Näyttelytulokset 2007

Helsinki KV V-07 9.12.2007
Tuomarit: Andew Brace, Iso-Britannia
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (pennut ja veteraanit)
Ilmoitettu: pentuja 4 - aikuisia 95 - veteraaneja 7


VSP Naranja Basilio - Down-Goblin Odessa
Kuva: Sirpa Suominen

ROP | PN 1 | SERT | JV-07 | V-07 | JUN ERI 1 | DOWN-GOBLIN ODESSA om. Björk Mervi
PN 2 | CACIB | VARA-SERT | AVO ERI 1 | TIB-SAK MANDARIINI om. Anttila Anne
PN 3 | VARA-CACIB | VAL ERI 1 | FIN MVA SHANDITA'S WINEMA om. Mäkelä Johanna
PN 4 | NUO ERI 1 | PINACO FINE PARTY GIRL om. Leppämäki Soile & Häkli Matti

JUN ERI 2 | Tashi-Gong My Mind om. Huhtinen Katriina
JUN ERI 3 | Mäntykartanon Emmalotte om. Jokela Nea & Paula
JUN ERI 4 | Dedicated To Caragh the Irish Mynthe om. Ottens Sandra & Maria & Westin Catrin

NUO ERI 2 | Down-Goblin Lapponia om. Björk Mervi
NUO ERI 3 | Body Rocks Division Of Laura Lee om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
NUO ERI 4 | Nic-Sam Bertta om. Komulainen Paula & Suvanto Tuula

AVO ERI 2 | Tuuling Thur Xue om. Haavisto Tero
AVO ERI 3 | Toyway Dame Flametail om. Haverinen Sanna & Parkkisenniemi sami
AVO ERI 4 | Arundina Bogo Nic-Sam om. Suvanto Tuula

VAL ERI 2 | Fin & Est & Rus Mva Tuuling Chan Kerthur om. Parviainen Tuula
VAL ERI 3 | Fin & S Mva Bio-Bio's Highlight For Tashi-Gong om. Huhtinen Katriina & Sara
VAL ERI 4 | Fin & S Mva Tuuling Chan Tatum om. Routakangas Niina & Parviainen Tuula

VSP VETERAANI | VET ERI 1 | Fin Mva Nanaza Patina om. Käppi Sirpa
VET ERI 2 | Kans & Fin & Aut & Est Mva BaltV-00 Olazza Shalimari om. Perttola Maija
VET ERI 3 | Fin Mva Lharilas Eleodoora om. Takala Terttu
VET EH 4 | Fin Mva Nenemo Ibaniman Girl om. Lampinen Anniina

VSP | PU 1 | SERT | CACIB | V-07 | NUO ERI 1
| NARANJA BASILIO om. Kuukasjärvi Tanja
PU 2 | VARA-SERT | VARA-CACIB | NUO ERI 2 | PINACO FINAL FANTACY om. Mutanen Kirsi & Leppämäki Soile
PU 3 | JV-07 | JUN ERI 1 | NANAZA PHOOKA om. Taskila Daniela & Pia
PU 4 | ROP VETERAANI | VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Johansson Anne & Salminen Maija

JUN ERI 2 | Racconto Piano Man om. Heinänen Taru
JUN ERI 3 | Aurumin Werdi om. Smed Tuija
JUN ERI 4 | Lobsang Cun-Wa Mani om. Parviainen Adele & Tuula

NUO ERI 3 | Bio-Bio's Top Dog om. Lappeteläinen Silja & Huhtinen Katriina
NUO ERI 4 | Nenemo Hope Star om. Raussi Mira

AVO ERI 1 | Vanessan Eskil Jr om. Vartiainen Taru
AVO ERI 2 | Mäntykartanon Donatello om. Tuikka Ritva-Liisa
AVO ERI 3 | Annastiina Wilhelm om. Päiväkkö Mirja
AVO ERI 4 | Mäntykartanon Arnold om. Tuikka Ritva-Liisa

VAL ERI 1 | Fin Mva Ingefal's Macho Man om. Turunen Essi
VAL ERI 2 | Fin Mva Arundina The Great Mogul
VAL ERI 3 | Fin & N & Lt & Lv Mva EuJV-05 PMV-06 Olazza Milord om. Perttola Maja
VAL ERI 4 | Fin & S & Est Mva Bio-Bio's Hidden Dragon om. Lappeteläinen Silja & Huhtinen Kartiina

VET ERI 2 | Kans & Fin & Est & S & Aut Mva EstV-01 BaltV-01 EuV-03-05 OLAZZA KHASMIR om. Sarkki Mirja

ROP PENTU
| SHIBAZHAN ROSA om. Johansson Anne & Voutilainen Minna
PEK 2 | Puna-Tuvan Bernina om. Reunanen Marika

PEK 1 | Suvijan Samurai om. Marjamäki Anne & Haapalainen Nina
PEK 2 | Revonhännän Yx Yliveto om. Virtanen Outi


Kuva: Sirpa Suominen

ROP KASVATTAJA | OLAZZA om. Perttola Maija
KASV 2 KP | TUULING om. Parviainen Tuula
KASV 3 | Nenemo om. Lampinen Eija ja Matti
KASV 4 | Mäntykartanon om. Jokela Paula



Jyväskylä KV 17.11.2007
Tuomari: Hassi Assenmacher, Saksa
Ilmoitettu: pentuja 3 - aikuisia 74 - veteraaneja 5


ROP Toyway Dasar Gadai - Mäntykartanon Amoriina
Kuva: Taru Heinänen

ROP | PU 1 | CACIB | VAL ERI 1 | FIN MVA TOYWAY DASAR GADAI om. Kaakinen Tiina & kasv.
PU 2 | VARA-CACIB | VAL ERI 2 | FIN MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja
PU 3 | ROP VETERAANI | VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
PU 4 | SERT | FIN MVA | AVO ERI 1 | SAFFRON FANTHOM om. Lehtosaari Merja & Linnus Pirkko
ROP JUNIORI | VARA-SERT | NUO ERI 1 | MÄNTYKARTANON ERASMUS om. Virta Minna

JUN ERI 2 | Down-Goblin Uskomaton om. Penttimies Petra & Sirpa
JUN ERI 3 | Mäntykartanon Friday om. Timonen Arja
JUN EH 4 | Down-Goblin Napero om. Hytonen Kaisa & kasv

NUO ERI 1 | Down-Goblin Fab One om. Matomäki Anu
NUO ERI 2 | Bio-Bio's Top Dog om. Lappeteläinen Silja & Huhtinen Katriina
NUO EH 3 | Kiapri April Arthux om. Heinänen Leena
NUO EH 4 | Tuulisaaren Da-Kaapo om. Palkee Riitta

AVO ERI 2 | Mäntykartanon Arnold om. Tuikka Ritva-Liisa
AVO ERI 3 | Annastiina Wilhelm om. Päiväkkö Mirja
AVO ERI 4 | Oldcharm Love Struck om. Mäkelä Johanna

VAL ERI 3 | Fin & N & Ltu & Lv Mva EuJV-05 PmV-06 Olazza Milord om. Perttola Maija
VAL ERI 4 | Fin Mva Arundina The Great Mogul om. Mäkelä Johanna

VET ERI 2 | Kans & Fin & S & N Mva EuvV-06 Toyway Kap-Ri-Olli om. Kaakinen Tiina
VET ERI 3 | Kans & Fin & Est Mva EuV-99 WarsV-99 VBaltV-00 V-04 Olazza El-Sheik om. Perttola Maija

VSP | PN 1 | CACIB | VAL ERI 1
| FIN MVA MÄNTYKARTANON AMORIINA om. Jokela Paula
PN 2 | SERT | VARA-CACIB | FIN MVA | VAL ERI 2 | EST MVA TOYWAY E-LEA-NOR om. Kalliomäki Tuuli
PN 3 | VARA-SERT | NUO ERI 1 | Pinaco Fine Party Girl om. kasv & Häkli Matti
PN 4 | VSP VETERAANI | VET ERI 1 | KANS & FIN & AUT & EST & LV MVA BALTV-00 ESTV-00 OLAZZA SHALIMARI om. Perttola Maija

JUN ERI 1 | Olazza Jazzmine om. kasv & Rapo Pia
JUN ERI 2 | Flametail Dear De-Vilma om. kasv & Päiväkkö Mirja
JUN ERI 3 | Pinaco Gamomilla om. Leppämäki Soile & Tuomi Merja & Jari
JUN ERI 4 | Saffron Jadore om. Korhonen Sanna & kasv.

NUO ERI 2 | Down-Goblin Lapponia om. Björk Mervi
NUO ERI 3 | Shibazhan Helianthus om. Johansson Anne c/o Pesonen Ritva
NUO ERI 4 | Kiapri Aprillia Alexa om. Mutanen Kirsi & Virtanen Sari

AVO ERI 1 | Chrystal Mountain U-Dum Ba-Ra om. Lehto Leila
AVO ERI 2 | Toyway Cri-Sanna om. kasv. & Heinänen Taru
AVO ERI 3 | Vanessa Imandra om. Lappeteläinen Silja
AVO ERI 4 | Ingefal's Xmas Pinacolada om. Leppämäki Soile & Häkli Matti

VAL ERI 3 | Fin Mva Bellezza's Adalmiina om. Juuso Sirpa & Jaakko
VAL ERI 4 | Fin Mva Down-Goblin Giuliana om. Heilman Merja

ROP PENTU | SHIBAZHAN ROSA om. kasv & Voutilainen Minna
PEK 2 | Mow-Zow Bella Mia om. Janhonen Katri
VSP PENTU | RACCONTO PIANO MAN om. Heinänen Taru

ROP KASVATTAJA
| TOYWAY om. Leiviskä Jouko
KASV 2 KP | MÄNTYKARTANON om. Jokela Paula
KASV 3 KP | OLAZZA om. Perttola Maija
KASV 4 | Bellezza's om. Huurinainen Aino-Inkeri




Rovaniemi Rn 10.11.2007
tuomari: Veli-Pekka Kumpumäki
ilmoitettu: pentuja 2 - aikuisia 12 - veteraaneja 3

ROP | PN 1 | VAL ERI 1 | KANS & FIN & S & N MVA TOYWAY GHE-LA om. Jouko Leiviskä
PN 2 | SERT | JUN ERI 1 | MOW-ZOW ANASTASIA om. Katja ja Marko Rita
PN 3 | VARA-SERT | AVO ERI 1 | TOYWAY ZAT-ZUMA om. Heli Parkkinen & kasv
PN 4 | ROP VETERAANI | VET ERI 1 | FIN & S MVA BENDAFEIMS JESSAMINE om. Raija Kleemola

JUN ERI 2 | Toyway Gah-Maya om. Esa & Hilkka Sandberg & kasv
JUN ERI 3 | Bendafeims Vivian om. Sirpa Jäppinen & kasv

NUO EH 1 | Bebben Gamalan Giwa om. Elkki Eveliina

AVO ERI 2 | Tuuling Chan Tashiko om. Katja Rita
AVO ERI 3 | Cisosan Josephine om Helvi Leinonen & Tarja Virtanen

VET EH 2 | Fin & S Mva Toyway O-Lym-Pia om. Jouko Leiviskä

VSP | PU 1 | VAL ERI 1 | KANS & FIN & S & N & EST & LV MVA BaltV-06 LvV-06 BENDAFEIMS RANDY DANDY om. Jarmo Lohela
PU 2 | SERT | AVO ERI 1 | THOR om. Johanna Eriksson
AVO EH 2 | Tuuling Thur Rico om. Virpi Pietilä

ROP PENTU | MOW-ZOW BATMAN om. Katri Vaarala
VSP PENTU | MOW ZOW BELLA BAMBINA om. Katja ja Marko Rita

ROP KASVATTAJA
| TOYWAY om. Jouko Leiviskä




Lahti, pentunäyttely 3.11.2007

Tuomari: Leni Finne
Ilmoitettu: 3 pentua

Nartut 5-7kk
RYP 3 PENTU | ROP PENTU | DOWN-GOBLIN VIVIENNE om. Merja Leppänen, Juha Kaukiainen & Kasv.

Urokset 7-9kk
VSP PENTU | | RACCONTO PIANO MANRacconto Piano Man om. Taru Heinänen

Urokset 5-7kk
PEK 1 | Revonhännän Yx Yli Muiden om.




Espoo, pentunäyttely 3.11.2007
Tuomari: Marja Kosonen
Ilmoitettu: 2 pentua

Nartut 5-7kk
ROP | PN1 | PEK1 KP | SUVIAN SANG-RIA om. Anne Marjamäki c/o Sarla Mäkäräinen
PN 2 | PEK 2 KP | BALLERINA om. Nina Piippo




Lahti KV 27.10.2007
Tuomari: Juha Kares
Ilmoitettu: aikuisia 78 - veteraaneja 13

ROP | ROP VETERAANI | VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
PU 2 | SERT | CACIB | VAL ERI 1 | EST MVA EST JMVA MILIISIN TRANS-AM om. Kanninen Katriina
PU 3 | VARA-CACIB | VAL ERI 2 | FIN & S MVA TOYWAY DASAR GADAI om. Kaakinen Tiina & kasv.
PU 4 | VARA-SERT | AVO ERI 1 | MÄNTYKARTANON ARNOLD om. Tuikka Ritva-Liisa

JUN ERI 1 | Down-Goblin Q-Ma-Kalle om. Kukkula Satu
JUN EH 2 | Aurumin Wagner om. Kauranen Paula
JUN EH 3 | Aurumin Werdi om. Smed Tuula
JUN EH 4 | Satatassun Gandate om. Hämäläinen Raija ja Juulia

NUO ERI 1 | Naranja Basilio om. Kuukasjärvi Tanja
NUO EH 2 | Nenemo Hope Star om. Raussi Mira
NUO EH 3 | Revonhännän Sebestyen om. Günther Kirsi

AVO ERI 2 | Toyway Yakub Khan om. Myllynen Sari
AVO ERI 3 | EstV-06 Misschiefin Yaffa Chaim om. Hirvonen Tiina
AVO EH 4 | Suvijan Sirius om. Vänni Pirjo

VAL ERI 3 | Fin Mva Satatassun Viva Valentino om. Päiväkkö Mirja
VAL ERI 4 | Fin Mva Ludivikan Fredrik om. Juuso Sirpa & Jaakko

VET ERI 2 | Kans & Fin & S & N Mva EuVV-06 Toyway Kap-Ri-Olli om. Kaakinen Tiina
VET ERI 3 | Kans & Fin & Est Mva EuW-98 BaltV-00 V-04 Olazza Kashmir om. Sarkki Mirja
VET ERI 4 | Kans & Fin & Est & N Mva Lecibsin Sylvester om. Tattari Lahja & Kuusisto Jukka

VSP | PN 1 | SERT | CACIB | FIN MVA | AVO ERI 1
| MÄNTYKARTANON AMORIINA om. Jokela Paula
PN 2 | VSP VETERAANI | VET ERI 1 | KANS & FIN & EST & AUT & LV MVA BALTV-00 ESTV-00 OLAZZA SHALIMARI om. Perttola Maija
PN 3 | VARA-SERT | VARA-CACIB | NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN BRIGANTIA om. Heilman Merja
PN 4 | VAL ERI 1 | FIN MVA ZIESTAN TIJUANA om. Kujala Paula

JUN ERI 1 | Down-Goblin Q-N-Säde om. Kukkula Satu
JUN ERI 2 | Amaliina om. Halkola Pia
JUN ERI 3 | Olazza Jazzmine om. Perttola Maija
JUN ERI 4 | Snowmuzzle's Black Fortuna om. Raatikainen Hanna

NUO ERI 2 | Shibazhan Helianthus om. Johansson Anne c/o Pesonen Ritva
NUO ERI 3 | Mäntykartanon Emmalotte om. Jokela Nea & Paula

AVO ERI 2 | Toyway Zat-Zuma om. Parkkinen Heli & Leiviskä Jouko
AVO ERI 3 | V-06 Toyway Cri-Sanna om. Heinänen Taru & Leiviskä Jouko
AVO ERI 4 | Cayana Gi Lin om. Murtomäki Sanna & Kallio Marja-Terttu

VAL ERI 2 | Est Mva Toyway Una Unienna om. Tattari Lahja & Leiviskä Jouko
VAL ERI 3 | Est & Lv Mva Est & Lt JMva Maarikan Whoopie om. Raatikainen Hanna
VAL ERI 4 | Fin Mva Bellezza's Adalmiina om. Juuso Sirpa & Jaakko

VET ERI 2 | Fin Mva Nenemo Ibaniman Girl om. Lampinen Anniina
VET ERI 3 | Kans & Fin & Pl & Est & Ltu Mva Chrystal Mountain Dorothee om. Lehto Leila
VET ERI 4 | Fin & S Mva Ludovikan Birgitta om. Juuso Sirpa & Jaakko

ROP KASVATTAJA | OLAZZA om. Perttola Maija
KASV 2 KP | TOYWAY om. Leiviskä Jouko
KASV 3 KP | NENEMO om. Lampinen Eija & Matti




Seinäjoki KV 21.10.2007
Tuomari: Marja-Terttu Kallio
Ilmoitettu: pentuja 9 - aikuisia 62 - vetetraaneja 5


VSP: Pinaco Fine Parti Girl - ROP: Satatassun Viva Valentino
Kuva: Katja Matikainen

ROP | PU 1 | CACIB | VAL ERI 1 | FIN MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja
PU 2 | ROP VETERAANI | VET ERI 1 | FIN MVA SHIBZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
PU 3 | VARA-CACIB | SERT | FIN MVA | AVO ERI 1 | ARUNDINA THE GREAT MOGUL om. Mäkelä Johanna
PU 4 | VARA-SERT | AVO ERI 2 | SUVIJAN SIRIUS om. Vänni Pirjo

JUN ERI 1 | Mäntykartanon Erasmus om. Virtan Minna
JUN EH 2 | Ziestan Lonnie om. Keho Sirkka

NUO EH 1 | Revonhännän Pata-Ässä om. Pekki-Nieminen Heli

AVO ERI 3 | Zeninan Boogieman om. Ilves Leena
AVO ERI 4 | Suvijan Miros La om. Vänni Pirjo

VAL ERI 2 | Fin Mva Ludovikan Fredrik om. Juuso Sirpa & Jaakko
VAL ERI 3 | Fin & Est Mva Est JMva Ziestan Indigo om. Peltomaa Susanna
VAL ERI 4 | Kans & Fin & S & PM Mva V-02 Toyway Gigawatti om. Kaivola Piia, Vähänen Kaija & Leiviskä Jouko


Rop veteraani :Shibazhan Thymus - Vsp veteraani: Sunny Start Reeta
Kuva: Katja Matikainen

VSP | PN 1 | CACIB | SERT | NUO ERI 1 | PINACO FINE PARTI GIRL om. Leppämäki Soile
PN 2 | VARA-CACIB | VAL ERI 1 | FIN MVA ANNASTIINA SHAKIRA om. Viertonen Tuula
PN 3 | VSP VETERAANI | VET ERI 1 | FIN MVA SUNNY START REETA om. Mäkelä Johanna
PN 4 | VARA-SERT | AVO ERI 1 | TIB-SAK MANDARIINI om. Anttila Anne

JUN ERI 1 | Pinaco Hopeful Girl om. Suoniemi Heli
JUN ERI 2 | Shanditas True Brittnee om. Mäkelä Johanna
JUN ERI 3 | Pekdoro's Os-Munda om. Kolppanen Susanna
JUN ERI 4 | Shapnam Cevät-Pilvi om. Immonen Marja

NUO ERI 2 | Nic-Sam Bertta om. Suvanto Tuula & Komulainen Paula
NUO ERI 3 | Mäntykartanon Emmalotta om. Jokela Paula & Nea
NUO ERI 4 | KiaPri Aprillia AleXa om. Mutanen Kirsi & Virtanen Sari

AVO ERI 2 | Toyway E-Lea-Nor om. Kalliomäki Tuuli
AVO ERI 3 | Vanessan Runo om. Jokela Paula
AVO ERI 4 | Lecibsin Gala om. Hakala Anna-Liisa

VAL ERI 2 | Fin Mva Bellezza's Adalmiina om. Juuso Sirpa & Jaakko
VAL ERI 3 | Fin Mva Annastiina Leanna om. Houtsonen Piia

VET ERI 2 | Fin Mva Lharila's Eleodoora om. Takala Terttu
VET ERI 3 | Fin & S Mva Ludovikan Bir-Gitta om. Juuso Sirpa & Jaakko
VET ERI 4 | Pekdoro's Contessa om. Kolppanen Susanna

ROP PENTU | PIKKELIINAN KEISHA om. Katajamäki Sanna & Takala Maija
VSP PENTU | MÄNTYKARTANON FRODO om. Rouvali Heini

ROP KASVATTAJA | PEKDORO'S om. Kolppanen Susanna
KASV 2 KP | PINACO om. Leppämäki Soile



Hyvinkää, pentunäyttely 29.09.2007
Tuomari: Juha Putkonen
Ilmoitettu: 4 pentua

Urokset 5-7kk
ROP PENTU | PU 1 | PEK 1 KP | SUVIJAN SAMURAI om. Nina Haapalainen

7-9kk
PU 2 | PEK 1 KP | KASTANJAN DREAM BOY Hanna Salmela

Nartut 5-7kk
VPS PENTU | PEK 1 KP | SUVIJAN LA METTE om. Maarit Höysniemi
PN 2 | PEK 2 KP | SUVIJAN SANG-RIA om. Anne Marjamäki c/o Sarla Mäkäräinen



Helsinki, pentunäyttely 15.9.2007
Tuomari: Maija Mäkinen
Ilmoitettu: 5 pentua

Urokset 7-9kk
ROP PENTU | LILILEIJAN NOLI ME TANGERE om. Anna Ihalmo
PEK 2 | Snowmuzzle’s Black Poseidon, om. Mira Raussi

Nartut 7-9kk
VSP PENTU | SNOWMUZZLE'S BLACK FORTUNA om. Hanna Raatikainen

Nartut 5-7kk
PEK 1 KP | Suvijan Sang-Ria, om. Sarla Mäkäräinen ja Marjamäki Anne
PEK 2 KP | Tuuling Via Batzeba, om. Aino Pirkkala



Porvoo 9.9.2007
Tuomari: Evelyn Hurley, Irlanti
Ilmoitettu: pentuja 6 - aikuisia 46 - veteraaneja 4


ROP Down-Goblin Giuliana - VSP Olazza Milord
Kuva: Sirpa Suominen

ROP | PN 1 | SERT | FIN MVA | AVO ERI 1
| DOWN-GOBLIN GIULIANA om. Heilman Merja
PN 2 | VARA-SERT | NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN LAPPONIA om. Björk Mervi
PN 3 | JUN ERI 1 | HAZELNUT om. Pynnönen Päivi
PN 4 | VAL ERI 1 | FIN MVA ZIESTAN TIJUANA om. Kujala Paula

