Näyttelytulokset 2009

13.12.2009 Helsinki kv PMV-09
Tuomari: Leif-Herman Wilberg, Norja
Ilmoitettu: Aikuisia 75- Veteraaneja 5


Miliisin Trans-Am - Tashi-Gong My Mind


Shibazhan Thymus - Shibazhan Nemesia

ROP PU 1 PMV-09 CACIB VAL ERI 1
| MILIISIN TRANS-AM om. Katriina Kanninen
BIS 3 veteraani ROP vet. PU 2 VET ERI 1 | SHIBAZHAN THYMUS om. kasv. ja Maija Salminen
PU 3 VET ERI 2 | TOYWAY GIGA-WATTI om. Jouko Leiviskä
PU 4 vara-CACIB VAL ERI 2 | MÄNTYKARTANON ERASMUS om. Minna Virta
SERT FI MVA AVO ERI 1 | VANESSAN FERNANDO om. Silja Lappeteläinen
PMJV-09 vara-SERT JUN ERI 1 | TOYWAY LALJI om. Jouko Leiviskä

VSP PN 1 PMV-09 CACIB VAL ERI 1 | TASHI-GONG MY MIND om. Katriina Huhtinen
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 2 | P'ZAZZ QUMMIN om. Cathrin Lundberg-Westin
PN 3 SERT AVO ERI 1 | P'ZAZZ RUSSIAN LULLABY om. Cathrin Lundberg-Westin
PN 4 vara-SERT AVO ERI 2 | KIIRAMANNA TUUTILULLA om. Hannele Porola
PMJV-09 JUN ERI 1 | NENEMO POP-UP-GIRL om. Anniina Lampinen ja Helmi Grönvall
VSP veteraani VET ERI 1 | SHIBAZHAN NEMESIA om. Anne Johansson


ROP kasvattaja KASV 1 KP | Kennel TASHI-GONG om. Katriina Huhtinen

 

12.12.2009 Helsinki kv V-09
Tuomari: Paul Stanton, Ruotsi
Ilmoitettu: Aikuisia 77 - Veteraaneja 5


Tashi-Gong Impulse - Mahendra's Candle For Tibet


Toyway Giga-Watti - Olazza Shalimari

ROP PN 1 V09 JV09 SERT JUN ERI 1 | MAHENDRA'S CANDLE FOR TIBET om. Irina Pulatova
PN 2 vara-SERT JUN ERI 2 | STRÖMKARLENS CLAUDIA om. Cathrin Lundberg-Westin
PN 3 CACIB VAL ERI 1 | VANESSAN ESTRALITA om. Aune Savolainen
PN 4 vara-CACIB AVO ERI 1 | KIIRAMANNA TUUTILULLA om. Hannele Porola
VSP veteraani VET ERI 1 | OLAZZA SHALIMARI om. Maija Perttola

VSP PU 1 SERT FI MVA CACIB V09 AVO ERI 1
| TASHI-GONG IMPULSE om. Tiina ja Esa Reunanen
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 1 | BIO-BIO'S TOP DOG om. Silja Lappeteläinen ja Katriina Huhtinen
PU 3 VAL ERI 2 | MANGO'S PENTAGON om. Cathrin Lundberg-Westin
PU 4 ROP veteraani VET ERI 1 | TOYWAY GIGA-WATTI om. Jouko Leiviskä
JV09 JUN ERI 1 | TOYWAY OK-TAAVI om. Sanna Nikulainen

ROP kasvattaja KASV 1 KP | kennel OLAZZA om. Maija Perttola

Muut tulokset:

Urokset:
JUN ERI 2 | Mango's Nightwish om. Silja Lappeteläinen ja Katriina Huhtinen
JUN ERI 3 | Kiiramanna Dalai Lama om. kasv. ja Mari Nurminen
JUN EH 4 | Toyway Lalji om. Jouko Leiviskä
NUO EH 1 | Shibazhan Nabil om. Daniela ja Pia Taskila
NUO EH 2 | Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta Hautaniemi
AVO ERI 2 | Nenemo Knight Master om.Ossi ja Tarja Tamper
AVO EH 3 | Vanessan Fernando om. Silja Lappeteläinen
VAL ERI 3 | Andor Jack Frost om. Sandra ja Maria Ottens ja Ann Hughes
VAL ERI 4 | Ingefal's Macho Man om. Essi Turunen
VET ERI 2 | Olazza Khasmir om. Mirja Sarkki
VET ERI 3 | Shibazhan Thymus om. kasv. ja Maija Salminen

Nartut:
JUN ERI 2 | Strömkarlens Claudia om. Cathrin Lundberg-Westin
JUN ERI 3 | Panhur's Morning Mist om. Mona Frejborg
JUN ERI 4 | Nenemo Pop-Up Girl om. Anniina Lampinen ja Helmi Grönvall
NUO EH 1 | Shibazhan Ninfey om. kasv. ja Johanna Nykänen
NUO EH 2 | Dedicated To The Sun of My Day om. Sandra ja Maria Ottens
NUO EH 3 | Mäntykartanon Himalaya om. Paula Jokela
AVO ERI 2 | Tashi-Gong My Song om. Katri Tauru
AVO ERI 3 | Hôbe Hunt White Pearl om. Minna Huhtinen
AVO EH 4 | Tib-Sak Mandariini om. Anne Anttila
VAL ERI 2 | Tashi-Gong My Mind om. Katriina Huhtinen
VAL ERI 3 | Shibazhan Cattleya om. kasv. ja Maija Salminen
VAL ERI 4 | P'Zazz Nickel And Dime om. Katarina Aziz
VET ERI 2 | Shibazhan Nemesia om. Anne Johansson

Kasvattajat:
KASV 2 KP | Kennel Mäntykartanon om. Maija Perttola
KASV 3 KP | Kennel Shibazhan om. Anne Johansson

 

05.12.2009 Helsinki, pentunäyttely
Tuomari: Raisa Savander
Ilmoitettu: Pentuja 8

ROP pentu PN 1 pentu PEK 1 KP | DOWN-GOBLIN VANILLA om. Hanna Raatikainen
PN 2 pentu PEK 1 KP | TASHI-GONG MARIQUEEN om. Katri Tauru

VSP pentu PU 1 pentu PEK 1 KP | TASHI-GONG MOONLIGHT om. Katri Tauru ja Mia Vilander
PU 2 pentu PEK 1 KP | ZIESTAN TIMOR om. Miia Piippo

Muut tulokset:
Urokset 5-7kk:
PEK 2 KP | Tuuling Ces Ingo om. Maija-Leena Rimmistö

Nartut 5-7kk:
PEK 2 KP | Tashi-Gong Melodie om. Katri Tauru

Nartut 7-9kk:
PEK 2 | Fairytalehill's Diivadelilah om. kasv. ja Krista Pekkala

 

28.11.2009 Turku kv
Tuomari: Hans Almgren, Ruotsi
Ilmoitettu: Pentuja 3 - Aikuisia 36 - Veteraaneja 5


VSP Charmia's Chemcem - ROP Misschiefin Anshu Anbu


ROP-vet. Shibazhan Thymus - VSP-vet. Olazza Shalimari

ROP PU 1 CACIB VAL ERI 1 | MISSCHIEFIN ANSHU ANBU om. kasv. ja Lahja Tattari
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 | MILIISIN TRANS-AM om. Katriina Kanninen
ROP veteraani PU 3 VET ERI 1 | SHIBAZHAN THYMUS om. kasv. ja Maija Salminen
PU 4 SERT AVO ERI 1 | SUVIJAN SAMURAI om. Anne Marjamäki
vara-SERT JUN ERI 1 | MISSCHIEFIN BZANBA AROG om. Leila ja Merja Salminen

VSP PN 1 CACIB VAL ERI 1
| CHARMIA'S CHEMCEM om. Yvonne Kokko
VSP veteraani PN 2 VET ERI 1 | OLAZZA SHALIMARI om. Maija Perttola
PN 3 vara-CACIB VAL ERI 2 | DOWN-GOBLIN JACQUELINE om. Merja Heilman
PN 4 VET ERI 2 | SHIBAZHAN NEMESIA om. Anne Johansson om.
SERT FI MVA AVO ERI 1 | TUULING RIS ELENE om. Tuula Parviainen
vara-SERT JUN ERI 1 | OF ZLAZANO TAMBA FLY ON CARPET om. Kari Kuosmanen

ROP pentu PEK 1 KP
| SHIBAZHAN WISTERIA om. kasv. ja Anne Suokas


ROP kasvattaja KASV 1 KP
| Kennel OLAZZA om. Maija Perttola

Muut tulokset:
Urospentu:
PEK 1 | Happinessin Jasmin Bobo om. Marja Suovanen
Narttupentu:
PEK 2 | Chakiran Elizabeth om. kasv. ja Marika Reunanen

JUN EH 2 | Saseran Maxim om. kasv. Karin Salmi
JUN EH 3 | Saseran Midnight Mayhem om. kasv. ja Alexandra Johansson
NUO ERI 1 | Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen
NUO EH 2 | Kiiramanna China Gul Hua om. Jukka Kuusisto
NUO EH 3 | Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää
NUO EH 4 | Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta Hautaniemi-Paakkanen
AVO ERI 2 | Saseran Lorent om. Suovanen Marja
VAL ERI 3 | Toyway Wong Shi om. Tarja Meskanen
VAL ERI 4 | Olazza Milord om. Maija Perttola
VET ERI 2 | Olazza Khasmir om. Mirja Sarkki

Nartut:
JUN EH 2 | Cirikit's Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
NUO EH 1 | Down-Goblin Flaminia om. Merja Heilman
NUO EH 2 | Katimon Tirlittan om. Katriina Kanninen
AVO ERI 2 | Höbe Hunt White Pearl om. Heidi Laakso ja Minna Huhtinen
AVO ERI 3 | Suvijan Sang-Ria om. kasv. ja Sarla Mäkäräinen
AVO EH 4 | Arundina Pokhara om. Astrid Sundberg
VAL ERI 3 | Down-Goblin Jacqueline om. Merja Heilman
VAL EH 4 | Fjordneck Di-Bettina om. Ea Juhkam
VET ERI 3 | Cantabile Amber Ida om. Mia Johnsson

 

21.-22.11.2009 Jyväskylä kv
Tuomari: Patric Ragnarson, Ruotsi
Ilmoitettu: Pentuja 2 - Aikuisia 57 - Veteraaneja 3

Down-Goblin Fernando - Shibazhan Ninfey

ROP PN 1 CACIB SERT NUO ERI 1 | SHIBAZHAN NINFEY om. kasv. ja Johanna Nykänen
ROP veteraani PN 2 VET ERI 1 | OLAZZA SHALIMARI om. Maija Perttola
PN 3 vara-SERT vara-CACIB AVO ERI | TUULING RIS ELENE om. Tuula Parviainen
PN 4 VAL ERI 1 | BELLEZZA'S SONETTE om. Aino-Inkeri Huurinainen


Shibazhan Thymus - Olazza Shalimari

VSP PU 1 CACIB SERT NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nina Nieminen
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 1 | BIO-BIOS TOP DOG om. Silja Lappeteläinen ja Katriina Huhtinen
PU 3 VAL ERI 2 | OLAZZA MILORD om. Maija Perttola
VSP veteraani PU 4 VET ERI 1 | SHIBAZHAN THYMUS om. kasv. ja Maija Salminen
vara-SERT AVO ERI 1 | TASHI-GONG IMPULSE om. Tiina ja Esa Reunanen

ROP pentu PEK 1 KP | SHIBAZHAN WISTERIA om. kasv. ja Anne Suokas

ROP kasvattaja KASV 1 KP | Kennel DOWN-GOBLIN om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Narttupentu
PEK 2 | Revonhännän Qatina om. kasv. ja Outi Virtanen

Urokset
JUN ERI 1 | Mango's Nightwish om. Silja Lappeteläinen ja Katriina Huhtinen
JUN ERI 2 | Tashi-Gong Silhouette om. Seija Ikonen ja Sampo Hämäläinen
JUN EH 3 | Kiiramanna Dalai Lama om. kasv. ja Mari Nurminen
NUO ERI 2 | Vanessan Fernando om. Silja Leppeteläinen
NUO EH 3 | Shibazhan Senecio om. Milla Kaarlampi
AVO ERI 2 | Racconto Piano Man om. Taru Heinänen
AVO EH 3 | Mäntykartanon Franklin om. kasv. ja Ritva-Liisa Tuikka
VAL ERI 3 | Miliisin Trans-Am om. Katriina Kanninen
VAL ERI 4 | Toyway Wong Shi om. Tarja Meskanen
VET ERI 2 | Toyway Kap-Ri-Olli om. Tiina Kaakinen

Nartut
JUN EH 1 | Mäntykartanon Indiana om. Minna Virta
JUN EH 2 | Sadetassu Vanette om. Neea Piippo
JUN EH 3 | Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
JUN EH 4 | Dawana Dainty Dahlia om. Saara Lahdenperä
NUO ERI 2 | Racconto Laxmi Dhoop om. kasv. ja Johanna Putkonen
NUO ERI 3 | Down-Goblin Flaminia om. Merja Heilman
NUO EH 4 | Vanessan Expression om. Aune Savolainen
AVO ERI 2 | Saffron Emmylou om. Pirkko Linnus
AVO ERI 3 | Arundina Pokhara om. Astrid Sundberg
AVO EH 4 | Olazza Jazzmine om. kasv. ja Pia Rapo
VAL ERI 2 | Down-Goblin Unisatu om. kasv. ja Nina Nieminen
VAL ERI 3 | Down-Goblin Jacqueline om. Merja Heilman
VAL ERI 4 | Arundina Bogo Nic-Sam om. Tuula Suvanto

Kasvattajat
KASV 2 KP | Kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela

15.11.2009 Helsinki, pentunäyttely
Tuomari: Harri Lehkonen
Ilmoitettu: Pentuja 5

ROP pentu PN 1 pentu PEK 1 KP | CHRYSTAL MOUNTAIN JEMPA MANI om. Katri Kukkanen ja Marcus Ahlman
PEK 2 KP PN 2 pentu | TASHI-GONG MARIQUEEN om. Katri Tauru

Muut tulokset:
Urospentu 5-7kk
PEK 1 ei KP | Tashi-Gong Moonlight om. Katri Tauru ja Mia Vilander

Narttpennut 5 - 7kk
PEK 3 | Tashi-Gong Madonna om. Maarit Ovaska
PEK 4 | Tashi-Gong Melody om. Katri Tauru


08.11.2009 Turku, pentunäyttely
Tuomari: Riitta Lahtovaara
Ilmoitettu: Pentuja 2

PEK 1 ei KP | TULILINNUN EUFORIA om. Niko Lähdensivu
PEK 1 ei KP | TULILINNUN ELEGANSSI om. Julia kukkonen



08.11.2009 Helsinki, pentunäyttely
Tuomari: Tuula Plathan
Ilmoitettu: Pentuja 1

ROP pentu PEK 1 KP | CHRYSTAL MOUNTAIN JEMPA MANI om. Katri Kukkanen ja Marcus Ahlman


25.10.2009 Seinäjoki kv
Tuomari: Erna-Britt Nordin, Ruotsi
Ilmoitettu: Pentuja 1 - Aikuisia 73 - Veteraaneja 3


VSP Satatassun Viva Valentino - ROP Mäntykartanon Gizella

ROP PN 1 CACIB SERT FI MVA AVO ERI 1
| MÄNTYKARTANON GIZELLA om. Paula Jokela
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 1 | VANESSAN IMANDRA om. Silja Lappeteläinen
PN 3 VAL ERI 2 | MÄNTYKARTANON AMORIINA om. Paula Jokela
PN 4 vara-SERT JUN ERI 1 | HOSWIN MY ONLY ONE om. Miia Westman

VSP PU 1 CACIB VAL ERI 1
| SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Mirja Päiväkkö
PU 2 SERT JUN ERI 1 | KIIRAMANNA DALAI LAMA om. kasv. ja Mari Nurminen
PU 3 vara-CACIB vara-SERT AVO ERI 1 | INGEFAL'S MAGICAL HOSWIN om. Eija Hemmilä ja Miia Westman
PU 4 NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. kasv. ja Nina Nieminen

ROP pentu PEK 1 KP
| DOWN-GOBLIN AAMU AURINKO om. Jaana ja Tomi Ylikojola

ROP veteraani VET ERI 1 | TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Tiina Kaakinen

ROP kasvattaja KASV 1 KP | kennel MÄNTYKARTANON om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 | Sidenvägens Super Trouper om. Miia Westman
JUN ERI 3 | Mango's Nightwish om. Silja Lappeteläinen ja Katriina Huhtinen
JUN ERI 4 | Misschiefin Bzanba Arog om. Merja ja Leila Salminen
NUO ERI 2 | Vanessan Fernando om. Silja Lappeteläinen
NUO ERI 3 | Shandita's Tru Finn om. Johanna Mäkelä
NUO ERI 4 | Mäntykartanon Hidalgo om. Annette Åkerlund
AVO ERI 2 | Mäntykartanon Franklin om. kasv. ja Ritva-Liisa Tuikka
AVO ERI 3 | Hoswin Odyssey om. Eija Hemmilä ja Antero Humalanmaa
AVO EH 4 | Bellezza's Ki-As-Ma om. Arja Timonen
VAL ERI 2 | Toyway Kaa-H-Ari om. kasv. ja Tiina Kaakinen
VAL ERI 3 | Mäntykartanon Erasmus om. Minna Virta
VAL ERI 4 | Mäntykartanon Donatello om. Ritva-Liisa Tuikka
VET EH 2 | Bellezza's Xizang om. Aino-Inkeri Huurinainen

Nartut:
JUN ERI 2 | Down-Goblin Oh So Lovely om. kasv. ja Per-Ole Stenman
JUN EH 3 | Bendafeims Yolanda om. Anne Anttila
JUN EH 4 | Sunbase Amore Apple om. Miia Kytölä ja Meeri Vierikko
NUO ERI 1 | Mäntykartanon Himalaya om. Paula Jokela
NUO ERI 2 | Bellezza's Ametisti om. Sirpa ja Jaakko Juuso
NUO ERI 3 | Down-Goblin Flaminia om. Merja Heilman
NUO EH 4 | Nic-Sam Claudia om. Minna Väänänen
AVO ERI 2 | Hoswin Miranda om. Tuija Piri
AVO ERI 3 | Bellezza´s Alexandriina om. Tarja Keskisaari
AVO ERI 4 | Sakya´s My Bell-Ezza om. Aino-Inkeri Huurinainen
VAL ERI 3 | Down-Goblin Jacqueline om. Merja Heilman
VAL ERI 4 | Lecibsin Gala om. Anna-Liisa Hakala
VET EH 1 | Pekdoro´s Contessa om. Susanna Kolppanen

Kasvattajat:
KASV 2 KP | Kennel Down-Goblin om. Merja Heilman
KASV 3 KP | Kennel Bellezza's om. Aino-Inkeri Huurinainen



25.10.2009 Lahti pentunäyttely
Tuomari: Kristiina Niemelä
Ilmoitettu: Pentuja 1

ROP pentu PEK 1 KP | DOWN-GOBLIN VANILLA om. om. Hanna Raatikainen



24.10.2009 Hämeenlinna, ryhmänäyttely
Tuomari: Zorica Salijevic, Ruotsi
Ilmoitettu: Pentuja 1 - Aikuisia 50 - Veteraaneja 5


ROP Miliisin Trans-Am - VSP Down-Goblin Unisatu

ROP PU 1 VAL ERI 1 | MILIISIN TRANS-AM om. Katriina Kanninen
PU 2 SERT AVO ERI 1 | SATATASSUN VIA CARMANTE om. Maarit Peltonen
PU 3 vara-SERT NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nina Nieminen
PU 4 JUN ERI 1 | SHIBAZHAN SENECIO om. Milla Kaarlampi

VSP PN 1 VAL ERI 1 | DOWN-GOBLIN UNISATU om. kasv. ja Nina Nieminen
PN 2 SERT NUO ERI 1 | KATIMON TIRLITTAN om. Katriina Kanninen
PN 3 vara-SERT JUN ERI 1 | CITARAZOOLON MY SWEET JOY om. Kirsi Holmberg
PN 4 AVO ERI 1 | DOWN-GOBLIN VIVIENNE om. kasv. ja Merja Leppänen ja Juha Kaukiainen


ROP pentu PEK 1 KP | NENEMO PEACEFUL GIRL om. Minna Särkijärvi

ROP veteraani VET ERI 1 | SHIBAZHAN PRUNELLA om. Anne Johansson

ROP kasvattaja KASV 1 KP | Kennel DOWN-GOBLIN om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 | Toyway Ok-Taavi om. Sanna Nikulainen
JUN ERI 3 | Tor Oskan Engelberkt om. Mervi Tilaeus
JUN ERI 4 | Saseran Midnight Mayhem om. kasv. ja Alexandra Johansson
NUO ERI 2 | Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta Hautaniemi-Paakkanen
NUO ERI 3 | Chrystal Mountain Älskling Barn om. Leila Lehto
NUO ERI 4 | Raigomillin Gilbert Grape om. Jenna ja Raija Hämäläinen
VAL ERI 2 | Satatassun Viva Valentino om. Mirja Päiväkkö
VAL ERI 3 | Chrystal Mountain Heartbreaker om. Leila Lehto
VAL ERI 4 | Ziestan Iki-Ihana om. Tiina Rämö
VET EH 1 | Satatassun Ukulele om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN ERI 2 | Santera Brilliant Jewel om. Piia Leino ja Pälvi Karuvaara
JUN ERI 3 | Hallahelmen Milla Magia om. Ritva Huusko-Helminen
JUN ERI 4 | Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
NUO ERI 2 | Down-Goblin Yin om. kasv. ja Katja Mynttinen
NUO ERI 3 | Nic-Sam Claudia om. Minna Väänänen
NUO ERI 4 | Tuuling Ris Ellen om. Maaret Laaksonen
AVO ERI 2 | Kiiramanna Tuutilulla om. Hannele Porola
AVO ERI 3 | Alnuspark Nouma om. Anna-Maria Melkas
AVO ERI 4 | Arundina Pokhara om. Astrid Sundberg
VAL ERI 2 | Pinaco X-Tra Star om. Satuu Vekama
VAL ERI 3 | Charmia's Chemcem om. Yvonne Kokko
VAL ERI 4 | Ziestan Tijuana om. Paula Kujala
VET ERI 2 | Miilisin Fi-Ance-E om. Katriina Kanninen
VET ERI 3 | Lady Ninjas Get Happy om. Tiina Putkonen

Kasvattajat
KASV 2 KP | Kennel Chrystal Mountain om. Leila Lehto
KASV 3 KP | Kennel Ziestan om. Iina Mattila



04.10.2009 Kotka, pentunäyttely
Tuomari: Marja Kosonen
Ilmoitettu: Pentuja 2

RYP 4 ROP pentu PN 1 pentu PEK 1 KP | DOWN-GOBLIN VANILLA om. Hanna Raatikainen
PN 2 pentu PEK 1 KP | CITARAZOOLON MY SWEET JOY om. Kirsi Holmberg



26.09.2009 Eckerö kv
Tuomari: Tapio Eerola
Ilmoitettu: Aikuisia 17 - Veteraaneja 1


ROP Shibazhan Nemesia - VSP Panhur's Rönn

ROP ROP veteraani VET ERI 1 | SHIBAZHAN NEMESIA om. Anne Johansson
PN 2 SERT CACIB AVO ERI 1 | TUULING RIS ELLEN om. Tuula Parviainen
PN 3 vara-SERT vara-CACIB VAL ERI 1 | TOYWAY UNA UNIENNA om. kasv. ja Lahja Tattari
PN 4 JUN ERI 1 | MISSCHIEFIN BZANBA NAMBA om. kasv, ja Timo Hyvönen

VSP PU 1 SERT FI MVA CACIB VAL ERI 1
| PANHUR'S RÖNN om. Ann-Christin Hurtig
PU 2 vara-SERT vara-CACIB NUO ERI 1 | SHIBAZHAN NABIL om. Daniela ja Pia Taskila
PU 3 VAL ERI 2 | TUULING CHAN PETRUS om. Tuula Parviainen

Muut tulokset:
Urokset
NUO EH 2 | Panhur's Dionysus om. Ann-Christin Hurtig
VAL EH 3 | Mavibos Indo om. Jan Rinydahl

Nartut:
JUN EH 2 | Panhur's Morning Mist om. Mona Frejborg
NUO EH 1 | Panhur's Hera om. Henny Tulevall
AVO EH 2 | Misschiefin An Dar Sengomar om. kasv. ja Marja Valminen

Kasvattaja
KASV 1 ei KP Kennel Panhur's om. Paavo ja Ann-Christin Hurtig



20.09.2009 Tampere ryhmänäyttely
Tuomari: Dagmar Klein, Romania
Ilmoitettu: Pentuja 6 - Aikuisia 66 - Veteraaneja 5


ROP Mäntykartanon Erasmus - VSP Mäntykartanon Amoriina

ROP PU 1 VAL ERI 1 | MÄNTYKARTANON ERASMUS om. Minna Virta
PU 2 SERT NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nina Nieminen
PU 3 VAL ERI 2 | MILIISIN TRANS-AM om. Katriina Kanninen
PU 4 vara-SERT AVO ERI 1 | INGEFAL'S MAGICAL HOSWIN om. Eija Hemmilä ja Miia Westman

