Kuopio - Pääerikoisnäyttely 8.10.2011


ROP
Finriikan Pra-Ella om. Laitinen Pirjo, Vuorela
VSP Tashi-Gong In Pocketsize om. Itkonen Hannele & Jari, Kurkimäki

PU 1 Tashi-Gong In Pocketsize om. Itkonen Hannele & Jari, Kurkimäki
PU 2 Mäntykartanon Donatello om. Tuikka Ritva-Liisa, Ylil-Lesti
PU 3 SERT FI MVA Zaranel Alonzo om. Tuikka Ritva-Liisa, Yli-Lesti
PU 4 varaSERT Misschiefin Bzanba Arog om. Salminen Leila & Marja

PN 1 SERT Finriika Pra-Ella om. Laitinen Pirjo, Vuorela
PN 2 Charmia's Chemcem om. Kokko Yvonne, Espoo
PN 3 varaSERT Shibazhan Spirit om. Taskila Pia, Loppi
PN 4 Arundina Norbu Seba om. Kokko Yvonne, Espoo


ROP VETERAANI
Vanessan Preston om. Lappeteläinen Silja, Pöljä
VSP VETERAANI Miliisin Cza-Rina om. Peltomaa Susanna, Pori


ROP PENTU Ziestan I Am Lilileian om. Rämö Tiina & Kaarento Laura, Vantaa
VSP PENTU Hopeahapsun Benlore om. Virta Minna & Pirkko, Ylistaro


ROP KASVATTAJA
kennel Mäntykartanon om. Jokela Paula, Lestijärvi
ROP JÄLKELÄISLUOKKA Bio-Bios Hidden Dragon om. Lappeteläinen Silja & Huhtinen Katriina, Pöljä


PARAS PÄÄ:
Vanessan Irkos om. Lappeteläinen Jennika & Silja

Kehä - Ring 1
Tuomari - Judge: Marion Davies, Iso-Britannia

UROS - PENTULUOKKA 5-7 KK - PUPPY CLASS 7-9 MONTH

PEK 2 1 Ancelan Charmantti fi27115/11
s. 230311 i Charikan Edvard e Tib-Sak Ofelian Ancela kasv Leseitsuk Arja Pietarsaari om Kontiainen Tuomo Herrastuomarikuja 4 68600 Pietarsaari
1 KP PU 1 PENTU VSP PENTU 2 Hopeahapsun Benlore fi36280/11
s. 250411 i Hoswin Lilla Obelix e Mäntykartanon Hanyan kasv Minna Virta Ylistaro om Virta Minna & Pirkko Rintamäenkuja 3 61400 Ylistaro
poissa 3 Sommerlyst's I-Co-Legs Diki dk06496/2011
s. 150411 i Sommerlyst's Cham-Pa e Avigdor Julietta kasv Primdal Ragnhild Tanska om Huhtinen Katriina & Pasi Palomäentie 42 71480 Kurkimäki

UROS - PENTULUOKKA 7-9 KK - PUPPY CLASS 7-9 MONTH
2 KP 4 Revonhännän Aurinkoarmas fi23944/11
s. 250111 i Oakmyst Bacherlor Boy e Revonhännän Jisela kasv Perälä Sirpa Lakiala om Könönen Päivi Haikarankuja 6 80160 Joensuu
1 KP PU 2 PENTU 5 Shibazhan Taxus fi18948/11
s. 120211 i Shibazhan Thymus e Shibazhan Quercus Rubra kasv Johansson Anne om Salminen Leila Vuoritie 24 04400 Järvenpää

NARTTU - PENTULUOKKA 5-7 KK - PUPPY CLASS 5-7 MONTH
ei sij. 6 Ancelan Ceiju fi127117/11
s. 230311 i Chakiran Edward e Tib-Sak Ofelian Ancela kasv Lebeitsuk Arja Jakobstad om Sundkvist Margareta & kasv Södra Kivilösvägen 6 68600 Jakobstad
ei sij. 7 Lehtikummun Fortuna Of Finn fi29457/11
s. 050411 i Shandita's Tru Finn e Mei San Mona Missnjöd kasv Nieminen Nina Förby om Mäkäräinen Sarla & Martina Kirsintie 1 a 20 02760 Espoo
2 KP 8 Olazza Milady fi34126/11
s. 220411 i Vanessan Preston e Olazza Mer-Ce-Dez kasv & om Perttola Maija Ratsuraitti 10 16300 Orimattila
3 KP 9 Vanessan Kimberly fi34899/11
s.150411 i Bio-Bios Top Dog e Vanessan Kharonella kasv Lappeteläinen Silja Pöljä om Lappeteläinen Kerttu & kasv Pohjolanmäentie 2 71820 Pöljä
4 KP 10 Vanessan Kriselda fi34898/11
s. 150411 i Bio-Bios Top Dog e Vanessan Kharonella kasv Lappteläinen Silja Pöljä om Lappteläinen Kerttu & kasv Pohjolanmäentie 2 71820 Pöljä
1 KP PN 1 PENTU ROP PENTU 11 Ziestan I Am Lilileian fi32954/11
s. 290311 i Mon Aminetten Brandon e Ziestan Ingemaj kasv Mattila Iina Pertteli om Rämö Tiina & Kaarento Laura Kimaratie 8 e 17 01680 Vantaa

NARTTU - PENTULUOKKA 7-9 KK - PUPPY CLASS 7-9 MONTH
ei sij. 12 KiaPri Ihanx Muru fi18959/11
s. 270111 i Pinaco Ozzy To Kiapri e Pinaco X-Tra Srat kasv Mutanen Kirsi Ylöjärvi om Mutanen Kirsi & Hirjola Sanna Kangaskuja 8 a 39160 Ylöjärvi
Tiibetinspanielit ry – Pääerikoisnäyttely 8.10.2011, Kuopio
4 KP 13 KiaPri Ihanx Muska fi18958/11
s. 270111 i Pinaco Ozzy To KiaPri e Pinaco X-Tra Start kasv Mutanen Kirsi Ylöjärvi om Ollikka Saila Hirveläntie 1 a 4 45910 Voikkaa
3 KP 14 Miliisin Bertha-Sany fi21815/11
s. 160211 i Miliisin Mano-Lito e Niiländer Beauty Alpine Sunset kasv Hyttinen Jaana Kullaa om Sirkiä Riikka Postineidinkuja 3 83100 Liperi
1 KP PN 2 PENTU 15 Tashi-Gong Heartbeat fi16647/11
s. 160111 i Mango's Nightwish e Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong kasv Huhtinen Katriina Kurkimäki om Hopponen Anne & kasv Jauhopolku 3 80400 Ylämylly
PEK 2 KP 16 Ziestan Thyra fi26154/11
s. 080211 i Ziestan Ingvar e Ziestan Tilda kasv Mattila Iina Pertteli om Sallinen Tiina Savonrannantie 12 b 79940 Vihtari

