Näyttelytulokset 2010

12.12.2010 Helsinki kv V-10
Tuomari: Ineke Zwaartman-Pinster, Alankomaat

Ilmoitettu: aikuisia 72, joista veteraaneja 7


VSP Mäntykartanon Koomikko - ROP Ch Down-Goblin Flaminia

VSP jun 1 Mäntykartanon Koomikko (sert JV-10 V-10)
om. Milla ja Paula Jokela
PU 2 nuo 1Toyway Ok-Taavi (vasert cacib)
om. Sanna Nikulainen
PU 3 val 1 Ch Sagaland's B-August vaca)
om. Sonja Dramstad
PU 4 jun 2 Vanessan Irkos om. Jennika ja Silja Lappeteläinen
PU - vet 1 Ch Vanessan Preston (ROP -vet.)
om. Silja Lappeteläinen

ROP val 1 Ch Down-Goblin Flaminia (cacib V-10)
om. Merja Heilman
PN 2 nuo 1 Mow-Zow Fantasia (sert vaca)
om.Katja ja Marko ja Jesse Rita
PN 3 jun 1 Miliisin Abigail-Xuan (vasert JV-10)
om. kasv. ja Katriina Kanninen
PN 4 val 2 Ch Tashi-Gong My Mind
om. Aila Kokkola
PN - vet 1 Ch Shibazhan Nemesia (VSP -vet.)
om. Anne Johansson


ROP kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 3 Ziestan Enzo om. Mariie Nordlund
JUN ERI 4 Chakiran Garden King om. Anna-Maija Lehtonen
NUO ERI 2 Geriland Chandresh Of-Kiss om. kasv. ja Maarika Pajunen
NUO ERI 3 Vanessan Forever om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
NUO ERI 4 Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
AVO ERI 1 Sagaland's Falcon om. Sonja Dramstad
AVO ERI 2 Misschiefin Bzanba Arog om. Leila ja Merja Salminen
AVO ERI 3 Nenemo Knight Master om. Ossi ja Tarja Tamper
AVO ERI 4 Miliisin X-Men om. Kari Kuosmanen ja Mikko Lindroos
VAL ERI 2 Ch Miliisin Trans-Am om. Katriina Kanninen
VAL ERI 3 Ch Olazza Milord om. Maija Perttola
VAL ERI 4 Ch Tashi-Gong Hullabaloo om. Pirkko ja Margareta Hautaniemi
VET ERI 2 Ch Shibazhan Thymus om. kasv. ja Maija Salminen
VET ERI 3 Ch Sagaland's Simba om. Sonja Dramstad

Nartut:
JUN ERI 2 Mow-Zow Isa-Bella om. kasv. ja Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
JUN ERI 3 Toyway Verity om. kasv. ja Tuuli Kalliomäki
JUN ERI 4 Tashi-Gong Sahara om. Anne Hopponen
NUO ERI 2 Ziestan Tacita om. Anu ja Helinä Hietanen
NUO ERI 3 Tashi-Gong Herself om. Katriina ja Pasi Huhtinen
NUO ERI 4 Shibazhan Spirit om. kasv. ja Pia Taskila
AVO ERI 1 Tashi-Gong My Song om. Katri Tauru
AVO ERI 2 Ziestan Mymmeli om. Susanna Peltomaa
AVO ERI 3 Revonhännän Luxima om. Sirpa Perälä
AVO ERI 4 Sagaland's G-Highland Queen om. Gerd Strand
VAL ERI 3 Ch Mäntykartanon Emmalotte om. Nea ja Paula Jokela
VAL ERI 4 ChSaffron Farina om. Minna Takkunen
VET ERI 2 Ch Olazza Shalimari om. Maija Perttola
VET ERI 3 Ziestan Indira om. Tiina Rämö ja Helinä ja Anu Hietanen
VET ERI 4 Ch Toyway Fa-Bi-Anna om, Tuuli Kalliomäki

Kasvattajat
KASV 2 KP Kennel Ziestan om. Iina Mattila

 

11.12.2010 Helsinki kv, HeV-10
Tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari

Ilmoitettu: aikuisia 45, joista veteraaneja 5


ROP ChTashi-Gong My Mind - VSP Ch Sagaland's B-August XI


ROP -vet. Ch Vanessan Preston - VSP -vet. Ch Olazza Shalimari


HeJV-10 Tashi-Gong Sensation


HeJV-10 Vanessan Irkos

VSP val 1 Ch Sagaland's B-August XI (sert FI MVA cacib HeV-10)
om. Sonja Dramstad
PU 2 vet 1 Ch Vanessan Preston (ROP -vet.)
om. Silja Lappeteläinen
PU 3 nuo 1 Tashi-Gong Tango (vasert vaca -> cacib)
om. Nina Isomäki
PU 4 val 2 Ch Misschiefin Anshu Anbu
om. kasv. ja Lahja Tattari
PU - jun 1 Vanessan Irkos (HeJV-10)
om. Silja ja Jennika Lappeteläinen

ROP val 1 Ch Tashi-Gong My Mind (cacib HeV-10)
om. Aila Kokkola
PN 2 val 2 Ch Vanessan Estralita (vaca)
om. kasv. ja Aune Savolainen
PN 3 jun 1 Tashi-Gong Sensation (sert HeJV-10)
om. Angela ja Pia Taskila
PN 4 val 3 Ch Shandita's Endless Love
om. Johanna Båssar
PN - avo 1 Tashi-Gong My Song (vasert)
om. Katri Tauru
PN - vet 1 Ch Olazza Shalimari (VSP -vet.)



ROP -kasv. kennel Tashi-Gong
om. Katriina Huhtinen


Muut tulokset:
Urokset:

JUN EH 2 Chakiran Garden King om. Anna-Maija Lehtonen
JUN EH 3 Olazza Pashionata om. Seija Härkönen-Pirskanen
NUO ERI 2 Vanessan Forever om. Silja ja Kerttu Lappeteläinen
AVO EH 1 Safaland's Falcon om. Sonja Dramstad
VAL ERI 3 Ch Olazza Milord om. Maija Perttola
VAL ERI 4 Tashi-Gong Impulse om. Tiina ja Esa Reunanen
VET ERI 2 Ch Sagaland's Simba om. Sonja Dramstad
VET ERI 3 Ch Shibazhan Thymus om. kasv. ja Maija Salminen

Nartut
JUNERI 2 Tashi-Gong Sahara om. Anne Hopponen
JUN EH 3 Olazza Pashion om. Anna-Maria Melkas
JUN EH 4 Shibazhan Rosmarinus om. kasv. ja Jenni Mäkinen
NUO ERI 1 Shibazhan Spirit om. kasv. ja Pia Taskila
NUO ERI 2 Shandita's Tru Jailene om. Monique Egidi
NUO EH 3 Tashi-Gong Herself om. Katriina ja Pasi Huhtinen
AVO ERI 2 Ziestan Mymmeli om. Susanna Peltomaa
AVO ERI 3 Sagaland's G-Highland Queen om. Gerd Strand
VAL ERI 4 Ch Mahendra's Candle For Tibet om. Irina Pulatova
VET ERI 2 Ch Toyway Fa-Bi-Anna om. Tuuli Kalliomäki

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Sagaland's om. Gerd Strand

13.11.2010 Jyväskylä kv
Tuomari: Gabriela Schrank, Itävalta

Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 70, joista veteraaneja 3


ROP Shandita's Tru Finn - VSP Down-Goblin Vadelma

ROP avo 1 Shandita's Tru Finn (sert FI MVA cacib)
om. Johanna Båssar
PU 2 val 1 Ch Kiiramanna Dalai Lama (vaCa)
om. kasv. ja Mari Nurminen
PU 3 vet 1 Ch Vanessan Preston (ROP -vet.)
om. Silja Lappeteläinen
PU 4 jun 1 Vanessan Irkos (vasert)
om. Silja Lappeteläinen

VSP nuo 1 Down-Goblin Vadelma (sert cacib)
om. Sari Poikonen ja Emilia ja Tino Turpeinen
PN 2 val 1 Ch Glishanna Babette (vasert vaca)
om. Audrey O´Brien & c/o Katriina Huhtinen
PN 3 avo 1 Angel
om. Merja Heilman
PN 4 jun 1 Tashi-Gong Sahara
om. Anne Hopponen
PN- vet 1 Ch Olazza Shalimari
om. Maija Perttola

ROP -pentu Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nurminen

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:

Urospennut:
PEK 2 Shibazhan Larix om. Teemu Komulainen

Narttupennut:
PEK 1 ei KP Toyway Verity om. kasv. ja Tuuli Kalliomäki
PEK 2 Tashi-Gong Make Up om. kasv. ja Margareta Hautaniemi

Urokset:

JUN EH 2 Mäntykartanon Koomikko om. Milla ja Paula Jokela
JUN EH 3 Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
JUN EH 4 Toyway Pu-Ma om. Marjaana Kauppi
NUO ERI 1 Misschiefin Bzanba Arog om. Leila j Merja Salminen
NUO ERI 2 Tashi-Gong In Pocketsize om. Hannele ja Jari Itkonen
NUO ERI 3 Mow-Zow Fantas-Tico om. Salme Katajamäki
NUO EH 4 Geriland Chandress Of-Kiss om- kasv. ja Maarika Pajunen
AVO ERI 2 Revonhännän Jarome om. Mariitta, Jutta ja Essi Savela
AVO ERI 3 Mow-Zow Charlie Chaplin om. Katja ja Marko Rita
AVO ERI 4 Hoswin Lord Of Luxury om. Riitta Takala
VAL ERI 2 Ch Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta ja Raimo Hautaniemi
VAL ERI 3 Ch Mäntykartanon Erasmus om. Minna Virta
VAL ERI 4 Mäntykartanon Arnold om. Ritva-Liisa Tuikka


nartut
JUN ERI 2 Mow-Zow Isa-Bella om. Heidi Nousiainen ja Janne Knuutinen
JUN ERI 3 Nikoli's Noune-Titti om. kasv. ja Nina JaaKkola
JUN ERI 4 Mäntykartanon Lumia om. Paula Jokela
NUO ERI 2 Moundhill's Fiona om. Marianne Mandberg
NUO ERI 3 Down-Goblin Celena on. Astrid Sundberg
NUO ERI 4 Mow-Zow Fantasia om. Katja, Marko ja Jesse Rita
AVO ERI 2 Silences Melissa om. Satu Driouach
AVO ERI 3 Tashi-Gong My Song om. Katri Tauru
AVO ERI 4 Mow-Zow Anastasia om. Katja & Marko Rita
VAL ERI 2 Ch Shandita's Endless Love om. Johanna Mäkelä
VAL ERI 3 Ch Down-Goblin Flaminia om. Merja Heilman
VAL ERI 4 Ch Mäntykartanon Emmalotte om. Nea ja Paula Jokela
VET ERI 2 Ch Toyway Fa-Bi-Anna om. Tuuli Kalliomäki

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela
KASV 3 KP Kennel Tashi-Gong om. Katriina Huhtinen


31.10.2010 Lahti kv
Tuomari: Johan Juslin

Ilmoitettu: aikuisia 40, joista 4 veteraania


VSP Misschiefin Bzanba Arog - ROP Ch Vanessan Imandra


VSP -vet. Ch Olazza Shalimari - ROP -vet. Ch Vanessan Preston

VSP nuo 1 Misschiefin Bzanba Arog (sert cacib)
om. Leila ja Merja Salminen
PU 2 val 1 Ch Down-Goblin Fernando (vaca)
om. Nina Nieminen
PU 3 val 2 Ch Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 4 val 3 Ch Mäntykartanon Arnold
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU - jun 1 Vanessan Irkos (vasert)
om. Silja Lappeteläinen
PU - vet 1 Ch Vanessan Preston (ROP -vet.)
om. Silja Lappeteläinen

ROP val 1 Ch Vanessan Imandra (cacib)
om. Silja Lappeteläinen
PN 2 jun 1 Tashi-Gong Sensation (sert)
om. Angela ja Pia Taskila
PN 3 avo 1 Tashi-Gong My Song (vasert vaca)
om. Katri Tauru
PN 4 nuo 1 Down-Goblin Vanilla
om. Hanna Raatikainen
PN - vet 1 Ch Olazza Shalimari (VSP -vet.)
om. Maija Perttola

ROP kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela


Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 2 Mei Dan Stig Stendum om. Janne Pekola
JUN EH 3 Mäntykartanon Koomikko om. Paula ja Milla Jokela
NUO EH 2 Shibazhan Sebastian om. Anne Strengell
AVO EH 1 Saseran Maxim om. Karin Salmi
VAL EH 4 Ch Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta ja Raimo Hautaniemi
VET ERI 2 Ch Shibazhan Thymus om. kasv. ja Maija Salminen

Nartut:
JUN ERI 2 Revonhännän Tiramisu om. Mariie Nordlund
JUN ERI 3 Olazza Pashion om. Anna-Mari Melkas
JUN EH 4 Flying Carpet's Hide And Seek om. Kari Kuosmanen
NUO EH 2 Citarazoolon My Sweet Joy om. Kirsti Holmberg
AVO ERI 2 Down-Goblin Evangeline om. Satu Kukkula
AVO EH 3 Olazza Tiara om. kasv. ja Veikko Räty
AVO EH 4 Niiländer Love Cun-Wa om. Sari Myllynen ja Hannele Piiroinen
VAL ERI 2 Ch Mäntykartanon Emmalotte om. Nea ja Paula Jokela
VAL ERI 3 Ch Mäntykartanon Amoriina om. Paula Jokela
VET ERI 2 Ch Shibazhan Gerbera om. Anne Johansson

 

24.10.2010 Seinäjoki kv
Tuomari: Primoz Peer, Slovenia

Ilmoitettu: pentuja 7, aikuisia 85, joista veteraaneja 8


ROP Arundina Norbu Seba - VSP Ch Kiiramanna Dalai Lama

VSP val 1 Mva Kiiramanna Dalai Lama (cacib)
om. kasv. ja Mari Nurminen
PU 2 jun 1 Mei Dan Stig Stendum (sert)
om. Janne Pakola
PU 3 avo 1 Tiridoll's Nougat (vaCa vasert)¨
om. Sirpa Sillanpää
PU 4 avo 2 Pinaco Extra Miracle
om. Nina Välimaa
PU - vet 1 Mva Vanessan Preston (ROP -veteraani)
om. Silja Lappeteläinen

ROP avo 1 Arundina Norbu Seba ( sert FI MVA cacib)
om. Yvonne Kokko
PN 2 val 1 Mäntykartanon Emmalotte (vaca)
om. Paula ja Nea Jokela
PN 3 jun 1 Tuuling Via Jamie (vasert)
om. Tarja Sten-Penttilä
PN 4 val 2 Mva Glishanna Babette
om. A. O´Brien c/o Katriina Huhtinen
PN - vet 1 Cayana Chotu Gawang La (VSP -veteraani)
om. Marja-Terttu Kallio

ROP -pentu Kiiramanna Sawa Dawa
om. Mari Nurminen
VSP -pentu Kiiramanna Tsering Yangzom
om. Sami Lind

ROP -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urospennut:

PEK 2 KP Windpower Kyle Busch om. kasv. ja Tarja Karijoki

Narttupennut:
PEK 2 KP Toyway Verity kasv. ja Tuuli Kalliomäki
PEK 3 KP Shibazhan Lunaria om. Anne Johansson
PEK 4 Mäntykartanon Leonoora om. Hanne Kokko

Urokset:
JUN ERI 2 Cayana Gi Ga Nam Mkha om. Sanna Murtomäki
JUN ERI 3 Vanessan Forever om. Silja ja Kerttu Lappeteläinen
JUN ERI 4 Mäntykartanon Koomikko om. Paula ja Milla Jokela
NUO ERI 1 Mow-Zow Fantas.Tico om. Salme Katajamäki
NUO ERI 2 Sunbase Amore Amigo om. kasv. ja Miia Koskimäki
AVO ERI 3 Cayana Dawa Shiba La om. Marja-Terttu Kallio
AVO ERI 4 Shandita's Tru Finn om. Johanna Båssar
VAL ERI 2 Ch Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta ja Raimo Hautaniemi
VAL ERI 3 Ch Mäntykartanon Erasmus om. Minna Virta
VAL ERI 4 Ch Mäntykartanon Donatello om. Ritva-Liisa Tuikka
VET ERI 2 Cayana Chotu Gomphu La om. Maire Mäki-Valkama
VET ERI 3 Ch Shibazhan Thymus om. kasv. ja Maija Salminen
VET ERI 4 Ch Ludovikan Fredrik om. Sirpa ja Jaakko Juuso

Nartut:
JUN ERI 2 Mow-Zow Isa-Bella om. kasv. ja Heidi Nousiainen
JUN ERI 3 Xaramae All Or Nothing om. Eini Vihko
JUN ERI 4 Niiländer Cathy Cardin om. kasv. ja Elina Mannila
NUO ERI 1 Chakiran Elizabeth om. kasv. ja Marika Reunanen
NUO ERI 2 Shibazhan Wisteria om. kasv. ja Anne Suokas
NUO ERI 3 Sunbase Amore Apple om. kasv. Meeri Vierikko
NUO ERI 4 Cayana Vera Vandella om. Jenni Niemi
AVO ERI 2 Bellezza's Ametisti om. Sirpa ja Jaakko Juuso
AVO ERI 3 Vanessan Indra om. Silja ja Jonna Lappeteläinen
AVO ERI 4 Pekdoro's Dagana La om. kasv. ja Johanna Mielty
VAL ERI 3 Ch Vanessan Imandra om. Silja Lappeteläinen
VAL ERI 4 Ch Shandita's Endless Love om. Johanna Båssar
VET ERI 2 Lin Tse-Hsun Ma-Tilda om. Susanna Kolppanen
VET ERI 3 Ch Toyway Fa-Bi-Anna om. Tuuli Kalliomäki
VET ERI 4 Pekdoro's Geisha om. Johanna Mielty

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Mow-Zow om. Katja Rita
KASV 3 KP kennel Cayana om. Marja-Terttu Kallio
KASV 4 KP kennel Vanessan om. Silja Lappeteläinen

 

10.10.2010 Tuulos rn
Tuomari: Tapio Eerola

Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 54, joista veteraaneja 4


ROP Down-Goblin Zerenade - VSP Kiiramanna Dalai Lama


BIS-1 -vet. Ch Toyway Fa-Bi-Anna

VSP avo 1 Kiiramanna Dalai Lama (sert FI MVA)
om. kasv. ja Mari Nurminen
PU 2 val 1 Ch Miliisin Manolito (vasert)
om. Katriina Kanninen
PU3 jun 1 Ziestan Enzo
om. Mariie Nordlund
PU 4 jun 2 Chakiran Garden King
om. Anna-Maija Lehtonen

ROP avo 1 Down-Goblin Zerenade (sert FI MVA)
om. Katja Mynttinen
PN 2 vet 1 Ch Toyway Fa-Bi-Anna (ROP-, BIS 1 -vet.)
om. Tuuli Kalliomäki
PN 3 avo 2 Katimon Tirlittan (vasert)
om. Katriina Kanninen
PN 4 avo 3 Tor Oskan Debussy
om. Tuula Toroska

ROP -pentu Toyway Verity
om. kasv. ja Tuuli Kalliomäki

ROP kasv. kennel Tor Oskan
om. Tuula Toroska

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 3 Shibazhan Rebutia om. Eila Luukkonen
JUN EH 4 Tor Oskan Ivanhoe om. Maarit Peltonen
NUO EH 1 Geriland Chandresh Of-Kiss om. kasv. ja Maarika Pajunen
AVO ERI 2 P'Zazz Trick O r Treat om. Pirkko Linnua ja Eija Tiilikainen
AVO ERI 3 Saseran Maxim om. Karin Salmi
AVO ERI 4 Tor Oskan Engelbert om. kasv. ja Hanna ja Marjo Uusitalo
VET EH 1 Satatassun Ukulele om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN ERI 1 Revonhännän Tiramisu om. Mariie Nordlund
JUN ERI 2 Tashi-Gong Sahara om. Anne Hopponen
JUN EH 3 Tashi-Gong Samsara om. kasv. ja Pirkko Linnus
JUN EH 4 Raigomillin Niiskuneiti om. Raija ja Juulia Hämäläinen
NUO ERI 1 Chakiran Elizabeth om. kasv. ja Marika Reunanen
NUO ERI 2 Saffron Poeme om. kasv. ja Sanna Wägeli
NUO EH 3 Ziestan Tacita om. Helinä ja Anu Hietanen
NUO EH 4 Pinaco Unique Girl om. Marja-Riitta Rönkä
AVO ERI 4 Down-Goblin Yin om. kasv. ja Katja Mynttinen
VAL ERI 1 Ch Ziestan Tiny Tara om. Tiina Rämö
VET ERI 2 Ch Nanaza Patina om. Sirpa Käppi
VET ERI 3 Shibazhan Gerbera om. Anne ja Leena Johansson

 

25.09.2010 Eckerö kv
Tuomari: Hanne Laine-Jensen, Tanska

Ilmoitettu: aikuisia 24, joista veteraaneja 3


ROP Ch Down-Goblin Fernando - VSP Down-Goblin Bella Of Timbo


RYP 2 Ch Down-Goblin Fernando


BIS 1 -vet. Ch Shibazhan Thymus

ROP val 1 Ch Down-Goblin Fernando (cacib RYP 2)
om. Nina Nieminen
PU 2 vet 1 Ch Shibazhan Thymus (ROP-, BIS 1 -vet.)
om. kasv. ja Maija Salminen
PU 3 jun 1 Chakiran Garden King (sert)
om. Anna-Maija Lehtonen
PU 4 avo 1 Kiiramanna Dalai Lama (vasert vaCa)
om. kasv. ja Mari Nurminen

VSP avo 1 Down-Goblin Bella Of Timbo (sert FI MVA cacib)
om. Per-Ole Stenman
PN 2 val 1 Ch Down-Goblin Flaminia (vaCa)
om. Merja Heilman
PN 3 jun 1 Shibazhan Robinia (vasert)
om. kasv. ja Sanna Juutila
PN 4 val 2 Ch Nalinas Nuba
om. Petra Nyström
PN - vet 1 Ch Shibazhan Nemesia (VSP -vet.)
om. Anne Johansson

ROP kasv. kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman


Muut tulokset:
Urokset:

NUO ERI 1 Misschiefin Bzanba Arog om. Merja ja Leila Salminen
AVO EH 2 Nalinas Jeffery om. Agneta Reis
VAL ERI 2 Ch Drangonsong Chevron One om. Agneta Reis
VAL ERI 3 Ch Down-Goblin Artemis Ingefal om. Ida Savolainen ja Pälvi Karesola

