Näyttelytulokset 2005

18.12.2005 HELSINKI POHJOISMAIDEN VOITTAJA-05
Tuomarina: Erna-Britt Nordin, Ruotsi
Ilmoitettu: [ 75 aikuista ,4 veteraania ]

| ROP | PU-1 | PMV-05 | CACIB | VAL-ERI-1 | FIN MVA ARUNDINA LHA KU om. Johanna Mäkelä
| PU-2 | JUN-ERI-1 | PMJV-05 | ZIESTAN MICKEY om. Iina Mattila
| PU-3 | VARA-CACIB | VAL-ERI-2 | FIN MVA VANESSAN PRESTON om. Silja Lappeteläinen
| PU-4 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | VANESSAN GUTTEN om. Silja Lappeteläinen & jari viitanen

| JUN-ERI-2 | Mango´s Pentagon om. Cathrin Lundberg-Westin & M. Frennesson
| JUN-ERI-3 | Toyway Tru-Ba-Durix om. Anna-Maija Arjas & Jouko Leiviskä
| JUN-ERI-4 | Bellezza´s Ki-As-Ma om. Arja Timonen & Marko Pitkänen & Aino-Inkeri Huurinainen

| NUO-ERI-2 | Landboskogens Black Jack om. Lill Gustafsson
| NUO-ERI-3 | Dawana Kantripelle om. Hanna-Kaisa Rättilä

| AVO-EH-1 | Kulo-Aho´s Zeb om. Leena & Niilo Kulojärvi
| AVO-EH-2 | Ziestan Tao-Tao om Iina Mattila

| VAL-ERI-3 | Fin Mva Ingefal´s I´m On Fire om. Marjo Manninen & Päivi Aittamaa
| VAL-ERI-4 | Fin Mva Bio-Bio´s Hidden Dragon om Silja Lappeteläinen & Katriina Huhtinen

| VET-ERI-1 | ROP-VET | OLAZZA EL-SHEIK om. Maija Perttola

| VSP | PN-1 | PMV-05 | CACIB | VAL-ERI-1 | BIO-BIO´S GOSSIP Om. Lisa & Birgitta Molin
| PN-2 | SERT | VARA-CACIB | AVO-ERI-1 | FIN MVA | INGEFALS´S BLACK NAOMI om. Päivi Aittamaa & Soile Leppämäki
| PN-3 | VAL-ERI-2 |Fin & S Mva BIO-BIO´S HIGHLIGHT FOR TASHI-GONG om. Katriina & Sara Huhtinen
| PN-4 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | TOYWAY TALIKA om. Jouko Leiviskä

| JUN-ERI-1 | PMJV-05 | Ingefal´s Princess Vilma om Päivi Aittamaa
| JUN-ERI-2 | Toyway Smir-Ge-Line om Anna-Maija Arjas & Jouko Leiviskä
| JUN-ERI-3 | Nenemo Deep-True Love om. Eija & Anniina Lampinen
| JUN-ERI-4 | Ziestan My Little Fiona om Päivi Aittamaa

| NUO-ERI-2 | Scarlett of Lollipop om I. Pulatova & N. Brydolf
| NUO-EH-3 | P´zazz Yoga om. Cathrin Lundberg-Westin
| NUO-EH-4 | Tuuling Chan Paris om Tuula Parviainen

| AVO-ERI-2 | Kulo-Aho´s Zunni om. Leena & Niilo Kulojärvi
| AVO-ERI-3 | Cinodes Cuddly Carmen om. Sirpa Berk
| AVO-EH-4 | Arundina Bogo Nic-Sam om. Tuula Suvanto

| VAL-ERI-3 | Fin Mva Nenemo Ibaniman Girl om. Anniina Lampinen
| VAL-ERI-4 | Olazza Shalimari om Maija Perttola

| VET-ERI-1 | VSP-VET | Katimon Emiina om. Katriina Kanninen
| VET-EH-2 | Lin Tse-Hsun Madonna om. Anniina & Matti Lampinen

| ROP-KASV| OLAZZA
| KASV-2-KP | BELLEZZA´S
| KASV-3-KP | ZIESTAN



17.12.2005 HELSINKI VOITTAJA-05
Tuomarina: Kristiina Ahlberg
Ilmoitettu: [ 46 aikuista , 3veteraania ]

| ROP | PU-1 | V-05 | CACIB | VAL-ERI-1 | ARUNDINA LHA KU om Johanna Mäkelä
| PU-2 | VAL-ERI-2 | VARA-CACIB | FIN MVA VANESSAN PRESTON om. Silja Lappeteläinen
| PU-3 | VAL-ERI-3 | BRAEDUKE SPYANKI om. Pertti Marjomaa & Jouni Seppänen
| PU-4 | SERT | AVO-ERI-1 | FIN MVA | P´zazz Time Out om. Arne Eriksson

| JUN-ERI-1 | VARA-SERT | JV-05 | Mango´s Pentagon om. Cathrin Lundberg-Westin & M. Frennesson
| JUN-EH-2 | Ziestan Mickey om. Iina Mattila
| JUN-EH-3 | Dedicated To A Guardian Angel om S. & M. Ottens
| JUN-EH-4 | Toyway Wong Shi om. Tarja Meskanen

| NUO-ERI-2 | Landboskogens Black Jack om. Lill Gustafsson

| AVO-ERI-2 | Kulo-Aho´s Zeb om. Leena & Niilo Kulojärvi
| AVO-ERI-3 | Sakya´s Sngoba-Midas om L. & A. Skjeodt

| VAL-ERI-4 | Fin Mva Bio-Bio´s Hidden Dragon om. Silja Lappeteläinen & Katriina Huhtinen

| VSP | PN-1 | V-05 | SERT | CACIB | AVO-ERI-1 | FIN MVA | BIO-BIO´S GOSSIP Om. Lisa & Birgitta Molin
| PN-2 | VARA-SERT | VARA-CACIB |NUO-ERI-1 | TOYWAY TALIKA om. Jouko Leiviskä
| PN-3 | JV-05 | JUN-ERI-2 | SAFFRON FARINA om. M. Takkunen & Pirkko Linnus
| PN-4 | VAL-ERI-2 | Fin Mva Tuuling Chan Paris om. Tuula & Heidi Parviainen

| JUN-ERI-2 | Ingefal´s Princess Vilma om. Päivi Aittamaa
| JUN-EH-3 | Tuuling Khar Sabine om. Eija Nurmi
| JUN-EH-4 | Suvijan Sa-Mo-Ria om. Anne Marjamäki

| NUO-ERI-2 | Tuuling Chan Paris om. Tuula Parviainen
| NUO-ERI-3 | P´zazz Yoga om Cathrin Lundberg-Westin

| AVO-EH-2 | Kulo-Aho´s Zunni om Leena & Niilo Kulojärvi
| AVO-EH-3 | Ingefal´s Black Naomi om Soile Leppämäki & Pä Aittamaa
| AVO-EH-4| Bellezza´s Sonette om. Aino-Inkeri Huurinainen

| VAL-ERI-2 | Fin Mva Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong om Sara & Katriina Huhtinen
| VAL-ERI-3 | Bellezza´s Adalmiina om. Sirpa & Jaakko Juuso
| VAL-ERI-4 | Vanessan Rinaya om Silja Lappeteläinen


| ROP-KASV | BELLEZZA´S



20.11.2005 JYVÄSKYLÄ KV
Tuomarina:Markku Kipinä
Ilmoitettu: [ pentuja 4, aikuista 59, veteraaneja 3 ]

| VSP | PU-1 | CACIB | VAL-ERI-1 | Fin & S Mva TOYWAY DASAR GADAI om. Jouko Leiviskä & Tiina Kaakinen
| PU-2 | SERT | VARA-CACIB | AVO-ERI-1 | LILLA LEJONETS ESKIL om. Kristina Kleist
| PU-3 | VAL-ERI-2 | Fin Mva BRAEDUKE SPYANKI om. Jouni Seppänen & Pertti Marjomaa
| PU-4 | VAL-ERI-3 | Fin Mva SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Mirja Päiväkkö

| JUN-ERI-1 | VARA-SERT | ANNASTIINA LOWELL om. Katja Viitala
| JUN-ERI-2 | Saffron Fanfare om. Sanna Litmanen
| JUN-ERI-3 | Bellezza´s Ki-As-Ma om. Arja Timonen & Marko Pitkänen & Aino-Inkeri Huurinainen
| JUN-EH-4 | Misschiefin Yaffa Chaim om. Tiina Hirvonen

| NUO-ERI-1 | Bellezza´s Fin-Anssi om. Arja Timonen & Marko Pitkänen & Aino-Inkeri Huurinainen
| NUO-EH-2 | Mäntykartanon Arnold om. Ritva-Liisa Tuikka
| NUO-EH-3 | Tib-Sak Thomas om. J &N & N Ovaskainen
| NUO-EH-4 | Zeninan Boogieman om. Leena Ilves

| AVO-EH-2 | Cisosan Loveaffair om. Helvi Leinonen & Tarja Virtanen
| AVO-EH-3 | Annastiina Ukonpoika om. Riina Vaheri & Lahja Tattari
| AVO-EH-4 | Miliisin Fa-Bled om. Mira Wagner

| VAL-ERI-4 | Fin Mva Arundina Lha Ku om. Johanna Mäkelä

| VET-ERI-1 | VSP-VET | Saffron Wouda om K. Mononen & Pirkko Linnus

| ROP | PN-1 | CACIB | VAL-ERI-1 | Fin Mva BRAEDUKE BOGO LA om. Jouni Seppänen & Pertti Marjomaa
| PN-2 | SERT | JUN-ERI-1 | SAFFRON FARINA om. Pirkko Linnus & M.Takkunen
| PN-3 | ROP-VET | VET-ERI-1 | CISOSAN FORTUNE FAY om. Helvi Leinonen & Tarja Virtanen
| PN-4 | VARA-CACIB | VAL-ERI-2 | Fin & S Mva BIO-BIO´S HIGHLIGHT FOR TASHI-GONG om. Katriina & Sara Huhtinen

| JUN-ERI-2 | Lecibsin Kariessa om. Jaana Mäkipää
| JUN-ERI-3 | Down-Goblin Jin-Lilium om. Merja Heilman
| JUN-EH-4 | Suvijan Sa-Mo-Ria om. Anne Marjamäki

| NUO-ERI-1 | VARA-SERT | TUULISAAREN MONTE CINTO om. Marja Ahti
| NUO-ERI-2 | Saffron Escada om. Mertta Halonen & Pirkko Linnus
| NUO-ERI-3 | Bellezza´s Sonette om. Aino-Inkeri Huurinainen
| NUO-ERI-4 | Toyway Una Unienna om. Jouko Leiviskä & Lahja Tattari

| AVO-EH-1 | Lin Tse-Hsun Ma-Tilda om. Susanna Kolppanen
| AVO-EH-2 | Arundina Bogo Nic-Sam om. Tuula Suvanto
| AVO-EH-3 | Revonhännän Dina Darina om. Sirpa Suominen
| AVO-EH-4 | Vanessan Runo om. Paula Jokela

| VAL-ERI-3 | Bellezza´s Mirhami om. Aino-Inkeri Huurinainen

| VET-ERI-2 | Saffron Vanilla om. Pirkko Linnus

| ROP-KASV | BELLEZZA´S
| KASV-2-KP | SAFFRON



13.11.2005 HELSINKI pentunäyttely
Tuomarina: Saija Juutilainen
Ilmoitettu: [ 4 pentua ]

Urokset 5-7 kk

| ROP-PENTU | SHIBAZHAN XANTHOCERAS om. Anne Johansson
| PEK-2-KP | Toyway Yakub Khan, om. Sari Myllynen & Petri Happonen

UROKSET 7-9kk
| PEK-1 |Skar-Phran Bosse, om. Pauli Ilvesviite & Kristiina Holmberg

Nartut 7-9 kk
| VSP-PENTU | CHARMING HILL CECILIA om. Sari Jääskeläinen



29.10.2005 PARAINEN ryhmänäyttely
Tuomarina: Cindy Pettersson, Ruotsi
Ilmoitettu: [ 7 pentu, 38 aikuista ,8 veteraania ]

| VSP | PU-1 | VAL-ERI-1 | KANS & FIN & S & N & RUS & PL MVA PMV-01 SEDUHIN WOODY WOODPECKER, om. Eija Kallio
| PU-2 | VET-ERI-1 | ROP-VET | KANS & FIN & EST MVA LECIBSIN SHUJAUZ, om. Jukka Kuusisto & Lahja Tattari
| PU-3 | VAL-ERI-2 | FIN MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO om. Mirja Päiväkkö
| PU-4 | VAL-ERI-3 | FIN MVA ANNASTIINA SAMIR om. Tiina Suominen

| AVO-ERI-1 | SERT | IRTOKARVAN HIDALGO om. Elisa Hellgren

| VET-ERI-2 | VARA-SERT | REVONHÄNNÄN ONNIMANNI om. Sirpa Suominen

| ROP | PN-1 | VAL-ERI-1 | FIN ä EST MVA EST JVMVA MILIISIN FI-ANCE-E Om. Katriina Kanninen
| PN-2 | SERT | JUN-ERI-1 | ZIESTAN CARMEL SANDELLA, om. Karoliina Laakso
| PN-3 | VARA-SERT | AVO-ERI-1 | SHIBAZHAN ANEMONE om. Anne Johansson & Sari Siven
| PN-4 | AVO-ERI-2 | ZIESTAN TI-ANAH om. Karoliina Laakso

| VSP-VET | VET-ERI-1 |LECIBSIN SYLVIA om. Jukka Kuusisto & Lahja Tattari
| ROP-PENTU | SHIBAZHAN ELETTARIA om. Anne Johansson
| VSP-PENTU | HERMAN om. Pirkko-Riitta Peippo

| ROP-KASV | BIS-2-KASV | ANNASTIINA



23.10.2005 SEINÄJOKI
Tuomarina: Zeev Trainin, Israel
Ilmoitettu: [ 3 pentu, 61 aikuista ,10 veteraania ]

| ROP | PU-1 | SERT | AVO-ERI-1 | FIN MVA | RYP-2 | HOSWIN LILLA OBELIX om. Miia & Heikki Westman
| PU-2 | NUO-ERI-1 | VARA-SERT | BELLEZZA´S FIN-ANSSI om. Aino-Inkeri Huurinainen & Arja Timonen & Marko Pitkänen
| PU-3 | VAL-ERI-1 | Fin Mva ARUNDINA LHA KU om. Johanna Mäkelä
| PU-4 | VAL-ERI-2 | Fin &S MVA TOYWAY DASAR GADAI om.Jouko Leiviskä & Tiina Kaakinen

| JUN-ERI-1 | EUJV-05 Olazza Milord om: Maija Perttola
| JUN-ERI-2 | Bellezza´s Ki-As-Ma om: Aino-Inkeri Huurinainen & Arja Timonen & Marko Pitkänen
| JUN-ERI-3 | Revonhännän Luja Lupaus om. Sirpa Suominen & Tuija Böling
| JUN-EH-4 | Hoswin De-Javu om. Anneli Forsbacka

| NUO-ERI-2 | Appalachee Mikyo om. Sellen Bore & Silja Lappeteläinen & Pirkko Linnus
| NUO-ERI-3 | Ziestan Lilla Luka om. Sanna Haverinen & Sami Parkkisenniemi
| NUO-ERI-4 | Mäntykartanon Arnold om. Ritva-Liisa Tuikka

| AVO-ERI-2 | Cisosan Loveaffair om. Helvi Leinonen & Tarja Virtanen
| AVO-ERI-3 | Sol-Wa-Dalen´s Janno om. Aino-Inkeri Huurinainen
| AVO-ERI-4 | Bellezza´s Yan-Kee om. Paula Jokela

| VAL-ERI-3 | Fin Mva Ludovikan Fredrik om. Sirpa & Jaakko Juuso
| VAL-ERI-4 | Fin Mva Satatassun Viva Valentino om. Mirja Päiväkkö

| VET-ERI-2 | Kans & Fin & Est Mva Euv-99 Baltv-00 V-04 Olazza El-Sheik om. Maija Perttola
| VET-ERI-3 | Kans & Fin & S &N Mva Toyway Hur-mur-i om. Tiina Kaakinen

| VSP | PN-1 | SERT | AVO-ERI-1 | FIN MVA | TUULING CIONS OLIVIA om. Tuula & Heidi Parviainen
| PN-2 | VAL-ERI-1 | Fin Mva BELLEZZA´S ADALMIINA om. Sirpa ja Jaakko Juuso
| PN-3 | VARA-SERT | AVO-ERI-2 | BELLEZZA´S ALEXANDRIINA om. Aino-Inkeri Huurinainen & Keski-Saari Tarja
| PN-4 | VAL-ERI-2 | Fin Mva LHARILAS ISOLDE om. Terttu Takala

| JUN-ERI-1 | Chakiran Aurora, om. Tuula Viertonen & Minna Torvela
| JUN-ERI-2 | Tuuling Khar Sibylla om. Heini & Tuula Toroska
| JUN-ERI-3 | Bellezza´s Juanita om. Minna Räsänen
| JUN-EH-4 | Maarikan Wanda om. Jaana Mäkipää & Heidi Grönstrand

| NUO-ERI-1 | Mäntykartanon Amoriina om. Paula Jokela
| NUO-ERI-2 | Hoswin Black Catwoman om. Miia Westman & Nieminen Pirkko
| NUO-ERI-3 | Racconto Prelude om. Taru Heinänen
| NUO-EH-4 | Bellezza´s Sonette om. Aino-Inkeri Huurinainen

| AVO-ERI-3 | Olazza El-Ectra om. Maija Perttola & Tarja Kettunen
| AVO-EH-4 | Darklight´s Hymy om. Miia Kallio

| VET-ERI-2 | Olazza Jazz om. Maija Perttola
| VET-ERI-3 | Saffron Vanilla om. Pirkko Linnus
| VET-EH-4 | Ludovikan Birgitta om. Sirpa & Jaakko Juuso


| ROP-VET | VET-ERI-1 | TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Tiina Kaakinen
| VSP-VET | VET-ERI-1 | SUNNY START REETA om.Johanna Mäkelä

| ROP-PENTU | SAFFRON FARINA om. Pirkko Linnus & Minna Takkunen
| VSP-PENTU | SAFFRON FANTHOM om. Pirkko Linnus & Merja Lehtosaari

| ROP-KASV | BIS-3-KASV | BELLEZZA´S



22.10.2005 SEINÄJOKI
Tuomarina: Pirjo Aaltonen
Ilmoitettu: [ 1 pentu, 52 aikuista ,9 veteraania ]

| ROP | PU-1 | ROP-VET | VET-ERI-1 | Kans & Fin & S &N Mva TOYWAY KAP-RI-OLLI om Tiina Kaakinen
| PU-2 | VAL-ERI-1 | Fin Mva ARUNDINA LHA KU om. Johanna Mäkelä
| PU-3 | SERT | JUN-ERI-1 | EUJV-05 OLAZZA MILORD om. Maija Perttola
| PU-4 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | TUULING CHAN PETRUS om. Aino-Inkeri Huurinainen

| JUN-ERI-2 | Bellezza´s Ki-As-Ma om: Aino-Inkeri Huurinainen & Arja Timonen & Marko Pitkänen
| JUN-EH-3 | Lecibsin Event om.Sirpa Takala
| JUN-EH-4 | Hoswin Amor om. Miia Westman & Päivi Bonn

| NUO-ERI-2 | Dawana Kantripelle om.Hanna-Kaisa Rättilä
| NUO-EH-3 | Bellezza´s Fin-Anssi om. Aino-Inkeri Huurinainen & Arja Timonen & Marko Pitkänen
| NUO-ERI-4 | Mäntykartanon Arnold om. Ritva-Liisa Tuikka

| AVO-ERI-1 | Hoswin Lilla Obelix om. Miia & Heikki Westman
| AVO-ERI-3 | Cayana Gedo Grebo om. Liisa Rajala
| AVO-ERI-4 | Bellezza´s Mosquito om. Arja Timonen & Marko Pitkänen

| VAL-ERI-3 | Fin Mva Ludovikan Fredrik om. Sirpa & Jaakko Juuso
| VAL-ERI-4 | Fin & S Mva Toyway Dasar Gadai om.Jouko Leiviskä & Tiina Kaakinen

| VET-ERI-2 | Kans & Fin & Est Mva Euv-99 Baltv-00 V-04 Olazza El-Sheik om. Maija Perttola
| VET-ERI-3 | Kans & Fin & S &N Mva Toyway Hur-mur-i om. Tiina Kaakinen

| VSP | PN-1 | SERT | JUN-ERI-1 | LECIBSIN RUUSTINNA om. Riitta & Timo Laine
| PN-2 | VARA-SERT | AVO-ERI-1 | BELLEZZA´S ALEXANDRIINA om.Aino-Inkeri Huurinainen & Tarja Keski-Saari
| PN-3 | VSP-VET | VET-ERI-1 | Fin Mva SUNNY START REETA om.Johanna Mäkelä
| PN-4 | VET-ERI-2 | Fin Mva LHARILAS ELEODOORA om. Terttu & Miia & Sami Takala

| JUN-ERI-2 | Bellezza´s Juanita om. Minna Räsänen
| JUN-ERI-3 | Lecibsin Gala om. Anna-Liisa Hakala
| JUN-ERI-4 | Annastiinan Leanna om. Piia Houtsonen

| NUO-ERI-1 | Bellezza´s Sonette om. Aino-Inkeri Huurinainen
| NUO-ERI-2 | Hoswin Black Catwoman om. Miia Westman & Nieminen Pirkko
| NUO-ERI-3 | Racconto Prelude om. Taru Heinänen
| NUO-ERI-4 | Bendafeim´s Tricia om. Raija Kleemola

| AVO-ERI-2 | Olazza El-Ectra om. Maija Perttola & Tarja Kettunen
| AVO-EH-3 | Tib-Sak Mandariini om.Anne Anttila
| AVO-EH-4 | Vanessan Runo om.Paula Jokela

| VAL-ERI-1 | Fin Mva Lharilas Isolde om. Terttu Takala

| VET-ERI-3 | Olazza Jazz om. Maija Perttola
| VET-EH-4 | Siniton Gimberley Gina om. Tarja Keski-Saari


| ROP-PENTU | PEKDORO´S LINDSAY om. Susanna Kolppanen

| ROP-KASV | OLAZZA



23.10.2005 LAHTI PENTUNÄYTTELY
Tuomarina: Juha Partanen
Ilmoitettu: [ 3 pentua ]

Urokset 7-9 kk

| VSP-PENTU | SHIBAZHAN ERANTHIS om. Maria Lassila
| PEK-2-KP | Saffron Fanfare om. Sanna Litmanen