VSP PN 1 VAL ERI 1 | MÄNTYKARTANON AMORIINA om. Paula Jokela
PN 2 SERT JUN ERI 1 | MÄNTYKARTANON HIMALAYA om. Paula Jokela
PN 3 vara-SERT NUO ERI 1 | KATIMON TIRLITTTAN om. Katriina Kanninen
PN 4 VAL ERI 2 | DOWN-GOBLIN UNISATU om. kasv. ja Nina Nieminen


VSP-pentu Sunbase Amore Amigo - ROP-pentu Citarazoolon My Sweet Joy

ROP pentu PEK 1 KP | CITARAZOOLON MY SWEET JOY om. Kirsi Holmberg
VSP pentu PEK 1 KP | SUNBASE AMORE AMIGO om. kasv. ja Mia Koskimäki


VSP-vet. Down-Goblin Teddy-Bear - ROP-vet. Cinodes Cherpentine

ROP veteraani VET ERI 1
| CINODES CHERPENTINE om. Lotta Leiramo
VSP veteraani VET ERI 1 | DOWN-GOBLIN TEDDY-BEAR om. Merja Heilman


BIS 4 kasvattaja ROP kasvattaja KASV 1 KP | Kennel MÄNTYKARTANON om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urospennut
PEK 2 KP | Citarazoolon My Pride And Joy om. Mervi Viitala ja Anne Marjamäki
PEK 3 KP | Betzina's Bandhul-Bertil om. Eija Silvonen

Narttupennut
PEK 2 KP | Alexa om. Sari Virtanen ja Sanna Hirjola
PEK 3 KP | Sunbase Amore Apple om. kasv. ja Meeri Vierikko
PEK 4 KP | Betzina's Bandhula-Bertta om. Lea Koljonen

Urokset
JUN ERI 1 | Cinodes Carlos Caron om. Henriette Heikel
JUN ERI 2 | Armasboy om. Mervi Viitala
JUN ERI 3 | Revonhännän Liciano om. kasv. ja Matti Willman
JUN ERI 4 | Mäntykartanon Hidalgo om. Annette Åkerlund
NUO ERI 2 | Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa
NUO ERI 3 | Revonhännän Jarome om. Essi, Jutta ja Mariitta Savela
NUO EH 4 | Suvijan MozArella om. kasv. ja Minna Salmesvuori
AVO ERI 2 | Hoswin Odyssey om. Eija Hemmilä ja Antero Humalamaa
AVO ERI 3 | Racconto Piano Man om. Taru Heinänen
AVO ERI 4 | Ze-Ninan Jambo Boy om. Nina Nieminen

Nartut:
JUN ERI 2 | Silences Malissa om. Satu Driouach
JUN ERI 3 | Mäntykartanon Indiana om. Minna Virta
JUN ERI 4 | Cinodes Celestial Shine om. kasv. ja Sari Harlin
NUO ERI 2 | Suvijan Myy om. kasv. ja Ea Juhkam
NUO ERI 3 | Cinodes Champagne Song om. Sirpa Berk
NUO ERI 4 | Tuuling Ris Elene om. Tuula Parviainen
AVO ERI 1 | Alnuspark Nouma om. Anna-Maria Melkas
AVO ERI 2 | Mäntykartanon Gizella om. kasv. ja Seija Haka
AVO ERI 3 | Pinaco Halloween Girl om. Miia Kytölä
AVO ERI 4 | Suvijan Sa-Mo-Ria om. kasv. ja Tarja Salo
VET ERI 2 | Cinodes Cool Champagne om. Pälvi Karesola
VET ERI 3 | Cayana Gyatsa La om. Marja-Terttu Kallio
VET EH 4 | Maarikan Bet-Zina om. Tuija Notkonen

Kasvattajat
KASV 2 KP| Kennel Suvijan om. Anne Marjamäki



20.09.2009 Parainen ryhmänäyttely

Tuomari: Denis Kuzelj, Slovenia
Ilmoitettu:Pentuja 1 - Aikuisia 27 - Veteraaneja 2


ROP Shibazhan Zelkova - VSP Arundina Pokhara

RYP 2 ROP SERT PU 1 AVO ERI 1
| SHIBAZHAN ZELKOVA om. Piia Koponen c/o Seppo Paulin
PU 2 VAL ERI 1 | SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Mirja Päiväkkö
PU 3 vara-SERT NUO ERI 1 | TASHI-GONG HULLABALOO om. Margareta Hautaniemi-Paakkanen
PU 4 JUN ERI 1 | FOMARIN PEPI om. Päivi Kinnala

VSP PN 1 SERT AVO ERI 1
| ARUNDINA POKHARA om. Astrid Sundberg
PN 2 vara-SERT AVO ERI 2 | SEMIDAN KHI-CHI-KORUNDI om. Heli Kostiainen
PN 3 AVO ERI 3 | SHIBAZHAN ELETTARIA om. Anne Johansson
PN 4 JUN ERI 1 | CIRIKIT CIMBA'S KIERA om. Katri Aallonranta
ROP veteraani VET ERI 1 | SHIBAZHAN PRUNELLA om. Anne Johansson

ROP kasvattaja KASV 1 KP | Kennel SHIBAZHAN om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Urospentu
PEK 1 | Ziestan Trevor om. Tarja Honka

Urokset:
JUN ERI 2 | Bendafeims Yemon om. Tarja Honka
JUN ERI 3 | Saseran Midnight Mayhem om. kasv. ja Alexandra Johansson
NUO ERI 2 | Saseran Lorent om. Marja Suovanen
VAL ERI 2 | Naranja Ar-Temio om. Aino Eilos

Nartut:
JUN ERI 2 | Tulilinnun Design Girl om. kasv. ja Anna-Maija Anttalainen
JUN EH 3 | Tuuling Via Gorinna om. Hanna Roos
NUO ERI 1 | Onnentassun Annamanna om. Mervi Tilaeus
NUO ERI 2 | Shibazhan Quercus Rubra om. kasv. ja Virva Kangas
NUO ERI 3 | Naranja Esmeralda om. Helena Sundström
NUO ERI 4 | Tuuling Ris Ellen om. Maaret Laaksonen
AVO ERI 4 | Flametail Dear Devil-Ma om. kasv. ja Mirja Päiväkkö
VAL ERI 1 | Naranja Am-Bra om. Helena Sundström
VET EH 2| Cantabile Amber Ida om. Mia Johnsson



13.09.2009 Äetsä ryhmänäyttely
Tuomari: Vija Kluceniece, Latvia
Ilmoitettu: Aikuisia 33 - Veteraaneja 1


VSP Miliisin Ne-Fthys - ROP TashiGong Hullabaloo

ROP PU 1 SERT NUO ERI 1
| TASHI-GONG HULLABALOO om. Margareta Hautaniemi-Paakkanen
PU 2 vara-SERT AVO ERI 1 | NARANJA ANTONIO om. Nina Välimaa
BIS 3 veteraani ROP veteraani PU 3 VET ERI 1 | SATATASSUN UKULELE om. Maarit Peltomaa
PU 4 VAL ERI 1 | SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Mirja Päiväkkö

VSP PN 1 SERT FI MVA VAL ERI 1
| MILIISIN NE-FTHYS om. Susanna Peltomaa
PN 2 VAL ERI 2 | TUULING CIONS OLIVIA om. Tuula Parviainen
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 | ZIESTAN MY LITL NELLA om. Elisa Vahlroos-Moissander
PN 4 JUN ERI 2 | RINA-CZA'S SUPER TRINITY om. Eeva Nyman


BIS 4 kasvattaja ROP kasvattaja KASV 1 KP
| Kennel SATATASSUN om. Terhi Aavinko

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 | Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää
JUN ERI 2 | Kiiramanna Dalai Lama om. kasv. ja Mari Nurminen
JUN EH 3 | Katimon Troijjan om. Lahja Tattari
NUO EH 2 | Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa
AVO ERI 2 | Rina-Cza's Party Oh No om. Minnas Ahola
AVO ERI 3 | Satatassun Via Carmante om. Maarit Peltonen
AVO ERI 4 | Uno om. Marke Salo

Nartut:
JUN ERI 1 | Silences Melissa om. Satu Driouach
JUN ERI 3 | Kiiramanna Dumffelidum om. Merja Uimonen
JUN ERI 4 | Cirikit Cimba's Kiera om. Katri Aallonranta
NUO ERI 1 | Revonhännnän Fosforos om. kasv. ja Orvokki Niemelä
NUO ERI 2 | Satatassun Vive Sweetlove om. Trehi Aavinko
NUO ERI 3 | Tuuling Ris Ellen om. Maaret Laaksonen
NUO ERI 4 | Naranja Esmeralda om. Helena Sundström
AVO ERI 2 | Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
AVO ERI 3 | Nikira om. Lahja Tattari
AVO EH 4 | Arundina Pokhara om. Astrid Sundberg
VAL ERI 3 | Annastiina Anniina om. Lahja Tattari

Kasvattajat
KASV 2 KP | Kennel Tuuling om. Tuula Parviainen
KASV 3 KP | Kennel Annastiina om. Lahja Tattari



13.09.2009 Porvoo
Tuomari: Jeannette Larive, Ranska
Ilmoitettu: Pentuja 1 - Aikuisia 55 - Veteraaneja 4


VSP Down-Goblin Jacqueline - Olazza Milord

ROP PU 1 VAL ERI 1
| OLAZZA MILORD om. Maija Perttola
PU 2 SERT FI MVA AVO ERI 1 | OLAZZA MANDA-RIN om. Päivi ja Tiiu Pousi
PU 3 vara-SERT NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nina Nieminen
PU 4 VAL ERI 2 | MISSCHIEFIN ANSHU ANBU om. kasv. ja Lahja Tattari

VSP PN 1 VAL ERI 1
| DOWN-GOBLIN JACQUELINE om. Merja Heilman
PN 2 VAL ERI 2 | DOWN-GOBLIN UNISATU om. kasv. ja Nina Nieminen
PN 3 SERT AVO ERI 1 | HÖBE HUNT WHITE PEARL om. Heidi Roiha ja Minna Huhtinen
PN 4 vara-SERT NUO ERI 1 | SHIBAZHAN NINFEY om. kasv. ja Johanna Nykänen

ROP pentu PEK 1 KP | TOYWAY OK-TAAVI om. Sanna Nikulainen


ROP-jun. Wartin-Kyis Gon-Po-Ter - VSP-jun. Of Zlazano Fly On Carpet

ROP juniori JUN ERI 1 | WARTIN-KYIS GON-PO-TER om. Harri Tanttu ja Maija Kajamäki
VSP juniori JUN ERI 1 | OF ZLAZANO TAMBA FLY ON CARPET om. Kari Kuosmanen


ROP-vet. Shibazhan Thymus - VSP-vet. Olazza Khasmir
BIS 3 veteraani ROP veteraani VET ERI 1 | SHIBAZHAN THYMUS om. kasv. ja Maija Salminen
VSP veteraani VET ERI 1 | OLAZZA SHALIMARI om. Maija Perttola



BIS 4 kasvattaja ROP kasvattaja KASV 1 KP
| Kennel DOWN-GOBLIN om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 | Saseran Midnight Mayhem om. kasv. ja Alexandra Johansson
JUN ERI 3 | Shibazhan Senecio om. Milla Kaarlampi
JUN ERI 4 | Cinodes Carlos Caron om. Henriette Heikel
NUO ERI 2 | Chrystal Mountain Älskling Barn om. Leila Lehto
NUO EH 3 | Cinodes Cosmic Kongkar om. Sari ja Marko Havu
AVO ERI 2 | Racconto Piano Man om. Taru Heinänen
AVO ERI 3 | Shibazhan Ulex om. Mari Frestadius
AVO ERI 4 | Wartin-Kyis Firefox om. Katja Mynttinen
VAL ERI 3 | Chrystal Mountain Heartbreaker om. Leila Lehto
VAL ERI 4 | Ingefal's Macho Man om. Essi Turunen

Nartut:
JUN ERI 2 | Misschiefin Bzanba Namba om. kasv. ja Timo Hyvönen
JUN ERI 3 | Panhur's Morning Mist om. Mona Frejborg
JUN ERI 4 | Olazza Tiara om. kasv. ja Veikko Räty
NUO ERI 2 | Down-Goblin Flaminia om. Merja Heilman
NUO ERI 3 | Cinodes Champagne Song om. Sirpa Berk
NUO ERI 4 | Panhur's Athena om. Mona Frejborg
AVO ERI 2 | Down-Goblin Vivienne om. kasv. ja Merja Leppänen ja Juha Kaukiainen
AVO ERI 3 | Arundina Lha Sha om. Yvonne Kokko
AVO ERI 4 | Shibazhan Elettaria om. Anne Johansson
VET ERI 2 | Shibazhan Nemesia om. Anne Johansson
VET ERI 3 | Cinodes Cool Champagne om. Pälvi Karesola

Kasvattajat:
KASV 2 KP | Kennel Olazza om. Maija Perttola
KASV 3 KP | Kennel Shibazhan om. Anne Johansson
KASV 4 KP | Kennel Chrystal Mountain om. Leila Lehto



12.09.2009 Helsinki, ryhmänäyttely
Tuomari: Unto Timonen
Ilmoitettu: Aikuisia 38 - Veteraaneja 4


VSP Tuuling Ris Elene - ROP Olazza Khasmir


ROP-vet. Olazza Shalimari - VSP-vet. Olazza Khasmir


BIS 1 -vet.Olazza Shalimari

ROP PU 1 VAL ERI 1 | OLAZZA MILORD om. Maija Perttola
PU 2 SERT JUN ERI 1 | KIIRAMANNA DALAI LAMA om. kasv. ja Mari Nurminen
PU 3 vara-SERT JUN ERI 2 | SHIBAZHAN SORBUS om. Kirsti Helenius
PU 4 NUO ERI 1 | SHIBAZHAN NABIL om. Daniela ja Pia Taskila
VSP veteraani VET ERI 1 | OLAZZA KHASMIR om. Mirja Sarkki

VSP PN 1 SERT NUO ERI 1 | TUULING RIS ELENE om. Tuula Parviainen
BIS 1 veteraani ROP veteraani PN 2 VET ERI 1 | OLAZZA SHALIMARI om. Maija Perttola
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 | NANAZA NELINA om. Micaela Taskila
PN 4 JUN ERI 1 | CIRIKIT CIMBA'S KIERA om. Katri Aallonranta

ROP kasvattaja KASV 1 KP
| Kennel OLAZZA om. Maija Perttola

Muut tulokset:
JUN ERI 3 | Revonhännän Luciano om. kasv. ja Matti Willman
JUN ERI 4 | Kastanjan Ferdinand om. Anne ja Jari Hellström
NUO ERI 2 | Shibazhan Querqus Suber om. Anneli Haakanen
AVO EH 1 | Rina-Cza's Party Oh No om. Minnas Ahola

Nartut:
JUN ERI 2 | Onnentassun Annamanna om. Mervi Tilaeus
JUN ERI 3 | Panhur's Morning Mist om. Mona Frejberg
JUN ERI 4 | Revonhännän Marguesa om. kasv. ja Katri Koivikko
NUO ERI 2 | Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska
NUO ERI 3 | Revonhännän Hilima om. Sirpa Suominen
NUO ER1 4 | Arundina Tsonya om. Jarmo Sundberg
AVO ERI 2 | Shibazhan Elettaria om. Anne Johansson
AVO ERI 3 | Arundina Pokhara om. Astrid Sundberg
AVO ERI 4 | Olazza Jazzmine om. kasv. ja Pia Rapo
VAL ERI 1 | Miliisin Ne-Fthys om. Susanna Peltomaa
VET ERI 2 | Shibazhan Prunella om. Anne Johansson



05.09.2009 Vantaa

Tuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen
Ilmoitettu: Pentuja 1 - Aikuisia 22 - Veteraaneja 7

ROP ROP veteraani PU 1 VET ERI 1 | OLAZZA KHASMIR om. Mirja Sarkki
PU 2 VAL ERI 1 | OLAZZA MILORD om. Maija Perttola
PU 3 SERT JUN ERI 1 | KODA om. Tiina ja Pia Putkonen
PU 4 VET ERI 2 | SHIBAZHAN THYMUS om. kasv. ja Maija Salminen
vara-SERT JUN ERI 2 | KIIRAMANNA DALAI LAMA om. kasv. ja Mari Nurminen

VSP PN 1 SERT AVO ERI 1 | OLAZZA JAZZMINE om. kasv. ja Pia Rapo
PN 2 vara-SERT NUO ERI 1 | SHIBAZHAN NAHEMA om. Dahlia Uotila
PN 3 JUN ERI 1 | OF ZLAZANO TAMBA FLY ON CARPET om. Kari Kuosmanen
PN 4 AVO ERI 2 | DOWN-GOBLIN VIVIENNE om. kasv. ja Juha Kaukiainen ja Merja Leppänen
VSP veteraani VET ERI 1 | OLAZZA SHALIMARI om. Maija Perttola

ROP pentu PN 1 pentu PEK 1 KP
| MON AMINETTEN BRIANNA om. kasv. ja Cathe Edlund

ROP kasvattaja KASV 1 KP | Kennel OLAZZA om. Maija Perttola

Muut tulokset:
Urokset:
NUO EH 1 | Shibazhan Noel om. Kimmo Rasinperä
NUO EH 2 | Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta Hautaniemi-Paakkanen

Nartut:
JUN ERI 2 | Revonhännän Marzenna om. kasv. ja Tarja Kranni
JUN EH 3 | Onnentassun Annamanna om. Mervi Tilaeus
JUN EH 4 | Thamire's Tipakka om. Riitta Vänni
NUO ERI 2 | Ziestan My Litl Nella om. Elisa Vahlroos-Moisander
NUO EH 3 | Revonhännän Fosforos om. kasv. ja Orvokki Niemelä
NUO EH 4 | Shibazhan Serissa om. kasv. ja Isabella Fagerström
AVO EH 3 | Niiländer Love Cun-Wa om. Hannele Piiroinen ja Sari Myllynen
AVO EH 4 | Arundina Pokhara om. Astrid Sundberg
VET ERI 2 | Shibazhan Nemesia om. Anne Johansson
VET EH 3 | Chrystal Mountain Cindy's Jingwei om. Marjo Kailavuo
VET EH 4 | Taikalamme Laa-Laa om. Katja Mynttinen



30.08.2009 Helsinki, SKKY:n erik.nly + 9-ryhmä

Tuomari: Kari Järvinen
Ilmoitettu: Pentuja 3 - Aikuisia 22- Veteraaneja 3


VSP Olazza Shalimari - ROP Misschiefin Anshu Anbu

BIS 1 ROP PU 1 VAL ERI 1 | MISSCHIEFIN ANSHU ANBU om. kasv. ja Lahja Tattari
PU 2 VAL ERI 2 | OLAZZA MILORD om. Maija Perttola
BIS 1 veteraani ROP veteraani PU 3 VET ERI 1 | SHIBAZHAN THYMUS om. kasv. ja Maija Salminen
PU 4 VAL ERI 3 | SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Mirja Päiväkkö
SERT AVO ERI 1 | SHIBAZHAN ULEX om. Mari Frestadius
vara-SERT JUN ERI 1 | KIIRAMANNA DALAI LAMA om. kasv. ja Mari Nurminen

VSP VSP veteraani PN 1 VET ERI 1 | OLAZZA SHALIMARI om. Maija Perttola
PN 2 SERT FI MVA AVO ERI 1 | ARUNDINA BOGO NIC-SAM om. Tuula Suvanto
PN 3 vara-SERT AVO ERI 2 | OLAZZA JAZZMINE om. kasv. ja Pia Rapo
PN 4 AVO ERI 3 | SHIBAZHAN GERBERA om. Anne ja Leena Johansson

ROP pentu PN 1 pentu PEK 1 KP | SHIBAZHAN WISTERIA om. kasv. ja Anne Suokas

ROP kasvattaja KASV 1 KP | Kennel OLAZZA om. Maija Perttola

Muut tulokset:
Urospentu:
PEK 1 | Citarazoolon My Biggest Joy om. Anne ja Jari Hellström
Narttupentu 7-9kk
PN 2 pentu PEK 1 KP | Ziestan Tacita om. Anu ja Helinä Hietanen

Urokset:
JUN EH 2 | Kovu om. Tiina Putkonen
NUO EH 1 | Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta Hautaniemi-Paakkanen
AVO EH 2 | Yotisha's Shere Khan om. Pälvi Karesola ja Ida Savolainen

Nartut:
JUN EH 1 | Misschiefin Bzanba Namba om. kasv. ja Timo Hyvönen
JUN EH 2 | Nic-Sam Diamante om. Eero ja Tuula Suvanto
JUN EH 3 | Ziestan Toccara om. Tiina Rämö ja Anette Asplund-Kähärä
JUN EH 4 | Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
NUO ERI 1 | Ziestan Ingemaj om. kasv. ja Tiina Rämö
AVO EH 4 | Arundina Pokhara om. Astrid Sundberg



30.08.2009 Köyliö, pentunäyttely
Tuomari: Juha Putkonen
Ilmoitettu: pentuja 4


ROP Chakiran Elizabeth - VSP Chakiran Edvard

RYP 1 pentu ROP pentu PEK 1 KP | CHAKIRAN ELIZABETH om. kasv. ja Marika Reunanen
PN 2 pentu PEK 1 KP | CESSI-CAN WIVIAN om. Kaisa Hallberg
PN 3 pentu PEK 2 KP | CIRIKIT OKARIINA om. Mirja Heinonen

VSP pentu PEK 1 KP | CHAKIRAN EDVARD om. Heli Jokinen



29.08.2009 Tervakoski kv
Tuomari: Liz Cartledge, GB
Ilmoitettu: Pentuja 3 - Aikuisia 67- Veteraaneja 12


VSP Down-Goblin Jacqueline - ROP Misschiefin Anshu Anbu


ROP-vet. Shibazhan Thymus - VSP-vet. Olazza Shalimari

ROP PU 1 SERT FI MVA CACIB AVO ERI 1 | MISSCHIEFIN ANSHU ANBU om. kasv. ja Lahja Tattari
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 1 | OLAZZA MILORD om. Maija Perttola
PU 3 VAL ERI 2 | INGEFAL'S MACHO MAN om. Essi Turunen
BIS 3 veteraani ROP veteraani PU 4 VET ERI 1 | SHIBAZHAN THYMUS om. kasv. ja Maija Salminen
vara-SERT AVO ERI 2 | RACCONTO PIANO MAN om. Taru Heinänen

VSP PN 1 CACIB VAL ERI 1 | DOWN-GOBLIN JACQUELINE om. Merja Heilman
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 2 | CHARMIA'S CHEMCEM om. Yvonne Kokko
VSP veteraani PN 3 VET ERI 1 | OLAZZA SHALIMARI om. Maija Perttola
PN 4 SERT AVO ERI 1 | NANAZA NELINA om. Pia ja Micaela Taskila
vara-SERT NUO ERI 1 | ANNASTIINA MAR-LEENA om. Katriina Kanninen

ROP kasvattaja KASV 1 KP
| Kennel DOWN-GOBLIN om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 1 | Saseran Midnight Mayhem om. kasv. ja Alexandra Johansson
PEK 2 | Citarazoolon My Pride And Joy om. Anne Marjamäki ja Mervi Viitala
PEK 3 | Citarazoolon My Biggest Joy om. Anne ja Jari Hellström

Urokset:
JUN ERI 1 | Misschiefin Bzanba Arog om. Merja ja Leila Salminen
JUN ERI 2 | Armasboy om. Mervi Viitala
JUN EH 3 | Vanessan Elena's Joy om. Taru Vartiainen
JUN EH 4 | Taibashan om. Nina Rahunen
NUO ERI 1 | Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen
NUO ERI 2 | Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta Hautaniemi
NUO ERI 3 | Shibazhan Nabil om. Micaela ja Pia Taskila
NUO ERI 4 | Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa
AVO ERI 3 | Shibazhan Ulex om. kasv. ja Mari Frestadius
AVO ERI 4 | Wartin-Kyis Firefox om. Katja Mynttinen
VAL ERI 3 | Nanaza Phooka om. Daniela ja Pia Taskila
VAL ERI 4 | Vanessan Eskul Jr om. Taru Vartiainen
VET EH 3 | Jonathan om. Jenni-Mari ja Sami Riippi

JUN ERI 1 | Katimon Tirlittan om. Katriina Kanninen
JUN ERI 2 | Of Zlazano Tamba Fly on Carpet om. Kari Kuosmanen
JUN ERI 3 | Cinodes Champagne Song om. Sirpa Berk
JUN ERI 4 | Bellezza's Lorelai om. kasv. ja Marja Elonen
NUO ERI 2 | Bellezza's Ametisti om. Sirpa ja Jaakko Juuso
NUO ERI 3 | Down-Goblin Flaminia om. Merja Heilman
NUO ERI 4 | Suvijan Myy om. kasv. ja Ea Juhkam
AVO ERI 2 | Misschiefin An Dar Sengomar om. kasv. ja Marja Valminen
AVO ERI 3 | Olazza Jazzmine om. kasv. ja Pia Rapo
AVO EH 4 | Arundina Lha Sha om. Yvonne Kokko
VAL ERI 3 | Down-Goblin om. Unisatu om. kasv. ja Nina Nieminen
VAL EH 4 | Shibazhan Kerria om. Tiina Hirvonen

Kasvattajat:
KASV 2 KP | kennel Olazza om. Maija Perttola
KASV 3 | kennel Shibazhan om. Anne Johansson
KASV 4 | kennel Nanaza om. Pia Taskila



23.08.2009 Heinola

Tuomarit: Vija Klucniece, Latvia (pennut ja juniorit), Miroslaw Redlicki, Puola (muut)
Ilmoitettu: Pentuja 1 - Aikuisia 50 - Veteraaneja 9