UROS - JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS
ERI 3 SA 17 Lt JMva BaltJV-11 Down-Goblin Finalisti fi49406/10
s. 020810 i Miliisin Trans-Am e Down-Goblin Jaqueline kasv Heilman Merja Lusi om Nieminen Nina Marjoniementie 252 19370 Nuoramoinen
poissa 18 Filipe Zlatý Klondike fi24741/11
s. 080610 i Jannock's Maverick e Jannock's Vasuki kasv Zajikova Jana Tsekki om Pesu Maritta Vuoksen rantatie 93 55100 Imatra
EH 19 Finriikan Phoenix fi16024/11
s. 080111 i Vanessan Preston e Bellezza's Pa-Ella kasv Timonen Arja Pöljä om Väänänen Minna & Kokotti Maarit & Mäki-Penttilä Erja Joutenlahdentie 164 77210 Tervo
EVA 20 Finriikan Presley fi16025/11
s. 080111 i Vanessan Preston e Bellezza's Pa-Ella kasv Timonen Arja Pöljä om Timoska Henni Aittolammentie 3 a 3 70780 Kuopio
EH 21 Finriikan Rafael fi51135/10
s. 080111 i Vanessan Riwaldo e Shandita's Hocus Pocus kasv Timonen Arja Pöljä om Nuutinen Johanna Pajulahdentie 1 b 16 70260 Kuopio
ERI 22 Finriikan Roberto fi51136/10
s. 210810 i Vanessan Riwaldo e Shandita's Hocus Pocus kasv & om Timonen Arja Hoikintie 47 71820 Pöljä
EH 23 Finriikan Ronadello fi51137/10
s. 210810 i Vanessan Riwaldo e Shandita's Hocus Pocus kasv Timonen Arja Pöljä om Nuutinen Johanna Pajulahdentie 1 b 16 70260 Kuopio
ERI 24 KIiramanna Alejandro fi23610/11
s. 010111 i Hoswin Lilla Obelix e Kiiramanna Madelaine kasv Uimonen Merja Kilvakkala om Honkasalo Pia Kelokalliontie 22 21500 Piikkiö
ERI 25 Mow-Zow Lucky Lucas fi54185/10
s. 090910 i Mäntykartanon Erasmus e Mow-Zoq Chayenne kasv Rita Katja Rantsila om Rita Katja & Marko Ketuntie 6 92500 Rantsila
ERI 1 SA 26 Mow-Zow Lucky Luke fi54184/10
s. 090910 i Mäntykartanon Erasmus e Mow-Zow Cheyenne kasv Rita Katja Rantsila om Rita, Katja, Marko & Lotta Ketuntie 6 92500 Rantsila
EH 27 Nic-Sam Enrico fi33234/10
s. 270410 i Satatassun Viva Valentino e Nic-Sam Bertta kasv Suvanto Tuula Kuopio om Taskinen Seija Keskustie 10 41340 Laukaa
EH 28 Saffron Wenice fi15291/11
s. 251010 i P'zazz Trick Or Treat e Saffron Emmylou kasv Linnus Pirkko Kuopio om Jääskeläinen Seija Antinkatu 4 c 19 74120 Iisalmi
EH 29 Saffron Winsome fi15292/11
s. 251010 i P'zazz Trick Or Treat e Saffron Emmylou kasv Linnus Pirkko Kuopio om Jääseläinen Kati Lähdetie 4 72400 Pielavesi
ERI 2 SA 30 Saffron Xcalibur fi16322/11
s. 201110 i Shibazhan Thymus e Saffron Jadore kasv Linnus Pirkko Kuopio om Kvick Kirsi & kasv Lippumäenkatu 1 a 5 70820 Kuopio
ERI 4 31 Shandita's Mr Mescal fi46714/10
s. 040710 i P'Zazz Never Say Never e Shandita's Winema kasv & om Båssar Johanna Niittäjänkatu 6 60320 Seinäjoki
ERI 32 Shibazhan Fagus fi14407/11
s. 221210 i Olazza Milord e Shibazhan Ninfey kasv Johansson Anne Kerava om Nykänen Tytti Ruokosuonkatu 55100 Imatra

UROS - NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS
EH 33 Andor Lord Of Dreams fi30633/10
s. 131109 i Andor Del Boy e Avigdor Jocasta kasv Huges Ann Iso-Britannia om Tirkkonen Eila & Linnus Pirkko Huaveenpiä 38 71150 Vartiala
ERI 34 Milarzin Fantastik Gumus fi16361/10
s. 061209 i Miliisin King-Of-Indigo e Ziestan Mi-Lin kasv Wagner Mira Kuopio om Wagner Mira c/o Osala Marja-Liisa Kilponniementie 3 c 17 70820 Kuopio
ERI 35 Saffron Radisson fi14764/10
s. 041209 i Ingefal's Magical Hoswin e Saffron Lexia kasv Linnus Pirkko Kuopio om Salmikangas Siina Hauenkoukku 8 as 27/1 70700 Kuopio
H 36 Saffron Udinese fi46662/10
s. 260610 i Tashi-Gong Frezza e Saffron Legacy kasv Linnus Pirkko Kuopio om Holopainen Hanna Karukankuja 1 b 9 70910 Toivala
ERI 2 SA 37 Tao Taon Ombu fi16239/10
s. 211009 i Bio-Bios Top Dog e Tao Taon Laurelinda kasv & om Karttimo Ella Kiviniemen rantatie 9 90810 Kiviniemi
ERI 4 38 Tashi-Gong Masked Mad fi29647/10
s. 310310 i Shibazhan Thymus e Tashi-Gong My Mind kasv Huhtinen Katriina Nokia om Isomäki Nina Sarpatintie 46 37100 Nokia
ERI 39 Tashi-Gong Roulette fi35927/10
s. 060510 i Vanessan Numando e Tashi-Gong Indian Rose kasv Huhtinen Katriina Kurkimäki om Tauru Katri Pääskyntie 4 16300 Orimattila
ERI 3 SA 40 Toyway Xenotero fi29377/10
s. 010410 i Miliisin Trans-Am e Toyway Una Unienna kasv Leiviskä Jouko Varjakka om Arjas-Kuosmanen Anna-Maija & kasv Jokelantie 332 90840 Haukipudas
ERI 1 SA PARAS PÄÄ 41 HeJW-11 Vanessan Irkos fi10012/10
s. 231109 i Glishanna Tharays Binks e Vanessan Imandra kasv Lappeteläinen Silja Pöljä om Lappeteläinen Jennika & kasv Leppätie 2 71820 Pöljä

