Näyttelytulokset 2008

Helsinki kv V-08 13.12.2008
Tuomari: Marit Sunde, Norja
Ilmoitettu: pentuja 3 - aikuisia 78 - veteraaneja 5


VSP Down-Goblin Jacqueline - ROP Bio-Bios Top Dog
kuva: Tiina Hirvonen

V-08 ROP CACIB PU 1 VAL ERI 1 | BIO-BIOS TOP DOG
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 | OLAZZA MILORD
PU 3 VAL ERI 3 | WARTIN-KYIS BDUN-TER
JV-08 PU 4 SERT JUN ERI 1 | TASHI-GONG IMPULSE
vara-SERT AVO ERI 1 | RINA-CZA'S ROYAL SILVER

V-08 VSP PN 1 CACIB SERT FIN MVA AVO ERI 1 | DOWN-GOBLIN UNISATU
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 1 | BIO-BIO'S HIGHTLIGHT FOR TASHI-GONG
PN 3 VAL ERI 2 | DOWN-GOBLIN JIN-LILIUM
JV-08 PN 4 vara-SERT JUN ERI 1 | SHIBAZHAN NINFEY


VSP Nanaza Patina - ROP Shibazhan Thymus
kuva: Tiina Hirvonen

ROP VET VET ERI 1 | NANAZA PATINA
VSP VET VET ERI 1 | SHIBAZHN THYMUS

PEK 1 ei KP | NANAZA PARISA
PEK 2 | OF ZLAZANO LON-LON
PEK 3 | PANHUR'S ATHENA

Muut Luokkasijoitukset:
urokset:
JUN EH 2 | DOWN-GOBLIN FERNANDO
JUN EH 3 | REVONHÄNNÄN GOMEE GIGOLO
JUN EH 4 | SHIBAZHAN NABIL
NUO EH 1 | MISSCHIEFIN ANSHU ANBU
NUO EH 2 | OLAZZA MAN-DA-RIN
AVO ERI 2 | NARANJA BASILIO
AVO EH 3 | IRTOKARVAN KRONOS
VAL ERI 4 | NANAZA POET

Nartut:
JUN ERI 2 | DOWN-GOBLIN YIN
JUN ERI 3 | TUULING RIS ELENE
JUN ERI 4 | TOR OSKAN LOVE CARLINA
NUO ERI 1 | NIILÄNDER BEAUTY ALPINE SUNSET
NUO ERI 2 | WARTIN-KYIS ELECTRA
NUO ERI 3 | DOWN-GOBLIN VIVIENNE
NUO ERI 4 | PUNA-TUVAN BERNINA
AVO ERI 2 | MAHENDRA'S UMA-VENUS
AVO ERI 3 | SAKYA'S MY BELL-EZZA
AVO ERI 4 | NIC-SAM BERTTA
VAL ERI 3 | VANESSAN IMANDRA
VAL ERI 4 | KIIRAMANNA YÖN KUNINGATAR
VET ERI 2 | SHIBAZHAN NEMESIA
VET EH 3 | OLAZZA SHALIMARI
VET EH 4 | NENEMO IBANIMAN GIRL

ROP KASV KASV 1 KP | kennel DOWN-GOBLIN
KASV 2 | kennel OLAZZA
KASV 3 | kennel SHIBAZHAN

Helsinki, pentunäyttely 07.12.2008
Tuomari: Tuula Savolainen
Ilmoitettu: pentuja 5

Urokset 5-7kk
ROP PENTU PEK 1 KP | KODA
PEK 2 KP | KOVU

Nartut 5-7kk
VSP PENTU PEK 1 KP | ZIESTAN TOCCARA
PEK 2 KP | LILILEIAN PIPPILOTTA

ROP PARI BIS 4 PARI | KODA - KOVU

Helsinki, pentunäyttely 30.11.2008
Tuomari: Hannele Jokisilta
Ilmoitettu: pentuja 9


ROP Shibazhan Senecio -VSP Annastiina Mar-Leena
Kuva: Milla Kaarlampi

ROP PENTU PU 1 PEK 1 KP | SHIBAZHAN SENECIO
VSP PENTU PN 1 PEK 1 KP | ANNASTIINA MAR-LEENA

urokset 5-7kk
PU 2 PEK 2 KP | KOVU
PEK 3 | KODA
PEK 4 | KATIMON THRILLER

urokset 7-9kk
PEK 1 | NENEMO RIGHT NOW

nartut 5-7kk
PN 2 PEK 1 KP | SHIBAZHAN SERISSA
PN 3 PEK 2 KP | KATIMON TIRLITTAN

Jyväskylä kv 22.11.2008
Tuomari: Jan Herngren, Ruotsi
Pennut: Gert Christensen, Tanska
Ilmoitettu: pentuja 8 - aikuisia 80 - veteraaneja 3


ROP Toyway Dame Flametail - VSO Toyway Kaa-H-Ari

ROP PN 1 CACIB VAL ERI 1 | TOYWAY DAME FLAMETAIL
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 2 | DOWN-GOBLIN JIN-LILIUM
PN 3 VAL ERI 3 | SHANDITA'S WINEMA
PN 4 VAL ERI 4 | TOYWAY ZAT-ZUMA
SERT FIN MVA AVO ERI 1| BELLEZZA'S BRILJANTTI
vara-SERT NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN UNISATU

VSP PU 1 CACIB VAL ERI 1 | TOYWAY KAA-H-ARI
PU 2 SERT FIN MVA vara-CACIB AVO ERI 1 | NANAZA PHOOKA
PU 3 vara-SERT NUO ERI 1 | SUVIJAN SAMURAI
PU 4 VAL ERI 2 | MILIISIN KING-OF INDIGO

ROP VETERAANI VET ERI 1 | SHIBAZHAN NEMESIA
VSP VETERAANI VET ERI 1 | TOYWAY KAP-RI-OLLI

ROP JUNIORI JUN ERI 1 | VANESSAN FERNANDO
VSP JUNIORI JUN ERI 1 | REVONHÄNNÄN HILIMA

ROP PENTU PEK 1 KP | MÄNTYKARTANON HIDALGO
PEK 2 | MILARZIN DE-NIRO
PEK 3 | MÄNTYKARTANON HALIFAX
VSP PENTU PEK 1 KP | MÄNTYKARTANON HANYAN
PEK 2 KP | MÄNTYKARTANON HIMALAYA
PEK 3 | LILLANCELLA
PEK 4 | MILARZIN DE-NIZ

ROP KASVATTAJA KASV 1 KP | kennel MÄNTYKARTANON
KASV 2 KP | kennel TOYWAY
KASV 3 KP | kennel DOWN-GOBLIN

Muut luokkasijoitukset:
Urokset:
JUN ERI 2 | Down-Goblin Fernando
JUN ERI 3 | Shandita's Tru Finn
JUN ERI 4 | Toyway In-Tressi
NUO ERI 2 | Racconto Piano Man
NUO ERI 3 | Tashi-Gong Timotei
NUO EH 4 | Wartin-Kyis Firefox
AVO ERI 3 | Down-Goblin Fab One
AVO ERI 4 | Dharyan Haraldin
VAL ERI 2 | Mäntykartanon Arnold
VAL ERI 3 | Arundina The Great Mogul
VAL ERI 4 | Toyway Dasar Gadai
VET ERI 2 | Shibazhan Thymus
Nartut:
JUN ERI 1 | Revonhännän Hilima
JUN ERI 2 | Down-Goblin Xiomara
JUN ERI 3 | Down-Goblin Xselina
JUN ERI 4 | Suvijan Myy
NUO ERI 2 | Mäntykartanon Gizella
AVO ERI 2 | Revonhännän Onja Onnella
AVO ERI 3 | Tashi-Gong My Mind
AVO ERI 4 | Kiapri Aprillia Alexa

Helsinki pentunäyttely 16.11.2008
Tuomari: Eeva Rautala
Ilmoitettu: pentuja 5

ROP PENTU PEK 1 KP | KODA
PEK 2 KP | KOVU

VSP PENTU PEK 1 KP | SHIBAZHAN SERISSA
PEK 2 | CINODES CARNATION CARLA

Vantaa pentunäyttely 02.11.2008

Tuomari: Leni Finne
Ilmoitettu: pentuja 1

ROP PENTU PEK 1 KP | PANHUR'S ATHENA

Kajaani, ryhmänäyttely 02.11.2008

Tuomari: Marja-Terttu Kallio
Ilmoitettu: pentuja 1 - aikuisia 47 - veteraaneja 6


Kuva: Tiina Kaakinen

ROP PN 1 VAL ERI 1 | BELLEZZA'S KOH-I-NOOR
PN 2 VAL ERI 2 | MÄNTYKARTANON EMMALOTTE
PN 3 SERT AVO ERI 1 | VANESSAN INDIRA
PN 4 vara-SERT NUO ERI 2 | SAFFRON JADORE
VSP VETERAANI VET ERI 1 | VANESSAN LUMO

VSP ROP VETERAANI PU 1 VET ERI 1 | TOYWAY KAP-RI-OLLI
PU 2 VAL ERI 1 | MÄNTYKARTANON DONATELLO
PU 3 VAL ERI 2 | TOYWAY DASAR GADAI
PU 4 VAL ERI 3 | MÄNTYKARTANON ARNOLD
SERT JUN ERI 1 | DOWN-GOBLIN FERNANDO
vara-SERT JUN ERI 2 | VANESSAN FERNANDO

ROP PENTU PEK 1 | MOW-ZOW CHARONNA


Kuva: Anne Ahokas

BIS 1 KASVATTAJA ROP KASVATTAJA | kennel MÄNTYKARTANON
KASV 2 KP | kennel BELLEZZA'S
KASV 3 KP | kennel DOWN-GOBLIN

Muut luokkasijoitukset:
Urokset:
JUN EH 3 | Golden Tibs Luke
AVO ERI 1 | Vanessan Love-Len
AVO EH 2 | Bellezza's Boh-Eemi
AVO EH 3 | Pekdoro's Eppu-Epeli
AVO EH 4 | Wartin-Kyis Duke Of Love
Nartut:
JUN ERI 1 | Bellezza's Ametisti
JUN ERI 2 | Down-Goblin Flaminia
JUN EH 3 | Arabella
JUN EH 4 | Down-Goblin Yin
NUO ERI 1 | Mäntykartanon Gizella
NUO ERI 3 | Wartin-Kyis Electra
NUO ERI 4 | Down-Goblin Unisatu
AVO ERI 2 | Chrystal Mountain Theodora
AVO ERI 3 | Vanessan Anette
AVO ERI 4 | Angel
VAL ERI 3 | Bellezza's Adalmiina
VAL ERI 4 | Down-Goblin Jin-Lilium
VET ERI 2 | Down-Goblin Miss Fashion

Turku pentunäyttely 02.11.2008
Tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari
Ilmoitettu: pentuja 1

ROP PENTU | KIIRAMANNA CHINA JASMINE

Kajaani pentunäyttely 01.11.2008

Tuomari: Marjo Nygård
Ilmoitettu: pentuja 3


ROP Mäntykartanon Hidalgo - VSP Mäntykartanin Himalaya

Pennut 5-7kk
ROP PENTU | MÄNTYKARTANON HIDALGO
PEK 2 | MÄNTYKARTANON HALIFAX

VSP PENTU | MÄNTYKARTANON HIMALAYA

Espoo pentunäyttely 01.11.2008
Tuomari: Tuula Plathan
Ilmoitettu: pentuja 2

Pennut 5-7kk
ROP PENTU | KATIMON TIRLITTAN
VSP PENTU | KATIMON THRILLER

Lahti pentunäyttely 01.11.2008
Tuomari: Satu Tanner
Ilmoitettu: pentuja 1

ROP PENTU | TAHVONTÖLLIN BRUTUS

Lahti pentunäyttely 26.10.2008
Tuomari: Saija Juutilainen
Ilmoitettu: pentuja 1

ROP PENTU | NICORET'S MILLA MAGIA

Seinäjoki kv 26.10.2008
Tuomari: Gunnar Nyman, Tanska
Ilmoitettu: pentuja 6 - aikuisia 75 - veteraaneja 6


VSP Shibazhan Thymus - ROP Mäntykartanon Emmalotte

ROP CACIB PN 1 VAL ERI 1 | MÄNTYKARTANON EMMALOTTE
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 2 | DOWN-GOBLIN JIN-LILIUM
PN 3 SERT JUN ERI 1 | TUULING RIS ELENE
PN 4 vara-SERT AVO ERI 1| TUULING THUR XILLA
VSP VETERAANI VET ERI 1 | SUNNY START REETA

VSP BIS 4 VETERAANI ROP VETERAANI PU 1 VET ERI 1 | SHIBAZHAN THYMUS
PU 2 SERT CACIB AVO ERI 1 | MÄNTYKARTANON ERASMUS
PU 3 vara-CACIB VAL ERI 1 | MÄNTYKARTANON DONATELLO
PU 4 VAL ERI 2 | ARUNDINA LHA KU
vara-SERT JUN ERI 1 | FINRIIKAN MACGYVER

ROP PENTU | MOW-ZOW CHEYENNE
PEK 2 KP | LILLANCELLA
PEK 3 | CAYANA GADAMANDY
PEK 4 | CAYAN GARDA

VSP PENTU | MOW-ZOW CHARLIE CHAPLIN
PEK 2 | SHANDITA'S EXTRA HOT

ROP KASVATTAJA kennel MÄNTYKARTANON
KASV 2 KP kennel DOWN-GOBLIN
KASV 3kennel BELLEZZA'S
KASV 4kennel HOSWIN

Muut luokkasijoitukset:
Urokset:
JUN ERI 2 | Down-Goblin Fernando
JUN ERI 3 | Pinaco Extra Moment
JUN EH 4 | Hoswin Jialing
NUO EH 1 | Tibelier Federico
AVO ERI 2 | Hoswin Odyssey
AVO ERI 3 | Vanessan Laurentz
AVO ERI 4 | Ziestan Lonnie
VAL ERI 3 | Arundina The Great Mogul
VAL ERI 4 | Vanessan Eskil Jr
VET ERI 2 | Toyway Kap-Ri-Olli
VET ERI 3 | Bellezza's Xizang
Nartut
JUN ERI 2 | Revonhännän Hilima
JUN ERI 3 | Basbartoo Light Lucilla
JUN EH 4 | Mäntykartanon Gizella
NUO ERI 1 | Down-Goblin Unisatu
NUO EH 2 | Vanessan Treasure
NUO EH 3 | Sakya's My Bell-Ezza
NUO EH 4 | Tib-Sak Cindy
AVO ERI 2 | Down-Goblin Brigantia
AVO ERI 3 | Bellezza's Briljantti
AVO ERI 4 | Hoswin Miranda
VAL ERI 3 | Revonhännän Justina
VAL ERI 4 |Vanessan Imandra
VET EH 2 | Down-Goblin Miss Fashion

Hämeenlinna rn 18.10.2008
Tuomari: Frode Jevne, Norja
Ilmoitettu: pentuja 2 - aikuisia 57 - veteraaneja 2

ROP PN 1 SERT FIN MVA AVO ERI 1 | REVONHÄNNÄN JUSTIINA
PN 2 vara-SERT JUN ERI 1 | TOR-OSKAN LOVE CARLINA
PN 3 AVO ERI 2 | AMALIINA
PN 4 NUO ERI 1 | NIILÄNDER BEATY ALPINE SUNSET

BIS 2 VETERAANI ROP VETERAANI VSP PU 1 VET ERI 1 | RHENGOLD'S RENDEZ VOUS
PU 2 VAL ERI 1 | SATATASSUN VIVA VALENTINO
PU 3 SERT FIN MVA VAL ERI 2 | ZIESTAN IKI-IHANA
PU 4 vara-SERT JUN ERI 1| CHRYSTAL MOUNTAIN ÄLSKLING BARN

ROP PENTU | TASHI-GONG HALLOWEEN
PEK 2 | TASHI-GONG HULLABALOO

ROP KASVATTAJA kennel CHRYSTAL MOUNTAIN

Muut luokkasijoitukset:
Urokset:
JUN EH 2 | Pinaco Extra Miracle
JUN EH 3 | Revonhännän Gomee Gigolo
NUO EH 1 | Arundina Senghi Ma
AVO ERI 1 | Arundina Norbu Danbo
AVO ERI 2 | Suvijan Sirius
AVO ERI 3 | Naranja An-Tonio
AVO ERI 4 | Nenemo Knight Master
VAL ERI 3 | Miliisin Mano-Lito
VAL ERI 4 | Annastiina Wilhelm
VET ERI 2 | Arundina Oh No How Parti
VET ERI 3 | Katimon Kasper
Nartut
JUN ERI 2 | Down-Goblin Xiomara
JUN ERI 3 | Chrystal Mountain Ökenstig
JUN ERI 4 | Tuuling Fia Cecilia
NUO EH 2 | Charmia's Chemcem
NUO EH 3 | Tuuling Via Batzeba
AVO ERI 3 | Tor Oskan Anselika
AVO ERI 4 | Chakiran Barix
VAL ERI 1 | Ziestan Tijuana
VET EH 1 | Charmia's Classic Lady
VET EH 2 | Chrystal Mountain Dorothee

Eckerö kv 27.9.2008
Tuomari: Ritva Raita
Ilmoitettu: aikuisia 24 - veteraaneja 3


ROP Arundina Lha Ku - VSP Shibazhan Nemesia
Kuva: Tiina Hirvonen

ROP CACIB PU 1 VAL ERI 1 | ARUNDINA LHA KU
PU 2 SERT vara-CACIB AVO ERI 1 | MISSCHIEFIN YAFFA CHAIM
PU 3 vara-SERT AVO ERI 2 | TJO-NINS DIONYSOS
PU 4 VAL ERI 2 | LANDBOSKOGENS BLACK JACK

VSP ROP VETERAANI PN 1 VET ERI 1 | SHIBAZHAN NEMESIA
PN 2 CACIB VAL ERI 1 | TOYWAY FA-BI-ANNA
PN 3 SERT vara-CACIB AVO ERI 1 | TJO-NINS GAIA
PN 4 vara-SERT VAL ERI 2| METKUMUTKAN TUULITUKKA