ROP Nanaza Patina - VSP Down-Goblin Fernando


VSP-vet. Shibazhan Nolina - ROP-vet. Nanaza Patina

ROP ROP veteraani VET ERI 1
| NANAZA PATINA om. Sirpa Käppi
PN 2 SERT NUO ERI 1 | SHIBAZHAN NINFEY om. kasv. ja Johanna Nykänen
PN 3 vara-SERT VAL ERI 1 | MILIISIN I-SWEET om. Airi Leegen
PN 4 AVO ERI 1 | WARTIN-KYIS BUMO-TER om. Katja Mynttinen

VSP PU 1 SERT NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nina Nieminen
PU 2 VAL ERI 1 | OLAZZA MILORD om. Maija Perttola
PU 3 VAL ERI 2 | MILIISIN TRANS -AM om. Katriina Kanninen
PU 4 vara-SERT NUO ERI 2 | CHRYSTAL MOUNTAIN ÄLSKLING BARN om. Leila Lehto
VSP veteraani VET ERI 1 | SHIBAZHAN NOLINA om. Johanna ja Jenni Nykänen

ROP pentu PEK 1 KP
| SASERAN MIDNIGHT MAYHEM om. kasv. ja Alexandra Johansson

ROP kasvattaja KASV 1 KP | Kennel DOWN-GOBLIN om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 | Shibazhan Senecio om. Milla Kaarlampi
JUN ERI 2 | Kovu om. Tiina Putkonen
JUN ERI 3 | Wartin-Kyis Gon-Po-Ter om. Harri Tanttu ja Maija Kajamäki
JUN EH 4 | Cinodes Cosmic Kongkar om. Sari ja Marko Havu
NUO ERI 3 | Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta Hautaniemi
NUO EH 4 | Happy Lake Edelrot om. Päivi Parantainen
AVO ERI 1 | Yotisha's Shere Khan om. Pälvi Karesola ja Ida Savolainen
AVO EH 2 | Wartin-Kyis Firefox om. Katja Mynttinen
AVO EH 3 | Pinaco Gibson om. Anna-Kaisa Oittinen
AVO EH 4 | Maarikan Wilfred om. Tuija Notkonen
VAL ERI 3 | Down-Goblin Artemis Ingefal om. Pälvi Karesola ja Ida Savolainen
VAL ERI 4 | Chrystal Mountain Heartbreaker om. Leila Lehto
VET ERI 2 | Olazza Khasmir om. Mirja Sarkki
VET ERI 3 | Rhengold's Rendez Vous om. Sanna Männistö

Nartut:
JUN ERI 1 | Katimon Tirlittan om. Katriina Kanninen
JUN ERI 2 | Chrystal Mountain Eglantine om. Marjo Kailavuo
JUN ERI 3 | Silences Melissa om. Satu Driovach
JUN ERI 4 | Nic-Sam Diamante om. Eero ja Tuula Suvanto
NUO EH 2 | Down-Goblin Flaminia om. Merja Heilman
NUO EH 3 | Down-Goblin Xiomara om. Mervi Björk
AVO ERI 2 | Arundina Norbu Seba om. Yvonne Kokko
AVO ERI 3 | Arundina Bogo Nic-Sam om. Tuula Suvanto
AVO EH 4 | Flametail Dear Devil-Ma om. kasv. ja Mirja Päiväkkö
VAL ERI 2 | Down-Goblin Jacqueline om. Merja Heilman
VAL ERI 3 | Down-Goblin Unisatu om. kasv. ja Nina Nieminen

VET ERI 2 | Olazza Shalimari om. Maija Perttola
VET ERI 3 | Cinodes Cherpentine om. Lotta Leiramo
VET ERI 4 | Cinodes Cool Champagne om. Pälvi Karesola

Kasvattajat:
KASV 2 KP | Kennel Olazza om. Maija Perttola



22.08.2009 Kouvola

Tuomari: Paolo Dondina, Italia
Ilmoitettu: Pentuja 2 - Aikuisia 49 - Veteraaneja 10


ROP Miliisin Trans-Am - VSP Down-Goblin Vivienne

ROP PU 1 VAL ERI 1
| MILIISIN TRANS-AM om. Katriina Kanninen
PU 2 SERT NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nina Nieminen
PU 3 vara-SERT JUN ERI 1 | SHIBAZHAN SENECIO om. Milla Kaarlampi
PU 4 VAL ERI 2 | OLAZZA MILORD om. Maija Perttola

VSP PN 1 SERT AVO ERI 1
| DOWN-GOBLIN VIVIENNE om. kasv. ja Juha Kaukiainen ja Merja Leppänen
PN 2 vara-SERT JUN ERI 1 | OLAZZA TIARA om. kasv. ja Veikko Räty
PN 3 JUN ERI 2 | KATIMON TIRLITTAN om. Katriina Kanninen
PN 4 AVO ERI 2 | ARUNDINA POKHARA om Astrid Sundberg


ROP-vet. Nanaza Patina - VSP-vet. Olazza Khasmir

ROP veteraani VET ERI 1
| NANAZA PATINA om. Sirpa Käppi
VSP veteraani VET ERI 1 | OLAZZA KHASMIR om. Mirja Sarkki

ROP pentu PEK 1 KP
| TOYWAY OK-TAAVI om. Sanna Nikulainen

ROP kasvattaja KASV 1 KP | Kennel DOWN-GOBLIN om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Urospentu:
PEK 2 | Saseran Midnight Mayhem om. kasv. ja Alexandra Johansson

Urokset:
JUN ERI 2 | Mäntykartanon Ivanhoe om. Hanne Loisa
JUN ERI 3 | Misschiefin Bzanba Arog om. Merja ja Leila Salminen
JUN EH 4 | Hallahelmen Musta Pekka om. kasv. ja Johanna ja Mirka Lindfors
NUO EH 2 | Tashi-Gong Halloween om. Julia ja Joel ja Ida Lehtonen
NUO EH 3 | Chrystal Mountain Älskling Barn om. Leila Lehto
AVO ERI 1 | Racconto Piano Man om. Taru Heinänen
AVO ERI 2 | Nenemo Knight Master om. Ossi ja Tarja Tamper
AVO ERI 3 | Down-Goblin Vilhelmi om. Kirsi Sohkanen
AVO ERI 4 | Wartin-Kyis Firefox om. Katja Mynttinen
VAL ERI 2 | Olazza Milord om. Maija Perttola
VAL ERI 3 | Down-Goblin Artemis Ingefal om. Pälvi Karesola ja Ida Savolainen
VAL ERI 4 | Nenemo Hope Star om. Mira Raussi
VET ERI 2 | Shibazhan Nolina om. Jenni ja Johanna Nykänen
VET ERI 3 | Rhengold's Rendez Vous om. Sanna Männistö

Nartut:
JUN ERI 3 | Cinodes Champagne Song om. Sirpa Berk
JUN ERI 4 | Nic-Sam Diamante om. Eero ja Tuula Suvanto
NUO ERI 1 | Shibazhan Ninfey om. kasv. ja Johanna Nykänen
NUO ERI 2 | Down-Goblin Xiomara om. Mervi Björk
NUO EH 3 | Arundina Tsonya om. Jarmo Sundberg
AVO ERI 3 | Niiländer Love Cun-Wa om. Hannele Piiroinen ja Sari Myllynen
AVO ERI 4 | Racconto Madeleine om. Taru Heinänen
VAL ERI 1 | Down-Goblin Unisatu om. kasv. ja Nina Nieminen
VAL ERI 2 | Miliisin I-Sweet om. Airi Leegen
VET ERI 2 | Olazza Shalimari om. Maija Perttola
VET ERI 3 | Maarikan Adelaide om. Hanna Raatikainen
VET ERI 4 | Cinodes Cherpentine om. Lotta Leiramo

Kasvattajat:
KASV 2 KP | Kennel Olazza om. Maija Perttola



16.08.2009 Joensuu kv
Tuomari: Kristiina Ahlberg
Ilmoitettu: Aikuisia 11


ROP Mäntykartanon Arnold - Mäntykartanon Amoriina

ROP PU 1 CACIB VAL ERI 1 | MÄNTYKARTANON ARNOLD om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 SERT ROP juniori JUN ERI 1 | TASHI-GONG SILHOUETTE om. Seija ja Sampo Ikonen

VSP PN 1 CACIB VAL ERI 1
| MÄNTYKARTANON AMORIINA om. Paula Jokela
PN 2 vara-CACIB SERT FI MVA AVO ERI 1 | NIC-SAM BERTTA om. kasv. ja Paula Komulainen
PN 3 vara-SERT JUN ERI 1 | DAWANA DAINTY DAHLIA om. Saara Lahdenperä

Muut tulokset:
Nartut:
JUN EH 2 | Nic-Sam Diamante om. Eero ja Tuula Suvanto
AVO EH 2 | Mäntykartanon Gizella om. kasv. ja Seija Haka
AVO EH 3 | Arundina Bogo Nic-Sam om. Tuula Suvanto



15.08.2009 Joensuu
Tuomari: Kirsti Louhi
Ilmoitettu: Aikuisia 11


ROP Tashi-ong Silhouette - VSP Shandita's Hocus Pocus

ROP PU 1 SERT JUN ERI 1 | TASHI-GONG SILHOUETTE om. Seija ja Sampo Ikonen
PU 2 vara-SERT NUO ERI 1 | VANESSAN FERNANDO om. Silja Lappeteläinen
PU 3 VAL ERI 1 | TASHI-GONG FREZZA om. Anne Kolehmainen
PU 4 NUO ERI 2 | FINRIIKAN MACGYVER om. Soili Kinnunen

VSP PN 1 SERT JUN ERI 1
| SHANDITA'S HOCUS POCUS om. Arja ja Terhi Timonen
PN 2 vara-SERT JUN ERI 2 | NIC-SAM DIAMANTE om. Tuula ja Eero Suvanto
PN 3 AVO ERI 1 | VANESSAN TREASURE om. Silja Lappeteläinen

Muut tulokset:
Nartut:
NUO EH 1 | Necku Tuittu om. Teija ja Tapio Urpelainen ja Jaana Urpelainen-Reuna
AVO EH 2 | Höbe Hunt White Pearl om. Minna Huhtinen ja Heidi Roiha-Laakso
AVO EH 3 | Arundina Bogo Nic-Sam om. Tuula Suvanto



15.08.2009 Mustasaari rn
Tuomari: Markku Kipinä
Ilmoitettu: Pentuja 4 - Aikuisia 31 - Veteraaneja 3


ROP P'Zazz Never Say Never - VSP Lecibsin Gala



BIS 1 RYP 1 ROP PU 1 SERT AVO ERI 1 | P'ZAZZ NEVER SAY NEVER om. Johanna Mäkelä
PU 2 vara-SERT NUO ERI 1 | MOW-ZOW CHARLIE CHAPLIN om. Marko ja Katja Rita
PU 3 JUN ERI 1 | HOSWIN LEWIS om. Lena Svahn
PU 4 VAL ERI 1 | HOSWIN LILLA OBELIX om. Miia Westman

VSP PN 1 VAL ERI 1
| LECIBSIN GALA om. Anna-Liisa Hakala
PN 2 SERT AVO ERI 1 | CAYANA GYATSA LA om. Marja-Terttu Kallio
PN 3 vara-SERT NUO ERI 1 | BELLEZZA'S AMETISTI om. Sirpa ja Jaakko Juuso
BIS 1 veteraani ROP veteraani PN 4 VET ERI 1 | PEKDORO'S CONTESSA om. Susanna Kolppanen

ROP pentu PEK 1 KP
| SUNBASE AMORE APPLE om. Miia Kytölä ja Meeri Vierikko
VSP pentu PEK 1 KP | SIDENVÄGENS SUPER TROUPER om. Miia Westman

BIS 1 kasvattaja ROP kasvattaja KASV 1 KP
| Kennel MÄNTYKARTANON om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP | Sunbase Amore Amigo om. Miia Kytölä ja Miia Koskimäki
Narttupennut:
PEK 2 KP | Sunbase Amore Angelica om. Juliaana Suojanen
Urokset:
JUN ERI 2 | Zaranel Alonzo om. Ritva-Liisa Tuikka
JUN EH 3 | Mäntykartanon Hidalgo om. Anita Åkerlund
JUN EH 4 | Pekdoro's Prince Quintino om. Siru Rauma
NUO EH 2 | Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa
AVO ERI 2 | Ingefal's Magical Hoswin om. Miia Westman ja Eija Hemmilä
AVO ERI 3 | Hoswin Odyssey om. Eija Hemmilä ja Antero Humalamaa
AVO ERI 4 | Hoswin Lord Of Luxury om. om. Sami Takala
VAL ERI 2 | Satatassun Viva Valentino om. Mirja Päiväkkö
VAL ERI 3 | Mäntykartanon Erasmus om. Minna Virta
Nartut:
JUN ERI 1 | Mäntykartanon Hanyan om. Minna ja Pirkko Virta
JUN ERI 2 | Cinodes Champagne Song om. Sirpa Berk
JUN EH 3 | Mäntykartanon Indiana om. Minna Virta
JUN EH 4 | Mäntykartanon Himalaya om. Paula Jokela
NUO EH 2 | Basbartoo Light Lucille om. Tarja Keski-Saari
AVO EH 2 | Shandita's Princess Avien om. Susanna Kolppanen
AVO EH 3 | Mäntykartanon Gizella om. Paula Jokela
AVO EH 4 | Down-Goblin Bella Of Timbo om.



09.08.2009 Turku
Tuomari: Tarmo Viirtelä
Ilmoitettu: Pentuja 4 Aikuisia 33 - Veteraaneja 2


VSP Miliisin Trans-Am - ROP Toyway Kha-Me-Lotta

ROP PN 1 SERT JUN ERI 1
| TOYWAY KHA-ME-LOTTA om. Johanna Mäkelä
ROP veteraani PN 2 VET ERI 1 | OLAZZA SHALIMARI om. Maija Perttola
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 | ZIESTAN LAWANDA om. Iina Mattila
PN 4 JUN ERI 2 | REVONHÄNNÄN LUXIMA om. Sirpa Suominen

VSP PU 1 VAL ERI 1 | MILIISIN TRANS-AM om. Katriina Kanninen
PU 2 VAL ERI 2 | OLAZZA MILORD om. Maija Perttola
PU 3 VAL ERI 3 | SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Mirja Päiväkkö
PU 4 SERT AVO ERI 1 | OLAZZA MAN-DA-RIN om. Päivi ja Tiiu Pousi
vara-SERT NUO ERI 1 | ZIESTAN INGVAR om. Iina Mattila

ROP pentu PEK 1 KP | ZIESTAN LETITIA om. Iina Mattila

ROP kasvattaja KASV 1 KP
| Kennel OLAZZA om. Maija Perttola

Muut tulokset:
Urospentu:
PEK 1 | Saseran Midnight Mayhem om. kasv. ja Alexandra Johansson

Narttupentu:
PEK 2 | Tulilinnun Design Girl om. Marja Suovanen

Urokset:
JUN ERI 1 | Tuuling Via Gastor om. Sari ja Tapio Virta
JUN EH 2 | Katimon Troijjan om. kasv. ja Lahja Tattari
NUO EH 2 | Saseran Lorent om. Marja Suovanen
AVO ERI 2 | P'Zazz Never Say Never om. Johanna Mäkelä
AVO EH 3 | Tuuling Sab Joccey om. Tapio Virta
VAL EH 4 | Lorac's That's All Folks om. Nada Kajander

Nartut:
NUO ERI 1 | Revonhännän Hilima om. Sirpa Suominen
NUO ERI 2 | Tuuling Ris Elene om.Tuula Parviainen
NUO EH 3 | Lorac's Smokin' Hot om. Kashira Kajander
NUO EH 4 | Tuuling Ris Ellen om. Maaret ja Teuvo Laaksonen
AVO ERI 2 | Olazza Mer-Ce-Des om. kasv. ja Zweygberg Rafael
AVO ERI 3 | Semidan Khi-Chi-Korundi om. Heli Kostiainen
AVO EH 4 | Arundina Pokhara om. Astrid Sundberg

Kasvattajat:
KASV 2 KP | Kennel Tuuling om. Tuula Parviainen




09.08.2009 Kajaani rn

Tuomari: Unto Timonen
Ilmoitettu: Aikuisia 27 - Veteraaneja 2

ROP PN 1 SERT AVO ERI 1
| SAKYA'S MY BELL-EZZA om. Aino-Inkeri Huurinainen
PN 2 VAL ERI 1 | BELLEZZA'S PA-ELLA om. Arja Timonen
PN 3 VAL ERI 2 | BELLEZZA'S KOH-I-NOOR om. Titta Rusanen
PN 4 vara-SERT AVO ERI 2 | MÄNTYKARTANON GISELLA om. Paula Jokela

VSP PU 1 SERT FI MVA AVO ERI 1
| BELLEZZA'S BOH-EEMI om. Teija Leinonen
PU 2 VAL ERI 1 | TOYWAY KAA-H-ARI om. kasv. ja Tiina Kaakinen
PU 3 vara-SERT NUO ERI 1 | FINRIIKAN MACGYVER om. Soili Kinnunen
PU 4 JUN ERI 1 | MOW-ZOW CHARLIE CHAPLIN om. Katja ja Marko Rita

BIS 2 veteraani ROP veteraani VET ERI 1
| BELLEZZA'S XIZANG om. Aino-Inkeri Huurinainen

BIS 4 kasvattaja ROP kasvattaja KASV 1 KP | Kennel BELLEZZA'S om. Aino-Inkeri Huurinainen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 2 | Zaranel Alonzo om. Ritva-Liisa Tuikka
JUN EH 3 | Mäntykartanon Indy om. Paula Jokela
NUO ERI 2 | Toyway In-Tressi om. kasv. ja Heli Parkkinen
AVO EH 2 | Milarzin Autumn Star om. Heli Mylläri
VET ERI 2 | Toyway Kap-Ri-Olli om. Tiina Kaakinen

Nartut:
JUN ERI 1 | Zaranel Amazil om. Anu Leiviskä
JUN ERI 2 | Mäntykartanon Himalaya om. Paula Jokela
JUN EH 3 | ?
JUN EH 4 | ?
NUO ERI 1 | Bellezza's Ametisti om. Sirpa ja Jaakko Juuso
NUO ERI 2 | Nic-Sam Cecilia om. kasv. ja Tiina Hautakangas
NUO ERI 3 | Saffron Legacy om. kasv. ja Jaana Koivisto
AVO ERI 2 | Mäntykartanon Gizella om. kasv. ja Seija Haka
AVO ERI 3 | Nic-Sam Bertta om. kasv. ja Paula Komulainen
AVO ERI 4 | Nikoli's Nam-Isk-Uukkeli om. Hilkka ja Esa Sandberg
VAL ERI 3 | Toyway Zat-Zuma om. kasv. ja Heli Parkkinen




09.08.2009 Helsinki pentunäyttely

Tuomari: Marja Kurittu
Ilmoitettu: Pentuja 4


ROP Citarazoolon My Sweet Joy - VSP Citarazoolon Biggest Joy

ROP pentu PEK 1 KP | CITARAZOOLON MY SWEET JOY om. Kirsi Holmberg
VSP pentu PEK 1 KP | CITARAZOOLON MY BIGGEST JOY om. Anne ja Jari Hellström

Muut tulokset:
Nartut 5-7kk:
PEK 2 KP | Nenemo By The Way om. Tiia Heikkonen
Nartut 7-9kk:
PEK 1 KP | Cirikit Simba´s Kiera om. Katri Aallonranta



08.08.2009 Mäntyharju rn

Tuomari: Eeva Resko
Ilmoitettu: Pentuja 1 - Aikuisia 22 - Veteraaneja 1

ROP SERT PU 1 NUO ERI 1 | VANESSAN FERNANDO om. Silja Lappeteläinen
PU 2 vara-SERT JUN ERI 1 | TASHI-GONG SILHOUTTE om. Seija ja Sampo Ikonen
PU 3 VAL ERI 1 | NENEMO HOPE STAR om. Mira Raussi
PU 4 NUO ERI 2 | P'ZAZZ NEVER SAY NEVER om. Johanna Mäkelä

ROP veteraani VSP PN 1 SERT VET ERI 1 | NENEMO KESÄ KERTTU om. Eija ja Matti Lampinen
PN 2 vara-SERT AVO ERI 1 | NENEMO IHANA ELISA om. Eija ja Matti Lampinen
PN 3 VET ERI 2 | NENEMO IBANIMAN GIRL om. Anniina Lampinen
PN 4 AVO ERI 2 | NENEMO DEEP-TRUE LOVE om. Anniina ja Eija Lampinen

ROP pentu PEK 1 KP | TUISKU-TASSUN KULTAKUTRI om. Helena Andersson

ROP kasvattaja KASV 1 KP | Kennel NENEMO om. Eija ja Matti Lampinen

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 2 | Mäntykartanon Ivanhoe om. Hanne Loisa
VAL EH 2 | Chrystal Mountain Heartbreaker om. Leila Lehto

Nartut:
JUN EH 1 | Toyway Kha-Me-Lotta om. Johanna Mäkelä
JUN EH 2 | Vanessan Expression om. Aune Savolainen
JUN EH 3 | Of Zlazano Tamba Fly On Carpet om. Kari Kuosmanen
AVO EH 3 | Chakiran Barix om. Piia Kuokkanen
AVO EH 4 | Down-Goblin Vivienne om. kasv. ja Merja Leppänen ja Juha Kaukiainen




08.08.2009 Liminka rn
Tuomari: Céline Bottusi-Jocquel, Ranska
Ilmoitettu: Pentuja 3 - Aikuisia 29 - Veteraaneja 1


VSP Toyway Kaa-H-Ari - ROP Down-Goblin Jacqueline

RYP 4 ROP PN 1 VAL ERI 1 | DOWN-GOBLIN JACQUELINE om. Merja Heilman
PN 2 VAL ERI 1 | TOYWAY ZAT-ZUMA om. om. kasv. ja Heli Parkkinen
PN 3 VAL ERI 2 | DOWN-GOBLIN UNISATU om. Nina Nieminen
PN 4 SERT AVO ERI 1 | PEKDORO'S OSMUNDA om. Susanna Kolppanen
vara-SERT AVO ERI 2 | WARTIN-KYIS BUMO-TER om. Katja Mynttinen

VSP PU 1 VAL ERI 1
| TOYWAY KAA-H-ARI om. kasv. ja Tiina Kaakinen
PU 2 SERT NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nina Nieminen
PU 3 vara-SERT NUO ERI 2 | TOYWAY IN-TRESSI om. Heli Parkkinen
BIS 2 veteraani ROP veteraani PU 4 VET ERI 1 | TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Tiina Kaakinen

ROP pentu PEK 1 KP | THAMIRE'S TIMITRA om. Miia Pajala
VSP pentu PEK 1 KP | PEKDORO'S PRINCE QUINTUS om. Susanna Kolppanen

BIS 1 kasvattaja ROP kasvattaja KASV 1 KP | Kennel DOWN-GOBLIN om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Urospentu:
PEK 2 | Peldoro's Prince Quintino om. Siru Rauma

Urokset:
JUN EH 1 | Chrystalbeach Ceasar om. Miia Pajala
NUO EH 3 | Toyway Habakuk om. Saija ja Hannu Riekki
AVO ERI 1 | Dawana Kantripelle om. Hanna-Kaisa Rättilä
AVO ERI 2 | Bellezza's Boheemi om. Teija Leinonen

Nartut:
JUN ERI 1 | Dawana Dainty Dhalia om. Saara Lahdenperä
JUN ERI 2 | Zaranel Amazil om. Anu Leiviskä
JUN EH 3 | Pekdoro's Ro-Sita om. Susanna Kolppanen
NUO ERI 1 | Down-Goblin Flaminia om. Merja Heilman
NUO ERI 2 | Bellezza's Ametisti om. Sirpa ja Jaakko Juuso
NUO ERI 3 | Toyway Tyttö Olet Tähti om. Jouko Leiviskä
AVO ERI 3 | Tib-Sak Tanita om. Katja Rita
AVO EH 4 | Nikoli's Nam-Isk-Uukkeli om. Hilkka ja Esa Sandberg



08.08.2009 Honkajoki rn

Tuomari: Ingrid Borchorst, Tanska
Ilmoitettu: Pentuja 3 - Aikuisia 46 - Veteraaneja 3

ROP PN 1 VAL ERI 1
| LECIBSIN GALA om. Anna-Liisa Hakala
PN 2 SERT JUN ERI 1 | MÄNTYKARTANON HIMALAYA om. Paula Jokela
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 | ZIESTAN LAWANDA om. Iina Mattila
PN 4 VAL ERI 2 | IRTOKARVAN GULLA-KULTA om. Anna-Maria Melkas

VSP PU 1 SERT AVO ERI 1 | INGEFAL'S MAGICAL HOSWIN om. Miia Westman ja Eija Hemmilä
PU 2 VAL ERI 1 | MÄNTYKARTANON ERASMUS om. Minna Virta
PU 3 vara-SERT NUO ERI 1 | ZIESTAN INGVAR om. Iina Mattila
PU 4 VAL ERI 2 | HOSWIN LILLA OBELIX om. Miia Westman

ROP pentu PEK 1 KP | SIDENVÄGENS SUPER TROUPER om. Miia Westman
VSP pentu PEK 1 KP | ZIESTAN LETITIA om. Iina Mattila



ROP-vet. Arundina Oh No How Parti - VSP-vet. Cinodes Cool Champagne

BIS 1 veteraani ROP veteraani VET ERI 1 | ARUNDINA OH NO HOW PARTI om. Tuula Viertonen
VSP veteraani VET ERI 1 | CINODES COOL CHAMPAGNE om. Pälvi Karesola

