Näyttelytulokset 2011

04.12.2011 Helsinki kv, V-11
Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 52, joista veteraaneja 5


ROP Mva Down-Goblin Fernando - VSP Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong


RYP 3 V-11 Mva Down-Goblin Fernando


VSP V-11 Mva Bio-Bios Hightlight For Tashi-Gong


JV-11 Cavacute's Dennis


JV-11 Kiiramanna Alexandra


VSP -vet. Mva Down-Goblin Jacqueline - ROP -vet, Mva Sagaland's Simba

ROP RYP 3 V-11 cacib VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Toyway Lalji
om. Jouko Leiviskä
PU 3 VAL ERI 3 SA | Mva Kiiramanna Dalai Lama
om. kasv. ja Mari Nieminen
PU 4 sert NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nieminen
PU - vaSert JV-11 JUN ERI 1 SA | Cavacute's Dennis
om. Sari Saari
PU - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Sagaland's Simba
om. Sonja Dramstad

VSP V-11 cacib VAL ERI 1 SA | Mva Bio-Bio's Hightlight For Tashi-Gong
om. Katriina ja Sara Huhtinen
PN 2 sert JV-11 JUN ERI 1 SA | Kiiramanna Alexandra
om. kasv. ja Mari Nieminen
PN 3 vaCa ->cacib VAL ERI 2 SA | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Jacqueline
om. Merja Heilman
PN- vaSert JUN ERI 2 SA | Finriikan Pra-Ella
om. Pirjo Laitinen

ROP -pentu Olazza Milady
om. Maija Perttola

ROP -kasv. kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Narttupentu:

PEK 2 Ziestan I Am Lilileian om. Tiina Rämö ja Laura Kaarento

Urokset:
JUN ERI 2 SA Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen
JUN ERI 3 Olazza Admiral om. Emilia Helander ja Elias Santavuori
NUO ERI 2 SA Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
NUO ERI 3 Tashi-Gong Roulette om. Katri Tauru
AVO ERI 1 SA Arundina Tarizam om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
AVO ERI 2 Mva Sagaland's Falcon om. Sonja Dramstad, Norja
VAL ERI 4 SA Mva Sagaland´s B-August Xi om. Sonja Dramstad, Norja
VET ERI 2 SA Vanessan Preston om. Silja Lappeteläinen

Nartut:
JUN ERI 3 SA Olazza Aurora om. kasv. ja Pia Rapo
JUN ERI 4 Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
NUO ERI 1 SA Playpoint Barbie Doll om. Minna Särkijärvi
AVO ERI 1 SA Hoswin Esprit om. Eeva Tuomisto
VAL ERI 3 SA Mva Ziestan Tacita om. Helinä ja Anu Hietanen
VAL ERI 4 SA Mva Bellezza's Sonette om. Aino-Inkeri Huurinainen
VET ERI 2 SA Mva Ziestan Indira om. Anu ja Helinä Hietanen ja Tiina Rämö
VET ERI 3 Mva Toyway Fa-Bi-Anna om. Tuuli Kalliomäki

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Kiiramanna om. Merja Uimonen

 

03.12.2011 Helsinki kv, HeV-11
Tuomari: Michael Clancy, Irlanti

Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 76, joista veteraaneja 5


ROP Mva Down-Goblin Fernando - VSP Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong


RYP 3 Mva Down-Goblin Fernando


VSP -vet. Mva Sagaland's Simba - ROP -vet. Mva Ziestan Indira


HeJV-11 Mow-Zow Lucky Lady


HEJV-11 Down-Goblin Finalisti

ROP HeV-11 cacib VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 HeJV-11 sert JUN ERI 1 SA | Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 3 vaCa vaSert AVO ERI 1 SA | Mva Sagaland's Falcon
om. Sonja Dramstad, Norja
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Tango
om. Nina Isomäki
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Sagaland's Simba
om. Sonja Dramstad

VSP HeV-11 cacib VAL ERI 1 SA | Mva Bio-Bio's Highlight For Tashi-Tong
om. Katriina ja Sara Huhtinen
PN 2 sert HeJV-11 JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 vaCa vaSertAVO ERI 1 SA | Mäntykartanon Kuiskaus
om. Minna ja Pirkko Virta
PN 4 AVO ERI 2 SA | Hoswin Esprit
om. Eeva Tuomisto
PN- ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Ziestan Indira
om. Tiina Rämö, Anu ja Helinä Hietanen


ROP -pentu Ziestan I Am Lilileian - PEK 2 KP Olazza Milady

ROP -pentu Ziestan I Am Lilileian
om. Tiina Rämö ja Laura Kaarento

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Narttupentu

PEK 2 KP Olazza Milady om. Maija Perttola

Urokset:
JUN ERI 2 SA Mow-Zow Lucky Lucas om. Katja, Marko Rita
JUN ERI 3 SA Mow-Zow Lucky Luke om. Katja, Lotta ja Marko Rita
JUN ERI 4 SA Cvacute's Dennis om. Sari Saari
NUO ERI 1 SA Tashi-Gong Roulette om. Katri Tauru
NUO ERI 2 SA Kiiramanna Sawa Dawa om. Mari Nieminen
NUO ERI 3 SA Tashi-Gong Masked Man om. Nina isomäki
NUO ERI 4 Shibazhan Houstonia om. Carita Mauno
AVO ERI 2 SA Toyway Ok-Taavi om. Sanna Nikulainen
AVO ERI 3 SA Arundina Tarizam om. Pertti Marjomaa ja Jouni Seppänen
AVO ERI 4 SA Lilileian Luke Skywalker om. kasv. ja Jenny Peltola
VAL ERI 3 SA Mva Sagaland´s B-August Xi om. Sonja Dramstad, Norja
VAL ERI 4 SA Mva Mäntykartanon Donatello om. om. Ritva-Liisa Tuikka
VET ERI 2 SA Mva Vanessan Preston om. Silja Lappeteläinen
VET ERI 3 SA Mva Shibazhan Thymus om. Maija Salminen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Kiiramanna Alexandra om. kasv. ja Mari Nieminen
JUN ERI 3 SA Olazza Aurora om. kasv. ja Pia Rapo
JUN ERI 4 SA Shibazhan Vanda om. Marketta Juutila
NUO ERI 1 SA Playpoint Barbie Doll om. Minna Särkijärvi
AVO ERI 3 SA Tashi-Gong My Song om. Katri Tauru
AVO ERI 4 SA Chrystal Mountain Eglantine om. Marjo Kailavuo
VAL ERI 2 SA Mva Mow-Zow Fantasia om. Katja, Marko ja Jesse Rita
VAL ERI 3 SA Mva Mow-Zow Isa-Bella om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
VAL ERI 4 SA Mva Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
VET ERI 2 SA Mva Toyway Fa-Bia-Anna om. Tuuli Kalliomäki

Kasvattajat:

KASV 2 KP kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela


20.11.2011 Jyväskylä kv
Tuomari: Brenda Banbury, Iso-Britannia

Ilmoitettu: aikuisia 76, josta veteraaneja 4


VSP Mva Mow-Zow Isa-Bella - ROP Mva Down-Goblin Fernando

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 3 sert NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nurminen
PU 4 VAL ERI 3 SA | Mva Kiiramanna Dalai Lama
om. kasv. ja Mari Nieminen
PU - vaSert AVO ERI 1 SA | Misschiefin Bzanba Arog
om. Leila ja Merja Salminen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen
PN 2 vaCa VAL ERI 2 SA | Mva Tuuling Chan Paris
om. Tuula Parviainen
PN 3 VAL ERI 3 SA | Mva Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg
PN 4 sert JUN ERI 1 SA | Tuuling Ris Mette
om. Tuula Parviainen
PN - vaSert JUN ERI 2 SA | Olazza Aurora
om. kasv. ja Pia Rapo
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Jacqueline
om. Merja Heilman

ROP -kasv. kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 1 SA Mow-Zow Lucky Luke om. Katja, Marko, Lotta Rita
JUN ERI 2 SA Mow-Zow Lucky Lucas om. Katja ja Marko Rita
JUN ERI 3 Kiiramanna Alexander om. Kaija Yrjänäinen
JUN ERI 4 Fjordneck Golden Rahman om. Titta Kuutti
NUO ERI 2 SA Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen
NUO ERI 3 SA Tashi-Gong Roulette om. Katri Tauru
NUO ERI 4 Kiiramanna Sonam Putsog om. Laura Uimonen
AVO ERI 2 Toyway Pu-Ma om. Marjaana Kauppi
VAL ERI 4 SA Mva Mäntykartanon Erasmus om. Minna Virta

Nartut:
JUN ERI 3 Kiiramanna Alexandra om. kasv. ja Mari Nurminen
JUN ERI 4 Mow-Zow Lucky Lady om. Janne Knuutinen ja Heidi Nousiainen
NUO ERI 1 SA Vanessan Marie om. Marianne Sandberg
NUO ERI 2 SA Nic-Sam Elisabetta om. kasv. ja Minna Väänänen
NUO ERI 3 Miliisin Abigail-Xuan om. kasv. ja Katriina Kanninen
AVO ERI 1 SA Down-Goblin Cerina om. Salme Katajamäki
AVO ERI 2 SA Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen
AVO ERI 3 SA Mäntykartanon Kuiskaus om. Minna Virta
AVO ERI 4 SA Olazza Pashion om. Anna-Maria Melkas
VAL ERI 4 SA Mva Vanessan Tresure om. kav. ja Jennika Lappeteläinen
VET ERI 2 SA Mva Miliisin I-Sweet om. Airi Leegen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Mow-Zow om. Katja Rita
KASV 3 KP kennel Kiiramanna om. Merja Uimonen

 

19.11.2011 Jyväskylä kv
Tuomari: Albert Easdon, Iso-Britannia

Ilmoitettu: aikuisia 82, joista veteraaneja 4


ROP Mva Doqn-Goblin Jacqueline - VSP Miliisin King-Of Indigo

VSP ROP -vet sert FI MVA VET ERI 1 SA | Miliisin King-Of-Indigo
om. Mira Wagner
PU 2 cacib VAL ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 3 vaCa -> cacib vaSert NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Masked Man
om. Nina Isomäki
PU 4 JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Lucas
om. Katja ja Marko Rita

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Jacqueline
om. Merja Heilman
PN 2 vaCa VAL ERI 2 | Mva Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg
PN 3 sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Isabella
om. Heidi Nousinen ja Janne Knuutinen
PN 4 vasert JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Miliisin I-Sweet
om. Airi Leegen

ROP -kasv. kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 2 SA Kiiramanna Alexander om. Kaija Yrjänäinen
JUN ERI 3 Mow-Zow Lucky Luke om. Katja, Marko, Lotta Rita
JUN ERI 4 Tuuling Ris Marius om. Katri Aallonranta
NUO ERI 2 SA Vanessan Ikaros om. Silja Lappeteläinen
NUO ERI 3 Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen
NUO ERI 4 Kiiramanna Sawa Dawa om. Mari Nurminen
AVO ERI 1 Mow-Zow Fantastico om. Salme Katajamäki
AVO ERI 2 Mäntykartanon Hidalgo om. Annette Åkerlund
AVO ERI 3 Arundina Tarizam om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
AVO ERI 4 Misschiefin Bzanba Arog om. Leila ja Merja Salminen
VAL ERI 2 SA Mva Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
VAL ERI 3 SA Mva Mäntykartanon Erasmus om. Minna Virta
VAL ERI 4 SA Mva Kiiramanna Dalai Lama om. kasv. ja Mari Nurminen
VET ERI 2 Mva Vanessan Preston om. Silja Lappeteläinen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Kiiramanna Alexandra om. kasv. ja Mari Nurminen
JUN ERI 3 Finriikan Paloma om. Leena Pelkonen
JUN ERI 4 Tuuling Ris Madde om. Katriina ja Ava Huhtinen
NUO ERI 1 Saffron Rosamour om. Minna Takkunen
NUO ERI 2 Miliisin Abigail-Xuan om. Katriina Kanninen
AVO ERI 2 Katimon Tirlittan om. Katriina Kanninen
AVO ERI 3 Chakiran Elisabeth om. Marika Reunanen
AVO ERI 4 Olazza Pashion om. Anna-Maria Melkas
VAL ERI 3 SA Mva Mow-Zow Fantasia om. Katja, Marko ja Jesse Rita
VAL ERI 4 SA Kiiramma Madeleine om. kasv. ja Lahja Tattari

Kasvattajat;
KASV 2 KP kennel Mow-Zow om. Katja Rita
KASV 3 KP kennel Kiiramanna om. Merja Uimonen
KASV 4 KP kennel Tuuling om. Tuula Parviainen


30.10.2011 Seinäjoki kv
Tuomari: Unto Timonen

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 98, joista veteraaneja 11


VSP Mva Toyway Diwa Dawana - ROP Mva Olazza Milord


ROP -vet. Mva Toyway Giga-Watti - VSP -vet. Lin Tse-Hsun Ma-Tilda

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 2 vaCa -> cacib VAL ERI 2 SA | Mva Mäntykartanon Erasmus
om. Minna Virta
PU 3 ROP -veteraani VET ERI 1 SA | Mva Toyway Giga-Watti
om. Jouko Leiviskä
pu 4 sert NUO ERI 1 SA | Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nurminen
PU - vara-sert AVO ERI 1 SA | Revonhännän Jerry
om. Sirpa Perälä

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Diwa Dawana
om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PN 2 sert JUN ERI 1 SA | Tuuling Ris Mette
om. Tuula Parviainen
PN 3 vaSert vaCa AVO ERI 1 SA | Tor Oskan Love Carlina
om. Tuula Toroska
PN 4 VSP -veteraani VET ERI 1 SA | Lin Tse-Hsun Ma-Tilda
om. Susanna Kolppanen

ROP -pentu Sahekan Celiza
om. Minna Pentinmäki


ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 1 SA Kiiramanna Alexander om. kasv. ja Kaija Yrjänäinen
JUN ERI 2 SA Tuuling Ris Marius om. Katri Aallonranta
JUN ERI 3 SA Mow-Zow Lucky Luke om. Katja, Marko ja Lotta Rita
JUN ERI 4 Riffendahl Benji Baltazar om. Aila Malmi-Backman
NUO ERI 2 SA Kiiramanna Sinam Putsog om. Laura Uimonen
NUO ERI 3 SA Vanessan Irkos om. Silja ja Jennika Lappeteläinen
NUO ERI 4 SA Toyway Xolpo om. Johanna Båssar
AVO ERI 2 SA Toyway Rasa-Ville om. kasv. ja Tiina Kaakinen
AVO ERI 3 SA Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää
AVO ERI 4 SA Geriland Chandresh Of-Kiss om. kasv. ja Maarika Pajunen
VAL ERI 3 SA Mva Mäntykartanon Koomikko om. Milla ja Paula Jokela
VAL ERI 4 SA Mva Toyway Lalji om. Jouko Leiviskä
VET ERI 2 SA Mva Vanessan Preston om. Silja Lappeteläinen
VET ERI 3 Mva Ziestan Indigo om. Peltomaa Susanna
VET ERI 4 Mva Bellezza's Xizang om. Aino-Inkeri Huurinainen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Revonhännän Xinara om. Sirpa ja Harri Perälä
JUN ERI 3 SA Kiiramanna Alexandra om. kasv. ja Mari Nurminen
JUN ERI 4 Annastiina Alli-Aliina om. Lahja Tattari
AVO ERI 2 SA Olazza Pashion om. Anna-Maria Melkas
AVO ERI 3 SA Kiiramanna Kyllikki om. Taru Pakarinen
AVO ERI 4 SA Hoswin Diva om. kasv. ja Kaj ja Jemina Herala
VAL ERI 2 SA Mva Mäntykartanon Komedienne om. Nea ja Paula Jokela
VAL ERI 3 SA Mva Mow-Zow Fantasia om. Katja, Marko ja Jesse Rita
VAL ERI 4 SA Mva Vanessan Treasure om. Silja ja Jennika Lappeteläinen
VET ERI 2 SA Mva Olazza Shalimari om. Maija Perttola
VET ERI 3 Cayana Gyatsa La om. Marja-Terttu Kallio
VET ERI 4 Tib-Sak Mandariini om. Anne Anttila

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Kiiramanna om. Merja Uimonen
KASV 3 KP kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela
KASV 4 KP kennel Tuuling om. Tuula Parviainen
KASV 5 KP Kennel Olazza om. Maija Perttola



02.10.2011 Tuulos rn
Tuomari: Laurent Heinesche, Luxemburg

Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 65, joista veteraaneja 9


VSP Mva Down-Goblin Fernando - ROP Mva Down-Goblin Jacqueline


RYP 1 BIS 1 BIS 1 -vet. Mva Down-Goblin Jacqueline


ROP -vet. Mva Down-Goblin Jacqueline - VSP -vet. Mva Satatassun Viva Valentino

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 sert JUN ERI 1 SA | Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 3 vaSert AVO ERI 1 SA | Chakiran Garden King
om. Anna-Maija Lehtonen
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Misschiefin Anshu Anbu
om. Tiina Hirvonen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Satatassun Viva Valentino

ROP RYP 1 BIS 1 ROP-, BIS 1 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Jacqueline
om. Merja Heilman
PN 2 sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Finriikan Evelyn
om. Mariie Nordlund
PN 3 vaSert NUO ERI 1 SA | Miliisin Abigail-Xuan
om. kasv. ja Katriina Kanninen
PN 4 JUN ERI 1 SA | Olazza Aurora
om. kasv. ja Pia Rapo

VSP -pentu Misschiefin Easy Bachelor
om. Sami Ruotsalainen
ROP -pentu Finriikan Paloma
om. Leena Pelkonen


ROP-, BIS 2 -kasv. kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Urospennut:

PEK 2 Shibazhan Taxus om. Leila Salminen

Narttupennut:
PEK 2 Misschiefin Easy Bambi om. kasv. ja Maritta Lehtimäki
PEK 3 Tashi-Gong Heartbeat om. Anne Hopponen

Urokset:
JUN ERI 2 SA Tuuling Ris Marius om. Katri Aaallonranta
JUN ERI 3 Kiiramanna Alejandro om. Pia Honkasalo
NUO ERI 1 SA Tor-Oskan Ivanhoe om. Maarit Peltonen
NUO ERI 2 Tashi-Gong Masked Man om. Niina Isomäki
NUO ERI 3 Alnuspark Pamboy om. Anna-Maria Melkas
AVO ERI 2 SA Misschiefin Bzanba Arog om. Leila ja Merja Salminen
AVO ERI 3 Ziestan Enzo om. Mariie Nordlund
AVO ERI 4 Raigomillin Gilbert Grape om. Jenna ja Raija Hämäläinen
VAL ERI 3 SA Mva Olazza Milord om. Maija Perttola
VAL ERI 4 Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa
VET ERI 2 Misschiefin Xerxes Mehrzad om. kasv. ja Lahja Tattari