Nartut 7-9 kk
| ROP-PENTU | NECKU VILTTITOSSU om. Tiina Kippo



22.10.2005 HYVINKÄÄ PENTUNÄYTTELY
Tuomarina: Juha Putkonen
Ilmoitettu: [ 6 pentua ]

Urokset 5-7 kk

| ROP-PENTU | SHIBAZHAN XANTHOCERAS om. Anne Johansson
| PEK-2-KP | Ingefal´s Mad Max om. Päivi Aittamaa & Eveliina Kostiainen


Nartut 7-9 kk
| VSP-PENTU | NECKU VILTTITOSSU om. Tiina Kippo



02.10.2005 OULU KV
Tuomarina: Pirjo Aaltonen , ( pennut ) Ritva Raita
Ilmoitettu: [ 6 pentu, 42 aikuista ,7 veteraania ]

| VSP | PU-1 | VET-ERI-1 | ROP-VET | TOYWAY KAP-RI-OLLI om Tiina Kaakinen
| PU-2 | SERT | CACIB | AVO-ERI-1 | FIN MVA | ANNASTIINA SAMIR om Tiina Suominen
| PU-3 | VARA-CACIB | VAL-ERI-1 | TOYWAY DASAR-GADAI om Jouko Leiviskä & Tiina Kaakinen
| PU-4 | VAL-ERI-2 | BENDAFEIMS RANDY-DANDY om Jarmo Lohela

| NUO-ERI-1 | VARA-SERT | Ziestan Lilla Luka om Sami Parkkisenniemi & Sanna Haverinen
| NUO-ERI-2 | Toyway Resaidar om Jouko Leiviskä
| NUO-ERI-3 | Dawana Kantripelle om Hanna-Kaisa Rättilä
| NUO-ERI-4 | Mäntykartanon Arnold om. Ritva-Liisa Tuikka

| AVO-ERI-2 | Bellezza´s Thibet om. Merja Lehtosaari
| AVO-ERI-3 | Thor om Johanna Eriksson
| AVO-ERI-4 | Vanessan Numando om Silja & Kerttu Lappeteläinen

| VAL-ERI-3 | Bio-Bio´s Hidden Dragon om Katriina Huhtinen & Silja Lappeteläinen
| VAL-ERI-4 | Vanessan Preston om Silja Lappeteläinen

| VET-ERI-2 | Vanessan Igaros om Silja Lappeteläinen & Jari Viitanen
| VET-ERI-3 | Toyway Hur-Mur-I om Tiina Kaakinen


| ROP | PN-1 | SERT | CACIB | NUO-ERI-1 | TOYWAY TALIKA om Jouko Leiviskä
| PN-2 | VARA-CACIB | VAL-ERI-1 | BIO-BIO´S HIGHLIGHT FOR TASHI-GONG om Katriina & Sara Huhtinen
| PN-3 | VSP-VET | VET-ERI-1 | BENDAFEIM´S ENDLESS DREAM om Raija Kleemola
| PN-4 | VAL-ERI-2 | BELLEZZA´S ADALMIINA om Sirpa & Jaakko Juuso

| JUN-ERI-1 | VARA-SERT | Bellezza´s Sonette om Aino-Inkeri Huurinainen
| JUN-ERI-2 | Suvijan Sa-Mo-Ria om Anne Marjamäki
| JUN-ERI-3 | Tib-Sak Tanita om Katja Rita
| JUN-ERI-4 | Tashi-Gong Fantasia om P & K Katainen

| NUO-ERI-2 | Toyway Una Unienna om Jouko Leiviskä & Lahja Tattari
| NUO-ERI-3 | Toyway Se-Ra-Fina om Tuuli Kalliomäki & Veli-Pekka Heino
| NUO-EH-4 | Cisosan Armi Kongkar om Helvi Leinonen & Tarja Virtanen

| AVO-ERI-1 | Lin Tse-Hsun Ma-Tilda om Susanna Kolppanen
| AVO-ERI-2 | Vanessan Anette om A Hopponen & S Karvinen
| AVO-EH-3 | Bebben Daylight om Maria Liisa Nikupaavo

| VAL-ERI-3 |Vanessan Rinaya om Silja Lappeteläinen
| VAL-ERI-4 | Toyway Dore-Nita om Sanna Haverinen

| VET-ERI-2 | Cisosan Fortune Fay om Helvi Leinonen & Tarja Virtanen
| VET-ERI-3 | Ludovikan Bir-Gitta om Sirpa & Jaakko Juuso

| ROP-PENTU | SAFFRON FARINA om. Minna Takkunen & Pirkko Linnus
| VSP-PENTU | FLAMETAILS CO-MIST-US om. Esa Pietilä

| ROP-KASV | TOYWAY

| KASV-2-KP | BELLEZZA´S



28.08.2005 HELSINKI SKKY
Tuomarina:Roy Metcalfe, Iso-Britannia (aikuiset), Rainer Vuorinen (pennut)
Ilmoitettu: [ 7 pentu, 50 aikuista ,5 veteraania ]

| ROP | PU-1 | VAL-ERI-1 | Fin Mva INGEFALS´S I´M ON FIRE om. Marjo Manninen & Päivi Aittamaa
| PU-2 | VAL-ERI-2 | Fin & Dk Mva KRISALA MASSIMO om. Päivi Säviaho ja Primdal Ragnhild
| PU-3 | SERT | JUN-ERI-1 | ZIESTAN MICKEY om. Päivi Aittamaa
| PU-4 | VSP-VET | VET-ERI-1 | Kans&Fin&S&Dk&Est&N Mva Bv-98 Nv-99 V-00 OLAZZA OMAR om. Päivi Aittamaa

| JUN-ERI-2 | VARA-SERT | MILIISIN PI-CCOLO om.Lee Nelsen
| JUN-ERI-3 | Arundina Norbu Danpo om. Mirja Ketonen
| JUN-ERI-4 | Kennlyn's Dong Dong om. Anna Norrman

| NUO-ERI-1| Annastiina Wilhelm om.Mirja Päiväkkö
| NUO-EH-2 | Tuuling Thur Rico om.Virpi Pietilä

|AVO-ERI-1 | Cinodes Cinnamon Heart, om.Nelli Tuominen
|AVO-ERI-2 | Ziestan Mikkael, om. Eeva & Sara Wallenius
|AVO-EH-3 | Olazza Q-Mar,om.Maija Perttola

|VAL-ERI-3 | Olazza Khasmir om.Mirja Sarkki
|VAL-ERI-4 |Satatassun Viva Valentino, om.Mirja Päiväkkö

| VSP | PN-1 | VAL-ERI-1 |Fin Mva DOWN-GOBLIN SINNINGIA om. Merja Heilman
| PN-2 | SERT | AVO-ERI-1 | CINODES CUDDLY CARMEN om. Sirpa Berk
| PN-3 | VAL-ERI-2 | Fin Mva V-04 LHARILAS ISOLDE om. Terttu Takala
| PN-4 | ROP-VET | VARA-SERT | VET-ERI-1 | DOWN-GOBLIN MISS FASHION om. Merja Heilman

| JUN-ERI-1 | Down-Goblin Jin-Lilium om.Merja Heilman
| JUN-ERI-2 | Arundina Norbu Seba om. Yvonne Kokko
| JUN-ERI-3 | Lecibsin Kariessa om. Jaana Mäkipää
| JUN-ERI-4 | Tuuling Khar Sabine om. Eija Nurmi

| NUO-ERI-1 | Pinaco X-Tra Star om. Soile Leppämäaki & Satu Vekama
| NUO-ERI-2 | Pinaco X-Tra Start om.Soile Leppämäki & Kirsi Mutanen
| NUO-ERI-3 | Down-Goblin Elovena om.Katja Mynttinen
| NUO-ERI-4 | Revonhännän Dina Darina om.Sirpa Suominen

| AVO-ERI-2 | Ingefal´s Black Naomi om.Päivi Aittamaa&Soile Leppämäaki
| AVO-ERI-3 | Ingefal´s Up Up We Fly om.Sari Myllynen
| AVO-ERI-4 | Seduhin Bharana om. Sirkka-Liisa Kosonen

| VAL-ERI-3 | Olazza Shalimari om. Maija Perttola

PENNUT (nartut) 5-7kk
| ROP-PENTU | PEK-1-KP | CINODES CELESTIAL ROSE om. Sirpa Berk & Marita Tuominen
| PEK-2-KP | Pinaco Extra Sweet, om. Soile Leppämäaki
| PEK-3 | Shibazhan Elettaria om. Anne Johansson

PENNUT (urokset) 5-7kk
| VSP-PENTU | PEK-1-KP |Pinaco Extra Spell om.Kaija Laaksonen-Välimäki

PENNUT (nartut) 7-9kk
| PEK-1-KP |Shenyang om. Pälvi Karesola & Ida Savolainen
| PEK-2 | Ingefal´s Princess Vilma om.Päivi Aittamaa
| PEK-3 | Revonhännän Makia Melli om. Sirpa Suominen & Seija &Pekka Manninen

| ROP-KASV | INGEFAL´S
| 2-KP-KASV | DOWN-GOBLIN
| 3-KP-KASV | OLAZZA



28.08.2005 HEINOLA
Tuomarina: Matti Tuominen
Ilmoitettu: [ 1 pentu, 39 aikuista ,6 veteraania ]

| ROP | ROP-VET | | PU-1 | VET-ERI-1 | TOYWAY KAP-RI-OLLI om.Tiina Kaakinen
| PU-2 | VAL-ERI-1 | TOYWAY DASAR GADAI Om. Jouko Leiviskä & Tiina Kaakinen
| PU-3 | SERT | AVO-ERI-1 | FIN MVA | CHRYSTAL MOUNTAIN LEONIDAS om.Sari Riutto
| PU-4 | VET-ERI-2 | CHRYSTAL MOUNTAIN ASSARACUS om. Leila Lehto

| JUN-ERI-1 | Zeninan Boogieman om. Leena Ilves
| JUN-ERI-2 | VARA-SERT | Vanessan Gutten om.Silja Lappeteläinen & Jari Viitanen
| JUN-EH-3 | Maarikan Wilfred om. Tuija & Hannu Notkonen

| NUO-EH-1 | Annastiina Ukonpoika om. Riina Vaheri
| NUO-EH-2 | Cisosan Lovesick om. Taru Vartiainen
| NUO-EH-3 | Racconto Mandala Bamboo om. Taru Heinänen

| AVO-ERI-2 | Lilla Lejonets Eskil om. Silja Lappeteläinen & Kristina Kleist
| AVO-ERI-3 | Maarikan La-Bamba om.Sirpa Valtonen
| AVO-ERI-4 | Chrystal Mountain Conrad om. Netta Vihtilä

| VAL-ERI-2 | Ludovikan Fredrik om.Sirpa & Jaakko Juuso
| VAL-ERI-3 | Shibazhan Wulfenia om.Sanna Männistö
| VAL-ERI-4 | Nanaza Kahina om. Tarja Ikonen

| VET-ERI-3 |Vanessan Igaros om.Silja Lappeteläinen & Jari Viitanen
| VET-ERI-4 |Misschiefin Uncle Donald om.Tiina Hirvonen

| VSP | PN-1 | VAL-ERI-1 | NENEMO IBANIMAN GIRL om. Anniina Lampinen
| PN-2 | SERT | AVO-ERI-1 | FIN MVA | BELLEZZA´S ADALMIINA om. Sirpa & Jaakko Juuso
| PN-3 | VARA-SERT | AVO-ERI-2 | VANESSAN ANETTE om. Anne Hopponen & Sari Karvinen
| PN-4 | AVO-ERI-3 | NENEMO KESÄKERTTU om.Eija & Matti Lampinen

| JUN-ERI-1 | Nenemo Deep-True-Love om. Eija & Anniina Lampinen
| JUN-ERI-2 | Tao Taon Manga om. Ella Karttimo & Saara Nikkinen
| JUN-EH-3 | Chrystal Mountain Lakshmi om. Leila Lehto
| JUN-EH-4 | Chakiran Aurora om. Tuula Viertonen & Minna Torvela

| NUO-ERI-1| Tuulisaaren Monte Cinto om. Marja Ahti
| NUO-EH-2| Saffron Escada om. Pirkko Linnus & Mertta Halonen

| AVO-ERI-4|Nenemo My-Only One Girl om. Anniina Lampinen

| VET-EH-2| Ludovikan Bir-Gitta om. Sirpa & Jaakko Juuso

| ROP-PENTU | MISSCHIEFIN YAFFA CHAIM Om. Tiina Hirvonen

| VSP-VET | VET-ERI-1| LIN TSE-HSUN MA-DONNA om. Matti & Anniina Lampinen

| ROP-KASV | NENEMO



27.08.2005 KOUVOLA

Tuomarina: Eija Verlander
Ilmoitettu: [ 26 aikuista ,5 veteraania ]

| ROP | ROP-VET | | PU-1 | VET-ERI-1 | TOYWAY KAP-RI-OLLI om.Tiina Kaakinen
| PU-2 | SERT | JUN-ERI-1 | VANESSAN GUTTEN Om. Silja Lappeteläinen & Jari Viitanen
| PU-3 | VAL-ERI-1 | TOYWAY DASAR GADAI om.Jouko Leiviskä & Tiina Kaakinen
| PU-4 | VARA-SERT | AVO-ERI-2 | LILLA LEJONETS ESKIL om.Silja Lappeteläinen & Kristina Kleist

| JUN-ERI-2 | Down-Goblin Here-I-Come om. Milla Juvonen
| JUN-ERI-3 | Shibazhan Zelkova om. Piia Koponen
| JUN-EH-4 | Tashi-Gong Inspiration om. Tiina Vanhalakka

| NUO-EH-1 | Annastiina Ukonpoika om. Riina Vaheri
| NUO-EH-2 | Cisosan Lovesick om. Taru Vartiainen

| VAL-ERI-2 | Revonhännän Wihtori om.Kaarina Wiklund
| VAL-ERI-3 | Of Zlazano Nad om.Katja Mynttinen

| VET-ERI-2 |Vanessan Igaros om.Silja Lappeteläinen & Jari Viitanen
| VET-ERI-3 |Nanaza Na-hina om.Piia & Tommi Taskila

| VSP | PN-1 | SERT | AVO-ERI-1 | VANESSAN ANETTE om.Anne Hopponen & Sari Karvinen
| PN-2 | VAL-ERI-1 | NENEMO IBANIMAN GIRL om. Anniina Lampinen
| PN-3 | VARA-SERT | JUN-ERI-1 | NENEMO DEEP-TRUE-LOVE om. Eija & Anniina Lampinen
| PN-4 | AVO-ERI-2 | NENEMO KESÄKERTTU om.Eija & Matti Lampinen

| JUN-EH-2 | Revonhännän Hassina om.Sirpa Suominen & Taru Lehto
| JUN-EH-3 | Chakiran Aurum om. Ritva Sipilä
| JUN-EH-4 | Tao Taon Manga om. Ella Karttimo & Saara Nikkinen

| NUO-EH-1| Saffron Escada om. Pirkko Linnus & Mertta Halonen
| NUO-EH-2| Down-Goblin Elovena om.Katja Mynttinen

| AVO-ERI-3| Nenemo My-Only One Girl om. Anniina Lampinen
| AVO-ERI-4| Shibazhan Gerbera om. Anne & Leena Johansson

| VET-EH-2| Lin Tse-Hsun Ma-Donna om.Matti & Anniina Lampinen


| VSP-VET | VET-ERI-1| Saffron Vanilla om. Pirkko Linnus

| ROP-KASV | NENEMO



21.08.2005 HÄMEENLINNA KV
Tuomarina: Unto Timonen
Ilmoitettu: [ 3pentu, 38 aikuista ,8 veteraania ]

| ROP | PU-1 | SERT | CACIB | NUO-ERI-1 | BRAEDUKE SPYANKI om.Jouni Seppänen & Pertti Marjomaa
| PU-2 | VARA-CACIB | VAL-ERI-1 | FIN & S MVA TOYWAY DASAR GADAI om. Tiina Kaakinen & Jouko Leiviskä
| PU-3 | VSP-VET | VET-ERI-1 | KANS & FIN & EST MVA EUV-99 WARSW-99 BALTW-00 V-04 OLAZZA EL-SHEIK om. Maija Perttola
| PU-4 | VET-ERI-2 |KANS & FIN & S & N MVA TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Tiina Kaakinen

| JUN-ERI-1 | Arundina Norbu Danbo om. Mirja Ketonen
| JUN-ERI-2 | EuJV-05 Olazza Milord om. Maija Perttola
| JUN-ERI-3 | Revonhännän Gomia Goran om. Sirpa Suominen
| JUN-EH-4 | Maarikan Wilfred om. Tuija & Hannu Notkonen

| NUO-ERI-2 | Hoswin Lilla Obelix om. Miia & Heikki Westman
| NUO-ERI-3 | Tuulisaaren Monte Nergo om. Riitta Palkee
| NUO-ERI-4 | Annastiina Wilhelm om. Mirja Päiväkkö

| AVO-ERI-1 | VARA-SERT | Tib-Sak Mango Om Satu Ruoho
| AVO-ERI-2 | Annastiina Sharai om. Teemu Jalkanen
| AVO-EH-3 | Maarikan Cocolate om. Arja Hartikainen
| AVO-EH-4 | Ziestan Nicko om. Satu Laaki