ROP kasvattaja KASV 1 KP | Kennel ZIESTAN om. Iina Mattila

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP | Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta

Urokset:
JUN EH 1 | Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää
JUN EH 2 | Kiapri Cundi On Itku om. kasv. ja Kirsi Snellman
JUN EH 3 | Zaranel Alonzo om. Ritva-Liisa Tuikka
NUO ERI 2 | Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa
AVO ERI 2 | Hoswin Odyssey om. Eija Hemmilä ja Antero Humalamaa
AVO ERI 3 | Naranja An-Tonio om. Nina Välimaa
AVO ERI 4 | Hoswin Lord Of Luxury om. Sami Takala
VAL ERI 3 | Satatassun Viva Valentino om. Mirja Päiväkkö
VAL ERI 4 | Annastiina Wilhelm om. Mirja Päiväkkö
VET ERI 2 | Satatassun Ukulele om. Maarit Peltonen

Nartut:
JUN ERI 2 | Cinodes Champagne Song om. Sirpa Berk
JUN ERI 3 | Hoswin Leona om. Miia Westman
JUN ERI 4 | Mäntykartanon Indiana om. Minna Virta
NUO ERI 1 | Alnuspark Titiyoa om. Anna-Maria Melkas
NUO ERI 2 | Satatassun Vive Sweetlove om. Terhi Aavinko
NUO ERI 3 | Basbartoo Light Lucille om. Tarja Keski-Saari
AVO ERI 2 | Arundina Pokhara om. Astrid Sundberg
AVO ERI 3 | Mäntykartanon Gizella om. kasv. ja Seija Haka
AVO ERI 4 | Vanessan Runo om. Paula Jokela

Kasvattajat:
KASV 2 KP | Kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela



02.08.2009 Pori kv
Tuomari: Seamus Oates, Irlanti
Ilmoitettu: Pentuja 8 - Aikuisia 61 - Veteraaneja 7


VSP Down-Goblin Jacqueline


VSP-vet. Tuuling Yennes Chantal - ROP-vet. Shibazhan Thymus


RYP 4 Olazza Milord

RYP 4 ROP PU 1 CACIB VAL ERI 1
| OLAZZA MILORD om. Maija Perttola
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 | HOSWIN LILLA OBELIX om. Miia Westman
PU 3 SERT AVO ERI 1 | MISSCHIEFIN ANSHU ANBU om. Lahja Tattari
BIS 4 veteraani ROP veteraani PU 4 VET ERI 1 | SHIBAZHAN THYMUS om. kasv. ja Maija Salminen
vara-SERT NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nina Nieminen

VSP PN 1 CACIB VAL ERI 1 | DOWN-GOBLIN JACQUELINE om. Merja Heilman
PN 2 SERT vara-CACIB NUO ERI 1 | TOR OSKAN LOVE CARLINA om. Tuula Toroska
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 | ZIESTAN LAWANDA om. Iina Mattila
PN 4 AVO ERI 2 | TUULING KHAR SABINE om. Eija Nurmi
VSP veteraani VET ERI 1 | TUULING YENNES CHANTAL om. Tuula Parviainen


ROP-pentu Ziestan Letitia - VSP-pentu Sidenvägens Super Trouper

ROP pentu PEK 1 KP | ZIESTAN LETITIA om. Iina Mattila
VSP pentu PEK 1 KP | SIDENVÄGENS SUPER TROUPER om. Miia Westman

ROP kasvattaja KASV 1 KP
| Kennel OLAZZA om. Maija Perttola

Muut tulokset:
Urospennut
PEK 2 KP | Saseran Midnight Mayhem om. kasv. ja Alexandra Johansson

Narttupennut:
PEK 2 KP | Rina-Cza's Super Trinity om. Susanna Peltomaa
PEK 3 KP | Hoswin Leona om. Miia Westman
PEK 4 KP | Cirikit Cimba's Kiera om. Katri Aallonranta

Urokset:
JUN ERI 1 | Tiridoll's Nougat om. Sirpa Sillanpää
JUN ERI 2 | Tuuling Via Gastor om. Sari Virta
JUN ERI 3 | Niiländer Black Benjamin om. Riitta Liukkonen
JUN EH 4 | Zaranel Alonzo om. Ritva-Liisa Tuikka
NUO ERI 2 | Ziestan Ingvar om. Iina Mattila
NUO ERI 3 | Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa
NUO EH 4 | Saseran Lorent om. Marja Suovanen
AVO ERI 2 | Naranja An-Tonio om. Nina Välimaa
AVO ERI 3 | Lobsang Cun-Wa Mani om. Tuula Parviainen ja Irja Kaakkurivaara
AVO ERI 4 | Ziestan Lonnie om. Sirkka Keho
VAL ERI 3 | Mäntykartanon Arnold om. Ritva-Liisa Tuikka
VAL ERI 4 | Satatassun Viva Valentino om. Mirja Päiväkkö
VET ERI 2 | Satatassun Ukulele om. Maarit Peltonen
VET ERI 3 | Arundina Oh No How Parti om. Tuula ja Mika Viertonen

Nartut:
JUN ERI 1 | Revonhännän Luxima om. Sirpa Suominen
JUN ERI 2 | Olazza Tiara om. Veikko Räty
JUN ERI 3 | Satatassun Vive Sweetlove om. Terhi Aavinko
JUN ERI 4 | Mäntykartanon Himalaya om. Paula Jokela
NUO ERI 2 | Arundina Pokhara om. Astrid Sundberg
NUO ERI 3 | Tuuling Ris Elene om. Tuula Parviainen
NUO ERI 4 | Shibazhan Ninfey om. kasv. ja Johanna Nykänen
AVO ERI 3 | Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
AVO ERI 4 | Mäntykartanon Gizella om. kasv. ja Seija Haka
VAL ERI 2 | Down-Goblin Unisatu om. kasv. ja Nina Nieminen
VAL ERI 3 | Miliisin Ne-Fthys om. Susanna Peltomaa
VET ERI 2 | Olazza Shalimari om. Maija Perttola
VET ERI 3 | Toyway Fa-Bi-Anna om. Tuuli Kalliomäki

Kasvattajat:
KASV. 2 KP | Kennel Down-Goblin om. Merja Heilman
KASV. 3 KP | Kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela
KASV. 4 KP | Kennel Satatassun om. Terhi Aavinko



01.08.2009 Iisalmi kv
Tuomari: Elena Spector, Argentiina
Ilmoitettu: Pentuja 1 - Aikuisia 42 - Veteraaneja 2


ROP Toyway Zat-Zuma - VSP Bellezza's Ki-As-Ma

ROP PN 1 CACIB VAL ERI 1
| TOYWAY ZAT-ZUMA om. kasv. ja Heli Parkkinen
PN 2 vara-CACIB SERT FI MVA AVO ERI 1 | BELLEZZA'S PA-ELLA om. Arja Timonen
PN 3 vara-SERT JUN ERI 1 | SHANDITA'S HOCUS POCUS om. Arja Ja Terhi Timonen
PN 4 AVO ERI 2 | MÄNTYKARTANON GIZELLA om. kasv. ja Seija Hakala

VSP PU 1 CACIB SERT AVO ERI 1
| BELLEZZA'S KI-AS-MA om. Arja Timonen
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 1 | TOYWAY KAA-H-ARI om. kasv. ja Tiina Kaakinen
ROP veteraani PU 3 VET ERI 1 | TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Tiina Kaakinen
PU 4 VAL ERI 2 | MÄNTYKARTANON DONATELLO om. Ritva-Liisa Tuikka
vara-SERT NUO ERI 1 | TOYWAY IN-TRESSI om. kasv. ja Heli Parkkinen

ROP pentu PEK 1 KP | PEKDORO'S PRINCE QUINTUS om. Susanna Kolppanen

ROP kasvattaja KASV 1 KP | Kennel MÄNTYKARTANON om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Nartut:
JUN ERI 2 | Mäntykartanon Himalaya om. Paula Jokela
JUN ERI 3 | Vanessan Expression om. Aune Savolainen
JUN ERI 4 | Zaranel Amazil om. Anu Kestilä
NUO ERI 1 | Mow-Zow Charonna om. Maija Feberg
NUO ERI 2 | Finriikan Miss Zeraldas om. Jenni Marttila
NUO EH 3 | Nic-Sam Cecilia om. kasv. ja Riina Hautakangas
NUO EH 4 | Saffron Legacy om. kasv. ja Jaana Koivisto
AVO EH 3 | Vanessan Kharonilla om. Kerttu Lappeteläinen
VAL ERI 2 | Vanessan Imandra om. Silja Lappeteläinen

Urokset:
JUN ERI 1 | Mäntykartanon Hidalgo om. Annette Åkerlund
JUN EH 2 | Vanessan Elena's Joy om. kasv. ja Sirpa Rissanen
NUO EH 2 | Finriikan Macgyver om. kasv. ja Soili Kinnunen
AVO ERI 2 | Milarzin Autumn Star om. Heli Mylläri
AVO ERI 3 | Milarzin Autumn Moon om. Sari Hartikainen
AVO ERI 4 | Bellezza's Boh-Eemi om. Teija Leinonen
VAL ERI 3 | Mäntykartanon Arnold om. Ritva-Liisa Tuikka



26.07.2009 Helsinki
Tuomari: Hans Lehtinen
Ilmoitettu: Pentuja 4- Aikuisia 22 - Veteraaneja 4


VSP Olazza Milord - ROP Shibazhan Magnolia
Kuva: Tiina Hirvonen

ROP PN 1 SERT JUN ERI 1 | SHIBAZHAN MAGNOLIA om. kasv. ja Anne Suokas
PN 2 vara-SERT AVO ERI 1 | DOWN-GOBLIN VIVIENNE om. kasv. ja Merja Leppänen ja Juha Kaukiainen

VSP PU 1 VAL ERI 1 | OLAZZA MILORD om. Maija Perttola
BIS 2 veteraani ROP veteraani PU 2 VET ERI 1 | SHIBAZHAN THYMUS om. kasv. ja Maija Salminen
PU 3 SERT AVO ERI 1 | MISSCHIEFIN ANSHU ANBU om. Lahja Tattari
PU 4 vara-SERT NUO ERI 1 | SHIBAZHAN NABIL om. Daniela ja Pia Taskila


ROP pentu PEK 1 KP | ZIESTAN LAKSHMI om. Iina Mattila

ROP kasvattaja KASV 1 KP | Kennel SHIBAZHAN om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 | Misschiefin Bzanba Namba om. kasv. ja Timo Hyvönen
PEK 3 | Thamire's Tipakka om. Riitta Vänni

Urokset:
JUN EH 1 | Shibazhan Senecio om. Milla Kaarlampi
JUN EH 2 | Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta Hautaniemi

Nartut:
JUN EH 2 | Of Zlazano Tamba Fly On Carpet om. Kari Kuosmanen
JUN EH 3 | Ziestan Princess Amira om. Iina Mattila
NUO EH 1 | Shibazhan Ninfey om. kasv. ja Johanna Nykänen
NUO EH 2 | Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen
NUO EH 3 | Down-Goblin Xsara om. Kaisa Oravisto
AVO EH 2 | Nanaza Nelina om. Micaela ja Pia Taskila
AVO EH 3 | Niiländer Love Cun-Wa om. Sari Myllynen ja Hannele Piiroinen
VET EH 1 | Nanaza Patina om. Sirpa Käppi
VET EH 2 | Olazza Shalimari om. Maija Perttola



25.07.2009 Mikkeli kv/int

Tuomari: Unto Timonen (pennut) Inese Pablaka, Latvia (muut)
Ilmoitettu: Pentuja 4 - Aikuisia 50- Veteraaneja 9


ROP Miliisin Trans-Am - VSP Down-Goblin Jacqueline


BIS 3-vet. Shibazhan Thymus

ROP PU 1 CACIB VAL ERI 1 | MILIISIN TRANS-AM om. Katriina Kanninen
PU 2 SERT vara-CACIB NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nina Nieminen
BIS 3 veteraani ROP veteraani PU 3 VET ERI 1 | SHIBAZHAN THYMUS om. kasv. ja Maija Salminen
PU 4 VAL ERI 2 | OLAZZA MILORD om. Maija Perttola
vara-SERT AVO ERI 1 | RACCONTO PIANO MAN om. Taru Heinänen

VSP PN 1 CACIB VAL ERI 1
| DOWN-GOBLIN JACQUELINE om. Merja Heilman
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 2 | DOWN-GOBLIN UNISATU om. kasv. ja Nina Nieminen
PN 3 SERT AVO ERI 1 | RACCONTO MADELEINE om. Taru Heinänen
PN 4 vara-SERT JUN ERI 1 | MÄNTYKARTANON INDIANA om. Minna Virta

ROP pentu PEK 1 KP | MANGO'S NIGHTWISH om. Silja Lappeteläinen ja Katriina Huhtinen
VSP pentu PEK 1 KP | VANESSA om. Nenna Piippo

ROP kasvattaja KASV 1 KP | Kennel Dowm-Goblin om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 | Valle om. Miia Tiihonen
PEK 3 | Saseran Midnight Mayhem om. kasv. ja Alexandra Johansson

Urokset:
JUN ERI 1 | Wartin-Kyis Gon-Po-Ter om. Harri Tanttu ja Maija Kajamäki
JUN ERI 2 | Mantykartanon Ivanhoe om. Hanne Loisa
JUN ERI 3 | Shibazhan Senecio om. milla Kaarlampi
JUN ERI 4 | Olazza Talisman om. Seija Härkönen-Pirskanen
NUO ERI 2 | Chrystal Mountain Älskling Barn om. Leila Lehto
NUO ERI 3 | Wartin-Kyis Firefox om. Katja Mynttinen
AVO ERI 2 | Vanessan Love-Len om. Pirjo Itkonen
AVO ERI 3 | Snowmuzzle's Black Poseidon om. Mira Raussi
AVO ERI 4 | Simo om. Maija Ahonen
VAL ERI 3 | Chrystal Mountain Heartbreaker om. Leila Lehto
VAL ERI 4 | Nenemo Hope Star om. Mira Raussi
VET ERI 2 | Shibazhan Nolina om. Johanna Nykänen

Nartut:
JUN ERI 2 | Olazza Tiara om. kasv. ja Veikko Räty
JUN ERI 3 | Chrystal Mountain Estra om. Jaana Hämäläinen
JUN ERI 4 | Mäntykartanon Hanyan om. Minna ja Pirkko Virta
NUO ERI 1 | Down-Goblin Flaminia om. Merja Heilman
NUO ERI 2 | Necku Tuittu om. Tapio Urpelainen ja Jaana Urpelainen-Reuna
NUO ERI 3 | Shibazhan Ninfey om. kasv. ja Johanna Nykänen
AVO ERI 2 | Down-Goblin Felicity om. Katriina Kanninen
AVO ERI 3 | Wartin-Kyis Bumo-Ter om. Katja Mynttinen
AVO ERI 4 | Chrystal Mountain U-Dum Ba-Ra om. Leila Lehto
VAL ERI 3 | Maarikan Whoopie om. Hanna Raatikainen
VAL ERI 4 | Vanessan Imandra om. Silja Lappeteläinen
VET ERI 2 | Olazza Shalimari om. Maija Perttola
VET ERI 3 | Maarikan Adelaide om. Hanna Raatikainen

Kasvattajat:
KASV 2 KP | Kennel Olazza om. Maija Perttola



25.07.2009 Ruukki, ryhmänäyttely
Tuomari: Pirjo Aaltonen
Ilmoitettu: pentuja 3 - Aikuisia 22 - Veteraaneja 3


ROP Toyway Kaa-H-Ari - VSP Toyway Zat-Zuma


VSP-vet. Pekdoro's Contessa - ROP-vet. Toyway Kap-Ri-Olli

ROP PU 1 VAL ERI 1
| TOYWAY KAA-H-ARI om. kasv. ja Tiina Kaakinen
PU 2 VAL ERI 2 | SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Mirja Päiväkkö
BIS 1 veteraani ROP veteraani PU 3 VET ERI 1 | TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Tiina Kaakinen
PU 4 SERT JUN ERI 1 | TOYWAY LALJI om. Jouko Leiviskä
vara-SERT JUN ERI 2 | SHANDITA'S GUCCI om. Johanna Mäkelä

VSP PN 1 VAL ERI 1 | TOYWAY ZAT-ZUMA om. Heli Parkkinen
PN 2 SERT FI MVA AVO ERI 1 | TOYWAY ADA-MIA om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PN 3 vara-SERT JUN ERI 1 | DAWANA DAMDISELLE on. Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
VSP veteraani PN 4 VET ERI 1 | PEKDORO'S CONTESSA om. Susanna Kolppanen

ROP pentu PEK 1 KP
| MISSCHIEFIN BZANBA NAMBA om. kasv. ja Timo Hyvönen
VSP pentu PEK 1 KP | PEKDORO'S PRINCE QUINTUS om. Susanna Kolppanen

BIS 3 kasvattaja ROP kasvattaja KASV 1 KP | Kennel TOYWAY om. Jouko Leiviskä

Muut tulokset:
Urospentu:
PEK 2 | Pekdoro's Prince Quintino om. Siru Rauma

Urokset:
NUO ERI 1 | Toyway In-Tressi om. Heli Parkkinen
AVO ERI 1 | Toyway Hui-Tsung om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
AVO EH 2 | Misschiefin Yaffa Chaim om. Tiina Hirvonen

Nartut:
JUN ERI 2 | Dawana Dainty Dahlia om. Saara Lahdenperä
JUN EH 3 | Pikina's Nova om. Helvi ja Tarja Virtanen
JUN EH 4 | Zaranel Amazil om. Anu Leiviskä
NUO ERI 1 | Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen
AVO ERI 2 | Sakya's My Bell-Ezza om. Aino-Inkeri Huurinainen
AVO ERI 3 | Pekdoro's Os-Munda om. Susanna Kolppanen
AVO ERI 4 | Vanessan Black Pearl om. Marjo Hurskainen



24.07.2009 Helsinki, pentunäyttely

Tuomari: Renée Sporre-Willes, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 3



Nartut 5-7kk
RYP 4 pentu ROP pentu PN 1 pentu PEK 1 KP | NENEMO BY THE WAY om. Tiia Heikkonen
PN 2 pentu PEK 2 KP | ZIESTAN TACITA om.Helinä ja Anu Hietanen
PEK 3 | OF ZLAZANO PAD-MA om. Minna Huhtinen ja Heidi Roiha-Laakso



19.07.2009 Oulu kv
Tuomari: Tamas Jakkel, Unkari
Ilmoitettu: pentuja 2 - Aikuisia 37 - Veteraaneja 4


ROP Mäntykartanon Amoriina - VSP Tahi-Gong Impulse

ROP PN 1 CACIB VAL ERI 1 | MÄNTYKARTANON AMORIINA om. Paula Jokela
PN 2 vara-CACIB SERT NUO ERI 1 | SHANDITA'S ENDLESS LOVE om. Johanna Mäkelä
VSP veteraani PN 3 VET ERI 2 | OLAZZA SHALIMARI om. Maija Perttola
PN 4 VAL ERI 2 | DOWN-GOBLIN JACQUELINE om. Merja Heilman
vara-SERT JUN ERI 1 | MÄNTYKARTANON HIMALAYA om. Paula Jokela

VSP PU 1 CACIB SERT NUO ERI 1 | TASHI-GONG IMPULSE om. Tiina & Esa Reunanen
ROP veteraani PU 2 VET ERI 1 | TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Tiina Kaakinen
PU 3 vara-CACIB VAL ERI 1 | OLAZZA MILORD om. Maija Perttola
PU 4 VAL ERI 2 | ARUNDINA THE GREAT MOGUL om. Johanna Mäkelä
vara-SERT NUO ERI 2 | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nina Nieminen

ROP pentu PEK 1 KP | ZARANEL AMAZIL om. Anu Leiviskä
VSP pentu PEK 1 KP | ZARANEL ALONZO om. Ritva-Liisa Tuikka

ROP kasvattaja KASV 1 KP | Kennel MÄNTYKARTANON om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 | Mow-Zow Charlie Chaplin om. Marko ja Katja Rita
NUO ERI 3 | Tashi-Gong Timotei om. Hannele ja Niklas Itkonen
NUO EH 4 | Toyway In-Tressi om. kasv. ja Heli Parkkinen
AVO ERI 1 | Bellezza's Boh-Eemi om. Teija Leinonen
AVO ERI 2 | Olazza Man-Da-Riini om. Päivi & Tiiu Pousi
AVO EH 3 | Bellezzas Amulet om. Heidi Lehtikangas
VAL ERI 3 | Toyway Kaa-H-Ari om. kasv. ja Tiina Kaakinen
VAL ERI 4 | Mäntykartanon Donatello om. Ritva-Liisa Tuikka

Nartut:
NUO ERI 2 | Basbartoo Light Lucille om. Tarja Keski-Saari
NUO EH 3 | Down-Goblin Flaminia om. Merja Heilman
AVO ERI 1 | Tib-Sak Tanita om. Katja Rita
AVO ERI 2 | Vanessan Treasure om. Sija Lappeteläinen
VAL ERI 3 | Shandita's Winema om. Johanna Mäkelä
VAL ERI 4 | Toyway Diwa Dawana om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
VET ERI 2 | Cinodes Cool Champagne om. Pälvi Karesola

Kasvattajat:
KASV 2 KP | Kennel Down-Goblin om. Merja Heilman



18.07.2009 Oulu kv
Tuomari: Zeljko Gajic, Slovenia
Ilmoitettu: pentuja 5 - Aikuisia 39 - Veteraaneja 5


VSP Olazza Shalimari - ROP Olazza Milord
Kuva: Mika Hyvälä

ROP ROP veteraani PN 1 VET ERI 1 | OLAZZA SHALIMARI om. Maija Perttola
PN 2 CACIB VAL ERI 1 | TOYWAY ZAT-ZUMA om. kasv. ja Heli Parkkinen
PN 3 vara-CACIB VAL ERI 2 | MÄNTYKARTANON AMORIINA om. Paula Jokela
PN 4 VAL ERI 3 | TOYWAY DIWA DAWANA om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
SERT NUO ERI 1 | SHANDITA'S ENDLESS LOVE om. Johanna Mäkelä
vara-SERT AVO ERI 1 | TIB-SAK TANITA om. Katja Rita

VSP PU 1 CACIB VAL ERI 1 | OLAZZA MILORD om. Maija Perttola
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 | TOYWAY KAA-H-ARI om. kasv. ja Tiina Kaakinen
PU 3 SERT NUO ERI 1 | TOYWAY IN-TRESSI om. kasv. ja Heli Parkkinen
PU 4 vara-SERT AVO ERI 1 | BELLEZZA'S BOH-EEMI om. Teija Leinonen
VSP veteraani VET ERI 1 | TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Tiina Kaakinen

ROP pentu PEK 1 KP | ZARANEL ALONZO om. Ritva-Liisa Tuikka
VSP pentu PEK 1 KP | ZARANEL AMAZIL om. Anu Leiviskä

ROP kasvattaja KASV 1 KP | Kennel TOYWAY om. Jouko Leiviskä

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP | Pekdoro's Prince Quintus om. Susanna Kolppanen
Narttupennut:
PEK 2 KP | Pekdoro's Ru-Sina om. Susanna Kolppanen
PEK 3 KP | Pekdoro's Ro-Sita om. Teija Kalanen

Urokset:
JUN ERI 1 | Mow-Zow Charlie Chaplin om. Marko ja Katja Rita
JUN ERI 2 | Chrystalbeach Cesar om. Piia Pajala
JUN ERI 3 | Mäntykartanon Hidalgo om. Annette Åkerlund
JUN ERI 4 | Bendafeims Xabaco om. kasv. ja Mika Kujala
NUO ERI 2 | Tashi-Gong Impulse om. Tiina & Esa Reunanen
NUO ERI 3 | Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen
NUO ERI 4 | Tashi-Gong Timotei om. Hannele ja Niklas Itkonen
AVO ERI 2 | Olazza Man-Da-Riini om. Päivi & Tiiu Pousi
VAL ERI 3 | Bellezza's Bellamy om. Ritva-Liisa Tuikka
VAL ERI 4 | Toyway Tru-Ba-Durix om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen

Nartut:
JUN ERI 1 | Dawana Daisy Dancer om. Minna Tihinen
JUN ERI 2 | Mäntykartanin Himalaya om. Paula Jokela
NUO ERI 2 | Basbartoo Light Lucille om. Tarja Keski-Saari
NUO ERI 3 | Down-Goblin Flaminia om. Merja Heilman
AVO ERI 2 | Kastanjan Romance om. Raija Heikkilä
AVO ERI 3 | Vanessan Treasure om. Silja Lappeteläinen
VAL ERI 4 | Shandita's Winema om. Johanna Mäkelä
VET ERI 2 | Pekdoro's Contessa om. Susanna Kolppanen
VET ERI 3 | Cinodes Cool Champagne om. Pälvi Karesola

Kasvattajat:
KASV 2 KP | Kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela
KASV 3 KP | Kennel Down-Goblin om. Merja Heilman



12.07.2009 Laukaa
Tuomari: Inga Siil, Viro
Ilmoitettu: pentuja 7 - Aikuisia 58 - Veteraaneja 4


ROP Toyway Kap-Ri-Olli - VSP Down-Goblin Jacqueline

BIS 2 veteraani ROP ROP veteraani PU 1 VET ERI 1 | TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Tiina Kaakinen
PU 2 VAL ERI 1 | TOYWAY KAA-H-ARI om. kasv. ja Tiina Kaakinen
PU 3 SERT NUO ERI 1 | VANESSAN FERNANDO om. Silja Lappeteläinen
PU 4 vara-SERT AVO ERI 1 | RACCONTO PIANO MAN om. Taru Heinänen