Nartut:
JUN ERI 2 Kiramays A Sparkle Of Star om. Katri Aallonranta
JUN ERI 3 Flying Carpet's Luxury Air Hostess om. kasv. ja Mikko Lindroos ja Mariie Nordlund
JUN ERI 4 Annastiina Alli-Aliina om. Lahja Tattari
NUO ERI 2 Playpoint Barbie Doll om. Minna Särkijärvi
NUO ERI 3 Esmari Jiangda om. Hannele Porola
NUO ERI 4 Tashi-Gong Sahara om. Anne Hopponen
AVO ERI 2 SA Olazza Pashion om. Anna-Maria Melkas
AVO ERI 3 Raigomillin Niiskuneiti om. Juulia ja Raija Hämäläinen
AVO ERI 4 Revonhännän Tiramisu om. Mariie Nordlund
VAL ERI 1 SA Mva Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
VAL ERI 2 SA Mva Wartin-Kyis Electra om. Katja Mynttinen
VET ERI 2 SA Mva Olazza Shalimari om. Maija Perttola

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Olazza om. Maija Perttola

 

24.09.2011 Eckerö kv
Tuomari: Annette Bystrup, Tanska

Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 13, joista veteraaneja 1


VSP Mva Farsan På Bergrabben Av Elgberget - ROP Gamla Herrgården Mercedes


ROP-, BIS 4 -vet. Mva Miliisin I-Sweet

VSP cacib sert FI MVA VAL ERI 1 SA | Mva Farsan På Bergrabben Av Elgberget
om. Gunvor Sörensen, Norja
PU 2 vaca vaSert AVO ERI 1 SA | Panhur's Dionysos
om. Ann-Christin Lund Hurtig, Ruotsi
PU 3 AVO ERI 2 SA | Tjo-Nins Dionysos
om. Helena Kvarnström, Ruotsi

ROP sert JUN ERI 1 SA | Gamla Herrgården Mercedes
om. Lill Gustavsson, Ruotsi
PN 2 ROP-, BIS 4 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Miliisin I-Sweet
om. Airi Leegen
PN 3 vaSert JUN ERI 2 SA | Ruskarinteen Justiina
om. Nina Nieminen
PN 4 cacib AVO ERI 1 SA | Cirikit's Simba's Kiera
om. Katri Aallonranta
PN - vaCa AVO ERI 2 SA | Bergrabben's Xclusive Xahna
om. Gunvor ja Sigurd Sørensen, Ruotsi

ROP -pentu Mei Dan Pistage
om. Nada ja Kashira Kanjander

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 1 Tuuling Ris Marius om. Katri Aallonranta

Nartut:
AVO ERI 3 SA Miliisin Venus-Of-Kiss om. Nina Nieminen


17.09.2011 Tampere rn
Tuomari: Niksa Lemo, Kroatia

Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 89, joista veteraaneja 6


ROP Mva Mäntykartanon Erasmus - VSP Mva Mäntykartanon Komedienne


VSP -vet. Mva Satatassun Viva Valentino - ROP -vet. Suvijan Stellaria

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Erasmus
om. Minna Virta
PU 2 sert FI MVA AVO ERI SA | Pinaco Extra Miracle
om. Nina Välimaa
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Satatassun Viva Valentino
om. Mirja Päiväkkö
PU - vaSert NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Masked Man
om. Nina Isomäki

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Komedienne
om. Nea ja Paula Jokela
PN 2 sert JUN ERI 1 SA | Tuuling Ris Mette
om. Tuula Parviainen
PN 3 vaSert AVO ERI 1 SA | Ziestan Mymmeli
om. Susanne Peltomaa
PN 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Suvijan Stellaria
om. kasv. ja Marjo Olkkonen

ROP -pentu Kiiramanna Alexandra
om. Mari Nurminen


ROP-, BIS 3 -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urospennut:

PEK 1 ei KP Miliisin Baltazar-San om. kasv. ja Anne Lepola
Narttupennut:
PEK 2 KP Kiapri Ihanx Muru om. Sanna Hirjola

Urokset:
JUN ERI 1 SA Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen
JUN ERI 2 SA Riffendahl Benji Baltazar om. Aila Malmi-Backman
JUN ERI 3 Tuuling Ris Marius om. katri Aallonranta
JUN ERI 4 Ziestan Lejo om. Iina Mattila
NUO ERI 2 SA Kiiramanna Sawa Dawa om. Mari Nurminen
NUO ERI 3 Tor Oskan Ivanhoe om. Maarit Peltonen
AVO ERI 2 SA Ziestan Enzo om. Mariie Nordlund
AVO ERI 3 Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää
AVO ERI 4 Toyway Pu-Ma om. Marjaana Kauppi
VAL ERI 3 SA Mva Mäntykartanon Donatello om. Ritva-Liisa Tuikka
VAL ERI 4 Mva Mäntykartanon Koomikko
VET ERI 2 Satatassun Ukulele om. Maarit Peltonen
VET ERI 3 Mva Revonhännän Wihtori om. Kaarina Viklund

Nartut:
JUN ERI 2 SA Ziestan Labonita om. Iina Mattila
JUN ERI 3 SA Down-Goblin Flirtti om. Katriina Kanninen
JUN ERI 4 SA Rina-Cza's Chaos Mauna Loa om. Susanna Peltomaa
NUO ERI 1 SA Esmari Jiangda om. Hannele Porola
NUO ERI 2 SA Mäntykartanon Lumia om. Paula Jokela
NUO ERI 3 Candymoon Baby Dolly om. Sami Peltonen
NUO ERI 4 Candymoon Beauty Box om. Anne Lepola
AVO ERI 2 SA Mäntykartanon Kuiskaus om. Pirkko ja Minna Virta
AVO ERI 3 SA Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska
AVO ERI 4 SA Ziestan Lawanda om. Iina Mattika
VAL ERI 2 SA Mva Charmia's Chemcem om. Yvonne Kokko
VAL ERI 3 SA MVA Arundina Norbu Seba om. Yvonne Kokko
VAL ERI 4 SA Mva Tuuling Cions Olivia om. Tuula Parviainen
VET ERI 2 SA Mva Tuuling Chan Kerthur om. Tuula Parviainen
VET ERI 3 Mva Irtokarvan Gulla-Kulta om. Anna-Maria Melkas

Kasvattajat:
KASV 2 kennel Tuuling om. Tuula Parviainen
KASV 3 Kennel Candymoon om. Susanna Vihmalo


11.09.2011 Raisio
Tuomari: Dianne Degryze, Belgia

Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 41, joista veteraaneja 6


ROP Revonhännän Xinara - VSP Tashi-Gong Masked Man


VSP -vet. Yörnilän Emmanuel - ROP -vet. Mva Satatassun Viva Valentino


BIS 3 -vet. Mva Satatassun Viva Valentino

VSP sert NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Masked Man
om. Nina Isomäki
PU 2 vaSert AVO ERI 1 SA | Tiridoll's Nougat
om. Sirpa Sillanpää
PU 3 NUO ERI 2 SA | Tor-Oskan Ivanhoe
om. Maarit Peltonen
PU 4 AVO ERI 2 SA | Saseran Lorent
om. Marja Suovanen
PU - ROP-, BIS 3 -vet VET ERI 1 SA | Mva Satatassun Viva Valentino
om. Mirja Päiväkkö

ROP sert JUN ERI 1 SA | Revonhännän Xinara
om. Sirpa ja Harri Perälä
PN 2 vaSert JUN ERI 2 SA | Tuuling Thur Koru
om. Tuula Parviainen
PN 3 AVO ERI 1 SA | Revonhännän Luxima
om. Sirpa Perälä
PN 4 NUO ERI 1 SA | Bendafeims Anncheen
om. Nina Välimaa
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Yörnilän Emmanuel
om. Hannele Immonen

VSP -pentu Kiiramanna Alejandro
om. Pia Honkasalo
ROP -pentu Tuuling Ris Mette
om. Tuula Parviainen

Muut tulokset:
Urospennut:

PEK 2 Tuuling Ris Marius om. Katri Aallonranta
Narttupennut:
PEK 2 Ziestan Frida om. Tuula Tuomisto

Urokset:
VET ERI 2 SA Mva Ziestan Indigo om. Susanna Peltomaa

Nartut:
AVO ERI 2 SA Ziestan Letitia om. Iina Mattila
AVO ERI 3 SA Chakiran Elizabeth om. Marika Reunanen ja Tuula Viertonen



11.09.2011 Porvoo
Tuomari: Marlene Sheppard, Australia

Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 49, joista veteraaneja 2


ROP Mva Down-Goblin Fernando - VSP Finriikan Evelyn


ROP -jun. Down-Goblin Finalisti - VSP -jun Olazza Aurora


VSP -vet. Mva Shibazhan Thymus - ROP -vet. Down-Goblin Jacqueline

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 VAL ERI 2 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 3 sert ROP -jun. JUN ERI 1 SA | Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 4 vaSert AVO ERI 1 SA | Arundina Parti At Last
om. Hanna-Kaisa Suutarinen
PU - VSP -vet VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Thymus
om. Maija Salminen

VSP sert NUO ERI 1 SA | Finriikan Evelyn
om. Mariie Nordlund
PN 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Jacqueline
om. Merja Heilman
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg
PN 4 vaSert VSP-jun. JUN ERI 1 SA | Olazza Aurora
om. kasv. ja Pia Rapo

ROP -pentu Kiapri Ihanx Muska
om. Saila Ollikka


ROP -kasv. kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Narttupennut:

PEK 2 Lilileian Lady Marmalade om. kasv. ja Anette Asplund-Kähärä

Urokset:
JUN ERI 2 SA Saffron Xcalibur om. Pirkko Linnus
AVO ERI 2 SA Ziestan Enzo om. Mariie Nordlund
AVO ERI 3 SA Necku Tohvelisankari om. Satu Pelkonen
AVO ERI 4 SA Wartin-Kyis Gon-Po-Ter om. Harri Tanttu ja Maija Kajamäki
VAL ERI 3 SA Mva Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta ja Pirkko Hautaniemi

Nartut:
JUN ERI 2 SA Snowmuzzle's Cassiopeia om. Hanna Raatikainen
JUN ERI 3 SA Shibazhan Vanda om. Marketta Juutila
JUN ERI 4 SA Ziestan Tokyo om. kasv. ja Mariie Nordlund
AVO ERI 1 SA Olazza Tiara om. kasv. ja Veikko Räty
VAL ERI 2 SA Mva Down-Goblin Zerenade om. Katja Mynttinen
VAL ERI 3 SA Ziestan Tiny Tara om. Tiina Rämö



10.09.2011 Helsinki rn
Tuomari: Unto Timonen

Ilmoitettu: aikuisia 30, joista veteraaneja 3


VSP Mva Ziestan Tacita - ROP Mva Olazza Milord


ROP vet. Mva Ziestan Indira

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 2 VAL ERI 2 SA | Tashi-Gong Hullabaloo
om. Margareta ja Pirkko Hautaniemi
PU 3 sert NUO ERI 1 SA | Olazza Pashionata
om. Seija Härkönen-Pirskanen
PU 4 vaSert AVO ERI 1 SA | Arundina Tarizam
om. Pertti Marjomaa ja Jouni Seppänen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Ziestan Tacita
om. Anu ja Helinä Hietanien
PN 2 VAL ERI 2 SA | Mva Arundina Norbu Seba
om. Yvonne Kokko
PN 3 sert FI MVA AVI ERI 1 SA | Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg
PN 4 vaSert JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Make Up
om. kasv. ja Margareta Hautaniemi
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Ziestan Indira
om. Tiina Rämö, Anu ja Helinä Hietanen

ROP- BIS 4 -kasv. kennel Olazza
om. Maija Perttola

Muut tulokset:
Urokset:

AVO ERI 2 SA Tor Oskan Engebrekt om. Mervi Tilaeus
AVO ERI 3 Misschiefin Bzanba Arog om. Leila ja Merja Salminen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Olazza Aurora om. kasv. ja Pia Rapo
NUO ERI 1 SA Olazza Paris om. kasv. ja Veikko Räty
NUO ERI 2 Wartin-Kyiss Iroosa-Ter om. Katja Mynttinen
AVO ERI 2 SA Olazza Tiara om. kasv. ja Veikko Räty
AVO ERI 3 SA Tashi-Gong Hard Candy om. Martina Mäkäräinen
AVO ERI 4 SA Arundina Balba La om. Pertti Marjomaa ja Jouni Seppänen
VAL ERI 3 SA Mva Charmia's Chemcem om. Yvonne Kokko
VAL ERI 3 SA Mva Ziestan Tiny Tara om. Tiina Rämö
VET ERI 2 SA Mva Olazza Shalimari om. Maija Perttola



04.09.2011 Vantaa
Tuomari: Harto Stockmari

Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 35, joista veteraaneja 4


VSP Mva Ziestan Ingvar - ROP Mva Mow-Zow Fantasia


VSP -vet. Mva Ziestan Indira - ROP -vet. Mva Shibazhan Thymus


BIS 3 -vet. Mva Shibazhan Thymus

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Ziestan Ingvar
om. Iina Mattila
PU 2 sert NUO ERI 1 SA | Ziestan Lejo
om. Iina Mattila
PU 3 vaSert JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Luke
om. Katja, Marko ja Lotta Rita
PU 4 ROP- BIS 3 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Thymus
om. Maija Salminen

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Mow-Zow Fantasia
om. Katja, Marko ja Jesse Rita
PN 2 sert FI MVA VAL ERI 2 SA | Mva Ziestan Tacita
om. Anu ja Helinä Hietanen
PN 3 vaSert JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Ka-T-Inka
om. kasv. ja Salme Katajamäki
PN 4 AVO ERI 1 SA | Ziestan Lawanda
om. Iina Mattila
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA Mva Ziestan Indira
om. Tiina Rämö, Anu ja Helinä Hietanen


ROP -pentu Tuuling Ris Marius - VSP -pentu Mow-Zow Miss Minnie

ROP -pentu Tuuling Ris Marius
om. Katri Aallonranta
VSP -pentu Mow-Zow Miss Minnie
om. Katja Rita


BIS 3-, ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Narttupennut:

PEK 2 Onnentassun Charlotte om. Mervi Tilaeus

Urokset:
JUN ERI 2 SA Mow-Zow Lucky Lucas om. Katja ja Marko Rita
NUO ERI 2 SA Olazza Pashionata om. Seija Härkönen-Pirskanen
AVO ERI 1 SA Shibazhan Sebastian om. Anne Strengell
VET ERI 2 Mva Satatassun Viva Valentino om. Mirja Päiväkkö

Nartut:
JUN ERI 2 SA Shibazhan Vanda om. Marketta Juutila
JUN ERI 3 Ziestan Tokyo om. kasv. ja Mariie Nordlund
NUO ERI 1 SA Ziestan Labonita om. Iina Mattila
NUO ERI 2 SA Finriikan Evelyn om. Mariie Nordlund
AVO ERI 2 SA Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
AVO ERI 3 SA Niiländer Love Cun-Wa om.Hannele Piiroinen
AVO ERI 4 Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen

Kasvattajat;
KASV 2 KP kennel Ziestan om. Iina Mattila



03.09.2011 Sastamala rn
Tuomari: Pirjo Aaltonen

Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 51, joista veteraaneja 6

ROP Mow-Zow Fantasia - VSP Mva Satatassun Viva Valentino


VSP -vet. Suvijan Stellaria - ROP -vet. Mva Satatassun Viva Valentino


BIS 2 -veteraani Mva Satatassun Viva Valentino

VSP ROP- BIS 2 -vet. VET ERI 1 SA | Mva Satatassun Viva Valentino
om. Mirja Päiväkkö
PU 2 sert NUO ERI 1 SA | Toyway Xolpo
om. Johanna Båssar
PU 3 vaSert JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Luke
om. Katja, Marko ja Lotta Rita
PU 4 NUO ERI 2 SA | Ziestan Enzo
om. Mariie Nordlund

ROP sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Fantasia
om. Katja, Marko ja Jesse Rita
PN 2 vaSert AVO ERI 2 SA | Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Ziestan Tiny Tara
om. Tiina Rämö
PN 4 JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Suvijan Stellaria
om. kasv. ja Marjo Olkkonen

ROP -pentu Bettine
om. Eija Nurmi


BIS 1-, ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urospennut:

PEK 1 ei KP Betrone om. Marjo Uusitalo

Narttupennut:

PEK 2 KP Onnentassun Charlotte om. Mervi Tilaeus
PEK 3 Mow-Zow Miss Minnie om. Katja Rita
PEK 4 Beijane om. Eija Nurmi

Urokset:
JUN ERI 2 SA Cavacute's Dennis om. Sari Saari
JUN ERI 3 SA Mow-Zow Lucky Lucas om. Katja ja Marko Rita
JUN ERI 4 Ziestan Lejo om. Iina Mattila
NUO ERI 2 Oakmyst Bachelor Boy om. Sirpa ja Harri Perälä
AVO ERI 1 SA Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa
VAL ERI 1 SA Mva Suvijan Samurai om. kasv. ja Nina Haapalainen
VET ERI 2 SA Mva Revonhännän Wihtori om. Kaarina Viklund
VET ERI 3 SA Mva Arundina Lha Ku om. Johanna Båssar

Nartut:
JUN ERI 2 SA Ziestan Labonita om. Iina Mattila
JUN ERI 3 Niiländer Sweet Pretty om. Ea Juhkam
JUN ERI 4 Tor Oskan Josefiina om. Tuula Toroska
NUO ERI 1 SA Tor Oskan Idalina om. Leena Hällfors
NUO ERI 2 Bendafeims Annchen om. Nina Välimaa
AVO ERI 3 SA Ziestan My Litl Nella om. Elisa Vahlroos-Moisander
AVO ERI 4 SA Revonhännän Luxima om. Sirpa Perälä
VAL ERI 2 SA Mva Kiiramanna Madelaine om. kasv. ja Lahja Tattari
VET ERI 2 Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen



28.08.2011 Helsinki, SKKY ry:n erik.nly + 9 -ryhmä
Tuomari: Lisa Molin, Ruotsi

Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 52, joista veteraaneja 2


VSP Mva Down-Goblin Fernando - ROP Olazza Aurora


VSP -vet. Misschiefin Xerxes Mehrzad - ROP -vet. Mva Ziestan Indira

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Hullabaloo
om. Margareta ja Pirkko Hautaniemi
PU 3 sert JUN ERI 1 SA | Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 4 vaSert NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Roulette
om. Katri Tauru
PU - VSP -vet. VET ERI 1 KP | Misschiefin Xerxes Mehrzad
om. kasv. ja Lahja Tattari

ROP sert JUN ERI 1 SA | Olazza Aurora
om. kasv. ja Pia Rapo
PN 2 vaSert JUN ERI 2 SA | Tashi-Gong Make Up
om. kasv. ja Margareta Hautaniemi
PN 3 AVO ERI 1 SA | Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Ziestan Tacita
om. Helinä ja Anu Hietanen
PN - ROP -vet. VET ERI 1 KP | Mva Ziestan Indira
om. Anu ja Helinä Hietanen ja Tiina Rämö