UROS - AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS
ERI 42 Arundina Tarizam fin13922/08
s. 041107 i Arundina Bogo Bo-Khyi e Arundina The Blue Hope kasv & om Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni Fagerkullantie 6 02400 Kirkkonummi
ERI 43 Finriikan MacGyver fin48551/07
s. 090907 i Bellezza's Mosquito e Bellezza's Pa-Ella kasv Timonen Arja Pöljä om Kinnunen Soile Laatokantie 7 73300 Nilsiä
ERI 44 Finriikan Santeri fi53232/09
s. 100909 i Bellezza's Snowflake e Finriikan Mishella kasv Timonen Arja Pöljä om Louhelainen Virpi Ruokokatu 1 70820 Kuopio
EH 45 Happy Lake Edelrot fin16479/08
s. 151207 i Ziestan Iki-Ihana e Yothisha's Va-Sa-Ra kasv Nieminen Reija Kruusila om Parantainen Päivi Vuojärven puistotie 8 a 7 41340 Laukaa
ERI 46 Koda fin45689/08
s. 150608 i Down-Goblin Hop-To-The-Top e Lady Ninja's Get Happy kasv & om Putkonen Tiina Pläsinpellonkuja 1 a 5 00740 Helsinki
EH 47 Milarzin Autumn Star fin43109/05
s. 110805 i Miliisin Fa-Fled e Arundina Wait And Whoop kasv Wagner Mira Kuopio om Mylläri Heli Kilponnimentie 3 c 14 70820 Kuopio
ERI 48 Milarzin De-Niro fin32835/08
s. 270308 i Miliisin Trans-Am e Milarzin Autumn Poem kasv & om Wagner Mira Kilponniementie 3 c 17 70820 Kuopio
ERI 2 SA PU 4 varaSERT 49 Misschiefin Bzanba Arog fin61242/08
s. 171108 i Misschiefin Anshu Anbu e Shibazhan Kerria kasv Hirvonen Tiina Turenki om Salminen Leila & Merja Vuoritie 24 04400 Järvenpää
EH 50 Mow-Zow Charlie Chaplin fin19909/08
s. 140208 i Flametail Co-Mist-Us e Tuuling Chan Tashiko kasv Rita Katja Rantsila om Rita Katja & Marko Ketuntie 6 92500 Rantsila
ERI 51 Mäntykartanon Friday fin19670/07
s. 020207 i Bellezza's Xizang e Vanessan Runo kasv Jokela Paula Lestijärvi om Timonen Riikka Patteriniementie 15 e 61 65350 Vaasa
ERI 52 Mäntykartanon Hidalgo fin31635/08
s. 180408 i Bio-Bios Top Dog e Mäntykartanon Amoriina kasv Jokela Paula Lestijärvi om Åkerlund Annette Tanhukuja 6 67600 Kokkola
EH 53 Mäntykartanon Klassikko fin44842/09
s. 250709 i Hoswin Lilla Obelix e Mäntykartanon Emmalotte kasv Jokela Paula Lestijärvi om Åkerlund Annette Tanhukuja 6 67600 Kokkola
ERI 4 SA 54 Necku Tohvelisankari fin23490/05
s. 180305 i Ingefal's Millenium Star e Necku Noitaneiti kasv Urpelainen Teija & Urpelainen-Reuna Jaana Joutseno om Pelkonen Satu Hallituskatu 38 b 17 45100 Kouvola
EH 55 Nenemo Will-Power fi19908/09
s. 220209 i Nanza Phooka e Nenemo Brilliant Girl kasv Lampinen Eija Koria om Könönen Päivi Haikarankuja 6 80160 Joensuu
EH 56 Niiländer Love-Yo-Ba fin40805/08
s. 300607 i Vanessan Lovejoy e Miliisin Love Hot Ley kasv Jukhan Ea Ylöjärvi om Wagner Mira Kilponniementie 3 c 17 70820 Kuopio
ERI 57 Oakmyst Bachelor Boy fi20392/10
s. 300909 i Rosanley Ko-Ri At Paulin e Tsuga Serenade For Oakmyst kasv Rolls Gail Iso-Britannia om Perälä Sirpa & Harri Vanhankouluntie 70 34110 Lakiala
ERI 58 Olazza Pashionata fi57268/09
s. 160909 i Ingefal's Lilla Lejonet e Olazza Q-Luisa kasv Perttola Maija Orimattila om
Härkönen-Pirskanen Seija Majavakuja 8 b 01450 Vantaa
EH 59 Olazza Talisman fin45646/08
s. 160708 i Arundina Bogo Bo-Khyl e Olazza Q-Luisa kasv Perttola Maija Orimattila om Härkönen-Pirskanen Seija Majavakuja 8 B 01450 Vantaa
EH 60 Pinaco Ozzy To Kiapri fin39770/08
s. 200508 i Tuuling Chan Petrus e Ingefal's Black Naomi kasv Leppämäki Soile Terälahti om Mutanen Kirsi & kasv Kangaskuja 8 A 39160 Ylöjärvi
EH 61 P'zazz Trick or Treat fi12455/09
s. 250508 i Mango's Pentagon e Camu-Li's Orange Blossom kasv Westin Cathrin Ruotsi om Tiililäinen Eija & Linnus Pirkko Eteläranta 20 70820 Kuopio
ERI 3 SA 62 Tashi-Gong Timotei fin49257/07
s. 230707 i Vanessan Riwaldo e Bio-Bios Gladiatress kasv Huhtinen Katriina Kurkimäki om Itkonen Hannele & Niklas Katajamäentie 112 71480 Kurkimäki
poissa 63 Toyway In-Tressi fin12551/08
s. 281207 i Arundina The Great Mogul e Toyway Zat-Zuma kasv Leiviskä Jouko Varjakka om Parkkinen Heli & kasv Kirvelikuja 2 90460 Oulunsalo
EH 64 Tuuling Ces Ingo fi35929/09
s. 230609 i Tuuling Chan Petrus e Tuuling VIa Cecilia kasv Parviainen Tuula Nakkila om Rimmistö Maija-Leena Säveltäjänkatu 15 as 6 28100 Pori
ERI 1 SA PU 3 SERT FI MVA 65 Zaranel Alonzo fi10716/09
s. 211008 i Mäntykartanon Arnold e Quutar'in Into-Itikka kasv Leiviskä Anu Kestilä om Tuikka Ritva-Liisa Katajaniementie 14 69450 Yli-Lesti