VSP PN 1 VAL ERI 1 | DOWN-GOBLIN JACQUELINE om. Merja Heilman
PN 2 SERT NUO ERI 1 | SHANDITA'S ENDLESS LOVE om. Johanna Mäkelä
PN 3 vara-SERT NUO ERI 2 | BELLEZZA'S AMETISTI om. Sirpa ja Jaakko Juuso
PN 4 AVO ERI 1 | RACCONTO MADELEINE om. Taru Heinänen
VSP veteraani VET ERI 1 | PEKDORO'S CONTESSA om. Susanna Kolppanen


ROP pentu PEK 1 KP | PEKDORO'S PRINCE QUINTUS om. Susanna Kolppanen

ROP kasvattaja KASV 1 KP | Kennel DOWN-GOBLIN om. Merja Heilman

Muut tulokset
Urospennut
PEK 2 | Zaranel Alonzo om.. Ritva-Liisa Tuikka
PEK 3 | Valle om. Mia Tiihonen
PEK 4 | Mow-Zow El Timbo om. kasv. ja Merja Pirttisalo
Narttupennut
PEK 1 ei KP | Pekdoro's Ro-Sita om. Susanna Kolppanen
PEK 2 | Vanette om. Neea Piippo
PEK 3 | Vanessa om. Nenna Piippo

Urokset
JUN EH 1 | Mow-Zow Charlie Chaplin om. Katja ja Marko Rita
JUN EH 2 | Nic-Sam Claudio om. Päivi Tuomi
JUN EH 3 | Revonhännän Jarome om. Mariitta ja Essi ja Jutta Savela
NUO ERI 2 | P'Zazz Never Say Never om. Johanna Mäkelä
NUO ERI 3 | Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen
NUO ERI 4 | Wartin-Kyis Firefox om. Katja Mynttinen
AVO ERI 2 | Mäntykartanon Franklin om. kasv. ja Ritva-Liisa Tuikka
AVO ERI 3 | Ziestan Lonnie om. Sirkka Keho
AVO EH 4 | Simo om. Maija Ahonen
VAL ERI 2 | Mäntykartanon Erasmus om. Minna Virta

Nartut:
JUN ERI 1 | Mäntykartanon Indiana om. Minna Virta
JUN ERI 2 | Revonhännän Luxima om. Sirpa Suominen
JUN ERI 3 | Vanessan Expression om. Aune Savolainen
JUN ERI 4 | Toyway Kha-Me-Lotta om. Johanna Mäkelä
NUO ERI 3 | Racconto Laxmi Dhoop om. kasv. ja Johanna Putkonen
NUO ERI 4 | Arundina Pokhara om. Astrid Sundberg
AVO ERI 2 | Vanessan Treasure om. Silja Lappeteläinen
AVO ERI 3 | Nic-Sam Bertta om. kasv. ja Paula Komulainen
AVO ERI 4 | Cayana Gyatsa La om. Marja-Terttu Kallio
VAL ERI 2 | Mäntykartanon Amoriina om. Paula Jokela
VAL ERI 3 | Down-Goblin Unisatu om. kasv. ja Nina Nieminen

Kasvattajat:
KASV 2 KP Kennel Vanessan om. Silja Lappeteläinen
KASV 3 KP Kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela



12.07.2009 Karjaa
Tuomari: Karin Åkesson, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 2 - Aikuisia 33 - Veteraaneja 4


ROP ROP-vet. Shibazhan Thymus - VSP VSP-vet. Nanaza Patina

RYP 4 BIS 4 veteraani ROP ROP veteraani PU 1 VET ERI 1
| SHIBAZHAN THYMUS om. kasv. ja Maija Salminen
PU 2 VAL ERI 1 | MILIISIN TRANS-AM om. Katriina Kanninen
PU 3 SERT NUO ERI 1 | SHIBAZHAN ULEX om. Mari Frestadius
PU 4 vara-SERT | ZIESTAN INGVAR om. Iina Mattila

VSP VSP veteraani VET ERI 1 | NANAZA PATINA om. Sirpa Käppi
PN 2 SERT FI MVA AVO ERI 1 | CHARMIA'S CHEMCEM om. Yvonne Kokko
PN 3 VET ERI 2 | SHIBAZHAN NEMESIA om. Anne Johansson
PN 4 vara-SERT JUN ERI 1 | KATIMON TIRLITTAN om. Katriina Kanninen

ROP pentu PEK 1 KP | ZIESTAN LAKHSMI om. Iina Mattila

ROP kasvattaja KASV 1 KP
| kennel ZIESTAN om. Iina Mattila

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 | Tulilinnun Design Girl om. Marja Suovanen

Urokset:
JUN ERI 1 | Onnentassun Artturi om. Martti Koivunen
JUN EH 2 | Kovu om. Tiina Putkonen
JUN EH 3 | Tor Oskan Engelbert om. kasv. ja Marjo ja Hanna Uusitalo
AVO ERI 2 | Ziestan Jimmie om. Terhi Aavinko
AVO ERI 3 | Quarantina's Q-Ura om. Kirsi Salmi ja Tuula Heikkinen
VAL ERI 2 | Ziestan Chico om. Eeva Wallenius
VAL ERI 3 | Lorac's That's All Folks om. Kashira Kajander

Nartut:
JUN ERI 2 | Ziestan Princess Amira om. Iina Mattila
JUN ERI 3 | Olazza Taiga om. Jenna Taajamo
JUN ERI 4 | Satatassun Vive Sweetlove om. Terhi Aavinko
NUO ERI 1 | Lorac's Smokin'Hot om. Kashira Kajander
NUO EH 2 | Ziestan Ingemaj om. kasv. ja Tiina Rämö
NUO EH 3 | Shibazhan Quercus Rubra om. kasv. ja Virvra Kangas
NUO EH 4 | Tor Oskan Debussy om. kasv. ja Anu Puumala
AVO ERI 2 | Shibazhan Gerbera om. Leena ja Anne Johansson
AVO ERI 3 | Niiländer Beaty Alpine Sunset om. Katriina Kanninen ja Jaana Hyttinen
AVO EH 4 | Irtokarvan Mi-Nerva om. Henna Pakarinen
VAL ERI 1 | Ziestan Tiny Tara om. Tiina Rämö
VET EH 3 | Gaifridin Une-Lma om. Tuula Heikkinen

Kasvattajat
KASV 2 KP | Kennel Shibazhan om. Anne Johansson
KASV 3 KP | Kennel Tor Oskan om. Tuula Toroska

 

12.07.2009 Riihimäki, pentunäyttely
Tuomari: Karin Bergbom
Ilmoitettu: pentuja 4


ROP Misschiefin Bzanba Arog - Cirikit Simba's Kiera

ROP pentu PU 1 pentu PEK 1 KP
| MISSCHIEFIN BZANBA AROG om. Merja ja Leila Salminen
PU 2 pentu PEK 1 KP | CITARAZOOLON MY BIGGEST JOY om. Anne ja Jari Hellström

VSP pentu PEK 1 KP | CIRIKIT SIMBA'S KIERA om. om. Katri Aallonranta

Muut tulokset:

PEK 2 | Saseran Midnight Mayhem om. kasv. ja Alexandra Johansson



11.07.2009 Kemi
Tuomari: Lars Adeheimer, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 2 - aikuisia 14 - veteraaneja 2


VSP Toyway Kaa-H-Ari - ROP Mäntykartanon Amoriina

ROP PN 1 VAL ERI 1 | MÄNTYKARTANON AMORIINA om. Paula Jokela
PN 2 SERT JUN ERI 1 | MÄNTYKARTANON HIMALAYA om. Paula Jokela
PN 3 vara-SERT NUO ERI 1 | NAUS-KAN ANGELICO om. Marinka Kärki-Koskela
PN 4 NUO ERI 2 |TOYWAY TYTTÖ OLET TÄHTI om. Jouko Leiviskä

VSP PU 1 VAL ERI 1 | TOYWAY KAA-H-ARI om. kasv. ja Tiina Kaakinen
BIS 1 veteraani ROP vet. PU 2 VET ERI 1 | TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Tiina Kaakinen
PU 3 SERT AVO ERI 1 | TUULING CIONS ODILON om. Ulla-Stina Angeria
PU 4 vara-SERT AVO ERI 2 | TOYWAY HUI TSUNG om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen

ROP pentu PEK 1 KP | ZARANEL ALONZO om. Ritva-Liisa Tuikka

Muut tulokset:
Narttupentu
PEK 1 ei KP | Zaranel Amazil om. Anu Leiviskä

Urokset:
NUO ERI 1 | Mow-Zow Guevara om. Anni Kuukasjärvi
VAL ERI 2 | Naranja Basilio om. Tanja Kuukasjärvi
Nartut:
JUN EH 2 | Down-Goblin Oh So Lovely om. kasv. ja Per-Ole Stenman
JUN EH 3 | Dawana Dainty Dahlia om. Saara Lahdenperä
AVO EH 1 | Mow-Zow Betty Boop pm. Pauliina Porkka
AVO EH 2 | Racconto Sonatino om. Marinka Kärki-Koskelo ja Viivi Koskela
AVO EH 3 | Down-Goblin Bella of Timbo om. Per-Ole Stenman



05.07.2009 Pietarsaari rn
Tuomarit: Lena Stålhandske, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 4 - aikuisia 34 - veteraaneja 4


VSP Shandita's Endless Love - ROP P'Zazz Never Say Never



RYP 2 ROP PU 1 SERT NUO ERI 1 | P'ZAZZ NEVER SAY NEVER om. Johanna Mäkelä
PU 2 VAL ERI 1 | HOSWIN LILLA OBELIX om. Miia Westman
BIS 2 veteraani ROP veteraani PU 3 VET ERI 1 | TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Tiina Kaakinen
PU 4 vara-SERT AVO ERI 1 | HOSWIN ODYSSEY om. Eija Hemmilä ja Antero Humalamaa

VSP PN 1 SERT NUO ERI 1 | SHANDITA'S ENDLESS LOVE om. Johanna Mäkelä
PN 2 VAL ERI 1 | LECIBSIN GALA om. Anna-Liisa Hakala
PN 3 vara-SERT JUN ERI 1 | MÄNTYKARTANON HIMALAYA om. Paula Jokela
PN 4 VAL ERI 2 | MÄNTYKARTANON AMORIINA om. Paula Jokela
VSP veteraani VET ERI 1 | PEKDORO'S CONTESSA om. Susanna Kolppanen


ROP pentu PEK 1 KP | HOSWIN LEWIS om. Lena Svahn
VSP pentu PEK 1 KP | HOSWIN LEONA om. Miia Westman

ROP kasvattaja KASV 1 KP | Kennel MÄNTYKARTANON om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP | Pekdoro's Prince Quintus om. Susanna Kolppanen
Narttupennut:
PEK 2 KP | Pekdoro's Ro-Sita om. Susanna Kolppanen

Urokset:
JUN ERI 1 | Kiiramanna Dalai Lama om. kasv. ja Mari Nurminen
JUN EH 2 | Mäntykartanon Hidalgo om. Annette Åkerlund
JUN EH 3 | Shandita's Empty Pocket om. Tuomo Kontiainen
AVO ERI 2 | Dawana Kantripelle om. Hanna-Kaisa Rättilä
AVO EH 3 | Ingefal's Magical Hoswin om. Miia Westman
AVO EH 4 | Toyway Yakub Khan om. Sari Myllynen
VAL ERI 2 | Satatassun Viva Valentino om. Mirja Päiväkkö
VAL ERI 3 | Mäntykartanon Erasmus om. Minna Virta
VAL ERI 4 | Toyway Kaa-H-Ari om. kasv. ja Tiina Kaakinen

Nartut:
JUN ERI 2 | Hoswin My Only One om. Miia Westman
JUN EH 3 | Mäntykartanon Indiana om. Minna Virta
JUN EH 4 | Mäntykartanon Hanyan om. Minna ja Pirkko Virta
NUO EH 2 | Basbartoo Light Lucille om. Tarja Keski-Saari
NUO EH 3 | Cayana Gadamandu om. kasv. ja Ilkka Nurmi
AVO ERI 1 | Cayana Gyatsa La om. Marja-Terttu Kallio
AVO EH 2 | Flametail Dear Devil-Ma om. kasv. ja Mirja Päiväkkö
AVO EH 3 | Bellezza's Alexandriina om. Tarja Keski-Saari
AVO EH 4 | Mow-Zow Bella Bambina om. Katja ja Marko Rita



05.07.2009 Hyvinkää
Tuomarit: Annaliisa Heikkinen (pennut ja juniorit), Francesco Cochetti, Italia (muut)
Ilmoitettu: pentuja 5 - aikuisia 34 - veteraaneja 6


VSP Down-Goblin Vivienne - ROP Shibazhan Nabil
Kuva: Anne Johansson

RYP 3 ROP PU 1 SERT NUO ERI 1 | SHIBAZHAN NABIL om. Daniela ja Pia Taskila
BIS 4 veteraani ROP veteraani PU 2 VET ERI 1 | SHIBAZHAN THYMUS om. kasv. ja Maija Salminen
PU 3 vara-SERT AVO ERI 1 | SHIBAZHAN ULEX om. Mari Frestadius
PU 4 VAL ERI 1 | DOWN-GOBLIN ARTEMIS INGEFAL om. Pälvi Karesola

VSP PN 1 SERT AVO ERI 1
| DOWN-GOBLIN VIVIENNE om. kasv. ja Merja Leppänen ja Juha Kaukiainen
PN 2 VAL ERI 1 | DOWN-GOBLIN JACQUELINE om. Merja Heilman
VSP veteraani PN 3 VET ERI 1 | NANAZA PATINA om. Sirpa Käppi
PN 4 vara-SERT NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN FLAMINIA om. Merja Heilman

ROP pentu PEK 1 KP | CHRYSTAL MOUNTAIN EGLANTINE om. Marjo Kailavuo
VSP pentu PEK 1 KP | SASERAN MIDNIGHT MAYHEM om. kasv. ja Alexandra Johansson

ROP kasv. KASV 1 KP | kennel SHIBAZHAN om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Uros pennut:
PEK 2 | Follow Travelling Panda om. Satu Lehtinen
Narttu pennut:
PEK 2 KP | Misschiefin Bzanba Namba om. kasv. ja Timo Hyvönen
PEK 3 | Bellezza's Lorelai om. kasv. ja Marja Elonen

Urokset:
JUN ERI 1 | Shibazhan Senecio om. Milla Kaarlampi
JUN ERI 2 | Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta Hautaniemi
JUN EH 3 | Mäntykartanon Ivanhoe om. Hanne Loisa
NUO ERI 2 | Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen
NUO EH 3 | Tashi-Gong Halloween om. Julia ja Joel ja Ida Lehtonen
NUO EH 4 | Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa
AVO ERI 2 | Cinodes Cyber Shot om. kasv. ja Marika ja Antti Koljonen
AVO EH 3 | Arundina Senghi Ma om. Mirja Ketonen
AVO EH 4 | Naranja An-Tonio om. Nina Välimaa
VAL ERI 2 | Ingefal's Macho Man om. Essi Turunen
VET ERI 2 | Rhengold's Rendez Vous om. Sanna Männistö

Nartut:
JUN ERI 1 | Cinodes Champagne Song om. Sirpa Berk
NUO ERI 2 | Arundina Pokhara om. Astrid Sundberg
NUO ERI 3 | Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen
AVO ERI 2 | Shibazhan Rosa om. kasv. ja Minna Voutilainen
AVO ERI 3 | Nanaza Nelina om. Micaela ja Pia Taskila
AVO ERI 4 | Cinodes Cuddly Carmen om. Sirpa Berk
VAL ERI 2 | Down-Goblin Unisatu om. Nina Nieminen
VET ERI 2 | Shibazhan Nemesia om. Anne Johansson
VET ERI 3 | Chrystal Mountain Cindy's Jingwei om. Marjo Kailavuo
VET ERI 4 | Cinodes Cherpentine om. Lotta Leiramo

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Down-Goblin om. Merja Heilman



04.07.2009 Kokkola kv
Tuomari: Hans Rosenberg, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 6 - aikuisia 38 - veteraaneja 3


ROP Hoswin Lilla Obelix - VSP Toyway Zat-Zuma

ROP PU 1 CACIB VAL ERI 1 | HOSWIN LILLA OBELIX om. Miia Westman
PU 2 SERT vara-CACIB AVO ERI 1 | INGEFAL'S MAGICAL HOSWIN om. Miia Westman
ROP veteraani PU 3 VET ERI 1 | TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Tiina Kaakinen
PU 4 VAL ERI 2 | SAFFRON FANTHOM om. Merja Lehtosaari
vara-SERT AVO ERI 2 | HOSWIN ODYSSEY om. Eija Hemmilä ja Antero Humalamaa

VSP PN 1 CACIB VAL ERI 1 | TOYWAY ZAT-ZUMA om. kasv. ja Heli Parkkinen
PN 2 SERT vara-CACIB NUO ERI 1 | SHANDITA'S ENDLESS LOVE om. Johanna Mäkelä
PN 3 VAL ERI 2 | SHANDITA'S WINEMA om. Johanna Mäkelä
PN 4 VAL ERI 3 | TOYWAY DIWA DAWANA om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen

ROP pentu PEK 1 KP
| HOSWIN LEONA om. Miia Westman
VSP pentu PEK 1 KP | ZARANEL ALONZO om. Ritva-Liisa Tuikka

ROP kasvattaja KASV 1 KP | kennel MÄNTYKARTANON om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 | Mow-Zow El Timbo om. kasv. ja Merja Pirttisalo
PEK 3 | Pekdoro's Prince Quintus om. Susanna Kolppanen
PEK 4 | Pekdoro's Prince Quintino om. Siru Rauma
Narttupennut:
PEK 2 | Pekdoro's Ro-Sita om. Susanna Kolppanen

Urokset:
JUN EH 1 | Mow-Zow Charlie Chaplin om. Marko ja Katja Rita
JUN EH 2 | Kiiramanna Dalai Lama om. kasv. ja Mari Nurminen
JUN EH 3 | Revonhännän Jarome om. Mariitta ja Essi ja Jutta Savela
AVO EH 3 | Suvijan Miros La om. kasv. ja Pirjo Vänni
AVO EH 4 | Ziestan Lonnie om. Sirkka Keho
VAL ERI 3 | Toyway Kaa-H-Ari om. kasv. ja Tiina Kaakinen
VAL ERI 4 | Bellezza's Bellamy om. Ritva-Liisa Tuikka

Nartut:
JUN EH 1 | Mäntykartanon Himalaya om. Paula Jokela
JUN EH 2 | Hoswin My Only One om. Miia Westman
JUN EH 3 | Mäntykartanon Indiana om. Minna Virta
JUN EH 4 | Down-Goblin Oh So Lovely om. kasv. ja Per-Ole Stenman
AVO EH 1 | Suvijan Sa-Mo-Ria om. kasv. ja Tarja Salo
VAL ERI 4 | Mäntykartanon Amoriina om. Paula Jokela

Kasvattajat:
KASV 2 KP | kennel Toyway om. Jouko Leiviskä



04.07.2009 Tuusula
Tuomari: Condo Pietro Paolo, Italia
Ilmoitettu: pentuja 3 - aikuisia 45 - veteraaneja 2


ROP Down-Goblin Fernando - VSP Down-Goblin Jacqueline

ROP PU 1 SERT NUO ERI 1
| DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nina Nieminen
PU 2 vara-SERT VAL ERI 1 | DOWN-GOBLIN ARTEMIS INGEFAL om. Pälvi Karesola
PU 3 ROP veteraani VET ERI 1 | SHIBAZHAN THYMUS om. kasv. ja Maija Salminen
PU 4 VAL ERI 2 | INGEFAL'S MACHO MAN om. Essi Turunen

VSP PN 1 VAL ERI 1
| DOWN-GOBLIN JACQUELINE om. Merja Heilman
PN 2 SERT NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN FLAMINIA om. Merja Heilman
PN 3 VSP veteraani VET ERI 1 | SHIBAZHAN NEMESIA om. Anne Johansson
PN 4 vara-SERT AVO ERI 1 | ZIESTAN ANIANA om. Iina Mattila

ROP pentu PEK 1 KP | SASERAN MIDNIGHT MAYHEM om. kasv. ja Alexandra Johansson

ROP kasv. KASV 1 KP | kennel DOWEN-GOBLIN om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Pennut:
PEK 1 ei KP | BELLEZZA'S LORELAI om. kasv. ja Marja Elonen
PEK 2 | Cinodes Janina Jaida om. Heidi Nurmi

Urokset:
JUN ERI 1 | Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta Hautaniemi
JUN ERI 2 | Shibazhan Senecio om. Milla Kaarlampi
JUN ERI 3 | Kastanjan Ferdinand om. Anne ja Jari Hellström
JUN EH 4 | Mäntykartanon Ivanhoe om. Hanne Loisa
NUO ERI 2 | Ziestan Ingvar om. Iina Mattila
NUO ERI 3 | Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa
AVO ERI 1 | Irtokarvan Kronos om. Petra Markkanen
AVO ERI 2 | Toyway Yakub Khan om. Sari Myllynen
AVO ERI 3 | Cinodes Cyber Shot om. kasv. ja Marika ja Antti Koljonen
AVO ERI 4 | Ziestan Pananjay om. Paula Kangassalo
VAL ERI 3 | Naranja Basilio om. Tanja Kuukasjärvi
VAL ERI 4 | Ziestan Iki-Ihana om. Tiina Rämö

Nartut:
JUN ERI 1 | Cinodes Champagne Song om. Sirpa Berk
JUN ERI 2 | Shibazhan Magnolia om. kasv. ja Anne Suokas
JUN ERI 3 | Revonhännän Luxima om. Sirpa Suominen
JUN ERI 4 | Olazza Taiga om. Jenna Taajamo
NUO ERI 2 | Arundina Tashi Ling om. Sirpa Berk
NUO ERI 3 | Revonhännän Erigone om. kasv. ja Virpi Kanerva
NUO ERI 4 | Ziestan Ingemaj om. Tiina Rämö
AVO ERI 2 | Charmia's Chemcem om. Yvonne Kokko
AVO ERI 3 | Cinodes Champagne Drop om. kasv. ja Pälvi Karesola
AVO ERI 4 | Revonhännän Zilva Zarlina om. Merja Karonen
VAL ERI 2 | Down-Goblin Unisatu om. Nina Nieminen

Kasvattajat
KASV 2 KP | kennel Shibazhan om. Anne Johansson
KASV 3 KP | kennel Cinodes om. Sirpa Berk



28.6.2009 Hämeenlinna
Tuomari: Harto Stockmari (pennut ja juniorit), Rune Lysgaard, Norja (muut)
Ilmoitettu: pentuja 3 - aikuisia 39 - veteraaneja 7


ROP Down-Goblin Fernando - VSP Down-Goblin Unisatu

RYP 4 ROP PU 1 SERT NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nina Nieminen
PU 2 VAL ERI 1 | OLAZZA MILORD om. Maija Perttola
PU 3 VAL 2 | MÄNTYKARTANON ERASMUS om. Minna Virta
PU 4 VAL ERI 3 | MILIISIN TRANS-AM om. Katriina Kanninen
vara-SERT JUN ERI 1 | SHIBAZHAN SENECIO om. Milla Kaarlampi
VSP veteraani VET ERI 1 | SHIBAZHAN THYMUS om. Maija Salminen

VSP PN 1 VAL ERI 1 | DOWN-GOBLIN UNISATU om. kasv. ja Nina Nieminen
PN 2 ROP veteraani VET ERI 1 | OLAZZA SHALIMARI om. Maija Perttola
PN 3 SERT AVO ERI 1 | DOWN-GOBLIN FELICITY om. Katriina Kanninen
PN 4 vara-SERT JUN ERI 1 | SHIBAZHAN MAGNOLIA om. kasv. ja Anne Suokas

ROP pentu PEK 1 KP | MISSCHIEFIN BZANBA NAMBA om. kasv. ja Timo Hyvönen

ROP kasvattaja KASV 1 KP | kennel SHIBAZHAN om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Narttupennut
PEK 2 KP | Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
PEK 3 | Tulilinnun Design Girl om. Marja Suovanen

Urokset:
JUN ERI 2 | Katimon Troijjan om. kasv. ja Lahja Tattari
JUN EH 3 | Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta Hautaniemi
JUN EH 4 | Mäntykartanon Ivanhoe om. Hanna Loisa
NUO ERI 2 | Saseran Lorent om. Marja Suovanen
AVO EH 1 | Arundina Norbu Danpo om. Mirja Ketonen
AVO EH 2 | Down-Goblin Q-Ma-Kalle om. Satu Kukkula
AVO EH 3 | Hoswin Lord Of Luxury om. Sami Takala
AVO EH 4 | Lecibsin Event om. Sirpa Takala
VAL ERI 4 | Satatassun Viva Valentino om. Mirja Päiväkkö
VET EH 2 | Satatassun Ukulele om. Maarit Peltonen
VET EH 3 | Rhengold's Rendez Vous om. Sanna Männistö