JUN ERI 2 | Kiiramanna Tuulilulla om. Porola Hannele & Uimonen Merja
JUN ERI 3 | Honeydew om. Sipilä Ulla
JUN ERI 4 | Nenemo Tosgano om. Vainio Essi & Joni

NUO ERI 2 | Cinodes Cherry In Red om. Hitala Sanna & Mielonen Jussi
NUO ERI 3 | Chrystal Mountain Sadira om. Huusko-Helminen Ritva
NUO ERI 4 | Cinodes Cute Cassandra om. Snelmann Marjatta

AVO ERI 2 | Cinodes Chantal Rose om. Berk Sirpa
AVO ERI 3 | Nenemo Deep-True-Love om. Lampinen Anniina & Eija
AVO ERI 4 | Toyway E-Lea-Nor om. Kalliomäki Tuuli

VAL ERI 2 | Fin Mva Down-Goblin Jacqueline om. Heiman Merja
VAL ERI 3 | Fin Mva Annastiina Leanna om. Houtsonen Piia
VAL ERI 4 | Nenemo Ibaniman Girl om. Lampinen Anniina

VSP | PU 1 | VAL ERI 1 | FIN & N & LTU & LV MVA PMV-06 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
PU 2 | VAL ERI 2 | FIN MVA INGEFAL'S MACHO MAN om. Turunen Essi
PU 3 | SERT | ROP JUNIORI | JUN ERI 1 | HIAWATHA om. Smed Tuula
PU 4 | VARA-SERT | AVO ERI 1 | TOYWAY YAKUB KHAN om. Myllynen Sari

JUN ERI 2 | Cinodes Cyber Shot om. Koljonen Marika & Antti
JUN EH 3 | Arundina Parti At Last om. Suutarinen Hanna-Kaisa
JUN EH 4 | Katimon Zephyr om. Puttonen Anne

NUO ERI 1 | Nenemo Hope Star om. Raussi Mira

AVO ERI 2 | Yotisha's Shere Khan om. Savolainen Ida & Aittamaa Päivi
AVO ERI 3 | Shibazhan Xanthoceras om. Johnasson Anne
AVO ERI 4 | Annastiina Wilhelm om. Päiväkkö Mirja

VAL ERI 3 | Fin Mva Satatassun VIva Valentino om. Päiväkkö Mirja

VET ERI 2 | Kans & Fin & Est & Aut Mva EstV-01 BaltV-03 Olazza Khasmir om. Sarkki Mirja
VET ERI 3 | Kans & Fin & Rus & Lva Mva BaltV-01 Shibazhan Nolina om. Nykänen Johanna & Jenni

ROP VETERAANI
| FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija & Johansson Anne
VSP VETERAANI | VET ERI 1 | KANS & FIN & EST & AUT & LV MVA BALTV-00 ESTV-00 ABDSG-02 OLAZZA SHALIMARI om. Perttola Maija

ROP PENTU | HOBE HUNT WHITE PEARL om. Kangasalo Paula & Huhtinen Minna
PEK 2 | Cinodes Champagne Drop om. Karesola Pälvi & Berk Sirpa
PEK 3 | Olazza Jazzmine om. Perttola Maija & Rapo Pia

PEK 1 | Snowmuzzle's Black Poseidon om. Raussi Mira
PEK 2 | Lorac's That's All Folks om. Kajander Nada & Feltenstein Martta
PEK 3 | Cinodes Cool Cruiser om. Korhonen Anne & Reijo

ROP KASVATTTAJA | DOWN-GOBLIN om. Heilman Merja
KASV 2 | Nenemo om. Lampinen Eija
KASV 3 | Shibazhan om. Johansson Anne



Vantaa 2.9.2007
Tuomari: Ove Germundsson, Ruotsi
Ilmoitettu: pentuja 7 - aikuisia 42 - veteraaneja 7


VSP Body Rock's Division Of Laura Lee - ROP Olazza Milord
Kuva: Sirpa Suominen

RYP 2 | ROP | PU 1 | VAL ERI 1 | FIN & N & LTU & LV MVA PMV-06 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
PU 2 | VSP VETERAANI | VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija & Johansson Anne
PU 3 | VAL ERI 2 | FIN MVA INGEFAL'S MACHO MAN om. Turunen Essi
PU 4 | SERT | AVO ERI 1 | SHIBAZHAN XANTHOCERAS om. Johansson Anne
VARA-SERT | AVO ERI 2 | REVONHÄNNÄN MALLIA MIDAS om. Suominen Sirpa & Hivelä Elisa

JUN ERI 1 | Hiawatha om. Smed Tuula
JUN EH 2 | Down-Goblin Napero om. Hytönen Kaisa & Heilman Merja
JUN EH 3 | Arundina Parti At Last om. Suutarinen Hanna-Kaisa

AVO EH 3 | Toyway Yakub Khan om. Myllynen Sari
AVO EH 4 | Annastiina Wilhelm om. Päiväkkö Mirja

VAL ERI 3 | Fin Mva Braeduke Spyanki
VAL ERI 4 | Fin Mva Satatassun Viva Valentino om. Päiväkkö Mirja

VET EH 2 | Kans & Fin & Est Mva EuV-99 WarsV-99 BaltV-00 V-04 Olazza El-Sheik om. Perttola Maija

VSP | PN 1 | SERT | JUN ERI 1 | BODY ROCK'S DIVISION OF LAURA LEE om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
PN 2 | VARA-SERT | AVO ERI 1 | KARAMAIN AMOUROSA om. Plathan Marianne
PN 3 | ROP VETERAANI | VET ERI 1 | KANS & FIN & EST & AUT & LV MVA BALTV-00 ESTV-00 ABDSG-02 OLAZZA SHALIMARI om. Perttola Maija
PN 4 | NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN LAPPONIA om. Björk Mervi

JUN ERI 2 | Flametail Dear Devil-Ma om. Päiväkkö Mirja & Haverinen Sanna
JUN ERI 3 | Hazelnut om. Pynnönen Päivi
JUN ERI 4 | Nenemo Brilliant Girl om. Lampinen Anniina

NUO EH 2 | Cinodes Cute Cassandra om. Snellman Marjatta

AVO ERI 2 | Shibazhan Anemone om. Johansson Anne & Siven Sari
AVO ERI 3 | Toyway Se-Ra-Fina om. Kalliomäki Tuuli & Heino Veli-Pekka
AVO ERI 4 | Cinodes Chantal Rose om. Björk Mevi

VAL ERI 1 | Fin Mva Nenemo Ibaniman Girl om. Lampinen Anniina
VAL ERI 2 | Fin Mva Ziestan Tijuana om. Kujala Paula

VET ERI 2 | EuvV-06 Down-Goblin Miss Fashion om. Heilman Merja
VET EH 3 | Kans & Fin & S & Est Mva ItV-98 EstV-03 Olazza Jazz om. Perttola Maija
VET EH 4 | Arundina Victorious Vamp om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni

ROP PENTU
| LECIBSIN KEEPING om. Helin Johanna
PEK 2 KP | LECIBSIN KARAT om. Helin Johanna
PEK 3 KP | SNOWMUZZLE'S BLACK POSEIDON om. Raussi Mirja

VSP PENTU
| OLAZZA JAZZMINE om. Perttola Maija & Rapo Pia
PEK 2 KP | CINODES CHAMPAGNE DROP om. Berk Sirpa & Karesola Pälvi
PEK 3 | Snowmuzzle's Black Fortuna om. Raatikainen Hanna
PEK 4 | Hobe Hunt White Pearl om. Kangassalo Paula & Huhtinen Minna

ROP KASVATTAJA
| OLAZZA om. Perttola Maija
KASV 2 KP | DOWN-GOBLIN om. Heilman Merja



Helsinki Kaivopuisto SKKY Erikoiranäyttely 26.8.2007

Tuomarit: Mike Tempest, Irlanti, pennut Johan Juslin
Ilmoitettu: pentuja 9 - aikuisia 61 - veteraaneja 9


ROP Ingefal's Macho Man - VSP Pinaco X-Tra Star
Kuva: Sirpa Suominen

ROP | PU 1 | VAL ERI 1 | FIN MVA INGEFAL'S MACHO MAN om. Turunen Essi
PU 2 | VAL ERI 2 | FIN & LTU & LV MVA EUJV-05 PMV-06 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
PU 3 | SERT | JUN ERI 1 | NANAZA PHOOKA om. Takila Daniela & Pia
PU 4 | VAL ERI 3 | FIN MVA BRAEDUKE SPYANKI om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
VARA-SERT | AVO ERI 1 | Toyway Yakub Khan om. Myllynen Sari

JUN ERI 2 | Cinodes Cyber Shot om. Koljonen Marika & Antti
JUN EH 3 | Arundina Parti At Last om. Suutarinen Hanna-Kaisa
JUN EH 4 | Tuuli-Prinsessan Alfred om. Rantamaa Hanna-Riikka c/o Peltola Sanna

NUO ERI 1 | Oiva om. Karhumäki Terhi
NUO ERI 2 | Revonhännän Sebestyen om. Günther Mikael
NUO EH 3 | Tuulisaaren Da-Kaapo om. Palkee Riitta
NUO EH 4 | Saseran Ras-Mu-S om. Muurinen Mari

AVO ERI 2 | Arundina Tai Curi om. Karesola Pälvi
AVO ERI 3 | EstV-06 Misschiefin Yaffa Chaim om. Hirvonen Tiina
AVO ERI 4 | Annastiina Wilhelm om. Päiväkkö Mirja

VAL ERI 4 | Fin Mva Lilla Lejonets Eskil om. Lappeteläinen Silja

VET ERI 1 | ROP VETERAANI
| FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Marja & Johansson Anne
VET ERI 2 | Kans & Fin & S & Est & Aut Mva EstV-01 BaltV-03 Olazza Khasmir om. Sarkki Mirja

VSP | PN 1 | VAL ERI 1
| FIN MVA PINACO X-TRA STAR om. Leppämäki Soile & Vekana Satu
PN 2 | SERT | NUO ERI 1 | VANESSAN IMANDRA om. Lappeteläinen Silja
PN 3 | ROP VETERAANI | VET ERI 1 | FIN MVA NANAZA PATINA om. Käppi Sirpa
PN 4 | VARA-SERT | AVO ERI 1 | DOWN-GOBLIN GIULIANA om. Heilman Merja

JUN ERI 1 | KiaPri Aprillia AleXa om. Mutanen Kirsi & Virtanen Sari
JUN ERI 2 | Pinaco Honey Girl om. Leppämäki Soile & Virtanen Sari
JUN ERI 3 | Pinaco I'm Sunshine om. Leppämäki Soile
JUN ERI 4 | Cinodes Countess Rose om. Berk Sirpa

NUO ERI 2 | Down-Goblin Lapponia om. Björk Merv i
NUO ERI 3 | Pinaco Fine Party Girl om. Leppämäki Soile & Häkli Matti
NUO ERI 4 | Revonhännän Unisa Uskaya om. Muurinen Mari & Nenonen Mari

AVO ERI 2 | Ingefal's Xmas Pinacolada om. Leppämäki Soile
AVO ERi 3 | Cinodes Chantal Rose om. Berk Sirpa
AVO ERI 4 | Shenyang om. Savolainen Ida & Karesola Päivi

VAL ERI 2 | Fin & Est & Lv Mva Shibazhan Kerria om. Hirvonen Tiina
VAL ERI 3 | Fin & S Mva Bio-Bio's Highlight For Tashi-Gong om. Huhtinen Katriina & Sara
VAL ERI 4 | Fin Mva Ziestan Tijuana om. Kujala Paula

VET ERI 2 | Fin Mva Nanaza Palette om. Taskila Pia & Daniela
VET ERI 3 | Fin Mva Lharilas Eleodoora om. Takala Terttu
VET ERI 4 | Kans & Fin & Est & Aut & Lv Mva BaltV-00 EstV-00 AbdSg-02 Olazza Shalimari om. Perttola Maija

Pennut 7 - alle 9 kk
ROP PENTU | AURUMIN WERDI om. Smed Tuula
PEK 2 | Hiawatha om. Smed Tuula
PEK 3 | Lobsang Cun-Wa Mani om. Parviainen Adele & Tuula
PEK 4 | Lilileijan Nessun Dorma om. Sahlberf Anne & Rämö Tiina

Pennut 5-7kk
PEK 1 | Racconto Uptoen Girl om. Vänni Riitta

Pennut 7 - alle 9 kk
VSP PENTU | OLAZZA JAZZMINE om. Perttola Maija & Rapo Mia
PEK 2 KP | CINODES CHAMPAGNE DROP om. Berk Sirpa & Karesola Pälvi
PEK 3 | Saseran Ella Elenna om. Tenlén Marjut & Laakso Karoliina

ROP KASVATTAJA | NANAZA om Taskila Pia
KASV 2 KP | OLAZZA om. Perttola Maija
KASV 3 KP | PINACO om. Leppämäki Soile



Tervakoski KV 25.8.2007
Tuomari: Kristiina Ahlberg
Ilmoitettu: pentuja 2 - aikuisia 38 - veteraaneja 6


ROP Tuuling Chan Tatum - VSP Braeduke Spyanki
Kuva: Heikki Parviainen

ROP | PN 1 | CACIB | VAL ERI 1
| FIN MVA TUULING CHAN TATUM om. Routakangas NIna & Parviainen Tuula
PN 2 | VARA-CACIB | SERT | NUO ERI 1 | TUULING THUR XILLA om. Rita Katja
PN 3 | VSP VETERAANI | VET ERI 1 | KANS & FIN & EST & LV MVA BALV V-01 ESTV-02 SHIBAZHAN NEMESIA om. Johansson Anne
PN 4 | VAL ERI 2 | FIN & EST MVA TUULING CHAN KERTHUR om. Parviainen Tuula
VARA-SERT | AVO ERI 1 | KIIRAMANNA YÖN KUNINGATAR om. Uimonen Merja & Pirhonen Riitta & Silander

JUN EH 1 | Pinaco Honey Girl om. Leppämäki Soile & Virtanen Sari
JUN EH 2 | Mow-Zow Anastasia om. Rita Katja & Marko
JUN EH 3 | Cinodes Countess Rose om. Berk Sirpa
JUN EH 4 | Flametail Dear Devil-Mma om. Päiväkkö Mirja & Haverinen Sanna

NUO ERI 2 | Toyway Cri-Sanna om. Heinänen Taru & Leiviskä Jouko
NUO ERI 3 | Pinaco Fine Party Girl om. Leppämäki Soile & Häkli Matti

AVO ERI 2 | Revonhännän Helmiina om. Suominen Sirpa & Paukku Lea
AVO ERI 3 | Mäntykartanon Amoriina om. Jokela Paula

VAL ERI 3 | Fin & S & Est Mva BaltV-06 Tuuling Chan Paris om. Parviainen Tuula

VET ERI 2 | Kans & Fin & Dk & S Mva LtuV-03 Tuuling Yennes Chantal om. Parviainen Tuula

VSP | PU 1 | CACIB | VAL ERI 1 | FIN MVA BRAEDUKE SPYANKI om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
PU 2 | ROP VETERAANI | VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Marja & Johansson Anne
PU 3 | VARA-CACIB | VAL ERI 2 | FIN MVA SHIBAZHAN WULFENIA om. Männistö Sanna
PU 4 | VAL ERI 3 | FIN MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja
SERT | NUO ERI 1 | TUULISAAREN DA-KAAPO om. Palkee Riitta
VARA-SERT | AVO ERI 1 | BELLEZZA'S YAN-KEE om. Jokela Paula

JUN EH 1 | Revonhännän Wille Walo om. Niskanen Pauliina
JUN EH 2 | Satatassun Gandante om. Hämäläinen Juulia & Raija

AVO ERI 2 | Suvijan Sibelius om. Grönlund Anita
AVO EH 3 | Annastiina Wilhelm om. Päiväkkö Mirja
AVO EH 4 | Seduhin Jaleo om. Riutto Sari

VET EH 2 | Katimon Kasper om. Männistö Sanna

ROP KASVATTAJA
| TUULING om. Parviainen Tuula




Heinola 19.8.2007
Tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari
Ilmoitettu: pentuja 2 - aikuisia 38 - veteraaneja 7


ROP ROP-vet. Shibazhan Thymus - VSP VSP-vet. Olazza Shalimari

ROP | ROP VETERAANI | VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija & Johansson Anne
PU 2 | VAL ERI 1 | FIN & LTU & LV MVA EUJV-05 PMV-06 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
PU 3 | VAL ERI 2 | FIN & S MVA LILLA LEJONETS ESKIL om. Lappeteläinen Silja
PU 4 | VAL ERI 3 | FIN MVA BRAEDUKE SPYANKI om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
SERT | AVO ERI 1 | CHRYSTAL MOUNTAIN CONRAD om. Vihtilä Netta
VARA-SERT | AVO ERI 2 | SHIBAZHAN ZELKOVA om. Koponen Piia & Johansson Anne

NUO EH 1 | Mäntykartanon Donatello om. Tuikka Ritva-Liisa
NUO EH 2 | Wartin-Kyis Bdun-Ter om. Juvonen Milla

AVO ERI 3 | Mäntykartanon Arnold om. Tuikka Ritva-Liisa
AVO EH 4 | Arundina Gompa Kahn om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni & Lagerström P.

VAL ERI 4 | Lux & D Mva Chrystal Mountai Heartbreaker om. Lehto Leila

VET ERI 2 | Kans & Fin & S & Est & Aut Mva EstV-01 BaltV-03 Olazza Khasmir om. Sarkki Mirja

VSP | VSP VETERAANI | PN 1 | VET ERI 1 | KANS & FIN & EST & AUT & LV MVA BALTV-00 ESTV-00 OLAZZA SHALIMARI om. Perttola Maija
PN 2 | VET ERI 2 | FIN MVA NANAZA PATINA om. Käppi Sirpa
PN 3 | SERT | NUO ERI 1 | VANESSAN IMANDRA om. Lappeteläinen Silja
PN 4 | VARA-SERT | AVO ERI 1 | DOWN-GOBLIN GIULIANA om. Heilman Merja

JUN EH 1 | Down-Goblin Q-N-Säde om. Heilman Merja & Kukkula Satu
JUN EH 2 | Chakiran Beatrix om. Peltola Sanna & Viertonen Tuula

NUO ERI 2 | Olazza Har-Mo-Ny om Perttola Maija
NUO ERI 3 | Down-Goblin Lapponia om. Bjrök Mervi
NUO ERI 4 | Chrystal Mountain Quaint om. Lehto Leila

AVO ERI 2 | Nanaza Poppins om.
AVO ERI 3 | Mäntykartanon Amoriina om. Jokela Paula
AVO ERI 4 | Arundina Lha Sha om. Kokko Yvonne

VET ERI 3 | EuVV-06 Down-Goblin Miss Fashion om. Heilman Merja
VET ERI 4 | Kans & Fin & Est & Ltu Mva Chrystal Mountain Dorothee om. Lehto Leila

ROP PENTU | DOWN-GOBLIN UNISATU om. Nieminen Nina & kasv
PEK 2 | Ziestan Tiny Tia om. Peltomaa Susanna

ROP KASVATTAJA | OLAZZA om. Perttola Maija
KASV 2 KP | Down-Goblin om. Heilman Merja
KASV 3 KP | Chrystal Mountain om. Lehto Leila




Kouvola 18.8.2007
Tuomari: Annaliisa Heikkinen
Ilmoitettu: pentuja 2 - aikuisia 26 - veteraaneja 3


VSP Braeduke Spyanki - ROP Vanessan Imandra
Kuva: Anne Johansson

ROP | PN 1 | SERT | NUO ERI 1 | VANESSAN IMANDRA om. Lappeteläinen Silja
PN 2 | ROP VETERAANI | VET ERI 1 | KANS & FIN & EST & LV MVA BALV V-01 ESTV-02 SHIBAZHAN NEMESIA om. Johansson Anne
PN 3 | V ARA-SERT | AVO ERI 1 | NANAZA POPPINS om. Taskila Pia & Daniela & Johansson Anne
PN 4 | VAL ERI 1 | FIN MVA NENEMO IBANIMAN GIRL om. Lampinen Anniina

JUN ERI 1 | Cinodes Countess Rose om. Berk Sirpa
JUN ERI 2 | Nenemo Tosgano om. Vainio Essi ja Joni
JUN EH 3 | Nenemo Brilliant Girl om. Lampinen Anniina
JUN EH 4 | Cinodes Chantal Sonet om. Lindholm Marjo & Paul

NUO ERI 2 | Vanessan Indira om. Lilja Outi

AVO ERI 2 | Arundina Lha Sha om. Kokko Yvonne
AVO ERI 3 | Nenemo Deep-True-Love om. Lampinen Anniina & Eija

VSP | PU 1 | VAL ERI 1 | FIN MVA BRAEDUKE SPYANKI om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
PU 2 | VAL ERI 2 | FIN MVA LILLA LEJONETS ESKIL om. Lappeteläinen Silja
PU 3 | VSP VETERAANI | VET ERI 1 | KANS & FIN & RUS & LVA MVA BW-01 SHIBAZHAN NOLINA om. Nykänen Johanna
PU 4 | SERT | AVO ERI 1 | ARUNDINA NORBU DANPO om. Ketonen Mirja
VARA-SERT | AVO ERI 2 | SHIBAZHAN ZELKOVA om. Koponen Pia & Johansson Anne

JUN EH 1 | Nenemo Knight Master om. Tamer Ossi & Tarja
JUN EH 2 | Vanessan Love-Len om. Lappeteläinen Silja
JUN EH 3 | Hoswin Lord Of Luxury om. Takala Sami

NUO EH 1 | Down-Goblin Baden-Baden om. Ilomäki Nina

AVO ERI 3 | Arundina Gompa Khan om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni


VSP veteraani Shibazhan Nolina - ROP veteraani Shibazhan Nemesia

VET ERI 2 | Kans & Fin & Est & Lv & Blr Mva Souska Phelim om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni

ROP PENTU | CINODES CHAMPAGNE DROP om. Karesola Päivi & Berk Sirpa
VSP PENTU | KIIRAMANNA RIMPATIREI om. Marin Inka & Muronranta Rauno

ROP KASVATTAJA | NENEMO om. Lampinen Eija & Matti



Haukipudas RN 18.8.2007
Tuomari: Markku Kipinä
Ilmoitettu: pentuja 1 - aikuisia 9 - veteraaneja 3

RYP 3 | ROP | PU 1 | SERT | FIN MVA | AVO ERI 1 | BENDAFEIMS USVA Om. Särkelä Seija ja Riekki Hannu
PU 2 | ROP VET | VET ERI 1 | KANS&FIN&S&N MVA, EUVV-06 TOYWAY KAP-RI-OLLI Om. Kaakinen Tiina
PU 3 | VARA-SERT | NUO ERI 1 | BELLEZZA`S BOH-EEMI Om. Leinonen Teija
PU 4 | NUO ERI 2 | ARUNDINA WET WHEREVER Om. Leinonen Helvi ja Virtanen Tarja

NUO EH 3 | Naranja Basilio Om. Kuukasjärvi Tanja

AVO EH 2 | Hoswin Odyssey Om. Hemmilä Eija ja Humalamaa Antero

VSP | PN 1 | VAL ERI 1 | FIN MVA BELLEZZA`S KOH-I-NOOR Om. Rusanen Titta ja Huurinainen Aino-Inkeri
PN 2 | SERT | JUN ERI 1 | BELLEZZA`S TAHITI Om. Huurinainen Aino-Inkeri
PN 3 | VARA-SERT | NUO ERI 1 | BELLEZZA`S BRILJANTTI Om. Huurinainen Aino-Inkeri
PN 4 | AVO ERI 1 | TOYWAY SMIR-GE-LINE Om. Arjas Anna-Maija ja Leiviskä Jouko

VET EH 1 | Cisosan Janet Junior Om. Leinonen Helvi ja Virtanen Tarja

ROP PENTU
| BENDAFEIMS VIVIAN Om. Jäppinen Sirpa ja Kleemola Raija

BIS 4 KASVATTAJA | ROP KASVATTAJA
| BELLEZZA`S Om. Huurinainen Aino-Inkeri




Joensuu KV 12.8.2007

Tuomari: Harry Tast
Ilmoitettu: pentuja 2 - aikuisia 34 - veteraaneja 2

ROP | PN 1 | SERT | CACIB | NUO ERI 1
| JV-06 TOYWAY CRI-SANNA om. Heinänen Taru & kasv.
PN 2 | VARA-CACIB | VAL ERI 1 | FIN MVA BELLEZZA'S SONETTE om. Huurinainen Aino-Inkeri
PN 3 | VARA-SERT | NUO ERI 2 | VANESSAN INDIRA om. Lilja Outi
PN 4 | VAL ERI 2 | FIN MVA BIO-BIO'S HIGHLIGHT FOR TASHI-GONG om. Huhtinen Katriina & Sara

JUN EH 1 | Ziestan Chandra om. Landén Anne
JUN EH 2 | Tuuling Chan Zayenne om. Huhtinen Katriina & Roope
JUN EH 3 | Vanessan Josephine om. Ervasti Suvi

NUO EH 3 | Vanessan Imandra om. Lappeteläinen Silja
NUO EH 4 | Bellezza's Tahiti om. Huurinainen Aino-Inkeri

AVO ERI 1 | Mäntykartanon Amoriina om. Jokela Paula
AVO ERI 2 | Toyway E-Lea-Nor om. Kalliomäki Tuuli
AVO ERI 3 | Bellezza's Juanita om. Räsänen Minna
AVO ERI 4 | JV-05 Saffron Farina om. Takkunen Minna & kasv.

