Näyttelytulokset 2006

Helsinki KV 10.12.2006 V-06
Tuomarit: Jukka Kuusisto, Annaliisa Heikkinen ( jun nartut ), Allan Pepper, Kanada (pennut)
Ilmoitettu: [pentuja 6- aikuisia 102 - veteraaneja 8]

ROP | PU 1 | SERT | JV-06 | V-06 | JUN ERI 1 | EUJV-06 NANAZA POET om. Hämäläinen Satu & Taskila Pia
PU 2 | CACIB | VARA SERT | VAL ERI 1 | KANS MVA KBHV- SV-05 SAGALAND'S SIMBA om. Dramstad Sonja
PU 3 | VARA-CACIB | VAL ERI 2 | FIN & EST MVA JV-04 ESTV-05 ANNASTIINA SAMIR om. Viitala Katja
PU 4 | VAL ERI 3 | FIN MVA EUJV-05 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija

JUN ERI 2 | Naranja Basilio om. Kuukasjärvi Tanja
JUN ERI 3 | Pinaco Final Fantacy om. Leppämäki Soile & Mutanen Kirsi
JUN ERI 4 | Arundina The Great Mogul om. Mäkelä Johanna

NUO ERI 1 | Ingefal's Macho Man om Turunen Essi
NUO EH 2 | Toyway Yakub Khan om. Myllynen Sari & Happonen Petri
NUO EH 3 | EstV-06 Misschiefin Yaffa Chaim om. Hirvonen Tiina
NUO EH 4 | Misschiefin Yaffa Amitai om. Vähämäki Terttu c/o Hirvonen Tiina

AVO ERI 1 | Vanessan Numana om. Pihlainen Kirsi
AVO ERI 2 | Ziestan Tymon om. Westman Miia & Heikki
AVO ERI 3 | Annastiina Lowell om. Viitala Katja
AVO ERI 4 | Miliisin Mano-Lito om. Kanninen Katriina

VAL ERI 4 | FIN & S & DK MVA HOSWIN LILLA OBELIX om. Westman Miia & Heikki

VET ERI 2 | Fin Mva Shibazhan Thymus om. Johansson Anne & Salminen Maija
VET ERI 3 | Kans & Fin & S & N Mva EUVV-06 | Toyway Kapri-Olli om. Kaakinen Tiina
VET ERI 4 | Kans & Fin & Rus & Est & Ltu & LV Mva Pl & PZV-96 ESTV-97 Misschiefin Uncle Donald om. HIrvonen Tiina

VSP | PN 1 | CACIB | SERT | FIN MVA | VAL ERI 1 | N & S & Dk & RO MVA SAGALAND'S XARA om. Sörensen Gunvor
PN 2 | VARA-CACIB | VARA-SERT | AVO ERI 1 | Bellezza's Sonette om. Huurinainen Aino-Inkeri
PN 3 | VAL ERI 2 | FIN & N MVA TOYWAY TALIKA om. Leiviskä Jouko
PN 4 | AVO ERI 2 | ANNASTIINA LEANNA om. Houtsonen Piia
JV-06 | JUN ERI 1 | TOYWAY CRI-SANNA om. Heinänen Taru & Leiviskä Jouko

JUN ERI 2 | Vanessan Imandra om. Lappeteläinen Silja
JUN ERI 3 | Down-Goblin Brigantia om. Heilman Merja
JUN ERI 4 | Nic-Sam Bertta om. Komulainen Paula & Suvanto Tuula

NUO ERI 1 | Shandita's Winema om. Mäkelä Johanna
NUO ERI 2 | Angel om. Heilman Merja
NUO ERI 3 | JV-05 Saffron Farina om. Takkunen Minna & Linnus Pirkko
NUO ERI 4 | PMJV-05 LTUJV-05 EUJV-06 Ingefal's Princess Vilma om. Aittamaa Päivi

AVO ERI 3 | Gulleiv's Eye Of A Tiger om. Molin Lisa
AVO ERI 4 | Tuuling Cions Olivia om. Peltomaa A & T

VAL ERI 3 | FIn & Est Mva EstV-06 Tuuling Cions Olivia om. Parviainen Tuula & Heidi
VAL ERI 4 | Fin Mva Ziestan Tijuana om. Kujala Paula

VET ERI 2 | Kans & Fin & Aut & Est Mva BaltV-00 EstV-00 ABDSG-02 Olazza Shalimari om. Perttola Maija
VET ERI 3 | Lin Tse-Hsun Ma-Donna om. Lampinen Anniina & Matti

ROP VETERAANI | VET ERI 1 | KANS MVA NV-00-05 PMV-00-02 SAGALAND'S MESCAL om. Strand Gerd & Kjell
VSP VETERAANI | VET ERI 1 | FIN & S MVA LUDOVIKAN BIR-GITTA om. Juuso Sirpa & Jaakko

ROP PENTU | PEK 1 KP | Shibazhan Helianthus om. Pesonen Ritva & Johansson Anne
PEK 2 KP | KiaPri Aprillia AleXa om. Mutanen Kirsi & Käsnänen Sari
PEK 3 | Lilla Hagatorpet's Evian om. Huhtinen Katriina
PEK 4 | Saffron Hypnose om. Kolari Jenni & Linnus Pirkko

VSP PENTU | PEK 1 KP | Ziestan Theo om. Keho Petra

ROP KASVATTAJA | SAGALAND'S om. Strand Gerd & Kjell
KASV 2 KP | ANNASTIINA om. Tattari Lahja
KASV 3 KP | BELLEZZA'S om. Huurinainen Aino-Inkeri
KASV 4 KP | NENEMO om. Lampinen Eija & Matti



Lahti pentunäyttely 29.10.2006
Tuomari: Eeva Resko
Ilmoitettu: [pentuja 6]

Urokset 7-9 kk
ROP | RYP-1 | PEK 1 KP | NARANJA BASILIO om. Kuukasjärvi Tanja
PEK 2 | Nenemo Go Ahead om. Vainio Annu
PEK 3 | Maarikan Nicklas om. Matikainen Pirkko, Teijo ja Tuire
PEK 4 | Ziestan Iki-Ihana om. Rämö Tiina

Urokset 5-7 kk
PEK 1 | Saffron Hallmark om. Ahola Susanna

Nartut 7-9kk
VSP PENTU | PEK 1 KP | OLAZZA HAR-MO-NY om. Perttola Maija



Oulu KV 8.10.2006

Tuomari: Javier Sanchez, Espanja
Ilmoitettu: [pentuja 3 - aikuisia 43 - veteraaneja 1]

ROP | PU 1 | CACIB | VAL ERI 1 | Fin & N Mva ZIESTAN LILLA LUKA om. Parkkisenniemi Sami & Haverinen Sanna
PU 2 | VARA-CACIB | VAL ERI 2 | Fin & S & Dk Mva HOSWIN LILLA OBELIX om. Westman Miia & Heikki
PU 3 | VAL ERI 3 | Fin & S Mva BIO-BIO'S HIDDEN DRAGON om. Huhtinen Katriina & Lappeteläinen Silja
PU 4 | VAL ERI 4 | Fin & S Mva TOYWAY DASAR GADAI om. Kaakinen Tiina & Leiviskä Jouko
SERT | NUO ERI 1 | FLAMETAIL'S CO-MIST-US om. Haverinan Sanna & Rita Katja
VARA-SERT | NUO ERI 2 | TOYWAY TRU-BA-DURIX om. Arjas Anna-Maija & Leiviskä Jouko

ROP VETERAANI | VET ERI 1 | BIS 3 VETERAANI | Toyway Kap-Ri-Olli om. Kaakinen Tiina

VSP | PN 1 | CACIB | VAL ERI
1 | Fin & S & Dk & Est Mva TOYWAY FA-BI-ANNA om. Kalliomäki Tuuli
PN 2 | SERT | JUN ERI 1 | TOYWAY DIWA DAWANA om. Arjas Anna-maija ja Leiviskä Jouko
PN 3 | VARA-CACIB | VARA-SERT | NUO ERI 1 | TOYWAY SMIR-GE-LINE om. Arjas Anna-Maija ja Leiviskä Jouko
PN 4 | AVO ERI 1 | BELLEZZA´S SONETTE om. Huurinainen Aino-Inkeri

ROP PENTU | Nic-Sam Bertta om. Suvanto Tuula & Komulainen Paula
VSP PENTU | Taikalammen Hector om. Kemppainen Ari

ROP KASVATTAJA | TOYWAY om. Leiviskä Jouko



Ruukki pentunäyttely 30.9.2006

Tuomari: Anita Alatalo
Ilmoitettu: Pentuja 1

ROP PENTU | RYP 1 PENTU | BIS 1 PENTU
| Toyway Kaa-H-Ari om. Kaakinen Tiina & Leiviskä Jouko



Ulvila pentunäyttely 30.9.2006
Tuomarina: Kirsti Louhi
Ilmoitettu: Pentuja 1

Urokset 5-7kk
ROP PENTU | Saffron Hallmark om. Ahola Susanna



Lahti pentunäyttely 24.9.2006
Tuomarina: Tanya Ahlman-Stockmari
Ilmoitettu: Pentuja 5

Nartut 5-7kk
ROP PENTU | Olazza Har-Mo-Ny om. Perttola Maija

Urokset 7-9kk
VSP PENTU | Naranja Basilio om Tanja Kuukasjärvi

Urokset 5-7kk
PU 2 PENTU | KP | PEK 1 | Saffron Hallmark om. Ahola Susanna
PEK 2 | Nenemo Go Ahead om. Vainio Annu



Eckerö KV 23.9.2006
Tuomari: Espen Engh, Norja
Ilmoitettu [aikuisia 8]

ROP | PN 1 | SERT | CACIB | FIN MVA | AVO ERI 1 | S Mva NALINAS CIKANKA om. Agneta Reis & Kicki Reis-Karlsson
PN 2 | VARA CACIB | VAL ERI 1 | Fin & S & Dk & Est Mva TOYWAY FA-BI-ANNA om. Kalliomäki Tuuli & kasv

NUO EH 1 | Ronja om.

AVO EH 2 | Hoswin De-Sire om. Glad Rebekak

VSP | PU 1 | SERT | CACIB | FIN MVA | AVO ERI 1
| S Mva MIC MAC NA-LI NALLE om. Agneta Reis & Kicki Reis-Karlsson
PU 2 | VARA CACIB | VAL ERI 1 | Fin Mva SHIBAZHAN WULFENIA om. Männistö Sanna

NUO EH 1 | EstV-06 Misschiefin Yaffa Chaim om. Hirvonen Tiina



Helsinki RN 17.9.2006

Tuomarit, urokset, ROPit: Unto Timonen, nartut Veli-Pekka Kumpumäki
Ilmoitettu: [pentuja 8 - aikuisia 96 - veteraaneja 3]

ROP | PU 1 | VAL ERI 1 | FIN & S MVA TOYWAY DASAR GADAI om. Kaakinen Tiina & kasv.
PU 2 | VAL ERI 2 | FIN & S & EST MVA BALTV-06 BENDAFEIMS RANDY-DANDY om. Lohela Jarmo
PU 3 | VAL ERI 3 | FIN & S & DK MVA HOSWIN LILLA OBELIX om. Westman Miia & Heikki
PU 4 | VAL ERI 4 | FIN & S MVA BIO-BIO'S HIDDEN DRAGON om. Lappeteläinen Silja & Huhtinen Katriina
SERT | AVO ERI 1 | ARUNDINA GOMCKEN KHAN om. Kangassalo Paula
VARA-SERT | NUO ERI 1 | ZIESTAN TYMON om. Westman Miia & Heikki

JUN ERI 1 | Wartin-Kyis Bdun-Ter om. Juvonen Milla
JUN ERI 2 | Tuulisaaren Da-Kaapo om. Palkee Riitta
JUN ERI 3 | Seduhin Jaleo om. Riutto Sari
JUN ERI 4 | Arundina The Grat Mogul om. Mäkelä Johanna

NUO ERI 2 | Toyway Tru-Ba-Durix om. Arjas Anna-Maija & kasv.
NUO ERI 3 | Revonhännän Huippu Heppu om. Hast Elina
NUO ERI 4 | Flametails Co-Mist-Us om. Haverinen Sanna & Parkkisenniemi Sami

AVO ERI 2 | Bellazza's Ki-As-Ma om. Timonen Arja & Pitkänen Marko & kasv.
AVO ERI 3 | Ziestan Mickey om. Mattila Iina
AVO ERI 4 | Revonhännän Ihana Ilmari om. Suominen Sirpa

VET ERI 1 | ROP VETERAANI | Ganbei Dubai om. Hämäläinen Tiia & Korpela Outi

VSP | PN 1 | SERT | JUN ERI 1 | ROP JUNIORI | TOYWAY ZAT-ZUMA om. Parkkinen Heli & kasv.
PN 2 | VAL ERI 1 | FIN MVA DOWN-GOBLIN JIN-LILIUM om. Heilman Merja
PN 3 | VAL ERI 2 | FIN MVA TUULING CIONS OLIVIA om. Parviainen Tuula & Heidi
PN 4 | VARA SERT | NUO ERI 1 | EST & LTU JMVA EST MVA MAARIKAN WHOOPIE om. Raatikainen Hanna

JUN ERI 2 | Toyway Cri-Sanna om. Heinänen Taru & kasv.
JUN ERI 3 | Toyway Diwa Dawana om. Arjas Anna-Maija & kasv.
JUN ERI 4 | Pinaco Fine Party Girl om. Leppämäki Soile & Häkli Matti

NUO ERI 2 | Seduhin Glory om. Mutanen Kirsi & Suominen Sirpa
NUO ERI 3 | Annastiina Leanna om. Houtonen Piia
NUO EH 4 | Suvijan Miu La om. Kyttänen Kaija & Immonen Sanna-Kaisa & J

AVO ERI 1 | Ziestan Idira om. Mattila Iina
AVO ERI 2 |
AVO ERI 3 | Suvijan Stellaria om. Oikkonen Marjo c/o Marjamäki Anne
AVO ERI 4 |

VAL ERI 3 | Fin Mva Tuuling Chan Paris om. Parviainen Tuula
VAL ERI 4 | Fin MVA JV-02 V-02 Revonhännän Xenia om. Suominen Sirpa & Arramies Minna

VET EH 1 | Maarikan Afrodite om. Matikainen Pirkko & Katja
VET EH 2 | Ganbei Caramelli om. Hämäläinen Tiia

ROP PENTU | DOWN-GOBLIN BRIGANTIA om. Heilman Merja
PEK 2 KP | Satatassun Elegance om. Korkeamäki Elina & kasv.
PEK 3 KP | Ganbei Kleopatra om. Hämäläinen Tiia & Jukka
PEK 4 KP | Of Zlazano Sa-Ra-La om. Kangassalo Paula

VSP PENTU | ZIESTAN IKIMUSSU om. Mattika Iina
PEK 2 | Of Zlazano Sa-Lim om. Haclin Jari

ROP KASVATTAJA
| BELLEZZA'S om. Huurinainen Aino-Inkeri
KASV 2 KP | ZIESTAN om. Mattila Iina
KASV 3 | SATATASSUN om. Aavinko Terhi
KASV 4 | TOYWAY om. Leiviskä Jouko



Porvoo 10.9.2006

Tuomari: Carl-Gunnar Stafberg, Ruotsi
Ilmoitettu: [pentuja 4 - aikuisia 36 - veteraaneja 6]

ROP | PU 1 | SERT | FIN MVA | AVO ERI 1 | EUJV-05 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
PU 2 | VAL ERI 1 | FIN & S & DK MVA HOSWIN OBELIX om. Westman Miia & Heikki
PU 3 | VAL ERI 2 | FIN MVA LUDOVIKAN FREDRIK om. Juuso Sirpa & Jaakko
PU 4 | ROP VETERAANI | FIN MVA DOWN-GOBLIN TEDDY-BEAR om. Heilman Merja
VARA SERT | NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN HERE-I-COME om. Heilman Merja

JUN ERI 1 | VSP JUNIORI | Wartin-Kyis Bdun-Ter om. Juvonen Milla
JUN EH 2 | Dragonsong Goh-Khi om. Mattila Iina

NUO EH 2 | Pinaco Extra Spell om. Laakosonen-Välimäki Katja

AVO EH 2 | Ziestan Tao Tao om. Mattila Iina
AVO EH 3 | Ziestan Chico om. Wallenius Eeva & Sara

VAL ERI 3 | Fin & Pl Mva Of Zlazano Nad om. Mynttinen Katja

VET ERI 2 | Fin Mva Shibazhan Thymus om. Salminen Maija

VSP | PN 1 | VAL ERI 1
| FIN MVA BELLEZZA'S ADALMIINA om. Juuso Sirpa & Jaakko
PN 2 | VAL ERI 2 | FIN MVA NENEMO IBANIMAN GIRL om. Lampinen Anniina
PN 3 | SERT | FIN MVA | AVO ERI 1 | DOWN-GOBLIN JIN-LILIUM om. Heilman Merja
PN 4 | VARA SERT | AVO ERI 2 | ARUNDINA GUY LO KHATA om. Westman Miia & Heikki

JUN ERI 1 | ROP JUNIORI | Ziestan Lawanda om. Mattila Iina
JUN EH 2 | Ziestan Tiny Tara om.m Rämö Tiina & Mattila Iina
JUN EH 3 | Ilopirtin Vade Mecum om. Lalli Seija
JUN EH 4 | Wartin-Kyis Bumo-Ter om. Mynttinen Katja

NUO ERI 1 | Shibazhan Elettaria om. Johansson Anne
NUO ERI 2 | Angel om. Heilman Merja

AVO EH 3 | Pinaco Bonnie om. Leppämäki Soile & Vitikainen
AVO EH 4 | Bellezza's Hawaijii om. Ahlbom-Sahari Anette & kasv.

VAL ERI 3 | Fin Mva Ziestan Tijuana om. Kujala Paula

VET ERI 1 | VSP VETERAANI | Fin & S Mva Ludovikan Bir-Gitta om. Juuso Sirpa & Jaakko
VET ERI 2 | Fin Mva Ariel om. Muona Leena
VET ERI 3 | Ilopirtin Hertta Ässä om. Lalli Seija
VET ERI 4 | Lin Tse-Hsun Ma-Donna om. Lampinen Eija & Matti

ROP PENTU | DOWN-GOBLIN LAPPONIA om. Heilman Merja
PEK 2 KP | Pinaco Fine Party Girl om. Leppämäki Soile & Wäkis Matti
PEK 3 | Down-Goblin Lumene om. Leppänen Merja

VSP PENTU | PINACO FINAL FANTACY om. Leppämäki Soile & Mutanen Kirsi



Helsinki 2.9.2006
Tuomari: Philip John, Intia
Ilmoitettu: [pentuja 1 - aikuisia 27 - veteraaneja 3]

ROP | PU 1 | SERT | AVO ERI 1 | EUJV-05 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
PU 2 | VET ERI 1 | VSP VETERAANI | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija
PU 3 | VAL ERI 1 | FIN MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja
PU 4 | VARA SERT | AVO ERI 2 | ZIESTAN TOSSAVAINEN om. Mattila Iina

JUN ERI 1 | VSP JUNIORI | Toyway Yakub Khan om. Myllynen Sari & Happonen Petri
JUN ERI 2 | Ingefal's Macho Man om. Turunen Essi

NUO ERI 1 | Revonhännän Ihana Ilmari om. Suominen Sirpa

AVO ERI 3 | Miliisin Mano-Lito om. Kanninen Katriina
AVO ERI 4 | Ziestan Chico om. Wallenius Sara & Eeva

VET ERI 2 | Kans & Fin & Est Mva EUV-99 WARSW-99 BALTW-00 V-04 Olazza El-Sheik om. Perttola Maija

VSP | PN 1 | SERT | AVO ERI 1 | TUULING CIONS OFELIA om. Peltomaa A & T
PN 2 | VARA SERT | NUO ERI 1 | REVONHÄNNÄN JUSTINA om. Suominen Sirpa
PN 3 | VET ERI 1 | ROP VETERAANI | CHRYSTAL MOUNTAIN CINDY'S JINGWEI om. Kailavuo Marjo
PN 4 | VAL ERI 1 | FIN & S & DK & EST MVA TOYWAY FA-BI-ANNA om. Kalliomäki Tuuli

JUN ERI 1 | ROP JUNIORI | Ziestan Lawanda om. Mattila Iina
JUN ERI 2 | Shibazhan Cattleya om. Johansson Anne & Salminen Maija
JUN ERI 3 | Karamain Amourosa om. Plathan Marianna
JUN ERI 4 | Vanessan Ingrid om. Lange Mikael

NUO ERI 2 | Shibazhan Elettaria om. Johansson Anne

AVO ERI 2 | Olazza Q-Luisa om. Perttola Maija
AVO ERI 3 | Ziestan Chandelle om. Mattila Iina
AVO ERI 4 | Toyway Sera-Fina om. Kalliomäki Tuuli & Heino Veli-Pekka

VAL ERI 2 | Fin & Est Mva Est JMva Miliisin Fi-Ance-E om. Kanninen Katriina
VAL ERI 3 | Fin Mva Ziestan Tijuana om. Kujala Paula

ROP PENTU | TUULISAAREN DA-KAAPO om. Palkee Riitta


Helsinki SKKY Erikoisnäyttely 27.8.2006
Tuomari: Heather Simper, Iso-Britannia
Ilmoittettu: [pentuja 4 - aikuisia 57 - veteraaneja 4 ]

ROP | PU 1 | SERT | BIS 1 | JUN ERI 1 | NANAZA POET om. Hämäläinen Satu
PU 2 | VARA-SERT | NUO ERI 1 | ARUNDINA MING BANZO om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
PU 3 | AVO ERI 1 | EUJV-05 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
Pu 4 | AVO ERI 2 | ARUNDINA BOGO Bo-KHYI om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni

JUN EH 2 | Dragonsong Goh-Khi om. Mattila Iina
JUN EH 3 | Toyway Yakub-Khan om. Myllynen Sari & Happonen Petri
JUN EH 4 | Oiva om. Karhumäki Terhi

NUO EH 2 | Down-Goblin Hop-To-The Top om. Mattila Iina
NUO EH 3 | Annastiina Lowell om. Viitala Katja
NUO EH 4 | Revonhännän Jerry om. Suominen Sirpa

AVO ERI 3 | Annastiina Wilhelm om. Päiväkkö Mirja
AVO EH 4 | Revonhännän Ihana Irmeli om. Nieminen Ulla & Jokinen Heidi & Suominen Sirpa

VAL ERI 1 | Fin Mva Chrystal Mountain Leonidas om. Riutto Sari
VAL ERI 2 | FIn Mva Ingefal's I'm On Fire om. Manninen Marjo & Margit
VAL ERI 3 | Fin Mva Satatassun VIva Valentino om. Päiväkkö Mirja

VET ERI 1 | VSP VETETAANI | Kans & Fin & Est & S Mva ESTV-00 Lecibsin Sylvester om. kasv. & Lahja Tattari
VET EH 2 | Fin Mva Shibazhan Thymus om. Salminen Maija

VSP | PN 1 | SERT | AVO ERI 1 | ZIESTAN CHANDELLE om. Mattila Iina
PN 2 | VARA SERT | AVO ERI 2 | NANAZA POPPINS om. Taskila Pia & Angela
PN 3 | VAL ERI 1 | Fin Mva ZIESTAN TIJUANA om. Kujala Paula
PN 4 | NUO ERI 1 | DOWN-GOBLIN JIN-LILUM om. Heilman Merja

JUN ERI 1 | Shibazhan Cattleya om. kasv & Salminen Maija
JUN ERI 2 | Angel om. Heiman Merja
JUN ERI 3 | Ziestan TIny Tara om. Rämö Tiina & kasv.
JUN EH 4 | Ziestan Lawanda om. Mattila Iina

NUO ERI 2 | Annastiina Leanna om. Houtsonen Piia
NUO ERI 3 | Shibazhan Elettaria om. Johansson Anne
NUO ERI 4 | Chakiran Aurum om. Sipilä Ritva

AVO ERI 3 | Arundina Norbu Seba om. Kokko Yvonne
AVO ERI 4 | Arundina Lha Sha om. Kokko Yvonne

VAL ERI 2 | Est & Lv & Ltu & Balt Mva Est & Lv & Ltu & Balt & Rus JMva ESTv-05 ESTJV-05, BALTJV-05 Scarlett Of Lollipop om. Pulatova Irina & Brydolf N.

