daami

ROP -pentu Zaranel De La Daami
om. Anu Leiviskä
VSP -pentu Toyway Antti Tuis-Ku
om. kasv. ja Tiina Kaakinen


ROP -kasv. kennel Vanessan
om. Silja Lappeteläinen

Muut tulokset:
Narttupentu:
PEK 2 Zaranel De-La-Dina om. Sirpa Määttä

Urokset:
JUN EH 1 Fairytalehill's Gunman Grayson om. Tanja Huotari
JUN EH 2 Hopeahapsun Benlore om. Minna ja Pirkko Virta
JUN EH 3 Finriikan Presley om. Henna Timoska
AVO ERI 3 SA Toyway Rasa-ville om. kasv. ja Tiina Kaakinen
AVO EH 4 Lecibsin Event om. Sirpa Takala

Nartut:
JUN ERI 1 Bendafeims Destiny om. Raija Leiviskä
JUN ERI 2 Hopeapasun Anne-Marie om. kasv. ja Anna Kinnunen
JUN EH 3 Pikkeliinan Siru Sippura om. Jaana Pennonen
NUO EH 2 Flametail Love Of My Life om. kasv. ja Sirpa Määttä
AVO ERI 2 SA Mäntykartanon Kuiskaus om. Minna ja Pirkko Virta
AVO EH 3 Toyway Lise-Lotte om. Hilkka ja Esa Sandberg


12.05.2012 Tampere kv
Tuomari: Juha Putkonen (aikuiset), Tanya Ahlman-Stockmari (pennut)
Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 78, joista veteraaneja 10


VSP Oakmyst Bachelor Boy - ROP Tuuling Ris Mette


BIS 2 Tuuling Ris Mette


ROP -vet. Cayana Chotu Gombhu La - VSP -vet. Mva Miliisin I-Sweet

ROP RYP 1 BIS 2 sert JUN ERI 1 SA | Tuuling Ris Mette
om. Tuula Parviainen
PN 2 cacib VAL ERI 1 SA | Mva Tuuling Ris Elene
om. Tuula Parviainen
PN 3 vaSert VaCa-> cacib AVO ERI 1 SA | Pinaco Hopeful Girl
om. Heli Suoniemi
PN 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin I-Sweet
om. kasv. ja Airi Leegen

VSP sert cacib AVO ERI 1 SA | Oakmyst Bachelor Boy
om. Sirpa ja Harri Perälä
PU 2 vaSert ROP -vet. VET ERI 1 SA | Cayana Chotu Gomphu La
om. Maire Mäki-Valkama
PU 3 vaCa VAL ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 4 JUN ERI 1 SA | Revonhännän Aurinkokuningas
om. Mervi Saario


ROP -pentu Satatassun Pearls Jacob
om. Tuula Toroska ja Pia Rajaniemi


ROP -kasv. kennel Olazza
om. Maija Perttola


Muut tulokset:
Urospentu:
PEK 2 Flying Carpet's Sign Of Leo om. Julia Kuutti

Urokset:
JUN EH 2 Miliisin Beowulf-San om. kasv. ja Airi Leegen
JUN EH 3 Kiapri Erasmus om. Vilma Saarinen
JUN EH 4 Shibazhan Taxus om. Lrila Salminen
NUO ERI 1 SA Arundina Phucee Amba om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
NUO ERI 2 SA Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen
NUO ERI 3 SA Kiiramanna Alexander om. Kaija Yrjänäinen
NUO ERI 4 SA Toyway Yusafat om. Katariina Anttila
AVO ERI 2 SA Happy Lake Edelrot om. Päivi Parantainen
AVO ERI 3 SA Misschiefin Bzanba Arog om. Merja ja Leila Salminen
AVO EH 4 Hermann om. Tero ja Heli Suoniemi
VAL ERI 2 SA Mva Kiiramanna Sawa Dawa om. Mari Nieminen
VAL ERI 3 SA Mva Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen
VAL ERI 4 SA Mva Tashi-Gong Hullabaloo om. Pirkko Hautaniemi