| VAL-ERI-2 | Satatassun Viva Valentino om. Mirja Päiväkkö
| VAL-ERI-3 | FIN MVA Ingefals Cream Coffee om. Miia ja Heikki Westman
| VAL-ERI-4 | S & DK & FIN MVA Body Rocks Wet Wet Wet om. Richard Andersson c/o Seppänen

| VET-ERI-3 | KANS & FIN & EST & RUS & LV MVA PL&PZV96 ESTV-97,-04 Misschiefin Uncle Donald om. Tiina Hirvonen
| VET-ERI-4 | KANS & FIN & S & N MVA Toyway Hur-mu-ri om. Tiina Kaakinen

| VSP | PN-1 | CACIB | VAL-ERI-1 | KANS & FIN & EST MVA BaltV-00 EST-00 OLAZZA SHALIMARI om. Maija Perttola
| PN-2 | ROP-VET | SERT | VET-ERI-1 | DOWN-GOBLIN MISS FASHION om. Merja Heilman
| PN-3 | VARA-CACIB | VAL-ERI-1 | FIN MVA DOWN-GOBLIN JACQUELINE om. Merja Heilman
| PN-4 | VARA-SERT | JUN-ERI-1 | TUULING KHAR SIBYLLA om. Heini ja Tuula Toroska

| JUN-ERI-2 | Arundina Norbu Seba om. Yvonne Kokko
| JUN-ERI-3 | Revonhännän Ihanirmeli om. Ulla Nieminen & Heidi Jokinen& Sirpa Suominen
| JUN-ERI-4 | Chakiran Aurora om. Tuula Viertonen & Minna Torvela

| NUO-EH-1 | Miliisin Ne-Fthys om. Susanna Peltomaa
| NUO-EH-2 | Tor Oskan Anselika om. Tuula Toroska
| NUO-EH-3 | Tuulisaaren Monte Cinto om. Marja Ahti

| AVO-ERI-1 | ABDSG-04 BALTV-04 Olazza Q-Luisa om. Maija Perttola
| AVO-ERI-2 | Revonhännän Seyla om. Sirpa Suominen
| AVO-ERI-3 | Cecilia om. Lahja Tattari ja Anneli Kivipensas
| AVO-ERI-4 | Lharilas Khismet om. Elina Mäkinen

| VAL-ERI-3 | FIN & LV & DK MVA LVV-00 KBHV-00 Arundina Lha Lu om. Pertti Marjomaa & Jouni Seppänen
| VAL-ERI-4 | FIN & EST MVA Shibazhan Kerria om. Anne Johansson & Tiina Hirvonen

| VET-ERI-2| KANS & FIN & S & EST MVA ITV-98 ESTV-03 Olazza Jazz om. Maija Perttola

| ROP-PENTU | HOSWIN AMOR Om. Miia & Heikki Westman & Päivi Bonn

| ROP-KASV | OLAZZA



14.08.2005 VALKEAKOSKI

Tuomarina: Zidy Munsterhielm-Ehnberg
Ilmoitettu: [ 1 pentu, 25 aikuista ,5 veteraania ]

| ROP | RYP-3 | PU-1 | SERT | NUO-ERI-1 | BRAEDUKE SPYANKI om.Jouni Seppänen & Pertti Marjomaa
| PU-2 | VARA-SERT | JUN-ERI-1 | WILDSIDE´S SHARMENTICO Om. Jukka Kuusisto & Eide Torunn
| PU-3 | VAL-ERI-1 | Fin Mva SATATASSUN VIVA VALENTINO om.Mirja Päiväkkö
| PU-4 | JUN-ERI-2 | MAARIKAN WILFRED om. Tuija & Hannu Notkonen

| JUN-EH-3 | Revonhännän Gomia Goran om.Sirpa Suominen

| VET-EH-2 | Revonhännän Onnimanni om.Sirpa Suominen

ROP-VET | VET-ERI-1 |Kans & Fin & Est &Rus & Lv Mva Pl&Pzv-96, Estv-97,-04 MISSCHIEFIN UNCLE DONALD om. Tiina Hirvonen

| VSP | PN-1 | SERT | JUN-ERI-1 | DOWN-GOBLIN IKI-IHANA om.Merja Heilman & Janne Seppänen
| PN-2 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | REVONHÄNNÄN DINA DARINA om. Sirpa Suominen
| PN-3 | VAL-ERI-1 | Fin & Est Mva LECIBSIN KRINGA om. Jukka Kuusisto
| PN-4 | AVO-ERI-1 | REVONHÄNNÄN SEYLA om. Sirpa Suominen

| JUN-ERI-2 | Lin Tse-Hsun La-Luna om. Viivi Ängeslevä
| JUN-ERI-3 | Chrystal Mountain Henrietta om. Tuija Murtola
| JUN-ERI-4 | Revonhännän Ihanirmeli om. Sirpa Suominen & Heidi Jokinen & Ulla Nieminen

| NUO-ERI-2| Tuulisaaren Monte Cinto om. Marjo Ahti
| NUO ERI 3 | Pinaco X-Tra Start om. Kirsi Mutanen & Soile Leppämäki

| AVO-EH-2| Ingefal´s Black Naomi om. Päivi Aittamaa & Soile Leppämäki

| VET-EH-1| Lecibsin Pandora om.Tiina Hirvonen

| ROP-PENTU | MISSCHIEFIN YAFFA CHAIM Om. Tiina Hirvonen

| ROP-KASV | REVONHäNNäN



13.08.2005 AURA
Tuomarina: Kari Engh, Norja
Ilmoitettu: [ 2 pentu, 35 aikuista ,7 veteraania ]

| VSP | PU-1 | SERT | JUN-ERI-1 | OLAZZA MILORD om. Maija Perttola
| PU-2 | ROP-VET | VET-ERI-1 | Kans&Fin&Est Mva Euv-99 Warsv-99 Baltv-00 V-04 OLAZZA EL-SHEIK om. Maija Perttola
| PU-3 | VAL-ERI-1 | Fin & Dk Mva KRISALA MASSIMO om. Päivi Säviaho ja Primdal Ragnhild
| PU-4 | VARA-SERT |AVO-ERI-1 | ARUNDINA TAICURI, om. Pälvi Karesola

| JUN-ERI-2 | Revonhännän Jerry om. Sirpa Suominen
| JUN-EH-3 | Kennlyn´ Dong-Dong om. Anna Norrman

| AVO-ERI-2 | Darklight´ Eveningstar om. Kirsi Salmi
| AVO-EH-3 | Ziestan Mikkael om. Wallenius Sara

| VET-ERI-2 | Revonhännän Onnimanni om. Sirpa Suominen

| ROP | PN-1 | VAL-ERI-1 |Kans&Fin&Est&Aut Mva Baltv-00 Estv-00 OLAZZA SHALIMARI om. Maija Perttola
| PN-2 | SERT | AVO-ERI-1 | FIN MVA |S Mva KULO-AHO´S LARIZZIA om. Leena Ahola-Kulojärvi ja Niilo Kulojärvi
| PN-3 | VARA-SERT | AVO-ERI-1 |Abdv-04 Baltv-04 OLAZZA Q-LUISA, om. Maija Perttola
| PN-4 | JUN-ERI-1 | DOWN-GOBLIN GIULIANA om. Merja Heilman

|JUN-ERI-2 | Tuuling Khar Sabrina om. Marina Jaakkola
|JUN-ERI-3 | Revonhännän Hassina om. Taru Lehto ja Sirpa Suominen
|JUN-ERI-4 | Semidan Khi-Chi-Korundi om. Heli Kostiainen

| NUO-ERI-1 | Kulo-Aho´ Zunni om. Leena Ahola-Kulojärvi ja Niilo Kulojärvi
| NUO-ERI-2 | Revonhännän Dina Darina om. Sirpa Suominen

| AVO-ERI-3 | Kans&DK MVA PMV-00 JVM-00 Seduhin Vesta om. Säviaho Päivi ja Ragnhild Primdal
| AVO-ERI-4 | Cinodes Cuddly Carmen om. Berk Sirpa
|VSP-VET | VET-ERI-1| Down-Goblin Miss Fashion, om. Merja Heilman

| ROP-PENTU |REVONHÄNNÄN MALLIA MIDAS om. Sirpa Suominen & Elisa Hirvelä

| ROP-KASV | OLAZZA



07.08.2005 JOENSUU

Tuomarina: Zidy Munsterhielm-Ehnberg
Ilmoitettu: [ 1 pentu, 28 aikuista ,1 veteraania ]

| VSP | PU-1 | SERT | JUN-ERI-1 | OF ZLAZANO LA-HUR om.Halme Pieviläinen
| PU-2 | VAL-ERI-1 | Fin Mva BIO-BIO´S HIDDEN DRAGON Om. Silja Lappeteläinen ä Katriina Huhtinen
| PU-3 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | KULO-AHO´S ZEB om.Leena Ahola-Kulojärvi & Niilo Kulojärvi
| PU-4 | AVO-ERI-1 | ANNASTIINA SAMIR om. Tiina Suominen

| JUN-EH-2 | Tashi-Gong Frezza om. Anne Kolehmainen & Marko Savinainen
| JUN-EH-3 | Vanessan Gutten om.Silja Lappeteläinen & Jari Viitanen

| NUO-ERI-2 | Annastiina Ukonpoika om.Lahja Tattari & Riina Vaheri
| NUO-EH-3 | Tuuling Chan Petrus om.Aino-Inkeri Huurinainen

| AVO-ERI-2 | Annastiina Tiko om. Jenni Stranden
| AVO-EH-3 | Ruskaturkin Abra om. Teija Kalanen

ROP-VET | VET-ERI-1 | VANESSAN IGAROS om. Silja Lappeteläinen & Jari Viitanen

| ROP | PN-1 | SERT | AVO-ERI-1 | FIN MVA | BIO-BIO´S HIGHLIGHT FOR TASHI-GONG om.Katriina & Sara Huhtinen
| PN-2 | VAL-ERI-1 | KULO-AHO´S ROSALITA om. Leena Ahola-Kulojärvi & Niilo Kulojärvi
| PN-3 | VARA-SERT | JUN-ERI-1 | SUVIJAN SAMORIA om. Anne Marjamäki
| PN-4 | NUO-ERI-1 | TOYWAY SE-RA-FINA om. Tuuli Kalliomäki & Veli-Pekka Heino

| JUN-ERI-2 | Bellezza´s Sonette om. Aino-Inkeri Huurinainen
| JUN-EH-3 | Suvijan Mar-Mar-La om. Anne Marjamäki

| NUO-EH-2| Saffron Escada om.Mertta Halonen & Pirkko Linnus

| AVO-ERI-2| Vanessan Anette om. Anne Hopponen & Sari Karvinen
| AVO-ERI-3| Kulo-Aho&s Larizzia om. Leena Ahola-Kulojärvi & Niilo Kulojärvi
| AVO-ERI-4| Arundina Bogo Nic-Sam om.Tuula Suvanto

| VAL-ERI-2| Fin Mva Vanessan Rinaya om.Silja Lappeteläinen

| PEK-1 | ANNASTIINA SUVI-ANNA Om.Lahja Tattari & Anne Marjamäki

| ROP-KASV | ANNASTIINA
| KASV-2-KP | VANESSAN



06.08.2005 JOENSUU KV
Tuomarina: Tarmo Viirtelä
Ilmoitettu: [ 1 pentu, 28 aikuista ,1 veteraania ]

| VSP | PU-1 | SERT | CACIB | AVO-ERI-1 | FIN MVA | BIO-BIO;S HIDDEN DRAGON om.Lappeteläinen Silja &Katriina Huhtinen
| PU-2 | VARA-SERT | VARA-CACIB | AVO-ERI-2 | ANNASTIINA SAMIR Om. Tiina Suominen
| PU-3 | NUO-ERI-1 | TUULING CHAN PETRUS om. Aino-Inkeri Huurinainen
| PU-4 | JUN-ERI-1 | TASHI-GONG FREZZA om. Anne Kolehmainen & Marko Savinainen

| NUO-ERI-2 | Annastiina Ukonpoika om.Lahja Tattari & Riina Vaheri

| AVO-ERI-3 | Annastiina Tiko om. Jenni Stranden

| VAL-ERI-1 | Vanessan Preston om. Silja Lappeteläinen
| VAL-ERI-2 | Nanaza Kahina om. Tarja Ikonen

ROP-VET | VET-ERI-1 | VANESSAN IGAROS om. Silja Lappeteläinen & Jari Viitanen

| ROP | PN-1 | CACIB | VAL-ERI-1 | TUULING CHAN KERTHUR om. Tuula Parviainen
| PN-2 | SERT | VARA-CACIB | NUO-ERI-1 | TOYWAY SE-RA-FINA om. Tuuli Kalliomäki & Veli-Pekka Heino
| PN-3 | VARA-SERT | JUN-ERI-1 | BELLEZZA&acut;S SONETTE om. Aino-Inkeri Huurinainen
| PN-4 | AVO-ERI-1 | ARUNDINA BOGO NIC-SAM om. Tuula Suvanto

| JUN-EH-2 | Suvijan Mar-Mar-La om. Anne Marjamäki
| JUN-EH-3 | Suvijan Sa-Mo-Ria om. Anne Marjamäki

| NUO-ERI-2| Kulo-Aho´S Zunni om.Leena Ahola-Kulojärvi & Niilo Kulojärvi
| NUO-ERI-3| Tuuling Chan Paris om.Tuula Parviainen
| NUO-ERI-4| Saffron Escada om.Mertta Halonen & Pirkko Linnus

| AVO-ERI-2| Vanessan Anette om. Anne Hopponen & Sari Karvinen
| AVO-ERI-3| Suvijan Stellaria om. Anne Marjamäki &Marjo Olkkonen
| AVO-ERI-4| Bio-Bio´s Highlight For Tashi-Gong om.Katriina & Sara Huhtinen

| VAL-ERI-2| Kulo-Aho´s Rosalita om.Leena Ahola-Kulojärvi & Niilo Kulojärvi

| ROP-PENTU | ANNASTIINA SUVI-ANNA Om.Lahja Tattari & Anne Marjamäki

| ROP-KASV | ANNASTIINA



30.07.2005 PORI KV
Tuomarina:Vincent O´Brien (aikuiset) & Unto Timonen (pennut)
Ilmoitettu: [ 13 pentuja, 82 aikuista ,14 veteraania ]

| ROP | PU-1 | CACIB | VAL-ERI-1 | FIN & S MVA TOYWAY DASAR GADAI om. Tiina Kaakinen ja Jouko Leiviskä
| PU-2 | SERT VARA-CACIB || AVO-ERI-1 | FIN MVA | ARUNDINA LHA MHU om. Pertti Marjomaa & Jouni Seppänen
| PU-3 | VARA-SERT | JUN-ERI-1 | EuJV-05 OLAZZA MILORD om. Maija Perttola
| PU-4 | NUO-ERI-1 | BRAEDUKE SPYANKI om. Pertti Marjomaa ja Jouni Seppänen

| JUN-ERI-2 | Miliisin Pi-Ccolo om.Lee Nelseen
| JUN-ERI-3 | Lecibsin Event om. Sirpa Takala
| JUN-EH-4| Miliisin On-The-Road om. Airi Leegen

| NUO-ERI-2 | Hoswin Lilla Obelix om. Miia ja Heikki Westman
| NUO-ERI-3 | Ziestan Lilla Luka om. Sami Parkkisenniemi & Sanna Haverinen
| NUO-ERI-4| Miliisin Mano-Lito om. Katriina Kanninen

| AVO-ERI-2 |S & EST MVA Miliisin Fa-Bled om. Mira Wagner
| AVO ERI-3 | Olazza Q-Mar om. Maija Perttola
| AVO-ERI-4 | Suvijan Sibelius om. Anita Grönlund

| VAL-ERI-2| FIN MVA Ingefal´s Cream Coffee om. Miia & Heikki Westman
| VAL-ERI-3| S & DK & FIN MVA Body Rocks Wet Wet Wet om. Richard Andersson& Seppänen

| ROP-VET | VET-ERI-1 | KANS & FIN & S & N MVA Toyway HUR-MU-RI om. Tiina Kaakinen

| VET-ERI-2 | KANS & FIN & EST MVA EUV-99 WARSW-99 BALTW-00 V-00 Olazza El-Sheik om. Maija Perttola
| VET-ERI-3 | KANS & FIN & EST & RUS & LV MVA PL&PZV96 ESTV-97,-04 Misschiefin Uncle Donald om. Tiina Hirvonen
| VET-ERI-4 | KANS & FIN & S & N MVA Toyway Kap-ri-olli om. Tiina Kaakinen

| VSP | PN-1 | CACIB | VAL-ERI-1 | FIN MVA NENEMO IBANIMAN GIRL om. Anniina Lampinen
| PN-2 | VARA-CACIB | VAL-ERI-2 | FIN & EST MVA MILIISIN FI-ANCE-E om. Katriina Kanninen
| PN-3 | SERT | JUN-ERI-1 | TUULING KHAR SABINE om. Eija Nurmi
| PN-4 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 |TUULING CIONS OFELIA om.Tuula Parviainen & A & T Peltomaa

| JUN-ERI-2 | Arundina Norbu Seba om. Yvonne Kokko
| JUN-ERI-3 | Satatassun Bellabambina om. Terhi Aavinko
| JUN-ERI-4 | Suvijan Sa-Mo-Ria om. Anne Marjamäki

| NUO-ERI-2| Revonhännän Dina Darina om. Sirpa Suominen
| NUO-ERI-3| Tuuling Chan Paris om. Tuula Parviainen
| NUO-ERI-4| Tuulisaaren Monte Cinto om. Marja Ahti

| AVO-ERI-1| Tuuling Cions Olivia om. Tuula & Heidi Parviainen
| AVO-ERI-2| Arundina Lha Sha om. Yvonne Kokko
| AVO-ERI-3| Ziestan Amilee om. Mikko Lintamo
| AVO-ERI-4| Ingelfal´s Black Naomi om.Päivi Aittamaa &Soile Leppämauml;ki
| VAL-ERI-3| FIN MVA Tuuling Chan Kerthur om Tuula Parviainen
| VAL-ERI-4| FIN & EST MVA Shibazhan Kerria om.Anne Johansson & Tiina Hirvonen

| VSP-VET | VET-ERI-1 | FIN MVA Katimon Emiina om Katriina Kanninen

| VET-ERI-2 | Revonhännän Tamida om. Heli Kostiainen
| VET-ERI-3 | Lecibsin Spick And Span om. Lahja Tattari
| VET-ERI-4 | Lecibsin Pandora om. Tiina Hirvonen

| ROP-PENTU | LECIBSIN RUUSTINNA om. Timo & Riitta Laine
| VSP-PENTU | HOSWIN AMOR om. Miia & Heikki Westman & Päivi Bonn

| ROP-KASV | TUULING



24.07.2005 VANTAA
Tuomarina:Juha Kares
Ilmoitettu: [ 4 pentuja, 30 aikuista ,8 veteraania ]

| VSP | PU-1 | ROP-VET | VET-ERI-1 | KANS & FIN & S & DK & EST & N MVA BW-98 NV-99 V-00 OLAZZA OMAR om. Päivi ja Samuel Aittamaa
| PU-2 | VAL-ERI-1 | FIN MVA REVONHÄNNÄN WIHTORI om. Kaarina Viklund
| PU-3 | VAL-ERI-2 | KANS & FIN & EST MVA EUV-99 WARSW-99 BALTW-00 OLAZZA EL-SHEIK om. Maija Perttola
| PU-4 | SERT | AVO-ERI-1 |FIN MVA | KRISALA MASSIMO om. Päivi Säviaho ja Ragnhild Primdal