VET ERI 1 | ROP VETETAANI | Arundina Victorious Vamp om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni

Pennut 7-9 kk
ROP PENTU | BIS 4 PENTU | Down-Goblin Britagnia om. Heilman Merja
PEK 2 | Down-Goblin Lapponia om. Björk Mervi
PEK 3 | Cessi-Can Gaterine om. Turunen

Pennut 5-7 kk
PEK 1 KP | Shibazhan Heliantus om. Johansson Anne & Pesonen Ritva

ROP KASVATTAJA
| ZIESTAN om. Mattila Iina
KASV 2 KP | ARUNDINA om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
KASV 3 KP | SHIBAZHAN om. Johansson Anne
KASV 4 KP | ANNASTIINA om. Tattari Lahja



Hämeenlinna KV 26.8.2006

Tuomari: Jan Sonne-Schmdt, Tanska
Ilmoitettu [pemtuja 4 – aikuisia 61 – veteraaneja 12 ]

ROP | PN-1 | SERT | CACIB | AVO-ERI-1 | DOWN-GOBLIN JIN-LILIUM om. Heilman Merja
PN-2 | VARA-SERT | VARA-CACIB | NUO-ERI-1 | ANGELl om. Heilman Merja
PN-3 | VAL-ERI -1 | Fin & Est & S Mva TOYWAY FA-BI-ANNA om. Kalliomäki Tuuli
PN-4 | JUN-ERI-1 | ZIESTAN LAWANDA om. Mattila Iina

JUN ERI 2 | Toyway Dame Flametail om. Parkkisenniemi Sami & Haverinen Sanna
JUN ERI 3 | Toyway Cri-Sanna om. kasv. & Heinänen Taru
JUN ERI 4 | Shandita’s Tai Xing om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni

NUO ERI 2 | Shibazhan Elettaria om. Johansson Anne
NUO ERI 3 | Lecibsin Gala om. Hakala Anna-Liisa
NUO ERI 4 | Revohänän Justina om. Suominen Sirpa

AVO ERI 2 | Toyway Se-Ra-Fina om. Kalliomäki Tuuli & Heino Veli-Pekka
AVO ERI 3 | Tuulisaaren Monte Cinto om. Ahti Marja
AVO ERI 4 | Shibazhan Anemone om. kasv. & c/o Siven Sari

VAL ERI 2 |Fin & Est Mva Est JMva Miliisin Fi-Ance-E om. Kanninen Katriina
VAL ERI 3 |Fin Mva Revonhännän Xenia om. kasv. & Arramies Minna
VAL ERI 4 | Fin & Est & S Mva Tuuling Chan Paris om. Parviainen Tuula

VET ERI 1 | VSP-VETERAANI | Fin Mva Katimon Emiina om. Kanninen Katriina
VET EH 2 | Kans & Fin & S & Est Mva ITV98 ESTV-03 Olazza Jazz om. Perttola Maija
VET EH 3 | Lecibsin Pandora om. Hirvonen Tiina

VSP | PU-1 | CACIB | VAL ERI 1 | Fin & S Mva TOYWAY DASAR GADAI om. kasv. & Kaakinen Tiina
PU-2 | SERT | VARA-CACIB | AVO ERI 1 | ANNASTIINA WILHELM om. Päiväkkö Mirja
PU-3 | VAL ERI 2 | Fin Mva SATATASSUN VIVA VALENTINO om Päiväkkö Mirja
PU-4 | VET ERI 1 | ROP VETERAANI | Fin MVa DOWN-GOBLIN TEDDY-BEAR om. Heilman Merja
VARA-SERT | NUO ERI 1 | FLAMETAIL CO-MIST-US om. Haverinen Sanna & Pietilä Esa

JUN ERI 1 | Toyway Yakub Khan om. Myllynen Sari & Happonen Petri
NUO ERI 2 | Arundina Ming Banzo om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
NUO ERI 3 | Yotisha’s The Mark Of Zorro om. Mattila Iina
NUO EH 4 | Revonhännän Ihana Ilmari om. Suominen Sirpa

AVO ERI 2 | Suvijan Sirius om. Vänni Pirjo & Pasi
AVO ERI 3 | Arundina Bogo Bo-Khyi om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
AVO ERI 4 | Miliisin Mano-Lito om. Kanninen Katriina

VAL ERI 3 | Fin & N Mva Ziestan Lilla Luka om. Parkkisenniemi Sami & Haverinen Sanna
VAL ERI 4 | Fin Mva Revonhännän Wihtori om. Viklund Kaarina

VET ERI 2 | Kans & Fin & Est & S Mva ESTV-00 Lecibsin Sylvester om. kasv. & Lahja Tattari
VET ERI 3 | Kans & Fin & Est Mva EUV-99 WARSW-99 BALTW-00 V-04 Olazza El-Sheik om. Maija Perttola
VET ERI 4 | Kans & Fin & S & Est Mva Toyway Hur-Mur-I om. Kaakinen Tiina

ROP-PENTU | Mäntykartanon Donatello om. Tuikka Ritva-Liisa
PEK 2 KP | Miliisin Trans-Am om. Kanninen Katriina
PEK 3 | Tuulisaaren Da-Kaapo om. Palkee Riitta

VSP-PENTU
| Down-Goblin Lapponia om. Björk Mervi

ROP KASVATTAJA | TOYWAY om. Leiviskä Jouko
KASV 2 KP | REVONHÄNNÄN om. Suominen Sirpa


Heinola 20.8.2006
Tuomari: Mona Selbach, Norja
Ilmoitettu: [pentuja 5 - aikuisia 56 - veteraaneja 12 ]

ROP | PU 1 | VAL ERI 1 | RYP 2| Fin & S & Dk Mva HOSWIN LILLA OBELIX om. Westman Miia & Heikki
PU 2 | VAL ERI 2 | Fin & S Mva TOYWAY DADAR GADAI om. Kaakinen Tiina & Leiviskä Jouko
PU 3 | SERT | AVO ERI 1 | EUJV-05 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
PU 4| VET ERI 1 | ROP VETERAANI | Kans & Fin & S & N Mva EuVV-06 TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Kaakinen Tiina
VARA SERT | AVO ERI 2 | RACCONTO MANDALA BAMBOO om. Heinänen Taru

JUN ERI 1 | Vanessan Eskil Jr om. Vartiainen Taru
JUN ERI 2 | Wartin-Kyis Bdun-Ter om. Juvonen Milla
JUN EH 3| Hoswin Asterix om. Westman Miia & Heikki
JUN EH 4 | Seduhin Jugador om. Säviaho Päivi

NUO EH 1 | Down-Goblin Here-i-Come om. Juvonen Milla
NUO EH 2 | Revonhännän Mallia Midas om. Hirvelä Elisa & Suominen Sirpa

AVO ERI 3 | Revonhännän Ihana Ilmari om. Suominen Sirpa
AVO ERI 4 | Shibazhan Zelkova om. Koponen Piia & Johansson Anne

VAL ERI 3 | Fin Mva Ludovikan Fredrik om. Juuso Sirpa & Jaakko
VAL ERI 4 | Lux Ch Chrystal Mountain Heartbreaker om. Lehto Leila

VET ERI 2 | Kans & Fin & S & Est Mva Toyway Hur-Mur-I om. Kaakinen Tiina
VET ERI 3 | Fin Mva Down-Goblin Teddy-Bear om. Heilman Merja
VET EH 4| Kans & Fin & Ltu & Pl & A & D & Vdh Ch LtuW-96 Chrystal Mountain Assaracus om. Lehto Leila

VSP | PN 1 | VAL ERI 1
| Fin Mva INGEFAL's LILLA MY om. Westman Miia & Heikki
PN 2| VAL ERI 2| Fin Mva BELLEZZA'S ADALMIINA om. Juuso Sirpa & Jaakko
PN 3| SERT | JUN ERI 1 | ANGEL om. Heilman Merja
PN 4 | VARA SERT | NUO ERI 1 | REVONHÄNNÄN IHANIRMELI om. Nieminen Ulla, Jokinen Heidi & kasv.

JUN ERI 2 | VANESSAN IMANDRA om. Lappeteläinen Silja
JUN ERI 3 | Toyway Cri-Sanna om. Heinänen Taru & Leiviskä Jouko
JUN ERI 4 | Shibazhan Cattleya om. Johansson Anne & Salminen Maija

NUO ERI 2 | Down-Gobin Jin-Lilium om. Heilman Merja
NUO ERI 3 | Nenemo Deep-True-Love om. Lampinen Eija & Anniina
NUO EH 4 | Annastiina Leanna om. Houtsonen Piia

AVO ERI 1 | Racconto Prelude om. Heinänen Taru
AVO ERI 2 | Arundina Norbu Seba om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
AVO ERI 3 | Revonhännän Dina Darina om. Suominen Sirpa
AVO ERI 4 | Arundina Lha Sha om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni

VAL ERI 3 | Fin Mva Nenemo Ibaniman Girl om. Lampinen Anniina

VET ERI 1 | VSP VETERAANI | Vanessan Lumo om. Lappeteläinen Silja & Viitanen Jari
VET ERI 2 | Chrystal Mountain Cindy's Jingwei om. Kailavuo Marjo
VET ERI 3 | Fin & S Mva Ludovikan Bir-Gitta om. Juuso Sirpa & Jaakko
VET ERI 4 | Kans & Fin & Pl & Ltu Mva LtuV-01 Chrystal Mountain Dorothee om. Lehto Leila

ROP PENTU | Down-Goblin Brigantia om. Heilman Merja
PEK 2 | Down-Goblin Lapponia om. Björk Mervi

VSP PENTU | Down-Goblin Baden-Baden om. Kukkula Satu
PEK 2 | Down-Goblin Bordeaux om. Kukkula Satu

ROP KASVATTAJA | TOYWAY om. Leiviskä Jouko
KASV 2 KP | VANESSAN om. Lappeteläinen Silja



Kouvola: 19.8.2006
Tuomari: Zlatko Kraljic, Kroatia pennuilla: Malgorzata Supronowicz, Puola
Ilmoitettu: [pentuja 4 - aikuisia 40 - veteraaneja 11]

ROP | PU 1 | VAL ERI 1 | RYP 3
| Fin & S & Dk Mva HOSWIN LILLA OBELIX om. Westman Miia & Heikki
PU 2 | VAL ERI 2 | Fin & S Mva TOYWAY DADAR GADAI om. Kaakinen Tiina & Leiviskä Jouko
PU 3 | VET ERI 1 | ROP VETERAANI | Kans & Fin & S & N Mva EuVV-06 TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Kaakinen Tiina
PU 4 | SERT | AVO ERI 1 | EUJV-05 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
VARA SERT | NUO ERI 1 | MAARIKAN WILFRED om. Notkonen Tuija & Hannu & Laitinen Vili

JUN ERI 1 | Hoswin Asterix om. Westman Miia & Heikki
JUN ERI 2 | Vanessan Eskil Jr om. Vartiainen Taru
JUN EH 3 | Tashi-Gong Maddox om. Vanhalakka Tiina
JUN EH 4 | Seduhin Jugador om. Säviaho Päivi

NUO ERI 2 | Shibazhan Xanthoceras om. Johansson Anne
NUO EH 3 | Revonhännän Jerry om. Suominen Sirpa

AVO ERI 2 | Cicosan Lovesick om. Vartiainen Taru
AVO ERI 3 | Revonhännän Ihana Ilmari om. Suominen Sirpa
AVO ERI 4 | Chrystal Mountain Weldon om. Mielonen Anni

VAL ERI 3 | Fin Mva Ludovikan Fredrik om. Juuso Sirpa & Jaakko

VET ERI 2 | Kans & Fin & S & Est Mva Toyway Hur-Mur-I om. Kaakinen Tiina
VET ERI 3 | Fin Mva Down-Goblin Teddy-Bear om. Heilman Merja
VET ERI 4 | Kans & Fin & Est Mva EUQ-99 BaltW-00 V-04 Olazza El-Sheik om. Perttola Maija

VSP | PN 1 | VAL ERI 1 | Fin Mva BELLEZZA'S ADALMIINA om. Juuso Sirpa & Jaakko
PN 2 | SERT | JUN ERI 1 | ANGEL om. Heilman Merja
PN 3 | VAL ERI 2 | Fin Mva INGEFAL's LILLA MY om. Westman Miia & Heikki
PN 4 | VARA SERT | AVO ERI 1 | VANESSAN ESTRALITA om. Savolainen Aune & Lappeteläinen SIlja

JUN ERI 2 | Maarikan Kesätuuli om. Notkonen Tuija & Hannu & Laitinen Vili
JUN ERI 3 | Nanza Pastelle om. Käppi Sirpa & Kaikkonen Roosa
JUN ERI 4 | Wartin-Kyis Cinderella om. Mynttinen Katja

NUO ERI 1 | Down-Goblin Jin-Lilium om. Heilman Merja
NUO ERI 2 | Revonhännän Justina om. Suominen Sirpa
NUO ERI 3 | Nenemo Deep-True-Love om. Lampinen Eija & Anniina
NUO ERI 4 | Wartin-Kyis Bumo-Ter om.

AVO ERI 2 | Ze-Ninan Funny Girl om. Wahlsted Nina
AVO ERI 3 | Seduhin Bharana om. Säviaho Päivi
AVO ERI 4 | Bellezza's Sonette om. Huurinainen Aino-Inkeri

VAL ERI 3 | Fin Mva Nenemo Ibaniman Girl om. Lampinen Anniina

VET ERI 1 | VSP VETERAANI | Maarikan Gina Patricia om. Raatikainen Raija
VET ERI 2 | Fin & S Mva Ludovikan Bir-Gitta om. Juuso Sirpa & Jaakko
VET ERI 3 | Kans & Fin & S & Est Mva ItW-98 EstV-03 Olazza Jazz
VET ERI 4 | Maarikan Afrodite om. Matikainen Pirkko

ROP PENTU | Down-Goblin Brigantia om. Heilman Merja
PEK 2 KP | Down-Goblin Lapponia om. Björk Mervi
PEK 3 KP | Bellezza's Briljantti om. Huurinainen Aino-Inkeri
PEK 4 | Down-Goblin Lumene om. Leppänen Merja

ROP KASVATTAJA | MAARIKAN om. Matikainen Pirkko
KASV 2 KP | REVONHÄNNÄN om. Suominen Sirpa



Raisio 13.8.2006
Tuomari: Hans Boelaars, Alankomaat
Ilmoitettu: [pentuja 4 - aikuisia 48 - veteraaneja 3]

ROP | PUI 1 | VAL ERI 1 | Fin & S & Dk Mva HOSWIN LILLA OBELIX om. Westman Miia & Heikki
PU 2 | SERT | JUN ERI 1 | HOSWIN ASTERIX om. Westman Miia & Heikki
PU 3 | VARA SERT | AVO ERI 1 | ZIESTAN TOSSAVAINEN om. Mattila Iina
PU 4 | JUN ERI 2 | RINA-CZA'S ROYAL SILVER om. Knuuttila Aila

JUN ERI 3 | Seduhin Jugador om. Säviaho Päivi
JUN ERI 4 | Revonhännän Quintino om. Pattiniemi Annemari & Hyvärinen Kai

NUO ERI 1 | Arundina Ming Banzo om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
NUO EH 2 | Herman om. Peippo Pirkko-Riitta
NUO EH 3 | Revonhännän Jerry om. Suominen Sirpa
NUO EH 4 | Tuulenvartijan Indico om. Ketola Ulla

AVO ERI 2 | Arundina Bogo Bo-Khyi om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
AVO ERI 3 | Ziestan Chico om. Wallenius Eeva & Sara
AVO ERI 4 | Ziestan Tao Tao om. Mattila Iina

VAL ERI 2 | Fin Mva Satatassun Viva Valentino om. Päiväkkö Mirja

VET EH 1 | Revonhännän Onnimanni om. Suominen Sirpa

VSP | PN 1 | VAL ERI 1 | Fin Mva INGEFAL'S LILLA MY om. Westman Miia & Heikki
PN 2 | SERT | AVO ERI 1 | SEDUHIN BHARANA om. Säviaho Päivi
PN 3 | VARA SERT | JUN ERI 1 | ZIESTAN LAWANDA om. Mattila Iina
PN 4 | JUN ERI 2 | kIIRAMANNA YÖNKUNINGATAR om. Uimonen Merja & Pirhonen-Silander Leena

JUN ERI 3 | Ziestan Tiny Tania om. Mattila Iina
JUN ERI 4 | Ziestan Tiny Tara om. Rämö Tiina & Mattila Iina

NUO ERI 1 | Revonhännän Justina om. Suominen Sirpa
NUO ERI 2 | Tuuling Khar Sabrina om. Jaakkola Marina
NUO EH 3 | Shibazhan Elettaria om. Johansson Anne
NUO EH 4 | Tuulenvartian Janette om. Salmi Marika & Leppikoski Heidi

AVO ERI 3 | Shibazhan Gerbera om. Johansson Anne & Leena
AVO ERI 4 | Gaifridin Niccolina om. Uusitupa Tarja

VAL ERI 2 | Mango's Ti-Ny Tu-Ua om. Mattila Iina

VET ERI 1 | ROP VETERAANI | Arundina Victorius Vamp om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
VET ERI 2 | Chic Choix Jersey Lily om. Johansson Mia

ROP PENTU
| Tuulisaaren Fa-Tse-Riina om. Anttila Ulla
PEK 2 | Gaifridin Natacha om. Uusitupa Henna & Heikkinen Tuula
VSP PENTU | Quarantina's Q-Ura om. Salmi Kirsi & Heikkinen Tuula
PEK 2 | Cessi-Can Gaabriel om. Lindholm Hanna

ROP KASVATTAJA | ZIESTAN om. Mattila Iina
KASV 2 KP | REVONHÄNNÄN om. Suominen Sirpa



Pyhäselkä RN 13.8.2006
Tuomarin: Kristiina Ahlberg
ilmoitettu: [pentuja 1 - aikuisia 5 ]

ROP | PU-1 | SERT | JUN-ERI-1 | WARTIN-KYIS BDUN-TER om Juvonen Milla
VSP | PN-1 | SERT | FIN MVA | AVO-ERI-1 | SAFFRON ZENA om Linnus Pirkko & Emmi

JUN-EH-1 | Wartin-Kyis Bumo-Ter om Mynttinen Katja
JUN-EH-2 | Wartin-Kyis Cinderella om Mynttinen Katja

ROP PENTU | Metkumutkan Tuuliviiri om Mielonen Kaija


Sotkamo RN 13.8.2006

Tuomari Vera Smirnova, Viro
Ilmoitettu: [ pentuja 5 - aikuisia 35 - veteraaneja 7]

ROP | PU-1 | VAL-ERI-1 | Fin & S Mva TOYWAY DASAR GADAI om. Tiina Kaakinen & Jouko Leiviskä
PU-2 VAL-ERI-2 | Fin & N Mva ZIESTAN LILLA LUKA om. Sami Parkkisenniemi & Sanna Haverinen
PU-3 | SERT | FIN MVA | AVO-ERi-1 | TOYWAY DO-CIS-SIMO Om. Hanna-Kaisa Rättilä
PU-4 | VET-ERI-1 | ROP VETERAANI | BIS-1 VETERAANI | Kans & Fin & S & N Mva TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Tiina Kaakinen
VARA-SERT | JUN- ERI-1 | VANESSAN ESKIL JR om. Taru Vartiainen

