Pääerikoisnäyttely, Orimattila 6.11.2010

Tulokset

Kehä 1, Alice Riley, Iso-Britannia
Kehä 2 Lynne Short, Iso-Britannia


ROP
Ch Down-Goblin Flaminia - VSP Ch Miliisin Trans-Am


ROP veteraani Ch Vanessan Preston VSP veteraani Arundina Lha Sha


ROP pentu Shibazhan Lunaria VSP pentu Shibazhan Houstonia

KEHÄ 1 ALICE RILEY, ISO-BRITANNIA
Urokset 5 - 7 kk (4)

PU 2 Pentu PEK 1 KP Ziestan Lejo om. Mattila Iina
PEK 2 KP Alnuspark Pamboy om. Melkas Anna-Maija
PEK 3 KP Tashi-Gong Roulette om. Tauru Katri
PEK 4 KP Darklight's Einari om. Juutilainen Mirja

Urokset 7 - 9 kk (6)

VSP pentu PU 1 pentu PEK 1 KP Shibazhan Houstonia om. Mauno Carita
PEK 2 KP Shibazhan Larix om. Komulainen Teemu
PEK 3 KP Windpower Kyle Busch om. Karijoki Tarja & kasv
PEK 4 KP Charmia's Cespa Mida om. Karesola Pälvi & Berk Sirpa
KP Chakiran Joachim om. Rantamaa Hanna-Riikka
KP Tashi-Gong Masked Man om. Isomäki Nina

Nartut 5 - 7 kk (14)

PN 2 pentu PEK 1 KP Ziestan Labonita om. Mattila Iina
PEK 2 KP Vanessan Kaischa om. Lappeteläinen Kerttu & kasv
PEK 3 KP Playpoint Living Doll om. Holopainen Reetta & kasv
PEK 4 KP Nic-Sam Elisabetta om. Väänänen Minna & kasv
KP Down-Goblin Dia om. Salminen Virpi
KP Tuuling Thur Koru om. Parviainen Tuula
ei sij. Belliskaunokainen om. Anttalainen Anna-Maija
ei sij. Calypsoneidonkenkä om. Suovanen Marja
ei sij. Playpoint Barbie Doll om. Särkijärvi Minna
ei sij. Satatassun My Sweetlove om. Aavinko Terhi
ei sij. Tashi-Gong Rosebud om. Koskelainen Merja
ei sij. Tashi-Gong Rosette om. Koskelainen Merja
ei sij. Tor Oskan Josefiina om. Toroska Tuula
pois Vanessan Marie om. Sanberg Marianne

Nartut 7 - 9 kk (11)

ROP pentu PN 1 pentu PEK 1 KP Shibazhan Lunaria om. Johansson Anne
PEK 2 KP Tashi-Gong Make Up om. Hautaniemi Margareta & kasv
PEK 3 KP Toyway Verity om. Kalliomäki Tuuli & kasv
PEK 4 KP Chakiran Julianna om. Valli Arja
KP Charmia's Cespa Nag-Po om. Söderström Marika
KP Shibazhan Hyacinthus om. Juutila Marketta & kasv
ei sij. Annastiina Suvi-Tuuli om. Juutilainen Mirka
ei sij. Irtokarvan Playana om. Kukkonen Milja & Janina
ei sij. KiaPri Fantacy AleXa om. Mutanen Kirsi
ei sij. Misschiefin Dark Chocolate om. Pekola Johanna
ei sij. Mäntykartanon Lumia om. Jokela Paula

UROKSET
Junioriluokka (18)


ERI 1 Mäntykartanon Koomikko om. Jokela Paula & Milla
ERI 2 Olazza Pashionata om. Härkönen-Pirskanen Seija
ERI 3 Ziestan Enzo om. Nordlund Mariie
ERI 4 Shandita's Kenzo om. Häkkinen Milla
ERI Chakiran Garden King om. Lehtonen Anna-Maija
ERI Cinodes Chrystal King om. kasv. ja Koistinen-Oittonen Tarja
ERI Lilileian Wookei Chewbacca om. Back Nicol
ERI Shandita's Tai Lanza om. Båssar Johanna
ERI Vanessan Irkos om. Lappeteläinen Silja ja Jennika
EH Ancelan Di Benji o,. Palviainen Tony
EH Andor Lord Of Dreams om. Linnus Pirkko ja Hendolin Anna-Mari
EH Milarzin Fantastik Gumus om. kasv. ja Osala Marja-Liisa
EH Nanaza Chasmiro om. Salomaa Hilkka
EH Oakmyst Bachelor Boy om. Perälä Sirpa
EH Tuuling Via Julius om. Palomäki Johanna
EH Tuuling Via Justus om. Koskinen Mira
pois Mäntykartanon Klassikko om. Åkerlund Annette
pois Rina-Cza's Luxury Of London om. kaav. ja Laelma Marja