Nartut:
JUN EH 2 Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
AVO ERI 2 Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen
AVO ERI 3 Panhur's Morning Mist om. Mona Frejborg
AVO ERI 4 Strömkarlens Claudia om. Cathrin Lunden-Westin

 

11.09.2010 Porvoo
Tuomari: Veli-Pekka Kumpumäki

Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 31, joista veteraaneja 2


ROP Ch Bio-Bios Top-Dog

ROP val 1 Ch Bio-Bios Top-Dog
om. Katriina Huhtinen ja Silja Lappeteläinen
PU 2 vet 1 Ch Shibazhan Thymus (ROP -vet.)
om. kasv. ja Maija Salminen
PU 3 val 2 Ch Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 4 nuo 1 Toyway Ok-Taavi (sert)
om. Sanna Nikulainen

VSP val 1 Ch Bio-Bio's Hightlight For Tashi-Gong
om. Katriina Huhtinen
PN 2 val 2 Ch Down-Goblin Flaminia
om. Merja Heilman
PN 3 jun 1 Tashi-Gong Herself (sert (ROP -jun.)
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 4 jun 2 Shibazhan Robinia (vasert)
om. kasv. ja Sanna Juutila
PN - vet 1 Ch Nenemo Ibaniman Girl (VSP -vet.)
om. Anniina Lampinen

ROP -pentu Vanessan Estara
om. Aune Savolainen

ROP -kasv. kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Narttupennut:

PEK 2 Vanessan Eleonore om. Niina Ojala

Urokset:
JUN EH 1 Vanessan Irkos om. Silja Lappeteläinen

Nartut:
JUN ERI 3 Tashi-Gong Sahara o. Anne Hopponen
JUN EH 4 Tashi-Gong Samsara om. kasv. ja Pirkko Linnus
NUO EH 1 Nenemo Pop-Up-Girl om. Anniina Lampinen ja Helmi Grönvall
NUO EH 2 Shibazhan Wisteria om. kasv. ja Anne Suokas
NUO EH 3 Panhur's Morning Mist om. Mona Frejborg
AVO ERI 1 Down-Goblin Bella Of Timbo om. Per-Ole ja Linda Stenman
AVO ERI 2 Tashi-Gong My Song om. Katri Tauru
AVO EH 3 Niiländer Love Cun-Wa om. Sari Myllynen ja Hannele Piiroinen
AVO EH 4 Saffron Emmylou om. Pirkko Linnus
VAL EH 3 Ch Down-Goblin Vivienne om. kasv. ja Merja Leppänen ja Juha Kaukiainen

05.09.2010 Liminka rn
Tuomari: Branislav Rajic, Slovenia

Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 26, joista veteraaneja 3


VSP Mow-Zow Isa-Bella

ROP avo 1 Toyway Lalji (sert FI MVA)
om. Jouko Leiviskä
PU 2 avo 2 Hoswin Odyssey (vasert)
om. Eija ja Antero Humalamaa
PU 3 vet 1 Ch Toyway Giga-Watti (ROP -vet.)
om. Jouko Leiviskä
PU 4 jun 1 Bendafeims Baffi
om. Niina Huttunen & Miika Takalo

VSP jun 1 Mow-Zow Isa-Bella (sert)
om. kasv. ja Heidi Nousiainen
PN 2 nuo 1 Zaranel Amazil (vasert)
om. Anu Leiviskä
PN 3 avo 1 Vanessan Beloved
om. Johanna Hurskainen
PN 4 avo 2 Quutarin Into-Itikka
om. Anu Leiviskä


ROP pentu Toyway Ta-Pio-Ka - VSP pentu Nikolis Noune-Titti

Rop-pentu Toyway Ta-Pio-Ka
om. Saara Lahdenperä

Vsp pentu Nikolis Noune-Titti
om. kasv. ja Nina Jakola


ROP -kasv. Kennel Mow-Zow (BIS 2 kasv.)
om. Marko ja Katja Rita

 

05.09.2010 Tampere, rn
Tuomari:
Denis Kuzelj, Slovenia
Ilmoitetti: pentuja 3, aikuisia 77, joista veteraaneja 5


ROP Ch Down-Goblin Fernando - VSP Ch Mäntykartanon Emmalotte


BIS 1 Ch Down-Goblin Fernando

ROP val 1 Ch Down-Goblin Fernando (RYP 1 BIS 1)
om. Nina Nieminen
PU 2 vet 1 Ch Shibazhan Wulfenia (ROP -vet.)
om. Sanna Männistö
PU 3 val 2 Ch Mäntykartanon Arnold
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 4 val 3 Ch Katimon Troijjan
om. Lahja Tattari
PU - jun 1 Mäntykartanon Koomikko (sert)
om. Milla ja Paula Jokela
PU - avo 1 Naranja An-Tonio (vasert)
om. Nina Välimaa

VSP val 1 Ch Mäntykartanon Emmalotte
om. Nea ja Paula Jokela
PN 2 val 2 Mäntykartanon Amoriina
om. Paula Jokela
PN 3 Ch Down-Goblin Flaminia
om. Merja Heilman
PN 4 avo 1 Shibazhan Magnolia (sert FI MVA)
om. kasv. ja Anne Suokas
PN - avo 2 Down-Goblin Yin (vasert)
om. Katja Mynttinen
PN - vet 1 Ch Miliisin Fi-Ance-E (VSP -vet.)
om. Katriina Kanninen

ROP -pentu Miliisin Abishai-Xue
om. Maarika Pajunen

ROP -kasv. kennel Mäntykartanon (BIS 1 -kasv.)
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 1 ei KP Hoswin Prince om. Sirkka Keho

Narttupennut:
PEK 2 KP Cinodes Chardonnay Rose om. Sirpa Berk

Urokset:
JUN ERI 2 Chakiran Garden King om. Anna-Maija Lehtonen
JUN EH 3 Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
JUN EH 4 Hermann om. Tero Suoniemi
NUO ERI 1 Geriland Chandresh Of-Kiss om. kasv. ja Maarika Pajunen
NUO ERI 2 Sunbase Amore Amigo om. kasv. ja Miia Koskimäki
NUO EH 3 Revonhännän Ritari-Ässä
AVO ERI 2 Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää
AVO ERI 3 Mäntykartanon Franklin om. kasv. ja Ritva-Liisa Tuikka
AVO ERI 4 Ziestan Lonnie om. Sirkka Keho
VAL EH 4 Ch Suvijan Miros La om. kasv. ja Pirjo Pylsy
VET ERI 2 Satatassun Ukulele om. Maarit Peltonen
VET ERI 3 Revonhännän Wihtori om. Kaarina Viklund

Nartut:
JUN ERI 1 Shibazhan Robinia om. kasv. ja Sanna Juutila
JUN ERI 2 Mäntykartanon Komedienne om. Nea ja Paula Jokela
JUN ERI 3 Mäntykartanon Kuiskaus om. Pirjo ja Minna Virta
JUN ERI 4 Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
NUO ERI 1 Mäntykartanin Indiana om. Minna Virta
NUO ERI 2 Sunbase Amore Apple om. kasv. ja Meeri Vierikko
NUO ERI 3 Alexa om. Sari Virtanen
NUO EH 4 Tuisku-Tassun Kultakutri om. Helena Andersson
AVO ERI 3 Katimon Tirlittan om. Katriina Kanninen
AVO ERI 4 Pinaco Hopeful Girl om. Heli Suoniemi
VAL ERI 4 Suvijan Myy om. kasv. ja Ea Juhkam
VET ERI 2 Ch Ziestan Tijuana om. Paula Kujala

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Down-Goblin om. Merja Heilman

 

04.09.2010 Helsinki
Tuomari: Jan Herngren, Ruotsi

Ilmoitettu: aikuisia 37, joista veteraaneja 3


ROP Tashi-Gong Sensation - VSP Ch Tashi-Gong Hullabaloo

VSP val 1 Ch Tashi-Gong Hullabaloo
om. Margareta Hautaniemi
PU 2 val 2 Ch Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 3 vet 1 Ch Shibazhan Thymus (ROP-, BIS 3 –vet.)
om. kasv. ja Maija Salminen
PU 4 jun 1 Chakiran Garden King (sert VSP –jun. )
om. Anna-Maija Lehtonen
PU- avo 1 Tashi-Gong Silhouette (vasert)
om. Seija Ikonen ja Sampo Hämäläinen

ROP jun 1 Tashi-Gong Sensation (sert ROP –jun. RYP 4)
om. Angela ja Pia Taskila
PN 2 avo 1 Nanaza Pastelle (vasert)
om. Sirpa Käppi ja Roosa Kaikkonen
PN 3 jun 2 Fjordneck Blue Lisette
om. Sirpa Berk ja Pälvi Karesola
PN 4 val 1 Ch Ziestan Ingemaj
om. kasv. ja Tiina Rämö
PN – vet 1 Revonhännän Seyla (VSP –vet.)
om. Sirpa Suominen


ROP kasv. kennel Tashi-Gong
om. Katriina Huhtinen

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 2 Shibazhan Sebastian om. Anne Strengell
JUN EH 3 Zaranel Bigatzu om. Riitta Vänni
JUN EH 4 Chrystal Mountain Megha Jetsan om. Tellervo Limatius
NUO ERI 1 Chrystal Mountain Herakles om. Tellervo Limatius
AVO ERI 2 Kastanjan Ferdinand om. Anne ja Jari Hellström
VAL ERI 3 Ch Shibazhan Nabil om. Daniela ja Pia Taskila

Nartut:
JUN ERI 3 Tashi-Gong Sahara om. Anne Hopponen
JUN ERI 4 Revonhännän Tiramisu im. Mariie Nordlund
NUO EH 1 Panhur's Morning Mist om. Mona Frejborg
AVO ERI 2 Tashi-Gong My Song om. Katri Tauru
AVO ERI 3 Niiländer Love Cun-Wa om. Sari Myllynen ja Hannele Piiroinen
AVO ERI 4 Revonhännän Zilva Zarlina om. Merja Karonen
VET ERI 2 Ch Shibazhan Nemesia om. Anne Johansson

 

29.08.2010 Helsinki, SKKY:n erik.nly + 9 -ryhmä
Tuomari: Hans Lehtinen

Ilmoitettu: pentuja 8, aikuisia 29, joista veteraaneja 1


ROP Olazza Pashion - VSP Ch Olazza Milord


BIS 3 -vet. Ch Shibazhan Thymus

VSP val 1 Ch Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 2 jun 1 Shibazhan Sebastian (sert)
om. Anne Strengell
PU 3 vet 1 Ch Shibazhan Thymus (ROP-, BIS 3 -vet.)
om. kasv. ja Maija Salminen

ROP jun 1 Olazza Pashion (sert)
om. Anna-Maria Melkas


ROP -pentu Shibazhan Lunaria - VSP -pentu Shibazhan Larix

VSP -pentu Shibazhan Larix
om. Teemu Komulainen

ROP -pentu Shibazhan Lunaria
om. Anne Johansson

ROP kasv. Kennel Olazza
om. Maija Perttola


Muut tulokset:
Urospennut 5-7kk

PEK 2 Shibazhan Houstonia om. Carita Mauno

Narttupennut 5-7kk
PEK 2 KP Misschiefin Dark Chocolate om. Johanna Pekola
PEK 3 Misschiefin Dark Dhaniela om. Mari Frestadius ja Saska Taipale-Frestadius
PEK 4 Misschiefin Dajm Chocolate om. kasv. ja Tanja Kalkkila

Urokset:
JUN EH 2 Olazza Pashionata om. Seija Härkönen-Pirskanen
JUN EH 3 Ziestan Enzo om. Mariie Nordlund
NUO EH 1 Misschiefin Bzanba Arog om. Leila ja Merja Salminen
AVO EH 1 Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää

Nartut:
JUN EH 2 Finriikan Evelyn om. Mariie Nordlund
JUN EH 3 Shibazhan Robinia om. kasv. ja Sanna Juutila
NUO EH 1 Down-Goblin Vanilla om. Hanna Raatikainen
AVO EH 1 Olazza Mer-Ce-Dez om. kasv. ja Rafael Zweygberg
AVO EH 2 Tuuling Thur Aale om. Tuula Toroska
AVO EH 3 Ziestan Mymmeli om. Susanna Peltomaa
AVO EH 4 Tash-Gong My Song om. Katri Tauru

 

28.08.2010 Tervakoski kv
Tuomari: Britta Roos-Börjeson, Ruotsi

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 35, joista veteraaneja 5



ROP Ch Down-Goblin Fernando - VSP Tashi-Gong Sensation

ROP val 1 Ch Down-Goblin Fernando (cacib)
om. Nina Nieminen
PU 2 val 2 Ch Shibazhan Nabil (vaCa)
om. Daniela ja Pia Taskila
PU 3 vet 1 Ch Shibazhan Thymus (ROP -vet.)
om. kasv. ja Maija Salminen
PU 4 avo 1 Katimon Troijjan (sert FI MVA)
om. Lahja Tattari
PU - nuo 1 Misschiefin Bzanba Arog (vasert)
om. Leila ja Merja Salminen

VSP jun 1 Tashi-Gong Sensation (sert)
om. Angela ja Pia Taskila
PN 2 val 1 Ch Down-Goblin Flaminia (cacib)
om. Merja Heilman
PN 3 avo 1 Niiländer Beaty Alpine Sunset (vaca vasert)
om. Katriina Kanninen ja Jaana Hyttinen
PN 4 vet 1 Ch Shibazhan Nemesia (VSP -vet.)
om. Anne Johansson

ROP pentu Miliisin Abigail-Xuan
om. kasv. ja Katriina Kanninen

ROP kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson


Muut tulokset:
Urokset:

JUN EH 1 Fjordneck Blue Lionhearted om. Sirpa Pihamaa
AVO ERI 2 Raigomillin Gilbert Grape om. Raija ja Jenna Hämäläinen
AVO EH 3 Kastanjan Ferdinand om. Jari ja Anne Hellström
VAL ERI 3 Ch Misschiefin Anshu Anbu om. kasv. ja Lahja Tattari

Nartut:
JUN ERI 2 Shibazhan Robinia om. kasv. ja Sanna Juutila
JUN EH 3 Flying Carpet's Hide And Seek Player om. Kari Kuosmanen¨
JUN EH 4 Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
NUO EH 1 Of Zlazano Tamba Fly On Carpet om. Kari Kuosmanen
NUO EH 2 Chakiran Elizabeth om. kasv. ja Marika Reunanen
NUO EH 3 Panhur's Morning Mist om. Mona Frejborg
AVO ERI 2 Katimon Tirlittan om. Katriina Kanninen
AVO ERI 3 Ziestan Mymmeli om. Susanna Peltomaa
AVO EH 4 Taikalammen Miranda om. Jenna ja Raija Hämäläinen
VAL EH 2 Ch Miliisin Ne-Fthys om. Susanna Peltomaa
VET EH 2 Ch Miliisin Cza-Rina om. Susanna Peltomaa
VET EH 3 Misschiefin White Chocalte om. Lahja Tattari

 

22.08.2010 Heinola
Tuomari: Hans Almgren, Ruotsi

Ilmoitettu: aikuisia 54, joista veteraaneja 7


VSP Ch Down-Goblin Fernando - ROP Ch Mäntykartanon Emmalotte

VSP val 1 Ch Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 vet 1 Ch Shibazhan Thymus (ROP –vet.)
om. kasv. ja Maija Salminen
PU 3 jun 1 Lilileian Luke Skywalker (sert)
om. kasv. ja Jenny Peltola
PU 4 jun 2 Mäntykartanon Koomikko (vaSert)
om. Milla ja Paula Jokela

ROP val 1 Ch Mäntykartanon Emmalotte
om. Nea ja Paula Jokela
PN 2 val 2 Ch Mäntykartanon Amoriina
om. Paula Jokela
PN 3 jun 1 Mäntykartanon Komedienne (sert)
om. Nea ja Paula Jokela
PN 4 vet 1 Ch Shibazhan Nemesia (VSP -vet.)
om. Anne Johansson
PN – avo 1 Angel (vaSert)
om. Merja Heilman

ROP kasv. kennel Mäntykartanon (BIS 4 kasv.)
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 3 Ziestan Enzo om. Mariie Nordlund
JUN ERI 4 Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
NUO ERI 1 Toyway Ok-Taavi om. Sanna Nikulainen
NUO EH 2 Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
AVO ERI 1 Chrystal Montain Älskling Barn om. Leila Lehto
AVO ERI 2 Happy Lake Edelrot om. Pälvi Parantainen
AVO ERI 3 Kastanjan Ferdinand om. Anne ja Jarei Hellström
AVO EH 4 Mäntykartanon Franklin om. kasv. ja Ritva-Liisa
VAL ERI 2 Ch Chrystal Mountain Heartbreaker om. Leila Lehto

Nartut:
JUN ERI 2 Flying Carpet's Hide And Seek Player om. Kari Kuosmanen
JUN ERI 3 Tashi-Gong Sahara om. Anne Hopponen
JUN ERI 4 Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
NUO ERI 1 Panhur's Morning Mist om. Mona Frejborg
NUO ERI 2 Of Zlazano Tamba Fly On Carpet om. Kari Kuosmanen
NUO ERI 3 Citarazoolon My Sweet Joy om. Kirsi Holmberg
NUO EH 4 Chrystal Mountain Estra om. Jaana Hämäläinen
AVO ERI 2 Arundina Norbu Seba om. Yvonne Kokko
AVO ERI 3 Down-Goblin Zerenade om. Katja Mynttinen
AVO ERI 4 Fairytalehill's Amaliina om. Pia Halkola
VAL ERI 3 Ch Down-Goblin Flaminia om. Merja Heilman
VET ERI 2 Chrystal Montain Cindy's Jingwei om. Marjo Kailavuo
VET ERI 3 Chrystal Mountain U-Dum Ba-Ra om. Leila Lehti

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Chrystal Mountain om. Leila Lehto


21.08.2010 Kouvola
Tuomari: Mona K. Selbach, Norja

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 55, joista veteraaneja 10


VSP Revonhännän Hilima - ROP Ch Olazza Milord

ROP val 1 Ch Olazza Milord (RYP 3)
om. Maija Perttola
PU 2 avo 1 Nenemo Knight Master (Sert)
om. Tarja ja Ossi Tamper
PU 3 vet 1 Ch Shibazhan Thymus (ROP -vet.)
om. kasv. ja Maija Salminen
PU 4 jun 1 Ziestan Enzo (vaSert)
om. Mariie Nordlund

VSP avo 1 Revonhännän Hilima (Sert)
om. Sirpa Suominen
PN 2 vet 1 Ch Shibazhan Nemesia (VSP -vet.)
om. Anne Johansson
PN 3 nuo 1 Panhur's Morning Mist (vaSert)
om. Mona Frejborg
PN 4 val 1 Ch Down-Goblin Flaminia
om. Merja Heilman

ROP -pentu Cinodes Chardonnay Rose
om. Sirpa Berk

ROP kasv. kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 2 Wartin-Kyis Jaromir om. Katja Mynttinen
JUN EH 3 Millan Starman om. Tiina Parkkali
NUO ERI 1 Toyway Ok-Taavi om. Sanna Nikulainen
NUO EH 2 Tashi-Gong Tango om. Niina Isomäki
NUO EH 3 Hallahelmen Musta-Pekka om. kasv. ja Johanna ja Mirka Lindfors
NUO EH 4 Mäntykartanon Ivanhoe om. Hanne Loisa
AVO ERI 2 Wartin-Kyis Gon-Po-Ter om. Harri Tanttu ja Maija Kajamäki
AVO EH 3 Onnentassun Artturi om. Martti Koivunen
VAL ERI 2 Ch Shibazhan Senecio om. Milla Kaarlampi
VAL ERI 3 Ch Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen
VAL ERI 4 Ch Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta ja Raimo Hautaniemi

Nartut:
JUN ERI 1 Revonhännän Tiramisu om. Mariie Nordlund
JUN ERI 2 Finriikan Evelyn om. Mariie Nordlund
JUN ERI 3 Fjordneck Blue Lisette om. Sirpa Berk ja Pälvi Karesola
JUN ERI 4 Shibazhan Rosmarinus om. kasv. ja Jenni Mäkinen
NUO ERI 2 Down-Goblin Vanilla om. Hanna Raatikainen
NUO EH 3 Chrystal Mountain Eglantine om. Marjo Kailavuo
NUO EH 4 Hallahelmen Milla Magia om. Ritva Huusko-Helminen
AVO ERI 2 Down-Goblin Zerenade om. Katja Mynttinen
AVO ERI 3 Angel om. Merja Heilman
AVO ERI 4 Wartin-Kyis Electra om. Katja Mynttinen
VAL ERI 2 Ch Down-Goblin Vivienne om. kasv. ja Merja Leppänen ja Juha Kaukiainen
VET ERI 2 Ch Olazza Shalimari om. Maija Perttola
VET ERI 3 Chrystal Mountain Cindy's Jingwei om. Marjo Kailavuo
VET ERI 4 Revonhännän Seyla om. Sirpa Suominen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Shibazhan om. Anne Johansson
KASV 3 KP Kennel Olazza om. Maija Perttola


21.08.2010 Teuva, ryhmänäyttely
Tuomari: Pirjo Aaltonen

Ilmoitettu: aikuisia 33, joista veteraaneja 5


VSP Ch Satatassun Viva Valentino - ROP Mow-Zow Isa-Bella


RYP 3 Mow-Zow Isa-Bella

VSP val 1 Ch Satatassun Viva Valentino
om. Mirja Päiväkkö
PU 2 val 2 Mäntykartanon Erasmus
om. Minna Virta
PU 3 jun 1 Toyway Pu-Ma (Sert)
om. Marjaana Kauppi
PU 4 avo 1 Shandita’s Tru Finn (vaSert)
om. Johanna Båssar
PU - vet 1 Cayana Chotu Gomphu La (ROP -vet.)
om. Maire Mäki-Valkama

ROP jun 1 Mow-Zow Isa-Bella (sert RYP 3)
om. kasv. ja Heidi Nousiainen
PN 2 jun 2 Flying Carpet’s Hide And Seek Player (vasert)
om. Kari Kuosmanen
PN 3 nuo 1 Annastiina Jasmiina
om. Lahja Tattari
PN 4 nuo 2 Of Zlazano Tamba Fly On Carpet
om. Kari Kuosmanen

ROP kasv. kennel Cayana
om. Marja-Terttu Kallio

Muut tulokset:
urokset:

JUN ERI 2 Cayana Gi Ga Nam Mkha om. Sanna Murtomäki
JUN ERI 3 Mow-Zow Fantas-Tico om. Salme Katajamäki
NUO ERI 1 Chakiran Edvard om. Heli Jokinen
NUO ERI 2 Sunbase Amore Amigo om. Miia Kytölä ja Miia Koskimäki
AVO ERI 2 Cayana Dawa Shiba La om. Marja-Terttu Kallio
AVO ERI 3 Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa
AVO ERI 4 Cayana Gayadhara om. Heidi Mattila
VET ERI 2 Arundina Oh Now How Parti om. Tuula ja Mika Viertonen

nartut:
JUN ERI 3 Down-Goblin Cerina om. Salme Katajamäki
JUN ERI 4 Cayana Gi Gu om. kasv. ja Marjaana Kauppi
NUO ERI 3 Chakiran Elizabeth om. Tuula Viertonen ja Marika Reunanen
AVO ERI 1 Shandita's Princess Avien om. Susanna Kolppanen
AVO ERI 2 Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
AVO ERI 3 Mäntykartanon Hanyan om. Pirkko ja Minna Virta

14.08.2010 Raisio
Tuomari: Zorica Salijevic, Ruotsi

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 37, joista veteraaneja 2


ROP Revonhännän Hilima - VSP Revonhännän Jerry

VSP avo 1 Revonhännn Jerry (Sert)
om. Sirpa Suominen
PU 2 jun 1 Chakiran Garden King (vaSert)
om. Anna-Maija Lehtonen
PU 3 avo 2 Shibazhan Zelkova
om. Seppo Paulin ja Piia Koponen
PU 4 nuo 1 Ziestan Trevor
om. Tarja Honka
PU - vet 1 Ch Shibazhan Thymus (ROP-, BIS-2 -vet.)
om. kasv. ja Maija Salminen

ROP avo 1 Revonhännän Hilima (Sert)
om. Sirpa Suominen
PN 2 nuo 1 Of Zlazano Tamba Fly On Carpet (vaSert)
om. Kari Kuosmanen
PN 3 jun 2 Citarazoolon My Sweet Joy
om. Kirsi Holmberg
PN 4 jun 1 Revonhännän Tiramisu
om. Mariie Nordlund
PN - vet 1 Ch Shibazhan Nemesia (VSP -vet.)
om. Anne Johansson

ROP pentu Hoswin Prince
om. Sirkka Keho

ROP kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson


Muut tulokset:
Urtokset:

JUN ERI 2 Ziestan Enzo om. Mariie Nordlund
NUO EH 2 Tulilinnun Euforia om. Niko Lahdensivu
NUO EH 3 Chakiran Fa-Mo-Us om. Arja Valli
AVO ERI 3 Saseran Lorent om. Marja Suovanen
AVO ERI 4 Ziestan Lonnie om. Sirkka Keho

Nartut:
JUN ERI 2 Flying Carpet's Hide And Seek Plaeyr om. Kari Kuosmanen
JUN ERI 3 Shibazhan Robinia om. kasv. ja Sanna Juutila
JUN ERI 4 Saseran Xandra om. kasv. ja Marjut Tenlen
NUO ERI 3 Tuulenvartijan Yosette om. kasv. ja Minna Viitanen
AVO ERI 2 Tuuling Thur Aale om. Tuula Toroska
AVO ERI 3 Ziestan Mymmeli om. Susanna Peltomaa
AVO ERI 4 Tor Oskan Anselika om. Tuula Toroska

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Ziestan om. Iina Mattila

08.08.2010 Kuopio, kv
Tuomari: Helle Dan Pålsson, Tanska
Imoitettu: pentuja 6, aikuisia 59, joista veteraaneja 3


VSP Down-Goblin Bella Of Timbo - ROP Ch Mäntykartanon Donatello


VSP -vet. Ch Shibazhan Thymus - ROP -vet. Ch Shibazhan Nemesia

ROP val 1 Ch Mäntykartanon Donatello (cacib)
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 val 2 Ch Shibazhan Nabil (vaca)
om. Daniela ja Pia Taskila
PU 3 val 3 Ch Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 4 val 4 Ch Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU - jun 1 Tashi-Gong Tango (sert)
om. Nina Isomäki
PU - avo 1 P'Zazz Trick Or Treat (vasert)
om. Pirkko Linnus ja Eija Tiilikainen
PU - vet 1 Ch Shibazhan Thymus (VSP-vet)
om. Maija Salminen & Anne Johansson

VSP avo 1 Down-Goblin Bella Of Timbo (sert, cacib)
om. Per-Ole Stenman
PN 2 vet 1 Ch Shibazhan Nemesia (ROP-vet)
om. Anne Johansson
PN 3 val 1 Ch Tuuling Chan Tatum (vaca)
om. kasv & Niina Routakangas
PN 4 val 2 Ch Tuuling Chan Paris
om. Tuula Parviainen
PN - jun 1 Tashi-Gong Herself (vasert)
om. Katriina Huhtinen


VSP -pentu Andor Lord Of Dreams - ROP -pentu Tashi-Gong Samsara

VSP pentu Andor Lord Of Dreams
om. Pirkko Linnus ja Anna-Mari Hendolin
ROP -pentu Tashi-Gong Samsara
om. kasv. ja Pirkko Linnus

ROP kasvattaja Kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman


Muut tulokset:
Urospennut:

PEK 2 KP Saffron Simon om. Pirjo Heikkinen-Karacan

Narttupennut:

PEK 2 KP Tashi-Gong Sensation om. Angela ja Pia Taskila
PEK 3 KP Tashi-Gong Sahara om. Anne Hopponen
PEK 4 KP Toyway Tatum om. Minna Räsänen

Urokset:
JUN EH 2 Ziestan Enzo om. Mariie Nordlund
JUN EH 3 Mäntykartanon Koomikko om. Milla ja Paula Jokela
JUN EH 4 Tashi-Gong In Pocketsize om. Hannele ja Jari Itkonen
AVO ERI 2 Tashi-Gong Silhouette om. Seija Ikonen ja Sampo Hämäläinen
AVO EH 3 Milarzin Autumn Star om. Heli Mylläri
AVO EH 4 Tashi-Gong Timotei om. Hannele ja Niklas Itkonen

Nartut:
JUN ERI 2 Flying Carpet's Hide And Seek Player om. Kari Kuosmanen
JUN ERI 3 Shibazhan Rosmarinus om. kasv. ja Jenni Mäkinen
JUN ERI 4 Xaramae All Or Nothing om. Eini Vihko
NUO ERI 1 Down-Goblin Zerenade om. Katja Mynttinen
NUO EH 2 Of Zlazano Tamba Fly On Carpet om. Kari Kuosmanen
AVO ERI 2 Tashi-Gong My Song om. Katri Tauru
AVO ERI 3 Saffron Jadore om. kasv. ja Sanna Wägeli
AVO ERI 4 Mahendra's Candle For Tibet om. Irina Pulatova
VAL ERI 3 Ch Bio-Bio's Highlight For Tashi-Gong om. Sara ja Katriina Huhtinen
VAL ERI 4 Ch Down-Goblin Flaminia om. Merja Heilman
VET ERI 2 Ch Olazza Shalimari om. Maija Perttola

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Shibazhan om. Anne Johansson
KASV 3 KP Kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela

07.08.2010 Kuopio, kv
Tuomarit: Ann Ingram, Iso-Britannia (nartut, ei jun, urokset),
Butch McDonald (pennut, jun nartut)
Ilmoitettu: pentuja 7, aikuisia 67, joista veteraaneja 3


ROP Ch Down-Goblin Fernando - VSP Ch Bio-Bio's Highlight For Tashi-Gong

ROP val 1 Ch Down-Goblin Fernando (cacib)
om. Nina Nieminen
PU 2 val 2 Ch Mäntykartanon Donatello (vaca)
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 3 val 3 Ch Tashi-Gong Hullabaloo
om. Margareta Hautaniemi
PU 4 vet 1 Ch Shibazhan Thymus (ROP-vet)
om. kasv. ja Maija Salminen
PU - jun 1 Mow-Zow Fantas-Tico (sert)
om. Salme Katajamäki
PU - jun 2 Tashi-Gong In Pocketsize (vasert)
om. Hannele ja Jari Itkonen

VSP val 1 Ch Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong (cacib)
om. Katriina ja Sara Huhtinen
PN 2 val 2 Ch Down-Goblin Flaminia (vaca)
om. Merja Heilman
PN 3 vet 1 Ch Shibazhan Nemesia (VSP-vet)
om. Anne Johansson
PN 4 val 3 Ch Mäntykartanon Emmalotte
om. Paula ja Nea Jokela
PN - avo 1 Down-Goblin Bella Of Timbo (sert)
om. Per-Ole Stenman
PN - jun 1 Tashi-Gong Herself (vasert)
om. Katriina ja Pasi Huhtinen



VSP -pentu Andor Lord Of Dreams - ROP -pentu Tashi-Gong Sahara

ROP pentu Tashi-Gong Sahara
om. Anne Hopponen
VSP pentu Andor Lord Of Dreams
om. Pirkko Linnus ja Anna-Mari Hendolin

ROP -kasv. kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Urospennut:

PEK 2 Hoswin Prince om. Sirkka Keho
PEK 3 Saffron Simon om. Pirjo Heikkinen-Karacan

Narttupennut:
PEK 2 KP Tashi-Gong Sensation om. Angela ja Pia Taskila
PEK 3 Tashi-Gong Samsara om. kasv. ja Pirkko Linnus
PEK 4 Toyway Tatum om. Minna Räsänen

Urokset:
JUN ERI 3 Olazza Pashionata om. Seija Härkönen-Pirskanen
JUN ERI 4 Mäntykartanon Koomikko om. Milla ja Paula Jokela
NUO EH 1 Zaranel Alonzo om. Ritva-Liisa Tuikka
NUO EH 2 Mango's Nightwish om. Silja Lappeteläinen ja Katriina Huhtinen
AVO ERI 1 P'Zazz Trick Or Treat om. Pirkko Linnus ja Eija Tiilikainen
AVO ERI 2 Mäntykartanon Friday om. Riikka Timonen
AVO EH 3 Milarzin Autumn Star om. Heli Mylläri
AVO EH 4 Tashi-Gong Timotei om. Hannele ja Niklas Itkonen
VAL ERI 4 Ch Olazza Milord om. Maija Perttola

Nartut:
JUN ERI 2 Finriikan Evelyn om. Mariie Nordlund
JUN ERI 3 Mow-Zow Fantasia om. Katja, Marko ja Jesse Rita
JUN ERI 4 Xaramae All Or Nothing om. Eini Vihko
NUO ERI 1 Of Zlazano Tamba Fly On Carpet om. Kari Kuosmanen
NUO EH 2 Down-Goblin Zerenade om. Katja Mynttinen
NUO EH 3 Down-Goblin Oh So Lovely om. kasv. ja Per-Ole Stenman
AVO ERI 2 Tashi-Gong My Song om. Katri Tauru
AVO ERI 3 Saffron Jadore om. kasv. ja Sanan Wägeli
AVO ERI 4 Mow-Zow Anastasia om. Katja ja Marko Rita
VAL ERI 4 Ch Tuuling Ris Elene om. Tuula Parviainen
VET ERI 2 Ch Olazza Shalimari om. Maija Perttola

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Finriikan om. Arja Timonen
KASV 3 KP Kennel Mow-Zow om. Katja Rita
KASV. 4 KP Kennel Olazza om. Maija Perttola

06.08.2010 Kuopio, kv
Tuomari: Keith Nathan, Iso-Britannia
Ilmoitettu: pentuja 7, aikuisia 54, joista veteraaneja 3


ROP Ch Mätykartanon Donatello - VSP Tashi-Gong Herself


VSP -jun. Ziestan Enzo - ROP -jun. Tashi-Gong Herself

ROP val 1 Ch Mäntykartanon Donatello (cacib)
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 val 2 Ch Misschiefin Anshu Anbu (vaca)
om. kasv & Lahja Tattari
PU 3 val 3 Ch Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 4 jun 1 Ziestan Enzo (sert VSP-jun)
om. Mariie Nordlund
PU - jun 2 Tashi-Gong Magnetism (vasert)
om. Leena Pallaskari
PU - vet 1 Ch Shibazhan Thymus (VSP -vet.)
om. kasv. ja Maija Salminen

VSP jun 1 Tashi-Gong Herself (sert, ROP -jun.)
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 2 avo 1 Mahendra's Candle For Tibet (vasert, cacib)
om. Irina Pulatova
PN 3 val 1 Ch Tuuling Jan Natalie (vaca)
om. Anu Leiviskä
PN 4 avo 2 Down-Goblin Bella Of Timbo
om. Per-Ole Stenman
PN - vet 1 Ch Shibazhan Nemesia (ROP -vet.)
om. Anne Johansson

ROP pentu Toyway Tatum
om. Minna Räsänen
VSP pentu Andor Lord Of Dreams
om. Pirkko Linnus ja Anna-Mari Hendolin

ROP -kasv. kennel Mäntykartanon
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urospennut:

PEK 2 KP Saffron Simon om. Pirjo Heikkinen-Karacan

Narttupennut:
PEK 2 KP Tashi-Gong Sahara om. Anne Hopponen
PEK 3 KP Tashi-Gong Samsara om. kasv. ja Pirkko Linnus
PEK 4 Shandita's Karisma om. Anu Leiviskä

Urokset:
JUN ERI 3 Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
JUN ERI 4 Mäntykartanon Koomikko om. Milla ja Paula Jokela
NUO EH 1 Zaranel Alonzo om. Ritva-Liisa Tuikka
AVO ERI 1 Racconto Piano Man om. Taru Heinänen
AVO ERI 2 Toyway In-Tressi om. kasv. ja Heli Parkkinen
AVO ERI 3 P'Zazz Trick Or Treat om. Pirkko Linnus ja Eija Tiilikainen
AVO EH 4 Tashi-Gong Timotei om. Hannele ja Niklas Itkonen
VAL ERI 4 Ch Olazza Milrod om. Maija Perttola

Nartut:
JUN ERI 2 Tashi-Gong Melodie om. Katri Tauru
JUN ERI 3 Xaramae All Or Nothing om. Eini Vihko
JUN ERI 4 Flying Carpet's Hide And Seek Player om. Kari Kuosmanen
NUO ERI 1 Zaranel Amazil om. Anu Leiviskä
NUO EH 2 Down-Goblin Zerenade om. Katja Mynttinen
AVO ERI 3 Tashi-Gong My Song om. Katri Tauru
AVO EH 4 Nic-Sam Diamante om. Eero ja Tuula Suvanto
VAL ERI 2 Ch Bio-Bio's Highlight For Tashi-Gong om. Sara ja Katriina Huhtinen
VAL ERI 3 Ch Down-Goblin Flaminia om. Merja Heilman
VAL ERI 4 Ch Tuuling Chan Paris om. Tuula Parviainen
VET EH 2 Ch Olazza Shalimari om. Maija Perttola

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Shibazhan om. Anne Johansson

01.08.2010 Rantasalmi, rn
Tuomari: Veli-Pekka Kumpumäki

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 22


ROP Ch Down-Goblin Fernando - VSP Mow-Zow Isa-Bella

ROP val 1 Ch Down-Goblin Fernando (RYP 4)
om. Nina Nieminen
PU 2 nuo 1 Vanessan Forever (sert)
om. Silja Lappeteläinen
PU 3 avo 1 Kiiramanna China Gui Hua (vasert)
om. Jukka Kuusisto
PU 4 avo 2 Wartin-Kyis Gon-Po-Ter
om. Harri Tanttu ja Maija Kajamäki

VSP jun 1 Mow-Zow Isa-Bella (sert)
om. Heidi Nousiainen
PN 2 jun 2 Tashi-Gong Herself (vasert)
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
PN 3 val 1 Ch Glishanna Babette
om. Audrey O’Brien ja c/o Katriina Huhtinen
PN 4 val 2 Ch Bellezza’s Pa-Ella
om. Arja Timonen

ROP –pentu Vanessan Irkos
om. Silja Lappeteläinen

ROP -kasv. kennel Wartin-Kyis (BIS 4 -kasv.)

Muut tulokset:
Nartut:

JUN ERI 3 Vanessan Favourite om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
JUN EH 4 Flying Carpets Hide and Seek Player om. Kari Kuosmanen
NUO ERI 1 Of Zlazano Tamba Fly On Carpet om. Kari Kuosmanen
NUO ERI 2 Down-Goblin Zerenade om. Katja Mynttinen
AVO ERI 1 Wartin-Kyis Electra om. Katja Mynttinen
AVO ERI 2 Nic-Sam Diamante om. Tuula ja Eero Suvanto
AVO ERI 3 Wartin-Kyis Bumo-Ter om. Katja Mynttinen
AVO EH 4 Mow-Zow Bella Bambina om. kasv. ja Heidi Nousiainen
VAL ERI 3 Tuuling Jan Natalie om. Anu Leiviskä
VAL EH 4 Ziestan Tiny Tara om. Tiina Rämö

 

01.08.2010 Seinäjoki, rn
Tuomari: Jukka Kuusisto

Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 54, joista veteraaneja 5


VSP Ch Shandita's Endless Love - ROP Mäntykartanon Koomikko



ROP -vet. Ch Arundina Oh Now How Parti - VSP -vet. Pekdoro's Contessa

ROP jun 1 Mäntykartanon Koomikko (sert)
om. Milla ja Paula Jokela
PU 2 val 1 Ch Mäntykartanon Erasmus
om. Minna Virta
PU 3 avo 1 Shandita's Tru Finn (vasert)
om. Johanna Båssar
PU 4 avo 2 Suvijan Akseli
om. kasv. ja Elina Perhonmäki
PU - vet 1 Ch Arundina Oh No How Parti (ROP -vet.)
om. Tuula Viertonen

VSP val 1 Ch Shandita's Endless Love
om. Johanna Båssar
PN 2 val 2 Ch Mäntykartanon Emmalotte
om. Nea ja Paula Jokela
PN 3 jun 1 Hoswin Diva (sert)
om. Mia Westman
PN 4 jun 2 Pinaco Unique Girl
om. Marja-Riitta Rönkä
PN - vet 1 Pekdoro's Contessa (VSP -vet.)
om. Susanna Kolppanen

ROP -pentu Chakiran Harald Henric
om. Vappu Granholm

ROP kasv. kennel Mäntykartanon (BIS 1 kasv.)
om. Paula Jokela


Muut tulokset:
Urospentu
PEK 2 Hoswin Prince om. Sirkka Keho

Urokset:

JUN ERI 2 Chakiran Garden King om. Anna-Maija Lehtonen
JUN ERI 3 Toyway Pu-Ma om. Marjaana Kauppi
JUN EH 4 Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
NUO ERI 1 Saseran Maxim om. Karin Salmi
NUO EH 2 Chakiran Edvard om. Heli Jokinen
NUO EH 3 Sunbase Amore Amigo om. kasv. ja Miia Koskimäki
NUO EH 4 Annastiina Jonrico om. Leena Virolainen
AVO ERI 3 Mäntykartanon Franklin om. Ritva-Liisa Tuikka
AVO EH 4 Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa
VET ERI 2 Cayana Chotu Gomphu La om. Maire Mäki-Valkama

Nartut:
JUN ERI 3 Suvijan Margarita om. Anne Marjamäki
JUN ERI 4 Mäntykartanon Komedienne om. Nea ja Paula Jokela
NUO ERI 1 Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
NUO ERI 2 Annastiina Jasmiina om. Lahja Tattari
NUO ERI 3 Sunbase Amore Apple om. Meeri Vierikko
NUO EH 4 Mäntykartanon Indiana om. Minna Virta
AVO ERI 1 Pinaco Extra Madonna om. Marja-Riitta Rönkä
AVO ERI 2 Bellezza's Ametisti om. Sirpa ja Jaakko Juuso
AVO ERI 3 Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
AVO ERI 4 Mäntykartanon Hanyan om. Pirkko ja Minna Virta
VAL ERI 3 Ch Suvijan Myy om. kasv. ja Ea Juhkam



31.07.2010 Ristiina
Tuomari: Inga Siil, Viro

Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 58, joista veteraaneja 3


ROP Down-Goblin Lapponia - VSP Ch Down-Goblin Fernando

VSP val 1 Ch Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 jun 1 Vanessan Forever (sert)
om. Silja Lappeteläinen
PU 3 val 2 Ch Tashi-Gong Hullabaloo
om. Margareta Nieminen
PU 4 avo 1 Kiiramanna China Gui Hua (vasert)
om. Jukka Kuusisto

ROP avo 1 Down-Goblin Lapponia (sert)
om. Mervi Björk
PN 2 val 1 Ch Ziestan Tiny Tara (vasert)
om. Tiina Rämö
PN 3 avo 2 Revonhännän Hilima
om. Sirpa Suominen
PN 4 val 2 Ch Suvijan Myy
om. kasv. ja Ea Juhkam
PN - vet 1 Ch Nenemo Ibaniman Girl (ROP -vet.)
om. Anniina Lampinen

ROP kasv. kennel Down-Goblin

Muut tulokset:
Urospennut:

PEK 1 ei KP Vanessan Irkos om. Silja Lappeteläinen
PEK 2 Wartin-Kyis Jaromir om. Katja Mynttinen
Narttupennut:
PEK 1 ei KP Tashi-Gong Sahara om. Anne Hopponen

Urokset:
JUN ERI 2 Oahmyst Bachelor Boy om. Sirpa Suominen ja Harri Perälä
JUN EH 3 Raigomillin Nuuskamuikkunen om. Jenna ja Raija Hämäläinen
JUN EH 4 Gaifridin Blue Rain om. Timo Valovirta
AVO ERI 2 Racconto Piano Man om. Taru Heinänen
AVO EH 3 Nenemo Knight Master om. Tarja ja Ossi Tamper
AVO EH 4 Suvijan Akseli om. kasv. ja Elina Perhonmäki
VAL EH 3 Ch Chrystal Mountain Heartbreaker om. Leila Lehto

Nartut:
JUN ERI 1 Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
JUN ERI 2 Nenemo Beady-Eyed om. Eija ja Matti Lampinen
JUN ERI 3 Xaramae All-Star om. Eini Vihko
JUN ERI 4 Kiiramanna Madeleine om. kasv. ja Lahja Tattari
NUO ERI 1 Chakiran Elizabeth om. kasv. ja Marika Reunanen
NUO ERI 2 Of Zlazano Tamba Fly On Carpet om. Kari Kuosmanen
NUO ERI 3 Down-Goblin Vanilla om. Hanna Raatikainen
NUO ERI 4 Nenemo Pop-Up Girl om. Anniina Lampinen ja Helmi Gronvall
AVO ERI 2 Revonhännän Hilima om. Sirpa Suominen
AVO ERI 3 Wartin-Kyis Electra om. Katja Mynttinen
AVO ERI 4 Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
VAL ERI 3 Ch Vanessan Imandra om. Silja Lappeteläinen
VAL ERI 4 Ch Miliisin Love-Hot-Ley om. Ea Juhkam
VET ERI 2 Maarikan Adelaide om. Hanna Raatikainen
VET ERI 3 Ch Nenemo Kesä Kerttu om. Eija ja Matti Lampinen