VAL EH 3 | FIN MVA Bellezza's Koh-I-Noor om. Rusanen Titta & kasv.

VSP | PU 1 | VET ERI 1 | KANS & FIN & S & N MVA EUVV-06 TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Kaakinen Tiina
PU 2 | CACIB | VAL ERI 1 | FIN MVA TASHI-GONG FREZZA om. Kolehmainen Anne & Savinainen Marko
PU 3 | VARA-CACIB | VAL ERI 2 | FIN MVA LILLA LEJONETS ESKIL om. Lappeteläinen Silja
PU 4 | VAL ERI 3 | FIN & S MVA TOYWAY DASAR GADAI om. Kaakinen Tiina & kasv.

NUO EH 1 | Vanessan Eskil Jr om. Vartiainen Taru
NUO EH 2 | Bellezza's Boh-Eemi om. Leinonen Teija

AVO EH 1 | Mäntykartanon Arnold om. Tuikka Ritva-Liisa

ROP PENTU | TASHI-GONG MY MIND om. Huhtinen Katriina & Kokkola Aila

PEK 1 | Saffron Impreza om. Olin Katja

KASV 1 | Bellezza's om. Huurinainen Aino-Inkeri




Joensuu 11.8.2007
Tuomari tarmo Viirtelä
Ilmoitettu: pentuja 1 - aikuisia 28 - veteraaneja 3


VSP Toyway Kap-Ri-Olli - ROP Bellezza's Sonette
Kuva: Arja Timonen

ROP | PN 1 | VAL ERI 1 | FIN MVA BELLEZZA`S SONETTE Om. Aino-Inkeri Huurinainen
PN 2 |SERT | FIN MVA | AVO ERI 1| BELLEZZA`S KOH-I-NOOR Om. Titta Rusanen ja Kasv.
PN 3| VARA SERT |AVO ERI 2 | TOYWAY ZAT-ZUMA Om. Heli Parkkinen ja Kasv.
PN 4 | AVO ERI 3 | TOYWAY SE-RA-FINA Om. Tuuli Kalliomäki ja Veli-Pekka Heino

JUN EH 1 | Vanessan Josephine Om.Suvi Ervasti
JUN EH 2 | Vanessan Kathleen Om. Silja ja Kerttu Lappeteläinen

NUO ERI 1 | Bellezza`s Tahiti Om. Aino-Inkeri Huurinainen
NUO ERI 2 | Vanessan Imandra Om. Silja Lappeteläinen
NUO ERI 3 | Milarzin Beaty of Gutten Om. Mira Wagner

AVO ERI 4 | Saffron Farina Om. Minna Takkunen ja Kasv.

VSP | ROP VETERAANI |PU 1 | VET ERI1| KANS&FIN&S&N MVA, EUVV-06 TOYWAY KAP-RI-OLLI Om. Tiina Kaakinen
PU 2 | SERT | AVO ERI 1 | LILLA LEJONETS ESKIL Om. Silja Lappeteläinen
PU 3 | VARA SERT |VAL ERI 1| EST&S MVA, EST JMVA MILIISIN FA-BLED Om. Mira Wagner
PU 4 |AVO ERI 1| MÄNTYKARTON ARNOLD Om. Ritva-Liisa Tuikka

JUN ERI1 | ROP JUNIORI | Vanessan Laurentz Om. Silja ja Kerttu Lappeteläinen

NUO EH 1| Bellezza`s Boh-Eemi Om. Teija Leinonen

AVO ERI 3 | Bellezza`s Ki-as-ma Om. Arja ja Marko Pitkänen ja Kasv.
AVO ERI 4 | Bellezza`s Bellamy Om. Ritva-Liisa Tuikka

BIS 3 KASVATTAJA | ROP KASVATTAJA
| BELLEZZA`S Om. Aino-Inkeri Huurinainen



Luumäki 11.8.2007
Tuomari Pirjo Aaltonen
Ilmoitettu: pentuja 4 - aikuisia 20


ROP Satatassun Viva Valentino - VSP Down-Goblin Giuliana
Kuva: Sirpa Suominen

ROP | PU 1| VAL ERI 1| FIN MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja
PU 2 | SERT | AVO ERI 1| ZIESTAN CHICO om. Wallenius Eeva & Sara
PU 3 | VARA-SERT| NUO ERI 1| NENEMO HOPE STAR om. Mira Raussi
PU 4| AVO ERI 2| REVONHÄNNÄN LYSTI LENNARTI om. Suominen Sirpa & Vaimare Mari

JUN ERI 1| Arundina Parti At Last om. Suutarinen Hanna-Kaisa
JUN EH 2| Revonhännän Sebestyen om. GÜnther Mikael & Kirsi

NUO EH 2| Ltu JV-07 Ziestan Iki-Ihana om. Rämö Tiina

AVO ERI 3| Annastiina Wilhelm om. Päiväkkö Mirja
AVO EH 4| Ziestan Mikkael om. Wallenius Eeva & Sara

VSP | PN 1 | SERT | AVO ERI 1 | DOWN-GOBLIN GIULIANA om. Heilman Merja
PN 2 | VARA-SERT | AVO ERI 2 | REVONHÄNNÄN JUSTINA om. Suominen Sirpa
PN 3 | NUO ERI 1 | REVONHÄNNÄN ONJA ONNELLA om. Suominen Sirpa
PN 4 | NUO ERI 2 | DOWN-GOBLIN LAPPONIA om. Björk Mervi

JUN EH 1 | Flametail Dear De-Wilma om. Päiväkkö Mirja & Haverinen Sanna
JUN EH 2 | Down-Goblin Odessa om. Björk Mervi

NUO ERI 3 | Ziestan Tiny Tara om. Rämö Tiina
NUO EH 4 | Down-Goblin Lumene om. Leppänen Merja


ROP-pentu Down-Goblin Uskomaton - VSP-pentu Snowmuzzle's Black Fortuna
Kuva: Virpi Leppälä

ROP-PENTU | DOWN-GOBLIN USKOMATON om. Penttimies Sirpa & Petra
PEK 2 | Lilileian Noli Me Tangere om. Ihalmo Sirpa & Anna
PEK 3 | Snowmuzzle's Black Poseidon om. Raussi Mira

VSP-PENTU | SNOWMUZZLE'S BLACK FORTUNA om. Raatikainen Hanna

ROP-KASVATTAJA | REVONHÄNNÄN om. Suominen Sirpa



Kuopio 4.8.2007
Tuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen
Ilmoitettu: pentuja 3 - aikuisia 26 - veteraaneja 2


ROP Ludovikan Fredrik - VSP Arundina Bogo Nic-Sam
Kuva: Sirpa Juuso

ROP | PU 1 | VAL ERI 1 | FIN MVA LUDOVIKAN FREDRIK om. Juuso Sirpa ja Jaakko
PU 2 | SERT | AVO ERI 1 | LILLA LEJONETS ESKIL om. Lappeteläinen Silja

AVO EH 2 | Ingefal's Amor Of Life om. Riisiö Petra
AVO EH 3 | Milaezin Autumn Moon om. Hartikainen Sari
AVO EH 4 | Bellezza's Snowflake om. Timonen Arja

VAL EH 2 | S & Est Mva Est JMva Miliisin Fa-Bled om. Wagner Mira

VSP | PN 1 | SERT | AVO ERI 1 | ARUNDINA BOGO NIC-SAM om. Suvanto Tuula
PN 2 | VARA-SERT | NUO ERI 1 | BELLEZZA'S TAHITI om. Huurinainen Aino-Inkeri
PN 3 | AVO ERI 2 | BELLEZZA'S KOHINOOR om. kasv & Rusanen Titta
PN 4 | VAL ERI 1 | FIN MVA BELLEZZA'S ADALMIINAI om. Juuso Sirpa & Jaakko

JUN EH 1 | Hoswin Tayana om. Lehmann Tiija

NUO EH 2 | Milarzin Beayty Of Gutten om. Wagner Mira
NUO EH 3 | Vanessan Indira om. Lilja Outi

AVO ERI 3 | Bellezza's Ko Ko Nor om. Marttila Sinikka
AVO EH 4 | Ziestan Mi-Lin om. Wagner Mira

VET EH 1 | Fin & S Mva Ludovikan Birgitta om. Juuso Sirpa & Jaakko




Turku 4.8.2007
Tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari
Ilmoitettu: pentuja 1 - aikuisia 29 - veteraaneja 2


VSP Tuuling Chan Tatum - ROP Shibazhan Thymus
Kuva: Katja Matikainen

RYP 4 | ROP | ROP VETERAANI | VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
PU 2 | SERT | JUN ERI 1 | NANAZA PHOOKA om. Taskila Daniela & Pia
PU 3 | VARA-SERT | AVO ERI 1 | TUULING THUR RICO om. Pietilä Virpi & Parviainen Tuula
PU 4 | NUO ERI 1 | CESSI-CAN ELRADO om. Laaksonen Miika

JUN EH 2 | Hoswin Lord Of Luxury om. Takala Sami
JUN EH 3 | Silences Casper om. Johansson Keijo

AVO ERI 2 | Ziestan Tossavainen om. Mattila Iina
AVO EH 3 | Lecibsin Event om. Takala Sirpa
AVO EH 4 | Revonhännän Gomia Goran om. Suominen Sirpa


Rop veteraani Shibazhan Thymus - Vsp veteraani: Nanaza Palette
Kuva: Katja Matikainen

VPS | PN 1 | VAL ERI 1 | FIN MVA TUULING CHAN TATUM om. Routakangas Niina & Parviainen Tuula
PN 2 | SERT | FIN MVA | VSP-VETERAANI | VET ERI 1 | NANAZA PALETTE om. Taskila Pia & Daniela
PN 3 | VARA-SERT | NUO ERI 1 | TUULING THUR XUE om. Haavisto Tero
PN 4 | NUO ERI 2 | PINACO FINE PARTY GIRL om. Leppämäki Soile & Häkli Matti

JUN ERI 1 | Pinaco Honey Girl om. Leppämäki Soile & Käsnänen Sari
JUN ERI 2 | Miliisin Venus-Off-Kiss om. Nieminen Nina
JUN ERI 3 | Revonhännän Unisa Uskaya om. Muurinen Mari & Nenonen Petri
JUN ERI 4 | Tuuling Thur Aale om. Toroska Tuula

AVO ERI 1 | Tor Oskan Anselika om. Toroska Tuula
AVO ERI 2 | Ziestan Loralei om. Laakso Karoliina
AVO ERI 3 | Saseran Amai Latifah om. Laakso Karoliina
AVO ERI 4 | Ziestan Carmel Sandella om. Laakso Karoliina

VET EH 2 | Revonhännän Tamida om. Kostiainen Heli

ROP PENTU | PINACO I'M SUNSHINE om. Leppäkoski Soile


Kuva: Katja Matikainen

ROP KASVATTAJA | TUULING om. Parviainen Tuula
KASV 2 KP | REVONHÄNNÄN om. Suominen Sirpa




Vantaa 29.7.2007
Tuomari Harry Tast
Ilmoitettu: pentuja 5 - aikuisia 20 - veteraaneja 3

ROP PENTU | CINODES COUNTESS ROSE om. Berg Sirpa
PEK 2 | Nanza Carita om. Fast Carita & Pekkola Tony
PEK 3 | Cinodes ChampagneDrop om. Berg Sirpa & Karesola Pälvi
PEK 4 | Ingefal's Guess Top Model om. Heikkonen Tiia

PEK 1 | Lobsang Cun-Wa Mani om. Parviainen Tuula & Adele

ROP | ROP VETERAANI | PN 1 | VET ERI 1 | FIN MVA NANAZA PATINA om. Käppi Sirpa
PN 2 | SERT | JUN ERI 1 | FLAMETAIL DEAR DEVIL-MA om. Haverinen Sanna & Päiväkkö Mirja
PN 3 | VET ERI 2 | KANS & FIN & EST & LV MVA BALTV-01 ESTV-02 SHIBAZHAN NEMESIA om. Johansson Anne
PN 4 | VARA-SERT | AVO ERI 1 | REVONHÄNNÄN JUSTINA om. Suominen Sirpa

NUO ERI 1 | Revonhännän Pette Petunia om. Suominen Sirpa

AVO ERI 2 | Vanessan Unique Of Mae om. Vihko Eini
AVO EH 3 | Cinodes Cuddly Carmen om. Berg Sirpa
AVO EH 4 | PMJV-05 Ingefal's Princess Vilma om. Aittamaa Päivä c/o Kallio Taina

VSP | VSP VETERAANI | PU 1 | VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
PU 2 | VAL ERI 1 | FIN & N & LTU & LV MVA PMV-06 EUJV-05 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
PU 3 | VAL ERI 2 | FIN MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja

JUN EH 1 | Nanaza Phooka om. Taskila Daniela & Pia
JUN EH 2 | Naranja Basilio om. Kuukasjärvi Tanja




Pori KV 28.7.2007

Tuomari: Noel Beggs, Irlanti, Kirsti Louhi: pennut ja juniorit
Ilmoitettu: pentuja 9 - aikuisia 71 - veteraaneja 3


ROP Tuuling Chan Tatum - VSP Bellezza's Bellamy
Kuva: Sirpa Suominen

RYP 4 | ROP | PN 1 | SERT | CACIB | FIN MVA | AVO ERI 1
| TUULING CHAN TATUM om. Routakangas Niina & kasv.
PN 2 | VARA-SERT | VARA-CACIB | AVO ERI 2 | TOYWAY SMIR-GE-LINE om. Arjas Anna-Maija & kasv.
PN 3 | AVO ERI 3 | MÄNYKARTANON AMORIINA om. Jokela Paula
PN 4 | NUO ERI 1 | SHIBAZHAN CATTLEYA om. Johansson Anne & SAlminen Maija

JUN ERI 1 | Mäntykartanon Emmalotte om. Jokela Nea & kasv.
JUN ERi 2 | Chakiran Beatrix om. Peltola Sanna & kasv.
JUN ERI 3 | Chakiran Barix om. Houtsonen Pia
JUN ERI 4 | Tuuling Thur Aale om. Toroska Tuula

NUO ERI 2 | Rina-Cza's Royal Carnival om. Hautaviita Tiina c/o Peltomaa Susanna
NUO ERI 3 | Tuuling Thur Xue om. Haavisto Tero & kasv.
NUO ERI 4 | Pinaco Fine Party Girl om. Leppämäki Soile & Häkli Matti

AVO ERI 4 | Balt & Est & Blr & Lv & Ltu Mva LVV-07 Lecibsin Kariessa om. Mäkipää Jaana c/o Jukham Ea

VAL ERI 1 | Fin & S & Est Mva BALTV-06 Tuuling Chan Paris om. Parviainen Tuula
VAL ERI 2 | Fin & Est Mva MIliisin Fi-Ance-E
VAL ERI 3 | Fin & S & Est Mva ESTV-06 Tuuling Cions Olivia om. Parviainen Tuula & Heidi
VAL ERI 4 | Fin Mva Annastiina Leanna om. Houtsonen Piia

VSP | PU 1 | SERT | CACIB | AVO ERI 1 | BELLEZZA'S BELLAMY om. Tuikka Ritva-Liisa
PU 2 | VARA-CACIB | VAL ERI 1 | FIN & S MVA TOUWAY DASAR GADAI om. Kaakinen Tiina & kasv.
PU 3 | VARA-SERT | VAL ERI 2 | EST MVA EST JMVA MILIISIN TRANS-AM om. Kanninen Katriina
PU 4 | NUO ERI 1 | MÄNTYKARTANON DONATELLO om. Tuikka Ritva-Liisa

JUN ERI 1 | Ziestan Jimmie om. Aavinko Terhi
JUN ERI 2 | Chakiran Batrix om. Forsman Olavi
JUN ERI 3 | Cinodes Crescent Flame om. Viirret Virpi & Vilppo Timo
JUN EH 4 | Tuuli-Prinsessan Alfredo om. Rantala Jenna c/o kasvattaja

NUO ERI 2 | Toyway Kaa-Ha-Ri om. Kaakinen Tiina & kasv.
NUO ERI 3 | Tuulisaaren Da-Kaapo om. Palkee Riitta
NUO ERI 4 | Saseran Ras-Mu-S om. Muurinen Mari

AVO ERI 2 | Mäntykartanon Arnold om. Tuikka Ritva-Liisa
AVO ERI 3 | Balt & Rus & LV & Ltu & Slo & Rus & Rkf Mva Miliisin On-The-Road om. Leegen Airi
AVO ERI 4 | Satatassun Ukulele om. Peltonen Maarit

VAL ERI 3 | Fin Mva Toyway Tru-Ba-Durix om. Arjas Anna-Maija & kasv.
VAL ERI 4 | Fin Mva Satatassun Viva Valentino om. Päiväkkö Mirja

ROP VETERAANI | VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
VET ERI 2 | Kans & Fin & S & N Mva Toyway Kap-Ri-Olli om. Kaakinen Tiina

ROP PENTU
| HONEYDEN om. Koivistoinen-Jurkkola Tuula
PEK 2 | Kiiramanna Tuutilulla om. Porola Hannele & kasv.
PEK 3 | Cinodes Countess Rose om. Berk Sirpa
PEK 4 | Cinodes Champagne Drop om. Karesola Pälvi & kasv.

VSP PENTU
| LOBSANG CUN-WA MANI om. Parviainen Tuula & Adele

ROP KASVATTAJA
| TUULING om. Parviainen Tuula
KASV 2 KP | MILIISIN om. Mäkipää Jaana
KASV 3 KP | MÄNTYKARTANON om. Jokela Paula
KASV 4 KP | TOYWAY om. Leiviskä Jouko



Hyvinkää 22.7.2007
Tuomari: Tapio Eerola
Ilmoitettu: pentuja 4 - aikuisia 27 - veteraaneja 3


VSP Satatassun Viva Valentino - ROP Nanaza Patina
Kuva: Sirpa Suominen

ROP | ROP VETERAANI | PN 1 | VET ERI 1| FIN MVA NANAZA PATINA om. Käppi Sirpa
PN 2 | VAL ERI 1 | FIN MVA NENEMO IBANIMAN GIRL om. Lampinen Anniina
PN 3 | VAL ERI 2 | FIN MVA ANNASTIINA LEANNA om. Houtsonen Piia
PN 4 | SERT | JUN ERI 1 | CHAKIRAN BEATRIX om. Peltola Sanna & Viertonen Tuula
VARA-SERT | AVO ERI 1 | NENEMO DEEP-TRUE-LOVE om. Lampinen Eija ja Anniina

JUN ERI 2 | Flametail Dear Devil-Ma om. Haverinen Sanna & Päiväkkö Mirja
JUN EH 3 | Chakiran Barix om. Houtsonen Piia
JUN EH 4 | Down-Goblin Odessa om. Björk Mervi

NUO ERI 1 | Pinaco Parti Girl om. Leppämäki Soile & Häkli Matti
NUO ERI 2 | Down-Goblin Lapponia om. Björk Mervi

AVO ERI 2 | Revonhännän Justina om. Suominen Sirpa
AVO ERI 3 | Nanaza Poppins om. Taskila Angela & Pia
AVO EH 4 | Angel om. Heilman Merja

VAL ERI 3 | Est Mva Est JMva Maarikan Whoopie om. Raatikainen Hanna

VET ERI 2 | Down-Goblin Miss Fashion om. Heilman Merja

VSP | PU 1 | VAL ERI 1 | FIN MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO
PU 2 | VSP VETERAANI | VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
PU 3 | SERT | FIN MVA | AVO ERI 1 | EUJV-06 JV-06 NANAZA POET om. Tasjuka Pia & Hämäläinen Satu
PU 4 | VARA-SERT | JUN ERI 1 | NANAZA PHOOKA om. Taskila Daniela & Pia

JUN ERI 2 | Satatassun Gandate om. Hämäläinen Raija & Juulia
JUN EH 3 | Down-Goblin Onegin om. Mäenranta Veli-Matti

AVO ERI 2 | Toyway Yakub Khan om. Myllynen Sari
AVO ERI 3 | Arundina Norbu Danpo om. Ketonen Mirja
AVO ERI 4 | Annastiina Wilhelm om. Päiväkkö Mirja

ROP PENTU
| NANAZA CARITA om. Fast Carita & Pekkola Tony
PEK 2 KP | CINODES COUNTESS ROSE om. Berk Sirpa
PEK 3 | Cinodes Champagne Drop om. Berk Sirpa & Karesola Pälvi
PEK 4 | Pinaco JIgikiki om. Leppämäki Soile

BIS 2 KASVATTAJA | ROP KASVATTAJA
| NANAZA om. Taskila Pia



Hankasalmi 21.7.2007
Tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Ilmoitettu: pentuja 1 - aiksuisia 16 - veteraaneja 1


VSP Toyay Kap-Ri-Olli - ROP Vanessan Estralita
Kuva: Taru Heinänen

BIS 1 | RYP 1| ROP | PN 1| SERT | AVO ERI 1 | VANESSAN ESTRALITA Om. Aune Savolainen ja Kasv.
PN 2 | VARA SERT | NUO ERI 1 | VANESSAN IMANDRA Om. Silja Lappeteläinen
PN 3 |NUO ERI 2 | VANESSAN INDIRA Om. Outi Lilja
PN 4 | AVO ERI 2 | TOYWAY E-LEA-NOR Om. Tuuli Kalliomäki

JUN EH 1 | Tapsan Vilma Om. Anne Prusi
JUN EH 2 | Flametail Dear De-Vilma Om. Mirja Päiväkkö ja kasv.