JUN-EH-2 | Bendafeims Usva Om. Seija Särkelä&Hannu Riekki

NUO-ERI-1 | Saffron Fanthom Om. Merja Lehtosaari&Pirkko Linnus

AVO-ERI-2 | Ingefal`s Amor of Life Om. Petra Riisiö
AVO-ERI-3 |Thor Om. Johanna Eriksson
AVO-EH-4 | Bellezza`s Ki-As-Ma Om. Arja Timonen

VAL-ERI-3 | Fin Mva Ludovikan Fredrik Om. Sirpa&Jaakko Juuso

VET-ERI-2 | Kans & Fin & S & Est Mva Toyway Hur-Mur-I Om. Tiina Kaakinen

VSP | PN-1 | VAL-ERI-1 | Fin Mva BELLEZZA`S ADALMIINA Om. Sirpa&Jaakko Juuso
PN-2 | SERT | AVO-ERI-1 | BELLEZZA`S SONETTE Om. Aino-Inkeri Huurinainen
PN3,VASE,AVO ERI2: VANESSAN RUNO Om. Paula Jokela
PN4,VET ERI1,VSP VET: KANS&FIN&EST,BLR MVA BELLEZZA`S MANZANILLA Om. Aino-Inkeri Huurinainen

JUN-EH-1 | Toyway Zat-Zuma Om. Heli Parkkinen&Jouko Leiviskä
JUN-EH-2 | Vanessan Imandra Om. Silja Lappeteläinen
JUN-EH-3:| Vanessan Indira Om. Outi Lilja

NUO-ERI-1 | Vanessan Hope Om. Leena Muona
NUO-EH-2 | : Lecibsin Gala Om. Anna-Liisa Hakala
NUO-EH-3: Tuuling Chan Tashiko Om. Katja Rita
NUO-EH-4: Tiruliinan Afrodite Om. Pirjo Kumpumäki

AVO-EH-3 | Vanessan Guttenilla Om. Silja&Kerttu Lappeteläinen

VET-ERI-2 | Vanessan Lumo Om. Silja Lappeteläinen& Jari Viitanen
VET-ERI-3 | Fin & S Mva Ludovikan Bir-Gitta Om. Sirpa & Jaakko Juuso
VET-EH-4 | Fin Mva Ariel Om. Leena Muona

ROP PENTU
| Mäntykartanon Donatello om. Ritva-Liisa Tuikka
PEK-2-KP | Bellezza`s Boh-Eemi om. Teija Leinonen

VSP PENTU | Toyway Dame Flametail Om. Sami Parkkisenniemi&Sanna Haverinen
2. | Bellezza`s Briljantti Om.Aino-Inkeri Huurinainen
3. | Tuuling Thur Xilla Om. Katja Rita

ROP KASVATTAJA
| BELLEZZA`S Om. Aino-Inkeri Huurinainen
KASV-2-KP | VANESSAN Om. Silja Lappeteläinen

Imatra 12.8.2006
Tuomari: Anmaliisa Heikkinen
Ilmoitettu: [ pentuja 2- aikuisia 24 - veteraaneja 2 ]

ROP | PU-1 | VAL ERI 1 | Kans & Fin & Rus & Lv Mva BV-01 SHIBAZHAN NOLINA om. Nykänen Johanna
PU 2 | SERT | JUN ERI 1 | SEDUHIN JUGADOR om. Säviaho Päivi
PU 3 | VARA SERT | AVO ERI 1 | ARUNDINA BOGO BO-KHYI om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
PU 4 | AVO ERI 2 | SHIBAZHAN ZELKOVA om. Koponen Piia

NUO ERI 1 | Arundina Ming Banzo om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
NUO EH 2 | Necku Pelleprinssi om. Reuna Mikko & Ville

VSP | PN 1 | SERT | NUO ERI 1
| TUULING CHAN TASHIKO om. Rita Katja
PN 2 | VARA SERT | ROP VETERAANI | ARUNDINA VICTORIOUS VAMP om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
PN 3 | VAL ERI 1 | Fin Mva NENEMO IBANIMAN GIRL om. Lampinen Anniina
PN 4 | VANESSAN INGRID om. Lange Mikael

JUN ERI 2 | Saffron Gemina om. Korhonen Sanna & Linnus Pirkko
JUN ERI 3 | Ziestan Tiny Tara om. Rämö Tiina & Mattila Iina

NUO ERI 2 | Est Mva Est & Ltu JMva Maarikan Whoopie om. Raatikainen Hanna
NUO ERI 3 | Shibazhan Elettaria om. Johansson Anne
NUO ERI 4 | Nenemo Deep-True-Love om. Lapinen Eija & Anniina

AVO ERI 1 | Seduhin Bharana om. Säviaho Päivi
AVO EH 2 | Tib-Sak Tanita om. Rita Katja

VET EH 2 | Lin Tse-Hsun Madonna om. Lampinen Matti & Anniina

ROP PENTU
| Tuuling Thur Xilla om. Rita Katja
VSP PENTU | Ingefal's Miloo om. Urpelainen Teija & Urpelainen-Reuna Jaana


Kuopio KV 6.8.2006

Tuomari: Juha Putkonen
Ilmoitettu: [pentuja 5 - aikuisia 40 – veteraaneja 4 ]

ROP | PN-1 | SERT | CACIB | NUO-ERI-1 | DOWN-GOBLIN JIN-LILIUM om. Heilman Merja
PN-2 | VARA-CACIB | VAL-ERI-1 | Fin Mva TOYWAY TALIKA om. Leiviskä Jouko
PN-3 | VAL-ERI-2 | Fin & S Mva BaltV-06 TUULING CHAN PARIS om. Parviainen Tuula
PN-4 | VAL-ERI-3 | Fin Mva TOYWAY UMA-U-MUSKA om. kasv & Arjas Anna-Maija
VARA-SERT | JUN-ERI-1 | TOYWAY CRI-SANNA om. kasv & Heinänen Taru

JUN-ERI-2 |  Bellezza's Pa-Ella om. Timonen Arja
JUN-ERI-3 | Toyway Zat-Zuma om. kasv. & Parkkinen Heli
JUN-ERI-4 | Angel om. Heilman Merja

NUO-ERI-2 | Arundina Tsunami om. kasv. & Raita Ritva
NUO-ERI-3 | JV-05 Saffron Farina om. kasv. & Takkunen Minna
NUO-ERI-4 | Annastiina Leanna om. Houtsonen Piia

AVO-ERI-1 | Bellezza's Sonette, om. Huurinainen Aino-Inkeri
AVO-ERI-2 | Vanessan Estralita, om. Savolainen Aune
AVO-EH-3 | Tuuling Thur Rixy, om. Nurmi Eija ja Pekka

VAL-ERI-4 | Fin Mva Bellezza's Adalmiina, om. Juuso Sirpa ja Jaakko

VSP-VETERAANI | VET-ERI-1 | Fin & S Mva Ludovikan Bir-Gitta, om Juuso Sirpa ja Jaakko

VSP | PU-1 | CACIB | VAL-ERI-1 |Fin & S Mva TOYWAY DASAR GADAI om. Kasv & Kaakinen Tiina
PU-2 | VET-ERI-1 | ROP-VETERAANI | Kans & Fin & S & N Mva TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Kaakinen Tiina
PN-3 | SERT | VARA-CACIB | NUO-ERI-1 | TOYWAY TRU-BA-DURIX Om. Anna-Maija Arjas ja Leiviskä Jouko.
PU-4 | VAL-ERI-2 | Fin & N Mva ZIESTAN LILLA LUKA om. om. Parkkisenniemi Sami & Haverinen Sanna
VARA-SERT | NUO-ERI-2 | FLAMETAIL CO-MIST-US om. Pietilä Esa & c/o Haverinen Sanna

JUN-ERI-1 | Vanessan Eskil Jr om. Vartiainen Taru
JUN-EH-2 | Mäntykartanon Coconut om. Paananen Maria & Jokela Paula

NUO-ERI-3 | Tashi-Gong Frezza om. Kolehmainen Anne & Savinainen Marko
NUO-EH-4 | Misschiefin Yaffa Chaim om. Hirvonen Tiina

AVO-EH-1 | Bellezza's Bellamy om. Tuikka Ritva-Liisa
AVO-EH-2 | Bellezza's Yan-Kee om. Jokela Paula
AVO-EH-3 | Bellezza's Ki-As-Ma om. kasv. & Timonen Arja & Pitkänen Marko
AVO-EH-4 | Dawana Kantripelle om. Rättilä Anna-Kaisa

VAL-ERI-3 | Fin Mva Ludovikan Fredrik om. Juuso Sirpa ja Jaakko
VAL-ERI-4 | Fin Mva Toyway Pa-Roni Leiviskä Jouko

VET-ERI-2 | Fin Mva Down-Goblin Teddy-Bear om. Heilman Merja
VET-ERI-3 | Kans & Fin & S & Est Mva Toyway Hur-Mur-I om. Kaakinen Tiina

ROP-PENTU |  Toyway Diwa Dawana om. kasv. & Arjas Anna-Maija
VSP-PENTU | Mäntykartanon Donatello om. Tuikka Ritva-Liisa
PEK-2-KP | Miliisin Trans-Am om. Kanninen Katriina

ROP-KASVATTAJA
| TOYWAY om. Leiviskä Jouko


Kuopio KV 5.8.2006
Tuomari: Karl-Erik Johansson, Ruotsi
Ilmoitettu: [pentuja 6 – aikuisia 58 – veteraaneja 3 ]

ROP | PN-1 | CACIB | VAL-ERI-1 | Fin & S Mva TUULING CIONS OLIVIA om. Parviainen Tuula ja Heidi
PN-2 | VARA-CACIB | VAL-ERI-2 | Fin & S Mva BaltV-06 TUULING CHAN PARIS om. Parviainen Tuula
PN-3 | SERT | FIN MVA | AVO-ERI-1 | TOYWAY UMA-U-MUSKA om.
PN-4 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | JV-05 SAFFRON FARINA om. kasv. & Takkunen Minna

JUN-ERI-1 | Vanessan Imandra om. Lappeteläinen Silja
JUN-ERI-2 | Angel om. Heilman Merja
JUN-ERI-3 | Toyway Za-Zuma om. kasv. & Parkkinen Heli
JUN-ERI-4 | Tuuling Chan Tatum om. Routakangas Niina

NUO-ERI-2 | Down-Goblin Jin-Lilium om. Heilman Merja
NUO-ERI-3 | Annastiina Leanna om. Houtsonen Piia
NUO-ERI-4 | Tashi-Gong Fantasia om. Katainen Päivi

AVO-ERI-2 | Revonhännän Dina Darina om. Suominen Sirpa
AVO-ERI-3 | Arundina Lha Sha om. Kokko Yvonne
AVO-ERI-4 | Bellezza’s Sonette om. Huurinainen Aino-Inkeri

VAL-ERI-3 | Fin Mva Bellezza’s Adalmiina om. Huurinainen Aino-Inkeri

VET-EH-2 | Fin Mva Toyway Tan-Yana om. Heinänen Taru

VSP | PU-1 | CACIB | VAL-ERI-1
| Fin Mva BELLEZZA’S THIBET om. Lehtosaari Merja & Tatu
PU-2 | VARA-CACIB | VAL-ERI-2 | Fin & N Mva ZIESTAN LILLA LUKA om. Parkkisenniemi Sami ja Haverinen Sanna
PU-3 | SERT | AVO-ERI-1 | MILIISIN KING-OF-INDIGO om. Wagner Mira
PU-4 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | TOYWAY TRU-BA-DURIX om. kasv. & Arjas Anna-Maija

JUN-ERI-1 | Milarzin Autumn Moon  om. Hartikainen Sari
JUN-EH-2 | Vanessan Eskil Jr om.Vartiainen Taru
JUN-EH-3 | Ganbei Heikki Herra La om. Pursiainen Soila

NUO-ERI-2 | Flametail Co-Mist-Us om. Pietilä Esa & Haverinen Sanna
NUO-ERI-3 | Tashi-Gong Frezza om. Kolehmainen Anne & Savinainen Marko
NUO-EH-4 | Misschiefin Yaffa Chaim om. Hirvonen Tiina

AVO-ERI-2 | Yawiles Brendon om. Miettinen Leena
AVO-EH-3 | Dawana Kantripelle om. Rättilä Hanna-Kaisa

VAL-ERI-3 | Fin & S Mva  Bio-Bio’s Hidden Dragon om. Huhtinen Katriina & Lappeteläinen Silja
VAL-ERI-4 | Fin & Est Mva BaltV-06 Bendafeims Randy-Dandy om. Lohela Jarmo

ROP-VETERAANI | VET-ERI-1
| Fin Mva Down-Goblin Teddy-Bear, om. Heilman Merja
VSP-VETERAANI | VET-ERI-1 | Fin & S Mva Ludovikan Bir-Gitta, om. Juuso Sirpa ja Jaakko

ROP-PENTU
| Toyway Diwa Dawana, om. kasv. & Arjas Anna-Maija
PEK-2-KP |  Bellezza’s Briljantti, Huurinainen Aino-Inkeri
PEK-3-KP | Toyway Dame Flametail, om. Haverinen Sanna & Parkkisenniemi Sami

VSP-PENTU | Miliisin Trans-Am, om. Kanninen Katriina

ROP-KASVATTAJA
| TOYWAY om. Leiviskä Jouko


KUOPIO 4.8.2006
Tuomari: Betsey Leedy, USA
Ilmoitettu: [pentuja 3 – aikuisia 42 – veteraaneja 2]

ROP |PU-1 | VAL-ERI-1 |RYP-4
| Fin & N Mva ZIESTAN LILLA LUKA om. Parkkisenniemi Sami ja Haverinen Sanna
PU-2 |SERT | NUO-ERI-1 | SAFFRON FANTHOM kasv. & Lehtosaari Merja
PU-3 | VAL-ERI-2| Fin Mva LUDOVIKAN FREDRIKom. Juuso Jaakko & Sirpa
PU-4 | VARA SERT | AVO-ERI-2 | VANESSAN NUMANA om. Pihlainen Kirsi

JUN-EH-1 | Tashi-Gong Maddox om. Vanhalakka Tiina

NUO-EH-2 | Flametail Co-Mist-Us om. Pietilä Esa & Haverinen Sanna
NUO-EH-3|  Revonhännän Jerry, om. Suominen Sirpa

AVO-ERI-1 | Vanessan Urban Hero om. Ahonen Tuija
AVO-EH-3 | S & Est Mva Est JMva Miliisin Fa-Bled om. Wagner Mira

VAL-EH-3 | Fin & Pl Mva Of Zlazano Nad om. Mynttinen Katja

VET-ERI-1 | ROP-VETERAANI
| Fin Mva Down-Goblin Teddy-Bear om. Heilman Merja

VSP | PN-1 | SERT | JUN-ERI-1
| ANGEL om. Heilman Merja
PN-2 | VARA-SERT | AVO-ERI-1 | VANESSAN RUNO om. Jokela Paula
PN-3 | VAL-ERI-1 | Fin Mva BELLEZZA'S ADALMIINA om. Juuso Sirpa & Jaakko
PN-4 | AVO-ERI-3 | ARUNDINA NORBU SEBA om. Kokko Yvonne

JUN-ERI-2 | Vanessan Imandra om. Lappeteläinen Silja*
JUN-EH-3 | Bio-Bio's Gladiatress om. Huhtinen Katriina & Nuutinen Johanna
JUN-EH-4 |  Wartin-Kyis Bumo-Ter om. Mynttinen Katja

NUO-ERI-1 | Down-Goblin Jin-Lilium om. Heilman Merja
NUO-EH-2 | Arundina Tsunami om. Raita Ritva & Seppänen Jouni

AVO-ERI-2 | Arundina Lha Sha om. Kokko Yvonne
AVO-EH-4 | Saffron Escada om. Halonen Mertta & Linnus Pirkko

VET-EH-1 |  Ludovikan Bir-Gitta om. Juuso Sirpa & Jaakko

ROP PENTU | Toyway Dame Flametail om. Haverinen Sanna & Parkkisenniemi Sami
VSP PENTU | Mäntykartanon Donatello om. Tuikka Ritva-Liisa


Kotka 30.7.2006
Tuomari: Anatoli Zhuk, Valko-Venäjä
Ilmoitettu: [pentuja 1 - aikuisia 29 - veteraaneja 3]

ROP | PN-1 | SERT | NUO-ERI-1 | RYP-4 | DOWN-GOBLIN JIN-LILIUM om. Heilman Merja
PN-2 | VARA-SERT | VAL-ERI-1 | Est & Lv & Lt & Balt Mva Est & Lv & Lt & Balt & Rus JMva EstV-05 EstJV-05 BaltJV-05 SCARLETT OF LOLLIPOP om. Pulatova Irina & Brydolf Nadja
PN-3 | VAL-ERI-2 | Fin Mva NENEMO IBANIMAN GIRL om. Lampinen Anniina
PN-4 | JUN-ERI-1 | ANGEL om. Heilman Merja

JUN-ERI-2 | Shibazhan Catteleya om. Johansson Anne & Salminen Maija
JUN-ERI-3 | Revonhännän Onja Onnella om. Suominen Sirpa
JUN-EH-4 | Chrystal Mountain Phucee Po-Nya om. Lehto Leila

NUO-ERI-2 | Annastiina Suvi-Anna om. Marjamäki Anne
NUO-ERI-3 | Maarikan Whoopie om. Raatikainen Hanna
NUO-ERI-4 | Nenemo Deep-True-Love om. Lampinen Eija & Anninna

AVO-ERI-1 | Revonhännän Ihanirmeli om. Nieminen Ulla & Jokinen Heidi & Suominen Sirpa
AVO-ERI-2 | Shibazhan Gerbera om. Johansson Anne & Leena
AVO-ERI-3 | Annastiina Anniina om. Tattari Lahja

VSP-VETERAANI | VET-ERI-1 | Lin Tse-Hsun Madonna om. Lampinen Eija & Matti

VPS | PU-1 | SERT | NUO-ERI-1 | ANNASTIINA LOWELL om. Viitala Katja & Tattari Lahja
PU-2 | VARA-SERT | AVO-ERI-1 | ZIESTAN CHIKO om. Wallenius Eeva & Sara
PU-3 | VET-ERI-1 | ROP-VETERAANI | BIS-4-VETERAANI | Kans & Fin & Est & N Mva LECIBSIN SYLVESTER om. Tattari Lahja
PU-4 | AVO-ERI-2 | CHRYSTAL MOUNTAIN HEARTBREAKER om. Lehto Leila

JUN-ERI-1 | Tashi-Gong Maddox om. Vanhalakka Tiina
JUN-ERI-2 | Revonhännän Puppe Peperoni om. Suominen Sirpa & Jokinen Hannu

NUO-ERI-2 | Revonhännän Huippu Heppu om. Hast Elina
NUO-ERI-3 | Shibazhan Xanthoceras om. Johansson Anne

VAL-ERI-1 | Of Zlazano Nad om. Mynttinen Katja

VET-ERI-2 | Fin Mva Down-Goblin Teddy Bear om. Heilman Merja

ROP-PENTU | Evar Bohemia Maestro om. Ojala Marja-Liisa

ROP KASVATTAJA | REVONHÄNNÄN om. Suominen Sirpa


Mikkeli KV 29.7.2006
Tuomari: Unto Timonen
Ilmoitettu: [pentuja 3 - aikuisia 33 - veteraaneja 3]

ROP-PENTU | Pinaco Party Girl om. Leppämäki Soile & Häkli Matti
PEK 1 | Pinaco Final Fantacy om. Leppämäki Soile & Mutanen Kirsi

ROP | PU-1 | CACIB | VAL-ERI-1 | Fin & S Mva BIO-BIO'S HIDDEN DRAGON om. Huhtinen Katriina & Lappeteläinen Silja
PU-2 | SERT | VARA-CACIB | NUO-ERI-1 | ARUNDINA MING BANZO om. Seppänen Jouni & Marjomaa Pertti
PU-3 | VARA-SERT | JUN-ERI-1 | VANESSAN ESKIL JR om. Vartiainen Taru
PU-4 | NUO-ERI-2 | ANNASTIINA LOWELL om. Viitala Katja & Tattari Lahja

JUN-EH-2 | Pinaco Extra Sugar om. Ojamäki Maarit

NUO-ERI-3 | Tashi-Gong Frezza om. Kolehmainen Anne & Savinainen Marko

AVO-ERI-1 | Annastiina Tiko om. Stranden Jenni
AVO-ERI-2 | Revonhännän Gomia Goran om. Suominen Sirpa
AVO-EH-3 | Zeninan Boogieman om. Ilves Leena

VET-ERI-1 | ROP-VETERAANI | Kans & Fin & Est & N Mva Lecibsin Sylverter om. Tattari Lahja

VSP | PN-1 | SERT | CACIB | FIN MVA
| Est & Lv & Ltu Mva Est & Ltu JMva BaltV-04 Of Zlazano Po-Ta-La om. Pulatova Irina
PN-2 | VARA-SERT | VARA-CACIB | NUO-ERI-1 | REVONHÄNNÄN JUSTINA om. Suominen Sirpa
PN-3 | AVO-ERI-2 | CINODES WHY TO ARUNDINA om. Seppänen Jouni & Marjomaa Pertti
PN-4 | VET-ERI-1 | VSP-VETERAANI | DOWN-GOBLIN MISS FASHION om. Heilman Merja

JUN-ERI-1 | Bio-Bio's Gladiatress om. Huhtinen Katriina & Nuutinen Johanna
JUN-ERI-2 | Seduhin Glory om. Mutanen Kirsi & Suominen Sirpa
JUN-ERI-3 | Vanessan Ingrid om. Lange Mikael
JUN-ERI-4 | Wartin-Kyis Bumo-Ter om. Mynttinen Katja

NUO-ERI-2 | Annastiina Suvi-Anna om. Marjomäki Anne
NUO-ERI-3 | Tashi-Gong Fantasia om. Katainen Päivi & Kimmo
NUO-ERI-4 | Annastiina Leanna om. Houtsonen Piia