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Vanessan om. Silja Lappeteläinen


25.07.2010 Kemi
Tuomari: Markku Kipinä

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 29, joista veteraaneja 4


ROP Tuuling Jan Natalie

VSP nuo 1 Toyway Lalji (sert)
om. Jouko Leiviskä
PU 2 vet 1 Ch Toyway Giga-Watti (ROP -vet.)
om. Jouko Leiviskä
PU 3 vet 2 Ch Bellezzas Xizang
om. Aino-Inkeri Huurinainen
PU 4 jun 1 Mäntykartanon Koomikko (vasert)
om. Milla ja Paula Jokela

ROP avo 1 Tuuling Jan Natalie (sert FI MVA)
om. Anu Leiviskä
PN 2 avo 2 Sakyas My Bell-Ezza (vasert)
om. Aino-Inkeri Huurinainen
PN 3 val 1 Bendafeims Tricia
om. Raija Leiviskä
PN 4 jun 1 Mow-Zow Fantasia
om. Katja, Marko ja Jesse Rita

ROP -pentu Aslak
om. Anne Kuusisto

Muut tulokset:

Urokset:

JUN EH 2 Mäntykartanon Klassikko om. Anette Åkerlund
NUO EH 2 Toyway Oto-Kari om. Mari Siikavirta
AVO ERI 1 Hoswin Odyssey Eija ja Antero Humalamaa
VAL ERI 1 Ch Ingefals Magical Hoswin om. Eija Humalamaa
VET EH 3 Ch Bendafeims Randy Dandy om. Jarmo Lohela

Nartut:
JUN EH 2 Mäntykartanon Komedienne om. Nea ja Paula Jokela
JUN EH 3 Mow-Zow Honey Candy om. Katja & Marko Rita
NUO ERI 1 Dawana Dainty Dahlia om. Saara Lahdenperä
NUO ERI 2 Zaranel Amazil om. Anu Leiviskä
AVO EH 3 Pikinas Nova om. Tarja ja Helvi Leinonen
AVO EH 4 Nauskan Angelico om. Marika Kärki-Koskela
VAL ERI 2 Ch Mäntykartanon Emmalotte om. Nea Jokela
VAL ERI 3 Ch Mäntykartanon Amoriina om. Nea ja Paula Jokela

 

24.07.2010 Helsinki
Tuomari: Rune Lysgaard, Norja

Ilmoitettu: aikuisia 49, joista veteraanja 5


ROP Ch Down-Goblin Fernando - VSP Down-Goblin Celena


ROP -vet. Ch Shibazhan Tiarella - VSP -vet. Ch Shibazhan Thymus

ROP val 1 Ch Down-Goblin Fernando (RYP 3)
om. Nina Nieminen
PU 2 val 2 Ch Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 3 val 3 Ch Tashi-Gong Hullabaloo
om. Margareta Hautaniemi
PU 4 avo 1 Olazza Hi-Dal-Go (sert)
om. Tarja ja Emilia Helander
PU- jun 1 Olazza Pashionata (vasert VSP -jun.)
om. Seija Härkönen-Pirskanen
PU- vet 1 Ch Shibazhan Thymus (VSP -vet.)
om. kasv. ja Maija Salminen

VSP jun 1 Down-Goblin Celena (sert ROP -jun)
om. Astrid Sundberg
PN 2 nuo 1 Of Zlazano Tamba Fly On Carpet (vasert)
om. Kari Kuosmanen
PN 3 val 1 Ch Down-Goblin Flaminia
om. Merja Heilman
PN 4 vet 1 Ch Shibazhan Tiarella (ROP -vet.)
om. Marketta Juutila

ROP -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:

Urokset:
JUN ERI 2 Shibazhan Sebastian om. Anne Strengell
JUN ERI 3 Raigomillin Nuuskamuikkunen om. Jenna ja Raija Hämäläinen
JUN ERI 4 Geriland Chandresh Of-Kiss om. kasv. ja Maarika Pajunen
AVO ERI 2 Cinodes Cyber Shot om. kasv. ja Marika Koljonen
AVO ERI 3 Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää
AVO EH 4 Kastanjan Ferdinand om. Anne ja Jari Hellström

Nartut:
JUN ERI 2 Finriikan Evelyn om. Mariie Norlund
JUN ERI 3 Olazza Pashion om. Anna-Maria Melkas
JUN ERI 4 Raigomillin Niiskuneiti om. Juulia ja Raija Hämäläinen
NUO ERI 2 Panhur´s Morning Mist om. Mona Frejborg
AVO EH 1 Niiländer Love Cun-Wa om. Hannele Piiroinen ja Sari Myllynen
AVO EH 2 Cinodes Cherry In Red om. Sanna Hietala ja Juha Mielonen
AVO EH 3 Panhur's Athena om. Mona Frejborg
VET ERI 2 Lady Ninjas Get Happy om. Tiina Putkonen
VET ERI 3 Ch Olazza Shalimari om. Maija Perttola
VET ERI 4 Cinodes Cool Champagne om. Pälvi Karesola

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Olazza om. Maija Perttola

18.07.2010 Mäntsälä
Tuomari: Rony Doedijns, Hollanti

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 54, joista veteraaneja 6


ROP Revonhännän Tiramisu - VSP Ch Olazza Milord

VSP val 1 Ch Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 2 val 2 Ch Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 3 val 3 Ch Tashi-Gong Hullabaloo
om. Margareta Hautaniemi
PU 4 vet 1 Ch Shibazhan Thymus (VSP -vet.)
om. kasv. ja Maija Salminen
PU - val 4 Ch Lorac's That's All Folks (sert FI, RU, BY MVA)
om. Nada Kajander
PU - jun 1 Nanaza Pi-Naatti (vasert VSP -juniori)
om. Satu Hämäläinen

ROP jun 1 Revonhännän Tiramisu (sert ROP -juniori)
om. Mariie Nordlund
PN 2 jun 2 Cinodes Cherry In Red (vasert)
om. Sanna Hietala ja Juha Mielonen
PN 3 nuo 1 Panhur's Morning Mist
om. Mona Frejborg
PN 4 vet 1 Shibazhan Nemesia (ROP -vet.)
om. Anne Johansson

ROP -pentu Chrystal Mountain Megha Jetsan
om. Tellervo Limatius

ROP -kasv. Kennel Olazza (BIS 4 kasv.)
om. Maija Perttola

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 2 Lilileian Luke Skywalker om. kasv. ja Jenny Peltola
JUN ERI 3 Ziestan Enzo om. Marie Norlund
JUN EH 4 Olazza Pashionata om. Seija Härkönen-Pirskanen
AVO ERI 1 Snowmuzzle's Black Poseidon om. Mira Raussi
AVO ERI 2 Chrystal Mountain Alskling Barn om. Leila Lehto
AVO EH 3 Olazza Talisman om. Seija Härkönen-Pirskanen
AVO EH 4 Arundina Norbu Danpo om. Mirja Ketonen

Nartut:
JUN ERI 2 Fjordneck Blue Lisette om. Sirpa Berk ja Pälvi Karesola
JUN ERI 3 Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
JUN ERI 4 Finriikan Evelyn om. Marie Norlund
NUO ERI 2 Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
NUO EH 3 Chrystal Mountain Eglantine om. Marjo Kailavuo
NUO EH 4 Cinodes Janina Jaida om. Heidi Nurmi
AVO ERI 2 Tashi-Gong My Song om. Katri Tauru
AVO ERI 3 Olazza Tiara om. Maija Perttola
AVO ERI 4 Panhur's Athena om. Mona Frejborg
VAL ERI 1 Ch Down-Goblin Flaminia om. Merja Heilman
VAL ERI 2 Ch Ziestan Tiny Tara om. Tiina Rämö
VAL ERI 3 Ch Naranja Batsheba om. Helena Sundström
VET ERI 2 Ch Olazza Shalimari om. Maija Perttola
VET ERI 3 Maarikan Adelaide om. Hanna Raatikainen
VET ERI 4 Chrystal Mountain Cindy's Jingwei om. Marjo Kailavuo

Kasvattajat:
KASV 2 Kennel Chrystal Mountain om. Leila Lehto

17.07.2010 Ylievieska kv
Tuomari: Leni Finne

Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 38, joista veteraaneja 3

VSP Ch Mäntykartanon Emmalotte - ROP Ch Mäntykartanon Erasmus

ROP val 1 Ch Mäntykartanon Erasmus (cacib)
om. Minna Virta
PU 2 val 2 Ch Bellezza's Bellamy (vaca)
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 3 avo 1 Hoswin Odyssey (sert)
om. Eija Hemmilä ja Antero Humalamaa
PU 4 val 3 Ch Ingefal's Magical Hoswin
om. Eija Hemmilä

VSP val 1 Ch Mäntykartanon Emmalotte (cacib)
om. Paula ja Nea Jokela
PN 2 val 2 Ch Mäntykartanon Amoriina (vaca)
om. Paula Jokela
PN 3 avo 1 Tuuling Jan Natalie (sert)
om.Anu Leiviskä
PN 4 avo 2 Sakya's My Bell-Ezza (vasert)
om. Aino-Inkeri Huurinainen
PN - vet 1 Pekdoro's Geisha (ROP -vet.)
om. Johanna Mielty

ROP -pentu Shandita's Karisma
om. Anu Leiviskä


ROP -kasv. kennel Mäntykartanon (BIS 2 -kasv.)
om. Paula Jokela


Muut tulokset:
Narttupentu:

PEK 2 KP Mow-Zow Isa-Bella om. kasv. ja Heidi Nousiainen

Urokset:
JUN EH 1 Mäntykartanon Koomikko om. Milla ja Paula Jokela
JUN EH 2 Mow-Zow Fantas-Tico om. Salme Katajamäki

Nartut:
JUN ERI 1 Mow-Zow Fantasia om. Katja, Marko ja Jesse Rita
JUN ERI 2 Mäntykartanon Kuiskaus om. Pirkko ja Minna Virta
JUN ERI 3 Down-Goblin Cerina om. Salme Katajamäki
JUN EH 4 Mäntykartanon Komedienne om. Nea ja Paula Jokela
NUO EH 1 Thamire's Timitra om. Miia-Riikka Pajala
NUO EH 2 Zaranel Amazil om. Anu Leiviskä
NUO EH 3 Down-Goblin Oh So Lovely om. kasv. ja Per-Ole Stenman
AVO EH 3 Mow-Zow Bella Bambina om. Katja ja Marko Rita

 

17.07.2010 Lammi, rn
Tuomari: Tiina Taulos

Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 43, joista veteraaneja 7


ROP Ch Shibazhan Nabil - VSP Wartin-Kyis Electra


ROP -vet. Ch Shibazhan Wulfenia - VSP -vet. Misschiefin White Chocolate


ROP val 1 Ch Shibazhan Nabil
om. Pia Taskila
PU 2 val 2 Ch Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 3 avo 1 Katimon Troijjan (sert)
om. Lahja Tattari
PU 4 vet 1 Ch Shibazhan Wulfenia (ROP -vet.)
om. Sanna Männistö

VSP avo 1 Wartin-Kyis Electra (sert)
om. Katja Mynttinen
PN 2 jun 1 Shibazhan Robinia (vasert)
om. kasv. ja Sanna Juutila
PN 3 nuo 1 Of Zlazano Tamba Fly On Carpet
om. Kari Kuosmanen
PN 4 jun 2 Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg
VSP -vet. vet 1 Misschiefin White Chocolate
om. Lahja Tattari



ROP pentu Tashi-Gong Sensation - VSP pentu Wartin-Kyis Jaromir

ROP -pentu Tashi-Gong Sensation
om. Angela ja Pia Taskila
VSP -pentu Wartin-Kyis Jaromir
om. Katja Mynttinen


ROP kasv. kennel Misschiefin (BIS 4 -kasv.)
om. Tiina Hirvonen


Muut tulokset:
Narttupennut:

PEK 2 KP Nanaza Marinja om. kasv. ja Tuula Kiiskinen

Urokset:
JUN ERI 2 Chakiran Garden King om. Anna-Maija Lehtonen
JUN EH 3 Fjordneck Blue Lionhearted om. Sirpa Pihamaa
NUO EH 1 Annastiina Janrico om. Leena Virolainen
AVO ERI 2 Racconto Piano Man om. Taru Heinänen
AVO EH 3 Katimon Thriller om. Pirjo Telanne
VAL ERI 3 Ch Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta Hautaniemi
VAL EH 4 Ch Naranja Ar-Temio om. Aino Eilos
VET ERI 2 Chrystal Mountain Weldon om. Anni Mielonen
VET ERI 3 Misschiefin Xerxes Mehrzad om.kasv. ja Lahja Tattari

Nartut:
JUN ERI 3 Nenemo Beady-Eyed om. Eija ja Matti Lampinen
JUN ERI 4 Olazza Oashion om. Maria Melkas
NUO EH 2 Misschiefin Bzanba Namba om. kasv. ja Timo Hyvönen
NUO EH 3 Citarazoolon My Sweet Joy om. Kirsi Holmberg
NUO EH 4 Nenemo Pop-Up-Girl om. Anniina Lampinen ja Helmi Grönvall
AVO ERI 2 Misschiefin An Dar Sengomar om. kasv. ja Marja Valminen-Peltonen
AVO ERI 3 Nenemo Brilliant Girl om Anniina Lampinen
AVO EH 4 Tahvontöllin Beela om. Anne Prusi
VAL ERI 1 Ch Naranja Batsheba om. Helena Sundström
VET EH 2 Nenemo Kesä Kerttu om. Eija ja Matti Lampinen
VET EH 3 Ch Nenemo Ibaniman Girl om. Anniina Lampinen

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Nenemo om. Eija ja Matti Lampinen

 

11.07.2010 Oulu kv
Tuomari: Carin Åkesson, Ruotsi

Ilmoitettu: pentuja 7, aikuisia 32


VSP Mow-Zow Fantasia - ROP Ch Down-Goblin Fernando


RYP 3 Ch Down-Goblin Fernando

ROP val 1 Ch Down-Goblin Fernando (cacib RYP 3)
om. Nina Nieminen
PU 2 val 2 Tashi-Gong Impulse (vaca)
om. Tiina ja Esa Reunanen
PU 3 jun 1 Vanessan Forever (sert)
om. Silja ja Kerttu Lappeteläinen
PU 4 jun 2 Mäntykartanon Klassikko (vasert)
om. Anette Åkerlund

VSP jun 1 Mow-Zow Fantasia (sert)
om. Katja & Marko & Jesse Rita
PN 2 val 1 Ch Down-Goblin Flaminia (cacib)
om. Merja Heilman
PN 3 val 2 Shandita's Endless Love (vaca)
om. Johanna Båssar
PN 4 nuo 1 Down-Goblin Oh So Lovely (vasert)
om. kasv. ja Per-Ole Stenman


ROP -pentu Mow-Zow Isa-Bella

ROP -pentu Mow-Zow Isa-Bella
om. kasv. ja Heidi Nousiainen
VSP -pentu Bendafeims Baffi
om. Nina Huttunen ja Miika Takalo

ROP kasv. kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Urospennut:

PEK 2 KP Andor Lord Of Dreams om. Anna-Mari Hendolin ja Pirkko Linnus

Narttupennut:
PEK 2 KP Shandita's Karisma om. Anu Leiviskä
PEK 3 Tashi-Gong Samsara om. kasv. ja Pirkko Linnus
PEK 4 Vanessan Isora om. Johanna Hurskainen

Urokset:
JUN ERI 3 Shandita's Tru Javion om. Paula, Mika ja Henna Hyvälä
JUN EH 4 Tashi-Gong In Pocketsize om. Hannele ja Jari Itkonen
AVO ERI 1 P'Zazz Trick Or Treat om. Pirkko Linnus ja Eija Tiilikainen
AVO EH 2 Tashi-Gong Timotei om. Hannele ja Niklas Itkonen
AVO EH 3 Hoswin My Superman om. Sanna Kemppainen
AVO EH 4 Shandita's Tru Finn om. Johanna Båssar
VAL ERI 3 Ch Vanessan Fernando om. Silja Lappeteläinen
VAL ERI 4 Ch Toyway Kaa-H-Ari om. kasv. ja Tiina Kaakinen

Nartut:
JUN ERI 2 Mäntykartanon Kuiskaus om. Pirkko ja Minna Virta
JUN ERI 3 Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
JUN EH 4 Tashi-Gong Herself om. Katriina ja Pasi Huhtinen
NUO EH 2 Dawana Dainty Dahlia om. Saara Lahdenperä
AVO ERI 1 Vanessan Black Pearl om. Marjo Hurskainen
AVO EH 2 Down-Goblin Bella Of Timbo om. Per-Ole Stenman
AVO EH 3 Vanessan Beloved om. Johanna Hurskainen
AVO EH 4 Mow-Zow Bella Bambina om. Katja ja Marko Rita
VAL ERI 3 Ch Vanessan Imandra om. Silja Lappeteläinen

11.07.2010 Karjaa
Tuomari: Zidy Munsterhielm-Ehnberg

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 25, joista veteraaneja 3


VSP Chakiran Elizabeth - ROP Ch Tashi-Gong Hullabaloo

ROP val 1 Ch Tashi-Gong Hullabaloo
PU 2 vet 1 Ch Shibazhan Thymus (ROP-, BIS 2 -vet.)
PU 3 avo 1 Katimon Troijjan (sert)
om. Lahja Tattari
PU 4 avo 2 Tor Oskan Engelbrekt (vasert)
om. Mervi Tilaeus

VSP nuo 1 Chakiran Elizabeth (sert)
om. kasv. ja Marika Reunanen
PN 2 vet 1 Ch Shibazhan Nemesia (VSP -vet.)
PN 3 avo 1 Puna-Tuvan Bernina (vasert)
om. Marika Reunanen
PN 4 val 1 Ch Arundina Bogo Nic-Sam
om. Tuula Suvanto

ROP -pentu Tashi-Gong Sahara
om. Anne Hopponen

Muut tulokset:
Urokset:

NUO ERI 1 Ziestan Trevor om. Tarja Honka
NUO EH 2 Saseran Maxim om. kasv. ja Karin Salmi
AVO EH 3 Ingefal's Gucci om. Anna-Liisa Hägglund
VAL EH 2 Ch Naranja Ar-Temio om. Aino Eilos

Nartut:
JUN ERI 2 Shibazhan Rosmarinus om. kasv. ja Jenni Mäkinen
JUN ERI 3 Minessan Adalmiina om. Anne Hopponen
JUN EH 4 Onnentassun Via Princess om. Mervi Tilaeus
NUO ERI 1 Nic-Sam Diamante om. Tuula ja Eero Suvanto
AVO EH 2 Ziestan My Litl Nella om. Elisa Vahlroos-Moisander
AVO EH 3Naranja Esmeralda om. Helena Sundström
AVO EH 4 Satatassun Via Madame om. Mervi Tilaeus
VAL ERI 2 Ch Naranja Batsheba om. Helena Sundström
VET ERI 2 Ch Miliisin Fi-Ance-E om. Katriina Kanninen

 

10.07.2010 Oulu kv
Tuomari: Sonia Bellan Falletti, Italia

Ilmoitettu: pentuja 5 aikuisia 30

ROP val 1 Ch Down-Goblin Fernando (cacib)
om. Nina Nieminen
PU 2 avo 1 Shandita's Tru Finn (sert vaca)
om. Johanna Båssar
PU 3 avo 2 Hoswin My Superman (vasert)
om. Sanna Kemppainen
PU 4 jun 1 Toyway O-Le-Pele
om. kasv. ja Tiina Kaakinen

VSP val 1 Ch Down-Goblin Flaminia (cacib)
om. Merja Heilman
PN 2 nuo 1 Down-Goblin Oh So Lovely (sert vaca)
om. kasv. ja Per-Ole Stenman
PN 3 nuo 2 Zaranel Amazail (vasert)
om. Anu Leiviskä
PN 4 val 2 Ch Shandita's Endless Love
om. Johanna Båssar


VSP -pentu Andor Lord Of Dreams - ROP -pentu Mow-Zow Isa-Bella

ROP pentu Mow-Zow Isa-Bella
om. kasv. ja Heidi Nousiainen
VSP pentu Andor Lord Of Dreams
om. Pirkko Linnus ja Anna-Mari Hendolin

ROP kasv. kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Vanessan Isora om Johanna Hurskainen
PEK 3 Shandita's Karisma om Anu Leiviskä
PEK 4 Tashi-Gong Samsara om. kasv. ja Pirkko Linnus

urokset:
JUN ERI 2 Toyway Rasa-Ville om. kasv. ja Tiina Kaakinen
JUN ERI 3 Mäntykartanon Klassikko om Anette Åkerlund
JUN ERI 4 Tashi-Gong In Pocketsize om Hannele & Jari Itkonen
NUO ERI 1 Toyway Oto-Kari om Mari Siikavirta
AVO ERI 3 P'zazz Trick Or Treat om Pirkko Linnus & Eija Tiilikainen
AVO ERI 4 Mow-Zow Charlie Chaplin om Katja & Marko Rita
VAL ERI 2 Ch Tashi-Gong Impulse om Tiina ja Esa Reunanen
VAL ERI 3 Ch Toyway Kaa-H-Ari om. kasv. ja Tiina Kaakinen

Nartut:
JUN ERI 1 Down-Goblin Celena om Astrid Sundberg
JUN ERI 2 Mow-Zow Fantasia om Katja, Marko ja Jesse Rita
JUN ERI 3 Tashi-Gong Herself om Katriina & Pasi Huhtinen
JUN ERI 4 Mäntykartanon Kuiskaus om Minna & Pirkko Virta
NUO ERI 3 Moundhill's Fiona om Marianne Sandberg
NUO ERI 4 Mäntykartanon Indiana om Minna Virta
AVO ERI 1 Down-Goblin Bella of Timbo om Per-Ole Stenman
AVO ERI 2 Vanessan Black Pearl om Marjo Hurskainen
AVO ERI 3 Vanessan Beloved om Johanna Hurskainen

 