Nartut:
JUN ERI 2 | Katimon Tirlittan om. Katriina Kanninen
JUN EH 3 | Mäntykartanon Indiana om. Minna Virta
JUN EH 4 | Nic-Sam Diamante om. Tuula ja Eero Suvanto
NUO ERI 1 | Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen
NUO ERI 2 | Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska
NUO ERI 3 | Pinaco Extra Madonna om. Marja-Riitta Rönkä
NUO ERI 4 | Down-Goblin Evangeline om. Satu Kukkula
AVO ERI 2 | Arundina Bogo Nic-Sam om. Tuula Suvanto
AVO ERI 3 | Flametail Dear Devil-Ma om. kasv. ja Mirja Päiväkkö
AVO ERI 4 | Nic-Sam Bertta om. kasv. ja Paula Komulainen
VET ERI 2 | Nanaza Patina om. Sirpa Käppi
VET ERI 3 | Shibazhan Nemesias om. Anne Johansson

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela
KASV 3 kennel Arundina om. Jouni Seppänen

21.6.2009 Rovaniemi kv
Tuomari: Zidy Munsterhielm-Ehnberg
Ilmoitettu: pentuja 1 aikuisia 21 - veteraaneja 1


ROP Toyway Diwa Dawana - VSP Mäntykartanon Donatello

ROP PN 1 CACIB VAL ERI 1 | TOYWAY DIWA DAWANA om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 2 | MÄNTYKARTANON EMMALOTTE om. Nea ja Paula Jokela
PN 3 SERT NUO ERI 1 | VANESSAN BELOVED om. Johanna Hurskainen
PN 4 vara-SERT AVO ERI 1 | BENDAFEIMS VIVIAN om. kasv. ja Sirpa Jäppinen

VSP PU 1 CACIB VAL ERI 1 | MÄNTYKARTANON DONATELLO om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 2 SERT vara-CACIB AVO ERI 1 | BENDAFEIMS VALENTINO om. Mauri Hakulinen & Marja Ylinampa
PU 3 VAL ERI 2 | MÄNTYKARTANON ARNOLD om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 4 vara-SERT AVO ERI 2 | MOW-ZOW BATMAN om. Katri Vaarala

BIS 1 kasvattaja ROP kasv. KASV 1 KP | kennel MÄNTYKARTANON om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Pennut:
PEK 1 ei KP | Zaranel Alonzo om. Ritva-Liisa Tuikka
Urokset:
NUO ERI 1 | Tashi-Gong Impulse om. Tiina Reunanen
AVO EH 3 | Bellezza's Yan-Kee om. Paula Jokela
VAL ERI 3 | Bendafeims Randy-Dandy om. Jarmo Lohela
VAL ERI 4 | Toyway Tru-Ba-Durix om. kasv. ja Anna-Maija Arjas-Kuosmanen
Nartut:
JUN EH 1 | Dawana Dainty Dahlia om. Saara Lahdenperä
JUN EH 2 | Down-Goblin Oh So Lovely om. kasv. ja Per-Ole Stenman
NUO ERI 2 | Vanessan Black Pearl om. Marjo Hurskainen
AVO EH 2 | Down-Goblin Bella Of Timbo om. Per-Ole ja Linda Stenman
VAL ERI 3 | Mäntykartanon Amoriina om. Paula Jokela



13.6.2009 Kotka kv
Tuomari: Unto Timonen
Ilmoitettu: aikuisia 25 - veteraaneja 4

ROP ROP veteraani PN 1 VET ERI 1 | OLAZZA SHALIMARI om. Maija Perttola
PN 2 CACIB SERT NUO ERI 1 | SHIBAZHAN NINFEY om. kasv. ja Johanna Nykänen
PN 3 vara-SERT vara-CACIB AVO ERI 1 | NANAZA NELINA om. Pia ja Micaela Taskila
PN 4 VET ERI 2 | TOYWAY FA-BI-ANNA om. Tuuli Kalliomäki

VSP PU 1 CACIB SERT NUO ERI 1 | OLAZZA MAN-DA-RIN om. Tiiu ja Päivi Pousi
PU 2 vara-SERT JUN ERI 1 | SHIBAZHAN NABIL om. Daniela ja Pia Taskila
PU 3 VSP veteraani VET ERI 1| SHIBAZHAN THYMUS om. Maija Salminen
PU 4 vara-CACIB VAL ERI 1 | OLAZZA MILORD om. Maija Perttola


ROP kasvattaja KASV 1 KP | kennel OLAZZA om. Maija Perttola


Muut tulokset:
Urokset
JUN ERI 2 | Shibazhan Senecio om. Milla Kaarlampi
NUO ERI 2 | Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen
AVO ERI 1 | Nenemo Knight Master om. Ossi ja Tarja Tamper
VAL ERI 2 | Nanaza Poet om. Satu Hämäläinen
VAL ERI 3 | Ziestan Iki-Ihana om. Tiina Rämö

Nartut:
JUN ERI 1 | Olazza Tiara om. kasv. ja Veikko Räty
JUN ERI 2 | Of Zlazano Lon-Lon om. Kari Kuosmanen
JUN ERI 3 | Shibazhan Magnolia om. kasv. ja Anne Suokas
AVO ERI 2 | Down-Goblin Vivienne om. kasv. ja Merja Leppänen ja Kaukiainen Juha
AVO ERI 3 | Olazza Har-Mo-Ny om. Maija Perttola
VAL ERI 1 | Maarikan Whoopie om. Hanna Raatikainen
VAL ERI 2 | Toyway E-Lea-Nor om. Tuuli Kalliomäki
VAL EH 2 | Down-Goblin Unisatu om. kasv. ja Nina Nieminen
VET ERI 3 | Shibazhan Nemesia om. Anne Johansson

Kasvattaja
KASV 2 KP | kennel Shibazhan om. Anne Johansson



7.6.2009 Salo
Tuomari: Kirsti Louhi
Ilmoitettu: pentuja 4 - aikuisia 34 - veteraaneja 1


VSP Hoswin My Only One - ROP Hoswin Lilla Obelix

ROP PU 1 VAL ERI 1 | HOSWIN LILLA OBELIX om. Miia Westman
PU 2 SERT AVO ERI 1 | ZIESTAN JIMMIE om. Terhi Aaavinko
PU 3 VAL ERI 2 | SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Mirja Päiväkkö
PU 4 VAL ERI 3 | ANNASTIINA WILHELM om. Mirja Päiväkkö

VSP PN 1 SERT JUN ERI 1 | HOSWIN MY ONLY ONE om. Miia Westman
PN 2 vara-SERT NUO ERI 1 | TOR OSKAN LOVE CARLINA om. Tuula Toroska
PN 3 JUN ERI 2 | SATATASSUN VIVE SWEETLOVE om. Terhi Aavinko
PN 4 AVO ERI 1 | ZIESTAN TINY TIA om. Elina Peltomaa c/o Susanna Peltomaa

ROP pentu PEK 1 KP | HOSWIN LEONA om. Miia Westman

ROP veteraani VET ERI 1 | SHIBAZHAN NEMESIA om. Anne Johansson

ROP kasv. KASV 1 KP
| kennel TOR OSKAN om. Tuula Toroska

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 | Cosmic Girl om. Emilia Koskelainen
PEK 3 | Cessi-Can Pinja om. Hannele Juhola
PEK 4 | Rina-Cza's Super Trinity om. Susanna Peltomaa

Urokset:
JUN EH 1 | Kiiramanna Herra Huu om. kasv. ja Johansson
JUN EH 2 | Tor Oskan Engelbrekt om. Mervi Tilaeus
NUO EH 1 | Saseran Lorent om. Marja Suovanen
AVO EH 2 | Chakiran Batrix om. kasv. ja Olavi Forsman
AVO EH 3 | Shibazhan Zelkova om. Piia Koponen ja Seppo Paulin
AVO EH 4 | Silences Casper om. Alexandra Johansson

Nartut:
JUN ERI 3 | Of Zlazano Lon-Lon om. Kari Kuosmanen
JUN EH 4 | Onnentassun Annamanna om. Mervi Tilaeus
NUO EH 2 | Tor Oskan Debussy om. kasv. ja Anu Puumala
NUO EH 3 | Arundina Pokhara om. Astrid Sundberg
NUO EH 4 | Chakiran Royal Cesilia om. Tuula ja Mika Viertonen
AVO ERI 2 | Tor Oskan Anselika om. Tuula Toroska
AVO ERI 3 | Kiiramanna Tuutilulla om. Marjo-Riitta Rantanen ja Hannele Porola
AVO ERI 4 | Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
VAL ERI 1 |Ingefal's Lilla My om. Miia Westman



6.6.2009 Aura
Tuomari: Janniki Steinbock, Israel
Ilmoitettu: pentuja 2 - aikuisia 30


ROP Down-Goblin Fernando - VSP Down-Goblin Jacqueline

ROP PU 1 SERT NUO ERI 1
| DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nina Nieminen
PU 2 vara-SERT JUN ERI 1 | TASHI-GONG HULLABALOO om. Margareta Hautaniemi

VSP PN 1 VAL ERI 1 | DOWN-GOBLIN JACQUELINE om. Merja Heilman
PN 2 SERT NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN FLAMINIA om. Merja Heilman
PN 3 VAL ERI 2 | DOWN-GOBLIN UNISATU om. kasv. ja Nieminen
PN 4 vara-SERT JUN ERI 1 | REVONHÄNNÄN LUXIMA om. Sirpa Suominen

ROP pentu PEK 1 KP | RINA-CZA'S SUPER TRINITY om. Eeva Nyman c/o Susanna Peltomaa

ROP kasv. KASV 1 KP | kennel DOWN-GOBLIN om. Merja Heilman

Muut tulokset:
NUO EH 2 | Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa
AVO EH 1 | Lecibsin Event om. Sirpa Takala
AVO EH 2 | Shibazhan Ulex om. kasv. ja Maria Frestadius
AVO EH 3 | Hoswin Lord Of Luxury om. Sanni Takala
AVO EH 4 | Naranja An-Tonio om. Nina Välimaa

Nartut:
JUN EH 2 | Wartin-Kyis Gser-Nago-Ter om. kasv. ja Satu Niinimäki
NUO EH 2 | Kiiramanna China Jasminen om. Hannele Porola ja Tanja Pahalahti
NUO EH 3 | Revonhännän Hilima om. Sirpa Suominen
AVO EH 1 | Kiiramanna Tuutilulla om. Hannele Porola
AVO EH 2 | Ziestan Tiny Tia om. Elina Peltomaa c/o Susanna Peltomaa
AVO EH 3 | Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
VAL EH 3 | Miliisin Ne-Fthys om. Susanna Peltomaa



6.6.2009 Tuuri

Tuomari: Marja-Terttu Kallio
Ilmoitettu: pentuja 9 - aikuisia 42 - veteraaneja 5

ROP PU 1 VAL ERI 1 | SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Mirja Päiväkkö
PU 2 SERT JUN ERI 1 | PINACO OZZY TO KIAPRI om. kasv. ja Kirsi Mutanen
PU 3 vara-SERT JUN ERI 2| SHANDITA'S TRU FINN om. Johanna Mäkelä
PU 4 AVO ERI 1 | DOWN-GOBLIN Q-MA-KALLE om. Satu Kukkula

VSP PN 1 VAL ERI 1
| PINACO FINE PARTI GIRL om. kasv. ja Matti Häkli
PN 2 SERT AVO ERI 1 | PINACO HONEY GIRL om. kasv. ja Sari Virtanen
PN 3 vara-SERT NUO ERI 1 | SHANDITA'S ENDLESS LOVE om. Johanna Mäkelä
PN 4 AVO ERI 2 | VANESSAN RUNO om. Paula Jokela

ROP veteraani VET ERI 1
| PEKDORO'S DOMINICA om. Susanna Kolppanen
VSP veteraani VET ERI 1 | TOYWAY DASAR GADAI om. kasv. ja Tiina Kaakinen

ROP pentu PEK 1 KP
| MÄNTYKARTANON INDIANA om. Minna Virta
VSP pentu PEK 1 KP | MÄNTYKARTANON IVANHOE om. Hanne Loisa

BIS 4 kasv. ROP kasv. KASV 1 KP
| kennel MÄNTYKARTANON om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Pennut:
Urokset:
PEK 2 | Armasboy om. Mervi Viitala
PEK 3 | Zaranel Alonzo om. Ritva-Liisa Tuikka
Nartut:
PEK 2 KP | Zaranel Amazil om. Anu Leiviskä
PEK 3 | Shabnam Dearest Lizzy om. Essi Immonen ja Juha Mäkelä
PEK 4 | Crystal Mountain Estra om. Jaana Hämäläinen

Urokset:
JUN EH 3 | Mäntykartanon Hidalgo om. Anitta Åkerlund
JUN EH 4 | Hoswin My Superman om. Sanna Kemppainen
NUO ERI 1 | P'Zazz Never Say Never om. Johanna Mäkelä
NUO EH 2 | Tashi-Gong Timotei om. Johanna ja Niklas Itkonen
AVO ERI 2 | Suvijan Sirius om. Pirjo Vänni
AVO ERI 3 | Racconto Piano Man om. Taru Heinänen
AVO EH 4 | Annastiina Sadik om. Jaana Lamminmäki
VAL ERI 2 | Mäntykartanon Erasmus om. Minna Virta

Nartut:
JUN ERI 1 | Mäntykartanon Himalaya om. Paula Jokela
JUN ERI 2 | Kiapri Dariax om. Kirsi Mutanen
JUN ERI 3 | Bendafeims Yolanda om. Anne Anttila
JUN EH 4 | Suvijan Seba om. Leena Saloranta
NUO EH 2 | Arundina Pokhara om. Astrid Sundberg
NUO EH 3 | Bellezza's Ametisti om. Sirpa ja Jaakko Juuso
AVO ERI 3 | Pekdoro's Os-Munda om. Susanna Kolppanen
AVO ERI 4 | Tib-Sak Mandariini om. Anne Anttila
VAL ERI 2 | Mäntykartanon Emmalotte om. Paula Jokela
VAL ERI 3 | Bellezza's Adalmiina om. Sirpa ja Jaakko Juuso
VET ERI 2 | Pekdoro's Contessa om. Susanna Kolppanen



31.5.2009 Helsinki, pentunäyttely
Tuomari: Paula Valakari
Ilmoitettu: 4 pentua

ROP pentu PEK 1 KP | ZIESTAN LAWRENCIA om. Carita Vastamäki

Muut tulokset:
Urokset 5 - 7kk
PEK 1 | Saseran Midnight Mayhem om. kasv. ja Johansson Alexandra
PEK 2 | Tulilinnun Diili Boy om. kasv. ja Nina Ilomäki



31.5.2009 Mänttä
Tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari
Ilmoitettu: 4 pentua - 22 aikuista - 5 veteraania

RYP 4 BIS 1 veteraani ROP ROP veteraani PU 1 VET ERI 1
| SHIBAZHAN THYMUS om. Maija Salminen c/o Anne Salminen
PU 2 SERT FI MVA VAL ERI 1 | GLISHANNA THACKARAY BINKS om. Audrey O´Brian ja Katriina Huhtinen ja Silja Lappeteläinen
PU 3 vara-SERT JUN ERI 1 | TASHI-GONG TIMOTEI om. Hannele & Niklas Itkonen
PU 4 AVO ERI 1
| SHIBAZHAN ULEX Mari Frestadius

VSP PN 1 SERT FI MVA AVO ERI 1
| VANESSAN ESTRALITA om. Aune Savolainen
PN 2 vara-SERT NUO ERI 1 | SHANDITA'S ENDLESS LOVE om. Johanna Mäkelä
PN 3 VAL ERI 1 | TASHI-GONG MY MIND om. Katriina Huhtinen
PN 4 JUN ERI 1 | TASHI-GONG SUNSHINE om. Petri & Kirsi Juntunen
VSP veteraani VET ERI 1 | SHIBAZHAN NEMESIA om. Anne Johansson

ROP pentu PEK 1 KP | VANESSAN ELENA'S JOY om. Sirpa Rissanen
VSP pentu PEK 1 KP | MÄNTYKARTANON INDIANA om. Minna Virta

ROP kasv. KASV 1 KP | kennel SHIBAZHAN om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Pennut:
Nartut:
PEK 2 | Shandita's Hocus Pocus om. Arja ja Terhi Timonen
PEK 3 | Pekdoro's Ro-Sita om. Susanna Kolppanen

Urokset:
JUN EH 1 | Shandita's Tru Finn om. Johanna Mäkelä
NUO ERI 2 | P'Zazz Never Say Never om. Johanna Mäkelä
NUO ERI 3 | Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen
VAL ERI 2 | Mäntykartanon Erasmus om. Minna Virta
VAL ERI 3 | Satatassun Viva Valentino om. Mirja Päiväkkö

Nartut:
JUN ERI 2 | Vanessan Expression om. Aune Savolainen
JUN ERI 3 | Of Zlazano Lon-Lon om. Kari Kuosmanen
JUN ERI 4 | Mäntykartanon Hanyan om. Minna ja Pirkko Virta
AVO ERI 2 | Pekdoro's Os-Munda om. Susanna Kolppanen
AVO ERI 3 | Flametail Dear Devil-Ma om. kasv. ja Mirja Päiväkkö
VAL ERI 2 | Down-Goblin Unisatu om. ksv. ja Nina Nieminen
VET EH 2 | Pekdoro's Contessa om. Susanna Kolppanen



30.5.2009 Helsinki, ryhmänäyttely

Tuomari: Albert Wight Iso-Britannia
Ilmoitettu: 2 pentua - 42 aikuista - 3 veteraania


ROP Down-Goblin Jacqueline - VSP Olazza Milord

RYP 2 ROP PN 1 VAL ERI 1 | DOWN-GOBLIN JACQUELINE om. Merja Heilman
PN 2 SERT JUN ERI 1 | OF ZLAZANO LON-LON om. Kari Kuosmanen
PN 3 ROP veteraani VET ERI 1 | OLAZZA SHALIMARI om. Maija Perttola
PN 4 vara-SERT NUO ERI 2 | DOWN-GOBLIN FLAMINIA om. Merja Heilman

VSP PU 1 VAL ERI 1 | OLAZZA MILORD om. Maija Perttola
PU 2 SERT NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nina Nieminen
PU 3 VAL ERI 1 | SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Mirja Päiväkkö
PU 4 vara-SERT AVO ERI 1 | CINODES CYBER SHOT om. Marika ja Antti Koljonen

ROP pentu PEK 1 KP | SATATASSUN VIA CINZERELLA om. Maria Kettunen

BIS 1 kasv. ROP kasv. KASV 1 KP | kennel DOWN-GOBLIN om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP | Cinodes Celestial Shine om. kasv. ja Sari Harlin

Urokset:
JUN ERI 1 | Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta Hautaniemi
JUN ERI 2 | Taibaishan om. Nina Rahunen
JUN EH 3 | Cinodes Carlos Caron om. Henryette Heikel ja Miika Martikainen
NUO EH 2 | Saseran Lorent om. Merja Suovanen
AVO ERI 2 | Naranja Basilio om. Tanja Kuukasjärvi
AVO ERI 3 | Irtokarvan Kronos om. Petra Markkanen
AVO EH 4 | Yotisha's Shere Khan om. Pälvi Karesola
VAL ERI 3 | Down-Goblin Artemis Ingefal om. Päivi Aittamaa ja Pälvi Karesola
VAL ERI 4 | Ziestan Iki-Ihana om. Tiina Rämö

Nartut:
JUN ERI 2 | Cinodes Champagne Song om. Sirpa Berk
JUN EH 3 | Onnentassun Nannamanna om. Mervi Tilaeus
NUO ERI 2 | Arundina Pokhara om. Astrid Sundberg
NUO ERI 3 | Niiländer Love Cun-Wa om. Sari Myllynen ja Hannele Piiroinen
NUO EH 4 | Neftarin Vanessa-Mae om. Kaisa Oravisto
AVO ERI 1 | Charmia's Copdan om. Hanna Suutarinen
AVO ERI 2 | Shenyang om. Pälvi Karesola
AVO ERI 3 | Cinodes Cuddly Carmen om. Sirpa Berk
AVO ERI 4 | Down-Goblin Vivienne om. kasv. ja Leppänen Merja ja Kaukiainen Juha
VAL ERI 2 | Down-Goblin Unisatu om. kasv. ja Nina Nieminen
VAL EH 3 | Naranja Batsheba om. Helena Sundström
VET ERI 2 | Cinodes Cool Champage om. Sirpa Berk

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Cinodes om. Sirpa Berk



24.5.2009 Pello, ryhmänäyttely

Tuomari: Kurt Nilsson, Ruotsi
Ilmoitettu: 12 aikuista - 2 veteraania


ROP Toyway Dasar Gadai - VSP Flametail Dear Demoni-Tar

BIS 1 veteraani ROP ROP veteraani PU 1 VET ERI I
| TOYWAY DASAR GADAI om. kasv. ja Tiina Kaakinen
PU 2 VAL ERI 1 | TOYWAY KAA-H-ARI om. Tiina Kaakinen
PU 3 SERT NUO ERI 1 | TOYWAY IN-TRESSI om. kasv. ja Heli Parkkinen
PU 4 VAL ERI 2 | BENDAFEIMS RANDY-DANDY om. Jarmo Lohela

VSP PN 1 SERT FI MVA AVO ERI 1
| FLAMETAIL DEAR DEMONI-TAR om. Sanna Haverinen
PN 2 VAL ERI 1 | TOYWAY DAME FLAMETAL om. Sanna Haverinen ja Sami Parkkisenniemi

ROP kasv. KASV 1 KP
| kennel TOYWAY om. Jouko Leiviskä

Muut tulokset:
Urokset:
AVO EH 1 | Bellezza's Amulet om. Heidi Lehtikangas
VET ERI 2 | Toyway Kap-Ri-Olli om. Tiina Kaakinen
Nartut:
NUO EH 1 | Naus-Kan Angelico om. Marika Kärki-Koskela
AVO EH 2 | Toyway Gah-Maya om. kasv. ja Hilkka Sandberg



24.5.2009 Rauma
Tuomari: Juha Kares
Ilmoitettu: 5 pentua - 53 aikuista - 8 veteraania


ROP Shibazhan Thymus - VSP Shandita's Endless Love


ROP-vet. Shibazhan Thymus - VSP-vet. Shibazhan Nemesia

RYP 4 ROP ROP veteraani PU 1 VET ERI I
| SHIBAZHAN THYMUS om. Maija Salminen c/o Anne Johansson
PU 2 SERT FI MVA AVO ERI 1 | MÄNTYKARTANON ERASMUS om. Minna Virta
PU 3 vara-SERT AVO ERI 2 | SHIBAZHAN ULEX Mari Frestadius
PU 4 NUO ERI 1 | P'ZAZZ NEVER SAY NEVER om. Johanna Mäkelä

VSP PN 1 SERT NUO ERI 1
| SHANDITA'S ENDLESS LOVE om. Johanna Mäkelä
PN 2 vara-SERT AVO ERI 1 | TUULING KHAR SABINE om. Eija Nurmi
PN 3 JUN ERI 1 | | TOYWAY KHA-ME-LOTTA om. Johanna Mäkelä
PN 4 NUO ERI 2 | MISSCHIEFIN ABHIPRITHI om. Tiina Hirvonen
VSP veteraani VET ERI 1 | SHIBAZHAN NEMESIA om. Anne Johansson

ROP pentu PEK 1 KP | MÄNTYKARTANON INDIANA om. Minna Virta
VSP pentu PEK 1 KP | NIILÄNDER BLACK BENJAMIN om. Riitta Liukkonen

ROP kasv. KASV 1 KP
| kennel SHIBAZHAN om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Pennut:
Urokset:
PEK 2 | Arundina Numa om. Heidi Leppikoski ja Sirpa Berk
Nartut:
PEK 2 | CHAKIRAN DARLING om. Maarit Sandberg
PEK 3 | Cosmig Girl om. Emilia Koskelainen

Urokset:
JUN ERI 1 | Tuuling Via Gastor om. Sari Virta
JUN ERI 2 | Tor Oskan Engelbert om. kasv. ja Hanna ja Marjo Uusitalo
JUN EH 3 | Tor Oskan Engelbrekt om. Mervi Tilaeus
NUO ERI 2 | Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa
NUO EH 3 | Saseran Lorent om. Marja Suovanen
AVO ERI 3 | Annastiina Ukon Poika om. Riina Vaheri
AVO ERI 4 | Tuuling Sab Joccey om. Tapio Virta
VAL ERI 1 | Satatassun Viva Valentino
VET ERI 2 | Satatassun Ukulele om. Maarit Peltonen
VET ERI 3 | Arundina Oh No How Parti om. Tuula Viertonen

Nartut:
JUN ERI 2 | Shibazhan Magnolia om. kasv. ja Anne Suokas
JUN ERI 3 | Satatassun Vive Sweetlove om. Terhi Aavinko
JUN ERI 4 | Of Zlazano Lon-Lon om. Kari Kuosmanen
NUO ERI 3 | Shibazhan Querqus Rubra om. kasv. ja Virva Kangas
NUO ERI 4 | Revonhännän Halyna om. kasv. jas Susanna Heikkinen
AVO ERI 2 | Puna-Tuvan Bernina om, Marika Reunanen
AVO ERI 3 | Tuuling Thur Aale om. Tuula Toroska
AVO EH 4 | Tuuling Dian Mandala om. kasv. ja Paula Kallio
VAL ERI 1 | Annastiina Anniina om. Lahja Tattari
VET EH 2 | Annastiina Sanni om. Lahja Tattari

Kasvattajat
KASV 2 KP | kennel Tuuling om. Tuula Parviainen
KASV 3 KP | kennel Annstiina om. Lahja Tattari