UROS - VALIOLUOKKA - CHAMPION CLASS
ERI 3 SA 66 Fi&Lt Mva BaltV-11 Down-Goblin Fernando fin12034/08
s. 031207 i Bio-Bios Hidden Dragon e Down-Goblin Jacqueline kasv Helman Merja Lusi om Nieminen Nina Marjoniementie 252 19370 Nuoramoinen
ERI 2 SA PU 2 67 Fi & Se Mva Mäntykartanon Donatello fin11259/06
s. 301105 i Vanessan Rivaldo e Tashi-Gong Guardian Angel kasv Jokela Paula Lestijärvi om Tuikka Ritva-Liisa Katajaniementie 14 69450 Yli-Lesti
ERI 68 Fi Mva Mäntykartanon Erasmus fin37480/06
s. 200606 i Bio-Bio's Hidden Dragon e Mäntykartanon Amoriina kasv Jokela Paula Lestijärvi om Virta Minna Rintamäenkuja 3 61400 Ylistaro
ERI 69 Fi Mva JV-10 V-10 Mäntykartanon Koomikko fi44844/09
s. 250709 i Hoswin Lilla Obelix e Mäntykartanon Emmalotte kasv Jokela Paula Lestijärvi om Jokela Paula & Milla Leskeläntie 30 69440 Lestijärvi
ERI 70 C.I.B&Fi&No&Lt&Lv&Sk MVA EuJV-05 PmV-06 MV-09 MV-11 Olazza Milord fin46556/04
s. 090204 i Bellezza's Moh-I-Khan e Olazza Shalimari kasv & om Perttola Maija Ratsuraitti 10 16300 Orimattila
ERI 71 Fi Mva Racconto Piano Man fin24831/07
s. 270207 i Vanessan Riwaldo e Racconto Prelude kasv & om Heinänen
Taru Kangasahontie 48 44250 Äänekoivisto
ERI 72 Fi&Ee Mva Shandita's Tru Finn fin18653/08
s. 020208 i Arundina The Great Mogul e Arundina Tru Thanka kasv & om Båssar Johanna Niittäjänkatu 6 60320 Seinäjoki
ERI 73 Fi Mva Tashi-Gong Hullabaloo fin17640/08
s. 1.2.08 i Arundina The Great Mogul e Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong kasv Huhtinen Katriina Kurkimäki om Hautaniemi Margareta & Pirkko Ruusutarhantie 4 A 4 00300 Helsinki
ERI 74 Fi&Ee Mva JV-08 V-09 Tashi-Gong Impulse fin57266/07
s. 071107 i Vanessan Numando e Bio-Bios Icemaiden kasv Huhtinen Katriina Kurkimäki om Reunanen Esa & Tiina Kerppukuja 12 90460 Oulunsalo
ERi 1 SA PU 1 VSP 75 Fi Mva Tashi-Gong In Pocketsize fi39632/09
s. 270509 i Vanessan Lovejoy e Bio-Bios Icemaden kasv Huhtinen Katriina Kurkimäki om Itkonen Hannele ja Jari Katajamäentie 112 71480 Kurkimäki
ERI 4 SA 76 Fi Mva Tashi-Gong Tango fi39340/09
s. 170509 i Glishanna Thackaray Binks e Tashi-Gong Tazzia kasv Huhtinen Katriina Kurkimäki om Isomäki Nina Sarpatintie 46 37100 Nokia
ERI 77 Pohj & Fi & Se & No Mva PmJV-09 Toyway Lalji fin54838/08
s. 010908 i Toyway Hui Tsung e Toyway Ada-Mia kasv & om Leiviskä Jouko Muikuntie 7 90470 Varjakka
ERI 78 C.I.B & Fi & Ee & Lt & Lv & Ru & Bg & Mk & Me Mva Lt & Ee JMva LTJV-07 Ziestan Iki-Ihana fin31427/06
s. 070206 i Ziestan Tao Tao e Ziestan Indira kasv Mattila Iina Pertteli om Rämö Tiina Kimaratie 8 e 17 01680 Vantaa

UROS - VETERAANILUOKKA - VETERAN CLASS
ERI 2 Sa 79 Miliisin King-Of-Indigo fin38560/03
s. 260803 i Ziestan Indigo e Lecibsin Magic Mist kasv Hyttinen Jaana Kullaa om Wagner Mira c/o Höytyä Kirsi Kilponniementie 3 c 17 70820 Kuopio
ERI 4 80 Fi Mva Shibazhan Thymus fin39911/96
s. 280896 i Nanaza Na-Hina e Nanaza Yeola kasv Johansson Anne Kerava om Salminen Maija Vellamonkatu 10 b 15 00550 Helsinki
ERI 3 81 C.I.B & Fi & Se & No Mva V-92 Toyway Giga-Watti fin15943/01
s. 250101 i Bio-Bios Ballad För Strömkarlens e Toyway Tsing-Hai kasv & om Leiviskä Jouko Muikuntie 7 904710 Varjakka
ERI 1 SA ROP VETERAANI 82 C.I.B & Fi & Se & Ee Mva JV-01 Vanessan Preston fin19290/01
s. 020201 i Simpasture Fernandes e Vanessan Isarda kasv & om Lappeteläinen Silja Leppätie 2 70180 Pöljä
ERI 83 Fin & Se & Ee Mva Ee JMva Ziestan Indigo fin25466/01
s. 120501 i Ziestan Na-Len-Dra e Parkwell Indiana Jones kasv Mattila Iina Pertteli om Peltomaa Susanna Natatie 3 a 28660 Pori