AVO EH 3 | Toyway Se-Ra-Fina Om. Tuuli Kalliomäki

VSP | ROP VETERAANI | | VET ERI 1| KANS&FIN&S&N MVA,EUVV-06 TOYWAY KAP-RI-OLLI Om. Tiina Kaakinen
PU 2 | SERT | JUN ERI 1 | TOYWAY KAA-H-ARI Om. Tiina Kaakinen ja Leiviskä Jouko
PU 3 | VARA SERT | AVO ERI 1 | LILLA LEJONETS ESKIL Om. Silja Lappeteläinen
PU 4 | VAL ERI 1| FIN MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO Om. Mirja Päiväkkö

JUN EH 2 | Mäntykartanon Erasmus Om. Minna Virta

AVO EH 2 | Ingefal`s Amor Of Life Om. Petra Riisiö
AVO EH 3 | Annastiina Wilhelm Om. Mirja Päiväkkö
AVO EH 4 | Vanessan Urban Hero Om. Maija Ahonen



Orivesi 15.7.2007
Tuomari: Michael Clancy, Irlanti
Ilmoitettu: pentuja 3 – aikuisia 41 – veteraaneja 7


VSP Tuulisaaren Da-Kaapo - ROP Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong
Kuva: Sirpa Suominen

ROP | PN 1 | VAL ERI 1
| FIN MVA BIO-BIO’S HIGHLIGHT FOR TASHI-GONG om. Huhtinen Katriina & Sara
PN 2 | SERT | NUO ERI 1 | TOYWAY CRI-SANNA om. Heinänen Taru & Leiviskä Jouko
PN 3 | VARA-SERT | JUN ERI 1 | KIAPRI APRILIA ALEXA om. Mutanen Kirsi & Käsnänen Sari
PN 4 | AVO ERI 1 | TUULISAAREN MONTE CINTO om. Ahti Marja
VSP VETERAANI | VET ERI 1 | DOWN-GOBLIN MISS FASHION om. Heilman Merja

JUN ERI 2 | Tuuling Thur Aale om. Toroska Tuula
JUN ERI 3 | Pinaco Gamomilla om. Leppämäki Soile & Tuomi Merja & Jari
JUN ERI 4 | Down-Goblin Felicity om. Heilman Merja & Kanninnen Katriina

NUO ERI 2 | Vanessan Imandra om. Lappeteläinen Silja
NUO ERI 3 | Pinaco Fine Party Girl om. Leppämäki Soile & Häkli Matti
NUO ERI 4 | Shibazhan Catteleya om. Johansson Anne & Salminen Maija

AVO ERI 2 | Down-Goblin Giuliana om. Heilman Merja
AVO ERI 3 | Tor Oskan Anselika om. Toroska Tuula
AVO ERI 4 | Kiiramanna Yön Kuningatar om. Uimonen Merja & Pirhonen-Silander Riitta

VAL ERI 2 | Fin Mva Down-Goblin Jacqueline om. Heilman Merja
VAL EH 3 | Pohj & Fin & S & N & Dk & Est Mva Toyway Fa-Bi-Anna om. Kalliomäki Tuuli

VET ERI 2 | Revonhännän Saimy om. Vuori Malla

VSP | PU 1 | SERT | NUO ERI 1 | TUULISAAREN DA-KAAPO om. Palkee Riitta
PU 2 | VARA-SERT | NUO ERI 2 | REVONHÄNNÄN PATA-ÄSSÄ om. Pekki-Nieminen Heli
PU 3 | BIS 2 VETERAANI | ROP VETERAANI | VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija & Johansson Anne
PU 4 | AVO ERI 1 | MILIISIN ON-THE-ROAD om. Leegen Airi & Kanninen Katriina

JUN EH 1 | Bio-Bio’s Top Dog om. Huhtinen Katriina & Lappeteläinen Silja

AVO EH 2 | Tuuling Thur Rico om. Pietilä Virpi & Parviainen Tuula
AVO EH 3 | Annastiina Wilhelm om. Päiväkkö Mirja

VAL ERI 1 | Fin Mva Satatassun Viva Valentino om. Päiväkkö Mirja

VET EH 2 | Kans & Fin & Est & N Mva Lecibsin Sylver om. Tattari Lahja & Kuusisto Jukka

ROP PENTU | PINACO I’M SUNSHINE om. Leppämäki Soile
PEK 2 KP | PINACO HOPEFUL GIRL om. Suoniemi Heli

VPS PENTU | IOBSANG CUN-WA MANI om. Parviainen Tuula & Adele


Kuva: Sirpa Suominen

ROP KASVATTAJA | DOWN-GOBLIN om. Heilman Merja



Kokkola KV 14.7.2007
Tuomari Dusan Paunovic, Serbia
Ilmoitettu: pentuja 2 - aikuisia 65 - veteraaneja 7


ROP Toyway Dasar Gadai - VSP Lecibsin Gala

ROP | RYP 2 | CACIB | PU 1 | VAL ERI 1
| FIN&S MVA TOYWAY DASAR GADAI Om. Tiina Kaakinen& Jouko Leiviskä
PU 2 | ROP VETETERAANI | VET ERI 1| KANS&FIN&S&N MVA,EUVV-06 TOYWAY KAP-RI-OLLI Om. Tiina Kaakinen
PU 3 | VARA CACIB | VAL ERI 2 | FIN MVA FLAMETAIL CO-MIST-US Om. Katja Rita& Sanna Haverinen
PU 4| SERT | NUO ERI 1 | MÄNTYKARTANON DONATELLO Om. Ritva-Liisa Tuikka
VARA SERT | NUO ERI 2 | ARUNDINA WET WHEREVER Om. Helvi Leinonen& Tarja Virtanen

JUN ERI 1 | Mäntykartanon Erasmus Om. Minna Virta
JUN EH 2 | Ziestan Theo Om. Petra Keho
JUN EH 3 | Hoswin Oscar the Great Om. Mia Ollila& Mia Westman
JUN EH 4 | Ziestan Lonnie Om. Sirkka Keho

NUO ERI 3 | Cayana Ging Ka Ra Om. Jari Kuusisto
NUO ERI 4 | Bendafeims Usva Om. Seija Särkelä& Hannu Riekki

AVO ERI 1 | Ingefal`s Magical Hoswin Om. Mia Ollila& Mia Westman
AVO ERI 2 | Mäntykartanon Arnold Om. Ritva-Liisa Tuikka
AVO ERI 3 | Shandita`s Tru Shamonte Om. Kirsi Laine
AVO ERI 4 | Cayana Gedo Grebo Om. Liisa Rajala

VAL ERI 3 | Fin&N Mva Ziestan Lilla Luka Om. Sami Parkkisenniemi& Sanna Haverinen
VAL ERI 4 | Fin Mva Toyway Tru-Ba-Durix Om. Anna-Maija Arjas& Jouko Leiviskä

VSP | PN 1 | CACIB | SERT | AVO ERI 1| LECIBSIN GALA Om. Anna-Liisa Hakala
PN 2 | VARA CACIB | VAL ERI 1| FIN&S&N&DK&EST&PM MVA TOYWAY FA-BI-ANNA Om. Tuuli Kalliomäki
PN 3 | VARA SERT | VSP VETERAANI | VET ERI 1| EUVV-O6 DOWN-GOBLIN MISS FASHION Om. Merja Heillman
PN 4| AVO ERI 2 | DOWN-GOBLIN GIULIANA Om. Merja Heillman

JUN ERI 2 | Shandita´s Princess Amaya Om. Johanna Mäkelä
JUN ERI 3 | Revonhännän Ultra Unine Om. Sirpa Suominen
JUN ERI 4 | Flametail Dear Demo-Nitar Om. Sanna Haverinen

NUO ERI 1 | Vanessan Indira Om. Outi Lilja
NUO ERI 2 | Toyway Dame Flametail Om. Sanna Haverinen& Sami Parkkisenniemi
NUO ERI 3 | Down-Goblin Lapponia Om. Mervi Björk
NUO EH 4 | Tuuling Jan Venus Om. Tuula Parviainen c/o Adele Parviainen

AVO ERI 3 | Cayana Gyatsa La Om. Marja-Terttu Kallio
AVO ERI 4 | Toyway E-Lea-Nor Om. Tuuli Kalliomäki

VAL ERI 2 | Fin&Est&S MVA, BALTV-06 Tuuling Chan Paris Om. Tuula Parviainen
VAL ERI 3 | Fin Mva Down-Goblin Jacqueline Om. Merja Heillman
VAL ERI 4 | Fin Mva Bellezza`s Adalmiina Om. Sirpa& Jaakko Juuso

VET ERI 2 | Fin Mva Sunny Start Reeta Om. Johanna Mäkelä
VET ERI 3 | Fin&S Mva Ludovikan Bir-Gitta Om. Sirpa& Jaakko Juuso
VET ERI 4 | Revonhännän Matilda Om. Sirpa Suominen

ROP PENTU
| LOBSANG CUN-WA MANI Om. Tuula& Adele Parviainen

ROP KASVATTAJA | TOYWAY Om. Jouko Leiviskä
KASV 2 KP| DOWN-GOBLIN Om. Merja Heillman
KASV 3 KP | MÄNTYKARTANON Om. Paula Jokela
KASV 4 KP | RWVONHÄNNÄN Om. Sirpa Suominen



Juva KV 7.7.2007
Tuomari: Bas Bosch, Alankomaat
Ilmoitettu: pentuja 2 - aikuisia 36 - veteraaneja 5


VSP Bio-Bios Top Dog - Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong
Kuva: Anne Heilman

ROP | PN 1 | CACIB | VAL ERI 1 | FIN & S MVA BIO-BIO'S HIGHLIGHT FOR TASHI-GONG om. Huhtinen Katriina
PN 2 | SERT | VARA-CACIB | NUO ERI 1 | VANESSAN IMANDRA om. Lappeteläinen Silja
PN 3 | VARA-SERT | AVO ERI 1 | DOWN-GOBLIN Giuliana om. Heilman Merja
PN 4 | NUO ERI 2 | TOYWAY E-LEA-NOR om. Kalliomäki Tuuli

JUN ERI 1 | Nic-Sam Bertta om. Suvanto Tuula & Komulainen Paula
JUN ERI 2 | Tuuling Chan Zayenne om. Huhtinen Katriina & Roope
JUN ERI 3 | Down-Goblin Odessa om. Björk Mervi
JUN EH 4 | MIliisin Up-N-Milarzin om. Wagner Mira c/o Luostarinen Oili

NUO ERI 2 | Down-Goblin Lapponia om. Björk Mervi
NUO ERI 3 | JV-06 Toyway Cri-Sanna om. Heinänen Taru & kasv.
NUO ERI 4 | Shibazhan Catteleya om. Johansson Anne & Salminen Maija

AVO ERI 3 | Nanaza Poppins om. Taskila Angela & Pia
AVO ERI 4 | Hoswin Lady In Black om. Wagner Mira

VAL ERI 2 | Fin Mva Down-Goblin Jaqueline om. Heilman Merja
VAL ERI 3 | Fin & S & N & Dk & Est & PM Mva Toyway Fa-Bi-Anna om. Kalliomäki Tuuli

VSP VETERAANI | VET ERI 1
| DOWN GOBLIN MISS FASION om. Heilaman Merja

VSP | PU 1 | SERT | JUN ERI 1
| BIO-BIO'S TOP DOG om. Huhtinen Katriina & Lappeteläinen Silja
PU 2 | CACIB | VAL ERI 1 | FIN MVA TASHI-GONG FREZZA om. Kohehmainen Anne & Savinainen Marko
PU 3 | VARA-SERT | VARA-CACIB | NUO ERI 1 | VANESSAN ESKIL JR om. Vartiainen Taru
PU 4 | ROP VETERAANI | VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne

JUN ERI 2 | Toyway Kaa-H-Ari om. kasv & Kaakinen Tiina
JUN ERI 3 | Hoswin Lord Of Luxury om. Takala Sami
JUN ERI 4 | Vanessan Love-Len om. Itkonen Pirjo

NUO ERI 2 | Arundina Wet Wherever om. Leinonen Helvi & VIrtanen Tarja ja Ella
NUO ERI 3 | Nenemo Hope Star om. Raussi Mira
NUO ERI 4 | Ingefal's Miloo om. Urpelainen Teija & Urpelainen-Reuna Jaana

AVO ERI 1 | Bellezza's Mosquito om. Timonen Arja
AVO ERI 2 | Milarzin Autumn Moon om. Hartikainen Sari
AVO ERI 3 | Bellezza's Snowflake om. Timonen Arja
AVO ERI 4 | Vanessan Urban Hero om. Ahonen Tuija c/o Ahonen Maija

VAL ERI 2 | Fin & S Mva Toyway Dasar Gadai om. Kaakinen Tiina & kasv.
VAL ERI 3 | Est & S Mva Est JMva Miliisin Fa-Bled om. Wagner Mira

VET ERI 2 | Kans & Fin & S & N Mva EuvV-06 Toyway Kap-Ri-Olli om. Kaakinen Tiina

ROP PENTU
| TASHI-GONG MR MAFIOSO om. Heiskanen Tuuli & Saranen Pirjo
VSP PENTU | TASHI-GONG MAE DAY om. Hyytiäinen Tarja

ROP KASVATTAJA | DOWN-GOBLIN om. Heilman Merja

Karjaa KV 1.7.2007
Tuomari: Juha Putkonen
ilmoitettu: aikuisia 25 - veteraaneja 5


ROP Braeduke Spyanki - VSP Annastiina Shakira
Kuva: Anne Johansson

RYP 3 | ROP | PU 1 | CACIB | VAL ERI 1
| FIN MVA BRAEDUKE SPYANKI om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
PU 2 | ROP VETERAANI | BIS 1 VETERAANI | VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
PU 3 | VET ERI 2 | KANS & FIN & EST MVA EUV-99 WARSV-99 BALTV-00-04 OLAZZA EL-SHEIK om. Perttola Maija
PU 4 | SERT | VARA-CACIB | FIN MVA | AVO ERI 1 | KANS & LT & EST MVA OLAZZA Q-MAR om. Perttola Maija
VARA-SERT | NUO ERI 1 | RINA-CZA'S ROYAL SILVER om. Knuutila Aila c/o Peltomaa Susanna

AVO ERI 2 | Annastiina Wilhelm om. Päiväkkö Mirja
AVO ERI 3 | Suvijan Sirius om. Vänni Pirjo & Pasi
AVO ERI 4 | Suvijan Miros La om. Vänni Pirjo & Pasi

VAL ERI 2 | Fin Mva Ziestan Mickey om. Mattila Iina
VAL ERI 3 | Fin Mva Satatassun Viva Valentino om. Päiväkkö Mirja
VAL ERI 4 | Fin Mva Arundina Ming Banzo om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni

VSP | PN 1 | CACIB | VAL ERI 1
| FIN MVA ANNASTIINA SHAKIRA om. Virtonen Tuula
PN 2 | VARA-CACIB | VAL ERI 2 | FIN & EST & S BALTV-06 MVA TUULING CHAN PARIS om. Parviainen Tuula
PN 3 | SERT | JUN ERI 1 | NIC-SAM BERTTA om. Komulainen Paula & Suvanto Tuula
PN 4 | VARA-SERT | NUO ERI 1 | OLAZZA HAR-MO-NY om. Perttola Maija
VSP VETERAANI | VET ERI 1 | FIN MVA LHARILAS ELEODOORA om. Takala Terttu

JUN EH 2 | Flametail Dear De-Vilma om. Haverinen Sanna & Päiväkkö Mirja
JUN EH 3 | Chakiran Beatrix om. Viertonen Tuula c/o Peltonen Sanna
JUN EH 4 | Satatassun Garmencitza om. Tilaeus Mervi

NUO EH 2 | Arundina Amdo Karya om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
NUO EH 3 | Chrystal Mountain Phucee Namba om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni

AVO ERI 1 | Skar-Pharan Lacebeth om. Mattila Iina
AVO ERI 2 | Arundina Bogo Nic-Sam om. Suvanto Tuula
AVO ERI 3 | Yotisha's Va-Sa-Ra om. Mattila Iina
AVO ERI 4 | Ziestan Indira om. Mattila Iina

VET ERI 2 | Kans & Fin & Est & Aut Mva BaltV-00 EstV-00 Olazza Shalimari om. Perttila Maija
VET ERI 3 | Kans & Fin & Est & Lv Mva BaltV-01 EstV-02 Shibazhan Nemesia om. Johansson Anne

ROP KASVATTAJA | OLAZZA om. Perttola Maija




Saarijärvi RN 30.06.2007
Tuomari: Arne Foss, Norja
Pennut ja junioriluokat: Vera Smirnova, Viro
Ilmoitettu: pentuja 3 - aikuisia 55 - veteraaneja 9


ROP Hoswin Lilla Obelix - VSP Toyway Cri-Sanna
Kuva: Heikki Westman

ROP | PU 1 | VAL ERI 1 | KANS&POHJ&FIN&S&DK MVA HOSWIN LILLA OBELIX om. Westman Miia & Heikki
PU 2 | SERT | JUN ERI 1 | TOYWAY KAA-HA-RI om. Kaakinen Tiina & Leiviskä Jouko
PU 3 | ROP VETERAANI | BIS 2 VETERAANI | VET ERI 1 | KANS&FIN&S&N MVA EUVV-06 TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Kaakinen Tiina
PU 4 | VAL ERI 2 | FIN&S MVA TOYWAY DASAR GADAI om. Kaakinen Tiina & Leiviskä Jouko
VARA-SERT | AVO ERI 1 | MÄNTYKARTANON ARNOLD om. Tuikka Ritva-Liisa

JUN ERI 2 | Mäntykartanon Erasmus, om. Virta Minna
JUN EH 3 | Cayana Wasama La, om. Jaskari Elina

NUO ERI 1 | Hoswin Asterix, om. Westman Miia & Heikki
NUO ERI 2 | Mäntykartanon Donatello, om. Tuikka Ritva-Liisa

AVO EH 2 | Annastiina Wilhelm, om. Päiväkkö Mirja
AVO EH 3 | Bellezza's Mosquito, om. Timonen Arja
AVO EH 4 | Toyway Yakub Khan, om. Myllynen Sari

VAL ERI 3 | FIN MVA Satatassun Viva Valentino, om. Päiväkkö Mirja

VSP | PN 1 | SERT | NUO ERI 1 | JV-06 TOYWAY CRI-SANNA om. Heinänen Taru & Leiviskä Jouko
PN 2 | VARA-SERT | JUN ERI 1 | SHANDITA'S PRINCESS AVIEN om. Kolppanen Susanna
PN 3 | AVO ERI 1 | LECIBSIN GALA om. Hakala Anna-Liisa
PN 4 | VAL ERI 1 | POHJ&FIN&S&N&DK&EST MVA TOYWAY FA-BI-ANNA om. Kalliomäki Tuuli
VSP VETERAANI | VET ERI 1 | FIN MVA TOYWAY TAN-YANA om. Heinänen Taru

ROP VETERAANI | VET ERI 1 | Toyway Kap-Ri-Olli VSP veteraani Toyway Tan-Yana

JUN ERI 2 | Chakiran Beatrix, om. Viertonen Tuula c/o Peltola Sanna
JUN ERI 3 | Mäntykartanon Emmalotte, om. Jokela Nea & Paula
JUN ERI 4 | Pekdoro's Os-Munda, om. Kolppanen Susanna

NUO ERI 2 | Cayana Gi Lin, om. Murtomäki Sanna & Kallio Marja-Terttu
NUO EH 3 | Vanessan Indira, om. Lilja Outi
NUO EH 4 | Pinaco Fine Party Girl, om. Leppämäki Soile & Häkli Matti

AVO ERI 2 | Toyway Se-Ra-Fina, om. Kalliomäki Tuuli & Heino Veli-Pekka
AVO ERI 3 | Vanessan Afrodites, om. Muona Leena
AVO ERI 4 | Kiiramanna Yönkuningatar, om. Uimonen Merja

VAL ERI 2 | FIN MVA Annastiina Shakira, om. Viertonen Tuula
VAL EH 3 | FIN MVA Cayana Geda Gerbera, om. Murtomäki Sanna

ROP PENTU
| Pinaco I'm Sunshine, om. Leppämäki Soile

VSP PENTU | Hoswin Oscar The Great, om. Ollila Miia & Westman Miia
PEK 2 | Hoswin Lord of Luxury, om. Takala Sami

BIS KASVATTAJA | ROP KASVATTAJA
| TOYWAY om. Leiviskä Jouko
KASV 2 KP | Mäntykartanon om. Jokela Paula




Tuusula 30.6.2007
Tuomari: Erna-Britt Nordin, Ruotsi, pennut & juniorit Tanja Ahlman-Stockmari
Ilmoitettu: pentuja 7 - aikuisia 33 - veteraaneja 5


VSP Nanaza Patina - ROP Ingefal's Macho Man
Kuva: Sirpa Suominen

ROP | PU 1 | SERT | FIN MVA | AVO ERI 1 | INGEFAL'S MACHO MAN om. Turunen Essi
PU 2 | VAL ERI 1 | FIN MVA PMJV-05 ZIESTAN MICKEY om. Mattila Iina
PU 3 | VSP-VETERAANI | VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
PU 4 | VARA-SERT | JUN ERI 1 | NARANJA BASILIO om. Kuukasjärvi Tanja

NUO ERI 1 | Rina-Cza's Royal Silver om. Knuutila Aila c/o Peltomaa Susanna

AVO ERI 2 | EstV-06 Misschiefin Yaffa Chaim om. Hirvonen Tiina
AVO ERI 3 | EuJV-06 JV-06 Nanaza Poet om. Taskila Pia & Hämäläinen Satu
AVO ERI 4 | Yotisha's Shere Khan om. Aittamaa Päivi & Savolainen Iida