Muut luokkasijoitukset:
Urokset:
JUN EH 1 | P'Zazz Never Say Never
AVO ERI 3 | P'Zazz Gazoline
AVO ERI 4 | Shenanwood It's All About Me
VAL EH 3 | Ziestan Chico

Nartut
JUN ERI 1 | Ziestan Ingemaj
JUN ERI 2 | Misschiefin Abhiprithi
AVO ERI 2 | Irtokarvan Kas-Sandra
AVO EH 3 | Hoswin De-Sire
AVO EH 4 | P'Zazz Kiss And Tell
VAL ERI 3 | Shandita's Winema
VAL ERI 4 | Nalinas Net-So
VET ERI 2 | Arundina Tru Thanka
VET ERI 3 | Sunny Start Reeta

Orivesi, pentunly 21.9.2008

Tuomari: Kristiina Niemelä
Ilmoitettu: pentuja 2

Narttupennut 5-7kk
ROP PENTU | MÄNTYKARTANON HANYAN
PEK 2 | Pinaco Never Say Never

Siikajoki, pentunly 20.9.2008
Tuomari: Jari Laakso
Ilmoitettu: pentuja 8

ROP PENTU | MOW-ZOW CHARLIE CHAPLIN
PU 2 PENTU PEK 1 KP | MÄNTYKARTANON HIDALGO

VSP PENTU | MOW-ZOW CHEYNNE
PN 2 PENTU PEK 1 KP | MÄNTYKARTANON HIMALAYA

Urospennut 5-7kk
PEK 2 KP | Chrystalbeach Caesar
PEK 3 KP | Mäntykartanon Halifax

Urospennut 7-9kk
PEK 2 KP | Toyway In-Tressi

Narttupennut 5-7kk
PEK 2 KP | Mäntykartanon Hanyan

ROP KASVATTAJA | kennel MÄNTYKARTANON

Porvoo 13.9.2008
Tuomari: Matti Tuominen
Ilmoitettu: aikuisia 34 - veteraaneja 3


VSP Shibazhan Thymus - ROP Down-Goblin Jin-Lilium
Kuvat: Tiina Hirvonen


VSP-vet. Nenemo Ibaniman Girl - ROP-vet. Shibazhan Thymus
Kuva: Tiina Hirvonen

ROP PN 1 VAL ERI 1 | DOWN-GOBLIN JIN-LILIUM
PN 2 VSP VETERAANI VET ERI 1 | NENEMO IBANIMAN GIRL
PN 3 VAL ERI 2 | SHANDITA'S WINEMA
PN 4 SERT FIN MVA AVO ERI 1 | SAGALAND'S Å-FILIPPA
vara-SERT NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN VIVIENNA

VSP ROP VETERAANI PU 1 VET ERI 1 | SHIBAZHAN THYMUS
PU 2 VAL ERI 1 | OLAZZA MILORD
PU 3 VAL ERI 2 | ARUNDINA THE GREAT MOGUL
PU 4 VAL ERI 3| SATATASSUN VIVA VALENTINO
SERT ROP JUNIORI JUN ERI 1 | MISSCHIEFIN ANSHU ANBU
vara-SERT VAL ERI 4 | ZIESTAN IKI-IHANA

ROP KASVATTAJA | kennel DOWN-GOBLIN
KASV 2 KP | kennel NENEMO
KASV 3 | kennel ANNASTIINA

Muut luokkasijoitukset:
Urokset:
JUN EH 2 | Olazza Man-Da-Rin
JUN EH 3 | Down-Goblin Fernando
AVO EH 1 | Annastiina Lowell
AVO EH 2 | Misschiefin Yaffa Chaim
AVO EH 3 | Ziestan Pananjay

Nartut
JUN EH 1 | Wartin-Kyis Electra
JUN EH 2 | Down-Goblin Xiomara
JUN EH 3 | Nenemo Ihana Elisa
JUN EH 4 | Vanessan Heartbreaker
NUO EH 2 | Nenemo Brilliant Girl
AVO ERI 2 | Down-Goblin Lapponia
AVO ERI 3 | Flametail Dear De-Vilma
AVO ERI 4 | Olazza Har-Mo-Ny
VAL ERI 3 | Annastiina Anniina
VET EH 2 | Nenemo Kesä Kerttu

Helsinki 7.9.2008
Tuomari: Ann-Christin Johansson, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 7 - aikuisia 47 - veteraaneja 9


VSP Sagaland's Å-Filippa - ROP Olazza Milord
Kuva: Sirpa Berk

ROP PU 1 VAL ERI 1 | OLAZZA MILORD
PU 2 VAL ERI 2 | BIO-BIOS TOP DOG
PU 3 VSP VETERAANI VET ERI 1 | SHIBAZHAN THYMUS
PU 4 VAL ERI 3 | SATATASSUN VIVA VALENTINO
SERT JUN ERI 1 | DOWN-GOBLIN FERNANDO
vara-SERT VAL ERI 4 | ZIESTAN IKI IHANA

VSP PN 1 SERT AVO ERI 1 | SAGALAND'S Å-FILIPPA
PN 2 vara-SERT AVO ERI 2 | REVONHÄNNÄN JUSTINA
PN 3 ROP VETERAANI VET ERI 1 | EUVV-06 DOWN-GOBLIN MISS FASHION
PN 4 VET ERI 2| NANAZA PATINA

ROP PENTU | VANESSAN FERNANDO
PEK 2 | NIC-SAM CLAUDIO
PEK 3 | TASHI-GONG HULLABALOO

VSP PENTU | REVONHÄNNÄN HALYNA
PEK 2 KP | NIC-SAM CECILIA
PEK 3 | SHIBAZHAN QUERCUS RUBRA
PEK 4 | SHIBAZHAN NAHEMA

ROP KASVATTAJA | kennel DOWN-GOBLIN

Muut luokkasijoitukset:
Urokset:
JUN EH 2 | Tashi-Gong Timotei
NUO EH 1 | Cinodes Cyber Shot
AVO EH 1 | Annastiina Lowell
AVO EH 2 | Ziestan Mikkael

Nartut
JUN ERI 1 | Down-Goblin Vivienne
JUN ERI 2 | Charmia's Copdan
JUN ERI 3 | Tashi-Gong Indian Rose
JUN EH 4 | Arundina Pokhara
NUO ERI 1 | Down-Goblin Unisatu
NUO ERI 2 | Tashi-Gong My Song
NUO ERI 3 | Charmia's Chemcem
NUO EH 4 | Cinodes Champagne Drop
AVO ERI 3 | Tuuling Dian Mandala
AVO ERI 4 | Down-Goblin Lapponia
VET ERI 3 | Shibazhan Nemesia
VET ERI 4 | Olazza Shalimari

Helsinki SKKY ry:n erik.nly ja 9-ryhmä 31.8.2008
Tuomari: Veronica Hourihane, Iso-Britannia
Ilmoitettu: pentuja 6 - aikuisia 52 - veteraaneja 8


VSP Ziestan Mymmeli - ROP Nanaza Poet


ROP -vet. Shibazhan Thymus - VSP -vet. Shibazhan Nemesia
Kuvat: Tiina Hirvonen

ROP PU 1 VAL ERI 1 | FIN MVA EUJV-06 V-06 JV-06 NANAZA POET om. Hämäläinen Satu
PU 2 ROP VETERAANI VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
PU 3 SERT AVO ERI 1 | JV-07 NANAZA PHOOKA om. Taskila Daniela ja Pia
PU 4 vara-SERT JUN ERI 1 | ZIESTAN INGVAR om. Mattila Iina

VSP PN 1 SERT NUO ERI 1 | ZIESTAN MYMMELI om. Mattila Iina
PN 2 VAL ERI 1 | FIN MVA DOWN-GOBLIN JIN-LILIUM om. Heilman Merja
PN 3 VAL ERI 2 | KANS & POHJ & FIN & S & N & DK & EST MVA MV-08 TOYWAY FA-BI-ANNA om. Kalliomäki Tuuli
PN 4 VSP VETERAANI VET ERI 1 | KANS & FIN & LV & EST MVA BALTV-01 ESTV-02 SHIBAZHAN NEMESIA om. Johansson Anne
vara-SERT JUN ERI 1 | MISSCHIEFIN ABHIPRITHI om. Hirvonen Tiina


ROP -pentu Shibazhan Nabil - VSP -pentu Revonhännän Hilima
Kuva: Tiina Hirvonen

urospennut 5-7kk
PEK 1 KP PU 2 PENTU | TASHI-GONG HULLABALOO om. Hautaniemi Raimo ja Margaretha

urospennut 7-9kk
ROP PENTU | SHIBAZHAN NABIL om. Taskila Daniela ja Pia
PEK 2 K DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nieminen Nina

narttupennut 5-7kk
PEK 1 | ONNENTASSUN ANNAMANNA om. Tilaeus Marja

narttupennut 7-9kk
VSP PENTU | REVONHÄNNÄN HILIMA om. Suominen Sirpa
PEK 2 | SHIBAZHAN QUERCUS RUBRA om. kasv. ja Kangas Virva
PEK 3 | DOWN-GOBLIN XSARA om. Oravisto Kaisa

ROP KASVATTAJA | ZIESTAN om. Mattila Iina
KASV 2 KP | NANAZA om. Taskila Pia

Tampere rn 30.8.2008
Tuomari: Helen Almey, Iso-Britannia
Ilmoitettu: pentuja 6 - aikuisia 79 - veteraaneja 6


VSP Tashi-Gong My Mind - ROP Bio-Bios Top Dog
Kuva: Tiina Hirvonen

ROP PU 1 VAL ERI 1 | FIN & S MVA BIO-BIOS TOP DOG om. Huhtinen Katriina ja Lappeteläinen Silja
PU 2 SERT AVO ERI 1 | MÄNTYKARTANON ERASMUS om. Virta Minna
PU 3 VAL ERI 2 | FIN & LTU & EST MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja
PU 4 vara-SERT JUN ERI 1 | ZIESTAN INGVAR om. Mattila Iina

VSP PN 1 SERT NUO ERI 1 | TASHI-GONG MY MIND om. Katriina Huhtinen
PN 2 vara-SERT AVO ERI 1 | SUVIJAN SA-MO-RIA om. Marjamäki Anne ja Tarja Salo
PN 3 ROP VETERAANI VET ERI 1 | KANS & FIN & S & EST MVA ITV-98 ESTV-03 OLAZZA JAZZ om. Perttola Maija
PN 4 VAL ERI 2 | FIN MVA SHANDITA'S WINEMA om. Mäkelä Johanna

VSP VETERAANI VET ERI 1 | JONATHAN om. Riippi Jenni-Mari ja Sami, c/o Hirvonen Tiina

ROP PENTU | DOWN-GOBLIN FLAMINIA om. Heilman Merja
PEK 2 KP REVONHÄNNÄN HALYNA om. Suominen Sirpa ja Heikkinen Susanna
PEK 3 | ALNUSPARK TOYAH om. Melkas Anna-Maria ja Maija
PEK 4 | ALNUSPARK TITIYOA om. Melkas Anna-Maria

VSP PENTU | VANESSAN FERNANDO om. Lappeteläinen Silja
PEK 2 KP DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nieminen Nina


Kuva: Sarla Mäkäräinen

BIS 3 KASVATTAJA ROP KASVATTAJA | SUVIJAN om. Marjamäki Anne
KASV 2 KP | OLAZZA om. Perttola Maija
KASV 3 KP | TUULING om. Parviainen Tuula
KASV 4 KP | ZIESTAN om. Mattila Iina

Valkeakoski 24.8.2008
Tuomari: Vera Smirnova, Viro
Ilmoitettu: pentuja 3 - aikuisia 32 - veteraaneja 4


ROP Toyway Se-Ra-Fina - VSP Satatassun Viva Valentino


VSP -vet. Shibazhan Thymus - ROP -vet. Nanaza Patina
Kuvat: Sirpa Suominen

ROP SERT FIN & EST MVA PN 1 AVO ERI 1 | TOYWAY SE-RA-FINA om. Kalliomäki Tuuli ja Heino Pekka
PN 2 ROP VETERAANI VET ERI 1 | FIN MVA NANAZA PATINA om. Käppi Sirpa
PN 3 vara-SERT VET ERI 2 | DOWN-GOBLIN MISS FASHION om. Heilman Merja
PN 4 JUN ERI 1 | ZIESTAN TIIBETIN TIANA om. Mattila Iina

VSP PU 1 VAL ERI 1 | FIN & LTU & EST MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja
PU 2 VSP VETERAANI VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
PU 3 SERT FIN MVA AVO ERI 1 | ZIESTAN TOSSAVAINEN om. Mattila Iina
PU 4 vara-SERT AVO ERI 2 | KIIRAMANNA ROKKI-MAKKARA om. Grundström Eveliina

ROP PENTU | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nieminen Nina

VSP PENTU | ALNUSPARK TITIYOA om. Melkas Anna-Maria
PEK 2 KP | REVONHÄNNÄN HALYNA om. Suominen Sirpa ja Heikkinen Susanna

ROP KASVATTAJA | ZIESTAN om. Mattila Iina

Hämeenlinna kv 23.8.2008
Tuomari: Tanja Ahlman-Stockmari
Ilmoitettu: pentuja 5 - aikuisia 45 - veteraaneja 6


ROP ROP-vet. Shibazhan Thymus - VSP VSP-vet- Olazza Shalimari
Kuva: Tiina Hirvonen

ROP ROP VETERAANI PU 1 VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
PU 2 CACIB VAL ERI 1 | FIN & S MVA BIO-BIOS TOP DOG om. Lappeteläinen Silja ja Huhtinen Katriina
PU 3 vara-CACIB VAL ERI 2| FIN & N & LTU & LV MVA EUJV-05 PMV-06 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
PU 4 SERT NUO ERI 1 | LECIBSIN KODAK om. Kuusisto Jukka
vara-SERT AVO ERI 1 | MÄNTYKARTANON ERASMUS om. Virta Minna

VSP VSP VETERAANI PN 1 VET ERI 1 | KANS & FIN & EST & AUT & LV & MVA BALTV-00 ESTV-00 OLAZZA SHALIMARI om. Perttola Maija
PN 2 CACIB SERT FIN MVA AVO ERI 1 | JV-05 SAFFRON FARINA om. Linnus Pirkko ja Takkunen Minna
PN 3 VET ERI 2 | FIN MVA NANAZA PATINA om. Käppi Sirpa
PN 4 vara-SERT vara-CACIB NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN UNISATU om. Heilman Merja ja Nieminen Nina

ROP PENTU | SHIBAZHAN NABIL om. Taskila Daniela ja Pia
PEK 2 | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nieminen Nina
PEK 3 | VANESSAN FERNANDO om. Lappeteläinen Silja

VSP PENTU | SHIBAZHAN QUERCUS RUBRA om. kasv. ja Kangas Virva
PEK 2 | DOWN-GOBLIN FLAMINIA om. Heilman Merja

ROP KASVATTAJA | TUULING om. Parviainen Tuula
KASV 2 KP | ZIESTAN om. Mattila Iina

Heinola 17.8.2008
Tuomari: Harto Stockmari
Ilmoitettu: pentuja 4 - aikuisia 42 - veteraaneja 10


ROP EOP-vet. Shibazhan Thymus - VSP Bellezza's Briljantti
Kuva Miia Lauronen

ROP RYP 2 ROP VETERAANI PU 1 VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
PU 2 SERT JUN ERI 1 | ZIESTAN INGVAR om. Mattila Iina
PU 3 vara-SERT NUO ERI 1| SHIBAZHAN ULEX om. Frestadius Mari
PU 4 AVO ERI 1 | IRTOKARVAN KRONOS om. Markkanen Petra

VSP SERT PN 1 AVO ERI 1 | BELLEZZA'S BRILJANTTI om. Huurinainen Aino-Inkeri
VSP VETERAANI PN 2 VET ERI 1 | KANS & FIN & EST & LV MVA BALTV-01 ESTV-02 SHIBAZHAN NEMESIA om. Johansson Anne
PN 3 vara-SERT JUN ERI 1 | WARTIN-KYIS ELECTRA om. Mynttinen Katja
PN 4 JUN ERI 2 | NECKU TUITTU om. Urpelainen Teija ja Urpelainen-Reuna J.