AVO-EH-3 | Annastiina Anniina om. Tattari Lahjall

VAL-ERI-2 | Est & Lv & Lt & Balt Mva Est & Lv & Lt & Balt & Rus JMva EstV-05 EstJV-05 BaltJV-05 Scarlett Of Lollipop om. Pulatova Irina & Brydolf Nadja

ROP-KASVATTAJA | ANNASTIINA om. Tattari Lahja


Mäntsälä 23.7.2006
Tuomari: Paavo Mattila
Ilmoitettu: [aikuisia 26 - veteraaneja 3 ]

ROP | PU-1 | SERT | AVO-ERI-1
| OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
PU-2 | VSP-VETERAANI | VET-ERI-1 | Kans & Fin & Est Mva EUV-99 WarsV-99, BALTV-00 V-04 OLAZZA EL-SHEIK om. Perttola Maija
PU-3 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | ARUNDINA MING BANZO om. Marjomaa Pertti & Seppänmen Jouni
PU-4 | VAL-ERI-1 | Fin Mva LUDOVIKAN FREDRIK om. Juuso Sirpa & Jaakko

JUN-ERI-1 | Shibazhan Xanthoceras om. Johansson Anne

NUO-ERI-2 | Arundina Norbu Danbo om. Seppänen Jouni & Marjomaa Pertti
NUO-EH-3 | Down-Goblin Here-I-Come om. Juvonen Milla
NUO-EH-4 | Maarikan Wilfred om. Notkonen Tuija & Hannu & Laitinen Vili

AVO-ERI-2 | ZIESTAN CHICO om. Wallenius Eeva & Sara

VSP | PN-1 | SERT | FIN MVA | AVO-ERI-1
| ZIESTAN TIJUANA om. Kujala Paula
PN-2 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | ANNASTIINA LEANNA om. Houtsonen Piia
PN-3 | VAL-ERI-1 | Fin Mva BELLEZZA'S ADALMIINA om. Juuso Sirpa & Jaakko
PN-4 | JUN-ERI-1 | ALNUSPARK NOUMA om. Melkas Anna-Maria

JUN-EH-2 | Maarikan Kesätuuli om. Notkonen Tuija & Hannu & Laitinen Vili
JUN-EH-3 | Ilopirtin Vade Mecum om. Lalli Seija

NUO-ERI-2 | Toyway E-Lea-Nor om. Kalliomäki Tuuli

AVO-ERI-2 | Cinodes Why To Arundina om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
AVO-ERI-3 | Shibazhan Anemone om. Johansson Anne
AVO-ERI-4 | Toyway Se-Ra-Fina om. Kalliomäki Tuuli

VAL-ERI-2 | Fin & S & Est Mva Tpyway Fa-Bi-Anna om. Kalliomäki Tuuli
VAL-ERI-3 | FIn Mva Nenemo Ibaniman Girl om. Lampinen Anniina
VAL-ERI-4 | Irtokarvan Gulla-Kulta om. Melkas Anna-Maria

ROP-VETERAANI | VET-ERI-1 | Ludovikan Bir-Gitta om. Juuso Sirpa & Jaakko
VET-EH-2 | Maarikan Afrodite om. Matikainen Pirkko


Keminmaa 22.7.2006
Tuomari: Kirsti Lummelampi
Ilmoitettu: [pentuja 2 - aikuisia 10 - veteraaneja 1]

ROP | PN-1 | SERT | JUN-ERI-1 | TOYWAY ZAT-ZUMA om.Parkkinen Heli & kasv.
PN-2 | ROP-VETERAANI | VET-ERI-1 | Kans & Fin & S & Est & Dk Mva V-01 TOYWAY JO-HAN-NA om. Leiviskä Jouko
PN-3 | VARA-SERT | JUN-ERI-2 | TOYWAY ADA-MIA om. Arjas Anna-Maija & kasv.

JUN-EH-3 | Mattisetn Lyyli om. Keisu Ella & Konsta & Savela Terhi

NUO-EH-1 | Toyway Wolf-Rami om Parkkinen Heli & kasv.
NUO-EH-2 | Toyway Tru-Ba-Durix om Arjas Anna.Maija & kasv.

AVO-EH-1 | Toyway Do-Cis-Simo om. Rättilä Hanna-Kaisa

ROP-PENTU | Toyway Diwa-Dawana om Arjas Anna-Maija & kasv.
PEK-2 | Annastiina Pamela om. Kuismin Heli

ROP-KASVATTAJA | BIS-1-KASVATTAJA | TOYWAY om. Leiviskä Jouko


Pietarsaari Rn 16.7.2006
Tuomari: Hans Rosenberg, Ruotsi
Ilmoitettu: [pentuja 4 - aikuisia 32 - veteraaneja 2]

ROP | PU-1 | VAL-ERI-1 | Fin & S Mva HOSWIN LILLA OBELIX om. Westman Miia & Heikki
PU-2 | SERT | NUO-ERI-1 | TOYWAY TRU-BA-DURIX om. Arjas Anna-Maija & kasv.
PU-3 | VAL-ERI-2 | Ludovikan Fredrik om. Juuso Sirpa & Jaakko
PU-4 | VARA-SERT | ZISTAN TYMON om. Westman Miia & Heikki

JUN-EH-1 | Mäntykartanon Coconut om Paananen Maria & kasv
JUN-EH-2 | Ingefal's Magical Hoswin om. Westman Miia & Ollila Miia
JUN-EH-3 | Hoswin Odyssey om. Hemmilä Eija & Humalaa Antero

NUO-EH-2 | Saffron Fanthom om. Lehtosaari Merja & kasv.

AVO-ERI-1 | Mäntykartanon Arnold om Tuikka Ritva-Liisa
AVO-ERI-2 | Thor om, Erikksson Johanna
AVO-EH-3 | Cayana Gedo Grebo om Rajala Liisa
AVO-EH-4 | Shandita's Tru Shamonte om. Laine Kirsi

VSP | PN-1 | VET-ERI-1 | ROP-VETERAANI | BIS-1-VETERAANI | Kans & Fin & S & Est & Dk Mva V-01 TOYWAY JO-HAN-NA om. Leiviskä Jouko
PN-2 | BELLEZZAS ADALMIINA om. Juuso Sirpa & Jaakko
PN-3 | INGEFALS LILLA MY om. Westman Miia & Heikki
PN-4 | SERT | JUN-ERI-1 | TOYWAY ADA-MIA om. Kuosmanen Elli-Maija & kasv.
VARA-SERT | AVO-ERI -1 | DARKLIGHT`S HYMY om. Kallio Miia

JUN-EH-2 | Tuuling Chan Tashiko om.
JUN-EH-3 | Bendafeims Ulpukka om.
JUN-EH-4 | Cayana Gi Lin om.

NUO-EH-1 | Lecibsin Gala om. Hakala Anna-Liisa

AVO-ERI-2 | Vanessan Runo om. Jokela Paula
AVO-ERI-3 | Tib-Sak Tanita om. Rita Katja
AVO-EH-4 | Cayana Geda Gerbera om. Murtomäki Sanna

ROP-PENTU
| Mäntykartanon Donatello om. Tuikka Ritva-Liisa
VSP-PENTU | Toyway Diva Dawana om. Arjas Anna-Maija & kasv.

ROP-KASVATTAJA
| TOYWAY om. Leiviskä Jouko


Laukaa 16.7.2006

Tuomari: Juha Putkonen
Ilmoitettu: [pentuja 3 - aikuisia 30 - veteraaneja 9]

ROP | PU-1 | VET-ERI-1 | ROP-VETERAANI | BIS-3-VETERAANI | Kans & Fin & S & N Mva EUVV-06 TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Kaakinen Tiina
PU-2 | VAL-ERI-1 | Fin Mva V-05 PMV-05 EUV-06 ARUNDINA LHA KU om. Mäkelä Johanna
PU-3 | SERT | NUO-ERI-1 | DOWN-GOBLIN HERE-I-COME om. Juvonen Milla
PU-4 | VARA-SERT | JUN-ERI-1 | WARTIN-KYIS BDUN-TER om. Juvone Milla

JUN-ERI-2 | Oldcharm Love Struck om. Mäkelä Johanna
JUN-EH-3 | Ganbei Heikki Herra La om. Pursiainen Soila

NUO-ERI-2 | Suvijan Miros La om.Vänni Pirjo ja Pasi

AVO-ERI-1 | Racconto Mandala Bamboo om. Heinänen Taru
AVO-ERI-2 | Suvijan Sirius om. Vänni Pirjo ja Pasi
AVO-ERI-3 | Cisosan Lovesick om. Vartiainen Taru
AVO-EH-4 | Ganbei Grafiitti om. Pursiainen Soila

VET-ERI-2 | Kans & Fin & S & Est Mva Toyway Hur-Mur-I om. Kaakinen Tiina
VET-ERI-3 | Revonhännän Onnimanni om. Suominen Sirpa

VSP | PN-1 | VET-ERI-1 | VSP-VETERAAN
I | Fin Mva SUNNY START REETA om. Mäkelä Johanna
PN-2 | SERT | JUN-ERI-1 | SHANDITA'S WINEMA om. Mäkelä Johanna
PN-3 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | REVONHÄNNÄN JUSTINA om. Suominen Sirpa
PN-4 | AVO-ERI-1 | RACCONTO PRELUDE om. Heinänen Taru

JUN-ERI-2 | Vanessan Imandra om. Lappeteläinen Silja
JUN-ERI-3 | Vanessan Ingrid om Lange Mikael
JUN-ERI-4 | Wartin-Kyis Bumo-Ter om. Mynttinen Katja

NUO-ERI-2 | Vanessan Hope om. Muona Leena
NUO-ERI-3 | Buguet To Happiness om. Ojala Marja-Liisa
NUO-ERI-4 | Toyway E-Lea-Nor om. Kalliomäki Tuuli

AVO-ERI-2 | Revonhännän Dina Darina om. Suominen Sirpa
AVO-ERI-3 | Saffron Escada om. Halonen Mertta ja Linnu Pirkko
AVO-ERI-4 | Toyway Se-Ra-Fina om. Kalliomäki Tuuli ja Heino Veli-Pekka

VAL-ERI-1 | Fin & S & Est Mva Toyway Fa-Bi-Anna om. Kalliomäki Tuuli

VET-ERI-2 | Fin Mva Vanessan Lumo om. Lappeteläinen Silja
VET-ERI-3 | Fin Mva Ariel om. Muona Leena
VET-ERI-4 | Fin Mva Toyway Tan-Yana om. Heinänen Taru

ROP-PENTU | Toyway Cri-Sanna om. Heinänen Taru
VSP-PENTU | Vanessan Eskil Jr om. Vartiainen Taru

ROP-KASVATTAJA | TOYWAY om. Leiviskä Jouko


Helsinki 15.7.2006
Tuomari: Joyce Crafworf-Manton; Irlanti
Ilmoitettu: [pentuja 2 - aikuisia 36 - veteraaneja 6]

ROP | PU-1 | SERT | JUN-ERI-1 | RYP-2 | NANAZA POET om. Hämäläinen Satu
PU-2 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | ARUNDINA MING BANZO om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
PU-3 | ROP-VETERAANI | VET-ERI-1 | Kans & Fin & S & Dk & Est & N Mva BV-98 N-99 V-00 OLAZZA OMAR om. Aittamaa Päivi & Samuel
PU-4 | VET-ERI-1 | Fin Mva NANAZA NA-HINA om. Taskila Pia & Tommi

JUN-EH-2 | Miliisin Rian-Rich om. Mäkäräinen Martina & Sarla
JUN-EH-3 | Toyway Yakub Khan om. Myllynen Sari & Happonen Petri

NUO-EH-2 | Revonhännän Ihana Ilmari om. Suominen Sirpa
NUO-EH-3 | Olazza Milord om. Perttola Maija

AVO-EH-1 | Ziestan Chiko om. Wallenius Sara & Eeva
AVO-EH-2 | Shibazhan Zelkova om. Koponen Piia
AVO-EH-3 | Ziestan Ambar om. Lintamo Heidi & Mikko

VAL-ERI-1 | Fin Mva Satatassun Viva Valentino om. Päiväkkö Mirja

VSP | PN-1 | SERT | JUN-ERI-1
| SHIBAZHAN CATTLEYA om. Johansson Anne & Salminen Maija
PN-2 | VAL-ERI-1 | Fin & Est Mva TOYWAY FA-BI-ANNA om. Kalliomäki Tuuli
PN-3 | VARA-SERT | AVO-ERI-1 | INGEFAL'S MILLENIUM ROSE om. Aittamaa Päivi & Oksanen Julia
PN-4 | NUO-ERI-1 | REVONHÄNNÄN IHANIRMELI om. Nieminen Ulla & Jokinen Heidi & Suominen Sirpa

JUN-EH-2 | Pinaco Extra Sweet om. Leppämäki Soile & Korhonen Kaija
JUN-EH-3 | Revonhännän Onja Onnella om Suominen Sirpa
JUN-EH-4 | Ilopirtin Vade Mecum om. Lalli Seija

NUO-EH-2 | Arundina Norbu Seba om. Kokko Yvonne
NUO-EH-3 | Toyway E-Lea-Nor om. Kalliomäki Tuuli

AVO-EH-2 | Bellezza's Hawaji om. Ahlbom-Sahari Anette
AVO-EH-3 | Ingefal's Up Up We Fly om. Myllynen Sari
AVO-EH-4 | Pinaco Bambi Girl om. Korhonen Kaija & Leppmäki Soile

VAL-ERI-2 | Fin Mva Ingefal's Black Naomi om. Leppämäki Soile

VSP-VETERAANI | VET-ERI-1 | Arundina Victorious Vamp om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
VET-ERI-2 | Kans & Fin & S & Est Mva ITV-98 ESTV-03 Olazza Jazz om. Perttola Maija

PEK-1 | Pinaco Fine Party Girl om. Leppämäki Soile & Häkli Matti
PEK-2 | Tuuling Jan Vinnie om. Hämäläinen Mirja-Liisa & Matti & Alex


Karjaa 9.7.2006

Tuomari: Anna-Liisa Heikkinen
Ilmoitettu: [aikuisia 33 - veteraaneja 9]

ROP | PU-1 | SERT | JUN-ERI-1
| NANAZA POET om. Hämäläinen Satu
PU-2 | VARA-SERT | JUN-ERI-2 | SEDUHIN JUGADOR om. Säviaho Päivi
PU-3 | JUN-ERI-3 | ARUNDINA THE GREAT MOGUL om. Johanna Mäkelä
PU-4 | NUO-ERI-1 | ARUNDINA MING BANZO om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni

JUN-EH-4 | Ingefal's Macho Man om.Turunen Essi

NUO-EH-2 | Arundina Norbu Danpo om. Ketonen Mirja

AVO-EH-1 | Ziestan Chico om. Wallenius Sara & Eeva

VET-ERI-1 | VSP-VETERAANI | Kans & Fin & Est & Rus & LV Mva PL&PZV96 ESTV-97 -04 Misschiefin Uncle Donald om. Hirvonen Tiina
VET-ERI-2 | Fin Mva Shibazhan Viburnum, om. Männistö Sanna
VET-EH-3 | Kans & Fin & S & Dk & Est & N Mva BV-98 NV-98 V-00 Olazza Omar om. Aittamaa Päivi

VSP | PN-1 | SERT | JUN ERI-1
| SHANDITA'S WINEMA om. Mäkelä Johanna
PN-2 | ROP-VETERAANI | VET-ERI-1 | Fin Mva SUNNY START REETA om. Mäkelä Johanna
PN-3 | VARA-SERT | VET-ERI-2 | ARUNDINA VICTORIUS VAMP om.Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
PN-4 | VET-ERI-3 | NANAZA MAGNA om. Käppi Sirpa

JUN-ERI-2 | Seduhin Gingerom om. Pätilä Kirsti
JUN-ERI-3 | Shibazhan Cattleya om. kasv. & c/o Salminen Maija
JUN-ERI-4 | Nanaza Nelina om. Taskila Pia & Miceala

NUO-ERI-1 | PMJV-05 LTUJV-05 VILNIUSJV-06 Ingefal's Princess Vilma om. Aittamaa Päivi
NUO-ERI-2 | Arundina Norbu Seba om. Kokko Yvonne
NUO-EH-3 | Lim Tse-Hsun La-Luna om. Ängeslevä Viivi

AVO-ERI-1 | Ingefal's Millenium Rose om. kasv. & Oksanen Julia
AVO-EH-2 | Wild Tail's Baby Doll om. Rannikko Tiina
AVO-EH-3 | Seduhin Dalayati om.Virtanen Virtanen
AVO-EH-4 | Darklight's Hymy om. Kallio Miia

VET-ERI-4 | Fin & Lv Mva LVV-03 Shibazhan Prunella om. Johansson Anne

ROP-KASVATTAJA | NANAZA om. Taskila Pia
KASV-2-KP | ARUNDINA om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni


Salo 8.7.2006
Tuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen
Ilmoitettu: [pentuja 4 - aikuisia 38 - veteraaneja 9]

ROP | PU-1 | SERT | NUO-ERI-1
| EUJV-05 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
PU-2 | ROP-VETERAANI | VET-ERI-1 | Kans & Fin & Est Mva EUV-99 WarsV-99, BALTV-00 V-04 OLAZZA EL-SHEIK om. Perttola Maija
PU-3 | VARA-SERT | JUN-ERI-1 | SHIBAZHAN XANTHOCERAS om. Johansson Anne

JUN-EH-2 | Arundina The Great Mogul om. Mäkelä Johanna

NUO-EH-2 | Arundina Ming Banzo om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni

AVO-EH-1 | Annastiina Wilhelm om. Päiväkkö Mirja
AVO-EH-2 | Ziestan Tigger om. Leppikoski Heidi

VAL-EH-1 | Fin Mva Satatassun Viva Valentino om. Päiväkkö Mirja

VSP | PN-1 | SERT | JUN-ERI-1 | SHANDITA'S WINEMA om. Mäkelä Johanna
PN-2 | VARA-SERT | AVO-ERI-1 | TOYWAY SE-RA.FINA om. Kalliomäki Tuuli & Heino Veli-Pekka
PN-3 | NUO-ERI-1 | REVONHÄNNÄN IHANIRMELI om. Nieminen Ulla & Jokinen Heidi & Suominen Sirpa
PN-4 | AVO-ERI-1 | REVONHÄNNÄN DINA DARINA om. Suominen Sirpa

JUN-ERI-2 | Ziestan Tiny Tara om. Rämö Tiina & kasv.
JUN-EH-3 | Tuulenvartijan Janette om. Salmi Marika

NUO-EH-2 | Semidan Khi-Chi-Korundi om. Kostiainen Heli
NUO-EH-3 | Cessi-can Janiina om. Aren Tanja
NUO-EH-4 | Toyway E-Lea-Nor om. Kalliomäki Tuuli

AVO-ERI-3 | Shibazhan Gerbera om. Johansson Anne & Leena
AVO-ERI-4 | Wild Tail's Baby Doll om. Rannikko Tiina

VSP-VETERAANI | VET-ERI-1 | Fin Mva Sunny Start Reeta om. Mäkelä Johanna
VET-ERI-2 | Arundina Victorious Vamp om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
VET-EH-3 | Kans & Fin & S & Est Mva ITV-98 ESTV-03 Olazza Jazz om. Perttola Maija

PEK-1 | Evar Bohemia Maestro om. Ojala Marja-Liisa
PEK-2 | Quarantina's Q-Ura om. Salmi Kirsi & Heikkinen Tuula

ROP-KASVATTAJA | OLAZZA om. Perttola Maija



Savonlinna 8.7.2006
Tuomari: Kari järvinen
Ilmoitettu: [aikuisia 4 - veteraaneja 1 ]

ROP | PU-1 | SERT | JUN-ERI-1 | TOYWAY YAKUB KHAN om. Myllynen Sari & Happonen Petri
VSP | PN-1 | SERT | FIN MVA | ROP-VETERAANI | VET-ERI-1 | ARIEL om. Muona Leena

NUO-EH-1 | Vanessan Hope om. Muona Leena


Ylivieska 2.7.2006
Tuomari: Tornbjörn Skaar, Ruotsi
Ilmoitettu: [pentuja 5 - aikuisia 33 - veteraaneja 3 ]

ROP | PU-1 | VAL-ERI-1
| Fin & S Mva HOSWIN LILLA OBELIX om. Westman Miia & Heikki
PU-2 | VAL-ERI-2 | Fin Mva TOYWAY PA-RO-NI om. Leiviskä Jouko.
PU-3 | SERT | AVO-ERI-1 | BELLEZZAS YAN-KEE om. Jokela Paula
PU-4 | VARA-SERT | JUN- ERI-1 | TOYWAY YAKUB KHAN om. Myllynen Sari & Happonen Petri

JUN-ERI-2 | Bendafeims Usva om Särkelä Seija & Riekki Hannu
JUN-EH-3 | Oldcharm Love Struck om Mäkelä Johanna
JUN-EH-4 | Hoswin Odyssey om Hemmilä Eija & Humalamaa Antero

NUO-ERI-1 | Flametails Co-Mist-Us om kasv & Pietlä Esa
NUO-ERI-2 | Saffron Fanthom om kasv & Lehtosaari Merja

AVO-EH-2 | Toyway Do-Cis-Simo om. Rättilä Hanna-Kaisa
AVO-EH-3 | Mäntykartanon Arnold om. Tuikka Ritva-Liisa

VAL-ERI-3 | Fin & N Mva Ziestan Lilla Luka om. Haverinen Sanna & Parkkisenniemi Sami

VET-ERI-1 | VSP-VETERAANI | Kans & Fin & Est Mva EstV-00 Lecibsin Sylvester om. kasv & Tattari Lahja

VSP| PN-1 | SERT | JUN- ERI-1 | SHANDITAS WINEMA om. Mäkelä Johanna.
PN-2 | VARA-SERT | JUN-ERI-2 | BELLEZZAS KOH-I-NOOR om. kasv & Rusanen Titta
PN-3 | VAL-ERI-1 | Fin Mva TOYWAY TALIKA om. Leiviskä Jouko
PN-4 | VET-ERI-1 | ROP-VET | Fin Mva SUNNY START REETA om Mäkelä Johanna