Nuortenluokka (12)

varaSERT ERI 1 Misschiefin Bzanba Arog om. Salminen Marja & Leila
ERI 2 Sunbase Amore Amigo om. Koskimäki Miia & kasv.
ERI 3 Tashi-Gong Tango om. Isomäki Nina
ERI 4 JV-09 Toyway Ok-Taavi om. Nikulainen Sanna
EH Chakiran Fa-Mo-Us om. Valli Arja
EH Geriland Chandresh Of Kiss om. kasv. ja Pajunen Maarika
EH Lilileian Luke Skywalker om. Rämö Tiina
EH Mow-Zow Fantas-Tico om. Katajamäki Salme
EH Saffron Phunsho om. Korhonen Tiina
EH Tashi-Gong In Pocketsize om. Itkonen Hannele ja Jari
EH Vanessan Forever om. Lappeteläinen Silja ja Kerttu

Avoinluokka (28)

PU 4 SERT ERI 1 Saseran Maxim om. Salmi Karin

SERT ERI 2 Balt JV-07 Balt-V09 Lilileian Noli Me Tangere om. Rämö Tiina

SERT FI MVA ERI 3 Racconto Piano Man om. Heinänen Taru
ERI 4 Happy Lake Edelrot om. Parantainen Päivi
ERI Maarikan Wilfred om. Notkonen Tuija
ERI Milarzin De-Niro om. kasv. ja Huttunen Jaana
ERI Mäntykartanon Ivanhoe om. Loisa Hanne
ERI Olazza Hi-Dal-Go om. Helander Emilia ja Tarja
ERI Pinaco Extra Miracle om. Välimaa Nina
ERI Shandita's Empty Pocket om. Kontiainen Tuomo
ERI Shandita's Tru Finn om. Båssar Johanna
ERI Tashi-Gong Timotei om. Itkonen Hannele ja Jari
ERI Tiridoll's Nougat om. Sillanpää Sirpa
ERI Ziestan Jimmie om. Aavinko Terhi
EH RKFV-09 Chrystal Mountain Älskling Barn om. Lehto Leila
EH Hoswin Lord Of Luxury om. Takala Sirpa
EH Lecibsin Event om. Takala Sirpa
EH Milarzin Autumn Star om. kasv. ja Mylläri Heli
EH Mow-Zow Charlie Chaplin om. Katja ja Marko Rita
EH Necku Tohvelisankari om. Peltonen Satu
EH Nenemo Knight Master om. Tamper Ossi ja Tarja
EH Olazza Talisman om. Härkönen-Pirskanen Seija
EH Pinaco Gibson Oittinen Anna-Kaisa
EH Revonhännän Jerry om. Perälä Sirpa
EH Revonhännän Yx Yliveto om. Virtanen Outi
EH Saseran Lorent om. Suovanen Marja
EH Tashi-Gong Silhouette om. Ikonen Seija ja Hämäläinen Sampo
pois Mäntykartanon Hidalgo om. Åkerlund Annette

Valioluokka (9)

VSP PU 1 ERI 1 C.I.B & Pohj & Balt & Hr Mva EeJMva PMV-09 Miliisin Trans-Am om. Kanninen Katriina

PU 2 ERI 2 C.I.B & Fi & No & Lt & Lv & Sk Mva EuJV-05 PMV-06 MV-09 Olazza Milord om. Perttola Maija

PU 3 ERI 3 Fi Mva Mäntykartanon Erasmus om. Virta Minna
ERI 4 Fi Mva Tashi-Gong Hullabaloo om. Hautaniemi Margareta & Raimo
ERI C.I.B. & Fi & Se & Ee V-08 Bio-Bio's Top Dog om. Huhtinen Katriina ja Lappeteläinen Silja
ERI Fi Mva Down-Goblin Fernando om. Nieminen Nina
ERI C.I.B. & Balt BaltV-07 EeV-07 LvV-06 Balt JV-05 Miliisin On-The-Road om. Leegen Airi
ERI Fi & Se Mva Mäntykartanon Donatello om. Tuikka Ritva-Liisa
pois Fi Mva Katimon Troijjan om. Tattari Lahja

Veteraaniluokka (4)

ROP veteraani ERI 1 C.I.B & Fi & Se & Ee Mva JV-01 Vanessan Preston om. Lappeteläinen Silja
ERI 2 C.I.B & Fi & No & Ee & Lt Mva Satatassun Viva Valentino om. Päiväkkö Mirja
pois C.I.B. & Fi & Se & Ee & Aut Mva EuV-03, -06 BaltV-03 EeV-01 ABDSg-02,-04 Olazza Khasmir om. Sarkki Mirja
pois Fi Mva Shibazhan Thymus om. kasv. ja Salminen Maija