04.07.2010 Forssa
Tuomari: Anne Sume, Viro

Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 42, joista veteraaneja 4


ROP Ch Shibazhan Senecio - VSP Wartin-Kyis Electra

ROP val 1 Ch Shibazhan Senecio
om. Milla Kaarlampi
PU 2 val 2 Ch Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 3 avo 1 Tashi-Gong Hullabaloo (sert FI MVA)
om. Margareta Hautaniemi
PU 4 vet 1 Ch Shibazhan Thymus (ROP-, BIS 1 -vet.)
om. kasv. ja Maija Salminen
PU - val 3 Ch Annastiina Lowell (vasert)
om. Katja Viitala

VSP avo 1 Wartin-Kyis Electra (sert)
om. Katja Mynttinen
PN 2 val 1 Ch Down-Goblin Flaminia
om. Merja Heilman
PN 3 nuo 1 Down-Goblin Zerenade (vasert)
om. Katja Mynttinen
PN 4 jun 1 Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg
VSP -vet. vet 1 Cantabile Amber Ida
om. Mia Johnsson

ROP -pentu Wartin-Kyis Jaromir
om. Katja Mynttinen
VSP -pentu KiaPri G-Lory
om. Kirsi Mutanen

ROP kasv. kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 1 Kiiramanna Henrik om. Merja Uimonen
JUN ERI 2 Ziestan Enzo om. Mariie Norlund
JUN ERI 3 Ziestan Timor om. Mia Piippo
NUO ERI 1 Ziestan Trevor om. Tarja Honka
NUO ERI 2 Saseran Maxim om. Karin Salmi
AVO ERI 2 Kastanjan Ferdinand om. Anne Hellström
AVO ERI 3 Shibazhan Zelkova om. Piia Koponen c/o Seppo Paulin
AVO EH 4 Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa

Nartut:
JUN ERI 2 Shibazhan Robinia om. kasv. ja Sanna Juutila
JUN ERI 3 Revonhännän Tiramisu om. Mariie Norlund
JUN ERI 4 Kiiramanna Madelaine om. kasv. ja Lahja Tattari
NUO ERI 2 Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
NUO ERI 3 Suvijan Seba om. Leena Saloranta
NUO EH 4 Cinodes Celestial Shine om. Sari Harlin
AVO EH 2 Cinodes Crocus Blossom om. Ritva ja Lauri Huhta
AVO EH 3 Cinodes Champagne Song om. Sirpa Berk
AVO EH 4 KiaPri Aprillia Alexa om. Sari Virtanen
VET ERI 2 Cinodes Chool Champagne Pälvi Karesola
VET ERI 3 Ch Ziestan Tijuana om. Paula Kujala

 

03.07.2010 Pori kv
Tuomari: Kirsti Louhi

Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 64, joista veteraaneja 2


ROP Kiiramanna Henrik - VSP Ch Tuuling Chan Tatum

ROP jun 1 Kiiramanna Henrik (sert)
om. Merja Uimonen
PU 2 avo 1 Kiiramanna China Gua Hua (vasert cacib)
om. Jukka Kuusisto
PU 3 val 1 Ch Olazza Milord (vaca)
om. Maija Perttola
PU 4 val 2 Ch Mäntykartanon Erasmus
om. Minna Virta
VSP -vet. vet 1 Satatassun Ukulele
om. Maarit Peltonen

VSP val 1 Tuuling Chan Tatum (cacib)
om. kasv. ja Niina Routakangas
PN 2 Tuuling Ris Elene (vaca)
om. Tuula Parviainen
PN 3 vet 1 Ch Olazza Shalimari (ROP -vet.)
om. Maija Perttola
PN 4 avo 1 Ziestan Tiny Tia (sert)
om. Susanna ja Elina Peltomaa
PN - avo 2 Tor Oskan Anselika (vasert)
om. Tuula Toroska

ROP -kasv. kennel Tuuling
om. Tuula Parviainen

Muut tulokset:
Urospennut:

PEK 1 ei KP Tuuling Via Julius om. Johanna Palomäki
PEK 2 Leevi om. Riitta Liukkonen
PEK 3 Tuuling Via Justus om. Kirsti Koskinen
PEK 4 Tor Oskan Ivanhoe om. Maarit Peltonen

Narttupennut:
PEK 1 ei KP Tor Oskan Isadora om. kasv. ja Terhi Aavinko
PEK 2 Tuulenvartijan Ming Mi om. Iida Wiherkoski

Urokset:
JUN ERI 2 Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
JUN ERI 3 Chakiran Garden King om. Anna-Maija Lehtonen
JUN ERI 4 Chakiran Edvard om. Heli Jokinen
NUO EH 1 Zaranel Alonzo om. Ritva-Liisa Tuikka
NUO EH 2 Satatassun Via Caramba om. Johanna Palomäki
NUO EH 3 Saseran Maxim om. kasv. ja Karin Salmi
AVO ERI 2 Tor Oskan Engelbrekt om. Tilaeus Mervi
AVO ERI 3 Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa
AVO ERI 4 Tiridolläs Nougat om. Sirpa Sillanpää
VAL ERI 3 Mäntykartanon Arnold om- Ritva-Liisa Tuikka
VAL ERI 4 Ch Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen

Nartut:
JUN ERI 1 Mäntykartanon Komedienne om. Nea ja Paula Jokela
JUN ERI 2 Riffendahl Agnes Aphrodite om. Aila Malmi-Beckman
JUN ERI 3 Bendafeims's Anncheen om. Nina Välimaa
JUN EH 4 Mäntykartanon Kuiskaus om. Pirkko ja Minna Virta
NUO ERI 1 Chakiran Elizabeth om. kasv. ja Marika Reunanen
NUO ERI 2 Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
NUO EH 3 Mäntykartanon Indiana om. Minna Virta
NUO EH 4 Satiinitassun Angeltouch om. Elina Korkeamäki
AVO ERI 3 Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
AVO ERI 4 Revonhännän Hilima om. Sirpa Suominen
VAL ERI 3 Ch Tuuling Chan Paris om. Tuula Parviainen
VAL ERI 4 Mäntykartanon Emmalotte om. Nea ja Paula Jokela

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Olazza om. Maija Perttola
KASV 3 kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela
KASV 4 Kennel Chakiran om. Tuula Viertonen

20.06.2010 Rovaniemi kv
Tuomari: Veli-Pekka Kumpumäki
Ilmoitettu: aikuisia 25, joista veteraaneja 2


ROP Toyway Ra-Fa-Ella - VSP Mäntykartanon Arnold

VSP val 1 Ch Mäntykartanon Arnold (cacib)
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 val 2 Ch Ziestan Iivari (sert FI MVA vaCa)
om. Martinsen c/o Olsen
PU 3 nuo 1 Toyway Lalji (varasert)
om. Jouko Leiviskä
PU 4 vet 1 Ch Bendafeims Randy-Dandy (VSP-vet)
om. Jarmo Lohela

ROP vet 1 Ch Toyway Ra-Fa-Ella (sert ROP-vet)
om. Päivi Lankinen
PN 2 val l1 Ch Mäntykartanon Emmalotte (cacib)
om. Paula & Nea Jokela
PN 3 val 2 Bendafeims Tricia (vaCa)
om. Raija Leiviskä
PN 4 avo 1 Down-Goblin Bella Of Timbo (varasert)
om. Per-Ole Stenman

ROP kasv kennel Mäntykartanon (BIS 1 kasv)
om. Paula Jokela

Muut tulokset
Urokset
JUN EH 1 Mäntykartanon Koomikko om. Milla ja Paula Jokela
AVO ERI 1 Mäntykartanon Franklin om. Ritva-Liisa Tuikka & kasv
AVO ERI 2 Lecibsin Event om. Sirpa Takala
AVO EH 3 Hoswin Lorf Of Luxury om. Sirpa Takala
AVO EH 4 Bellezza's Amuet om. Heidi Lehtikangas

Nartut
JUN ERI 1 Mavibos Zaga om. Bodel Olssen
JUN ERI 2 Mäntykartanon Komedienne om. Nea & Paula Jokela
NUO ERI 1 Dawana Dainly Dahlia om. Saara Lahdenperä
NUO ERI 2 Down-Goblin Oh So Lovely om. Per-Ole Stenman & kasv
NUO EH 3 Nic-Sam Diamante om. Eero ja Tuula Suvanto
AVO EH 2 Mattisen Lyyli om. Terhi Savela & Ella & Konsta Keisu
AVO EH 3 Vanessan Beloved om. Johanna Hurskainen
VAL ERI 3 Ch Mäntykartanon Himalaya om. Paula Jokela
VAL ERI 4 Ch Arundina Bogo Nic-Sam om. Tuula Suvanto

 

20.06.2010 Pieksämäki, ryhmänäyttely
Tuomari: Kristiina Ahlberg

Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 23


ROP Tashi-Gong In Pocketsize - VSP Mow-Zow Fantasia

ROP jun 1 Tashi-Gong In Pocketsize (sert)
om. Hannele ja Sari Itkonen
PU2 jun 2 Vanessan Forever (vasert)
om. Silja ja Kerttu Lappeteläinen
PU3 avo 1 Tashi-Gong Silhouette
om. Seija ja Sampo Ikonen

VSP jun 1 Mow-Zow Fantasia (sert)
om. Katja ja Marko ja Jesse Rita
PN 2 jun 2 Tashi-Gong Hello Kitty (vasert)
om. Riitta ja Olli Parantainen
PN 3 jun 3 Saffron Poeme
om. kasv. ja Sanna Wägeli
PN 4 avo 1 Sakyas My Bell-Ezza
om. Aino-Inkeri Huurinainen


ROP Mow-Zow Isa-Bella - VSP Andor Lord Of Dreams

ROP-pentu Mow-Zow Isa-Bella
om. kasv. ja Heidi Nousiainen
VSP-pentu Andor Lord of Dreams
om. Anna-Mari Hendolin ja Pirkko Linnus

Muut tulokset:
Urokset

NUO EH 1 Valle om. Tiihonen Mia
AVO EH 2 Mow-Zow Charlie Chaplin om. Marko ja Katja Rita

Nartut
JUN ERI 4 Bellezzas Briljantiina om. Aino-Inkeri Huurinainen
AVO ERI 2 Vanessan Expression om. Aune Savolainen
AVO ERI 3 Saffron Jadore om. kasv. ja Sanna Wägeli


19.06.2010 Kotka kv
Tuomari: Paul Scalon, Irlanti

Ilmoitettu: aikuisia 44, joista veteraaneja 7


ROP Down-Goblin Fernando - Down - VSP Goblin Flaminia

ROP val 1 Ch Down-Goblin Fernando (cacib)
om. Nina Nieminen
PU 2 avo 1 Shibazhan Senecio (sert FI MVA vaCa)
om. Milla Kaarlampi
PU 3 val 2 Ch Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU 4 avo 2 Tashi-Gong Hullabaloo (varasert)
om. Margareta & Raimo Hautaniemi
PU - vet 1 Ch Shibazhan Thymys (BIS 4-vet)

VSP val 1 Ch Down-Goblin Flaminia (cacib)
om. Merja Heilman
PN 2 val 2 Ch Shibazhan Ninfey (vaCa)
om. Johanna Nykänen ja kasv.
PN 3 val 3 Ch Down-Goblin Vivienne
om. Merja Leppänen ja Juha Kaukiainen ja kasv.
PN 4 vet 1 Ch Shibazhan Nemesia (VSP-vet)
om. Anne Johansson
PN- nuo1 Olazza Tiara (sert)
om. Veikko Räty & kasv
PN- jun1 Down-Goblin Celena (varasert)
om. Astrid Sundberg

ROP kasv kennel Down-Gobin
om. Merja Heilman

Muut tulokset
Urokset
JUN ERI 1 Olazza Pashionata om. Seija Härkönen-Pirskanen
JUN ERI 2 Chakiran Garden King om. Anna-Maija Lehtonen
JUN ERI 3 Toyway Ok-Taavi om. Sanna Nikulainen
NUO EH 1 Hallahelmen Musta-Pekka om. kasv & Johanna & Mirka Lindfors
NUO EH 2 Hallahelmen Mustakaapu om. Pirjo Narki
AVO ERI 3 Olazza Talisman om. Seija Härkönen-Pirskanen
AVO ERI 4 Wartin-Kyis Firefox om. Katja Mynttinen
VAL ERI 3 Ch Miliisin Trans-Am om. Katriina Kanninen
VET ERI 2 Chrystal Mountain Weldon om. Anni Mielonen

Nartut
JUN ERI 2 Fjordneck Blue Lisette om. Sirpa Berk & Pälvi Karesola
JUN ERI 3 Shibazhan Wisteria om. Anne Suokas & kasv
JUN EH 4 Olazza Paris om. Veikko Räty & kasv
NUO ERI 2 Nenemo Pop-Up Girl om. Anniina Lampinen & Helmi Grönvall
NUO EH 3 Of Zlazano tamba On Carpet om. Kari Kuosmanen
NUO EH 4 Hallahelmen Milla Magia om. Ritva Huusko-Helminen
AVO ERI 1 Down-Goblin Lapponia om. Mervi Björk
AVO ERI 2 Wartin-Kyis Electra om. Katja Mynttinen
AVO ERI 3 Nenemo Brilliant Girl om. Anniina Lampinen
AVO ERI 4 Of Zlazano Lon-Lon om. Kari Kuosmanen
VET ERI 2 Ch Nenemo Ibaniman Girl om. Anniina Lampinen
VET ERI 3 Nenemo Kesä Kerttu om. Eija & Matti Lampinen
VET ERI 4 Ch Olazza Shalimari om. Maija Perttola

Kasvattajat
KASV 2 KP kennel Shibazhan om. Anne Johansson
KASV 3 KP kennel Olazza om. Maija Perttola
KASV 4 KP kennel Nenemo om. Eija & Matti Lampinen

13.06.2010 Orivesi
Tuomari: Elena Spector, Argentiina

Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 24, joista veteraaneja 1


VSP Of Zlazano Tamba Fly On Carpet - ROP Down-Goblin Fernando

ROP val 1 Ch Down-Goblin Fernando
om. Nina Nieminen
PU 2 avo Tashi-Gong Hullabaloo (sert)
om. Margareta Hautaniemi
PU 3 avo 2 Lecibsin Event (vasert)
om. Sirpa Takala
PU 4 jun 1 Annastiina Jonrico
om. Leena Virolainen

VSP avo 1 Of Zlazano Tamba Fly On Carpet (sert)
om. Kari Kuosmanen
PN 2 val 1 Down-Goblin Flaminia
om. Merja Heilman
PN 3 avo 2 Cinodes Champagne Song (vasert)
om. Sirpa Berk
PN 4 jun Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg

ROP pentu Olazza Pashion
om. Melkas Anna-Maria
VSP pentu Wartin-Kyis Jaromir
om. Katja Mynttinen

ROP kasv. kennel Down-Goblin (BIS 1 -kasv.)
om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Urokset:
AVO EH 3 Katimon Troijjan om. Lahja Tattari
AVO EH 4 Simo om. Maija Ahonen

Nartut:
JUN ERI 2 Fjordneck Blue Lisette om. Sirpa Berk ja Pälvi Karesola
JUN ERI 3 Annastiina Jasmiina om. Lahja Tattari
JUN ERI 4 Revonhännän Qatina om. kasv. ja Outi Virtanen
NUO ERI 2 Down-Goblin Zerenade om. Katja Mynttinen
NUO ERI 3 Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
NUO EH 4 Cinodess Celestial Shine om. kasv. ja Sari Harlin
AVO ERI 2 Of Zlazano Lon-Lon om. Kari Kuosmanen
AVO EH 3 Cinodes Crocus Blossom om. Ritva ja Lauri Huhta
VAL ERI 2 Suvijan Sa-Mo-Ria om. kasv. ja Tarja Salo
AVO EH 3 Suvijan Myy om. kasv. ja Ea Juhkam

13.06.2010 Haapajärvi, rn
Tuomari: Pirjo Aaltonen

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 29, joista veteraaneja


VSP Mow-Zow Fantasia - ROP Mäntykartanon Erasmus

ROP val 1 Ch Mäntykartanon Erasmus
om. Minna Virta
PU 2 val 2 Ch Toyway Kaa-H-Ari
om. kasv. ja Tiina Kaakinen
PU 3 jun 1 Toyway O-Le-Pele (sert)
om. kasv. ja Tiina Kaakinen
PU 4 jun 2 Vanessan Forever (vasert)
om. Silja ja Kerttu Lappeteläinen

VSP jun 1 Mow-Zow Fantasia (sert)
om. Katja & Marko & Jesse Rita
PN 2 vet 1 Cayana Gyatsa La (vasert ROP -vet. BIS 2 -vet.)
om. Marja-Terttu Kallio
PN 3 avo 1 Mäntykartanon Hanyan
om. Minna ja Pirkko Virta
PN 4 avo 2 Vanessan Indra
om. Jonna ja Silja Lappeteläinen

ROP pentu Mow-Zow Isa-Bella
om. kasv. ja Heidi Nousiainen

ROP -kasv. Kennel Mäntykartanon (BIS 2 -kasv.)
om. Paula Jokela


Muut tulokset:
urokset:

JUN EH 3 Mäntykartanon Klassikko om. Anette Åkerlund
JUN EH 4 Mäntykartanon Koomikko om. Milla ja Paula Jokela
NUO EH 1 Zaranell Alonzo om. Ritva-Liisa Tuikka
NUO EH 2 Pekdoro's Prince Quintus om. Susanna Kolppanen
AVO ERI 1 Cayana Dawa Chipa La om. Marja-Terttu Kallio
AVO ERI 2 Mäntykartanon Franklin om. kasv. ja Ritva-Liisa Tuikka
AVO EH 3 Chrystalbeach Caesar om. Miia-Riikka Pajala
AVO EH 4 Mäntykartanon Elmer om. kasv. ja Aulis Mustanoja

Nartut:
JUN ERI 2 Mäntykartanon Komedienne om. Nea ja Paula Jokela
JUN EH 3 Mäntykartanon Kuiskaus om. Pirkko ja Minna Virta
NUO ERI 1 Moundhill's Fiona om. Pirjo ja Saila Kumpumäki
NUO EH 2 Mäntykartanon Indiana om. Minna Virta
NUO EH 3 Moundhill's Fiona om. Marianne Sandberg
NUO EH 4 Thamire's Timitra om. Miia-Riikka Pajala
AVO ERI 3 Nic-Sam Cecilia om. kasv. ja Tiina Hautakangas
AVO EH 4 Vanessan Expression om. kasv. ja Aune Savolainen

13.06.2010 Vantaa, rn
Tuomarit: Juha Kares

Ilmoitettu: aikuisia 22, joista veteraaneja 1


VSP Misschiefin Bzanba Arog - ROP Finriikan Evelyn

VSP nuo 1 Misschiefin Bzanba Arog (sert)
om. Merja ja Leila Salminen
PU 2 jun 1 Shibazhan Sebastian (vasert)
om. Anne Strengell

ROP jun 1 Finriikan Evelyn (sert)
om. Mariie Norlund
PN 2 val 1 Kiiramanna Tuutilulla
om. Hannele Porola
PN 3 vet 1 Ch Olazza Shalimari (ROP -vet.)
om. Maija Perttola
PN 4 avo 1 Puna-Tuvan Bernina (vasert)
om. Marika Reunanen

Muut tulokset:
urokset:

JUN EH 2 Tashi-Gong Moonlight om. Katri Tauru ja Mia Vilander
JUN EH 3 Ziestan Enzo om. Mariie Norlund
NUO EH 2 Tor Oskan Engelbrekt om. Mervi Tilaeus
AVO EH 1 Kastanjan Ferdinand om. Anne ja Jari Hellström

nartut:
JUN ERI 2 Chakiran Elizabeth om. kasv. ja Marika Reunanen
JUN EH 3 Shibazhan Wisteria om. kasv. ja Anne Suokas
JUN EH 4 Fjordneck Blue Leonella om. Hanne Loisa
NUO EH 1 Thamire's Tipakka om. Riitta Vänni
AVO ERI 2 Shibazhan Serissa om. kasv. ja Isabella Fagerström
AVO ERI 3 Onnentassun Annamanna om. Mervi Tilaeus
AVO EH 4 Niiländer Love Cun-Wa om. Hannele Piiroinen ja Sari Myllynen

 

Tuuri 12.06.2010
Tuomari: Ella Karttimo

ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 44, joista veteraaneja 7


ROP Tashi-Gong Timotei - VSP Hoswin Diva

ROP avo 1 Tashi-Gong Timotei (sert)
om. Hannele ja Niklas Itkonen
PU 2 jun 1 Vanessan Forever (vasert)
om. Silja ja Kerttu Lappeteläinen
PU 3 avo 2 Mow-Zow Charlie Chaplin
om. Katja ja Marko Rita
PU 4 val 1 Ch Hoswin Lilla Obelix
om. Miia Westman
PU -, vet 1 Cayana Chotu Gomphu La (VSP -vet.)
om. Maire Mäki-Valkama

VSP jun 1 Hoswin Diva (sert)
om. kasv. ja Kaj ja Jemina Herala
PN 2 avo 1 Vanessan Indra
om. Jonna ja Silja Lappeteläinen
PN 3 vet 1 Lin Tse-Hsun Ma-Tilda (ROP -vet. BIS 1 -vet.)
om.Susanna Kolppanen
PN 4 jun 2 Mow-Zow Fantasia
om. Katja, Marko ja Jesse Rita

ROP -pentu Mow-Zow Isa-Bella
om. Katja Rita ja Heidi Nousiainen

ROP -kasv. kennel Mow-Zow
om. Katja Rita

Muut tulokset:
Pennut:

PEK 2 Bendafeims Anncheen om. Nina Välimaa

Urokset:
JUN ERI 2 Cayana Gi Ga Nam Mkha om. Marja-Terttu Kallio
JUN ERI 3 Tashi-Gong In Pocketsize om. Hannele ja Jari Itkonen
JUN EH 4 Moz-Zow Fantas-Tico om. Salme Katajamäki
NUO EH 1 Hoswin Lewis om. Svahn Lena
NUO EH 2 Pekdora´s Prince Quintus om. Susanna Kolppanen
AVO EH 3 Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa
AVO EH 4 Shandita´s Empire Maker om. Jenni Pyrrö ja Ville Peltoniemi