ROP PENTU | SHIBAZHAN NINFEY om. kasv. ja Nykänen Johanna
PEK 2 KP | DOWN-GOBLIN FLAMINIA om. Heilman Merja
PEK 3 | DOWN-GOBLIN XSELINA om. kasv. ja Kukkula Satu

VSP PENTU | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nieminen Nina

ROP KASVATTAJA | SHIBAZHAN om. Johansson Anne
KASV 2 KP | DOWN-GOBLIN om. Heilman Merja

Kouvola 16.8.2008
Tuomari: Rita Reyniers, Belgia
Ilmoitettu: pentuja 4 - aikuisia 31 - veteraaneja 7


VSP VSP-vet. Shibazhan Nemesia - ROP ROP-vet. Shibazhan Thymus
Kuva: Roosa Kaikkonen

ROP BIS 2 VETERAANI ROP VETERAANI PU 1 VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
PU 2 VAL ERI 1 | FIN & N & LTU & LV MVA EUJW05 PMV-06 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
PU 3 SERT AVO ERI 1| VANESSAN LAURENTZ om. Lappeteläinen Kerttu ja Silja
PU 4 VAL ERI 2 | FIN MVA SHIBAZHAN XANTHOCERAS om. Johansson Anne
vara-SERT AVO ERI 2 | IRTOKARVAN KRONOS om. Markkanen Petra

VSP VSP VETERAANI PN 1 VET ERI 1 | KANS & FIN & EST & LV MVA BALTV-01 ESTV-02 SHIBAZHAN NEMESIA om. Johansson Anne
PN 2 SERT AVO ERI 1 | OLAZZA HAR-MO-NY om. Perttola Maija
PN 3 vara-SERT NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN UNISATU om. Heilman Merja
PN 4 JUN ERI 1 | WARTIN-KYIS ELECTRA om. Mynttinen Katja

ROP PENTU | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nieminen Nina

VSP PENTU | SHIBAZHAN NINFEY om. kasv. ja Nykänen Johanna
PEK 2 KP | DOWN-GOBLIN FLAMINIA om. Heilman Merja
PEK 3 KP | TASHI-GONG INDIAN ROSE om. Tauru Katri

ROP KASVATTAJA | DOWN-GOBLIN om. Heilman Merja
KASV 2 | WARTIN-KYIS om. Mynttinen Katja
KASV 3 | NENEMO om. Lampinen Eija ja Matti

Lahti, pentunäyttely 10.8.2008
Tuomari: Marja Kosonen
Ilmoitettu: pentuja 2

Urospennut 5-7kk
ROP PENTU | TASHI-GONG HULLABALOO om Hautaniemi Raimo ja Margareta

Narttupennut 5-7kk
VSP PENTU | LILLANCELLA om. Lebeitsuk Arja ja Kimmo

Tornio kv 10.8.2008

Tuomari: Kurt Nilsson, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 2 - aikuisia 33 - veteraaneja 2


ROP Toyway Dasar Gadai - VSP Mäntykartanon Emmalotte

ROP CACIB PU 1 VAL ERI 1 | FIN & S & N MVA TOYWAY DASAR GADAI om. kasv. ja Kaakinen Tiina
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 2 | FIN MVA TOYWAY KAA-H-ARI om. kasv. ja Kaakinen Tiina
PU 3 ROP VETERAANI VET ERI 1| KANS & FIN & S & N MVA EUVV-06 TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Kaakinen Tiina
PU 4 SERT JUN ERI 1 | TOYWAY HUI TZUNG om. kasv. ja Arjas-Kuosmanen Anna-Maija
vara-SERT JUN ERI 1 | TOYWAY HABAKUK om. Riekki Seija ja Hannu

VSP CACIB PN 1 VAL ERI 1 | FIN MVA MÄNTYKARTANON EMMALOTTE om. Jokela Nea ja Paula
PN 2 SERT vara-CACIB AVO ERI 1 | TOYWAY ADA-MIA om. kasv. ja Arjas-Kuosmanen Anna-Maija
PN 3 vara-SERT JUN ERI 1 | MÄNTYKARTANON GIZELLA om. Jokela Paula ja Haka Seija
PN 4 VAL ERI 2 | FIN & RUS MVA BELLEZZA'S KOH-I-NOOR om. Rusanen Titta

ROP PENTU | TOYWAY IN-TRESSI om. kasv. ja Parkkinen Heli

ROP KASVATTAJA | TOYWAY om. Leiviskä Jouko
KASV 2 KP | MÄNTYKARTANON om. Jokela Paula
KASV 3 KP | MOW-ZOW om. Rita Katja


Saarijärvi 9.8.2008
Tuomari: Ritva Raita (pennut), Tino Pehar, Kroatia
Ilmoitettu: pentuja 4 - aikuisia 56 - veteraaneja 2


ROP Toyway Kap-Ri-Olli - VSP Mäntykartanon Gizella

ROP RYP 4 BIS 1 VETERAANI ROP VETERAANI PU 1 VET ERI 1 | KANS & FIN & S & N MVA EUVV-06 TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Kaakinen Tiina
PU 2 VAL ERI 1 | FIN & S & N MVA TOYWAY DASAR GADAI om. kasv. ja Kaakinen Tiina
PU 3 SERT AVO ERI 1| VANESSAN LAURENTZ om. Lappeteläinen Kerttu ja Silja
PU 4 vara-SERT JUN ERI 1 | NIILÄNDER LOVE YO-BA om. Wagner Mira ja Blom Jaana

VSP SERT PN 1 JUN ERI 1 | MÄNTYKARTANON GIZELLA om. Jokeala Paula ja ja Haka Seija
PN 2 VAL ERI 1 | MÄNTYKARTANON EMMALOTTE om. Jokela Paula ja Nea
PN 3 vara-SERT AVO ERI 1 | BELLEZZA'S PA-ELLA om. Timonen Arja
PN 4 NUO ERI 1 | MOW-ZOW ANASTASIA om. Rita Katja ja Marko

ROP PENTU | VANESSAN FERNANDO om. Lappeteläinen Silja
PEK 2 | RACCONTO LUMBINI ROPE om. Sirkkunen Anja
VSP PENTU | RACCONTO LAXMI DHOOP om. Heinänen Taru ja Putkonen Johanna
PEK 2 | BELLEZZA'S AMETISTI om. Juuso Sirpa ja Jaakko

ROP KASVATTAJA BIS 1 KASVATTAJA | MÄNTYKARTANON om. Jokela Paula
KASV 2 KP | TOYWAY om. Leiviskä Jouko


Helsinki 9.8.2008
Tuomari: John Muldoon, Irlanti
Ilmoitettu: pentuja 4 - aikuisia 34 - veteraaneja 5


VSP Down-Goblin Lapponia - ROP Shibazhan Xanthoceras
Kuva Juha Kaukiainen


ROP-vet.Down-Goblin Teddy-Bear - VSP-vet. Cinodes Cool Champagne
Kuva: Sirpa Suominen

ROP SERT FIN MVA PU 1 AVO ERI 1 | SHIBAZHAN XANTHOCERAS om. Johansson Anne
PU 2 vara-SERT VAL ERI 1 | EST MVA EST & LTU JMVA LTUJV-07 ZIESTAN IKI-IHANA om. Rämö Tiina
PU 3 ROP VETERAANI VET ERI 1| FIN MVA DOWN-GOBLIN TEDDY-BEAR om. Heilman Merja
PU 4 JUN ERI 1 | WARTIN-KYIS FIREFOX om. Mynttinen Katja

VSP SERT PN 1 AVO ERI 1 | DOWN-GOBLIN LAPPONIA om. Björk Mervi
PN 2 vara-SERT JUN ERI 1 | ZIESTAN TINY TUI om. Mattila Iina
PN 3 VSP VETERAANI VET ERI 1 | CINODES COOL CHAMPAGNE om. Berk Sirpa
PN 4 AVO ERI 2 | ZIESTAN LAWANDA om. Mattila Iina

ROP PENTU | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nieminen Nina

VSP PENTU | DOWN-GOBLIN FLAMINIA om. Heilman Merja
PEK 2 KP | TOR OSKAN LOVE CARLINA om. Toroska Tuula
PEK 3 KP | REVONHÄNNÄN HILIMA om. Suominen Sirpa

ROP KASVATTAJA | ZIESTAN om. Mattila Iina
KASV 2 KP | CINODES om. Berk Sirpa
KASV 3 KP | SHIBAZHAN om. Johansson Anne
KASV 4 KP | DOWN-GOBLIN om. Heilman Merja


Vantaa, ryhmänäyttely 3.8.2008
Tuomari: Tapio Eerola
Ilmoitettu: pentuja 1 - aikuisia 19 - veteraaneja 3


VSP Nanaza Patina - ROP Satatassun Viva Valentino
Kuva: Sirpa Suominen

ROP PU 1 VAL ERI 1 | FIN & LTU MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja
PU 2 VAL ERI 2 | FIN MVA ANNASTIINA WILHELM om. Päiväkkö Mirja

VSP ROP VETERAANI BIS 3 VETERAANI PN 1 VET ERI 1 | FIN MVA NANAZA PATINA om. Käppi Sirpa
PN 2 VET ERI 2 | FIN MVA NENEMO IBANIMAN GIRL om. Lampinen Eija ja Matti
PN 3 SERT AVO ERI 1 | ARUNDINA LHA SHA om. Kokko Yvonne
PN 4 vara-SERT VET ERI 3 | NENEMO KESÄ KERTTU om. Lampinen Eija ja Matti

PEK 1 | ARUNDINA TSONYA om. Sundberg Jarmo

KASV 1 | NENEMO om. Lampinen Eija ja Matti


Kuopio kv 3.8.2008
Tuomari: Harry Tast
Ilmoitettu: pentuja 4 - aikuisia 31 - veteraaneja 3


ROP Tashi-Gong Frezza - VSP Finriikan Miss Zeraldas

ROP CACIB PU 1 VAL ERI 1 | FIN & LV MVA TASHI-GONG FREZZA om. Kolehmainen Anne ja Savinainen Marko
PU 2 SERT vara-CACIB NUO ERI 1 | RACCONTO PIANO MAN om. Heinänen Taru
PU 3 VSP VETERAANI VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
PU 4 vara-SERT JUN ERI 1 | JMV-08 MISSCHIEFIN ANSHU ANBU om. Tattari Lahja

VSP SERT PN 1 JUN ERI 1 | FINRIIKAN MISS ZERALDAS om. Marttila Jenni
PN 2 ROP VETERAANI VET ERI 1 | KANS & FIN & EST & LV MVA BALTV-01 ESTV-02 SHIBAZHAN NEMESIA om. Johansson Anne
PN 3 vara-SERT CACIB AVO ERI 1 | BELLEZZA'S PA-ELLA om. Timonen Arja
PN 4 vara-CACIB | FIN MVA MÄNTYKARTANON EMMALOTTE om. Jokela Paula ja Nea

ROP PENTU | SHIBAZHAN NABIL om. Taskila Daniela ja Pia
PEK 2 KP | VANESSAN FERNANDO om. Lappeteläinen Silja

VSP PENTU | TASHI-GONG INDIAN ROSE om. Tauru Katri
PEK 2 KP | ADALMIINA om. Luomi Sari ja Juho


Kuopio kv 2.8.2008
Tuomari: Butch Macdonald, Kanada
Ilmoitettu: pentuja 12 - aikuisia 42 - veteraaneja 4


ROP Shibazhan Thymus - VSP Tashi-Gong My Mind
Kuva: Sanna Korhonen

ROP ROP VETERAANI PU 1 VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
PU 2 SERT JUN ERI 1 | JMV-08 MISSCHIEFIN ANSHU ANBU om. Tattari Lahja
PU 3 CACIB VAL ERI 1| FIN & S & N MVA TOYWAY DASAR GADAI om. kasv. ja Kaakinen Tiina
PU 4 vara-CACIB VAL ERI 2 | FIN & LV & SVN & EST MVA EST JMVA MILIISIN TRANS-AM om. Kanninen Katriina
vara-SERT JUN ERI 2 | KIIRAMANNA UKKOMETSO om. Uimonen Merja

VSP SERT CACIB PN 1 NUO ERI 1 | TASHI-GONG MY MIND om. Huhtinen Katriina
PN 2 VSP VETERAANI VET ERI 1 | KANS & FIN & EST & LV MVA BALTV-01 ESTV-02 SHIBAZHAN NEMESIA om. Johansson Anne
PN 3 vara-CACIB VAL ERI 1 | FIN MVA BELLEZZA'S KOH-I-NOOR om. Rusanen Titta
PN 4 vara-SERT VET ERI 1 | DOWN-GOBLIN MISS FASHION om. Heilman Merja

ROP PENTU | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nieminen Nina
PEK 2 KP | SHIBAZHAN NABIL om. Taskila Daniela ja Pia
PEK 3 | TOYWAY IN-TRESSI om. kasv. ja Parkkinen Heli
PEK 4 | ALBERT om. Niskanen Saimi

VSP PENTU | DOWN-GOBLIN FLAMINIA om. Heilman Merja
PEK 2 KP | REVONHÄNNÄN HILIMA om. Suominen Sirpa
PEK 3 | TASHI-GONG ILANA om. Savolainen Sanna
PEK 4 | TASHI-GONG INDIAN ROSE om. Tauru Katri

ROP KASVATTAJA | BELLEZZA'S om. Huurinainen Aino-Inkeri


Kuopio kv 1.8.2008
Tuomari: Unto Timonen
Ilmoitettu: pentuja 6 - aikuisia 37 - veteraaneja 4


VSP Toyway Kaa-H-Ari - ROP Bellezza'S Koh-I-Noor

ROP CACIB PN 1 VAL ERI 1 | FIN MVA BELLEZZA'S KOH-I-NOOR om. Rusanen Titta
PN 2 SERT vara-CACIB AVO ERI 1 | REVONHÄNNÄN JUSTIINA om. Suominen Sirpa
PN 3 vara-SERT JUN ERI 1| MÄNTYKARTANON GIZELLA om. Jokela Paula
PN 4 NUO ERI 1 | TASHI-GONG MY MIND om. Huhtinen Katriina

VSP PU 1 CACIB VAL ERI 1 | FIN MVA TOYWAY KAA-HARI om. kasv. ja Kaakinen Tiina
PU 2 ROP VETERAANI VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
PU 3 vara-CACIB VAL ERI 2 | FIN & LV & SVN & EST MVA EST JMVA MILIISIN TRANS-AM om. Kanninen Katriina
PU 4 VET ERI 2 | KANS & FIN & S & N & N & EST MVA TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Kaakinen Tiina
SERT AVO ERI 1 | VANESSAN LOVE-LEN om. Itkonen Pirjo
vara-SERT JUN ERI 1 | KIIRAMANNA UKKOMETSO om. Uimonen Merja

VSP VETERAANI VET ERI 1 | KANS & FIN & EST & LV MVA BALTV-01 ESTV-02 SHIBAZHAN NEMESIA om. Johansson Anne

ROP PENTU | SHIBAZHAN NABIL om. Taskila Daniela ja Pia
PEK 2 KP | VANESSAN FERNANDO om. Lappeteläinen Silja
PEK 3 | TOYWAY IN-TRESSI om. kasv. & Parkkinen Heli

VSP PENTU | REVONHÄNNÄN HILIMA om. Suominen Sirpa
PEK 2 KP | ADALMIINA om. Luomi Sari ja Juho
PEK 3 KP | TASHI-GONG INDIAN ROSE om. Tauru Katri

ROP KASVATTAJA | TOYWAY om. Leiviskä Jouko


Raisio 27.7.2008
Tuomari: Stefan Sinko (pennut), Levente Miklos, Unkari
Ilmoitettu: pentuja 6 - aikuisia 42 - veteraaneja 2


ROP Shibazhan Thymus - Down-Goblin Jin-Lilium
Kuva: Sirpa Berk

ROP ROP VETERAANI BIS 3 VETERAANI PU 1 VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
PU 2 VAL ERI 1 | FIN & LTU MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja
PU 3 VAL ERI 2 | FIN MVA ANNASTIINA WILHELM om. Päiväkkö Mirja
PU 4 SERT JUN ERI 1 | ZIESTAN INGVAR om. Mattila Iina
vara-SERT AVO ERI 1 | CINODES CRECENT FLAME om. Viirret Virpi ja Vilppo Timo

VSP PN 1 VAL ERI 1 | FIN MVA DOWN-GOBLIN JIN-LILIUN om. Heilman Merja
PN 2 VSP VETERAANI VET ERI 1 | KANS & FIN & EST & LV MVA BALTV-01 ESTV-02 SHIBAZHAN NEMESIA om. Johansson Anne
PN 3 SERT AVO ERI 1 | FLAMETAIL DEAR DE VILMA om. Haverinen Sanna ja Päiväkkö Mirja
PN 4 vara-SERT AVO ERI 1 | SEMIDAN RHO-RUBI-INI om. Koistiainen Heli

ROP PENTU | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nieminen Nina
PEK 2 | CHRYSTAL MOUNTAIN AMBAR om. Räsänen Emilia
PEK 3 | CHRYSTAL MOUNTAINÄNGEL om. Limatius Tellervo

VSP PENTU | DOWN-GOBLIN FLAMINIA om. Heilman Merja
PEK 2KP | ADALMIINA om. Luomi Sari ja Juho
PEK 3 | ARUNDINA TASHI LING om. Berk Sirpa

ROP KASVATTAJA | SHIBAZHAN om. Johansson Anne
KASV 2 KP | ZIESTAN om. Mattila Iina
KASV 3 | SASERAN om. Laakso Karoliina


Pori kv 26.7.2008
Tuomari: Unto Timonen (pennut), Gerry Hickey, Irlanti
Ilmoitettu: pentuja 11 - aikuisia 77 - veteraaneja 4


ROP Mäntykartanon Donatello - VSP Mäntykartanon Emmalotte

ROP PU 1 SERT FIN MVA CACIB AVO ERI 1 | MÄNTYKARTANON DONATELLO om. Tuikka Ritva-Liisa
PU 2 vara-CACIB VAL ERI 1 | FIN & S & N MVA TOYWAY DASAR GADAI om. kasv. ja Kaakinen Tiina
PU 3 VAL ERI 2 | FIN & N & LTU MVA EUJV-05 PMV-06 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
PU 4 VAL ERI 3 | MVA BELLEZZA'S BELLAMY om. Tuikka Ritva-Liisa
vara-SERT AVO ERI 2 | NARANJA'S AN-TONIO om. Välimaa Niina

VSP PN 1 CACIB VAL ERI 1 | FIN MVA MÄNTYKARTANON EMMALOTTE om. Jokela Nea ja Paula
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 2 | FIN MVA DOWN-GOBLIN JIN-LILIUM om. Heilman Merja
PN 3 SERT AVO ERI 2 | REVONHÄNNÄN JUSTIINA om. Suominen Sirpa
PN 4 vara-SERT AVO ERI 1 | CHRYSTALBEACH ANGELIQUE om. Sykkö Jaana ja Veera

ROP VETERAANI VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
VSP VETERAANI VET ERI 1 | KANS & FIN & EST & LV MVA BALTV-01 ESTV-02 SHIBAZHAN NEMESIA om. Johansson Anne

ROP PENTU | SHIBAZHAN NABIL om. Taskila Daniela ja Pia
PEK 2 KP | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nieminen Nina

VSP PENTU | TOR OSKAN LOVE CARLINA om. Toroska Tuula
PEK 2 | ADALMIINA om. Luomi Sari ja Juho
PEK 3 | TUULING RIS ELENE om. Parviainen Tuula
PEK 4 | TOR OSKAN DEBUSSY om. kasv. ja c/o Puumala Anu

ROP KASVATTAJA | MÄNTYKARTANON om. Jokela Paula
KASV 2 KP | OLAZZA om. Perttola Maija
KASV 3 KP | TUULING om. Parviainen Tuula
KASV 4 KP | ZIESTAN om. Mattila Iina