| JUN-ERI-1 | VARA-SERT | REVONHÄNNÄN GOMIA GORAN om.Sirpa Suominen
| JUN-ERI-2 | Olazza Milord om. Maija Perttola
| JUN-ERI-3 | Ziestan Mickey om. Päivi Aittamaa
| JUN-ERI-4 | Revonhännän Ihana Ilmari om. Suominen Sirpa

| NUO-ERI-1 | Annastiina Wilhelm om. Mirja Päiväkkö

| AVO-EH-2 | Chrystal Mountain Leonidas om. Sari Riuttu

| VAL-ERI-2 | FIN MVA Satatassun Viva Valentino om. Mirja Päiväkkö
| VET-ERI-3 | FIN MVA Nanaza Na-Hina om. Pia & Tommi Taskila
| VET-ERI-4 | Revonhännän Onnimanni om. Sirpa Suominen

| ROP | PN-1 | SERT | NUO-ERI-1 | INGEFAL´S BLACK NAOMI om.Päivi Aittamaa & Soile Leppämäki
| PN-2 | VAL-ERI-2 | KANS & FIN & EST MVA BaltV-00 EST-00 OLAZZA SHALIMARI om. Maija Perttola
| PN-3 | VARA-SERT | JUN-ERI-1 | SATATASSUN BELLABAMBINA om. Terhi Aavinko
| PN-4 | VSP-VET | VET-ERI-1 | KANS & FIN & S & EST MVA ITV-98 ESTV-03 OLAZZA JAZZ om. Maija Perttola

| JUN-ERI-2 | Down-Goblin Giuliana om. Merja Heilman
| JUN-ERI-3 | Revonhännän Hassina om. Taru Lehto & Sirpa Suominen
| JUN-EH-4 | Shibazhan Zebrina om. Anne Johansson

| NUO-ERI-1| Pinaco X-Tra Star om. Soile Leppämäki & Satu Vekama
| NUO-ERI-2 | Down-Goblin Elovena om. Katja Mynttinen
| NUO-ERI-3 | Toyway Se-Ra-Fina om. Tuuli Kalliomäki & Veli-Pekka Heino
| NUO-EH-4 | Revonhännän Dina Darina om. Sirpa Suominen

| AVO-ERI-2| Seduhin Bharana om. Sirkka-Liisa Kosonen
| AVO-ERI-3| Nanaza Poppins om Pia & Angela Taskila
| AVO-ERI-4| Olazza Q-Luisa om. Maija Perttola

| VAL-ERI-2| FIN MVA Down-Goblin Jacqueline om. Meja Heilman

| VET-ERI-2 | Down-Goblin Miss Fashion om. Merja Heilman
| VET-ERI-3 | FIN MVA Nanaza Ikarina om. Anne Johansson

| ROP-PENTU | CHAKIRAN AURORA om.Tuula Viertonen & Minna Torvela
|VSP-PENTU | OLAZZA POCCO om. Maija Perttola

| ROP-KASV | OLAZZA



23.07.2005 KUOPIO

Tuomarina:Veli-Pekka Kumpumäki
Ilmoitettu: [ 37 aikuista ,3 veteraania ]

| VSP | PU-1 | SERT | AVO-ERI-1 | BELLEZZA´S THIBET om. Merja & Tatu Lehtosaari
| PU-2 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | TOYWAY RESAIDAR Om. Jouko Leiviskä & Kaivola Pia & Kaija Vähänen
| PU-3 | VAL-ERI-1 | TOYWAY DASAR GADAI om. Jouko Leiviskä & Tiina Kaakinen
| PU-4 | ROP-VET | VET-ERI-1 | Kans & Fin & S & N Mva TOYWAY KAP-RI-OLLI om.Tiina Kaakinen

| NUO-ERI-2 | Bellezza´s Ki-As-Ma om.Aino-Inkeri Huurinainen & Arja Timonen & Marko Pitkänen
| NUO-EH-3 | Cisosan Lovesick om. Helvi Leinonen & Tarja Virtanen
| NUO-EH-4| Ganbei Grafiitti om. Soila Pursiainen

| AVO-ERI-2 | Lilla Lejonet´s Eskil om. Kristina Kleist & Lappeteläinen Silja
| AVO ERI-3 | Ganbei Dubai om. Tiia Hämäläinen & Outi Korpela
| AVO-EH-4 | Annastiinan Tiko om. Jenni Stranden

| VET-EH-2 | Revonhännän Onnimanni om. Sirpa Suominen
| VET-EH-3 | Vanessan Igaros om. Lappeteläinen Silja & Jari Viitanen

| ROP | PN-1 | SERT | NUO-ERI-1 | BIO-BIO´S HIGHLIGHT FOR TASHI-GONG om. Katriina & Sara Huhtinen
| PN-2 | VARA-SERT | NUO-ERI-2 | TOYWAY TERA-PIA om. Jouko Leiviskä
| PN-3 | AVO-ERI-1 | LIN TSE-HSUN MA-TILDA om. Susanna Kolppanen
| PN-4 | JUN-ERI-1 | ARUNDINA NORBU SEBA om. Yvonne Kokko

| JUN-ERI-2 | Tashi-Gong Fantasia om. Päivi & Kimmo Katainen
| JUN-EH-3 | Bellezza´s Juanita om. Minna Räsänen
| JUN-EH-4 | Tashi-Gong India om. Katriina Huhtinen

| NUO-EH-3| Mäntykartanon Amoriina om.Paula Jokela

| AVO-ERI-2| Arundina Bogo Nic-Sam om. Tuula Suvanto
| AVO-ERI-3| Arundina Lha Sha om. Yvonne Kokko
| AVO-EH-4| Vanessan Afrodites om. Leena Muona

| VAL-ERI-1| Fin Mva Vanessan Rinaya om. Lappeteläinen Silja


| ROP-KASV | VANESSAN



17.07.2005 NIVALA KV
Tuomarina:Juha Kares
Ilmoitettu: [ 3 pentu , 40 aikuista ,6 veteraania ]

| VSP | PU-1 | ROP-VET | BIS-4-VET | VET-ERI-1 | Kans & Fin & Pm & Est Mva TOYWAY BAS-ILLI om. Jouko Leiviskä
| PU-2 | CACIB | VAL-ERI-1 | Fin & S Mva TOYWAY DASAR GADAI Om. Jouko Leiviskä & Tiina Kaakinen
| PU-3 | SERT | JUN-ERI-1 | VANESSAN GUTTEN om. Lappeteläinen Silja ja Viitanen Jari
| PU-4 | VET-ERI-2 | Kans & Fin & S & Est Mva TOYWAY HUR-MUR-I om.Jouko Leiviskä

| JUN-ERI-2 | Toyway Wolf-Rami om. Jouko Leiviskä &Heli Parkkinen

| NUO-ERI-1 | VARA-SERT | Hoswin Lilla Obelix om. Miia & Heikki Westman
| NUO-ERI-2 | Toyway Resaidar om. Jouko Leiviskä & Kaivola Pia & Kaija Vähänen
| NUO ERI-3 | Bio-Bio´s Hidden Dragon om.Lappeteläinen Silja & Katriina Huhtinen
| NUO ERI-4 | Ziestan Lilla Luka om. Sanna Haverinen & Sami Parkkisenniemi

| AVO-ERI-1 | Appalachee Chin-Narbu om. Helvi Leinonen & Tarja Virtanen
| AVO ERI-2 | Toyway Do-Cis-Simo om. Hanna-Kaisa Rättilä
| AVO-ERI-3 | Vanessan Numana om. Kirsi Pihlainen
| AVO ERI-4 | Bebben Ed-Winlaine om.Anna Kaikkonen

| VAL-ERI-2 | VARA-CACIB | Fin Mva Ludovikan Fredrik om. Sirpa & Jaakko Juuso
| VAL-ERI-3 | Fin Mva JV-01 Vanessan Preston om. Lappeteläinen Silja

| VET-ERI-3 | Kans & Fin & S & N Mva Toyway Kap-Ri-Olli om. Tiina Kaakinen


| ROP | PN-1 | SERT | CACIB | NUO-ERI-1 | TOYWAY TALIKA om. Jouko Leiviskä
| PN-2 |VARA-SERT | VARA-CACIB | NUO-ERI-2 | BIO-BIO´S HIGHLIGHT FOR TASHI-GONG om. Katriina & Sara Huhtinen
| PN-3 | VSP-VET | VET-ERI-1 | Fin Mva TOYWAY CU-CU-NORA om. Jouko Leiviskä
| PN-4 | AVO-ERI-1 | CISOSAN JOSEPHINE om. Helvi Leinonen & Tarja Virtanen

| JUN-ERI-1 | Pekdoro´s Ka-Tinka om. Susanna Kolppanen
| JUN-ERI-2 | Tib-Sak Tanita om. Katja Rita
| JUN-ERI-3 | Bellezza´s Sonette om.Aino-Inkeri Huurinainen
| JUN-ERI-4 | TaoTaon Manga om. Ella Karttimo

| NUO-ERI-3| Bellezza´s Adalmiina om.Sirpa & Jaakko Juuso

| AVO-ERI-2| Lin Tse-Hsun Ma-Tilda om. Susanna Kolppanen
| AVO-ERI-3| Bebben Daylight om. Maria Liisa Nikupaavo
| AVO-EH-4| Tuuling Jan Natalie om. Sirpa Ahola

| VAL-ERI-2| Fin Mva Vanessan Rinaya om. Lappeteläinen Silja
| VAL-EH-2| Fin & S &N &Ltu Mva V-98 Ltuv-01 Bellezza´s Maruzella om.Aino-inkeri Huurinainen

| VET-ERI-2| Kans & Fin & S & Est &Blr Mva Bellezza´s Manzanilla om.Aino-inkeri Huurinainen
| VET-EH-3 | Fin Mva Ludovikan Birgitta om. Sirpa & Jaakko Juuso

| ROP-PENTU | ZIESTAN TYMON om. Miia & Heikki Westman
| VSP-PENTU | ZHANGRILHA´S CAPRICE Om. Kirsi Mustonen

| ROP-KASV | TOYWAY
| KASV-2-KP | VANESSAN
| KASV-3-KP |BELLEZZA´S



16.07.2005 YPÄJÄ
Tuomarina:Lilian Hanniste
Ilmoitettu: [ 5 pentu , 27 aikuista ,4 veteraania ]

| VSP | PU-1 | SERT | AVO-ERI-1 | Krisala Massimo om. Säviaho Päivi ja Primdal Ragnhild
| PU-2 | VAL-ERI-1 | Fin Mva SATATASSUN VIVA VALENTINO Om. Mirja Päiväkkö
| PU-3 | VARA-SERT | AVO-ERI-2 | Tib-Sak Mango om. Ruoho Satu
| PU-4 | VSP-VET | VET-ERI-1 | Fin & S Mva Vanessan Igaros om. Lappeteläinen Silja ja Viitanen Jari

| JUN-ERI-1 | Wildswan Monza om. Iivonen Anita ja Jarno
| JUN-ERI-2 | Revonhännän Ihana Ilmari om. Suominen Sirpa

| NUO-ERI-1 | Annastiina Ukonpoika om. Vaheri Riina
| NUO-ERI-2 | Miliisin Mano-Lito om. Kanninen Katriina
| NUO ERI-3 | Annastiina Wilhelm om. Päiväkkö Mirja

| AVO-ERI-3 | Vanessan Numando om. Lappeteläinen Silja ja Kerttu
| AVO ERI-4 | Darklight´s Eveningstar om. Salmi Kirsi

| VET-EH-2 | Fin & Est Mva Lecibsin Shujauz om. Tattari Lahja ja Kuusisto Jukka
| VET-EH-3 | Revonhännän Onnimanni om. Suominen Sirpa


| ROP | PN-1 | VAL-ERI-1 | Fin Mva DOWN-GOBLIN JACQUELINE om. Heilman Merja
| PN-2 | VAL-ERI-1 | Fin Mva VANESSAN RINAYA om. Lappeteläinen Silja
| PN-3 | SERT | AVO-ERI-1 | REVONHÄNNÄN AMALIA ARMAS om. Järvinen Mia ja Säviaho Päivi
| PN-4 | ROP-VET | VET-ERI-2 | KATIMON EMIINA om. Katriina Kanninen

| JUN-ERI-1 | VARA-SERT |Down-Goblin Jin-Lilium om, Heilman Merja
| JUN-ERI-2 |Semidan Khi-Chi-Korundi om. Kostiainen Heli
| JUN-ERI-3 | Miliisin Ne-Fthys om. Peltomaa Susanna
| JUN-ERI-4 | Satatassun Bellabambina om. Aavinko Terhi

| NUO-ERI-1 | Toyway Se-Ra-Fina om. Kalliomäki Tuuli ja Heino Veli-Pekka
| NUO-ERI-2 | Down-Goblin Elovena om. Mynttinen Katja

| AVO-EH-1 | Down-Goblin Mirabelle om. Kanninen Katriina


| ROP-PENTU | ANNASTIINAN LOWELL om. Viitala Katja
| VSP-PENTU | CHAKIRAN AURORA Om. Tuula Viertonen & Minna Torvela
| PEK-2-KP |Annastiina Suvi-Anna om. Tattari Lahja ja Marjamäki Anne
| PEK-3-KP | Revonhännän Keyla om. Toivola Jarmo ja Suominen Sirpa

| ROP-KASV | DOWN-GOBLIN
| KASV-2-KP | VANESSAN



10.07.2005 KARJAA
Tuomarina:Eija Verlander
Ilmoitettu: [ 2 pentu , 17 aikuista ,4 veteraania ]

| ROP | PU-1 | SERT | JUN-ERI-1 | ZIESTAN MICKEY Om.Päivi Aittamaa
| PU-2 | VARA-SERT | AVO-ERI-1 | MILIISIN FA-MED Om. Minna Ahola
| PU-3 |VSP-VET | VAL-ERI-1 | Kans & Fin & Est &Rus & Lv Mva Pl & Pzv-96 Estv-97,-04 MISSCHIEFIN UNCLE DONALD Om. Tiina Hirvonen

| NUO-EH-1 | Ziestan Tigger om.Heidi Leppikoski

| AVO-EH-2 | Darklight´s Eveningstar om. Kirsi Salmi

| VSP | PN-1 | SERT | NUO-ERI-1 | TOYWAY SE-RA-FINA - Om. Tuuli Kalliomäki & Veli-Pekka Heino
| PN-2 | VAL-ERI-1 | Fin Mva LHARILAS ISOLDE Om. Terttu Takala
| PN-3 | VARA-SERT | JUN-ERI-1 | NEFTARIN MANDALA om. Anne Lalli
| PN-4 | JUN-ERI-2 | MILIISIN NE-FTHYS om. Susanna Peltomaa

| ROP-VET | VET-ERI-1 | NANAZA IKARINA Om.Anne Johansson

| JUN-EH-3 | Down-Goblin Happy-To-Love Om. Päivi Aittamaa & Julia Oksanen
| JUN-EH-4 | Shibazhan Zebrina Om. Anne Johansson

| AVO-EH-1 | Charming Hill Natilda Om.Anette Fröberg

| VAL-ERI-2 | Fin & Est Mva Shibazhan Kerria Om.Tiina Hirvonen

| VET-EH-2 | Lharilas Chanana Om.Terttu Takala

| ROP-PENTU | CHAKIRAN AURORA Om. Tuula Viertonen & Minna Torvela
| PEK-2 | Ziestan Tyanne Om. Heidi Leppikoski



09.07.2005 RISTIINA
Tuomarina:Kristiina Ahlberg
Ilmoitettu: [ 1 pentu , 12 aikuista ,3 veteraania ]

| ROP | PU-1 | VAL-ERI-1 | LUDOVIKAN FREDRIK Om.Sirpa & Jaakko Juuso
| PU-2 | ROP-VET | VET-ERI-1 | VANESSAN IGAROS Om. Silja Lappeteläinen & Jari Viitanen

| JUN-EH-1 | Vanessan Gutten om.Silja Lappeteläinen & Jari Viitanen

| VAL-EH-2 | Nanaza Kahina om. Tarja Ikonen

| VSP | PN-1 | SERT | JUN-ERI-1 | VANESSAN HOPE - Om. Leena Muona
| PN-2 | VAL-ERI-1 | NENEMO IBANIMAN GIRL Om. Anniina Lampinen
| PN-3 | VARA-SERT | AVO-ERI-1 | NENEMO MY-ONLYONE-GIRL om. Anniina Lampinen
| PN-4 | VSP-VET | VET-ERI-1 | LIN TSE-HSUN MA-DONNA om. Eija & Matti Lampinen

| NUO-EH-1 | Saffron Escada Om. Pirkko Linnus & Mertta Halonen
| NUO-EH-2 | Bellezza´s Adalmiina Om. Sirpa & Jaakko Juuso

| AVO-EH-2 | Vanessan Afrodites Om.Leena Muona
| AVO-EH-3 | Nenemo Kesä Kerttu Om. Anniina Lampinen

| ROP-PENTU | NENEMO DEEP-TRUE LOVE Om. Eija & Anniina Lampinen

| ROP-KASV | VANESSAN


03.07.2005 HYVINKÄÄ
Tuomarina:Kurt Nilsson
Ilmoitettu: [2 pentua, 23 aikuista ,3 veteraania ]

| ROP | PU-1 | SERT | AVO-ERI-1 | KRISALA MASSIMO Om.Päivi Säviaho & Primdal Ragnhild
| PU-2 | VAL-ERI-1 | Fin Mva SATATASSUN VIVA VALENTINO Om. Mirja Päiväkkö
| PU-3 | VAL-ERI-2 | Kans & Fin & S &N & Pl &Rus Mva Pmv-01 SEDUHIN WOODYWOODPECKER om. Eija Kallio
| PU-4 | VARA-SERT | JUN-ERI-1 | ARUNDINA NORBU DANPO om. Mirja Ketonen

| JUN-EH-2 | Revonhännän Ihana Ilmari om. Sirpa Suominen

| NUO-EH-1 | Annastiinan Wilhelm om.Mirja Päiväkkö
| NUO-EH-2 | Revonhännän Don Juan om. Sirpa Suominen & Elisa Hirvelä

| AVO-ERI-1 | Arundina Lha Mhu om.Jouni Seppänen & Pertti Marjomaa
| AVO-EH-2 | Misschiefin Xerxes Mehrzad om. Tiina Hirvonen

| VET-EH-1 |Kans & Fin & Est &Rus & Lv Mva Pl & Pzv-96 Estv-97 &-04 Misschiefin Uncle Donald om.Tiina Hirvonen

| VSP | PN-1 | SERT | JUN-ERI-1 | ARUNDINA NORBU SEBA - Om. Yvonne Kokko
| PN-2 | VARA-SERT | AVO-ERI-1 | REVONHÄNNÄN AMALIA ARMAS Om. Päivi Säviaho &Mia Järvinen

| JUN-EH-2 | Revonhännän Hassina Om. Sirpa Suominen& Taru Lehto
| JUN-EH-3 | Neftarin Mandala Om. Anne Lalli

| NUO-EH-1 | Toyway Se-Ra-Fina om. Tuuli Kalliomäki & Veli-Pekka Heino

| AVO-EH-2 | Arundina Tai Ling Om. Jouni Seppänen & Pertti Marjomaa
| AVO-EH-3 | Tashi-Gong Organza Om. Piia Häkkinen & Sanna Karppanen
| AVO-EH-4 | Shibazhan Osmunda Om. Jaana Venetkoski

| VET-EH-1 | Tashi-Gong Orlane Om. Piia Häkkinen & Katriina Huhtinen
| VET-EH-2 | Cantabile Amber Ida Om.Mia Johansson

| ROP-PENTU | MAARIKAN WILFRED Om.Tuija & Hannu Notkonen



03.07.2005 SONKAJÄRVI

Tuomarina:Kristiina Ahlberg
Ilmoitettu: [ 27 aikuista ,1 veteraania ]

| VSP | PU-1 | SERT | NUO-ERI-1 | MÄNTYKARTANON ARNOLD Om.Ritva-Liisa Tuikka
| PU-2 | VARA-SERT | AVO-ERI-1 | MILIISIN FA-BLED Om. Mira Wagner
| PU-3 | ROP-VET | BIS-VET-4 | VET-ERI-1 | TOYWAY KAP-RI-OLLI om. Tiina Kaakinen