VAL ERI 2 | FIN MVA ARUNDINA MING BANZO om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
VAL ERI 3 | KANS & DK & N & S & PM MVA MV-02 Sakya's Sngoba-Midas om. Skjödt Lene & Anders


ROP veteraani Nanaza Patina - VSP veteraani Shibazhan Thymus
Kuva: Sirpa Suominen

VSP | PN 1 | SERT | FIN MVA | ROP VETERAANI | VET ERI 1
| NANAZA PATINA om. Käppi Sirpa
PN 2 | VARA-SERT | NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN LAPPONIA om. Björk Mervi
PN 3 | AVO ERI 1 | TUULING CHAN TATUM om. Routakangas Niina
PN 4 | VET ERI 2 | DOWN-GOBLIN MISS FASHION om. Heilman Merja

JUN ERI 1 | Body Rock's Division Of Laura Lee om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
JUN ERI 2 | Cessi-Can Esmeralda om. Mattila Iina
JUN EH 3 | Katimon Zinna om. Eerola Kaija & Hänninen Tea
JUN EH 4 | Down-Goblin Odessa om. Björk Mervi

NUO ERI 2 | Arundina Amdo Karya om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
NUO EH 3 | Nanaza Pastelle om. Käppi Sirpa & Kaikkonen Roosa
NUO EH 4 | Seduhin Ines om. Salo Maija

AVO ERI 2 | Angel om. Heilman Merja
AVO ERI 3 | Yotisha's Va-Sa-Ra om. Nieminen Reija
AVO ERI 4 | Nanaza Nelina om. Taskila Micaela & Pia

VAL EH 1 | Kans & Fin & Est & Rus & Blr Mva Miliisin Cza-Rina om. Peltomaa Susanna

VET ERI 3 | Kans & Fin & Est & Lv Mva Baltv-01 EstV-02 Shibazhan Nemesia om. Johansson Anne
VET ERI 4 | Cantabile Amber Ida om. Johansson Mia

ROP PENTU
| NANAZA PHOOKA om. Taskila Daniela & Piia
VSP PENTU | NANAZA CARITA om. Fast Cartita & Pekkola Tony
PEK 2 | Cinodes Countess Rose om. Berg Sirpa
PEK 3 | Tashi-Gong My Song om. Pensasmaa Jenni
PEK 4 | Ziestan Tiny Tia om. Peltomaa Elina c/o Peltomaa Susanna

BIS 2-KASVATTAJA | ROP KASVATTAJA |
NANAZA om. Taskila Pia



Rovaniemi KV 24.6.2007
tuomari: Liz Cartledge, Iso-Britannia
ilmoitettu: pentuja 5 - aikuisia 34 - veteraaneja 4

ROP | PN 1 | SERT | CACIB | NUO ERI 1
| TOYWAY ZAT-ZUMA om. Parkkinen Heli
PN 2 | VARA-SERT | VARA-CACIB | NUO ERI 2 | VANESSAN IMANDRA om. Lappeteläinen Silja
PN 3 | JUN ERI 1 | MÄNTYKARTANON EMMALOTTE Om. Jokela Paula & Nea
PN 4 | AVO ERI 1 | MÄNTYKARTANON AMORIINA Jokela Paula

JUN ERI 2 | Flametail Demo-Nitar, om. Haverinen Sanna

NUO ERI 3 | Tuuling Thur Xilla, om. Rita Katja
NUO ERI 4 | Toyway Diwa Dawana, om. kasv. & Arjas Anna-Maija

AVO ERI 2 | Tuuling Chan Tashiko, om. Rita Katja

VAL ERI 1 | FIN MVA Bellezza`s Adalmiina, om. Juuso Sirpa & Jaakko
VAL ERI 2 | EST MVA Toyway Una Unienna, om. kasv. & Lahja Tattari
VAL ERI 3 | FIN&LV&EST MVA ESTV-04 Shibazhan Kerria, om. Tiina Hirvonen
VAL ERI 4 | EST MVA Annastiina Anniina, om. Lahja Tattari

VSP-VETERAANI | VET ERI 1
| FIN MVA Bendafeims Gleam Of Hope, om. Kleemola Raija
VET ERI 2 | FIN&S MVA Ludovikan Bir-Gitta, om. Juuso Sirpa & Jaakko

VSP | PU 1 | CACIB | VAL ERI 1
| FIN&EST&S MVA BIO-BIO'S HIDDEN DRAGON om. Lappeteläinen Silja
PU 2 | VARA-CACIB | VAL ERI 2 | FIN&N MVA ZIESTAN LILLA LUKA om. Parkkisenniemi Sami & Haverinen Sanna
PU 3 | SERT | FIN MVA | AVO ERI 1 | FLAMETAIL CO-MIST-US om. kasv. & Rita Katja
PU 4 | VARA--SERT | NUO ERI 1 | BENDAFEIMS USVA om. Särkelä Seija & Riekki Hannu

JUN ERI 1 | Bio-Bio`s Top Dog, om. Huhtinen Katriina & Lappeteläinen Silja
JUN ERI 2 | Toyway Kaa-Ha-Ri, om. kasv. & Kaakinen Tiina
JUN ERI 3 | Mäntykartanon Erasmus, om. Virta Minna
JUN EH 4 | Racconto Carl Philip, om. Vahtola Suvi

NUO ERI 2 | Vanessan Eskil Jr, om. Vartiainen Taru
NUO ERI 3 | Mäntykartanon Donatello, om. Tuikka Ritva-Liisa

AVO ERI 2 | Fjordneck A-Ma-Deus, om. Uutela Kristiina
AVO ERI 3 | Mäntykartanon Arnold, om. Tuikka Ritva-Liisa
AVO ERI 4 | Lecibsin Event, om. Takala Sirpa

VAL ERI 3 | FIN&S MVA Toyway Dasar Gadai, om. kasv. & Kaakinen Tiina
VAL ERI 4 | KANS&FIN&S&N&EST&LV MVA BALTV-06 LVV-07 Bendafeims Randy-Dandy, om. Lohela Jarmo

ROP-VETERAANI | VET ERI 1 | KANS&FIN&S&N MA EUVV-06 Toyway Kap-Ri-Olli, om. kasv. & Kaakinen Tiina
VET ERI 2 | KANS&EST&N MVA ESTV-00 Lecibsin Sylvester, om. kasv. & Lahja Tattari

ROP-PENTU | Mow-Zow Anastasia, om. Rita Katja & Marko
PEK 2 | Misschiefin Ååhlalaa-Loola, om. Hirvonen Tiina

VSP-PENTU | Hoswin Lord Of Luxury, om. Takala Sami
PEK 2 | Hoswin Adonix, om. Aitta Miia
PEK 3 | Jabitin Muskotti, om. Kanerva Markku

ROP KASVATTAJA | TOYWAY om. Leiviskä Jouko
KASV 2 | Mäntykartanon om. Jokela Paula



Hämeenlinna 17.6.2007
Tuomari: Vija Klucnience, Liettua
Ilmoitettu: pentuja 4 - aikuisia 40 - veteraaneja 9


ROP Ziestan Tossavainen - VSP Shibazhan Cattleya
Kuva: Anne Heilman

PEK 1 | Tuulenvartijan Opal Orfeus om. Mäntylä Mervi

PEK 1 | Aleksandra om. Salminen Suvi
PEK 2 | Misschiefin Ååhlalaa-Loola om. Hirvonen Tiina
PEK 3 | Katimon Zidia om. Tattari Lahja & kasv.

ROP | PU 1 | SERT | AVO ERI 1 | ZIESTAN TOSSAVAINEN om. Mattila Iina
PU 2 | ROP VETERAANI | VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
PU 3 | VAL ERI 1 | FIN MVA ARUNDINA MING BANZO om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
PU 4 | VARA-SERT | JUN ERI 1 | PINACO GIBSON om. Oittinen Anna-Kaisa

JUN ERI 2 | Nenemo Hope Star om. Raussi Mira

NUO EH 1 | Tuulisaaren Da-Kaapo om. Palkee Riitta

AVO ERI 2 | Miliisin Mano-Lito om. Kanninen Katriina
AVO ERI 3 | Shibazhan Xanthoceras om. Johansson Anne
AVO ERI 4 | Tuulenvartijan Jacchus om. Niittymäki Anne & Tiina

VAL ERI 2 | Fin Mva Satatassun Viva Valentino om. Päiväkkö Mirja

VET ERI 2 | Katimon Kasper om. Männistö Sanna
VET EH 3 | Kans & Fin & Est & N Mva EstV-00 Lecibsin Sylvester om. Kuusisto Jukka c/o Tattari Lahja

VSP | PN 1 | SERT | NUO ERI 1 | SHIBAZHAN CATTLEYA om. Johansson Anne & Salminen Maija
PN 2 | VARA-SERT | AVO ERI 1 | ZIESTAN INDIRA om. Mattila Iina
PN 3 | VSP-VETERAANI | VET ERI 1 | NANAZA PATINA om. Käppi Sirpa
PN 4 | VAL ERI 1 | FIN MVA DOWN-GOBLIN JACQUELINE om. Heilman Merja

JUN ERI 1 | Pinaco Gamomilla om. Leppämäki Soile & Tuomi Merja & Jari
JUN ERI 2 | Mix Size's Demi Moore om. Kanninen Katriina & Mäkipää Jaana
JUN ERI 3 | KiaPri Aprillia AleXa om. Mutanen Kirsi & Käsnänen Sari
JUN ERI 4 | Ziestan Lula om. Mattila Iina

NUO ERI 2 | Down-Goblin Lapponia om. Björk Mervi
NUO ERI 3 | Vanessan Indira om. Lappeteläinen Silja
NUO ERI 4 | Pinaco Fine Party Girl om. Leppämäki Soile & Häkli Matti

AVO ERI 2 | Alnuspark Nouma om. Melkas Anna-Maria
AVO EH 3 | Semidan Khi-Chi-Korundi om. Kostiainen Heli
AVO EH 4 | Darklight's Hymy om. Kallio Miia

VAL ERI 2 | Est Mva Lecbsin Kringa om. Kuusisto Jukka
VAL ERI 3 | Fin Mva Irtokarvan Gulla-Kulta om. Melkas Anna-Maria

VET ERI 2 | Arundina Victorious Vamp om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
VET ERI 3 | Down-Goblin Miss Fashion om. Heilman Merja
VET EH 4 | Maarikan Gina Patricia om. Raatikainen Raija



Kotka KV 16.6.2007

Tuomari:
Ilmoitettu: pentuja 2 - aikuisia 37 - veteraaneja 4


ROP Braeduke Spyanki - VSP Toyway Fa-Bi-Anna
Kuva: Sirpa Suominen

RYP 3 | ROP | PU 1 | CACIB | VAL ERI 1
| FIN MVA BRAEDUKE SPYANKI om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
PU 2 | SERT | VARA-CACIB | VAL ERI 2 | EST MVA EST JMVA MILIISIN TRANS-AM om. Kanninnen Katriina
PU 3 | VARA-SERT | AVO ERI 1 | KANS & LTU & EST MVA BALTV-05 OLAZZA Q-MAR om. Perttola Maija
PU 4 | NUO ERI 1 | NARANJA BASILIO om. Kuukasjärvi Tanja

NUO ERI 2 | Ingefal's Miloo om. Urpelainen Teija & Urpelainen-Reuna Jaana

AVO ERI 2 |Toyway Mirzapur om. Räsänen Sari ja Jorma
AVO ERI 3 | Revonhännän Ihana Ilmari om. Suominen Sirpa

VAL ERI 3 | Fin Mva PmJV-05 Ziestan Mickey om. Mattila Iina

VET ERI 2 | Fin Mva Shibazhan Thymus om. Salminen Maija c/o Johansson Anne

VSP | PN 1 | CACIB | FIN & EST & S & N & DK & PM MVA TOYWAY FA-BI-ANNA om. Kalliomäki Tuuli
PN 2 | VARA-CACIB | VAL ERI 2 | FIN & EST & S MVA BALV-06 TUULING CHAN PARIS om. Parviainen Tuula
PN 3 | SERT | AVO ERI 1 | SAGALAND'S Å-FILIPPA om. Tan Elina c/o Johansson Anne
PN 4 | VARA-SERT | JUN ERI 1 | DOWN-GOBLIN ODESSA om. Björk Mervi

JUN ERI 2 | Revonhännän Ultra Unine om. Suominen Sirpa
JUN ERI 3 | Ziestan Lula om. Mattila Iina
JUN ERI 4 | Chakiran Beatrix om. Peltola Sanna

NUO ERI 1 | Down-Goblin Brigantia om. Heilman Merja
NUO ERI 2 | Shibazhan Cattleya om. Johansson Anne & Salminen Maija
NUO ERI 3 | Olazza Har-Mo-Ny om. Perttola Maija
NUO ERI 4 | Wartin-Kyis Bumo-Ter om. Mynttinen Katja

AVO ERI 2 | Ziestan Chandelle om. Mattila Iina
AVO ERI 3 | Revonhännän Seyla om. Suominen Sirpa
AVO ERI 4 | Tuuling Cions Ofelia om. Peltomaa A & T & kasv.

VAL ERI 3 | Fin Mva Nenemo Ibaniman Girl om. Lampinen Anniina
VAL ERI 4 | Fin Mva Down-Goblin Jacqueline om. Heilman Merja

VET ERI 2 | Arundina Victorious Vamp om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni


ROP-vet. Olazza Shalimari - VSP-vet. Olazza El-Sheik
Kuva: Sirpa Suominen

BIS 4 VETERAANI | ROP VETERAANI | VET ERI 1
| KANS & FIN & EST & AUT MVA BALTV-00 ESTV-00 OLAZZA SHALIMARI om. Perttola Maija
VSP VETERAANI | VET ERI 1 | KANS & FIN & EST MVA EUV-99 WARSV-99 BALTV-00 V-04 OLAZZA EL-SHEIK om. Perttola Maija

ROP PENTU | NENEMO KNIGHT MASTER om. Tamper Ossi ja Tarja
VSP PENTU | NENEMO BRILLIANT GIRL om. Lampinen Anniina

ROP KASVATTAJA | OLAZZA om. Perttola Maija
KASV 2 KP | DOWN-GOBLIN om. Heilman Merja




Vehmaa 10.6.2007
Tuomari: Eva Borg, Ruotsi
Ilmoitettu: aikuisia 8


ROP Ziestan Lawanda
Kuva: Heidi Leppikoski

ROP | PN 1 | SERT | NUO ERI 1 | ZIESTAN LAWANDA om. Mattila Iina
PN 2 | VARA-SERT | JUN ERI 1 | TUULING THUR AALE om. Tuula Toroska

AVO EH 1 | Tor Oskan Ansalika, om. Tuula Toroska
AVO EH 2 | Ziestan Indira, Iina Mattila
AVO EH 3 | Ingefal´s Happy, om. Heidi Leppikoski

AVO EH 1 Ziestan Tigger, om. Heidi Leppikoski



Jämsänkoski 10.6.2007
Tuomari Hans Almgren, Ruotsi
lmoitettu pentuja 1 - aikuisia 30 - veteraaneja 5


ROP Bellezza's Sonette - VSP Ziestan Lilla Luka
Kuva: Marko Rita

ROP | PN 1 | VAL ERI 1| FIN MVA BELLEZZA´S SONETTE Om. Aino-Inkeri Huurinainen
PN 2 | VET ERI 1| ROP VETERAANI | FIN MVA SUNNY START REETA Om. Johanna Mäkelä
PN 3| SERT | JUN ERI 1| FLAMETAIL DEAR DEMONI-TAR Om. Sanna Haverinen
PN 4 | VARA SERT | NUO ERI 1 | VANESSAN IMANDRA Om. Silja Lappeteläinen

JUN ERI 2 | Mäntykartanon Eleonoora Om. Arja Nikula
JUN EH 3 | Shandita`s Princess Avien Om. Susanna Kolppanen
JUN EH 4 | Pekdoro`s Os-Munda Om. Susanna Kolppanen

NUO EH 2 | Bellezza`s briljantti Om. Aino-Inkeri Huurinainen

AVO ERI 1 | Tuuling Chan Tashiko Om. Katja Rita
AVO EH 2 | Arundina Bogo Nic-Sam Om. Tuula Suvanto
AVO EH 3 | Cayana Gyatsa La Er Om. Marja-Tertttu Kallio
AVO EH 4 | GB&IR Mva Avigdor Julietta Om. Anthony Moran c/o Pirkko Linnus

VAL ERI 2 | Annastiina Anniina Om. Lahja Tattari

VET ERI 2 | Pekdoro`s Contessa Om. Susanna Kolppanen
VET EH 3 | Bellezza`s Annapurna Om. Petra Riisiö

VSP | PU 1 | VAL ERI 1| FIN&N MVA ZIESTAN LILLA LUKA Om. Sami Parkkisenniemi & Sanna Haverinen
PU 2 | SERT | JUN ERI 1 | BIO-BIO´S TOP DOG Om. Silja Lappeteläinen& Katriina Huhtinen
PU 3 | VET ERI 1 | VSP VET | KANS&FIN&S&N MVA, EUVV-06 TOYWAY KAP-RI-OLLI Om. Tiina Kaakinen
PU 4 | VARA SERT | AVO ERI 1 | FLAMETAIL CO-MIST-US Om. Katja Rita& Sanna Haverinen

JUN ERI 2 | Toyway Kaa-H-Ari Om. Tiina kaakinen& Jouko Leiviskä
JUN ERI 3 | Vanessan Laurentz Om. Kerttu& Silja Lappeteläinen

NUO ERI 1 | Arundina The Great Mogul Om. Jouni Seppänen& Pertti Marjomaa
NUO EH 2 | Cayana Dawa Sumba La Om. Timo Kalliomäki

AVO ERI 2 | Mäntykartanon Arnold Om. Ritva-Liisa Tuikka
AVO ERI 3 | Annastiina Lovell Om. Katja Viitala& Lahja Tattari
AVO EH 4 | Annastiina Wilhelm Om. Mirja Päiväkkö

VAL ERI 2 | Fin Mva Satatassun Viva Valentino Om. Mirja Päiväkkö
VAL ERI 3 | Fin&S Mva Toyway Dasar Gadai Om. Tiina Kaakinen& Jouko Leiviskä

VET ERI 2 | Kans&Fin&Est&N Mva,ESTV-00 Lecibsin Sylvester Om. Jukka Kuusisto&c/o Lahja Tattari

ROP PENTU
| MOW-ZOW ANASTASIA Om. Katja& Marko Rita

ROP KASVATTAJA | BELLEZZA´S Om. Aino-Inkeri Huurinainen



Kangasniemi 9.6.2007

Tuomari: Roger Bayliss, Iso-Britannia
Ilmoitettu: pentuja 3 - aikuisia 40 - veteraaneja 3


ROP Flametail Dear Demoni-Tar - VSP Ziestan Lilla luka
Kuva: Jenni Laiho

ROP | PN 1 | SERT | JUN ERI 1
| FLAMETAIL DEAR DEMONI-TAR om. Haverinen Sanna
PN 2 | VAL ERI 1 | FIN MVA DOWN-GOBLIN JACQUELINE om. Heilman Merja
PN 3 | VARA-SERT | AVO ERI 1 | MÄNTYKARTANON AMORIINA om. Jokela Paula
PN 4 | NUO ERI 1 | JV-06 TOYWAY CRI-SANNA om. Heinänen Taru & kasv.

JUN ERI 2 | Bodyrocks Division Of Laura Lee om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
JUN ERI 3 | Down-Goblin Lapponia om. Björk Mervi
JUN ERI 4 | Mäntykartanon Emmalotte om. Jokela Nea & kasv.