Nartut:
JUN ERI 2 SA Finriikan Paloma om. Niina Pelkonen
JUN ERI 3 SA Misschiefin Easy Bambi om. kasv. ja Maritta Lehtimäki
JUN ERI 4 SA Revonhännän Donnacarmenzita om. Marja-Liisa Voutilainen ja Markku Tamminen
NUO ERI 1 SA Ziestan Tokyo om. Mariie Nordlund
NUO ERI 2 SA Olazza Aurora om. kasv. ja Pia Rapo
NUO ERI 3 SA Ziestan Anchita om. Kristian Hirvi
NUO ERI 4 SA Tuuling Len Leiju om. Teuvo Laaksonen ja Maaret Laaksonen
AVO ERI 2 SA Tor Oskan Carlina om. Tuula Toroska
AVO ERI 3 Pinaco Extra Madonna om. Marja-Riitta Rönkä
AVO ERI 4 Olazza Paris om. kasv. ja Veikko Räty
VAL ERI 2 Mva Nic-Sam Bertta om. Tuula Suvanto
VET ERI 2 Arundina Bogo Nic-Sam om. Tuula Suvanto
VET ERI 3 Tor Oskan Anselika om. Tuula Toroska
VET ERI 4 Mva Ziestan Indira om. Tiina Rämö ja Anu ja Helinä Hietanen


06.05.2012 Rauma kr
Tuomari: Jussi Liimatainen
Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 52, joista veteraaneja 9


VSP Mva Tuuling Ris Elene - ROP Mva Down-Goblin Fernando


VSP -vet. Mva Miliisin I-Sweet - ROP -vet. Mva Satatassun Viva Valentino

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen
PU 2 sert NUO ERI 1 SA | Tuuling Ris Marius om. Katri Aallonranta
PU 3 vaSert NUO ERI 2 SA | Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
PU- ROP-vet VET ERI 1 SA | Mva Satatassun Viva Valentino om. Päiväkkö Mirja

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Tuuling Ris Elene om. Tuula Parviainen
PN 2 sert ROP jun JUN ERI 1 SA | Tuuling Ris Mette om. Tuula Parviainen
PN 3 vaSert AVO ERI 1 SA | Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska
PN 4 NUO ERI 1 SA | Playpoint Barbie Doll om. Minna Särkijärvi
PN- VSP vet VET ERI 1 SA | Miliisin I-Sweet om. Airi Leegen


ROP -pentu Flying Carpet´s Sign of Leo om. Julia Kuutti

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 SA Miliisin Beowulf-San om. kasv. ja Airi Leegen
JUN ERI 2 Kiapri Jerasmus om. Vilma Saarinen
JUN EH 3 Chakiran Kingin Karlgustaf om. kasv. ja Terttu Luhio
JUN EH 4 Satatassun Vive Trinity om. Mari-Anna Kaiho ja Lauri Korkeamäki
NUO EH 3 Tulilinnun Gautaman Kosketus om. Anna-Maija Anttalainen
NUO EH 4 Flametail Kaval-De-Mar om. Janika Nurmi ja Mirja Päiväkkö
AVO ERI 1 SA Tor Oskan Ivanhoe om. Maarit Peltonen
AVO ERI 2 SA Ziestan Tin Tin om. Mervi Tilaeus ja Terhi Aavinko
AVO ERI 3 Tuuling Via Gastor om. Sari Virta
AVO ERI 4 Chiaro Nuvoletta Mel Doblerone om. Johanna Aalto
VAL ERI 3 Mva Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa
VAL ERI 4 Saseran Midnight Mayhem om. Alexandra Johansson
VET ERI 2 SA Mva Ziestan Indigo om. Jaana Hyttinen ja Susanna Peltomaa
VET EH 3 Satatassun Ukulele om. Maarit Peltonen
VET EH 4 Mva Arundina Oh No How Parti om. Tuula Viertonen

Nartut
JUN ERI 2 SA Alnuspark Odelma om. Anna-Maria Melkas
JUN ERI 3 Kri Kris Unbeliavable Sita om. Jaana Hyttinen
JUN EH 4 Afrodite om. Katri Stenroos
NUO ERI 2 Tuuling Len Leiju om. Teuvo ja Maaret Laaksonen
AVO ERI 2 Saseran Xandra om. Marjut Tenlén
AVO ERI 3 Tuuling Ris Ellen om. Teuvo ja Maaret Laaksonen
AVO ERI 4 Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
VAL ERI 2 Mva Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
VET ERI 2 Mva Toyway Fa-Bi-Anna om. Tuuli Kalliomäki
VET ERI 3 Hanlait Miisa-Mistel om. Tuula Toroska
VET ERI 4 Mva Miliisin Cza-Rina om. Susanna Peltomaa


28.04.2012 Lahti kv
Tuomari: Hans Lehtinen
Ilmoitettu: aikuisia 40, joista veteraaneja 4


ROP Vanessan Estara - VSP Mva Olazza Milord


RYP 4 Vanessan Estara

ROP RYP 4 sert FI MVA cacib AVO ERI 1 SA | Vanessan Estara
om. kasv. ja Savolainen Aune
PN 2 vaSert vaCa NUO ERI 1 SA | Olazza Aurora
om. kasv. ja Pia Rapo
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg
PN 4 VAL ERI 2 SA | Mva Chakiran Elizabeth
om. kasv. ja Marika Reunanen