Ylivieska KV 20.7.2008
Tuomari: Markku Kipinä
Ilmoitettu Pentuja 3, Aikuisia 30, Veteraaneja 3

ROP ROP VETERAANI PU 1 VET ERI 1 | KANS& FIN & S & N MVA, EUVV-06 TOYWAY KAP-RI-OLLI Om. Kaakinen Tiina
PU 2 CACIB VAL ERI 1 | FIN & S & N MVA TOYWAY DASAR GADAI Om. Kaakinen Tiina ja Leiviskä Jouko
PU 3 vara-CACIB VAL ERI 2 | FIN & S MVA BIO-BIO`S TOP DOG Om. Lappeteläinen Silja ja Huhtinen Katriina
PU 4 VET ERI 2 | FIN & S & N & BLR & EST MVA BELLEZZA`S XIZANG Om. Huurinainen Aino-Inkeri
SERT | BELLEZZA`S BOH-EEMI Om. Leinonen Teija
vara-SERT | RACCONTO PIANO MAN Om. Heinänen Taru

VSP CACIB PN 1 VAL ERI 1| FIN & RUS MVA BELLEZZA`S KOH-I-NOOR Om. Rusanen Titta
PN 2 vara-CACIB VAL ERI 2 | TOYWAY CRI-SANNA Om. Heinänen Taru ja Leiviskä Jouko
PN 3 SERT AVO ERI 1 | BELLEZZA`S TAHITI Om. Huurinainen Aino-Inkeri
PN 4 vara-SERT JUN ERI 1 | MÄNTYKARTANON GIZELLA Om. Jokela Paula ja Haka Seija

VSP VETERAANI VET ERI 1 | FIN MVA TOYWAY TAN-YANA Om. Heinänen Taru

ROP PENTU | BELLEZZA`S AMETISTI Om. Juuso Sirpa ja Jaakko
VSP PENTU | VANESSAN FERNANDO Om. Lappeteläinen Silja

ROP KASVATTAJA | BELLEZZA`S KENNEL Om. Huurinainen Aino-Inkeri


Ypäjä 19.7.2008
Tuomari: Tiina Taulos (pennut), Lilian Hanniste, Viro
Ilmoitettu: pentuja 4 - aikuisia 29 - veteraaneja 5


VSP Satatassun Viva Valentino - Flametail Dear De Vilma
Kuva: Anne Johansson

ROP PN 1 SERT AVO ERI 1 | FLAMETAIL DEAR DE VILMA om. Haverinen Sanna ja Päiväkkö Mirja
PN 2 vara-SERT AVO ERI 2 | NANAZA PASTELLE om. Käppi Sirpa ja Kaikkonen Roosa
PN 3 VSP VETERAANI VET ERI 1 | DOWN-GOBLIN MISS FASHION om. Heilman Merja
PN 4 VET ERI 4 | KANS & FIN & EST & LV MVA BALTV-01 ESTV-02 SHIBAZHAN NEMESIA om. Johansson Anne

VSP PU 1 VAL ERI 1 | FIN & LTU MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja
PU 2 SERT FIN MVA AVO ERI 1 | WARTIN-KYIS BDUN-TER om. Juvonen Miia
PU 3 vara-SERT AVO ERI 2 | LECIBSIN EVENT om. Takala Sirpa
PU 4 NUO ERI 1 | LOBSANG CUN-WA MANI om. Parviainen Tuula

ROP VETERAANI BIS 3 VETERAANI VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne

ROP PENTU | TUULING RIS ELENE om. Parviainen Tuula
PEK 2 KP | DOWN-GOBLIN FLAMINIA om. Heilman Merja

VSP PENTU | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nieminen Nina
PEK 2 | PINACO EXTRA MIRACLE om. Välimaa Nina


Rantasalmi 13.7.2008
Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorasa
Ilmoitettu: pentuja 1 - aikuisia 9


ROP Bellezza's Pa-Ella

ROP RYP 2 PN 1 SERT AVO ERI 1 | BELLEZZA'S PA-ELLA om. Timonen Arja
PN 2 vara-SERT JUN ERI 1 | FINRIIKAN MISHELLA om. Timonen Arja


Oulu 13.7.2008
Tuomari: Marit Sunde, Norja
Ilmoitettu: pentuja 4 aikuisia 27 - veteraaneja 1


ROP Bio-Bios Top Dog - VSP Tashi-Gong My Mind
Kuva: Katriina Huhtinen

ROP PU 1 VAL ERI 1 | FIN & S MVA BIO-BIO'S TOP DOG om. Lappeteläinen Silja & Huhtinen Katriina
PU 2 VAL ERI 2 | FIN & S & N MVA TOYWAY DASAR GADAI om. kasv. ja Kaakinen Tiina
PU 3 VAL ERI 3 | BENDAFEIMS USVA om. Seija Särkelä ja Riekki Hannu
PU 4 VAL ERI 4 | BENDAFEIMS RANDY-DANDY om. Lohela Jarmo

VSP PN 1 SERT NUO ERI 1 | TASHI-GONG MY MIND om. Huhtinen Katriina
PN 2 vara-SERT AVO ERI 1 | JV-05 SAFFRON FARINA om. Linnus Pirkko ja Takkunen Minna
PN 3 VAL ERI 1 | FIN MVA MÄNTYKARTANON EMMALOTTE om. Jokela Paula
PN 4 VAL ERI 2 | FIN MVA BELLEZZA'S ADALMIINA om. Juuso Sirpa ja Jaakko

ROP VETERAANI VET ERI 1 | KANS & FIN & S & N MVA EUVV-06 TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Kaakinen Tiina

ROP PENTU | TASHI-GONG IMPULSE om. Reunanen Tiina ja Esa

PEK 1 | BELLEZZA'S AMETISTI om. Juuso Sirpa ja Jaakko
PEK 2 | BELLEZZA'S AMORICO om. Rousu Hannele
PEK 3 | VANESSAN FERNANDO om. Lappeteläinen Silja


Karjaa 13.7.2008
Tuomari: Harry Tast
Ilmoitettu: pentuja 1 - aikuisia 19 - veteraaneja 3

ROP ROP VETERAANI BIS 4 VETERAANI VET PN 1 ERI 1 | FIN MVA NANAZA PATINA om. Käppi Sirpa
PN 2 SERT JUN ERI 1 | NIILÄNDER BEAUTY ALPINE SUNSET om. Kanninen Katriina & Mäkipää Jaana
PN 3 VET ERI 2 | KANS & FIN & EST & LV MVA BALTV-01 ESTV-02 SHIBAZHAN NEMESIA om. Johanssion Anne
PN 4 VARA-SERT AVO ERI 1 | ZIESTAN CARMEL SANDELLA om. Laako Karoliina

ROP PENTU | SASERAN LORENT om. Suovanen Merja

VSP VSP VETERAANI PU 1 VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
PU 2 VAL ERI 1 | FIN & SLO & EST MVA EST JMVA MILIISIN TRANS-AM om. Kanninen Katriina


Oulu KV 12.7.2008
Tuomari: Rob Douma, Alankomaat
Ilmoitettu: pentuja 3 - aikuisia 32 - veteraaneja 1


ROP Bio-Bios Top Dog - VSP Toyway Cri-Sanna
Kuva: Katriina Huhtinen

ROP PU 1 CACIB VAL ERI 1 | FIN & S MVA BIO-BIO'S TOP DOG om. Lappeteläinen Silja & Huhtinen Katriina
PU 2 VARA-CACIB VAL ERI 2 | FIN & S & N MVA TOYWAY DASAR GADAI om. Kaakinen Tiina & Leiviskä Jouko
PU 3 ROP VETERAANI VET ERI 1 | KANS & FIN & S & N MVA EUVV-06 TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Kaakinen Tiina
PU 4 SERT NUO ERI 1 | RACCONTO PIANO MAN om. Heinänen Taru
VARA-SERT AVO ERI 1 | MÄNTYKARTANON DONATELLO om. Tuikka Ritva-Liisa

VSP PN 1 CACIB VAL ERI 1 | FIN MVA JV-06 TOYWAY CRI-SANNA om. Heinänen Taru & Leiviskä Jouko
PN 2 SERT VARA-CACIB NUO ERI 1 | TASHI-GONG MY MIND om. Huhtinen Katriina
PN 3 VAL ERI 2 | FIN MVA MÄNTYKARTANON EMMALOTTE om. Jokela Nea & Paula
PN 4 VARA-SERT AVO ERI 1 | JV-05 SAFFRON FARINA om. Takkunen Minna & Linnus Pirkko

ROP PENTU | VANESSAN FERNANDO om. Lappeteläinen Silja
PEK 2 KP | TASHI-GONG IMPULSE om. Reunanen Tiina & Esa

VSP PENTU | BELLEZZA'S AMETISTI om. Juuso Sirpa & Jaakko

ROP KASVATTAJA | TOYWAY om. Leiviskä Jouko


Lammi RN 12.7.2008
Tuomari: Tuula Plathan
ilmoitettu: pentuja 4 - aikuisia 36 - veteraaneja 5


VSP Satatassun Gandante - ROP Down-Goblin Unisatu
Kuva: Sirpa Suominen

ROP PN 1 SERT NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN UNISATU om. kasv. & Nina Nieminen
PN 2 VARA-SERT JUN ERI 1 | MISSCHIEFIN AN DAR SENGOMAR om. kasv. & Marja Valminen
PN 3 BIS 1 VETERAANI ROP VETERAANI VET ERI 1 | FIN MVA NENEMO IBANIMAN GIRL om. Anniina Lampinen
PN 4 NUO ERI 2 | PINACO HONEY GIRL om. kasv. & Sari Virtanen

VSP PU 1 SERT AVO 1 | SATATASSUN GANDANTE om. Juulia & Raija Hämäläinen
PU 2 VAL ERI 1 | FIN MVA TUULISAAREN DA-KAAPO om. Riitta Palkee
PU 3 VARA-SERT AVO ERI 2 | AGHANA TOM KHA om. Lahja Tattari
PU 4 AVO ERI 3 | EST & LV MVA ANNASTIINA LOWELL om. Katja Viitala
VSP VETERAANI VET ERI 1 | ANNASTIINA SEVERI om. Tuula Nieminen


Kuva: Sirpa Suominen

BIS 1 KASVATTAJA ROP KASVATTAJA | NENEMO om. Laminen Matti & Eija

ROP PENTU | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nina Nieminen
PEK 2 KP | PINACO EXTRA MOMENT om. Marjaana & Saku Rinne

VSP PENTU | DOWN-GOBLIN FLAMINIA om. Merja Heilman


Mikkeli 5.7.2008
Tuomari:Vera Smirnova, Viro, pennut Karmen Litov, Bulgaria
Ilmoitettu: pentuja 9 - aikuisia 46 - veteraaneja 6


ROP Bellezza's Pa-Ella - VSP Toyway Dasar Gadai

ROP PN 1 SERT AVO ERI 1 | BELLEZZA'S PA-ELLA om. Timonen Arja
PN 2 VARA-SERT AVO ERI 2 | VANESSAN HOPE om. Muona Leena
PN 3 VAL ERI 1 | FIN MVA MÄNTYKARTANON EMMALOTTE om. Jokela Paula & Nea
PN 4 VSP VETERAANI VET ERI 1 | EUVV-06 DOWN-GOBLIN MISS FASHION om. Heilman Merja

VSP PU 1 VAL ERI 1 | FIN & S & N MVA TOYWAY DASAR GADAI om. Kaakinen Tiina
PU 2 VAL ERI 2 | FIN & LTU MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO
PU 3 SERT FIN MVA AVO ERI 1 | ANNASTIINA WILHELM om. Päiväkkö Mirja
PU 4 VAL ERI 3 | FIN MVA TOYWAY KAA-H-ARI om. Kaakinen Tiina & kasv.
ROP VETERAANI VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne

ROP PENTU | DOWN-GOBLIN FLAMINIA om. Heilman Merja
PEK 2 KP | TASHI-GONG INDIAN ROSE om. Tauru Katri
PEK 3 KP | DOWN-GOBLIN YIN om. Heilman Merja

VSP PENTU | CHRYSTAL MOUNTAIN ÄLSKLING BARN om. Lehto Leila
PEK 2 KP | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Nieminen Nina

ROP KASVATTAJA | MÄNTYKARTANON om. Jokela Paula


Mäntsälä-Järvenpää 29.6.2008
Tuomari: Ingrid Borchorst, Tanska
Ilmoitettu: aikuisia 41 - veteraaneja 5


VSP Olazza Milord - ROP Olazza Shalimari
Kuva: Berk Sirpa

RYP 3 ROP ROP VETERAANI VET ERI 1 | KANS & FIN & EST & AUT & LV MVA BALTV-00 ESTV-00 OLAZZA SHALIMARI om. Perttola Maija
PN 2 SERT JUN NUO ERI 1 | NENEMO BRILLIAN GIRL om. Lampinen Anniina
PN 3 VET ERI 2 | FIN MVA NENEMO IBANIMAN GIRL om. Lampinen Anniina
PN 4 VARA-SERT AVO ERI 1 | ARUNDINA LHA SHA om. Kokko Yvonne

VSP PU 1 VAL ERI 1 | FIN & N & LTU & LV MVA EUJV-05 PMV-06 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
PU 2 SERT AVO ERI 1 | SHIBAZHAN ILEX om. Haakanen Anneli
PU 3 VSP VETERAANI VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
PU 4 VAL ERI 1 | FIN MVA INGEFAL'S MACHO MAN om. Turunen Essi
VARA-SERT AVO ERI 2 | ZIESTAN PANANJAY om. Kangassalo Paula

ROP KASVATTAJA | OLAZZA om. Perttola Maija


Haukipudas 28.6.2008
Tuomari: Branislav Rajic, Slovenia
Ilmoitettu: aikuisia 22 - veteraaneja 2

ROP RYP 2 PU 1 VAL ERI 1 | FIN MVA TOYWAY KAA-H-ARI om. kasv. & Kaakinen Tiina
PU 2 ROP VETERAANI BIS 1 VETERAANI ERI 1 | KANS & FIN & S & N MVA EUVV-06 TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Kaakinen Tiina ja kasv.
PU 3 VAL ERI 2 | FIN & N MVA ZIESTAN LILLA LUKA om. Haverinen Sanna ja Parkkisenniemi Sani
PU 4 SERT FIN MVA AVO ERI 1 | THOR om. Eriksson Johanna
vara-SERT JUN ERI 1 | TOYWAY HABAKUK om. Riekki Seija ja Hannu

VSP PN 1 SERT FIN MVA AVO ERI 1 |MÄNTYKARTANON EMMALOTTE om. Jokela Nea ja Paula
PN 2 VARA-SERT AVO ERI 2| TOYWAY DAME FLAMETAIL om. Haverinen Sanna ja Parkkisenniemi Sami
PN 3 VAL ERI 1 | FIN & RUS MVA BELLEZZA'S KOH-I-NOOR om. Rusanen Titta
PN 4 JUN ERI 1 | MÄNTYKARTANON GIZELLA om. Jokela Paula ja Haka Seija

ROP KASVATTAJA | TOYWAY om. Leiviskä Jouko
KASV 2 KP | BELLEZZA'S om. Huurinainen Aino-Inkeri


Järvenpää 28.6.2008
Tuomari: Zidy-Munsterhjelm-Ehnberg
Ilmoitettu: aikuisia 27 - veteraaneja 3


VSP Hõbe Hunt White Pearl - ROP Olazza Milord
Kuva: Minna Savola

RYP 3 ROP PU 1 VAL ERI 1 | FIN & N & LTU & LV MVA EUJV-05 PMV-06 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
PU 2 SERT FIN MVA AVO ERI 1 | TUULISAAREN DA-KAAPO om. Palkee Riitta
PU 3 VARA-SERT JUN ERI 1 | OLAZZA MAN-DA-RIN om. Poussi Päivi & Tiiu
PU 4 ROP VETERAANI BIS 4 VETERAANI VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne

JUN ERI 3 | Flametail Final Fantasy om. Landen Anne
JUN EH 4 | Of Zlazano Sonak om. Honka Tarja & Jani

AVO ERI 2 | Arundina Norbu Dalba om. Tähtinen Anja
AVO ERI 3 | Irtokarvan Kronos om. Markkanen Petra
AVO ERI 4 | Revonhännän Myskyn Merkki om. Huhta Sanna

VSP PN 1 SERT NUO ERI 1 | HÖBE HUNT WHITE PEARL om. Huhtinen Minna
PN 3 VARA-SERT AVOE RI 1 | TIB-SAK MANDARIINI om. Anttila Anne
PN 2 VSP VETERAANI VET ERI 1 | FIN MVA NANAZA PATINA om. Käppi Sirpa
PN 4 AVO ERI 2 | IRTOKARVAN KAS-SANDRA om. Liiri Mari

JUN EH 1 | Revonhännän Yolina om. Suominen Sirpa & Hartikainen Sari
JUN EH 2 | Arundina Pokhara om. Sundberg Astrid

NUO EH 2 | Olazza Jazzmine om. Perttola Maija & Rapo Pia

AVO ERI 3 | Nanaza Pastelle om. Käppi Sirpa & Kaikkonen Roosa
AVO ERI 4 | Arundina Lha Sha om. Kokko Yvonne

VET ERI 2 | Kans & Fin & Est & Aut & Lv Mva BaltV-00 EstV-00 ABDV-02 Olazza Shalimari om. Perttola Maija

ROP KASVATTAJA | OLAZZA om. Perttola Maija
KASV 2 KP | REVONHÄNNÄN om. Suominen Sirpa


Rovaniemi kv 21.6.2008
Tuomari: Ligita Zake, Latvia
Ilmoitettu: pentuja 3 - aikuisia 30 - veteraaneja 1

ROP PN 1 SERT FIN MVA CACIB VAL ERI 1 | BERGRABBEN'S ORCHIDEE
PN 2 vara-SERT vara-CACIB AVO ERI 1 | TOYWAY DAME FLAMETAIL
PN 3 VAL ERI 2 | VANESSAN IMANDRA
PN 4 JUN ERI 1 | MÄNTYKARTANON GIZELLA