Nartut:
JUN ERI 3 Cayana Gi Gu om. kasv. ja Marjaana Kauppi
JUN EH¨4 Tashi-Gong Hard Candy om. Martina Mäkäräinen
NUO EH 1 Citarazoolon My Sweet Joy om. Kirsi Holmberg
NUO EH 2 Toyway Kha-Me-Lotta om. Johanna Båssar
AVO ERI 2 Sahekan Wilma om. Kaisa Kirjava
AVO EH 3 Suvijan Sang-Ria om. Sarla Mäkäräinen
AVO EH 4 Sissinheimon Fiona om. Sirpa Pellikka
VET ERI 2 Ingefal´s Lilla My om. Miia Westman
VET EH 3 Cayana Gyatsa La om.Marja-Terttu Kallio
VET EH 4 Cayana Choty Gawang La om. Marja-Terttu Kallio

Kasvattajat:
KASV 2 kennel Cayana om. Marja-Terttu Kallio


12.06.2010 Raahe, rn
Tuomari Pamela Runderkamp, Alankomaat

Ilmoitettu: pentuja 1, aikuisia 31, joista veteraaneja 3


VSP Ingefal's Magical Hoswin - ROP Tuuling Jan Natalie

VSP avo 1 Ingefal's Magical Hoswin (sert FI MVA)
om Eija Hemmilä
PU 2 vet 1 CH Toyway Giga-Watti (ROP -vet.)
om. Jouko Leiviskä
PU 3 avo 1 Hoswin Odyssey (vasert)
om Eija Hemmilä ja Antero Humalamaa
PU 4 nuo 1 Zaranel Alonzo
om. Ritva-Liisa Tuikka

ROP avo 1 Tuuling Jan Natalie (sert)
om. Anu Leiviskä
PN 2 nuo 1 Mäntykartanon Indiana (vasert)
om. Minna Virta
PN 3 avo 2 Vanessan Black Pearl
om. Marjo Hurskainen
PN 4 val 1 CH Mäntykartanon Emmalotte
om. Paula ja Nea Jokela


ROP kasv. kennel Mäntykartanon (BIS 1 -kasv.)
om. Paula Jokela


Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 1 Toyway O-Le-Pele om. kasv. ja Tiina Kaakinen
JUN EH 2 Mäntykartanon Klassikko om. Annette Åkerlund
JUN EH 3 Mäntykartanon Koomikko om. Pauala ja Milla Jokela
JUN EH 4 Toyway Rasa-Vulle om. kasv. ja Tiina Kaakinen
AVO EH 3 Bendafeims Xacabo om. kasv. ja Mika Kujala
AVO EH 4 Chrystalbeach Caesar om. Miia-Riikka Pajala
VAL ERI 1 Ch Toyway Kaa-H-Ari om. kasv. ja Tiina Kaakinen
VAL EH 2 Ch Bellezza's Bellamy om. Ritva-Liisa Tuikka

Nartut:
JUN EH 1 Kiiramanna Madelaine om. kasv. ja Lahja Tattari
JUN EH 2 Mäntykartanon Komedienne om. Nea ja Paula Jokela
JUN EH 3 Mäntykartanon Kuiskaus om. Pirkko ja Minna Virta
NUO ERI 2 Pikina's Nova om. Helvi Leinonen ja Tarja Virtanen
NUO ERI 3 Moundhilläs Fiona om. Marianne Sandberg
NUO EH 4 Thamireäs Timitra om. Miia-Riikka Pajala
AVO ERI 3 Bellezza's Ametisti om. Sirpa ja Jaakko Juuso
AVO EH 4 Vanessan Beloved om. Johanna Hurskainen

 

12.06.2010 Aura rn
Tuomari: Kerstin Nilsson, Tanska

Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 20, joista veteraaneja 2

ROP jun 1 Kiiramanna Henrik (sert)
om. Merja Uimonen
PU 2 avo 1 Shibazhan Zelkova (vasert)
om. Piia Koponen c/o Seppo Paulin
PU 3 avo 2 Shibazhan Senecio
om. Milla Kaarlampi
PU 4 vet 1 Satatassun Ukulele (ROP -vet.)
om. Maarit Peltonen

VSP avo 1 Kiiramanna Tuutilulla (sert FI MVA)
om. Hannele Porola
PN 2 avo 2 Tuuling Thur Aale (vasert)
om. Tuula Toroska
PN 3 val 1 Naranja Batsheba
om. Helena Sundström
PN 4 jun 1 Shibazhan Wisteria
om. kasv. ja Anne Suokas
PN - vet 1 Ch Shibazhan Prunella (VSP -vet.)
om. Anne Johansson

ROP pentu Tor Oskan Ivanhoe
om. Maarit Peltonen
VSP pentu Saseran Xandra
om. kasv. ja Marjut Tenlén

ROP kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson


Muut tulokset:
Urokset:

JUN EH 2 Chakiran Fa-Mo-Us
om. Arja Valli
JUN EH 3 Tashi-Gong Tango
om. Nina Isomäki
AVO ERI 3 Satatassun Via Carmante
om. Maarit Peltonen
AVO EH 4 Hoswin Lord Of Luxury
om. Sami Takala
VAL ERI 1 Ch Naranja Ar-Temio
om. Aino Eilois

Nartut:
NUO ERI 1 Cirikit Simba's Kiera
om. Katri Aaallonranta
AVO ERI 3 Shibazhan Serissa
om. kasv. ja Isabella Fagerström
AVO ERI 4 Tor Oskan Anselia
om. Tuula Toroska


06.06.2010 Jämsä
Tuomari: Juha Putkonen

Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 43, joista veteraaneja 3


VSP Vanessan Forever - ROP Mäntykartanon Emmalotte


ROP -vet. Shibazhan Thymus - VSP -vet. Vanessan Pisarda

VSP, jun 1 Vanessan Forever (sert)
om. Silja ja Kerttu Lappeteläinen
PU 2 vet 1 Ch Shibazhan Thymus (ROP -vet.)
om. kasv. ja Maija Salminen
PU 3 avo 1 Shandita's Tru Finn (vasert)
om. Johanna Båssar
PU 4 nuo 1 Misschiefin Bzanba Arog
om. Merja ja Leila Salminen


RYP 2, val 1 Ch Mäntykartanon Emmalotte (ROP)
om. Nea ja Paula Jokela
PN 2, jun 1 Mow-Zow Fantasia (sert)
om. Katja & Marko & Jesse Rita
PN 3, nuo 1 Down-Goblin Zerenade (vasert)
om. Katja Mynttinen
PN 4, vet 1 Vanessan Pisarda (VSP -vet.)
om. Jonna ja Silja Lappeteläinen


ROP pentu Mow-Zow Isa-Bella - VSP pentu Tor Oskan Ivanhoe

VSP pentu Tor Oskan Ivanhoe
om. Maarit Peltonen
ROP pentu Mow-Zow Isa-Bella
om. kasv. ja Heidi Nousiainen


Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP Shibazhan Rosmarinus om. kasv. ja Jenni Mäkinen
PEK 3 Bendafeims Anncheen Nina Välimaa

Urokset:
JUN EH 2 Tashi-Gong In Pocketsize om. Hannele ja Jari Itkonen
JUN EH 3 Chakiran Fa-Mo-Us om. Arja Valli
JUN EH 4 Mäntykartanon Koomikko om. Milla ja Paula Jokela
AVO ERI 2 Tashi-Gong Timotei om. Hannele ja Jari Itkonen
AVO ERI 3 Cayana Dawa Sumba La om. Timo Kalliomäki
AVO ERI 4 Pinaco Ectra Miracle om. Nina Välimaa
VET ERI 2 Satatassun Ukulele om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN ERI 2 Cayana Gi Gu om. kasv. ja Marjaana Kauppi
JUN ERI 3 Chakiran Elizabeth om. kasv. ja Marika Reunanen
JUN ERI 4 Mäntykartanon Komedienne om. Nea ja Paula Jokela
NUO ERI 2 Thamire's Timitra om. Miia-Riikka Pajala
NUO EH 3 Nic-Sam Diamante om. Tuula ja Eero Suvanto
AVO ERI 1 Lecibsin Sindy om. Aila Malmi-Backman
AVO ERI 2 Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
AVO ERI 3 Shibazhan Serissa om. kasv. ja Isabella Fagerstöm
AVO ERI 4 Vanessan Indra om. Jonna ja Silja Lappeteläinen
VAL ERI 2 Ch Arundina Nic-Sam om. Tuula Suvanto


30.05.2010 Järvenpää
Tuomari: August de Wilde, Belgia

Ilmoitettu: aikuisia 41, joista veteraaneja 7


ROP Shibazhan Nabil - VSP Chrystal Mountain Quaint



ROP -vet. Shibazhan Thymus - VSP -vet. Olazza Shalimari

ROP, avo 1 Shibazhan Nabil (sert FI MVA)
om. Daniela ja Pia Taskila
PU 2, vet 1 CH Shibazhan Thymus (ROP-, BIS -3 –vet.)
om. kasv. ja Maija Salminen
PU 3, val 1 Ch Nanaza Poet
om. Satu Hämäläinen
PU 4, val 2 Ch Olazza Milord
om. Maija Perttola
PU -, jun 1 Ziestan Timor (vasert)
om. Mia Piippo

VSP, avo 1 Chrystal Mountain Quaint (sert)
om. Leila Lehto
PN 2, jun 1 Shibazhan Spirit (vasert)
om. kasv. ja Pia Taskila
PN 3, vet 1 Olazza Shalimari (VSP –vet.)
om. Maija Perttola
PN 4, val 1 Ch Naranja Batsheba
om. Helena Sundström

ROP kasv. kennel Shibahan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 2 Tashi-Gong Moonlight om. Katri Tauru ja Mia Vilander
JUN EH 3 Toyway Ok-Taavi om. Sanna Nikulainen
JUN EH 4 Chrystal Mountain Herakles om. Tellervo Limatius
NUO ERI 1 Kovu om. Tiina Putkonen
NUO EH 2 Misschiefin Bzanba Arog om. Leila ja Merja Salminen
AVO ERI 2 Miliisin Rian-Rich om. Sarla ja Martina Mäkäräinen
AVO EH 3 Chrystal Mountain Älskling Barn om. Leila Lehto
VAL ERI 3 Ch Naranja Ar-Temio om. Aino Elios
VAL EH 4 Ch Chrystal Mountain Heartbreaker om. Leila Lehto

Nartut:
JUN EH 2 Nenemo Peaceful Girl om. Minna Särkijärvi
JUN EH 3 Fjordneck Blue Lisette om. Sirpa Berk
JUN EH 4 Fjordeck Blue Leonella om. Hanne Loisa
NUO ERI 1 Panhur’s Morning Mist om. Mona Frejborg
NUO ERI 2 Chrystal Mountain Eglantine om. Marjo Kailavuo
NUO ERI 3 Bellezza’s Lorelai om. ksav. ja Marja Elonen
NUO EH 4 Citarazoolon My Sweet Joy om. Kirsi Holmberg
AVO ERI 2 Panhur’s Athena om. Mona Frejborg
AVO EH 3 Cinodes Champagne Song om. Sirpa Berk
AVO EH 4 Niiländer Love Cun-Wa om. Hannele Piiroinen ja Sari Myllynen
VAL ERI 2 Ch Ziestan Tiny Tara om. Tiina Rämö
VET ERI 2 Chrystal Mountain Cindy’s Jingwei om. Marjo Kailavuo
VET ERI 3 Cinodes Cherpentine om. Lotta Leiramo
VET ERI 4 Ch Ziestan Tijuana om. Paula Kujala

Kasvattajat
KASV 2 kennel Chrystal Mountain om. Leila Lehto

 

30.05.2010 Joensuu kv
Tuomari: Harry Vella, Malta

Ilmoitettu; pentuja 1, aikuisia 28, joista veteraaneja 1


ROP Mäntykartanon Donatello - VSP Down-Goblin Zerenade

ROP, val 1 Mäntykartanon Donatello (cacib)
om. Tuikka Ritva-Liisa
PU 2, val 1 Ch Down-Goblin Fernando (vaca)
om. Nina Nieminen
PU 3, avo 1 Tashi-Gong Silhouette (sert)
om. Seija Ikonen ja Sampo Hämäläinen
PU 4, jun 1 Mäntykartanon Koomikko (vasert)
om. Nea ja Paula Jokela

VSP, avo 1 Down-Goblin Zerenade (sert cacib)
om. Katja Mynttinen
PN 2, jun 1 Mäntykartanon Komedienne (vasert)
om. Nea ja Paula Jokela
PN 3, avo 1 Sakya's My Bell-Ezza (vaca)
om. Aino-Inkeri Huurinainen
PN 4, val 1 Ch Mäntykartanon Himalaya
om. Paula Jokela


ROP pentu Mow-Zow Isa-Bella
om. kasv. ja Heidi Nousiainen Heidi

ROP kasv. Kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman


Muut tulokset:
urokset:

JUN ERI 2 Vanessan Forever om. Silja ja Kerttu Lappeteläinen
JUN ERI 3 Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
NUO ERI 1 Mango's Nightwish om. Katriina Huhtinen ja Silja Lappeteläinen
AVO ERI 2 Mäntykartanon Franklin om. kasv. ja Ritva-Liisa Tuikka
AVO ERI 3 Milarzin Autumn Star om. Heli Mylläri
AVO ERI 4 Mow-Zow Charlie Chaplin om. Marko ja Katja Rita
VAL ERI 3 Ch Vanessan Eskil Jr om. Taru Vartiainen
VAL ERI 4 ch Tashi-Gong Frezza om. Anne Kolehmainen ja Marko Savinainen

nartut:
JUN ERI 2 Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
JUN ERI 3 Tashi-Gong Herself om. Katriina ja Pasi Huhtinen
JUN ERI 4 Mow-Zow Fantasia om. Katja, Marko ja Jesse Rita
AVO ERI 2 Down-Goblin Yin om. Merja Heilman
AVO ERI 3 Arundina Pokhara om. Astrid Sundberg

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela



29.05.2010 Joensuu
Tuomari: Ivan Dimitrov Bulgaria

Ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 30, joista veteraaneja 3


ROP Mäntykartanon Donatello - VSP Mäntykartanon Komedienne

ROP, val 1 Ch Mäntykartanon Donatello
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2, jun 1 Mäntykartanon Koomikko (sert)
om. Milla ja Paula Jokela
PU 3, vet 1 Ch Bellezza's Xizang (ROP -vet.)
om. Aino-Inkeri Huurinainen
PU 4, nuo 1 Mango's Nightwish (vasert)
om. Katriina Huhtinen & Silja Lappeteläinen

VSP, jun 1 Mäntykartanon Komedienne (sert)
om.Nea ja Paula Jokela
PN 2, jun 2 Down-Goblin Celena (vasert)
om. Astrid Sundberg
PN 3, nuo 1 Zaranel Amazil
om. Anu Leiviskä
PN 4, avo 1 Saffron Jadore
om. kasv. ja Sanna Wägeli

ROP pentu Finriikan Santeri
om. Louhelainen Virpi, Kuopio
VSP pentu Finriikan Eleanor
om. Arja Timonen

ROP kasv. Kennel Mäntykartanon
om. Jokela Paula, Lestijärvi


Muut tulokset:
Urokset:

JUN ERI 2 Vanessan Forever om. Silja ja Kerttu Lappeteläinen
JUN ERI 3 Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
AVO EH 1 Mäntykartanon Franklin om. ksv. ja Ritva-Liisa Tuikka
AVO EH 2 Tashi-Gong Silhouette om. Seija Ikonen ja Sampo Hämäläinen
VAL EH 2 Ch Tashi-Gong Frezza om. Anne Kolehmainen ja Marko Savinainen

Nartut:
JUN ERI 3 Tashi-Gong Herself om. Katriina ja Pasi Huhtinen
JUN ERI 4 Vanessan Favourite om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
AVO ERI 2 Arundina Pokhara om. Astrid Sundberg
AVO ERI 3 Tuuling Jan Natalie om. Anu Leiviskä
AVO EH 4 Sakya's My Bell'Ezza om. Aino-Inkeri Huurinainen
VAL EH 1 Ch Mäntykartanon Himalaya om. Paula Jokela

 

23.05.2010 Hamina kv
Tuomari: Tamas Jakkel, Unkari

Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 36, joista veteraaneja 6


ROP Shibazhan Thymus - VSP Shibazhan Ninfey

ROP, vet 1 Ch Shibazhan Thymus (PU 1 ROP -vet.)
om. kasv. ja Maija Salminen
PU 2, jun 1 Kiiramanna Henrik (sert)
om. Merja Uimonen
PU 3, val 1 Ch Olazza Milord (cacib)
om. Maija Perttola
PU 4, val 2 Ch Down-Goblin Fernando (vaCa)
om. Nina Nieminen
PU -, avo 1 Nenemo Knight Master (vasert)
om. Tarja ja Ossi Tamper

VSP, avo 1 Shibazhan Ninfey (sert FI & RU MVA Cacib PN 1)
om. kasv. ja Johanna Nykänen
PN 2, jun 1 Fjordneck Blue Lisette (vaSert)
om. Sirpa Berk ja Pälvi Karesola
PN 3, avo 2 Of Zlazano Lon-Lon (vaCa)
om. Kari Kuosmanen
PN 4, jun 2 Down-Goblin Celena
om. Astrid Sundberg
PN - , vet 1 Ch Olazza Shalimari (VSP -vet.)

VSP -pentu Millan Starman
om. Tiina Parkkali
ROP -pentu Olazza Paris
om. kasv. ja Veikko Räty

ROP -kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson

Muut tulokset:

Narttupennut:

PEK 2 KP Nenemo Beady-Eyed om. Eija ja Matti Lampinen
PEK 3 Shibazhan Robinia om. kasv. ja Sanna Juutila
PEK 4 Nenemo Boss-Girl om. Eria Räikkönen

Urokset:
JUN EH 2 Toyway Ok-Taavi om. Sanna Nikulainen
NUO EH 1 Kiiramanna Dalai Lama om. ksav. ja Mari Nurminen
AVO ERI 2 Necku Saruman om. Tiina ja Ville Kippo
AVO EH 3 Kastanjan Ferdinand om. Jari ja Anne Hellström
VAL ERI 3 Ch Olazza Man-Da-Rin om. Päivi ja Tiia Pousi

Nartut:
JUN ERI 3 Nenemo Pop-Up-Girl om. Anniina Lampinen ja Helmi Grönvall
JUN ERI 4 Shibazhan Spirit om. kasv. ja Pia Taskila
NUO ERI 1 Of Zlazano Tamba Fly On Carpet om. Kari Kuosmanen
NUO ERI 2 Olazza Tiara om. kasv. ja Veikko Räty
NUO EH 3 Cirikit's Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
NUO EH 4 Cinodes Celestial Shine o,. kasv. ja Sari Harlin
AVO ERI 3 Nenemo Brilliant Girl om. Anniina Lampinen
AVO ERI 4 Cinodes Champagne Song om. Sirpa Berk
VAL ERI 1 Ch Down-Goblin Vivienne om. kasv. ja Merja Leppänen ja Juha Kaukiainen
VET ERI 2 Ch Nenemo Ibaniman Girl om. Anniina Lampinen
VET ERI 3 Ch Shibazhan Nemesia om. Anne Johansson
VET REI 4 Nenemo Kesä Kerttu om. Eija ja Matti Lampinen

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Olazza om. Maija Perttola
KASV 3 KP Kennel Nenemo om. Eija ja Matti Lampinen

 

22.05.2010 Helsinki kv, Aptus Show-10
Tuomari: Unto Timonen

Ilmoitettu: aikuisia 27, joista veteraaneja 3


VSP Shibazhan Spirit - ROP Misschiefin Anshu Anbu

ROP, val 1 Ch Misschiefin Anshu Anbu (cacib PU 1)
om. kasv. ja Lahja Tattari
PU 2, val 2 Ch Olazza Milord (vaCa)
om. Maija Perttola
PU 3, vet 1 Ch Shibazhan Thymus (VSP -vet.)
om. kasv. ja Maija Salminen
PU 4, val 3 Ch Miliisin Trans-Am
om. Katriina Kanninen
PU -, avo 1 Shibazhan Senecio (sert)
om. Milla Kaarlampi
PU -, jun 1 Kiiramanna Henrik (vaSert VSP -jun.)
om. Merja Uimonen

VSP, jun 1 Shibazhan Spirit (sert ROP-jun. PN 1)
om. kasv. ja Pia Taskila
PN 2, vet 1 Ch Olazza Shalimari (ROP -vet.)
om. Maija Perttola
PN 3, avo 1 Olazza Jazzmine (vaSert cacib)
om. kasv. ja Pia Rapo
PN 4, nuo 1 Revonhännän Luxima (vaCa)
om. Sirpa Suominen

ROP kasv. kennel Olazza
om. Maija Perttola

Muut tulokset:

Urokset:
JUN ERI 2 Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
JUN EH 3 Ziestan Timor om. Mia Piippo
NUO EH 1 Kiiramanna Dalai Lamia om. kasv. ja Mari Nurminen
AVO ERI 2 Onnentassun Artturi om. Martti Koivunen
AVO EH 3 Kastanjan Ferdinand om. Jari ja Anne Hellström

Nartut:
JUN EH 2 Ziestan Tacita om. Helinä ja Anu Hietanen
NUO EH 2 Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
NUO EH 3 Olazza Tiara om. kasv. ja Veikko Räty
AVO ERI 2 Niiländer Beauty Alpine om. Katriina Kanninen ja Jaana Hyttinen
AVO ERI 3 Revonhännän Hilima om. Sirpa Suominen
AVO EH 4 Ziestan Mymmeli om. Susanna Peltomaa
VET ERI 2 Ch Miliisin Fi-Ance-E om. Katriina Kanninen


16.05.2010 Rauma
Tuomari: David Allan, Espanja

Ilmoitettu: pentuja 8, aikuisia 79, joista veteraaneja 8


ROP Miliisin Trans-Am - VSP Shibazhan Spirit

ROP, val 1 Ch Miliisin Trans-Am (PU 1)
om. Katriina Kanninen
PU 2, avo 1 Tuuling San Joccey (sert)
om. Tapio Virta
PU 3, val 2 Ch Satatassun Viva Valentino
om. Mirja Päiväkkö
PU 4, vet 1 Ch Shibazhan Thymus (VSP -vet.)
PU -, nuo 1 Saseran Maxim (vasert)
om. kasv. ja Karin Salmi
JUN ERI 1 Geriland Chandresh Of-Kiss om. kasv. ja Maarika Pajunen (VSP -jun.)