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 2 ROP-vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Thymus
om. Maija Salminen
PU 3 sert VaCa ->cacib NUO ERI SA | Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Tango
om. Nina Isomäki
PU - vaSert AVO ERI 1 SA | Toyway Yusafat
om. Katariina Anttila

Muut tulokset:
Urokset
JUN ERI 1 Kiiramanna Alejandro om. Pia Honkasalo
JUN EH 2 Miliizin Baltazar-San om. Anne Lepola
JUN EH 3 Nic-Sam Fabrizio om. Veera Hirvi
NUO EH 2 Tashi-Gong Roulette om. Katri Tauru
AVO EH 2 Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
VAL ERI 3 Mva Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen
VAL ERI 4 Mva Kiiramanna Sawa Dawa om. Mari Nieminen
VET ERI 2 Mva Satatassun Viva Valentino om. Mirja Päiväkkö
VET ERI 3 Mva Vanessan Preston om. Silja Lappeteläinen

Nartut:
JUN ERI 1 Finriikan Paloma om. Leena ja Niina Pelkonen
JUN ERI 2 Olazza Milady om. Maija Perttola
JUN ERI 3 Fairytalehill’s Ifigenia om. Susanna Tynjä
JUN EH 4 Chrystal Mountain Tsering Zal Ba om. Arto Ruuhijärvi ja Mira Talja
AVO ERI 2 Tashi-Gong Sensation om. Pia Taskila
AVO ERI 3 Tuuling Thur Keksi om. Mirja ja Simon Paldanius
AVO ERI 4 Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
VAL EH 3 Mva Vanessan Imandra om. Silja Lappeteläinen
VET EH 1 Mva Ziestan Indira om. Tiina Rämö, Helinä ja Anu Hietanen

22.04.2012 Kankaanpää rn
Tuomari: Dagmar Klein, Romania
Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 75, joista veteraaneja 11


ROP Kiiramanna Sawa Dawa - VSP Hoswin Diva


VSP -vet. Mva Satatassun Viva Valentino - ROP -vet. Mva Mäntykartanon Amoriina


BIS-3 -vet. Mva Mäntykartanon Amoriina

ROP sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nieminen
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Erasmus
om. Minna Virta
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Mäntykartanon Koomikko
om. Paula ja Milla Jokela
PU 4 vaSert JUN ERI 1 SA | Miliisin Beowulf-San
om. kasv. ja Airi Leegen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Satatassun Viva Valentino
om. Mirja Päiväkkö

VSP sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Hoswin Diva
om. kasv. ja Kaj ja Jemina Herala
PN 2 ROP-, BIS 3 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Amoriina
om. Paula Jokela
PN 3 vaSert JUN ERI 3 SA | Tuuling Ris Mette
om. Tuula Parviainen
PN 4 JUN ERI 1 SA | Ruskarinteen Yamma Yamma
om. kasv. ja Johanna Båssar


VSP-pentu Flying Carpet's Sign Of Leo - ROP -pentu Mäntykartanon Nothing Else Matters

ROP -pentu Mäntykartanon Nothing Else Matters
om. Paula ja Milla Jokela
VSP -pentu Flying Carpet's Sign Of Leo
om. Julia Kuutti


ROP-, BIS 2 -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela


Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Hoswin Talisman om. kasv. ja Kaj Herala
JUN ERI 3 Hopeahapsun Benlore om. kasv. ja Pirkko Virta
JUN ERI 4 Kiapri Jerasmus om. Vilma Saarinen
NUO ERI 1 SA Cavacute's Don-Juan om. Sinikka Leino
NUO ERI 2 Vanessan Karuson om. Virpi Mäkelä
NUO EH 3 Flametail Kaval-De-Mar om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
AVO ERI 2 SA Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
AVO ERI 3 SA Toyway Xolpo om. Johanna Båssar
AVO ERI 4 SA Happy Lake Edelrot om. Päivi Parantainen
VAL ERI 3 SA Mva Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
VAL ERI 4 SA Mva Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa
VET ERI 2 Mva Ziestan Indigo om. Jaana Hyttinen c/o Susanna Peltomaa
VET ERI 3 Mva Bellezza's Bellamy om. Ritva-Liisa Tuikka
VET ERI 4 Satatassun Ukulele om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Ziestan Fly On Carpet om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
JUN ERI 4 SA Hoswin Tiffany om. kasv. ja Miia Ollila ja Antti Esala
NUO ERI 1 Playpoint Barbie Doll om. Minna Särkijärvi
AVO ERI 2 SA Revonhännän Luxima om. Sirpa Perälä
AVO ERI 3 Tuuling Thur Keksi om. Mirja ja Simon Paldanius
AVO ERI 4 Bendafeims Annchen om. Nina Välimaa
VAL ERI 1 SA Mva Tuuling Ris Elene om. Tuula Parviainen
VAL ERI 2 Mva Lecibsin Gala om. Anna-Liisa Hakala c/o Anu Hakala
VAL ERI 3 Mva Chakiran Elizabeth om. kasv. ja Marika Reunanen
VET ERI 2 SA Mva Ingefal's Lilla My om. Miia Westman
VET ERI 3 Lin Tse-Hsun Ma-Tilda om. Susanna Kolppanen
VET ERI 4 Hanlait Miisa-Mistel om. Tuula Toroska