JÄLKELÄISLUOKAT
- 200 Arundina The Great Mogul om. Båssar Johanna
1 KP ROP JÄLK. 201 Bio-Bios Hidden Dragon om. Huhtinen Katriina & Lappeteläinen Silja
- 202 Bio-Bios Top Dog om. Huhtinen Katriina & Lappeteläinen Silja
- 203 Mow-Zow Charlie Chaplin om. Rita Katja & Marko
- 204 Mäntykartanon Erasmus om. Virta Minna
2 KP 205 Shibazhan Thymus om. Salminen Maija
- 206 Vanessan Riwaldo om. Lappeteläinen Silja
- 207 Vanessan Preson om. Lappeteläinen Silja

KEHÄ - RING 2 RING
Tuomari - Judge: Barbara Wallis Baga, Iso-Britannia

NARTTU - JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS
ERI 4 84 Down-Goblin Femme Fatale fi49408/10
s. 020810 i Miliisin Trans-Am e Down-Goblin Jacueline kasv Heilman Merja Lusi om Virta Minna Rintamäenkuja 3 61400 Ylistaro
EH 85 Finriikan Paloma fi16027/11
s. 080111 i Vanessan Preston e Bellezza's Pa-Ella kasv Timonen Arja Pöljä om Pelkonen Leena Myllärintie 12 70780 Kuopio
ERI 1 SA PN 1 SERT ROP 86 Finriikan Pra-Ella fi16026/11
s. 080111 i Vanessan Preston e Bellezza's Pa-Ella kasv Timonen Arja Pöljä om Laitinen Pirjo Lepokivenkuja 2 a 4 70910 Vuorela
EH 87 Fjordneck Golden Rinchen fi19535/11
s. 051110 i Fjordneck Golden Kumar e Arundina Pipitang kasv Konno Algi & Ernest Viro om Loisa Hanne Pytäränkatu 4 as 1 45130 Kouvola
EH 88 Flying Carpet's Doddess Frigg fi10156/11
s. 111110 i Sagaland's Å-Chevy e Of Zlazano Tamba Fly On Carpet kasv Kuosmanen Kari Nurmijärvi om Wagner Mira Kilponniementie 3 c 17 70820 Kuopio
EH 89 Flying Carpet's Mighty Miss Pilot fi51917/10
s. 310810 i Olazza Milord e Of Zlazano Lon-Lon kasv Kuosmanen Kari Nurmijärvi om Wagner Mira Kilponniementie 3 c 17 70820 Kuopio
H 90 Hopeahapsun Arsinoe fi12845/11
s. 071210 i Mow-Zow Charlie Chaplin e Mäntykartanon Indiana kasv Virta Minna Ylistaro om Virta Nina & Minna Rintamäenkuja 3 61400 Ylistaro
EH 91 Mow-Zow Lucky Lady fi54186/10
s. 090910 i Mäntykartanon Erasmus e Mow-Zow Chayenne kasv Rita Katja Rantsila om Nousiainen Heidi & Knuutinen Heidi Kallentie 11 as1 74700 Kiuruvesi
H 92 Nic-Sam Elena fi33235/10
s. 270410 i Satatassun Viva Valentino e Nic-Sam Bertta kasv Suvanto Tuula Kuopio om Mäki-Penttilä Erja & Kokotti Maarit Sininentie 1090 72210 Tervo
EH 93 Olazza Aurora fi55498/10
s. 090910 i Vanessan Preston e Olazza Jazzmine kasv Perttola Maija Orimattila om Rapo Pia & kasv Pääskyntie 6 16300 Orimattila
EH 94 Playpoint Living Doll fi37341/10
s. 170510 i Mango's Nightwish e Tashi-Gong Taboo kasv Huhtinen Pasi Kurkimäki om kasv & Huhtinen Katriina & Holopainen R Palomäentie 42 71480 Kurkimäki
H 95 Racconto Amber Kasturi fi43566/10
s. 260610 i Toyway Lalji e Racconto Laxmi Dhoop kasv & om Heinänen Taru Kangasahontie 48 44250 Äänekoivisto
EH 96 Revonhännän Xinara fi56895/10
s. 011010 i Shibazhan Nabil e Revonhännän Hilima kasv Perälä Sirpa Lakiala om Perälä Sirpa & Harri Vanhankouluntie 70 34110 Lakiala
EH 97 Revonhännän Xiroma fi56899/10
s. 011010 i Shibazhan Nabil e Revonhännän Hilima kasv Perälä Sirpa Lakiala om Mäki-Penttilä Erja Sininentie 1090 72210 Tervo
EH 98 Ruskarinteen Justiina fi46340/10
s. 020710 i P'zazz Never Say Never e Ziestan Mi-Mi kasv Mäkelä Mauno Karijoki om Nieminen Nina Metsolantie 30-4 25640 Förby
H 99 Saffron Unelma fi46666/10
s. 260610 i Tashi-Gong Frezza e Saffron Legacy kasv Linnus Pirkko Kuopio om Koivisto Jaana Kalliokatu 48 70600 Kuopio
H 100 Saffron Wiona fi15293/11
s. 251010 i P'zazz Trick Or Treat e Saffron Emmylou kasv Linnus Pirkko Kuopio om Karhunen Antti & Lukkarinen Marja-Liisa & kasv Hautoniementie 59 72100 Karttula
ERI 101 Saffron Wisteria fi15294/11
s. 251010 i P'zazz Trick or Treat e Saffron Emmylou kasv Linnus Pirkko Kuopio om Karhunen Antti & Lukkarinen Marja-Leena Hautoniementie 59 72100 Karttula
EH 102 Shibazhan Fortunella fi14408/11
s. 221210 i Olazza Milord e Shibazhan Ninfey kasv Johansson Anne Kerava om Nykänen Johanna Viljakatu 9 55100 Imatra
ERI 3 103 Shibazhan Vande fi10051/11
s. 151110 i Tuuling Chan Petrus e Shibazhan Cattleya kasv Johansson Anne Kerava om Juutila Marketta Maisematie 21 01390 Vantaa
ERI 2 SA 105 Tuuling Ris Madde fi12113/11
s. 141210 i Sagaland's B-August XII e Tuuling Chan Paris kasv Parviainen Tuula Nakkila om Huhtinen Katriina & Ava Palomäentie 42 71480 Kurkimäki
EH 106 Tuuling Ris Mette fi12114/11
s. 141210 i Sagalan's B-August XII e Tuuling Chan Paris kasv & om Parviainen Tuula Matintie 53 29250 Nakkila
H 107 Ziestan Polly fi58159/10
s. 100910 i Ziestan Mickey e Ziestan Pikku Myy kasv Mattila Iina Pertteli om Hallberg Kaisa Kohmontie 20 b 038 20540 Turku