JUN-ERI-3 | Tiruliinan Afrodite om. Kumpumäki Pirjo
JUN-ERI-4 | Cayana Gi Lin om. kasv & Murtomäki Sanna

NUO-ERI-1 | Suvijan Sa-Mo-Ria om .kasv.
NUO-EH-2 | Annastiinan Suvi-Anna om. Märjamäki Anne

AVO-ERI-1 | Cayana Geda Gerbera om. Murtomäki Sanna
AVO-ERI-2 | Toyway Una Unienna om. kasv & Tattari Lahja
AVO-EH-3 | Tib-Sak Tanita om. Rita Katja

VAL-EH-2 | Fin Mva Lharilas Isolde om Takala Terttu & Kesäniemi

VET-ERI-2 | Fin Mva Lharilas Eleodoora om Takala Terttu & Kesäniemi

ROP-PENTU | Mäntykartanon Donatello om Tuikka Ritva-Liisa

VSP-PENTU
| Vanessan Indira om. Lilja Outi
PEK-2-KP | Tuuling Thur Xilla om. Rita Katja
PEK-3-KP | Toyway Dame Flametail om. Haverinen Sanna & Parkkisenniemi Sami
PEK-4-KP | Howsin Miranda om. Pir Tuija


Pori / Ulvila 1.7.2006
Tuomari: Tim G. Doxtater, Kanada
Ilmoitettu: [pentuja 4 - aikuisia 53 - veteraaneja 8]

ROP | PU-1 | SERT | AVO-ERI-1 | MILIISIN KING-OF-INDIGO om. Wagner Mira
PU-2 | VAL-ERI-1 | Fin Mva ZIESTAN LILLA LUKA om. Parkkiseniemi Sami & Haverinen Sanna
PU-3 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | ZLAMETAIL CO-MIST-US om. Haverinen Sanna & Parkkisenniemi Sami
PU-4 | JUN-ERI-1 | OLDCHARM LOVE STRUC om. Mäkelä Johanna

JUN-ERI-2 | Seduhin Jugador om. Säviaho Päivi
JUN-ERI-3 | Hoswin Asterix om. Westman Miia & Heikki
JUN-ERI-4 | Shibazhan Xanthoceras om. Johansson Anne

NUO-ERI-2 | Annastiina Lowell om. Viitala Katja
NUO-EH-3 | Ziestan Tymon om. Westman Miia & Heikki
NUO-EH-4 | Satatassun Via Carmante om. Peltonen Maarit

AVO-ERI-2 | Miliisin Fa-Bled om. Wagner Mira
AVO-ERI-3 | Annastiina Wilhelm om. Päiväkkö Mirja
AVO-ERI-4 | Ziestan Amiel om. Tuominen Sanni

VAL-EH-2 | Fin & S Mva Hoswin Lilla Obelix om. Westman Miia & Heikki
VAL-EH-3 | S & Dk Mva Sun and Moon Ketu Ikaros om. Mäkipää Jaana & Nordmark Kristine
VAL-EH-4 | Fin Mva Satatassun Viva Valentino om. Päiväkkö Mirja

ROP-VETERAANI | VET-ERI-1 | Fin Mva Shibazhan Thymus om. Salminen Marja
VET-ERI-2 | Fin Mva Down-Goblin Teddy-Bear om. Heilman Merja

VSP | PN-1 | VET-ERI-1 | VSP-VETERAANI | Fin Mva SUNNY START REETA om. Mäkelä Johanna
PN-2 | SERT | FIN MVA | VAL-ERI-1 | Dk Mva EuJW-05 MILIISIN ON-THE-SHINE om. Mäkipää Jaana & Nordmark Kristine
PN-3 | VARA-SERT | AVO-ERI-1 | SEDUHIN BHARANA om. Säviaho Päivi
PN-4 | NUO-ERI-1 | TUULING KHAR SABINE om. Nurmi Eija

JUN-ERI-1 | Ziestan Tiny Tara om. Rämö Tiina & kasv.
JUN-ERI-2 | Tuuling Chan Tatum om. Routakangas Niina & kasv.
JUN-ERI-3 | Angel om. Heilman Merja
JUN-ERI-4 | Ziestan Anila om. Kilkku Ville & Valtanen Sanna

NUO-ERI-2 | Down-Goblin Jin-Lilium om. Heilman Merja
NUO-ERI-3 | Revonhännän Ihanirmeli om. Nieminen Ulla & Jokinen Heidi & Suominen Sirpa
NUO-ERI-4 | Shandita's Winema om. Mäkelä Johanna

AVO-ERI-2 | Tuuling Thur Rixy om. Nurmi Eija & Pekka
AVO-ERI-3 | Shibazhan Gerbera om. Johansson Anne & Leena
AVO-ERI-4 | Tuuling Cions Jade om. Parviainen Tuula

VAL-ERI-2 | Tuuling Chan Paris om. Parviainen Tuula
VAL-ERI-3 | Tuuling Cions Olivia om. Parviainen Tuula & Heidi

VET-ERI-2 | Lecibsin Spick and Span om. Tattari Lahja
VET-ERI-3 | Lecibsin Sylvia om. Tattari Lahja

ROP-PENTU | Toyway Dame Flametail om. Haverinen Sanna & Parkkisenniemi Sami
PEK-2 | Rina-Cza's Royal Carnival om. Peltomaa Susanna & Hautaviita Tiia

VSP-PENTU | Rina-Cza's Royal Silver om. Knuutila Aila
PEK-2 | Evar Bohemia Maestro om. Ojala Marja-Liisa

ROP-KASVATTAJA | TUULING om. Parviainen Tuula


Pieksämäki Rn 1.7.2006
Tuomari: Tarmo Viirtelä
Ilmoitettu: [pentuja 5 - aikuisia 18 - veteraaneja 3 ]

ROP | PN-1 | SERT | JUN-ERI-1 | TOYWAY E-LEA-NOOR om. Kalliomäki Tuuli
PN-2 | VARA-SERT | AVO-ERI-1 | TOYWAY SE-RA-FINA om. Kalliomäki Tuuli & Heino Veli-Pekka
PN-3 | NUO-ERI-1 | VANESSAN HOPE om. Muona Leena
PN-4 | JUN-ERI-2 | BELLEZZA'S PA-ELLA om. Timonen Arja

JUN-EH-3 | Bio-Bio's Gladiatress om. Huhtinen Katriina & Nuutinen Johanna
JUN-EH-4 | Ganbei Helmi Hei La om. Hämäläinen Tiia & Hanna

NUO-EH-2 | Tashi-Gong Fantasia om. Katainen Kimmo & Päivi

AVO-ERI-2 | Racconto Prelude om. Heinänen Taru
AVO-ERI-3 | Tib-Sak Tanita om. Rita Katja
AVO-ERI-4 | Saffron Escada om. Halonen Mertta & kasv.

VET-ERI-1 | ROP-VETERAANI | Vanessa Lumo om. Lappeteläinen Silja & Viitanen Jari
VET-ERI-2 | Ariel om. Muona Leena
VET-ERI-3 | Fin Mva Vanessan Jessamine om. Muona Leena

VSP | PU-1 | SERT | FIN MVA | AVO-ERI-1 |
VANESSAN NUMADO om. Lappeteläinen Silja
PU-2 | VARA SERT | AVO-ERI-2 | ANNASTIINA TICO om. Stranden Jenni

ROP-PENTU
| Vanessan Eskil Jr om. Vartiainen Taru
VSP-PENTU | Toyway Cri-Sanna om. Heinänen Taru & kasv.
PEK-2-KP | Vanessan Imandra om. Lappeteläinen Silja
PEK-3-KP | Vanessan Elena om. Savolainen Aune & kasv.
PEK-4 | Tuuling Thur Xilla om. Rita Katja

ROP-KASVATTAJA | VANESSAN om. Lappeteläinen Silja


Rovaniemi KV 25.06.2006

Tuomari: Markku Kipinä
Ilmoitettu [pentuja 2 - aikuisia 14 - veteraaneja 1]

ROP | PU1 | SERT | CACIB | FIN MVA | AVO ERI 1
| TOYWAY PA-RONI om. Leiviskä Jouko
PU 2 | VARA SERT | JUN ERI 1 | ARUNDINA WET WHEREVER om, Leinonen Helvi & Virtanen Tarja & Ella
PU 3 | VARA CACIB | VAL ERI 1 | Fin & Est Mva BALTV-06 BENDAFEIMS RANDY-DANDY om. Lohela Jarmo
PU 4 | VAL ERI 2 | Fin & N Mva ZIESTAN LILLA LUKA om. Parkkisenniemi Sami & Haverinen Sanna

VSP | PN 1 | SERT | JUN ERI 1 | BELLEZZA'S KOH-I-NOOR om. Rusanen Titta & Huurinainen Aino-Inkeri
PN 2 | VARA SERT | JUN ERI 2 | MATTISEN LYYLI om. Keisu Ella & Konsta & Savela Terhi
PN 3 | JUN ERI 3 | TOYWAY ZAT-ZUMA om. Parkkinen Heli & Leiviskä Jouko
PN4 | CACIB | Cisosan Josephine, om.Leinonen Helvi ja Virtanen Tarja

ROP-VETERAANI | Fin Mva Cisosan Fortune Fay om.Leinonen Helvi & Virtanen Tarja

ROP-PENTU | Toyway Dame Flametail om. Haverinen Sanna & Parkkisenniemi Sami


Tuuri 18.6.2006
Tuomari: Kristiina Ahlberg
Ilmoitettu [pentuja 6 - aikuisia 34 - veteraaneja 3]

ROP | PU 1 | VAL-ERI-1 | Fin Mva TOYWAY GIGA-WATTI om. Kasv. &Kaivola Pia & Vähänen Kaija
PU-2 | SERT | AVO-ERI-1 | CAYANA GEDO GREBO om. Rajala Liisa
PU-3 | VAL-ERI-2 | Fin & S Mva HOSWIN LILLA OBELIX om. Westman Miia & Heikki
PU-4 | VARA-SERT | JUN-ERI-1 | HOSWIN ASTERIX om. Westman Miia & Heikki

JUN-ERI-2 | Ingefals Magical Hoswin om. Westman Miia & Ollila Miia
JUN-EH-3 | Oldcharm Love Struck om. Mäkelä Johanna
JUN-EH-4 | Tib-Sak Ofelian Alarik om. Autio Raili

NUO-ERI-1 | Ziestan Tymon om. Westman Miia & Heikki
NUO-EH-2 | Lecibsin Event om. Takala Sirpa

AVO-ERI-2 | Shanditas Tru Shamonte om.Laine Kirsi
AVO-ERI-3 | Thor om. Eriksson Johanna
AVO-EH-4 | Vanessan Numana om. Pihlainen Kirsi

VAL-ERI-3 | Fin Mva Charming hill Nashville om. Soile Leppämäki Soile

VSP | PN-1 | SERT | JUN-ERI-1 | TUULING CHAN TASHIKO om. Rita Katja
PN-2 | VET-ERI-1 | ROP-VETERAANI | Fin Mva SUNNY START REETA om. Mäkelä Johanna
PN-3 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | LECIBSIN GALA om. Hakala Anna-Liisa
PN-4 | AVO-ERI-1 | CAYANA GEDA GERBERA om. Murtomäki Sanna

JUN-ERI-2 | Shanditas Winema om. Mäkelä Johanna
JUN-EH-3 | Hoswin Rosa-Lie om. Jokinen Laura
JUN-EH-4 | Revonhännän Nageena eh 4 om .Kasv. & Salomäki Reija

AVO-ERI-2 | Revonhännän Seyla om. Suominen Sirpa
AVO-ERI-3 | Cayana Gyatsa La om. Kallio Marja-Terttu
AVO-EH-4 | Pekdoros Ka-Sandra om.Vasalampi Kaija

VET-ERI-2 | Ariel om. Leena Muona Leena
VET-ERI-3 | Vanessan Jessamine om. Muona Leena & kasv.

ROP-PENTU | Tuuling Thur Xilla om. Rita Katja & Marko
PEK-2-KP | Vanessan Ingrid om. Lange Mikael
PEK-3 | Cayana Gi Lin om. kasv.& Murtomäki Sanna
PEK-4 | Hoswin Mimosa om. Westman Miia & Heikki

PEK-1 | Lecibsin Viceroy om. Soukkala Pirjo


Forssa 17.6.2006
Tuomari: Rajko Rotner, Slovenia
Ilmoitettu [ pentuja 8 - aikuisia 34 - veteraanneja 9]

ROP | PN-1 | SERT | AVO-ERI-1 | NANAZA PATINA om. Käppi Sirpa
PN-2 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | DOWN-GOBLIN JIN-LILIUM om. Heilman Merja
PN-3 | VSP-VETERAANI | VET-ERI-1 | Fin Mva KATIMON EMIINA om. Kanninen Katriina
PN-4 | VAL ERI-1 | Fin Mva NENEMO IBANIMAN GIRL om. Lampinen Anniina

JUN-ERI-1 | Shibazhan Cattleya, om. kasv. & Salminen Maija
JUN-ERI-2 | Seduhin Judia, om. Silmu Marja-Leena
JUN-ERI-3 | Ziestan Tiny Tara, om. kasv. & Rämö Tiina
JUN-ERI-4 | Toyway E-Lea-Nor om. Kalliomäki Tuuli

NUO-ERI-2 | Revonhännän Ihanirmeli, om. kasv. & Jokinen Heidi & Nieminen Ulla
NUO-ERI-3 Chakiran Aurora, om. kasv. & Torvela Minna
NUO-ERI-4 | Nenemo Deep-True Love, om. Lampinen Eija & Anniina

AVO-ERI-2 | Revonhännän Dina Darina, om. Suominen Sirpa
AVO-ERI-3 | Nanaza Kamina, om. Taskila Märtha
AVO-ERI-4 | Toyway Se-Ra-Fina om. Kalliomäki Tuuli & Heino Veli-Pekka

VET-ERI-2 | Nanaza Magna, om. Käppi Sirpa
VET-ERI-3 | Down-Goblin Miss Fashion om. Heilman Merja
VET-ERI-4 | Arundina Victorious Vamp, om. Seppänen Jouni & Marjomaa Pertti

VSP | PU-1 | ROP-VETERAANI | VET-ERI-1 | BIS-3-VETERAANI
| Fin Mva DOWN-GOBLIN TEDDY-BEAR om. Heilman Merja
PU-2 | SERT | JUN-ERI-1 | SHIBAZHAN XANTHOCERAS om. Johansson Anne
PU-3 | VAL-ERI-1 | Fin Mva SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja
PU-4 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | ARUNDINA MING BANZO om. Seppänen Jouni & Marjomaa Pertti

JUN-ERI-2 | Arundina Amdo Karyol, om. Taskila Pia
JUN-ERI-3 | Seduhin Harrison, om. Järvilehto Tiina
JUN-ERI-4 | Ziestan Ingefals Vasco, om. Kainulainen Helmi & Karesola Kari

NUO-ERI-2 | Ziestan Chico, om. Wallenius Sara & Eeva
NUO-ERI-3 | Revonhännän Jerry, om. Suominen Sirpa
NUO-ERI-4 | Buquet To Gaifridin, om. Heikkinen Tuula

AVO-ERI-1 | Miliisin Mano-Lito om . Kanninen Katriina
AVO-ERI-2 | Annastiina Wilhelm, om- Päiväkkö Mirja

VET-ERI-2 | Fin Mva Annastiina Rachida, om. Jokinen Heidi
VET-ERI-3 | Fin Mva Nanaza Na-Hina, om. Taskila Pia
VET-ERI-4 | Kans & fin & Est & Rus & Lv & PL Mva PL & PZV-96 ESTV-97, -04 Misschiefin Uncle Donald, om. Hirvonen Tiina

ROP-PENTU | Rina-Cza's Royal Silver, om. Knuutila Aila
PEK-2 | Evar Bohemia Maestro om. Ojala Marja-Liisa

VSP-PENTU
| Wartin-Kyis Bumo-Ter, om. Mynttinen Katja
PEK-2- KP | Shibazhan Iris, om. kasv. & Kangas Virva
PEK-3-KP | Rina-Cza's Royal Champagne, om. kasv. & Viertonen Tuula
PEK-4 | Wartin-Kyis Boshay-Ter om. Mynttinen Katja

ROP-KASVATTAJA | NANAZA om. Taskila Pia


Helsinki 11.6.2006 EUV-06
Tuomari: Liz Cartledge, Iso-Britannia
Ilmoitettu: [pentuja 7 - aikuisia 63 - veteraaneja 4]

ROP | SERT | EUJV-06 | RYP 3 | JUN-ERI-1 | NANAZA POET om. Hämäläinen Satu
CACIB | EUV-06 | VAL-ERI-1 | Fin Mva V-05 PMV-06 ARUNDINA LHA KU om. Mäkelä Johanna
VARA-CACIB | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | MANGOS’S PENTAGON om. Lundberg-Westin Catrin & Frennesson Malou

JUN-ERI-2 | Toyway Yakub Khan om. Myllynen Sari & Happonen Petri
JUN-ERI-3 | Oldcharm Love Struck om. Mäkelä Johanna
JUN-ERI-4 | Seduhin Jaloe om. Riutto Sari

NUO-ERI-2 | Olazza Milord om. Perttola Maija
NUO-ERI-3 | Toyway Wong Shi om. Meskanen Tarja
NUO-ERI-4 | Ziestan Chico om. Wallenius Sara & Eeva

AVO-ERI-1 | Achtaj Bohemia Maestro om. Lesek Krol
AVO-ERI-2 | Mäntykartanon Arnold om. Tuikka Ritva-Liisa
AVO-ERI-3 | Landboskogens Black Jack om. Gustafsson Lilli
AVO-ERI-4 | Revonhännän Gomia Goran om. Suominen Sirpa

VAL-ERI-2 | Kans & Fin & S & Dk Mva PMJV-04 P’Zazz Time Out Eriksson Arne
VAL-ERI-3 | Fin Mva Bio-Bios Hidden Dragon om. Lappeteläinen Silja & Huhtinen Katriina
VAL-ERI-4 | Fin & S Mva Hoswin Obelix om. Westman Miia & Heikki

VET-ERI-2 | ans&Fin&Est Mva, EUV-99, WARSW-99, BALTW-00, V-04 Olazza El-Sheik om. Perttola Maija

CACIB | EUV-06 | VAL-ERI-1 | Kans & Pohj Mva NordV-03 P’ZAZZ Qummin om. Lundberg Vestin
SERT | EUJV-06 | JUN-ERI-1 | INGEFAL’S PRINCESS WILMA om. Aittamaa Päivi
VARA-CACIB | VAL-ERI-2 | TUULING CHAN PARIS om. Parviainen Tuula
VARA-SERT | AVO-ERI-1 | Nanaza Patina om. Käppi Sirpa

JUN-ERI-2 | Toyway E-Lea-Nor om. Kalliomäki Tuuli
JUN-ERI-3 | Yotisha’s Surprice om. Lesek Krol
JUN-ERI-4 | Toyway Zat-Zuma om. Parkkinen Heli & Leiviskä Jouko

NUO-ERI-1 | Bellezza’s Sonette om. Huurinainen Aino-Inkeri
NUO-ERI-2 | Revonhännän Justina om. Suominen Sirpa
NUO-EH-3 | Buquet Top Happiness om. Ojala Marja-Liisa

AVO-ERI-2 | Cayana Gyatsa La om. Kallio Marja-Terttu

VAL-ERI-3 | Est JMva BaltJv-05, EstJV-05 Scarlett OF Lollipop om. Pulatova Irina & Brydolf N.
VAL-ERI-4 | Down-Goblin Jacqueline om. Heilman Merja

VET-ERI-2 | Ludovikan Bir-Gitta om. Juuso Sirpa & Jaako

ROP-VETERAANI | EUVV-06 | VET-ERI-1 | Kans & Fin & S & N Mva Toyway Kap-Ri-Olli om. Kaakinen Tiina
VSP-VETERAANI | EUVV-06 | VET-ERI-1 | Down-Goblin Miss Fashion om. Heilman Merja

ROP-PENTU | Toyway Cri-Sanna om. Heinänen Taru & Leiviskä Jouko
PEK-2-KP | Vanessan Imandra om. Lappetaläinen Silja
PEK-3 | Wartin-Kyis Bumo-Ter om. Mynttinen Katja
PEK-4 | Cayana Gi Lin om. Murtomäki Sanna & Kallio Marja-Terttu

VSP-PENTU | Wartin-Kyis Bdun-Ter om. Juvonen Milla
PEK-2 | Evar Bohemia Maestro om. Ojala Marja-Liisa

ROP-KASVATTAJA | TUULING om. Parviainen Tuula
KASV-2-KP | BELLEZZA’S om. Huurinainen Aino-Inkeri


Mänttä 4.6.2006

Tuomari: Markku Kipinä
Ilmoitettu: [pentuja 3 - aikuisia 32 - veteraaneja 4]

ROP | PU 1 ROP-VETERAANI | VET-ERI-1 | Kans & Fin & S & N Mva TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Kaakinen Tiina
PU-2 | VAL-ERI-1 | Fin & S Mva TOYWAY DASAR GADAI om. Kaakinen Tiina ja Leiviskä Jouko
PU-3 | SERT | NUO-ERI-1 | SUVIJAN MIROS LA om. Vänni Pirjo ja Pasi
PU-4 | VET-ERI-2 | Kans & Fin & S & Est Mva TOYWAT HUR-MUR-I om. Kaakinen Tiina

JUN-EH-1 | Mäntykartanon Coconut Om. Paananen maria ja Jokela Paula

NUO-EH-1 | Revonhännän Jerry Om. Suominen Sirpa

AVO-EH-1 | Revonhännän Gomia Goran Om. Suominen Sirpa
AVO-EH-2 | Ziestan Tiitii Om. Heillman Merja
AVO-EH-3 | Aurinkorinteen Benjamin Om. Lehtinen Joonas
AVO-EH-4 | Bellezza`s Yan-kee Om. Jokela Paula