| JUN-EH-1 | Bellezza´s Ki-As-Ma om. Kasv. & Arja Timonen &Marko Pitkänen
| JUN-EH-2 | Tashi-Gong Frezza om. Anne Kolehmainen & Marko Savinainen

| AVO-EH-2 | Cisosan Lovesick om. Taru Vartiainen

| ROP | PN-1 | SERT | FIN MVA | AVO-ERI-1 | VANESSAN RINAYA - Om. Silja Lappeteläinen
| PN-2 | VARA-SERT | AVO-ERI-2 | SAFFRON ZENA Om. Pirkko & Emmi Linnus
| PN-3 | JUN-ERI-1 | VANESSAN HOPE om. Leena Muona
| PN-4 | NUO-ERI-1 | MÄNTYKARTANON AMORIINA om. Paula Jokela

| JUN-ERI-2 | Bellezza´s Juanita Om. Minna Räsänen
| JUN-EH-3 | Vanessan Honey Om. Leena Kolehmainen
| JUN-EH-4 | Tib-Sak Tanita Om. Katja Rita

| AVO-EH-3 | Vanessan Afrodites Om.Leena Muona
| AVO-EH-4 | Arundina Bogo Nic-Sam Om. Tuula Suvanto

| ROP-KASV | VANESSAN



02.07.2005 TUUSULA
Tuomarina:Pietro Paolo Condo, Italia
Ilmoitettu: [ 4 pentua, 44 aikuista ,3 veteraania ]

| ROP | PU-1 | SERT | JUN-ERI-1 | ZIESTAN MICKEY Om.Päivi Aittamaa
| PU-2 | VAL-ERI-1 | Kans &Fin & S & N & Pl & Rus Mva PMV-01 SEDUHIN WOODYWOODBECKER om. Kallio Eija
| PU-3 | VAL-ERI-2 | Fin Mva INGEFAL´S I´M ON FIRE om.Päivi Aittamaa & Marjo Manninen
| PU-4 | VARA-SERT | AVO-ERI-1 | ARUNDINA LHA MU om. Marjomaa Pertti ja Seppänen Jouni


| JUN-ERI-2 | Miliisin Pi-Ccolo om. Lee Nelsen
| JUN-ERI-3 | Olazza Milord om.Maija Perttola
| JUN-ERI-4 | Revonhännän Ihana Ilmari om.Sirpa Suominen

| NUO-ERI-2 | Miliisin Mano-Lito om. Katriina Kanninen
| NUO-EH-3 | Annastiinan Wilhelm om.Mirja Päiväkkö

| AVO-ERI-2 | Krisala Massimo om. Päivi Säviaho
| AVO-ERI-3 | Arundina Taicuri om. Pälvi Karesola
| AVO-ERI-4 | Arundina Just In Time om. Marjomaa Pertti ja Seppänen Jouni

| VAL-ERI-3 | KANS & FIN & EST & BLR & RUS & LTU & LV MVA LVV-04 Nanaza Kahina om. Ikonen Tarja
| VAL-ERI-4 | FIN MVA Satatassun Viva Valentino om. Päiväkkö Mirja


| VSP | PN-1 | VAL-ERI-1 | DOWN-GOBLIN JACQUELINE Om. Merja Heilman
| PN-2 | VAL-ERI-2 | Fin & Est Mva EstJMva MILIISIN FI-ANC-E Om. Katriina Kanninen
| PN-3 | SERT | JUN-ERI-1 | ARUNDINA NORBU SEBA om. Yvonne Kokko
| PN-4 | VAL-ERI-3 | KANS & FIN & EST MVA BALTV-00 ESTV-00 Olazza Shalimari om. Perttola Maija

| JUN-ERI-2 | Revonhännän Ihanirmeli om. Nieminen Ulla, Jokinen Heidi & Suominen Sirpa
| JUN-ERI-3 | Down-Goblin Giuliana om. Heilman Merja
| JUN-ERI-4 | Down-Goblin Happy-To-Love om. Aittamaa Päivi & Oksanen Julia

| NUO- ERI-1 | Pinaco X-Tra Start om. Leppämäki Soile & Mutanen Kirsi
| NUO- ERI-2 | Tuulisaaren Monte Cinto om. Ahti Marja
| NUO- ERI-3 | Down-Goblin Elovena om. Mynttinen Katja
| NUO- EH-4 | Aurinkorinteen Callywatt om. Jokinen Heidi & Nieminen Ulla

| AVO-ERI-1 | VARA-SERT | Cinodes Cuddly Carmen om. Berk Sirpa
| AVO-ERI-2 | Ingefal's Black Naomi om.Aittamaa Päivi & Leppämäki Soile
| AVO-ERI-3 | BaltV-04 Olazza Q-Luisa om. Perttola Maija
| AVO-ERI-4 | Revonhännän Amalia Armas om. Järvinen Mia ja Säviaho Päivi

| VAL ERI-4 | Fin Mva Lharilas Isolde om. Takala Terttu

|VET ERI-2 | Fin Mva Tashi-Gong Orlane om. Häkkinen Piia ja Huhtinen Katriina

| ROP-VET |VET ERI 1| Down-Goblin Miss Fashion om. Heilman Merja
| VSP-VET |VET ERI 1| Kans & Fin & Est Mva EUV-99 WARSV-99 BALTV-00 V-04 Olazza El-Sheik om. Perttola Maija

| ROP-PENTU | CHAKIRAN AURUM om. Sipilä Ritva
| PEK-2-KP | Chakiran Aor om. Sipilä Seija
| PEK-3-KP | Maarikan Whoopie om. Raatikainen Hanna
| PEK-4-KP | Ziestan Adamina om. Rämö Tiina

| ROP-KASV | DOWN-GOBLIN
| KASV-2-KP | Olazza
| KASV-3-KP| Arundina



26.06.2005 ROVANIEMI
Tuomarina:Svein Helgesen, Norja
Ilmoitettu: [ 1 pentu, 17 aikuista ,3 veteraania ]

| ROP | PU-1 | SERT | NUO-ERI-1 | TOYWAY RESAIDAR Om.Jouko Leiviskä & Piia Kaivola & Kaija Vähänen
| PU-2 | VARA-SERT | NUO-ERI-2 | ZIESTAN LILLA LUKA Om. Sanna Haverinen & Sami Parkkisenniemi
| PU-3 | AVO-ERI-1 | BELLEZZA´S THIBET om. Merja & Tatu Lehtosaari
| PU-4 | VAL-ERI-1 | BENDAFEIM´S RANDY-DANDY Om. Jarmo Lohela


| VSP | PN-1 | SERT | JUN-ERI-1 | TOYWAY SE-RA-FINA - Om.Tuuli Kalliomäki & Veli-Pekka Heino
| PN-2 | VARA-SERT | AVO-ERI-1 | CISOSAN JOSEPHINE Om. Helvi Leinonen & Tarja Virtanen
| PN-3 | JUN-ERI-2 | BENDAFEIM´S TRICIA Om. Raija Kleemola
| PN-4 | VAL-ERI-1 | FLAMETAILS ANGELICA Om. Jaana Partanen

| ROP-VET | TOYWAY BAS-ILLI Om. Jouko Leiviskä

| ROP-PENTU | TOYWAY WOLF-RAMI Om. Jouko Leiviskä & Heli Parkkinen


19.06.2005 SAARIJÄRVI

Tuomarina:Paula Heikkinen-Lehkonen
Ilmoitettu: [ 2 pentua, 22 aikuista ,2 veteraania ]

| ROP | PU-1 | SERT | AVO-ERI-1 | TOYWAY DO-CIS-SIMO Om.Hanna-Kaisa Rättilä
| PU-2 | ROP-VET | BIS-VET-4 | VET-ERI-1 | TOYWAY KAP-RI-OLLI Om. Tiina Kaakinen
| PU-3 | VARA-SERT | AVO-ERI-2 | BELLEZZA´S YANKEE om. Paula Jokela
| PU-4 | NUO-ERI-1 | TOYWAY RESAIDAR Om. Pia Kaivola &Kaija Vähänen

| JUN-ERI-1 | Tib-Sak Thomas om.Jarmo Ovaskainen
| JUN-EH-2 | Zeninan Boogieman om.Leena Ilves

| VAL-ERI-1 | Ludovikan Fredrik om. Sirpa & Jaakko Juuso


| VSP | PN-1 | SERT | NUO-ERI-1 | BELLEZZA´S ADALMIINA - Omistaja: Sirpa & Jaakko Juuso

| JUN-EH-1 | Racconto Prelude Om. Taru Heinänen
| JUN-EH-2 | Pekdoro´s Ka-Sandra Om. Kaija Vasalampi

| AVO-EH-1 | Saffron Zena Om. Pirkko & Emmi Linnus
| AVO-EH-2 | Vanessan Afrodites Om. Leena Muona

| VAL-EH-1 | Tib-Sak Alexsandra Om. Pia Kaivola &Kaija Vähänen

| VET-EH-1 | Ludovikan Bir-Gitta Om. Sirpa & Jaakko Juuso

| ROP-PENTU | VANESSAN HOPE Om. Leena Muona



18.06.2005 KOTKA
Tuomarina:Hans Van Den Berg
Ilmoitettu: [ 4 pentua, 23 aikuista ,3 veteraania ]

| VSP | PU-1 | SERT |JUN-ERI-1 | OLAZZA MILORD Om. Maija Perttola
| PU-2 | VARA-SERT | AVO-ERI-1 | TOYWAY MIRZAPUR Om. Sari & Jorma Räsänen
| PU-3 | AVO-ERI-2 | NENEMO MY HURMURI om. Merja Leppänen
| PU-4 | NUO-ERI-1 | REVONHÄNNÄN DON JUAN Om. Sirpa Suominen & Elisa Hirvelä


| JUN-ERI-2 | Arundina Norbu Danpo om.Mirja Ketonen

| AVO-ERI-3 | Chrystal Mountain Leonidas om. Sari Riutto
| AVO-EH-4 | Saffron Blooming om. Susanna Ahola

| VAL-ERI-1 | Nad Of Zlazano om. Katja Mynttinen


| ROP | PN-1 | VAL-ERI-1 | Fin Mva DOWN-GOBLIN JAQUELINE - Omistaja: Merja Heilman
| PN-2| SERT | JUN-ERI-1 | DOWN-GOBLIN GIULIANA - Om.Merja Heilman
| PN-3 | VAL-ERI-2 | NENEMO IBANIMAN GIRL - om. Anniina Lampinen
| PN-4 | VARA-SERT | AVO-ERI-1 | NENEMO MY-ONLYONE GIRL Om. Anniina Lampinen

| JUN-ERI-2 | Arundina Norbu Seba Om. Yvonne Kokko

| NUO-ERI-1 | Down-Goblin Eveliina Om. Merja Heilman
| NUO-ERI-2 | Seduhin Fantasia Om. Arja Liiri & Aira Eteläaho
| NUO-ERI-3 | Down-Goblin Eloveena Om. Katja Mynttinen
| NUO-EH-4 | Aurinkorinteen Callywatt Om. Heidi Jokinen & Ulla Nieminen

| AVO-ERI-2 | Saffron Zena Om. Pirkko & Emmi Linnus
| AVO-ERI-3 | Nenemo Kesä Kerttu Om. Eija & Matti Lampinen
| AVO-ERI-4 | Revonhännän Rosina Om. Sirpa Suominen

| ROP-VET | VET-ERI-1 | DOWN-GOBLIN MISS FASHION Om. Merja Heilman

| VET-ERI-2 | Lin Tse-Hsun Ma-Donna Om. Eija & Matti Lampinen
| VET-ERI-3 | Maarikan Gina Patricia Om. Raija Raatikainen
| ROP-PENTU | NENEMO DEEP-TRUE LOVE Om. Eija & Anniina Lampinen
| VSP-PENTU | MAARIKAN WILFRED Om. Tuija & Hannu Notkonen

| ROP-KASV | BIS-4-KASV | DOWN-GOBLIN



12.06.2005 NÄRPIÖ
Tuomarina:Paavo Mattila
Ilmoitettu: [ 4 pentua, 25 aikuista ,2 veteraania ]

| ROP | PU-1 | SERT | FIN MVA | VAL-ERI-1 | EST & LV MVA JV-02 ZIESTAN LAA LAA Om.Jukka Kuusisto
| PU-2 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | HOSWIN LILLA OBELIX Om. Miia & Heikki Westman
| PU-3 | VAL-ERI-2 | | Fin Mva ARUNDINA LHA KU Om. Johanna Mäkelä
| PU-4 | ROP-VET | BIS-3-VET | VET-ERI-1 | Kans& Fin &S &Est Mva TOYWAY HUR-MU-RI Om. Tiina Kaakinen

| JUN-ERI-1 | Ziestan Ambar om.Heidi Laukkanen & Mikko Lintamo

| NUO-ERI-2 | Mäntykartanon Arnold om.Ritva-Liisa Tuikka
| NUO-ERI-3 | Bellezza´s Bellamy om.Ritva-Liisa Tuikka

| AVO-ERI-1 | Cayanna Gedo Grebo om.Liisa Rajala
| AVO-EH-2 | Shanditas Tru Shamonte om.Kirsi Laine
| AVO-EH-3 | Bellezza´s Yankee om.Paula Jokela
| AVO-EH-4 | Miliisin He-Hold-On om.Tea Antila

| VAL-ERI-3 | Ludovikan Fredrik om.Sirpa & Jaakko Juuso
| VAL-ERI-4 |Kans&Kans & Fin & Est & Blr & Rus & Ltu Mva & Lv Mva LVW-04 Nanaza Kahina om.Tarja Ikonen

| VSP | PN-1 |SERT | NUO-1 | BELLEZZA´S ADALMIINA - om. Sirpa & Jaakko Juuso
| PN-2| VAL-1 | Fin Mva LHARILAS ISOLDE - Omistaja: Terttu Takala
| PN-3 | VARA-SERT | AVO-1 | LIN TSE-HSUN MA-TILDA - Omistaja: Susanna Kolppanen
| PN-4 | VAL-2 | LECIBSIN KRINGA Om. Jukka Kuusisto

| JUN-EH-1 | Pekdoro´s Ka-Tinka om.Susanna Kolppanen
| JUN-EH-2 | Anselika om.Tuula Toroska

| NUO-EH-2 | Mäntykartanon Amoriina om.Paula Kujala

| AVO-EH-2 | Arundina Tai Ming om.Johanna Mäkelä
| AVO-EH-3 |Cayana Geda Gerbera om.Sanna Murtomäki
| AVO-EH-4 |Cayana Gyatsa La om.Marja-Terttu Kallio

| VET-EH-1 | Fin & S Mva Ludovikan Bir-Gitta om.Sirpa & Jaakko Juuso

| ROP-PENTU | ZIESTAN TYMON om. Miia & Heikki Westman

| PEK-2 KP | Hoswin De-JaVu Om. Anneli Forsbacka

| VSP-PENTU | HOSWIN DE-SIRE om.Rebekka Glad

| PEK-2 KP | Tuuling Khar Sibylla Om. Heini & Tuula Toroska



12.06.2005 PIIKKIÖ

Tuomarina:Pirjo Aaltonen
Ilmoitettu: [ 7 pentua, 25 aikuista ,1 veteraania ]

| VSP | PU-1 | VAL-ERI-1 | Fin & Can Mva SIMPASTURE FERNANDES Om. Päivi Säviaho
| PU-2 | VAL-ERI-2 | Fin Mva SATATASSUN VIVA VALENTINO Om. Mirja Päiväkkö
| PU-3 | SERT | JUN-ERI-2 | REVONHÄNNÄN GOMIA GORAN om. Sirpa Suominen
| PU-4 | VARA-SERT | AVO-ERI-1 | AURINKORINTEEN BENJAMIN Om. Joonas Lehtinen


| NUO-EH-2 | Annastiinan Wilhelm om. Mirja Päiväkkö

| NUO-EH-1 | Ziestan Tigger om. Heidi Leppikoski
| NUO-EH-2 | Ziestan Tossavainen om. Iina Mattila

| AVO-ERI-2 | Monasin Milliam om. Iina Mattila
| AVO-EH-3 | Miliisin Fa-Med om. Minna Ahola

| VAL-ERI-4 | Fin Mva Charming Hill Nashville om. Soile Leppämäki

| VET-ERI-1 | ROP-VET | REVONHÄNNÄN ONNIMANNI Om. Sirpa Suominen

| ROP | PN-1 | VAL-ERI-1 | TUULING CHAN KERTHUR - Omistaja: Tuula Parviainen
| PN-2| SERT | NUO-ERI-1 | TUULING CIONS OFELIA - Om. Annikki & T. Peltomaa
| PN-3 | VARA-SERT | NUO-ERI-2 | SASERAN AMAI LATIFAH - om.Karoliina Laakso
| PN-4 | JUN-ERI-1 | MILIISIN NE-FTHYS Om.Susanna Peltomaa

| JUN-ERI-2 | Ziestan Carmel Sandella Om. Karoliina Laakso
| JUN-EH-3 | Revonhännän Fiira Om. Sirpa Suominen & Riitta Kessell
| JUN-EH-4 | Quarantina´s Quarita Om. Mia Heikkinen & Päivi Lindroos

| NUO-ERI-3 | Seduhin Fantasia Om. Arja Liiri & Aira Eteläaho
| NUO-ERI-4 | Tuuling Cions Olivia Om. Tuula & Heidi Parviainen

| AVO-ERI-1 | Lexi The Ziestan Rose Om. Iina Mattila
| AVO-ERI-2 | Tuuling Cions Jade Om. Tuula Parviainen
| AVO-EH-3 | Balgay Ashani Om. Sirpa Suominen
| AVO-EH-4 | Ingefal´s Black Naomi - Om. P&aumol;ivi Aittamaa & Soile Leppämäki

| ROP-PENTU | SUVIJAN SA-MO-RIA Om. Anne Marjamäki
| VSP-PENTU | REVONHÄNNÄN JERRY Om. Sirpa Suominen

| ROP-KASV | TUULING



12.06.2005 NURMES

Tuomarina:Tarmo Viirtelä
Ilmoitettu: [ 3 pentua, 23 aikuista ,2 veteraania ]

| ROP | PU-1 | SERT |JUN-ERI-1 | MILIISIN PI-CCOLO Om. Lee Nelsen
| PU-2 | VARA-SERT | AVO-ERI-1 | APPALACHEE CHIN-NARBU Om. Helvi Leinonen & Tarja Virtanen
| PU-3 | JUN-ERI-2 | BELLEZZA´S KI-AS-MA Om. Aino-Inkeri Huurinainen & Arja Timonen &Marko Pitkänen
| PU-4 | ROP-VET | VET-ERI-1 | VANESSAN IGAROS Om. Silja Lappeteläinen & Jari Viitanen


| NUO-ERI-1 | Bellezza´s Fin-Anssi om. Aino-Inkeri Huurinainen & Arja Timonen &Marko Pitkänen

| AVO-ERI-2 | Bellezza´s Mosquito om. Arja Timonen &Marko Pitkänen
| AVO-EH-3 | Miliisin King-Of-Indigo om. Mira Wagner


| VSP | PN-1 | SERT | AVO-ERI-1 | VANESSAN AFRODITES - Omistaja: Leena Muona
| PN-2| VARA-SERT | JUN-ERI-1 | BELLEZZA´S JUANITA - Om. Minna Räsänen
| PN-3 | AVO-ERI-2 | ARUNDINA BOGO NIC-SAM - om.Tuula Suvanto
| PN-4 | AVO-ERI-3 | CISOSAN JOSEPHINE Om. Helvi Leinonen & Tarja Virtanen

| JUN-ERI-2 | Tib-Sak Tanita Om. Katja Rita
| JUN-EH-3 | Vanessan Estralita Om. Aune Savolainen
| JUN-EH-4 | Bendafeims Tahiti Om. Jaana Pirttimäki