NARTTU - NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS
ERI 104 Tashi-Gong Make Up fi2694810
s. 310310 i Shibazhan Thymus e Tashi-Gong My Mind kasv Huhtinen Katriina Kurkimäki om Hautaniemi Margareta & kasv Ruusutarhantie 4 a 4 00300 Helsinki
ERI 1 SA 108 Nic-Sam Elisabetta fi33237/10
s. 270410 i Satatassun Viva Valentino e Nic-Sam Bertta kasv Suvanto Tuula Kuopio om Väänänen Minna & kasv Joutenlahdentie 164 72210 Tervo
ERI 3 109 Playpoint Barbie Doll fi37343/10
s. 170510 i Mango's Nightwish e Tashi-Gong Taboo kasv Huhtinen Pasi Kurkimäki om Särkijärvi Minna Pokakuja 9 37630 Valkeakoski
EH 110 Racconto Arogya Dhoop fi43567/10
s. 260610 i Toyway Lalji e Racconto Dhoop kasv Heinänen Taru Äänekoivisto om Heinänen Taru & Putkonen Johanna Kangasahontie 48 44250 Äänekoivisto
ERI 111 Saffron Rosamour fi14765/10
s. 041209 i Ingefal's Magical Hoswin e Saffron Lexia kasv Linnus Pirkko Kuopio om Takkunen Minna Varpaisjärventie 75 71800 Siilinjärvi
EH 112 Tashi-Gong Sahara fi100008/10
s. 131109 i Bio-Bios Hidden Dragon e Tuuling Chan Zayenne kasv Huhtinen Katriina Kurkimäki om Hopponen Anne Jauhopolku 3 80400 Ylämylly
EH 113 Tashi-Gong Samsara fi10007/10
s. 131109 i Bio-Bios Hidden Dragon e Tuuling Chan Cayenne kasv Huhtinen Katriina Kuopio om Linnus Pirkko & kasv Julkulanniementie 2 l 27 70280 Kuopio
ERI 4 114 HeJW-10 Tashi-Gong Sensation fi10006/10
s. 131109 i Bio-Bios Hidden Dragon e Tuuling Chan Zayenne kasv Huhtinen Katriina Kurkimäki om Taskila Pia & Angela Kallentie 4-6 c 10 12700 Loppi
EH 115 Vanessan Marie fi31242/10
s. 160410 i Vanessan Riwaldo e Bio-Bios Miss Sweden kasv Lappeteläinen Silja Pöljä om SandbergMarianne Pohj.Teerijärventie 230 68700 Teerijärvi
ERI 2 116 Xaramae All Or Nothing fi58658/09
s. 251009 i Bio-Bios Top Dog e Vanessan Unique Of Mae kasv & om Vihko Eini Sotilaspojankatu 2 a 7 70500 Kuopio