ROP -kasv. kennel Ziestan
om. Iina Mattila


ROP -pentu Misschiefin Easy Bambi - VSP -pentu Kiapri Ihana Sauli


BIS 3 -pentu Misschiefin Easy Bambi

ROP-, BIS 3 pentu Misschiefin Easy Bambi
om. kasv. ja Maritta Lehtimäki
VSP -pentu Kiapri Ihana Sauli
om. Veikko Kaitaniemi

Muut tulokset:
urospennut 5-7kk

PU 2 pentu PEK 1 KP Shibazhan Taxus
om. Leila Salminen

Narttupennut 5 - 7kk
PN 2 pentu PEK 1 KP Lilileian Lady Marmalade
om. kasv. ja Anette Asplund-Kähärä

Urokset:
JUN ERI 2 SA Ziestan Larsson om. Iina Mattila
JUN ERI 3 Totoro om. Terhi Torvela
NUO ERI 2 Ziestan Enzo om. Mariie Nordlund
NUO ERI 3 Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
NUO ERI 4 Ziestan Lejo om. Iina Mattila
AVO ERI 1 SA Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää
AVO ERI 2 Misschiefin Bzanba Arog om. Leila ja Merja Salminen
AVO ERI 3 Arundina Tarizam om. Pertti Marjomaa ja Jouni Seppänen
VAL ERI 3 SA Mva Ziestan Ingvar om. Iina Mattila
VAL ERI 4 SA Mva Olazza Milord om. Maija Perttola

Nartut:
JUN ERI 3 SA Cinodes Japonica om. Seija Kanerva
JUN ERI 4 SA Ziestan Tokyo om. kasv. ja Mariie Nordlund
NUO ERI 1 SA Olazza Pashion om. Anna-Maria Melkas
NUO ERI 2 SA Ziestan Labonita om. Iina Mattila
NUO ERI 3 Charmia's Cespa Nag-Po om. Marika Söderström
AVO ERI 2 SA Tashi-Gong My Song om. Katri Tauru
AVO ERI 3 SA Pinaco Unique Girl om. Marja-Riitta Rönkä
AVO ERI 4 SA Saffron Quinevere om. Soili Pohjalainen
AVO ERI 5 SA Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen
VAL ERI 2 SA Mva Nic-Sam Bertta om. Tuula Suvanto
VAL ERI 3 SA Mva Ziestan Tiny Tara om. Tiina Rämö
VAL ERI 4 SA Mva Arundina Norbu Seba om. Yvonne Kokko

Kasvattajat:
KASV 2 Kennel Misschiefin om. Tiina Hirvonen


27.08.2011 Tervakoski kv
Tuomari: Hans Boelaars, Hollanti

Ilmoitettu: 47 aikuista, joista 4 veteraania


VSP Arundina Tarizam- ROP Mva Charmia's Chemcem

VSP sert cacib AVO ERI 1 SA | Arundina Tarizam
om. Pertti Marjomaa ja Jouni Seppänen
PU 2 vaSert JUN ERI 1 SA | Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Thymus
om. Maija Salminen
PU 4 vaCa VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Charmia's Chemcem
om. Yvonne Kokko
PN 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Jacqueline
om. Merja Heilman
PN 3 sert vaCa AVO ERI 1 SA | Arundina Bodpo La
om. Pertti Marjomaa ja Jouni Seppänen
PN 4 vaSert JUN ERI 1 SA | Down-Goblin Flirtti
om. Katriina Kanninen

ROP kasv. kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 2 Ziestan Lejo om. Iina Mattila
NUO ERI 1 SA Chakiran Garden King om. Snna-Maija Lehtonen
NUO ERI 2 SA Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
AVO ERI 3 Ziestan Enzo om. Mariie Nordlund
AVO ERI 2 Misschiefin Bzanba Arog om. Leila ja Merja Salminen
VAL ERI 2 Mva Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki

Nartut:
JUN ERI 2 SA Revonhännän Xinara om. Sirpa ja Harri Perälä
JUN ERI 3 SA Ziestan Tokyo om. kasv. ja Mariie Nordlund
JUN ERI 4 Ziestan Labonita om. Iina Mattila
NUO ERI 1 SA Olazza Pashion om. Anna-Mari Melkas
AVO ERI 2 SA Revonhännän Luxima om. Sirpa Perälä
AVO ERI 3 Ziestan Lawanda om. Iina Mattila
AVO ERI 4 Chakiran Elizabeth om. kasv. ja Marika Reunanen
VAL ERI 2 SA Mva Shibahan Cattleya om. Maija Salminen
VAL ERI 3 SA Mva Arundina Norbu Seba om. Yvonne Kokko
VAL ERI 4 Mva Kiiramanna Madelaine om. kasv. ja Lahja Tattari
VET ERI 2 Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen


21.08.2011 Heinola
Tuomari: Zoran Brankovic, Serbia

Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 62, joista veteraaneja 9


VSP Mva Down-Goblin Jacqueline - ROP Mva Down-Goblin Fernando


ROP -vet. Mva Down-Goblin Jacqueline - VSP -vet. Mva Shibazhan Thymus


ROP VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 VAL ERI 2 SA | Mva Mäntykartanon Koomikko
om. Milla ja Paula Jokela
PU 3 sert NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Roulette
om. Katri Tauru
PU 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Thymus
om. Maija Salminen

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Jacqueline
om. Merja Heilman
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Arundina Pokhara
om. Astrid Sundberg
PN 3 VAL ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Bella Of Timbo
om. Per-Ole ja Linda Stenman
PN 4 sert AVO ERI 1 SA | Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg
PN- vaSert AVO ERI 2 SA | Chrystal Mountain Eglantine
om. Marjo Kailavuo


ROP -pentu Shibazhan Fortunella
om. Johanna Nykänen

ROP -kasv. kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Narttupentu:

PEK 2 Tashi-Gong Hearbeat om. kasv. ja Anne Hopponen

Urokset:
JUN ERI 1 Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen
NUO ERI 2 Chrystal Mountain Megah Jetsan om. Tellervo Limatius
AVO ERI 1 Necku Tohvelisankari om. Satu Pelkonen
AVO ERI 2 Toyway Ok-Taavi om. Sanna Nikulainen
AVO ERI 3 Happy Lake Edelrot om. Päivi Parantainen
AVO ERI 4 Wartin-Kyis Firefox om. Katja Mynttinen
VAL ERI 3 Mva Mäntykartanon Donatello om. Ritva-Liisa Tuikka
VAL ERI 4 Mva Vanessan Forever om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
VET ERI 2 SA Mva Vanessan Preston om. Silja Lappeteläinen
VET ERI 3 Chrystal Mountain Conrad om. Netta Vihtilä
VET ERI 4 Pekdoro's Eppu-Epeli om. Harri Tanttu

Nartut:
JUN ERI 1 Fjordneck Golden Rinchen om. Hanne Loisa
JUN ERI 2 P'Zazz Pink Dream om. Jaana Urpelainen-Reuna ja Teija Urpelainen
JUN ERI 3 Down-Goblin Dia om. Virpi Salminen
NUO ERI 1 SA Tashi-Gong Sahara om. Anne Hopponen
NUO ERI 2 Mäntykartanon Lumia om. Paula Jokela
NUO ERI 3 Wartin-Kyis sIiden-Ter om. kasv. ja Nina Piippo
NUO ERI 4 Chrystal Mountain Manorama Gyalma om. Leila Lehto
AVO ERI 3 Arundina Balba La om. Pertti Marjomaa ja Jouni Seppänen
AVO ERI 4 Tashi-Gong My Song om. Katri Tauru
VAL ERI 3 SA Mva Mäntykartanon Komedienne om. Paula ja Nea Jokela
VET ERI 2 Chrystal Mountain Cindy's Jingwei om. Marjo Kailavuo
VET ERI 3 Vanessan Anette om. Anne Hopponen ja Sari Karvinen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Arundina om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
KASV 3 kennel Chrystal Mountain om. Leila Lehto
KASV 4 kennel Wartin-Kyis om. Katja Mynttinen


20.08.2011 Kouvola
Tuomari: Jerzy Olszewski, Puola

Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 61, joista veteraaneja 5


VSP Necku Tuittu - ROP Mva Ziestan Iki-Ihana


ROP -vet. Mva Vanessan Preston - VSP -vet. Mva Olazza Shalimari

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Ziestan Iki-Ihana
om Tiina Rämö
PU 2 sert AVO ERI 1 SA | Lilileian Luke Skywalker
om. kasv. ja Jenny Peltola
PU 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 4 vaSert JUN ERI 1 SA | Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen

VSP sert AVO ERI 1 SA | Necku Tuittu
om. Jaana Urpelainen-Reuna ja Teija Urpelainen
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Wartin-Kyis Electra
om. Katja Mynttinen
PN 3 vaSert JUN ERI 1 SA | Olazza Aurora
om. kasv. ja Pia Rapo
PN 4 JUN ERI 2 SA | Necku Richie Bitch
om. Jaana Urpelainen-Reuna ja Teija Urpelainen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Olazza Shalimari
om. Maija Perttola


VSP -pentu Shibazhan Fortunella - ROP -pentu Shibazhan Fagus

ROP -pentu Shibazhan Fagus
om. Tytti Nykänen
VSP -pentu Shibazhan Fortunella
om. Johanna Nykänen


ROP -kasv. kennel Olazza
om. Maija Perttola

Muut tulokset:
Narttupentu:
PEK 2 KP Tashi-Gong Hearbeat om. kasv. ja Anne Hopponen

Urokset:

JUN ERI 2 Filipe Zlatý Klondike om. Maritta Pesu
NUO ERI 1 SA Oakmyst Bachelor Boy om. Sirpa ja Harri Perälä
NUO ERI 2 SA Tashi-Gong roulette om. Katri Tauru
NUO ERI 3 SA Shibazhan Houstonia om. Carita Mauno
AVO ERI 2 SA Zaranel Alonzo om. Riva-Liisa Tuikka
AVO ERI 3 SA Nenemo Knight Master om. Ossi ja Tarja Tamper
AVO ERI 4 SA Toyway Ok-Taavi om. Sanna Nikulainen
VAL ERI 2 SA Mva Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen
VAL ERI 3 SA MVa Mäntykartanon Donatello om. Ritva-Liisa Tuikka
VAL ERI 4 SA Mva Olazza Milord om. Maija Perttola
VET ERI 2 Arundina Tai Curi om. Pälvi Karesola

Nartut:
JUN ERI 3 Fjordneck Golden Rinchen om. Hanne Loisa
JUN ERI 4 Revonhännän Xinara Sirpa ja Harri Perälä
NUO ERI 1 SA Nenemo Beady-Eyed om. Eija ja Matti Lampinen
NUO ERI 2 SA Tashi-Gong Sahara om. Anne Hopponen
AVO ERI 2 SA Fjordneck Blue Lisette om. Sirpa Berk ja Pälvi Karesola
AVO ERI 3 SA Nenemo Pop-Up-Girl om. Anniina Lampinen Anniina ja Helmi Grönvall
AVO ERI 4 SA Olazza Tiara om. kasv. ja Räty Veikko
VAL ERI 2 SA Down-Goblin Bella Of Timbo om. Per-Ole Stenman
VAL ERI 3 SA Down-Goblin Zerenade om. Katja Mynttinen
VAL ERI 3 SA Mva Arundina Pokhara om. Astrid Sundberg
VET ERI 2 SA Chrystal Mountain Cindy's Jingwei om. Marjo Kailavuo
VET ERI 3 SA Vanessan Anette om. Anne Hopponen

Kasvattajat
KASV 2 kennel Arundina om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa



14.08.2011 Joensuu
Tuomari: Rita Reyniers, Belgia

Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 44, joista veteraaneja 3


ROP Mva Tashi-Gong In Pocketsize - VSP Mva Mäntykartanon Komedienne

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong In Pocketsize
om. Hannele ja Jari Itkonen
PU 2 sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Vanessan Forever
om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU - vaSert NUO ERI 1 SA | Tashi-Gong Masked Man
om. Nina Isomäki
ROP -juniori JUN ERI 1 SA | Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen

VSP sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Mäntykartanon Komedienne
om. Nea ja Paula Jokela
PN 2 vaSert AVO ERI 2 SA | Puna-Tuvan Bernina
om. Marika Reunanen
PN 3 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Jacqueline
om. Merja Heilman
PN 4 AVO ERI 3 SA | Riffendahl Agnes Aphrodite
om. Aila Malmi-Backman

ROP -pentu Finriikan Paloma
om. Leena Pelkonen
VSP -pentu Riffendahl Benji Baltazar
om. Aila Malmi-Backman

Muut tulokset:
Urospennut:

PEK 2 Finriikan Phonix om. Minna Väänänen, Maarit Kokotti ja Erja Mäki-Penttilä
PEK 3 Minessan Caesar om. Eila Immonen

Narttupennut:
PEK 2 KP Finriikan Pra-Ella om. Pirjo Laitinen
PEK 3 Tuuling Ris Madde om. Ava ja Katriina Huhtinen

Urokset:
AVO ERI 2 SA Tashi-Gong Timotei om. Hannele ja Niklas Itkonen
AVO ERI 3 Tashi-Gong Silhouette om. Seija Ikonen ja Sampo Hämäläinen
AVO ERI 4 Zaranel Alonzo om. Ritva-Liisa Tuikka
VAL ERI 3 SA Mva Mäntykartanon Donatello om. Ritva-Liisa Tuikka
VAL ERI 4 SA Mva Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki

Nartut:
AVO ERI 4 Tashi-Gong Herself om. Katriina ja Pasi Huhtinen
VAL ERI 1 SA Mva Quutar'In Into-Itikka om. Anu Leiviskä
VAL ERI 2 SA Mva Down-Goblin Unisatu om. Nina Nieminen
VAL ERI 3 Mva Glishanna Babette om. kasv. ja c/o Katriina Huhtinen
VET ERI 2 SA Vanessan Anette om. Anne Hopponen ja Sari Karvinen


14.08.2011 Valkeakoski
Tuomari: Uschi Eisner, Itävalta

Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 53, joista veteraaneja 7


VSP Tor Oskan Love Carlina - ROP Mva Olazza Milord


RYP 1 Mva Olazza Milord


VSP -vet. Mva Olazza Shalimari - ROP -vet. Satatassun Ukulele

RYP 1 ROP VAL ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 2 VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Hullabaloo
om. Margareta ja Pirkko Hautaniemi
PU 3 VAL ERI 3 SA | Mva Mäntykartanon Erasmus
om. Minna Virta
PU 4 sert AVO ERI 1 SA | Olazza Talisman
om. Seija Härkönen-Pirskanen
PU - ROP -vet. vaSert VET ERI 1 SA | Satatassun Ukulele
om. Maarit Peltonen

VSP sert AVO ERI 1 SA | Tor Oskan Love Carlina
om. Tuula Toroska
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Olazza Jazzmine
om. kasv. ja Pia Rapo
PN 3 vaSert AVO ERI 2 SA | Ziestan Lawanda
om. Iina Mattila
PN 4 JUN ERI 1 SA | Olazza Aurora
om. kasv. ja Pia Rapo
PN- VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Olazza Shalimari
om. Maija Perttola


ROP -pentu Tuuling Ris Marius - VSP -pentu Hopeahapsun Arsinoe

ROP -pentu Tuuling Ris Marius
om. Katri Aallonranta
VSP -pentu Hopeahapsun Arsinoe
om. Nina ja Minna Virta


BIS 4-, ROP -kasv. kennel Olazza
om. Maija Perttola

Muut tulokset:
Narttupennut:

PEK 2 KP Hopeahapsun Anne-Marie om. Anne Kinnunen

Urokset:
JUN ERI 1 SA Alnuspark Pamboy om. Anna-Maija ja Maija Melkas
JUN ERI 2 Ziestan Lejo om. Iina Mattila
JUN ERI 3 Totoro om. Terhi Torvela
NUO ERI 1 SA Olazza Pashionata om. Härkönen-Pirskanen Seija
NUO ERI 2 SA Oakmyst Bachelor Boy om. Sirpa ja Harri Perälä
NUO ERI 3 Shibazhan Houstania om. Carita Mauno
AVO ERI 2 SA Misschiefin Bzanba Arog om. Leila ja Merja Salminen
VAL ERI 4 SA Mva Shibazhan Senecio om. Milla Kaarlampi
VET ERI 2 SA Mva Satatassun Viva Valentino om. Mirja Päiväkkö
VET ERI 3 SA Mva Shibazhan Thymus om. Maija Salminen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Tashi-Gong Make Up om. kasv. ja Margareta Hautaniemi
JUN ERI 3 Tor Oskan Josefiina om. Tuula Toroska
JUN ERI 4 Down-Goblin Femme Fatale om. Minna Virta
NUO ERI 1 SA Olazza Pashion om. Anna-Maria Melkas
AVO ERI 3 SA Mäntykartanon Kuiskaus om. Minna ja Pirkko Virta
AVO ERI 4 Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
VET ERI 2 SA Mva Irtokarvan Gulla-Kulta om. Anna-Maria Melkas



13.08.2011 Joensuu kv
Tuomari: Giuliano Biasiolo, Italia

Ilmoitettu: pentuja 7, aikuisia 44, joista veteraaneja 3


ROP Zaranel Alonzo - VSP Quutar'In Into-Itikka


ROP -vet. Mva Vanessan Preston - VSP -vet. Mva Down-Goblin Jacqueline

ROP sert cacib AVO ERI 1 SA| Zaranel Alonzo
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 vaCa VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 3 VAL ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 4 vaSert JUN ERI 1 SA | Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen

VSP sert FI MVA Cacib AVO ERI 1 SA | Quutar'In Into-Itikka
om. Anu Leiviskä
PN 2 vaSert vaCa VAL ERI 1 SA | Mva Glishanna Babette
om. kasv. ja c/o Katriina Huhtinen
PN 3 AVO ERI 2 SA | Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 4 AVO ERI 3 SA | Mäntykartanon Komedienne
om. Nea ja Paula Jokela
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Jaqcueline
om. Merja Heilman


ROP -pentu Riffendahl Benji Baltazar - VSP -pentu Finriikan Pra-Ella

ROP -pentu Riffendahl Benji Baltazar
om. Aila Malmi-Beckman
VSP -pentu Finriikan Pra-Ella
om. Pirjo Laitinen

ROP -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urospennut:

PEK 2 ei KP Finriikan Phoenix om. Minna Väänänen, Maarit Kokotti ja Erja Mäki-Penttilä
PEK 3 Minessan Caesar om. Eila Immonen

Narttupennut:
PEK 2 ei KP Tuuling Ris Madde om. Ava & Katriina Huhtinen
PEK 3 Minessan Chanel om. Tino ja Niina Liljeström
PEK 4 Finriikan Paloma om. Leena Pelkonen

Urokset:
NUO ERI 1 SA Vanessan Irkos om. Silja ja Jennika Lappeteläinen
NUO ERI 2 Millan Tinker om. Ulla Purhonen
NUO ERI 3 Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
AVO ERI 2 SA Tashi-Gong Timotei om. Hannele ja Niklas Itkonen
AVO ERI 3 Arundina Taizam om. Pertti Marjomaa ja Jouni Seppänen
AVO ERI 4 Nenemo Will-Power om. Päivi Könönen
VAL ERI 3 Mva Tashi-Gong In Poketsize om. Hannele ja Jari Itkonen
VAL ERI 4 Mva Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki

Nartut:
JUN ERI 1 SA Ruskarinteen Justiina om. Nina Nieminen
JUN ERI 2 SA Nic-Sam Elisabetta om. Tuula Suvanto ja Minna Väänänen
JUN ERI 3 Finriikan Rebecca om. Arja Timonen
NUO ERI 1 Tashi-Gong Sahara om. Anne Hopponen
NUO ERI 2 Mäntykartanon Lumia om. Paula Jokela
AVO ERI 4 SA Riffendahl Agnes Aphrodite om. Aila Malmi-Backman
VAL ERI 2 SA Ch Down-Goblin Unisatu om. Nina Nieminen
VAL ERI 3 Mva Arundina Pokhara om. Astrid Sundberg
VAL ERI 4 Mva Down-Goblin Zerenade om. Katja Mynttinen
VET ERI 2 Vanessan Anette om. Anne Hopponen ja Sari Karvinen

Kasvattajat:
KASV 2 kennel Down-Goblin om. Merja Heilman


13.08.2011 Turku
Tuomari: Hans Lehtinen

Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 12

Tuomari ei antanut tässä näyttelyssä yhtään SA:ta.