VSP | PN-1 | SERT | NUO-ERI-1 |DOWN-GOBLIN JIN-LILLIUM om. Heillman Merja
PN-2 | VARA-SERT | NUO-ERI-2 | MAARIKAN WHOOPIE om. Raatikainen Hanna
PN-3 | NUO-ERI-3 | LECIBSIN GALA om. Hakala Anna-Liisa
PN-4 | NUO-ERI-4 | REVONHÄNNÄN IHANIRMELI om. Nieminen Ulla & Jokinen Heidi & Suominen Sirpa

JUN-EH-1 | Tuuling Chan Tashiko Om. Rita Katja
JUN-EH-2 | Toyway Yangadoo Om. Rita Katja
JUN-EH-3 | Down-Goblin Evita Om.Jernström Eeva

AVO-ERI-1 Cayana Geda Gerbera Om. Murtomäki Sanna
AVO-ERI-2 | Racconto Prelude Om. Heinänen Taru
AVO-EH-3 | Vanessan Anette Om. Hopponen Anne ja Karvinen Sari
AVO-EH-4 | Vanessan Runo Om. Jokela Paula

ROP PENTU | Toyway Cri-Sanna om. Heinänen Taru ja Leiviskä Jouko
PEK-2 | Cayana Gi Lin Om. Kallio Marja-Terttu ja Murtomäki Sanna
PEK-3 | Revonhännän Pette Petunia Om. Suominen Sirpa

ROP-KASVATTAJA | REVONHÄNNÄN om. Suominen Sirpa


Järvenpää 28.5.2006
Tuomari: Vera Smirnova, Viro
Ilmoitettu: [pentuja 2 - aikuisia 28 - veteraaneja 5]

ROP | PN 1 | VAL-ERI-1
| Fin Mva PINACO X-TRA STAR om. Leppämäki Soile & Vekama Satu
PN -2 | SERT | JUN-ERI-1 | TOYWAY ELE-A-NOR om. Kalliomäki Tuuli
PN-3 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | ANNASTINA LEANNA om. Houtsonen Piia
PN-4 | AVO-ERI-1 | ANNASTIINA MIRABELLA om. Hirvonen Tiina

NUO-EH-2 | Nenemo Deep-True-Love om. Lampinen Eija & Anniina
NUO-EH-3 | Body Rock Firefall om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
NUO-EH-4 | Pinaco Comet om. Leppämäki Soile

AVO-ERI-2 | Hoswin Wilma Flintstone om. Savolainen Iida & Aittamaa Päivi
AVO-ERI-3 | Saffron Zena om. Ahola Susanna & Linnus Pirkko
AVO-EH-4 | Annastiina Anniina om. Tattari Lahja

VAL-ERI-2 | Nenemo Ibaniman Girl om. Lampinen Anniina

ROP-VETERAANI | VET-ERI-1 | Arundina Victorius Vamp om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
VET-ERI-2 | Annastiina Ramoona om. Tattari Lahja
VET-ERI-3 | Lin Tse-Hsun Ma-Donna om. Lampinen Eija & Matti
VET-ERI-4 | Cinodes Champagne Rose om. Berk Sirpa

VPS | PU 1 | SERT | AVO-ERI-1 | CHRYSTAL MOUNTAIN WELDON om. Mielonen Anni
PU-2 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | ARUNDINA MING BANZO om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
PU-3 | VAL-ERI-1 | Fin Mva INGEFAL'S I'M ON FIRE om. Manninen Marjo & Margit
PU-4 | VSP-VETERAANI | VET-ERI-1 | Kans & Fin & Est & Rus & Lv Mva PL & PZV-96 ESTV-97, -04 MISSCHIEFIN UNCLE DONALD om. Hirvonen Tiina


JUN-ERI-1 | Toyway Yakub Chan om. Myllynen Sari & Happonen Petri
JUN-EH-2 | Tashi-Gong Maddox om. Vanhalakka Tiina

NUO-ERI-2 | Annastiina Lowell om. Viitala Katja & Tattari Lahja
NUO-EH-3 | Arundina Norbu Tserba om. Mäkinen Ilpo & Marika
NUO-EH-4 | Ziestan Chico om. Wallenius Eva

AVO-ERI-2 | Annastiina Ukonpoika om. Vaheri Riina
AVO-EH-3 | Down-Goblin Artemis Ingefal om. Savolainen Emmi & Aittamaa Päivi
AVO-EH-4 | Saffron Blooming om. Ahola Susanna

VAL-ERI-2 | Fin Mva Braeduke Spyanki om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni

ROP-PENTU | Ilopirtin Vade Mecum om. Lalli Seija
PEK-2-KP | Down-Goblin Kehäkukka om. Heilman Merja & Hytönen Kaisa

ROP-KASVATTAJA | ANNASTIINA


Joensuu 28.5.2006
Tuomari: Markku Kipinä
Ilmoitettu: [pentuja 4 - aikuisia 18 - veteraaneja 7 ]

ROP | PU-1 | ROP-VETERAANI | VET-ERI-1 | BIS-1-VETERAANI
| Kans & Fin & S & N Mva TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Kaakinen Tiina
PU-2 | VAL-ERI-1 | Fin & S Mva TOYWAY DASAR GADAI om: Kaakinen Tiina & Leiviskä Jouko
PU-3 | SERT | NUO-ERI-1 | TASHI-GONG FREZZA om. Kolehmainen Anne & Savainen Marko
PU-4 | VARA-SERT | AVO-ERI-1 | CISOSAN LOVESICK om. Vartiainen Taru

AVO-EH-2 | Ingefals's Amor Of Life om. Riisiö Petra

VET-ERI-2 | Kans & Fin & S & Est Mva Toyway Hur-Mu-Ri om. Kaakinen Tiina

VSP | PN-1 | SERT | JUN-ERI-1 | BELLEZZA'S KOH-I-NOOR om. Huurinainen Aino-Inkeri
PN-2 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | BELLEZZA'S SONETTE om. Huurinainen Aino-Inkeri
PN-3 | AVO-ERI-1 | VANESSAN ANETTE om. Hopponen Anette & Karvinen Sari
PN-4| JUN-ERI-2 | BELLEZZA'S PA-ELLA om. Timonen Arja

JUN-EH-3 | Ingefal's Finnroses om. Riisiö Petra
JUN-EH-4 | Saffron Gemina om. Korhonen Sanna & Linnus Pirkko

AVO-EH-2 | Saffron Escada om. Linnus Pirkko & Halonen Mertta

VSP-VETERAANI | VET-ERI-1 | Ariel om. Muona Leena
VET-ERI-2 | Fin Mva Cicosan Fortune Fay om. Leinonen Helvi & Virtanen Tarja
VET-ERI-3 | Kans & Fin & S & Est & Blr Mva Bellezza's Manzanilla om. Huurinainen Aino-Inkeri
VET-EH-4 | Fin & S & N & Ltu Mva Bellezza's Maruzella om. Huurinainen Aino-Inkeri

ROP-PENTU | Vanessan Eskil Jr om. Vartiainen Taru
PEK-2-KP | Arundina Wet Wherever om. Virtanen Tarja & Ella & Leinonen Helvi
VSP-PENTU | Vanessan Imandra om. Lappeteläinen Silja

ROP-KASVATTAJA | BELLEZZA'S


Joensuu 27.5.2006
Tuomari: Ann Rode Ruotsi
Ilmoitettu: [pentuja 5 - aikuisia 25 - veteraaneja 8]

ROP | ROP-VETERAANI | PU-1 | VET-ERI-1 | Kans & Fin & S & N Mva TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Kaakinen Tiina
PU-2 | VAL-ERI-1 | Fin Mva TUULING CHAN PETRUS om. Huurinainen Aino-Inkeri
PU-3 | SERT | NUO-ERI-1 | TASHI-GONG FREZZA om. Kolehmainen Anne & Savinainen Marko
PU-4 | VAL-ERI-2 | Fin & S Mva TOYWAY DASAR GADAI om. Kaakinen Tiina ja Leiviskä Jouko
VARA-SERT | AVO-ERI-1 | YAWILES BRENDON om. Miettinen Leena

JUN-EH-1 | Andreas om. Waara Tessa

NUO-EH-2 | Bellezza's Ki-As-Ma om. kasv & Timonen Arja & Marko
NUO-EH-3 | Necku Pelleprinssi om. Urpelainen-Rauna Jaana & Urpelainen Teija

AVO-EH-2 | Ingefal`s Amor of Life Om. Riisiö Petra
AVO-EH-3 | Belezza`s Fin-anssi Om. Timonen Arja

VAL-ERI-2 | Fin & S Mva Toyway Dasar Gandai om. Kaakinen Tiina & Leiviskä Jouko
VAL-ERI-3 | Fin Mva Vanessan Gutten om. Lappeteläinen Silja & VIitanen Jari
VAL-ERI-4 | Fin Mva Ludovika Fredrik om. Juuso Sirpa & Jaakko

VET-ERI-2 | Fin & S Mva Vanessan Igaros om. Lappeteläinen Silja & VIitanen Jari
VET-ERI-3 | Kans & Fin & S & Est Mva Toyway Hur-Mu-Ri om. Kaakinen Tiina

VSP | PN-1 | SERT | NUO-ERI-1
| YAWILES CERENA om. Puurunen Laura
PN-2 | VAL-ERI-1 | Fin Mva BELLEZZA'S ADALMIINA om. Juuso Sirpa&Jaakko
PN-3 | VARA-SERT | AVO-ERI-1 | SAFFRON ESCADA om.Halonen Mertta ja Linnus Pirkko
PN-4 | VSP-VETERAANI | VET-ERI-1 | Ariel om.Muona Leena c/o Lappeteläinen Silja

JUN-ERI-1 | Tashi-Gong Matrixia om. Huhtinen Katriina ja Soini Miina ja Raija
JUN-ERI-2 | Bellezza`s Pa-Ella om.Timonen Arja
JUN-EH-3 | Bellezza`s Koh-I-Noor om. Rusanen Titta ja Huurinainen Aino-Inkeri
JUN-EH-4 | Saffron Grazia om. Ryynänen Atte ja Linnus Pirkko

NUO-ERI-2 | Bellezza`s Sonette om. Huurinainen Aino-Inkeri
NUO-ERI-3 | Tashi-Gong Fantasia om. Katainen Päivi ja Kimmo

AVO-ERI-2 | Vanessan Anette om. Hopponen Anne ja Karvinen Sari

VET-ERI-2 | Fin&S Mva Ludovikan Bir-Gitta om. Juuso Sirpa ja Jaakko
VET-ERI-3 | Fin&S&N<U Mva V-98 LVUV-01 Bellezza`s Maruzella om. Huurinainen Aino-Inkeri
VET-EH-4 | Kans&Fin&S&Est&BLR Mva Bellezza`s Manzanilla om. Huurinainen Aino-Inkeri

ROP PENTU | Vanessan Eskil Jr om.Vartiainen Taru
VSP PENTU | Bio-Bios Gladiatress om. Huhtinen Katriina ja Nuutinen Johanna

ROP- KASVATTAJA | BELLEZZA'S


Riihimäki RN 27.5.2006
Tuomari: Krisiina Ahlberg
Ilmoitettu: [ pentuja 1 - aikuisia 20 - veteraaneja 4 ]

ROP | PN 1 | SERT | JUN-ERI-1 | TUULING CHAN TASHIKO om. Rita Katja
PN 2 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | REVONHÄNNÄN JUSTINA om. Suominen Sirpa
PN 3 | AVO-ERI-2 | REVONHÄNNÄN DINA DARINA om. Suominen Sirpa
PN 4 | AVO-ERI-1 | MÄNTYKARTANON AMORIINA om. Jokela Paula

AVO-EH-3 | Vanessan Runo om. Jokela Paula
AVO-EH-4 | Annastiina Mirabella om. Hirvonen Tiina

VAL-EH-1 | DK Mva Miliisin On-The-Shine om. Nordmark Kristine c/o Mäkipää Jaana

VET-EH-1 | Front Row's Adele om. Muhonen Tarja

Uroksissa ei annettu yhtään Eriä

JUN-EH-1 | Toyway Yakub Chan om. Myllynen Sari & Happonen Petri

NUO-EH-1 | Revonhännän Huippu Heppu om. Hast Elina
NUO-EH-2 | Arundina Norbu Danpo om. Ketonen Mirja

AVO-EH-1 | Ziestan Ambar om. Lintamo Heidi & Mikko
AVO-EH-2 | Revonhännän Gomia Goran om. Suominen Sirpa
AVO-EH-3 | Chrystal Mountain Conrad om. Vihtilä Netta

VET-EH-1 | Kans & Fin & Est & Rus & Lv Mva PL & PZV-96 ESTV-97, -04 Misschiefin Uncle Donald

ROP-PENTU
| Revonhännän Onja Onnella om. Suominen Sirpa

ROP-KASVATTAJA | REVONHÄNNÄN


Jämsänkoski Rn 25.5.2006
Tuomari: Juha Putkonen
Ilmoitettu: [pentuja 10 - aikuisia 39 - veteraaneja 8]

ROP | PU-1 | SERT | FIN MVA | AVO-ERI-1
| VANESSAN GUTTEN om. Lappeteläinen Silja & Viitanen Jari
PU-2 | VAL-ERI-1 | Fin Mva LUDOVIKAN FREDRIK om. Juuso Sirpa & Jaakko
PU-3 | VARA-SERT | JUN-ERI-1 | OLDCHARM LOVE STRUCK om. Mäkelä Johanna
PU-4 | JUN-ERI-2 | MÄNTYKARTANON COCONUT om. Paananen Maria & Jokela Paula

JUN-ERI-3 | Ingefal's Man O'Pinaco om. Leppämäki Soile c/o Kyrolä Taru
JUN-ERI-4 | Toyway Yakub Chan om. Myllynen Sari & Happonen Petri

NUO-ERI-1 | Down-Goblin Here-I-Come om. Juvonen Milla
NUO-ERI-2 | Revonhännän Jerry om. Suominen Sirpa
NUO-ERI-3 | Ziestan Chico om. Wallenius Sara & Eeva

AVO-ERI-2 | Ingefal's Amor Of Life om. Riisiö Petra
AVO-ERI-3 | Ze-Ninan Boogieman om. Ilves Leena
AVO-ERI-4 | Bellazza's Bellamy om. Tuikka Ritva-Liisa

VSP-VETERAANI | VET-ERI-1 | Fin & S Mva Vanessan Igaros om. Lappeteläinen Silja & Viitanen Jari
VET-ERI-2 | Revonhännän Onnimanni om. Suominen Sirpa
VET-ERI-3 | Fin Mva Annastiina Rachida om. Jokinen Heidi

VSP | PN-1 | SERT | NUO-ERI-1 | REVONHÄNNÄN IHANIRMELI om. Nieminen Ulla & Jokinen Heidi & kasv.
PN-2 | VARA-SERT | JUN-ERI-1 | SHANDITA'S WINEMA om. Mäkelä Johanna
PN-3 VAL ERI 1 | Fin Mva BELLEZZA'S ADALMIINA om. Juuso Sirpa & Jaakko
PN-4 | ROP-VETERAANI | VET-ERI-1 | BIS-1 VETETAANI | Fin Mva SUNNY START REETA om. Mäkelä Johanna

JUN-ERI-2 | ??
JUN-ERI-3 | Pinaco Extra Sweet om. Korhonen Kaija & Leppämäki Soile
JUN-ERI-4 | Tuuling Chan Tashiko om. Rita Katja

NUO-ERI-2 | Bellezza's Sonette om. Huurinainen Aino-Inkeri
NUO-ERI-3 | Tashi-Gong Fantasia om. Katainen Päivi & Kimmo
NUO-ERI-4 | Down-Goblin Giuliana om. Heilman Merja

AVO-ERI-1 | Cayana Geda Gerbera om. Murtomäki Sanna
AVO-ERI-2 | Pinaco Bambi Girl om. Korhonen Kaija
AVO-ERI-3 | Mäntykartanon Amoriina om. Jokela Paula
AVO-ERI-4 | Vannessan Runo om. Jokela Paula

VET-ERI-2 | Ludovikan Bir-Gitta om. Juuso Sirpa & Jaakko
VET-ERI-3 | Kans & Fin & S & Est & Blr Mva Bellezza's Manzilla om. Hiuurinainen Aino-Inkeri
VET-ERI-4 | Down-Goblin Miss Fashion om. Heilman Merja

ROP-PENTU | Wartin-Kyis Bdun-Ter om. Juvonen Milla

VSP-PENTU | Toyway Cri-Sanna om. Heinänen Taru & Leiviskä Jouko
PEK-2-KP | Vanessan Imandra om. Lappeteläinen Silja
PEK-3-KP | Cayana Gi Lin om. Murtomäki Sanna & Kallio Marja-Terttu
PEK-4-KP | Vanessan Indira om. Lilja Outi

ROP-KASVATTAJA | BELLEZZA'S
KASV-2-KP | REVONHÄNNÄN


Jämsänkoski pentunäyttely 25.5.2006
Tuomari: Anneli Sutela
Ilmoitettu: [pentuja 15]

Pennut 7-9 kk
ROP-PENTU | RYP-4 | TOYWAY CRI-SANNA om. Heinänen Taru & Leiviskä Jouko
PEK-2-KP | Vanessan Imandra om. Lappeteläinen Silja
PEK-3-KP | Cayana Gi Lin om. Murtomäki Sanna & Kallio Marja-Terttu
PEK-4-KP | Vanessan Indira om. Lilja Outi

VSP-PENTU | VANESSAN ESKIL JR. om. Vartiainen Taru
PEK-2-KP | Wartin-Kyis Bdun-Ter om. Juvonen Milla

Pennut 5-7 kk
PEK-1-KP | Mäntykartanon Donatello om. Tuikka Ritva-Liisa
PEK-2-KP | Pinaco Final Fantasy om. Mutanen Kirsi & Leppimäki Soile

PEK-1 | Tuuling Thur Xilla om.Rita Katja
PEK-2 | Pinaco Fine Party Girl om. Leppämäki Soile & Häkli Martti
PEK-3 | Cayana Gang Ga om. Pajula Soile & kasv.

KASV-1 | VANESSAN
KASV-2 | WARTIN-KYIS


Somero pentunäyttely 25.5.2006
Tuomari: Unto Timonen
Ilmoitettu: [pentuja 3]

ROP-PENTU | Miliisin Trans-Am om. Kanninen Katriina
PEK-2 | Oiva om. Karhumäki Terhi

VSP-PENTU | Maija om. Vahlroos Elisa & Moisander Mikko


Helsinki KV 21.5.2006

Tuomari: Kirsti Lummelampi
Ilmoitettu: [pentuja 3 – aikuisia 34 – veteraaneja 3]

ROP | PN 1 | CACIB | VAL-ERI-1 | Fin Mva TOYWAY TALIKA om. Leiviskä Jouko
PN 2 | SERT | VARA-CACIB | NUO-ERI-1 | JV-05 SAFFRON FARINA om. Takkunen Minna & Linnus Pirkko
PN 3 | VARA-SERT | AVO-ERI-1 | REVONHÄNNÄN DINA DARINA om. Suominen Sirpa
PN 4 | NUO-ERI-2 | ARUNDINA NORBU SEBA om. Kokko Yvonne

JUN-ERI-1 | Toyway E-Lea-Nor om. Kalliomäki Tuuli
JUN-EH-2 | Pinaco Extra Sweet om. Leppämäki Soile & Korhonen Kaija
JUN-EH-3 | Shenyang om. Savolainen Ida

NUO-EH-3 | Arundina Tsunami om. Ritva Raita & Seppänen Jouni

AVO-ERI-2 | Sedunhin Fantasia om. Eteläaho Aira & Liiri Arja
AVO-EH-3 | Shibazhan Anemone om. Johansson Anne c/o Siven Sari

VAL-ERI-2 | Fin Mva Tuuling Khan Paris om. Parviainen Tuula
VAL-EH-3 | Fin Mva Pinaco X-Tra Star om. Leppämäki Soile
VAL-EH-4 | Fin Mva Tuuling Cions Olivia om. Parviainen Tuula & Heidi

ROP-VETERAANI | VET-ERI-1
| Lharilas Eleodoora om. Takala Miia & Sami & Terttu

VSP | PU 1 | CACIB | VAL-ERI-1
| Fin Mva BELLEZZA’S THIBET om. Lehtosaari Merja & Tatu
PU 2 | SERT | VARA-CACIB | NUO-ERI-1 | EUJV-05 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
PU 3 | VARA-SERT | JUN-ERI-1 | ROP-JUNIORI | SEDUHIN JALEO om. Riutto Sari
PU 4 | VSP-VETERAANI | VET-ERI-1 | Fin Mva SHIBAZHAN THYMUS om. Salminen Maija

JUN-EH-2 | Saffron Fanthom om. Lehtosaari Merja & Linnus Pirkko
JUN-EH-3 | Ingefal’s Macho Man om. Turunen Essi

NUO-ERI-2 | Revonhännän Jerry om. Suominen Sirpa

AVO-ERI-1 | Miliisin Mano-Lito om. Kanninen Katriina
AVO-EH-2 | Annastiina Wilhelm om. Päiväkkö Mirja
AVO-EH-3 | Toyway Mirzabur om. Räsänen Sari & Jorma

VAL-ERI-2 | Fin Mva Satatassun Viva Valentino om. Päiväkkö Mirja

VET-EH-2 | Kans & Fin & Est Mva EUV-99, WARSV-99, BALTV-00, V-04

ROP PENTU
| Shibazhan Cattleya om. Johansson Anne c/o Salminen Maija
PEK-2-KP | Saffron Grazia om. Ryynänen Atte & Linnus Pirkko
PEK-3 | Ziestan Tiny Tara om. Rämö Tiina & Mattila Iina


Rauma 20.5.2006
Tuomari: Annaliisa Heikkinen
Ilmoitettu [pentuja 7 – aikuisia 30 – veteraaneja 1]