23.5.2009 Helsinki kv
Tuomari: Kerry Williamson, GB
Ilmoitettu: 28 aikuista - 3 veteraania


VSP Tashi-Gong My Mind - ROP Bio-Bios Top Dog

ROP PU 1 CACIB VAL ERI I
| BIO-BIOS TOP DOG om. Silja Lappeteläinen ja Katriina Huhtinen
PU 2 VSP veteraani VET ERI 1 | SHIBAZHAN THYMUS om. Maija Salminen c/o Anne Johansson
PU 3 SERT vara-CACIB AVO ERI 1 | NARANJA BASILIO om. Tanja Kuukasjärvi
PU 4 vara-SERT NUO ERI 1 | TOYWAY IN-TRESSI om. kasv. ja Heli Parkkinen
VSP juniori JUN ERI 1 | TASHI-GONG HULLABALOO om. Margareta Hautaniemi

VSP PN 1 CACIB VAL ERI 1 | TASHI-GONG MY MIND om. Katriina Huhtinen
PN 2 ROP veteraani VET ERI 1 | SHIBAZHAN NEMESIA om. Anne Johansson
PN 3 vara-CACIB VAL ERI 2 | | TOYWAY ZAT-ZUMA om. kasv. ja Heli Parkkinen
PN 4 ROP juniori SERT JUN ERI 1 | SHIBAZHAN MAGNOLIA om. kasv. ja Anne Suokas
vara-SERT AVO ERI 1 | NIILÄNDER BEAUTY ALPINE SUNSET om. Katriina Kanninen ja Jaana Hyttinen

ROP kasv. KASV 1 KP
| kennel SHIBAZHAN om. Anne Johansson

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 2 | Shibazhan Senecio om. Milla Kaarlampi
JUN EH 3 | Kovu om. Tiina Putkonen
NUO ERI 2 | Vanessan Fernando om. Silja Lappeteläinen
NUO EH 3 | Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa
AVO ERI 2 | Naranja An-Tonio om. Nina Välimaa
AVO ERI 3 | Shibazhan Ulex om. Mari Frestadius
AVO EH 4 | Yotisha's Shere Khan om. Pälvi Karesola ja Ida Savolainen
VAL ERI 2 | Miliisin Trans-Am om. Katriina Kanninen
VAL ERI 3 | Ziestan Iki-Ihana om. Tiina Rämö
VAL EH 4 | Naranja Ar-Temio om. Aino Eilos

Nartut:
JUN ERI 2 | Cinodes Champagne Song om. Sirpa Berk
JUN EH 3 | Of Zlazano Lon-Lon om. Kari Kuosmanen
NUO ERI 1 | Shibazhan Ninfey om. kasv. ja Johanna Nykänen
NUO EH 2 | Tashi-Gong Indian Rose om. Katri Tauru
NUO EH 3 | Arundina Pokhara om. Astrid Sundberg
AVO ERI 2 | Vanessan Estralita om. Aune Savolainen
AVO ERI 3 | Down-Goblin Vivienne om. kasv. ja Merja Leppänen ja Juha Kaukiainen
AVO EH 4 | Irtokarvan Kas-Sandra om. Mari Liiri
VAL EH 3 | Naranja Batsheba om. Helena Sundström
VET ERI 2 | Cinodes Cherpentine om. Lotta Leiramo




21.5.2009 Jämsä rn
Tuomari: Juha Kares
Ilmoitettu: 3 pentua - 53 aikuista - 4 veteraania


VSP Down-Goblin Fernando -ROP Mäntykartanon Emmalotte

RYP 2 ROP PN 1 VAL ERI 1 | MÄNTYKARTANON EMMALOTTE om. Nea ja Paula Jokela
PN 2 VAL ERI 2 | TASHI-GONG MY MIND om. Katriina Huhtinen
PN 3 SERT NUO ERI 1 | SHANDITA'S ENDLESS LOVE om. Johanna Mäkelä
PN 4 vara-SERT AVO ERI 1 | TOYWAY ADA-MIA om. kasv. ja Anna-maija Arjas-Kuosmanen
VSP veteraani VET ERI 1 | OLAZZA SHALIMARI om. Maija Perttola

VSP PU 1 SERT NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nina Nieminen
PU 2 ROP veteraani VET ERI 1 | TOYWAY GIGA-WATTI om. Jouko Leiviskä
PU 3 VAL ERI 1 | MILIISIN TRANS-AM om. Katriina Kanninen
PU 4 vara-SERT JUN ERI 1 | PINACO OZZY TO KIAPRI om. kasv. ja Kirsi Mutanen

ROP pentu PEK 1 KP
| SHANDITA'S HOCUS POCUS om. Arja ja Terhi Timonen

ROP kasv. KASV 1 KP | kennel DOWN-GOBLIN om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Pennut:
Urokset:
PEK 1 ei KP | Vanessan Elena's Joy om. Sirpa Rissanen
PEK 2 | Mäntykartanon Ivanhoe om. Hannele Loisa

JUN ERI 2 | Aronia om Nina Piippo
JUN ERI 3 | Katimon Trojjan om. kasv. ja Lahja Tattari
NUO ERI 2 | Toyway In-Tressi om. kasv. ja Heli Parkkinen
NUO ERI 3 | Shandita's Tru Finn om. Johanna Mäkelä
NUO ERI 4 | Tashi-Gong Timotei om. Hannele ja Niklas Itkonen
AVO ERI 1 | Olazza Hi-Dal-Go om. Emilia Helander
AVO ERI 2 | Down-Goblin Fab One om. Anu Matomäki
AVO ERI 3 | Racconto Piano Man om. Taru Heinänen
VAL ERI 2 | Mäntykartanon Arnold om. Ritva-Liisa Tuikka
VAL ERI 3 | Glishanna Thackaray Binks om. Silja Lappeteläinen & Katriina Huhtinen & O'Brien

Nartut:
JUN ERI 1 | Mäntykartanon Himalaya om. Paula Jokela
JUN ERI 2 | Hoswin My Only One om. Miia Westman
JUN ERI 3 | Ancelan Lillancella om. Lebeitsuk Kimmo ja Anu
JUN ERI 4 | Revonhännän Kehäkukka om. kasvs. ja Jonna Leppänen
NUO ERI 2 | Finriikan Mishella om. Arja Timonen
NUO ERI 3 | Revonhännän Hilima om. Sirpa Suominen
NUO ERI 4 | Aurinkorinteen Elli Elwiira om. Heli Suoniemi
AVO ERI 2 | Vanessan Estralita om. Aune Savolainen
AVO ERI 3 | Angel om. Merja Heilman
AVO ERI 4 | Pinaco Honey Girl om. kasv. ja Sari Virtanen
VAL ERI 2 | Down-Goblin Unisatu om. kasv. ja Nina Nieminen
VAL ERI 3 | Mäntykartanon Amoriina om. Paula Jokela
VAL ERI 4 | Ingefal's Lilla My om. Miia Westman
VET ERI 2 |Toyway Fa-Bi-Anna om. Tuuli Kalliomäki

Kasvattaja
KASV 2 KP | kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela



17.5.2009 Varkaus
Tuomari: Matti Tuominen
Ilmoitettu: 5 pentua - 35 aikuista - 3 veteraania


VSP Toyway Dasar Gadai - Mäntykartanon Emmalotte

ROP PN 1 VAL ERI I | MÄNTYKARTANON EMMALOTTE om. Nea ja Paula Jokela
PN 2 SERT FI MVA AVO ERI 1 | TASHI-GONG MY MIND om. Katriina Huhtinen
PN 3 VAL ERI 2 | DOWN-GOBLIN UNISATU om. Nina Nieminen
PN 4 vara-SERT JUN ERI 1 | MÄNTYKARTANON HIMALAYA om. Paula Jokela

VSP ROP vet. PU 1 VET ERI 1 | TOYWAY DASAR GADAI om. kasv. ja Tiina Kaakinen
PU 2 SERT NUO ERI 1 | VANESSAN FERNANDO om. Silja Lappeteläinen
PU 3 VET ERI 2 | TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Tiina Kaakinen
PU 4 VAL ERI 1 | MÄNTYKARTANON DONATELLO om. Ritva-Liisa Tuikka
vara-SERT AVO ERI 1 | BELLEZZA'S KI-AS-MA om. Arja Timonen

ROP pentu PEK 1 KP | SHANDITA'S HOCUS POCUS om. Arja ja Terhi Timonen

ROP kasv. KASV 1 KP | kennel MÄNTYKARTANON om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Pennut:
Urokset:
PEK 1 ei KP | Vanessan Elena's Joy om. Sirpa Rissanen
PEK 2 | Mäntykartanon Ivanhoe om. Hanne Loisa
Nartut:
PEK 2 KP | Tashi-Gong Sunshine om. Kirsi ja Petri Juntunen
PEK 3 | Chrystal Mountain Estra om. Jaana Hämäläinen

Urokset
JUN EH 1 | Mäntykartanon Hidalgo om. Annette Åkerlund
JUN EH 2 | Mäntykartanon Halifax om. kasv. ja Mona Tiala
JUN EH 3 | Aronia om. Nina Piippo
NUO EH 2 | Rafael om. Nina Nieminen
AVO EH 2 | Racconto Piano Man om. Taru Heinänen
VAL ERI 2 | Mäntykartanon Arnold om. Ritva-Liisa Tuikka

Nartut
JUN ERI 2 | Down-Goblin Yin om. kasv. ja Katja Myntinen
JUN ERI 3 | Saffron Nireen om. Marju ja Arto Korhonen
JUN ERI 4 | Nic-Sam Diamante om. Eero ja Tuula Suvanto
NUO ERI 1 | Necku Tuittu om. kasv. ja Tapio Urpelainen
NUO EH 2 | Finriikan Mishella om. Arja Timonen
AVO ERI 2 | Vanessan Estralita om. Aune Savolainen
AVO ERI 3 | Bellezza's Pa-Ella om. Arja Timonen
AVO ERI 4 | Nic-Sam Bertta om. kasv. ja Paula Komulainen
VAL ERI 3 | Mäntykartanon Amoriina om. Paula Jokela
VET EH 1 | Down-Goblin Miss Fashion om. Merja Heilman



16.5.2009 Hamina
Tuomari: Carin Åkesson, Ruotsi
Ilmoitettu: 2 pentua - 31 aikuista - 7 veteraania


VSP VSP-vet. Shibazhan Nemesia - ROP ROP-vet. Shibazhan Thymus

RYP 3 BIS 4 vet. ROP ROP vet. PU 1 VET ERI I
| SHIBAZHAN THYMUS om. Maija Salminen c/o Anne Johansson
PU 2 VAL ERI 1 | SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Mirja Päiväkkö
PU 3 VET ERI 2 | SHIBAZHAN NOLINA om. Johanna ja Jenni Nykänen
PU 4 SERT NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nina Nieminen
vara-SERT AVO ERI 1 | REVONHÄNNÄN SEBESTYEN om. Kirsi Gunther

VSP VSP vet. PN 1 VET ERI 1
| SHIBAZHAN NEMESIA om. Anne Johansson
PN 2 SERT FI MVA VET ERI 2 | DOWN-GOBLIN MISS FASHION om. Merja Heilman
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 | DOWN-GOBLIN ODESSA om. Mervi Björk
PN 4 VAL ERI 1 | DOWN-GOBLIN UNISATU om. Nina Nieminen

ROP pentu PEK 1 KP
| SHIBAZHAN MAGNOLIA om. kasv. ja Anne Suokas
VSP pentu PEK 1 KP | MÄNTYKARTANON IVANHOE om. Hanne Loisa


ROP kasv. KASV 1 KP | kennel SHIBAZHAN om. Anne Johansson


Muut tulokset:

Urokset
JUN ERI 1 | Shibazhan Senecio om. Milla Kaarlampi
JUN ERI 2 | Wartin-Kyis Gon-Po-Ter | om. Harri Tanttu ja Maija Kajamäki
JUN EH 3 | Annastiina Herculus om. Kaisu Kärkkäinen
NUO EH 2 | Olazza Man-Da-Rin om. Päivi Pousu ja Tiiu
AVO ERI 2 | Nenemo Knight Master om. Ossi ja Tarja Tamper
AVO EH 3 | Necku Saruman om. Tiina Kippi
VAL EH 2 | Saffron Hallmark om. Susanna Ahola

Nartut
JUN ERI 1 | Down-Goblin Yin om. kasv. ja Katja Myntinen
JUN ERI 2 | Miliisin X-Andr-A om. Jaana Hyttinen
JUN EH 3 | Revonhännän Luxima om. Sirpa Suominen
JUN EH 4 | Olazza Tiara om. kasv. ja Veikko Räty
NUO ERI 1 | Down-Goblin Vivienne om. kasv. ja Merja Leppäaho ja Juha Kaukiainen
NUO ERI 2 | Shibazhan Ninfe0y om. kasv. ja Johanna Nykänen
NUO ERI 3 | Down-Goblin Xiomara om. Mervi Björk
NUO ERI 4 | Charmia's Copdan om. Hanna-Kaisa Suutarinen
AVO ERI 2 | Suvijan Sa-Mo-Ria om. kasv. ja Tarja Salo
AVO ERI 3 | Revonhännän Ultra Unine om. Sirpa Suominen
AVO EH 4 | Flametail Dear Devil-Ma om. kasv. ja Mirja Päiväkkö
VET ERI 3 | Nenemo Ibaniman Girl om. Anniina Lampinen
VET ERI 4 | Maarikan Adelaide om. Hanna Raatikainen



16.5.2009 Tampere, pentunäyttely

Tuomari: Juha Putkonen
Ilmoitettu: 15 pentua


ROP Misschiefin Bzanba Namba - VSP Saseran Pikku-Prinssi

RYP 3 pentu ROP pentu PEK 1 KP | MISSCHIEFIN BZANBA NAMBA om. kasv. ja Timo Hyvönen
VSP pentu PEK 1 KP | SASERAN PIKKU-PRINSSI om. Karoliina Laakso

ROP kasvattaja KASV 1 KP | kennel SASERAN om. Karoliina Laakso

Muut tulokset:
Urokset 5 - 7kk
PEK 2 KP | Saseran Maxim om. Karin Salmi
PEK 3 KP | Toyway Negapatam om. kasv. ja Lahja Tattari
PEK 4 | Pekdoro's Prince Quintus om. Susanna Kolppanen
7 - 9kk
PU 2 pentu PEK 1 KP | Kiiramanna Dalai Lama om. kasv. ja Mari Nurminen
PEK 2 | Armasboy om. Mervi Viitala

Nartut 5 - 7kk
PEK 2 KP | Saseran Maggie om. kasv. ja Reija Lempinen
PEK 3 | Pekdoro's Ro-Sita om. Susanna Kolppanen
PEK 4 | Cirikit Simba's Kiera om. Katri Aallonranta
7 - 9kk
PN 2 pentu PEK 1 KP | Mäntykartanon Indiana om. Minna Virta
PEK 2 | Kiiramanna Dumffelidum om. kasv. ja Jenna Kaivola
PEK 3 | Niiländer Barbarina om. jaana, Jenna ja Miia Saarinen




9.5.2009 Kannus, pentunäyttely

Tuomari: Markku Kipinä
Ilmoitettu: 7 pentua


ROP Mäntykartanon Indiana - VSP Zaranel Alonzo

RYP 2 pentu ROP pentu PEK 1 KP | MÄNTYKARTANON INDIANA om. Minna Virta
VSP pentu PEK 1 KP | ZARANEL ALONZO om. Ritva-Liisa Tuikka

Muut tulokset:
Urokset 5 - 7kk
PU 2 pentu PEK 2 KP | Pekdoro's Prince Quintino om. Susanna Kolppanen
PEK 3 | Pekdoro's Prince Quintus om. Susanna Kolpanen
PEK 4 | Mow-Zow El Timbo om. kasv. ja Merja Pirttisalo

Nartut 5 - 7kk
PN 2 pentu PEK 1 KP | Zaranel Amazil om. Anu Leiviskä
PN 3 pentu PEK 2 KP | Pekdoro's Ro-Sita om. Susanna Kolppanen



3.5.2009 Hollola, pentunäyttely

Tuomari: Harto Stockmari
Ilmoitettu: 1 pentu

ROP pentu PEK 1 KP | SASERAN MIDNIGHT MAYHEM, om. Alexandra Johansson ja Karoliina Laakso



03.05.2009 Tohmajärvi rn
Tuomari: Soile Bister
Ilmoitettu: pentuja 2 - aikuisia 18 - veteraaneja 1


VSP Satatassun Viva Valentino - ROP Mäntykartanon Emmalotte



BIS 1 RYP 1 ROP PN 1 VAL ERI 1
| MÄNTYKARTANON EMMALOTTE om. Nea Jokela
PN 2 SERT AVO ERI 1 | SAKYA'S MY BELL-EZZA om. Aino-Inkeri Huurinainen
PN 3 vara-SERT AVO ERI 2 | FLAMETAIL DEAR-DE-VILMA om. kasv. ja Mirja Päiväkkö
PN 4 VAL ERI 2 | MÄNTYKARTANON AMORIINA om. Paula Jokela

VSP PU 1 VAL ERI 1 | SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Mirja Päiväkkö
PU 2 SERT NUO ERI 1 | FINRIIKAN MACGYVER om. Arja Timonen

ROP pentu PEK 1 KP
| TASHI-GONG SILHOUETTE om. Seija Ikonen ja Sampo Hämäläinen
VSP pentu PEK 1 KP | SHANDITA'S HOCUS POCUS om. Terhi ja Arja Timonen

BIS 2 kasv. ROP kasvattaja KASV 1 KP
| kennel MÄNTYKARTANON om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Urokset:
JUN EH 1 | Mow-Zow Charlie Chaplin om. Katja ja Marko Rita
JUN EH 2 | Mäntykartanon Halifax om. kasv. ja Mona Tiala
AVO EH 1 | Bellezza's Yan-Kee om. Paula Jokela
VET EH 1 | Shibazhan Nolina om. Johanna ja Jenni Nykänen

Nartut
JUN EH 1 | Mäntykartanon Himalaya om. Paula Jokela
JUN EH 2 | Nic-Sam Diamante om. Eero ja Tuula Suvanto
NUO EH 1 | Finriikan Mishella om. Arja Timonen
AVO ERI 3 | Arundina Bogo Nic-Sam om. Eero ja Tuula Suvanto
AVO EH 4 | Bellezza's Pa-Ella om. Arja Timonen



03.05.2009 Turenki rn
Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Ilmoitettu: pentuja 3 - aikuisia 34 - veteraaneja 7


ROP Down-Goblin Fernando - VSP Nanaza Nelina


VSP-vet. Rhengold's Rendez Vous - ROP-vet. Olazza Shalimari

BIS 2 RYP 1 ROP PU 1 SERT NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nina Nieminen
PU 2 vara-SERT JUN ERI 1 | SHIBAZHAN NABIL om. Daniela ja Pia Taskila
PU 3 AVO ERI 1 | ZIESTAN PANANJAY om. Paula Kangassalo
PU 4 JUN ERI 2 | SHIBAZHAN SENECIO om. Milla Kaarlampi
VSP veteraani VET ERI 1 | RHENGOLD'S RENDEZ VOUS om. Sanna Männistö

VSP PN 1 SERT AVO ERI 1
| NANAZA NELINA om. Micaela ja Pia Taskila
PN 2 vara-SERT NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN VIVIENNE om. kasv. & Merja Leppänen ja Juha Kaukiainen
PN 3 NUO ERI 2 | ARUNDINA POKHARA om. Astrid Sundberg
PN 4 BIS 4 veteraani ROP veteraani VET ERI 1 | OLAZZA SHALIMARI om. Maija Perttola

ROP pentu PEK 1 KP | MÄNTYKARTANON IVANHOE om. Hanne Loisa

BIS 4 kasv. ROP kasvattaja KASV 1 KP
| kennel OLAZZA om. Maija Perttola

Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 | Shibazhan Muscari om. Jaana Lapiolahti
Narttupennut:
PEK 1 ei KP | Annastiina Emma-Lotta om. Anita Grönlund

Urokset:
JUN ERI 3 | Olazza Talisman om. Maija Perttola
JUN EH 4 | Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta Hautaniemi
NUO EH 2 | Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa
AVO EH 2 | Annastiina Lowell om. Katja Viitala
AVO EH 3 | Naranja An-Tonio om. Nina Välimaa
VAL ERI 1 | Olazza Milord om. Maija Perttola
VAL EH 2 | Saffron Hallmark om. Susanna Ahola
VET EH 2 | Katimon Kasper om. Sanna Männistö
VET EH 3 | Annastiina Severi om. Tuula Nieminen

Nartut
JUN ERI 1 | Toyway In-Di-Ga om. Tea Hänninen ja Kaija Eerola
JUN ERI 2 | Shibazhan Serissa om. kasv. ja Isabella Fagerström
JUN EH 3 | Raigomillin Geena Davis om. kasv. & Miia Honkanen
JUN EH 4 | Raigomillin Iltatähti om. Raija Hämäläinen
NUO ERI 3 | Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen
NUO EH 4 | Taikalammen Miranda om. Raija ja Jenna Hämäläinen
AVO ERI 2 | Olazza Jazzmine om. kasv. & Pia Rapo
AVO EH 3 | Eliksiirin Mocca Muru om. Raija ja Jatta Hämäläinen
AVO EH 4 | Puna-Tuvan Bernina om. Marika Reunanen
VAL ERI 1 | Down-Goblin Unisatu om. kasv. ja Nina Nieminen
VAL ERI 2 | Olazza Q-Luisa om. Maija Perttola
VET ERI 2 | Shibazhan Orchidea om. Anne Johansson
VET EH 3 | Nanaza Palette om. Pia Taskila

Kasvattajat:
KASV 2 KP kennel Shibazhan om. Anne Johansson


26.04.2009 Lahti kv
Tuomari: Rajic Branislav, Slovenia
Ilmoitettu: pentuja 0 - aikuisia 72 - veteraaneja 9


ROP Miliisin Trans-Am - VSP Down-Goblin Jacqueline

ROP CACIB PU 1 VAL ERI 1 | MILIISIN TRANS-AM om. Katriina Kanninen
PU 2 SERT vara-CACIB NUO ERI 1 | PINACO EXTRA MIRACLE om. Nina Välimaa
ROP vet. PU 3 VET ERI 1 | TOYWAY DASAR GADAI om. kasv. & Tiina Kaakinen
PU 4 VAL ERI 2 | BIO-BIOS HIDDEN DRAGON om. Katriina Huhtinen & Silja Lappetäinen
vara-SERT NUO ERI 2 | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nina Nieminen

VSP PN 1 CACIB VAL ERI 1 | DOWN-GOBLIN JACQUELINE om. Merja Heilman
PN 2 vara-CACIB SERT NUO ERI 1 | CHARMIA'S CHEMCEM om. Yvonne Kokko
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 | ALNUSPARK NOUMA om. Anna-Maria Melkas
PN 4 VAL ERI 2 | MÄNTYKARTANON EMMALOTTE om. Nea & Paula Jokela
VSP veteraani VET ERI 1 | SHIBAZHAN NEMESIA om. Anne Johansson

ROP kasv. KASV 1 KP | kennel DOWN-GOBLIN om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Urokset:
JUN ERI 1 | Tashi-Gong Hullabaloo om. Margareta Hautaniemi
JUN ERI 2 | Shibazhan Senecio om. Milla Kaarlampi
JUN ERI 3 | Kovu om. Tiina Putkonen
JUN EH 4 | Aronia om. Nina Piippo
NUO ERI 3 | Saseran Lorent om. Marja Suovanen
NUO EH 4 | Chrystal Mountain Älksling Barn om. Leila Lehto

AVO ERI 1 | Pinaco Gibson om. Anna-Kaisa Oittinen
AVO ERI 2 | Racconto Piano Man om. Taru Heinänen
AVO ERI 3 | Naranja Basilio om. Tanja Kuukasjärvi
AVO ERI 4 | Ze-Ninan Jambo Boy om. Nina Nieminen
VAL ERI 3 | Olazza Milord om. Maija Perttola
VAL ERI 4 | Ziestan Chico om. Eeva Wallenius
VET ERI 2 | Toyway Kap-Ri-Olli om. Tiina Kaakinen
VET ERI 3 | Pekdoro's Eppu-Epeli om. Harri Tanttu
VET ERI 4 | Olazza De Vil om. Eija Laulaja

Nartut:
JUN ERI 1 | Cinodes Champagne Song om. Sirpa Berk
JUN ERI 2 | Mäntykartanon Himalaya om. Paula Jokela
JUN ERI 3 | Of Zlazano Lon-Lon om. Kari Kuosmanen
JUN ERI 4 | Akileija om. Anu Könönen
NUO ERI 2 | Down-Goblin Flaminia om. Merja Heilman
NUO ERI 3 | Arundina Pokhara om. Astrid Sundberg
NUO ERI 4 | Down-Goblin Vivienne om. kasv. & Merja Leppänen ja Juha Kaukiainen
AVO ERI 2 | Chrystal Mountain U-Dum Ba-Ra om. Leila Lehto
AVO ERI 3 | Niiländer Beaty Alpine Sunset om. Katriina Kanninen ja Jaana Hyttinen
AVO ERI 4 | Irtokarvan Kas-Sandra om. Mari Liiri
VAL ERI 3 | Irtokarvan Gulla-Kulta om. Anna-Maria Melkas
VAL ERI 4 | Mäntykartanon Amoriina om. Paula Jokela
VET ERI 2 | Nanaza Patina om. Sirpa Käppi
VET ERI 3 | Olazza Shalimari om. Maija Perttola
VET ERI 4 | Cinodes Charpentine om. Lotta Leiramo

Kasvattajat:
KASV 2 KP | kennel Mäntykartanon om. Paula Jokela
KASV 3 KP | kennel Olazza om. Maija Perttola
KASV 4 KP | kennel Chrystal Mountain om. Leila Lehto