 

14.04.2012 Vaasa kv
Tuomari: Marja-Terttu Kallio

Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 58, joista veteraaneja 9


VSP Mva Shandita's Winema - ROP Mva Mäntykartanon Erasmus


VSP -vet. Mva Satatassun Viva Valentino - ROP -vet. Pekdoro's Dominica

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Erasmus
om. Mínna Virta
PU 2 vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Tango
om. Nina Isomäki
PU 3 SERT JUN ERI 1 SA | Hoswin Talisman
om. kasv. ja Kaj Herala
PU 4 vaSert NUO ERI 1 SA | Gamla Herrgården Mozart
om. Marita Nordahl, Krister Söderstam ja Bodel Enserud Olse'n, Ruotsi
VSP -vet. VET ERI SA | Mva Satatassun Viva Valentino
om. Mirja Päiväkkö

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Shandita's Winema
om. Johanna Båssar
PN 2 vaCa SERT FI, LT, LV MVA | Chakiran Elizabeth
om. kasv. ja Marika Reunanen
PN 3 vaSert JUN ERI SA | Hoswin Tiffany
om. kasv. ja Antti Esala ja Miia Ollila
PN 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Pekdoro's Dominica
om. Susanna Kolppanen


ROP -pentu Mäntykartanon Mercurius - VSP -pentu Bendafeims Destiny

ROP -pentu Mäntykartanon Mercurius
om. kasv. ja Eija Paananen
VSP -pentu Bendafeims Destiny
om. Raija Leiviskä

ROP -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Narttupennut:

PEK 2 KP Pekdoro's Ta-Rina om. kasv. ja Anne-Mari Mäki-Valkama
PEK 3 Mäntykartanon Nothing Else Matters om. Milla ja Paula Jokela
PEK 4 Pekdoro's Ti-Ara om. SUsanna Kolppanen

Urokset:
JUN ERI 1 Riffendahl Benji Baltazar om. Aila Malmi-Backman
JUN EH 3 Hopeahapsun Belore om. Pirkko ja Minna Virta
JUN EH 4 Nic-Sam Fabrizio om. Veera Hirvi
NUO EH 2 Flametail Kaval-De-Mar om. Janika Nurmi ja Mirja Päiväkkö
AVO ERI 1 SA Toyway Xolpo om. Johann Båssasr
AVO ERI 2 SA Ancelan Di Bamle om. Arja Lebeitsuk
AVO ERI 3 Tor Oskan Ivanhoe om. Maarit Peltonen
AVO ERI 4 Snowmuzzle's Black Poseidon om. Mira Raussi
VAL ERI 3 SA Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimää
VAL ERI 4 Mäntykartanon Ivanhoe om. Hanne Loisa
VET ERI 2 Satatassun Ukulele om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN ERI 2 Hopeahapsun Anne-Marie om. Anne Kinnunen ¨
JUN EH 3 Geriland Kiss-X-Dancia om. Airi Leegen
JUN EH 4 Miliisin Bebita-Sany om. Tiina Aarikka
NUO ERI 1 SA Snowmuzzle's Cassiopeia om. Hanna Raatikainen
NUO ERI 2 Gamla Herrgården Magnolia om. Bodel Enserud Olse'n, Ruotsi
NUO ERI 3 Venssan Marie om. Marianne Sandberg
NUO EH 4 Tor Oskan Josefina om. Tuula Toroska
AVO ERI 2 SA Mäntykartanon Indiana om. Minna Virta
AVO ERI 3 Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
AVO ERI 4 Hoswin Diva om. kasv., Kaj ja Jemina Herala
VAL ERI 2 SA Bellezza's Koh-I-Noor om. Titta Rusanen
VAL ERI 3 SA Nic-Sam Bertta om. TUula Suvanto
VET ERI 2 SA Arundina Bogo Nic-Sam om. TUula Suvanto
VET ERI 3 Mäntykartanon Amoriina om. Paula Jokela
VET ERI 4 Lin Tse-Hsun Matilda om. Susanna Kolppanen