ROP | PN 1 | SERT | JUN-ERI-1 | TUULING CHAN TATUM om. Routakangas Niina & kasvattaja
PN 2 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | SUVIJAN MIU-LA om. Kyttänen Kaija & Immonen Sannakaisa & J
PN 3 | AVO-ERI-1 | CAYANA GEDA GEBERA om. Murtomäki Sanna
PN 4 | NUO-ERI-2 | REVONHÄNNÄN JUSTINA om. Suominen Sirpa

JUN-ERI-2 | Annastiina Suvianna om. Marjamäki Anne & Tattari Lahja
JUN-ERI-3 | Hoswin Rosa-Lita om. Savila Emmi
JUN-EH-4 | Tuuling Chan Tinya om. Peltomäki Leila

NUO-ERI-3 | Lecibcin Gala om. Hakala A-L
NUO-EH-4 | Shibazhan Elettria om. Johansson Anne

AVO-ERI-2 | Tuuling Thur Rixy om. Nurmi Pekka & Eija
AVO-ERI-3 | Shibazhan Anemone om. Johansson Anne c/o Siven Sari
AVO-EH-4 | Shibazhan Zebrina om. Johansson Anne

VSP | PU 1 | ROP VETERAANI | VET-ERI-1 | Kans & Fin & LV & ROM Mva SHIBAZHAN TILIA om. Johansson Anne
PU 2 | VAL-ERI-1 | Fin Mva SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja

JUN-EH-1 | Revonhännän Kasey om. Keskitalo Johanna & Ylikoski Jouko

NUO-EH-1 | Annastiina Lowell om. Viitala Katja

AVO-EH-1 | Tuuling Chan Primos om. Lundell Nils-Erik
AVO-EH-2 | Satatassun Ukulele om. Peltonen Maarit

ROP-PENTU | Shibazhan Cattleya om. Johansson Anne & Salminen Maija
PEK-2-KP | Cayana Gi Lin om. Murtomäki Sanna & kasvattaja
PEK-3 | Vanessan Ingrid om. Lange Mikael
PEK 4 | Revonhännän Onja Onnella om. Suominen Sirpa

VSP-PENTU | Rina-Cza's Royal Silver om. Knuutila Aila c/o Peltomaa Susanan

ROP-KASVATTAJA | TUULING om. Parviainen Tuula
KASV-2-KP | SHIBAZHAN om. Johansson Anne


Tampere pentunäyttely 20.5.2006
Tuomari: Juha Putkonen
Ilmoitettu: [pentuja 1]

ROP-PENTU
| TUULISAAREN DA-KAAPO om Palkee Riitta


Oulu 13.05.2006
Tuomari Florence Fahey Irlanti

ROP | PU 1 | SERT | JUN-ERI-1 | BENDAFEIMS USVA om. Särkelä Seija & Riekki Hannu
PU 2 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | FLAMETAIL CO-MIST-US om. Pietilä Esa & Haverinan Sanna
PU 3 | AVO-ERI-1 | TUULING CHAN PETRUS om. Huurinainen Aino-Inkeri
PU 4 | VAL-ERI-1 | Fin Mva ZIESTAN LILLA LUKA om. Haverinen Sanna & Parkkisenniemi Sami

VSP | PN 1 | VAL-ERI-1 | Fin Mva BENDAFEIMS TRICIA om. Kleemola Raija
PN 2 | SERT | NUO-ERI-1 | ARUNDINA TSUNAMI om. Seppänen Jouni c/o Ojala Ilpo
PN 3 | VARA-SERT | AVO-ERI-1 | MÄNTYKARTANON AMORIINA om. ?
PN 4 | ?

ROP KASVATTAJA | BENDAFEIMS om. Kleemola Raija
KASV 2 | TOYWAY (saiko KP ?) om. Leiviskä Jouko


Hamina 14.5.2006

Tuomari: Unto Timonen
Ilmoitettu: [pentuja 5 - aikuiia 26 - veteraaneja 6]

ROP | PU 1 | VAL-ERI-1 | Fin Mva BRAEDUKE SPYANKI om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
PU 2 | SERT | NUO-ERI-1 | EuJV-05 OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
PU 3 | VARA-SERT | AVO-ERI-1 | REVONHÄNNÄN GOMIA GORAN om. Suominen Sirpa
PU 4 | JUN-ERI-1 | TOYWAY YAKUB KHAN om. Myllynen Sari & Happonen Petri

JUN-ERI-2 | Shibazhan Xanthoceras om. Johansson Anne

NUO-ERI-2 | Down-Goblin Here-I-Come om. Juvonen Milla
NUO-ERI-3 | Ziestan Chico om. Wallenius Eeva
NUO-EH-4 | Maarikan Wilfred om. Notkonen Tuija & Hannu & Laitinen Vili

AVO-ERI-2 | Ziestan Tiitii om. Heilman Merja

VSP-VETERAANI | VET-ERI 1 | Kans & Fin & Est Mva EuW-99, BaltW-00, V-04 Olazza El-Sheik om. Perttola Maija
VET-ERI-2 | Fin Mva Nanaza Na-Hina om. Taskila Pia
VET-ERI-3 | Revonhännän Onnimanni om. Suominen Sirpa

VSP | PN 1 | SERT | FIN MVA
| OLAZZA EL-ECTRA om. Kettunen Tarja & Perttola Maija
PN 2 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | REVONHÄNNÄN JUSTINA om. Suominen Sirpa
PN 3 | ROP-VETERAANI | VET-ERI-1 | DOWN-GOBLIN MISS FASHION om. Heilman Merja
PN 4 | AVO-ERI-2 | REVONHÄNNÄN SEYLA om. Suominen Sirpa

JUN-ERI-1 | Nanaza Nelina om. Taskila Pia & Micaela
JUN-ERI-2 | Nanaza Pastelle om. Käppi Sirpa & Kaikkonen Roosa
JUN-ERI-3 | Necku Vilttitossu om. Kioop Tiina
JUN-ERI-4 | Maarikan Kesatuuli om. Notkonen Tuija & Hannu & Laitinen Vili

NUO-ERI-2 | Arundina Norbu Seba om.Kokko Yvonne
NUO-ERI-3 | Down-Goblin Jin-Selaginella om. Heilman Merja & Hytönen Kaisa

AVO-ERI-3 | Shibazhan Anemone om. Johansson Anne c/o Siven Sari
AVO-ERI-4 | Nanaza Patina om. Käppi Sirpa

VET-ERI-2 | Arundina Victorious Vamp om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
VET-ERI-3 | Kans & Fin & S & Est Mva ItW-98, EstV-03 Olazza Jazz om. Perttola Maija

ROP-PENTU | Shibazhan Cattleya om. Johansson Anne & Salminen Maija
PEK-2-KP | Revonhännän Onja Onnella om. Suominen Sirpa

VSP-PENTU | Wartin-Kyis Bdum-Ter om. Juvonen Milla
PEK-2-KP | Arundina Amdo Karyol om. Taskila Pia
PEK-3 | Tashi-Gong Maddox om. Vanhalakka Tiina

ROP-KASVATTAJA | BIS-4 KASVATTAJA
| OLAZZA om. Perttola Maija
KASV-2-KP | NANAZA om. Taskila Pia
KASV-3 | DOWN-GOBLIN om. Heilman Merja


Ruovesi RN 13.5.2006

Tuomari: Juha Putkonen
Ilmoitettu: [pentuja 2 - aikuisia 25 - veteraaneja 1]

ROP | PN 1 | SERT | FIN MVA | AVO-ERI-1 | PINACO X-TRA STAR om. Leppämäki Soile & Vekama Satu
PN 2 | VARA-SERT | AVO-ERI-2 | CAYANA GEDA GERBERG om. Murtomäki Sanna
PN 3 | NUO-ERI-1 | RACCONTO PRELUDE om. Heinänen Taru
PN 4 | NUO-ERI-2 | LECIBSIN RUUSTINNA om Laine Timo & Riitta

JUN-ERI-1 | Revonhännän Nageena om. Suominen Sirpa & Salomäki Reija

NUO-ERI-3 | Pinaco Comet om. Leppämäki Soile & Vitikainen Päivi
NUO-ERI-4 | Lecibsin Gala om. Hakola Anna-Liisa

AVO-ERI-3 | Seduhin Fantasaia om. Liiri Arja & Eteläaho Aira
AVO-ERI-4 | Tuulisaaren Monte Cinto om. Harja Ahti

VSP | PU 1 | VAL-ERI-1
| Fin Mva SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja
PU 2 |VAL-ERI-2 | Fin & S Mva HOSWIN LILLA OBELIX om Westman Miia & Heikki
PU 3 | SERT | JUN-ERI-1 | HOSWIN ASTERIX om. Westman Miia & Heikki
PU 4 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | REVONHÄNNÄN GOMIA GORAN om. Suominen Sirpa

JUIN-EH-2 | Revonhännän Lysti Lennartti om. Suominen Sirpa & Vaimare Mari

NUO-ERI-2 | Suvijan Miros La om. Vänni Pirjo & Päivi
NUO-ERI-3 | Ziestan Chico om. Wallenius Eeva
NUO-EH-4 | Lecibsin Event om. Takala Sirpa

AVO-ERI-1 | Racconto Mandala Bamboo om. Heinänen Taru
AVO-ERI-2 | Seduhin Elmer om. Hietapakka Päivi
AVO-EH-3 | Suvijan Sirius om. Vänni Pirjo & Pasi
AVO-EH-4 | Annastiina Wilhelm om. Päiväkkö Mirja

VAL-EH-3 | Kans & Fin & Est &Blr &Rus & Ltu & Lv Mva LVW.04 Nanaza Kahina om. Ikonen Tarja

ROP-VETERAANI | VET-ERI-1 | Revonhännän Onnimanni om. Suominen Sirpa

ROP-PENTU | Cayana Gi Lin om. Kallio Marja-Terttu & Murtomäki Sanna
PEK-2 KP | Revonhännän Onja Onnella om. Suominen Sirpa

ROP-KASVATTAJA | REVONHÄNNÄN om. Suominen Sirpa


Vaasa 29.4.2006
Tuomari: Kenneth Edh, Ruotsi
Ilmoitettu: [pentuja 2 - aikuisia 37 - veteraaneja 4]

ROP | PU 1 | SERT | NUO-ERI-1 | RYP-1 | BIS-4
| ZIESTAN TYMON om. Westman Miia ja Heikki
PU 2 | VAL-ERI-1 | Fin Mva LUDOVIKAN FREDRIK om. Juuso Sirpa ja Jaakko
PU 3 | VARA-SERT | JUN-ERI-1 | OLDCHARM LOVE STRUCK om. Mäkelä Johanna
PU 4 | VSP-VETERAANI | VET-ERI-1 | Kans & Fin & S & N Mva TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Kaakinen Tiina

JUN-ERI-2 | Hoswin Asterix om. Westman Heikki ja Miia
JUN-ERI-3 | Hoswin Odyssey om. Hemmilä Eija ja Humalamaa Antero
JUN-EH-4 | Ingefal's Magical Hoswin om. Westman Miia ja Ollila Miia

NUO-ERI-2 | Flametail Co-Mist-Us om Pietilä Esa ja kasv.

AVO-ERI-1 | Bellezza's Yan-Kee om. Jokela Paula
AVO-ERI-2 | Annastina Wilhelm om. Päiväkkö Mirja
AVO-EH-3 | Shanditas Tru Shamonte om. Laine Kirsi
AVO-EH-4 | Bellezza's Bellamy om. Tuikka Ritva-Liisa

VAL-ERI-2 | Fin & S Mva Hoswin Lilla Obelix om. Westman Miia ja Heikki
VAL-ERI-3 | Fin & N Mva Ziestan Lilla Luka om. Haverinen Sanna ja Parkkisenniemi Sami
VAL-ERI-4 | Fin & S Mva Toyway Dasar Gadai om. Kaakinen Tiina ja kasv.

VET-ERI-2 | Kans & Fin & S & Est Mva Toyway Hur-Mur-I om Kaakinen Tiina

VSP | VAL-ERI-1 | Fin Mva TUULING CHAN PARIS om. Parviainen Tuula
PN 2 | SERT | AVO-ERI-1 | FIN MVA | BENDAFEIMS TRICIA om. Kleemola Raija
PN 3 | VARA-SERT | JUN-ERI-1 | SHANDITAS WINEMA om. Mäkelä Johanna
PN 4 | VAL-ERI-2 Fin Mva BELLAZZA'S ADALMIINA om. Juuso Sirpa ja Juuso

JUN-EH-2 | Pekdoro's Minttu-Maaria om. Kolppanen Susanna
JUN-EH-3 | Pekdoro's Lindsay om. Kolppanen Susanna

NUO-ERI-1 | Lecibsin Gala om. Hakala Anna-Liisa

AVO-ERI-2 | Ziestan Amalita om. Ahola Taru ja Haikkonen Fanni
AVO-ERI-3 | Hoswin Black Cat Woman om. Nieminen Pirkko ja kasv.
AVO-ERI-4 | Mäntykartanon Amoriina om.

VAL-ERI-3 | Fin Mva Tuuling Cions Olivia om. Parviainen Tuula ja Heidi
VAL-EH-4 | Fin & S & N Mva Toyway Do-Re-Nita om. Haverinen Sanna

ROP-VETERAANI | VET-ERI-1 | Fin Mva Sunny Start Reeta om. Mäkelä Johanna
VET-ERI-2 | Fin & S Mva Ludovikan Birgitta om. Juuso Sirpa ja Jaakko

ROP-PENTU | Toyway Zat-Zuma om. Parkkinen Heli ja kasv.
VSP-PENTU | Arundina Wet Wherever om. Virtanen Tarja ja Leinonen Helvi

ROP-KASVATTAJA | TOYWAY
KASV-2-KP | HOSWIN


Lahti KV 23.4.2006
Tuomari: Matti Tuominen
Ilmoitettu: [aikuisia 60 - veteraaneja -14]

ROP | PU 1 | -VETERAANI | VET-ERI1| Kans & Fin & S & N Mva TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Kaakinen Tiina
PU 2 | SERT | CACIB | FIN MVA | AVO-ERI-1 | TUULING CHAN PETRUS om. Huurinainen Aino-Inkeri
PU 3| VARA-CACIB | VAL-ERI-1 | Fin & S Mva TOYWAY DASAR GANDAI om. Kaakinen Tiina & kasv.
PU 4 | VAL-ERI-2 | Fin Mva BIO-BIO' S HIDDEN DRAGON om. Huhtinen Katriina & Lappeteläinen Silja
VARA-SERT | NUO-ERI-1 | OLAZZA MILORD om. Perttola Maija

JUN-EH-1 | Pinaco Extra Sugar om. Ojamäki Soile
JUN-EH-2 | Toyway Yakub Khan om. Myllynen Sari & Happonen Petri
JUN-EH-3 | Shibazhan Xanthoceras om. Johansson Anne
JUN-EH-4 | Tuuling Chan Tobias om. Anttalainen Marja

NUO-ERI-2 | Ziestan Chigo om. Wallenius Sara & Eeva
NUO-EH-3 | Misschiefin Yaffa Chaim om. Hirvonen Tiina
NUO-EH-4 | Ze-Ninan Boogieman om. Ilves Leena

AVO-ERI-2 | Toyway Pa-Roni om. Leiviskä Jouko
AVO-ERI-3 | Annastiina TIko om. Stranden Jenni
AVO-EH-4 | Annastiina Wilhelm om. Päiväkkö Mirja

VAL-ERI-3 | Fin MVa Irtokarvan Fan-Faari om. Liiri Arja
VAL-ERI-4 | Fin Mva Satatassun Viva Valentino

VET-ERI-2 | Kans & Fin & S & Est Mva Toyway Hur-Mu-Ri om. Kaakinen Tiina
VET-ERI-3 | Kans & Fin & Rus & Est & LV Mva Pl & PZV-96 EstV-97, -04 Misschiefin Uncle Donald
VET-ERI-4 | Kans & Fin & Est Mva EuV-99 WarsW-99 BW-00, 04 Olazza El-Sheik

VSP | PN 1 | CACIB | VAL-ERI-1
| Fin Mva TUULING CHAN PARIS om. Parviainen Tuula
PN 2 | SERT | VARA-CACIB | AVO-ERI-1 | BENDAFEIMS TRICIA om. Kleemola Raija
PN 3 | VAL-ERI-2 | Fin Mva NENEMO IBENIMAN GIRL om.Lampinen Anniina
PN 4 | VSP-VETERAANI | VET-ERI-1 | Kans & Fin & S & Est & Dk Mva V-01 TOYWAY JO-HAN-NA om. Leiviskä Jouko
VARA-SERT | AVO-ERI-2 | ZIESTAN TIJUANA om. Kujala Paula

JUN-ERI-1 | Bellezza's Koh-I-Noor om. kasv & Rusanen Titta
JUN-ERI-2 | Toyway E-Lea-Nor om.Kalliomäki Tuuli
JUN-ERI-3 | Chakiran Aurun om. Sipilä Ritva
JUN-ERI-4 | Misschiefin Zenobia om. Kukkula Satu

NUO-ERI-1 | Bellazza's Sonette om. Huurinainen Aino-Inkeri
NUO-ERI-2 | Vanessan Hope om. Muona Leena
NUO-ERI-3 | Nenemo Deep True Love om. Lampinen Eija & Anniina
NUO-ERI-4 | Arundina Norbu Seba om. Kokko Yvonne

AVO-ERI-3 | Pinaco X-Tra Star om. kasv & Vekama Satu
AVO-ERI-4 | Vanessan Anette om. Hopponen Anne & Karvinen Sari

VAL-ERI-3 | Fin Mva Bellezza's Adalmiina om.Juuso Sirpa & Jaakko
VAL-ERI-4 | Fin Mva Tuuling Cions Olivia om. Parviainen Tuula & Heidi

VET-ERI-2 | Fin Mva Lharilas Eleodoora om. Takala Terttu
VET-ERI-3 | Fin & S Mva Ludovikan Bir-Gitta om. Juuso Sirpa & Jaakko
VET-ERI-4 | Ariel om. Muona Leena

ROP KASVATTAJA
| TOYWAY
KASV-2-KP | OLAZZA
KASV-3-KP | BELLEZZA'S
KASV-4-KP | MISSCHIEFIN


Lappeenranta KV 16.4.2006
Tuomari: Tarmo Viirtelä
Ilmoitettu: [pentuja 5 - aikuisia 28 - veteraaneja 4]

ROP | PU 1 | SERT | CACIB | NUO-ERI-1 | OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
PU 2 | VARA-CACIB | VAL-ERI-1 | Fin & S Mva HOSWIN LILLA OBELIX om. Westman Miia ja Heikki
PU 3 | ROP-VETERAANI | VET-ERI-1 | Kans & Fin & Est Mva OLAZZA EL-SHEIK om. Perttola Maija
PU 4 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | SEDUHIN BIND SANDI om. Paukku Marjatta

JUN-EH-1 | Revonhännän Mallia Midas om. Suominen Sirpa & Hivelä Elisa
JUN-EH-2 | Tuuling Chan Tobias om. Anttalainen Marja

NUO-ERI-2 | Revonhännän Gomia Goran om. Suominen Sirpa
NUO-EH-3 | Tashi-Gong Frezza om. Kolehmainen Anne & Savinainen Marko
NUO-EH-4 | Necku Pelleprinssi om. Reuna Mikko & Ville

VAL-ERI-2 | Fin Mva Bio-Bio's Hidden Dragon om. Huhtinen Katriina & Lappeteläinen Silja

VET-ERI 2 | Fin & S Mva Vanessan Igaros om. Lappeteläinen Silja & Viitanen Jari
VET-ERI-3 | Revonhännän Onnimanni om. Suominen Sirpa

VSP | PN 1 | CACIB | VAL-ERI-1 | NENEMO IBANIMAN GIRL om. Lampinen Eija & Matti
PN 2 | SERT | PINACO X-TRA STAR om. Leppimäki Soile & Vekana Satu
PN 3 | VSP-VETERAANI | Kans & Fin & S & Est Mva OLAZZA JAZZ om. Perttola Maija
PN 4 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | NENEMO DEEP-TRUE-LOVE om. Lampinen Eija & Anniina

JUN-ERI-1 | Ingefal's Finnroses om. Riisiö Petra & Peuhkuri Niina
JUN-EH-2 | Necku Vilttitossu om. Kippo Tiina
JUN-EH-3 | Pinaco Extra Sweet om. Leppimäkii Soile & Korhonen Kaija
JUN-EH-4 | Nic-Sam Anzelica om. Suvanto Tuula & Hautakangas Roosa

NUO-ERI-2 | Revonhännän Justiina om. Suominen Sirpa

AVO-ERI-2 | Vanessan Anette om. Hopponen Anne & Karvinen Sari
AVO-EH-3 | Olazza Q-Luisa om. Perttola Maija
AVO-EH-4 | Irtokarvan Hera om. Liiri Mari

ROP PENTU | Hoswin Asterix om. Westman Miia ja Heikki
PEK 2 KP | Vanessan James om. Lappeteläinen Silja
PEK 3 - | Tashi-Gong Maddox om. Vanhalakka Tiina

VSP PENTU | Bellezza's Pa-Ella om. Timonen Arja
PEK 2 - | Ziestan Tiny Tara om. Mattila Iina & Rämö Tiina

ROP KASVATTAJA
| OLAZZA
KASV 2 - | REVONHÄNNÄN


Kankaanpää RN 9.4.2006
Tuomari: Pirjo Aaltonen
Ilmoitettu [pentuja 4 - aikuisia 44- veteraaneja 3]

ROP | PU 1 | VAL-ERI-1 | Fin Mva SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päiväkkö Mirja
PU 2 | VAL-ERI-2 | Fin & S Mva HOSWIN LILLA OBELIX om. Westman Miia & Heikki
PU 3 | SERT | AVO-ERI-1 | SEDUHIN ELMER om. Hietapakka Päivi
PU 4 | VARA-SERT | JUN-ERI-1 | OLDCHARM LOVE STRUCK om. Mäkelä Johanna

JUN-ERI-2 | Toyway Yakub Khan om. Myllynen Sari & Happonen Petri
JUN-EH-3 | Satatassun Viva Carmante om. Peltonen Maarit
JUN-EH-4 | Annastiina Viktor Vaheri Mira & Tattari Lahja

NUO-ERI-1 | Revonhännän Huippu Heppu om. Hast Elina
NUO-ERI-1 | Annastiina Lowell om. Viitala Katja
NUO-ERI-3 | Ziestan Tymon om. Westman Miia & Heikki
NUO-ERI-4 | Lecibsin Event om. Takala Pirjo

AVO-ERI-2 | Aurinkorinteen Benjamin om. Lehtinen Joonas
AVO-ERI-3 | Revonhännän Jerry om. Suominen Sirpa
AVO-ERI-4 | Annastiina Wilhelm om. Päiväkkö Mirja

VSP | PN 1 | VAL-ERI-1 | Fin Mva TUULING CHAN PARIS om. Parviainen Tuula
PN 2 | SERT | AVO-ERI-1 | CAYANA GEDA GERBERA om. Murtomäki Sanna
PN 3 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | LECIBSIN RUUSTINNA om. Laine Timo & Riitta
PN 4 | JUN-ERI-1 | SHANDITA’S WINEMA om. Mäkelä Johanna

JUN-ERI-2 | Seduhin Glory om. Mutanen Kirsi & Suominen Sirpa
JUN-ERI-3 | Pinaco Extra Sweet om. Leppämäki Soile & Korhonen Kaija
JUN-EH-4 | Aghana Toy Chi om. Vaheri Riina

NUO-ERI-2 | Revonhännän Ihana Irmeli om. Nieminen U. & Jokinen H. & Suominen Sirpa
NUO-ERI-3 | Lecibsin Gala om. Hakala A.