JUN ERI 2 | Vanessan Treasure
JUN EH 3 | Flametail Fiina Jatibin
JUN EH 4 | Vanessan Beloved

NUO ERI 1 | Flametail Dear Demonitar
NUO ERI 2 | Mow-Zow Bella Bambina
NUO EH 3 | Quutar'in Into-Itikka
NUO EH 4 | Vanessan Beloved

AVO ERI 2 | Metkumutkan Tuulitukka
AVO EH 3 | Tuuling Thur Xilla
AVO EH 4 | Racconto Xonatina

VAL ERI 3 | Bellezza's Koh-I-Noorr

VSP PU 1 VAL ERI 1 | BENDAFEIMS RANDY-DANDY
PU 2 SERT FIN MVA CACIB AVO ERI 1 | BIO-BIOS TOP DOG
PU 3 VAL ERI 2 | MÄNTYKARTANON ARNOLD
PU 4 ROP VETERAANI VET ERI 1 | TOYWAY KAP-RI-OLLI

JUN EH 1 | Tashi-Gong Midori

NUO EH 1 | Mow-Zow Batman

AVO ERI 2 | Arundina Wet Wherever
AVO EH 3 | Mäntykartanon Donatello
AVO EH 4 | Landboskogens Black Jack

VAL ERI 3 | Toyway Dasar Gadai


Kotka KV 15.6.2008

Tuomari: Veli-Pekka Kumpumäki
Ilmoitettu: aikuisia 34 - veteraaneja 2


VSP Down-Golin Brigantia - ROP Bio-Bios Top Dog
Kuva: Johansson Anne

ROP PU 1 SERT CACIB NUO ERI 1 | BIO-BIO'S TOP DOG om. Lappeteläinen Silja & Huhtinen Katriina
PU 2 ROP VETERAANI | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija & kasv.
PU 3 VARA-CACIB VAL ERI 1 | FIN MVA PINACO FINAL FANTACY om. Mutanen Kirsi & kasv
PU 4 VAL ERI 2 | FIN & N & LTU & LV MVA EUJV-05 PMV-06 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
VARA-SERT NUO ERI 2 | IRTOKARVAN KRONOS om. Markkanen Petra

JUN EH 1 | Rafael om. Nieminen Nina

NUO EH 3 | Nenemo Knight Master om Tamper Ossi & Tarja
NUO EH 4 | Arundina Parti At Last om. Suutarinen Hanna-Kaisa

AVO ERI 1 | Wartin-Kyis Bdun-Ter om. Juvonen Milla
AVO ERI 2 | Revonhännän Sebestyen om. Günther Kirsi
AVO ERI 3 | Nenemo Hope Star om. Raussi Mira

VAL ERI 3 | Est & Fin Mva Ziestan Chico om. Wallenius Eeva
VAL ERI 4 | Est Mva Est & Ltu JMva LtuJV-07 Ziestan Iki-Ihana om. Rämö Tiina

VSP PN 1 SERT CACIB AVO ERI 1 | DOWN-GOBLIN BRIGANTIA om. Heilman Merja
PN 2 VARA-SERT VARA-CACIB NUO ERI 1 | PINACO HONEY GIRL om. Virtanen Sari & kasv
PN 3 VAL ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN CATTLEYA om. Salminen Maija & kasv
PN 4 VAL ERI 2 | FIN MVA PINACO FINE PARTY GIRL om. Leppämäki Soile & Häkli Matti

JUN ERI 1 | Down-Goblin Vivienne om. Leppänen Merja & Kaukiainen Juha & kasv
JUN ERI 2 | Snowmuzzle's Black Fortuna om. Raatikainen Hanna
JUN ERI 3 | Vanessan Treasure om. Lappeteläinen Silja
JUN ERI 4 | Wartin-Kyis Electra om. Mynttinen Katja

NUO ERI 2 | Nenemo Brilliant Girl om. Lampinen Anniina
NUO ERI 3 | Tashi-Gong My Mind om. Huhtinen Katriina
NUO ERI 4 | Down-Goblin Unisatu om. Nieminen Nina

AVO EH 2 | Wartin-Kyis Cinderella om. Mynttinen Katja

VAL ERI 3 | Fin Mva Down-Goblin Jin Lilium om. Heilman Merja

VSP VETERAANI VET ERI 1 | FIN MVA NENEMO IBANIMAN GIRL om. Lampinen Anniina

ROP KASVATTAJA | DOWN-GOBLIN om. Heilman Merja
KASV 2 KP | NENEMO om. Lampinen Eija & Matti


Forssa KV 14.6.2008
Tuomari: Barbara Wood, Usa
Ilmoitettu: pentuja 6 - aikuisia 52 - veteraaneja 4

ROP PU 1 CACIN VAL ERI 1 | FIN & N & LTU & LV MVA EUJV-05 PMV-06 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
PU 2 VARA-CACIB VAL ERI 2 | FIN & LTU MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja
PU 3 SERT NUO ERI 1 | BIO-BIO'S TOP DOG om. Huhtinen Katriina ja Lappeteläinen Silja
PU 4 ROP VETERAANI VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Johansson Anne & Salminen Maija
VARA-SERT NUO ERI 2 | NANAZA PHOOKA om. Taskila Daniela & Pia

JUN ERI 1 | Ziestan Pikku-Micha om. Leppikoski Heidi
JUN EH 2 | Romeo om. Nieminen Nina
JUN EH 3 | Kiiramanna Ukkometso om. Uimonen Merja

NUO ERI 3 | Cinodes Cyber Shot om. Koljonen Marika & Antti
NUO ERI 4 | Lobsang Cun-Wa Mani om. Parviainen Tuula

AVO ERI 1 | Cinodes Crescent Fiame om. Virret Virpi & Vilppo Timo
AVO ERI 2 | Ziestan Iki Ihana om. Rämö Tiina
AVO EH 3 | Annastiina Wilhelm om. Päiväkkö Mirja
AVO EH 4 | Silences Casper om. Johansson Keijo

VAL ERI 3 | Lux & Nl Mva Lux JMva Chrystal Mountain Heartbreaker om. Lehto Leila
VAL ERI 4 | Est & Fin Mva Ziestan Chico om. Wallenius Eeva

VSP PN 1 CACIB VAL ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN CATTLEYA om. kasv & Salminen Maija
PN 2 VSP VETERAANI VET ERI 1 | FIN MVA NANAZA PALETTE om. Taskila Daniela & Pia
PN 3 SERT VARA-CACIB NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN UNISATU om. Nieminen Nina
VARA-SERT NUO ERI 2 | TASHI-GONG MY MIND om. Huhtinen Katriina

JUN ERI 1 | Vanessan Treasure om. Lappeteläinen Silja
JUN ERI 2 | Wartin-Kyis Electra om. Mynttinen Katja
JUN ERI 3 | Kiiramanna Kyllikki om. Pakarinen Riikka & kasv
JUN ERI 4 | Shibazhan Rosa om. kasv & Voutilainen Minna

NUO ERI 3 | JV-07 V-07 Down-Goblin Odessa om. Björk Mervi
NUO ERI 4 | Cinodes Champagne Drop om. Karesola Pälvi & kasv

AVO ERI 1 | SopotV-05 Chrystal Mountain U-Dum-Ba-Ra om. Lehto Leila
AVO ERI 2 | Nanaza Pastelle om. Käppi Sirpa & Kaikkonen Roosa
AVO ERI 3 | Tashi-Gong Matrixia om. Huhtinen Katriina
AVO ERI 4 | Olazza Har-Mo-Ny om, Perttola Maija

VAL ERI 2 | Fin Mva Down-Goblin Jin-Lilium om. Heilman Merja
VAL ERI 3 | Fin Mva Vanessan Imandra om. Lappeteläinen Silja

VET ERI 2 | Fin Mva Nanaza Patina om. Käppi Sirpa
VET ERI 3 | Kans & Fin & Aut & Est & Lv Mva BaltV-00 EstV-00 AbdSg-02 Olazza Shalimari om. Perttola Maija

ROP PENTU | CHRYSTAL MOUNTAIN ÄLSKLING BARN om. Lehto Leila
PEK 2 | Sareran Lorent om. Suovanen Marja
PEK 3 | Chrystal Mountain Adalfleri om. Heiskanen Marjaana

VSP PENTU | ZIESTAN INGEMAJ om. Mattila Iina
PEK 2 KP | TUULING RIS ELENE om. Parviainen Tuula

ROP KASVATTAJA | NANAZA om. Taskila Pia
KASV 2 | Olazza om. Perttola Maija


Tuuri 7.6.2008
Tuomari: Juha Putkonen
Ilmoitettu: pentuja 4 - aikuisia 61 - veteraaneja 3


ROP Arundina Lha Ku - VSP Tuuling Chan Paris
Kuva: Anne Johansson

RYP 2 ROP PU 1 VAL ERI 1 | FIN MVA ARUNDINA THE GREAT MOGUL om. Mäkelä Johanna
PU 2 ROP VETERAANI VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija & kasv.
PU 3 SERT JUN ERI 1 | MISSCHIEFIN ANSHU ANBU om. Tattari Lahja
PU 4 VARA-SERT AVO ERI 1 | OLAZZA HI-DAL-GO om. Helander Emilia & Tarja

JUN ERI 2 | Kiiramanna Ukkometso om. Uimonen Merja
JUN EH 3 | P'Zazz Never Say Never om. Mäkelä Johanna
JUN EH 4 | Wartin-Kyis Firefox om. Mynttinen Katja

NUO ERI 1 | Lobsang Cun-Wa Mani om. Parviainen Tuula
NUO ERI 2 | Mäntykartanon Erasmus om. Virta Minna
NUO EH 3 | Ziestan Lonnie om. Keho Sirkka

AVO ERI 2 | Revonhännän Gomia Goran om. Suominen Sirpa
AVO ERI 3 | Tuulisaaren Da-Kaapo om. Palkee Riitta

VAL ERI 2 | Fin & N & Ltu & Lv Mva EuJV-05 PMV-06 Olazza Milord om. Perttola Maija
VAL ERI 3 | Fin Mva Oldcharm Love Struck om. Mäkelä Johanna

VET EH 2 | Charming Hill Nashville om. Leppämäki Soile

VSP PN 1 VAL ERI 1 | KANS & FIN & S & EST & RUS MVA BALTV-06 TUULING CHAN PARIS om. Parviainen Tuula
PN 2 SERT FIN MVA AVO ERI 1 | PINACO FINE PARTY GIRL om. Leppämäki Soile & Häkli Matti
PN 3 NUO ERI 1 | MÄNTYKARTANON EMMALOTTE om. Jokela Nea & Paula
PN 4 NUO ERI 2 | PINACO JIGIKIKI om. Leppämäki Soile

JUN ERI 1 Tuuling Fia Cecilia om. Parviainen Tuula c/o Peltomaa Annikki
JUN ERI 2 | Wartin-Kyis Electra om. Mynttinen Katja
JUN ERI 3 | Kiiramanna Kyllikki om. Palkee Riitta & kasv.
JUN EH 4 | Misschiefin Abhiprithi om. Hirvonen Tiina

NUO ERI 3 | Sakya's My Bellezza om. Huurinainen Aino-Inkeri
NUO EH 4 | Lasya's Adalmiina om. Anttila Anne

AVO ERI 2 | Down-Goblin Brigantia om. Heilman Merja
AVO ERI 3 | Tib-Sak Mandariini om. Anttila Anne
AVO ERI 4 | Olazza Har-Mo-Ny om. Perttola Maija

VAL ERI 2 | FIn & N Mva Annastiina Shakira om. Viertonen Tuula
VAL ERI 3 | Kans & Fin & Est & Rus Mva Tuuling Khan Kerthur om, Parviainen Tuula
VAL ERI 4 | Est Mva Annastiina Anniina om. Tattari Lahja

VSP VETERAANI VET ERI 1 | INGEFAL'S XMAS PINACOLADA om. Leppämäki Soile

ROP KASVATTAJA | TUULING om. Parviainen Tuula

ROP PENTU | PINACO EXTRA MOMENT om. Rinne Marjaana & Saku
PEK 2 | Romeo om. Nieminen Nina

PEK 1 | Pinaco Light Of Love om. Saarikoski Alexsandra & Katariina
PEK 2 | Tuuling Ris Elene om. Parviainen Tuula


Kemi 7.6.2008
Tuomari: Gunnar Nymann, Tanska
ilmoitettu: pentuja 2 - aikuisia 15

RYP 3 ROP PU 1 SERT AVO ERI 1 | MÄNTYKARTANON DONATELLO om. Tuikka Ritva-Liisa
PU 2 VAL ERI 1 | KANS & FIN & S & N & LV MVA BALV-06 LVV-07 BENDAFEIMS RANDY-DANDY om. Lohela Jarmo
PU 3 VAL ERI 2 | FIN MVA, MÄNTYKARTANON ARNOLD om. Tuikka Ritva-Liisa
PU 4 VAL ERI 3 | FIN MVABENDAFEIMS USVA om. Riekki Seija & Hannu

VSP PN 1 SERT NUO ERI 1 | TOYWAY GAH-MAYA om. kasv & Sandberg Hilkka ja Esa
PN 2 VARA-SERT AVO ERI 1 | TUULING THUR XILLA om. Rita Katja
PN 3 VAL ERI 1 | FIN MVA TOYWAY DIVA DAWANA om. kasv & Arjas-Kuosmanen Anna-Maija
PN 4 JUN ERI 1 | MOW-ZOW BELLA BAMBINA om. Rita Karja ja Marko

ROP PENTU | TOYWAY HABAKUK om. Riekki Eija & Hannu
VSP PENTU | NAUS-KAN ANGELICO om. Kärkikoskela Marinka


Pieksämäki 7.6.2008
Tuomari: Pirjo Aaltonen
Ilmoitettu: pentuja 4 - aikuisia 36 - veteraaneja 2


ROP Satatassun Viva Valentino - VSP Toyway Cri-Sanna

ROP PU 1 VAL ERI 1 | FIN & LT MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja
PU 2 ROP VETERAANI VET ERI 1 | KANS & FIN & S N MVA TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Kaakinen Tiina
PU 3 VAL ERI 2 | FIN MVA TOYWAY KAAH-A-RI om. Kaakinen Tiina & kasv.
PU 4 VAL ERI 3 | FIN MVA TASHI-GONG FREZZA om. Kolehmainen Anne & Savinainen Marko
SERT JUN ERI 1 | TASHI-GONG TIMOTEI om. Itkonen Hannele & Niklas
VARA-SERT AVO ERI 1 | SUVIJAN MIROS LA om. Vänni Pirjo

NUO EH 1 | Hoswin Lord of Luxury om. Takala Sami

AVO ERI 2 | Nenemo Hope Star om. Raussi Mira
AVO EH 3 | Suvijan Sirius om. Vänni Pirjo
AVO EH 4 | Annastiina Wilhelm om. Päiväkkö Mirja

VET ERI 2 | Fin Mva Vanessan Lovejoy om. Lappeteläinen Silja & Viitanen Jari

VSP PN 1 VAL ERI 1 | FIN MVA JV-06 TOYWAY CRI-SANNA om. Heinänen Taru & kasv.
PN 2 SERT NUO ERI 1 | TASHI-GONG MY MIND om. Huhtinen Katriina & Kokkola Aila
PN 3 VARA-SERT AVO ERI 1 | SUVIJAN SA-MO-RIA om. Salo Tarja
PN 4 JUN ERI 1 | VANESSAN TREASURE om. Lappeteläinen Silja

JUN ERI 2 | Tashi-Gong Taboo om. Katainen Päivi & Kimmo
JUN ERI 3 | Down-Goblin Vivienne om. Leppänen Merja & Kaukiainen Juha & kasv.
JUN ERI 4 | Saffron Jadore om. Korhonen Sanna & kasv.

NUO ERI 2 | Flametail Dear De-Vil-Ma om. Päiväkkö Mirja & kasv.