NARTTU - AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS
ERI 3 SA 117 Arundina Bodpo La fin56240/07
s. 240807 i Body Roacks Wet Wet Wet e Braeduke Bogo La kasv & om Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni Fargerkullantie 6 02400 Kirkkonummi
EH 118 Arundina Wet Whisper fin47920/05
s. 010905 i Bodyrocks Wet Wet Wet e Karakorum Serpo Nyi-Ma kasv Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni Kirkkonummi om Pekkala Elina Holmankorpi 3 e 43 02210 Espoo
EH 119 Cessi-Can Wivian fi17102/09
s. 150109 i Dragonsong Goh-Khi e Cessi-Can Elisa kasv Reunanen-Rannikko Riitta Salo om Hallberg Kaisa Kohmontie 20 b 38 20540 Turku
poissa 120 Citarazoolon My Sweet Joy fi16573/09
s. 170109 i Revonhännän Wihtori e Suvijan Sang-Ria kasv Mäkäräinen Sarla & Marina Espoo om Holmberg Kirsi Tyyrpuurintie 3 a 1 15140 Lahti
poissa 121 Down-Goblin Xselina fin12043/08
s. 021207 i Ziestan Ibana e Down-Goblin Sensu-Elli kasv Heilman Merja Lusi om Tynjä Susanna Leppäkorventie 35 a 16 19700 Sysmä
EH 122 Finriikan Esmeralda fi52571/09
s. 110909 i Mäntykartanon Erasmus e Bellezza's Pa-Ella kasv Timonen Arja Pöljä om Autio Ari Pajtinkatu13 74130 Iisalmi
EH 123 Fjordneck Blue Leonella fi22678/10
s. 150809 i Arundina Tornado e Arundina The Blue Hope kasv Konno Algi & Ernest Viro om Loisa Hanne Pytäränkatu 4 as 1 45130 Kouvola
EH124 Miliisin Up-N-Milarzin fin49661/06
s. 180906 i Lecibsin Rovasti e Hoswin De-Cora kasv Hyttinen Jaana Kullaa om Wagner Mira c/o Luostarinen Oiki Kilponniementie 3 c 17 70820 KuopioH
H 125 Moudhill's Fiona fi12578/09
s. 121208 i Lilla Lejonets Eskil e Tiruliinan Afrodite kasv Kumpumäki Pirjo & Hannu Nivala om Sandberg Marianne Pohj.Teerijärventie 230 68700 Teerijärvi
EH 126 Mow-Zow Isa-Bella fi13863/10
s. 191009 i Mow-Zow Charlie Chaplin e Mow-Zow Bella Bambina kasv Rita Katja Rantsila om Nousiainen Heidi & Knuutinen Janne Kallentie 11 as 1 74700 Kiuruvesi
EH 127 Mäntykartanon Kuiskaus fi44843/09
s. 250709 i Hoswin Lilla Obelix e Mäntykartanon Emmalotte kasv Jokela Paula Lestijärvi om Virta Pirkko & Minna Rintamäenkuja 3 61400 Ylistaro
EH 128 Nic-Sam Diamante fin45551/08
s. 250708 i Braeduke Spyanki e Arundina Bogo Nic-Sam kasv Suvanto Tuula Kuopio om Suvanto Eero & Tuula Hermanninaukio 9 D 17 70100 Kuopio
H 129 Olazza Paris fi57266/09
s. 160909 i Ingefal's Lilla Lejonet e Olazza Q-Luisa kasv Perttola Maija Orimattila om Räty Veikko & kasv Miehontie 139 45330 Harju
EH 130 Olazza Tiara fin45645/08
s. 160708 i Arundina Bogo Bo-Khyi e Olazza Q-Luisa kasv Perttola Maija Orimattila om Räty Veikko & kasv Miehontie 139 45330 Harju
EH 131 Revonhännän Marzenna fin55254/08
s. 270808 i Revonhännän Ihana Ilmari e Revonhännän Querma kasv Perälä Sirpa Lakiala om Perälä Sirpa & Kranni Tarja Vanhankouluntie 70 34110 Lakiala
EH 132 Sadetassu Cecilia fi32907/09
s. 150509 i Chrystal Mountain Ömhjärtad Son e Saseran Ri-Anna-El kasv Piippo Nina Naarajärvi om Miettinen Laura & Piippo Nina Amerikanraitti 2 B 9 70820 Kuopio
H 133 Shibazhan Robinia fi53935/09
s. 210909 i Shibazhan Nabil e Shibazhan Rosa kasv Johansson Anne Kerava om Juutila Sanna Metsäkeijunkuja 3 a 5 01360 Vantaa
ERI 1 SA PN 3 varaSERT 134 Shibazhan Sprit fi32517/09
s. 150509 i Shibazhan Thymus e Sagaland's Å-Filippa kasv Johansson Anne Kerava om Taskila Pia Kallentie 4-6 c 10 12700 Loppi
EH 135 Tahvontöllin Blacki fin32051/08
s. 020508 i Saffron Hallmark e Tib-Sak Ullariina kasv Prusi Anne Salmentaka om Kynäkoski Irma Rautavaarantie 80 73200 Varpaisjärvi
EH 136 Tashi-Gong Hello Kitty fi41258/09
s. 270509 i Mow-Zow Charlie Chaplin e Bio-Bios Highlight For Tashi-Gong kasv Huhtinen Katriina Kurkimäki om Parantainen Riitta & Olli Nokkoskuja 13 78870 Varkaus
EH 137 Tashi-Gong Herself fi41257/09
s. 270509 i Mow-Zow Charlie Chaplin e Bio-Bio's Highlight For Tashi-Gong kasv Huhtinen Katriina Kurkimäki om Huhtinen Katriina & Pasi Palomäentie 42 71480 Kurkimäki
ERI 4 138 Tashi-Gong My Song fin54888/06
s. 211106 i Bio-Bios Hidden Dragon e Vanessan Unique Of Mae kasv Huhtinen Katriina Kurkimäki om Tauru Katri Pääskyntie 4 16300 Orimattila
poissa 139 Vanessan Expression fin33132/08
s. 090408 i Bio-Bios Top Dog e Vanessan Estralita kasv Lappeteläinen Silja Pöljä om Savolainen Aune & kasv Jälänkuja 40 71800 Siilinjärvi
ERI 2 SA 140 Xaramae All-Star fi58659/09
s. 251009 i Bio-Bios Top Dog e Vanessan Unique Of Mae kasv & om Vihko Eini Sotilaspojankatu 2 a 7 70500 Kuopio
EH 141 Zeraldas Full-Of-Love fin54061/08
s. 091008 i Niiländer Love Yo-Ba e Ingefal's Finnroses kasv Riisiö Petra om Wagner Mira c/o Frilander Anne Kilponiementie 3 c 17 70820 Kuopio
ERI 142 Ziestan Toccara fin44463/08
s. 210608 i Down-Goblin Hop-To-The-Top e Ziestan Tillie kasv Mattila Iina Pertteli om Rämö Tiina & Asplund-Kähärä Anette Kimaratie 8 e 17 01680 Vantaa

NARTTU - VALIOLUOKKA - CHAMPION CLASS
ERI 2 SA PN 4 143 Fi Mva Arundina Norbu Seba fin41375/04
s. 290704 i Habanas C'Est Moi e Chrystal Mountain Cindy'S Jewel kasv Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni Kirkkonummi om Kokko Yvonne Holmankorpi 3 c 23 02210 Espoo
EH 144 Fi&Se&Ee Mva Bio-Bios Highlight for Tashi-Gong fin42898/03
s. 310703 i Camu-Li's Humphrey Bogart e Bio-Bios Girlpower kasv Molin Lisa & Lena & Birgitta Ruotsi om Huhtinen Katriina & Sara Palomäentie 42 71480 Kurkimäki
ERI 1 SA PN 2 145 Fi Mva Charmia's ChemCem fin35346/07
s. 280507 i Clydum Team Tactic e Arundina Norbu Seba kasv & om Kokko Yvonne Holmankorpi 3 c 2302210 Espoo
ERI 146 Fi Mva Down-Goblin Celena fi45136/09
s. 190709 i Down-Goblin Fernando e Down-Goblin Odette kasv Heilman Merja Lusi om Sundberg Astrid Myllypadontie 1 a 9 00920 Helsinki
ERI 4 147 Fi & Ee & Lv Mva Hõbe Hunt White Pearl fi15505/09
s. 22.12.06 i Of Zlazano Noila e Oz Zlazano Noila kasv Pärnpuu Heli Viro om Huhtinen Minna Boxintie 7 04130 Sipoo
EH 148 Fi Mva Moz-Zow Fantasia fi39343/09
s. 210509 i Mow-Zow Charlie Chaplin e Mow-Zow Anastasia kasv Rita Katja Rantsila om Rita Katja, Marko & Jesse Ketuntie 6 92500 Rantsila
ERI 149 C.I.B&Fi&Se&Ee Mva Mäntykartanon Amoriina fin11807/04
s. 121203 i Sol-Wa-Dalen's Arnold e Vanessan Runo kasv Jokela Paula Lestijärvi om Jokela Paula Leskeläntie 30 69440 Lestijärvi
ERI 3 SA 150 Fi Mva Mäntykartanon Komedienne fi44845/09
s. 250709 i Hoswin Lilla Obelix e Mäntykartanon Emmalotte kasv Jokela Paula Lestijärvi om Jokela Paula & Nea Leskeläntie 30 69440 Lestijärvi
EH 151 Fi Mva Nic-Sam Bertta fin19106/06
s. 220206 i Vanessa Gutten e Arundina Bogo Nic-Sam kasv & om Suvanto Tuula Hermanninaukio 9 D 17 70100 Kuopio
ERI 152 Fi Mva Olazza Jazzmine fin16863/07
s. 250107 i Olazza Khasmir e Olazza Q-Luisa kasv Perttola Maija Orimattila om Rapo Pia & kasv Pääskyntie 6 16300 Orimattila
ERI 153 C.I.B & Pohj & Fin & Se & No Mva JV-05 Saffron Farina fin24294/05
s. 170205 i Bellezza's Thibet e Saffron Xsara kasv Linnus Pirkko Kuopio om Takkunen Minna Varpaisjärventie 75 71800 Siilinjärvi
ERI 154 Fi&Ee Mva Shandita's Endless Love fin18651/08
s. 27.1.08 i Arundina The Great Mogul e Shandita's Winema kasv & om Båssar
Johanna Niittäjänkatu 6 60320 Seinäjoki
ERI 155 Fi&Se Mva Shandita's Winema fin20982/05
s. 060305 i Arundina Lha Ku e Ziestan Mi-Mi kasv & om Båssar Johanna Niittäjänkatu 6 60320 Seinäjoki
ERI 156 Fi & Se Mva Toyway Diwa Dawana fin13631/06
s. 221105 i Toyway Tru-Ba-Durix e Toyway Uma-U-Muska kasv Leiviskä Jouko Varjakka om Arjas-Kuosmanen Anna-Maija & kasv Jokelantie 332 90840 Haukipudas
ERI 157 Pohj & Fin & Se & No Mva Toyway Zat-Zuma fin44704/05
s. 030805 i Toyway Duk-E-Brae e Toyway La-Ven-Dal kasv Leiviskä Jouko Varjakka om Parkkinen Heli & kasv Kirvelikuja 2 90460 Oulunsalo
ERI 158 Kans & Fin & S & Est & Rus Mva BaltW-06 Tuuling Chan Paris fin14780/04
s. 260104 i Bio-Bios Matrix e Tuuling Yennes Chantal kasv & om Parviainen Tuula Matintie 53 29250 Nakkila
ERI 159 Fin & S & Est Mva EstW-06 Tuuling Cions Olivia fin42678/03
s. 250903 i Mavibos Kalimo e Simpasture Campion kasv & om Parviainen Tuula Matintie 53 29250 Nakkila
ERI 160 Ee & Ru Mva Ziestan Tiny Tara fin48153/05
s. 050905 i Monasin's Milliam e Mango's Tiny Tua kasv Mattila Iina Pertteli om Rämö Tiina Kimaratie 8 e 17 01680 Vantaa