08.04.2012 Lappeenranta
Tuomari: Ingrid Borchorst, Tanska

Ilmoitettu: pentuja 9, aikuisia 41, joista veteraaneja 4


VSP Mva Down-Goblin Celena - ROP Mva Ziestan Enzo


ROP -vet. Mva Miliisin I-Sweet - VSP -vet. Mva Shibazhan Wulfenia

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Ziestan Enzo
om. Mariie Nordlund
PU 2 VAL ERI 2 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 3 VAL ERI 3 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 4 sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Revonhännän Jerry
om. Sirpa Perälä
PU - vaSert AVO ERI 2 SA | Misschiefin Bzanba Arog
om. Merja ja Leila Salminen
VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Wulfenia
om. Sanna Männistö

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg
PN 2 sert AVO ERI 1 SA | Down-Goblin Vanilla
om. Hanna Raatikainen
PN 3 vaSert JUN ERI 1 SA | Olazza Milady
om. Maija Perttola
PN 4 NUO ERI 1 SA | Ziestan Tokyo
om. kasv. ja Mariie Nordlund
ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin I-Sweet
om. Airi Leegen

ROP -pentu Vanessan Indica
om. Silja ja Jonna Lappeteläinen

ROP -kasv. kennel Ziestan
om. Iina Mattila

Muut tulokset:
Narttupennut:

PEK 2 KP Vanessan Isolde om. Jennika ja Silja Lappeteläinen
PEK 3 KP Double Eye Cherished Cinderella om. kasv. ja Kujala Maria
PEK 4 KP Zhigatsey Elvira om. Mona ja Emilia Frejborg

Urokset:
JUN ERI 1 SA Shibazhan Taxus om. Leila Salminen
JUN ERI 2 Miliisin Beowulf-Sun om. kasv. ja Airi Leegen
NUO ERI 1 SA Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen
AVO ERI 3 SA Lilileian Wookie Chewbacca om. Katja Laitinen ja Nicol Back
AVO ERI 4 Toyway Ok-Taavi om. Sanna Nikulainen
VAL ERI 4 Mva Mäntykartanon Ivanhoe om. Hanne Loisa
VET ERI 2 SA Mva Vanessan Preston om. Silja Lappeteläinen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Ziestan Leonor Fly on Carpet om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
JUN ERI 3 Shibazhan Fortunella om. Johanna Nykänen
JUN ERI 4 Ziestan I Am Lilileian om. Tiina Rämö ja Laura Kaarento
NUO ERI 2 SA Down-Goblin Flirtti om. Katriina Kanninen
NUO ERI 3 SA Olazza Aurora om. kasv. ja Pia Rapo
NUO ERI 4 SA Revonhännän Xinara om. Sirpa ja Harri Perälä
AVO ERI 2 SA Charmia's Copdan om. Hanna-Kaisa Suutarinen
AVO ERI 3 SA Revonhännän Waninka om. Sirpa Perälä
AVO ERI 4 SA Necku Tuittu om. kasv. ja Jaana Urpelainen-Reuna
VAL ERI 2 SA Panhur's Morning Mist Mona Frejborg
VET ERI 2 sa Mva Down-Goblin Jacqueline om. Merja Heilman

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Olazza om. Maija Perttola

 

01.04.2012 Polvijärvi rn
Tuomari: Leni Finne

Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 19, joista veteraaneja 1

ROP RYP 3 sert AVO ERI 1 SA | Toyway Xenotero
om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
ROP -vet. PU 2 VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 3 vara-sert NUO ERI 1 SA | Saffron Xcalibur
om. kasv. ja Kirsi Kvick

VSP sert JUN ERI 1 SA | Vanessan Kimberley
om. Silja ja Kerttu Lappeteläinen
PN 2 vara-sert AVO ERI 1 SA | Vanessan Estara
om. kasv. ja Aune Savolainen
PN 3 JUN ERI 2 SA | Vanessan Kriselda
om. Silja ja Kerttu Lappeteläinen

ROP-, BIS 2 -kasv. kennel Vanessan
om. Silja Lappeteläinen

Rop-pentu Bendafeims Destiny
om. Raija Leiviskä

Muut tulokset:
Narttupennut:

PEK 2 KP Vanessan Isolde om. Jennika ja Silja Lappeteläinen
PEK 3KP Vanessan Indica om. Jonna ja Silja Lappeteläinen
PEK 4 Ziestan Kimora om. Tiina Sallinen

Urokset:
JUN EH 1 Finriikan Presley om. Heini Timoska
NUO ERI 2 Finriikan Roberto om. Arja Timonen
AVO EH 2 Wartin-Kyis Firefox om. Katja Mynttinen

Nartut:
JUN ERI 3 Ziestan Thyra om. Tiina Sallinen
AVO EH 2 Saffron Rosamour om. Minna Takkunen
AVO EH 3 Down-Goblin Yin om. Katja Mynttinen
AVO EH 4 Arabella om. Liisi Turpeinen


03.03.2012 Eno rn
Tuomari: Kirsti Louhi

Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 28, joista veteraaneja 4


BIS 2 -vet. Mva Vanessan Preston

ROP sert FI MVA VAL ERI SA | Mva Kiiramanna Madelaine
om. kasv. ja Lahja Tattari
PN 2 vaSert JUN ERI 1 SA | Tuuling Ris Madde
om. Ava ja Katriina Huhtinen
PN 3 AVO ERI 1 SA | Chakiran Elisabeth
om. kasv. ja Marika Reunanen
PN 4 JUN ERI 2 SA | Vanessan Kriselda
om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
PN- VSP -vet. VET ERI 1 SA | Saffron Emmylou
om. Pirkko Linnus

VSP sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Finriikan Macgyver
om. Soile Kinnunen
PU 2 ROP- BIS 2 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 3 vaSert NUO ERI 1 SA | Finriikan Roberto
om. Arja Timonen

ROP -pentu Vanessan Isolde
om. Silja ja Jennika Lappeteläinen


Muut tulokset:
Narttupennut:

PEK 2 KP Vanessan Indica om. Silja ja Jonna Lappeteläinen
PEK 3 Nic-Sam Fiorella om. Tuula Suvanto

Urokset:
JUN EH 1 JMva Revonhännän Aurinko Armas om. Päivi Könönnen
JUN EH 2 Finriikan Presley om. Henni Timoska
JUN EH 3 Minessan Columbo om. Tuomo Pölönen
NUO ERI 2 Saffron Xcalibur om. kasv. ja Kirsi Kvick
NUO ERI 3 Kiiramanna Panchen Lama om. Merja Uimonen
NUO EH 4 Flametail Kaval-Di-De-Mar om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
AVO EH 2 Tashi-Gong Silhouette om. Seija ja Sampo Hämäläinen
AVO EH 3 Ziestan Enzo om. Mariie Nordlund
VET ERI 2 Mva Satatassun Viva Valentino om. Mirja Päiväkkö

Nartut:
JUN ERI 3 SA Ziestan Thyra om. Tiina Sallinen
JUN EH 4 Finriikan Paloma om. Leena Pelkonen
NUO ERI 1 SA Ziestan Tokyo om. kasv. ja Mariie Nordlund
AVO ERI 2 Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
AVO ERI 3 Flametail Dear-De-Vilma om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
AVO EH 4 Tashi-Gong Sahara om. Anne Hopponen
VAL ERI 2 Finriikan Evelyn om. Mariie Nordlund


26.02.2012 Tuusniemi rn
Tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari

Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 31, joista veteraaneja 2


ROP Mva Vabessan Preston - VSP Tuuling Ris Madde


ROP -vet. Mva Vanessan Preston - VSP -vet. Saffron Emmylou


BIS 1 -vet. Mva Vanessan Preston

ROP ROP- BIS 1 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 2 sert NUO ERI 1 SA | Saffron Xcalibur
om. kasv. ja Kirsi Kvick
PU 3 vaSert AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Timotei
om Hannele ja Niklas Itkonen
PU 4 JUN ERI SA | Kiiramanna Alexander
om. Kaija Yrjänäinen

VSP sert JUN ERI 1 SA | Tuuling Ris Madde
om. Ava ja Katriina Huhtinen
PN 2 vaSert AVO ERI 1 SA | Vanessan Estara
om Aune Savolainen
PN 3 JUN ERI 2 SA | Kiiramanna Alexandra
om. Merja Uimonen
PN 4 AVO ERI 2 SA | Saffron Rosamour
om. Minna Takkunen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Saffron Emmylou
om. Pirkko Linnus


VSP -pentu Nic-Sam Fabrizio - ROP -pentu Vanessan Isolde

ROP -pentu Vanessan Isolde
om. Silja ja Jennika Lappeteläinen
VSP -pentu Nic-Sam Fabrizio
om. Veera Hirvi