AVO ERI 2 | Tashi-Gong Matrixia om. Soini Miina & kasv.
AVO ERI 3 | Jv-05 Saffron Farina om. Takkunen Minna & kasv.
AVO ERI 4 | Milarzin Beaty of Gutten om. Wagner Mira

VAL ERI 2 | Est & Blr & Ltu & Lv Mva Miliisin Love-Hot-Ley om. Juhkam Ea

ROP PENTU | FINRIIKAN MISHELLA om. Timonen Arja
VSP PENTU | FINRIIKAN MCGYVER om. Kinnunen Soili
PEK 2 KP | CHRYSTAL MOUNTAIN ÖMHJÄRTAD SON om. Ahvenranta Johanna & Aki

ROP KASVATTAJA | TASHI-GONG om. Huhtinen Katriina


KESTILÄ Rn 25.5.2008
Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Ilmoitettu: Aikuisia 13 - Veteraaneja 1


ROP Toyway Kaa-H-Ari - VSP Quutarin Into-Itikka
Kuva: Raimo Kaakinen

ROP PU 1 SERT FIN MVA AVO ERI 1 | TOYWAY KAA-H-ARI Om. Kaakinen Tiina ja Leiviskä Jouko
PU 2 VAL ERI 1 | TOYWAY DASAR GADAI Om.Kaakinen Tiina ja Leiviskä Jouko
PU 3 VARA SERT AVO ERI 2 | BELLEZZA`S BOH-EEMI Om. Leinonen Teija

VSP PN 1 SERT NUO ERI1 | QUUTARÌN INTO-ITIKKA Om. Leiviskä Anu


HELSINKI KV 25.5.2008
Tuomari: Kirsti Lummelampi
Ilmoitettu: aikusia 16 - veteraaneja 3

ROP PU 1 CACIB VAL ERI 1 | FIN & N & LTU & LV MVA OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
PU 2 ROP VETERAANI VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Johansson Anne & Salminen Maija
PU 3 SERT VARA-CACIB NUO ERI 1 | KIIRAMANNA ROKKI-MAKKRA om. Grundström Eveliina
PU 4 VARASERT NUO ERI 2 | IRTOKARVAN KRONOS om. Markkanen Petra

JUN EH 1 | Kiiramanna Ratiritiralla om. Grundström Eveliina

VSP VSP VETERAANI VET ERI 1 | KANS & Fin & AUT & EST & LV MVA BALTV-00 ESTV-00 ABDSG-02 OLAZZA SHALIMARI om. Perttola Maija
PN 2 SERT CACIB NUO ERI 1 | OLAZZA JAZZMINE om. Perttola Maija & Rapo Pia
PN 3 VARA-CACIB VAL ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN CATTLEYA om. Johansson Anne & Salminen Maija
PN 4 VET ERI 2 | KANS & FIN & EST & LV MVA BALTV-01 ESTV-02 SHIBAZHAN NEMESIA om. Johansson Anne
VARA-SERT NUO ERI 2 | EST JMVA PMJV-07 MAHENDRA'S UMA-VENUS om. Loone Tiina & Pulatova Irina

JUN EH 1 | Revonhännän Ziiva Zariina om. Karonen Merja
NUO EH 3 | Kiiramanna Tuutilulla om. Porola Hannele & Uimonen Merja
AVO ERI 1 | Maarikan Nicole om. Pesu Maritta


HAMINA Kv 24.5.2008
Tuomari: Boris Spoljaric, Kroatia
Ilmoitettu: pentuja 1 - aikuisia 33 - veteraaneja 6


ROP Shibazhan Thymus - Scarlett Of Lollipop

ROP ROP VETERAANI VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Johansson Anne & Salminen Maija
PU 2 CACIB VAL ERI 1 | FIN & LTU & LV & N MVA EUJV-05 PMV-06 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
PU 3 SERT VARA-CACIB AVO ERI 1 | NENEMO HOPE STAR om. Raussi Mira
PU 4 VARA-SERT JUN ERI 1 | WARTIN-KYIS FIREFOX om. Mynttinen katja

JUN ERI 2 | Wulfor's Eberhard om. Muronranta Pirkko
JUN ERI 3 | Olazza Man-Da-Rin om. Pousi Päivi & Tiiu
JUN ERI 4 | Snowmuzzle's Black Poseidon om. Raussi Mira

NUO ERI 1 | Arundina Pari At Last om. Suutarinen
NUO ERI 2 | Nenemo Knight Rider om. Tamper Ossi ja Tarja

AVO ERI 2 | Naranja Ar-Temio om. Ellos Aino
AVO ERI 3 | Shibazhan Xanthoceras om. Johansson Anne
AVO EH 4 | Est & Lv JMva EstJV-07 Saffron Hallmark om. Ahola Susanna

VAL ERI 2 | Lux & D Mva Chrystal Mountain Heartbreaker om. Lehto Leila

VET ERI 2 | Kans & Fin & Rus & Lv Mva Shibazhan Nolina om. Nykänen Johanna

VSP PN 1 SERT FIN MVA CACIB VAL ERI 1 | KANS & EST MVA BALTV-05 ESTV-05-07 AMST JV-05 SCARLETT OF LOLLIPOP om. Pulatova Irina
PN 2 VSP VETERAANI VET ERI 1 | FIN MVA NENEMO IBANIMAN GIRL om. Lampinen Anniina
PN 3 VARASERT JUN ERI 1 | WARTIN-KYIS ELECTRA om. Mynttinen Katja
PN 4 VARA-CACIB NUO ERI 1 | EST JMVA POHJ JV-07 MAHENDRA'S UMA-VENUS om. Loone Tiina & Pulatova Irina

JUN ERI 2 | Olazza Mer-Ce-Dez om. Perttola Maija & Zweygberg Rafael
JUN ERI 3 | Nenemo Ihana Elisa om. Lampinen Matti ja Eija
JUN ERI 4 | Down-Goblin Unisatu om. Nieminen Nina

NUO ERI 2 | Nenemo Brilliant Girl om. Lampinen Anniina
NUO ERI 3 | JV-07 V-07 Down-Goblin Odessa om. Björk Mervi
NUO ERI 4 | Olazza Jazzmine om. Perttola Maija & Rapo Pia

AVO ERI 1 | Down-Goblin Black Velvet om. Heilman Merja
AVO ERI 2 | Est JMva Naranja Batsheba om. Sundström Helena
AVO ERI 3 | Chrystal Mountain U-Dum Ba-Ra om. Lehto Leila

VAL ERI 2 | Fin Mva Down-Goblin Jin-Lilium om. Heilman Merja
VAL ERI 3 | Fin Mva Shibazhan Cattleya om. Johansson Anne & Salminen Maija
VAL ERI 4 | Fin & Est & Lv & Ltu Mva Est & Ltu JMva LtuV-08 Maarikan Whoopie om. Raatikainen Hanna

VET ERI 2 | Kans & Fin & Est & Aut & Lv Mva BaltV-00 EstV-00 Olazza Shalimari om. Perttola Maija
VET ERI 3 | Kans & Fin & Est & Lv Mva baltV-01 EstV-02 Shibazhan Nemesia om. Johansson Anne
VET ERI 4 | Nenemo Kesä Kerttu om. Lampinen Eija ja Matti

ROP KASVATTAJA | OLAZZA om. Perttola Maija
KASV 2 KP | SHIBAZHAN om. Johansson Anne
KASV 3 KP | NENEMO om. Lampinen Eija ja Matti
KASV 4 KP | DOWN-GOBLIN om. Heilman Merja

ROP PENTU | Romeo om. Nieminen Nina


TAMPERE PEN 19.5.2008
tuomari Juha Putkonen,
ilmoitettu pentuja 14

Narttupennut 5-7-kk
RYP 4 ROP PENTU | TOR OSKAN LOVE CARLINA om Tuula Toroska
PEK 2 KP | ALNUSPARK TOYAH om. Aila Elkelä
PEK 3 KP | TOR OSKAN DEBUSSY om. Tuula Toroska c/o Anu Puumala

Narttupennut 7-9-kk
PEK 1 KP | TUULING FIA CECILIA om. Tuula Parviainen & Annikki Peltomaa

Urospennut 7-9-kk
VSP PENTU KP 1 | TOYWAY HABAKUK om. Seija Särkelä & Hannu Riekki

JOENSUU Kv 18.5.2008

Tuomari: Jukka Kuusisto
Ilmoitettu: pentuja 5 - aikuisia 33 - veteraaneja 6

ROP PN 1 SERT CACIB NUO ERI 1 | TASHI-GONG MY MIND om. Huhtinen Katriina
PN 2 VARA-SERT VARA-CACIB AVO ERI 1 | BELLEZZA'S TAHITI om. Huurinainen Aino-Inkeri
PN 3 VAL ERI 1 | FIN & EST & LTU MVA ESTV-06 TUULING CIONS OLIVIA om. Parviainen Tuula & Heidi
PN 4 VAL ERI 2 | FIN MVA ANNASTIINA SHAKIRA om. Viertonen Tuula

JUN ERI 1 | Misschiefin An Dar Sengomar om. kasv & Valminen Marja
JUN ERI 2 | Mäntykartanon Gizella om. Jokela Paula
JUN ERI 3 | Vanessan Treasure om. Lappeteläinen Silja
JUN ERI 4 | Tashi-Gong Taboo om. Katainen Päivi & Kimmo

NUO ERI 2 | Mäntykartanon Emmalotte om. Jokela Nea & Paula
NUO EHI 3 | Vanessan Jessica om. Hopponen Anne & Karvinen Outi & Olli4
NUO EH 4 | Vanessan Josephine om. Ervasti Suvi

AVO ERI 2 | Bellezza's Pa-Ella om. Huurinainen Aino-Inkeri
AVO ERI 3 | Nic-Sam Bertta om. Komulainen Tuula & kasv
AVO EH 4 | Maarikan Nicole om. Pesu Maritta

VAL ERI 3 | Fin Mva Vanessan Imandra om. Lappeteläinen Silja
VAL ERI 4 | Kans & Fin & Est & Rus Mva Tuuling Chan Kerthur om. Parviainen Tuula

VSP VETERAANI VET ERI 1 | KANS & FIN & EST & LV MVA BALTV-01 ESTV-02 SHIBAZHAN NEMESIA om. Johansson Anne

VSP PU 1 SERT CACIB NUO ERI 1 | BIO-BIO'S TOP DOG om. Lappeteläinen Silja & Huhtinen Katriina
PU 2 ROP VETERAANI VET ERI 1 | FIN MVA SHBAZHAN THYMUS om. Johansson Anne & Salminen Maija
PU 3 VET ERI 2 | KANS &FIN & S & N & BLR & EST MVA BELLEZZA'S XIZANG om. Huurinainen Aino-Inkeri
PU 4 VARA-CACIB VAL ERI 1 | MÄNTYKARTANON ARNOLD om. Tuikka Ritva-Liisa
VARA-SERT AVO ERI 1 | MÄNTYKARTANON DONATELLO om. Tuikka Ritva-Liisa

JUN ERI 1 | Misschiefin Anshu Anbu om. Tattari Lahja
JUN ERI 2 | Vanessan Trueman om. Riva Ulla-Maarit
JUN EH 3 | Niiländer Love Yo-Ba om. Wagner Mira & Blom Jaana
JUN EH 4 | Mäntykartanon Franklin om. kasv & Tuikka Ritva-Liisa

AVO ERI 2 | Annastiina Lowell om. Viitala Katja
AVO ERI 3 | EstV-06 Misschiefin Yaffa Chaim om. Hirvonen Tiina
AVO ERI 4 | Bellezza's Boh-Eemi om. Leinonen Teija

VAL ERI 2 | Fin Mva Annastiina Tiko om. Strandén Jenni

ROP PENTU | FINRIIKAN MISHELLA om. Timonen Arja
PEK 2 KP | VANESSAN HEARTBREAKER om. Muona Leena
PEK 3 | Chakiran Royal Cesilia om. Viertonen Tuula & Mika
PEK 4 | Finriikan Miss Zeraldas om. Marttila Jenni
VSP PENTU | FINRIIKAN MOONLIGH om. Timonen Arja & Hyvärinen Noora

ROP KASVATTAJA | MÄNTYKARTANON om. Jokela Paula
KASV 2 KP | ANNASTIINA om. Tattari Lahja
KASV 3 KP | MISSCHIEFIN om. Hirvonen Tiina

SALO rn 18.5.2008
Tuomari: Harto Stockmari
Ilmoitettu: aikuisia 30


ROP Miliisin Trans-Am - VSP Flametail Dear Devil-Ma

ROP PU 1 SERT FIN MVA VAL ERI 1 | MILIISIN TRANS-AM om. Kanninen Katriina
PU 2 VARA-SERT AVO ERI 2 | ANNASTIINA WILHELM om. Päiväkkö Mirja
PU 3 NUO ERI 1 | HOSWIN LORD OF LUXURY om. Takala Sami
PU 4 VAL ERI 2 | FIN MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja

VSP PN 1 SERT NUO ERI 1 | FLAMETAIL DEAR DEVIL-MA om. Päiväkkö Mirja
PN 2 VARA-SERT AVO ERI 1 | SEMIDAN KHI-CHI-KORUNDI om. Kostiainen Heli
PN 3 JUN ERI 1 | NIILÄNDER BEAUTY ALPINE SUNSET om. Hyttinen Jaana ja Kanninen Katriina
PN 4 AVO ERI 2 | SEMIDAN RHO-RUBI-INI om. Kostiainen Heli

JUN EH 2 | Flametail Final Fantasy
NUO EH 2 | Revonhännän Winkee Werneri

JUN ERI 2 | Revonhännän Xeresa
JUN EH 3 | Tulilinnun Charlotte
JUN EH 4 | Ziestan Pikku-Amalie
NUO ERI 2 | Kiiramanna Tuutilulla
NUO EH 3 | Cessi-Can Elisa
NUO EH 4 | Happinessin Blonde Chiara
AVO ERI 3 | Ziestan Madeleine

JOENSUU 17.5.2008
Tuomari: Soile Bister
Ilmoitettu: pentuja 5 - aikuisia 28 - veteraaneja 5


VSP Mäntykartanon Arnold - ROP Mäntykartanon Gizella

ROP PN 1 SERT JUN ERI 1 | MÄNTYKARTANON GIZELLA om. Jokela Paula
PN 2 VAL ERI 1 | KANS & FIN & EST & RUS MVA TUULING CHAN KERTHUR om. Parviainen Tuula
PN 3 VARA-SERT AVO ERI 1 | BELLEZZA'S PA-ELLA om. Timonen Arja
PN 4 AVO ERI 2 | Nic-SAM BERTTA om. Komulainen Paula & kasv.

JUN ERI 2 | Misschiefin An Dar Sengomar om. kasv & Valminen Marja
JUN EH 3 | Vanessan Treasure om. Lappeteläinen Silja
JUN EH 4 | Misschiefin Abhiprithi om. Hirvonen Tiina

NUO ERI 1 | Sakya's My Bell-Ezza om. Huurinainen Aino-Inkeri
NUO ERI 2 | Mäntykartanon Emmalotte om. Jokela Nea & Paula
NUO ERI 3 | Vanessan Jessica om. Hopponen Anne & Karvinen Outi & Olli4
NUO EH 4 | Vanessan Josephine om. Ervasti Suvi

AVO ERI 3 | Vanessan Anette om. Hopponen Anne & Karvinen Sari
AVO EH 4 | Arundina Bogo Nic-Sam om. Suvanto Tuula

VAL ERI 2 | Fin & S & Est & Ltu Mva EstV-06 Tuuling Cions Olivia om. Parviainen Tuula & Heidi
VAL EH 3 | Fin Mva Shibazhan Cattleya om. Johansson Anne & Salminen Maija

VSP VETERAANI VET ERI 1 | KANS & FIN & EST & LV MVA BALTV-01 ESTV-02 SHIBAZHAN NEMESIA om. Johansson Anne

VSP PU 1 SERT FIN MVA AVO ERI 1 | MÄNTYKARTANON ARNOLD om. Tuikka Ritva-Liisa
PU 2 ROP VETERAANI BIS 3 VETERAANI VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Johansson Anne & Salminen Maija
PU 3 VET ERI 2 | KANS &FIN & S & N & BLR & EST MVA BELLEZZA'S XIZANG om. Huurinainen Aino-Inkeri
PU 4 VARA-SERT AVO ERI 2 | BELLEZZA'S YANKEE om. Jokela Paula

JUN ERI 1 | Misschiefin Anshu Anbu om. Tattari Lahja
JUN EH 2 | Vanessan Trueman om. Riva Ulla-Maarit
JUN EH 3 | Mäntykartanon Franklin om. kasv & Tuikka Ritva-Liisa

AVO ERI 3 | Mäntykartanon Donatello om. Tuikka Ritva-Liisa
AVO EH 4 | EstV-06 Misschiefin Yaffa Chaim om. Hirvonen Tiina

VET EH 3 | Fin Mva Vanessan Lovejoy om. Lappeteläinen Silja & Viitanen Jari

ROP PENTU | FINRIIKAN MISHELLA om. Timonen Arja
PEK 2 | Finriikan Miss Zeraldas om. Marttila Jenni
PEK 3 | Finriikan Mosquito Girl om. Rauhanoksa Sirkka
PEK 4 | Lökäpöksyn Aurelle om. Saaristo Mirja
VSP PENTU | FINRIIKAN MOONLIGHT om. kasv & Hyvärinen Noora

ROP KASVATTAJA BIS 3 KASVATTAJA | MÄNTYKARTANON om. Jokela Paula
KASV 2 | Misschiefin om. Hirvonen Tiina


TURENKI RN 11.5.2008

Tuomari: Markku Kipinä, pennut Tapio Eerola
Ilmoitettu: pentuja 6 - aikuisia 40 - veteraaneja 8


VSP Satatassun Viva Valentino - ROP Pinaco Fine Parti Girl
Kuva: Anne Johansson

ROP PN 1 SERT AVO ERI 1 | PINACO FINE PARTI GIRL Om. kasv. & Matti Mäkli
PN 2 VAL ERI 1 | FIN CH SHIBAZHAN CATTLEYA Om. kasv. & Maija Salminen
PN 3 VARA-SERT NUO ERI 1 | PINACO HONEY GIRL Om. kasv. & Sari Viitanen
PN 4 AVO ERI 1 | DOWN-GOBLIN BRIGANTIA Om. Merja Heilman

VSP PU 1 VAL ERI 1 | FIN MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO Om. Mirja Päiväkkö
PU 2 SERT AVO ERI 1 | NENEMO HOPE STAR Om. Mira Raussi
PU 3 VARA-SERT AVO ERI 2 | ZIESTAN PANANJAY Om. Paula Kangassalo
PU 4 VAL ERI 2 | SLO & EST MVA EST JMVA MILIISIN TRANS-AM Om. Kanninen Katriina

ROP VETERAANI BIS 1 VETERAANI VET ERI 1 | FIN MVA NENEMO IBANIMAN GIRL - Om. Anniina Lampinen
VSP VETERAANI VET ERI 1 | FIN MVA RHENGOLD’S RENDEZ VOUS - Om. Sanna Mämmistö

ROP PENTU | MISSCHIEFIN AN DAR SENGOMAR - Om. kasv. & Marja Valminen
VSP PENTU | MISSCHIEFIN ANSHU ANBU - Om. Lahja Tattari

ROP KASVATTAJA BIS 1 KASVATTAJA | ANNASTIINA, om. Lahja Tattari


Rauma 10.5.2008
Tuomari: Harto Stockmari
Ilmoitettu: pentuja 7 - aikuisia 32 - veteraaneja 2


ROP ROP-vet. Shibazhan Nemesia - VSP VSP-vet. Shibazhan Thymus
Kuva: Katja Matikainen

ROP ROP VETERAANI BIS 1 VETERAANI VET ERI 1 | KANS & FIN & EST & LV MVA BALTV-01 ESTV-02 SHIBAZHAN NEMESIA om. Johansson Anne
PN 2 SERT FIN MVA AVO ERI 1 | SHIBAZHAN CATTLEYA om. Johansson Anne & Salminen Maija
PN 3 VARA-SERT NUO ERI 1 | TUULING THUR AALE om. Aavinko Terhi
PN 4 JUN ERI 1 | SUVIJAN LA METTE om. Höysniemi Maarit & Marjamäki Anne