NUO ERI 2 | Vanessan Imandra om. Lappeteläinen Silja
NUO ERI 3 | Shibazhan Iris om. Johansson Anne c/o Kangas Virva
NUO ERI 4 | Down-Goblin Brigantia om. Heilman Merja

AVO ERI 2 | Shibazhan Gerbera om. Johansson Anne & Leena
AVO ERI 3 | Arundina Bogo Nic-Sam om. Suvanto Tuula
AVO EH 4 | Gb & Irl Mva Avigor Julietta om. kasv c/o Linnus Pirkko

VSP VETERAANI | VET ERI 1
| KANS & FIN & EST & LV MVA BALTV-01 ESTV-02 SHIBAZHAN NEMESIA om. Johansson Anne
VET ERI 2 | Arundina Victorious Vamp om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
VET ERI 3 | Bellezza's Annapurna om. Riisiö Petra

VSP | PU 1 | VAL ERI 1
| FIN & N MVA ZIESTAN LILLA LUKA om. Haverinen Sanna & Parkkisenniemi Sami
PU 2 | SERT | FIN MVA | AVO ERI 1 | ARUNDINA MING BANZO om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
PU 3 | ROP VETETAANI | VET ERI 1 | KANS & FIN & S & N MVA EUVV-06 TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Kaakinen Tiina
PU 4 | VARA-SERT | JUN ERI 1 | BIO-BIO´S TOP DOG om. Huhtinen Katriina & Lappeteläinen Silja

JUN ERI 2 | Down-Goblin Fab One om. Matomäki Anu
JUN ERI 3 | Vanessan Laurentz om. Lappeteläinen Silja & Kerttu
JUN ERI 4 | Mäntykartanon Erasmus om. Virta Minna

NUO ERI 1 | Wartin-Kyis Bdun-Ter om. Juvonen Milla
NUO EH 2 | Wartin-Kyis Ba-Po-Ter om. Siitari Airi
NUO EH 3 | Mäntykartanon Donatello om. Tuikka Ritva-Liisa

AVO ERI 2 | Mäntykartanon Cononut om. Paananen Maria & kasv.
AVO ERI 3 | Mäntykartanon Arnold om. Tuikka Ritva-Liisa
AVO ERI 4 | Ziestan Pampapati om. Viinikainen Sari

VAL ERI 2 | Fin & S Mva Toyway Dasar Gadai om. Kaakinen Tiina & kasv.
VAL ERI 3 | Fin Mva Tashi-Gong Frezza om. Kolehmainen Anne & Savinainen Marko

ROP PENTU | DOWN-GOBLIN ODESSA om. Björk Mervi
PEK 2 | Pinaco Hip Hop Girl om. Pikkupeura Kaisa

VSP PENTU | HOSWIN LORD OF LUXURY om. Takala Sami

ROP KASVATTAJA |
DOWN-GOBLIN om. Heilman Merja
KASV 2 KP | MÄNTYKARTANON om. Jokela Paula
KASV 3 | WARTIN-KYIS om. Mynttinen Katja



Tuuri 3.6. 2007

tuomari Matti Tuominen, Suomi
ilmoitettu: pentuja ? - aikuisia 57 - veteraaneja 1


ROP Toyway Giga-Watti - VSP Mäntykartanon Emmalotte

ROP | PU 1 | VAL ERI 1
| FIN & S & N & KANS MVA V-02 TOYWAY GIGA-WATTI om. kasv. & Kaivola Pia & Vähänen Kaija
PU 2 | SERT | NUO ERI 1 | ARUNDINA THE GREAT MOGUL om. Mäkelä Johanna
PU 3 | VAL ERI 2 | KANS & FIN & S & DK MVA HOSWIN LILLA OBELIX om. Westman Miia ja Heikki
PU 4 | VAL ERI 3 | FIN MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja
VARA-SERT | NUO ERI 2 | HOSWIN ODYSSEY om. Hemmilä Eija & Humalamaa Antero

JUN EH 1 | Ziestan London om. Westman Miia & Heikki
JUN EH 2 | Mäntykartanon Erasmus om.Virta Minna

NUO EH 3 | Ingefal’s Magicial Hoswin om. Westman Miia & Ollila Miia

AVO EH 1 | Ze-Ninan Boogieman om. Ilves Leena
AVO EH 2 | Cayana Gedo Grebo om. Rajala Liisa

VSP | PN 1 | SERT | JUN ERI 1 | MÄNTYKARTANON EMMALOTTE om. kasv.& Jokela Nea
PN 2 | VARA-SERT | NUO ERI 1 |BELLEZZA´S BRILJANTTI om. Huurinainen Aino-Inkeri
PN 3 | NUO ERI 2 | JV-06 TOYWAY CRI-SANNA om. kasv.& Taru Heinänen
PN 4 | VAL ERI 1 | FIN & EST & S & RUS MVA TUULING CHAN PARIS om. Parviainen Tuula

JUN ERI 2 | Tuuling Thur Aale om. Toroska Tuula
JUN ERI 3 | Shabnam Cevät-Pilvi om. Immonen Marja
JUN ERI 4 | Flametail Dear Devil-Ma om. kasv.& Päiväkkö Mirja

NUO ERI 3 | Toyway Zat-Zuma om. kasv.& Parkkinen Heli
NUO ERI 4 | Cayana Gi Lin om. kasv.& Murtomäki Sanna

AVO ERI 1 | Arundin Tai Ming om. Mäkelä Johanna
AVO ERI 2 | Arundina Gya Lo Khata om. Westman Miia & Heikki
AVO ERI 3 | Mäntykartanon Amoriina om. Jokela Paula
AVO ERI 4 | Tib-Sak Mandariini om. Anne Anttila

VAL ERI 2 | Fin Mva Annastiina Shakira om. Viertonen Tuula
VAL ERI 3 | Fin Mva Bellezza’s Sonette om. Huurinainen Aino-Inkeri
VAL ERI 4 | Fin Mva Cayana Geda Gerbera om. Murtomäki Sanna

ROP VET | VET ERI 1 | FIN MVA LHARILAS ELEODOORA om. Takala Terttu



Iisalmi 27.5.2007
Tuomari Paula Heikkinen-Lehkonen
[pentuja 2 Aikuisia 30 Veteraaneja 3]


ROP Bellezza's Briljantti - VSP Bellezza's Boh-Eemi
Kuva: Arja Timonen

ROP | PN 1 |SERT | NUO ERI 1 | BELLEZZA`S BRILJANTTI Om. Huurinainen Aino-Inkeri
PN 2 | VAL ERI 1 | FIN MVA BELLEZZA`S SONETTE Om. Huurinainen Aino-Inkeri
PN 3 | VARA SERT | AVO ERI 1| VANESSAN ANETTE Om. Hopponen Anne ja Karvinen Sari
PN 4| JUN ERI 1 | FLAMETAIL DEAR DEMO-NITAR Om. Haverinen Sanna

JUN ERI 2 | Bio-Bio`s Miss Sweden Om. Lappeteläinen Silja
JUN EH 3 | Vanessan Jessica Om. Hopponen Anne ja Karvinen Outi ja Olli
JUN EH 4| Bellezza`s Manteli Om. Huurinainen Aino-Inkeri

AVO ERI 2 | Arundina Bogo Nic-Sam Om. Suvanto Tuula
AVO ERI 3 | Vanessan Unique of Mae Om. Vihko Eini
AVO ERI 4 | Cisosan Fredriika Om. Lindström Sirpa

VSP VET | VET ERI 1 | VANESSAN LUMO Om. Lappeteläinen Silja ja Viitanen Jari
VET ERI 2 | Cisosan Janet Junior Om. Leinonen Helvi ja Virtanen Tarja

VSP | PU 1| SERT | NUO ERI 1 | BELLEZZA`S BOH-EEMI Om. Leinonen Teija
PU 2 | ROP VET | VET ERI 1| BIS VET 2 | KANS& FIN& S& N MVA, EUVV-06 TOYWAY KAP-RI-OLLI Om. Kaakinen Tiina
PU 3 | VARA SERT | JUN ERI 1 | TOYWAY KAA-H-ARI Om. Kaakinen Tiina ja Leiviskä Jouko
PU 4 | NUO ERI 2 | ARUNDINA WET WHEREVER Om. Leinonen Helvi ja Virtanen Tarja

JUN EH 2 | Mäntykartanon Erasmus Om. Virta Minna

NUO EH 3 | Mäntykartaanon Donatello Om. Tuikka Ritva-Liisa
NUO EH 4 | Milarzin Autum Moon Om. Hartikainen Sari

AVO EH 1 | Bellezza`s Yan-Kee Om. Jokela Paula

ROP KASVATTAJA | BELLEZZA`S Om. Huurinainen Aino-Inkeri



Parainen 26.5.2007
Tuomari: Carin Åkesson, Ruotsi
Ilmoitettu: [pentuja 2 - aikuisia 23 - veteraaneja 2 ]


VSP Shibazhan Thymus - ROP Tuuling Chan Tatum
Kuva: Heikki Parviainen

ROP | RYP 4 | PN 1 | SERT | AVO ERI 1 | TUULING CHAN TATUM om. Routakangas Niina & Parviainen Tuula
PN 2 | VARA SERT | JUN ERI 1 | PINACO GAMOMILLA om. Leppämäki Soile & Tuomi Merja & Jari
PN 3 | NUO ERI 1 | PINACO PARTY GIRL om. Leppämäki Soile & Häkli Matti
PN 4 | NUO ERI 2 | ZIESTAN LAWANDA om. Mattila Iina

JUN ERI 2 | KiaPri Aprillia AleXa om. Mutanen Kirsi & Käsnänen Sari
JUN ERI 3 | Shibazhan Helianthus om. Johansson Anne c/o Pesonen Ritva
JUN EH 4 | Flametail Dear De-Vilma om. Haverinan Sanna & Päiväkkö Mirja

AVO EH 2 | Seduhin Glory om. Mutanen Kirsi & Suominen Sirpa
AVO EH 3 | Semidan Khi-Chi-Korundi om. Kostiainen Heli

VET EH 1 | Revonhännän Tamida om. Kostiainen Heli

VSP | ROP VETERAANI | BIS 3 VETERAANI | VET ERI 1
| FIN MVA SHIBAZHAN THYMYS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
PU 2 | VAL ERI 1 | FIN MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja
PU 3 | SERT | JUN ERI 1 | ZIESTAN IKUMUSSU om. Mattila Iina
PU 4 | VARA-SERT | JUN ERI 2 | SATATASSUN GANDANTE om. Hämäläinen Raija & Juulia

AVO ERI 1 | Annastiina Wilhelm om. Päiväkkö Mirja
AVO EH 2 | Shibazhan Xanthoceras om. Johansson Anne

ROP PENTU | NANAZA PHOOKA om. Taskila Daniela
VSP PENTU | KATIMON ZINNA om. Eerola Kaija & Hänninen Tea



Helsinki RN 26.5.2007

Tuomari Annukka Paloheimo
Ilmoitettu [ pentuja 1 - aikuisia 18 - veteraaneja ]

ROP | PU 1 | VAL ERI 1 | FIN MVA BRAEDUKE SPYANKI om. Marjomaa Pertti ja Seppänen Jouni
PU 2 | SERT | NUO ERI 1 | TOYWAY YAKUB KHAN om.Myllynen Sari
PU 3 | VARA-SERT | AVO ERI 1 | KANS & LT & EST MVA Baltv-05 OLAZZA Q-MAR om. Perttola Maija
PU 4 | AVO ERI 2 | ARUNDINA MING BANZO om. Marjomaa Pertti ja Seppänen Jouni
VSP VETERAANI | VET ERI 1 | KANS & FIN & EST MVA EUV-99 Warsv-99 Baltv-00 V-04 OLAZZA EL-SHEIK om.Perttola Maija

JUN ERI 1| Tuulisaaren Da-Kaapo om.Palkee Riitta

NUO EH 2 | Seduhin Jugador om.Säviaho Päivi

AVO ER 3 | Ingefal's Macho Man om.Turunen Essi
AVO EH 4 | Ziestan Chico om.Wallenius Sara ja Eeva

VET ERI 2 | FIN & LV MVA Rhengold's Rendez Vous om.Männistö Sanna

VSP | ROP-VETERAANI | PN 1 | VET ERI 1 | KANS & FIN & EST & AUT MVA Baltv-00 Estv-00 Abdsg-02 OLAZZA SHALIMARI om. Perttola Maija
PN 2 | SERT | FIN MVA | AVO ERI 1 | SEDUHIN BHARANA om. Säviaho Päivi
PN 3 | VARA-SERT | JUN ERI 1 | IRTOKARVAN KAS-SANDRA om .Liiri Mari
PN 4 | NUO ERI 1 | ARUNDINA AMDO KARYA om.Marjomaa Pertti ja Seppänen

JUN ERI 2 | Olazza Har-Mo-Ny om.Perttola Maija
JUN EH 3 | Chakiran Beatrix om.Peltola Sanna ja Viertola Tuula

NUO ERI 2 | Chrystal Mountain Phucee Namba om.Marjomaa Pertti ja Seppänen Jouni

AVO ERI 2 | Toyway Se-Ra Fina om.Kalliomäki Tuuli ja Heino Veli-Pekka
AVO ERI 3 | Arundina Bogo Nic-Sam Suvanto Tuula
AVO EH 4 | Toyway E-Lea-Nor om. Kalliomäki Tuuli

VET EH 2 | Lamsel om. Virtanen Anne

ROP KASVATTAJA
| OLAZZA om.Perttola Maija Orimattila




Rauma 20.5.2007
Tuomari: Elaine Whitney, Kanada
Ilmoitettu: pentuja 1 - aikuisia 37 - veteraaneja 1


ROP Shibazhan Thymus - Toyway Fa-Bi-Anna
Kuva: Marja-Terttu Kallio

ROP | ROP VETERAANI | BIS 1 VETERAANI | VET ERI 1
| FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
PU 2 | SERT | NUO ERI 1 | RINA-CZA'S ROYAL SILVER om. Knuutila Aila c/o Peltomaa Susanna
PU 3 | VARA-SERT | AVO ERI 1 | SUVIJAN MIROS LA om. Vänni Pirjo ja Pasi
PU 4 | JUN ERI 1 | TUULI-PRINSESSAN ALFRED om. Rantamaa Hanna-Riikka

JUN ERI 2 | Tor Oskan Belisarius om. Clouberg Pia
JUN ERI 3 | Ziestan Ikimussu om. Mattila Iina
JUN ERI 4 | Ziestan Theo om. Keho Petra

NUO EH 2 | Yotisha's Xtra Sweet om. Mattila Iina

AVO ERI 2 | Satatassun Via Carmante om. Peltonen Maarit
AVO ERI 3 | Shibazhan Xanthoceras om. Johansson Anne
AVO ERI 4 | Arundina Ming Banza om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni

VAL ERI 1 | Fin Mva Satatassun Viva Valentino om. Päiväkkö Mirja

VSP | PN 1 | VAL ERI 1 | TOYWAY FA-BI-ANNA om. Kalliomäki Tuuli
PN 2 | SERT | FIN MVA | AVO ERI 1 | CAYANA GEDA GERBERA om. Murtomäki Sanna
PN 3 | VARA-SERT | NUO ERI 1 | ZIESTAN LAWANDA om. Mattila Iina
PN 4 | VAL ERI 2 | EST & LV & LT & BALT MVA EST&LV<& BALT&RUS JMVA ESTV-05 ESTJV-05 BALTJV-05 SCARLETT OF LOLLIPOP om. Pulatova Irina

JUN ERI 1 | Tuuling Thur Aale om. Toroska Tuula
JUN ERI 2 | Shibazhan Helianthus om. Johansson Anne c/o Pesonen Ritva
JUN ERI 3 | Flametail Dear De-Vilma om. Haverinen Sanna & Päiväkkö Mirja
JUN ERI 4 | Chakiran Beatrix om. Viertonen Tuula c/o Peltola Sanna

NUO ERI 2 | Shibazhan Iris om. Johansson Anne c/o Kangas Virva
NUO EH 3 | Cayana Gi Lin om. Murtomäki Sanna & Kallio Marja-Terttu
NUO EH 4 | Chrystal Mountain Phucee Namba om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni

AVO ERI 2 | Toyway E-Lea-Nor om. Kalliomäki Tuuli
AVO ERI 3 | Ziestan Chandelle om. Mattila Iina
AVO ERI 4 | Miliisin Ne-Fthys om. Peltomaa Susanna

ROP PENTU | ZIESTAN LONNIE om. Keho Sirkka

ROP KASVATTAJA | BIS 1 KASVATTAJA | SHIBAZHAN om. Johansson Anne




Helsinki KV 19.05.2007
Tuomari: Rafael Malo Alcrudo, Espanja
Ilmoitettu: pentuja 1 - aikuisia 42 - veteraaneja 4

ROP | ROP VETERAANI | BIS 3 VETERAANI | VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Johansson Anne c/o Salminen Maija
PU 2 | CACIB | VAL ERI 1 | FIN MVA JV-01 VANESSAN PRESTON om. Lappeteläinen Silja
PU 3 | SERT | VARA-CACIB | AVO ERI 1 | INGEFAL'S MACHO MAN om. Turunen Essi
PU 4 | VAL ERI 2 | BRAEDUKE SPYANKI om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
VARA-SERT | NUO ERI 1 | NANAZA POET om. Hämäläinen Satu & Taskila Pia
ROP JUNIORI | JUN ERI 1 | BIO-BIO's TOP DOG om. Lappeteläinen Sija & Huhtinen Katriina

NUO ERI 2 | Toyway Yakub Khan om. Myllynen Sari

AVO ERI 2 | Arundina Ming Banzo om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
AVO EH 3 | Ingefal's Prince Omar om. Kallio Taina
AVO EH 4 | Ziestan Infals Vasco om. Karesola Kari & Kainulainen Helmi

VAL ERI 3 | Fin & S & Est Mva Bio-Bio's Hidden Dragon
VAL ERI 4 | Ingefal's I'm On Fire om. Manninen Marjo

VSP | PN 1 | CACIB | VAL ERI 1 | FIN & S MVA BIO-BIO'S HIGHLIGHT FOR TASHI-GONG om. Huhtinen Katriina & Sara
PN 2 | VAL ERI 2 | FIN & S & EST MVA BALTV-06 TUULING CHAN PARIS om. Parviainen Tuula
PN 3 | VSP VETERAANI | VET ERI 1 | KANS & FIN & EST & LV MVA BALTV-01 ESTV-02 SHIBAZHAN NEMESIA om. Johansson Anne
PN 4 | SERT | NUO ERI 1 | KIIRAMANNA YÖN KUNINGATAR om. Uimonen Merja & Pirhonen Riitta & Silander
VARA-SERT | VSP JUNIORI | JUN ERI 1 | TUULING CHAN ZAYENNE om. Huhtinen Katriina & Roope

JUN ERI 2 | Shibazhan Helianthus om.Johansson Anne & Pesonen Ritva
JUN ERI 3 | Cinodes Cinnamon Rose om. Berk Sirpa
JUN ERI 4 | Irtokarvan Kas-Sandra om. Liiri Mari

NUO ERI 2 | Shibazhan Cattleya om. Johansson Anne & Salminen Maija
NUO ERI 3 | Down-Goblin Brigantia om. Heilman Merja
NUO ERI 4 | Vanessan Imandra om. Lappeteläinen Silja

AVO ERI 1 | Ziestan Chandelle om. Mattila Iina
AVO ERI 2 | Shibazhan Iris om. Johansson Anne & Kangas Virva
AVO ERI 3 | Shenyang om. Savolainen Ida & Karesola Päivi
AVO ERI 4 | Nenemo Deep-True-Love om. Lampinen Eija & Anniina

VAL ERI 3 | Fin Mva Down-Goblin Jacqueline om Heilman Merja
VAL ERI 4 | Fin Mva Tuuling Chan Kerthur om. Parviainen Tuula

VET ERI 2 | Fin Mva Lharilas Eleodoora om. Takala Terttu
VET ERI 3 | Arundina Victorious Vamp om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni

ROP KASVATTAJA | BIS 3 KASVATTAJA | SHIBAZHAN om. Johansson Anne
KASV 2 KP | TUULING om. Parviainen Tuula

ROP PENTU | NENEMO BRILLIANT GIRL om. Lampinen Anniina




Ristiina RN 17.05.2007
Tuomari: Veli-Pekka Kumpumäki
Ilmoitettu: [pentuja 1 - aikuisia 20 - veteraaneja 4 ]


VSP Tashi-Gong Frezza - ROP Bendafeims Gleam Of Hope
Kuva: Anne Heilman

ROP | BIS 1 VETERAANI | ROP VETERAANI | PN 1 | SERT | VET ERI 1 | BENDAFEIMS GLEAM OF HOPE om. Kleemola Raija
PN 2 | VAL ERI 1 | POHJ & FIN & S & DK & EST MVA TOYWAY FA-BI-ANNA om. Kalliomäki Tuuli
PN 3 | VARA-SERT | AVO ERI 1 | ANGEL om. Heilman Merja
PN 4 | JUN ERI 1 | DOWN-GOBLIN LAPPONIA om. Björk Mervi

JUN ERI 2 | Vanessan Jessica om. Hopponen Anne & Karvinen Outi & Olli
JUN EH 3 | Maarikan Nicole om. Pesu Maritta

NUO ERI 1 | Wartin-Kyis Bumo-Ter om. Mynttinen Katja
NUO ERI 2 | Shibazhan Iris om. Johansson Anne & Kangas Virva

AVO ERI 2 | Necku Vilttitossu om. Kippo Tiina
AVO ERI 3 | Toyway E-Lea-Nor om. Kalliomäki Tuuli
AVO ERI 4 | Arundina Bogo Nic-Sam om. Suvanto Tuula

VET ERI 2 | EUVV-06 Down-Goblin Miss Fashion om. Heilman Merja
VET EH 3 | Fin MVa Shibazhan Orchidea om Johansson Anne & Leena

VSP | PU 1 | SERT | FIN MVA | AVO ERI 1 | TASHI-GONG FREZZA om. Kolehmainen Anne & Savinainen Marko
PU 2 |VARA-SERT | NUO ERI 1 | WARTIN-KYIS BDUN-TER om. Juvonen Milla
PU 3 | VSP VETERAANI | VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN TYHMYS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
PU 4 | AVO ERI 2 | SHIBAZHAN XANTHOCERAS om. Johansson Anne

JUN EH 1 | Wartin-Kyis Duke Of Love om. Pulkkinen Mervi

ROP PENTU | DOWN-GOBLIN ODESSA om. Björk Mervi

ROP KASVATTAJA | SHIBAZHAN om. Johansson Anne




Tampere, pentunäyttely 17.05.2007
Tuomari: Juha Palosaari
Ilmoitettu: pentuja 9


ROP Kiiramanna Tuutilulla
Kuva: Hannele Porola

ROP PENTU | RYP 4 PENTU | KIIRAMANNA TUUTILULLA Om. Merja Uimonen ja Hannele Porola
VSP PENTU | LECIBSIN KEEPING Om. Johanna Helin

urokset 5-7kk
PEK 2 KP | Lecibsin Karat, Om Johanna Helin

urokset 7-9kk
PEK 1 | Rina-Cza's Party of Love, Susannna Peltomaa ja Maija Manninen

nartut 5-7kk
PEK 2 | Adalmiina, Om. Anne Anttila
PEK 3 | Ziestan Tiny Tia, om. Elina Peltomaa
PEK 4 | Misschiefin Ååhlalaa-Loola, Om. Tiina Hirvonen

nartut 7-9kk
PEK 1 KP | Katimon Zidia, Om. Lahja Tattari ja Katriina Kanninen




Salo RN 13.05.2007
Tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari
Ilmoitettu: [ pentuja 1- aikuisia 28 - veteraaneja 2 ]


ROP Shibazhan Thymus - VSP Ingefal's Lilla My
Kuva: Heikki Westman

ROP | ROP VETERAANI BIS 1 VETERAANI | PU 1 | VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
PU 2 | VAL ERI 1 | KANS & FIN & S & DK MVA HOWSIN LILLA OBELIX om. Westman Miia & Heikki
PU 3 | SERT | FIN MVA | AVO ERI 1 | ZIESTAN MICKEY om. Mattila Iina
PU 4 | VAL ERI 2 | FIN MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja
VARA-SERT | JUN ERI 1 | ZIESTAN LONDON om. Westman Miia & Heikki

NUO EH 1 | Quarantina's Q-Ura om. Salmi Kirsi & Heikkinen Tuula

AVO ERI 2 | Ziestan Tymon om. Westman Miia & Heikki
AVO EH 3 | Ziestan Mikkael om. Wallenius Eeva & Sara
AVO EH 4 | Lecibsin Event om. Takala Sirpa

VSP | PN 1 | VAL ERI 1 | FIN & DK MVA INGEFAL'S LILLA MY om. Westman Miia & Heikki
PN 2 | SERT | AVO ERI 1 | ARUNDINA GYA LO KHATA om. Westman Miia & Heikki
PN 3 | VARA-SERT | NUO ERI 1 | ZIESTAN LAWANDA om. Mattila Iina
PN 4 | AVO ERI 2 | ZIESTAN CANDELLE om. Mattila Iina

JUN EH 1 | Flametails Dear De-Vilma om. kasv & Päiväkkö Mirja

NUO EH 2 | Shibazhan Iris om. Johansson Anne c/o Kangas Virva

AVO ERI 3 | Ziestan Indira om. Mattila Iina
AVO EH 4 | Darklight's Hymy om. Miia Kallio

VET EH 1 | Revonhännän Tamida om. Kostiainen Heli

ROP PENTU | HOSWIN LORD OF LUXURY om. Takala Sami

ROP KASVATTAJA | ZIESTAN om. Mattila Iina




Oulu 13.5.2007

Tuomari: Ella Karttimo
Ilmoitettu: [ pentuja 2 -aikuisia 38 - veteraaneja 3 ]