Muut tulokset:
Urospennut:

PEK 1 ei KP Kiiramanna Alejandro om. Pia Honkasalo
PEK 2 Tuuling Ris Marius om. Katri Aallonranta

Nartut:
NUO ERI 1 Saseran Xandra om. Marjut Tenlén

07.08.2011 Saarijärvi
Tuomari: Rita Kadike-Skadina, Latvia

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 27, joista veteraaneja 2


ROP Mva Mäntykartanon Donatello - VSP Mva Down-Goblin Zerenade

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 sert AVO ERI 1 SA | Zaranel Alonzo
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 3 vaSert JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Luke
om. Katja, Marko ja Lotta Rita
PU 4 AVO ERI 2 SA | Hoswin Odyssey
om. Eija ja Antero Humalamaa

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Zerenade
om. Katja Mynttinen
PN 2 sert AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 vaSert AVO ERI 2 SA | Mäntykartanon Komedienne
om. Nea ja Paula Jokela
PN 4 AVO ERI 3 SA | Mow-Zow Fantasia
om. Katja, Marko ja Jesse Rita
ROP -vet. VET ERI 1 SA | Taikalammen Laa-Laa
om. Katja Mynttinen

ROP -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Narttupentu:

PEK 1 ei KP Candymoon Covergirgl om. Tiina ja Iris Laaksonen

urokset:
JUN ERI 2 SA Mow-Zow Lucky Lucas om. Katja ja Marko Rita
NUO ERI 1 SA Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
AVO ERI 3 SA Lilileian Wookie Chewbacca om. Nicol Back ja Katja Laitinen
AVO ERI 4 Happy Lake Edelrot om. Päivi Parantainen
VAL ERI 2 SA Mva Mäntykartanon Koomikko om. Milla ja Paula Jokela
VAL ERI 3 Mva Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki

Nartut:
JUN ERI 1 SA Racconto Arogya Dhoop om. kasv. ja Johanna Putkonen
JUN ERI 2 Mäntykartanon Lumia om. Paula Jokela
NUO ERI 1 SA Wartin-Kyis Iiden-Ter om. kasv. ja Nina Piippo
AVO ERI 3 SA Mow-Zow Fantasia om. Katja, Marko ja Jesse Rita
AVO ERI 4 Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
VET ERI 2 Mva Ziestan Indira om. Tiina Rämö ja Anu ja Helinä Hietanen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Mow-Zow om. Katja Rita


07.08.2011 Honkajoki rn
Tuomari: Tino Pehar, Kroatia (pennut), Seamus Oates, Irlanti (muut)

Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 54, joista veteraaneja 4


ROP Revonhännän Jerry - VSP Mva Lecibsin Gala


BIS 4 -vet. Mva Satatassun Viva Valentino


ROP -vet. Mva Satatassun Viva Valentino

ROP sert AVO ERI 1 SA | Revonhännän Jerry
om. Sirpa Perälä
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Ziestan Ingvar
om. Iina Mattila
PU 3 vaSert JUN ERI 1 SA | Ziestan Lejo
om. Iina Mattila
PU 4 BIS 4-, ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Satatassun Viva Valentino
om. Mirja Päiväkkö

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Lecibsin Gala
om. Anna-Liisa Hakala
PN 2 sert AVO ERI 1 SA | Of Zlazano Lanshisa
om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
PN 3 vaSert JUN ERI 1 SA | Revonhännän Waninka
om. Sirpa Perälä
PN 4 AVO ERI 2 SA | Flametail Dear De-Vilma
om. Mirja Päiväkkö


ROP -pentu Betrone
om. Marjo Uusitalo


BIS 1-, ROP -kasv. kennel Ziestan
om. Iina Mattila

Muut tulokset:
Urospennut:

PEK 2 KP Tuuling Ris Marius om. Katri Aallonranta
PEK 3 KP Basbartoo Alex Topias om. Tarja Keski-Saari

Narttupennut:
PEK 1 ei KP Hopeahapsun Arsinoe om. Nina ja Minna Virta
PEK 2 Onnentassun Charlotte om. Mervi Tilaeus
PEK 3 Hopeahapsun Anne-Marie om. Anne Kinnunen

Urokset:
JUN ERI 2 SA Kiiramanna Sawa Dawa om. Mari Nurminen
JUN ERI 3 Shandita's Mister Mescal om. Johanna Båssar
NUO ERI 1 SA Cayana Gi Ga Nam Mkha om. Marja-Terttu Kallio
NUO ERI 2 SA Toyway Xolpo om. Johanna Båssar
NUO ERI 3 Chakiran Garden King om. Anna-Maija Lehtonen
AVO ERI 2 SA Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää
AVO ERI 3 SA Hoswin Lord Of Luxury om. Sami Takala
AVO ERI 4 Toyway Pu-Ma om. Marjaana Kauppi
VAL ERI 2 SA Mva Mäntykartanon Erasmus om. Minna Virta
VET ERI 2 SA Satatassun Ukulele om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Ziestan Labonita om. Iina Mattila
JUN ERI 3 Down-Goblin Femme Fatale om. Minna Virta
JUN ERI 4 Ruskarinteen Justiina om. Nina Nieminen
NUO ERI 1 SA Cayana Gi Rin La om. Marja-Terttu Kallio
NUO ERI 2 SA Cayana Gi Gu om. kasv. ja Marjaana Kauppi
NUO ERI 3 SA Kiiramanna Dawa Drolma om. kasv. ja Tanja Pahlahti
AVO ERI 3 SA Revonhännän Luxima om. Sirpa Perälä
AVO ERI 4 SA Ziestan Lawanda om. Iina Mattila



06.08.2011 Kuopio kv
Tuomari: August De Wilde, Belgia

Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 39, joista veteraaneja 3


VSP Mow-Zow Isa-Bella - ROP Mva Vanessan Preston

ROP RYP 4 BIS 2-, ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 2 cacib VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 3 vaCa sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Mäntykartanon Koomikko
om. Milla ja Paula Jokela
PU 4 vaSert AVO ERI 2 SA | Mäntykartanon Friday
om. Riikka Timonen

VSP cacib sert NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 vaCa vaSert VAL ERI 1 SA | Mva Glishanna Babette
om. kasv. ja c/o Katriina Huhtinen
PN 3 AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Herself
om. Pasi ja Katriina Huhtinen
PN 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Vanessan Pisarda
om. Jonna ja Silja Lappeteläinen

ROP -juniori JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen


ROP -pentu Saffron Xcalibur
om. kasv. ja Sanna Wägeli
VSP -pentu Tuuling Ris Madde
om. Ava ja Katriina Huhtinen

Muut tulokset:
Urospennut:

PEK 2 Minessan Caesar om. Eila Immonen

Narttupennut:
PEK 2 Minessan Chanel om. Timo ja Nina Liljeström
PEK 3 Flying Carpet's Goddess Frigg om. kasv. ja Mira Wagner

Urokset:
JUN ERI 1 Saffron Uniform om. Pirkko Linnus
NUO ERI 1 SA Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
NUO ERI 2 Saffron Simon om. Pirjo Heikkinen-Karacan
AVO ERI 3 SA Tashi-Gong Magnetism om. Leena Pallaskari
AVO ERI 4 Mäntykartanon Franklin om. kasv. ja Ritva-Liisa Tuikka
VAL ERI 2 SA Mva Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
VAL ERI 3 SA Mva Tashi-Gong In Pocketsize om. Hannele ja Jari Itkonen
VAL ERI 4 Mva Vanessan Eskil Jr om. Taru Vartiainen

Nartut:
JUN ERI 2
NUO ERI 1 SA Xaramae All-Star om. Eini Vihko
NUO ERI 2 SA Tashi-Gong Sahara om. Anne Hopponen
NUO ERI 3 Toyway Tatum om. Minna Räsänen
AVO ERI 3 Mäntykartanon Komedienne om. Nea ja Paula Jokela
AVO ERI 4 Vanessan Favourite om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
VET ERI 2 SA Mva Ziestan Indira om. Tiina Rämö, Anu ja Helinä Hietanen
VET ERI 3 Vanessan Anette om. Anne Hopponen

 

31.07.2011 Pori kv
Tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari

Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 54, joista veteraaneja 4


ROP ROP -vet. Mva Vanessan Preston - VSP VSP -vet. Mva Tuuling Chan Kerthur

ROP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 2 cacib VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Tango
om. Nina Isomäki
PU 3 sert vaCa AVO ERI 1 SA | Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nurminen
PU 4 vaSert AVO ERI 2 SA | Tashi-Gong Timotei
om. Hannele ja Niklas Itkonen

VSP VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Tuuling Chan Kerthur
om. Tuula Parviainen
PN 2 cacib sert AVO ERI 1 SA | Vanessan Expression
om. Aune Savolainen
PN 3 vaCa VAL ERI 1 SA | Mva Tuuling Chan Paris
om. Tuula Parviainen
PN 4 vaSert AVO ERI 2 SA | Tashi-Gong My Song
om. Katri Tauru


VSP -pentu Tuuling Ris Marius - ROP -pentu Tuuling Ris Mette

VSP -pentu Tuuling Ris Marius
om. Katri Aallonranta
ROP -pentu Tuuling Ris Mette
om. Tuula Parviainen

ROP -kasv. kennel Tashi-Gong
om. Katriina Huhtinen

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 1 SA Kiranmays A Shadow Of Night om. Terttu Gertg ja Aulis Bergman
JUN ERI 2 SA Cavacute's Dennis om. Sari Saari
JUN ERI 3 SA Tashi-Gong Roulette om. Katri Tauru
NUO ERI 2 SA Vanessan Irkos om. Silja Lappeteläinen
NUO ERI 3 SA Tashi-Gong Masked Man om. Niina Isomäki
AVO ERI 2 SA Tuuling Ces Ingo om. Maija-Leena Rimmistö
AVO ERI 3 SA Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää
VAL ERI 2 SA Mva Mäntykartanon Erasmus om. Minna Virta
VET ERI 2 Satatassun Ukulele om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Rina-Cza's Chaos Mauna Loa om. Susanna Peltomaa
JUN ERI 2 SA Down-Goblin Femme Fatale om. Minna Virta
JUN ERI 3 SA Kiranmays A Sparkle Of Star om. Katri Aallonranta
JUN ERI 4 SA Tuuling Len Leiju om. Teuvo ja Maaret Laaksonen
NUO ERI 1 SA Hoswin Esprit om. Eeva Tuomisto
NUO ERI 2 SA Tuuling Koru om. kasv. ja Viivi Pääkkö
AVO ERI 3 SA Ziestan Mymmeli om. Iina Matila
AVO ERI 4 SA Satatassun Vive Sweetlove om. Terhi Aavinko

 

24.07.2011 Helsinki kv
Tuomari: Arne Forss, Norja

Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 37, joista veteraaneja 5


VSP Mva Down-Goblin Jacqueline - ROP Mva Down-Goblin Fernando

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Thymus
om. Maija Salminen
PU 3 VET ERI 2 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 4 vaca VAL ERI 2 SA | Mva Tashi-Gong Hullabaloo
om. Margareta ja Pirkko Hautaniemi
PU - sert JUN ERI 1 SA | Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU - vaSert JUN ERI 2 SA | Tashi-Gong Roulette
om. Katri Tauru

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Jacqueline
om. Merja Heilman
PN 2 Sert JUN ERI 1 SA | Ziestan Tokyo
om. kasv. ja Mariie Nordlund
PN 3 vaSert VET ERI 2 SA | Arundina Lha Sha
om. Yvonne Kokko
PN 4 cacib AVO ERI 1 SA | Mva Ziestan Tacita
om. Heilinä ja Anu Hietanen
PN - vaCa VAL ERI 1 SA | Mva Charmia's Chemcem
om. Yvonne Kokko

ROP -pentu Shibazhan Vanda
om. Marketta Juutila

ROP -kasv. Kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Narttupennut:

PEK 2 KP Tuuling Ris Mette om. Tuula Parviainen
PEK 3 Fjordneck Golden Rinchen om. Hanne Loisa

Urokset:
JUN ERI 3 Ziestan Lejo om. Iina Mattila
NUO ERI 1 SA Vanessan Irkos om. Silja Lappeteläinen
NUO ERI 2 Ziestan Enzo om. Mariie Nordlund
AVO ERI 1 Tuuling Ces Ingo om. Maija-Leena Rimmistö
VAL ERI 3 SA Ziestan Ingvar om. Iina Mattila
VAL ERI 4 SA Mva Olazza Milord om. Maija Perttola

Nartut:
JUN ERI 2 Ziestan Labonita om. Iina Mattila
JUN ERI 3 Olazza Aurora om. kasv. ja Pia Rapo
JUN ERI 4 Tashi-Gong Make Up om. kasv. ja Margareta Hautaniemi
NUO ERI 1 Fjordneck Blue Lisette om. Sirpa Berk ja Pälvi Karesola
AVO ERI 2 Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
AVO ERI 3 Tashi-Gong My Song om Katri Tauru
AVO ERI 4 Tashi-Gong Hard Candy om. Martina Mäkäräinen
VAL ERI 2 SA Mva Olazza Jazzmine om. kasv. ja Pia Rapo
VET ERI 3 Mva Ziestan Indira om. Helinä ja Anu Hietanen ja Tiina Rämö

23.07.2011 Tornio kv
Tuomari: Elzbieta Chwalibog, Puola

Ilmoitettu: aikuisia 35, joista veteraaneja 1


ROP Mva Mäntykartanon Donatello - VSP Mow-Zow Isa-Bella

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 sert vaCa NUO ERI 1 SA | Toyway Ta-Pio-Ka
om. Saara Lahdenperä
PU 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Giga-Watti
om. Jouko Leiviskä
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Toyway Lalji
om. Jouko Leiviskä
pu - vaSert JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Lucas
om. Katja ja Marko Rita

VSP sert cacib AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 VACa VAL ERI 1 SA | Mva Down Goblin Bella of Timbo
om. Per-Ole Stenman
PN 3 vaSert AVO ERI 2 SA | Mow-Zow Honey Candy
om. Katja Rita ja Pauliina Porkka
PN 4 AVO ERI 3 SA | Quutarin Into-Itikka
om. Anu Leiviskä

ROP -kasv Kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:

NUO ERI 2 SA Toyway Rasa-Ville om. kasv. ja Tiina Kaakinen
NUO ERI 3 Mäntykartanon Koomikko om. Paula ja Milla Jokela
AVO ERI 1 Toyway O-Le-Pele om. kasv. ja Tiina Kaakinen
AVO ERI 2 Zaranel Alonzo om. Ritva-Liisa Tuikka
AVO ERI 3 Bergrabben's Up To Date om. Bente Lund, Norja
VAL ERI 3 SA Mva Toyway Kaa-H-Ari om. kasv. ja Tiina Kaakinen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
NUO ERI 1 SA Mäntykartanon Komedienne om. Nea ja Paula Jokela
NUO ERI 2 SA Nikoli's Noune-Titti om. kasv. ja Nina Jaakkola
AVO ERI 4 SA Mow-Zow Fantasia om. Katja, Marko ja Jesse Rita
VAL ERI 2 SA Mva Mäntykartanon Himalaya om. Paula Jokela


17.07.2011 Oulu kv
Tuomari: Branislav Rajic, Slovenia

Ilmoitettu: aikuisia 14


ROP Mow-Zow Lucky Lucas - VSP Mow-Zow Isa-Bella

ROP ROP -juniori sert JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Lucas
om. Katja ja Marko Rita
PU 2 cacib vaSert NUO ERI 1 SA | TaoTaon Ombu
om. Ella Karttimo
PU 3 JUN ERI 2 SA | Mow-Zow Lucky Luke
om. Katja, Marko ja Lotta Rita

VSP cacib sert NUO ERI 1 SA| Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 vaSert JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Ka-T-Inka
om. kasv. ja Salme Katajamäki
PN 3 vaCa VAL ERI 1 SA | Mva Nic-Sam Bertta
om. Tuula Suvanto
PN 4 AVO ERI 1 SA | Quutarin Into-Itikka
om. Anu Leiviskä


ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 3 Chakiran Ihan Pikku Väinö om. Heli Jokinen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Ziestan Tokyo om. kasv. ja Mariie Nordlund
AVO ERI 2 SA Mow-Zow Fantasia om. Katja, Marko ja Jesse Rita
AVO ERI 3 Down-Goblin Oh So Lovely om. kasv. ja Per-Ole Stenman



16.07.2011 Oulu kv
Tuomari: Heidi Kirschbichler, Itävalta

Ilmoitettu: aikuisia 33, joista veteraaneja 1

ROP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Giga-Watti
om. Jouko Leiviskä
PU 2 cacib VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 3 ROP -jun. sert JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Luke
om. Katja, Marko ja Lotta Rita
PU 4 vaCa vaSert AVO ERI 1 SA | Toyway In-Tressi
om. kasv. ja Heli Parkkinen

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Zat-Zuma
om. kasv. ja Heli Parkkinen
PN 2 vaCa sert NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 vaSert AVO ERI 1 SA | Quutarin Into-Itikka
om. Anu Leiviskä
PN 4 NUO ERI 2 SA | Mäntykartanon Komedienne
om. Nea ja Paula Jokela