AVO-ERI-2 | Toyway Una-Unienna om. Lahja Tattari & Leiviskä Jouko
AVO-ERI-3 | Pinaco X-Tra Star om. Vekama Satu & Leppämäki Soile
AVO-ERI-4 | Miliisin Ne-Fthys om. Peltomaa Susanna

VAL-ERI-2 | Fin Mva Tuuling Cions Olivia om. Parviainen Tuula & Heidi

ROP-VETERAANI | VET-ERI-1 | Fin Mva Sunny Start Reeta om. Mäkelä Johanna
VET-EH-2 | Lecibsin Spick And Span om. Tattari Lahja
VET-EH-3 | Fin Mva Lecibsin Sylvia om. Tattari Lahja & Kuusisto Jukka

ROP-PENTU | Hoswin Asterix om. Westman Miia & Heikki
PEK 2 | Sammy om. Saarinen Seija
PEK 3 | Simeon om. Välimäki Johanna

PEK 1 | Pikkeliinan Caranora om. Telanne Pirjo

ROP-KASVATTAJA
| REVONHÄNNÄN
KASV-2-KP | ANNASTIINA



Kiihtelysvaara RN 19.3.2006
Tuomari: Harry Tast, pennut: Pirjo Aaltonen
Ilmoitettu [pentuja 2 - aikuisia 15 - veteraaneja 3]

ROP | PU 1 | SERT | JUN-ERI-1
| TASHI-GONG FREZZA om.Kolehmainen Annea & Savinainen Marko
PU 2 | VET-ERI-1 | VSP-VETERAANI | Fin & S Mva VANESSAN IGAROS om. Lappeteläinen Silja & Viitanen Jari

NUO-EH-1 | Yawiles Brendon om. Miettinen Leena

VSP | PN 1 | VAL- ERI- 1
| Fin & S Mva BIO-BIOS HIGHLIGHT FOR TASHI-GONG om. Huhtinen Sara & Katriina
PN 2 | VET- ERI- 1 | ROP-VETERAANI | Fin Mva CISOSAN FORTUNE FAY om.Virtanen Tarja & Leinonen Helvi
PN 3 | SERT | VET- ERI-2 | ARIEL om. Muona Leena

JUN-EH-1 | Tashi-Gong Fantasia om. Katainen Päivi & Kimmo

NUO-EH-1 | Vanessan Estralita om. Savolainen Aune

AVO-EH-1 | Vanessan Anette om. Hopponen Anne & Karrinen Sari
AVO-EH-2 | Vanessan Afrodites om. Muona Leena
AVO-EH-3 | Cisosan Josephine om. Leinonen Helvi & Virtanen Tarja

ROP-PENTU | Vanessan James Dean om. Lappeteläinen Kerttu
VSP-PENTU | Nic-Sam Anzelica om. Suvanto Tuula & Hautakangas Roosa


Tampere KV 18.3.2006
Tuomari: Chistian Geelnuyden, Norja (ei jun, vet) , June Lysgaard, Norja (jun, vet)
Ilmoitettu: [pentuja 11 – aikuisia 97 – veteraaneja 6]

ROP | PN 1 | CACIB | VAL-ERI -1 | Fin Mva DOWN-GOBLIN JACQUELINE om. Heilman Merja
PN 2 | VARA-CACIB | VAL-ERI-2 | Fin Mva TOYWAY TALIKA om. Leiviskä Jouko
PN 3 | SERT | AVO-ERI-1 | TUULING CHAN PARIS om. Parviainen Tuula
PN 4 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | ANNASTIINA LEANNA om. Houtsonen Piia

JUN-ERI-1| Toyway Smir-Ge-Line om. Arjas Anna-Liisa & Leiviskä Jouko
JUN-ERI-2 | Tuuling Khan Sabrina om. Jaakkola Marina
JUN-ERI-3 | Pinaco Extra Sweet om. Korhonen Kaija & Leppimäki Soile
JUN-ERI-4 | Maarikan Whoopie om. Raatikainen Hanna

NUO-ERI-2 | Down-Goblin Sensu-Elli om. Heilman Merja
NUO-ERI-3 | Vanessan Estralita om. Savolainen Aune
NUO-ERI-4 | Racconto Prelude om. Heinänen Taru

AVO-ERI-2 | Cinodes Cuddy Carmen om. Berk Sirpa
AVO-ERI-3 | Seduhin Bharana om. Kosonen Sirkka-Liisa
AVO-EH-4 | Tuulisaaren Monte Cinto om. Ahti Marja

VAL-ERI-3 | Fin & S Mva Bio-Bioäs Highlight For Tashi-Gong om. Huhtinen Katriina & Sara
VAL-ERI-4 | Est & Ltu Mva Miliisin Kiss-Of-Indigo om. Mäkipää Jaana & Leegen Airi

VET-ERI-1 | VSP-VETERAANI | Lharilas Eleodoora om. Takala Terttu & Miia & Sami
VET-ERI-2 | Down-Goblin Miss Fashion om. Heilman Merja

VSP | PU 1 | CACIB | VAL-ERI-1 | Fin & S Mva HOSWIN LILLA OBELIX om. Westman Miia & Heikki
PU 2 | SERT | VARA-CACIB | AVO-ERI-1 | TUULING CHAN PETRUS om. Huurinainen Aino-Inkeri
PU 3 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | OLAZZA MILORD om. Perttola Maija
PU 4 | VAL-ERI-2 | ZIESTAN LILLA LUKA om. Parkkisenniemi Sami & Haverinen Sanna

JUN-ERI-1 | Flametail Co-Mist-Us om. Haverinen Sanna & Pietilä Esa
JUN-ERI-2 | Ziestan Tymon om. Westman Heikki ja Miia
JUN-ERI-3 | Toyway Tru-Ba-Durix om. Arjas Anna-Liisa & Leiviskä Jouko
JUN ERI-4 | Toyway Yakub Khan om. Myllynen Sari & Happonen Petri

NUO-ERI-2 | Arundina Norbu Dampo om. Ketonen Mirja
NUO-ERI-3 | Bellezza’s Ki-As-Ma om. Timonen Arja & Pitkänen Marko & kasv
NUO-EH-4 | Miliisin Mano-Lito om. Kanninen Katriina

AVO-ERI-2 | Toyway Pa-Roni om. Leiviskä Jouko
AVO-EH-3 | Cisosan Lovesick om. Vartiainen Taru
AVO-EH-4 | Arundina Gomchen Khan om. Kangassalo Paula

VAL-ERI-3 | Fin Mva Bio-Bios Hidden Dragon om. Lappeteläinen Silja & Huhtinen Katriina
VAL-ERI-4 | Fin Mva Satatassun Viva Valentino om. Päiväkkö Mirja

VET-ERI-1 | ROP-VETERAANI | Toyway Kapri-Olli om. Kaakinen Tiina
VET-EH-2 | Kans & Fin & Est Mva EuV-99 WarsW-99, BaltW-00, V-04 Olazza El-Sheik om. Perttola Maija
VET-EH-3 | Kans & Fin &S & Est Mva Toyway Hur-Mur-I om Kaakinen Tiina

ROP-PENTU
| Hoswin Asterix om. Westman Miia & Heikki
PEK-2 | KP | Seduhin Jaleo om. Riutto Sari
PEK-3 | Miliisin Rian-Rich om. Mäkäräinen Martina & Sarla
PEK-4 | Ingefal’s M’Bata om. Leppämäki Soile
VPS-PENTU | Nanaza Nelina om. Taskila Michaela & Pia
PEK-2 | KP | Bellezza’s Koh-I-Noor om. Rusanen Tiina & Huurinainen Aino-Inkeri
PEK-3 | KP | Bellezza’s Pa-Ella om. Timonen Arja & Pitkänen Marko
PEK 4 | Hoswin Odessa om. Westman Miia & Finnilä Iida

ROP-KASV
| TOYWAY
KASV-2 | KP | DOWN-GOBLIN
KASV-3 | KP | BELLEZZA'S


28.2.2006 Helsinki Pentunäyttely
Tuomari: Kirsti Lummelampi
Ilmoitettu [pentuja 7]

ROP PENTU | Ingefal's Maiden Flight om. Luostatinen Anu

Pennut 5-7 kk
PEK-1-KP | Ziestan Tasmine om. Anttila Arja
PEK-2 | Ziestan Tiny Tara om. Rämö Tiina & kasvattaja

VSP PENTU | Toyway Yakub Khan om. Myllynen Sari & Hepponen Petri

Pennut 5-7 kk
PEK-1-KP | Tashi-Gong Maddox om. Vanhalakka Tiina
PEK-2 | Miliisin Rian-RIch om. Mäkäräinen Martina & Sarla


12.2.2006 ENO RN
Tuomari: Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Ilmoitettu: [ pentuja – aikuisia 27– veteraaneja 2]

ROP | PN-1 | SERT| FIN MVA | AVO-ER-I 1 | RYP-3
| TOYWAY TALIKA om. Leiviskä Jouko
PN-2 | VAL-ERI-1 | Fin Mva BELLEZZA'S MIRHAMI om. Huurinainen Aino-Inkeri

JUN-EH-1 | Tuuling Chan Tashiko om. Rita Katja

NUO-EH-1 | Vanessan Estralita om. Savolainen Aune
NUO-EH-2 | Bellezza's Sonette om. Huurinainen Aino-Inkeri
NUO-EH-3| Tib-Sak Tanita om. Rita Katja

AVO-EH-2 | Vanessan Runo om. Jokela Paula
AVO-EH-3 | Vanessan Anette om. Hopponen Anne & Karvinen Sari

VET-EH-1 | Ariel om. Muona Leena

VSP | PU-1 | SERT | AVO-ERI-1 | TOYWAY PA-RONI om. Leiviskä Jouko
PU-2 | VARA-SERT | AVO-ERI-2 | TUULING CHAN PETRUS om. Huurinainen Aino-Inkeri
PU-3 | VET-ERI-1 | ROP-VETERAANI | VANESSAN IGAROS om. Kasv. & Viitanen Jari
PU-4 | NUO-ERI-1 | BELLEZZA'S KI-AS-MA om. Kasv. & Timonen Arja & Pitkänen Marko

JUN-ERI-1 | Tashi-Gong Frezza om. Kolehmainen Anne & Savinainen Marko

NUO-EH-2 | Of Zlazano La-Hur om. Pieviläinen Raili

AVO-EH-3| Appalachee Mikyo om. Sellen Bore Liselotte c/o Lappeteläinen & Linnus
AVO-EH-4 | Bellezza's Bellamy om. Tuikka Ritva-Liisa

ROP-KASV | BIS-1 KASV | BELLEZZA'S


22.1.2006 TURKU KV
Tuomari: Cindy Pettersson, Ruotsi
Ilmoitettu: [ pentuja 7 – aikuisia 62 – veteraaneja 6 ]

ROP | PN-1| CACIB | VAL-ER-I 1
| Fin Mva TOYWAY DO-RE-NITA om. Haverinen Sanna
PN-2 | SERT | NUO-ERI-1 | SUVIJAN SA-MO-RIA om. Marjamäki Anne
PN-3 | VAL-ERI-2 | Fin Mva DOWN-GOBLIN JACQUELINE om. Heilman Merja
PN-4 | VAL-ERI-3 | Kans & Fin & Est & Aut Mva BaltV-00 EstV-00 OLAZZA SHALIMARI om. Perttola Maija
VARA-SERT | AVO-ERI-1 | INGEFAL'S XMAS PINACOLADAom. Leppämäki Soile

JUN-ERI-1 | Revonhännän Justina om. Suominen Sirpa
JUN-ERI-2 | Seduhin Glory om. Mutanen Kirsi & Suominen Sirpa
JUN-ERI-3 | Ingefal’s Princess Vilma om. Aittamaa Päivi
JUN-ERI-4 | Pinaco Extra Sweet om. Leppämäki Soile & Korhonen Kaija

NUO-ERI-2 | Hoswin Black Catwoman om. Westman Miia & Nieminen Pirkko
NUO-ERI-3 | Tor Oskan Anselika om. Toroska Tuula
NUO-EH-4 | Tuuling Chan Paris om. Parviainen Tuula

AVO-ERI-2 | Revonhännän Wiliina om. Kalliomäki Tuuli & Suominen Sirpa
AVO-ERI-3 | Shibazhan Anemone om. Johansson Anne & Siven Sari
AVO-ERI-4 | Seduhin Bharana om. Kosonen Sirkka-Liisa

VAL-ERI-4 | Fin Mva Tuuling Cions Olivia om. Parviainen Tuula & Heidi

VET-ERI-1 | VSP-VET | Down-Goblin Miss Fashion om. Heilman Merja
VET-ERI-2 | Kans&Fin&S&Est Mva Olazza Jazz om. Perttola Maija

VSP | PU-1 | CACIB | VAL-ERI-1
| Fin Mva SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Päivikkö Mirja
PU-2 | VARA-CACIB | VAL-ERI-2 | Fin Mva BRAEDUKE SPYANKI om. Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni
PU-3 | SERT | AVO-ERI-3 | ZIESTAN LILLA LUKA om. Parkkisenniemi Sami & Haverinen Sanna
PU-4 | VET-ERI-1 | ROP-VET | BIS-4-VET | Kans & Fin & S & Dk & Est & N Mva OLAZZA OMAR om. Aittamaa Päivi
VARA-SERT | NUO-ERI-1 | REVONHÄNNÄN GOMIA GORAN om. Suominen Sirpa

JUN-ERI-1 | Ziestan Tymon om. Westman Miia ja Heikki
JUN-ERI-2 | Herman om. Peippo Pirkko-Riitta
JUN-ERI-3 | Flametail Co-Mist-Us om. Pietilä Esa & Haverinen Sanna
JUN-EH-4 | Annastiina Lovell om. Viitala Katja

NUO-ERI-2 | EuJV-05 Olazza Milord om. Perttola Maija
NUO-EH-3 | Annastiina Wilhelm om. Päivikkö Mirja
NUO-EH-4 | Tuuling Chan Primos om. Lundell Nils-Erik

AVO-ERI-2 | Seduhin Bund Sandi om. Parkku Marjatta
AVO-ERI-3 | Suvijan Sibelius om. Grönlund Anita
AVO-EH-4 | Satatassun Ukulele om. Peltonen Maarit

VAL-ERI-3 | Fin & S Mva Hoswin Lilla Obelix om. Westman Miia ja Heikki

VET-ERI-2 | Kans & Fin & Est Mva EuV-99 WarsV-99 BaltV-00 V-00 Olazza El-Sheik om. Perttola Maija
VET-ERI-3 | Kans & Fin & Est & Ltu Mva Lecibsin Shujauz om. Tattari Lahja & Kuusisto Jukka

ROP-PENTU | Angel om. Heilman Merja
VSP-PENTU | Toyway Yakub Khan om. Myllynen Sari & Happonen Petri

ROP-KASV | OLAZZA
KASV-2 KP | ANNASTIINA


15.01.2006 LAHTI PENTUNÄYTTELY
Tuomari: Unto Timonen
Ilmoitettu: [ 6 pentua ]

Urokset
5-7kk
VSP-PENTU | MILIISIN RIAN-RICH om. Märäräinen Martina & Sarla
PEK-2- KP | Seduhin Jaleo om.Riutto Sari

Nartut
5-7kk
ROP-PENTU | BELLEZZA'S KOH-INOOR om. Rusanen Titta & Huurinainen Aino-Inkeri
PEK-2-KP | Ingefal´s Maiden Flight om. Luostarinen Annukka


06.01.2006 KV KAJAANI
Tuomari: Bryn Cadogan, Iso-Britannia
Ilmoitettu: pentuja 3 - aikuisia 60 - veteraaneja 8

ROP | PN-1 | CACIB | VAL-ERI-1
| Fin & S Mva BELLEZZA'S MIRHAMI om. Huurinainen Aino-Inkeri
PN-2 | SERT | JUN-ERI-1 | JV-05 SAFFRON FARINA om. Takkunen MInna & Linnus Pirkko
PN-3 | VARA-SERT | VARA-CACIB | AVO-ERI-1 | TOYWAY TALIKA om. Leiviskä Jouko
PN-4 | VAL-ERI-2 | Fin Mva BELLEZZA'S ADALMIINA om. Juuso Sirpa & Jaakko

JUN-ERI-2 | Vanessan Hope om. Muona Leena
JUN-ERI-3 | Quutar'in Fading Dawn om. Ahola Sirpa
JUN-ERI-4 | Tiruliinan Afrodite om. Kumpumäki Pirjo

NUO-ERI-1 | Vanessan Estralita om. Savolainen Aune
NUO-ERI-2 | Bellezza's Sonette om. Huurinainen Aino-Inkeri
NUO-ERI-3 | Saffron Escada om. Halonen Mertta & Linnus Pirkko
NUO-ERI-4 | Tuulisaaren Monte Cinto om. Ahti Marja

AVO-ERI-2 | Mäntykartanon Amoriina om. Jokela Paula
AVO-ERI-3 | Arundina Bogo Nic-Sam om. Suvanto Tuula
AVO-EH-4 | Vanessan Afrodites om. Muona Leena

VAL-ERI-3 | Fin & S Mva Toyway Fa-Bi-Anna om. Kalliomäki Tuuli
VAL-ERI-4 | Fin & S Mva Bio-Bio's Highlight For Tashi-Gong om. Huhtinen Sara & Katriina

VET-EH-1 | Ariel om. Muona Leena
VET-EH-2 | Fin Mva Ludovikan Bir-Gitta om. Juuso Sirpa & Jaakko
VET-EH-3 | KANS MVA FIN & S & EST & BLR & LV MVA Bellezza´s Manzanilla
om. Huurinainen Aino-Inkeri

VSP | PU-1 | SERT | CACIB | AVO-ERI-1 | MÄNTYKARTANON ARNOLD om. Tuikka Ritva-Liisa
PU-2 | VARA-CACIB | VAL-ERI-1 | FIN MVA BELLEZZA'S THIBET om. Lehtosaari Merja & Tatu
PU-3 | VAL-ERI-2 | FIN MVA BENSAFEIM'S RANDY-DANDY om. Lohela Jarmo
PU-4 | VARA-SERT | JUN-ERI-1 | FLAMETAIL'S CO-MIST-US om. Pietlä Esa

JUN-ERI-2 | Bellezza's Ki-As-Ma om. Timonen A. & Pitkänen M. & Huurinainen A-I
JUN-ERI-3 | Saffron Fanthom om. Lehtosaari Merja & Linnus Pirkko
JUN-ERI-4 | Quutar'in Gabriel om. Pyhälä Maarit

NUO-ERI-1 | Bellezza's Fin-Anssi om. T Timonen A. & Pitkänen M. & Huurinainen A-I
NUO-ERI-2 | Hoswin Fred Flintstone om. Leinonen Teija
NUO-EH-3 | Dawana Kantripelle om. Rättilä Hanna-Kaisa

AVO-ERI-2 | Bellezza's Bellamy om. Tuikka Ritva-Liisa
AVO-ERI-3 | Ziestan Lilla Luka om. Haverinen Sanna & Parkkisenniemi Sami
AVO-ERI-4 | Bellezza´s Mosquito om. Timonen Arja & Pitkänen Marko

VAL-ERI-3 | Fin & S Mva Toyway Dasar Gadai om. Kaakinen Tiina & Leiviskä Jouko
VAL-ERI-4 | Fin Mva Bio-Bio's Hidden Dragon om. Lappeteläinen Silja & Huhtinen Katriina

VET-ERI-1 | ROP-VET | Kans & Fin & S & Est Mva Toyway Hur-Mur-I om. Kaakinen Tiina
VET-ERI-2 | Fin & S Mva Vanessan Igaros om. Viitanen Jari & Lappeteläinen Silja
VET-ERI-3 | Kans & Fin & S & Est MVa V-01 Toyway Pasi-Anssi om. Parkkinen Heli & Leiviskä Jouko
VET-ERI-4 | Kans & Fin & S & N Mva Toyway Kap-Ri-Olli om. Kaakinen Tiina

ROP-PENTU | Cisosan Fredriika om. Sirpa Lindström

ROP-KASV | TOYWAY
KASV-2-KP | BELLEZZA'S