PU 1 VSP VSP VETERAANI VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
PU 2 SERT NUO ERI 1 | LECIBSIN KODAK om. Kuusisto Jukka
PU 3 VAL ERI 1 | FIN & LTU MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja
PU 4 VARA-SERT NUO ERI 2 | ZIESTAN JIMMIE om. Aavinko Terhi

ROP PENTU | SATATASSUN VIA MADAME om. Tilaeus Mervi
PEK 2 KP | TUULING FIA CECILIA om. Parviainen Tuula c/o Peltomaa Annikki

VSP PENTU | SASERAN UNITUULI om. Keskinen Lotta & Laakso Karoliina

ROP KASVATTAJA | TUULING om. Parviainen Tuula


Hollola, Pentunäyttely 4.5.2008
Tuomari: Unto Timonen
Ilmoitettu: pentuja 14


ROP Chrystal Mountain Ökenstig - VSP Down-Goblin Fernando
Kuva: Katja Mynttinen

Nartut 5-7kk:
ROP PENTU | CHRYSTAL MOUNTAIN ÖKENSTIG om. Anu Könönen
PEK 2 KP | CHRYSTAL MOUTAIN ARMELLE om.Helena Andersson

Nartut 7-9 kk:
PEK 1 KP | ZIESTAN INGEMAJ om. Tiina Rämö & Iina Mattila

Urokset 5-7kk:
VSP PENTU | DOWN-GOBLIN FERNANDO om. Merja Heilman
PEK 2 KP | CHRYSTAL MOUNTAIN ADALFIERI, om. Marjaana Heiskanen

ROP KASVATTAJA | | Chrystal Mountain om. Lehto Leila

BIS 4 PARI | Down-Goblin Fernando & Flaminia, om. Merja Heilman


Vaasa 27.4.2008
Tuomari: Petru Muntean
Ilmoitettu: aikuisia - veteraaneja


VSP Kiiramanna Yön Kuningatar - ROP Toyway Tru-Ba-Durix

ROP PU 1 CACIB VAL ERI 1 | FIN MVA TOYWAY TRU-BA-DURIX om. Arjas-Kuosmanen Anna-Maija & kasv
PU 2 VARA-CACIB VAL ERI 2 | KANS & POHJ & FIN & S & DK HOSWIN LILLA OBELIX om. Westman Mia
PU 3 ROP VETERAANI VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
PU 4 SERT FIN MVA AVO ERI 1 | OLDCHARM LOVE STRUCK om. Mäkelä Johanna

VSP PN 1 CACIB SERT FIN MVA AVO ERI 1 | KIIRAMANNA YÖN KUNINGATAR om. Pirhonen-Silander Riitta & Uimonen Merja
PN 2 VARA-CACIB VAL ERI 1 | FIN & DK MVA INGEFAL'S LILLA MY om. Westman Mia
PN 3 VAL ERI 2 | FIN MVA TOYWAY DIWA DAWANA om.
PN 4 VARA-SERT NUO ERI 1 | MÄNTYKARTANON EMMALOTTE om.


Lahti KV 24.4.2008
Tuomari: Eeva Resko
Ilmoitettu: aikuisia 51 - veteraaneja 9

RYP 4 ROP PU 1 SERT CACIB NUO ERI 1 | BIO-BIO'S TOP DOG om. Lappeteläinen Silja & Huhtinen Katriina
PU 2 VARA-CACIB VAL ERI 1 | FIN & LTU & LV & N MVA EUJV-05 PMV-06 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
PU 3 VAL ERI 2 | FIN MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja
PU 4 VSP VETERAANI | KANS & FIN & S & N & BLR & EST MVA BELELZZA'S XIZANG om. Huurinainen Aino-Inkeri
VARA-SERT AVO ERI 1 | ARUNDINA NORBU DANPO om. Ketonen Mirja

JUN EH 1 | Simo om. Ahonen Maija

NUO ERI 2 | JV-07 Nanaza Phooka om. Taskila Pia & Daniela

AVO ERI 2 | Nenemo Hope Star om. Raussi Mira
AVO ERI 3 | Arundina Bogo Bo-Khyi om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
AVO EH 4 | V-07 Naranja Basilio om. Kuukasjärvi Tanja

VAL ERI 3 | Fin Mva Toyway Tru-Ba-Durix om. Arjas Anna-Maija & Leiviskä Jouko
VAL ERI 4 | Kans & Fin & Lv & Est & Ltu Mva Irtokarvan Fan-Faari om. Liiri Arja

VSP PN 1 CACIB VAL ERI 1 | FIN MVA ANNASTIINA SHAKIRA om. Viertonen Tuula
PN 2 VARA-CACIB VAL ERI 2 | FIN MVA VANESSAN IMANDRA om. Lappeteläinen Silja
PN 3 VAL ERI 3 | FIN MVA TOYWAY DIWA DAWANA om. Arjas Anna-Maija
PN 4 SERT JUN ERI 1 | VANESSAN TREASURE om. Lappeteläinen Silja
VARA-SERT NUO ERI 1 | JV-07 V-07 DOWN-GOBLIN ODESSA om. Björk Mervi

JUN ERI 2 | Down-Goblin Unisatu om. Nieminen Nina
JUN EH 3 | Down-Goblin Vivienne om. Leppänen Merja & Kaukiainen Juha & kasv
JUN EH 4 | Nicoret's Punapupu om. Jääsekäinen Sari & Leino Päivi

NUO ERI 2 | Sakya's My Bell-Ezza om. Huurinainen Aino-Inkeri
NUO ERI 3 | Amaliina om. Halkola Pia
NUO ERI 4 | Olazza Jazzmine om. Perttola Maija & Rapo Pia

AVO ERI 1 | Nenemo Tosgano om. Vainio Essi & Joni
AVO ERI 2 | Arundina Norbu Seba om. Kokko Yvonne
AVO EH 3 | Arundina Gya Lo Khata om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni

VAL ERI 4 | Fin Mva Bellezza's Sonette om. Huurinainen Aino-Inkeri

ROP VETERAANI VET ERI 1 | KANS & FIN & EST & LV MVA BALTV-01 ESTV-02 SHIBAZHAN NEMESIA om. Johansson Anne
VET ERI 2 | Fin Mva Nanaza Patina om. Käppi Sirpa
VET ERI 3 | Fin Mva Nenemo Ibaniman Girl om. Lampinen Anniina
VET ERI 4 | Kans & Fin & Est & Aut & Lv Mva BaltV-00 EstV-00 Olazza Shalimari om. Perttola Maija

ROP KASVATTAJA | NENEMO om. Lampinen Eija & Matti


Jyväskylä Kv 20.4.2008
Tuomari: Tiina Taulos
Ilmoitettu: pentuja 10 - aikuisia 53 - veteraaneja 3


VSP Shibazhan Thymus - ROP Down-Goblin Jin-Lilium
Kuva: Katja Mynttinen

ROP PN 1 CACIB VAL ERI 1 | FIN MVA DOWN-GOBLIN JIN-LILIUM om. Heilman Merja
PN 2 VARA-CACIB SERT FIN MVA AVO ERI 1 | TOYWAY CRI-SANNA om. Heinänen Taru & kasv.
PN 3 VSP VETERAANI VET ERI 1 | KANS & FIN & EST & LV MVA BALTV-01 ESTV-02 SHIBAZHAN NEMESIA om. Johansson Anne
PN 4 VET ERI 2 | KANS & FIN & EST & AUT & LV MVA BALTV-00 ESTV-00 OLAZZA SHALIMARI om. Perttola Maija
VARA-SERT AVO ERI 2 | ARUNDINA GYA LO KHATA om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni

JUN ERI 1 | Vanessan Treasure om. Lappeteläinen Silja
JUN ERI 2 | Olazza Jazzmine om. kasv & Rapo Pia
JUN ERI 3 | Down-Goblin Unisatu om. Nieminen Nina
JUN EH 4 | Saffron Jadore om. Korohonen Susanna & kasv

NUO ERI 1 | JV-07 V-07 Down-Goblin Odessa om. Björk Mervi
NUO ERI 2 | Vanessan Jessica om. Hopponen Anne & Karvinen Outi & Olli
NUO ERI 3 | Mäntykartanon Emmalotte om. Jokela Nea & Paula
NUO EH 4 | Vanessan Josephine om. Ervasti Suvi

AVO ERI 3 | Tib-Sak Mandariini om. Anttila Anne
AVO ERI 4 | Nic-Sam Bertta om. Komulainen Paula & kasv

VAL ERI 2 | Fin Mva Bellezza's Sonette om. Huurinainen Aino-Inkeri
VAL ERI 3 | Fin Mva Vanessan Imandra om. Lappeteläinen Silja

VSP ROP VETERAANI VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Johansson Anne c/o Salminen Maija
PU 2 SERT ROP JUN JUN ERI 1 | RACCONTO PIANO MAN om. Heinänen Taru
PU 3 CACIB VARA-SERT | BIO-BIO'S TOP DOG om. Lappeteläinen Silja & Huhtinen Katriina
PU 4 VARA-CACIB VAL ERI 1 | FIN & PL MVA PMV-05 EUV-06 ARUNDINA LHA KU om. Mäkelä Johanna

JUN EH 2 | Vanessan Trueman om. Riva Ulla-Maarit
JUN EH 3 | Mäntykartanon Franklin om. Tuikka Ritva-Liisa & kasv

NUO EH 2 | Down-Goblin Fab One om. Matomäki Anu

AVO ERI 1 | Arundina Norbu Tserba om. Mäkinen Marika
AVO EH 2 | Mäntykartanon Arnold om. Tuikka Ritva-Liisa
AVO EH 3 | Oldcharm Love Struck om. Mäkelä Johanna
AVO EH 4 | Tuulisaaren Da-Kaapo om. Palkee Riitta

VAL ERI 2 | Fin & N & Ltu & Lv Mva EuJV-05 PMV-06 Olazza Milord om. Perttola Maija
VAL EH 3 | Fin Mva Vanessan Eskil Jr om. Vartiainen Taru
VAL EH 4 | Fin Mva Tashi-Gong Frezza om. Kolehmainen Anne & Savinainen Marko

ROP PENTU | WARTIN-KYIS ELECTRA om. Katja Mynttinen
PEK 2 KP | MÄNTYKARTANON GISELLAom. Haka Seija & kasv
PEK 3 | Misschiefin Abhiprithi om. Hirvonen Tiina
PEK 4 | Olazza Mer-Ce-Dez om. Zweygberg Rafael & kasv.

VSP PENTU | KIIRAMANNA UKKOMETSO om. Uimonen Merja
PEK 2 | Finriikan Moonlight om. Hyvärinen Noora

ROP KASVATTAJA | ARUNDINA om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni


Kankaanpää 13.4.2008
Tuomari: Karl-Erik Johansson Ruotsi, Kitty Sjong pennut ja veteraanit
Ilmoitettu: pentuja 9 - aikuisia 60 - veteraaneja 7


VSP Satatassun Viva Valentino - ROP Lecibsin Gala
Kuva: Katja Matikainen

ROP PN 1 SERT FIN MVA AVO ERI 1 | LECIBSIN GALA om. Hakala Anna-Liisa
PN 2 VARA-SERT NUO ERI 1 | PINACO HONEY GIRL om. Virtanen Sari & kasv.
PN 3 VAL ERI 1 | FIN & DK MVA INGEFAL'S LILLA MY on Westman Miia
PN 4 NUO ERI 2 | MÄNTYKARTANON EMMALOTTE om. Jokela Nea & kasv

JUN ERI 1 | Pinaco Halloween Girl om. Kytölä Mia
JUN EH 2 | Kastanjan Disabell om. Laine Riitta & Timo

NUO ERI 3 | Pekdoro's Os-Munsa om. Kolppanen Susanna
NUO ERI 4 | Chakiran Barix om. Houtsonen Piia

AVO ERI 2 | Pinaco Fine Party Girl om. kasv & Häkli Matti
AVO ERI 3 | Revonhännän Dina Darina om. Suominen Sirpa

VAL ERI 2 | Fin Mva Annastiina Shakira om. Viertonen Tuula
VAL ERI 3 | Fin Mva Annastiina Leanna om. Houtsonen Piia
VAL ERI 4 | Est Mva Lecibsin Kringa om. Kuusisto Jukka

ROP VETETAANI VET ERI 1 | FIN MVA LHARILAS ELEODOORA om. Takala Terttu
VET ERI 2 | Ingefal's Xmas Pinacolada om. Leppämäki Soile
VET ERI 3 | Fin & Lv Mva LVV-03 Shibazhan Prunella om. Johansson Anne
VET ERI 4 | Revonhännän ?

VSP PU 1 VAL ERI 1 | FIN MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja
PU 2 VAL ERI 2 | FIN & PL MVA PMV-05 EUV-06 ARUNDINA LHA KU om. Mäkelä Johanna
PU 3 SERT AVO ERI 1 | OLDCHARM LOVE STRUCK om. Mäkelä Johanna
PU 4 VAL ERI 3 | KANS & POHJ & FIN & S & DK MVA HOSWIN LILLA OBELIX om. Westman Mia
VARA-SERT AVO ERI 2 | MÄNTYKARTANON DONATELLO om. Tuikka Ritva-Liisa

JUN ERI 1 | Mäntykartanon Franklin om. Tuikka Ritva-Liisa & kasv
JUN EH 2 | Tibelier Frederico om. Engelqvist Stina

NUO EH 1 | Hoswin Asterix om. Takala Sami
NUO EH 2 | Lecibsin Kodak om. Kuusisto Jukka

AVO ERI 3 | Annastiina Lowell om. Viitala Katja
AVO ERI 4 | Satatassun Via Carmante om. Peltonen Maarit

VSP VETERAANI VET ERI 1 | ANNASTIINA SEVERI om. Nieminen Tuula

ROP PENTU | MISSCHIEFIN ANSHU ANBU om. Tattari Lahja
PEK 2 | P'Zazz Never Say Never om. Mäkelä Johanna
PEK 3 | Hoswin Jialing om. Hemmilä Eija
PEK 4 | Tuuling Fia Cicero om. Kukkula Kimmo

VSP PENTU | ZIESTAN MY LITL NELLA om. Vahlroos-Moisander Elisa
PEK 2 KP | MISSCHIEFIN ABHIPRITHI om. Hirvonen Tiina
PEK 3 | Mäntykartanon Gisella om. Haka Seija & kasv
PEK 4 | Kastanjan Riviera om. Saari Sari

ROP KASVATTAJA | LECIBSIN om. Kuusisto Jukka
KASV 2 | Annastiina om. Tattari Lahja


Lappeenranta KV 24.3.2008
Tuomari: Lisbeth Cambell, Norja
Ilmoitettu: aikuisia 38 - veteraaneja 9


ROP Olazza Milord - Nenemo Ibaniman Girl
Kuva: Sirpa Suominen

ROP | PU 1 | CACIB | VAL ERI 1 | FIN & N & LTU & LV MVA EUJV-05 PMV-06 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
PU 2 | VARA-CACIB | VAL ERI 2 | FIN & S MVA TOYWAY DASAR GADAI om. Kaakinen Tiina & kasv.
PU 3 | ROP VETERAANI | VET ERI 1 | TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Kaakinen Tiina
PU 4 | SERT | AVO ERI 1 | WARTIN-KYIS BOUN-TER om. Juvonen Milla
VARA-SERT | AVO ERI 2 | ANNASTIINA WILHELM om. Päiväkkö Mirja

JUN EH 1 | Arundina Parti At Last om. Suutarinen Hanna-Kaisa
JUN EH 2 | Revonhäänän Yxlysti om. Suominen Sirpa & Hakonen Raija

AVO ERI 3 | Ingefal's Miloo om. Urpelainen Teija & Urpelainen-Reuna Jaana
AVO EH 4 | Shibazhan Zelkova om. Koponen Piia & kasv

VAL EH 3 | Fin Mva Satatassun Viva Valentino om. Päiväkkö Mirja
VAL EH 4 | Fin & Est Mva Ziestan Chico om. Wallenius Eeva

VET ERI 2 | Fin Mva Shibazhan Thymus om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
VET EH 3 | Kans & Fin & Rus & Lv Mva BV-01 Shibazhan Nolina om. Nykänen Johanna


ROP-vet. Toyway Kap-Ri-Olli - VSP-vet. Nenemo Ibaniman Girl
Kuva: Tiina Kaakinen

VSP | VSP VETERAANI | PN 1 | VET ERI 1 | FIN MVA NENEMO IBANIMAN GIRL om. Lampinen Anniina
PN 2 | SERT | CACIB | FIN MVA | VAL ERI 1 | EST MVA & EST JMVA MAARIKAN WHOOPIE om. Raatikainen Hanna
PN 3 | VARA-SERT | VARA-CACIB | AVO ERI 1 | JV-06 TOYWAY CRI-SANNA om. Heinänen Taru & kasv
PN 4 | AVO ERI 2 | WARTIN-KYIS CINDERELLA om. Mynttinen Katja

JUN ERI 1 | Down-Goblin Vivienne om. Leppänen Merja & Kaukiainen Juha & kasv
JUN EH 2 | Down-Goblin Unisatu om. Nieminen Nina & kasv.
JUN EH 3 | Charmia's Codpan om. Suutarinen Hanna-Kaisa
JUN EH 4 | Nenemo Ihana Elisa om. Lampinen Eija & Matti

NUO EH 1 | Nenemo Brilliant Girl om. Lampinen Anniina
NUO EH 2 | JV-07 V-07 Down-Goblin Odessa om. Björk Mervi
NUO EH 3 | Vanessan Jessica om. Hoppanen Anne & Karvinen Outi & Olli
NUO EH 4 | Flametail Dear De-Vilma om. Päiväkkö Mirja & kasv.