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 2 Mow-Zow Lucky Lucas om. Katja ja Marko Rita
NUO ERI 1 SA Mäntykartanon Koomikko om. Paula ja Milla Jokela
NUO ERI 2 SA Toyway Xenotero om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
NUO ERI 3 Mäntykartanon Klassikko om. Anette Åkerlund
NUO ERI 4 Taotaon Ombu om. Ella Karttimo
AVO ERI 2 SA Happy Lake Edelrot om. Päivi Parantainen
AVO ERI 3 Bergrabbens's Up To Date om. Bente Lund, Ruotsi
AVO ERI 4 Lecibsin Event om. Sirpa Takala

Nartut:
JUN ERI 1 Ziestan Tokyo om. kasv. ja Mariie Nordlund
JUN ERI 2 Mow-Zow Ka-T-Inka om. kasv. ja Salme Katajamäki
JUN ERI 3 Mäntykartanon Lumia om. Paula Jokela
NUO ERI 3 Down-Goblin Cerina om. Salme Katajamäki
AVO ERI 2 SA Toyway Pussycat om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
AVO ERI 3 SA Mow-Zow Fantasia om. Katja ja Marko Rita
VAL ERI 2 SA Mva Down-Goblin Bella Of Timbo om. Per-Ole ja Linda Stenman


16.07.2011 Pieksämäki rn
Tuomari: Unto Timonen

Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 31, joista veteraaneja 4

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Toyway Kaa-H-Ari
om. kasv. ja Tiina Kaakinen
PU 2 sert AVO ERI 1 SA | Finriikan Macgyver
om. Soile Kinnunen
PU 3 vaSert NUO ERI 1 SA | Vanessan Irkos
om. Silja Lappeteläinen
PU 4 NUO ERI 2 SA | Toyway Rasa-Ville
om. kasv. ja Tiina Kaakinen
PU - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen

VSP sert AVO ERI SA | Vanessan Expression
om. Aune Savolainen
PN 2 vaSert NUO ERI 1 SA | Vanessan Estara
om. kasv. ja Aune Savolainen
PN 3 AVO ERI 2 SA | Down-Goblin Vanilla
om. Hanna Raatikainen
PN 4 AVO ERI 3 SA | Arundina Pasang
om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
PN - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Lin Tse-Hsun Ma-Tilda
om. Susanna Kolppanen

VSP -pentu Fjordneck Golden Rahman
om. Titta Kuutti
ROP -pentu Tuuling Ris Madde
om. Katriina ja Ava Huhtinen

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 1 SA Tashi-Gong Roulette om. Katri Tauru
AVO ERI 2 Toyway O-Le-Pele om. kasv. ja Tiina Kaakinen
AVO ERI 3 Arundina Tarizam om. Pertti Marjomaa ja Jouni Seppänen
AVO ERI 4 Tashi-Gong Timotei om. Hannele ja Niklas Itkonen
VAL ERI 2 SA Mva Tashi-Gong In Pocketsize om. Hannele ja Niklas Itkonen

Nartut;
JUN ERI 1 Finriikan Rebecca om. Terhi Timonen
JUN ERI 2 Nic-Sam Elisabetta om. kasv. ja Minna Väänänen
NUO ERI 2 Tashi-Gong Sahara om. Katri Tauru
NUO ERI 3 Finriikan Sandra om. Arja Timonen
AVO ERI 4 SA Tashi-Gong Herself om. Katriina ja Pasi Huhtinen
VET ERI 2 SA Vanessan Anette om. Anne Hopponen ja Sari Karvinen
VET ERI 3 Pekdoro's Dominica om. Susanna Kolppanen

 

16.07.2011 Pöytyä
Tuomari: Pirjo Aaltonen

Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 29, joista veteraaneja 5


ROP Mva Down-Goblin Fernando - VSP Tuuling Chan Paris


ROP -vet. Mva Down-Goblin Jacqueline - VSP -vet. Mva Satatassun Viva Valentino

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Satatassun Viva Valentino
om. Mirja Päiväkkö
PU 3 sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong Tango
om. Niina Isomäki
PU 4 vaSert JUN ERI 1 SA | Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Tuuling Chan Paris
om. Tuula Parviainen
PN 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Jacqueline
om. Merja Heilman
PN 3 sert JUN ERI 1 SA | Down-Goblin Flirtti
om. Katriina Kanninen
PN 4 vaSert AVO ERI 1 SA | Puna-Tuvan Bernina
om. Marika Reunanen

VSP -pentu Tuuling Ris Marius
om. Katri Aallonranta
ROP -pentu Tuuling Ris Mette
om. Tuula Parviainen

BIS 2-, ROP -kasv. kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Narttupennut:

PEK 2 KP Suvijan Amorosa om. Nina Haapalainen
PEK 3 Suvijan Atzalea pm. Anne Marjamäki
PEK 4 Niiländer Sweet Pretty om. Ea Juhkam

Urokset:
JUN ERI 2 Cavacute's Dennis om. Sari Saari
JUN ERI 3 Flametail Kaval-De-Mar om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
NUO ERI 1 Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
NUO ERI 2 Chakiran Garden King om.Anna-Maija Lehtonen
AVO ERI 2 Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää
AVO ERI 3 Saseran Maxim om. Karin Salmi
AVO ERI 4 Saseran Sebastian om. Karin Salmi

Nartut:
JUN ERI 2 Kiranmays A Sparkle Of Star om. Katri Aallonranta
NUO ERI 1 Niiländer Cathy Cardin om. kasv. ja Elina Mannila
NUO ERI 2 Saseran Xandra om. Marjut Tenlén
AVO ERI 2 SA Chakiran Elizabeth om. kasv. ja Marika Reunanen
AVO ERI 3 Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
AVO ERI 4 Flametail Dear Devil-Ma om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
VET ERI 2 Yörnilän Emmanuel om. Hannele Immonen

10.07.2011 Lammi rn
Tuomari: Juha Putkonen

Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 42, joista veteraaneja 2


VSP Mow-Zow Lucky Luke - ROP Olazza Pashion


ROP -vet. Arundina Lha Sha

VSP sert JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Luke
om. Katja, Marko ja Lotta Rita
PU 2 vaSert NUO ERI 1 SA | Oakmyst Bachelor Boy
om. Sirpa ja Harri Perälä
PU 3 JUN ERI 2 SA | Mow-Zow Lucky Lucas
om. Katja ja Marko Rita
PU 4 AVO ERI 1 SA | Arundina Tarizam
om. Pertti Marjomaa ja Jouni Seppänen

ROP sert AVO ERI 1 SA | Olazza Pashion
om. Anna-Maria Melkas
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Arundina Norbu Seba
om. Yvonne Kokko
PN 3 vaSert AVO ERI 2 SA | Tuuling Ris Ellen
om. Maaret Laaksonen
PN 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Arundina Lha Sha
om. Yvonne Kokko

ROP -pentu Fjordneck Golden Rinchen
om. Hanne Loisa


BIS 2-, ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
narttupennut

PEK 2 KP Niiländer Sweet Pretty om. Ea Juhkam
PEK 3 Suvijan Amorosa om. kasv. ja Nina Haapalainen
PEK 4 Candymoon Covergirl om. Iris ja Tiina Laaksonen

Urokset:
AVO ERI 2 SA Misschiefin Bzanba Arog om. Merja ja Leila Salminen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Mow-Zow Ka-T-Inka om. kasv. ja Salme Katajamäki
JUN ERI 2 SA Revonhännän Xinara om. Sirpa ja Harri Perälä
JUN ERI 3 Tuuling Thur Keksi om. Mirja Simon Paldanius
JUN ERI 4 Tuuling Len Leiju om. Maaret Laaksonen
NUO ERI 2 SA Niiländer Cathy Cardin om. kasv. ja Elina Mannila
NUO ERI 3 SA Fjordneck Blue Leonella om. Hanne Loisa
AVO ERI 2 SA Mow-Zow Fantasia om. Katja, Marko ja Jesse Rita
AVO ERI 3 SA Katimon Tirlittan om. Katriina Kanninen
AVO ERI 4 Citarazoolon My Sweet Joy om. Kirsi Holmberg
VAL ERI 2 SA Mva Charmia's Chemcem om. Yvonne Kokko
VET ERI 2 SA Mva Ziestan Tijuana om. Paula Kujala

Kasvattajat:

KASV 2 KP kennel Arundina om. Pertti Marjomaa ja Jouni Seppänen


09.07.2011 Kemi rn
Tuomari: Johan Juslin

Ilmoitettu: aikuisia 14, joista veteraaneja 3


ROP Mva Toyway Giga-Watti - VSP Ziestan Tokyo

ROP ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Giga-Watti
om. Jouko Leiviskä
PU 2 sert NUO ERI 1 SA | Toyway Rasa-Ville
om. kasv. ja Tiina Kaakinen

VSP sert JUN ERI 1 SA | Ziestan Tokyo
om. kasv. ja Mariie Nordlund
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Mäntykartanon Himalaya
om. Paula Jokela
PN 3 vaSert AVO ERI 1 SA | Zaranel Amazil
om. Anu Leiviskä
PN 4 AVO ERI 2 SA | Quutar'In Into-Itikka
om. Ritva-Liisa Tuikka
PN- VSP -vet. VET ERI 1 SA | Lin Tse-Hsun Toscana
om. Aino-Inkeri Huurinainen

Muut tulokset:
Urokset:

NUO ERI 2 SA Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund

Nartut:
JUN ERI 2 SA Mäntykartanon Lumia om. Paula Jokela
NUO ERI 1 SA Revonhännän Tiramisu om. Mariie Nordlund

 

09.07.2011 Hyvinkää
Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (pennut), Jurate Butkiene, Liettua (muut)

Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 56, joista veteraaneja 7


ROP Ziestan Lejo - VSP Of Zlazano Lon-Lon


ROP -vet. Ingefal's I'm On Fire - VSP -vet. Arundina Lha Sha

ROP sert JUN ERI 1 SA | Ziestan Lejo
om. Iina Mattila
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Ingefal's I'm On Fire
om. Marjo ja Margit Manninen
PU 3 VAL ERI 1 SA | Mva Ziestan Ingvar
om. Iina Mattla
PU 4 vaSert AVO ERI 1 SA | Pinaco Extra Miracle
om. Nina Välimaa

VSP sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Of Zlazano Lon-Lon
om. Kari Kuosmanen
PN 2 vaSert AVO ERI 2 SA | Katimon Tirlittan
om. Katriina Kanninen
PN 3 NUO ERI 1 SA | Niiländer Cathy Cardin
om. kasv. ja Elina Mannila
PN 4 JUN ERI 1 SA | Ziestan Labonita
om. Iina Mattila
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Arundina Lha Sha
om. Yvonne Kokko


ROP -pentu Niiländer Sweet Pretty
om. Ea Juhkam

BIS 2-, ROP -kasv. kennel Ziestan
om. Iina Mattila

Muut tulokset:
Narttupennut:

PEK 2 KP Fjordneck Golden Rinchen om. Hanne Loisa
PEK 3 Suvijan Atzalea om. Anne Marjamäki

Urokset:
JUN ERI 2 SA Kiiramanna Häläpätihää om. Jenni Mäntylä
NUO ERI 1 SA Oakmyst Bachelor Boy om. Sirpa ja Harri Perälä
NUO ERI 2 SA Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
NUO ERI 3 Charmia's Cespa Mida om. Pälvi Karessola ja Sirpa Berk
AVO ERI 2 SA Happy Lake Edelrot om. Päivi Parantainen
AVO ERI 3 Arundina Tarizam om. Pertti Marjomaa ja Jouni Seppänen
AVO ERI 4 Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
VAL ERI 2 SA Mva Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta ja Pirkko Hautaniemi
VAL ERI 3 Mva Saffron Hallmark om. Susanna Ahola
VET ERI 2 Mva Saffron Blooming om. Susanna Ahola

Nartut:
JUN ERI 2 SA Flying Carpet's Luxury Air Hostess om. kasv. ja Mariie Nordlund
JUN ERI 3 SA Revonhännän Xinara om. Sirpa ja Harri Perälä
JUN ERI 4 Cinodes Japonica om. Seija Kanerva
NUO ERI 2 SA Nenemo Beady-Eyed om. Eija ja Matti Lampinen
NUO ERI 3 SA Saseran Xandra om. Marjut Tenlën
NUO ERI 4 SA Fjordneck Blue Lisette om. Sirpa Berk ja Pälvi Karessola
AVO ERI 3 SA Arundina Balba La om. Pertti Marjomaa ja Jouni Seppänen
AVO ERI 4 SA Mva Ziestan Tacita om. Helinä ja Anu Hietanen
VAL ERI 1 SA Mva Arundina Norbu Seba om. Yvonne Kokko
VAL ERI 2 SA Mva Charmia's Chemcem om. Yvonne Kokko
VET ERI 2 SA Mva Ziestan Indira om. Tiina Rämö ja Anu ja Helinä Hietanen
VET ERI 3 Nenemo Kesä Kerttu om. Eija ja Matti Lampinen
VET ERI 4 Mva Nenemo Ibaniman Girl om. Anniina Lampinen

 

03.07.2011 Karjaa
Tuomari: Tuula Plathan

Ilmoitettu: aikuisia 38, joista veteraaneja 5


VSP Mow-Zow Isa-Bella - ROP Mva Olazza Milord


VSP -vet. Mva Ziestan Indira - ROP -vet. Satatassun Viva Valentino


BIS 4 -vet. Mva Satatassun Viva Valentino

ROP VAL ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 2 VAL ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 3 sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Ziestan Ingvar
om. Iina Mattila
PU 4 vaSert JUN ERI 1 SA | Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU - BIS 4-, ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Satatassun Viva Valentino
om. Mirja Päiväkkö

VSP sert AVO ERI 1 SA | Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 vaSert JUN ERI 1 SA | Down-Goblin Flirtti
om. Katriina Kanninen
PN 3 AVO ERI 2 SA | Katimon Tirlittan
om. Katriina Kanninen
PN 4 VAL ERI 1 SA | Mva Olazza Jazzmine
om. kasv. ja Pia Rapo
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Ziestan Indira
om. Tiina Rämö, Anu ja Helinä Hietanen

ROP -kasv. kennel Ziestan
om. Iina Mattila

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 Tashi-Gong Roulette om. Katri Tauru
JUN ERI 3 Ziestan Lejo om. Iina Mattila
AVO ERI 2 SA Arundina Amdo Karyol om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa

Nartut:
JUN ERI 2 SA Ziestan Labonita om. Iina Mattila
JUN ERI 3 Revonhännän Xinara om. Sirpa ja Harri Perälä
JUN ERI 4 Olazza Aurora om. kasv. ja Pia Rapo
AVO ERI 3 SA Arundina Balba La om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
AVO ERI 4 Of Zlazano Lon-Lon om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen
VET ERI 2 SA Ziestan Aniana om. Iina Mattila

 

02.07.2011 Juva
Tuomari: Harry Tast

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 12

ROP sert AVO ERI 1 SA | Arundina Balba La
om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
PN 2 vaSert NUO ERI 1 SA | Fjordneck Blue Leonella
om. Hanne Loisa

ROP -pentu Fjordneck Golden Rinchen
om. Hanne Loisa

Muut tulokset:
Urokset:

AVO ERI 1 Arundina Amdo Karyol
om. Jouni Seppänen ja Pertti Marjomaa
VAL ERI 1 Mva Tashi-Gong Frezza
om. Anne Kolehmainen ja Mikko Savinainen

Nartut:
JUN ERI 1 Kiiramanna Häläpätihämmää
om. Merja Uimonen
AVO ERI 2 Down-Goblin Vanilla
om. Hanna Raatikainen

 

02.07.2011 Kokkola kv
Tuomari: Stelios Makaritis, Kreikka

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 25, joista veteraaneja 1


ROP Mva Mäntykartanon Donatello - VSP Quutar'In Into-Itikka

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 sert vaCa NUO ERI 1 SA | Toyway Xolpo
om. Johanna Båssar
PU 3 vaSert AVO ERI 1 SA | Pinaco Extra Miracle
om. Nina Välimaa, Pori
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Mäntykartanon Arnold
om. Ritva-Liisa Tuikka
ROP -juniori JUN ERI 1 SA | Shandita's Mister Mescal
om. Johanna Båssar

VSP sert cacib AVO ERI 1 SA | Quutar'In Into-Itikka
om. Anu Leiviskä
PN 2 ROP-Vet. vaSert VET ERI 1 SA | Lin Tse-Hsun Ma-Tilda
om. Susanna Kolppanen
PN 3 NUO ERI 1 SA | Mäntykartanon Kuiskaus
om. Pirkko ja Minna Virta
PN 4 AVO ERI 2 SA | Riffendahl Agnes Aphrodite
om. Aila Malmi-Backman

ROP -pentu Riffendahl Benji Baltazar
om. Aila Malmi-Backman

Muut tulokset:
Urokset:

NUO ERI 2 Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
AVO ERI 2 Toyway In-Tressi om. kasv. ja Heli Parkkinen
AVO ERI 3 Happy Lake Edelrot om. Päivi Parainen
AVO ERI 4 Hoswin Odyssey om. Eija ja Antero Humalamaa
VAL ERI 3 Mäntykartanon Erasmus om. Minna Virta

Nartut:
JUN ERI 1 Shandita's Miss Cinde-Rella om. Johanna Båssar
JUN ERI 2 Down-Goblin Femme Fatale om. Minna Virta
AVO ERI 3 Nikoli's Noune-Titti, om. kasv. ja Nina Jakola
AVO ERI 4 Lecibsin Sindy om. Aila Malmi-Backman

 

02.07.2011 Tuusula
Tuomari: David Cavill, Iso-Britannia

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 43, joista veteraaneja 4


ROP Lecibsin Event - VSP Olazza Jazzmine

ROP sert AVO ERI 1 SA | Lecibsin Event
om. Sirpa Takala
PU 2 VAL ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 3 vaSert JUN ERI 1 SA | Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 4 AVO ERI 2 SA | Chrystal Mountain Megha Jetsan
om. Tellervo Limatius

VSP sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Olazza Jazzmine
om. kasv. ja Pia Rapo
PN 2 vaSert AVO ERI 2 SA | Kastanjan Romance
om. Raija Heikkilä
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Ziestan Tiny Tara
om. Tiina Rämö
PN 4 NUO ERI 1 SA | Fjordneck Blue Lisette
om. Sirpa Berk ja Pälvi Karessola
PN- ROP -vet. VET ERI 1 | Zietan Aniana
om. Iina Mattila