25.04.2009 Vaasa kv
Tuomari: Eija Halonen
Ilmoitettu: pentuja 5 - aikuisia 51 - veteraaneja 3


VSP Down-Goblin Fernando - ROP Mäntykartanon Emmalotte

ROP CACIB PN 1 VAL ERI 1
| MÄNTYKARTANON EMMALOTTE om. kasv. ja Nea Jokela
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 2 | TOYWAY ZAT-ZUMA om. kasv. & Heli Parkkinen
PN 3 SERT JUN ERI 1 | OF ZLAZANO LON-LON om. Kari Kuosmanen
PN 4 vara-SERT JUN ERI 2 | HOSWIN MY ONLY ONE om. Miia Westman

VSP PU 1 SERT CACIB NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nina Nieminen
PU 2 vara-SERT JUN ERI 1 | SHANDITA'S TRU FINN om. Johanna Mäkelä
ROP vet. PU 3 VET ERI 1 | TOYWAY DASAR GADAI om. kasv. & Tiina Kaakinen
PU 4 VAL ERI 1 | SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Mirja Päiväkkö

ROP pentu PEK 1 KP | NIC-SAM DIAMANTE om. Eero ja Tuula Suvanto

BIS 2 kasvattaja ROP kasv. KASV 1 KP
| kennel MÄNTYKARTANON om. Paula Jokela

Muut tulokset:
Narttupennut:
PEK 2 KP | Down-Goblin Oh So Lovely om. kasv. & Per-Ole Stenman
PEK 3 | Mäntykartanon Indiana om. Minna Virta
PEK 4 | Ziestan My Litl Mimi om. Miia Westman

Urokset:
JUN EH 2 | Bendafeims Xacabo om. Raija Leiviskä ja Mika Kujala
JUN EH 3 | Shandita's Empty Pocket om. Tuomo Kontiainen
JUN EH 4 | Mäntykartanon Hidalgo om. Annette Åkerlund
NUO EH 2 | Toyway In-Tressi om. kasv. ja Heli Parkkinen
NUO EH 3 | Pinaco Extra Miracle om. Nina Välimaa
AVO EH 1 | Mäntykartanon Erasmus om. Minna Virta
AVO EH 2 | Ingefal's Magical Hoswin om. Miia Westman
AVO EH 3 | Shandita's Tru Shamonte om. Kirsi Laine
AVO EH 4 | Ziestan Lonnie om. Sirkka Keho
VAL EH 2 | Mäntykartanon Arnold om. Ritva-Liisa Tuikka
VET ERI 2 | Shibazhan Thymus om. Maija Salminen

Nartut:
JUN ERI 3 | Shandita's Endless Love om. Johanna Mäkelä
JUN ERI 4 | Toyway Kha-Me-Lotta om. Johanna Mäkelä
AVO ERI 1 | Hoswin Miranda om. Tuija Piri
AVO ERI 2 | Lin Tse-Hsun Ma-Tilda om. Kolppanen Susanna
AVO ERI 3 | Toyway Gah-Maya om. kasv. & Hilkka ja Esa Sandberg
AVO EH 4 | Arundina Bogo Nic-Sam om. Tuula Suvanto
VAL ERI 3 | Lecibsin Gala om. Anna-Liisa Hakala
VAL ERI 4 | Ingefal's Lilla My om. Miia Westman



19.04.2009 Outokumpu rn
Tuomari: Juha Putkonen
Ilmoitettu: pentuja 4 - aikuisia 29 - veteraaneja 3


VSP Toyway Dasar Gadai - Mäntykartanon Emmalotte

BIS 2 RYP 1 ROP PN 1 VAL ERI 1
| MÄNTYKARTANON EMMALOTTE om. kasv. ja Nea Jokela
PN 2 SERT NUO ERI 1 | VANESSAN TREASURE om. Silja Lappeteläinen
PN 3 vara-SERT NUO ERI 2 | FINRIIKAN MISHELLA om. Arja Timonen
PN 4 VAL ERI 2 | MÄNTYKARTANON AMORIINA om. Paula Jokela

BIS 3 vet. ROP vet. VSP PU 1 VET ERI 1 | TOYWAY DASAR GADAI om. kasv. & Tiina Kaakinen
PU 2 SERT FI MVA AVO ERI 1 | VANESSAN LAURENTZ om. Kerttu Lappeteläinen
PU 3 VAL ERI 1 | TOYWAY KAA-H-ARI om. kasv. & Tiina Kaakinen
PU 4 VAL ERI 2 | SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Mirja Päiväkkö
vara-SERT JUN 1 | MOW-ZOW CHARLIE CHAPLIN om. Katja ja Marko Rita

ROP pentu PEK 1 KP | VANESSAN ELENA'S JOY om. Sirpa Rissanen
VSP pentu PEK 1 KP | NIC-SAM DIAMANTE om. Tuula ja Eero Suvanto


BIS 1 kasvattaja ROP kasv. KASV 1 KP | kennel MÄNTYKARTANON om. Paula Jokela


Muut tulokset:
Urospennut:
PEK 2 KP | Tashi-Gong Silhoutte om. Seija ja Sampo Ikonen
Narttupennut
PEK 2 KP | Toyway Lise-Lotte om. kasv. & Hilkka ja Esa Sandberg

Urokset
NUO ERI 1 | Tashi-Gong Timotei om. Hannele ja Niklas Itkonen
AVO ERI 2 | Racconto Piano Man om. Taru Heinänen
AVO ERI 3 | Mäntykartanon Erasmus om. Minna Virta
VAL EH 3 | Mäntykartanon Donatello om. Ritva-Liisa Tuikka
VAL EH 4 | Mäntykartanon Arnold om. Ritva-Liisa Tuikka

Nartut
JUN ERI 1 | Pikina's Nova om. Helvi Leinonen ja Tarja Virtanen
AVO EH 1 | Toyway Gah-Maya om. kasv. & Hilkka ja Esa Sandberg
AVO EH 2 | Vanessan Jessica om. Anne ja Outi Hopponen & Olli Karvinen
AVO EH 3 | Racconto Madeleine om. Taru Heinänen
AVO EH 4 | Mow-Zow Bella Bambina om. Katja ja Marko Rita


12.04.2009 LAPPEENRANTA kv/int
Tuomari: Juha Putkonen
Ilmoitettu: pentuja 5 - aikuisia 33 - veteraaneja 6


ROP Miliisin Trans-Am - VSP Down-Goblin Unisatu

ROP PU 1 CACIB VAL ERI 1
| MILIISIN TRANS-AM om. Katriina Kanninen
PU 2 SERT JUN ERI 1 | SHIBAZHAN SENECIO om. Milla Kaarlampi
PU 3 vara-SERT vara-CACIB NUO ERI 1 | OLAZZA MAN-DA-RIN om. Tiiu & Päivi Pousi
BIS 1 veteraani ROP veteraani PU 4 VET ERI 1 | SHIBAZHAN THYMUS om. Maija Salminen

VSP PN 1 CACIB VAL ERI 1 | DOWN-GOBLIN UNISATU om. Nina Nieminen
VSP veteraani PN 2 VET ERI 1 | OLAZZA SHALIMARI om. Maija Perttola
PN 3 SERT JUN ERI 1 | DOWN-GOBLIN YIN om. Katja Mynttinen
PN 4 vara-SERT vara-CACIB AVO ERI 1 | NENEMO DEEP-TRUE LOVE om. Eija & Matti Lampinen

ROP pentu PEK 1 KP
| NIC-SAM DIAMANTE om. Tuula & Eero Suvanto

ROP kasvattaja KASV 1 KP
| kennel DOWN-GOBLIN om. Merja Heilman

Muut tulokset:
Narttupennut
PEK 2 KP | Olazza Tiara om. kasv. & Veikko Räty
PEK 3 | Revonhännän Luxima om. Sirpa Suominen
PEK 4 | Shibazhan Magnolia om. kasv. & Anne Suokas

Urokset
NUO ERI 2 | Misschiefin Anshu Anbu om. Lahja Tattari
NUO ERI 3 | Down-Goblin Fernando om. Nina Nieminen
AVO ERI 1 | Revonhännän Gomia Goran om. Sirpa Suominen
AVO ERI 2 | Nenemo Knight Master om. Tarja & Ossi Tamper
AVO EH 3 | Hoswin Lord Of Luxury om. Sami Takala
VAL ERI 2 | Olazza Milord om. Maija Perttola
VET ERI 2 | Shibazhan Nolina om. Johanna Nykänen
Nartut
JUN ERI 2 | Tor Oskan Love Carlina om. Tuula Toroska
JUN ERI 3 | Revonhännän Hilima om. Sirpa Suominen
NUO ERI 1 | Wartin-Kyis Electra om. Katja Mynttinen
NUO ERI 2 | Down-Goblin Vivienne om. kasv. & Merja Ylhäinen & Juha Kaukiainen
NUO ERI 3 | Misschiefin Abhiprithi om. Tiina Hirvonen
AVO ERI 2 | Olazza Har-Mo-Ny om. Maija Perttola
AVO ERI 3 | Tuuling Thur Aale om. Tuula Toroska
AVO ERI 4 | Arundina Bogo Nic-Sam om. Tuula Suvanto
VAL ERI 2 | Maarikan Whoopie om. Hanna Raatikainen
VET ERI 2 | Maarikan Adelaide om. Hanna Raatikainen
VET ERI 3 | Shibazhan Nemesia om. Anne Johansson
VET ERI 4 | Nenemo Ibaniman Girl om. Anniina Lampinen

KASV 2 KP | kennel Olazza om. Maija Perttola
KASV 3 KP | kennel Shibazhan om. Anne Johansson



11.04.2009 KOKEMÄKI Pentunäyttely
Tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari
Ilmoitettu: pentuja 2

ROP Kiiramanna Dalai Lama


uros 5-7kk
ROP pentu PEK 1 KP | KIIRAMANNA DALAI LAMA om. Merja Uimonen
narttu 5-7kk
VSP pentu PEK 1 KP | CESSI-CAN PINJA om. Hannele Juhola



04.04.2009 HELSINKI Pentunäyttely

Tuomari: Marja Kurittu
Ilmoitettu: pentuja 8

uros 5-7kk
ROP pentu PEK 1 KP | ZIESTAN MY LITL FILIPPO om. Päivi Aittamaa
narttu 7-9kk
VSP pentu PEK 1 KP | SANTERA BRILLIANT JEWEL om. Päivi Aittamaa ja c/o Piia Leino

Muut tulokset:
urokset 5-7kk
PU 3 pentu PEK 2 KP | Kiiramanna Dalai Lama om. Merja Uimonen
PU 4 pentu PEK 3 KP | Follow Travelling Panda om. Satu Lehtinen
urokset 7-9kk
PU 2 pentu PEK 1 KP | Olazza Talisman om. Maija Perttola

nartut 5-7 kk
PN 2 pentu PEK 1 KP | Chrystal Mountain Eglantine om. Marjo Kailavuo
nartut 7-9kk
PN 3 pentu PEK 2 KP | Olazza Tiara om. kasv. & Veikko Räty
PN 4 pentu PEK 3 KP | Olazza Taiga om. Jenna Taajamo


14.03.2009 Tampere KV
Tuomari: Birte Scheel, Tanska
Juha Kares (pennut, juniorit)
Ilmoitettu: pentuja 15 - aikuisia 105 - veteraaneja 7


ROP Toyway Kaa-H-Ari - VSP Down-Goblin Jacqueline
Kuva: Hanna Raatikainen


ROP-pentu Aronia - VSP-pentu Nic-Sam Diamante
Kuva: Susanna Ahola


ROP PU 1 CACIB VAL ERI 1 | TOYWAY KAA-H-ARI om. kasv. & Kaakinen Tiina
ROP -veteraani PU 2 VET ERI 1 | TOYWAY DASAR GADAI om. kasv. & Kaakinen Tiina
PU 3 SERT FI MVA AVO ERI 1 | INGEFAL'S LILLA LEJONET om. Aittamaa Päivi
PU 4 VAL ERI 2 | OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
vara-SERT NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nieminen Nina

VSP PN 1 CACIB VAL ERI 1
| DOWN-GOBLIN JACQUELINE om. Heilman Merja
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 2 | DOWN-GOBLIN UNISATU om. kasv. & Nieminen Nina
PN 3 VAL ERI 3 | BELLEZZA'S KOH-I-NOOR om. Rusanen Titta
PN 4 VAL ERI 4 | BIO-BIO'S HIGHLIGHT FOR TASHI-GONG om. Huhtinen Katriina ja Sara
SERT NUO ERI 1 | CHARMIA'S CHEMCEM om. Kokko Yvonne
vara-SERT AVO ERI 1 | ARUNDINA NORBU SEBA om. Kokko Yvonne
VSP -veteraani VET ERI 1 | SHIBAZHAN NEMESIA om. Johansson Anne

ROP pentu PEK 1 KP | ARONIA om. Piippo Nina
VSP pentu PEK 1 KP | NIC-SAM DIAMANTE om. Suvanto Eero ja Tuula

ROP kasv. KASV 1 KP
| kennel DOWN-GOBLIN om. Heilman Merja

Muut tulokset:

Urospennut
PEK 2 | Tor Oskan Engelbert om. Uusitalo Hanna
PEK 3 | Olazza Talisman om. Perttola Maija
PEK 4 | Kovu om. Putkonen Tiina

Narttupennut:
PEK 2 KP | Akileija om. Könönen Anu
PEK 3 KP | Olazza Taiga om. Taajamo Jenna
PEK 4 KP | Olazza Tiara om. kasv. & Räty Veikko

Urokset:
JUN ERI 1 | Pinaco Ozzy To Kiapri om. kasv. & Mutanen Kirsi
JUN ERI 2 | Shandita's Tru Finn om. Mäkelä Johanna
JUN ERI 3 | Shibazhan Senecio om. Kaarlampi Milla
JUN ERI 4 | Tashi-Gong Hullabaloo om. Hautaniemi Margareta
NUO ERI 2 | Misschiefin Anshu Anbu om. Tattari Lahja
NUO ERI 3 | Vanessan Fernando om. Lappeteläinen Silja
NUO ERI 4 | Pinaco Extra Miracle om. Välimaa Nina
AVO ERI 2 | Mäntykartanon Erasmus om. Virta Minna
AVO ERI 3 | Lorac's That's All Folks om. Kajander Nada
AVO ERI 4 | Naranja Basilio om. Kuukasjärvi Tanja
VAL ERI 3 | Arundina The Great Mogul om. Mäkelä Johanna
VAL ERI 4 | Nanaza Phooka om. Taskila Daniela ja Pia
VET ERI 2 | Shibazhan Thymus om. Salminen Maija
VET ERI 3 | Toyway Kap-Ri-Olli om. Kaakinen Tiina
VET EH 4 | Satatassun Ukulele om. Peltonen Maarit

Nartut:
JUN ERI 1 | Shandita's Endless Love om. Mäkelä Johanna
JUN ERI 2 | Pinaco Extra Madonna om. Rönkä Marja-Riitta
JUN ERI 3 | Revonhännän Hilima om. Suominen Hilima
JUN ERI 4 | Mäntykartanon Himalaya om. Jokela Paula
NUO ERI 2 | Down-Goblin Flaminia om. Heilman Merja
NUO ERI 3 | Misschiefin Abhiprithi om. Hirvonen Tiina
NUO ERI 4 | Down-Goblin Yin om. kasv. & Mynttinen Katja
AVO ERI 2 | Alnuspark Nouma om. Melkas Anna-Maria
AVO ERI 3 | Pinaco Honey Girl om. kasv. & Virtanen Sari
AVO ERI 4 | Tashi-Gong My Mind o. Huhtinen Katriina
VET ERI 2 | Nanaza Patina om. Käppi Sirpa
VET ERI 3 | Olazza Shalimari om. Perttola Maija

Kasvattajat
KASV 2 KP | kennel MÄNTYKARTANON om. Jokela Paula
KASV 3 KP | kennel NANAZA om. Taskila Pia


22.02.2009 Tuusniemi, rn
Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Ilmoitettu: pentuja 5 - aikuisia 42 - veteraaneja 5


ROP Down-Goblin Fernando - VSPBellezza's Tahiti
Kuva: Katja Mynttinen

BIS-1 RYP-1 ROP SERT PU 1 NUO ERI 1
| DOWN-GOBLIN FERNANDO, om. Nina Nieminen
PU 2 ROP -veteraani | BELLEZZA'S XIZANG, om. Aino-Inkeri Huurinainen
PU 3 VAL ERI 1 | MÄNTYKARTANON DONATELLO, om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 4 vara-SERT | TASHI-GONG TIMOTEI, om. Hannele & Niklas Itkonen

VSP SERT FI MVA PN 1 AVO ERI 1 | BELLEZZA'S TAHITI, om. Aino-Inkeri Huurinainen
PN 2 vara-SERT AVO ERI 2 | TASHI-GOMG MY MIND, om. Katriina Huhtinen
PN 3 JUN ERI 1 | MILIISIN X-ANDR-A, om. Jaana Hyttinen
PN 4 VAL ERI 1 | BELLEZZA'S KOH-I-NOOR, om. Titta Rusanen

ROP pentu PEK 1 KP| BELLEZZA'S MINUET, om. Titta Rusanen ja Suvi Rusanen
VSP pentu PEK 1 KP | ARONIA, om. Nina Piippo

BIS-2 kasv. ROP kasv. KASV 1 KP | kennel DOWN-GOBLIN om. Merja Heilman

Muut tulokset:

Urospennut:
PEK 2 | P'ZAZZ TRICK OR TREAT om. Pirjo Itkonen ja Pirkko Linnus
Narttupennut:
PEK 2 | AKILEIJA om. Anu Könönen
PEK 3 | ROSANELLA om. Eija Vallinoja

Urokset:
JUN ERI 2 | Vanessan Fernando om. Silja Lappeteläinen
JUN EH 3 | Milarzin De-Niro om. Mira Wagner
JUN EH 4 | Mäntykartanon Halifax om. Paula Jokela & Mona Tiala
NUO EH 2 | Niiländer Love Yo-Ba om. Mira Wagner & Jaana Blom
AVO EH 1 | Miliisin King-Of-Indigo om. Mira Wagner
AVO EH 2 | Mäntykartanon Franklin om. Paula Jokela & Ritva-Liisa Tuikka
VAL ERI 2 | Satatassun Viva Valentino om. Mirja Päiväkkö
VET ERI 2 | Shibazhan Nolina om. Johanna ja Jenni Nykänen
VET ERI 3 | Arundina Oh No How Parti om. Tuula Viertonen
VET EH 4 | Vanessan Preston om. Silja Lappeteläinen

Nartut:
JUN ERI 2 | Down-Goblin Xiomara om. Mervi Björk
JUN ERI 3 | Chrystal Mountain Ökenstig om. Anu Könönen
JUN ERI 4 | Mäntykartanon Himalaya om. Paula Jokela
NUO EH 1 | Saffron Legacy om. Pirkko Linnus & Jaana Koivisto
AVO ERI 3 | Vanessan Jessica om. Anne Hopponen & Outi ja Olli Karvinen
AVO EH 4 | Nic-Sam Bertta om. Tuula Suvanto & Paula Komulainen
VAL ERI 2 | Down-Goblin Unisatu om. Merja Heilman & Nina Nieminen
VAL ERI 3 | Mäntykartanon Emmalotte om. Paula ja Nea Jokela
VET EH 1 | Down-Goblin Miss Fashion om. Merja Heilman

Kasvattajaluokka:
KASV 2 KP | Kennel MÄNTYKARTANON om. Paula Jokela


07.02.2009 Helsinki, pentunäyttely
Tuomari Saija Juutilainen
Ilmoitettu: pentuja 5


ROP Shibazhan Senecio - VSP Shibazhan Magnolia

Urokset 7-9kk
ROP pentu PEK 1 KP| SHIBAZHAN SENECIO
Nartut 5-7kk
VSP pentu PEK 1 KP | SHIBAZHAN MAGNOLIA

Nartut 7-9kk
PEK 1 | Lilileian Princesstorta
PEK 2 | Kastanjan Darina
PEK 3 | Shibazhan Serissa


25.01.2009 Turku KV

Tuomari: Karl-Erik Johansson, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 4 - aikuisia 65 - veteraaneja 11


ROP Miliisin Trans-Am - VSP Niiländer Beauty Alpine Sunset
Kuva: Kanninen

ROP PU 1 CACIB VAL ERI 1 | MILIISIN TRANS-AM
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 | SATATASSUN VIVA VALENTINO
PU 3 ROP veteraani VET ERI 1 | SHIBAZHAN THYMUS
PU 4 SERT JUN ERI 1 | DOWN-GOBLIN FERNANDO
vara-SERT AVO ERI 1 | ANNASTIINA UKON POIKA

VSP PN 1 CACIB SERT NUO ERI 1
| NIILÄNDER BEAUTY ALPINE SUNSET
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 1 | DOWN-GOBLIN JACQUELINE
PN 3 VAL ERI 2 | DOWN-GOBLIN UNISATU
PN 4 VSP veteraani VET ERI 1 | SHIBAZHAN NEMESIA
vara-SERT AVO ERI 1 | IRTOKARVAN KAS-SANDRA


Kuva: Åsa Gustafsson

BIS 4-, ROP kasv. KASV 1 KP | Kennel DOWN-GOBLIN

ROP pentu PEK 1 KP
| KOVU

Muut tulokset:
uros pennut:
PEK 2 | Koda
narttu pennut
PEK 1 ei KP | Shibazhan Serissa
PEK 2 | Nanaza Parisa

Urokset:
JUN EH 2 | Shibazhan Nabil
JUN EH 3 | Pinaco Extra Miracle
NUO EH 1 | Suvijan Samurai
NUO EH 2 | Saseran Lorent
AVO EH 2 | Annastiina Lowell
AVO EH 3 | Irtokarvan Kronos
AVO EH 4 | Satatassun Via Carmante
VAL ERI 3 | Olazza Milord
VAL ERI 4 | Tuuling Chan Petrus
VET EH 2 | Satatassun Ukulele
VET EH 3 | Annastiina Severi
VET EH 4 | Jonathan
Nartut
JUN ERI 1 | Tor Oskan Love Carlina
JUN ERI 2 | Suvijan Myy
JUN ERI 3 | Down-Goblin Yin
JUN EH 4 | Tashi-Gong Indian Rose
NUO ERI 2 | Down-Goblin Vivienne
NUO EH 3 | Arundina Bodpo La
NUO EH 4 | Charmia's Chemcem
AVO ERI 2 | Miliisin Ne-Fthys
AVO ERI 3 | Arundina Norbu Seba
AVO EH 4 | Tashi-Gong My Song
VAL ERI 3 | Annastiina Anniina
VAL EH 4 | Miliisin Love-Hot-Ley
VET ERI 2 | Nanaza Patina
VET ERI 3 | Olazza Shalimari
VET ERI 4 | Down-Goblin Miss Fashion

Kasvattajaluokka
KASV 2 KP | kennel Olazza
KASV 3 KP | kennel Annastiina


10.1.2009 Kajaani KV
Tuomari: Tomasz Borkowski, Puola
Ilmoitettu: aikuisia 44 - veteraaneja 4


VSP Bellezza's Tahiti - ROP Mäntykartanon Donatello

ROP PU 1 CACIB VAL ERI 1 | MÄNTYKARTANON DONATELLO
PU 2 ROP juniori SERT JUN ERI 1 | DOWN-GOBLIN FERNANDO
PU 3 vara-CACIB VAL ERI 2 | MÄNTYKARTANON ARNOLD
PU 4 vara-SERT NUO ERI 1 | FINRIIKAN MACGYVER
ROP-, BIS 4 veteraani VET ERI 1 | TOYWAY DASAR GADAI

VSP PN 1 CACIB SERT AVO ERI 1 | BELLEZZA'S TAHITI
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 1 | TOYWAY DIWA DAWANA
PN 3 VAL ERI 2 | TOYWAY ZAT-ZUMA
PN 4 VAL ERI 3 | MÄNTYKARTANON EMMALOTTE
VSP veteraani vara-SERT VET ERI 1 | DOWN-GOBLIN MISS FASHION

BIS 2-, ROP kasv. KASV 1 KP
| Kennel MÄNTYKARTANON

Muut tulokset:

urokset:
JUN ERI 2 | Toyway In-Tressi
JUN EH 3 | Vanessan Fernando
NUO ERI 2 | Wartin-Kyis Firefox
NUO ERI 3 | Romeo
NUO EH 4 | Flametail Ensi-Aatos
AVO ERI 1 | Bellezza's Boh-Eemi
AVO ERI 2 | Vanessan Love-Len
AVO ERI 3 | Bellezza's Fin-Anssi
AVO ERI 4 | Hoswin Lord of Luxury
VAL ERI 3| Lilla Lejonet's Eskil
VAL ERI 4 | Bellezza's Bellamy
VET ERI 2 | Bellezza's Xizang
VET ERI 3 | Toyway Kap-Ri-Olli

nartut:
JUN ERI 1 | Finriikan Mishella
JUN ERI 2 | Arabella
JUN ERI 3 | Mow-Zow Charonna
JUN EH 4 | Lökäpöksyn Aurelie
NUO ERI 1 | Vanessan Truelove
NUO ERI 2 | Mäntykartanon Gizella
NUO ERI 3 | Finriikan Miss Zeraldes
AVO ERI 2 | Toyway Gah-Maya
AVO ERI 3 | Vanessan Estralita
AVO ERI 4 | Bellezza's Pa-Ella
VAL ERI 4 | Down-Goblin Jacqueline

Kasvattajaluokka
KASV 2 KP | kennel Down-Goblin
KASV 3 KP | kennel Bellezza's