ROP Bellezza's Sonette - VSP Toyway Kap-Ri-Olli
Kuva: Marja-Terttu Kallio

ROP | PN 1 | VAL ERI 1| FIN MVA BELLEZZA`S SONETTE Om.Huurinainen Aino-Inkeri
PN 2 | SERT | NUO ERI 1| TOYWAY DAME FLAMETAIL Om. Haverinen Sanna ja Parkkisenniemi Sami
PN 3 | VARA SERT | AVO ERI 1| TUULING CHAN TASHIKO Om. Rita Katja
PN 4 | AVO ERI 2| LIN TSE-HSUN MA-TILDA Om. Kolppanen Susanna

JUN ERI 1 | Bellezza`s Tahiti Om. Huurinainen Aino-Inkeri
JUN ERI 2 | Mäntykartanon Emmalotte Om. Jokela Paula ja Nea
JUN ERI 3 | Pekdoro`s Os-Munda Om. Kolppanen Susanna
JUN EH 4 | Tuuling Thur Xilla Om. Rita Katja

NUO ERI 2 | Toyway Zat-Zuma Om. Parkkinen Heli ja Leiviskä Jouko
NUO EH 3 | Bendafeims Ulpukka Om. Kleemola Raija ja Visuri Leena
NUO EH 4 | Cayana Gi Lin Om. Murtomäki Sanna ja Kallio Marja-Terttu

AVO ERI 3 | Cayana Gyabra La Om. Ala-Vannesluoma Hanna
AVO ERI 4 | Mäntykartanon Amoriina Om. Jokela Paula

VAL ERI 2 | FIN MVA Bellezza`s Adalmiina Om. Juuso Sirpa ja Jaakko

VSP VET | VET ERI 1| BENDAFEIMS GLEAM OF HOPE Om. Kleemola Raija
VET ERI 2 | FIN&S MVA Ludovikan Bir-Gitta Om. Juuso Sirpa ja Jaakko

VSP | PU 1 | ROP VETERAANI | BIS VETERAANI 2 | VET ERI 1
| KANS&FIN&S&N MVA, EUVV-06 TOYWAY KAP-RI-OLLI Om. Kaakinen Tiina
PU 2 | SERT | NUO ERI 1| BENDAFEIMS USVA Om. Särkelä Seija ja Riekki Hannu
PU 3 | VARA SERT | NUO ERI 2 | CAYANA GING Om. Louhiranta Kari
PU 4 | VAL ERI 1 | KANS&FIN&S&N&EST&LV MVA, BALTV-06 BENDAFEIMS RANDY-DANDY Om. Lohela Jarmo

JUN ERI 1 | Toyway Kaa-H-Ari Om. Kaakinen Tiina ja Leiviskä Jouko
JUN EH 2 | Bellezza`s Boh-Eemi Om. Leinonen Teija
JUN EH 3 | Taikalammen Hector Om. Kemppainen Ari

NUO EH 3 | Mäntykartanon Donatello Om. Tuikka Ritva-Liisa
NUO EH 4 | Hoswin Odysseys Om. Hemmilä Eija ja Humalamaa Antero

AVO EH 1 | Mäntykartanon Arnold Om. Tuikka Ritva-Liisa
AVO EH 2 | Mäntykartanon Coconut Om. Paananen Maria ja Jokela Paula
AVO EH 3 | Safron Fanthom Om. Lehtosaari Merja ja Linnus Pirkko
AVO EH 4 | Flametail Co-Mist-Us Om. Rita Katja ja Haverinen Sanna

VAL ERI 2 | FIN&N MVA Ziestan Lilla Luka Om. Haverinen Sanna ja Parkkisenniemi Sami

ROP PENTU | TOYWAY GAH-MAYA Om. Sandberg Hilkka ja Esa & Leiviskä Jouko
PEK 2 KP| Mow-Zow Anastasia Om. Rita Katja ja Marko

ROP KASVATTAJA | TOYWAY Om. Leiviskä Jouko




Hamina 12.05.2007
Tuomari: Vera Smirnova, Viro
Ilmoitettu: [ pentuja 3 - aikuisia 26 - veteraaneja 3]

ROP | PU1 | VAL ERI 1 | Fin Mva Satatassun Viva Valentino om. Päiväkkö Mirja
PU2 | SERT | AVO ERI 1 | Suvijan Miros La om. Pirjo & Pasi Vänni
PU3 | VSP-VETERAANI | VET ERI 1 | Fin&Lv Mva Rhengold's Rendez Vous om. Sanna Männistö
PU4 | VARA-SERT | JUN ERI 1 | Ingefal's Miloo om. Jaana Urpelainen-Reuna & Teija Urpelainen

JUN ERI 2 | Naranja Basilio om. Tanja Kuukasjärvi
JUN ERI 3 | Ltu JV-07 Ziestan Iki-Ihana om. Tiina Rämö
JUN EH 4 | Nenemo Hope Star om. Mira Raussi

AVO ERI 2 | Annastiina Wilhelm om. Päiväkkö Mirja
AVO EH 3 | Wuldor's Camaro om. Maija-Sisko Mentula
AVO EH 4 | Suvijan Sirius om. Pirjo & Pasi Vänni

VSP | PN1 | SERT | MVA | AVO ERI 1
| Annastiina Leanna om. Piia Houtsonen
PN2 | ROP-VETERAANI | VARA-SERT | VET ERI 1 | Euvv-06 Down-Goblin Miss Fashion om. Merja Heilman
PN3 | JUN ERI 1 | Pinaco Fine Party Girl om. Soile Leppämäki & Matti Häkli
PN4 | VAL ERI 1 | Fin Mva Annastiina Shakira om. Tuula Viertonen

JUN EH 2 | Down-Goblin Lapponia om. Mervi Björk
JUN EH 3 | Flametail Dear Devil-Ma om. Päiväkkö Mirja & Sanna Haverinen
JUN EH 4 | Chakiran Barix om. Piia Houtsonen

AVO ERI 2 | Angel om. Merja Heilman
AVO ERI 3 | Nenemo Deep-True Love om. Anniina & Eija Lampinen
AVO ERI 4 | Tserba-Ter Des Chibounes-Kyis om. Katja Mynttinen

VAL ERI 2 | Fin Mva Nenemo Ibaniman Girl om. Anniina Lampinen

VET ERI 2 | Maarikan Gina Patricia om. Raija Raatikainen

ROP PENTU | Nenemo Knight Master om. Tarja & Ossi Tamper
VSP PENTU | Down-Goblin Odessa om. Mervi Björk




Tohmajärvi RN 05.05.2007

Tuomari: Jukka Kuusisto
Ilmoitettu:


VSP Vanessan Numana - ROP Mäntykartanin Emmalotte

ROP | PN 1 | SERT | JUN ERI 1
| MÄNTYKARTANON EMMALOTTE om. kasv. & Nea Jokela
PN 2 | VAL ERI 1 | FIN MVA BELLEZZA'S SONETTE om. Aino-Inkeri Huurinainen
PN 3 | VARA-SERT | AVO ERI 1 | MÄNTYKARTANON AMORIINA om. Paula Jokela
PN 4 | ROP VETERAANI | LUDOVIKAN BIR-GITTA om. Sirpa & Jaakko Juuso

JUN ERI 2 | Tuuling Thur Xilla om. Rita Katja
JUN EH 3 | Vanessan Jessica om. Outi& Olli Karvinen & Anne Hopponen

NUO EH 1 | Bellezza's Koh-I-Noor om. kasv. & Titta Rusanen

AVO ERI 2 | Vanessan Hope om. Leena Muona
AVO ERI 3 | Tuuling Chan Tashiko om. Katja Rita
AVO ERI 4 | Toyway E-Lea-Noor om. Tuuli Kalliomäki

VAL ERI 2 | Bellezza's Adalmiina om. Sirpa & Jaakko Juuso
VAL ERI 3 | Toyway Fa-Bi-Anna om. Tuuli Kalliomäki

VSP | PU 1 | SERT | FIN MVA | AVO ERI 1
| VANESSAN NUMANA om. Kirsi Pihlainen
PU 3 | VARA-SERT | NUO ERI 1 |MÄNTYKARTANON DONATELLO om. Ritva-Liisa Tuikka
PU 3 | AVO ERI 2 | BELLEZZA´S MOSQUITO om. Arja Timonen
PU 4 | AVO ERI 3 | FLAMETAIL CO-MIST-US om. kasv. & Katja Rita

AVO ERI 4 | Mäntykartanon Arlond om. Ritva-Liisa Tuikka

ROP PENTU | MOW-ZOW ANASTASIA om. Rita Katja & Marko

VSP PENTU | HOSWIN LORD OF LUXURY om. Sami Takala
PEK 2 | Ingefal's Okku Pokku om. Simo ja Pirjo Sahlman



ROP KASVATTAJA | BIS 3 KASVATTAJA | MÄNTYKARTANON om. Jokela Paula
KASV 2 KP | BELLEZZA'S om. Aino-Inkeri Huurinainen



Lahti KV 29.4.2007
Tuomari: Pirjo Aaltonen
Ilmoitettu [ aikuisia 49 - veteraaneja 11 ]


ROP Toyway Talika - VSP Satatassun Viva Valentino
Kuva: Sirpa Suominen

ROP | PN 1 | CACIB | VAL ERI 1
| FIN MVA TOYWAY TALIKA om. Leiviskä Jouko
PN 2 | VARA-CACIB | VAL ERI 2 | FIN & EST & S MVA BALTW-06 TUULING CHAN PARIS om. Parviainen Tuula
PN 3 | SERT | FIN MVA | AVO ERI 1 | BELLEZZA'S SONETTE om. Huurinainen Aino-Inkeri
PN 4 | VAL ERI 3 | FIN MVA DOWN-GOBLIN JAQUELINE om. Heilman Merja
VARA-SERT | NUO ERI 1 | NANAZA NELINA om. Taskila Pia & Micaela

JUN ERI 1 | Down-Goblin Lapponia om. Björk Mervi
JUN ERI 2 | Revonhännän Ultra Unine om. Suominen Sirpa
JUN EH 3 | Olazza Har-Mo-Ny om. Perttola Maija
JUN EH 4 | Chakiran Barix om. Houtsonen Piia

NUO ERI 2 | Bellezza's Koh-I-Noor om. Huurinainen Aino-Inkeri & Rusanen Titta
NUO ERI 3 | Kiiramanna Yönkuningatar om. Pirhonen-Silander Riitta & Uimonen Merja
NUO EH 4 | Saseran Ra-Fa-Ella om. Laako Karoliina

AVO ERI 2 | Annastiina Leanna
AVO ERI 3 | Sagaland's A-Filippa om. Tan Elina
AVO ERI 4 | Revonhännän Ihanirmeli om. Nieminen Ulla & Jokinen Heidi & Suominen Sirpa

VAL ERI 4 | Fin Mva Bellezza's Adalmiina om. Juuso Sirpa & Jaakko

VSP VETERAANI | VET ERI 1 | Kans & Fin & Est & Aut Mva BaltV-00 EstV-00 Olazza Shalimari om. Perttola Maija
VET ERI 2 | Nanaza Patina om. Käppi Sirpa
VET ERI 3 | Bendafeims Gleam Of Hope om. Kleemola Raija
VET ERI 4 | EuVV-06 Down-Goblin Miss Fashion

VSP | PU 1 | CACIB | VAL ERI 1 | FIN MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja
PU 2 | ROP VETERAANI | VET ERI 1 | KANS & FIN & S & N MVA EUVV-06 TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Kaakinen Tiina
PU 3 | VARA-CACIB | VAL ERI 2 | FIN & N MVA EUJV-05 PMV-06 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
PU 4 | SERT | JUN ERI 1 | TOYWAY KAA-H-ARI om. kasv & Kaakinen Tiina
VARA-SERT | NUO ERI 1 | EuJV-06, V-06 JV-06 NANAZA POET om. Hämäläinen Satu

JUN EH 2 | Nenemo Hope Star om. Raussi Mira
JUN EH 3 | Pinaco Gibson om. Oittinen Anna-Kaisa

NUO EH 2 | Seduhin Jaleo om. Riutto Sari

AVO ERI 1 | Revonhännän Huippu Heppu om. Hast Elina
AVO ERI 2 | Misschiefin Yaffa Chaim om. Hirvonen Tiina
AVO ERI 3 | Chrystal Mountain Conrad om. Vihtilä Netta
AVO ERI 4 | Toyway Mirzapur om. Räsänen Sari & Jorma

VAL ERI 3 | Fin & S & Mva Toyway Dasar Gadai om. Kaakinen Tiina & kasv.
VAL ERI 4 | Fin Mva Ludovikan Fredrik om. Juuso Sirpa & Jaakko

VET ERI 2 | Fin Mva Shibazhan Thymus om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
VET ERI 3 | Kans & Fin & Est Mva EUW-99 BaltW-99 V-04 Olazza El-Sheik om. Perttola Maija

ROP KASVATTAJA | TOYWAY om. Leiviskä Jouko
KASV 2 KP | OLAZZA om. Perttola Maija
KASV 3 KP | REVONHÄNNÄN om. Suominen Sirpa




Outokumpu RN 22.4.2007
Tuomari: Zidy Munsterhielm-Ehnberg
Ilmoitettu: [ 1 pentu - 24 -aikuista - 2 veteraania]


ROP Toyway Dame Flametail - VSP Annastiina Tiko
Kuva: Malm Tiina

ROP | PN 1 | SERT | NUO ERI 1 | TOYWAY DAME FLAMETAIL om. Sanna Haverinen & Sami Parkkisenniemi
PN 2 | VARA-SERT | AVO ERI 1 | MÄNTYKARTANON AMORIINA om.Paula Jokela
PN 3 | VAL ERI 1 | FIN MVA BIO-BIO's HIGHLIGHT FOR TASHI-GONG om. Sara & Katriina Huhtinen
PN4 | NUO ERI 2 | Bellezza's Pa-Ella om. Arja Timonen

JUN ERI 1 | Mäntykartanon Emmalotte om. Jokela Paula
JUN ERI 2 | Vanessan Jessica om. Hopponen Anne & Karvinen Outi & Olli
JUN EH 3 | Mäntykartanon Eleonoora om. Nikula Arja
JUN EH 4 | Tuuling Chan Zayenne om. Huhtinen Katriina & Roope

NUO EH 3 | Vanessan Imandra om. Lappeteläinen Silja
AVO ERI 2 | Vanessan Anette om.Hopponen Anne & Karvinen Sari
AVO ERI 3 | Arundina Bogo Nic-Sam om. Suvanto Tuula


ROP-vet. Bellezza's Annapurna
Kuva: Timonen Arja

ROP-VETERAANI | VET ERI 1 | Bellezza's Annapurna om. Riisiö Petra
VET EH 2 | Vanessan Lumo om. Lappeteläinen Silja & Viitanen Jari

VSP | PU 1 | SERT | FIN MVA | AVO ERI 1
| ANNASTIINA TIKO om. Jenni Stranden
PU 2 | VARA-SERT | AVO ERI 2 | FLAMETAIL CO-MIST-US om. Katja Rita & Sanna Haverinen
PU 3 | AVO ERI 3 | BELLEZZA's YAN-KEE om. Paula Jokela
PU4 | AVO ERI 4 | MÄNTYKARTANON ARNOLD om. Ritva-Liisa Tuikka

JUN EH 1 | Bio-Bio's Top Dog om.Lappeteläinen Seija & Huhtinen Katriina

NUO EH 1 | Mäntykartanon Donatello om. Tuikka Ritva-Liisa

AVO ERI 4 | Mäntykartanon Arnold om. Tuikka Ritva-Liisa

ROP-PENTU | PEK1 KP
| FLAMETAIL DEAR DEMO-NITAR om. Sanna Haverinen

ROP-KASVATTAJA | BIS 2 KASVATTAJA | MÄNTYKARTANON om. Paula Jokela
2 KP | BELLEZZA'S om. Aino-Inkeri Huurinainen




Vaasa KV 14.4.2007
Tuomari: Kurt Nilsson, Ruotsi
Ilmoitettu: [ pentuja 5 - aikuisia 52 - veteraaneja 3]


Rop: Bio-Bio's Highlight For Tashi-Gong Vsp: Flametail Co-Mist-Us
Kuva: Katja Matikainen

ROP | RYP 2 | PN 1 | CACIB | VAL ERI 1
| FIN& S MVA BIO-BIO`S HIGHLIGHT FOR TASHI-GONG Om. Huhtinen Katriina
PN 2| VARA-CACIB | VAL ERI 2| FIN& EST& S MVA, BALTV-06 TUULING CHAN PARIS Om. Parviainen Tuula
PN 3| ROP VETERAANI | VET ERI 1 | FIN MVA SUNNY START REETA Om. Mäkelä Johanna
PN 4| VAL ERI 3| FIN MVA SHANDITA`S WINEMA Om. Mäkelä Johanna
SERT| NUO ERI 1| TOYWAY DAME FLAMETAIL Om. Haverinen Sanna ja Parkkissenniemi Sami
VARA-SERT | NUO ERI 2 | HOSWIN MIRANDA Om. Piri Tuija

JUN ERI 1| Mäntykartanon Emmalotte Om. Jokela Paula ja Nea
JUN EH 2| Shandita`s Princess Avien Om. Kolppanen Susanna
JUN EH 3| Metkumutkan Tuulitukka Om. Gustafsson Lill
JUN EH 4| Chakiran Barix Om. Houtsonen Piia

NUO ER I3| Toyway Zat-Zuma Om. Parkkinen Heli ja Leiviskä Jouko
NUO EH 4| Vanessan Imandra Om. Lappeteläinen Silja

AVO ERI 1| Ziestan Amalita Om. Ahola Taru ja Haikonen Fanni
AVO EH 2| Lin Tse-Hsun Ma-Tilda Om. Kolppanen Susanna
AVO EH 3| Annastiina Leanna Om. Houtsonen Piia
AVO EH 4| Tuuling Thur Rixy om. Nurmi Eija & Pekka

VAL ERI 4| Kans&Fin&S&N Mva Toyway Dore-Nita Om. Haverinen Sanna

VET EH 2| Zatsamon Adalmina`s Pearl Om. Salovaara Susanna

VSP | PU 1 | CACIB | SERT | AVO ERI 1 | FLAMETAIL CO-MIST-US Om. Rita Katja ja Haverinen Sanna
PU 2 | VARA-CACIB | VAL ERI 1| FIN&S MVA TOYWAY DASAR GADAI Om. Kaakinen Tiina ja Leiviskä Jouko
PU 3| VAL ERI 2 | FIN&N MVA ZIESTAN LILLA LUKA Om. Parkkisenniemi Sami ja Haverinen Sanna
PU 4| VAL ERI 3| FIN MVA, JV-01 VANESSAN PRESTON Om. Lappeteläinen Silja

JUN ERI 1| Bio-Bio`s Top Dog Om. Huhtinen Katriina ja lappeteläinen Silja
JUN EH 2| Ziestan London Om. Westman Miia ja Heikki
JUN EH 3| Toyway Kaa-H-Ari Om. Kaakinen Tiina ja leiviskä Jouko
JUN EH 4| Mäntykartamon Erasmus Om. Virta Minna

NUO ERI 1| Hoswin Odyssey Om. Hemmilä Eija ja Humalamaa Antero
NUO EH 2| Ingefal`s Magical Hoswin Om. Ollila Miia ja Westman Miia
NUO EH 3| Oldcharm Love Struck Om. Mäkelä Johanna
NUO EH 4| Mäntykartanon Donatello Om. Tuikka Ritva-Liisa

AVO ER I2| S&N MVA Bejasos Ruben Om. Thorvaldsen Betsy c/o Olsen Bodel
AVO ERI 3| Landboskogens Black Jack Om. Gustafsson Lill
AVO ERI 4| Lecibsin Event Om. Takala Sirpa

VAL ERI 4| Kans&FIN&S&DK MVA Hoswin Lilla Obelix Om. Westman Miia ja Heikki


Vsp-veteraani: Toyway Kap-Ri-Olli Rop-veteraani: Sunny Start Reeta
Kuva: Katja Matikainen

VSP VET| VET ERI 1| KANS&FIN&S&N MVA, EUVV-06 TOYWAY KAP-RI-OLLI Om. Kaakinen Tiina

ROP PENTU| 1 KP| TUULING CHAN ZAYENNE Om. Huhtinen Katriina ja Roope
2 KP| Pekdoro`s Os-Munda Om. Kolppanen Susanna


Kuva: Katja Matikainen
ROP KASVATTAJA| 1 KP| TOYWAY Om. Leiviskä Jouko



Lappeenranta 9.4.2007
Tuomari: Hans Lehtinen
Ilmoitettu: [aikuisia 23 - veteraaneja 5]


VSP Olazza Milord - ROP Bellezza's Koh-I-Noor
Kuva: Sirpa Suominen

ROP | PN 1 | SERT | NUO ERI 1
| BELLEZZA'S KOH-I-NOOR om. Rusanen Titta & kasv.
PN 2 | VAL ERI 1 | FIN MVA NENEMO IBANIIMAN GIRL om. Lampinen Anniina
PN 3 | VARA-SERT | AVO ERI 1 | TOYWAY E-LEA-NOR om. Kalliomäki Tuuli
PN 4 | ROP VETERAANI | BIS 4 VETERAANI | VET ERI 1 | KANS & FIN & EST & AUT MVA BALTV-00 ESTV-00 OLAZZA SHALIMARI om. Perttola Maija

JUN ERI 1 | Shibazhan Helianthus om. Johansson Anne & Pesonen Ritva
JUN ERI 2 | Revonhännän Ultra Unine om. Suominen Sirpa

NUO ERI 2 | Shibazhan Cattleya om. Johansson Anne c/o Salminen Maija
NUO EH 3 | Bellezza's Pa-Ella om. Timonen Arja

AVO ERI 2 | Revonhännän Ihan Irmeli om. Suominen Sirpa & Nieminen Ulla & Jokinen Heidi
AVO ERI 3 | Seduhin Bharama om. Säviaho Päivi
AVO EH 4 | Toyway Se-Ra-Fina om. Kalliomäki Tuuli & Heino Veli-Pekka

VAL ERI 2 | Fin & S & Dk & Est Mva Toyway Fa-Bi-Anna om. Kalliomäki Tuuli

VSP | PU 1 | VAL ERI 1
| FIN & N MVA EUJV-05 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
PU 2 | VSP-VETERAANI | VET ERI 1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija c/o Johansson Anne

NUO EH 1 | Seduhin Jugador om. Säviaho Päivi
NUO EH 2 | Toyway Yakub Khan om. Myllynen Sari

AVO EH 1 | Bellezza's Fin-Anssi om. Timonen Arja
AVO EH 2 | Revonhännän Huippuheppu om. Hast Elina

VET EH 2 | Kans & Fin & Rus & LV Mva BV-01 Shibazhan Nolina om. Nykänen Johanna

ROP KASVATTAJA | REVONHÄNNÄN om. Suominen Sirpa





Helsinki, pentunäyttely 4.3.2007

Tuomari: Tiina Taulos
ilmoitettu: 9 pentua

nartut 7-9kk
ROP PENTU | TUULING THUR AALE om. Toroska Tuula
PEK 2 KP | FLAMETAIL DEAR DEVIL-MA om. Haverinan Sanna & Päiväkkö Mirja
PEK 3 KP | CHAKIRAN BEATRIX om. Viertonen Tuula c/o Peltola Sanna