AVO ERI 4 | Down-Goblin Brigantia om. Heilman Merja

VAL EH 2 | Fin & Est Mva EstV-04 Shibazhan Kerria om. Hirvonen Tiina & kasv
VAL EH 3 | Fin Mva Annastiina Shakira om. Viertonen Tuula

VET ERI 2 | Kans & Fin & Est & Aut & Lv Mva BaltV-00 EstV-00 ABDV-02 Olazza Shalimari om. Perttola Maija
VET ERI 3 | Kans & Fin & Est & Lv Mva BaltV-01 EstV-02 Shibazhan Nemesia om. Johansson Anne
VET EH 4 | Revonhännän Matilda om. Suominen Sirpa

ROP KASVATTAJA | SHIBAZHAN om. Johansson Anne
KASV 2 | Nenemo om. Lampinen Eija & Matti


Tampere KV 15.3.2008
Tuomari: Ove Germundsson, Ruotsi
Ilmoitettu: aikuisia 81 - veteraaneja 5


ROP Bio-Bios Top Dog - VSP Tib-Sak Mandariini
Kuva: Sirpa Suominen

ROP | PU 1 | SERT | CACIB | NUO ERI 1 | BIO-BIO'S TOP DOG om. Lappeteläinen Silja & Huhtinen Katriina
PU 2 | VARA-SERT | VARA-CACIB | VAL ERI 1 | EST & DK & RUS & LTU MVA MILIISIN MANO-LITO om. Kanninen Katriina
PU 3 | VAL ERI 2 | FIN & N & LTU & LV MVA EUJV-05 PMV-06 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
PU 4 | ROP VETERAANI | VET ERI 1 | KANS & FIN & S & N MVA EUVV-06 TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Kaakinen Tiina

JUN ERI 1 | Racconto Piano Man om. Heinänen Taru
JUN ERI 2 | Kiiramanna Ratititiralla om. Grundstöm Eveliina
JUN ERI 3 | Wuldor's Eberhard om. Murtoranta Pirjo
JUN EH 4 | Charmia's Cad-Pa om. Kivikangas Elina

NUO ERI 2 | Kiiramanna Rokki-Makkara om. Grundstöm Eveliina
NUO ERI 3 | Mäntykartanon Erasmus om. Virta Minna
NUO EH 4 | Ingefal's Finnish Flash om. Pihamaa Sirpa

AVO ERI 1 | Tuulisaaren Da-Kaapo om. Palkee Riitta
AVO ERI 2 | EstV-06 Misschiefin Yaffa Chaim om. Hirvonen Tiina
AVO ERi 3 | Satatassun Ukulele om. Peltonen Maarit
AVO EH 4 | Rina-Cza's Royal Silver om. Peltomaa Susanna

VAL ERI 3 | Fin Mva Ludivikan Fredrik om. Juuso Sirpa & Jaakko
VAL ERI 4 | Fin & S Mva Toyway Dasar Gadai om. Kaakinen Tiina & Jouko

VSP | PN 1 | SERT | CACIB | AVO ERI 1 | TIB-SAK MANDARIINI om. Anttila Anne
PN 2 | VARA-SERT | VARA-CACIB | NUO ERI 1 | TASHI-GONG MY MIND om. Huhtinen Katriina & Kokko Aila
PN 3 | VAL ERI 1 | FIN MVA BELLEZZA'S SONETTE om. Huurinainen Aino-Inkeri
PN 4 | JUN ERI 1 | SAFFRON JADORE om. Korhonen Sanna & Linnus Pirkko

JUN ERI 2 | Olazza Jazzmine om. Perttola Maija & Rapo Pia
JUN ERI 3 | Puna-Tuvan Bernina om. Reunanen Marika
JUN ERI 4 | Suvijan La Mette om. Höysniemi Maarit c/o Marjamäki Anne

NUO ERI 2 | Down-Goblin Felicity om. Kanninen Katriina & Heilman Merja
NUO ERI 3 | Mäntykartanon Emmalotte om. Jokela Nea & Paula
NUO ERI 4 | Pinaco Honey Girl om. Leppämäki Soile & Virtanen Sari

AVO ERI 2 | JV -06 Toyway Cri-Sanna om. Heinänen Taru & Leiviskä Jouko
AVO ERI 3 | Pinaco Fine Party Girl om. Leppämäki Soile & Häkli Matti
AVO ERI 4 | Arundina Norbu Seba om. Kokko Yvonne

VAL ERI 2 | Fin Mva Vanessan Imandra om. Lappeteläinen Silja
VAL ERI 3 | Fin Mva Bellezza's Adalmiina om. Juuso Sirpa & Jaakko
VAL ERI 4 | Fin & Est & Lv mva EstV-04 Shibazhan Kerria om. Hirvonen Tiina

VSP VETERAANI | VET ERI 1 | KANS & FIN & AUT & EST & LV MVA BALTV-00 ESTV-00 ABDSG-02 OLAZZA SHALIMARI om. Perttola Maija
VET ERI 2 | Kans & Fin & Est & Lv Mva BaltV-01 EstV-02 Shibazhan Nemesia om. Johansson Anne
VET ERI 3 | Fin MVa Nanaza Patina om. Käppi Sirpa
VET ERI 4 | Ingefal's Xmas Pinacolada om. Leppämäki Soile & Häkli Matti

ROP KASVATTAJA | MÄNTYKARTANON om. Jokela Paula
KASV 2 KP | KIIRAMANNA om. Uimonen Merja


Helsinki, pentunäyttely 2.3.2008
Tuomari: Veli-Pekka Kumpumäki
Ilmoitettu: pentuja 15


ROP Ziestan Tiny Tanika - VSP Wartin-Kyis Firefox
Kuva: Katja Matikainen

Nartut 5-7kk

ROP PENTU | PEK 1 KP | ZIESTAN TINY TANIKA om. Kekäläinen Jaana
PEK 2 KP | ZIESTAN MY LITL NELLA om. Vahlroos-Moisander Elisa
PEK 3 KP | ZIESTAN INGEMAJ om. Rämö Tiina & Mattila Iina
PEK 4 | Ingefal's Princess Tove om. Karhinsuo Astrid

Nartut 7-9kk

PEK 1 KP | IRTOKARVAN Mi-NERVA om. Pakarinen Henna
PEK 2 KP | WARTIN-KYIS ELECTRA om. Mynttinen Katja
PEK 3 | Niiländer Love Cun-Wa om. Myllynen Sari

Urokset 5-7 kk

VSP PENTU | PEK 1 KP | WARTIN-KYIS FIREFOX om. Mynttinen Katja
PEK 2 | Wartin-Kyis Firecracker om. Veijalainen Heidi
PEK 3 | Rafael om. Nieminen Nina
PEK 4 | Romeo om. Nieminen Nina

Tornio RN 23.2.2008
Tuomari Tanya Ahlman-Stockmari
Ilmoitettu: pentuja 5 - aikuisia 17 - veteraaneja 4


VSP Toyway Kap-Ri-Olli - ROP Vanessan Imandra
Kuva: Tiina Kaakinen

RYP 4 | ROP | PN 1 | SERT | FIN MVA | AVO ERI 1| VANESSAN IMANDRA Om. Lappeteläinen Silja
PN 2 | VARA SERT | AVO ERI 2 | TOYWAY DAME FLAMETAIL Om. Haverinen Sanna ja Parkkisenniemi Sami
PN 3 | VSP VETERAANI | VET ERI 1 | FIN&S MVA BENDAFEIMS GLEAM OF HOPE Om. Kleemola Raija
PN 4 | JUN ERI 1 | BENDAFEIMS VIVIAN Om. Kleemola Raija ja Jäppinen Sirpa

JUN ERI 2 | Quutarìn Into-Iikka Om. Leiviskä Anu
JUN EH 3 | Mow-Zow Anastasia Om. Rita Katja ja Marko
JUN EH 4 | Mow-Zow Betty Boob Om. Porkka Pauliina

NUO ERI 1 | Mäntykartanon Emmalotta Om. Jokela Nea ja Paula

AVO ERI 3 | Toyway Smir-Ge-Line Om. Arjas Anna-Maija ja Leiviskä Jouko
AVO ERI 4 | Vanessan Runo Om. Jokela Paula

VET EH 2 | Vanessan Olivia Om. Riva Ulla-Maarit

VSP | BIS 1 VETERAANI | ROP VETERAANI | PU 1 | VET ERI 1 | KANS&FIN&S&N MVA TOYWAY KAP-RI-OLLI Om. Kaakinen Tiina
PU 2 | VAL ERI 1 | FIN MVA BENDAFEIMS USVA Om. Särkelä Seija ja Riekki Hannu
PU 3 | VAL ERI 2 | FIN&S MVA TOYWAY DASAR GADAI Om. Kaakinen Tiina ja Leiviskä Jouko
PU 4 | SERT | FIN MVA | AVO ERI 1 | VANESSAN ESKILL JR Om. Vartiainen Taru
VARA-SERT | VAL ERI 1 | EST MVA EST JMVA MILIISIN TRANS-AM Om. Kanninen Katriina

AVO EH 2 | Bellezza`s Yan-Kee Om. Jokela Paula

VET ERI 2 | Fin Mva Vanessan Lovejoy Om. Lappeteläinen Silja ja Viitanen Jari

ROP PENTU | VANESSAN TREASURE Om. Lappeteläinen Silja
VSP PENTU | VANESSAN TRUEMAN Om. Riva Ulla-Maarit

ROP KASVATTAJA | TOYWAY Om. Leiviskä Jouko
KASV 2 KP | VANESSAN Om. Lappeteläinen Silja


Eno RN 2.2.2008
Tuomari: Juha Putkonen
Ilmoitettu: pentujs 3 - aikuisia 19 - veteraaneja


VSP Toyway Dasar Gadai - ROP Vanessan Estralita
Kuva: Raimo Kaakinen

RYP 2 | ROP | PN 1 | SERT | AVO ERI 1 | VANESSAN ESTRALITA Om. Savolainen Aune ja Lappeteläinen Silja
PN 2 | VARA SERT | AVO ERI 2 | BELLEZZA`S BRILJANTTI Om. Huurinainen Aino-Inkeri
PN 3 | AVO ERI 3 | TOYWAY CRI-SANNA Om. Heinänen Taru ja Leiviskä Jouko
PN 4 | NUO ERI 1 | BELLEZZA`S TAHITI Om. Huurinainen Aino-Inkeri

NUO ERI 2 | Vanessan Jessica Om. Hopponen Anne& Karvinen Outi& Olli

AVO ERI 4 | Vanessan Anette Om. Hopponen Anne ja Karvinen Sari

VSP | PU 1 | VAL ERI 1 | TOYWAY DASAR GADAI Om. Kaakinen Tiina ja Leiviskä Jouko
PU 2 | ROP VETERAANI | BIS 3 VETERAANI | VET ERI 1| KANS&FIN&S&N MVA, EUVV-06 TOYWAY KAP-RI-OLLI Om. Kaakinen Tiina
PU 3 | VET ERI 2 | FIN MVA VANESSAN LOVEJOY Om. Lappeteläinen Silja ja Viitanen Jari
PU 4 | VAL ERI 2 | FIN MVA BELLEZZA`S BELLAMY Om. Tuikka Ritva-Liisa
SERT | JUN ERI 1 | RACCONTO PIANO MAN Om. Heinänen Taru
VARA SERT | NUO ERI 1 | VANESSAN LAURENTZ Om. Lappeteläinen Kerttu & Silja

ROP PENTU | VANESSAN TREASURE Om. Lappeteläinen Silja
VSP PENTU | VANESSAN TRUEMAN Om. Riva Ulla-Maarit

BIS 4 KASVATTAJA | ROP KASVATTAJA | VANESSAN Om. Lappeteläinen Silja


26.1.2008 Turku KV
Tuomari: Hans Lehtinen
Ilmoitettu: pentuja 4 - aikuisia 49 - veteraaneja 4


ROP Olazza Milord - VSP Shibazhan Rosa
Kuva: Katja Matikainen

ROP | PU 1 | CACIB | VAL ERI 1 | FIN & N & LTU & LV MVA EUJV-05 PMV-06 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
PU 2 | SERT | VARA-CACIB | FIN MVA | AVO ERI 1 | PINACO FINAL FANTASY om. Leppämäki Soile & Mutanen Kirsi
PU 3 | ROP VETERAANI VET ERI 1 | SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija & Johansson Anne
PU 4 | VAL ERI 2 | FIN MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja
VARA-SERT | NUO ERI 1 | NANAZA PHOOKA om. Taskila daniela & Pia

JUN EH 1 | Saseran Elia Elliot om. Launiainen Marja-Leena

AVO ERI 2 | Herman om. Peippo Pirkko-Riitta
AVO EH 3 | Annastiina Wilhelm om. Päiväkkö Mirja
AVO EH 4 | Tuulisaaren Da-Kaapo om. Palkee Riitta

VSP | PN 1 | SERT | JUN ERI 1 | SHIBAZHAN ROSA om. Johansson Anne & Voutilainen Minna
PN 2 | VARA-SERT | CACIB | AVO ERI 1 | WARTIN-KYIS CINDERELLA om. Mynttinen Katja
PN 3 | VARA-CACIB | AVO ERI 2 | SUVIJAN SA-MO-RIA om. Marjamäki Anne & Salo Tarja
PN 4 | AVO ERI 3 | PUNA-TUVAN ARTEMIS-BELIZ om. Koivusalo Pia

JUN ERI 2 | Kiiramanna Tuutilulla om. Porola Hannele & Uimonen Merja
JUN ERI 3 | Pinaco Hopeful Girl om. Suoniemi Heli
JUN ERI 4 | Down-Goblin Unisatu om. Nieminen Nina

NUO EH 1 | Tuuling Thur Aale om. Toroska Tuula

VAL ERI 1 | Fin Mva Annastiina Shakira om. Viertonen Tuula
VAL ERI 2 | Fin & S & Est Mva EstV-06 Tuuling Cions Olivia om. Parviainen Tuula & Heidi
VAL EH 3 | FIn & Est & Rus Mva Tuuling Chan Kerthur om. Parviainen Tuula


ROP-vet. Shibazhan Thymus - VSP-vet. Shibazhan Nemesia
Kuva: Katja Matikainen

VSP VETERAANI | VET ERI 1 | KANS & FIN & EST & LVA MVA BALTV-01 ESTV-02 SHIBAZHAN NEMESIA om. Johnasson Anne
VET ERI 2 | Kans & Fin & Aut & Est & Lv Mva BaltV-00 EstV-00 Olazza Shalimari om. Perttola Maija
VET ERI 3 | Fin Mva Nanaza Patina om. Käppi Sirpa

ROP PENTU | DOWN-GOBLIN VIVIENNE om. Leppänen Merja, Kaukiainen Juha & kasvattaja
PEK 2 KP | KIAPRI BONNI BRIX om. Mutanen Kirsi & Hansen-Lampinen Nina
PEK 3 | Aurinkorinteen Elli Elwiira om. Suonniemi Heli
PEK 4 | Down-Goblin Virginia om. Lindroos Stina

KASV 1 | Pinaco om. Leppämäki Soile


5.1.2008 Kajaani KV
Tuomari: Tapio Eerola
Ilmoitettu: pentuja 1 - aikuisia 36 - veteraaneja 2


VSP Toywaya Dasar Gadai - ROP Toyway Diwa Dawana
Kuva: Raimo Kaakinen

ROP | PN 1 | CACIB | SERT | FIN MVA | AVO ERI 1| TOYWAY DIWA DAWANA Om. Arjas Anna-Maija & Leiviskä Jouko
PN 2 | VARA-CACAIB | VARA SERT | AVO ERI 2| TOYWAY DAME FLAMETAIL Om. Haverinen Sanna & Parkkisenniemi Sami
PN 3 | AVO ERI 3 | BELLEZZA`S BRILJANTTI Om. Huurinainen Aino-Inkeri
PN 4 | VAL ERI 1 | FIN MVA BELLEZZA`S SONETTE Om. Huurinainen Aino-Inkeri

JUN ERI 1 | Quutarìn Into-Itikka Om. Leiviskä Anu
JUN EH 2 | Bendafeims Vivian Om. Kleemola Raija & Jäppinen Sirpa
JUN EH 3 | Mow-Zow Anastasia Om. Rita Katja & Marko

NUO ERI 1 | Mäntykartanon Emmalotte Om. Jokela Nea & Paula
NUO EH 2 | Bellezza`s Lena Om. Valtanen Laura

AVO ERI 4 | Tuuling Chan Tashiko Om. Rita Katja

VAL ERI 2 | Fin Mva Mäntykartanon Amoriina Om. Jokela Paula
VAL ERI 3 | Fin Mva Bellezza`s Adalmiina Om. Juuso Sirpa & Jaakko

VSP | PU 1 | CACIB | VAL ERI 1 | FIN &S MVA TOYWAY DASAR GADAI Om. Kaakinen Tiina & Leiviskä Jouko
PU 2 | ROP VET | VET ERI 1 | KANS & FIN & S & N MVA, EUVV-06 TOYWAY KAP-RI-OLLI Om. Kaakinen Tiina
PU 3 | VARA-CACIB | SERT | FIN MVA | AVO ERI 1 | BELLEZZA`S BELLAMY Om. Tuikka Ritva-Liisa
PU 4 | VARA SERT | NUO ERI 1 | BIO-BIO`S TOP DOG Om. Lappeteläinen Silja & Huhtinen Katriina

JUN EH 1 | Mäntykartanon Franklin Om. Tuikka Ritva-Liisa & Jokela Paula
JUN EH 2 | Hoswin Lord Of Luxury Om. Takala Sami

NUO EH 2 | Mäntykartanon Erasmus Om. Virta Minna

AVO ERI 2 | Vanessan Eskil Jr Om. Vartiainen Taru
AVO EH 3 | Mäntykartanon Coconut Om. Paananen Maria & Jokela Paula
AVO EH 4 | Bellezza`s Boh-Eemi Om. Leinonen Teija

VAL ERI 2 | Flametail Co-Mist-Us. Om. Rita Katja & Haverinen Sanna
VAL EH 3 | Ludovikan Fredrik Om. Juuso Sirpa & Jaakko

VET ERI 2 | Toyway Sma-Ragdi Om. Juuso Sirpa & Jaakko

ROP PENTU | CHARMIA`S CAD-PA Om. Kivikangas Ellina

ROP KASVATTAJA | TOYWAY Om. Leiviskä Jouko
KASV 2 KP | BELEZZA'S Om. Huurinainen Aino-Inkeri