| NUO-ERI-1 | Hoswin Lady In Black Om. Miia Westman & Mira Wagner

| AVO-ERI-4 | Saffron Zena Om. Pirkko & Emmi Linnus

| ROP-PENTU | TASHI-GONG FREZZA Om. Anne Kolehmainen & Marko Savinainen
| VSP-PENTU | VANESSAN HOPE Om.Leena Muona

| ROP-KASV | BELLEZZA´S


11.06.2005 PIEKSÄMÄKI
Tuomarina:Tiina Taulos
Ilmoitettu: [ 1 pentua, 22 aikuista ,3 veteraania ]

| VSP | PU-1 |VAL-ERI-1 | TOYWAY DASAR GADAI Om. Jouko Leivikä & Tiina Kaakinen
| PU-2 | ROP-VET | VET-ERI-1 | TOYWAY KAP-RI-OLLI Om. Tiina Kaakinen
| PU-3 | SERT | JUN-ERI-1 | MILIISIN PI-CCOLO Om. Lee Nelsen
| PU-4 | VARA-SERT | AVO-ERI-1 | APPALACHEE CHIN-NARBU Om. Helvi Leinonen & Tarja Virtanen

| JUN-ERI-2 | Bellezza´s Ki-As-Ma om. Aino-Inkeri Huurinainen & Arja Timonen &Marko Pitkänen
| JUN-ERI-3 | Vanessan Gutten om. Silja Lappeteläinen & Jari Viitanen
| JUN-ERI-4 | La-Hur Of Zlazano om. Halme Pieviläinen

| NUO-ERI-1 | Bellezza´s Fin-Anssi om. Aino-Inkeri Huurinainen & Arja Timonen &Marko Pitkänen

| AVO-ERI-2 | Toyway Do-Cis-Simo om. Hanna-Kaisa Rättilä
| AVO-EH-3 | Miliisin Fa-Bled om. Mira Wagner
| AVO-EH-4 | Wildswan Droller om.Sanna Rokka

| VAL-ERI-2 | Ludovikan Fredrik om. Sirpa & Jaakko Juuso

| VET-EH-2 | Mai Oun Vilperi om. Tuula Suvanto


| ROP | RYP-4 | PN-1 | SERT | NUO-ERI-1 | BIO-BIO´S HIGHLIGHT FOR TASHI-GONG - Omistaja: Katriina & Sara Huhtinen
| PN-2| VARA-SERT | AVO-ERI-1 | CISOSAN JOSEPHINE - Om. Helvi Leinonen & Tarja Virtanen
| PN-3 | NUO-ERI-2 | BELLEZZA´S ADALMIINA - om. Sirpa & Jaakko Juuso
| PN-4 | AVO-ERI-2 | ARUNDINA BOGO NIC-SAM Om. Tuula Suvanto

| JUN-ERI-1 | Vanessan Estralita Om. Aune Savolainen

| NUO-ERI-3 | Saffron Escada Om. Pirkko Linnus & Mertta Halonen
| NUO-EH-4 | Nye-Ma Of Zlazano Om. Halme Pieviläinen

| AVO-ERI-3 | Bio-Bio´s Icemaiden Om. Katriina & Sara Huhtinen

| VSP-VET | VET-ERI-1 | LUDOVIKAN BIRGITTA om. Sirpa & Jaakko Juuso

| ROP-PENTU | TASHI-GONG FREZZA Om. Anne Kolehmainen & Marko Savinainen



11.06.2005 MAARIANHAMINA
Tuomarina:Anna-Liisa Heikkinen
Ilmoitettu: [ 2 pentua, 10 aikuista ,2 veteraania ]

| VSP | PU-1 | SERT | FIN MVA | AVO-ERI-1 | CHARMING HILL NASHVILLE Om.Soile Leppämäki
| PU-2 | VARA-SERT | ROP-VET | VET-ERI-1 | REVONHÄNNÄN ONNIMANNI Om. Sirpa Suominen

| JUN-EH-1 | Revonännän Gomia Goran om. Sirpa Suominen

| AVO-EH-2 | Misschiefin Xerxes Mehrzad om. Tiina Hirvonen
| AVO-EH-3 | Aurinkorinteen Benjamin om. Joonas Lehtinen

| ROP | PN-1 | SERT | AVO-ERI-1 | FIN MVA | EST MVA | Estv-04 SHIBAZHAN KERRIA - om. Anne Johansson & Tiina Hirvonen
| PN-2| VARA-SERT | AVO-ERI-2 | INGEFAL´S BLACK NAOMI - Om. P&aumol;ivi Aittamaa & Soile Leppämäki
| PN-3 | AVO-ERI-3 | BALGAY ASHANI - Om. Sirpa Suominen
| PN-4 | AVO-ERI-4 | S Mva NALINAS PARUS LUGUBRIS Om. Agneta Reis

| JUN-EH-1 | Revonännän Fiira om. Sirpa Suominen & Riitta Kessell

| NUO-EH-1 | Aurinkorinteen Callywatt Om. Heidi Jokinen & U.Nieminen

| VSP-VET | VET-ERI-1 | Pohj Mva NALINAS MARGARITANA DE ADONIS om. Ebba Lindfors

| ROP-PENTU | REVONHÄNNÄN IHANIRMELI Om. Sirpa Suominen & Nieminen Ulla & Jokinen Heidi



04.06.2005 TERVAKOSKI
Tuomarina:Gunilla Skallman, Ruotsi
Ilmoitettu: [ 4 pentua, 31 aikuista ,7 veteraania ]

| ROP | PU-1 | SERT | JUN-ERI-1 | MILIISIN MANO-LITO Om.Katriina Kanninen
| PU-2 | ROP-VET | VET-ERI-1 | NANAZA NA-HINA Om. Pia Taskila
| PU-3 | VARA-SERT | JUN-ERI-2 | REVONHÄNNÄN GOMIA GORAN Om.Sirpa Suominen
| PU-4 | VET-ERI-2 | Kans& Fin &Est & Rus &Lv Mva PL & Pzv-96 Estv-97, 04 MISSCHIEFIN UNCLE DONALD Om. Tiina Hirvonen


| VAL-ERI-1 | Fin Mva Shibazhan Wulfenia om.Sanna Männistö
| VAL-ERI-2 | S& Dk Mva Body-Rocks Wet Wet Wet om.Richard Andersson & Jouni Seppänen

| VET-ERI-3 | Revonhännän Onnimanni om. Sirpa Suominen

| VSP | PN-1 |SERT | NUO-ERI-1 | PINACO X-TRA STAR - om. Soile Leppämäki & Satu Vekama
| PN-2| VAL-ERI-1 | Fin Mva NENEMO IBANIMAN GIRL - Om.Anniina Lampinen
| PN-3 | VARA-SERT | AVO-ERI-1 | DOWN-GOBLIN MIRABELLE - Om. Katriina Kanninen
| PN-4 | AVO-ERI-2 | NANAZA PALETTE Om. Pia & Daniela Taskila

| NUO-ERI-2 | Tulisaaren Monte Cinto om. Marja Ahti

| AVO-ERI-3 | Tashi-Gong Organza Om.Pia Häkkinen & Sanna Karppanen
| AVO-ERI-4 | Begi om.Anna-Liisa Harju

| VSP-VET | VET-ERI-1 | KATIMON EMIINA om.

| ROP-PENTU | NENEMO DEEP-TRUE LOVE Om.Eija & Anniina Lampinen
| VSP-PENTU | REVONHÄNNÄN IHANA ILMARI Om.Sirpa Suominen

| ROP-KASV | REVONHÄNNÄN



05.06.2005 RAUMA
Tuomarina:Tornbjörn Skaar, Ruotsi
Ilmoitettu: [ 14 pentua, 14 aikuista ,4 veteraania ]

| ROP | PU-1 | SERT | NUO-ERI-1 | ANNASTIINAN SAMIR Om.Tiina Suominen
| PU-2 | VARA-SERT | JUN-ERI-1 | ANNASTIINAN WILHELM Om. Mirja Päiväkkö
| PU-3 | AVO-ERI-1 | SUVIJAN SIBELIUS Om.Anita Grönlund
| PU-4 | VAL-ERI-2 | Fin Mva SATATASSUN VIVA VALENTINO Om. Mirja Päiväkkö

| VSP | VET-ERI-1 | Revonhännän Onnimanni om. Sirpa Suominen

| VSP | PN-1 | SERT | AVO-ERI-1 | CAYANNA GYATSA LA - om. Marja-Terttu Kallio
| PN-2| VARA-SERT |AVO-ERI-2 | REVONÄNNÄN WILIINA - Om.Sirpa Suominen & Tuuli Kalliomäki
| PN-3 | ROP-VET | VET-ERI-1 | TASHI-GONG ORLANE - Om. Piia Häkkinen
| PN-4 | JUN-ERI-1 | MILIISIN NE-FTHYS Om. Susanna Peltomaa

| AVO-EH-3 | Revonhännän Rosina Om.Sirpa Suominen
| AVO-EH-4 | Tashi-Gong Organza Om.Pia Häkkinen & Sanna Karppanen

| VET-EH-2 | Choix Choix Jersey Lily om. Mia Johnsson

| ROP-PENTU | SUVIJAN SA-MO-RIA Om. Anne Marjamäki

| PEK-2-KP| Tuuling Khar Sabine om. Eija Nurmi
| PEK-3-KP| Nikita om. Anita Grönlund
| PEK-4-KP| Suvijan Miu La om. Kaija Kytönen, Joonas & Sanna-Kaisa Immonen

| VSP-PENTU | SATATASSUN VIA CHARMENTE Om. Maarit Peltonen
| PEK-2-KP| | PEK-2-KP| Suvijan Miros La om. Pasi & Pirjo Vänni

| ROP-KASV | REVONHÄNNÄN



29.05.2005 HELSINKI
Tuomarina:Annukka Paloheimo
Ilmoitettu: [ 7 pentua, 29 aikuista ,2 veteraania ]

| ROP | PU-1 | SERT | AVO-1 | S & N Mva BODY ROCKS WET WET WET Om.Richard Andersson & Jouni Seppänen
| PU-2 | ROP-VET | BIS-3-VET | VET-1 | Kans &Fin &Est Mva EUV-99 WARSW-99 BALTW-00 OLAZZA EL-SHEIK Om. Maija Perttola
| PU-3 | VAL-1 | | Fin Mva SATATASSUN VIVA VALENTINO Om. Mirja Päiväkkö
| PU-4 | VARA-SERT | AVO-2 | CHRYSTAL MOUNTAIN LEONIDAS Om. Sari Riutto

| JUN-ERI-1 | Miliisin On-The-Road om.Airi Leegen
| NUO-ERI-1 | Tulisaaren Monte Negro om. Riitta Palkee

| VSP | PN-1 | VAL-1 | DOWN-GOBLIN JAQUELINE - om. Merja Heillman
| PN-2| SERT | NUO-1 | OLAZZA EL-ECTRA - Omistaja: Maija Perttola & Tanja Kettunen
| PN-3 | VARA-SERT | JUN-1 | ARUNDINA NORBU SEBA - Omistaja: Yvonne Kokko
| PN-4 | AVO-1 | ARUNDINA BOGO NIC-SAM Om. Tuula Suvanto

| ROP-PENTU | OLAZZA MILORD om. Maija Perttola
| VSP-PENTU | DOWN-GOBLIN JIN-LILIUM om. Merja Heillman



28.05.2005 RIIHIMÄKI
Tuomarina:Cathy Delmar, Irlanti
Ilmoitettu: [ 7 pentua, 40 aikuista ,6 veteraania ]

| VSP | PU-1 | VAL-ERI-1 | Fin Mva SATATASSUN VIVA VALENTINO Om.Mirja Päiväkkö
| PU-2 | SERT | NUO-ERI-1 | ANNANSTIINAN UKONPOIKA Om. Lahja Tattari & Riina Vaheri
| PU-3 | VARA-SERT | NUO-ERI-2 | ZIESTAN TOSSAVAINEN Om.Iina Mattila
| PU-4 | JUN-ERI-1 | MILIISIN MANO-LITO Om. Katriina Kanninen


| NUO-ERI-3 |Tulisaaren Monte Negro om.Riitta Palkee

| AVO-ERI-2 | Monasin Milliam om.Iina Mattila
| AVO-ERI-3 | Chrystal Mountain Leonidas om. Sari Riutto
| AVO-ERI-4 | Charming Hill Nashville om. Soile Leppämäki

| VET-ERI-2 | Fin Mva Nanaza Na-Hina om. Pia Taskila
| VET-ERI-3 | Fin & Rus & Ltu Mva Lecibsin Shujauz om. Jukka Kuusisto & Lahja Tattari
| VET-ERI-4 | Revonhännän Onnimanni om. Sirpa Suominen


| ROP | PN-1 | SERT | AVO-1 | ZIESTAN TIJUANA - om. Paula Kujala
| PN-2| VAL-ERI-1 | MILIISIN FI-ANCE-E - Omistaja: Katriina Kanninen
| PN-3 | VARA-SERT | JUN-1 | DOWN-GOBLIN MIRABELLE - Omistaja: Katriina Kannien
| PN-4 | AVO-ERI-2 | LEXI THE ZIESTAN ROSE Om. Iina Mattila

| JUN-ERI-1 | Shibazhan Zebrina om. Anne Johansson
| JUN-ERI-2 | Ziestan Carmel Sandella om. Karoliina Laakso
| JUN-ERI-3 | Revonhännän Fiira om. Sirpa Suominen &Riitta Kessell

| NUO-ERI-1 | Pinaco X-Tra Start om.Soile Leppämäki & Kirsi Mutanen
| NUO-ERI-2 | Ingefal´s Black Naomi om.Päivi Aittamaa & Soile Leppämäki
| NUO-ERI-3 | Revonhännän Esme Ensyn om. Sirpa Suomienn &Anja Mårtensson

| AVO-ERI-4 | Nanaza Palette om.Sirpa Käppi


| VET-ERI-1 | VSP-VET | Fin Mva MAI OUN VILPERI om. Tuula Suvanto
| VET-ERI-1 | ROP-VET | KATIMON EMIINA om. Katriina Kanninen

| ROP-PENTU | MAARIKAN WILFRED om. Tuija & Hannu Notkonen
| VSP-PENTU | LECIBSIN KARIESSA om. Jukka Kuusisto

| PEK-2-KP | Down-Goblin Iki-Ihana om. Merja Heillman & Janne Seppänen
| PEK-3-KP | Revonhännän Ihanirmeli om. Sirpa Suominen & Ulla Nieminen & Heidi Jokinen
| VET-ERI-1 | ROP-VET | KATIMON EMIINA om. Katriina Kanninen

| ROP-KASV | NANAZA
| KASV-2-KP| REVONHÄNNÄN



28.05.2005 LEPPÄVIRTA
Tuomarina:Birte Scheel, Tanska
Ilmoitettu: [ 4 pentua, 43 aikuista ,4 veteraania ]

| VSP | ROP-VET | PU-1 | VET-ERI-1 | Kans & Fin & S & N Mva TOYWAY KAP-RI-OLLI Om.Tiina Kaakinen
| PU-2 | SERT | JUN-1 | TUULING CHAN PETRUS Om. Aino-Inkeri Huurinainen
| PU-3 | VARA-SERT | JUN-2 | ZIESTAN LILLA LUKA Om.Sanna Haverinen & Sami Parkkisenniemi
| PU-4 | ANNASTIINAN TIKO Om. Jenni Stranden

| JUN-ERI-3 | Miliisin On-The-Road om.Airi Leegen
| JUN-ERI-4 | Bellezza´s Ki-As-Ma om. Kasv. & Arja Timonen &Marko Pitkänen

| NUO-ERI-1 | Bellezza´s Bellamy om.Ritva-Liisa Tuikka
| NUO-ERI-2 | Määntykartanon Arnold om. Ritva-Liisa Tuikka
| NUO-EH-3 | Wartin-Kyis Aristoerasmus om. Katja Mynttinen

| AVO-ERI-2 | Vanessan Numando om.Silja & Kerttu Lappeteläinen
| AVO-ERI-3 | Miliisin Fa-Bled om. Mira Wagner
| AVO-ERI-4 | Ingefal´s Amor Of Life om. Petra Riisiö

| VAL-ERI-1 | Fin Mva Ludovikan Fredrik om.Sirpa & Jaakko Juuso

| VET-ERI-2 | Fin Mva Vanessan Igaros om. Silja Lappeteläinen & Jari Viitanen

| ROP | RYP-4 | PN-1 | VAL-1 | DOWN-GOBLIN JAQUELINE - om. Merja Heillman
| PN-2| SERT | NUO-1 | BIO-BIO´S HIGHLIGHT FOR TASHI-GONG - Omistaja: Katriina & Sara Huhtinen
| PN-3 | VARA-SERT | JUN-1 | DOWN-GOBLIN GIULIANA - Omistaja: Merja Heillman
| PN-4 | VSP-VET | VET-1 | DOWN-GOBLIN MISS FASHION Om. Merja Heilman

| JUN-ERI-1 | Down-Goblin Giuliana om.Merja Heillman
| JUN-ERI-2 | Bellezza´s Juanita om. Minna Räsänen
| JUN-ERI-3 | Bellezza´s Sonette om.Aino-Inkeri Huurinainen
| JUN-ERI-4 | Miliisin On-The-Shine om. Kristine Nordmark

| NUO-ERI-1 | Bellezza´s Adalmiina om.Sirpa & Jaakko Juuso

| AVO-ERI-1 | Bellezza´s Fatima om.Teija & Jaana Urpelainen
| AVO-ERI-2 | Bio-Bio´s Icemaiden om.Katriina & Sara Huhtinen
| AVO-ERI-3 | Dharyan Fiorella om. Kari Tiihonen
| AVO-ERI-4| Yaviles Ariel om. Anna-Liisa Kananen & Johanna Mikkonen

| VAL-ERI-2 | Bellezza´s Mirhami om.Aino-Inkeri Huurinainen

| ROP-VET | VET-ERI-1 | Kans & Fin & S & N Mva TOYWAY KAP-RI-OLLI Om.Tiina Kaakinen

| ROP-PENTU | MILIISIN PI-CCOLO om. Lee Nelsen
| VSP-PENTU | DOWN-GOBLIN JIN-LILIUM om. Merja Heillman

| ROP-KASV | BELLEZZA´S



28.05.2005 TAMPERE Pentunäyttely
Tuomarina:Juha Putkonen
Ilmoitettu: [ 10 pentua ]

UROKSET 5-7 KK

| 1KP | Suvijan Miros La Om. Pirjo & Pasi Vänni

UROKSET 7-9 KK
| ROP-pentu | 1 KP | DOWN-GOBLIN HER-I-COME Om. Milla Juvonen
| PEK-2 | Satatassun Via Charmante Om. Maarit Peltonen
| PEK-3 | Annastiinan Sacha Om. Jorma Ekström

NARTUT 5-7 KK
| VSP-pentu | 1KP | CHAKIRAN AURORA - om. Tuula Viertonen & Minna Torvela
| PEK-2 | Chakiran Aor - Omistaja: Seija Sipilä
| PEK-3 | Revonhännän Keyla - Omistaja: Sirpa Suominen & Jarmo Toivola
| PEK-4 | Chakiran Aurum - om: Ritva Sipilä
| PEK-5 | Suvijan Miu La - om:Kaija KyttäNEN &anp; Sanna-Kaisa & Joonas Immonen