ROP -kasv. Kennel Kiiramanna
om. Merja Uimonen

Muut tulokset:
Urospennut:

PEK 2 Nic-Sam Francesco om. Veera Hirvi

Narttupennut:
PEK 2 KP Vanessan Indica om. Silja ja Jonna Lappeteläinen
PEK 3 Runcorner Baby Belinda om. Hanne Kauppinen ja Sari Poikonen
PEK 4 Nic-Sam Fiorella om. kasv. ja Erja Mäki-Penttilä

Urokset:
JUN ERI 2 SA Khandro's Bergerac om. Katja Rytkönen ja Teija Ursin
JUN EH 3 Fairytalehill's Gunman Grayson om Tanja Huotari
JUN EH 4 Finriikan Presley om. Henni Timoska
NUO ERI 2 SA Kiiramanna Panchen Lama om. Merja Uimonen
AVO EH 2 Ziestan Enzo om. Mariie Nordlund
VAL EH 1 Mva Tashi-Gong In Pocketsize om. Hannele ja Jari Itkonen

Nartut:
JUN ERI 3 SA Ziestan Leonor Fly on Carpet om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
JUN ERI 4 SA Finriikan Paloma om. Leena Pelkonen
NUO ERI 1 SA Ziestan Tokyo om. kasv. ja Mariie Nordlund
NUO EH 2 Flying Carpet's Goddess Frigg om. Mira Wagner
VAL ERI 1 SA Mva Kiiramanna Madelaine om. kasv. ja Lahja Tattari
VAL ERI 2 SA Mva Finriikan Evelyn om. Mariie Nordlund

 

22.01.2012 Turku kv
Tuomari: Jukka Kuusisto (pennut), Michael Forte, Irlanti (aikuiset)

Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 100, joista veteraaneja 13


ROP Mva Ziestan Tacita - VSP Mva Olazza Milord


ROP -vet. Mva Ziestan Indira - VSP -vet. Mva Satatassun Viva Valentino

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Zíestan Tacita
om. Anu ja Helinä Hietanen
PN 2 sert vaCa NUO ERI 1 SA | Down-Goblin Flirtti
om. Katriina Kanninen
PN 3 vaSert JUN ERI 1 SA | Olazza Milady
om. Maija Perttola
PN 4 JUN ERI 2 SA | Alnuspark Odelma
om. Anna-Maria Melkas
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Ziestan Indira
om. Tiina Rämö ja Anu Ja Helinä Hietanen

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 2 sert FI MVA vaCa->Cacib AVO ERI 1 SA | Chakiran Garden King
om. Anna-Maija Lehtonen
PU 3 vaSert NUO ERI 1 SA | Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU- VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Satatassun Viva Valentino
om. Mirja Päiväkkö


ROP -pentu Fairytalehill's Ifigenia - VSP -pentu Kiapri Jerasmus

ROP -pentu Fairytalehill's Ifigenia
om. Susanna Tynjä
VSP -pentu Kiapri Jerasmus
om. Vilma Saarinen

ROP -kasv. kennel Olazza
om. Maija Perttola

Muut tulokset:
Narttupennut:

PEK 2 Tor Oskan Kaisla om. kasv. ja Melina Keinonen ja Risto Huomanen

Urokset:
JUN ERI 1 SA Kiiramanna Alejandro om. Pia Honkasalo
JUN ERI 2 SA Chakiran Kingin Karlgustaf om. Terttu Luhio
JUN ERI 3 SA Lilileian Cafe Au Lait om. Heidi Leino
JUN ERI 4 Miliisin Beowulf-San om. kasv. ja Airi Leegen
NUO ERI 2 SA Cavacute's Don-Juan om. Sinikka Leino
NUO ERI 3 Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
NUO ERI 4 Tulilinnun Gautaman Kosketus om. Anna-Maija Anttalainen
AVO ERI 2 SA Oakmyst Bachelor Boy om. Sirpa ja Harri Perälä
AVO ERI 3 Misschiefin Bzanba Arog om. Leila ja Merja Salminen
AVO ERI 4 Fjordneck Golden Milan om. Satu Lehtinen
VAL ERI 3 SA Mva Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
VAL ERI 4 SA Mva Cavacute's Dennis om. Sari Saari
VET ERI 2 Mva Arundina Oh No How Parti om. Tuula Viertonen
VET ERI 3 Misschiefin Xerxes Mehrzad om. kasv. ja Lahja Tattari
VET ERI 4 Satatassun Ukulele om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN ERI 3 SA Finriikan Paloma om. Leena ja Niina Pelkonen
JUN ERI 4 SA Revonhännän Xinara om. Sirpa ja Harri Perälä
NUO ERI 2 SA Olazza Aurora om. kasv. ja Pia Rapo
NUO ERI 3 Mei Dan Fluffy om. Kashira Kajander
NUO ERI 4 Playpoint Barbie Doll om. Minna Särkijärvi
AVO ERI 1 SA Olazza Pashion om. Anna-Maria Melkas
AVO ERI 2 SA Of Zlazano Tamba Fly On Carpet om. Kari Kuosmanen
AVO ERI 3 SA Arundina Balba La om. Pertti Marjomaa ja Jouni Seppänen
AVO ERI 4 Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska
VAL ERI 2 SA Mva Down-Goblin Flaminia om. Merja Heilman
VAL ERI 3 SA Mva Arundina Norbu Seba om. Yvonne Kokko
VAL ERI 4 SA Mva Höbe Hunt White Pearl om. Minna Huhtinen
VET ERI 2 SA Mva Down-Goblin Jacqueline om. Merja Heilman
VET ERI 3 SA Arundina Lha Sha om. Yvonne Kokko
VET ERI 4 Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Down-Goblin om. Merja Heilman
KASV 3 KP Kennel Arundina om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
KASV 4 KP Kennel Misschiefin om. Tiina Hirvonen



15.01.2012 Kajaani kv
Tuomari: Joakim Ohlsson, Ruotsi

Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 48, joista veteraaneja 4


ROP Toyway Pussycat - VSP Mva Vanessan Preston

ROP sert FI MVA cacib AVO ERI 1 SA | Toyway Pussycat
om. kasv. & Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PN 2 vaCa VAL ERI 1 SA | Mva Flametail Dear Demoni-tar
om. Sanna Heiskanen
PN 3 VAL ERI 2 SA | Mva Toyway Dame Flametail
om. Sanna Heiskanen
PN 4 VAL ERI 3 SA | Mva Mow Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN- VSP -veteraani VET ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Amoriina
om. Paula Jokela

VSP ROP-vet VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappetelainen
PU 2 cacib VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Lalji
om. Jouko Leiviskä
PU 3 sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Toyway Ta-Pio-Ka
om. Saara Lahdenperä ja Erkki Lahdenperä
PU 4 vaSert AVO ERI 2 SA | Toyway Rasa-Ville
om. kasv. ja Tiina Kaakinen

ROP-Pentu Dawana Musk Rose
Om. Anu Viinamäki ja Ari Kemppainen
VSP-Pentu Hopeahapsun Benlore
om. Minna ja Pirkko Virta

ROP -juniori JUN ERI 1 | Hopeahapsun Arsinoe
om. Minna ja Nina Virta
VSP -juniori JUN ERI 1 | Fairytalehill's Gunman Grayson
om. Tanja Huotari

ROP-, BIS 4 -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela


Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 1 Fairytalehill's Gunman Grayson om. Tanja Huotari
JUN ERI 2 Khandro's Bergerac om.
JUN ERI 3 Finriikan Presley om. Henni Anniina Timoska
NUO ERI 1 SA Mow-Zow Lucky Luke om. Katja, Marko, Lotta Rita
NUO ERI 2 SA Mow-Zow Lucky Lucas om. Katja ja Marko Rita
AVO ERI 3 SA Toyway O-Le-Pele om. kasv. ja Tiina Kaakinen
AVO ERI 4 Mäntykartanon Hidalgo om. Annette Åkerlund
VAL ERI 2 SA Mva Mäntykartanon Koomikko om. Milla ja Paula Jokela
VAL ERI 3 SA Mva Bellezza's Boh-Eemi om. Teija Leinonen
VAL ERI 4 sa Mva Mäntykartanon Erasmus om. Minna Virta
VET ERI 2 SA Mva Ziestan Lilla Luka om. Sami Parkkisenniemi & Sanna Haverinen

Nartut:
JUN EH 2 Hopeahapsun Anne-Marie om. Anne Kinnunen
JUN EH 3 Flametail Love Of My Life om. Sirpa Määttä ja Sanna Heiskanen
NUO ERI 1 Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuuttinen
AVO ERI 3 Zaranel Amazil om. Anu Leiviskä
AVO ERI 4 Vanessan Expression om. Aune Savolainen
VAL ERI 4 SA Mva Vanessan Treasure om. Silja ja Jennika Lappeteläinen
VET EH 2 Mva Bellezza's Adalmiina om. Sirpa & Jaakko Juuso