VSP, jun 1 Shibazhan Spirit (sert ROP -jun. PN 1)
om. kasv. ja Pia Taskila
PN 2, val 1 Ch Tuuling Ris Elene
om. Tuula Parviainen
PN 3, val 1 Ch Tuuling Chan Paris
om. Tuula Parviainen
PN 4 avo 1 Tuuling Fia Cecilia (vasert)
om. kasv. ja Annikki Peltomaa
PN - , vet 1 Ch Shibazhan Nemesia (ROP-vet. BIS 2 -vet.)
om. Anne Johansson


VSP Chakiran Garden King - ROP Fjordneck Blue Lisette

VSP pentu Chakiran Garden King
om. Anna-Maija Lehtonen
ROP pentu Fjordneck Blue Lisette
om. Sirpa Berk ja Pälvi Karesola

ROP kasv. kennel Shibazhan
om. Anne Johansson


Muut tulokset:

Narttupennut:

PEK 2 Bendafeims Anncheen om. Nina Välimaa
PEK 3 Coolcurin Sheynna om. Pälvi Karesola
PEK 4 Saseran Xandra om. kasv. ja Marjut Tenlen

Urokset:
JUN ERI 2 Misschiefin Bzanba Arog om. Merja ja Leila Salminen
JUN ERI 3 Kiiramanna Henrik om. Merja Uimonen
NUO ERI 2 Shibazhan Senecio om. Milla Kaarlampi
NUO ERI 3 Ziestan Trevor om. Tarja Honka
NUO ERI 4 Tor Oskan Engelbrekt om. Mervi Tilaeus
AVO ERI 2 Ziestan Lonnie om. Sirkka Keho
AVO ERI 3 Naranja An-Tonio om. Nina Välimaa
AVO ERI 4 Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa
VET ERI 2 Satatassun Ukulele om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN ERI 2 Mäntykartanon Kuiskaus om. Pirkko ja Minna Virta
JUN ERI 3 Onnentassun Via Princess om. Mervi Tilaeus
JUN ERI 4 Chakiran Elizabeth om. kasv. ja Marika Reunanen
NUO ERI 1 Katimon Tirlittan om. Katriina Kanninen
NUO ERI 2 Shibazhan Serissa om. kasv. ja Isabella Fagerström
NUO ERI 3 Down-Goblin Oh So Lovely om. Per-Ole Stenman
NUO ERI 4 Revonhännän Luxima om. Sirpa Suominen
AVO ERI 2 Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
AVO ERI 3 Tor Oskan Anselika omm. Tuula Toroska
AVO ERI 4 Down-Goblin Bella Of Timbo om. Per-Ole Stenman
VAL EH 3 Ch Miliisin I-Sweet om. Airi Leegen
VET ERI 2 Cinodes Cherpentine om. Lotta Leiramo
VET ERI 3 Cayana Gyatsa La om. Marja-Terttu Kallio
VET ERI 4 Ch Miliisin Fi-Ance-E om. Katriina Kanninen

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Tuuling om. Tuula Parviainen
KASV 3 Kennel Satatassun om. Terhi Aavinko
KASV 4 Kennel Suvijan om. Anne Marjamäki

16.05.2010 Lappeenranta, rn
Tuomari: Miroslaw Redlicki, Puola

ilmoitettu: pentuja 3, aikuisia 23, joista veteraaneja 2


ROP Down-Goblin Zerenade - VSP Lilileian Wookie Chewbacca

VSP, jun 1 Lilileian Wookie Chewbacca (sert PU 1)
om. Satu Kunnas ja Nicol Back
PU 2, vet 1 Arundina Tai Curi (vasert VSP-vet.)
om. Pälvi Karesola
PU 3, jun 2 Lilileian Luke Skywalker
om. kasv. ja Jenny Peltola

ROP, nuo 1 Down-Goblin Zerenade (sert PN 1)
om. Katja Mynttinen
PN 2, avo 1 Wartin-Kyis Bumo-Ter (vasert)
om. Katja Mynttinen
PN 3, avo 2 Wartin-Kyis Electra
om. Katja Mynttinen
PN 4, avo 3 Snowmuzzle's Briolana
om. Pia Heikkinen
PN -, vet 1 Ch Nenemo Ibaniman Girl (BIS 2 vet.)
om. Anniina Lampinen

ROP pentu Nenemo Beady-Eyed
om. Eija ja Matti Lampinen

ROP kasv. kennel Nenemo
om. Eija ja Matti Lampinen

Muut tulokset:
Narttupennut:

2 KP Ziestan Tosca om. Pia Pihlasaari
3 Olazza Paris om. kasv. ja Veikko Räty

Urokset:
AVO EH 1 Wuldor's Eberhard om. Pirkko Muronranta
AVO EH 2 Nenemo Knight Master om. Ossi ja Tarja Tamper

Nartut:
JUN ERI 1 Nenemo Pop-Up Girl om. Anniina Lampinen ja Helmi Grönvall
JUN ERI 2 Down-Goblin Vanilla om. Hanna Raatikainen
JUN ERI 3 Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
JUN ERI 4 Lilileian Padmé Amidala om. Eva Taivassalo
NUO ERI 2 Hallahelmen Milla Magia om. Ritva Huusko-Helminen
NUO EH 3 Olazza Tiara om. kasv. ja Veikko Räty
AVO ERI 4 Nenemo Brilliant Girl om. Anniina Lampinen
VAL ERI 1 Ziestan Tiny Tara om. Tiina Rämö
VET ERI 2 Nenemo Kesä Kerttu om. Eija ja Matti Lampinen


15.05.2010 Äänekoski, rn
Tuomarit: Zidy Munsterhielm-Ehnberg (pennut), Tarmo Viirtelä (muut)

Ilmoitettu: pentuja 2, aikuisia 38


VSP Vanessan Forever - ROP Mäntykartanon Himalaya

VSP, jun 1 Vanessan Forever (sert)
om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
PU 2, jun 2 Toyway Pu-Ma (vasert)
om. Marjaana Kauppi
PU 3, avo 1 Hoswin Odyssey
om. Eija Hemmilä ja Antero Humalamaa
PU 4, avo 2 Tashi-Gong Timotei
om. Niklas ja Hannele Itkonen

ROP, avo 1 Mäntykartanon Himalaya (sert FI MVA)
om. Paula Jokela
PN 2, avo 2 Vanessan Expression (vasert)
om. Aune Savolainen
PN 3, val 1 Mäntykartanon Emmalotte
om. Paula ja Nea Jokela
PN 4, jun 1 Cayana Gi Gu
om. kasv. ja Marjaana Kauppi

ROP -pentu Finriikan Esmeralda
om. Anniina Autio



BIS 2 -kasv. kennel Mäntykartanon (ROP-kasv.)
om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Narttupentu:
PEK 2 Finriikan Sandra om. Arja Timonen

urokset:
JUN ERI 3 Mäntykartanon Koomikko om. Paula ja Milla Jokela
JUN ERI 4 Tashi-Gong In Pocketsize om. Hannele ja Jari Itkonen
NUO ERI 1 P'Zzaz Trick Or Treat om. Eija Tiilikainen ja Pirkko Linnus
NUO ERI 2 Zaranel Alonzo om. Ritva-Liisa Tuikka
AVO ERI 3 Shandita’s Empty Pocket om. Tuomo Kontiainen
AVO ERI 4 Finriikan Macgyver om. Arja Timonen

Nartut:
JUN ERI 2 Vanessan Favourite om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
JUN ERI 3 Saffron Poeme om. ksav. ja Sanna Wägeli
JUN EH 4 Mäntykartanon Komedienne om. Paula Jokela
NUO ERI 1 Zaranel Amazil om. Anu Leiviskä
AVO ERI 3 Tuuling Jan Natalie om. Anu Leiviskä
AVO EH 4 Finriikan Mishella om. Arja Timonen


15.05.2010 Mynämäki
Tuomari: Ingrid Borchorst, Tanska

Ilmoitettu: pentuja 5, aikuisia 51, joista veteraaneja 3


ROP Down-Goblin Fernando - VSP Down-Goblin Flaminia


RYP 1 Down-Goblin Fernando

RYP 1, val 1 Ch Down-Goblin Fernando (ROP)
om. Nina Nieminen
PU 2, jun 1 Misschiefin Bzanba Arog (sert)
om. Merja ja Leila Salminen
PU 3, val 2 Ch Lorac's That's All Folks (vasert)
om. om. Nada Kajander
PU 4, vet 1 Ch Shibazhan Thymus (VSP-vet.)
om. kasv. ja Maija Salminen

VSP, val 1 Ch Down-Goblin Flaminia
om. Merja Heilman
PN 2, vet 1 Ch Shibazhan Nemesia (ROP-vet.)
om. Anne Johansson
PN 3, val 1 Ch Tuuling Ris Ellen
om. Tuula Parviainen
PN 4, val 2 Tuuling Chan Paris
om. Tuula Parviainen
PN -, jun 1 Chakiran Elisabeth (sert)
om. kasv. ja Marika Reunanen
PN -, avo 1 Ziestan Mymmeli (vasert)
om. Susanna Peltomaa

VSP -pentu Ziestan Enzo
om. Mariie Nordlund-Kaheinen
ROP -pentu Bendafeims Annchen
om. Nina Välimaa

ROP -kasv. kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman


Muut tulokset:
Narttupennut:

PEK 2 kp Shibazhan Rosmarinus om. kasv. ja Jenni Mäkinen
PEK 3 Finriikan Evelyn om. Mariie Nordlund-Kaheinen
PEK 4 Saseran Xandra om. kasv. ja Marjut Tenlén


Urokset
JUN EH 2 Kiiramanna Henrik om. Merja Uimonen
NUO EH 2 Tor Oskan Engelbert om. kasv. ja Hanna ja Marjo Uusitalo
NUO EH 3 Tor Oskan Engelbrekt om. Mervi Tilaeus
NUO ERI 1 Ziestan Trevor om. Tarja Honka
AVO ERI 1 Shibazhan Zelkova om. Piia Koponen ja Seppo Paulin
AVO ERI 2 Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa
AVO ERI 3 Naranja An-Tonio om. Nina Välimaa
AVO EH 4 Saseran Lorent om. Marja Suovanen
VET ERI 2 Arundina Tai Curi om. Pälvi Karesola


Nartut
JUN ERI 2 Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
JUN ERI 3 Mäntykartanon Kuiskaus om. Minna ja Pirkko Virta
JUN EH 4 Tulilinnun Fantasia om. Katri Stenroos
NUO ERI 1 Down-Goblin Zerenade om. Katja Mynttinen
NUO ERI 2 Mäntykartanon Indiana om. Minna Virta
NUO ERI 3 Down-Goblin Oh So Lovely om. kasv. ja Per-Ole Stenman
NUO ERI 4 Shibazhan Serissa om. kasv. ja Isabella Fagerström
AVO ERI 2 Down-Goblin Bella Of Timbo om. Per-Ole ja Linda Stenman
AVO ERI 3 Chakiran Beatrix om. kasv. ja Sanna Peltola
AVO ERI 4 Ziestan Lacole om. Minna Niinivirta

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Tor Oskan, om. Tuula Toroska

13.05.2010 Kangasniemi
Tuomari; Joan Beech, Kanada

Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 48, joista veteraaneja 4


ROP Shibazhan Thymus - VSP Mäntykartanon Komedienne

ROP, vet 1 Ch Shibazhan Thymus (ROP -vet.)
om. kasv. ja Maija Salminen
PU 2, val 1 Ch Mäntykartanon Erasmus
om. Minna Virta
PU 3, nuo 1 Wartin-Kyis Gon-Po-Ter (sert)
om. Harri Tanttu ja Maija Kajamäki
PU 4, avo 1 Tashi-Gong Hullabaloo (vasert)
om. Margareta ja Raimo Hautaniemi

VSP, jun 1 Mäntykartanon Komedienne (sert)
om. Paula ja Nea Jokela
PN 2, val 1 Mäntykartanon Emmalotte
om. Paula ja Nea Jokela
PN 3, avo 1 Wartin-Kyis Electra (vasert)
om. Kaija Mynttinen
PN 4, val 2 Ch Down-Goblin Flaminia
om. Merja Heilman
PN -, vet 1 Ch Shibazhan Nemesia (VSP -vet.)
om. Anne Johansson


ROP-pentu Fjordneck Blue Lisette
om. Sirpa Berk ja Pälvi Karesola

BIS-3 kasv. kennel Mäntykartanon (ROP -kasv.)
om. Paula Jokela

Muut tulokset:

Pennut:
Urokset:

PEK 1 Wartin-Kyis Ibana-Ter om. kasv. ja Mirva Ritala
Nartut:
PEK 2 KP Wartin-Kyis Iiden-Ter om. kasv. ja Nina Piippo
PEK 3 KP Shibazhan Robinia om. kasv. ja Sanna Juutila

Urokset:
JUN ERI 1 Vanessan Forever om. Silja ja Kerttu Lappeteläinen
JUN ERI 2 Mäntykartanon Klassikko om. Anette Åkerlund
JUN ERI 3 Mäntykartanon Koomikko om. Paula ja Milla Jokela
JUN ERI 4 Sadetassu Crown om. kasv. Johanna Ahvenranta
NUO ERI 2 Zaranel Alonzo om. Ritva-Liisa Tuikka
NUO ERI 3 P'Zazza Trick Or Treat om. Pirkko Linnus
NUO EH 4 Aronia om. Nina Piippo
AVO ERI 2 Mäntykartanon Franklin om. kasv. ja Ritva-Liisa Tuikka
AVO ERI 3 Simo om. Maija Ahonen
AVO ERI 4 Mäntykartanon Hidalgo om. Annette Åkerlund
VAL ERI 2 Ch Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen
VAL ERI 3 Ch Mäntykartanon Donatello om. Ritva-Liisa Tuikka
VAL ERI 4 Ch Ingefal's I'm On Fire om. Marjo Manninen

Nartut:
JUN ERI 2 Mäntykartanon Kuiskaus om. Minna ja Pirkko Virta
JUN ERI 3 Tashi-Gong Herself om. Katriina ja Pasi Huhtinen
JUN ERI 4 Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
NUO ERI 1 Mäntykartanon Indiana om. Minna Virta
NUO ERI 2 Down-Goblin Zerenade om. Katja Mynttinen
NUO ERI 3 Shibazhan Serissa om. kasv. ja Isabella Fagerström
NUO ERI 4 Cinodes Celestial Shine om. kasv. ja Sari Harlin
AVO ERI 2 Saffron Emmylou om. Pirkko Linnus
AVO ERI 3 Vanessan Expression om. Aune Savolainen
AVO ERI 4 Mäntykartanon Hanyan om. Minna ja Pirkko Virta
VET ERI 2 Cinodes Cool Champage om. Pälvi Karesola
VET ERI 3 Cinodes Cherpentine om. Lotta Leiramo

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Cinodes om. Sirpa Berk

08.05.201010 Pello rn

Tuomari: Tiina Taulos
Ilmoitettu: Pentuja 1, Aikuisia 14


ROP Toyway O-Le-Pele - VSP Toyway Pussycat

ROP jun 1 Toyway O-Le-Pele (sert)
om. kasv. ja Tiina Kaakinen
PU2 val 1 Ch Toyway Kaa-H-Ari
om. kasv. ja Tiina Kaakinen

VSP jun 1 Toyway Pussycat (sert)
om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PN2 avo 1 Mow-Zow Anastasia (vaSert)
om. Katja & Marko Rita
PN3 nuo 1 Dawana Damdiselle
om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PN4 jun 2 Mow-Zow Fantasia
om. Marko & Katja & Jesse Rita

ROP kasvattaja Kennel Mow-Zow
om. Rita Katja

ROP pentu Toyway Rasa-Ville
om.kasv. ja Tiina Kaakinen

Muut tulokset:

Urokset:
JUN EH 2 Toyway Oto-Kari om. Mari Siikavirta
AVO EH 1 Mow-Zow Charlie Chaplin om. Katja & Marko Rita
AVO EH 2 Toyway Hui Tzung om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
VAL EH 2 Ch Bendafeims Randy-Dandy om. Jarmo Lohela

Nartut:
JUN EH 3 Mow-Zow Honey Candy om. Katja & Marko Rita


24.04.2010 Lahti kv
Tuomari: Juha Kares
Ilmoitettu: Aikuisia 68, joista veteraaneja 6kpl


VSP Bio-Bio's Hightlight For Tashi-Gong - ROP Shibazhan Thymus

ROP Ch Shibazhan Thymus (vet 1 ROP -vet. BIS-1 vet. PU 1)
om. kasv. ja Maija Salminen
PU 2 Ch Down-Goblin Fernando (val 1 CACIB)
om. Nina Nieminen
PU 3 Ch Vanessan Fernado (val 2 vaCa)
om. Silja Lappeteläinen
PU 4 Pinaco Extra Miracle (avo 1 SERT)
om. Nina Välimaa
vaSERT Tashi-Gong Moonlight (jun 1)
om. Katri Tauru ja Mia Vilander

VSP Ch Tashi-Gong Highlight For Tashi-Gong (val 1 CACIB PN 1)
om. Sara ja Katriina Huhtinen
PN 2 Down-Goblin Zerenade (nuo 1 SERT vaCa)
om. Katja Mynttinen
PN 3 Shibazhan Spirit (jun 1 vaSERT)
om. kasv. ja Pia Taskila
PN 4 Ch Mäntykartanon Emmalotte (val 1)
om. Nea ja Paula Jokela
PN -, Ch Olazza Shalimari (vet 1 VSP -vet.)
om. Maija Perttola

ROP kasvattaja kennel Down-Goblin
om. Merja Heilman

Muut tulokset:

Urokset:
JUN ERI 2 Misschiefin Bzanba Arog om. Leila ja Merja Salminen
JUN EH 3 Toyway Ok-Taavi om. Sanna Nikulainen
JUN EH 4 Saseran Midnight Mayhem om. kasv. ja Alexandra Johansson
NUO ERI 1 Shibazhan Senecio om. Milla Kaarlampi
NUO EH 2 Wartin-Kyis Gon-Po-Ter om. Harri Tanttu ja Maija Kajamäki
AVO ERI 2 Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta ja Raimo Hautaniemi
AVO ERI 3 Milarzin Autumn Star om. Heli Mylläri
AVO EH 4 Nenemo Knight Master om. Tarja ja Ossi Tamper
VAL ERI 3 Ch Olazza Milord om. Maija Perttola
VAL ERI 4 Nanaza Phooka om. Daniela ja Pia Taskila
VET EH 2 Arundina Tai Curi om. Pälvi Karesola

Nartut:
JUN ERI 2 Tashi-Gong Herself om. Pasi ja Katriina Huhtinen
JUN ERI 3 Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
JUN ERI 4 Down-Goblin Vanilla om. Hanna Raatikainen
NUO ERI 2 Bellezza's Lorelai om. kasv. ja Marja Elonen
AVO ERI 1Wartin-Kyis Electra om.Katja Mynttinen
AVO ERI 2 Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen
AVO ERI 3 Nenemo Brilliant Girl om. Anniina Lampinen
AVO ERI 4 Mäntykartanon Himalaya om. Paula Jokela
VAL ERI 3 Ch Tuuling Chan Paris om. Tuula Parviainen
VAL ERI 4 Ch Mäntykartanon Amoriina om.Paula Jokela
VET ERI 2 Ch Shibazhan Nemesia om. Anne Johansson
VET ERI 3 Ch Nenemo Ibaniman Girl om. Anniina

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Shibazhan om. Anne Johansson
KASV 3 KP kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela
KASV 4 KP kennel Nenemo om. Eija ja Matti Lampinen

 

17.04.2010 Vaasa kv
Tuomari: Inga Siil, Viro
Ilmoitettu: pentuja 14, aikuisia 67kpl, joista veteraaneja 5. Yhteensä 81kpl


ROP Toyway Lalji - VSP Shandita's Endless Love

ROP Toyway Lalji (nuo 1 SERT CACIB PU 1)
om. Jouko Leiviskä
PU 2 Ch Olazza Milord (val 1 vaCa)
om. Maija Perttola
PU 3 Ch Toyway Kaa-H-Ari (val 2)
om. kasv. & Tiina Kaakinen
PU 4 Racconto Piano Man (avo 1 vaSERT)
om. Taru Heinänen

VSP Ch Shandita's Endless Love (val 1 CACIB)
om. Johanna Båssar
PN 2 Ch Olazza Shalimari (vet 1 ROP-vet.)
om. Maija Perttola
PN 3 Ch Lecibsin Gala (val 2)
om. Anne Hakala
PN 4 Lin Tse-Hsun Matilda (vet 2 SERT)
om. Susanna Kolppanen
vaSERT Revonhännän Hilima (avo 1)
om. Sirpa Suominen

ROP -pentu Vanessan Forever (pek 1 KP)
om. Kerttu & Silja Lappeteläinen
VSP -pentu Hoswin Diva (pek 1 KP)
om. kasv. & Kaj ja Jemina Herala

ROP kasvattaja kennel Toyway om. Jouko Leiviskä

Muut tulokset:

ROP kasvattaja kennel Toyway om. Jouko Leiviskä

Muut tulokset:

Urospennut:
PEK 2 Mäntykartanon Koomikko om. Paula ja Milla Jokela
PEK 3 Mäntykartanon Klassikko om. Anette Åkerlund
PEK 4 Hoswin Darude om. Kaj ja Lena Svahn

Narttupennut:
PEK 2 KP Down-Goblin Cerina om. Salme Katajamäki
PEK 3 KP Hoswin Dooris om. Piritta Saari
PEK 4 Cayana Ki Gu om. Marjaana Kauppi

Urokset:
JUN ERI 1 Mow-Zow Fantas-Tico om. Salme Katajamäki
JUN ERI 2 Toyway O-le-Pele om. kasv. ja Tiina Kaakinen
JUN ERI 3 Shandita's Tru Javion om. Paula, Mika ja Henna Hyvälä
JUN ERI 4 Toyway Pu-Ma om. Marjaana Kauppi
NUO ERI 2 Sunbase Amore Amigo om. kasv. ja Mia Koskimäki
NUO EH 3 Mäntykartanon Hidalgo om. Anette Åkerlund
AVO ERI 2 Naranja An-Tonio om. Nina Välimaa
AVO ERI 3 Ingefal's Magical Hoswin om. Miia Westman ja Eija Hemmilä
AVO ERI 4 Hoswin Odyssey om. Eija Hemmilä ja Antero Humalamaa
VAL ERI 3 Ch Hoswin Lilla Obelix om. Miia Westman
VAL ERI 4 Ch Mäntykartanon Erasmus om. Minna Virta