ROP -pentu Niiländer Sweet Dreams
om. Miia-Riikka Lakanen

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 2 Flametail Kaval-De-Mar om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
JUN ERI 3 Shibazhan Larix om. Teemu Komulainen ja Laura Lantta
AVO ERI 3 Cinodes Cyber Shot om. ksav. ja Marika ja Antti Koljonen
AVO ERI 4 Saseran Maxim om. Karin Salmi
VAL ERI 2 Mva Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen
VAL ERI 3 Mva Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta ja Pirkko Hautaniemi

Nartut:
JUN ERI 1 SA Revonhännän Waninka om. Sirpa Perälä
JUN ERI 2 SA Down-Goblin Flirtti om. Katriina Kanninen
JUN ERI 3 Racconto Amber Kasturi om. Taru Heinänen
JUN ERI 4 Cinodes Chardonnay Rose om. Sirpa Berk
NUO ERI 2 Saseran Xandra om. Marjut Tenlen
AVO ERI 3 Ziestan Tacita om. Helinä ja Anu Hietanen
AVO ERI 4 Katimon Tirlittan om. Katriina Kanninen

 

26.06.2011 Rovaniemi kv
Tuomari: George Schogol, Georgia

Ilmoitettu: aikuisia 24, joista veteraaneja 3


VSP Vanessan Irkos - ROP Mow-Zow Isa-Bella

VSP sert cacib NUO ERI 1 SA | Vanessan Irkos
om. Jennika ja Silja Lappeteläinen
PU 2 vaSert JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Luke
om. Katja, Marko ja Jesse Rita
PU 3 JUN ERI 2 SA | Mow-Zow Lucky Lucas
om. Katja ja Marko Rita
PU 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Toyway Giga-Watti
om. Jouko Leiviskä
PU - vaCa AVO ERI 1 SA | Dawana Kantripelle
om. Hanna-Kaisa Rättilä

ROP sert cacib NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 ROP -vet. vaSert VET ERI 1 SA | Mva Miliisin I-Sweet
om. Airi Leegen
PN 3 JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 4 JUN ERI 2 SA | Ziestan Tokyo
om. kasv. ja Mariie Nordlund
PN - vaCa NUO ERI 2 SA | Toyway Pussycat
om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen

Muut tulokset:
Urokset:

NUO ERI 2 SA Toyway Ta-Pio-Ka om. Saara Lahdenperä
NUO ERI 3 Ziestan Enzo om. Mariie Nordlund
VET ERI 2 SA Mva Vanessan Preston om. Silja Lappeteläinen

Nartut:
JUN ERI 3 SA Toyway Xupatus om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
NUO ERI 3 Vanessan Estara om. Aune Savolainen
NUO ERI 4 SA Revonhännän Tiramisu om. Mariie Nordlund
AVO ERI 1 Mow-Zow Fantasia om. Katja, Marko ja Jesse Rita
VET ERI 3 SA Bendafeims Randy-Dandy om. Jarmo Lohela


19.06.2011 Riihimäki
Tuomari: Gunnar Nyman, Ruotsi

Ilmoitettu: pentuje 4, aikuisia 35, joista veteraaneja 2


ROP Mow-Zow Isa-Bella - VSP Mva Tashi-Gong Hullabaloo


RYP 4 Mow-Zow Isa-Bella


ROP -vet. Mva Shibazhan Thymus - VSP -vet. Ziestan Aniana


BIS 3 -vet. Mva Shibazhan Thymus

VSP VAL ERI 1 SA | Mva Tashi-Gong Hullabaloo
om. Margareta ja Pirkko Hautaniemi
PU 2 BIS 3-, ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Shibazhan Thymus
om. Maija Salminen
PU 3 sert JUN ERI 1 SA | Mow-Zow Lucky Luke
om. Katja, Marko ja Jesse Rita
PU 4 vaSert AVO ERI 1 SA | Ziestan Ingvar
om. Iina Mattila

RYP 4 ROP sert NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 vaSert NUO ERI 2 SA | Pinaco Unique Gives
om. Marja-Riitta Rönkä
PN 3 VSP -vet VET ERI 1 SA | Ziestan Aniana
om. Iina Mattila
PN 4 JUN ERI 1 SA | Cinodes Chardonnay Rose
om. Sirpa Berk


ROP -pentu Shibazhan Vanda
om. Marketta Juutila


ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Narttupennut:

PEK 2 Flying Carpet's Goddess Frigg om. kasv. ja Mira Wagner
PEK 3 Fjordneck Golden Rinche om. Hanne Loisa
PEK 4 Flying Carpet's Goddness Freija om. Mikko Lindroos ja Kari Kuosmanen

Urokset:
JUN ERI 2 Mow-Zow Lucky Lucas om. Katja ja Marko Rita
JUN ERI 3 Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
NUO ERI 1 Chakiran Garden King om. Anna-Maija Lehtonen
AVO ERI 2 Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa

Nartut:
JUN ERI 2 SA Ziestan Labonita om. Iina Mattila
JUN ERI 3 Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
JUN ERI 4 Ziestan Tokyo om. kasv. ja Mariie Nordlund
NUO ERI 3 Revonhännän Tiramisu om. Mariie Nordlund
NUO ERI 4 Fjordneck Blue Leonella om. Hanne Loisa
AVO ERI 1 SA Pinaco Extra Madonna om. Marja-Riitta Rönkä
AVO ERI 2 Pinaco Honey Girl om. Sari Virtanen
AVO ERI 3 Mow-Zow Fantasia om. Katja, Marko ja Jesse Rita

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Ziestan om. Iina Mattila

 

18.06.2011 KOTKA kv
Tuomari: Irina Poletaeva, Suomi

Ilmoitettu: aikuisia 41, joista veteraaneja 3


ROP Mva Down-Goblin Jacqueline - VSP Mva Olazza Milord


BIS 4 -vet. Mva Down-Goblin Jacqueline

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Mva Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 2 sert JUN ERI 1 SA | Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 3 vaSert vaCa -> CACIB NUO ERI 1 SA | Ziestan Enzo
om. Mariie Nordlund
PU 4 VAL ERI 2 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU- VSP -vet. VET ERI 1 SA | Yotisha's Shere Khan
om. Pälvi Karesola ja Ida Savolainen

ROP BIS 4-, ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Jacqueline
Merja Heilman
PN 2 sert JUN ERI 1 SA | Cinodes Chardonnay Rose
om. Sirpa Berk
PN 3 vaSert JUN ERI 2 SA | Olazza Aurora
om. kasv. ja Pia Rapo
PN 4 cacib NUO ERI 1 SA | Fjordneck Blue Lisette
om. Sirpa Berk ja Pälvi Karesola
PN - vaCa AVO ERI 1 SA | Down-Goblin Vanilla
om. Hanna Raatikainen

ROP -Kasv. Kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 2 SA Tashi-Gong Roulette om. Katri Tauru
JUN ERI 3 Flying Carpet's Hunky Copilot om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
JUN ERI 4 Hallahelmen Hapsivita om.
AVO ERI 1 SA Toyway Ok-Taavi om. Sanna Nikulainen
AVO ERI 2 Necku Tohvelisankari om. Satu Petonen
VAL ERI 3 SA Mva Shibazhan Senecio om. Milla Kaarlampi
VAL ERI 4 SA Mva Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta ja Pirkko Hautaniemi

Nartut:
JUN ERI 3 Flying Carpet's Luxury Air Hostess om. kasv. ja Mariie Nordlund
JUN ERI 4 Racconto Arogya Dhoop om.
NUO ERI 2 Nenemo Beady-Eyed om. Eija ja Matti Lampinen
NUO ERI 3 Coolcuryn Sheyenna om.
NUO ERI 4 Flying Carpet's Hide And Seek Player om. Kari Kuosmanen
AVO ERI 3 SA Necku Tuittu om. kasv. ja Tapio Urpelainen
AVO ERI 4 Racconto Laxmi Dhoop om. kasv. ja Johanna Putkonen
VAL ERI 1 SA Mva Down-Goblin Vivienne om. kasv. ja Merja Leppänen & Juha Kaukiainen
VET ERI 2 Mva Nenemo Ibaniman Girl om. Anniina Lampinen



12.06.2011 Nurmes rn
Tuomari: Markku Kipinä

Ilmoitettu: aikuisia 32, joista veteraaneja 4


ROP Mva P'Zazz Never Say Never - VSP Vanessan Estara


RYP 3 Mva P'Zazz Never Say Never

RYP 3 ROP VAL ERI 1 SA | Mva P'Zazz Never Say Never
om. Johanna Båssar
PU 2 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 3 sert NUO ERI 1 SA | Mäntykartanon Koomikko
om. Milla ja Paula Jokela
PU 4 vaSert AVO ERI 1 SA | Zaranel Alonzo
om. Ritva-Liisa Tuikka

VSP sert NUO ERI 1 SA | Vanessan Estara
om. Aune Savolainen
PN 2 VAL ERI 1 SA | Mva Shandita's Endless Love
om. Johanna Båssar
PN 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Lin Tse-Hsun Toscana
om. Aino-Inkeri Huurinainen
PN 4 vaSert AVO ERI 1 SA | Quutar'In Into-Itikka
om. Anu Leiviskä


BIS 1 -kasv. kennel Mow-Zow om. Kata Rita


Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 1 SA Mow-Zow Lucky Luke om. Katja, Marko ja Lotta Rita
JUN ERI 2 SA Shandita's Mister Mescal om. Johanna Båssar
JUN ERI 3 SA Mow-Zow Lucky Lucas om. Katja ja Marko Rita
NUO ERI 2 Vanessan Irkos om. Silja ja Jennika Lappeteläinen
AVO ERI 2 Tashi-Gong Timotei om. Hannele ja Niklas Itkonen
AVO ERI 3 Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
VAL ERI 2 SA Mva Tashi-Gong In Pocketsize om. Hannele ja Jari Itkonen
VAL ERI 3 SA Mva Tashi-Gonf Frezza om. Anne Kolehmainen ja Marko Savinainen
VET ERI 2 SA Mva Bellezza's Xizang om. Aino-Inkeri Huurinainen

Nartut:
JUN ERI 1 Mäntykartanon Lumia om. Paula Jokela
JUN ERI 2 Vanessan Karinah om. Kimmo ja Sanna Korjonen
NUO ERI 2 SA Tashi-Gong Sahara om. Anne Hopponen
AVO ERI 2 SA Sakya's My Bell-Ezza om. Aino-Inkeri Huurinainen
AVO ERI 3 Toyway Kha-Me-Lotta om. Johanna Båssar
AVO ERI 4 Mow-Zow Fantasia om. Katja ja Marko Rita
VAL ERI 2 SA Mva Bellezza's Sonette om. Aino-Inkeri Huurinainen
VET ERI 2 SA Vanessan Anette om. Anne Hopponen ja Sari Karvinen

11.06.2011 Pieksämäki
Tuomari: Marja Talvitie

Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 41, joista veteraaneja


ROP Tashi-Gong In Pocketsize - VSP Playpoint Barbie Doll


VSP -vet. Vanessan Anette - ROP -vet. Mva Vanessan Preston

ROP sert FI MVA AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong In Pocketsize
om. Hannele ja Jari Itkonen
PU 2 vaSert AVO ERI 2 SA | Tashi-Gong Tango
om. Nina Isomäki
PU 3 VAL ERI 1 SA | Mva Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 4 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Mva Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen

VSP sert JUN ERI 1 SA | Playpoint Barbie Doll
om. Minna Särkijärvi
PN 2 vaSert JUN ERI 2 SA | Vanessan Estara
om. Aune Savolainen
PN 3 VAL ERI 1 SA | Mva Ziestan Tiny Tara
om. Tiina Rämö ja Jenny Peltola
PN 4 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Vanessan Anette
om. Anne Hopponen ja Sari Karvinen

ROP -Pentu Fjordneck Golden Rahman
om. Titta Kuutti

Muut tulokset:
Narttupennut:

PEK 1 ei KP Fjordnec Golden Rinchen om. Loisa Hanne
PEK 2 Revonhännän Xiroma om. Erja Mäki-Penttilä

Urokset
JUN ERI 1 Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen
JUN ERI 2 Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
JUN ERI 3 Shibazhan Larix om. Teemu Komulainen ja Laura Lantta
NUO ERI 1 Mäntykartanon Koomikko om. Milla ja Paula Jokela
VAL ERI 2 SA Mva Mango´s Nightwish om. Silja Lappeteläinen Silja ja Katriina Huhtinen

Nartut
NUO ERI 2 Mow-Zow Isa-Bella om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
AVO ERI 1 Down-Goblin Vanilla om. Hanna Raatikainen



29.05.2011 Varkaus
Tuomari: Francesco Cochetti, Italia

Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 51, joista veteraaneja 2


ROP Tashi-Gong In Pocketsize - VSP Mow-Zow Isa-Bella


RYP 4 Tashi-Gong In Pocketsize

RYP 4 ROP sert AVO ERI 1 SA | Tashi-Gong In Pocketsize
om. Hannele ja Jari Itkonen
PU 2 VAL ERI 1 SA | Ch Tashi-Gong Frezza
om. Anne Kolehmainen ja Marko Savinainen
PU 3 vaSert JUN ERI 1 SA | Milarzin Fantastik Gumus
om. kasv. ja Marja-Liisa Osala
PU 4 VAL ERI 2 SA | Ch Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU - ROP -vet. VET ERI 1 SA | Ch Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen

VSP Sert NUO ERI 1 SA | Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 2 vaSert AVO ERI 1 SA | Chakiran Elizabeth
om. kasv. ja Marika Reunanen
PN 3 NUO ERI 2 SA Down-Goblin Cerina
om. Salme Katajamäki
PN 4 AVO ERI 2 SA | Mow-Zow Fantasia
om. Katja, Marko ja Jesse Rita

ROP -pentu Mow-Zow Lucky Luke
om. Katja, Marko ja Lotta Rita
VSP -pentu Mow-Zow Ka-T-Inka
om. kasv. ja Salme Katajamäki

ROP -kasv. Kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Urospennut:

PEK2 Mow-Zow Lucky Lucas om. Katja ja Marko Rita

Narttupennut:
PEK 2 KP Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuuttinen
PEK 3 Flying Carpets Mighty Miss Pilot om. Mira Wagner
PEK 4 Revonhännän Xiroma om. Erja Mäki-Penttilä

Urokset:
NUO ERI 2 SA Vanessan Irkos om. Silja Lappeteläinen
AVO ERI 2 SA Milarzin De-Niro om. kasv. ja Jaana Huttunen
AVO ERI 3 Zaranel Alonzo om. Ritva-Liisa Tuikka
VET ERI 2 Ch Shibazhan Nolina om. Johanna Nykänen

Nartut:
JUN ERI 1 SA Finriikan Rebecca om. Terhi Timonen
JUN ERI 2 Chrystal Mountain Nasiba Nehir om. Minna Pöyry
NUO ERI 3 Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
NUO ERI 4 Fjordneck Blue Leonella om. Hanne Loisa
AVO ERI 3 SA Nic-Sam Diamante om. Eero ja Tuula Suvanto
AVO ERI 4 Tashi-Gong Herself om. Pasi ja Katriina Huhtinen
VAL ERI 1 SA Ch Down-Goblin Bella of Timbo om. Per-Ole Stenman
VAL ERI 2 Down-Goblin Odessa om. Mervi Björk
VAL ERI 3 Arundina Pokhara om. Astrid Sundberg
VAL ERI 4 Nic-Sam Bertta om. Tuula ja Eeri Suvanto


28.05.2011 Helsinki rn
Tuomari: Tuula Plathan

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 32, joista veteraaneja 2


ROP Ch Down-Goblin Fernando - VSP Ziestan Tokyo


RYP 4 Ch Down-Goblin Fernando


VSP -vet. Ziestan Indira - ROP -vet. Ch Satatassun Viva Valentino


BIS 4 -vet. Ch Satatassun Viva Valentino

RYP 4 ROP VAL ERI 1 SA | Ch Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 SERT JUN ERI 1 SA | Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
PU 3 VAL ERI 2 SA | Ch Tashi-Gong Hullabaloo
om. Margareta ja Pirkko Hautaniemi
PU 4 vaSert AVO ERI 1 SA | Toyway Ok-Taavi
om. Sanna Nikulainen
PU - BIS 4 -vet. ROP -vet. VET ERI 1 SA | Ch Satatassun Viva Valentino
om. Mirja Päiväkkö

VSP sert JUN ERI 1 SA | Ziestan Tokyo
om. kasv. ja Mariie Nordlund
PN 2 VAL ERI 1 SA | Revonhännän Hilima
om. Perälä Sirpa
PN 3 vaSert VSP -vet. VET ERI 1 SA | Ziestan Indira
om. Tiina Rämö ja Helinä ja Anu Hietanen
PN 4 JUN ERI 2 SA | Down-Goblin Flirtti
om. Katriina Kanninen

ROP -pentu Flying Carpet's Luxury Air Hostess
om. kasv. ja Mariie Nordlund


BIS 1 -kasv. kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 2 Flametail Kaval-De-Mar om. Mirja Päiväkkö ja Janika Nurmi
NUO ERI 1 Ziestan Anzo om. Mariie Nordlund
NUO ERI 2 Chakiran Garden King om. Anna-Maija Lehtonen
AVO ERI 2 Revonhännän Jerry om. Perälä Sirpa

Nartut:
NUO ERI 1 Revonhännän Tiramisu om. Mariie Nordlund
AVO ERI 2 SA Ziestan Tacita om. Helinä ja Anu Hietanen
AVO ERI 1 SA Down-Goblin Sensu-Elli om. Merja Heilman
AVO ERI 3 Down-Goblin Vanilla om. Hanna Raatikainen
AVO ERI 4 Panhur's Morning Mist om. Mona Frejborg
VAL ERI 2 Ch Ziestan Tiny Tara om. Tiina Rämö
VAL ERI 3 Ch Down-Goblin Bella Of Timbo om. Per-Ole Stenman

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Ziestan om. Iina Mattila

 

28.05.2011 Tuuri
Tuomari: Kristiina Ahlberg

Ilmoitettu: pentuja 7, aikuisia 53, joista veteraaneja 4


VSP Ch Tuuling Ris Elene - ROP Mäntykartanon Koomikko

ROP sert NUO ERI 1 SA | Mäntykartanon Koomikko
om. Milla ja Paula Jokela
PU 2 vaSert AVO ERI 1 SA | Tiridolläs Nougat
om. Sirpa Sillanpää
PU 3 AVO ERI 2 SA | Tashi-Gong Tango
om. Nina Isomäki
PU 4 JUN ERI 1 SA| Tashi-Gong Roulette
om. Katri Tauru

VSP VAL ERI 1 SA | Ch Tuuling Ris Elene
om. Tuula Parviainen
PN 2 sert JUN ERI 1 SA | Mäntykartanon Lumia
om. Paula Jokela
PN 3 VAL ERI 2 SA | Ch Nic-Sam Bertta
om. Tuula Suvanto
PN 4 vaSert NUO ERI 1 SA | Hoswin Esprit
om. Eeva Tuomisto