22.05.2005 HAMINA KV
Tuomarina:Paavo Mattila
Ilmoitettu: [ 4 pentu, aikuisia 29 , veteraaneja 4 ]

| VSP | SERT | CACIB | PU-1 | NUO-ERI-1 | HOSWIN LILLA OBELIX Om. Miia & Heikki Westman
| PU-2 |ROP-VET | VET-ERI-1 | KANS & FIN & EST MVA EuV-99 BaltW-00 V-04 OLAZZA EL-SHEIK Om. Maija Perttola
| PU-3 | VET-ERI-2 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS Om. Maija Salminen
| PU-4 | VARA-CACIB| VAL-ERI-1 | FIN MVA ARUNDINA LHA KU Om. Johanna Mäkelä


| JUN-ERI-1 | Vanessan Gutten Om.Silja Lappeteläinen
| JUN-EH-2 | Miliisin On-The-Road om.Airi Leegen

| NUO-ERI-2 | Bio-Bio´ Hidden Dragon om.Silja Lappeteläinen & Katriina Huhtinen

| AVO-ERI-1 | S & Dk Mva Body Rocks Wet Wet Wet Om. Richard Andersson & Jouni Seppänen
Om.Soile Leppämäki

| VAL-ERI-2 | Fin Mva Jv-01 Vanessan Preston Om. Silja Lappeteläinen


| ROP | PN-1 | CACIB | VAL-1 | FIN MVA TUULING CHAN KERTHUR - om. Tuula Parviainen
| PN-2 | VARA-CACIB | VAL-2 | FIN MVA NENEMO IBANIMAN GIRL- Omistaja: Anniina Lampinen
| PN-3 | SERT | NUO-1 | BIO-BIO´S HIGHLIGHT FOR TASHI-GONG - Omistaja: Katriina & Sara Huhtinen
| PN-4 | VARA-SERT | AVO-1 | TUULING CIONS OLIVIA - om: Tuula & Heidi Parviainen

| JUN-ERI-1 | Miliisin On-The-Shine Om. Kristine Nordmark
| JUN-ERI-2 | Tuuling Chan Paris - Om. Tuula Parviainen
| JUN-ERI-3 | Shibazhan Zebrina - Om. Anne Johansson

| NUO-ERI-2 | Tuuling Cions Ofelia Om. Kasv. & A & T Peltomaa
| NUO-ERI-3 | Olazza El-Ectra- Om. Maija Perttola & Tarja Kettunen

| AVO-ERI-2 | Nanaza Palette Om. Pia& Daniela Taskila
| AVO-ERI-3 | Maarikan Barbina - Om. Pirkko Matikainen & Helena Andersson
| AVO-ERI-4 | Arundina Victorious Vamp - Om. Jouni Seppänen & Pertti Marjomaa

| VAL-ERI-3 |Kans & Fin & Mva Baltv-00 EstV-00 ABDSG-02 Olazza Shalimari - Om. Maija Perttola

| VET-EH-1 | Fin Mva Nanaza Ikarina- Om. Anne Johansson


| ROP-PENTU | OLAZZA MILORD omistaja: Maija Perttola

| ROP-KASV | TUULING KENNEL



21.05.2005 HELSINKI KV APTUS SHOW
Tuomarina:Paolo Dondina
Ilmoitettu: [ 5 pentu, aikuisia 62 , veteraaneja 4 ]

| VSP | CACIB | PU-1 | FIN MVA ARUNDINA LHA KU Om. Johanna Mäkelä
| PU-2 | SERT | JUN-1 | ZIESTAN MICKEY Om. Päivi Aittamaa
| PU-3 | VARA-CACIB | VAL-2 |FIN MVA INGEFAL´ I`M ON FIRE Om. Kasv. & Marjo Manninen
| PU-4 | VARA-SERT | AVO-1 | S & DK MVA BODY ROCKS WET WET WET Om. Richard Andersson & Jouni Seppänen


| JUN-ERI-2 | Miliisin On-The-Road Om. Airi Leegen
| JUN-ERI-3 | Miliisin Mano-Lito om. Katriina Kanninen
| JUN-ERI-4 | Annastiinan Wilhelm om.Mirja Päiväkkö

| NUO-ERI-1 | Bio-Bio´ Hidden Dragon om.Silja Lappeteläinen & Katriina Huhtinen
| NUO-ERI-2 | Hoswin Lilla Obelix Om.Miia & Heikki Westman
| NUO-ERI-3 | Ziestan Tossavainen Om.Iina Mattila
| NUO-EH-4 | Groundhill´s Sound Simon Om. Ulla Romberg

| AVO-ERI-2 | Charming Hill Nashville Om.Soile Leppämäki
| AVO-ERI-3 | Down-Goblin Artemis Ingefal om.Päivi Aittamaa
| AVO-ERI-4 | Ziestan Lilroy Om.Leila Korpela-Saari

| VAL-ERI-3 | Fin Mva Jv-01 Vanessan Preston Om. Silja Lappeteläinen
| VAL-ERI-4 | Fin & Est & Lv Mva Lv-05 Irtokarvan Fanfaari Om.Arja Liiri

| VET-ERI-2 | Kans & Fin & Est Mva EuV-99 BaltW-00 V-04 OLAZZA El-Sheik Om. Maija Perttola

| ROP | PN-1 | CACIB | VAL-1 | FIN MVA TUULING CHAN KERTHUR - om. Tuula Parviainen
| PN-2 | SERT | VARA-CACIB | AVO-1 | TUULING CIONS OLIVIA - Omistaja: Tuula & Heidi Parviainen
| PN-3 | VAL-2 |KANS & FIN & EST MVA Baltv-00 ESTV-00 OLAZZA SHALIMARI - Omistaja: Maija Perttola
| PN-4 | VARA-SERT | JUN-1 | MILIISIN ON-THE-SHINE - om: Kristine Nordmark

| JUN-ERI-2 | Tuuling Chan Paris- Om. Tuula Parviainen
| JUN-ERI-3 | Ziestan Carmel Sandella - Om. Karoliina Laakso
| JUN-ERI-4 | Shibazhan Zebrina - Om. Anne Johansson

| NUO-ERI-1 | Bio-Bio´s Higlight For Tashi-Gong- Om. Katriina & Sara Huhtinen
| NUO-ERI-2 | Hoswin Lilla Olga- Om. Miia Westman & Päivi Aittamaa
| NUO-ERI-3 | Seduhin Fantasia- Om. Aira Eteläaho & Arja Liiri
| NUO-ERI-4 | Tuuling Cions Ofelia- Om.Kasv. & A & T Peltomaa

| AVO-ERI-2 | Ziestan Tijuana Om. Paula Kujala
| AVO-ERI-3 | Ziestan Indira - Om. Iina Mattila
| AVO-ERI-4 | Nanaza Palette - Om. Pia & Daniela Taskila

| VAL-ERI-3 | Fin Mva Down-Goblin Jacqueline- Om. Merja Heilman
| VAL-ERI-4 | Fin Mva V-04 Lharilas Isolde - Om. Terttu Takala

| VET-ERI-2 | Fin Mva Lharilas Eleodoora- Om. Terttu & Miia & Sami Takala

| ROP-VET | VET-ERI-1 | Fin Mva Shibazhan Thymus Om. Maija Salminen
| VSP-VET | VET-ERI-1| Down-Goblin Miss Fashion Om. Merja Heilman

| ROP-PENTU | MILIISIN PI-CCOLO omistaja: Lee Nelsen
| VSP-PENTU | DOWN-GOBLIN IKI-IHANA omistaja: Merja Heilman & Sami Seppänen

| ROP-KASV | TUULING KENNEL


15.05.2005 SALO
Tuomarina:Soile Bister
Ilmoitettu: [ 1 pentu, aikuisia 14 , veteraaneja 1 ]

| VSP | PU-1 | VAL-ERI-1 | SATATASSUN VIVA VALENTINO Om.Mirja Päiväkkö
| PU-2 | SERT | JUN-ERI-1 |ANNASTIINAN WILHELM Om.Mirja Päiväkkö

| ROP | PN-1 | SERT | AVO-ERI-1 | ZIESTAN INDIRA - om. Iina Mattila
| PN-2 | VARA-SERT | JUN-ERI-1 | TUULENVARTIJAN GOLDEN QUEEN - Omistaja: Markus Haverinen ´ Suvi Linnashovi

| ROP-PENTU | MILIISIN PI-CCOLO omistaja: Lee Nelsen



14.05.2005 ÄÄNEKOSKI

Tuomarina:Peter Machetanz
Ilmoitettu: [ 6 pentu, aikuisia 40 , veteraaneja 6 ]

| VSP | SERT | PU-1 | NUO-ERI-1 | BELLEZZA´S BELLAMY Om. Ritva-Liisa Tuikka
| PU-2 | VARA-SERT | JUN-ERI-1 | BELLEZZA´S KI-AS-MA Om. Kasv. & Arja Timonen &Marko Pitkänen
| PU-3 | JUN-ERI-2 |ZIESTAN LILLA LUKA Om. Sanna Haverinen & Sami Parkkisenniemi
| PU-4 | AVO-1 | TOYWAY DO-CIS-SIMO Om. Hanna-Kaisa Rättilä

| VSP-VET | VET-ERI-1 | FIN MVA VANESSAN IGAROS Om. Kasv. & Jari Viitanen

| ROP | PN-1 | SERT | AVO-ERI-1 | RYP-2 | FIN MVA | DOWN-GOBLIN JACQUELINE - om. Merja Heilman
| PN-2 | VARA-SERT | NUO-ERI-1 | BIO-BIO´S HIGHLIGHT FOR TASHI-GONG - Omistaja: Katriina & Sara Huhtinen
| PN-3 | JUN-ERI-1 | VANESSAN ESTRALITA - Omistaja: Aune Savolainen
| PN-4 | ROP-VET | VET-ERI-1 | FIN MVA BENDAFEIMS JESSAMINE - om: Raija Kleemola

| ROP-PENTU | REVONHÄNNÄN JERRY omistaja: Sirpa Suominen

| ROP-KASV | BELLEZZA´S KENNEL



08.05.2005 OULU
Tuomarina:Karl-Erik Johansson
Ilmoitettu: [ 1 pentu, aikuisia 37 , veteraaneja 7 ]

| ROP | SERT | PU-1 | BELLEZZA´S THIBET Om. Merja & Tatu Lehtosaari
| PU-2 | VARA-SERT | NUO-1 | HOSWIN LILLA OBELIX Om. Miia & Heikki Westman
| PU-3 | ROP-VET | VET-1 | KANS & FIN & S & N & EST MVA TOYWAY BAS-ILLI Om. Jouko Leiviskä
| PU-4 | VAL-1 | FIN MVA LUDOVIKAN FREDRIK Om.Sirpa & Jaakko Juuso


| JUN-ERI-1 | Bellezza´s Fin-Anssi Om.Kasv. & Arja Timonen &Marko Pitkänen
| JUN-EH-2 | Ziestan Lilla Luka om. Sanna Haverinen & Sami Parkkisenniemi
| JUN-ERI-3 | Bellezza´s Ki-As-Ma om. Kasv. & Arja Timonen &Marko Pitkänen

| NUO-ERI-2 | Beben Ed-Winlaine Om.Anna Kaikkonen
| NUO-ERI-3 | Cisosan Loveaffair Om.Tarja Virtanen & Helvi Leinonen
| NUO-ERI-4 | Thor Om. Eriksson Johanna

| AVO-ERI-2 | Toyway Nal-Pa Om.Jouko Leiviskä
| AVO-EH-3 | Toyway Do-Cis-Simo Om.Hanna-Kaisa Rättilä
| AVO-EH-4 | Beben Basbartu Om.Anna Kaikkonen

| VAL-ERI-2 | Fin Mva Dawana Donowan Om. Maarit Rahikkala
| VAL-ERI-3 | Fin & S Mva Toyway Dasar Gadai Om.Kasv. & Tiina Kaakinen
| VAL-ERI-4 | Fin Mva Bendafeims Randy-Dandy Om.Jarmo Lohela

| VET-ERI-2 | Kans & Fin & S & N Mva Toyway Kap-Ri-Olli Om.Tiina Kaakinen


| VSP | PN-1 | VAL-1 | FIN MVA BENDAFEIMS MAGICAL MAGE - om. Raija Kleemola
| PN-2 | SERT | NUO-1 | TOYWAY TALIKA- Omistaja: Jouko Leiviskä
| PN-3 | VARA-SERT | JUN-1 | BELLEZZA´S ADALMIINA - Omistaja: Sirpa & Jaakko Juuso
| PN-4 | VSP-VET | VET-1 | KANS & FIN & S & N & MVA TOYWAY KAN-TAR-ELLI -omistaja: Anna-Maija Arjas

| JUN-ERI-1 | Toyway Uma-U-Muska- Om. Kasv. & Anna-Maija Arjas
| JUN-ERI-2 | Bellezza´s Sonette - Om. Aino-Inkeri Huurinainen
| JUN-EH-3 | Tib-Sak Tanita - Om.Katja Rita
| JUN-EH-4 | Pekdoro´s Ka-Tinka - Om.Susanna Kolppanen

| NUO-EH-2| Olazza Eroiga - Om.Kirsti Piispanen

| AVO-ERI-1 | Lin Tse-Hsun Ma-Tilda Om. Susanna Kolppanen
| AVO-EH-2 | Beben Daylight - Om.Maria Liisa Nikupaavo

| VAL-ERI-3 | Fin & S Mva Bellezza´s Mirhami- Om. Aino-Inkeri Huurinainen

| VET-ERI-2 | Bendafeis Jessamine- Om. Raija Kleemola
| VET-ERI-3 | Cisosan Fortune Fay- Om. Tarja Virtanen & Helvi Leinonen


| ROP-PENTU | TOYWAY WOLF-RAMI omistaja: Kasv. & Heli Parkkinen

| ROP-KASV | TOYWAY KENNEL



05.05.2005 SOMERO PENTUNÄYTTELY

Tuomarina: Colin A. Smith
Ilmoitettu: [ 5 pentu]

| VSP-Pentu | SATATASSUN VIA CHARMANTE Om. Maarit Peltonen

| ROP-pentu | CHAKIRAN AURORA - om. Tuula Viertonen & Minna Torvela
| PEK2-KP | ANNASTIINAN SABRINA- Omistaja: Erkki Lehtinen
| PEK-3 | TUULING KHAR SIBYLLA - Omistaja:Tuula & Heini Toroska
| PEK-4 | LIN-TSE HSUN LA-LUNA -omistaja:Viivi



24.4.2005 LAHTI KV
Tuomarina:Juha Putkonen
Ilmoitettu: [ 4 Pentua, aikuisia 53 , veteraaneja 10 ]

| ROP | ROP-VET | PU-1 | VET-1 | TOYWAY KAP-RI-OLLI Om.Tiina Kaakinen
| PU-2 | CACIB | VAL-1 | TOYWAY DASAR GADAI Om.Kasv. & Tiina Kaakinen
| PU-3 | SERT | VARA-CACIB | AVO-1 | MVA | OLAZZA LUCKY PAVAROTTI Om.Milja Lilja
| PU-4 | VARA-SERT | JUN-1 | VANESSAN GUTTEN Om.Kasv. & Jari Viitanen


| JUN-ERI-2 | Tuuling Chan Petrus Om. Aino-Inkeri Huurinainen
| JUN-ERI-2 | Shibazhan Zelkova om. Pia Koponen
| JUN-ERI-4 | Miliisin Manolito om. Katriina Kanninen

| NUO-ERI-1 | Annastiinan Samir Om.Tiina Suominen
| NUO-ERI-2 | Bio-Bio´s Hidden Dragon Om.Silja Lappeteläinen & Katriina Huhtinen
| NUO-EH-3 | Racconto Mandala Bamboo Om. Taru Heinänen
| NUO-EH-4 | Irtokarvan Hidalgo Om.Elisa Hellgren

| AVO-ERI-2 | Nenemo My-Hurmuri Om.Merja Knappas
| AVO-ERI-3 | Chrystal Mountain Leonidas Om.Sari Riuttu
| AVO-EH-4 | Body Rocks Wet Wet Wet Om.Richard Andersson

| VAL-ERI-2 | Vanessan Preston Om. Silja Lappeteläinen
| VAL-ERI-3 | Satatassun Viva Valentino Om.Mirja Päiäkkö
| VAL-ERI-4 | Irtokarvan Fanfaari Om.Arja Liiri

| VET-ERI-2 | Olazza El-Sheik Om. Maija Perttola
| VET-ERI-3 | Toyway Hur-Mu-Ri Om.Tiina Kaakinen
| VET-ERI-4 | Misschiefin Uncle Donald Om.Tiina Hirvonen


| VSP | PN-1 | CACIB | VAL-1 | NENEMO IBANIMAN GIRL - om.Anniina Lampinen
| PN-2 | SERT | VARA-CACIB | NUO-1 | BIO-BIO´S HIGHLIGHTS FOR TASHI-GONG - Omistaja:Katriina & Sara Huhtinen
| PN-3 | VARA-SERT | JUN-1 | DOWN-GOBLIN GIULIANA - Omistaja: Merja Heilman
| PN-4 | VAL-2| TUULING CHAN KERTHUR -omistaja: Tuula Parviainen

| JUN-ERI-2 | Bellezza´s Sonette- Om.Aino-Inkeri Huurinainen
| JUN-ERI-3 | Racconto Prelude- Om. Taru Heinänen
| JUN-ERI-4 | Revonhännän Fiira - Om.Kasv. & Riitta Kessel

| NUO-ERI-2| Olazza Electra - Om.Kasv. & Tanja Kettunen
| NUO-ERI-3| Down-Goblin Brilliant Sun - Om.Tuija Seppänen

| AVO-ERI-1 | Nenemo My-Onlyone Girl- Om.Anniina Lampinen
| AVO-ERI-2 | Ziestan Tijuana - Om.Paula Kujala
| AVO-ERI-3 | Nanaza Palette- Om. Piia & Daniela Taskila
| AVO-ERI-4 | Down-Goblin Jacqueline- Om. Merja Heilman

| VAL-ERI-3 | Miliisin Cze-Rina- Om. Susanna Peltomaa
| VAL-ERI-4 | Annastiinan Shakira- Om.Tuula Viertonen

| VSP-vet | VET-1 | OLAZZA JAZZ- Om.Maija Perttola
| VET-ERI-2 | Tashi-Gong Orlane- Om.Kasv. & Piia Häkkinen
| VET-EH-3 | Lecibsin Spick And Span- Om. Lahja Tattari


| ROP-PENTU | OLAZZA MILORD omistaja: Maija Perttola
| VSP-PENTU | DOWN-GOBLIN JIN-SELAGINELLA omistaja: Kasv. & Kaisa Hytönen

| ROP-KASV | OLAZZA KENNEL



17.4.2005 KANKAANPÄÄ
Tuomarina:Jouko Yrjölä
Ilmoitettu: [ 5 Pentua, aikuisia 48, veteraaneja 3 ]

| VSP | PU-1 | SERT| NUO-1 | ANNASTIINAN SAMIR Om.Tiina Suominen
| PU-2 | VAL-1 | DOWN-GOBLIN TEDDY-BEAR Om.Merja Heilman

| PU-3 |VARA-SERT| AVO-1 | SUVIJAN SIBELIUS Om.Anita Grönlund

| PU-4 | AVO-2 | CHARMING HILL NASHVILLE Om.Soile Leppämäki


| JUN-ERI-1 | Annastiinan Ukon-Poika Om.Kasv.& Riina Vaheri
| JUN-ERI-2 | Tuulig Thur Rico- Om.Kasv. & Virpi Pietilä
| JUN-EH-3 | Revonhännän Gomia Goran om.Sirpa Suominen
| JUN-EH-4 | Satatassun Bossanova om.Tero Ruusulaakso

| NUO-ERI-2 | Seduhin Elmer Om.Päivi Hietapakka
| NUO-ERI-3 | Annastiinan Mikael Om.Kasv. & Tuula Nieminen
| NUO-EH-4 | Amorico Om.Anita Grönlund

| AVO-ERI-3 | Tuuling Jan Niclis Om.Terhi & Jarmo Aavinko
| AVO-EH-4 | Satatassun Ukulele Om.Maarit Peltonen

| VAL-ERI-2 | Nanaza Kahina Om.Tarja Ikonen
| VAL-EH-3 | Satatassun Viva Valentino Om.Mirja Päiäkkö