TAMPERE KV 24.3.2007

Tuomari: Patric Ragnarson, Ruotsi.
Pennut ja junioriluokat: Jaroslava Ovesnà, Tsekki
Ilmoitettu: [ pentuja 8 - aikuisia 100 - veteraanjea 12]


VSP Toyway Dasar Gadai - ROP Tuuling Chan Paris
Kuva: Heikki Parviainen

ROP | PN 1 | CACIB | VAL ERI 1
| FIN&EST&S MVA TUULING CHAN PARIS Om. Parviainen Tuula
PN 2 | VARA-CACIB | VAL ERI 2 | FIN MVA TOYWAY U-MA-U-MUSKA Om. Arjas Anna-Maija ja Leiviskä Jouko
PN 3 | VSP VETERAANI | VET ERI 1| KANS&FIN&EST&AUT MVA, BALTV-00, ESTV-00 OLAZZA SHALIMARI Om. Perttola Maija
PN 4 | SERT | FIN MVA | AVO ERI 1| SHANDITA`S WINEMA Om. Mäkelä Johanna
VARA-SERT | AVO ERI 2 | BELLEZZA'S SONETTE Om. Huurinainen Aino-Inkeri

JUN ERI 1 | Down-Goblin Brigantia Om. Heilman Merja
JUN ERI 2 | Bellezza`s Briljantti Om. Huurinainen Aino-Inkeri
JUN ERI 3 | Mäntykartanon Emmalotta Om. Jokela Paula ja Nea
JUN ERI 4 | KiaPri Aprillia AleXa Om. Mutanen Jirsi ja Käsnänen Sari

NUO ERI 1 | Bellezza`s Koh-I-Noor Om. Rusanen Titta ja Huurinainen Aino-Inkeri
NUO ERI 2 | Toyway Diwa Dawana Om. Arjas Anna-Maija ja Leiviskä Jouko
NUO ERI 3 | Kiiramanna Yönkuningatar Om. Uimonen Merja ja Pirhonen-Silander Leena
NUO ERI 4 | Bellezza`s Pa-Ella Om. Timonen Arja

AVO ERI 3 | Tuuling Khar Sabine Om. Nurmi Eija
AVO ERI 4 | Ledibsin Ruustinna Om. Laine Riitta ja Timo

VAL ERI 3 | FIN&N MVA Toyway Talika Om. Leiviskä Jouko
VAL ERI 4 | FIN& S MVA Bio-Bio`s Highlight For Tashi-Gong Om. Huhtinen Katriina ja Sara

VET ERI 2 | EUVV-06 Down-Goblin Miss Fashion Om. Heilman Merja
VET ERI 3 | FIN MVA Sunny Start Reeta Om. Mäkelä Johanna
VET ERI 4 | Pekdoro`s Contessa Om. Kolppanen Susanna

VSP | PU 1| CACIB | VAL ERI 1 | FIN&S MVA TOYWAY DASAR GADAI Om. Kaakinen Tiina ja Leiviskä Jouko
PU 2 | VARA-CACIB | VAL ERI 2 | FIN&N MVA, PMV-06, EUJV-05 OLAZZA MILORD Om. Perttola Maija
PU 3| ROP VETERAANI | VET ERI 1 | KANS&FIN&S&N MVA, EUVV-06 TOYWAY KAP-RI-OLLI Om. Kaakinen Tiina
PU 4| SERT | FIN MVA | AVO ERI 1 | S&DK MVA TOYWAY WONG SHI Om. Meskanen Tarja
VARA-SERT | JUN ERI 1 | Toyway Kaa-H-Ari Om. Kaakinen Tiina ja Leiviskä Jouko

JUN ERI 2 | Ingefal`s Miloo Om. Urpelainen Teija ja Urpelainen-Reuna Jaana
JUN ERI 3 | Bio-Bio`s Top Dog Om. Huhtinen Katriina ja Lappeteläinen Silja
JUN ERI 4 | Mäntykartanon Donatello Om. Tuikka Ritva-Liisa

NUO ERI 1 | Oldcharm Love Struck Om. Mäkelä Johanna
NUO ERI 2 | Vanessan Eskil Jr Om. Vartiainen Taru
NUO ERI 3 | Miliisin Trans-Am Om. Kanninen Katriina
NUO EH 4 | Bendafeims Usva Om. Särkelä Seija ja Riekki Hannu

AVO ERI 2 | S&N MVA Bejasos Ruben Om. Thorvaldsen Betsy
AVO ERI 3 | Toyway Tru-Ba-Durix Om. Arjas Anna-Maija ja Leiviskä Jouko
AVO ERI 4 | Miliisin Mano-Lito Om. Kanninen Katriina

VAL ERI 3 | FIN&N MVA Ziestan Lilla Luka Om. Haverinen sanna ja parkkisenniemi Sami
VAL ERI 4 | FIN&S&EST MVA Bio-Bio`s Hidden Dragon Om. Huhtinen Katriina ja Lappeteläinen Silja

VET ERI 2 | FIN MVA Shibazhab Thymus Om. Salminen Maija c/o Johansson Anne
VET ERI 3 | KANS&FIN&EST MVA,EUV-99, WARSV-99, BALTV-00, V-04 Olazza El-Sheik Om. Perttola Maija
VET ERI 4 | KANS&FIN&EST&N MVA, ESTV-00 Lecibsin Sylvester Om. Tattari Lahja ja Kuusisto Jukka

ROP PENTU| TUULING CHAN ZAYENNE Om. Huhtinen Katriina ja Roope
PEK 2 KP | Flametail Dear Demo-Nitar Om. Haverinen Sanna

VSP PENTU |PINACO GIBSON Om. Oittinen Anna-Kaisa


ROP veteraani - Toyway Kap-Ri-Olli & VSP veteraani Olazza Shalimari
Kuva: Sirpa Suominen


Kuva: Sirpa Suominen

ROP KASV
| KENNEL TOYWAY Om. Leiviskä Jouko
KASV 2 KP | Kennel Olazza Om. Perttola Maija
KASV 3 KP | Kennel Bellezza`s Om. Huurinainen Aino-Inkeri
KASV 4 KP | Kennel Down-Goblin Om. Heilman Merja

 

Helsinki, pentunäyttely 4.3.2007
Tuomari: Tiina Taulos
ilmoitettu: 9 pentua

nartut 7-9kk
ROP PENTU | TUULING THUR AALE om. Toroska Tuula
PEK 2 KP | FLAMETAIL DEAR DEVIL-MA om. Haverinan Sanna & Päiväkkö Mirja
PEK 3 KP | CHAKIRAN BEATRIX om. Viertonen Tuula c/o Peltola Sanna



Tuusniemi Rn 25.2.2007

Tuomari: Paavo Mattila
Ilmoitettu: [pentuja. 8 - aikuisia 32 - veteraaneja 3 ]

ROP | RYP 3 | PN 1 | SERT | NUO ERI 1
|BELLEZZA`S KOH-I-NOOR om. Rusanen Titta ja Huurinainen Aino-Inkeri
PN 2 | VARA-SERT | AVO ERI 1 | VANESSAN ESTRALITA om. Savolainen Aune
PN 3 | JUN ERI 1 | BELLEZZA`S BRILJANTTI om. Huurinainen Aino-Inkeri
PN 4 | VAL ERI 1 | FIN MVA BELLEZZA`S ADALMIINA om. Juuso Sirpa ja Jaakko

JUN EH 2 | Nic-Sam Bertta om. Suvanto Tuula ja Komulainen Paula
JUN EH 3 | Saffron Hypnose om. Kolari Jenni ja Linnus Pirkko
JUN EH 4 | Milarzin Beaty Of Gutten om. Wagner Mira

NUO ERI 2 | Bellezza`s Pa-Ella om. Timonen Arja

AVO ERI 2 | Bellezza`s Sonette om. Huurinainen Aino-Inkeri
AVO ERI 3 | Mäntykartanon Amoriina om. Jokela Paula
AVO ERI 4 | Vanessan Hope om. Riva Ulla-Maarit

VSP VETERAANI | VET ERI 1 | FIN&S MVA LUDOVIKAN BIR-GITTA om. Juuso Sirpa ja Jaakko

VSP | ROP VETERAANI | PU 1 | VET ERI 1
| KANS& FIN&S&N MVA TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Kaakinen Tiina
PU 2 | SERT | JUN ERI 1 | VANESSAN ESKIL JR om. Vartiainen Taru
PU 3 | VARA-SERT | AVO ERI 1 | MÄNTYKARTANON ARNOLD Om. Tuikka Ritva-Liisa
PU 4 | AVO ERI 2 | BELLEZZA`S MOSQUITO Om. Timonen Arja

JUN ERI 2 | Toyway Kaa-H-Ari om. Kaakinen Tiina ja Leiviskä Jouko
JUN ERI 3 |Mäntykartanon Donatello om. Tuikka Ritva-Liisa

AVO ERI 3 | Bellezza`s Bellamy om. Tuikka Ritva-Liisa
AVO ERI 4 | Bellezza`s Yan-Kee om. Jokela Paula

VAL ERI 1 | Fin Mva Ludovikan Fredrik om. Juuso Sirpa ja Jaakko
VAL ERI 2 | S&Est Mva, Est JMVA Miliisin Fa-Bled om. Wagner Mira

ROP PENTU | MÄNTYKARTANON EMMALOTTA om. Jokela Paula ja Nea
PEK 2 KP | Mäntykartanon Eleonoora om. Nikula Arja

VSP PENTU | BIO-BIO`S TOP DOG om. Huhtinen Katriina ja Lappeteläinen Silja
PEK 2 KP |Vanessan Laurentz om. Lappeteläinen Kerttu

ROP KASV | BIS 4 KASV.
| BELLEZZA`S KENNEL om. Huurinainen Aino-Inkeri

 

Helsinki pentunäyttely 25.2.2007
Tuomari Harri Lehkonen
ilmoitettu 4 pentua

ROP PENTU | FLAMETAIL DEAR DEVIL-MA om. kasv & Päiväkkö Mirja




28.1.2007 Turku KV
Tuomari: Bryn Cadogan, Iso-Britannia
Ilmoitettu: [pentuja 9 - aikuisia 57 - veteraaneja 3]


Rop: Ingefal's Macho Man - Vsp: Ingefal's Lilla My
Kuva: Heikki Westman

ROP | PU 1 | SERT | CACIB | NUO ERI 1
| INGEFAL'S MACHO MAN om. Turunen Essi
PU 2 | VARA-CACIB | VAL ERI 1 | FIN MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja
PU 3 | VAL ERI 2 | FIN & S & DK MVA HOWSIN LILLA OBELIX om. Westman Miia & Heikki
PU 4 | VARA-SERT | NUO ERI 2 | INGEFAL'S MAN O'PINACO om. Leppämäki Soile & Kyrölä Taru

JUN ERI 1 | Tuulisaaren Da-Kaapo om. Palkee Riitta
JUN EH 2 | Pinaco Final Fantacy om. Mutanen Kirsi & Leppämäki Soile
JUN EH 3 | Rina-Cza's Royal Silver om. Knuutila Aila
JUN EH 4 | Of Zlazano Sa-Lim om. Haclin Jari

NUO ERI 3 | Oldcharm Love Struck om. Mäkelä Johanna
NUO EH 4 | Ziestan Isaak om. Koivuniemi Satu

AVO ERI 1 | Annastiina Lowell om. Viitala Katja & Tattari Lahja
AVO ERI 2 | Ziestan Tymon on Westman Miia & Heikki
AVO ERI 3 | Ziestan Tao Tao om, Honka Tarja
AVO ERI 4 | Tuulenvartijan Dazzo Deimos om. Myllylä Marjaana


VSP | PN 1 | CACIB | VAL ERI 1
| FIN & DK MVA INGEFAL'S LILLA MY om. Westman Miia & Heikki
PN 2 | VARA-CACIB | VAL ERI 2 | FIN & EST & S MVA BALTV-06 TUULING CHAN PARIS om. Parviainen Tuula
PN 3 | SERT | AVO ERI 1 | ANNASTIINA LEANNA om. Houtsonen Piia
PN 4 | VARA-SERT | NUO ERI 1 | TUULING CHAN TATUM om. Routakangas Niina & Parviainen Tuula

JUN ERI 1 | Bellezza's Briljantti om. Huurinainen Aino-Inkeri
JUN ERI 2 | KiaPri Aprilia AleXa om. Mutanen Kirsi & Käsnänen Sari
JUN ERI 3 | Pinaco Fine Party Girl om. Leppämäki Soile & Häkli Matti
JUN ERI 4 | Revonhännän Unissa Uskaya om. Muurinen Sari & Nenonen Petri

NUO ERI 2 | Annastiina Su-Su om. Uitto Eija & Mäkelä Jari
NUO ERI 3 | Revonhännän Pette Petunia om. Suominen Sirpa
NUO EH 4 | Pinaco Dragon Kiss om. Leppämäki Soile & Vitikainen Päivi

NUO ERI 2 | Tor Oskan Anselika om. Toroska Tuula
NUO ERI 3 | Satatassun Bellabambina om. Aavinko Terhi
NUO ERI 4 | Bellazza's Sonette om. Huurinainen Aino-Inkeri

VAL ERI 3 | Fin Mva Irtokarvan Gulla-Kulta om. Melkas Anna-Maria
VAL ERI 4 | Fin & Est Mva Tuuling Chan Kerthur om. Parviainen Tuula


Rop -veteraani Sunny Start Reeta -Vsp veteraani Lecibsin Sylvester
Kuva: Sirpa Suominen

ROP VETERAANI | VET ERI 1 | BIS 2 VETERAANI | Fin Mva Sunny Start Reeta om. Mäkeä Johanna
VSP VETETAANI | VET ERI 1 | Fin & Est & N Mva Lecibsin Sylvester om. Tattari Lahja & Kuusisto Jukka


VSP pentu Ziestan London - ROP pentu Chakiran Barix
Kuva: Heikki Westman

ROP PENTU | Chakiran Barix om. Houtsonen Piia
PEK 2 | Chakiran Beatrix om. Viertonen Tuula & Peltola Sanna
PEK 3 | Ziestan Tokiko om. Honka Tarja
PEK 4 | Gaifridin Brenda Blethyn om. Minkkinen Johanna

VSP PENTU
| Ziestan London om. Westman Miia & Heikki
PEK 2 KP | Ziestan Jimmie om. Aavinko Terhi
PEK 3 | Chakiran Batrix om. Forsman Olavi
PEK 4 | Mr Lordi om. Grönlund Anit

ROP KASVATTAJA | TUULING om. Parviainen Tuula




13.1.2007 Juva RN
Tuomari: Markku Kipinä
ilmoitettu: [pentuja 4 - aikuisia 28 - veteraaneja 5]


ROP Toyway Kap-Ri-Olli - VSP Bellezza's Sonette

ROP | ROP VETERAANI | BIS 2 VETERAANI | PU 1 | VET ERI 1
| KANS & FIN & S & N MVA EUVV-06: TOYWAY KAP-RI-OLLI Om. Kaakinen Tiina
PU 2 | SERT | JUN ERI 1 | VANESSAN ESKIL JR Om. Vartiainen Taru
PU 3 | VARA SERT | NUO ERI 1 | WARTIN-KYIS BDUN-TER Om Juvonen Milla
PU 4 | VAL ERI 1 | S & EST MVA EST JMVA MILIISIN FA-BLED Om. Wagner Mira

JUN ERI 2 | Revonhännän Puppe Peperoni Om. Suominen Sirpa ja Jokinen Hannu ja Helena
JUN ERI 3 | Pinaco Final Fantasy Om. Mutanen Kirsi ja Leppämäki Soile
JUN EH 4 | Ziestan Iki-Ihana Om. Rämö Tiina

NUO ERI 2 | Toyway Yakub Khan Om. Myllynen Sari ja Happonen Petri
NUO EH 3 | Milarzin Autumn Star Om. Bodganoff Ari
NUO EH 4 | Milarzin Autumn Moon Om. Hartikainen Sari

AVO ERI 1 | Miliisin King-Of-Indigo Om. Wagner Mira
AVO EH 2 | Cisosan Lovesick Om. Vartiainen Taru
AVO EH 3 | Down-Goblin Here-I-Come Om. Juvonen Milla
AVO EH 4 | Bellezza`s Tornado Om. Huurinainen Aino-Inkeri ja Heikkinen Tapio

VAL ERI 2 | Fin&S Mva Toyway Dasar Gadai Om. Kaakinen Tiina ja Leiviskä Jouko

VET ERI 2 | Fin& PL Mva Of Flazano Nad Om. Mynttinen Katja

VSP | SERT | PN 1 | AVO ERI 1 | BELLEZZA´S SONETTE om. Huurinainen Aino-Inkeri
PN 2 | VARA SERT | JUN ERI 1 | BELLEZZA´S BRILJANTTI Om. Huurinainen Aino-Inkeri
PN 3 | JUN ERI 2 | DOWN-GOBLIN BRIGANTIA Om. Heillman Merja
PN 4 | AVO ERI 2 | REVONHÄNNÄN IHANIRMELI Om. Suominen Sirpa ja Nieminen Ulla

JUN ERI 3 | Down-Goblin Lapponia Om. Björk Mervi
JUN ERI 4 | Pinaco Fine Party Girl Om. Leppämäki Soile ja Häkli Matti

NUO ERI 1 | Bellezza`s Pa-Ella Om. Timonen Arja
NUO EH 2 | Wartin-Kyis Cinderella Om. Mynttinen Katja

AVO ERI 3 | Down-Goblin Sensu-Elli Om. Heillman Merja

VET ERI 1 | Vanessan Lumo Om. Lappeteläinen Silja

ROP PENTU
| TOYWAY KAA-H-ARI Om. Kaakinen Tiina ja leiviskä Jouko
PEK 2 KP | Wartin-Kyis Duke of Love Om. Pulkkinen Mervi
PEK 3 KP | Vanessan Laurentz Om. Lappeteläinen Kerttu

VSP PENTU
| VANESSAN KATHLEEN Om. Lappeteläinen Kerttu

ROP KASVTTAJA | BIS 2 KASVATTAJA | BELLEZZA´S Om. Huurinainen Aino-Inkeri
KASV 2 KP | Wartin-Kyis Om. Mynttinen Katja




6.1.2007 KAJAANI KV

Tuomari Primoz Peer
Ilmoitettu: [pennut 2 - aikuiset 64 - veteraanit 5 ]


ROP Bellezza's Koh-I-Noor - VSP Saffron Fanthom

ROP | RYP 2 | PN 1| SERT | CACIB | NUO ERI1 | BELLEZZA'S KOH-I-NOOR om. Titta Rusanen & Huurinainen Aino-Inkeri
PN2 | AVO ERI 1 | VARASERT | VARACACIB | VANESSAN RUNO om. Paula Jokela
PN3 | VAL ERI 1 | FIN MVA BELLEZZA'S ADALMIA om. Sirpa ja Jaakko Juuso
PN4 | JUN ERI 1 | TOYWAY DAME FLAMETAIL om. Sanna Haverinen ja Sami Parkkisenniemi

JUN ERI 2 | Tuuling Thur Xilla om. Rita Katja
JUN ERI 3 | Vanessan Indra om. Silja Lappeteläinen
JUN ERI 4 | Bellezza's Pa-Ella om. Arja Timonen

NUO ERI 2 | JV-05 Saffron Farina om. Pirkko Linnus ja Minna Takkunen
NUO ERI 3 | Lin Tse-Hsun Venla om. Riika Tolonen
NUO ERI 4 | Pekdoro's Minttu-Maaria om. Susanna Kolppanen

AVO ERI 2 | Arundina Bogo Nic-Sam om.Tuula Suvanto
AVO ERI 3 | Bellezza's Sonette om. Aino-Inkeri Huurinainen
AVO ERI 4 | Suvijan Sa-Mo-Ria om. Anne Marjamäki

VAL ERI 2 | Toyway Una-Unienna om. Jouko Leiviskä ja Lahja Tattari

VSP-VET | VET ERI 1 | FIN&S MVA Ludovikan Bir-Gitta om. Sirpa ja Jaakko Juuso
VET ERI 2 | KANS&FIN&EST&AUT&MVA BALTV-00 ESTV-00 Olazza Shalimari om. Maija Perttola

VSP | PU 1 | NUO ERI 1 | SERT | CACIB | SAFFRON FANTHOM om. Pirkko Linnus ja Merja Lehtosaari
PU 2 | VAL ERI 1 | VARASERT | VARACACIB | S&EST MVA EST JMVA MILIISIN FA-BLED om. Mira Wagner
PU 3 | VET ERI 1 | ROP-VET| KANS&FIN&S&N MVA EUVV-06 TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Tiina Kaakinen
PU 4 | AVO ERI 1 | SUVIJAN SIRIUS om. Pirjo ja Pasi Vänni

JUN ERI 1 | Arundina Wet Wherever om. Helvi Leinonen ja Tarja ja Ella Virtnen
JUN ERI 2 | Mäntykartanon Donatello om. Ritva-Liisa Tuikka
JUN ERI 3 | Vanessan James Deen om. Kerttu ja Silja Lappeteläinen
JUN ERI 4 | Bellezza's Boh-Eemi om. Teija Leinonen

NUO ERI 2 | Flametail Co-Mist-Us om. Sanna Haverinen ja Rita Katja
NUO ERI 3 | Milarzin Autum Moon om. Sari Hartikainen
NUO ERI 4 | Mäntykartanon Coconut om. Paula Jokela ja Maria Paananen

AVO ERI 2 | Olazza Q-Mar om. Maija Perttola
AVO ERI 3 | Bellezza's Yankee om. Paula Jokela
AVO ERI 4 | Suvijan Miros La om. Pirjo ja Pasi Vänni

VAL ERI 2 | FIN MVA EUJV-05 Olazza Milord om. Maija Perttola
VAL ERI 3 | FIN&N MVA Ziestan Lilla Luka om. Sami Parkkisenniemi ja Sanna Haverinen
VAL ERI 4 | FIN&S MVA Toyway Dasar Gadai om. Tiina Kaakinen ja Jouko Leiviskä

VET ERI 2 | KANS&FIN&EST MVA EUV-99 WARSV-99 BALTV-00 V-04 Olazza El-Sheik om. Maija Perttola

ROP-PENTU | Toyway Kaa-H-Ari om. Tiina Kaakinen ja Jouko Leiviskä
VSP-PENTU | Shandita's Princess Avien om. Susanna Kolppanen

ROP KASV | BIS 1 KASV | Bellezza's om. Aino-Inkeri Huurinainen
KASV 2 KP | Toyway om. Jouko Leiviskä
KASV 3 KP | Olazza om. Maija Perttola
KASV 4 KP | Milarzin om. Mira Wagner