VSP -pentu Mow-Zow Lucky Luke - ROP -pentu Mow-Zow Ka-T-Inka

VSP -pentu Mow-Zow Lucky Luke
om. Katja, Marko ja Lotta Rita
ROP -pentu Mow-Zow Ka-T-Inka
om. kasv. ja Katajamäki Salme


Muut tulokset:
Urospennut

PEK 2 Mow-Zow Lucky Lucas om. Katja ja Marko Rita
PEK 3 Tuuling Len Lippo om. Anne Hakanen

Narttupennut:
PEK 2 KP Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PEK 3 Kiranmays A Sparkle Of Star om. Katri Aallonranta
PEK 4 Kiranmays A Wish For Sun om. Sirpa Sillanpää

Urokset;
JUN ERI 2 Shandita's Mister Mescal om. Johanna Båssar
JUN ERI 3 Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
NUO ERI 2 Toyway Pu-Ma om. Marjaana Kauppi
NUO ERI 3 Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
AVO ERI 3 Mow-Zow Fantas-Tico om. Salme Katajamäki

Nartut:
JUN ERI 2 SA Shandita's Miss Cinde-Rella om. kasv. ja Mauno Mäkelä
JUN ERI 3 Vanessan Marie om. Marianna Pohjoinen
NUO ERI 2 SA Nikoli's Noune-Titti om. kasv. ja Nina Jakola
NUO ERI 3 Mäntykartanon Kuiskaus om. Pirkko ja Minna Virta
NUO ERI 4 Cayana Gi Gu om. kasv. ja Marjaana Kauppi
AVO ERI 1 SA Tashi-Gong My Song om. Katri Tauru
AVO ERI 2 SA Nic-Sam Diamante om. Eero ja Tuula Suvanto
AVO ERI 3 Mow-Zow Fantasia om. Katja, Marko ja Jesse Rita
AVO ERI 4 Pinaco Honey Girl om. Sari Virtanen
VAL ERI 3 SA Ch Suvijan Myy om. kasv. ja Ea Juhkam
VAL ERI 4 Lecibsin Gala om. Anna-Liisa Hakala

 

22.05.2011 Helsinki kv
Tuomari: Juha Kares

Ilmoitettu: aikuisia 34, joista veteraaneja 4


ROP Mäntykartanon Komedienne - VSP Ch Down-Goblin Fernando

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Ch Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Ch Shibazhan Thymus
om. Maija Salminen
PU 3 vaCa VAL ERI 2 SA Ch Bio-Bios Top Dog
om. Silja Lappeteläinen ja Katriina Huhtinen
PU 4 VSP -jun. sert JUN ERI 1 SA | Tashi-Gong Roulette
om. Katri Tauru
PU - vaSert NUO ERI 1 SA | Mäntykartanon Koomikko
om. Milla ja Paula Jokela

ROP sert cacib NUO ERI 1 SA | Mäntykartanon Komedienne
om. Nea ja Paula Jokela
PN 2 VSP -vet. VET ERI 1 SA | Ch Down-Goblin Jacqueline
om. Merja Heilman
PN 3 ROP -jun. vaSert JUN ERI 1 SA | Ziestan Tokyo
om.kasv. ja Mariie Nordlund
PN 4 vaCa AVO ERI 1 SA | Pinaco Extra Madonna
om. Marja–Riitta Rönkä

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 2 Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen
JUN ERI 3 Kiiramanna Sawa Dawa om. Mari Nurminen
NUO ERI 2 SA Mei Dan Stig Stendum om. kasv. ja Janne Pekola
VAL ERI 3 SA Ch Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta ja Pirkko Hautaniemi
VAL ERI 4 Ch Kiiramanna Henrik om. Merja Uimonen
VET ERI 2 SA Ch Vanessan Preston om. Silja Lappeteläinen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Toyway Verity om. kasv. ja Tuuli Kalliomäki
JUN ERI 3 SA Tashi-Gong Make Up om. kasv. ja Margareta Hautaniemi
NUO ERI 2 Finriikan Evelyn om. Mariie Nordlund
NUO ERI 3 Pinaco Unique Girl om. Marja-Riitta Rönkä
AVO ERI 2 SA Ziestan Tacita om. Helinä ja Anu Hietanen
AVO ERI 3 Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
VET ERI 2 SA Ziestan Indira om. Tiina Rämö, Helinä ja Anu Hietanen


21.05.2011 Hamina kv
Tuomari: Maija Mäkinen

Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 26 joista veteraaneja 1


ROP Ch Wartin-Kyis Electra - VSP Ch Olazza Milord

VSP cacib VAL ERI 1 SA | Ch Olazza Milord
om. Maija Perttila
PU 2 sert JUN ERI 1 SA | Windpower Kyle Busch
om. kasv. ja Tarja Karijoki
PU 3 vaSert vaCa NUO ERI 1 SA | Mäntykartanon Koomikko
om. Milla ja Paula Jokela
PU 4 AVO ERI 1 SA | Toyway Ok-Taavi
om. Sanna Nikulainen

ROP cacib VAL ERI 1 SA | Ch Wartin-Kyis Electra
om. Katja Mynttinen
PN 2 ROP -vet. VET ERI 1 SA | Ch Olazza Shalimari
om. Maija Perttola
PN 3 sert vaCa NUO ERI 1 SA | Mäntykartanon Komedienne
om. Nea ja Paula Jokela
PN 4 VAL ERI 2 SA | Ch Down-Goblin Vivienne
om. kasv. ja Juha Kaukiainen ja Merja Leppänen

ROP -pentu Olazza Aurora
om. kasv. ja Pia Rapo

Muut tulokset:
Urospentu:

PEK 1 ei KP Millan Waldo's People om. Tiina Parkkali

Urokset:
JUN ERI 2 Toyway Ta-Pi-Oka om. Saara ja Erkki Lahdenperä
JUN ERI 3 Down-Goblin Finalisti om. Nina Nieminen
AVO ERI 2 Ziestan Gianni om. Erkki Kyyrö
AVO ERI 3 Kastanjan Ferdinand om. Anne ja Jari Hellström
VAL ERI 2 SA Ch Dorn-Goblin Fernando om. Nina Nieminen

 

21.05.2011 Somero rn
Tuomari: Juha Putkonen

Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 30, joista veteraaneja 2


VSP Revonhännän Hilima - ROP Kiiramanna Henrik


ROP -vet. Mva Satatassun Viva Valentino

ROP sert FI MVA AVO ERI 1 SA Kiiramanna Henrik
om. Merja Uimonen
PU 2 vaSert JUN ERI 1 SA Cavacute's Dennis
om. Sari Saari
PU 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA Mva Satatassun Viva Valentino
om. Mirja Päiväkkö
PU 4 AVO ERI 2 SA Revonhännän Jerry
om. Sirpa Perälä

VSP sert FI MVA AVO ERI 1 SA Revonhännän Hilima
om. Sirpa Perälä
PN 2 VAL ERI 1 SA Mva Nic-Sam Bertta
om. Tuula ja Eero Suvanto
PN 3 vaSert JUN ERI 1 SA Ziestan Labonita
om. Iina Mattila
PN 4 NUO ERI 1 SA Saseran Xandra
om. Marjo Tenlén

ROP -pentu Ziestan Li Mei
om. Niina Rämänen


Muut tulokset:
Urospennut:

PEK 1 ei KP Totoro om. Terhi Torvela

Narttupennut:
PEK 2 KP Ziestan Sadie om. Niina Rämänen
PEK 3 Tähkätytön Bianca om. Elisa Vahlroos-Moisander
PEK 4 Kiranmays Soarkle Of Star om. Katri Aallonranta

Urokset:
JUN ERI 2 SA Kiiramanna Sawa Dawa om. Mari Nurminen
JUN ERI 3 Ziestan Lojo om. Iina Mattila
NUO ERI 1 SA Chakiran Garden King om. Anna-Maija Lehtonen
AVO ERI 3 Saseran Maxim om. Karin Salmi
AVO ERI 4 Mon Aminetten Brandon om. Iina Mattila

Nartut:
JUN ERI 2 Calypsoneidonkenkä om. Marja Suovalainen
AVO ERI 2 SA Chakiran Elizabeth om. kasv. ja Marika Reunanen
AVO ERI 3 Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
AVO ERI 4 Kiiramanna Tuutilulla om. Hannele Porola ja Marjo-Riitta Rautanen

 

15.05.2011 Rauma
Tuomari: Harry Tast

Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 46, joista veteraaneja 7


ROP Mva Mäntykartanon Erasmus - VSP Mva Shibazhan Kerria


VSP -vet. Mva Arundina Oh No How Parti - ROP -vet. Mva Shibazhan Kerria


ROP -jun. Kiiramanna Sawa Dawa

ROP VAL ERI 1 SA Mva Mäntykartanon Erasmus
om. Minna Virta
PU 2 sert NUO ERI 1 SAToyway Pu-Ma
om. Marjaana Kauppi
PU 3 vaSert AVO ERI 1 SA Misschiefin Bzanba Arog
om. Merja ja Leila Salminen
PU 4 AVO ERI 2 SA Tiridoll's Nougat
om. Sirpa Sillanpää
PU- ROP -vet. VET ERI 1 SA Mva Arundina Oh No How Parti
om. Tuula ja Mika Viertonen
PU- ROP -juniori JUN ERI 1 SA Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nurminen

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA Mva Shibazhan Kerria
om. Tiina Hirvonen
PN 2 sert AVO ERI 1 SA Satatassun Vive Sweetlove
om. Terhi Aavinko
PN 3 vaSert AVO ERI 2 SA Riffendahl Agnes Aphrodite
om. Aila Malmi-Backman
PN 4 NUO ERI 1 SA Mäntykartanon Kuiskaus
om. Pirkko Virta


VSP -pentu Kiranmays A Shadow Of Night - ROP -p. Kiranmays A Wish For Sun

ROP -pentu Kiranmays A Wish For Sun
om. Sirpa Sillanpää
VSP -pentu Kiranmays A Shadow Of Night
om. Terttu Gertg ja Aulis Bergman

ROP -kasv. kennel Misschiefin
om. Tiina Hirvonen


Muut tulokset:
Urospennut:

PEK 2 KP Totoro om. Terhi Torvela

Narttupennut:
PEK 2 KP Tuuling Len Leiju om. Maaret ja Teuvo Laaksonen
PEK 3 Kiranmays A Sparkle Of Star om. Katri Aallonranta
PEK 4 Rina-Cza's Chaos Mauna Loa om. kasv. ja Tuula Heinonen

Urokset:
JUN ERI 2 Tulilinnun Gautaman Kosketus om. Anna-Maija Anttalainen
AVO ERI 3 SA Kiiramnna Henrik om. Merja Uimonen
AVO ERI 4 Satatassun Via Carmante om. Maarit Peltonen
VAL ERI 2 SA Mva Misschiefin Anshu Anbu om. Tiina Hirvonen
VET ERI 2 SA Satatassun Ukulele om. Maarit Peltonen
VET ERI 3 Mva Satatassun Viva Valentino om. Mirja Päiväkkö

Nartut:
JUN ERI 1 Down-Goblin Femme Fatale om. Minna Virta
JUN ERI 2 Ziestan Labonita om. Iina Mattila
NUO ERI 2 Cayana Gi Gu om. kasv. ja Marjaana Kauppi
NUO ERI 3 Saseran Xandra om. Marjut Tenlén
AVO ERI 3 Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen
AVO ERI 4 Misschiefin Bzanba Namba om. kasv. ja Timo Hyvönen
VET ERI 2 SA Mva Miliisin I-Sweet om. Airi Leegen

Kasvattajat:
KASV 2 kennel Satatassun om. Terhi Aavinko



07.05.2011 Tampere kv
Tuomari: Wes Stacey, Australia

Ilmoitettu: pentuja 12, aikuisia 85, joista veteraaneja 5


VSP Oakmyst Bachelor Boy - ROP Mva Down-Goblin Jacqueline


VSP -vet. Mva Revonhännän Wihtori - ROP -vet. Mva Down-Goblin Jacqueline

VSP cacib sert NUO ERI 1 SA Oakmyst Bachelor Boy
om. Sirpa ja Harri Perälä
PU 2 vaCa VAL ERI 1 SA Ch Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU3 sert JUN ERI 1 SA Cavacutes Dennis
om. Sari Saari
PU4 VAL ERI 2 SA Ch Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU- VSP-VET ERI 1 SA Ch Revonhännän Wihtori
om. Kaarina Viklund

ROP ROP-VET VET ERI 1 SA Ch Down-Goblin Jacqueline
om. Merja Heilman
PN 2 cacib sert AVO ER1 SA Katimon Tirlittan
om. Katriina Kanninen
PN 3 vaCa vaSert AVO ERI 2 SA Pinaco Honey Girl
om. Sari Virtanen
PN4 VAL ERI 1 SA Ch Revonhännän Justiina
om. Sirpa Perälä

ROP-Pentu Mow-Zow Lucky Luke
om. Katja, Marko ja Lotta Rita
VSP-Pentu Olazza Aurora
om. kasv. ja Pia Rapo


BIS 4- ROP-Kasv kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela


Muut tulokset:
Urospennut:

PEK 2 KP Mow-Zow Lucky Lucas om. Katja ja Marko Rita
PEK 3 KP Flying Carpet's Hunky Copilot om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
PEK 4 Totoro om. Terhi Tirvela

Narttupennut:
PEK 2 KP Revonhännän Waninka om. Sirpa Perälä
PEK 3 KP Mow-Zow Lucky Lady om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuuttinen
PEK 4 KP Kiranmays A Wish For Sun om. Sirpa Sillanpää

Urokset:
JUN ERI 2 SA Kiiramanna Sawa Dawa om. Mari Nurminen
JUN ERI 3 SA Shibazhan Houstonia om. Carita Mauno
JUN ERI 4 SA Windpower Kyle Busch om. kasv. ja Tarja Karijoki
NUO ERI 2 SA Olazza Pashinata om. Seija Härkönen-Pirskanen
NUO ERI 3 SA Hermann om. Heli ja Tero Suoniemi
NUO ERI 4 SA Tashi-Gong Tango om. NinaIsomäki
AVO ERI 1 SA Kiiramanna Henrik om. Merja Uimonen
AVO ERI 2 SA Mäntykartanon Hidalgo om. Annette Åkerlund
AVO ERI 3 SA Hoswin Odyssey om. Eija ja Antero Humalamaa
AVO ERI 4 SA Mäntykartanon Franklin om. Ritva-Liisa Tuikka
VAL ERI 3 SA Mva Kiiramanna Dalai Lama om. kasv. ja Mari Nurminen
VAL ERI 4 SA Mva Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta ja Pirkko Hautaniemi
VET ERI 2 SA Satatassun Ukulele om. Maarit Peltonen
VET ERI 3 SA Suvijan Sibelius om. Anita Grönlund

Nartut:
JUN ERI 1 SA Toyway Verity om. kasv. ja Tuuli Kalliomäki
JUN ERI 2 Down-Goblin Femme Fatale om. Minna Virta
JUN ERI 3 Cinodes Chardonnay Rose om. Sirpa Berk
JUN ERI 4 Tuuling Thur Keksi om. Paldanius
NUO ERI 1 SA Mow-Zow Isa-Bella om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuuttinen
NUO ERI 2 SA Mow-Zow Fantasia om. Katja, Marko ja Jesse Rita
NUO ERI 3 Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
NUO ERI 4 Mäntykartanon Komedienne
AVO ERI 3 SA Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska
AVO ERI 4 SA Of Zlazano Lanshisa om. Kari KUosmanen ja Mikko Lindroos
VAL ERI 2 SA Mva Mäntykartanon Emmalotte om. Paula ja Nea Jokela
VAL ERI 3 SA Mva Angel om. Merja Heilman
VAL ERI 4 SA Arundina Pokhara om. Astrid Sundberg
VET ERI 2 SA Mva Olazza Shalimari

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Olazza om. Maija Perttola

 

08.05.2011 Tohmajärvi rn
Tuomari: Liz-Beth Liljeqvist, Ruotsi

Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 16 joista veteraaneja 2


VSP Playpoint Living Doll - ROP Mango's Nightwish


ROP -vet. Ch Vanessan Preston - VSP -vet. Vanessan Anette

RYP 3 ROP SERT FI MVA AVO ERI 1 SA Mango's Nightwish
om. Katriina Huhtinen ja Silja Lappeteläinen
PU 2 VAL ERI 1 SA Mva Tashi-Gong Frezza
om. Anne Kolehmainen ja Marko Savinainen
PU 3 ROP-,BIS 3 -vet. VET ERI 1 SA Ch Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen

VSP SERT JUN ERI 1 SA Playpoint Living Doll
om. kasv. ja Reetta Holopainen ja Katriina Huhtinen
PN 2 vaSert NUO ERI 1 SA Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
PN 3 AVO ERI 1 SA Mow-Zow Fantasia
om. Katja, Marko ja Jesse Rita
PN 4 JUN ERI 2 SA Tashi-Gong Sahara
om. Anne Hopponen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA Vanessan Anette
om. Anne Hopponen


ROP -pentu Mow-Zow Lucky Luke - VSP -pentu Mow-Zow Lucky Lady

Rop-pentu Mow-Zow Lucky Luke
om. Katja, Marko ja Lotta Rita
Vsp-pentu Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen

Muut tulokset:

Urospennut:
PEK 2 KP Mow-Zow Lucky Lucas om. Katja ja Marko Rita

Urokset
NUO ERI 1 Vanessan Irkos om. Silja Lappeteläinen
AVO ERI 2 Tashi-Gong Silhuette om. Seija Ikonen ja Sampo Hämäläinen

Nartut
JUN ERI 3 Vanessan Estara om. kasv. ja Aune Savolainen

 

25.04.2011 Lappeenranta kv
Tuomari: Leni Finne

Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 25, joista veteraaneja 2


ROP Ch Down-Goblin Fernando - VSP Ch Down-Goblin Vivienne

ROP CACIB VAL ERI 1 SA Ch Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 SERT vaCa NUO ERI 1 SA Lilileian Wookie Chewbacca
om. Nicol ja Satu Back ja Katja Laitinen
PU 3 VAL ERI 2 SA Ch Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 4 vaSert NUO ERI 2 SA Mei Dan Stig Stendum
om. Nada Kajander

VSP CACIB VAL ERI 1 SA Ch Down-Goblin Vivienne
om. kasv. ja Juha Kaukiainen ja Merja Leppänen
PN 2 SERT FI MVA vaCa AVO ERI 1 SA Wartin-Kyis Electra
om. Katja Mynttinen
PN 3 ROP -vet. VET ERI 1 SA Ch Down-Goblin Jacqueline
om. Merja Heilman
PN 4 vaSert NUO ERI 1 SA Wartin-Kyis Iiden-Ter
om. kasv. ja Nina Piippo

ROP -pentu Olazza Aurora
om. kasv. ja Pia Rapo
VSP -pentu Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen

ROP -kasv. kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Urokset:

AVO ERI 1 Tashi-Gong Magnetism om. Leena Pallaskari
AVO ERI 2 Ziestan Tiny Teo om. Leena-Maija Kopra

Nartut:
NUO ERI 2 SA Tashi-Gong Sahara om. Anne Hopponen
NUO ERI 3 Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
AVO ERI 2 SA Panhur's Morning Mist om. Mona Frejborg
AVO ERI 3 Olazza Tiara om. kasv. ja Veikko Räty
VET ERI 2 SA Ch Olazza Shalimari om. Maija Perttola

23.04.2011 Lahti kv
Tuomari: Bas Bosch, Belgia

Ilmoitettu: aikuisia 75, joista veteraaneja 4


ROP Toywawy Verity - VSP Ch Olazza Milord

VSP CACIB VAL ERI 1 SA Ch Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 2 ROP-, BIS 4 -vet. VET ERI 1 SA Ch Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 3 SERT vaCa -> CACIB NUO ERI 1 SA Tashi-Gong Tango
om. Nina Isomäki
PU 4 vaSert NUO ERI 2 SA Ziestan Enzo
om. Mariie Nordlund

ROP SERT JUN ERI 1 SA Toyway Verity
om. kasv. ja Tuuli Kalliomäki
PN 2 vaSert CACIB AVO ERI 1 SA Chakiran Elizabeth
om. kasv. ja Marika Reunanen
PN 3 JUN ERI 2 SA Tashi-Gong Make Up
om. kasv. ja Margareta Hautaniemi
PN 4 vaCa NUO ERI 1 SA Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA Ch Olazza Shalimari
om. Maija Perttola

BIS 3-. ROP -kasv. kennel Down-Goblin

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 1 SA Toyway Yusafat om. Katariina Anttila
JUN ERI 2 SA Windpower Kyle Busch om. kasv. ja Tarja Karijoki
JUN ERI 3 SA Shibazhan Houstonia om. Carita Mauno
JUN ERI 4 Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
NUO ERI 3 Vanessan Irkos om. Silja Lappeteläinen
NUO ERI 4 Mäntykartanon Koomikko om. Paula ja Milla Jokela
AVO ERI 1 SA Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa
AVO ERI 2 SA Misschiefin Bzanba Arog om. Merja ja Leila Salminen
AVO ERI 3 SA Arundina Parti At Last om. Hanna-Kaisa Suutarinen
AVO ERI 4 SA Toyway Ok-Taavi om. Sanna Nikulainen
VAL ERI 2 SA Ch Mäntykartanon Donatello om. Ritva-Liisa Tuikka
VAL ERI 3 SA Ch Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta ja Pirkko Hautaniemi
VAL ERI 4 SA Ch Bio-Bios Top Dog om. Silja Lappeteläinen ja Katriina Huhtinen
VET ERI 2 SA Ch Satatassun Viva Valentino om. Mirja Päiväkkö

Nartut:
JUN ERI 3 SA Playpoint Living Doll om. kasv. ja Katriina Huhtinen ja Reetta Holopainen
JUN ERI 4 Vanessan Estara om. kasv. ja Aune Savolainen
NUO ERI 2 SA Tashi-Gong Melodia om. Katri Tauru
NUO ERI 3 SA Xaramae All Or Nothing om. Eini Vihko
NUO ERI 4 Fjordneck Blue Leonella om. Hanne Loisa
AVO ERI 2 SA Of Zlazano Lanshisa om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
AVO ERI 3 SA Tashi-Gong My Song om. Katri Tauru
AVO ERI 4 Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
VAL ERI 1 SA Ch Mäntykartanon Emmalotte om. Nea ja Paula Jokela
VAL ERI 2 SA Ch Down-Goblin Zerenade om. Katja Mynttinen
VAL ERI 3 Ch Vanessan Imandra om. Silja Lappeteläinen
VAL ERI 4 Ch Reonhännän Justina om. Sirpa Perälä
VET ERI 2 SA Ch Down-Goblin Jacqueline om. Merja Heilman

 

16.04.2011 Outokumpu rn
Tuomari: Hans Almgren, Ruotsi

Ilmoitettu: pentuja 7, aikuisia 41, joista veteraaneja 3


VSP Ch Vanessan Preston - ROP Ch Mäntykartanon Emmalotte


ROP -vet. Ch Vanessan Preston - VSP -vet. Ch Miliisin I-Sweet

VSP ROP -vet. VET ERI 1 SA Ch Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 2 SERT JUN ERI 1 SA Kiiramanna Sonam Putsog
om. Laura Uimonen
PU 3 vaSert VAL ERI 1 SA Miliisin On-The-Road
om. Airi Leegen
PU 4 NUO ERI 1 SA Mäntykartanon Koomikko
om. Milla ja Paula Jokela

RYP 2 ROP VAL ERI 1 SA Ch Mäntykartanon Emmalotte
om. Paula ja Nea Jokela
PN 2 VAL ERI 2 SA Ch Bellezza's Sonette
om. Aino-Inkeri Huurinainen
PN 3 SERT JUN ERI 1 SA Mow-Zow Isa-Bella
om. Heidi Nousiainen
PN 4 vaSert NUO ERI 1 SA Tashi-Gong Sahara
om. Anne Hopponen
PN - VSP -vet. VET ERI 1 SA Ch Miliisin I-Sweet
om. Airi Leegen


ROP -pentu Mow-Zow Lucky Lucas - VSP -pentu Mow-Zow Lucky Lady


ROP -pentu Mow-Zow Lucky Lucas
om. Katja ja Marko Rita
VSP -pentu Mow-Zow Lucky Lady
om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen

BIS 3-, ROP -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urospennut:

PEK 2 KP Mow-Zow Lucky Luke om. Katja, Marko ja Lotta Rita
PEK 3 Finriikan Ronadello om. Johanna Nuutinen
PEK 4 Finriikan Rafael om. Johanna Nuutinen

Narttupennut:
PEK 2 Finriikan Rebecca om. Arja ja Terhi Timonen
PEK 3 Flying Carpet´s Mighty Miss Pilot om. Mira Wagner

Urokset:
NUO ERI 2 Vanessan Irkos om. Silja Lappeteläinen
AVO ERI 1 SA Happy Lake Edelrot om. Päivi Parantainen
AVO ERI 2 SA Zaranel Alonzo om. Ritva-Liisa Tuikka
AVO ERI 3 Geriland Chandresh-Of-Kiss om. kasv. ja Maarika Pajunen
AVO ERI 4 P´zazz Trick Or Treat om. Pirkko Linnus ja Eija Tiilikainen
VET ERI 2 SA Ch Bellezza´s Xizang om. Aino-Inkeri Huurinainen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Vanessan Estara om. kasv. ja Aune Savolainen
JUN ERI 3 Xaramae All-Star om. Eini Vihko
JUN ERI 4 Mäntykartanon Lumia om. Paula Jokela
NUO ERI 2 SA Finriikan Sandra om. Arja Timonen
NUO ERI 3 Mow-Zow Fantasia om. Katja, Marko ja Jesse Rita
NUO ERI 4 Mäntykartanon Komedienne om. Nea ja Paula Jokela
AVO ERI 1 SA Quutar´in Into-Itikka om. Anu Leiviskä
AVO ERI 2 Bellezza´s Minuet om. Titta ja Suvi Rusanen
AVO ERI 3 Vanessan Kathleen om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
VAL ERI 3 SA Bellezza´s Briljantti om. Aino-Inkeri Huurinainen

 

9.-10.4.2011 VAASA kv
Tuomari: Anita Whitmarsh, Ruotsi

Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 74 joista veteraaneja 6


ROP Ch Down-Goblin Fernando - VSP Ch Shandita's Endless Love


RYP 3 Ch Down-Goblin Fernando

RYP 3 ROP CACIB VAL ERI 1 SA Ch Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 vaca VAL ERI 2 SA Ch Kiiramanna Dalai Lama
om. Mari Nurminen
PU 3 SERT JUN ERI 1 SA Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nurminen
PU 4 VAL ERI 3 SA Ch Mäntykartanon Erasmus
om. Minna Virta
PU - vaSert JUN ERI 2 SA Windpower Kyle Busch
om. kasv. ja Tarja Karijoki

VSP CACIB VAL ERI 1 SA Ch Shandita's Endless Love
om. Johanna Båssar
PN 2 SERT vaca NUO ERI 1 SA Hoswin Diva
om. kasv. ja Jemina ja Kaj Herala
PN 3 vaSert AVO ERI 1 SA Toyway Pussycat
om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PN 4 VAL ERI 2 SA Toyway Diwa Dawana
om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen


VSP -vet. Satatassun Ukulele - ROP -vet. Lin Tse-Hsun Ma-Tilda

VSP -vet. VET ERI 1 SA Satatassun Ukulele
om. Maarit Peltonen
ROP -vet. VET ERI 1 SA Lin Tse-Hsun Ma-Tilda
om. Susanna Kolppanen


VSP -pentu Down-Goblin Finalisti - ROP -pentu Mow-Zow Ka-T-Inka

VSP -pentu Down-Goblin Finalisti
om. Nina Nieminen
ROP -pentu Mow-Zow Ka-T-Inka
om. kasv. ja Salme Katajamäki

ROP -kasv. kennel Toyway
om. Jouko Leiviskä


Muut tulokset:
Pennut:
Urospennut:

PEK 2 KP Totoro om. Terhi Torvela

Narttupennut:
PEK 2 KP Down-Goblin Femme Fatale om. Minna Virta
PEK 3 Kiranmays A Sparkle Of Star om. Katri Aallonranta

urokset:
JUN ERI 3 Tashi-Gong Masked Man om. Nina Isomäki
NUO ERI 1 Toyway Rasa-Ville om. kasv. ja Tiina Kaakinen
NUO ERI 2 Toyway Pu-Ma om. Marjaana Kauppi
NUO ERI 3 Oakmyst Bachelor Boy om. Sirpa ja Harri Perälä
NUO ERI 4 Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
AVO ERI 1 SA Hoswin Lewis om.Lena Svahn
AVO ERI 2 Misschiefin Bzanba Arog, om. Merja ja Leila Salminen
AVO ERI 3 Toyway In-Tressi om. kasv. ja Heli Parkkinen
AVO ERI 4 Mäntykartanon Franklin om. kasv. ja Ritva-Liisa Tuikka
VAL ERI 4 SA Ch Mäntykartanon Donatello om. Ritva-Liisa Tuikka
VET ERI 2 Shandita's Tru Shamonte om. Kirsi Laine

Nartut:

JUN ERI 1 SA Toyway Verity om. ksav. ja Tuuli Kalliomäki
JUN ERI 2 Tashi-Gong Make Up om. kasv. ja Margareta Hautaniemi
JUN ERI 3 Vanessan Marie om. Marianne Sandberg
NUO ERI 2 SA Down-Goblin Cerina om. Salme Katajamäki
NUO ERI 3 SA Mow-Zow Isa-Bella om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
NUO ERI 4 Hoswin Esprit om. Eeva Tuomisto
AVO ERI 2 SA Down-Goblin Oh So Lovely om. kasv. ja Per-Ole Stenman
VAL ERI 3 SA Ch Lecibsin Gala om. Anna-Liisa Hakala

Kasvattajat:
KASV 2 kennel Hoswin om. Miia Westman

 

20.02.2011 TUUSNIEMI rn
Tuomari: Kristiina Ahlberg

Ilmoitettu: Pentuja 3, aikuisia 46, joista veteraaneja 2


ROP Playpoint Living Doll - VSP Mango's Nightwish

VSP SERT avo ERI 1 SA Mango's Nightwish
om. Silja Lappeteläinen ja Katriina Huhtinen
PU 2 ROP -vet. vet ERI 1 SA Ch Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 3 vet ERI 2 SA Ch Toyway Giga-Watti
om. Jouko Leiviskä

ROP SERT jun ERI 1 SA Playpoint Living Doll
om. kasv. ja Reetta Holopainen
PN 2 vaSert jun ERI 2 SA Vanessan Estara
om. kasv. ja Aune Savolainen
PN 3 val ERI 1 SA Ch Glishanna Babette
om. kasv. ja c/o Katriina Huhtinen
PN 4 avo ERI 1 Bio-Bio´s Miss Sweden
om. Silja ja Johanna Lappeteläinen

ROP -pentu Shanditas's Miss Mata-Hari
om. Issakainen Liisa

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 1 Kiiramanna Sawa Dawa om. Mari Nurminen
VAL ERI 1 Ch Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta ja Pirkko Hautaniemi

Nartut:
JUN ERI 3 SA Tashi-Gong Make Up om. kasv. ja Margareta Hautaniemi
JUN ERI 4 SA Nic-Sam Elisabetta om. kasv. ja Minna Väänänen
NUO ERI 1 SA Xaramae All Or Nothing om. Eini Vihko

 

22.01.2011 TURKU kv
Tuomarit: Tino Pehar, Kroatia (pennut), Marco Marabotto, Italia (aikuiset)

Ilmoitettu: pentuja 10, aikuisa 94, josta veteraaneja 13


VSP Ch Arundina Norbu Seba - ROP Ch Down-Goblin Fernando

ROP CACIB val 1 SA Ch Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 vaCa val 2 SA Ch Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 3 SERT jun 1 SA Ziestan Enzo
om. Mariie Nordlund
PU 4 vasert avo 1 SA Shibazhan Zelkova
om. Seppo Paulin ja Piia Koponen
VSP -vet. vet 1 SA Ch Shibazhan Thymus
om. kasv. ja Maija Salminen

VSP CACIB val 1 SA Ch Arundina Norbu Seba
om. Yvonne Kokko
PN 2 SERT FI MVA vaCa avo 1 SA Angel
om. Merja Heilman
PN 3 vasert nuo 1 SA Chakiran Elizabeth
om. kasv. ja Marika Reunanen
PN 4 jun 1 Cinodes Chardonnay Rose
om. Sirpa Berk
ROP -vet. vet 1 SA Ch Shibazhan Nemesia
om. Anne Johansson


ROP -pentu Playpoint Barbie Doll - VSP -pentu Tashi-Gong Roulette

ROP -pentu Playpoint Barbie Doll
om. Minna Särkijärvi
VSP -pentu Tashi-Gong Roulette
om. Katri Tauru

ROP -kasv. kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman


Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Ziestan Labonita om. Iina Mattila
PEK 3 KP Tor Oskan Josefiina om. Tuula Toroska
PEK 4 Calypsoneidonkenkä om. Marja Suovanen

Urokset:
JUN ERI 2 Kiiramanna Sawa Dawa om. Mari Nurminen
JUN ERI 3 Toyway Xolpo om. Johanna Båssar
JUN ERI 4 Charmia's Cespa Mida om. Pälvi Karesola ja Sirpa Berk
NUO ERI 1 Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
AVO ERI 2 SA Misschiefin Bzanba Arog om. Merja ja Leila Salminen
AVO ERI 3 Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa
AVO ERI 4 Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää
VAL ERI 3 Ch Misschiefin Anshu Anbu om. kasv. ja Lahja Tattari
VAL ERI 4 Ch Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta ja Pirkko Hautaniemi
VET ERI 2 Ch Satatassun Viva Valentino om. Mirja Päiväkkö
VET ERI 3 Ch Shibazhan Wulfenia om. Sanna Mänistö
VET ERI 4 Satatassun Ukulele om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN ERI 2 SA Shibazhan Lunaria om. Anne Johansson
JUN ERI 3 Tashi-Gong Make Up om. kasv. ja Margareta Hautaniemi
JUN ERI 4 Revonhännän Tiramisu om. Mariie Nordlund
NUO ERI 2 SA Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
NUO ERI 3 Fjordneck Blue Lisette om. Sirpa Berk ja Pälvi Karesola
NUO ERI 4 Down-Goblin Vanilla om. Hanna Raatikainem
AVO ERI 2 SA Down-Goblin Yin om. Katja Mynttinen
AVO ERI 3 Ziestan Lakshmi om. Iina Mattila
AVO ERI 4 ZIestan Tacita om. Helinä ja Anu Hietanen
VAL ERI 2 SA Ch Charmia's Chemcem om. Yvonne Kokko
VAL ERI 3 Ch Tuuling Ris Elene om. Tuula Parviainen
VAL ERI 4 Ch Tuuling Cions Olivia om. Tuula Parviainen
VET ERI 2 SA Ch Olazza Shalimari om. Maija Perttola
VET ERI 3 Ch Tuuling Chan Kerthur om. Tuula Parviainen
VET ERI 4 Ziestan Indira om. Tiina Rämö, Helinä ja Anu Hietanen

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Ziestan om. Iina Mattila

 

09.01.2011 Kajaani kv
Tuomari: Anthony Moran Irlanti

Ilmoitettu: aikuisia 39, joista veteraaneja 1


VSP Ch Vanessan Preston - ROP Vanessan Estara

VSP ROP -vet. vet 1 SA Ch Vanessan Preston
om. Silja Lappeteläinen
PU 2 Sert VSP -jun. jun 1 SA Toyway Ta-Pio-Ka
om. Saara ja Erkki Lahdenperä
PU 3 vaSert jun 2 SA Andor Lord of Dreams
om. Pirkko Linnus ja Anna-Mari Hendolin
PU 4 Cacib val 1 SA Ch Bellezza's Bo-Heemi
om. Teija Leinonen
PU- vaCa nuo 1 SA Mäntykartanon Koomikko
om. Milla ja Paula Jokela

ROP Sert ROP -jun. jun 1 SA Vanessan Estara
om. Aune Savolainen
PN 2 Cacib val 1 SA Ch Vanessan Estralita
om. kasv. ja Aune Savolainen
PN 3 vaSert jun 2 SA Mäntykartanon Lumia
om. Paula Jokela
PN 4 vaCa nuo 1 SA Mäntykartanon Komedienne
om. Nea ja Paula Jokela

ROP kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

 

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 3 Bendafeims Baffi om. Nina Huttunen ja Miika Takalo
NUO ERI 2 Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
AVO ERI 1 Lecibsin Event om. Sirpa Takala
AVO ERI 2 Mäntykartanon Franklin om. kasv. ja Ritva-Liisa Tuikka
VAL ERI 2 Mäntykartanon Donatello om. Ritva-Liisa Tuikka
VAL ERI 3 Mäntykartanon Arnold om. Ritva-Liisa Tuikka

Nartut:
JUN ERI 3 Tashi-Gong Samsara om. kasv. & Pirkko Linnus
JUN ERI 4 Nikoli's Noune-Titti om. kasv. ja Nina JaaKkola
AVO ERI 1 Quutar'in Into-Itikka om. Anu Leiviskä
AVO ERI 2 Nic-Sam Diamanete om. Tuula ja Eero Suvanto
VAL ERI 2 SA Mäntykartanon Emmalotte om. Nea ja Paula Jokela
VAL ERI 3 SA Bellezza's Sonette om. Aino-Inkeri Huurinainen