JÄLK 1 KP Bio-Bio's Hidden Dragon om. Lappeteläinen Silja & Huhtinen Katriina

JÄLK 2 KP Arundina The Great Mogul om. Båssar Johanna

JÄLK 3 KP Ziestan Iki-Ihana om. Rämö Tiina

JÄLK 4 KP Miliisin Trans-Am om. Kanninen Katriina

KEHÄ 2 LYNNE SHORT, ISO-BRITANNIA

NARTUT

Junioriluokka

PN 2 SERT ERI 1 Mow-Zow Isa-Bella om. Nousiainen Heidi & Knuutinen Janne
ERI 2 Tashi-Gong Sahara om. Hopponen Anne
ERI 3 Vanessan Estara om. Savolainen Aune & kasv.
ERI 4 Fjordneck Blue Leonella om. Loisa Hanne
ERI Flying Carpet’s Hide And Seek om. Kuosmanen Kari
ERI Miliisin Abigail-Xuan om. Kanninen Katriina & kasv
ERI Olazza Pashion om. Melkas Anna-Maria
ERI Revonhännän Tiramisu om. Norlund Marie
ERI Tashi-Gong Sensation om. Taskila Pia ja Angela
EH Bendafeims Annchen om. Välimaa Nina
EH Cinodes Chardonnay Rose om. Berk Sirpa
EH Down-Goblin Cecilia om. Luotolinna Satu
EH Mäntykartanon Komedienne om. Jokela Nea ja Paula
EH Mäntykartanon Kuiskaus om. Virta Minna ja Pirkko
EH Saffron Quinevere om. Pohjalainen Soili
EH Saseran Xandra om. Tenlén Marjut
EH Tor Oskan Idalina om. Hällfors
EH Toyway Tatum om. Räsänen Minna
EH Ziestan Tosca om. Pihlasaari Pia
H Finriikan Evelyn om. Norlund Mariie
H Lilileian Padme Amidala om. Rämö Tiina
H Miliisin Abishai-Xue om. Pajunen Maarika
H Olazza Paris om. kasv. ja Räty Veikko
H Sadetassu Celica om. Miettinen Laura
H Tashi-Gong Hard Candy om. Mäkäräinen Martina
H Tor Oskan Isadora om. kasv. ja Aavinko Terhi
H Tulilinnun Fantasia om. Stenroos Katri

Nuortenluokka (14)

ERI 1 Ziestan Tacita om. Helinä ja Anu Hietanen
ERI 2 Down-Goblin Vanilla om. Raatikainen Hanna
ERI 3 Geriland Chandrani-Off-Kiss om. Wagner Mira
ERI 4 Shibazhan Wisteria om. kasv. ja Suokas Anne
ERI Chakiran Elizabeth om. ksv. ja Reunanen Marika
EH Citarazoolon My Sweet Joy om. Holmberg Kirsi
EH Mow-Zow Fantasia om. Rita Katja ja Marko
EH PMJV-09 Nenemo Pop-Up-Girl om. Lampinen Anniina ja Grönvall Helmi
EH Revonhännän Qatina om. kasv. ja Virtanen Outi
EH Ziestan Letitia om. Mattila Iina
H Saffron Poeme om. kasv. ja Wägeli Sanna
H Sunbase Amore Apple om. kasv. ja Vierikko Meeri
pois Down-Goblin Cerina om. Katajamäki Salme
pois Moudhill’s Fiona om. Sanberg Marianne

Avoinluokka (30)

PN 4 SERT ERI 1 Nic-Sam Diamante om. Suvanto Tuula & Eero

varaSERT ERI 2 Tashi-Gong My Song om. Tauru Katri
ERI 3 Toyway Kha-Me-Lotta om. Båssar Johanna
ERI 4 Revonhännän Luxima om. Perälä Sirpa
ERI C.I.B. & IE Mva Glishanna Babette om. O’Brien Audrey ja Huhtinen Katriina
ERI Katimon Tirlittan om. Kanninen Katriina
ERI Olazza Tiara om. kasv. ja Räty Veikko
ERI Saffron Nireen om. Korhonen Marjut ja Wägeli Sanna
ERI Zieatan Lakshmi om. Mattila Iina
EH Angel om. Heilman Merja
EH Down-Goblin Emilie om. Luotolinna Satu
EH Down-Goblin Q-N-Säde om. Kukkula Satu
EH Mow-Zow Anastasia om. Katja ja Marko Rita
EH Nanaza Carita om. Fast Carita
EH Nanaza Parisa om. Käppi Sirpa
EH Nanaza Pastelle om. Käppi Sirpa ja Kaikkonen Sirpa
EH Nenemo Brilliant Girl om. Lampinen Anniina
EH Niiländer Love Cun-Wa om. Piiroinen Hannele ja Myllynen Sari
EH Puna-Tuvan Bernina om. Reunanen Marika
EH Tib-Sak Ancela om. Lebeitsuk Kimmo
H Ancelan Lillancella om. Lebeitsuk Arja ja Kimmo
H Chrystal Mountain Quaint om. Lehto Leila
H Milarzin Beauty Of Gutten om. Rytkönen Katja
H Olazza Taiga om. Taajamo Jenna
H Satiinitassun Angeltouch om. Korkeamäki Elina
H Tor Oskan Delibes om. Sandberg Jenna
H Ziestan Mymmeli om. Peltomaa Susanna
pois Miliisin Up-N-Milarzin om. kasv. ja Luostarinen Oili
pois Nic-Sam Cecilia om. kasv. ja Hautakangas Tiina
pois Tor Oskan Debussy om. kasv. ja Puumala Anu