Nartut:
JUN ERI 1 Chakiran Elisabeth om. kasv ja Marika Reunanen
JUN ERI 2 Riffendahl Agnes Aphrodite om. Aila Malmi
JUN ERI 3 Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
JUN EH 4 Moundhill's Fiona om. Marianne Sandberg
NUO ERI 1 Mäntykartanon Indiana om. Minna Virta
NUO ERI 2 Revonhännän Luxima om. Sirpa Suominen
NUO ERI 3 Hoswin Leona om. Miia ja Rasmus Westman
NUO ERI 4 Mäntykartanon Hanyan om. Minna ja Pirkko Virta
AVO ERI 2 ?
AVO ERI 3 Olazza Jazzmine om. Maija Perttola
AVO ERI 4 Bellezza's Ametisti om. Jaakko ja Sirpa Juuso
VAL ERI 3 Ch Vanessan Treasure om. Silja Lappeteläinen
VAL EH 4 Ch Bellezza's Adalmiina om. Sirpa ja Jaakko Juuso
VET ERI 3 Ingefal's Lilla My om. Miia Westman
VET ERI 4 Vanessan Runo om. Paula Jokela

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela
KASV 3 KP kennel Hoswin om. Miia Westman

11.04.2010 Kiihtelysvaara, rn
Tuomari: Paavo Mattila
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 18, joista veteraaneja 1. Yhteensä 22kpl


ROP Mäntykartanon Donatello - VSP Mäntykartanon Emmalotte

ROP Ch Mäntykartanon Donatello (val 1 PU 1)
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 Mango´s Nightwish (jun 1 SERT)
om. Huhtinen Katriina & Lappeteläinen Silja
PU 3 Mäntykartanon Franklin (avo 1 vaSERT)
om. Paula Jokela & Ritva-Liisa Tuikka
PU4 Vanessan Love-Len (avo 2) om. Pirjo Itkonen

VSP Ch Mäntykartanon Emmalotte (val 1 PN 1)
om.Paula & Nea Jokela
PN2 Vanessan Truelove (avo 1 SERT)
om. Outi Lilja
PN3 Tashi-Gong Herself (jun 2 vaSERT)
om. Pasi & Katriina Huhtinen
PN 4 Vanessan Jessica (avo 2)
om. Anne Hopponen

ROP pentu Vanessan Forever (pek 1 KP)
om. Kerttu Lappeteläinen
VSP pentu Mäntykartanon Komedienne (pek 1 KP)
om. Paula & Nea Jokela

Muut tulokset:
Urospennut
2 KP Mäntykartanon Koomikko om. Paula & Miia Jokela

Narttupennut
2 Finriikan Sandra om. Arja Timonen

Urokset
JUN EH 2 Zaranel Alonzo om. Ritva-Liisa Tuikka

Nartut
JUN ERI 2 Sadetassu Celica om. kasv. ja Laura Miettinen
NUO ERI 1 Zaranel Amazil om. Anu Leiviskä
AVO ERI 3 Shibazhan Ninfey om. kasv. ja Johanna Nykänen

11.04.2010 Kankaanpää
Tuomari: Gert Christensen, Tanska
Ilmoitettu: pentuja 11, aikuisia 48, joista veteraaneja 3. Yhteensä 59


VSP Lecibsin Gala - ROP Down-Goblin Fernando

ROP Ch Down-Goblin Fernando (val 1 PU 1)
om. Nina Nieminen
PU 2 Kiiramanna China Gui Hua (avo 1 SERT)
om. Jukka Kuusisto
PU 3 Ch Satatassun Viva Valentino (val 2)
om. Mirja Päiväkkö
PU 4 Mäntykartanon Hidalgo (nuo 1 vaSERT)
om. Annette Åkerlund

VSP Ch Lecibsin Gala (val 1)
om. Anne Hakala
PN 2 Down-Goblin Flaminia (avo 1 SERT FI MVA)
om. Merja Heilman
PN 3 Ch Tuuling Ris Elene (val 2)
om. Tuula Parviainen
PN 4 Mäntykartanon Hanyan (nuo 1 vaSERT)
om. Pirkko ja Eino Virta


ROP pentu Mäntykartanon Klassikko - VSP pentu Mäntykartanon Kuiskaus

ROP pentu Mäntykartanon Klassikko (pek 1 KP)
om. Annette Åkerlund
VSP pentu Mäntykartanon Kuiskaus (pek 1 KP)
om. Pirkko ja Minna Virta

VSP veteraani Satatassun Ukulele (vet 1)
om. Maarit Peltonen
ROP veteraani Ch Shibazhan Nemesia (vet 1)
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP Chakiran Garden King om. Anna-Maija Lehtonen
PEK 3 Tor Oskan Giovanni om. Jukka Anttila
PEK 4 Cayana Gi Ga Nam Mkha om. Marja-Terttu Kallio

Narttupennut:
PEK 2 KP Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg
PEK 3 Cayna Gi Rin La om. Marja-Terttu Kallio
PEK 4 Chakiran Garden Queen om. Rauna Aromaa

Urokset:
JUN ERI 1 Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
JUN EH 2 Sunbase Amore Amigo om. kasv. ja Miia Koskimäki
JUN EH 3 Chakiran Edvard om. Heli Jokinen
NUO ERI 2 Shibazhan Senecio om. Milla Kaarlampi
AVO ERI 2 Naranja An-Tonio om. Nina Välimaa
AVO ER I3 Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa
AVO ERI 4 Chrystalbeach Caesar om. Miia Pajala

Nartut:
JUN EH 1 Revonhännän Qalila om. Sirpa Suominen
JUN EH 2 Cirikit's Simba's Kiera om. Katri Aaallonranta
NUO ERI 2 Revonhännän Luxima om. Sirpa Suominen
NUO ERI 3 Shibazhan Serissa om. kasv. ja Isabella Fagerström
NUO ERI 4 Pinaco Odusoga om. kasv. ja Miia Kytölä
AVO ERI 2 Lecibsin Ruustinna om. Jukka Kuusisto
AVO ERI 3 Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska
AVO ERI 4 Revonhännän Hilima om. Sirpa Suominen
VAL ERI 3 Tuuling Chan Paris om. Tuula Parviainen

 

05.04.2010 Lappeenranta
Tuomari: Dubravka Reicher, Kroatia
Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 44, joista veteraaneja 8. Yhteensä 50kpl


ROP Olazza Milord - VSP Mäntykartanon Amoriina

RYP 1 Ch Olazza Milord (val 1 PU 1 ROP)
om. Maija Perttola
PU 2 Down-Goblin Fernando (avo 1 SERT FI MVA)
om. Nina Nieminen
PU 3 Mäntykartanon Franklin (avo 2 vaSert)
om. kasv. ja Ritva-Liisa Tuikka
PU 4 Ch Shibazhan Thymus (vet 1 ROP -vet. BIS-1 vet.)
om. kasv. ja Maija Salminen

VSP Ch Mäntykartanon Amoriina (val 1 PN 1)
om. Paula Jokela
PN 2 Down-Goblin Vivienne (avo 1 SERT FI MVA)
om. kasv. ja Merja Leppänen ja Kaukiainen Juha
PN 3 Necku Tuittu (avo 2 vaSert)
om. Teija ja Tapio Urpelainen ja Jaana Urpelainen-Reuna
PN 4 Olazza Tiara (nuo 1)
om. kasv. ja Veikko Räty
VSP -vet. Ch Shibazhan Nemesia (vet 1)
om. Anne Johansson


ROP pentu Lilileian Wookie Chewbacca - VSP pentu Mäntykartanon Komedienne

ROP -pentu Lilileian Wookie Chewbacca (pek 1 kp)
om. Nicol Back
VSP -pentu Mäntykartanon Komedienne (pek 1 kp)
om. Paula Jokela

BIS 4 kasv. kennel Mäntykartanon (kasv 1 kp ROP kasv.)
om. Paula Jokela

Muut tulokset:

Pennut
urokset:
PEK 2 KP Mäntykartanon Koomikko om. Milla ja Paula Jokela
PEK 3 Lilileian Luke Skywalker om. kasv. ja Jenny Peltola
nartut:
PEK 2 KP Ziestan Tosca om. Pia Pihlasaari
PEK 3 Down-Goblin Celena om. Astrid Sundberg

Urokset:
JUN ERI 1 Toyway Ok-Taavi om. Sanna Nikulainen
JUN EH2 Saseran Midnight Mayhem om. Alexandra Johansson ja Karoliina Laakso
NUO EH 1 Shibazhan Senecio om. Milla Kaarlampi
AVO ERI 3 Yotisha's Shere Khan om. Pälvi Karesola ja Ida Savolainen
AVO EH 4 Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta Hautaniemi
VAL ERI 2 Mäntykartanon Donatello om. Ritva-Liisa Tuikka
VAL ERI 3 Mäntykartanon Arnold om. Ritva-Liisa Tuikka
VET ERI 2 Arundina Tai Curi om. Pälvi Karesola

Nartut:
JUN ERI 1 Ziestan Tacita om. Helinä ja Anu Hietanen
JUN ERI 2 Nenemo Pop-Up Girl om. Anniina Lampinen ja Helmi Grönvall
JUN EH 3 Shibazhan Wisteria om. Anne Suokas
JUN EH 4 Down-Goblin Vanilla om. Hanna Raatikainen
NUO EH 2 Cinodes Crocus Blossom om. Ritva ja Lauri Huhta
AVO ERI 3 Shibazhan Ninfey om. Johanna Nykänen
AVO ERI 4 Necku Narukerä om. Marjatta Hirvonen ja Jaana Urpelainen-Reuna
VAL ERI 2 Mäntykartanon Emmalotte om. Nea ja Paula Jokela
VAL ERI 3 Down-Goblin Unisatu om. Nina Nieminen ja Merja Heilman
VAL ERI 4 Ziestan Ingemaj om. Tiina Rämö ja Iina Mattila
VET ERI 2 Nenemo Kesä Kerttu om. Eija ja Matti Lampinen
VET ERI 3 Olazza Shalimari om. Maija Perttola
VET ERI 4 Maarikan Adelaide om. Hanna Raatikainen

Kasvattajat
2 KP Olazza om. Maija Perttola
3 KP Down-Goblin om. Merja Heilman
4 KP Nenemo om. Eija ja Matti Lampinen

20.03.2010 Tampere kv
Tuomari: Gunilla Skallman, Ruotsi
Ilmoitettu: aikusia 84, joista veteraaneja 4


ROP Vanessan Treasure - VSP Vanessan Fernando

VSP Ch Vanessan Fernando (val 1 PU 1 CACIB)
om. Silja Lappeteläinen
PU 2 Ch Nanaza Phooka (val 2 vaCa)
om. Pia ja Daniela Taskila
PU 3 Ch Mäntykartanon Donatello (val 3)
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 4 Kiiramanna Dalai Lama (nuo 1 SERT)
om. kasv. ja Mari Nurminen
vaSert Down-Goblin Fernando (avo 1)
om. Nina Nieminen
ROP -vet. Shibazhan Thymus (vet 1)
om. kasv. ja Maija Salminen

ROP Vanessan Treasure (avo 1 PN 1 SERT CACIB)
om. Silja ja Jennika Lappeteläinen
PN 2 Ch Miliisin Ne-Fthys (val 1 VaCa)
om. Susanna Peltomaa
PN 3 Alexa (jun 1 vaSert)
om. Sari Virtanen
PN 4 Tashi-Gong Herself (jun 2)
om. Katriina ja Pasi Huhtinen
VSP -vet. Shibazhan Nemesia (vet 1)
om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 Mow-Zow Fantas-Tico om. Salme Katajamäki
JUN ERI 2 Tashi-Gong Tango om. Nina Isomäki
JUN ERI 3 Sunbase Amore Amigo om. Miia Koskimäki
JUN EH 4 Geriland Chandresh Of-Kiss omistaja Airi Leegen ja Maarika Pajunen
NUO ERI 2 Shibazahan Senecio om. Milla Kaarlampi
NUO EH 3 Mäntykartanon Hidalgo om. Annette Åkerlund
NUO EH 4 Saseran Maxim om. kasv. & Karin Salmi
AVO ERI 2 Olazza Hi-Dal-Go om. Tarja ja Emilia Helander
AVO ERI 3 Ingefal's Magical Hoswin om. Eija Hemmilä ja Miia Westman
AVO ERI 4 Beoline Spyanki om. Raija Kangassalo
VAL ERI 4 Ch Olazza Milord om. Maija Perttola

Nartut:
JUN ERI 3 Shibazhan Spirit om. kasv. ja Pia Taskila
JUN ERI 4 Tuuling Ris Hedda om. Satu Driouach
NUO ERI 1 Revonhännän Luxima om. Sirpa Suominen
NUO ERI 2 Mäntykartanon Hanyan om. Pirkko ja Minna Virta
NUO ERI 3 Of Zlazano Tamba Fly On Carpet om. Kari Kuosmanen
NUO ERI 4 Olazza Tiara om. kasv. ja Veikko Räty
AVO ERI 2 Down-Goblin Flaminia om. Merja Heilman
AVO ERI 3 Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen
AVO ERI 4 Revonhännän Hilima om. Sirpa Suominen
VAL ERI 2 Ch Tuuling Ris Elene om. Tuula Parviainen
VAL ERI 3 Ch Mäntykartanon Amoriina om. Paula Jokela
VAL ERI 4 Ch Tuuling Chan Paris om. Tuula Parviainen
VET ERI 2 Ch Olazza Shalimari om. Maija Perttola
VET EH 3 Vanessan Runo om. Paula Jokela

Kasvattajat:

ROP kasv. kennel Tuuling om. Tuula Parviainen
2 KP kennel Olazza om. Maija Perttoöa
3 KP kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela

 

06.02.2010 Eno, rn
Tuomari: Markku Kipinä
Ilmoitettu: pentuja 6, aikuisia 31, joista veteraaneja 1. Yhteensä 37kpl


P'Zazz Never Say Never - Shandita's Endless Love

VSP CH P'zazz Never Say Never (vak 1 PU 1)
om Johanna Båssar
PU2 Vanessan Love-Len (avk 1 SERT)
om Pirjo Itkonen
PU3 Kiiramanna Henrik (juk 1 vaSert)
om Merja Uimonen
PU4 Shandita's Tru Finn (avk 2)
om Johanna Båssar

RYP 3 Shandita's Endless Love (avk 1 SERT FI MVA PN 1 ROP)
om Johanna Båssar
PN2 JV-04 Saffron Emmylou (avk 2, vaSert)
om Pirkko Linnus
PN3 Vanessan Jessica (avk 3)
om Anne Hopponen & Outi ja Olli Karvinen
PN4 Mow-Zow Anastasia (avk 4)
om Katja & Marko Rita


ROP -pentu Mow-Zow Fantasia (pek 1 KP)
om Katja & Marko & Jesse Rita

Muut tulokset:
Urospennut
PEK 1 ei KP Saffron Phunsho om. Tiina Korhonen

Narttupennut
PEK 2 Saffron Poeme om. kasv. ja Sanna Wägeli
PEK 3 Mow-Zow Glory of Rico om. Katja, Marko ja Jenna Rita
PEK 4 Minessan Adalmiina om. Anne Hopponen

Urokset
JUN ERI 2 Sunbase Amore Amigo om. Miia Kytölä
JUN EH 3 Mangos Nightwish om.Silja Lappeteläinen ja Katriina Huhtinen
NUO ERI 1 Tashi-Gong Silhouette om. Seija Ikonen ja Sampo Hämäläinen
NUO EH 2 Mow-Zow Charlie Chaplin om. Katja ja Marko Rita
AVO EH 3 Hoswin Lord of Luxury om. Sami Takala
AVO EH 3 Milarzin Autumn Star om. Heli Mylläri
VAL ERI 2 Vanessan Fernando om. Silja Lappeteläinen

Nartut
JUN ERI 1 Kiiramannan Madeleine om. kasv. ja Lahja Tattari
JUN EH 2 Sunbase Amore Apple om. Miia Kytölä
JUN EH 3 Shandita’s Hat Trick om. kasv. ja Mauno Mäkelä
JUN EH 4 Sunbase Amore April om. Sisko Penttinen

 

23.01.2010 Turku kv
Tuomari: Ove Germundsson, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 4, aikuisia 61 joista veteraaneja 4. Yhteensä 65kpl


Miliisin Trans-Am - Ziestan LakshmiROP

ROP Ch Miliisin Trans-Am (vak 1 CACIB PU 1)
om. Katriina Kanninen
PU 2 Ch Vanessan Fernando (vak 2 vaCa)
om. Silja Lappeteläinen
PU 3 Onnentassun Artturi (nuk 1 SERT)
om. Martti Koivunen
PU 4 Ch Shibazhan Thymus (vek 1 ROP -vet.)
om. kasv. ja Maija Salminen
vaSert Annastiina Lowell (avk 1)
om. Katja Viitala

VSP Ziestan Lakshmi (juk 1 SERT PN 1)
om. Iina Mattila
PN 2 Ch Tuuling Ris Elene (vak 1 CACIB)
om. Tuula Parviainen
PN 3 Misschiefin Abhiprithi (avk 1 vaSert vaCa)
om. Tiina Hirvonen
PN 4 Tashi-Gong My Song
om. Katri Tauru
VSP veteraani Ch Miliisin Fi-Ance-E (vek 1)
om. Katriina Kanninen


ROP veteraani Shibazhan Thymus - VSP veteraani Miliisin Fi-Ance-E


ROP pentu Shibazhan Spirit
om. kasv. ja Pia Taskila

ROP kasvattaja kennel Tuuling
om. Tuula Parviainen

Muut tulokset:

Narttupennut:
PEK 2 KP Tashi-Gong Mariqueen om. Katri Tauru
PEK 3 Tashi-Gong Melodie om. Katri Tauru
PEK 4 Saseran Selene om. Johanna Toivo
Urokset:
JUN ERI 1 Toyway Ok-Taavi om. Sanna Nikulainen
JUN ERI 2 Misschiefin Bzanba Arog om. Leila ja Merja Salminen
JUN ERI 3 Ziestan La Ben om. Nina Ilomäki
JUN EH 4 Geriland Chandresh Of-Kiss om. kasv. ja Marika Pajunen
NUO EH 2 Tuuling Via Gastor om. Sari ja Tapio Virta
AVO ERI 2 Tuuling Sab Joccey om. Tapio Virta
AVO ERI 3 Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen
AVO EH 4 Satatassun Via Carmante om. Maarit Peltonen
VAL ERI 3 Misschiefin Anshu Anbu om. kasv. ja Lahja Tattari
VAL ERI 4 Satatassun Viva Valentino om. Mirja Päiväkkö
VET EH 2 Satatassun Ukulele om. Maarit Peltonen
Nartut:
JUN ERI 2 Nic-Sam Diamante om. Eero ja Tuula Suvanto
JUN ERI 3 Saseran Maggie om. kasv. ja Reija Lempinen
JUN ERI 4 Misschiefin Bzanba Namba om. kasv. ja Timo Hyvönen
NUO ERI 1 Of Zlazano Tamba Fly On Carpet om. Kari Kuosmanen
AVO ERI 3 Arundina Norbu Seba om. Yvonne Kokko
AVO ERI 4 Ziestan Tiny Tia om. Susanna ja Elina Peltomaaa
VAL ERI 2 Ziestan Ingemaj om. Iina Mattila
VAL ERI 3 Charmia's Chemcem om. Yvonne Kokko
VAL ERI 4 Miliisin Kiss-Of-Indigo om. Airi Leegen
VET ERI 2 Shibazhan Nemesia

kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Miliisin om. Jaana Hyttinen
KASV 3 KP kennel Misschiefin om. Tiina Hirvonen
KASV 4 KP kennel Ziestan om. Iina Mattila

10.01.2010 Kajaani kv
Tuomari: Paavo Mattila
Ilmoitettu: aikuisia 49, joista veteraaneja 4

Kajaani kv 2010
Mäntykartanon Donatello - Shandita's Winema

RYP 4 Ch Mäntykartanon Donatello (vak 1 PU 1 CACIB ROP)
om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 P´zazz Never Say Never (avk 1sert FI MVA vaCa)
om. Johanna Båssar
PU 3 Ch Vanessan Fernando (vak 2)
om. Silja Lappeteläinen
PU 4 Ch Mäntykartanon Erasmus (vak 3)
om. Minna Virta

ROP Royal canin junior Mango´s Nightwish (juk 1 vaSert)
om. Silja Lappeteläinen ja Katriina Huhtinen

VSP Ch Shandita´s Winema (vak 1 cacib PN 1)
om. Johanna Båssar
PN 2 Mäntykartanon Himalaya (nuk 1 Sert vaCa)
om. Paula Jokela
PN 3 Ch Bellezza´s Koh-I-Noor (vak 2)
om. Titta Rusanen
PN 4 Dawana Damdiselle (nuk2 vaSert)
om. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen

ROP -vet Sol-Wa-Dalen´s Mini (vek 1)
om. Aino-Inkeri Huurinainen

VSP -vet Bellezza´s Xizang (vek 1)
om. Aino-Inkeri Huurinainen

ROP kasvattaja Kennel Mäntykartanon (kp)
om. Paula Jokela

Muut tulokset:

Urokset:
JUN ERI 2 | Zaranel Alonzo om. Ritva-Liisa Tuikka
NUO ERI 1 | Shandita's Tru Finn om. Johanna Båssar
NUO ERI 2 | Hoswin My Superman om. Sanna Kemppainen
NUO EH 3 | Mäntykartanon Hidalgo om. Annette Åkerlund
AVO ERI 2 | Finriikan Macgyver om. Arja Timonen & Soili Kinnunen
AVO ERI 3 | Toyway In-Tressi om. kasv. ja Heli Parkkinen
AVO ERI 4 | Tuuling Cions Odilon om. Ulla-Stiina Angerla
VAL ERI 4 | Bellezza's Boh-Eemi om. Teija Leinonen
VET ERI 2 | Bellezza's Mosquito om. Arja Timonen ja Marko Pitkänen
Nartut:
JUN ERI 1 | Zaranel Amazil om. Anu Leiviskä
JUN ERI 2 | Down-Goblin Vadelma om. Sari Poikonen ja Emilia ja Tino Turpeinen
JUN EH 3 | Shandita's Hocus Pocus om. Arja ja Terhi Timonen
JUN EH 4 | Mäntykartanon Indiana om. Minna Virta
NUO ERI 3 | Bellezza's Minuet om. Titta ha Suvi Rusanen
NUO EH 4 | Nic-Sam Claudia om. Minna Väänänen
AVO ERI 2 | Vanessan Treasure om. Silja Lappeteläinen
AVO ERI 3 | Sakya's My Bell-Ezza om. Aino-Inkeri Huurinainen
AVO EH 4 | Finriikan Miss Zeraldas om. Jenni Marttila
VAL ERI 3 | Mäntykartanon Amoriina om. Paula Jokela
VAL ERI 4 | Bellezza's Mirhami om. Aino-Inkeri Huurinainen