NARTTU - VETERAANILUOKKA - VETERAN CLASS
ERI 2 161 Balgay Ashani fin22131/01
s. 291000 i Anarvin Highlander e Balgay An-Ji kasv Young Aleen Iso-Britannia om Perälä Sirpa Vanhankouluntie 70 34110 Lakiala
ERI 3 162 Fin&ee&Lt Mva BaltV-11 Down-Goblin Jacqueline fin16198/03
s. 020203 i Zik-Zak's Ken e Down-Goblin Sinningia kasv Heilman Merja Lusi om Heilman Merja Telkkävuorentie 24 19210 Lusi
ERi 4 163 Lady Ninja's Get Happy fin46027/02
s. 240901 i Bio-Bios Ballad För Strömkarlens e Body Rocks Santana kasv Löfgren Marie Ruotsi om Putkonen Tiina Pläsinpellonkuja 1a 5 00740 Helsinki
ERI 1 SA VSP VETERAANI 164 C.I.B & Fi & Ee & Ry & By Mva Miliisin Cza-Rina fin35968/00
s. 130800 i Simpasture Biko-Suku-Na e Miliisin Buonanotte kasv Hyttinen Jaana Kullaa om Peltomaa Susanna Natatie 3 a 28660 Pori
EH 165 CIB&Fi & Ee&At&Lv MVA EeV-00 BaltV-00 AbdSg-02 Olazza Shalimari fin18062/98
s. 190298 i Olazza El-Sheik e Nanaza Katya kasv & om Perttola Maija Ratsuraitti 10 16300 Orimattila
poissa 166 C.I.B Pohj&Fi&Se&No&Dk&Ee Mva Mv-08 Toyway Fa-Bi-Anna fin12607/01
s. 160101 i Toyway Bas-Illi e Toyway Jo-Han-Na kasv Leiviskä Jouko Varjakka om Kalliomäki Tuuli Rusthollarinkatu 6 I 17 37120 Nokia
ERI 167 FIi Mva Tuuling Chan Kerthur fin13761/02
s. 150102 i Mavibos Kalimo e Tuuling Yennes Chantal kasv & om Parviainen Tuula Matintie 53 29250 Nakkila
ERI 168 Vanessan Pisarda fin19291/01
s. 020201 i Simpasture Fernandes e Vanessan Isarda kasv Lappeteläinen Silja Pöljä om Lappeteläinen Jonna & kasv Leppätie 2 71820 Pöljä

KASVATTAJALUOKKA - BREEDERS CLASS
207 Kennel Arundina
om Marjomaa Pertti & Seppänen Jouni Fagerkullantie 6 02400 Kirkkonummi
3 KP 208 Kennel Down-Goblin
om Heilman Merja Telkkävuorentie 24 19210 Lusi
209 Kennel Finriikan
om Timonen Arja Hoikintie 47 71820 Pöljä
211 Kennel Mow-Zow
om Rita Katja Ketuntie 6 92500 Rantsila
1 KP ROP KASV 212 Kennel Mäntykartanon
om Jokela Paula Leskeläntie 30 69440 Lestijärvi
213 Kennel Nic-Sam
om Suvanto Tuula Hermanninaukio 9 d 17 70100 Kuopio
214 Kennel Olazza
om Perttola Maija Ratsuraitti 10 16300 Orimattila
215 Kennel Saffron
om Pirkko Linnus Julkulanniementie 2 l 27 70260 Kuopio
4 KP 216 Kennel Shandita's
om Båssar Johanna Niittäjänkatu 6 60320 Seinäjoki
2 KP 217 Kennel Tashi-Gong
om Huhtinen Katriina Palomäentie 42 71480 Kurkimäki
218 Kennel Toyway
om Leiviskä Jouko Muikuntie 15 90470 Varjakka
219 Kennel Tuuling
om Parviainen Tuula Matintie 53 29250 Nakkila
220 Kennel Vanessan
om Lappeteläinen Silja Leppätie 2 71820 Pöljä
221 Kennel Ziestan
om Mattila Iina Suivantie 83 25190 Pertteli