Valioluokka (18)

ROP PN 1 ERI 1 Fi Mva Down-Goblin Flaminia om. Heilman Merja

PN 3 ERI 2 Fi Mva Shanditas Endless Love om. Båssar Johanna
ERI 3 Fi Mva Mäntykartanon Emmalotte om. Jokela Paula & Nea
ERI 4 Fi Mva Down-Goblin Zerenade om. Mynttinen Katja
ERI Fi Mva Arundina Bogo Nic-Sam om. Suvanto Tuula
ERI Fi & Se & Ee Mva Bio-Bio’s Highlight For Tashi-Gong om. Katriina ja Sara Huhtinen
ERI Fi Mva Charmia’s Chemcem om. Kokko Yvonne
ERI Balt Mva Balt JMva LisboaV-09 V-09 JV-09 EeJV-09 LvV-09 Mahendra’s Candle For Tibet om. Pulatova Irene
ERI Fi & Se & Ee Mva Mäntykartanon Amoriina om. Jokela Paula
ERI C.I.B. & Pohj Mva JV-05 Saffron Farina om. kasv. ja Takkunen Minna
ERI Fi Mva Shibazhan Magnolia om. kasv. ja Suokas Anne
ERI C.I.B. & Fi & Se & Ru Mva BaltV-06 Tuuling Chan Paris om. Parviainen Tuula
ERI Fi & Se & Ee Mva Tuuling Chan Tatum om. Routakangas Niina
ERI C.I.B. & Fi & Se & Ee Mva EeV-06 Tuuling Cions Olivia om. Parviainen Tuula
ERI Fi & Se Mva Tuuling Ris Elene om. Parviainen Tuula
ERI Fi & Se & Ee Mva Vanessan Imandra om. Lappeteläinen Silja
ERI Ee MVA Ee JMva Ziestan Ingemaj om. kasv. ja Rämö Tiina
ERI Ee & Ru Mva Ziestan Tiny Tara om. Rämö Tiina

Veteraaniluokka (17)

VSP veteraani SERT ERI 1 Arundina Lha Sha om. Kokko Yvonne
ERI 2 Fi Mva Shibazhan Tiarella om. Juutila Marketta
ERI 3 C.I.B & Fi & Ee & Lt Mva BaltV-01 EuV-02 Shibazhan Nemesia om. Johansson Anne
ERI 4 C.I.B & Fi & Ee & Aut & Lv & Sk Mva WarsW-99 BaltV-00 EeV-00 ABDSg-02 Olazza Shalimari om. Perttola Maija
ERI C.I.B & Fi & Se & Ee& Lt & Lv Mva EeJMva LTV-07 Miliisin Fi-Ance-E om. Kanninen Katriina
ERI Fi Mva Nenemo Ibaniman Girl om. Lampinen Anniina
ERI C.I.B. & Pohj & Ee Mva MV-08 Toyway Fa-Bi-Anna om. Kalliomäki Tuuli
ERI Ziestan Indira om. Rämö Tiina ja Hietanen Helinä ja Anu
EH Maarikan Adelaide om. Raatikainen Hanna
EH C.I.B. & Fi & Ee & Blr Mva Miliisin Cza-Rina om. Peltomaa Susanna
EH Fi Mva Nanaza Patina om. Käppi Sirpa
EH Nenemo Kesä Kerttu om. Lampinen Eija ja Matti
EH C.I.B. & POHJ va Tuuling Yennes Chantal om. Tuula Parviainen
H Arundina Wait And Whoop om. Rytkönen Katja
H Chrystal Mountain Cindy’s Jingwei om. Kailavuo Marjo
H Misschiefin White Chocolate om. Tattari Lahja
pois Nanaza Poppins om. Taskila Pia ja Angela

Kasvattajaluokka (18)


KASV 1 KP kennel Mow-Zow om. Rita Katja

KASV 2 KP kennel Down-Goblin om. Heilman Merja

KASV 3 KP kennel Tuuling om. Parviainen Tuula

KASV 4 KP kennel Shandita's om. Båssar Johanna