| ROP-vet | BIS-vet-3 | VET-1 | Revonhännän Onnimanni Om.Sirpa Suominen

| ROP | PN-1 | SERT | NUO-1 | TULISAAREN MONTE CINTO - om. Marja Ahti
| PN-2 | VARA-SERT | AVO-1 | TUULING CIONS OFELIA - Omistaja:Kasv. & T.Peltomaa
| PN-3 | VAL-1 | ANNASTIINAN SHAKIRA - Omistaja: Tuula Viertonen
| PN-4 | JUN-1| SATATASSUN BELLABAMBINA-omistaja: Terhi Aavinko

| JUN-ERI-2 | Anselika- Om.Tuula Toroska
| JUN-ERI-3 | Miliisin Ne-Fthys- Om.Susanna Peltomaa
| JUN-EH-4 | Miliisin On-The-Shine- Om.Kristine Nordmark

| NUO-ERI-2| Ingefal´ Black Naomi - Om.Kasv. & Soile Leppämäki
| NUO-EH-3| Down-Goblin Brilliant Sun - Om.Tuija Seppänen

| AVO-ERI-2 | Taikalammen Laa-Laa - Om.Katja Mynttinen
| AVO-EH-3 | Annastiinan Katri- Om.Kasv.& Riina Vaheri
| AVO-EH-4 | Down-Goblin Jacqueline- Om.Merja Heilman

| VSP-vet | VET-1 | Lecibsin Sylvia- Om.Lahja Tattari

| VET-EH-2 | Lecibsin Spick and Span- Om.Lahja Tattari

| ROP-PENTU | Miliisin Pi-Ccolo omistaja: Lee Nelsen
| VSP-PENTU | Pinaco Capri omistaja: Auli Koskinen

| ROP-KASV | BIS-KASV-2| ANNASTIINAN KENNEL



9.4.2005 OUTOKUMPU

Tuomarina:Johan Juslin
Ilmoitettu: [ 4 Pentua, aikuisia 22, veteraaneja 2 ]

| VSP | PU-1 | SERT | NUO-1 | TOYWAY NAL-PA Om.Jouko Leiviskä
| PU-2 | VARA-SERT | AVO-1 | MILIISIN FA-BLED Om.Mira Wagner

| ROP | PN-1 | SERT | RYP-3 | NUO-1 |BIO-BIO´S HIGHLIGHT FOR TASHI-GONG - Omistaja:Katriina ja Sara Huhtinen
| PN-2 | VARA-SERT | AVO-1 |VANESSAN RINAYA - Omistaja:Silja Lappeteläinen
| PN-3 | JUN-1 |TOYWAY TALIKA - Omistaja: Jouko Leiviskä
| PN-4 | ROP-vet| BIS-vet | VET-1| BENDAFEIMS JESSAMINE-omistaja: Raija Kleemola

| JUN-2-ERI | Vanessa Estralita- Om.Aune Savolainen
| JUN-3-ERI | Miliisin On-The-Shine- Om.Kristine Nordmark

| NUO-2-ERI | Vanessan Afrodites - Om.Leena Muona

| VAL-1-ERI | Toyway Ja-Me-Sine - Om.Hilja Tammisto

| ROP-PENTU | Miliisin Pi-Ccolo omistaja: Lee Nelsen



3.4.2005 LAHTI PENTUNÄYTTELY
Tuomarina:Jari Partanen
Ilmoitettu: [ 4 Pentua ]

Urokset 5-7 kk

| PEK1 | MAARIKAN WILFRED Om.Kasv.& Tarja & Hannu Notkonen

Urokset 7-9 kk
| ROP-PENTU | PU-1 | KP | PEK-1|OLAZZA MILORD- Om.Maija Perttola
| PU-2 | KP | PEK-1 |MILIISIN PI-CCOLO - Om.Lee Nelsen

Narttut 5-7 kk
| VSP-PENTU | PN-1 | KP | PEK-1|HOSWIN DE-CORA- om.Jaana Mäkipää & Emmi Savila



27.03.2005 LAPPEENRANTA
Tuomarina: Soile Bister
Ilmoitettu: [ 1 Pentu - 9 Aikuista ]

| ROP | PN-1 | VAL-1 | FIN MVA NENEMO IBANIMAN GIRL - Om. Anniina Lampinen

| VSP | PU-1 | VAL-1 | FIN, EST, BLR, RUS, LTU & LV MVA LVV-04 NANAZA KAHINA -
Om. Tarja Ikonen

| ROP-PENTU | BELLEZZA´S KI-AS-MA - Om. Kasv. & Arja Timonen & Marko Pitkänen



19.03.2005 KV TAMPERE
Tuomarina: Hans Almgren, Ruotsi
Ilmoitettu: [ 3 Pentua - 77 Aikuista - 10 Veteraania ]

| ROP | ROP-VET | PN-1 | VET-1 | Tashi-Gong Orlane Om. Kasv. & Piia Häkkinen
| PN-2 | SERT | JUN-1 | TOYWAY UMA-U-MUSKA - Om. Kasv. & Anna-Maija Arjas
| PN-3 | CACIB | VAL-1 | TUULING CHAN KERTHUR - Om.Tuula Parviainen
| PN-4 | VARA-SERT | VARA-CACIB | AVO-1 | TUULING DIAN MANDALA - Om. Paula Kallio

| JUN-ERI-2 | Arundina Amitaha Atisha om.Ann Wynyard

| NUO-ERI-1 | Bellezza´s Adalmiina om. Jaakko & Sirpa Juuso
| NUO-ERI-2 | Bio-Bio´s Highlights For Tashi-Gong om. Katriina & Sara Huhtinen

| AVO-ERI-2 | Tuuling Cions Olivia om.Tuula & Heidi Parviainen
| AVO-ERI-3 | Arundina Tai Ling om. Pertti Marjomaa & Jouni Seppänen
| AVO-ERI-4 | Arundina Victorius Vamp om. Pertti Marjomaa & Jouni Seppänen

| VAL-ERI-2 | Irtokarvan Gulla-Gulta om. Anna-Maria Melkas

| VET-ERI-2 | Toyway Kan-Tar-Elli om. Anna-Maija Arjas
| VET-ERI-3 | Ludovikan Bir-Gitta om. Jaakko & Sirpa Juuso

| VSP | PU-1 | CACIB | VAL-1 | TOYWAY DASAR GADAI - Om. Kasv. & Tiina Kaakinen
| PU-2 | VAL-2 | SATATASSUN VIVA VALENTINO - Om. Mirja Päiväkkö
| PU-3 | SERT | NUO-1 | ANNASTIINAN SAMIR - Om. Tiina Suominen
| PU-4 | VAL-3 | VANESSAN PRESTON - Om. Silja Lappeteläinen

| JUN-ERI-1 | Annastiinan Wilhelm - Om. Mirja Päiväkkö
| NUO-ERI-2 | Bio-Bio´S Hidden Dragon Om. S. Lappeteläinen & K. Huhtinen

| AVO-ERI-1 | VARA-SERT | Body-Rocks Wet Wet Wet Om. Andersson Richard
| AVO-ERI-2 | Charming Hill Nashville Om. Soile Leppämäki
| AVO-ERI-3 | Tashi-Gong Oberon Om. Marja-Leena Korpela

| VAL-ERI-4 | Vanessan Tsamovar Om. Kerttu Lappeteläinen

| VSP-VET | VET-1 | Toyway Kap-Ri-Olli Om. Tiina Kaakinen
| VET-2 | Misschiefin Uncle Donald Om. Tiina Hirvonen

| ROP-PENTU | PINACO CERES om. Tiia Väinölä & Vesa Roivainen
| VSP-PENTU | BELLEZZA´S JUANITA om. Minna Räsänen

| KP| ROP-KASV | KASV-1 | TOYWAY om.Jouko Leiviskä
| KP| KASV-2 | TUULING om. Tuula Parviainen



05.03.2005 PELLO 5 & 9
Tuomarina: Tarmo Viirtelä (urokset) & Matti Tuominen (nartut)
Ilmoitettu: [ 2 Pentua - 18 Aikuista - 2 Veteraania ]

| RYP-3 | BIS-VET-2 | ROP | PN-1 | VET-1 | TOYWAY KAN-TAR-ELLI - Om. Anna-Maija Arjas
| PN-2 | SERT | JUN-1 | TOYWAY UMA-U-MUSKA - Om. Anna-Maija Arjas & Jouko Leiviskä
| PN-3 | VARA-SERT | NUO-1 | CISOSAN ARMI KONGAR - Om. Helvi Leinonen & Tarja Virtanen

| VSP | PU-1 | SERT | AVO-1 | BENDAFEIMS RANDY-DANDY - Om.Jarmo Lohela
| PU-2 | VSP-VET | VET-1 | TOYWAY KAP-RI-OLLI - Om.Tiina Kaakinen
| PU-3 | VAL-1 | NANAZA KAHINA - Om. Tarja Ikonen;
| PU-4 | VARA-SERT | AVO-2 | APPALACHEE CHIN-NARBU - Om. Helvi Leinonen & Tarja Virtanen
| JUN-ERI-1 | Ziestan Lilla Luka - Om. Sanna Haverinen & Sami Parkkisenniemi
| JUN-ERI-2 | Dawana Kantripelle - Om. Hanna-Kaisa Rättilä
| JUN-ERI-3 | Bellezza´S Cosmos - Om. Vikke Kustula

| NUO-ERI-1 | Bebben Ed-Winlaine - Om. Anna Kaikkonen

| ROP-PENTU | TIB-SAK TANTINA - Om. Katja Rita



19.02.2005 PORI 2 & 9

Tuomarina: Conny Byström, Ruotsi
Ilmoitettu: [ 6 Pentua - 34 Aikuista - 5 Veteraani ]

| ROP | RYP-3 | PN-1 | VAL-1 | FIN MVA TUULING CHAN KERTHUR - Om. Tuula Parviainen
| PN-2 | SERT | NUO-1 | TUULING CIONS OLIVIA - Om. T. & H. Parviainen
| PN-3 | ROP-VET | VET-1 | KATIMON EMIINA - Om. Katriina Kanninen
| PN-4 | JUN-1 | SASERAN AMAI LATIFAH - Om. Karoliina Laakso
| JUN-ERI-2 | TULISAAREN MONTE CINTO - Om. Marja Ahti
| JUN-ERI-3 | TUULING CHAN PARIS - Om. Tuula Parviainen
| NUO-ERI-2 | INGEFAL´s BLACK NAOMI - Om. Soile Leppämäki
| NUO-ERI-3 | TOYWAY NON-PAR-ELLI - Om. Katriina Kanninen
| AVO-ERI-2 | TUULING DIAN MANDALA - Om. Paula Kallio
| VAL-ERI-2 | INGEFAL´S LILLA MY - Om. M. & H. Westman

| VSP | PU-1 | VAL-1 | FIN MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO - Om. Mirja Päiväkkö
| PU-2 | SERT | NUO-1 | HOSWIN LILLA OBELIX - Om. M. & H. Westman
| PU-3 | VARA-SERT | VSP-VET | VET-1 | REVONHÄNNÄN ONNIMANNI - Om. Sirpa Suominen
| PU-4 | AVO-1 | TOYWAY MIRZAPUR - Om. Sari & Jorma Räsänen
| JUN-ERI-1 | MILIISIN MANO-LITO - Om. Katriina Kanninen
| JUN-ERI-2 | ANNASTIINAN WILMHELM - Om. Mirja Päiväkkö

| NUO-ERI-2 | TUULING CIONS NICLIS - Om.Terhi Aavinko

| ROP-PENTU | TUULING THUR RICO - Om. Virpi Pietilä
| PEK-2 | REVONHÄNNÄN GOMIA GORAN - Om. Sirpa Suominen
| PEK-3 | SATATASSUN BOSSANOVA - Om. Tero Ruusulaakso

| VSP-PENTU | SATATASSUN BELLABAMBINA - Om. Terhi Aavinko
| PEK-2 | ZIESTAN CARMEL SANDELLA - Om. Karoliina Laakso
| PEK-3 | MILIISIN ON THE SHINE - Om. Nordmark Kristine & Jaana Mäkipää

| ROP | RYP-1 | KASV-1 | Kennel TUULING



13.02.2005 HELSINKI 9
Tuomarina: Jouko Leiviskä
Ilmoitettu: [ 6 Pentua - 29 Aikuista - 1 Veteraani ]

ROP | BIS-2 | PU-1 | SERT | NUO-1 | HOSWIN LILLA OBELIX - Omistaja: Mia & Heikki Westman
PU-2 | VAL-1 | FIN MVA SATATASSUN VIVA VALENTINO - Omistaja: Mirja Päiväkkö
PU-3 | ROP-VET | BIS-2-VET | VET-1 | FIN MVA SHIBAZHAN THYMUS - Omistaja: Maija Salminen
PU-4 | VARA-SERT | AVO-1 | CHRYSTAL MOUNTAIN LEONIDAS - Omistaja: Sari Riutto
JUN-ERI-1 | SHIBAZHAN ZELKOVA - Omistaja: Piia Koponen
AVO-ERI-2 | CHARMING HILL NASHVILLE - Omistaja: Soile Leppämäki

VSP | PN-1 | VAL-1 | FIN MVA TUULING CHAN KERTHUR - Omistaja: Tuula Parviainen
PN-2 | SERT | MVA | AVO-1 | INGEFAL’S LILLA MY - Omistaja: Mia & Heikki Westman
PN-3 | VARA-SERT | NUO-1 | INGEFAL’S BLACK NAOMI - Omistaja: Kasv. & Soile Leppämäki
PN-4 | AVO-2 | ZIESTAN TIJUANA - Omistaja: Paula Kujala
JUN-EH-1 INGEFAL’S UNEXPECTED - Omistaja: Eveliina Kostiainen
NUO-ERI-2 TUULING CIONS OLIVIA - Omistaja: Tuula & Heidi Parviainen
NUO-ERI-3 REVONHÄNNÄN AMALIA ARMAS - Omistaja: Mia Järvinen & Päivi Säviaho
AVO-ERI-3 ARUNDINA BOGO NIC-SAM - Omistaja: Tuula Suvanto
AVO-EH-4 ZIESTAN AMILEE - Omistaja: Mikko Lintamo

ROP-PENTU | SATATASSUN BELLABAMBINA - Omistaja: Terhi Aavinko
PEK-2 ZIESTAN CHANDELLE
PEK-3 ZIESTAN CARMEL SANDELLA
PEK-4 NEFTARIN MANDALA

Urospennut:

PEK-1 REVONHÄNNÄN GOMIA GORAN
PEK-2 SATATASSUN BOSSANOVA



30.01.2005 - KV TURKU
Gerald Mitchell, Iso-Britannia
39 aikuista - 7 veteraania

Urokset junioriluokka (6)
ERI-1 Annastiina Wilhelm om. Päiväkkö Mirja

Urokset nuortenluokka (2)
ERI-1 Olazza Q-Mar om. Perttola Maija

Urokset avoinluokka (5)
PU-3 SERT VARA-CACIB MVA Satatassun Viva Valentino om. Päiväkkö Mirja
PU-4 Chrystal Mountain Leonidas om. Riuttu Sari

Urokset valioluokka (3)
ROP PU-1 CACIB Toyway Dasar Gadai om. Kaakinen Tiina & Leiviskä Jouko

Urokset veteraaniluokka (5)
PU-2 ROP-VET Toyway Kap-Ri-Olli om. Kaakinen Tiina

Nartut junioriluokka (9)
ERI-1 Anselika om. Toroska Tuula

Nartut nuortenluokka (5)
PN-3 SERT VARA-CACIB Bellezza's Adalmiina om. Juuso Sirpa & Jaakko

Nartut avoinluokka (6)
PN-4 Tuuling Dian Mandala om. Kallio Paula & Parviainen Tuula

Nartut valioluokka (3)
PN-2 CACIB Tuuling Chan Kerthur om. Parviainen Tuula

Nartut veteraaniluokka (2)
VSP VSP-VET PN-1 Seduhin Nimahim Dah om. Takala Terttu

ROP-KASVATTAJA Kennel Toyway om. Leiviskä Jouko



16.01.2005 - JUVA 2 & 9
Anna-Liisa Heikkinen
6 pentua - 9 aikuista - 1 veteraani

Urokset junioriluokka (2)
EH 1 Tuuling Chan Petrus om. Huurinainen Aino-Inkeri
EH 2 Bellezza's Fin-Anssi om. Kasv. & Timonen Arja & Pitkänen Timo

Urokset avoinluokka (4)
ROP PU-1 SERT FIN MVA Vanessan Riwaldo om. Lappeteläinen Silja
EH-2 Maarikan Ki-Mara om. Hyötyläinen Tarja
H Chrystal Mountain Weldon om. Mielonen Anni
H Ingefal's Amor Of Life om. Riisiö Petra

Urokset veteraaniluokka (1)
PU-2 ROP-VET Arundina Goffini om. Fagerström Isabella

Nartut junioriluokka (1)
VSP PN-1 SERT Saffron Escada om. Halonen Mertta & Linnus Pirkko

Nartut avoinluokka (2)
PN-2 VARA-SERT Bellezza's Lu-Lu om. Huurinainen Aino-Inkeri
PN-3 Vanessan Rinaya om. Lappeteläinen Silja

Urokset pentuluokka (3)
1. KP VSP-PENTU Vanessan Gutten om. S. Lappeteläinen & J.Viitanen
2. KP Yawiles Brendon om. Miettinen Leena
3. KP Yawiles Ceron om. Kuosmanen Marianna

Nartut pentuluokka (3)
1. KP ROP-PENTU Vanessan Estralita om. Savolainen Aune
2. KP Yawiles Bettina om. Kananen Anna-Liisa & Mikkonen Tuomo
3. Yawiles Cerena om. Puurunen Laura



08.01.2005 KAJAANI KV
Tuomarina:ANNUKKA PALOHEIMO
Ilmoitettu: [ 2 pentu, 20 aikuista ,3 veteraania ]

| ROP | PU-1 | SERT | JUN-ERI-1 | TOYWAY PARONI Om.Jouko Leiviskä
| PU-2 | CACIB | VARA-SERT | AVO-ERI-1 | BENDAFEIM´S RANDY DANDY Om. Jarmo Lohela
| PU-3 | VARA-CACIB | VAL-ERI-1 | LUDOVIKAN FREDRIK om.Sirpa & Jaakko Juuso
| PU-4 | JUN-ERI-2 | BELLEZZA´S FIN-ANSSI om. Kasv. & Timonen Arja & Pitkänen Timo

| JUN-ERI-3 | Mäntykartanon Arnold om.Ritva-Liisa Tuikka
| JUN-ERI-4 | Ziestan Lilla Luka om.Sanna Haverinen & Sami Parkkisenniemi

| NUO-EH-1 | Thor om.Janica & Johanna Eriksson
| NUO-EH-2 | Bellezza´s Bellamy om. Ritva-Liisa Tuikka

| AVO-ERI-2 | Bellezza´s Thibet om.Merja & Tatu Lehtosaari
| AVO-EH-3 | Bellezza´s Yan-Kee om. Paula Jokela

| NUO-EH-2 | Bellezza´s Bellamy om. Ritva-Liisa Tuikka

| VSP | PN-1 | SERT | JUN-ERI-1 | BENDAFEIM´S TRICIA - Om. Raija Kleemola
| PN-2 | VARA-SERT | JUN-ERI-1 | TOYWAY TALIKA Om. Jouko Leiviskä
| PN-3 | CACIB |JUN-ERI-2 | BELLEZZA´S ADALMIINA om. Sirpa & Jaakko Juuso

| JUN-EH-3 | Mäntykartanon Amoriina om.Paula Jokela

| JUN-EH-1 | Arundina Bogo Nic-Sam om.Tuula Suvanto

| ROP-VET | MAI OUN VILPERI om. Tuula Suvanto

| ROP-PENTU | PEKDORO´S KA-TINKA Om. Susanna Kolppanen
| PEK-2-KP | Tib-Sak Tanita om. Katja Rita

| ROP-KASV | BELLEZZA´S